A verzoen OFFICIEEL ELCK WAT WILS M. H. C.—H. O. C. 0—1 Hilversum IIIM. H. C. II 21 Victoria IIH. B. S. 01 M. H. C. Ill—A. M. V. J. 1—1 Alkmaar IIBloemendaal III 06 H. B. S. IIStrawberries 33 ATHLETIEK De H. A. V. Haarlem op „Kraantje Lek" Hilversum IVBloemendaal II 0~7 VOETBAL R. K. F. V. V. Z. ILimvio I 84 K. N. V. B. AssendelftZaandijk 40 GEMENGD NIEUWS Ernstige vechtpartij te Oss KUNST EN KENNIS Fred Marion naar Nederland BOEKBESPREKING POSTZEGELNIEUWS UITLOTINGEN KERKNIEUWS St. Clemensretraitenhuis te Noordwijkerhout FINANCIËN Geen uitvoerverbod van goud uit Japan aan onze week-abonné's, om het abonnementsgeld op MAANDAG, uiterlijk Dinsdag aan de bezorgers te willen betalen, aange zien zij verplicht zijn op tijd af te rekenen. Wij rekenen daarom op Uwe medewerking. Administr, N. H. Courant De Musschen komen met een opnieuw gewijzigde opstelling aldus uit Jhr. Elias Deenik v. Kempen v. Olphen Brand Dinger Menger, Thate, Hubrecht, Pot, Hooft. De eerste aanvallen zijn voor dat enthousiast direct de zaken goed aan pakt. De Haagsche verdediging laat zich echter zonder meer niet verschalken en weldra wordt dan ook aan het Haarlemsche doel een bezoek gebracht door de Hagenaars. Het is de snelle, gevaarlijke rechtervleugel van H.O.C., dat de eerste aanval leidt, doch resultaat wordt ook hier niet verkregen. Het spel gaat snel op en neer ,maar H.O.C. is meer aanvallend, zoodat keeper Elias meermalen handelend moet optreden, wat hem ook thans uitnemend afgaat. Zijn anti pode v. d. Does doet eenige malen niet voor hem onder. In het middenveld is H.O.C. ook iets beter dan M.H.C. De Hagenaars stellen zich tactisch op; vooral de middenlinie bij het begin van een Haarlemschen aanval, waar door de M.H.C.-voorhoede zich telkens afgedekt ziet. Het hiaat tusschen voorhoede en middenlmie van M.H.C. bleef dan ook vrijwel gedurende den geheelen wedstrijd gehandhaafd en door H.O.C. zeer kunstig onderhóuden. Hier had de Haarlemsch aanval veel meer moeten halen en had het spelen in W-vorm van de voorhoede aanbe veling verdiend. De middenlinie had een meer verdedigende, dan aanvallende taak door de snelle en met goede balcontröle behepte Haagsche voor hoede. Dat de verdediging daarbij eenige malen in de wielen werd gereden voor het openzetten van de off-side val, waarin Deenik toch nog altijd uitblinkt, is een te verontschuldigen feit. Dinger speelde in de Haarlemsche middenlinie een niet fraaie, doch safe partij; alleen zijn voortdurend snijden van de bal had veel meer gestraft moeten worden. Rust komt met nog steeds blanke score. Het overwicht van H.O.C. wordt in de tweede helft nog iets zwaarder. Dat dit niet in doelpunten werd uitgedrukt, geeft te denken over de aanval-capaciteiten van een team, hetwelk op weg is zich van het afdeelingskampioenschap meester te maken. De M.H.C.-verdediging heeft het hard te verantwoorden gehad. Keeper Elias wist meerdere malen zeer goed te redden al werd het daarbij ook een enkele keer door Vrouwe Fortuna bijgestaan. Een aantal vcomers en strafconers gaf H.O.C. zelfs geen resultaat, ondanks het naar voren komen van Tresling. Het hiaat tusschen middenlinie en voor hoede van M.H.C. werd in die periode nog geaccentreerd. Te weinig, veel te weinig haalde de voor hoede de bal op, al moet er bij vermeld worden, dat, al had de voorhoede de bal, zij er door gebrek aan techniek geen raad mee wist. Oefenen, werkelijk stug oefenen met ernstige wil, is de eenige uitweg. Enkele minuten voor tijd weer een straf- corner op het Musschendoel. Het zicht wordt keeper Elias benomen en de bal ligt achter hem. Met een magere io zege moet H.OC. zich tevreden stellen. De overwinning zelve kwam haar echter zeker toe. H. D. M.Bloemendaal 51 Bloemendaal ging