1250.- f 3000.- f 750.- f125.- f50. f40.- DIT NUMMER BESTAAT UIT DRIE BLADEN DINSDAG 17 NOVEMBER 1931 VIER EN VIJFTIGSTE JAARGANG No. 17927 AANGIFTE MOET, OP STRAFFE VAN VERLIES VAN ALLE RECHTEN. GESCHIEDEN UITERLIJK DRIEMAAL VIER EN TWINTIG UREN NA HET ONGEVAL DAT ZAL NIET GAAN AFGEWEZEN VERWIJT De bloembollenaffaire De samenzwering in Snanje Schapenvleesch naar Frankrijk Dysenterie-epidemie in Belgisch Congo De invoer van Deensch vee Onjuiste mededeelingen gedaan De roofmoord in Gorinchem De Fransche Kamer bijeen Een goed gevulde agenda De Rijksmiddelen in October 1931 VOORNAAMSTE NIEUWS J. J. WEBER ZOON Groote Houtstraat 166 Haarlem TELEGRAFISCH WEERBERICHT De ernst der tijden BUREAUXNA8SAULAAN49 Telefoon No. 13866 (drie Ujnen) Postrekening No. 5970. ABONNEMENTENvoor Haarlem en Agentschappen: per week 25 ct.; per kwartaal 3.25; per post, per kwartaal 3.58 by vooruitbetaling. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT SHBB ADVERTENTIÉN 35 ct. p. regel VKAAG- EN AANBOD-ADVERTEN TIES. 11 regels 60 ct. p. plaatsing; elke regel meer 15 ct.. by vooruitbet. By contract belangrijke korting. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN tusschen den tekst 60 ct. per regel. Alle abonné*s op dit blad ziin ingevolge de verzekeringsvoorwaardeo tegen ongevallen verzekerd voor een der volgende uitkeenngen Levenslange geheele ongeschiktheid tot werken door verlies van beide armen, beide beenen ot beide oogen oii een ongeval met doodeliiken afloop bij verlies van een hand een voet of een oog bij verlies van een duim of wijsvinger bij een breuk van been of arm lij verlies van 'n anderen vinger In de Memorie van Antwoord over de Waterstaatsbegrooting, die heden ver schenen is, schrijft de minister over al de opmerkingen die er gemaakt zijn naar aanleiding van de vrachttarieven der spoorwegen voor land- en tuinbouwpro ducten niet één woord. De commissie-De yries heeft, zooals trouwens bekend was, over het moeilijk en veel studie eischende onderwerp van de vrachttarieven bij het vervoer per spoor, nog geen verslag uitgebracht, le zen we daar. Het is volgens den bewinds man niet mogelijk gebleken, de behan deling van de tarieven voor land- en tuinbouwproducten, zooals gevraagd was, te scheiden van het vraagstuk der spoor wegtarieven in zijn geheelen omvang. Dit lijkt ons wel heel vreemd, want de spoorwegen hebben daar schijnbaar toch een anderen kijk op. Toen het dezen zomer ernst werd met het vervoer van groenten, vooral naar Duitschland per auto, was de directie van de spoorwegen zóó klaar. Buiten de commissie-De Vries om verleende zij op eens 15 pet. reductie aan de exporteurs van de helft der tuinbouwproducten, want deze waren het, die vanuit het Westland en vanuit Rotterdam per auto verzonden. Hierdoor werd dadelijk het bewijs geleverd, dat de spoorwe gen wel lager konden vervoeren, al werd de vrachtprijs alleen verlaagd voor de twee combinaties van groot-vervoerders. Voor Noord-Holland, waar men van geen auto's gebruik kon maken, werd reductie geweigerd. De minister vindt het niet noodig, over deze kwestie maar één woord te zeggen. Hij schrijft heel rustig, alsof er over dit vraagstuk niets te doen is ge weest en zonder acht te slaan op het feit, dat een jaar geleden 20 volksver tegenwoordigers daarover het woord hebben gevoerd en hij zich alleen uit de moeilijkheid heeft kunnen redden door de instelling van de commissie, dat nu het oogenblik om over die tarieven te spreken nog niet is aangebroken. De commissie, zoo lezen we, heeft zich nog niet uitgesproken en daarom kan de vraag, hoe zij over verlaging van de vrachttarieven denkt, niet worden be antwoord en evenmin is voor den minis ter het oogenblik gekomen om nader in te gaan op het betoog inzake de hou ding van de spoorwegen ten opzichte van de nationale bronnen van bestaan, aan gezien dit juist een van de punten is waaromtrent de commissie rapport moet uitbrengen. Hierbij