^Binnenlandsch Nieuws De echte LeidscheWollen Dekens 5 en toch, onder volle garantie EKZEEM DE GRAAFF'S MEUBELHUJS DE GRAAFF'S MEUBELHUIS 'N GEWELDIGE S PRIJSVERLAGING o a m ki i J. A. M. KOEHORST mm VISCHHANDEL J. BALM Z*- J. TH. KORT MAAK EEN EIND MN DIE Beleefd verzoek BLOEMENDAALSCHEWEG 60 - BLOEMENDAAL DDD GENEESMIDDEL De crisis-invoerwet ONZE OOST GEMENGD NIEUWS INGEZONDEN KERKNIEUWS FAILLISSEMENTEN 'i MARK TNIEUWS aan onze week-abonné's. om het abonnementsgeld op MAANDAG. uiterlijk Dinsdag aan de bezorgers te willen betalen, aange zien zij verplicht zijn of tijd af te rekenen. Wij rekenen daarom op Uwe medewerking. Administr, N. H. Courant WEEST OP UW HOEDE DIT IS EEN LEUGEN. OMDAT Lange Begijnestr. 69, b. d. Concertzaal VOOR ONDERSTAANDE PRIJZEN M geheel doorwerkt, diverse kleuren 150200 vorige prijs f 11.50, NU f 8.90 150/200 vorige prijs f 13.50, NU f 10.50 160/210 vorige prijs f 13.90, NU f 10.90 160/210 vorige prijs f 16.75, NU f 12.50 175/210 vorige prijs f 18.50, NU f 13,75 190/240 vorige prils f 23.80. NU f 18.50 190/240 vorige prijs i 29.75, NU f 22.50 Manufacturenmagazijn „DE LI N N E N B A A L" KRUISWEG 52—54 E3 M! HAARLEM. IsfATUURvSoLLËH Ondergoederen «lANSEN &TILANU3 LAAGSTE PRIJZEN. Zie steeds de Etalages. m Monstercollectie Dames Mantels Fransche Weensche Modellen Pijntorenstraat 5 tegen HUIDAANDOENINGEN HEERENHUIZEN L. D Belangrijke rede van den heer Leeuwenberg Gisterenmiddag vergaderde de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Amsterdam. In behandeling kwam het ontwerp-adres 8.an de Tweede Kamer inzake het ontwerp van wet tot toekenning van de bevoegdhe d tot het tijdelijk treffen van maatregelen ter beperking van den invoer van goederen. De heer P. J. M. Leeuwenberg heeft bij deze gelegenheid de volgende, belangrijke rede uitgesproken: In uw ontwerp-adres aan de Tweede Kamer kom'' o.m. voor op pag. 3: „men denke aan de uitwerking der maatregelen op de belangen van gevestigde importeurs" Mag ik hierop naar voren brengen, dat men in ons land aan deze groep zooveel heeft gedacht en zij onder onzen eenzij digen vrijen invoer zco bevoorrecht zijn geworden, dat het nu de hoogste tijd wordt ook eens te denken aan andere groepen, die zeker voor de welvaart van het land een grooter, een belangrijker deel kunnen bijdragen? Zijn de importeurs niet altijd het troe telkind geweest en bijv. onze Nijverheid het stiefkind? Welken steun heeft de regeering aan onze Nat'onale Industrie gegeven? Een paar slappe handjes zijn haar toegereikt nadat bergen van bezwaren eerst daartegen zijn ingebracht. Zij werkt onder den druk van economi sche wetten; in andere landen bestaan die wetten ook, maar nergens worden zij zoo stipt en zoo streng toegepast als in ons land. Ik kan niet beoordeelen, of overal de locnen te hoog zijn, maar zeker zijn deze op ons gebied hooger, dan die in de ons omringende landen. In uw adres wordt verder gezegd, dat door beperking van nuttelooze en niet dringende uitgaven, zij op de wereldmarkt zou kunnen concurreeren. Waarom heerscht toch de meening, dat men zich bij ons schuldig maakt aan nut telooze en niet dringende uitgaven, dat men hier zoo royaal is? Uit ervaring mag ik zeg gen, dat in vele bedrijven, die ik in andere landen bezocht, men vrij wat royaler