s. LOPES 20 cent per kilo 25 cent per kilo JUFFROUW TRICOT- t STADSNIEUWS Provinciale Staten van Noord-Holland cMUZIEK N.B. De leeszaal is geopend dagelijks van De naweeën der grensregeling BURGERLIJKE STAND UIT DEN OMTREK OVERVEEN BLOEMENDAAL HEEMSTEDE HAARLEMMERMEER ADVERTENTIËN Verhuisd: Y. J. BRUSSÉ Badhuisstraat 15 Verzorg Uw zenuwen Pijntorenstraat 5 Mooi Bovenhuis 'n Heldere Wasch garandeert U „De Toekomst" Kennemerstraat 1 De grootste tevre denheid bereikt met Geheel gemangeld BAKER R.K. JUFFROUW Gevraagd een 2e Winkeljuffrouw BLADRIET PIANO 125— jonge herdershonden PIANO GELD Adverteert in dit blad Liquidatie-verkoop (Reeds geplaatst in een deel onzer vorige oplage.) Aan het algemeen verslag der afdeelingeji van de Provinciale Staten van NoordHolland omtrent de Begrooting der Provinciale In komsten en Uitgaven, dienst 1932, ontleenen wij het volgende Verkiezingen en samenstelling Gedeputeerde Staten In verschillende afdeelingen werden enkele beschouwingen gewijd aan den afloop der verkiezingen, en de daarop gevolgde samen stelling van het College van Gedeputeerde Staten. Eenige leden verklaarden zich met de samenstelling van dit college niet ingenomen, aangezien het geen weerspiegeling is van de samenstelling der partijen in de Staten. Zoo lang niet eene partij de meerderheid heefc, zijn de verschillende groepen op samenwer king aangewezen. Het ging niet aan. daarbij eene groep van beteekenis geheel uit te schakelen. Zij wenschten daartegen een —scherp protest te doen hooren. Er werden geen gunsten gevraagd, maar een recht, dat deze groep was ontnomen. Uit de bij de verkiezingen van Gedeputeerden gehouden openbare besprekingen viel niet op te maken, hoe deze verkiezing tot stand was gekomen. De verklaringen van de leiders der verschil lende partijen spraken elkaar tegen. De juiste toedracht moest nog blijken. Geconcludeerd kan slechts worden, dat geen program was opgesteld, doch alleen eene afspraak ge maakt om devzaak op den ouden voet voort te zetten. Met groote verbazing hadden verscheidene leden gezien, dat door de samenwerkende partijen ook de Gedeputeerde, die de finan ciën der Provincie beheert, weer werd her kozen. Men begreep niet, hoe zich dat rijmde met den inhoud der artikelen, voor eenigen tijd in „De Maasbode" gepubliceerd. Men vroeg of de partuen, die verantwoordelijk Zijn voor de samenstelling van dit college, den inhoud van die artikelen voor hunne rekening konden nemen. Mocht men eene bepaalde groep hebben uitgesloten op grond van beweerd conservatisme harer leden, dan merkte men daartegen op, dat die arti kelen in sommige opzichten veel verder gaan. Hiertegenover werd betoogd, dat bij de Gedeputeerden-verkiezing nimmer het be ginsel der evenredige vertegenwoordiging is opgesteld, zoodat van een recht van den Vrijheidsbond geen sprake is. Bovendien handelt deze partij in plaatsen, waar zij in de meerderheid is, tegenover andere partijen op dezelfde wijze. In tal van gemeenten in het Noorden van de provincie worden bij de samenstelling van het Dagelijksch Bestuur der Gemeenten andere partijen zorgvuldig geweerd. In dit licht bezien is het hier ge hoorde protest minstens eigenaardig te noemen. De partij, die niet in het college is ver tegenwoordigd en hiertegen opponeert, zal zich moeten neerleggen bij het feit, dat zij niet meer is, wat zij is geweest. Het tijdperk van het liberalisme, dat geen enkele minder heid tot de besturende colleges toeliet, is afgesloten. Van sociaaldemokratische zijde was nim mer naar iets anders gestreefd dan naar eene zoodanige samenstelling in de Provinciale Staten, dat in Gedeputeerde Staten eene meerderheid verzekerd was voor de politiek, die van sociaaldemokratischen