Uit den Omtrek Amsterdamsche Beurs Informatie Cheque-koersen Stofzuigerhuis MAERTEN5 HILLEGOM HAARLEMMERMEER HERINGA WUTHRICH, HAARLEM Centrale Verwarming Heringa-Johnson-Oliebranders BLOEMENDAAL NOORDWIJKERHOUT VOORHOUT VOGELENZANG ZILK SASSENHEIM LISSE KENNEMERLAND Rijksweg Velsen-Alkmaar VELSEN VELSEN-NOORD BEVERWIJK HEILOO HEEMSKERK MARKTBERICHT RIJKSVISCHAFSI AG MARKTNIEUWS Barteljorisstraat 16 - Tel. 10756 Philips' Radio-toestellen MAANDAG 16 NOVEMBER 1931 e% BELANGRIJKE ARRESTATIE Te Bloemendaal gestolen sieraden gevonden Door de Wassenaarsche politie is, zooals bekend, korten tijd geleden een Hongaar, Kasso genaamd, gearresteerd als verdacht van een groot aantal Inbraken. De vorige week hebben wij reeds een lan ge lijst gepubliceerd van de vele kostbare gouden en zilveren sieraden alsmede edel gesteenten, welke men bij huiszoeking wist op te sporen. Het is gebleken, dat verscheidene dezer voorwerpen te Bloemendaal en Aerdenhout gestolen zijn. Zoo is o.a. zoo goéd als de geheele buit teruggevonden, grootendeels bestaande uit gouden sieraden, van de in den nacht van Zondag 25 October in de villa van den heer S. aan de Westerlaan 7, te Aerdenhout ge pleegde inbraak. Men heeft met de arrestatie van K. dus wel een goede vangst gedaan. Font Men schrijft ons: Wij zagen met vette letters geanonceerd: „Attentie voor 25 November 1' Amitié." Dit is absoluut niet in den haak. 1' Ami tié bestaat uitsluitend uit kath. speelsters en spelers, terwijl vrijwel uitsluitend ka tholieken de uivoeringen bijwonen. Nu is het sinds ruim een maand bekend dat op Woensdag 25 November kap. Bosch uit Amsterdam zijn 2de groote voordracht geeft in de St. Josephkerk voor uiteenzet ting der Katholieke leer. Is dat nu meewer ken? En dat, terwijl zeer vroegtijdig door den Zeereerw. heer pastoor Van Leeuwen beleefd verzocht is, op die cursusavonden geen vergaderingen te houden of uitvoerin gen te geven! Wij vertrouwen dan ook, dat het bestuur van 1' Amitié alsnog den datum van 25 November zal kunnen en willen verzetten; dit ook in haar eigen belang. Wij zijn n.l. volop overtuigd, dat de vele katholieken, die graag eens een uitvoering van 1' Amitié bijwonen, bij de keuze öf op 25 Nov. naar kapelaan Bosch öf naar 1' Amitié, zeker net eerste zullen kiezen. Men overwege dit eerst eens ernstig. Burgerlijke Stand Geboren: z. van M. D. C. HoogkamerKarei; d. van Th. C. van DongenVerhaar. Ondertrouwd: J. J. van Sinderen en M. Kieft. Grondverkoop B. en W. zullen den Raad voorstellen het perceel grond aan de Meer straat, hoek Weth. Balverskade, te verkoopen aan den heer H P. Rutten en dat naast de kistenfabriek aan den heer G. van den Bosch. JAARVERGADERING ST. VINCENTIUSVEREENIGING Dinsdagmorgen werd in de St. Martinus- kerk een H. Mis opgedragen voor de levende en overleden leden der St. Vincentiusver- eeniging alhier, waaronder de leden tot de H. Tafel naderden. Des avonds te 8 uur werd de Jaarvergade ring gehouden in het Patronaatsgebouw aan de Remise. De belangstelling was schit terend. De Zeereerw. Heer Pastoor Krook opende de vergadering met gebed, waarna de Voor zitter, de heer Th. Jonkheer, een woord van welkom tot allen richtte, in het bijzonder tot de aanwezige Geestelijkheid en Prof. Lauw- rier. den spreker van den avond. Hierna wer den de notulen gelezen, die onveranderd onder dankzegging werden goedgekeurd. Vervolgens bracht de penningmeester, de heer S. J. Witteman het financieel verslag uit. Deze memoreerde, dat thans een behoorlijk batig saldo in kas is dit vindt zijn oorzaak hierin, dat vorig jaar geen extra bedeeling werd gehouden, omdat de kas daartoe niet toereikend was. De voorzitter hoopte, dat de weldoeners en donateurs het liefdewerk zullen blijven steunen, opdat we dezen winter de armen extra zullen kunnen bedeelen. Daarna werd het woord gegeven aan Prof. Lauwrier. Deze zette uiteen een tweetal punten, n.l. de hartstochtelijke begeerlijk heid naar genoegens vervult de wereld en 2e. de zelfzucht viert hoogtij in onze dagen. Op hoogst interessante wijze gaf spr. een uiteen zetting van een en ander en vergeleek daarmee het werken van een St. Vincentius, hetwelk nagevolgd wordt