met een tweetal in vallers naar Den Haag en stelde zich daar aldus op Jonker André de la Porte Donk Timmermans Mr. Geijl v. d. Stadt Lakeman, Kakebeeke, v. Steenwijk, Schmidt, Gunning De partijen wegen aanvankelijk goed tegen elkaar op, doch er wordt zonder dash ge speeld, zoodat het zelfs eenigszins saai is de wedstrijd te zien. Alleen voor de doelen is het zoo nu en dan even spannend. Vooral bij het Bloemendaalsche doel spant het nogal erg, omdat zoowel de backs als ook de keeper erg onzeker doen. Maar ook in de voorhoede wil het niet vlotten, zooals in de laatste wedstrijden. Telkens even missen, telkens even te laat bij de bal, telkens een misverstandje tusschen sa menspelende Bloemendalers versplintert het spel en het team. Een fout van den Bloemendaalschen keeper bezorgt H.D.M. dan vrij goedkoop de leiding (io). Het geeft Bloemendaal waarlijk niet het zelfvertrouwen terug, en als even later opnieuw door een fout van den doelwachter het tweede Haagsche doelpunt ontstaat (2o), is ook het laatste restje fut er bij Bloemendaal totaal uit. Gelukkig geschieden er voor de rust geen verdere onheilen meer, dank zij ook het wei nig fraaie spel van H.D.M. Tegen een sterke tegenstander had Bloemendaal deze periode kostbaar moeten betalen. Na de rust begint Bloemendaal weer met goeden moed. Er komt een opleving en eenige malen wordt het Haagsche doel ge vaarlijk bedreigd. Met een keurig schot scoort van Steenwijk dan (21). Bloemendaal blijft dan op den goeden weg, maar ook H.D.M. gooit er een schepje op. Als v. d. Rovaert er dan in slaagt de voor sprong te vergrooten tot 31, zakt bij Bloe mendaal opnieuw de moed in de schoenen. De achterhoede is zeer onzeker. Bij een Haagsche aanval doelpunt de Geer (41). Tot overmaat van ramp moet Donk dan wegens een blessure uitvallen en Bloemen daal met 10 man verder spelen. H.D.M. is voortdurend in de aanval en even voor tijd wordt nog de 5e goal gescoord. Bloemendaal speelde een ouderwetsche slechte wedstrijd en verloor verdiend. De Musschen-reserves speelden een vlotte, aardige wedstrijd met veel goede momenten en zeker een der beste wedstrijden tot nu toe vertoond. In de eerste helft van de partij waren de gasten zelfs iets sterker, maar, hoewel de voorhoede al beter speelde dan voorheen, doelpunten kwamen er toch ook niet. Het succes is zelfs voor de zwakkeren. Een strafcorner wordt door Hilversum in een doelpunt omgezet (1o). De Musschen laten zich door deze tegen slag niet intimideeren. Steeds aanvallend komen zij terug. Een fraai s-hot van Schmeink komt tegen de lat, maar ev;n later doet de zelfde speler het beter als nij de gelijkmaker scoort, met welke 11 gelijke stand de rust komt. Na de rust speelt M.H.C. wat minder sterk, zoodat het spel zich snel van doel tot tot doel verplaatst. Hilversum weet de lei ding te veroveren (21) en hoewel M.H.C. zich nog eens krachtig inspant voor de tweede gelijkmaker, gelukt dit toch niet. Einde komt met 21 voor Hilversum 3. (o1). Daarna zorgt een der Hilversumsche backs er zelf voor dat de voorsprong der Bloemendalers wordt vergroot. Voor de rust brengt de Keyzer dan de stand op (3o) met een zachte bal, waar de keeper over heen trapt. Na de rust begint Hilversum weer het eerst met aanvallen. Bloemendaal wordt thans zelfs vrijwel ingesloten, maar van scoren komt weer niets. Een snelle uitval van Gunning heeft dan dubbel resultaat: een doelpunt en een aan het wankelen gebracht Hilversumsch team (0—4). Uit een strafcorner maakt Gunning er dan 5—0 van en de Roos voegt hier nog twee doelpunten aan toe, zoodat het inde komt met een geflatteerde 7o overwinning der Bloemendalers. Hilversum had zeker een tweetal tegenpunten verdiend. H.B.S. ging met een door 4 invallers ver zwakt