kant bij de huidige samenstelling van de Provinciale Staten bereikbaar wordt geacht. Dat doel was bereikt. Zeker kostte het eenige zelf overwinning om ook te stemmen op den Gedeputeerde, die in vergadering en pers Zich over de gemeentefinanciëm zoo won derlijk uitgelaten heeft. Waar echter geenerlei weerslag op die uitlatingen in de gedragslijn van Gedeputeerde Staten te bespeuren viel, en de fractie waartoe de schrijver behoort voor den inhoud geen enkele verantwoorde lijkheid aanvaardt, misten zij ten slotte practische beteekenis. De R.K. fractie heeft zich bereid verklaard in de komende periode dezelfde politieke gedragslijn te volgen zij het onder voor behoud. dat onvoorziene omstandigheden zich daartegen zouden verzetten. Deze uit spraak werd bevredigend geacht, en men meende dat het niet op den weg ligt van eene andere partij zich over den persoon uit te laten, doch dat de aanwijzing moet plaats hebben door de betreffende fractie. Aan genomen mocht echter worden, dat de aan gewezene zijne functie niet zou hebben aan vaard, indien hij niet bereid was zich naar die bereidverklaring te gedragen en mede te werken aan de voortzetting van eene vooruit strevende en demokratische politiek. Uit de begrooting, die thans aan de orde is, blijkt ook dat men in die richting wil voort gaan. De leden, die bezwaar maakten tegen de samenstelling van het College van Gedepu teerden, had het zeer verbaasd, dat de schrij ver van bovengenoemde artikelen thans deze begrooting indiende, welke daarmede in flagranten strijd is. Hiertegen werd van andere zijde veronder steld. dat de schrijver van de artikelen in „De Maasbode" zelf zijne houding wel zou verdedigen men was van oordeel dat thans hoofdzaak is. dat de begrooting eenzelfden geest ademt als in de voorgaande jaren. Van eene zijde werd opgemerkt, dat speciaal de sociaal-demokraten zich aan misleiding hadden schuldig gemaakt tijdens de ver kiezingen. Zij zouden namelijk in hun laatste manifest den kiezers hebben aangeraden op de lijsten der S.D.A.P. te stemmen om belastingverlaging te verkrijgen, en kwamen nu onmiddellijk met belastingverhooging. Gevraagd werd welke houdina de sociaal- demokratische leden van het College in deze hebben aangenomen en of zij bereid zijn hiervan duidelijk mededeeling te doen. Financieele Toestand. Be zuiniging en Belastingver hooging Verscheidene leden die tot nu toe zich met het financieel beleid van Gedeputeerden hadden kunnen vereenigen waren zeer teleurgesteld over de wijze, waarop deze ont- werp-begrooting is samengesteld, alsmede over den inhoud van het schrijven, waarbij de ontwerp-begrooting werd aangeboden. In het schrijven misten zij woorden, gewijd aan den nood der tijden, welke toch door zoo talrijke bewoners der provincie wordt gevoeld. In de ontwerp-begrooting werd een streven naar bezuiniging geheel gemist. Erkennende, dat het leveren van kritiek ge makkelijk is, betreurden zij het toch, dat Gedeputeerden om de begrooting sluitend te maken door het verhoogen van opcenten op de Rijksinkomsten- «1 Vermogensbelas ting, dezen eenvoudiger weg hadden gekozen en niet getracht hadden te bezuinigen. Verschil van meening bleek te bestaan over de beantwoording der vraag of bezuini gingsvoorstellen moesten uitgaan van het College van Gedeputeerden. Enkele leden meenden, dat het initiatief hiertoe niet op den weg lag van dat College, welk standpunt echter door de meerderheid onjuist werd ge oordeeld. Uit den aard der zaak behooren als regel alle voorstellen ook die welke strek ken tot bezuiniging uit te gaan van het College van Gedeputeerden. Eenige leden wezen op den grooten schuldenlast van de Provincie en meenden dat deze niet verder mocht worden