is. terwijl men hier sedert lang, als ik mij zoo mag uitdrukken, elk dubbeltje omkeert Dat onze regeering den invoer zal gaan beletten, of belemmeren van artikelen, die als grondstoffen of hulpmiddelen voor nijverheid en landbouw dienen, kan ik mij niet voorstellen. Om eveneens niet in herhaling te treden zou ik mij ook willen vercorlooven te ver wijzen naar hetgeen ik gezegd heb in de laatste vergadering van Uw College naar aanleiding van Uwe adressen van 13 Octo ber j 1. aan de Tweede Kamer. Ook thans weer die chronische vrees voor conflicten van handels-politieken aard en représaillemaatregelen Mag ik naar aan leiding hiervan er op wijzen, dat zonder dat wij iets doen, wij overal beknot wor den? Niet alleen in den export van onze nijverheidsproducten, maar ook in dien van onzen land- en tuinbouw. Overal hooge mu ren of beperkende bepalingen. Frankrijk beperkt of gaat beperken onzen invoer van vee, vleesch, boter, visch, kaas en gecondenseerde melk. België verhoogt zijn invoerrechten op vleesch, vee en boter. Het verlaten van den Gouden Standaard in Engeland en ae vooruitzichten van pro tectie, die men daar zal gaan invoeren, kunnen voor ons agrarisch bedrijfsleven, als mede voor onze industrie onberekenbaar na- deel'ge gevolgen hebben. Wat doet Duitschland? In de groote rede van den Rijkskanselier Brüning trok deze onheilspellende zinsnede de aandacht: „Be perkingen van den invoer zullen in hoofd zaak daar moeten geschieden, waar de binnenlandsche productie, in het bijzonder de landbouw, de bestaande behoeften vol doende en tegen behoorlijke prijzen kan dek ken". En hoe deze zinsnede wordt toege past, vinden wij in het tuinbouwverslag over de veilingen te Venlo, welker producten voor bijna 100 pet. naar Duitschland worden uit gevoerd. In 1927 bedroegen de invoerrechten naar Duitschland voor de koude grondsprodue- ten gemiddeld 26 H pet., voor de glaspro ducten gemiddeld 6.25 pet. In 1928 waren die resp. 18.2 pet. en 5 pet. gemiddeld. In 1930 groeide het tot 33.6 pet. en 9.29 pet. Een verheoging dus vanaf 1928 van 18.2 pet. tot. 33.6 pet., voor glasproducten van 6.5 pet. tot 9.29 pet. Na Juni 1931 zijn weer verhoogingen in gevoerd. Voor sommige arikelen zijn die tarieven fnuikend Het invoerrecht in Duitschland op volle grond-da loopt tot \Yr ct. per krop, de minimumprijs op de veiling bedraagt !4 ct. Millloenen kroppen halen dien prijs niet en zijn verloren. Op dit artikel dus een in voerrecht van 300 pet. Sla, rabarber, spinazie, prei, kool, peen. tuinboonen, worden zoo hoog belast, dat de invoer naar Duitschland daar van onmogelijk is. De veilingen te Venlo in 1930 brachten op 1.846.276.— en hiervoor moest aan invoerrechten worden betaald 487.449.—. Worden deze dus nog hooger ge steld, dan is onze invoer zoo goed als lam geslagen. En nu vreest men hier. dat, indien het ont werp, waarover uw adres gaat, als wet wordt aangenomen, wij in den uitvoer van onze lend- en tuinbouwproducten zouden worden getroffen. Het geschiedt al sedert lang. Dit wat de landbouwproducten aangaat. Op ander gebied maakt Duitschland den Invoer van onze artikelen zoo goed als onmogelijk. De regeering var. Noorwegen bereidt voor een invoerverbod voor groenten. Denemarken bemoeilijkt onze export van schoenen Frankrijk en België