8 KONINGSTRAAT 8 in den bekenden UITVERKOOP 8 KONINGSTRAAT 8 1H. NIJSTADT 1 Goede Raad in den bekenden UITVERKOOP Met WEINIG geld VEEL koopen Met WEINIG geld VEEL koopen I DAMÜSHOKDÜIN I VAN REIJSEN VAN REIJSEN HIER IS DE BRIL WAAR U NAAR ZOCHT, KATHOLIEKEN SPORTEN WEDSTRIJDEN VOETBAL Het voorloopig Nederl. Elftal DAMMEN Intern. Correspondentie-Competitie „Haagsche Post" LANDBOUW EN VEETEELT Steun aan de tuinbouwers in Noord-Holland Het conflict tusschen den Nederlandschen en Franschen Dambond Slag voor de Roermondsche eiermijn KERKNIEUWS VRAGENBUS STADSNIEUWS „Weten en Werken" Gevonden dieren en voorwerpen UIT DEN OMTREK BEVERWIJK HEEMSTEDE HAARLEMMERMEER BLOEMENDAAL WISKER'S SLAGERIJEN 3 pond 1.20 Riblappen, per pond 0.50 3 pond 1.40 WISKER'S SLAGERIJEN DE PRIJZEN ZIJN WEER EENS VERLAAGD Vele cliënten Radio-Magaz. „A L B A" niet aH*ï\c 8» In de ploeg, welke Zondag te Rotterdam den wedstrijd om den Gouden Onafhanke lijkheidsbeker speelt zijn eenlge wijzigingen gekomen. Ophorst- heeft voor de linksbinnenplaats bedankt omdat hij niet gewoon is daar te spelen. In zijn plaats is gekozen de K.F.C.'er Mol, die in zijn club eveneens midvoor speelt. Verder zal Adam niet van de partij zijn. Voor hem speelt de Ajaxied v. Reenen. Naar wij vernemen hebben voor boven genoemd tournooi totaal 60 spelers ingeschre ven. Hieronder zijn 39 deelnemers uit Hol land, 13 uit Frankrijk, 5 uit Marokko (Afrika), 2 uit België en 1 uit Monaco. Onder de Hollandsche deelnemers treffen wij o.m. aan meester R. C. Keiler (oud kam pioen van Nederland); Dr. A. de Jong uit Rotterdam; J. W. van Dartelen uit Heem stede; Jan Metz uit Amsterdam; W. J. v. d. Voort uit Nieuw-Vennep; G. Eising uit Haarlem (van den Nederl. R.K. Dambond); meester G. W. Spittuler uit Amsterdam; H. van Lunenburg Jr. uit Haarlem; A. Naujoks uit Rotterdam; A. Hagenaars uit Rotterdam; Barend Dukel uit IJmuiden; D. J. Jurcka uit Arnhem enz. Onder de Fransche spelers bevinden zich Abel Verse en Brogat uit Lyon; Radmilovitch uit Parijs; de geheele Damier Lyonnais (met den wereldkampioen Springer en de bekende meester Marcel Bonnard); Dobel uit Amiens; Malfray uit Alès en Dobel, Amiens enz. Marokko wordt vertegenwoordigd door Mérono, Poustan, L'Enfant, De Descallar en Auger (allen Casablanca), België door den Luikschen kampioen Damoiseau en den bekenden problemist Installé en Monaco door Senterre. Sportvereenrging „De Tramvogels' Zaterdagmiddag a.s. spelen Tramvogels op haar terrein in het Sportpark der gemeente Heemstede een ontmoeting tegen „OUD terwijl een ander Tramvogels-elftal speelt op het Gemeentelijk Sportterrein aan de Kleverlaan te Haarlem, tegen „Electra", beide ontmoetingen vangen aan om half 3. Zondagmorgen om 10 uur sbeelt eveneens nog een Tramvogels-combinatie tegen een veteranen-elftal der „Groentjes" bestaande uit personeel van het Haarlem's Dagblad op het terrein der „Groentjes" in het Sport park der gemeente Heemstede. Zullen de betrekkingen tusschen beide bonden hersteld worden? Wij lezen in „Le Radical" dat de beide candi daten voor den post van secretaris generaal van den Franschen Dambond, Dr. M. Fa yet en L. Dumont, zich per circulaire tot de Fransche damvereenigingen hebben gericht en daarin hun voornemen te kennen geven, bij event, verkiezing te zullen ijveren voor een hervarting der relaties met den Nederlandschen Dambond. De bekende Fransche meester en ex-we reldkampioen Stanislas Bizot (een groot vriend van den afgetreden secretaris-generaal van den Franschen Dambond