verhoogd. Zeer vele leden waren van oordeel, dat de Provincie zeer angstvallig moest zijn in het verhoogen van. het aantal opcenten. Nu de Provincie niet meer de bevoegdheid heeft opcenten te heffen op de Personeele Be lasting, is zij bij verhooging der uitgaven, nog meer dan vroeger, aangewezen op de opcenten op de directe belastingen. Immers verhooging van de opcenten op de Grondbelasting is niet aan te raden. De Provincie heeft hiermede rekening te hou den, en ook dat de opcenten gelimiteerd zijn tot 40. Ook heeft de Provincie er rekening mede te houden, dat door Staat en Gemeente de belasting op inkomen en vermogen niet on belangrijk zal worden verhoogd. De te hef fen opcenten ad 5°',,, zijn waarlijk niet ge ring. De verhooging bij het vorige jaar is 45° o- (Wordt vervolgd). Koninklijke Liedertafel „Zang en Vriendschap" Het programma van het Zang en Vriend schap-concert was op geheel andere wijze samengesteld dan gewoonlijk. Door de mede werking van de H. O. V. zong het koor geen Capella-nummers en nam het orkest een groot deel van den avond in beslag. Hiertegen kan men geen enkel bezwaar aanvoeren, al doet het vreemd aan, dat het koor voor de pauze niet op het podium ver schijnt en in het tweede deel slechts ten gehoore brengt het Pilgechor uit Tann- hauser en een o.i. voor Haarlem nieuw werk van Anton Bruckner. In het programma stond dit werk nader omschreven met: voor koor, orkest en tenor solo. Wij zouden het beter betiteld vinden met: tenorsolo, koor en orkest, want de rol, die het koor te vervullen heeft, is tamelijk bescheiden. Wat het koor aangaat, willen we echter gaarne de stelregel: qualiteit vóór quantiteit aannemen. Vroeger is het meermalen geble ken, dat wanneer de quantiteit tot het uitev- ste werd opgedreven, de qualiteit er duchtig onder leed. Men maakte daardoor zelf wel eens een kleine schipbreuk mede. Het is daarom mischien goed gezien van klankrijk, evenredig en beschaafd. Schuur man om maar kalm aan te beginnen en het kor eerst eens langzaam en zeker naar zijn hand te zetten. Hoe het met het stemmateriaal stond van Z. en V.? Och, wij kennen het allen. Het is klankrijk evenredig en beschaafd. Schuur man liet muzikaal en correct zingen. Bruck ner's muziek was er nu niet bepaald naar, om iets buitengewoon artistieks te toonen. t Is wel vakkundig voor mannenkoor geschre ven, doch bezit geen geweldige verdieping. Daarbij komt dat de totale indruk veel van den tenorsolist afhangt. En de heer Kees Smulders vonden wij in dit werk het minst gelukkig. Doch de partij ligt voor een tenor grootendeels te laag. In het Pilgerchor kon men vooral genieten van het groote en fraaie klankvolume van het koor. De chromatiek leverde, dank zij de serieuze instudeering en de begeleiding, geen bezwaren op. Dat de dirigent dezen zang verbond aan de Ouverture deed ons versteld staan. Zeer zeker komt de zang der pelgrims aan het slot der ouverture in het orkest te rug. Echter njet in zijn oorspronklijke ge daante in een driedeelige, maar verbreed in een vierdeelige maat, iets wat ten opzichte van den aanvang der ouverture een kolossale stijging brengt. Nu werd deze ondanks den koorzang niet verkregen. De heer Smulders droeg verder twee Mo- zart-aria's ten gehoore. De aria uit „Don Juan" zong hij soepeler en gevoelvoller, dan die uit „Die Entführing aus dem Serail." Jammer, dat hij juist hier nogal detoneerde. De heer Smulders bezit voldoende, goede stemkwaliteiten. Hij drage echter zorg, de resonant van zijn stem te verbeteren. Het orkest bewonderden wij het meest in het Voorspel der opera: „Tristan und Isol de" van Wagner. Dat was over de geheele linie heerlijk orkestspeï. Het publiek appre cieerde meer het pooulaire