wordt echter verge ten, dat de Kamer met die commissie niets te maken heeft, maar wel met den verantwoordelijken bewindsman. Deze tracht zich nu achter de commissie te verschuilen en poogt hierdoor een debat bij de komende behandeling van de be grooting te voorkomen. Dat zal echter niet gaan, daar kan de minister wel zeker van zijn. Het vorige jaar zou de Kamer zich bij motie reeds voor een algemeene vrachtverlaging hebben uitgesproken, ware het niet, dat de minister een spoedige beslissing na het hooren van de commissie op korten termijn in uitzicht gesteld had. Nu de beslissing niet genomen is, zou de Kamer al haar prestige verliezen, als zij zich nu kalm vereenigde met het inzicht van den minister en thans over de zaak niet zou spreken. Het is niet de minister die uitmaakt, waarover er in de Kamer gesproken zal worden, maar de leden doen dat zelf, door het onderwerp in het voorloopig verslag ter sprake te brengen. Handig heid wordt dezen minister niet ontzegd, maar wat hij er nu mee poogt te berei kenneen, dat zal niet gaan! Tramverkeer in Warschau stilgelegd Wegens voorgestelde loonsverlaging In de hoofdstad van Polen ligt het tram verkeer sinds Dinsdagochtend vroeg stil. In de werkplaatsen va.i de stedelijke tram vond in den afgeloopen nacht een vergadering plaats van tramambtenaren, welke vergade ring besloot, de tot nu toe door de Overheid gedane Bemiddelingsvoorstellen inzake de loonsverlaging als onvoldoende af te wijzen en de staking, die Maandag reeds in de werkplaatsen was uitgebroken, ook tot het trampersoneel uit te breiden. Zoowel het tramverkeer als het autobus- verkeer liggen stil. In den loop van dit jaar is dit de tweede tramstaking te Warschau. Herstel- en particuliere schulden Een wenk van Engeland De diplomatieke medewerker van de „Daily Telegraph'' meldt, dat de Engelsche regee ring Berlijn een discreten doch duideiijken wenk heeft gegeven, ii» den geest van de ver klaring van Baldwin. Weliswaar achtte men het onwaarschijnlijk, dat Duitschland zou toegeven aan den Franschen eisch, om de herstelschuld den voorrang te geven boven de particuliere schulden, doch de Engelsche regeering heeft dit niet aan een toeval wil len overlaten, want naar Engelsche opvatting ls deze zaak van zóó groot belang, dat zij niet vóór het bijeenkomen van een internationale conferentie door twee mogendheden onder ling kan worden geregeld. Het pleit is voorloopig beslecht: De Tweede Kamer heeft de salaris verlaging voor het Rijkspersoneel tegen 1 Maart a.s. aanvaard. Dat spijt ons oprecht voor de velen, die door deze beslissing getroffen wor den, want wij schreven het reeds meermalen over salarisverlaging en de gevolgen daarvan mag men niet te licht denken: al zijn de laatste jaren de indexcijfers der levenskosten ook zeer aanmerkelijk gedaald, over 't algemeen stelt men zich nu eenmaal in op wat men als zijn min of meer gegarandeerd inkomen be schouwt en op wat men daarvoor koopen kan; in gunstiger conjunctuur spaart men wellicht wat meer, men geeft ook méér uit; en als er dan op een maal minder geld binnenkomt, dan klopt de oude rekening niet langer. In talloos vele gevallen kan zulks heel pijnlijk zijn, vooral, wanneer de spaar mogelijkheid tóch al tot een minimum of tot nul gedaald is. Door welke omstandigheden dan ook. Wij zijn daarvan ten volle overtuigd en wij voelen het met de getroffenen mee, maar juist daarom mag men ons niet verwijten (zooals in een ons toege zonden schrijven gebeurt), dat wij op salaris- en loons-verlaging zouden heb ben aangedrongen. Wanneer wij tot op heden, zuiver za kelijk, het krisisvraagstuk beschouwden en daarbij ook de kwestie van salaris- en loonsverlaging behandelden, dan ge schiedde dit enkel en alleen tot voor lichting van onze lezers, tot sociaal-be doelde voorbereiding op wat wellicht on vermijdelijk zou zijn in het welbegre pen belang van een ieder, wien dit aan ging maar in ieder geval