Ir. Paul So- nier) protesteert tegen deze uitlating van Fa yet en Dumont en trekt in „Le Radical" hiertegen te keer. - Bizot verklaart een herstel der vriendschap pelijke betrekkingen tusschen de Fransche en Hollandsche damspelers toe te juichen, doch merkt op, dat deze schikking moet verwezen lijkt worden op dusdanige wijze, dat zij niet, zooals vroeger het geval was, de internationale ontmoetingen belemmert. Hij vraagt welke de waarborgen te dien opzichte zijn en meent dat in de eerste plaats de Hollandsche brief van 1929. waarin aan alle leden van het Fransche bondsbureau Accuses en verloochening van principes werd gevraagd, geannuleerd zal moeten worden, tegelijk met den Franschen brief van ver breking der betrekkingen. De Nederlandsche Dambond heeft echter enkele maanden geleden doen weten dat hij erop staat dien brief te handhaven. Als dit zoo is aldus Bizot zal de hervatting der relaties niet alleen een laag heid zijn, maar een sterilisatie van het spel uit internationaal oogpunt. Bizot hoopt verder, dat de Internationale Dambond eens genoeg macht zal krijgen om aan iedereen richtsnoeren op te leggen. Vol gens Bizot heeft het Fransche bondsbestuur op de beste wijze gehandeld. Inplaats van het aan te vallen, zou het juister zijn ge weest hulde te brengen aan hare toewijding. Bizot besluit met de opwekking dat de jalousie en andere kleingeestigheden moeten verdwijnen en plaatsmaken voor voorspoed in de ontwikkeling van ons spel. Uitvoering der steunregeling door do gemeenten onder medezeggenschap van het Rijk De Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw deelt naar aanleiding van schrif telijke vragen van het Tweede Kamerlid Duys het volgende mede: De plaatselijke steunregeling door den ge meenteraad der gemeente Koedijk getroffen in verband met den nood der tuinbouwers, is den ondergeteekende bekend. Daarvoor zijn met het betrokken gemeentebestuur te zijnen Departemente besprekingen gevoerd, naar aanleiding waarvan de regeling en de toe stand, welken zij betreft, onderworpen zijn aan een onderzoek, deel uitmakende van het algemeen, tijd vorderend, onderzoek naar de economische positie der tuinbouwers in Noord-Holland. Dit onderzoek heeft uitgewezen dat ge noemde tuinbouwers ten gevolge van het he vig optreden der aardappelziekte en door den ongunstigen afzet van bloem- en sluitkool ln zoo sterke mate door de heerschende crisis werden getroffen dat zij noodlijdend zijn. Zooals bereids werd kenbaar gemaakt, heeft de Regeering hierin aanleiding gevonden on der nader te bepalen voorwaarden krediet hulp te verschaffen. Bij de uitwerking der desbetreffende regeling zal er naar worden gestreefd onder medezeggenschap van Rijks wege de gemeenten te belasten met de plaat selijke uitvoering in haar vollen omvang. Wat de Minister zeide Het lid der Tweede Kamer, de heer Ch. L. van de Bilt, schrijft ons: Van meer dan een zijde werd mij gevraagd wat de Minister in de vergadering van 10 November precies gezegd heeft over den steun aan de Streek. Er is nJ. eenige ongerustheid, omdat de Minister alleen sprak van steun aan de aard appelenteelt. Daarom is het wellicht goed den tekst der officieele Handelingen bladz. 