fragment: „Ein- zug der Gaste auf den Wartburg". In de Sommernachtstraum-ouverture van Mendelssohn blonk bijzonder het strijk orkest uit en de Duitsche Dansen van Mo zart werden fijn gerhythmeerd en met charme gespeeld. Geopend werd met het spelen van ons volkslied Wilhelmus, staande aangehoord door het talrijke publiek, waaronder zich honderden zangers bevonden. Moet zoo'n lied bij zoo'n gelegenheid alleen worden ge speeld? Kan men in Nederland niet behalve op staan spontaan medezingen? Het wordt op deze wijze een „Lied Ohne Worte" en doet even vreemd aan als bo vengenoemde „Einzug", waar toch ook bij dient te worden gezongen. Er heerschte een opgewekte stemming in de zaal. Het kunstzinnig Haarlemsch pu bliek is Z. en V. trouw gebleven en stemt blijkbaar met de koersverandering in. O. K. R. K. Openbare Leeszaal en Bibliotheek De lijst der nieuwe aanwinsten dezer bibliotheek vermeldt de volgende werken: Papini, Giovanni Gog. vert, uit het Itali- aansch door E. Russe. Hofdijk, W. J. In het hart van Java. Vondel, J. v. d. Werken, dl. V (uitgave der W. B.). Vogels. H. J. Handbuch d. neutest. text- kritik Arkel, J. A. van De houding van den raadspensionaris Simon van Slingelandt tegenover het Huis van Oranje. Russe, Ellen De klokkenmaker van Venetië. Adrianus, P. Het apostolaat ter zee. Rees, Cath. van Muzikale novellen. Pellico, S. De legende van de Zalige Panasia. Undset, S. Olaw Audunszoon en zijn kinderen. Roland Holst, H. Guido Gezelle. Vogel, A. Voordrachtskunst. Friedegaud, P. De Oostersche Quaestie, beknopte inleidingen en overzichten uit historisch, dogmatisch liturgisch en ju ridisch standpunt. 1012, 25, 7—9 uur. 's Maandags van 25, 79 uur. Het lidmaatschap kost 2.50 's jaars. Geen verdere onkosten voor hert uit- leenen der boeken. Wekelijksche portefeuille naar eigen keuze uit meer dan 150 tijdschriften. Inlichtingen worden gaarne verstrekt, ook telephonisch. T. 13778. De schadeloosstelling voor Haarlemmerliede Woensdag a.s. zullen Ged. Staten een openbare vergadering houden waarin behan deld zal worden de kwestie der schadeloos stelling door Haarlem aan de gemeente Haar lemmerliede te betalen. Bloembollencultuur afd. Haarlem In de gisteravond gehouden vergadering van de afdeeling Haarlem der Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur werd allereerst herdacht het overlijden van den heer J. H. Kersten, in leven secretaris van de afdeeling. De aanwezigen verhieven zich van hun zetels en herdachten den overle dene door een korte stilte. Tot secretaris werd gekozen de heer C. L. E. Sarlet. Men verklaarde zich accoord met de can- didaatstelling voor het hoofdbestuur van de volgende heeren: H. A. v. Doorn Jr. te Den Haag, A. Warnaar te Sassenheim, W. A. Philippo te Bennebroek. De rekening en verantwoording van den penningmeester sloot met een voordeelig saldo van f 183.19. Den komenden winter zullen populaire lezingen worden gehouden, waartoe Dr. Mol reeds is uitgenoodigd. De Wieringermeer Bezocht door Z. H. Exc. Mgr. Aengenent. Naar wij vernemen, heeft Z. H. Exc. Mgr. Aengenent Donderdag een bezoek gebracht aan de Wieringermeer. Z. H. Exc. was de gast van den Hoogeerw. heer A. A. P. M. Guilonard, deken van Schagen Geboren: 10 Nov. P. W. v. Eerden—Hout kamp, d. 12 Nov. M. v. Mullern—Weiss, z. A. H. v. HuijzenHeeroma, z. 13 Nov. B. F. v. WalsemKaplan, z. Overleden: 11 Nov. N. Vestering, 79 jaar, M. v. Heemskerkstraat. A. M. v. Lentv. d. Weiden, 74 jaar, Leidschevaart. 12 Nov. C. de Groot, 34 jaar, Kamperlaan. 