door de leden dezer cha ritatieve instelling. Spr. sloot zijn rede met een hartelijke opwekking, steeds onze arme medebroeders te gedenken. Pastoor Krook dankte den geleerden in leider, van wien hij weet, dat deze altoos be reid gevonden wordt een opwekkend woord te spreken, waar het een goed doel betreft. Dank brengt de Pastoor ook aan de vergade ring voor de groote belangstelling, waaruit het warm hart voor het mooie werk van St. Vincentius spreekt. Bizonder dankte hij ook de leden-Vincentianen, ene tijd en moeite en andere offers brengen voor de lijdende menschheid. Zeker zal God hen daarvoor rijkelijk beloonen. Nu richtte zich de Pastoor tot den heer Jonkheer, den volijverigen President der vereeniging. Deze heeft bij zijn andere drukke bezigheden altijd nog tijd voor de armen. Deze dank strekt zich ook uit tot mevrouw Jonkheer, die bij de St. Elisabeth-vereeniging als anderszins zooveel voor de armen doet. De Kerkelijke Overheid heeft de groote ver diensten van den heer Jonkheer willen er kennen en hem begiftigd met het Gouden Eerekruis Pro Ecclesia et Pontifice. De Pastoor hoopte, dat dit verdiend eerbewijs nog vele jaren diens borst moge sieren en verzoekt mevrouw Jonkheer het eereteeken haar echtgenoot op de borst te spelden (daverend applaus). De heer Jonkheer nam nu het woord. Op een dergelijke verrassing was spr. niet voor bereid, daarom is het hem moeilijk hier te spreken. Zeer onder den indruk bracht hij dank aan hen, die stappen hebben gedaan, om hem deze hooge onderscheiding te doen geworden hij hoopte, dat het hem gegeven is, nog vele jaren in dienst der Roomsche liefdadigheid te arbeiden. Vervolgens werd de heer Jonkheer persoonlijk gefeliciteerd door alle leden en alle aanwezigen. Hierna werd door den heer H. Th. Seijsener de film Hij, zij en Hottentot gedraaid, hetgeen zeer tn den smaak viel. Niet willende afwijken van de goede gewoonte, werd nog aan het eind gecollecteerd, hetwelk een aanzienlijk bedrag opleverde. Hierna sluiting met gebed. Het was een schitterende avond. (Door omstandigheden is plaatsing vertraagd). De winkelweek De commissie voor het organiseeren van een winkelweek in Haar lemmermeer is reeds wekenlang ijverig in de weer om een en ander uitstekend te doen sla gen. De gelegenheid tot deelneming aan de winkelweek is nog opengesteld tot 21 No vember. Zij heeft laten bekend maken dat er voor alle ingezetenen van deze gemeente gratis een film zal draaien van de vereeniging „Ne- derlandsch Fabrikaat" op Dinsdagavond 17 November in'hotel „De Beurs" te Hoofddorp en op Vrijdgavond 20 November as. in hotel „De Rustende Jager" te Nieuw-Vennep. DE BIETENCAMPAGNE De bietencampagne in den Haarlemmer meerpolder is nu reeds zoo goed als geëindigd Hier en daar moeten nog wel wat bieten ver voerd worden per schip naar de fabriek te Halfweg, maar binnen enkele dagen zal ook dit wel afgeloopen zijn. De campagne heeft dit jaar maar zeer kort (enkele weken) geduurd; er waren ook maar 650 H.A. met bieten be- teeld. Ds bieten waren klein van stuk, maar het suikergehalte was over het algemeen geno men nogal hoog. De rattenplaag In verband met de on langs gepubliceerde oproep van de gezond heid'commissie te Haarlemmermeer voor be strijding van de rattenplaag, zal Woersdag- vond a.s. in hotel „De Beurs" te Hoofddorp een lezing en filmvertooning plaats hebben De heer C. Bach, directeur van het bacterio logisch laboratorium Rattn" zal spreken over .Haften, rattenschade en wetenschappe lijke rattenbestrijding", terwiil vertoond zal wo-den de hoogst interessante oorsnronke- lijk-biologische film in 2 acten: ,,De Rat." Overtreding Tleeschkeuringswet Wegens frauduleus slachten is bij den bewoner C. aan den Leimuiderdijk, alhier, door de amb tenaren van den vleeschkeuringdienst een ge slacht varken in beslag genomen. Tegen C. werd wegens het niet aangeven van een slachtdier procesverbaal opgemaakt. Tegen den slager D., die het varken had geslacht, werd eveneens procesverbaal opge maakt. WERKLOOSHEID Het aantal ingeschreven werklooze arbei ders is in de laatste dagen zeer uitgel—aid; er zijn reeds meer dan 500 personen i schreven, onder wie ruim 300 