Kennemerland Informatie Cheque-koersen Amsterdamsche Beurs Stofzuigerhuis MAERTENS R. K. Kiesvereeniging in den provincialen kieskring Velsen IJMUIDEN HERINGA tfUTHRICH, HAARLEM Centrale .Verwarming Heringa-Johnson-Oliebranders VELSEN-NOORD BEVERWIJK LIMMEN HEEMSKERK HEILOO GIT DEN OMTREK Inbraak in een villa te Bloemendaal ZANDVOORT HALFWEG Hanze-federatie in Kennemerland en Zaanstreek LISSE HILLEGOM HEEMSTEDE BLOEMENDAAL SANTPOORT AERDPNHOUT VOLENDAM Staat van Besommingen MARKTBERICHT RIJKSVISCHAFSLAG MARKTNIEUWS Barteljorisstraat 16 - Tel. 10756 Philips' Radio-toestellen MAANDAG 9 NOVEMBER 1931 101% 100% 100% 96»/m 84 76 76% 92 129% 70 47% 33 86% 18% 217% 36"% 11"% 36% 70 126% 17% 140 79w/16 4% 8%, 3 %2 56% 48 27 15 26% 16 33 25 1% 22% 86 6% 202 12% 59 36,50 172% 195 25% 226 30% 108% 9'% 3%e 17% 14% De bestuursverkiezing Een buitengewone algemeene vergadering werd gehouden Zaterdag U. 3 uur n.m. in het gebouw „St. Bavo", te Haarlem. Als voornaamste punt kwam aan de orde bestuursverkiezing. Reglementair treedt na elke Statenverkiezing het bestuur geheel af en vindt een nieuwe verkiezing plaats, hetgeen op de laatste vergadering werd aangehouden om den localen vereenigingen de gelegenheid te geven candidaten in te zen den. Voor deel I werden herkozen: H. J. Post te Vijfhuizen; J. Schaper, Kudelstaart; H. C. Th. Heiien, Halfweg, en gekozen: G. P. Goossen, Heemstede in de plaats van J. Bosman, Hoofddorp, die zijn candidatuur niet wenschte te vernieuwen. Voor deel H werden herkozen: J. J. Bis schop, Beverwijk: J. P. Handgraaf, Sant poort; Jac. P. Nijssen, Santpoort. Voor de vierde plaats in deel II bedankte het afge treden lid P. J. Piepers, Wijkeroog. Inge diend als candidaat werden: H. H. Meijer, Wijkeroog, en F. A. Strijbosch, IJmuiden- Oost. Om een goede vertegenwoordiging van alle groepen te krijgen werd de candida- tuur-Strijbosch door den heer Sombroek van Santpoort II verdedigd en na stem ming werden de heer Strijbosch als be stuurslid voor deel II gekozen. Voor deel III werden herkozen: Jac. Annes Bovenkerk; A. J. M. Primus, Dui- vendrecht; G. v. d. Zwgan, Aalsmeer-Oost, en E. Brom, Uithoorn. Door de vergadering werden gekozen in deel I: F. Alkemade, Nieuw-Vennep; voor deel II: G. P. Langendijk, Wijkeroog en voor deel III: P. Ham, Amstelveen. Plaatsvervanger voor deel I .werd: E. A. M. A. Steger, Heemstede; voorideel II: W. N. Voegt, IJmuiden; voor deel III: J. v. d. Zwaan, Bovenkerk. Idem voor de vrijgekozenenC. P. J. Maas, IJmuiden-Oost, en S. Beljaars, Half weg (Zwanenburg). De aftredende voorzitter, de heer J. J. Bisschop, werd met 39 stemmen van de 41 tot voorzitter herkozen. Bij de rondvraag informeerde de heer Sombroek van Santpoort II naar de moge lijkheid om in vergaderingen als deze, van terzake deskundigen als b.v. de afgevaardig den Dr. Droog en P. Heilker, voorlichting en uitleg te krijgen over verschillende pro vinciale zaken en bemoeiingen. De voorzitter onderschreef dit en zeide onderzoek toe. De heer Brom van Uithoorn feliciteerde den heer Bisschop met zijn herbenoeming als voorzitter en wenschte eveneens de ver gadering en R. K. Staatspartij geluk met deze herbenoeming. De voorzitter dankte den heer Brom voor goede samenwerking in bestuur en vereeni- ging, tot heil der partij. Hierna sluiting op gebruikelijke wijze. Autobusdienst Beverwijk Krommeniedijk Verschenen is het Provinciaal Blad van Noord-Holland, houdende het besluit tot afwijzende beschikking op het verzoek van C. Beentjes te Heemskerk, tot het in wer king brengen van een autobusdienst van Beverwijk over Assendelft naar Kromme niedijk en terug. Ged. Staten overwegen, dat in de behoef ten van het verkeer tusschen Beverwijk en Krommenie in voldoende mate door de spoorwegen wordt voorzien, in het bijzon der sinds deze zijn geëlectrificeerd, terwijl voor de bewoners van de gemeente Assen delft in het algemeen aan den gevraagden dienst geen behoefte bestaat, daar deze door den bestaanden localen autobusdienst verbinding hebben met het station te Krommenie, dat het in werking brengen van een autobusdienst, als door