13 Nov. K., 21 nrad, z. van K. v. Beelen. Oran jestraat. M. E. v. MarleCoelman, 61 jaar, Hazepa terslaan. Het conflict tusschen den Nederlandschen en Franschen Dambond Zullen de betrekkingen tusschen beide bonden hersteld worden Wij lezen in „Le Radical" dat de beide candidaten voor den post van secretaris generaal van den Franschen Dambond, Dr. M. Fayet en L. Dumont, zich per circulaire fot de Fransche damvereenigingen hebben gericht en daarin hun voornemen te kennen geven, bij event, verkiezing te zullen ijveren voor een hervatting der relaties met den Nederlandschen Dambond. De bekende Fransche meester en ex-we reldkampioen Stanislas Bizot (een groot vriend van den afgetreden secretaris-generaal van den Franschen Dambond Ir. Paul So- nier) protesteert tegen deze uitlating van Fayet en Dumont en trekt in „Le Radical" hiertegen te keer. Bizot verklaart een herstel der vriendschap pelijke betrekkingen tusschen de Fransche en Hollandsche damspelers toe te juichen, doch merkt op, dat deze schikking moet verwezen lijkt worden op dusdanige wijze, dat zij niet. zooals vroeger het geval was, de internationale ontmoetingen belemmert. Hij vraagt welke de waarborgen te dien opzichte zijn en meent dat in de eerste plaats de Hollandsche brief van 1929. waarin aan alle leden van het Fransche bondsbureau excuses en verloochening van principes werd gevraagd, geannuleerd zal moeten worden, tegelijk met den Franschen brief van ver breking der betrekkingen. De Nederlandsche Dambond heeft echter enkele maanden geleden doen weten dat hij erop staat dien brief te handhaven. Als dit zoo is aldus Bizot zal de hervatting der relaties niet alleen een laag heid zijn, maar een sterilisatie van het spel uit internationaal oogpunt. Bizot hoopt verder, dat de Internationale Dambond eens genoeg macht zal krijgen om aan iedereen richtsnoeren op te leggen. Vol gens Bizot heeft het Fransche bondsbestuur op de beste wijze gehandeld. Inplaats van het aan te vallen, zou het juister zijn ge weest hulde te brengen aan hare toewijding. Bizot besluit met de opwekking dat de jalousie en andere kleingeestigheden moeten verdwijnen en plaatsmaken voor voorspoed in de ontwikkeling van ons spel. Het 5-jaren plan. Voor een buitenge woon talrijk gehoor, hield prof. dr. H. Frijda gisteravond een rede over het Russische 5- jarenplan in de aula van het Kennemer Ly ceum. Dr. A. de Vletter, die den spreker inleidde, gaf een resumée van den inhoud der eerste lezing over Rusland. Hfj legde er den na druk op, dat deze lezingen niet bedoeld zijn als propaganda voor Rusland en zijn streven. De boeiende, zeer bevattelijke rede van den begaafden spreker werd met de grootste aandacht gevolgd en een langdurig, krach tig applaus na afloop was sprekers loon voor zijn keurige voordracht. In de pauze was er gelegenheid de gewel dige hoeveelheid tijdschriften, reclame-bil jetten, foto's en boekwerken over en uit Rus land te bezichtigen. „Herwonnen Levenskracht' Voor Dins dag 17 November te 7 y2 uur is door het plaatselijk comité van „Herwonnen Levens kracht" te Overveen een filmavond georga niseerd. In de St. Aloysiusschool zal de film van „Herwonnen Levenskracht" vertoond worden. Deze film, die opnieuw vervaardigd is door Ausgar Hin, is getiteld „Uit Berg en Bosch" en bestaat uit 5 acten. Een en ander zal worden toegelicht door den welbekenden propagandist H. Vuister uit Utrecht, terwijl de R. K. Mandolineclub „Sancta Maria" wederom haar welwillende medewerking zal verleenen. Gemeenteraad Een openbare vergade ring van den Raad der gemeente Bloemen daal wordt gehouden Donderdag 19 Nov. te 14 uur ('snam. 2 uur) in het Raadhuis te Overveen. De agenda vermeldt: 1. Ingekomen stukken. 2. Benoeming lid plaatselijke commissie van toezicht M. O. De aanbeveling luide: No. 1 mevrouw Cohen Tervaert—Koch, no. 2 H. J. Hij mans. 3. Benoeming leden plaatselijke commissie van toezicht L. O. De aanbevelingen luiden: Vacature Brussaard' No. 1 ds. J. C. Brus- saard, no. 2 mr. F. J. D. They jeVacature Wackie Eysten: No, 1 C. J. G. Bos, no. 2 H Sauveur. Vacaturs Louisse: No. 1 W. F G. Dankbaar, no. 2 W Beunder. 