landarbeiders. De algemeene verwachting is nu, dat vele landbouwers gebruik zullen maken van de regeling, zooals deze door het gemeentebe stuur onlangs is vastgesteld om met bijslag op het uit te betalen loon aan werklooze ar. beiders op hun boerderijen werk te geven voor het uitdiepen van sloóten en soortge lijke werkzaamheden Het ligt in de bedoeling deze regeling over veertien dagen te laten beginnen cn vanaf 1 December 1931 den toegezegden bijslag ad 75 pCt. van het uit te betalen loon be schikbaar te stellen. Alle landbouwers, die op deze manier wil len meewerken tot werkverruiming en ver mindering van de werkloosheid, dienen zich zoo spoedig mogelijk, liefst schriftelijk, aan te melden aan het bureau van de gemeente lijke arbeidsbeurs op het raadhuis te Hoofd dorp. Omtrent alle ingekomen aanvragen wordt door B. en W. een beslissing genomen, na ingewonnen advies van een commissie van zes personen, welke commissie bestaat uit af gevaardigden van landbouworganisaties en arbeidersorganisaties, die onder voorzitter schap van den heer Koning, wethouder van sociale aangelegenheden hun advies zullen samen stellen. Deze commissie van advi:s zal bestaan uit de volgende personen: Voor de afdeeling Hoofddorp; Jac de Graaf en Jac. Kauffman; plaatsvervangers: P. K. Klstemaker en F. Calvelage; voor de afdeeling Nieuw-Vennep: C. Bulk en W. Comelisse; plaatsvervangers: D. van Wieringen en P. van Stam; voor de afdeeling Lijnden: H. Meijer en A. P. Stokman, terwijl de beide arbeidersafge vaardigden nog moeten worden aangewezen. „Het tropische Oerwoud." Dr. Zeno Ka merling zal op de bijeenkomst van „Tuin bouw- en Plantkunde", Dinsdagavond a.s. in café Rusthoek te houden, een causerie met lichtbeelden geven over „Het tropische Oer woud." Gemeenteraad. Een spoedeischende vergadering van den gemeenteraad werd Zaterdagmorgen gehou den. De voorzitter opent de vergadering met gebed en zegt deze vergadering bijeengeroe pen te hebben naar aanleiding van een tele gram van den Minister van Binnenlandsche Zaken. Zooals de raadsleden weten, is ln een vo rige vergadering besloten om werk te ver schaffen in samenwerking met de firma De Ruijter. De heer De Ruijter zou dan f 12.50, de gemeente f 7.50 per persoon voor hare rekening nemen. In verband met deze regeling heeft spreker zich gewend om steun in de werkverschaffing voor de ten laste der gemeente komende kosten. De zaak is met spoed behandeld en een telegram is van het Departement van Binnenlandsche Zaken in gekomen, dat het Rijk ter zake dezer werk verschaffing steun aan de gemeente wil ver- leenen, doch daarbij eenige voorwaarden stelt. Een dier voorwaarden is, dat door de arbeiders niet meer wordt verdiend dan f 0.33 per uur. Bij een werkweek van 48 uur die thans kan worden aangenomen, is dit dus f 15.84 per week. De voorzitter zegt, dat naar het oordeel van B. en W. deze voorwaarde onoverkome lijk is. Zoolang de harde noodzakelijkheid niet dwingt, gaat het niet aan om menschen met een gezin soms een flink gezin met f 15.84 per week naar huis te zenden. De toestand der gemeentefinancièn is nog niet zoo, dat dit aanbpd van het Rijk moet wor den aanvaard. Over het algemeen is f 17. het maximum steunbedrag, indien steun wordt uitgekeerd en het is billijk, dat bij werkverschaffing het loon iets hooger is dan bü steun. Voorts merkt spreker op, dat ter zake door het Rijk met verschillende maten wordt ge meten. De eene gemeente rangschikt men in de derde klasse, zonder dat er eenig noemens waardig verschil bestaat. Noordwijk is in de tweede, wij zijn m de derde klasse en een ieder weet, dat de levensomstandigheden voor de arbeiders hier en te Noordwijk de zelfde zijn. Als men zoo ongelukkig is, dat men in de derde klasse ls gestopt, dan mag men aan zijn werklooze arbeiders minder uitkeeren, dan dat men in de tweede klasse zit. Bovendien stelt de minister wèl de voor waarden, waaronder hij steun wil verleenen, doch hij laat het bedrag van den steun ge heel in het midden. Wij weten dus abso luut niet, hoe groot de steun zal zijn. Alleen ls bekend, dat de steun minimum 25 pCt. bedraagt. Laat ons aldus de voorzitter onze vrijheid niet verkoopen voor