niet tot be vordering van een verlagingscampagne. Hoe hooger de salarissen en loonen kunnen blijven, des te liever zal het ons zijn, en des te ongedeerder zullen wij naar onze meening door de krlsis héén komen; wij schreven dan ook reeds dat het middel van loonsverlaging tot bestrijding van de krisis zoo kort en zoo weinig mogelijk gehanteerd zal mogen worden. Wat betreft de salarisverlaging voor het Rijkspersoneel: het zou ons iets liefs waard zijn, als de intemationaal-ekono- mische toestand op 1 Maart a.s. zóóda nig was, dat de regeering van heel de verlaging mocht willen en kunnen af zien. Er zou intusschen dan wel zooiets als een klein wondertje moeten gebeuren, maarwij zouden zoo'n klein won dertje zéér op prijs stellen. Zóó gaarne zouden wij het welvaarts peil behouden willen zien. Zoolang een dergelijk wondertje ech ter niet in het vooruitzicht is, zal de re geering moeten vasthouden aan haar voorzichtige taktiek. In het belang van héél ons volk. Verhooging der invoerrechten in België? Regeeringsvoorstel, om de invoerrechten op boter en vleesch met zeven te vermenig vuldigen Uit Brussel wordt aan het „Handelsblad" gemeld, dat de Opperste Economische Raad een regeeringsvoorstel heeft goedgekeurd, om de vooroorlogsche invoerrechten op boter en vleesch met zeven te vermenigvuldigen. Wanneer deze regeling door de Belgische volksvertegenwoordiging wordt aangenomen, zal het invoerrecht op boter, dat thans 20 francs bedraagt, 150 francs, dat is dus f 10.50 worden en dat op vleesch 105 francs of wel f 7.35 in plaats van 15 francs. In de eerste negen maanden van het loo- pende jaar heeft ons land 4 millioen Kg. (van de 26% millioen Kg. totaal) naar Bel gië uitgevoerd, dat is dus pl.m. 15 pet. Van onzen totalen varkensvleeschexport (versch), betrok België 10 millioen Kg. ot ruim 40 pet. en van onzen rund- en kalfs- vleeschexport nam België bijna 3% millioen Kg. af of wel meer dan de helft. De schipper en een bloembollen handelaar gearresteerd In verband met de hoog verzekerde, ver loren gegane lading bloembollen, waarover wij reeds eerder hebben bericht, is de schipper van het vaartuig „Vertrouwen" aangehouden en ter beschikking van de justitie te Middelburg gesteld. Verder is, naar het „Handelsblad" bericht: een bloem bollenhandelaar uit Wijk aan Zee na ver hoor te Dordrecht, aldaar ter beschikking van de justitie gesteld. In het geheel bevin den zich thans arie personen voor deze zaak in arrest. Aan de gevolgen overleden De 60-jarige heer K. Mulder, te Boekelte. die Zaterdagavond door de tram, komende uit de richting Stecnwijk, werd aangereden, is in den afgeloopen nacht, zonder be wustzijn te zijn gekomen, aan zijn verwon dingen overleden. cy IJ 500 deelnemers aan het complot Volgens den directeur-generaal der ge heime politie te Madrid zijn naar aanleiding van het monarchistisch complot nog eenige arrestaties verricht. De in de kerk aangehouden personen zijn weder in vrijheid gesteld, nadat hun een boete van 1000 peseta's was opgelegd. Het aantal bij het complot betrokken per sonen zou 500 bedragen, verdeeld in kleine groepen van 30. De eigenlijke organisaor der samenzwe ring zou een zekere Fernandez uit Cordova zyn. De koloniale tentoonstelling te Parijs Nederlandsche sluHingspIechtigheden Zondag hebben twee Nederlandsche plech tigheden de sluiting van de koloniale ten toonstelling te Parijs bezegeld. Des middags bood het comité van ont vangst aan het uitvoerend comité met eenige van de voornaamste medewerkers een maal tijd aan. Ongeveer 33 personen zaten aan. De heer Kartog, voorzitter van het comité van ontvangst, huldigde het uitvoerend co mité met name mr. Fock. Nederland is trotsch op deze mannen. De heer Loudon vertolkte als officieel ver tegenwoordiger van de regeering de alge meene bewondering. De gezant herinnerde aan de voorbereidselen tot de Nederlandsche deelneming te Vincennes. Dr. Koningsberger was toen minister