adressant gevraagd, alleen van belang zou kunnen zijn voor het verkeer tusschen Beverwijk eener- het zuidelijk gedeelte van de gemeente Assen delft (Buitenhuizen) anderzijds, daar de aangevraagde dienst daartusschen een kor tere verbinding zou scheppen, dan de be staande verkeersmiddelen geven, dat bedoeld verkeer echter van te gerin gen omvang is om daarvoor een autobus dienst in het leven te roepen, welke overi gens aan geen verkeersbehoeften voldoet, dat, afgezien van het feit, dat het in het leven roepen van den aangevraagden dienst niet door een verkeersbehoefte van eenige beteekenis zou zijn gewettigd, tegen het in werking brengen van dien dienst bij hun College ook bezwaren bestaan uit een oog punt van de verkeersveiligheid. Demonstratie van „De Graal" De Graai heeft in onze gemeente haar intrede gedaan. Het blijde enthousiasme, de bezie lende levensvreugde en onbegrensde idea len, welke de graaimeisjes aan ons kenbaar hebben gemaakt, zullen zeker hun uitwer king niet gemist hebben. Zondagmorgen omstreeks 12 uur, arri veerde een afdeeling van „De Graal" uit Amsterdam per auto op het Stationsplein alhier. Van dit punt werd met onplooide banieren, gezamenlijk met de meisjes van het patronaat, een wandeling door IJmui- den-Oost gemaakt, met als eindpunt het terrein tusschen de St. Franciscusschool en het St. Antonius-Ziekenhuis, waar een demonstratie gehouden werd. Het weer werkte uitstekend mede. Nadat „De Graal" in spreekkoor op ver heffende wijze had vertolkt: „Wat wij wil len", „Wat wij kunnen" en „Wat wij hopen", werd door één der leidsters een toespraak gehouden. Deze zette uiteen, wat „De Graal" te IJmuiden kwam doen. „Wij hebben ons georganiseerd," aldus spr., „om te laten zien hoe vrij en blij een Katholiek van de daad is. Denkt u, dat wij ons niet ontspannen? Wij doen aan muziek, zang, tooneel en reidansen enz." Dan wijdde spr. uit over den groei van „De Graal" en memoreerde het in het Sta dion te Amsterdam gehouden massale spreekkoor. Dan deelde spreekster mede, dat het plan is te IJmuiden-Oost en IJmuiden een afdeeling op te richten, of een z.g. Graal- wacht te stichten. Zoowel aan het einde dezer toespraak als na de spreekkoren en rtjdans, welke werden uitgevoerd, volgde en luid applaus. Na het gehouden sluitingslof volgde eenzelfde nog uitgebreider demonstratie in de Witte Bioscoop, welke geheel was bezet. Te ongeveer 5 uur verlieten de Graai meisjes IJmuiden. Binnen enkele weken, zoo vernamen wij van een der leidsters, zal hier op een ouderavond gelegenheid tot inschrijven wor den gegeven. Brutale inbraak Voor f 150 zilverwerk ontvreemd In den nacht van Vrijdag op Zaterdag is ten huize van Ir. v. d. Lee aan den Konings weg een brutale inbraak gepleegd, waarbij het den inbrekers gelukt is, een hoeveelheid zilverwerk ter waarde van f 150 buit te ma ken. Toen mevrouw v. d. Lee Zaterdagmorgen beneden kwam, bemerkte zij spoedig, dat er ongewenscht bezoek was geweest. Alles lag in de benedenwoning overhoop en vooral aan het zilverwerk bleken de inbrekers hun bij zondere aandacht gewijd te hebben. Duide lijk was merkbaar, dat de inbrekers ver schillende laden bij het schijnsel van een voor de woning staande lantaarn hadden doorzocht en daaruit de zwaarste voorwer pen hadden meegenomen. Bij een door de politie ingesteld onderzoek bleek, dat twee inbrekers op bezoek waren ge weest. Zij hadden zich door een rijraam toe gang tot de woning verschaft. De politie hond van den rijksveldwachter E. B. Mis- beek te IJmuiden, die bij de vorigen Zondag gehouden demonstratie van politiehonden zoo fraai had gewerkt, kreeg de taak behulp zaam te zijn bij het opsporen der daders. De politie vond indrukken van een rijwiel nabij de woning. De hond volgde het on zichtbare spoor tot de Kruisstraat, waar wederom de indrukken van een rijwiel wer den waargenomen. Hier raakte men echter het spoor bijster. De heer v. d. Lee was tegen inbraak ver zekerd. TOESLAG OP BRANDSTOF EN HUISHUUR Door de afdeeling Beverwijk van den Ned. R. K. Volksbond, is aan de instelling van Maatschappelijk Hulpbetoon, het vol gende