381 weer te geven: De Min. van Binnenl. Zaken en Landbouw zeide „M. d. V. Ik heb nog iets te zeggen over den steun aan de Noordhollandsche tuin- dersbedrijven, die lijden aan een ernstige depressie. Bij het verschijnen van de Memo rie van Antwoord was dit voor deze streek zoo belangrijke vraagstuk nog in onderzoek, maar nu kan ik meedeelen, dat de Regeering besloten heeft steun te geven aan den groven tuinbouw in dze streek, o.a. aan de aardap pelteelt Desbetreffende voorstellen zullen de Kamer spoedig bereiken." Men lette op het woordje o.a. (onder an dere) Daaruit mogen wij lezen weet lk nu, dat Z.E. ook de andere bedrijfstakken be doelt: bloemkool enz. Stopzetting tengevolge van contingenteering? Naar aanleiding van contingenteering van den invoer van eieren door de Fransche re giering Woensdag j.l. afgekondigd heeft de Coöperatieve Roermondsche Eiermijn een telegram gezonden aan den Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw te Den Haag, waarin er op wordt gewezen, dat het contingent zal worden vastgesteld in ver houding van de invoeren over 1926 tot en met 1930 en wel op voorstel van de Nederlandsche delegatie, die in verband met deze contingen teering onderhandelingen te Parils heeft ge voerd. Dit zal algeheele stopzetting van den eierexport naar Frankrijk beteekenen, daar deze eerst in 1931 is begonnen. Betreurd wordt dat de Nederlandsche delegatie een en ander zonder deskundige voorlichting heeft gedaan De Coöperatieve Roermondsche Eiermijn exporteert ln den laatsten tijd ongeveer 14 harer aanvoeren naar dat land. Dringend wordt verzocht maatregelen te nemen dat een andere basis wordt vastgesteld. Stoffelijk overschot van Mgr. H. v. d. Wetering overgebracht Gistermorgen is op de R. K. Begraafplaats te Utrecht het stoffelijk overschot van Mgr. H. v. d. Wetering z.g. overgebracht naar de nieuwe graftombe, welke ontworpen is door architect W. A. Maas en waarvoor Ch. Eijck een mozaiek vervaardigde. De korte plechtigheid werd verricht door Z. H. Exc. Mgr. J. H. G. Jansen, geassisteerd door den Hoogeerw. deken Th. J. M. van Knuvelder en den Zeereerw. heer J. G. van Schaik. Een klein aantal geestelijken was bij de plechtigheid tegenwoordig. Vraag: Op iedere afbeelding van O. L. Vr. van Altljddurenden Bijstand heeft 't Kindje 't ééne sandaaltje aan het voetje en het an dere sandaaltje hangt aan 't riempje bij het voetje neer. Welke beteekenis heeft dat? Antwoord: Daar is, meenen wij, geen bij zondere beteekenis aan verbonden. Vraag: Welke dagen en uren is de Hortus Botanicus te Amsterdam te bezichtigen? Antw.: Op alle dagen van 95 uur. Vraag: Een dagmeisje is voor vier weken terug ziek geworden Heeft zij gedurende dien tijd recht op loon? Antw Uw loon gaat bij ziekte maar ge durende een korten tijd door, b.v. 8 of 14 dagen. Vraag: Kunt u mij het adres geven van Arthur Richards, die de duo-Formule als rheumatisch middel vervaardigt? Antw.; Ons is dit adres niet bekend. Vraag: Hoe groot is de aanslag in de belasting naar het inkomen inclusief ge meentefondsbelasting Haarlem 1931-1932 bi) een zuiver inkomen van 8892.49. Er zijn 5 minderjarige kinderen. Antw.; 643.17. een melkbus; J. de Ridder, Kempstraat 12, doos speelgoed en schoentjes; K. van Hou ten, Leidschezijstraat lOrood, schoentje: Sik- man, Mamixplein 6, tasch; D. Reigersman, Oranjeplein 5, zakdoeken. v. Vliet, Kerkhofstraat 10, aktentasch met inhoud. Striezenau, Mentawistraat 2, arm band. A. Melser, Korte Jansstraat 3, boekje. Hoogers, Zuider Buiten Spaarne 34i, broche. Bureau van politie, Smedestraat, leesboek. Servaas, Pieter Kiesstraat 69, duimstok. Bu reau van politie, Smedestraat, glas van een lamp. Oosterveld, Kleverlaan 152, schoentje. N. Feije, Leidschevaart 338, handschoen. B. Fledderman, Rollandstraat 85, idem. C. de Jager, Gasthuisstraat 26, handschoenen. J. W. Kessens, Kruistochtstraat 