WAAROM f 3000.- f 750, f250.- f125.- f50. f40.- FRANKEN' S Broodfabrieken Kwestie van prestige De economische krisis m bureaux nassaulaan 49 dit nummer bestaat uit vier bladen MAANDAG 23 NOVEMBER 1931 VIER EN VIJFTIGSTE JAARGANG No. 17932 AANGIFTE MOET, OP STRAFFE VAN VERLIES VAN ALLE RECHTEN, GESCHIEDEN UITERLIJK DRIEMAAL VIER EN TWINTIG UREN NA HET ONGEVAL De kluts kwijt Weer een verkeersongeluk op den Amsterdamschen straatweg Een schrijven van het Episcopaat 18-jarig meisje te Tongelre neergeslagen en beroofd illl hmSm Prijsverlaging in den detailhandel Bezuiniging op de salarissen in Indië De loten van het Paleis van Volksvlijt Evert Cornelis overleden Roofoverval te Ravenstei» Omdat Frankens melkbrood het beste is en dat voor één dubbeltje VOORNAAMSTE NIEUWS ST®: J. J. WEBER ZOON OPTICIENS FABRIKANTEN Groote Houtstraat 166 Haarlem TELEGRAFISCH WEERBERICHT Telefoon No. 13866 (drie lijnen) Postrekening No. 5970. ABONNEMENTEN: voor Haarlem en Agentschappen: per week 25 ct.; per kwartaal 3.25; per post, per kwartaal 3.58 b() vooruitbetaling. COURANT ADVERTENTIÉN 35 ct. p. regel VRAAG- EN AANBOD-ADVERTEN. TIES. I4 regels 60 et. p. plaatsing; elke regel meer 15 ct.. bi) vooruitbet. B() contract belangrijke korting. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN tnsschen den tekst 60 ct. per regel. AJJe abonné's op dit blad zijn ingevolge de verzekerlngsvoorwaardeo <=sen ongevallen verzekerd voor een der volgende uitkeeringen Levenslange geheele ongeschiktheid tot werken door verlies van beide armen, beide beenen of beide oogen uil eenf doodeiy mgeval met :en afloop bil verlies van een hand een voet of een oog bi} verlies van een duim of wijsvinger bij een breuk van been of arm >ii verlies van 'h anderen vinger In tal van organen leest men, dat deze Crisis ons zal brengen op een lager le- Tenspeil. Ook in de Kamer wordt het de laatste weken herhaaldelijk betoogd, biet alleen door de leden, maar ook van öe regeeringstafel. Bij de algemeene be bouwingen over de rijksbegrooting verklaarde minister Ruys de Beeren- krouck, dat de regeering ernstig reke ning had te houden met het algemeen vermoeden, dat een tijdperk van verar ming van de geheele wereld is ingeluid. °ns land zal in redelijk overleg dienen te geraken tot geleidelijke vermindering van het levenspeil. Minister De Geer voegde daar later nog aan toe, dat wij, een moeilijken overgangstoestand, °ns aan zullen moeten passen aan een ^ger peil en gelukkig zijn als te voren. }Vil men zich kunnen aanpassen, dan is een eerste eisch, dat de productie kosten van datgene wat wij noodig heb ben en niet minder van al datgene, daarmede wij moeten concurreeren op de wereldmarkt, omlaag gaan. Nu is het wel opmerkelijk, dat juist 'b dit opzicht de overheidsorganen niet bet voorbeeld geven, maar zich integen deel uit alle macht verzetten tegen ver laging van tarieven. In Den Haag en Amsterdam worden tramtarieven zelfs verhoogd, waardoor het leven duurder ^ordt. Ook bij de spoorwegen wil men biet hooren van verlaging en toch zal dien daartoe moeten komen, want het ^ervoer behoort ook tot de kosten, die °P den marktprijs der producten druk ken. Reeds meermalen hebben we de aandacht gevestigd op den strijd, die nu al langer dan anderhalf jaar door land- ai tuinbouw gevoerd wordt voor een verlaging van de vrachttarieven bij ver- voer per spoor, in het bijzonder voor de le exporteeren producten. Dit alles ïs achter tevergeefsch geweest, de directie Van de spoorwegen denkt er niet aan en öe minister dekt dit beleid met zijn ver antwoordelijkheid. Toch vormen in tal Van gevallen de vervoerkosten een be langrijk deel van de productiekosten, kteermalen komt het in dezen tijd voor, öat een wagon sluit- of bloemkool zoo'n Geringe waarde heeft, dat het vervoer