verzoek gericht: „De Ned. R.K. Volksbond in bestuurs raadvergadering de besturen van alle bij haar aangesloten vak-organisaties bijeen, besprekende de werkloosheid met hare ge volgen, verzoeken u beleefd voor hen die georganiseerd zijn en in het tweede halfjaar reeds 25 dagen uitkeering hebben ontvan gen uit hunne resp. werkloozenkassen, doch niet uitgetrokken zijn, een toeslag te willen verstrekken op steenkolen en huishuur, zooals door u aan uitgetrokken werkloozen wordt gegeven. Hopende gunstig over ons verzoek te wilen beslissen teekenen wij, enz. In de toelichting wordt het volgende ge schreven: Aangezien vele georganiseerde arbeiders het geluk hebben gehad in het eerste half jaar geen 25 dagen uitkeering uit hunne bondskassen te behoeven ontvangen, doen nu, gezien de tijdsomstandigheden, de res- teerende of geheele uitkeeringsduur zullen moeten tdekken, daar hadden wij gemeend, war de uitkeeringen toch al miniem zijn, waarvan den nog de werkloozenkas-contri- butie moet worden betaald, ons met bij gaand verzoek tot u te moeten richen. Personalia Tot waarnemend voorzit ter van de instelling van Maatschappelijk Hulpbetoon, is gekozen de heer Jac. van Zutphen. Schietwedstrijd Burgerwacht Dezer da gen zijn hier wederom de onderlinge schiet wedstrijden gehouden door de Burgerwacht. Evenals voor de wekelijksche schietoefe ningen bestond voor deze wedstrijden zeer veel belangstelling onder de leden. Dit jaar werd geschoten in drie klassen, waardoor ook de minder geoefenden een kansje kregen. In klasse A waren de hoogste schutters H. Metselaar met 93 punten; S. Admiraal, 91; Jb Metselaar, 87; P, Pepping, 83; J. Wokke, 81; S. Pepping, 77; P. Commandeur, 75; Jn. Stuifbergen 67 en S. Commandeur 62 pun ten. In klasse B was de uitslag als volgt: Jb. Groot, 78; P. Kraakman, 74; Gerard Mooy, 72; J. Valkering, 68; H. Levering, 61; C. Veldt, 57; J. Bos, 49 en P. Denneman 38 p. Klasse C was ten slotte beter dan de voor gaande, de uitslag hiervan was: Cor Mooy, 85; P. Koot. 80; S. Koot, 73; A. Koot 70; B. Groot, 66; P vn der Peet, 57; J. de Winter, 48: N. Adrichem 40 en D. Metselaar 33 p. Door het bestuur zal getracht worden aan eiken deelnemer een prijsje toe te kennen Hiervoor zal een beroep gedaan worden op de ingezetenen. Gezien de sympathie welke de Burgerwacht geniet in deze gemeente, al thans bij de katholieken, twijfelen wij niet of het bestuur zal wel in staat gesteld wor den, deze plannen uit te voeren. De jaarvergadering, waarop de prijsuitrei king zal plaats vinden, zal waarschijnlijk gehouden worden einde dezer maand Nog kunnen wij mededeelen, dat de wed strijd. gehouden tusschen Burgerwacht en Bijz. Vrijw. Landstorm, wederom in het voordeel voor eerstgenoemde vereenlging is geëindigd De Burgerwacht behaalde 813 punten en de Bijz. Vrijw. Landstorm 771 punten. De hoogste schutter voor eerstgenoemde vereeniging was de heer H. Metselaar met 86 punten en van den Landstorm de heer Jb Stuifbergen eveneens met 86 punten. Restitutie pacht Naar in het Parochie blad werd meegedeeld, zal aan de pachters der kerklanderijen over 1931 een restitutie worden verleend van 20%. Goed afgeloopen Woensdag geraakte het 3-jarig zoontje van A. in een onbewaakt oogenblik in de Disseldorpervaart. Zeer toe vallig posseerde de heer De W. aldaar die het zinkende knaapje, dat reeds bewusteloos was. spoedig op het droge bracht. Ijlings ontboden hulp van Dr. van Oppen, mocht de levensgeesten gelukkig wederom opwek ken. Gevonden en verloren voorwerpen Gevonden: een hond (herder, geel-zwart) en twee petten. Verloren: een portemonnaie met inhoud. Inlichtingen bij de politie. Hulp bü ongelukken Vanwege „Het Oranje Kruis" is bij den gemeenteveldwach ter R. van der Werf (naast het gemeente huis) een verbandtrommel geplaatst. Geneesheer, enz. kan men daar trachten te bereiken. In dezen tijd van vaak voorkomende on gelukken zeker niet overbodig. Steun aan werkloozen Door het Alge meen Armbestuur is een besluit genomen, dat de te bieden steun aan werkloozen zal bestaan voor een gedeelte in geld en voor een gedeelte in bonnen ter waarde van