een schotel lin zensoep en ons voorloopig zonder rijkssteun trachten te redden. De heer C. v. d. Klouw maakt er de. re- geeri:(g een verwijt van, dat zij aldus op treedt. De voorzitter zegt, dat men de regeering geen verwijten moet maken. Wij hebben alleen te maken met Noordwijkerhout en onze Noordwijkerhoutsche menschen. De re geering heeft verder te zien. Terwijl allerlei moeilijkheden zich opdringen, heeft zij te zor gen, dat wij deze crisis doorkomen zonder dat er honger wordt geleden en zonder dat wij gevoerd werden naar den financieelen on dergang. Als zij harde maatregelen neemt, doet zij dat tegen haar zin omdat naar hare meening de onafwijsbare noodzakelijkheid er haar toe dwingt. Met algemeene stemmen wordt daarna be sloten aan den minister te berichten, dat de gemeente vooralsnog op de voorwaarde, dat slechts een uurloon van f 0.33 zal worden betaald, niet kan ingaan. De voorzitter brengt daarna ter sprake de telefoonkwestie. Naar aanleiding van de klachten in de vorige vergadering geuit, heeft spreker een onderhoud gehad met den kan toorhouder, den heer Padding. Met spreker is deze overeengekomen, dat voortaan aan de ingezetenen, als zij worden opgebeld in ge sloten tijd, geen kosten meer in rekening zullen worden gebracht. Daartegenover staat, dat de gemeente aan den kantoorhouder een ver goeding geeft van f 175.per jaar. De heer Van Parera vindt het niet billijk, dat de gemeente moet betalen, omdat de menschen van elders worden opgebeld. De voorzitter zegt, dat men het nu billijk kan vinden of niet, men heeft de regeling die thans gemaakt is te aanvaarden of te verwerpen. Een regeling, dat de menschen van elders, die ln gesloten tijd een gesprek aanvragen, moeten betalen, is niet mogelijk, daar het hier een overeenkomst met den kantoorhouder en niet een overeenkomst met het bestuur der Posterijen is, al geeft het laatste er natuurlijk zijn vaderlijken zegen aan. De f 175.die de gemeente betaalt, kunnen nog worden verminderd met f 50. die de gemeente voorheen voor doorverbin dingen van den chef van politie en opper- brandmeester betaalde. De heer Parera vraagt of wij nog aan de gemeente Sassenheim betalen. De voorzitter zegt, dat wij zulks dit jaar nog gedaan hebben, daar een post op de be grooting was uitgetrokken, doch dat het in 1932 niet meer gebeurt. Als men wil, kan men de f 25.die aan Sassenheim worden 1: .taaid. ook nog van de f 125.aftrekken; de regeling is dan zeker niet te duur. Bij acclamatie wordt met het voorstel van den voorzitter accoord gegaan. Voortaan zal men dus te Noordwijkerhout uitsluitend behoeven te betalen als men in gesloten tijd zelf opbelt en wel van 68, van 1—2 en van 20—22 uur f 0.20 en 's nachts f 1.'s Zondags worden geen gesprekken doorgegeven, tenzij die noodzakelijk zijn. Wordt men in gesloten tijd van elders opge beld, dan is niets verschuldigd. De heer C. v. d. Klauw vraagt of de men schen nogal tevreden zijn met de werkver schaffing. De voorzitter zegt, dat het niet wensche- lijk is persoonlijke klachten in het openbaar te behandelen. De heer Van der Klauw gaat daarmede accoord en trekt zijn aanvrage in. Daarna wordt overgegaan in geheim comité. Boekhorstlaan Naar wü vernemen zal deze week begonnen worden met de verbete ring en verbreeding van de Boekhorstlaan al hier. Deze laan zal voorzien worden van rio- leering en een trottoir, terwül de verlichting ook verwezenlükt zal worden. St. Jozefsgezellen-vereeniging In verband met de generale tooneelrepetitie van de St. Elisabethvereenlging op a.s. Woensdagavond is de wekelijksche bijeenkomst der St. Jozef gezellen op Vrijdagavond a.s. gezet. 