en sterk gewijzigd elftal naar Rotter dam. De gasten zijn sterker, maar door onwen nigheid in de nieuwe voorhoede blijven doelpunten uit. Bovendien wordt H.B.S. gehandicapt door de „bijzondere" beslis singen van de referee. Een doelpunt van H.B.S. voor rust wordt door den scheids rechter wegens vermeend off-side geannu leerd. Rust komt met ongewijzigde blanke stand. Na de rust speelt Victoria veel minder, waardoor H.B.S. meer en meer de overhand krijgt. De Rotterdamsche aanvallen zijn slechts sporadisch. Weer wordt dan een H.B.S. doelpunt door off-side, althans volgens de scheidsrechter, geannuleerd. Ca. 10 minuten voor tijd scoort Möd- lich uit een strafcorner (o1), welk doel punt niet geannuleerd wordt. Einde komt met een minimale maar zeer verdiende zege der Haarlemmers. In een gelijk opgaande wedstrijd, waarin de verdedigingen bijna voortdurend ster ker waren als de respectievelijke voorhoedes, hebben de partijen ae punten eerlijk en vol gens verhouding ook zeer juist, verdeeld. De gasten hebben gedurende enkele mi nuten de leiding gehad, dank zij een goed schot in de hoek (o1), doch van Someren Grave wist met een hard schot dra de par tijen weer op gelijke voet te brengen. Ook na de rust bleven de beide verdedi gingen baas in eigen home. Geen der voor hoedes wist meer te doelpunten, zoodat het einde komt met een volkomen juist 11 gelijk spel. Ook het derde elftal van Bloemendaal heeft een flinke overwinning weten te be halen. Tegen het vooral voor de rust zwak spelende Alkmaar was Bloemendaal voort durend in de meerderheid. Door een 3-tal goals van Jhr. v. d. Bran- deler ging de rust met 3o voor Bloemen daal in. Na de rust eerst een opleving bij Alkmaar, zonder echter direct gevaar voor Bloemendaal. Bloemendaal gaat dan echter het offensief weer ter hand nemen en door toedoen van Jhr. v. d. Brandeler, Hille en Hofland wordt de eindstand 6o bereikt. In een wedstrijd, waar lichaamskracht meer waard was dan hockey-techniek, heb ben de partijen ieder een drietal goals kun nen maken. Zelfs een door ruw spel opge- loopen blessure van een der H.B.S.'ers deed het zware kick en rush-systeem niet ver dwijnen. De partijen wogen qualitatief behoorlijk tegen elkaar op; bij beiden was de qualiteit hockey gering. Voor H.B.S. werden de doelpunten gescoord door de gebr. Scholte en Rol. De Bloemendaal-reserves hebben met de Hilversummers korte metten weten te ma ken. Toch was het overwicht niet van dien aard als de score zou doen vermoeden. Aan vankelijk was de thuisclub dan ook zelfs in de meerderheid. Eenige stralcorners en snelle doorbraken, welke het Bloemendaal sche doel in gevaar brachten, schudden het team eerst wakker. De score wordt door de Keyzer geopend Onderlinge wedstrijden met groot succes gehouden Het gunstige weer was mede oorzaak dat vrijwel alle Haarlemmers present waren om aan den betrouwbaarheidsloop langs het Zwarte Weggetje deel te nemen. In twee groepen gingen de dertig deelnemers op weg om de 3000 Meter uit te loopeii. De doel matige trainingspakken maakten een keu- rigen indruk. De eerstaankomende van ploeg I was de comingman F. Lindeman, die in II min. 18 4/5 sec. den afstand aflegde. In de tweede ploeg won J. Hogenkamp na strijd met een groot aantal springers en wer pers die toch voor een dergelljken afstand niet terugschrikken. In uitstekende conditie kwamen allen binnen en veroverden hier. mede het diploma, dat de H.A.V. voor dezen clubwedstrijd had beschikbaar gesteld. In de crachsklasse waren Effern, Gebr. v. d. Booren en Buis ernstige concurrenten met Verkes als gevaarlijke outsider. Hendriks nam aanvankelijk ce leiding doch moet na 1600 M. deze aan Buis en Ef fern afstaan. De gebr. v. d. Booren loopen dan rustig achter den kop, zij