40, hand schoen. Kooy, Maerten v. Heemskerkstraat 3, handschoen. Kennel Fauna, Parklaan 119, hond (gebr. door: Koster, Parklaan 33). Aupers, Korte Wolstraat 5, hond (af te ha len na 5 uur 's avonds). Kennel Fauna, Parklaan 119, kat (gebracht door Boelens, Kleverlaan 97; idem, idem, kat (gebracht door Kamper, Ged. Raamgracht 8. Van Houten, Baljuwslaan 26, portemonnaie met inh. J. Oomen, Waldeck Pyrmontstiaat 30rd„ portemonnaie met inh. J. Net, Grebberstraat 15, pakje. Hubrechts, Populierstraat 7, para- pluie. J. Brand, Anjelierstraat 9, rijwielbe- lastingplaatje. Uitendaal, Spaarnhovenstraat 99, idem. G. v. Straten, v. Zeggelenstraat 18, twee schroevendraaiers. Ochtman, Klever parkweg 124, steentje van een collier. Wil- lemse, Pres. Steynstraat 135, dekzeil. In de onlangs gehouden Algemeene Ver gadering van de vereeniging „Weten en Werken", werd door den voorzitter, den heer Craandijk een hartelijk woord gewijd aan de nagedachtenis van den overleden heer Dr. Wackie Eysten, secretaris der Vereeni ging. In zijn plaats stelde de oud-secretaris, de hefer D. v. d. Sande zich weer beschik baar. Verder werd als mede-bestuurder gekozen de heer G. A. de Reede. Mededeeling werd gedaan omtrent den toestand der Vereeniging. Door overlijden en bedanken gaat het ledental helaas niet vooruit. In het afgeloopen seizoen was er steeds een dankbaar publiek in de zaal. Te betreuren viel dat zij niet beter gevuld was. Hetgeen te zien en te hooren viel was steeds belangrijk. De volgende lezingen zullen gehouden worden dit seizoen door Portielje, Henri Dekking, Meilink, Van der Laan, Schröder, Dr. Van der Sleen, Wichers, Schuil, Mevr. Craandijk-Schuil, Ir. A. P. Smits, Mr. Salm en W. Kloeke. Kinder-matinee Morgenmiddag zullen er in de tooneelzaal van de R. K. Militairenvereeniging, Zoete- straat, vele kinderen bijeen zijn, om te genie ten van een voorstelling, die hun door het BI. Maand Comité kosteloos wordt aangeboden. Men is begonnen, met de kinderen der leden van Mariavereeniging en Kruisverbond daar toe uit te noodigen, maar het Comité heeft de gastvrijheid ook tot anderen uitgestrekt. Het feest begint om twee uur en zal om zes uur geëindigd zijn. Vier uren voor de jeugd om zich te vermaken met de wonderlijke kunsten van een goochelaar, met muziek en zang en allerlei wat een kinderhart kan vol doen. Het Comité heeft gemeend, door dit kinderfeest de jeugd eenigermate in de Blau we Maand Actie te moeten betrekken, om op deze wijze de gezonde denkbeelden der katholieke drankbestrijding verder te laten doordringen. Terug te bekomen bijScheffer, Pres. Steynstraat 99, autoped; Bureau van Po litie, Smedestraat, leesboek; w. de Bok, Spaame 43, celhtuur; B. Demison, Ursula- straat 21, étui met inhoud; Kennel Fauna, Parklaan 119, 2 katten, 2 honden; C. van Rietpaap, Botermarkt, hoek Barrevoetestr., handschoen; A. Kooy, Dorreboomstraat 8, kat: O. Hartel, Brakenburghstraat 28rood, park 43, portemonnaie; J. Schotel, Hagelin- gerweg 193 c, Westerveld, ring; C. de Mooy, Amsterdamstraat 3m, Rijkspostspaarbank boekje; N. Groot, J. van Gooyenstraat 20, Heemstede, ring; M. Zwitser, Lange Heeren straat 23B, 2 paar sokjes en groene lapjes; C. Kerkvliet, Kanariestraat 78, sleutel van R. K. Volksbond LEDENVERGADERING De leden die gisteravond de vergadering van den R. K. Volksbond hebben medege maakt zullen zeer zeker niet teleurgesteld naar huis zijn gegaan. Er heerschte een goede stemming onder de leden, die in deze zware dagen alle hoop vestigden