'i 4 - Patroonsfeest R. K. Volksbond Gisteren- vierde de-plaatselüke afdeeling van den R.K. Volksbond haar patroonfeest (St. Willibror- dus) op waardige en welgeslaagde wüze. Des morgens had een algemeene H. Com munie der leden plaats. De feestavond, die 's avonds in het R. K. vereenigingsgebouw werd gehouden, trok een gezellig volle zaal. De voorzitter, de heer Th. v. d. Putten, opende met een hartelük welkomstwoord en den christelijken groet. Het verheugde hem de mededeeling te kunnen doen dat er voor de werklooze vrügezellen dit winterseizoen ge legenheid tot verpoozing (lectuur, biljarten, enz.) kan worden gegeven. De Catechismus kamer of de zaal van het R. K. Vereenigings gebouw zal hiervoor worden beschikbaar ge steld. Spr. spoorde voorts de leden aan, allen te teekenen opde inteekenlijsten van den Ned. R. K. Vredesbond, waarvoor Zondag na de beide H. Missen in de Catechismuskamer de, gelegenheid zal worden opengesteld. Daarna trad het humoristische duo Monk Van Ooije uit Leiden op, muzikaal uitste kend bijgestaan door den heer Verduijn. De humoristen hadden een beschaafde voordracht en bleken over een goede stem te beschikken. Zoowel de liedjes van verschillend genre als de korte tooneelscènes sloegen bü de aan wezigen in en bezorgden hun een hoogst ge- noeglüken avond. De zorgen en dagelijksche beslommeringen konden een oogenblik ter züde worden gezet en werd aldus het bedoelde effect geressorteerd. Het was een welgeslaagde avond, waarop bestuur en leden met genoegen kunnen te rugzien. De Vloek van een Roeping, tooneelspel ln vier bedrüven van J. E. Odük. Het was dit maal geen blüspel, dat de onder leiding van haren praeses ernstig studeerende tooneelclub „Adolf Kolping" gisteravond in het R. K. Vereenigingsgebouw voor het voetlicht bracht. De inhoud van het stuk helde over naar een van het dramatisch genre en werd zoo een moeilijke opgave voor de spelers. Des niettemin brachten de dilettanten het er hoogst verdienstelijk af en boekten veel suc ces bü de ouders, donateurs en ge- noodigden, die in grooten getale aanwezig waren. De rollen bleken serieus ingestudeerd goed verdeeld, en het optreden van den Ben- nebroekschen speler, den heer Van der Meü, die bü ongesteldheid in moest vallen, bleek heel geen verslechtering. Alle spelers tracht ten, met succes, ljun beste spel te spelen en de grimeur, de heer Steenman uit Amster dam, droeg het züne er toe bü om het too- neelvoorkomen voldoende te maken. Alles bijeen genomen, bleek het een hoogst succesvolle avond en deed het genre van het tooneelstuk, dat gisteravond gedebuteerd werd, bü het publiek naar meer verlangen. Dinsdagavond wordt het stuk nog eenmaal opgevoerd en is dan toegankelük voor alle tooneelliefhebbers. Zü doen goed dan ook weder voor een volle zaal te zorger). Burgerlijke Stand Geboren Gerarda d. van W. Smit en J. de Jong. Getrouwd J. A. Voskuil en M. I Hoo- geveen. Dammen Maandag 23 November zal door W. J. van der Voort in den R. K. Volks bond alhier een simültaan-séance worden ge geven voor de leden van de Damclub „Ont wikkeling". Alle damspelers worden ver wacht. Natuurschoon in Heiloo bedreigd? Blükens het Voorloopig Verslag der Eerste Kamer over het door de Tweede Kamer aan genomen onteigeningsontwerp voor verbete ring van het gedeelte BeverwükAlkmaar van den Rüksstraatweg VelsenAlkmaar, gaf het afdeelingonderzoek aanleiding tot het stellen van de vraag, of door deze wegver- betering het natuurschoon in Heiloo niet zal worden aangetast. Men zou te dezen aanzien gaarne worden gerustgesteld. De slachthuisbouw Naar wij vernemen, zullen de kosten van het proefheien ten behoeve van den bouw van het slachthuis, alhier, welk werk in middels is stopgezet, ongeveer tien duizend gulden bedragen. TOENEMENDE WERKLOOSHEID Het aantal bü de Arbeidsbeurs ingeschre ven werkzoekenden, dat de vorige week 989 bedroeg, is inmiddels tot 1159 gestegen. Er staan thans ingeschreven 330 (v. w. 303) bouwvakarbeiders, 209 (166) metaal bewerkers, 38 (35) kantoorbedienden 34 (36) huisbedienden, 163 (108) diverse be roepen en 335 (341) losse, en fabrieksarbei ders. ONTSLAG OPZICHTERS IN LOSSEN DIENST Nadat de vorige week een drietal opzich ters in lossen dienst bü Openbare Werken ontslag was verleend, zijn thans ook de overige nog in dienst zijnde losse opzich ters ontslagen. Levering drukwerken. De inschrij ving voor levering van drukwerken en kan toorbehoeften voor 1032 voor de gemeente lijke diensten en bedrijven had het volgende resultaat S. van Dorp, IJmuiden, Drukwerk 2799.05, Kantoorbehoeften ƒ847.90 N.V. Drukkerij Sinjewel, IJmuiden, idem ƒ2781. idem Sinjewel's Boekhandel, IJmuiden, Kantoor behoeften ƒ860.28 J. W. D. Schmitz Jr.. Velsen, drukwerk 2797.75 1 A. J. i"uss' Alg. Kantoor-Boekhandel enz. te Amster dam drukwerk 3112.70, kantoorbehoeften 966.35 M. Strijland, Haarlem kantoor boekhandel 890.79 C. J. Snooy, IJmuiden drukwerk^. 