benadeelen ons mijn bedrijf, door contingenteering. België onderhandelt wel met Duitschland en Frankrijk voor de regeling van zijn con- tingenteeringsstelsel, maar niet met ons. Hoe staat het met een van onze voor naamste industrieën, de wol- en textielnijver heid? Door stelselmatige verhooging der invoer rechten in het buitenland, wordt de uitvoer steeds verder belemmerd In 1930 wedden de Invoerrechten op textlelgoederen verhoogd ln Canada. Ver. Staten, Nieuw-Zeeland, Austra. lië, Portugal Hongarije, Egypte, Kenya, Uganda, Tanganiyka. Irak. Australië heft bijna 100 pet. van de waarde, Ver. Staten 80 a 8b pet. ad valorum. Engeland geniet in Canada een preferentiëel tarief. Sedertde afsehaffing van den Britschen Gouden Stan daard worden honderden arbeiders in Twente en den Gelderschen Achterhoek ontslagen. Het Jaarverslag der Kamer van Koophan del en Fabrieken voor Tilburg over 1930 en het adres door de Ver. van Tilburgsche Fa brikanten van wollen stoffen tot de regeering gericht, geven een duidelijk beeld van den zorgelijken toestand. In andere industrieën is de toestand even zorgelijk. Dit wat onzen uitvoer betreft, en wanneer nu, zooals is te verwachten, de invoer in Ne derland nog belangrijk grooter zal worden, dan thans reeds het geval is, wat komt er dan terecht van onze betalingsbalans? De A. R. K. Werkgeversvereeniging te 's-Gravenhage zond aan den Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw op 6 October 1.1. een adres, waarin werd uiteenge zet de zorgelijke toestand, waarin onze nijverheid verkeert door de gebeurtenissen in Engeland en door den ongunstigen toestand van onze internationale betalingsbalans als gevolg. Ongeveer 6 jaar geleden, toen het ook kri tiek was, brachten Indië en Scheepvaart nog baten, thans zijn die geheel opgehouden. In de Tweede Kamer, handelende over den algemeenen toestand in Nederland, wordt van „drenkelinge" gesproken. Onze Premier in een onderwerp over loonsverlaging zegt: „Nu het bedrijfsleven om zijn leven vecht." Geven deze woorden niet stof tot naden ken en voelt men niet, dat het de hoogste tijd wordt, dat onze regeering ingrijpt? Een Engelsch Minister heeft niet lang ge leden gezegd: „De lichten van Europa gaan uit en onze generatie zal ze niet meer zien ontsteken." Blijft de toestand zoo aanhouden en wordt er door ons niets gedaan, dan zou het helaas wel eens kunnen gebeuren, dat ons land tot de eerste behoort, waar die lichten zouden uitgaan. Dat moet voorkomen worden. Alles moet worden gedaan, om deze ramp af te wente len, onze regeering moet worden gesteund in de voorstellen, die zij thans doet. De crisis invoerwet als ontworpen door onze regeering mag echter volgens uw ontwerp- schrijven aan de Tweede Kamer niet worden aangenomen. Laisser faire, laisser aller. Ik kan mij met uwe zienswijze niet ver eenigen Treinbotsing Twee lichtgewonden. Gistermorgen botsten, naar uit Semarang wordt gemeld, twee treinen van den S. J. S. bij Demak tegen elkaar. Een aanzienlijke ver woesting werd aangericht. Een reiziger en een spoorwegbeambte werden lievht gewond.. Het doorgaand verkeer is gestremd. De oorzaak van de botsing was een verkeerde wisselstand. Aanhangwagen losgeraakt Vernietigde een gevel van een arbeiderswoning De zwaar met hout beladen aanhangwagen