op de terug komst van Christus in de maatschappij. Het mag wel eens gememoreerd worden, dat het katholiek leven onder de katholieke arbeiders nog kern gezond is en dat door ge bed en een godsdienstig leven erbarming van God te verwachten is over deze ontredderde maatschappij. De vooizitter de heer J. Ph. Castricum onderstreepte het betoog en wekte vooral den werkloozen op om toch dagelijks de H. Mis bij te wonen en de H. Communie te ontvangen. Ingekomen. was een schrijven van het werkliedenverbond om een petitionnement te laten teekenen voor de vredesgedachte en aan te bieden aan de Volkerenbondsvergade ring die in 1932 te Gèneve gehouden zal worden. De leden werden opgewekt zich vooral aan te schaffen de lessen die in boekvorm Zullen worden uitgegeven van de sociale studiedagen die j.l. in October te Bergen zijn gehouden. Bij het punt „ontwikkeling" kwamen ver schillende wenschen naar voren, o.a. wensch- te men behandeld te zien Jiet Fascisme, het productiestelsel, de film van Herwonnen Levenskracht, Quadragesimo Anno. De eerw. adviseur rector Timp legde vooral den nadruk erop deze mooie encycliek in minstens drie, of vier avonden te laten be handelen, en door een bevoegd persoon. De voorzitter merkte op dat het door niemand beter hier in Haarlem gedaan kan worden als door den eerw. adviseur. Rector Timp maar moest helaas deze uitnoodiging afwijzen wegens gebrek aan tijd omdat de Jonge Mid denstanders organisatie in Nederland zooveel tijd van hem vraagt. Steeds dringt hij aan op behandeling van de encycliek, wat ook zeker ten goede komt aan de arbeiders beweging. Van de rondvraag werd nogal gebruik gemaakt. Men drong er op aan de gepensi oneerden te ontslaan om daarvoor werk loozen in de plaats te stellen. Door den heer Donkerloo werd de aan dacht van het bestuur van den Volksbond gevraagd voor den communistischen anti- Godsdienstdag in December, om daartegen ook paraat te zijn. DÉ WERKLOOSHEIDSGEVOLGEN Vrijdag 20 November a.s. zullen de af- deelingsbesturen van het gewest Haarlem van den R.K. Volksbond in gebouw „St. Bavo" bijeenkomen ter bespreking van „De werkloosheidsgevolgen en wat daartegen gedaan moet worden." De heer Zwager bedankt als raadslid In de gisteren gehouden raadsvergadering der gemeente was bericht ingekomen, dat de heer Zwager bedankte als raadslid. Een afscheidswoord De VOORZITTER wenscht, vóór dat de raad in besloten zitting gaat, een woord van afscheid te richten aan het adres van den argetreden wethouder, den neer C. A. Zwager. Op 1 Sept. j.l. was spr. hiertoe alet voorbereid als gevolg van de on- jekerheid over de .vethoudersbenoe- ning. Spr. herinnert tr ian aan, dat de 'ser Zwager, die nu aok als raadslid aeen gaat, bijna 30 jaar lid van den raad is geweest, waarvan hij vele jaren deel uitmaakte van het college van B. en W. Gedurende dit tijdperk heeft de heer Zwager de gemeente in beteekenis zien toenemen, ter wijl ook de bemoeiingen der gemeente op velerlei gebied zich belangrijk uitbreidden. I De scheidende wethouder had een werkzaam a8ndeei in het bestuur van diensten en be drijven. Veel critiek is uitgeoefend op zijn beleid, zoowel als op zijn eerlijkheid en goede trouw. Hij heeft de stormen eenter rustig langs zich heen laten gaan en werd ten slotte, toen een beslissing in hoogste instan tie werd uitgelokt, in het gelijk gesteld. Spr meende dat er alle reden is om den heer Zwager voor zijn langdurige diensten dank te brengen. Persoonlijk wenschte spr. den heer Zwager dank te brengen voor het