2542.62, kantoorbehoeften 960.26. R.K. Metaalbewerkers. In het vol gende jaar zal het 20 jaar geleden zijn, dat de afdeeling Beverwijk en Omstreken van den R.K. Metaalbewerkersbond „St. Eloy" werd opgericht. Daar men dit feit niet onopgemerkt voorbij wil laten gaan, is een commissie ingesteld, die hiervoor de benoodigde gelden bijeen tracht te brengen. Om dit doel te bereiken, had men op Zondagavond een openbare vergadering belegd in het R.K. Vereenigingsgebouw, waarbij medewerking ■eerie en de de Dames-Tooneelvereeniging „Op waarts", onder regie van den heer L. Hars- veld. De voorzitter der feestcommissie, de heer Th. Kuipers, tevens een der oprichters van de afdeeling, sprak een kort openingswoord. Vervolgens was het woord aan de Tooneel- Vereeniging, die opvoerde het succes-blij spel in drie bedrijven. „De Familie Schelle- visch". Over het geheel werd het stuk zeer goed vertolkt. De pauzen tusschen de bedrijven werden aangevuld door muziek van het Trio Ramakers. St, Eloy en de Tooneelvereeniging kunnen met veel voldoening op dezen avond terug zien. R. K. Volksbond De afdeeling Bever wük van den Ned. R. K. Volksbond houdt a.s. Donderdagavond in het K. S. A.-gebouw haar maandelüksche vergadering. De agenda vermeldt o. m.: mededeelingen omtrent werkloozenzorg e, a., Beschrijvings brief voor de vergadering van den Cen- tralen Raad en Sociale ontwikkeling door den Zeereerw. heer Rector Th. Boone kamp. Voor de R. K. werkloozen Met ingang van heden is ten behoeve v%n de R.K. werk loozen een zaal in het K. S. A.-gebouw beschikbaar gesteld. lederen werkdag, van des v.m. 9.30 tot 12 uur en van des namiddags 2 tot 4 uur, kunnen de R. K. werkloozen zich in deze zaal ontspannen, waarvoor de verschil'ende aanwezige spelen gebruikt mogen worden. DE WERKLOOSHEID J.l. Zaterdag bedroeg het aantal inge schrevenen bij de Arbeidsbeurs, alhier, voor Beverwük 224. voor Wük aan Zee en Duin 98 en voor Heemskers 51. In de voorafgaande week waren deze cü- fers respectieveük 189, 87 en 38. R. K. Zangvereeniglng „Beverwijk" Het programma voor het Donderdag as. te geven concert luidt als volgt; 1. Schichten aus dem Wiener Wald Strauss. 2. Florentiner Marsch Fücik 3. Winterstürme 4. La Matinata Leoncavallo 5. Droomevrouwe J. Olman 6. Lentezang 7. Auf einem Persisehen Markt Ketelbey 8. Le Calif de Bagdad Boieldieu 9. Frühlingsstimmen Strauss 10. An der schönen blauen Donau Strauss DE PLANNEN VOOR EEN BAD- EN ZWEMINRICHTING Naar wü vernemen zal op Maandag 23 November a.s. in het K. S. A.-gebouw alhier op initiatief van de gemeentelüke commissie voor de lichamelüke opvoeding een bijeen komst worden gehouden, waarin Mr. J. A. C. Bierenbroodspot, voorzitter van de N. V. De Sportfondsen te Amsterdam, een lezing met lichtbeelden zal houden over het werk van de Sportfondsen, ln verband met plan nen tot oprichting van een sportfondsenbad hier ter plaatse. Deze büeenkomst zal toegankelük zün voor de voorloopig toegetreden spaarders en an dere belangstellenden. Botsing. Zaterdagmiddag had op den Alkmaarschen Straatwég, hoek Hoflander- weg, een vrij ernstige botsing plaats tusschen twee auto's, die van den Hoflanderweg uit de richting Uitgeest kwamen rijden. De bestuurder S. van den tweeden auto bemerkt blükbaar niet dat de voor hem rijdende wagen remde. Het gevolg van deze onoplettendheid was een aanrijding, waarbij de laatste wagen ernstig beschadigd werd. Tegen den bestuurder S. is proces-verbaal opgemaakt. Zangvereeniging „Harmonie" Ten bate van het door de gemengde zangvereeniging „Harmonie" gehouden zangconcours werd gisteravond de verloting gehouden. De hoofdprüs, een heeren- of damesrüwiel, is gevallen op No. 1224. Witte Kruis De ledenvergadering van het Witte Kruis, afdeeling Heiloo, ls ver daagd tot Dinsdag 17 November, 's avonds 8 uur, in de „Rustende Jager". Electrische bemaling Naar wij verne men, zal de Ocsterzijpolder, voorheen voor zien van een stoomgemaal, thans door elec trische kracht