4. Benoeming onderwijzeres aan school C. De voordracht luidt: No. 1 Mej. A. G. J. Koning te Doorn. no. 2 J. Wi dschut te Mid- delie, no. 3 F. H. W. Stoel te Haarlem. 5. Benoeming onderwijzeres in de lichame lijke opvoeding aan school A. De voordracht luidt: No. 1 Mej. P. de Roos te Bloemendaal, no. 2 Mej. S. J. Paats te Haarlem, no. 3 A. Meijer te 's-Gravenhage. 6. Benoeming onderwijzeres in de licha melijke opvoeding aan de scholen A en B De voordracht luidt: No. 1. W. v. d. Laan te Groningen, no. 2 J. Hooymaijer te Am sterdam, no. 3 D. W. Folmer te Haarlem. 7. Aangaan kasgeldleejsing voor 1932. 8. Voorstel tot wijziging der artt. 75 en 76 der bouwverordening. 9. Aankoop perceel Leidschevaartweg no. 172, 10. Huur van grond langs den Bloemen- daalschen weg van de Erven van der Vliet. 11. Uitgifte in erfpacht van grond aan de Noordlaan aan het 1E. N. 12. Instelling rechtsvordering tegen de ge meente Engelen. 13. Verleening vergoedingen ex art. 100 L. O.-wet 1920 over 1930. 14. Verleening vergoedingen ex art. 101 en 102 L. O.-wet 1920 over 1928. 15. Verzoek om ontheffing der Drankwet verordening. 16. Ontheffing van bepalingen der Bouw verordening. 17. Machtiging om Zwiersen tot pacht- wachter aan te stellen. 18. Vaststelling verordeningen tot regeling van het georganiseerd overleg. Steun Hockeyclub „Bloemendaal' De Hockey-club ,31oemendaal" heeft een ver zoek gericht tot den gemeenteraad van Bloemendaal om steun en om verlenging van de huur. In hun praeadvies schrijven B. en W.: In aanmerking nemende dat de kosten van aanleg van twee hockeyvelden aanzien lijk meer hebben bedragen dan waarop ge rekend mocht worden, stellen B. en W. voor om die vereeniging 'n tegemoetkoming van f 400 te schenken. Wat het verzoek om verlenging van den huurtermijn, die bij raadsbesluit van 15 Ja nuari 1931 op 1 jaar bepaald is met stil zwijgende verlenging van jaar tot jaar be treft, hierin zouden B. en W. geen verande ring willen brengen, daar er zich omstan digheden kunnen voordoen, die het voor de gemeente wenschelijk maken over het ter rein de beschikking te herkrijgen. Wel kan de toezegging gedaan worden, dat voor melde omstandigheden voorbehouden niet noodeloos de huur aan de vereeniging zal worden opgezegd, en evenmin het terrein bestemd zal worden tot viering van het Koninginnefeest. Aanstelling van een parkwachter Op 1 Januari zal J. B. Zwiersen wegens het be reiken van den pensioengerechtigden leef tijd eervol worden ontslagen. Indien de Raad aan B. en W. een crediet van f 250 verleent, ligt het in het voornemen den heer Zwiersen bij wijze van proef voor een jaar aan te stellen als parkwachter ter be waking van het Wilhelminaduin en omge ving tijdens de Paasch- en Pinksterdagen en de drie zomermaanden Juni, Juli en Augustus. Dat voortdurend toezicht op het z.g. Kopje zeer gewenscht is op de aan gegeven tijdstippen, is gebleken uit de her haalde klachten van raadsleden en de bur gerij. Salaris-regeling nieuw aangestelde agen ten De Alg Ned. Politiebond heeft een verzoek gericht tot den gemeenteraad van Bloemendaal, om vervroegde salarisverhoo- ging van de nieuw aangestelde agenten. B. en W. stellen voor afwijzend op dit verzoek te beschikken, aangezien: a. geen toezegging is gedaan, dat spoedig goede en goedkoope woningen beschikbaar zouden worden gesteld; b. de tijdsomstandigheden van dien aard zijn, dat eerder tot verlaging dan tot ver hooging van salaris zou moeten worden overgegaan. Regeling jaarwedden De raad der ge meente