geen hij als loco-burgemeester heeft gedaan. Spr. eindigde met de hoop uit te spreken, dat de heer Zwager met voldoening op zijn arbeid in den gemeenteraad zal terugzien. (Applaus) Hierna ging de Raad in besloten verga dering. EEN R.K. CRISIS-COMIT Dezer dagen heeft op uitnoodiging van den HoogEerw. Heer Deken J. M. Lu- cassen, in het gebouw der K.S.A., een ver gadering plaats gehad van afgevaardigden van alle vereenigingen welke zich op heden op eenigerlei wijze met werken vah liefda digheid bezig houden. Door al deze instel lingen was aan de uitnoodiging gehoor ge geven. Zoodra de HoogEerw. Heer Deken, die als voorzitter fungeerde, de vergadering heeft geopend, zet hij het doel van de bij eenkomst uiteen, n.l. om te komen tot een R.K. Crisis-Comité. Mede naar aanleiding van het ernstig woord door Paus en Éis- schoppen gesproken, had spr. zich in ver binding gesteld met Pastoor v. d. Pavoordt en had men besloten deze vergadering te be leggen. Spr. zou gaarne willen vernemen, hoe de diverse organisaties over deze zaak dachten. Nadat elk hunner hieromtrent hun mee ning had te kennen gegeven, werd be sloten tot de oprichting van een R.K. Cri sis-Comité, waar staande de vergadering de navolgende personen werden aangewezen om in dit Comité zitting te nemen. Mei. M. v. d. Berg als vertegenwoordig ster van de St. Elisabeth-Vereeniging; mej. Goemans voor hét Liefdewerk St. Francis- ca Romana: notaris J. H. Bremmers voor de St. Vincentius-vereeniging; N. T. Out voor het Crisis-Comité nood lijdende Midden standers: A. Tb. v. d. Geest namens het R.K. Armbestuur der St. Agatha-parochie; Hilbers voor het R.K. Armbestuur der pa rochie van O. L. Vrouw van Goeden Raad. De vertegenwoordiger van de „Liefdebeurs" van den Ned. R. K. Volksbond wenschte de aanwijzing aan te houden tot haar verga dering, welke den volgenden avond zou plaats vinden. Naar wij vernemen heeft men voor deze instelling aangewezen den heer Adr. v. d. Plas. Verder werd besloten aan dit Comité toe te voegen een Advies-comité, bestaande uit den HoogEerw. Heer Deken J. M. Lucassen en de ZeerEerw. heeren Pastoor J. van de Pavoordt en Rector Th. Boonekamp. De steun aan de werkloozen Op de gis teren gehouden vergadering van Maatschap pelijk Hulpbetoon werd besloten den kinder bijslag van f 1.per kind in te doen gaan bij het eerste kind terwijl bovendien een huurtoeslag gegeven zal woiden van 2/3 van het wekelijksche bedrag boven f 3.—. Hedenmorgen hadden wij nog even een onderhoud met een der leden van Maat schappelijk Hulpbetoon. Wij vroegen of de demonstratie van Woensdag nog eenigen invloed had gehad op de bespoediging van dit besluit, waarop, zooals uit onderstaande blijkt, geantwoord werd, dat aan de 8. D. A. P.-demonstratie geen beteekenis werd ge hecht. Zeker, het had even geduurd na de raads vergadering aldus het lid eer wij dit besluit genomen hadden. Maar het was toch begrijpelijk, dat wij ook eens ons licht op staken bij andere gemeenten, zoowel bij gemeenten als de onze, als bij grootere en kleinere, bij meer rechts dan links po litiek georiënteerde gemeenten. Het rapport daarover en de voorstellen waren dan ook Dinsdagavond aldus onze zegsman reeds bij de leden. Dit aan onze katholieke arbeiders, die wel of niet aan de z.g. straatdemonstratie hebben deelgenomen. Dat juist die Woensdagmorgen is gebruikt voor die z.g. straatdemonstratie is een han digheidje van de S. D. A. P., die daardoor den schijn op zich laadde alsof zij het wa ren die dezen maatregel hebben