Van de veiling in Noord-Holland tot de fcrens 50 tót' 70 procent bedraagt van den Veilingsprijs. De productiekosten bestaan blèr uit den pachtprijs van t land, den arbeid, het zaad, de verpakking en inla wing. Het vervoer, dat, wat tijdduur be seft, in het geheele productieproces blaar een heel klein onderdeel vormt, eischt de grootste uitgaven. Dat is onre delijk, en vooral in dezen tijd, nu de landbouw in nood verkeert en de regee- ring zelf verklaart, dat alles gedaan bioet worden om dit bedrijf, dat van Ontzaglijke beteekenis is voor de wei- Vaart van het land, te redden, niet ver antwoord. Dezer dagen verklaarde de heer Colijn In de Kamer, dat men iederen maatregel bot steun aan den landbouw de regee- *ing ais het ware uit de keel moest wrin gen. Op het platteland heeft men met ontzettende moeilijkheden te kampen, Wie tot een stemming voeren, welke niet Koed te keuren is, maar in zeker opzicht verklaren, omdat iedere tegemoetko ming, die van de regeering, of de regee- bihgsmaatschappijen gevraagd wordt, Achterwege blijft. De directie van de spoorwegen kan «ch er niet achter verschuilen, dat zij j>een verlaging van de vrachttarieven bij het vervoer van landbouwproducten per ^Poor toe kan staan. Daar, waar de hinbouw of de exporteurs de middelen Webben om haar te dwingen, doet ze het M Voor meer dan de helft van onze hinbouwproducten heeft zij den expor ts een reductie gegeven van 15 pro sit, maar voor den zich het meest in m°eHijkheden bevindenden landbouw cigert ze alles. Over den verantwoordelijken bewinds- an valt moeilijk iets te zeggen, daar e2e zich verschuilt achter de commissie, e al een jaar bezig is aan een akade- sch proefschrift. De Kamer kan, mag en zal daar geen ^boegen mee nemen. Thans is met de ^egrooting ook het vraagstuk van de .Nachttarieven aan de orde en bestaat We bet' gelegenheid om iets te verrichten in belang van den landbouw. Het zal een toestand op het platteland niet in ns verbeteren, dat weet leder, maar Were maatregel, hoe gering ook, die j^har eenige tegemoetkoming beteekent, 'n deze omstandigheden van betee- enis en verijetert de stemming. Van een regeeren met moties moeten J niets hebben, maar er zijn toch wel ballen, dat de Kamer door een motie b hs duidelijk moet laten blijken, dat zij Vq niet een bewindsman niet eens is, jJo°ral als gelijk nu geschied is de 6e°W2akelijkheid van een maatregel, als reverlaging van spoorvrachten in ev°eringen tot uiting gebracht, geen p0r°'s heeft. Verklaringen, dat het rap- Pinnen enkele weken verschijnen te 1 bebben geen waarde, daarvoor is het W 1aat. Met dat kluitje van Waterstaat Nhen zich niet meer in het riet iaten sturen. Er is nu iets te doen voor den landbouw en al moet het dan gaan hard tegen hard, wat het zwaarst weegt moet maar blijken. Laat de strijd moeilijk zijn, verande ring kan dat niet brengen. De Kamer moet tegen een onwilligen minister dan maar eens laten blijken, dat men niet vreest om in zoo'n eenvoudige zaak door te zetten, te meer daar uit de verleende reductie op de spoorwegvrachten aan de exporteurs gebleken is, dat de directie wel verlaging kan geven, maar aan be paalde streken, waar zij het monopolie heeft, het niet doen wil. Met groote belangstelling zullen velen in den lande, in het bijzonder uit den land- en tuinbouw, de debatten volgen. Het gaat om het prestige van de Kamer, van waaruit een jaar geleden door 20 afgevaardigden met kracht is aangedron gen op vrachtverlaging. Zij kan zich bij een hernieuwd en ongemotiveerd uitstel niet neerleggen. Het zijn geen onredelij ke eischen die gesteld worden en dan gaat het niet aan, dat een minister, waar zulke belangen op het spel staan, maar steeds weigerachig blijft en de op lossing op de lange baan schuift. Het parool moet niet zijn nu of