Noord-Scharwoude heeft een ver zoek gericht tot het college van Ged. Sta ten van Noora-Holland, om de jaarwedden van de burgemeesters, secretarissen en ge meente-ontvangers te verlagen. Aan de gemeenteraden in de provincie is het verzoek gericht adhaesie te betuigen aan dit verzoek. B. en W. van Bloemendaal stellen den ge meenteraad voor op dit verzoek afwijzend te beschikken. Ongeval op de spoorwegovergang aan de Manpadslaan Het liep echter goed af Toen Vrijdagmorgen de heer T. met een met een paard bespannen driewieligen wagen den spoorweg nabij de Manpadslaan wilde overrijden, dompte die wagen, door dat de dunne- mest bij het oprijden van de helling van den spoordijk naar achteren verschoof. Het paard, dat zich reeds op de spoorlijn bevond, werd onmiddellijk afge spannen en van den spoorweg verwijderd. Intusschen naderde uit de richting Leiden een electrische trein. Een der te hulp toe geschoten personen trachtte nog door het zwaaien met een rooden zakdoek den wa genvoerder opmerkzaam te maken. Doordat echter zoowel de wagen als de persoon, die met den zakdoek zwaaide, in het verlengde van een aldaar geplaatst mistbord stonden, kon de wagenvoerder hen niet zien. De wagen werd nog juist aan de voorzijde aan gereden, doch werd niet meegesleurd. De wagenvoerder stopte onmiddellijk, daar hij door den slag op het ongeval opmerkzaam was gemaakt. Alleen de wagen werd aan de voorzijde beschadigd. De trein had on geveer 10 minuten vertraging. Persoonlijke ongelukken hadden hierbij niet plaats. WAARSCHUWING De laatst verïoopen dagen bereikten de politie klachten van personen, die steen kolen hadden gekocht van twee personen, die met een auto langs de huizen venten. Die personen bieden anthraciet tegen een lagen prijs aan, terwijl den koopers later bleek, dat hun zoogenaamde vlamkolen waren geleverd. Vrijwillige Landstormraotordienst In de komende wintermaanden zullen op initiatief van den commandant van de afdeeling Noord-Holland van het vrijwillig landstorm- korps-motordienst weer als verleden jaar win tercursussen worden gegeven voor vrij willigers van die afdeeling. Een cursus wordt gehouden te Hoofddorp in de landbouwwinterschool en de andere wordt gegeven te Nieuw-Vennep in de St. Josephschool; zij zullen aanvangen 's avonds om 7 uur op Donderdag 19 November te Hoofddorp en Vrijdag 20 November a.s. te Nieuw-Vennep. Behalve onderwijs in den dienst bij de automobielentreinen wordt ook les gegeven in motortechniek. Deelnemers kunnen zich nog schriftelijk aanmelden bij den commandant van boven genoemde afdeeling in de Infanteriekazerne te Haarlem of bij den inspecteur van den cursus in een der genoemde scholen. Aanbesteding grondwerken In verband met de belangrijke verbetering en verbree ding van den Kruisweg zal de wegsloot, loopende tusschen het gebouw van de R. K. kerk in Hoofddorp en de spooilijn, moeten worden gedempt en opgehoogd. Het ligt in de bedoeling op deze gedempte sloot straks een wandelpad te maken, zoo dat er vanaf de Kruistocht zal zijn een flinke weg voor doorgaand verkeer over een breedte van 4 meter en ten noorden van de prachtige rij van oude iepenboomen een trottoir of wandelpad over een breedte van 2 meter. De hoogste inschrijver had een cijfer ge geven van f 5400.terwijl de laagste met een som van f 1890.wilde genoegen ne men. Aan dezen laagsten inschrijver, den heer Morsch, wonende aan den Nieuwemeerdük in het dorp Schiphol, is het werk opgedra gen. Hiermede vervullen wij den treurigen plicht U in kennis r.e stellen met het plotseling over lijden, na voorzien te zijn van het H. Oliesel, van onzen ge liefden Zoon, Behuwdzoon, Broeder, Behuwdbroeder en Oom PETRUS HENDRIKUS VAN DEURSEN Weduwnaar van JEANETTE