bespoedigd, wat totaal buitengesloten is. De winnaar van het halve varken Tij dens de Eerste Heemsteedsche Verkoopweek had de heer J. J. Boesmans, Binnenweg 13, alhier, een half varken beschikbaar gesteld aan hem, die zou raden hoeveel busjes hij in zijn étalage en winkel had sfaan. Er waren er in totaal 1196. De heer J. v. Wees, Lindelaan 31, was er met 1199 het dichtst bij en werd de gelukkige winnaar. Een aardig buitenkansje en een goed boutje voor den komenden winter. Goede vang* Gistermorgen had de heer F. v. Gelder alhier, het geluk in de Hoofdvaart van de Haarlemmermeer een snoek te vangen van iets meer dan 12 pond. Het dier had een lengte van 98 cJd. Burg. Stand Ondertrouwd, 10 Nov.: C. van Rijn en G. J Dollenkamp J. Mulder en S. Adema L. M. Keulen en J. M. Remmerwaal. Getrouwd: H. Ch. Dikkeboom en M. M. Leuven J. J. v. d. Putten en F. Scholte A. D. van Kooten en G. D. Hekker. Geborenz. van M. C. v. d. Prift Ruiter d. van M. B. Corbeev. d. Geest z. van G. WesterveldZandvliet d. van E. HuffermannVisser. 1 Overleden: J. Maaskant, 67 jaar, echtg. van C. Slikker. Schot hagel in de hand Donderdagmorgen had de landbouwer T. D. C. B alhier toeti hij bezig was met het schoonmaken van zijn geweer, dat naar hij meende niet geladen was, het ongeluk door een plotseling afgaand schot een volle lading hagel in een zijner handen te krijgen. De hand werd zoo goed als geheel verbrijzeld. Na voorloopig ter plaatse verbonden te zijn werd de man naar een ziekenhuis overge bracht. Gevonden voorwerpen. Terug te beko men bij: Cassee, Korte Zijlweg 25, Overveen, een bontje; Homburg, Kerkplein 26, Bloe- mendaal, een jongenspet; Rikkers, Platanen- laan 5, Bloemendaal, een grijs gestreept poesje; wed. v. d. Bijl, Stoels Hofje 7, Bloe mendaal, een klein zwart hondje; R. K. Pastorie te Bloemendaal, een gepolijste sleu tel: Postkantoor Bloemendaal, een ledige damesportemonnaie; J. Bakker, Verlengde Koepellaan 6, Bloemendaal, een vulpenhou der; Dr. Bakkerlaan 27, Bloemendaal, een ceintuur; K. v. d. Meij, Bantamstraat 41, Haarlem, een bruine dameshandschoen; Stelleman, Fabriciusstraat 4, Haarlem, een kinderportemonnaie met inhoud; Vinkenbaan 2, Santpoort, een jonge hond (geel(, Zwem mer, Kennemerstraat 9rood, Haarlem, een belastingmerk; Mooij, Bloemendaalscheweg 36, Bloemendaal, een heerenrijwiel; P. Boxem L. van Dalelaan 4, Haarlem, een huissleutel; P. Verduin, Zuidertuindorplaan 21, Haarlem, een vulpotlood; aan den politiepost te Aer- denhout, een beige kindermuts en een riem; aan het bureau van politie Overveen, een kinderportemonnaie, een huissleutel en een paar glacé handschoenen. Gevolgen der iepenziekte De boomrooiers krijgen dezen winter werk. De iepenziekte is deze gemeente n.l. niet voorbijgegaan, zon der haar schendende hand naar ons geboom te uit te steken. Wel heeft men getracht, de zieke boomen te genezen door inspuiting met een anti-iepenziekteserum, maar dit heeft niet het gewenschte gevolg gehad, al scheen het aanvankelijk, dat de boomen er bovenop zouden komen. Of nu de boomen te ver heen waren of wel, dat het serum nog niet is, wat men er zich van voorstelt, dat kunnen we niet be- oordeelen. Maar het minder prettige feit is toch, dat er een honderdtal boomen met de bijl zullen kennis maken en van hun kwijnend bestaan zullen verlost worden. Kennemer Lyceum Prof. Dr. H. Frijda zal Vrijdagavond 13 November in de aula van het Kennemer Lyceum zijn tweede le zing over Rusland houden en alsdan be handelen „Het 5-jaren-pian". Burgerlijke Stand Geboren: d. van M. Broekmeijer—van Nes; d. van W. J. B. Kar stensDemison. Ondertrouwd: E. B. Kaptein en A. Ujec. Getrouwd: W. A. Ch. van den Berg en J. Menet; J. Schotanus en M. Colmans. zijn een steun voor de werkloozen. De kwaliteit en de prijzen zullen het u bewijzen. Leest vooral onder staande prijsnoteering. PAARDENVLEESCH. 