van koloniën. De heer Loudon ging nog eens het schitterende werk na dat Nederland ter tentoonstelling ver richtte en wierp een terugblik op de prijs vraag voor den bouw van een paviljoen, waaruit de heer Zweedijk als overwinnaar te voorschijn kwam. De manier waarop deze jeugdige architect zich van zijn taak kweet, dwingt eerbied af. De heer Moojen gaf bij deze woorden blijk het er mede eens te zijn. De gezant schetste daarop het aandeel van den heer Moojen en prees diens gespierde vuist en gouden hart. Tenslotte dankte mr. Fock voor al de on dervonden medewerking. Zondagavond vulde een dichte schare Ne" derlanders de groote hal van het paviljoen. De heer Fock nam toen het woord om den weemoed van dit afscheid onder woorden te brengen. De nationale en de oranje vlag, die op het paviljoen gewapperd hebben, werden daarop voor het borstbeeld van de Koningin gelegd. Daarna volgden alle aanwezigen den heer Fock om de laatste vlag op het terrein naar beneden te halen. Toen vielen met groot geraas de ijzeren schermen voor den ingang dicht en sloeg de heer Fock zeven maal op de groote gong, ten teeken dat het paviljoen gesloten is en blijft. Vervolgens sprak de gezant nog zijn war men dank uit aan het geheele comité. Na een korte wandeling door de zalen was de intieme plechtigheid geëindigd. Het contingent bereikt Zooals bekend heeft de Fransche regeering vastgesteld, dat gedurende den tijd van 11 tot 30 November de invoer van schapenvleescn afkomstig uit Nederland, beperkt is tot 96.000 K.G. Teneinde te voorkomen, dat zendingen aan de Fransche grens worden opgehouden wanneer dit kwantum zou zyn bereikt, heeft de directie van den Landbouw door bemid deling van den Riikskeurmeester van voor uitvoer bestemd vleesch. cijfers verzameld omtrent het aantal in de week van 8 tot 15 November geslachte schapen, bestemd voor Frankrijk. De hoeveelheid bleek te bedragen 5471 stuks. Daar het" gemiddelde gewicht der ge slachte schapen ongeveer 26 K G bedraagt moet worden aangenomen dat het vastge stelde contingent reeds is bereikt, soodat te verwachten is, dat vóór 1 December a.s. ir. Frankrijk geen schapenvleesch afkomstig uit Nederland meer zal worden toegelaten. Nieuw werk van Kardinaal van Rossum Het wezen van het Sacrament van het Priesterschap Wü vernemen, dat dezer dagen te Rome een nieuw werk verschenen is van de hand van Zijne Eminentie Kardinaal van Rossum, Het is een tweede veel uitgebreide uitgave van het vroegere: De essentia Sacrament! Ordinis: over het wezen van het Sacrament van het Priesterschap. De uitgave geschiedt door de firma Pustet te Rome. Grandi in Amerika Botsing tusschen bus en auto Een gewonde Zondagavond heeft op den Nieuwen Rijks" weg by Delft een botsing plaats gehad tus schen een auto, bestuurd door een heer uit Rotterdam en een auto der H.T.M. Ds auto stond rechts van den weg, doch werd niet tijdig door den busbestuurder bemerkt. De Rottei dammer werd bij de botsing zoodanig gewond, dat hij naar 't ziekenhuis te Delft moest worden overgebracht. Een verklaring afgelegd Na zijn bezoek aan het Witte Huis legde Grandi een officieele verklaring af, waarin hij o.a zeide, dat zijn bezoek aan Amerika ten doel had, de samenwerking in de geheele wereld te bevorderen in een tyd van onzeker heid en economische crisis. In het bezoek van den Franschen minister president Laval zag hy een bemoedigend teeken van het werk, dat allerwegen werd verricht om te komen tot internationale samenwerking, veiligstelling van den vrede en herstel van de welvaart. De „New York Herald Tribune" meent te weten, dat de regeering te Washington zal trachten, met Italië tot overeenstemming te komen inzake samenwerking op de Ontwape ningsconferentie te Genève, met betrekking tot een Fransch-Italiaansch vergelijk inzake het vlootvraagstuk en verder ten aanzien van een uitbreiding van de overeenkomst tusschen Hoover en Laval, inzake de internationale schulden. 