een gulden, welke uitsluitend bij de Heemskerk- sche winkeliers kunnen worden besteed. We gelooven wel, dat dit besluit door de winkeliers alhier ten zeerste gewaardeerd wordt. Raadsvergadering De raad dezer ge meente komt Woensdag a.s. des middags te 2 uur in openbare vergadering bijeen. Groote buit Vrijdagnacht hebben onbekenden ingebro ken in de villa van baron Van Heekeren aan de Koepellaan te Bloemendaal. Den inbrekers viel een tamelijk groote buit in handen. Hangende het onderzoek door de Bloe- mendaalsche politie konden nog geen mede- deelingen worden verstrekt. Administratie. In verband met de wet- i telijke voorschriften, om de financieele ad ministratie der verschillende gemeentelijke bedrijven afgescheiden te houden van het andere deel der financieele huishouding van de gemeente, stellen B. en W. den raad voor, het financieele beheer der bedrijven in engeren zin te splitsen in grondbedrijf, gasbedrijf, waterleidingbedrijf, woningbedrijf en badbedrijf. Parkeerterrein. B. en W. stellen voor, aan het einde van den Boulevard Paulus Lr -1 een parkeerterrein aan te leggen. Het terrein, dat B. en W. daarvoor op het oog hebben, is echter verhuurd aan den heer II. Driehuizen, die daarvoor f 100 per jaar betaalt. B. en W. stellen voor, het huurcontract, dat aangegaan is 1 November 1928, per 1 Januari 1932 te ontbinden. Op het oogenblik exploiteert de heer Drie huizen op dien grond de Bodega Driehuizen, terwijl een deel wordt ingenomen als terras voor die Bodega. Raadsvergadering. Er is een openbare vergadering van den raad dezer gemeente uitgeschreven tegen Donderdag 12 Novem ber, des avonds te half acht, ten Raad- huize. Agenda: 1. Ingekomen stukken. 2. Verzoek van de N.V. Kostverloren, Mij. tot verkrijging, vervreemding en exploitatie van gronden en gebouwen te Amsterdam om vergunning voor den bouw van een hou ten verhuurkantoor. 3. Verzoek van J. Th. Berkhout om bouw terrein te koopen en de gemeente garant te doen zijn voor bouwcredlet en hypotheek. 4. Benoeming van een schoonmaakster in tijdelijken dienst voor de nieuwe school van voorbereidend lager onderwijs en voor het consultatie-bureau in de Poststraat. 5. Voorstel om J. M. Bantjes tijdelijk als opzichter-teekenaar aan te stellen. 6. Voorstel om een belooning toe te ken nen voor plaatsvervangend hoofd der school. 7. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een bedrag van ten hoogste f 408.39 aan het bestuur der Mariaschool voor aanschaf fing van schoolmeubelen der zesde en ze vende klas voor jongens aan die school. Verzoek van het bestuur van de Maria school om voor het vervolgonderwijs iederen Vrijdag van zeven tot negen uur en van 10 October 1931 tot 31 Maart 1932 gebruik te mogen maken van het gymnastieklokaal van school D. 9. Verzoek van het bestuur van de Maria school om een voorschot voor vervolgonder wijs. 10. Voorstel tot wijziging der verordening tot regeling van het vervolgonderwijs. 11. Voorstel om de tandheelkundige ver zorging der schoolgaande kinderen te be perken tot de laagste twee klassen der scho len voor gewoon lager onderwijs. 12. Verzoek van G. Keur, Ostadestraat 22, alhier, om een tegemoetkoming in de kos ten verbonden aan het bezoeken van de zee vaartschool te Texel door zijn zoon. 13. Verzoek van A. M. Aleven alhier, om een tegemoetkoming in de kosten van het bezoeken van de R. K. Kweekschool te Ber gen N.-H. door twee zijner dochters. 14. Voorstel tot vaststelling van het ko hier der bouwbelasting. 15. Voorstel tot huuropzegging van grond verhuurd aan H. Driehuizen en inrichting van dat terrein tot parkeerterrein, alsmede het verleenen van een crediet daarvoor. 16. Voorstel tot wijziging der z.g. gasver- ordening. 17. Verzoek van de Zandvoortsche Feest commissie, om een subsidie uit de gemeen tekas tot dekking van het tekort over het boekjaar 19301931. 18. Voorstel tot verlaging van huur van de woningen aan de Van Speijkstraat 19 en 19a. 19. Voorstel tot verhum van gemeente grond. 20. Voorstel tot wijziging van de Bouwver ordening tot uitvoering der woningwet. 21. Vaststelling van een suppletoir kohier der hondenbelasting 1931. 