van den auto van den houthandel Kunst uit Groningen geraakte op den Looweg bij Coe- vorden los en vernietigde den voorgevel van het huis van den arbeider Hut geheel. Door een drijfriem gegrepen Arbeider aan de gevolgen overleden. De 62-jarige arbeider C. Stok uit Capel- len ad. IJsel is Maandagmiddag in een fa briek aan den Schaardijk te Rotterdam, door een drijfriem gegrepen. De man is met een verbrijzeld linker onderbeen, een verbrijzelden linkerarm, een wond aan het achterhoofd en een hersenschudding naar het ziekenhuis aan den Coolsingel ver voerd, waar hij aan de kwetsuren is over leden. Arrestant ontsnapt Vrijheid van korten duur. Toen een dienstplichtige te Ede, die we gens een te 's-Gravenhage gepleegde in braak in de kazerne in voorarrest zat, gis teren in de celgang gebracht werd, zag hij kans door een tuimelraam te ontsnappen. Op een fiets, die hij zich toeëigende, nam hij de vlucht. De wachtcommandant slaagde er later in, den man. die zich aanvankelijk ver zette, doch na bedreiging met een revolver zijn verzet opgaf, in het dorp te arresteeren Auto-botsing Eenlge koeien het „slachtoffer" Gisterenavond had op den Amsterdam sehen Straatweg bij Utrecht een botsing plaats tusschen een personenauto en een vrachtwagen, welke laatste beladen was met eenige koeien. De vrachtauto sloeg cm waardoor de koeien zoodan g werden ver wond, dat zij naar het vlakbij gelegen abattoir moesten worden gebracht. Beide wagens waren ernstig beschadigd. De be stuurders kwamen er ongedeerd af. Gasvergiftiging? Boekhouder bewusteloos gevonden Tijdens de surveillance op Maandagavond 10 uur in de gebouwen van öe gemeentelijke gasfabriek te Woerden werd in het archiefge- bouw de hoofdboekhouder, de heer M bewus- teloos op den grond aangetroffen. De toe stand van het slachtoffer liet zich zeer ern stig aanzien. Gistermorgen ls echter een ken tering ten goede ingetreden. De juiste toe dracht der zaak is nog niet bekend, daar de heer M nog niet kon worden verhoord. Roeiboot door motorboot overvaren De roeier met moeite gered Op dep Amstel onder Uithoorn is Dinsdag middag een roeibootje door een motorboot overvaren. De jongeman, die in de roeiboot zat, geraaxte daarbij te water en zonk on- m'ddellijk. Na driemaal duiken slaagde de bestuurder van de motorboot er in, den man boven water te brengen. Eerst na drie kwar tier had men met de kunstmatige ademhaling, die men op den drenkeling moest toepassen, succes. Per auto is hij later naar de ouderlijke woning vervoerd. Brand in het Volksgebouw te Leiden Schade bedraagt ongeveer 10.000 Gistermorgen te ongeveer half 6 is brand ontstaan in de bovenverdieping van het groot modem gebouwd pand aan de Heerengracht no. 34 te Leiden, vroeger het bekende patri ciërshuis van den heer Juta, tegenwoordig het Volksgebouw, waarin de verschillende af- deeiingen. vereenigingen oer socialistische be weging te Leiden geconcentreerd zijn. De brand woedde vrij hevig op de bovenste verdieping, waardoor een kamer en een ge deelte van het dak werd verbrand. De ligging van deze verdieping, namelijk hoog uitstekend boven de naast gelegen panden, maakte het blusschingswerk bijzonder moeilijk. Het duurde een paar uur voor de brand geheel gebluscht was. Hoewel de schade, door de vlammen zelf veroorzaakt, niet