kennen hun tempo. Bij den viersprong neemt Effern een sprint en deze geeft hem een voorsprong die later zlin overwinning beteekent, want als de loo- pers de finish naderen kunnen v. d. Booren c.s. Effer niet meer bedreigen. Buis slaagt in de laatste tien meter er in om J. v. d. BooreD van de tweede plaats te verdringen. Verkes en Bosloper komen bij dit viertal nog te kort en moeten zich met 5e en 6e plaats tevreden stellen. Bij de uitreiking van prijzen en diploma's wekt Hillebrand de leden op om met hel. zelfde enthousiasme de wintertralning vol te houden. Effern werd de gelukkige bezitter van de fraaie ets die de kunsthandel Prenen, Cron- jéstraat, beschikbaar stelde. De uitslagen van dezen succesvollen mor. gen luiden: De uitslagen van dezen succesvollen mor gen luiden: Ploeg I: F. Lindeman (11 min. 18 4/5 sec.); Hermans (op 1 meter), Tak, Oberink, Koolos, Willemse, Bosloper Jr., Dijkstra, de Vos, Hoppenbrouwer, Goes, de Bruin, Waiboer. Ploeg II* Hogenkamp (11 min. 7 8/10), v. Wilsum Jr., Dillewijn, Over, Figee, Kruijer, Blik, Meyer, Voogd, Kuiper, Kruseman, Veurman, Daalder. Wedstrijd afd.: 1. W. Effern 10 min. 29 2/5 sec. 2. J. Buis, 10 min. 30 4/5 sec. 3. J. v. d. Booren 10 min 32. 4. A. v. d. Booren 10 min. 40. 5. Verkes. 6. C. Bosloper. V. V. Z. trapt af en de voorhoede speelt onmiddellijk een open en enthousiast spel. Spoedig scoort Blakenburg uit een scrim mage 10. Ook Limvio onderneemt eenige pittige aanvallen, doch dan gaat V. V. Z. er weer vandoor en uit een fraaie through- pass van zijn broer scoort F. de Lange keu rig 20. Even later herhaalt zich hetzelfde, doch nu knalt hij tegen den paal. De druk blijft aanhouden en nu scoort J. de Lange het 3e doelpunt 30. Limvio is niet van plan zich bij de pakken neer te zetten en de links buiten scoort tegen via P. Maas. Aan weerszijden volgen snelle aanvallen en weer is het de Limvio linksbuiten die Goedhart onhoudbaar passeert 32. Maas valt wegens een blessure uit en V. V. Z. speelt tot de rust met 10 man verder, doch de stand ondergaat geen wijziging meer. Rust 32. Na de rust is Maas vervangen door Cor- des en nu speelt J. de Lange weer links back. Na eenige aanvallen krijgt F. de Lange den bal, passeert de geheele Lim vio achterhoede en op kalme wijze brengt hij den stand op 4—2. Dan lost Blaken burg een hard schot en via den Limvio doelman verdwijnt het leder in het net 52. Limvio niet ontmoedigd, speelt en thousiast verder en heeft dan succes als de rechtsbuiten hard inschiet 53. Het spant nu en deze spanning wordt verhoogd als de Limvio midvoor keurig inschiet, 54. Aan voerder de Lange moedigt zijn mannen aan. V. V. Z. verhoogt thans het tempo zoodanig, dat Limvio geheel overspeeld wordt. Met een keihard schot brengt F. de Lange den stand op 64, terwijl een snelle rush van Wijbenga met een hard schot wordt besloten, dat doel treft 74. Nog een laatste krachtsinspanning van Limvio doch succes blijft uit. Even voor het ein de maakt Blakenburg onhoudbaar het achtste doelpunt en dan kondigt de heer Achterberg het einde aan van deze pret tige ontmoeting. Onder leiding van scheidsrechter Rooze stellen beide elftallen zich volledig op. De eerste aanvallen zijn voor Zaandijk; doch ook Assend. werkt zich los en het spel golft op en neer. In het veld wordt er aar dig gespeeld, doch voor het doel is het hopeloos mis. Na een half uur spelen, is het F. Noë, die uit een goed door D Grin genomen corner onhoudbaar inkopt. 10. De verdedigingen blijven geregeld mees ter van het terrein, en verder dan een bui tenspel-doelpunt van P. Veenis brengt men het niet. Zoodat met één nul voor A. de rust aanbreekt. Na de thee wordt er dadelijk weer stevig aangepakt, en om beurten verkeeren beide doelen in gevaar. Het eerste kwartier heeft Zaandijk de beste kansen, doch slecht schieten en uitstekend werk van den A.