22. Voorstel tot goedkeuring van het huis houdelijk reglement voor den dienst van Maatschappelijk Hulpbetoon. 23. Aanbieding van de gemeentebegrooting 1932 en de begrootingen van de bedrijven. 24. Voorstel tot wijziging van de instruc tie van den gemeente-ontvanger. 25. Voorstel tot toekenning van een scha devergoeding aan den commies ter secreta rie J. A. Steen. 26. Voorstel om een crediet toe te staan voor het aanstellen van een ambtenaar ter secretarie (adjunctcommies) 27. Behandeling van de belastingreclames. 28. Voorstel betreffende de reorganisatie van den dienst van Publieke Werken. 29. Voorstel tot aanwijzing van de takken van dienst, bedoeld in artikel 252 der Ge meentewet. Ballonnenwedstrijd Zaterdagmiddag heeft als besluit van de gehouden winkel week een ballonnenwedstrijd plaats gehad. Een der deelnemende winkeliets had als at tractie aan de koopers tijdens de winkel week tegen Zaterdagmiddag ballonnen be schikbaar gesteld. Circa 600 kinderen hebben een ballon in ontvangst mogen nemen en namen hierna aan den gehouden reclame optocht deel. Aan iederen ballon was een genummerd kaartje bevestigd met het ver zoek aan den vinder dit kaartje ongefran- keerd op te zenden aan genoemde firma. Voor de nummer-bezitters van de 20 ballons, die het verst zijn weggedreven, zijn prijzen beschikbaar gesteld. Na den optocht werden de ballonnen allen gezamenlijk losgelaten. In een minimum van tijd waren deze als een wolk in noord-oostelijke richting afgedreven. Enkele waren door den tijdens den optocht gevallen regen niet in staat lang in het luchtruim te blijven en werden reeds op het Plein door voorbijgangers gegrepen. Een kwam terecht op de bumpers van een pas- seerenden auto uit Zuid-Holland. De kans is groot, dat deze ballon den versten weg aflegt en dan nog wel tegen wind in. Naar wij vernemen, zullen aan de be stuurders van de Gewestelijke Federatie Kennemerland en Zaanstreek der Hanze cursuslessen worden gegeven door den Wel- eerw. Heer Rector Th. N. M. N. Boonekamp uit Beverwijk. De lessen worden gegeven in het lokaal van den heer C. Deutekom te Uitgeest. De volgende maand zullen de namen van de 20 prijswinnaars worden bekend gemaakt. Na het oplaten der ballons ontvingen de kin deren een versnapering. De Graal Voor de tweede maal werd de gemeente vereerd met het bezoek der Graaimeisjes. Tegen half drie Zondagmiddag arriveerde de z.g. .stootbrigade" voor een te houden propaganda-bijeenkomst. Alle meis jes en jonge vrouwen waren uitgenoodigd in het St. Josephgebouw aanwezig te zijn. Een der leidsters gaf een uiteenzetting van het doei en streven der Graaimeisjes. Eenige reidansen werden uitgevoerd en onder mu ziek en kout een uurtje gezellig doorge bracht. Vanuit het gebouw toog men geza menlijk naar de kerk. Het bezoek der Graai meisjes zal zich nog enkele malen herhalen, met het doel om in afzonderlijke bijeenkom sten de jongeren tot 17 jaar en de ouderen vanaf 17 jaar vertrouwd te maken met de i Graalbeweging. R. K. Vrouwenbond De afdeeling van den R. K. Vrouwenbond houdt morgenavond /Dinsdag) haar jaarlijkschen feestavond. Als spreker zal optreden den Weleerw. Heer kapelaan Van der Weijden uit Amsterdam, weder te Lisse. Het Badhuis Vanaf heden wordt het badhuis des Maandags den geheelen dag gesloten. lïijwieldieven Het gilde der karretjes- gappers blijft hier nog paraat. Thans is weer een rijwiel gestolen in de Van Vliet- straat. Men kan dus niet te voorzichtig zijn. Het is ondanks allen ijver van het politie corps nog niet mogen gelukken, de dieven te snappen. Clubgebouw Patrimonium Zaterdagmid dag had de opening plaats van het nieuwe clubgebouw van Patrimonium. Ter gelegen heid hiervan waren o.m. aanwezig de bur gemeester mr. Pont en diens echtgenoote, voorts de beide wetho xders en raadsleden Van Lierop en Kerkhoff, den directeur van Openbare Werken, benevens deputaties van verschillende speeltuinvereenigingen. In een korte rede zette de voorzitter van Patrimonium uiteen het nut en de betee kenis van een speeltuinvereeniging. Van groote beteekenis achtte spr. ook