Gemengd cTfieuws De geknipte Heldersche avonturiers Een bedrag van ongeveer f 2200 terecht Uit een auto gevallen Op de politie geschoten Het stroopersdrama te Fijnaart Brand in een garage Een beschonken luitenant Zedenschandaal Noodlottige val Een veerpont gezonken Vrachtauto in een sloot De acht inzittenden juist bijtijds gered BINNENLANDSCH NIEUWS Onderwijs in de mijnstreek Nog meer „neutrale" Volksscholen Inlandsche gerst voor bierbrouwerijen R. K. Kamercentrale „Leiden" BOEKBESPREKING Jeugdboeken UIT DEN OMTREK Opening R. K. Politievakcursus OVERVEEN BLOEMEND AAL HEEMSTEDE IJMUIDEN HILLEGOM BEVERWIJK De plannen voor een sportfondsenbad BENNEBROEK Het groot nationaal solistenconcours voor muziek en zang Het officieele programma HAARLEMMERMEER MARKTNIEUWS De drie Heldersche Jongelui, die de vorige *eek Donderdag met 3000.—, welk bedrag «n hunner van zün vader ontvreemd had, °P stap waren gegaan en Vrijdag in Roosen daal en Esschen gearresteerd zijn. zijn gis termiddag van Den Helder, waarheen zij op transport waren gesteld, naar Alkmaar over. gebracht, waar zij voor den officier van jus titie zullen worden geleid. Zij zullen worden Vervolgd wegens diefstal en heling. Op den hoofddader werd bij zijn arrestatie nog een bedrag gevonden van pl.m. 2200. Haagsche dame ernstig gewond. Gisteravond reed een auto, bestuurd door v. d. N. v. G., te ongeveer half tien op Öen Leidschen straatweg bij de begraafplaats •thijnhof, ter hoogte van de Haagsche ®chouw. In den auto zaten de eigenaresse, Öe 54-jarige mevr. J. M. H., wonende te Den Haag en haar gezelschapsdame, de 36- hrige mej. C. de R. Laatstgenoemde zou het Dortier van den auto geopend hebben, toen leze nog een vaart van ongeveer 30 K. M. Per uur had. Mej. de R. kwam te vallen, baarbij zij ernstige verwondingen opliep, en *en hersenschudding kreeg. Zij is naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden overgebracht. Een plausibele oplossing van de reden V'aarom de dame het portier geopend had, Vermocht de chauffeur noch de eigenaresse van den auto te geven. Misdrijf of een misplaatste grap Zaterdagavond waren twee rijksveldwach ters nabU Nieuw- en St Joosland op surveil lance op den Rijksstraatweg GoesMiddel burg, toen een zes-persoons-auto passeerde feij het passeeren van de polltemannen klonk uit den auto, waarvan de lichten ge dempt waren, een drietal knallen. Even later, toen de auto, die met volle vaart Leed, ongeveer 200 M. verder was, klonk Ppnieuw een schot. Een der omwonenden kwam op het schieten naar bulten en stelde onmiddellijk zijn auto ter beschikking van de politie. Hij reed met beide rijksveld wachters in de richting van Middelburg, den bewusten auto in groote snelheid achterna. Deze auto is echter nergens meer terugge vonden. De politie acht intusschen alle teden aanwezig om het onderzoek voort te Setten om te weten te komen of hier een ernstig misdrijf bedoeld was of wel een zeer afkeurenswaardige grap is uitgehaald. Op vrije voeten gesteld De strooper M. N., uit Fijnaart, die in het kluis van Bewaring te Breda was ingeslo ten, als verdacht van het noodlottig schot k hebben gegeven, toen hij en zijn gezellen op hun strooptocht onder de gemeente Dijnaart zich door politie zagen ontdekt. Waardoor een van zijn gezellen werd betreffen, die aan de gevolgen hiervan is overleden, is thans voofloopig weer op vrije Voeten gesteld. Drie autobussen vernield. Zondagavond is brand ontstaan in de 3 U toga rage van een autobusdienstonderne- ?0ing te Zoetermeer, welke diensten onder houdt naar Rotterdam en Den Haag. Van de Der autobussen, die in de garage waren, beeft men er slechts één kunnen redden. De garage is geheel uitgebrand. Slaags met de politie Omstreeks half een is in den nacht van Saterdag op Zondag van de binnenplaats van het Scala-Theater, te Den Haag. per Bfrestantenauto naai het bureau Prinse n-raat gebracht, wegens mishandeling van e®n agent van politie, een 28-jarige le Ditenant der Jagers, gedetacheerd aan de Doogers Krijgsschool. De luitenant, die m zwaar beschonken gestand verkeerde, werd aan voornoemd bUreau ter ontnuchtering in bewaring ge beid. Proces-verbaal is ter zake opgemaakt. v Te Bosschehoofd, onder de gemeente Hoe- j is een uitgebreid zedenschandaal aan het bbt gekomen, waarbij een 15-jarig meisje b tientallen andere personen betrokken zijn. l^btej. P. L. v. D. uit Ringbaan Oost, te Til- ybtg, had het ongeluk van een klein trapje te tL Ien, terwijl ze een blaadje met een paar v. ^ekopjes in de hand had. Met haar hoofci D ze op de bij haar val gebroken kopjes en Ij *Wam daardoor een verwonding aan dat („baamsdeel. Nadat ze in haar woning op ivb stoel was gaan zitten, verloor mej. D. het W'Ustzijn en overleed spoedig daarna. Geen persoonlijke ongelukken t.