3000 sterfgevallen Naar uit Belgisch Congo wordt gemeld, ls aldaar in het district Kwango een ernstige dysenterie-epidemie uitgebroken. Tot dus verre zyn reeds 3000 sterfgevallen door deze ziekte geteld. De IJmuider sluizen iie vorige week zijn de deuren van de oude, groote sluis te IJmuiden uitgenomen voor het ondergaan van de noodige reparatie. Een groote, drijvende kraan van de Amsterdamsche Droogdok My. lichtte de zware deuren van hun standplaats en bracht de reserve-deuren er voor in de plaats, Tijdelijke beperking? In antwoord op desbetreffende vragen van het Tweede Kamerlid Braat, omtrent te ne men maatregelen tot beperking van den in voer van Deensch vee hier te lande, deelde de Minister van Arbeid, Handel en Nijver heid, de heer Verschuur, het volgende mede: Blijkens de Nederlandsche statistiek van den in-, uit- en doorvoer, werd in 1929 in ons land uit Denemarken ingevoerd aan versch rund- en kalfsvleesch 200 ton, in 1930: 11038 ton, gedurende de eerste negen maanden van het loopende jaar 9049 ton. De uitvoer van vleesch in dat land wordt direct noch indirect door regeeringsgeld ge steund. De vleeschprijzen zijn in den loop der laatste maanden aanmerkelijk gedaald en het is niet twijfelachtig, dat de invoer van het Deensche vleesch, hoewel deze niet meer dan ongeveer 10 pet. van het totale gebruik van rundvleesch hier te lande be draagt, daarop een belangryken invloed heeft uitgeoefend. Aanwijzigmgen, dat de aanbiedingen van Deensch vleesch op de Ne derlandsche markt binnenkort beduidend zullen verminderen, acht de minister niet aanwezig. Het is den minister bekend, dat de huidige groote invoer van versch rund vleesch ernstige ontevredenheid wekt in de kringen der Nederlandsche veehouders. Zoo als bekend, is dezerzijds in overleg getreden met de Deensche regeering over de vraag of het mogelijk zou zyn, dat van Deensche zijde de uitvoer van vleesch naar ons land kon worden beperkt. Déze stappen hebben niet tot het gewenschte resultaat geleid. Thans worden dezerzijds maatregelen over wogen om den invoer van vleesch te beper ken. Indien het onlangs ingediende invoer- contingenteerings-wetsontwerp tot wet wordt verheven, zal worden overwogen of daarvan gebruik kan worden gemaakt om den invoer van vleesch tijdelijk te beperken. Een directeur gearresteerd Op verzoek van het O. M. te Berlijn is Maandag door den rechtercommissaris van het Landgericht het vooronderzoek ingeleid tegen Ludwig Katzenellenbogen en de vier andere leden van de vroegere directie der Schultheiss Patzenhofer A.G. Zy worden er van beschuldigd als leden van het bestuur by herhaling onjuiste en onware voorstellingen te hebben gegeven van den stand van zaken bij hun maatschappij. Op verzoek van het O. M. is tegen Katze nellenbogen een bevel tot in hechtenisneming uitgevaardigd uit vrees voor ontvluchting Katzenellenbogen is in Moabit opgesloten. Gedeelte van den buit hog vermist Omtrent het vinden te Woerden van een pakje bankpapier, in een bed verstopt, in de woning van den dader van den roof moord te Gorinchem, kan thans nog wor den medegedeeld, dat niet het geheele ver miste bedrag is gevonden, doch slechts een bedrag van 4800. Van de overige 1300 gulden is op het oogenblik nog niet bekend, wat S. daarmede heeft gedaan. Vandaag zullen in de Fransche Kamer de groote debatten over de buitenlandsche po litiek aanvangen. Op verzoek van minister president Laval heeft men verschillende kwesties met elkaar verbonden. Ter sprake zullen komen Lavai's besprekingen te Was hington, de financieele tosstand in Duitsch land, het ontwapeningsvraagstuk, de be trekkingen tusschen Frankrijk en Sovjet- Rusland, de werkzaamheid van den Vol kenbond, het conflict in Mandsjoerye en bet resultaat der onderhandelingen te Pa rijs. Londen en Berlijn. Tot ï.og toe hebben 15 personen inter- C>e!laties aangevraagd. De reeks zal worden geopend met een rede van den radicaal- socialistisnhen