het school- sche werk wat de vereeniging van plan was in het komende winterseizoen te doen. Zeer verheugd was hij ook met het feit, dat B. en W. hun volle medewerking hadden toe gezegd, teneinde het gestelde doel te kun nen bereiken. Niet minder dankbaar was hij voor de belanlooze medewerking der ouders. Hierop werd het woord gegeven aan wet. houder J. O. Vermeer, secretaros der bouw- vereeniging „Patrimonium". Uitvoerig memoreerde hij hetgeen de laat ste tien jaren tot stand was gekomen; hoe alles van een kaal, dor veld was herschapen, tot een keurige, bloeiende buurt. Van veel belang oordeelde hij de opbouwende critiek die de vereeniging steeds had gekregen van lyijlen burgemeester Wentholt, wijlen wet houder Balvers, wethouder de Vreugd en den gemeentesecretaris v. d. Jagt. Teneinde binnen de muren van het club gebouw steeds een blijvende herinnering aan deze heeren te hebben, bood spr. den voorzitter een foto aan, met hierop eerder genoemde personen en op den achtergrond de pas voltooide woningen van Patrimonium, met het verzoek hiervoor een plaatsje te willen bestemmen in het bescheiden doch doelmatige gebouw. Vol lof was wethouder Vermeer vervol gens over den gemeentesecretaris mr. Sens, die getoond heeft 'n zesr meelevend mensch te zijn, terwijl burgemeester mr. Pont hier zeer zeker ook een eereplaats verdient. Spr. hoopte, dat het nieuwe speelplein, dat nog göoopt moest worden, het Mr. Pontplein zal heeten. (Luid applaus). Vervolgens deelde wethouder Vermeer nog mede, dat reeds 7 verschillende clubs ge vormd zijn, die allen in het gebouwtje zul len worden ondergebracht. Bovendien vindt spr. het een prachtig verschijnsel, dat de bewoners van verschillende richtingen en overtuigingen het allen zoo met deze ver eeniging op hebben. Dat dit in de toekomst ook zoo mag blijven, hoopt hij dan ook ten zeerste. Hierna had de overdracht der sleutel plaats In warme woorden dankte burgemeester Pont, ook namens de wethouders voor het gesprokene. Al kan het college in de naaste toekomst niet te veel aandacht aan de ver eeniging besteden, dan moet dit geenszins beschouwd worden als een gebrek aan be langstelling, daar het de slechte tijd is, die belangrijke uitgaven voor vereenigingswerk onmogelijk maken. Het is vooral door een redevoering van den lieer Klare, voorzitter van den Kenne- mer Bond van Speeltuinvereenigingen, dat de burgemeester zoo enthousiast voor dezen arbeid is geworden. Kon Patrimonium vroe ger wel eens geringschattend Veenhuizen genoemd worden, thans is dit alles echter anders. Overal groeien de boomen en bloeien en geuren de bloemen, zonder dat ook maar in het minst sprake is van eenig vandalisme of van kwajongensstreken. Spr. hoopt dan ook met de vele anderen, dat het bij dit eene speelterrein in de gemeente niet zal blijven. Hierna voerden het woord de heeren Lessing, hoofdbestuurder van den Nederl. Bond en de heer Klare, hoofdbestuurder van den Kennemer Bond van Speeltuinvereeni gingen. Oosterparktuin te Amsterdam kwam met een geldelijke bijdrage, die aangeboden werd door den heer Knoet; bovendien kwa men nog verschillende sympathiebetuigin gen binnen. Hierop dankte de voorzitter, de heer Van Kampen, met eenige toepasselijke woorden. Toen werd de th :e rondgediend. Na afloop hiervan maakten verscheidene bezoekers van de gelegenheid gebruik het gebouwtje te be zichtigen. Het gebouwtje is ruim, practisch, degelijk en gezellig, en voorziet in een lang gevoelde behoefte. Pater Braam Pater Braam, die over eenige weken naar de Missie zal vertrekken, zal morgen in alle H. H. Missen in de Kerk van O. L. Vrouw Hemelvaart (Valken burgerplein) een afscheidspredikatie hou den. Na iedere predikatie zal Z. Eerw. een collecte houden ten bate van de Missie, waar hij geplaatst zal 'worden. Eerste Heemsteedsche Verkoopweek De trekking der geluksbonnen van Donder dag bracht de volgende winnaars: f 50, J. G. Waekwitz, Paulus Buyslaan 4; f 20, mevrouw Hulsbos, Zuid-Schalkwijk; f 15, A. van Erk, Vondelkade 5; f 5, mevrouw J. JansenNyenhuys, Bronsteeweg 48; f 5, Ant Meijer, Kerklaan 85; f 