gedreven, Dinsdag 17 Novem ber 's morgens 10 uur proefmalen. Spaarfonds „St. Ignatius." Dinsdag 17 November des avonds nalf 8 uur zal in het R. K. Vereenigingsgebouw de jaarvergadering van genoemd spaarfonds plaats hebben. Op de agenda komt o.a. voor: Verslag pen ningmeester. verificateurs en secretaris. Bestuursverkiezing vacature B. Beentjes 'overleden) en periodieke aftreding van voor zitter en secretaris, beiden nerklesbaar. Ondershandsche verkoop Het woonhui? met gebouwen en grond van C. Beent:?s •Tacz. aan de Marquettelaan alhier, hetwelk ln de openbare verkooping van Donderdag is opgehouden, is thans oij ondershandsch=n verkoop overgegaan in eigendom van den heer Joh. Henneman, alhier. Raadsvergadering De Raad dezer ge meente komt in openbare vergadering bij- eer, Dinsdag 17 November, des namiddags 3 uur. IJMUIDEN, 16 Nov. Tarbot f 0.75—0.95 per K.G.; Griet f 35—50 per 50 KG.; Tong f 1.40—2.00 per K.G.; Groote Schol f 27—33, Middel Schol f 26—33, Zet Schol f 35—38, Kleine Schol f 7—28, Schar f 7—12, Tong schar f 3342, alles per 50 K.G.; Rog f 20 f 28 per 20 stuks; Pieterman en Poon f 4.40— f 7, Gro:te Schelvisch f 3246, Middel Schelvisch f 2431, KI. midd. Schelvisch f 1122, Kleine Schelvisch f 516, alles per 50 K.G.; Kabeljauw f 4654 per 125 K.G.; Gullen f 3.90—27.00 per 50 K.G.; Leng f 1.25 f 2.50 per stuk; Heilbot f 1.201.80 per K.G.; Wijting f 3.40—5.50 per 50 K.G.; Kool- visch f 0.381.45 per stuk; Makreel f 5.50 f 14.50 per 50 K.G.; Versche Haring f 2.85 f 4.10 per kist. Staaf van Besommingen van de heden aan den Rüksvischafslag aan gekomen STOOMTRAWLERS Odin, 2300Derika 7, 2500.Derika 8, 1800.Amsteldük, 1100.Gerberdina Johanna, 4700.Nellie Geziena, 2400; Clara Nicol, 2600.Alma, 2100.Cre- mer, 2900.Schiedük, 1400.Anna, 2600.Schoorl, 2800.En Avant, 3500 Zaanstroom I, 3000.Mascotte, f 2200.— Trio, 1900.—; Erica, 2600.—; Aneta, f 2800.— Utrecht, 6000—H. C. 226, 2500. LOGGERS K W. 124, 850.—; K. W. 44 590.—IJm. 283, 620.—. AMSTERDAM, 16 Nov. Ter veemarkt waren heden aangevoerd 523 vette koeien, waarvan de prijzen waren; le kwaliteit 0.72—0.78, 2e kwaliteit 0.62—0.70, 3e kw. 0.520.60, mindere soorten 0.440.48 per K.G. slachtgewicht. 87 melk- en kalf- koeien 230—320 per stuk. 123 vette kal veren: 2e kwaliteit 0.58—0.65, 3e kwal. 0.50- -0 58 per K.G. levend gewicht. 21 nuchtere kalveren 6—11 per stuk. 30 Schapen 20—26 per stuk. 240 Varkens; Vleeschvarkens, wegende van 90110 K.G. 0.480.49, zware varkens 0.470.48, vette varkens 0.45—0.46 per K.G. slacht gewicht. 62 paarden f 70—120 per stuk. Aan het abattoir zün heden aangevoerd 12 wagons geslachte runderen uit Dene marken. ALKMAAR, 16 November. Veemarkt. Aangevoerd werden 102 Vette koeien f 160— 320 per stuk, handel stug; 7 Vette Kalveren f50—120 per stuk; idem per Kg. f 0.80—1.20; 27 Nuchtere Kalveren (slacht) f 618 per stuk; 549 Vette Varkens zware p. Kg. f0.36 tot f 0.42, handel goed. TER AAR, 31 Nov. Veilingbericht Centrale Veiling. Snüboonen f 5.50—5.80; Stek f 3.00; Witte kool f 0.60; Sla f 0.40—2.10; Bloem kool 1—7 cent; Spruiten 5—9 cent per kilo; Kroten f 2.10—2.30; Uien f 4.00; Spinazie 12—23 cent per kist; Boerenkool 12—21 ct. per kist; Peen 6 cent per bos; Prei 2 cent per bos. HOORN, 14 November 1931 3 Zeugen 4065; 43 Schrammen 1220; 225 Biggen 7—11: 44 Schapen 1824; 2 Paarden 60—150; handel, schapen matig; biggen vlug. PURMEREND, 16 Nov. Scheimarkt. Aan gevoerd werden; 305 stuks (vorig jaar 327) Geldekoeien f 130195; Pinken f 110180; Graskalveren f 4080. Handel stug. BROEK OP LANGENDIJK, 16 Nov. Aan gevoerd werden: 1100 Kg. Wortelen f 3; id. kleine f 1.20; 2400 stuks Bloemkool f 2—5.30; 27000 Kg. Roode kool f 0.70—2.50; 16000 Kg. Gele kool f 0.60—1.70 7500 Kg. Vroege Wit te Kool f 0.60; 24000 Kg. Deensche Witte Kool f 0.90—1.80 8100 Kg. Uien. Uien f 4.80 tot f 4.90; Grove f 4.60—4.90; Drielingen f 5 tot f 5.10; 2400 stuks Bieten f 1.105.10. BEVERWIJK, 13 Nov. De N. V. Bloem bollenveiling 't Centrum hield Vrü'dag ln haar gebouw aan de Koningstraat 40 hare wekelüksche verkooping van leverbaar plant goed. Aangevoerd Gladiool Mur. v. Konijnenburg 1012, 70 ct.; Salmonea 12 op 95 ct„ 1012, 35 ct.; Prince