5 pond Doorregen Lappen 1.00 per pond 0.25 4 pond Magere Lappen ƒ1.00 per pond 0.30 3 pond Riblappen 1.00 per pond 0.35 1 pond BIEFSTUK en 1 pond CARBONADE tezamen 0.90 Per 5 ons Rundvet 0.35 Reuzel 0.25 Rookworst 0.30 Levorworst 0.25 Bloedworst 0.25 Fijne Ham, per ons 0.15 VOOR VERSCH HOLLANDSCH RUNDVLEESCH ALLEEN KLEINE HOUTSTRAAT 83 Lappen, per pond 0.40 3 pond 1.00 Magere Lappen, per pond0.45 Rosbief, per pond 0.60 S pond 150 Rollade, per pond 0.50 en 0.55 Gehakt, halfom, 3 pond 1.00 Verder alle soorten VLEES CH EN VLEÉSCHWAREN Dus voor RUNDVLEESCH KLEINE HOUTSTRAAT 83 Voor PAARDEN- en VARKENS - VLEESCH KLEINE HOUTSTRAAT 65 BARENDSESTR. 32 KERKHOFSTR. 37 TEL. 12565 ■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■«■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■a 1 Zware emaille pan.. 49 ct. Witte Ontbijtborden 6.ct. 3 bussen, koffie, thee, suiker, rood, groen of blauw 54 ct. Zware zinken emmer 49 ct. Emaille zand-, zeep-, sodarek 79 ct. Porceleinen koffiepot 59 ct. Zwaar vloerblik 9 ct. Gekleurde Theepot49 ct. IJzeren braadpan 29 ct. Gekl. kop en schotel 12 ct. Aluminium steelpan15 ct. Alum, ommeletpan.15 ct. Prima straatbezem 39 ct. 5 aluminium pannen 3.90 Aluminium fluitketel, 2 Liter 69 ct. Japansche koekschaaltjes met hengsel 29 ct. PRIJZEN BENEDEN ALLE CONCURRENTIE Hl Alle nieuwe modellen ruimen wij voor minder dan de 'Ifl >9 helft der werkelijke waarde op. Ook hoeden voor oudere M dames, GROOTE MATEN. Dames, komt U eerst bij ons kijken. GEDEMPTE OUDE GRACHT 95, hoek Frankestraat. die over een telefonische aansluiting beschikken, worden volgens hun verlangen eiken morgen door per telefoon om hun orders voor dien dag verzocht. Deze wijze van orders opnemen bespaart veel tijd en verzekert den cliënten een vroegtijdig thuis bezorgen van het bestelde. heeft TWEE telefoon-aansluitingen, nos. 10587 en 14456. GROOTE HOUTSTRAAT no. 89. aan a.s. koopers van radiotoestellen'. Denkt er vooral aan, een met burenstorend Philips toestel te koopen. Dat gegil en gehuil, als men naar een prachtig programma luistert, is een ellende voor Uw omgeving. Mogen wij U de nieuwste Philips ^-producten eens laten hooren 7 sterk, licht, gemakkelijk met sph. bolle kristalglazen, de bril waarnaar U grijpt j|s ge het U gemakkelijk gaat maken cm U in courant of boo! te verdiepen. En dan de prijsƒ4.50 met leer etui. 't Is een bril van KEIP. GROOTE HOUTSTRAAT tuuchen Palace en Luxor. Spaarnwouderstr 98 - Tel. 15426 Zoo, beeft U dit jaar, na regelmatig au verteeren, wat U bet vong jaa. naliet, meer winst gemaakt? Natuu lijk, dav kan ook niet anders. Auverteeren doet verkoopen! 'S Geef als model voor uw advertentie nooit datgene wat al on der het publiek ge bracht is door een andere firma. Men helpt de menschen herinneren aan deze firma door dien vorm engij maakt reclame voor een ander, wat toch de bedoeling niet is. Vraagt aan de N. H. Ct. eens iets origi neels voor uw an nonce. tcoopt niet ln winkels waar onze delijke of N. Malthusiaansche artikelen worden verkocht of voorhanden zijn. Koopt aan Station boekenkasten VLLEEN DIE LECTUUR, WELK» GEEN GEVAAR OPLEVERT

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 7