nooit, maar uitsluitend nu, want het moet gebeuren. In Havelte heeft een nieuwe burgemeester zijn ambt aanvaard. Hij werd bi) die ge legenheid toegesproken door.... een predi kant, die o.a. de hoop uitsprak, dat, wanneer bij het eventueel uitbreken van een oorlog het bevel zou worden ge geven, dat de jongemannen zouden moe ten optrekken, de burgemeester, tegen de opdracht van diens lastgevers in, „neen" zou zeggen. Men bedenke wel wat dit beteekent. Hier is een man die volkomen vrijwillig burgemeester wordt en daarmede volkomen vrijwillig plichten op zich neemt, ten deele door een eed bekrachtigd. Hier is een predikant, die den betrokkene niet vooruit vermaant, een dergelijk ambte niet te aanvaarden waarover althans zou te praten vallen Maar een predikant, die rustig-weg aan den burgemeeester vraagt, zijn woord té breken en zijn eed te schen den. Als het nog noodig ware, te bewijzen, dat sommige dominees thans de kluts kwijt zijn, dan is hier toch wel het onweerlegbaar be wijs. Is er nu iemand ook onder de felste antimilitairisten die zoo iets durft ver dedigen? vraagt de „Nederlander". Volgens de Mepp. Courant, geciteerd in De Vrijheid. Motorrijder over den kop geslagen Zaterdagavond, omstreeks 7 uur, heeft op den Rijksstraatweg nabij het Kruithuis te Halfweg weer een verkeersongeluk plaats gehad. Vermoedelijk ten gevolge van den dikken mist geraakte een motorrijder in den berm van den weg, sloeg over den kop en bleef bewusteloos liggen. De Gem. Geneesk. Dienst uit Amsterdam en dr. J. P. Baumann uit Halfweg werden gewaarschuwd. Laatstgenoemde was het eerst ter plaatse en verleende de eerste hulp. Het bleek, dat de motorrijder, zekere K., wonende te 's-Gravenhage, een ernstige hoofdwond en vermoedelijk hersenschud ding had gekregen. Na verbonden te zijn, werd hij door den Gem. Geneeskundigen Dienst uit Amster dam, die inmiddels was gearriveerd, naar een der ziekenhuizen te Amsterdam over gebracht. Het motorrijwiel was licht be schadigd. Openbare bededag, voor Nederland Gisteren is het volgende schrijven van het Doorluchtig Epicopaat in alle Katholieke Kerken van ons land voorgelezen: De Aartsbisschop en de Bisschop pen van Nederland. Aan de hun toevertrouwde Geestelijkheid en Geloovigen. Zaligheid en Vrede in den Heer. De economische crisis, welke zich over ge heel de wereld heeft uitgestrekt, drukt reeds êeruimen tijd met haar ontwrichting van het zakenleven en daaruit voortvloeiende werk loosheid, armoede en gebrek, als een zware beproeving op de menschheid, terwijl niemand met zekerheid zeggen kan, wanneer en hoe het einde zal komen. In dezen algemeenen nood is het voor de geloovigen een groote troost te weten, dat het lot der menschheid ligt in de handen van den Algoeden Hemel vader, die zijn almacht vooral openbaart door barmhartig te zijn en te sparen. Met allen aandrang vermanen Wij U daar om, B. G., om door een nederig, berouwvol, volhardend en vertrouwvol gebed uw toe vlucht te nemen tot den -troon van Gods barmhartigheid, opdat God, die dppr de zonde beleedigd en door de boetvaardigheid ver- zoer^l wordt, genadig zijn oogen sla op de gebeden van zijn smeekend volk en de geese- len zijner gramschap afwende, die wij voor onze zonden verdienen en het Hem moge be hagen uitkomst te verleenen in de maat schappelijke nooden, welke de wereld hebben getroffen. Wijl echter het gezamenlijk en openbaar gebed zooveel te krachtiger is en zooveel te meer bij God vermag, schrijven Wij bij dezen voor, dat op Zondag, den 29 November a s. onder het Lof, het Rozenhoedje zal worden gebeden met de Litanie van het H. Hart van Jezus en de akte van eerherstel tot het H. Hart van Jesus, om Gods barmhartigheid over de wereld af te smeeken. Wij roepen U tot deelname aan deze ge beden op en sporen U tevens aan, de