of Wales 14 op 70 ct.; 8 op 8 ct.; War 12—15, 10 ct., 10—12 9 ct., 8—10 8 ct., Odin 1012 12 c„ 810 1 c.; Jacoba v. Beüe- ren 10—14 17 c., 8—10 4 c.. March. Foch 10—14 18 c„ 10—12 idem, 8—10 9 c„ Red. Canna 12—14 27 c„ 10—12 18 c„ 8—10 6 c.; Gen. Patain 1012 13 c„ 810 3 c.; Hollan— dia 12 op 50 c., America idem, 55 c„ Jac. v. B. 12 op 65 c.; War, idem, 55 c.: Red Emperör 12 op 55 c 10—12 27 c.; L'Imma- culée 12 op 45 c.; Rubini idem, 50 c„ 1012 22 c.; Crimson Glorie 12 op 55 c.. 1012 26 c.; Jac. v. B. 12 op 40 c„ 1012 27 c.; Pink Perfection 8 op 14 c„ War 12 op 60 e., 8 op 35 c.: Hermione 12 op 70 c.; Peace 14 op 65 c.; Souvenir 1012 13 c.; Early Sunrise 12 op 40 c.: Boule de Nelge 12 op 50 c., 10—12 23 C.; Orange Queen 12 op 95 c„ 10—12 47 c.; White Giant 10—12 12 c.; L'Innocence 12 op 60 c., 1012 37 c„ Sou venir 12 op 65 ct., 1012 29 c.: Peace 16 op 115 c„ 1416 50 c.; Flamingo Sword z. 12 op 8560 c., 1012 29 c Lily Lehmann 12 op 80 c., 10—12 27 c.; Edison 12 op 75 c„ 10 op 27 c.; Halley 12 op 60 c., 10—12 27 c.; March. Foch 14 op 45 c„ 12 op 33 c„ 10—12 18 c.; Blauwe Vogel 14 op 160 c., 12 op 100 c.t 10 12 42 c.: Proserpine 12 op 80 c., 1012 31 c.; Roem v, K. 14 op 95—80 c.; Lady Boreel 12 op 60 c„ 10—12 37 c.: Hulot 10 op 28 C., 8—10 12 c.; White Giant 12 op 80 c.; War, idem, 60 c,: Souvenir idem, 70 e.: L'Imma- culée 12 op 55 c.; Hallew 12 op 50 c.; P:'- v. Wales 14 op 75 ct.; Odin 12 op 45 c.; Lil. Imbulatum 80—35 c.; idem Tirrinum 16 on 230 c., 14—16 130—125 c.: Paltnoged. Iris Anglica gem 1 mand f 2.50; Lourens Coster 7 manden f3.50; Duit. Bartigon per 2li H.L, f 24; Inglese Yellow 4 H.L. f 3; Bar tigon per 1¥> H.L. f 7; Holl. Iris Imperatoi VA H.L. f 2; Clara Butt 4H.L. f 4: Prins v. Oostenrijk (onger.) l'/> H.L. f 42; Thomas Moore 50 L f9; Coul. Car. 60 L. f 20; Ires White Exceisior 1 H.L. f 16; Vlctoire d'Oli- veira 1!(. HL. f 31: Sanders H.L. f 3. LEIDEN, 13 November Coöp. Groenten- Fruit- en BloemenveilingVer „Leiden en Omstreken" Andijvie f 0.501.80; Bloem kool I 7 4013.40, idem II f 1.905.00; Roode Kool f 1.504.40 Savoye kool f 2.10—4.00; Groene kool f 1.002.40; Pieterselie f 1.60— 2 00: Prei f 1.40—2.50; Kropsalade f 0.50— 2A0; Selderie f 1.10—2.00; Knolseldene f 1.40 3,00Wortelen f 2.405.40, per 100 stuks. Kroten f 1.80—2.50; idem gek. f 2.00—6.00; Snrboonen 64; Witlof 2227; Boerenkool 2 4- Spinazie 7-11 Uien f 3.00—4.80; Wortelen f 5; spruiten I f 3—7; idem II f 1—3, per 100 KG- LEIDEN, 14 Nov Botermarkt De prijzen van boter op de heden gehouden markt waren als volgt: Prima fabrieksboter (c-ontr.) f 130; Prima boerenboter f 1.25— I.40; Goede boerenboter f 1.101.20 per K.G. Aangevoerd 4/6, 51/8, 19/16 vaten, wegende 1310 K.G. Handel matig. Vorige Koersen Staatsleeningen 5 Nederland 1919 4l/j Nederl. 1916 4!4 Nederl 1917 4 Nederland 1931 iy2 N.Ind. 1926 B Banken Koloniale Bank Indische Bans Cert. Handel-Mij Industrieën Onliever Calvé Delft Alg. Kunstzijde Van Berkel's Pat Nieuwe Philips Küch. Accoustiek Ned. Ford Industr. Buitenland Anaconda Bethlehem Steel O. S. Leather Intern. Nickel Mijnbouw Boeton Münbouw Alg. Exploratie Petroleum Dorische Petr Gaboes Kon, Olie aerlak 3eudawa Continental Oil Shell Union OU Rubber A'dam Rubber Bandar Dell Batavia Rubb Rott. Tapanoell Serbadjadi Silau V. I. C. O Allied Intercontin Rubber Scheepvaart Holl. Amerika Lün dito Gem. Elgend Kon. Ned. Stoomb Scheepvaart-Unie "farine comm Marine prei Suiker H. V A aoerworedJe forster.landen Actions Idem Tabak Dell Batavia Dude Deli Oostkust Senembah Maxwell Spoorwegen Onion Pacific Vabasb Chic. Miiw St Paul Cansas City South Erie Railr Prolongatie IU1 Ig 100% ioc%8 97%fl 72 75 93 127% 68% 53 32% 101 18% 219% 35%, 3°13'l6 4% 1015/ 16 42% 69 125% 18%6 137 79;%e 4 %o 8 515/a2 53 43% 21% 14% 24% 15% 32% 25 l11/ '1 5% 415/,6 22% 85% 6% 204% 12 47% 37 165% 190 29 215 30 107% 8;%6 3»/,« 16% 16 1% MAANDAG 16 NOVEMBER 1931 Parüs Brussel uonden New-York (cable) Berlün 5tirlch Rome Madrid Stockholm Copenhagen ?raag Weenen Warschau 9.70 9.80 34.55 34.75 9.35 9.45 2.48% 2.49% 58.90 59.10 48.45 48.60 12.80 13.10 21.40 21.70

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 2