5, J. Sanders, Eschdoornkade. Heden, Maandag en Dinsdag zal er nog een trekking plaats hebben. Tot Dinsdag 10 November, des avonds 6 uur blijven de bussen op de bekende plaatsen. MET PENSIOEN. De heer J. B. Zwiersen, agent van politie alhier, zal, wegens het bereiken van den pensioengerechtigden leeftijd met 1 Jan. a.s. den dienst verlaten. De heer Zwiersen heeft bijna 20 dienst jaren in de gemeente Bloemendaal. Winkelweek De Winkeliersvereeniging organiseert een week voor S nt Nicclaas weer een winkelweek. Hieraan is een etala gewedstrijd verbonden, waarbij door het publiek uitspraak gedaan wordt. Een letter-puzzle is weer als attractie toegevoegd. De oplossing is minder moeilijk dan verleden jaar. Behoudens toestemming van B. en W. wordt een tweetal verlotingen gehouden, een vcor het publiek en een voor de winkeliers. Begin van brand Zaterdagmiddag werd de brandweer gealarmeerd voor een begin van brand ten huize van den heer L. op de Westerlaan. Toen de auto van de Vrijw Brandweer ter plaatse verscheen, bleek het, dat de bewoners het brandje, ontstaan in den kelder voor de centrale verwarming, reeds met een paar emmers water gebluscht hadden. Fanfarecorpsr Zaterdag hield het fan farecorps „Wilhelmina", alhier; een jaar vergadering in het café van Evert Veerman, onder voorzitterschap van J. Buis. De voorzitter opende de vergadering met den christelijken groet. Spr. memoreerde, wat vanaf de Mei-vergadering is gepas seerd en sprak den wensch uit, dat het volgend jaar geen tegenspoed meer mocht brengen. Verslag' penningmeester: de inkomsten beliepen dit jaar 501.25 en de uitgaven 459.31, batig saldo dus 41.94. De voor zitter bracht dank aan den penningmeester voor zijn beheer en beval hem voor de vol gende verkiezing aan. Voor het nazien der boeken werden gekozen de heeren S. Tol en W. Runderkamp. Is bestuurslid werd de heer T. de Boer met 22 van de 25 stemmen gekozen. Voor de repetities werd benoemd de heer J. Buijs. Voor het voorstel van het bestuur, om dit jaar niet naar het concours te gaan, werd na eenige discussie een meerderheid gevonden. Besloten werd in plaats daarva een nieuwen cursus te houden. Vervolgens had het bestuur een voorstel om voor het te laat komen 5 cent en voor verzuimen 10 cent boete te moeten betalen en om voor conceren 60.vergoeding te vragen. Dit vond algemeen instemming. Daarna sloot de voorzitter de vergadering. van de heden aan den Rijksvischafslag aan gekomen STOOMTRAWLERS Derika 2, 1700.—; Derika 4, 2500.—; Deri- ka 8, 2400.Jacq. Clasine, 2900. Christine 3040.Kamperduin, 2200. Gerbrieg, 1600.—; Henr Jacoba, 2400.—; Neptunus, 3300.Adelante, f 3100. Poolzee, 2500.Roode Zee, 1700. Zaanstroom 4, 1900.—; Groningen, 2500; Comelis, 5100.—; Walrus, 2200.—. Pekelharing:'Maarten Bernardus 2, 4760. IJmuiden 9 Nov. Tarbot f 1.90—1.25 per K.G.; Gr I 26.00—52 00 pei 50 K.G.; Tong 1.352.15 per K.G., Kleine Schol f 11.50 35.00 per 50 KG.; Schar 15.0018.00 per 50 K.G.; Rog 20.0029.00 per 20 stuks; Vleet 2.803.20 per stuk; Pieterman en Poon 9.00—11.00 per 50 KG.; Groote Schelvisc.h 36.50—38.00 per 50 K.G.; Middel Schelvisch 23.50—32.50 per 50 K.G KI. midd. Scheivisch 12 V)20.00 per 50 K.G.; Kleine Schelvisch 6.0014 00 per 50 K.G.; Kabeljauw 60.00—77.00 per 125 K.G.Gullen 4.60—26.00 per 50 K.G.; Leng 100—1.60 per stuk; Wijting 6.00—7.80 per 50 K.G.: Koolvisch 043—1.85 per KG.; Makreel 9.00—12.00 per 50 K.G.; Versche Haring 10.0011.00 per kist. AMSTERDAM, 9 November 1931. Ter vee markt waren heden aangeveerd: 420 vette koeien, waarvan de prezen waren: le kwali teit f 0.71—0.74; 2e kwaliteit f 0.62—0.70; 3e kwaliteit f 0.520.60. 90 melk- en kalfkoeien f 230310 per stuk. 110 vette kalveren, 2e kw. f 0.60—0.64; 3e kwaliteit f C.52—0.60; per K.G. levend gewicht; 54 nuchtere kal veren 612 per stuk; 980 varkens: vleesch- varkens, wegende van 90—110 K.G. 0 48—0 49 zware varkens 0.470.48; vette varkens 0.46 —0.47 per K G siachtgew'chc: 24 paarden 0 90—1.20 per stuk. Aan het abattoir zijn heden aangevoerd 9 wagons geslachte runderen uit Denemarken. ALKMAAR, 9 November 1931 Veemarkt 58 vette koelen 170—2.90, matig; 8 vette kalveren 40—100; Idem per K.G 0.90—1.30; 19 nuchtere kalveren 8—22* 576 vette var kens zware per K.G. 0.38—0.43, handel goed; Zouters 0.30. BROEK OP LANGENDIJK. Veiling van 9 November. 