- doelman, belet hun het verdiende tegen- punt te scoren. Kort achter elkander wordt het door Van 't Veer en Veenis echter 30 voor A. en speelt Zaandijk een verloren wedstrijd. Wel werken ze nog hard voor een tegenpuntje, doch het succes komt aan den anderen kant, wanneer F. Noë een goed aangege ven bal krijgt, en van grooten afstand on houdbaar inschiet 40. De laatste minuten doet Zaandijk nog eenige heftige pogingen, om tenminste de eer te redden, doch het mag niet baten en wanneer de scheidsrechter, die uitstekend leidde, einde blaast, heeft A. een verdien de, maar geflatteerde overwinning be haald. Drankgebruik de oorzaak In den afgeloopen nacht heeft te Oss een ernstige vechtpartij plaats gehad. Omstreeks half 12 werd aan de politie me- dedeeling gedaan, dat in de Vierhoekstraat een vechtpartij had plaats gehad. Toen de politie ter plaatse verscheen, was de versla- gene, een zekere V., reeds naar het St. Anna-ziekenhuis te Oss overgebracht, al waar werd geconstateerd, dat twee messte- Oostersche heer: „Vlug, slaaf, mijn tooverkarpet, ik wensch een reisje te maken." Slaaf: „O, mijn goede meester, een man haalt het juist weg, hij zegt, de afbetalingstermijnen wor den door u niet prompt gedaan." (Humorist). ken, één in den rug en één in de rechter zijde had bekomen. De toestand van het slachtoffer, die van de H.H. Sacramenten is voorzien, is zeer ernstig. Onmiddellijk werd door de politie een uit gebreid onderzoek ingesteld, dat tot resul taat had, dat reeds denzelfden nacht de vermoedelijke daders, zekere Van G. en Van Sch., konden worden gearresteerd. De vechtpartij is vermoedelijk ontstaan door drankgebruik. De politie zet het onderzoek nog voort. De wereldberoemde helderziende Fred Marion zal onder auspiciën van impresario Ernst Krauss in den loop van November een toumée door ons land maken en ex- perimenteele voordrachten houden over het thema „Welke catastrofen brengt het jaar 1932?"; „Het wereldnoodlot"; „Komen de gebeurtenissen". Op deze avonden zullen voorts persoonlijke experimenten van hel- derzien, psychographologie en psychome trie worden uitgevoerd en vragen uit het publiek worden beantwoord. Marion had gedurende de laatste acht weken met deze voordrachten door geheel Zwitserland de grootste zalen uitverkocht, hetgeen niet verwonderlijk is, daar hij bij zijn laatste tournées in Zwitserland in het vorig seizoen de economische crisis van dezen zomer en het najaar tot in vele bij zonderheden had voorspeld. Fred Marion zal zijn tuornée Vrijdag 13 dezer in Den Haag (groote zaal Dierentuin) beginnen en voorts optreden te Amster dam,, Rotterdam, Den Haag, Utrecht, Gro ningen, Haarlem, Zwolle, enz. „Jan Pieterszoon Coen" door J. G. Kramer. Uitg.: Gebr.Kluitman, Alkmaar. Een populair geschreven boek over dezen gouverneur-generaal van Indië, die bij ge legenheid van zijn 3oosten sterfdag, 2 jaar geleden, nog algemeen herdacht is. De jeugd, die veel van deze soort lectuur houdt, zal ook van dit boek wel gaarne kennis nemen. Pol Dom verzorgde ook voor dit boek de illustraties. Belgie Op 1 December a.s. zal, evenals vorige jaren, weer een serie weldadigheids zegels in omloop worden gebracht. Ditmaal zullen zij de beeltenis dragen van koningin Elizabeth, wijl een groot deel der activiteit van Hare Majesteit gewijd is aan Roode Kruis-werken. Bulgarije Van de 50 Lei der Balkaniade- zegels bedroeg de oplage 30.000 stuks. De andere 2 waarden der serie hadden elk een oplage van 150.000 stuks. De onlangs vermelde 1 L. der uitgave, 1930, in gewijzigde kleur (oranje en grijs groen) uitgegeven, blijkt geen frankeer-, doch een expreszegel te zijn, meldt