zoo groot zal zijn, is de waterschade zeer aanzienlijk. In totaal kan de schade, die door verzekering wordt gedekt, op ongeveer 10 000 worden geschat. De paratyphus te Alpben aan den Rijn De bacillen in spekresten geconstateerd Men meldt ons uit Alphen a. d. Riin: In verband met de hier heerschende pa- ratyphus-epidemie, ten gevolge van het ge bruik van ondeugdelijk boterhamspek, ver nemen wij nog, dat in het laboratorium van het Centraal bureau voor de volksge zondheid te Utrecht op de bij den slager W. in beslag genomen spekresten inderdaad paratyphus-bacillen zijn geconstateerd. Gistermorgen heeft onder leiding van den burgemeester, dr. H. J. Lovink op het ge meentehuis een conferentie plaats gehad met den inspecteur voor de volksgezond heid, dr. Hulshoff Pol uit 's-Gravenhage en de plaatselijke geneesheeren, waarna on middellijk de noodige maatregelen ter be strijding van de epidemie zijn genomen. Zoo is om. een melkzaak, waar vijf leden van het gezin aan paratyphus lijdende zijn, op last van den burgemeester gesloten, ter wijl de in den winkel aanwezige zuivelarti- kelen voor een deel zijn onteigend en ver nietigd. Het aantal patiënten bedraagt nog steeds eenige tientallen. Het algemeene ver loop der ziekte is echter bevredigend. Voor den inhoud van deze rubriek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk Mijnheer de Redacteur, Beleefd verzoekt ondergeteekende opname van dit stukje. By voorbaat dank. Vrijdagavond bracht de post mij een geslo ten brief, afgezonden door een mij onbekende, met den volgenden wonderlijken inhoud: GELUKSKETTING Hierna volgden negen handteekeningen (alle van mij onbekenden) en het verzoek negen copieën van dit schrijven te maken en öeze aan negen verschillende personen te zenden, liefst zoo ver mogelijk weg, die ik veel geluk toe moest wenschen. (Dus dat zou mij negen maal port kosten.) Een persoon werd in het schrijven ge noemd, die door zoo'n brief 24 uur na ont vangst door te zenden, 2000 dollar won; een tweede won 6000 pond sterling Een, derde echter, die den ketting verbrak, verloor zijn geheele vermogen. Mij werd de goede raad gegeven, den ketting niet te verbreken en goeden moed te houden, daar mijn geluk op het spel stond. Ik moest dan den eersten naam van de negen onderteekeningen weglaten en mijn naam er onder zetten, zoodat er steeds negen namen onderstaan. Begrijpelijk is, dat ik als katholiek en niet biigeloovig zijnde, liever mijn geld beter be steed. Mogen door dit stukje allen menschen en vooral den katholieken de oogen geopend wor den. zoodat zij nooit op dergelijke dingen ingaan. J. M. v. d. HOEK—ROOZEN, Heerensingel 125 Haarlem Haarlem, 17 November 1931. Kleverlaan 158. Aan de Redactie van de Nieuwe Haarlem- sche Courant. Mijnheer de Redacteur! Mogen wij met onderstaande regelen even de aandacht vestigen op den even ongemo- tiveerden als betreurenswaardigen aanval, door de Regeering op ons Avondnijverheids- onderwijs ondernomen? De Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen heeft n.l. bepaald, dat alle avondscholen voor lager Nijverheidsonderwijs met een langeren cursusduur dan zes maan den, met ingang van 1 Januari 1932 moeten worden omgezet ln een cursus van zes maan den. Bovendien mag het aantal lesuren per week niet meer