H. Mis van verplichting tot dezelfde intentie bij te wonen. Op dienzelfden dag zullen ook de geloovi gen van alle christelijke kerken in ons vader land tot datzelfde doel met ons in het gebed vereenigd zijn. En zal dit Ons schrijven óp Zondag, den 22en November a.s. in alle tot onze Kerk provincie behoorende kerken, alsmede in de kapellen, waarover een rector is aangesteld, onder alle vastgestelde diensten van den predikstoel worden voorgelezen. Gegeven te Utrecht, den 12en Nov. 1931. T J. H. G. JANSEN, Aartsbisschop van Utrecht, t L. J. A. H. SCHRIJNEN, Bisschop van Roermond. t P. A. W. HOPMANS, Bisschop van Breda. t A. F. DIEPEN, Bisschop van 's-Bosch t J. D. J. AENGENENT, Bisschop van Haarlem. Haar toestand is redelijk Zaterdagavond omstreeks 10 uur verd langs den weg in voormalig Tongelre aan de Achterstraat te Eindhoven een meisje gevonden, dat daar bewusteloos neerlag. Het bleek de 18-jarige dochter van den slager Roy te zijn. Het meisje werd naar huis gebracht, waar het tot bewustzijn kwam. Zij vertelde, dat zij met een hard voorwerp op het hoofd was geslagen, waarna zij bewusteloos neer viel. Uit haar taschje was een bedrag van 57.50 verdwenen. De twee meisjes, die het beroofde meisje hebben gevonden, zijn dadelijk door de po litie gehoord, doch hadden niets verdachts gezien. De recherche zoekt den dader. Het slacht offer had een buil op het achterhoofd en ten inwendige verbloeding. Haar toestand is redelijk. Te Wormen-eer werd Zaterdagmiddag de nieuwe kazerne van de Brandweer door den burgemeester aan het corps der Vrijwillge Brandweer overgedragen. De heer P, Klin kenberg hlj'»cht de vlag op het nieuwe gebouw. De nieuwe brandweerkazerne te Wormerveer met wagens en brandweer. |jWat een drukte allerwegen, "Bwat een herrie langs de straat. Mooi uitgestalde winkels, Waar je loopt en waar je gaat. Alles staat nu in het teeken Van den welbekenden Sint, gH Niet alleen van onze kind'ren, Doch ook groote menschenvrind. Mooie Sinterklaas-cadeautjes, ''Speciaal voor dézen tijd, Die je eerst contant moet koopen, Vóór dat Sinterklaas ze rijdt! ind'ren wijzen, kind'ren zeuren, [aken hebberig gebaar, Maar de gróóten neuzen rustig Naar een heel leuk ding voor h&dr! 't Is weer woelig in de straten, 't Is gezellig in de stad, In het aardig Sinterklaasfeest Zit, goddank, nog niet de klad. En zoo zorgt de brave bisschop oor 't pleziertje van den een, evens helpt hij ook daarmede nd'ren door de crisis heen! MARTIN BERDEN. ladruk verboden). Een conferentie tusschen minister Verschuur en de middenstands bonden Vrijdagmiddag vergaderde de Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid met de bestu ren der drie landelijke middenstandsbonden ter beraadslaging over de vraag, wat de middenstand zou kunnen doen, teneinde een zoo snel mogelijke aanpassing van de prijzen dér eerste levensbehoeften aan de algemeene daling van het prijsniveau te verzekeren. De minister zette in den breede uiteen van ho sveel belang het ook voor den midden stand is, dat in de kringen der verbruikers algemeen wordt ingezien, dat in den detail handel op het oogenblik van overdreven winstmarges geen sprake is. Het is verklaar baar, dat de dalende beweging der groot- hkhdelsprijzen zich niet terstond en ten volle in de detailprijzen afspiegelt; een an dere vraag is echter, of de middenstand zijnerzijds reeds alles gedaan heeft om be doeld aanpassingsvermogen zooveel mogelijk te bespoedigen. Spr. achtte voor den mid denstand het oogenblik gekomen om zich over deze vraag rustig te beraden en waar noodig onverwijld handelend op te treden. Van de zijde der middenstandsbonden werd toegezegd, dat deze in eigen kring het bereids aangevangen overleg over dit onder werp zullen voortzetten, waarna men den minister concrete voorstellen