afgevaardigde Bergery. In politieke kringen verwacht men, dat de debatten de geheele week zullen duren en dat Laval, Briand en Flandin in geen geval voor Vrijdag a.s. aan het woord zullen komen. Bijna f 6 millioen beneden de raming De Rijksmiddelen hebben over de maand October 1931 opgebracht f 33.259.161.68, ter- wyl geraamd was f 39.158.020.83. Over de zelfde maand van het vorig jaar was de opbrengst f 41 064.505.32. De opbrengst over de eerste tien maanden van 1931 en 1930 was resp, f 367,341.683.54 en f 421.374.976.30. De raming over deze tien maanden van 1931 bedroeg 1391.580.208.30. De inkomsten ten bate van het „Wegen fonds" bedragen In October f 812.670.32 te gen f 704.644.07 in October 1930. De inkomsten ten bate van het „Gemeen tefonds". bedragen In October 1931 f 5.673.190.53. De inkomsten ten bate van het „Leening- fonds 1914" bedragen over de maar.d Octo ber f 4.068.612.33 tegen f 5.226.878.88 in Oc tober 1930, De Rijksmiddelen hebben in October 1931 ruim 7.8 millioen minder opgebracht dan in October 1830; in de eerste tien maanden van dit jaar ruim 54 millioen minder dau in die periode van 1930. (blz. 1, lste blad) De regeering overweegt maatregelen om den invoer van vleesch te beperken. (blz. 1, lste blad) Een nieuw werk van Kardinaal van Ros sum. (blz. 1, lste blad) De sluiting van het Ned. paviljoen op de Internationale Tentoonstelling te Parijs. (blz 1. lste oiad) In de week van 29 November zal hier te lande een bededag worden gehouden in ver band met den ernst der tijden. (blz. 1, lste blad) Verhooging der invoerrechten op vleesch en boter in België? (blz. 1, lste blad) Wegens voorgestelde loonsverlaging is het tram- en autobusverkeer te Warschau stil gelegd. (blz. 1, lste blad) By een dysenterie-epidemie in den Congo hebben zich reeds 3000 sterfgevallen voorge daan. (blz. 1, lste blad) Ingediend is een wetsontwerp tot wette lijke voorziening in verband met de mede werking van Stad en Lande van Gooiland by het Gooische natuurreservaat. (blz. 1, 2de blad) De buitengewone zitting van den Volken- bondsraad ter onderzoek van het conflict in Mandsjoerije geopend. (blz. 1, 3de blad) Philip Snowden in den adelstand verheven. (blz. 1. 3de biadJ Maatregelen in Engeland tot beperking van den invoer. (blz. 1, 3de blad) Staking in de havens van Duisburg- Ruhrort. (blz. 1, 3de blad) Grandi in Amerika aangekomen. (blz. 1, 3de blad) Verschenen is de Memorie van Antwoord op de Waterstaatsbegrooting voor 1932. (blz. 2, 3de blad) Barometerstand 9 uur v.m.: 775 vooruit. OPTICIENS FABRIKANTEN LICHT OP. De lantaarns moeten morgen worden opgestoken om: 4.33. Hoogste barometerstand 763.0 m. M. te Haparanda. Laagste barometerstand 741.9 m. M. te Isafjord. Verwachting: Meest zwakke, Oostelijke tot Noordelijken wind, nevelig tot zwaar bewolkt, weinig of geen regen, weinig verandering in tempe ratuur. Een bededag Naar wü vernemen, zal deze week door een aantal Kerkgenootschappen, elk tot zyn eigen kring, een oproep worden gericht om in de week van 29 November in de bede huizen samen te komen tot verootmoediging en gebed met het oog op den ernst dezer tijden. Gevraagd zal worden, de samenkomsten der gemeente op Zondag 29 November daar toe te bestemmen, tenzy aan een anderen avond in die week de voorkeur wordt ge geven. Wy vernemen voorts, dat zoowel een aan tal Protestantsche kerken en het R.K. Epis copaat, alsook de Oud-Katholieke Kerk en de beide Israëlietische kerkgenootschappen zulk een oproep zullen doen uitgaan. In de katholieke kerken zal nog officieel mededeeling over dezen bededag worden ge daan. Verduistering uit een postzending f 1000 ontvreemd Door het vinden van een bedrag van f 16 in een papiermand in het postkan toor te Winschoten, is men daar tot de ontdekking gekomen, dat uit een dienstzen- ding, afkomstig uit Pekela, f 1000 is ont vreemd. Een onderzoek wordt ingesteld.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 1