de „Msb." Aan het plan tot uitgifte van vliegzegels is eindelijk uitvoering gegeven, en de eerste serie mag er zijn. De voorstelling een meisje in nationale dracht, een brief reikend aan een vliegende postduif is voor alle zegels gelijk. De Stad op den achtergrond der zegels is Sofia. De waarden zijn x L. groen, 2 L. wijn rood, 6 L. blauw, 12 L. karmijn rose, 20 L. paars, 30 L. oranje, 50 L. licht-bruin, alle zegels met witten ondergrond. Ethiopië ;In de nieuwe serie verschenen nog 4 g. violet, ruiterstandbeeld van Menelik II en 3 t. geel groen, borstbeeld der keizerin in kroningsornaat. Tanding 12 !4* De uit voering is van het „institut der gravure" te Parijs. HondurasHet dienstzegel van 6 c. violet der uitgave 1924'26 werd, door middel van den opdruk „Servicio aereo- Vale 5 centavos, VI 1930, in een lucht postzegel van 5 cent veranderd. Italië Als postpakket-zegel werd uit gegeven de 1 L. violet, tanding 13 (in 't midden geperforeerd) in het type der uitgave 1927. Nieuw Guinea (Engelsche bezetting). De rode verjaardag der Engelsche bezetting in Nieuw Guinea is uitermate philatelistisch gevierd drie groote nieuwe series werden in koers gebracht Een serie gewone frankeerzegels in dertien waarden x p., 1 y2 p., 2 p., 3 p., 4 p., 5 p., 6 p., 9 P-, I sh., 2 sh., 5 sh., 10 sh., en 1 een serie luchtpostzegels, bestaande uit de zelfde frankeerwaarden, maar dan met den opdruk„Air Mail", benevens 'n vlieg machineaan deze vliegzegels-serie is nog 'n Vi p. oranje toegevoegd, welke blijkbaar niet zonder den opdruk is uitgegeven. En ten derde een serie dienstzegels. Ook hiervoor zijn de frankeerwaarden gebruikt, be halve Vi p., 10 sh. en i voorzien van den opdruk „O. S." De voorstelling op alle zegels is de paradijs vogel. Het inschrift luidt Territory of New Guinea Postage 19211931 Tanding 11. Vermoedelijk zullen de zegels niet zoo heel lang in koers blijven. PortugalDe Roode Kruis-zegels voor het jaar 1932 zijn reeds in koers. Men heeft er dit maal een aantal waarden van de Ca- moënsserie (uitgave 1924) voor gebruikt n.l. de 20 c. rood-oranje, 40 c. violet-blauw, 49 c. lila-bruin, 64 c. groen, 1 E 60 zwart blauw en 10 E. bruin op rose en deze van den bekenden rooden opdruk (rood) en de woorden „Porte franco 1932", voorzien. Is het „Buil. Mens." goed ingelicht, dan hebben we deze maand ook de hertnnerings- serie te wachten, welke wordt uitgegeven bij gelegenheid van het vijfde eeuwfeest van den Portugeeschen held Nuno Alvares Pereira, die onder Jan I Portugal voor een Spaanschen inval behoedde (slag van Alju- barrota). ParaguayHet 50-jarig bestaan der Deutsche landbouwkolonie San Bernardino (ten Noorden van Asuncion) werd herdacht met de uitgifte van een tweetal zegels 1 P. rood en 1 P. geel-groen, groot recht hoekig formaat, (oplage 200.000 stuks), voor stellend het Lago-hotel aan het Ypacaray- meer. De zegels zijn voorzien van den op druk „C." Voor het binnenlandsch vliegverkeer werd verder een serie van vijf waarden uitgegeven. En de 50 c karmijn der uitgave 1927'29 verscheen in nieuwe kleur s grijsblauw. Turkije: Daar de 6 kurus is uitverkocht heeft men, in afwachting van de nieuwe uit gave dezer waarde de 7% roodbruin en de 12 Vt k. blauw van den opdruk „6" voorzien. In de nieuwe serie met de beeltems van den president der republiek verscheen de 7,Vz kurus blauw. „Waarom breek je dien schoorsteen af?" „Nou baas, ik most h'm toch goed schoon maken heit uwes gezegd?" (Aussie) Ter kennis der vereenigingen wordt gebracht dat zij, die des Zondags avonds in gebreke blijven de uitsla gen aan het bekende adres te bezor gen of te telefoneeren, in het Sport blad van Zaterdag worden geweerd met het officieele nieuws. Men gelieve van deze mededeeling goede nota te