hoopt voor te leggen Overigens legde men er den nadruk op, dat in vele gevallen de hooge eischen ten aanzien van thuisbezorging e.d. door het publiek gesteld, mede oorzaak zijn, dat de detailhandel hooger prijzen moet calculeeren dan bij een ver doorgevoerde versobering in de bediening der cliënteele mogelijk zouden zijn. Overlegd zal worden om ten spoedigste al gemeen te geraken tot een twee-prijzen stelsel n.l. voor thuisbezorging en bij afha len, in de eerste plaats in den levensmidde lenhandel. Terug naar het peil van voor den oorlog? Door de regeering van Ned.-Indië is een werkcomité geïnstalleerd, waarin zitting hebben genomen vertegenwoordigers van de voornaamste departementen van alge meen bestuur en welk comité tot opdracht heeft om wederom in beschouwing te ne men de salarissen van alle burgerlijke en militaire landsdienaren, met het algemeen doel, tot het bereiken van een salaris reductie tot op het peil van voor den oorlog. Achterstallige trekkingen moeten alsnog plaats hebben De Eerste Kamer der Amsterdamsche rechtbank deed heden uitspraak in het pro ces, door den heer de Castro, eigenaar van loten van het Paleis van Volksvlijt gevoerd. Deze had een eisch tegen het bestuur van het Paleis ingesteld tot het doen plaats vin den van achterstallige trekkingen van 1 October 1911 tot I November 1930 van de loten van 1867. De rechtbank wees de vor dering van den heer De Castro om de achter, gebleven trekkingen te verrichten toe. Een maand, nadat het vonnis in kracht van gewijsde zal zijn gegaan, zal de trekking plaats moeten vinden. Dirigent van het Utrechtsch Stedelijk Orkest Hedenmorgen is te Utrecht op 47-jarigen leeftijd overleden de bekende dirigent en musicus van het Utrechtsch Stedelijk orkest, de heer Evert Cornelis. De heer Evert Corne lis werd op 5 December 1884 te Amsterdam geboren. Hij studeerde aan het Conservato rium, waar hy leerling was van Daniël de Lange, J. B. de Pauw en B. Zweers. In 1908 werd hij benoemd tot 2den dirigent van het Concertgebouw-orkest te Amsterdam, welke functie hij tot 1919 vervulde. In 1922 werd hij benoemd tot dirigent van het Utrechtsch Stedelijk orkest. Behalve deze functie heeft hij verder waargenomen het dirigentschap aan de afdeeling Haarlem der maatschappij tot be vordering der Toonkunst, n.l. van 1921—1927. In 1924 werd hij in dezelfde functie benoemd voor de afdeeling Rotterdam en in 1926 voor de afdeeling Utrecht. In 1927 werd hü verder nog dirigent van de Nederlandsche Bachvereeniging. Ook til het buitenland is de heer Evert Cornelis meermalen als gastdirigent opgetreden. HU heeft o.a. gedirigeerd te Parijs. Mün- schen, Wèenen, Brussel en Berlijn. De Fran- sche regeering heeft hem onderscheiden met de toekenning van het legioen van eer. Oude man door drie gemaskerde bandieten overvallen De daders met f 1600 verdwenen Zaterdagavond is te Ravenstein de 70- jarige landbouwer T. Koester het slachtoffer geworden van een roofoverval. De oude man, die alleen een huisje bewoont buiten de bebouwde kom, hoorde omstreeks elf uur gerucht in zijn woning en tot zijn groote ontsteltenis drongen plotseling drie gemaskerde mannen de kamer, waarin hij zich had ter ruste begeven, oinnen. De on verlaten overmeesterden hem en knevelden hem aan handen en voeten. Vervolgens door zochten de individuen het geheele huis en ten laatste ontdekten zij een klein geldzakje, waarin zich een bedrag van ongeveer 1-800 gulden" bevond. Hierop hebben de drie man. nen het huis weder verlaten. Toen Koester geen gerucht meer hoorde, heeft hij kans ge zien zijn bed te verlaten en is zoo goed en zoo kwaad als het in zijn gebonden toestand ging, naar zijn naaste buren gestrompeld, die de touwen door sneden en de politie waarschuwden. De brigade-com mandant der marechaussee uit Grave