bedragen dan 10 lesuren van 60 minuten of 12 van 50 minuten. Dit beteekent niet alleen een totale ont wrichting van de met zooveel zorg samenge stelde opleiding, doch bovendien voor het onderwijzend personeel een salaris verminde ring van 25 a 30 pet. Dé motieven, die de Regeering tot deze daad hebben gebracht, kunnen alleen gezocht worden in de bezuinigingswoede, waarmede de overheid de laatste maanden is bezield. Maar was er dan geen ander middel dan dit? Wij kunnen het niet gelooven. Laten allen, die belang hebben by en be lang stellen in een goede vakopleiding, zich krachtig te weer stellen in een goede vakop leiding, zich krachtig te weer stellen en den Minister ondubbelzinnig laten biyken, dat de belangen voor ons volk er allerminst mede zijn gediend, wanneer aan onze jeugdige vak lieden het allernoodzakelijkste onderwijs wordt onthouden. Met dank voor de plaatsing, namens het bestuur der afdeeling Haarlem van den Ned. Bond van Leeraren en Leeraressen by hev Nyverheidsonderwys. A. RAUWERDA, Voorzitter. D. J. BLAD, Secretaris. Herwonnen Levenskracht Een weldadigheidsloterij Men schrijft ons: Is het niet te betreuren, dat „Herwonnen Levenskracht" zoo dikwyis den bedelstaf meet opnemen, wyi het uit eigen krachten geen voldoende middelen van bestaan heeft? Enkele maanden geleden heeft het 'n goed geslaagden bloemendag in Haarlem georga niseerd, met een schitterende opbrengst, waarvoor den damesverkoopsters alle lof toe komt. Nu komt het bouwfonds van „Her wennen Levenskracht" ons mededeelen, dat de bouwfondsactie niet is geslaagd, dat zy meer dan 60.000 onder de raming is ge bleven. „Herwonnen Levenskracht" komt thans met een dringende bede en een vriendeiyk verzoek om de loterij, die zy thans organi seert voor den afbouw van het Sanatorium, te dosn slagen. Dit verzoek heeft het plaatseiyk comité be grepen en het beschouwt net als zyn plicht om de 40.000 loten zoo spoedig mogelijk van de hand te doen. Is het nog noodig op te wekken tot het koopen van een lot ten behoeve van dit zoo hoogst noodzakeiyk doel? Weet u, dat op de wachtiy'st van „Herwon nen Levenskracht" nog 113 patiënten staan ingeschreven, die wegens gebrek aan geld en plaats niet opgenomen kunnen worden? Weet u, dat in dezen crisistyd van werk loosheid en armoede aan de gevreesde ziekte de slachtoffers by tientallen ten prooi zullen worden? Weet u ook dat er heel 'eel kan voor. komen worden, als wü heo bouwfond.- van „Herwonnen Levenskracht" de helpende hand bieden er, allen één of meer loten koo pen? Weet u ook, dat by de:e loterij schitteren de hoofdprijzen zijn als een stofzuiger, da mes- en heerenrijwielen, enz. en:..? Uw antwoord moet zijn: Wij koopen één of meer loten van het bouwfonds van „Her wonnen Levenskracht", opdat spoedig zal kunnen verrijzen ons ruime, frissche en naar de eisehen des ty&s ingerichte sanatorium te Eilthoven, waar velen een liefderijke verple ging zullen vinden en een herwonnen levens kracht. Het plaatselijk comité doet een beroep op degenen, die mede willen werken tot den verkocp dezer loten, zoowel op de dames als de heeren. Zij gelieven zich te willen ver voegen bij den heer J. de Graaf. Grebber- straat 2, die alle gewenschte inlichtingen zeer gaarne zal verstrekken. Bij tientallen geve men zich op om dit schoone doel te doen slagen. HET PLAATSELIJK COMITÉ VAN „HERWONNEN LEVENSKRACHT" St, Clemensretraitenhuis te Noordwijkerhout Zaterdag 21—24 Nov. ongehuwde mannen f 6 50. Woensdag 2528 Nov. heeren Land- en Tuinbouwers 1 10.00. Zondag 6—g Dec. (onge Mannen t 6.50 Woensd. q—12 Dec. jonge Mannen f 6.50 Zaterd. 