MARGARETHA MOERWIJK in den ouderdom van 40 jaar. De familie VAN DEURSEN en MOERWIJK Haarlem, 14 November 1931. Romolenstraat 27. De H.H. Uitvaartdiensten zul len worden gehouden a.s. Don derdag 19 November te 7 uur en 9 uur gezongen H. Mis van Requiem in de parochiekerk St Joh. de Dooper, Amsterdam straat. Begrafenis vanuit de kerk op het R. K. kerkhof St. Barbara. Gejn rouwbeklag. In plaats van kaarten. Heden overleed, na voorzien te zijn van de HH. Sacra menten der Stervenden, in den ouderdom van 35 jaar, onze geliefde Zoon en Breeder PETRUS KAPTEIN Uit aller naam: Wed. M. KAPTEIN. Spaarndam, 15 Nov. 1931. De H. Uitvaartdienst en be grafenis zal gehouden worden Donderdag a.s. des morgens om 9 uur in de Parochiekerk van den H. Jacobus te Spaamwoude a. d. Lie. Heden overleed plotseling, nog voorzien van het H. Oliesel onze innig geliefde Vader, Behuwd en Grootvader JOHANNES VERDUIN Pz. Weduwnaar van CORN. JOH WAARDIJK in den ouderdom van ruim 73 jaar. Zijn diepbedroefde kinderen, behuwd- en kleinkinderen. Akersloot, 15 Nov. 1931. Koog a.d. Zaan: G. STEVENS-VERDUIN C. J. F. STEVENS en kinderen Akersloot: C. J. VAN DUIN- VERDUIN A. VAN DUIN en kinderen Uitgeest: J. M. VAN DUIN- VERDUIN W. VAN DUIN en kinderen De H. Uitvaartdienst zal plaats hebben in de parochie kerk v. d. H. Jac. Major te Akersloot op Woensdag 18 Nov a.s. des morgens te 9 uur. kleedingstukken verven stoomen met behoud van model, vereischt een VAKKUNDIGE verzorging. pedicure en voetkundige, van PIETER KIESSTRAAT 54 rd. naar Telefoon 12374. Dagelijks spreekuren achter Kinderhuissingel, b. d. Zijiweg', oud terrein van Previnaire. TE HUUR. FRANKESTRAAT 21 rd. Telefoon 12194 Een R. K. juffrouw ut den mid denstand biedt zich aan als wegens tijdsomstandigheden. Brieven onder no. 8272, Bureau v. d. blad. In inrichting van liefdadig sociaal werk bu ten, wordt gevraagd 1 Dec. a.s. een besch. zeer bekwaam in huish. werk, was- schen, strijken, naaien, zoodat zij meisjes dit kan leeren. Zij die geduld voor opvoeding hebben, en ernstige plichtsbetr. bezitten, gelieven zich onder no. 8394 fr. br. te melden aan 't Bureau van dit blad. voor de huishouding, in een klein, net gezin. Goed kunnende koken. Brieven onder no. 8396, bureau van dit blad. Gevraagd JOH. VIJN, Patisserie, Anegang no. 8, Telefoon 16044. Nog enkele partijtjes prima gesor teerd bollendek, tegen billijken prijs. G. MOLENAAR, Lieweg 4. Haarlem merliede. Telef. no. 3. Spaarndam. Door inruiling te koop goede Piano met garantie. Ook termijnbetaling. W. BOEREE, Schagchelstraat 16. Te koop bij H. J. KOELEMEIER, Talmastr. 27, Heemstede. Te koop een Duitsche piano in metaal geb., pracht nstrument 200. Barrevoetestraat 10. ter leen gevr. ongeveer 5000. onder twee gegoede "oorgen, liefst van particulier, 5 rente, jaariyksche aflossing. Brieven onder no. 8379, Bureau van dit blad. 1 gebruikte Driewieler, Motortran sportwagen, Merkuur, laadverogen 400 kilo. Open laadbak, Prijs 200. 1 Demonstratie Driewieler, Motor transportwagen, Merkuur, laadver mogen 400 kilo, open laadbak, heeft gekost 1100.—, prijs 500.—. 1 NIEUWE gesleten stalen carrosse rie met nieuw Merkuurchassis, kan ook tot open laadbak gemaakt worden in 5 minuten. Staat in grondverf. Heeft gekost 1260.Prijs 750. 2 NIEUWE D. K. M. Motordriewie- lers, voorwielaandrijv ng, laadvermo- ger 600 kilo, electr. verlicht. Pracht- modellen, loopen 1 op 20 KM. Heeft gekost 1100.prijs 850. verlengd chassis, heeft gekost 1200, prijs 750.—, kort chassis. Ford Truck chassis 1930, prijs 1550.—. J. C. VERSCHOOR, Nieuw-Vennep (Haarlemmermeer) Reparatie-inrichting van automobie len, motoren en rijwielen. Telef. 1527.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 3