1500 K.G. Wortelen f 2.70—2.80. Kleine Wortelen f 1.60. 380 stuks bloemkool Lecerf f 3.60—4.50. 8200 stuks bloemkool, reu zen, f 2.60—5.10. Id. 2e soort f 0.70—0.90. 27.000 K.G. Roode kcol f 0.60—2.50. 11.000 K.G. Gele kool f 0.60—1.70. 7600 K.G. Witte kool f 0.60. 21.000 K.G. Deensche witte kool f 1.10—1.80. 13700 K.G. uien f 4 60—5.10 Grove f 4.605. Drielingen f 55.40. Zilver- nep f 7.60—8.30. 3500 K.G. Bieten f 1.40— 2.10. BEVERWIJK, 6 Nov. Coöp. Tuinbouw- Groenten-, fruit en aankoopvereeniging „De Vrije Veiling" A. W. Chin, kool 3—5 ct. Rcode kool 34 ct. Bredasche groene kool 24 ct. Bloemendaalsche gele kool 57 ct. Boerekool 34 ct. Bloemkool 0—10 ct. Id. uitschot 14 ct. Soepknollen 3—7 ct. Andij vie 13 ct. Sla 12 ct. per stuk en struk. Druiven, Alicante 40—50 ct. ld. Frankentha- lers 3440 ct. Tomaten 10—30 ct. ld. uitschot 511 ct. Keukenperen 3—6 ct. Tafelperen 6—13 ct. Moesappelen 4—10 ct. Handappelen 8—21 ct.Uien en Bieten 3—4 ct. Schcrsenee- ren 49 ct. Kassnijboonen 55—60 ct. Pol deraardappelen 34 ct. Zand Idem 4—6 et. BOVENKARSPEL, 7 Nov. „De Tuin bouw." Uien, groote gele f 2.40—2 65, drielingen f 2.602.70; bloemkool, le soort f 1.90—6.70, 2e soort f 0,75—3.00. 3e soort f 075 —0.90; roode kool f 0.60—2.50; gele kool f 1.10—1.30: witte kool f 0.60; bieten, groote f 3.20—4.10, kleine f 4.10—4.20; to maten, A f 7.20, C f 7.10, CC f 2.10. HOORN, 7 Nov. Veemarkt. 4 zeugen f 4060; 80 schrammen f 1422; 212 big gen f 8—12; 63 schapen f 24—28; 1 paard f 80. Handel matig. AVENHORN, 7 Nov. Coöp. Land- en Tuinbouw- en Marktvereen. Avenhorn en Omstreken. 6200 stuks bloemkool, le soort f 5.407.30, 2e soort f 2.60—4.60; 7500 K.G. roode kool f 0.60—2.50 8000 K.G. gele kool f 0.60—1.40 8500 K.G. uien, groote maat f 4.604.80, gewone maat f 4.60—4.80, drielingen f 4 604.80: bieten, 18000 stuks groote f 5—6.30, 35000 stuks kleine f 3.10— f 3.80, per 1000 stuks; 6000 K.G. wortelen, Flakkèe f 2.30—2.80. LEIDEN 7 Nov. Botermarkt. De prijzen van boter waren: prima fabrieksboter (controle) f 1.40 per K.G.; prima boerenboter van f 1.30 —1.40 per KG.; goede boerenboter van f 1.20 —1.25 per K.G. Aangeveerd 5 6, 49/8 17)16 vaten, wegende 1275 K.G. Handel goed. LEIDEN, 6 Nov. Coop, groenten-, fruit en bloemenveiling-vereen. „Leiden en omstr." Andijvie f 0.40—1.50; Bloemkool I f 8—16.80; idem II f 1.50—7; Roode kool f 2.40—4.80; Savove kool f 1.90—4.90; Groene kcol f 1.40 3; Pieterselie f 0.501.50; Prei f 1.402.40; Kropsalade f 1.40—3.90; Selderie f 0.70—1.50; Bleekselderie f 4—8: Wortelen f 2.40—5 per 100 stuks, Kroten f 2—3; Kroten gek. f 5—8; Snijboonen f 4560; Stokboonen f 60 70; Witlof f 2026; Boeren kool f 35; Spina zie f 7—12; Uien f 4.50—6: Spruiten I f 3— 7; idem II f 1—2 per 100 K.G. MAANDAG 9 NOVEMBER 1931 9.70 9.80 34.55 34.65 9.35 9.50 New-York (cable) 2.47% 2.48% 58.60 58.90 48.40 48.50 12.70 12.90 21.70 21.90 Stockholm Kopenhagen Praag Weenen Warschau Vorige Koersen Staatsleeningen 5 Nederland 1919 4 <A Nederl. 1916 4J4 Nederl. 1917 4 Nederland 1931 l'A N.Ind. 1926 B Banken Koloniale Bank Indische Bans Cert. Handel-Mi). Industrieën Unilever Calvé Delft Alg. Kunstzijde Van Berkei's Pat. Nieuwe Philips Küch. Accoustiek Ned. Ford (ndustr. Buitenland Anaconda Bethlehem Steel tJ. S. Leather intern. Nickel Mijnbouw Boeton Mijnbouw Alg. Exploratie Petroleum Dorische Petr Gaboes Kon. Olie Perlak 3eudawa Continental Oil Shell Union OU Rubber A'dam Rubber Bandar Dell Batavia Rubb. Rott. Tapanoeli Serbadjadl Silau V. I. C. O Allied intercontin Rubber Scheepvaart Holl. Amerika Lijn dito Gem. Eigend. Kon. Ned. Stoomb. Scheepvaart-Unie Marine comm Marine prei Suiker H. V. A Poerworedje /orstenlanden Actions Idem Tabak Deli Batavia Oude Deli Oostkust 3enembah Maxwell Spoorwegen 'Jnion Pacific Va bash Chic. Miiw. St. Paul Xansas City South. Erie Railr Prolongatie 4% 3%

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 2