nemen. SPORTRED. N. Hrl. Crt. 4 PCT. CRéDIT FONCIER DE FRANCE 1931 Trekking van X2 October 1931 Hoofdprijzen: fr. 1.000.000 nr. 524.760, fr. 100.000 nr. 2.280.228, fr. 50.000 nr. 766.421 en 1.2982275; prijzen van fr. 20.000; 366.074, 569.181, 625.639, 711.952, 815.456, 888.253, 1.338.690, 1.624.970, 1.715.084, 2.218.630; premies van fr. 5.000 27.315, 30.596, 33.218,53.149, 98.415, 138.030, 169.640, 189.515, 334.836, 378.336, 390.509, 403.400, 410.986, 416.074, 54.460, 486.998, 517.845, 520.183, 525.053, 538.621, 590.104, 486.998, 517.845, 520.183, 525.053, 538.621, 590.104, 596.013, 607.415, 612.869, 628.311, 645.1x8, 647.297. 676.503, 739.238, 743-342, 761.057, 762.735, 781.481, 788.848, 811.892, 798.416, 905.381, 907.350, 917.564, 927-461, 936.418, 945*682, 950.079, 952.254, 958.312, 969.024, 973.392, 1.013.326, 1.028.608, 1.094.456, 1.117.586, 1.192.230, 1.206.061, 1.244.904, 1.249.718, 1.288.675, 1.300.568, 1.340.928, 1.425.958, 1.444.369, 1.541.109, 1.544.335, 1.564.610, 1.595.958, 1.604.217 1.604.351, 1.617.048, 1.636.091, 1.649.764' 1.663.625, 1.726.895, 1.761.889, 1.769.327' 1.790.662, 1.802.943, 1.831.441, 1.835.480' 1.843.080, 1.887.729, 1.907.674, 1.911.412' 1.918.085, 1.929.311, 2.030.962, 2.044.984' 2.056.878, 2.089.834, 2.HX.141, 2.137.183' 2.159.189, 2.173.051, 2.174.244, 2.219.057' 2.223.902, 2.278.249, 2.282.061, 2.295.339' 2.309.083, 2.381.896, 2.411.042, 2.415.357' 2.452*759. 2.454-597. 2.462.464, 2.485.392- Bovenstaande nummers zijn losbaar op 1 Nov. as. LUIK 1905. Trekking van 15 October 1931. Serie 15.781 no. 9 is betaalbaar met frs. 15.000, S. 6310 no. 25 met frs. 1250, S. 4271 no. 8, S. 19.453 no. 10, S. 7446 no. 12 en S. 9584 no. 21 elk met frs. 200, S. 10.837 no. 23 met frs. 150. De volgende nos. elk met frs. 125: S. 162 no. 11, S. 1425 no. 4, S. 1425 no. 21, S. 2049 no. 2, S. 2049 no. 7, S. 2398 no. 10, S. 4013 no. 5, S. 4271 no. 5, S. 4271 no. 8, S. 4271 no. 20, S. 4271 no. 25, S. 4543 no. 15, S. 5173 no. 12, S. 5199 no. 5, S. 5199 no. 19, S. 5731 no. 10, S. 6310 no. 1, S. 6442 no. i, S. 6625 no. 23, S. 7793 no. 16, S. 7793 no. 25, S. 9584 no. 2, S. 9584 no. 16, S. 10.555 no. i, S. 10.555 no. 12, S. 9584 no. 16, S. 10.555 no. 1, S. 10.555 no. 12, S. 9584 no. 16, S. 10.555 no. 1, S. 10.555 no. 12, S. 10.555 no. 21, S. 10.837 no. 14, S. 10.979 no. 19, S. 10.979 no. 21, S. 10.979 no. 24, S. 12.153, no. 8, S. 12.153 no. 16, S. 14.446 no. i, S. 14.446 no. 14, S. 14.446 no. 23, S. 15.781 no. 10, S. 15.781 no. 14, S. 18.336 no. 13, S. 19.453 no. 1, S. 19.742 no. 14, S. 19.890 no. 4, S. 19.899 no. 5, S. 19.922 no. 15. De nos. der volgende series elk met frs. 110: 162, 571, 1.425, 1.603, 2.049, 2.398, 3.646, 4.013, 4.271, 4*543. 5.144, 5.173. 5.199. 5.284, 5.731, 6.310, 6.442, 6.625, 7.546, 7.793. 9-84, 10-555. 10.837,10.979,12.153,13.142,14-446,15.781, 16.090. Vrijdag 13—16 Nov. jongelingen f 6.50. Zaterdag 21—24 Nov. ongehuwde mannen f 6.50. Woensdag 25—28 Nov. heeren Land- en Tuinbouwers f 10.00. Zondag 69 Dec. Jonge Mannen 6.50 Woensd. 912 Dec. Jonge Mannen f 6.50 Zaterd. 1215 Dec. Gehuwde Mannen/6.50 Woensd. 1619 Dec. Meisjes f 6.50 Dinsdag 2225 Dec. Jonge Mannen 6.50 Zij, die wenschen deel te nemen aan een Retraite, gelieven zich te wenden tot de Directie van hel Retraitenhuis te Noord wijkerhout (Tel. 6048). Aanvang der retraite omstreeks 7 uur. Einde der retraite half één. De vergoeding wordt voldaan tijdens de Retraite. Handhaving van den gouden standaard noodig geacht In een vergadering van financiers, koop lieden en fabrikanten, te Tokio gehouden, is erkend, dat de gouden standaard dient te worden .behouden en regeering en volk sa men moesten werken tot dat doel. Sedert het prijsgeven van den gouden standaard in