12—15 Dec, Gehuwde Mannen/6.5e Woensd. 16xg Dec. Meisies f 6.50 Dinsdag 2225 Dec. Jonge Mannen t 6.5c Zij. die wenschen deel te nemen aan een Retraite, gelieven zich re wenden tot de Directie van hei Retraitenhms te Noord wijkerhout (Tel. 6048). Aanvang der retraite omstreeks 7 uur. Einde der retraite half één. De vergoeding wordt voldaan tijdens de Retraite. ib UB f 16 November opgegeven door v. d. Graaf en Co. N.V. (Afd. Handelsinformaties) Uitgesproken 16 Nov.: I. Rubens, Amsterdam, agent van blnnen- en buitenlandsche huizen, 2e Jan Steenstraat 98 III. R.c. Mr. Th. L. van Berckel. Cur. Mr. E. E. Th. J. J. Teeuwen, Amsterdam, Prins Hendrikkade 134. j, C. Soederhuysen, koopman, filiaalhouder, Kattenburgerkade 30 II, Amsterdam, R.c. Mr. Th. L. van Berckel. Cur. Mr. E. E. Th. j. J. Teeuwen, Amsterdam, Prins Hendrik kade 134. E. G. Hakker, fruitventer, Reitzstraat 32 II, Amsterdam. R.c. Mr. Th. L. van Berckel. Cur. Mr. A. J. C. Levenkamp, Amsterdam, Kei zersgracht 518 S. Menist, koopman en winkelier, Utrecht- schestraat 102, Amsterdam. R.c. Mr. Th. L. Van Berckel. Cur. Mr. A. J. C. Levenkamp. Amsterdam, Keizersgracht 518. Vennootschap onder de firma Y, Pars, han del in zaden en peulvruchten, Rotterdam, Maaskade 16 en hare vennooten Jeltje Meri no Pars, vroeger wonende te Den Haag, Schenkkade 133, thans zonder bekende woon plaats en Simon Pars, Rotterdam, Beukels- weg 24a. R.c. Mr. A. J. Marx. Cur. Mr. H. H. Tels, Rotterdam. j. C. Holleman, olie- en benzinehandelaar, Middelharnis, Juliana van Stolberglaan C 70. R.c. Mr. A. J. Marx. Cur. Mr. W. J. C. A. Nygh, Middelharnis H. van Noord, landbouwer, Oude Tonge, Zuiddyk 40. R.c. Mr. A. J. Marx. Cur. Mr. A. Zaayer. Dirksland. H. A. Barends, koffiehuishouder, Rotter dam, Bosland 19. R.c. Mr. A. J. Marx. Cur. Mr. L. J. Schippers, Rotterdam. Uitgesproken: 16 Nov.: A. Verschuure, landbouwer, Wol- phaartsdijk, Heerenpolder B 113. R.c. Mr. Th. Portheine. Cur. Mr. J. W. Goedbloed, Goes. Opgeheven wegens gebrek aan actief: 13 November: R. E. Friezer, Rotterdam. G. A. Hardeman, Rotterdam. K. L. Vuyk, Rotterdam. 16 November: J. H. van Lienen, A'dam. J. J. G. C. van Tilburg, Amsterdam. C. J. Vink, Amsterdam. L. Bontekoe, Amsterdam. ALKMAAR, 18 November Scheiveemarkt 664 stuks: kalfkoeien f 230325; gelde- koeien f 120220; kalf vaarzen f 140200; geldevaarzen f 100—175: 168 stuks: graskal veren f 40—100; stierkalveren f 40100; handel matig. AMSTERDAM, 18 November 1931 Vee markt 259 vette kalveren: le kw. 0.78 0.85, 2e kw. 0.68—0 76, 3e kw. t 0.55—0.56, per K.G. levengewicht: 33 nuchtere kalveren 611 per stuk; 740 varkens: Vleeschvar- kens, wegende van 90—110 K.G. 0.470 48; Zware varkens 0.450.46; vette varkens 0.440.45, per K.G slachtgewicht. Aan het abattoir zijn heden aangevoerd 11 wagons geslachte runderen uit Denemarken. LEIDEN, 17 Nov. Vette varkensmark'. Aangevoerd 515, zwaar 501, licht 14. Prijs per K.G. levend gewicht zwaar 0.41—0.40, licht 0.38—0.36. Zouters 0.32—0 30. Enkele beste 1 ct. boven noteering Handel matig. TEXEL, 16 Nov. Veemarkt 1 paard, 7 koeien f 170—240, kaif, 8 nuchtere kal veren f 10—15. 