was om 5 uur ter plaatse. Het onderzoek, dat den ge- heelen dag voortduurde, heeft nog niets op geleverd. Slechts enkele voetsporen zijn ge vonden. Daar Koester zijn woning des avonds ter dege gesloten had, acht men de mogelijkheid niet uitgesloten dat een der daders zich heeft laten insluiten en vervolgens zijn medeplich tigen gewaarschuwd heeft. Men heeft goede gronden om aan te nemen, dat de daders af komstig zijn uit Oss, in de nabijheid waar van enkele weken geleden eveneens een roof overval plaats vond. Onder de dorpelingen heeft het verwonde ring gewekt, dat Koester, die als onbemiddeld bekend stond, zulk een groot bedrag in huis had. Het politieonderzoek duurt nog steeds voort, doch wordt zeer bemoeilijkt door het feit, dat zoo goed als geen sporen zijn ach tergelaten en het slachtoffer evenmin een signalement van de daders kan geven. Haarlem Heemstede Bloemendaal (advJ 18-jarig meisje te Tongelre bewusteloos geslagen en van 57.50 beroofd. (blz. 1, 1ste blad) Schrijven van het Doorluchtig Episcopaat in verband met de crisis. (blz. 1, 1ste blad) Roofoverval te Ravenstein; orde man van f 1600 beroofd. (blz. 1, 1ste blad) Wederom een dijkvak in den afsluitdijk WieringenFriesland Lot stand gekomen. (blz. 1. 1ste Dlad) In Indië is een werkcomité geïnstalleerd met opdracht een salaris-reductie le verkrij gen tot op het peil van voor den oorlog. (blz. 1, 1ste blad) De achterstallige trekkingen der loten van het Paleis van Volksvlijt zullen alsnog moe ten plaats hebben. (blz. 1. 1ste blad) Conferentie met Minister Verschuur over de prijsverlaging in den detailhandel. (blz. 1, lste blad) Hedenmorgen is te Utrecht op 47-jarigen leefijd overleden de bekende musicus Evert Cornelis. (blz. 1, lste blad) Ned. stoomschip in het Kalser Wilhelm kanaal gezonken; de bemanning gered. (blz. 2, lste blad) Het voorstel tot vrijwillige loonsverlaging bij de Amerikaansche spoorwegmaatschap pijen is door dearbeidersverwopen (blz. 2, lste blad) Rede van rijkskanselier Bruening over hulpverleening in den a.s. winter. (blz. 2, lste blad) Heldersch dieventrio gearresteerd (blz. 1. 2de blad) Bedreiging van onzen uitvoer- Turkije con- tingenteert en Engeland heeft een invoer recht van 50 pCt. (blz. 1, 2de blad) Algemeene R .K. Werkgeversvereeniglng; rede van mr. M. P. L Steenberghe. (blz. 4, 2de blad) Installatie van het Nationaal Crisiscomité; redevoeringen van H. K. H. Prinses Jnliana en Jhr. S. van Citters. (blz. 4, 2de blad) Het conflict ChinaJapan. Het zenden eener enquête-commissie In studie genomen. (blz. 1. 4de blad) Amerikaansche tegenmaatregelen op de Engelsche anti-dumping-wet. (blz. 1, 4de blad) 7 December komt de bijzondere commissie der B. I. B. bijeen. (blz. 1, 4e blad) De Fransche oud-minister Loucheur Is overleden. (blz. 1, 4de blad) 42 dooden bij de ramp in de Bentley- mijn. (blz. 1, 4de blad) Wijziging begrooting leeningsfonds (blz. 2, 4de blad) De Ned. Maatschappij voor Nljv. en Handel h~"*t een commissie tegen het euvel der steekpenningen ingesteld. (blz. 2, 4de blad) Barometerstand 9 uur v.m.: 770. Stilstand. Licht op De lantaarns moeten morgen worden opgestoken om 3.56 uur. Hoogste barometerstand 778.3 te Riga. Laagste barometerstand 735.6 te Vest- manör. Verwachting: meest matige, Oostelijke tot Zuidelijken wind, nevelig tot zwaar bewolkt, kans vooral in het Westen op eenigen regen, weinig verandering in temperatuur. Tusschen twee auto's bekneld Slachtoffer overleden Zondagavond omstreeks 7 uur is op den Sittarderweg bij Heerlen de omstreeks 45- jarige H. G. tusschen twee elkaar passee- rende auto's bekneld geraakt. Zwaar ge wond werd de man naar het St. Jozefzie kenhuis overgebracht, waar hij aan de be komen verwondingen is overleden.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 1