Engeland, verlaat een groote hoeveelheid goud Japan, ondanks den door de vergadering als gunstig gekenmerkten be talingsbalans van Japan. De vergadering achtte thans geen enkele reden aanwezig tot het afkondigen van een uitvoerverbod van goud. De dood geeft uitstel Als de elementen haten. De bliksem komt den electrischen stoel te hulp. Een voorspelling gaat in vervulling. Eenigen tijd geleden verwekte in Engeland het tragisch lot van een bekenden lord alge meen opzien. Als door een wonder was hij verleden jaar aan een misdadigen aanslag op zijn leven omkomen en nu werd hij in een bosch met gebroken nek tengevolge van een val van zijn paard dood gevonden. De dood had hem dus bij gelegenheid van bovenbedoelden aanslag in zekeren zin slechts voor korten tijd uitstel verleend. Dergelijke gevallen dat n.l. iemand den dood ontgaat, om kort daarop m een anderen vorm aan hem ten offer te vallen zijn veelvuldiger dan men denkt. Bekend werd het lot van een der weinigen, die bij de catastrophe van het Engelsche luchtschip de „R. 101" gered werden, den mechanicus Watts, die met veel moeite door de medische kunst in het leven gheou- den, kort na zijne genezing tengevolge van een motorongeluk stierf. Óf dat van den mijnwerker, die, bij de mijnramp van Neurode als door een wonder gered, de ongeluksmijn verliet en naar Alsdorf ging, waar hij niet veel later met 262 lotgenooten door een vreeselijke ontploffing het leven verloor. In Berlijn kwam eenigen tijd geleden de auto van een fabrikant met een anderen in botsing. Het ongeluk liep nog betrekkelijk goed af, de fabrikant kreeg enkele lichte verwondingen, die zijn overbrenging naar het hospitaal raadzaam maakten. Men legde hem in een ziekenauto, maar ongelukkig kwam deze op weg naar het gasthuis met een zwaren vrachtauto in botsing en werd tege lijk met alle inzittenden rofaal verbrijzeld. De fabrikant was onmiddellijk dood. Op dezelfde manier verging het een Ameri- kaansch industrieel, die aan een geweldig spoorwegongeluk ontkwam, zich in de na- bijliggende stad naar een hotel begaf en da« denzelfden dag nog met de lift naar beneden stortte en om het leven kwam. De bekende Fransche schrijver Edouard Flagout viel op zekeren avond na zijn terug keer van het theater op de trap van zijn huis zóó ongelukkig, dat hij me' een zware hersenschudding bewusteloos naar het zie kenhuis gebracht moest worden. De dokters twijfelden er aan, of het hun gelukken zou, den zwaar gekwetste in het leven te houden, maar zijn krachtige natuur zegevierde ten slotte. Óp aanraden van zijn dokter reisde Flagout voor eenige weken naar de Riviera om volledig te herstellen. Het uitstel, dat de dood hem toegestaan had, zou intusschen nog maar enkele dagen bedragen op reis naar Marseille ontspoorde de trein, waarin de schrijver zich bevond en hij behoorde tot de dooden Heel eigenaardig speelde het toeval in het geval van een ter dood veroordeelden gevan gene uit Sing-Sing. Deze was het enkele dagen voor de terechtstelling gelukt, uit de gevange nis te ontvluchten en ondanks alle pogingen kon men hem met meer te pakken krijgen. De akten, die hem betroffen, zouden reeds gesloten worden, toen men in Stng-Sing vernam, dat de bliksem in de nabijheid een man getroffen had, wiens identiteit men niet kon vaststellen. Een beambte begaf zich naar de aangewezen plaats en herkende m den doode den vluchteling Deze was wel aan de terechtstelling door den electrischen stoel ontkomen, maar de elec- trische straal uit den hemel kon hij niet ontgaan. En war nog het zonderlingste is": De doodelijke straal moet hem zooals een onderzoek uitmaakte op denzelfden dag getroffen hebben, dat hij terechtgesteld zou worden.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 12