5 schrammen, 38 biggen f 813, 12 korven oude kippen t 0.70 1.20. BIJ DE CONCERTZAAL. Door onze ongeëvenaarde drukte en onze a.s. verbouwing, zyn wy genoodzaakt, spoed achter onzen verkoop te zetten en zullen wy om contant geld aUe voorradige Meubelen ver beneden normale prijzen verkoopen. SCHITTEREND DRESSOIR 24.2 geheel veerende CRAPAUDS en vier eiken STOELEN 75.(rug ook met veeren) - Hyper modern 2 kleurig SALON-AMEUBLEMENT (vochtecht) 95.— - Geheel veerende WAAIER-AMEUBLEMENTEN 80.Zeer zwaar veerend HUISKAMER-AMEUBLEMENT 45.— - 2 CLUB FAUTEUILS, 4 STOELEN met moquette, SCHUIFTAFEL, eiken DRESSOIR. SPIEGEL, samen 75.Beter soort DIVAN 12.50. Schilderstukken. Kapstokken, Linnen- en Boekenkasten, Spiegels, Buffetten. Schitterend vochtecht Q. A. Chionendael Chesterfield AMEUBLEMENT 145.Leeren CLUBCRAPAUDS 30. THEEMEUBELS 9.2-deelig Emh. AUMPÏNGMATRAS, 20 iaar garantie 13.— - SCHUIF- en CLUBTAFELS, meer dan 30 stuks. PRACHTIGE DRESSOIRS VOORRADIG, teveel om te noemen. Van zekere zijde wordt het bericht gelanceerd, dat wy ook HANDELEN in VEREENIGING. Wij zouden dan niet voor die buitengewoon lage prijzen kunnen verkoopen. wy dan onze kostprijzen moeten belasten met le. loon Directeur, 2e. kosten voor zyn auto, enz. 3e. winsten voor een stel geldschieters. Onze verkoop is geheel gebaseerd op het principe van ARBEIDER naar CONSUMENT, zonder verdere ongeoorloofde onkosten, die noodwendig het product duurder moeten maken. Reeds 3 maal heb ben wy in dit jaar een contract moeten sluiten voor een groote party crijnvegetal en vlas, voor stoffeering onzer meubelen. Dit crijnvegeta! is van de beste kwaliteit, zoodat al onze meubelen hiermede gestoffeerd, een zeer langen levensduur bezitten. TELEFOON 23280 (2 lijnen). HEILBOT, MIDDENMOOTEN 1.— per pond DIKKE, LEVENDE PALING 0.90, 1.— en 1.10 per pond STOKVISCH - ZUIDERZEEBOKKING. VERDER ALLE SOORTEN VISCH. V.y U,- -v Lange Veerstraat en Groote Houtstraat DE GFMENGD WOLLEN EN DV VAN FRIEZENVEEN. VERKOOPEN WIJ STEEDS TEGEN DE Pracht collectie, uitslui tend eerste kwaliteiten, buitengewoon koopje gelegen achter Kinder huissingel. bij de Zijlbrug, oud terrein v. Previnaire Denk U eens in. wat nel beteekent verlos te worden van die vreeselljke leuk die Uw nachtrust stoort i Enkele druppels D. D. D doen hel jeuken reeds bedaren en geven onmiddellijk verlichting Oeen slapelooz. nachten meet. geen hinderlijk leuken over dag Waarom nog langei lijden v keeda na de eerste aanwending van d.d.d. zal de aandrang tot krabben verdwijnen Ekzeent en andere huidaandoeningen wijken spoedig vooi D.D.D. Hel is geen vettige zalf doelt een heldere vloeistot Wacht niet. koop nog neden een flacon van 10.75 of I 2.50 bij Uw Apothekei of Drogist a-I Heerenhuizen aan de pyislaan en Lorentzkade, met prachtig biyvend vry uitzicht. Halte E. S. M. en iyn 4 „Schouwtjesbrug" TE HUUR Huren van 45, 55. 60 per maand. W. HOUTKOOPER, pyislaan 105.' Telefoon 13242. Kr xe 2 X 50 49 2 X Pe K; D. I met 320 313 J A. W met (49) 3 I2e f Rotti met (46) J. v. Duir Zutp met Hi. 81. met 50 w Gi ïun' ters krac Nedi Ams R«

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 6