^eïen half zes gisteravond kwam een °üge vrachtauto van de firma Kommer v^°Bstad te Hekelingen, geladen met steenen t),,r Nieuw Beijerland met bestemming voor ladingen. Een van de beide veerknechten üea wal op, om de veerboot met een staaldraad vast te zetten, teneinde te voor komen, dat de oprijdende auto de boot van den kant zou deen drijven. De pont is een platboom vaartuig met voor- en achterklep, welke boot aan een kabel wordt voortgetrok ken door 2 veerknechten. De pont kon 6500 K.G. dragen en biedt ruimte voor 3 auto's. De vrachtauto was vooral boven de achteras zwaar geladen en toen de wagen het veer opreed, kon de chauffeur het stuur niet houden en de auto botste tegen den zijwand, waarna het voorwiel klem liep tusschen de boeüng en den boom van de voorbrug. De pont helde sterk over en begon water te scheppen. De veerknecht, die met een stop hout aan boord klaar stond om den auto tegen te houden, was, toen de wagen op zij ging, naar de reeling gevlucht. Bij het over hellen van de pent verloor hij het evenwicht en hij sloeg overboord. Zwemmende wist hij den wal te bereiken. De chauffeur heeft nog een poging gedaan, om den auto achteruit te doen rijden, maar het voorwiel zat zóó be klemd, dat het hem niet lukte. Omdat de pont steeds meer water maakte en gevaar voor kapseizen bestond, sprong hij daarop uit de cabine en hij vluchtte den wal op. De staal draad waarmee de pont aan den kant vast lag knapte af en even later zonk de pont met den auto in de diepte weg. Er staat ter plaats© 9 meter water. Terstond is de rijkswaterstaat gewaar schuwd en van Oud Beijerland uit is een motorboot gezonden om boven de gezonken pont een licht te plaatsen. Aan de firma De Wit's bergings- en transportbedrijf te Rotterdam is opgedragen om de pont te lichten. Vanmorgen zou een bok naar Nieuw Beijerland worden gezonden. Het rijverkeer is volledig gestremd. De auto's moeten van Hekelingen over Spijke- nissen en de Beljerlandsche brug rijden. Het veer HekelingenNieuw Beijerland vormt de verb'nding voor Voome en Putten met Dordrecht. Het is jarenlang een rtjksveer geweest; daarna is het aan de gemeente Hekelingen overgegaan, welke gemeente het voor 15 jaar heeft verpacht. Een vrachtauto van een groentehandelaar te Amsterdam kwam gistermiddag uit de buurt van Amersfoort. De chauffeur had twee wielrijders op zijn wagen meegenomen, die naar Amsterdam moesten. Bij Muiden had hij nog vijf passagiers opgenomen. Het waren arbeiders, die daar aan een Rijksbe tonwerk werkzaam zijn. Ze vroegen mee te mogen rijden, omdat de autobus, die hen gewoonlijk medeneemt, niet gekomen was. Op den Middenweg bij de Kruislaan gekomen brak de stuurstang van den wagen, die in de sloot, die langs den weg loopt, reed. Twee mannen en de chauffeur, die het ongeluk zagen aankomen, sprongen nog bijtijds van den wagen. De vijf anderen gingen met den auto de sloot in. De auto kantelde, maar bleef vóór hij geheel in de modder weggleed, nog een oogenblik hangen aan een bruggetje, dat daar over de sloot loopt. Van deze wei nige oogenblikken hebben de drenkelingen gebruik gemaakt om uit het water te komen. Een paar van hen werden opgenomen door bewoners uit de buurt, terwijl een tweetal in het politieposthuis-Onderlangs zich kon den gaan opknappen. Een van de werklieden was licht gekwetst aan den arm en werd in het Onze Lieve Vrouwegasthuis behandeld. Na Heerlen komt Hoensbroek aan de beurt voor het oprichten v?.n een z.g. „neutrale" volksschool, in wezen niets anaers dan een socialistische school: gesticht door het socia listische initiatief, met steun van officieele socialistische lichamen en instelingen. Het jongste jaarve -slag der S.D.A.P. m Limburg gaf in duidelijke taal uie niet kon worden misverstaan, toe „dat de neutrale volksschool dient om de socialistische ideeën beter onder de Liniburjsche bevolking Ingang te doen vinden." De aanbesteiing van de Hoensbroeksche school, 7 klassen met handwerk- en gym nastieklokaal door de stichting „De Neutrale Volksschool te Heerlen" zal reeds begin vol gende maand geschieden. A'damschc archi tecten, de heeren Snellebrand en Eibink, socialistisch georganiseerde architecten be staan niet in Limburg hebben den bouw ontworpen. Na Hoensbroek komt Geleen aan de beurt, n.l. te Lindenhsuvel, aan de Meidoornstraat. De plannen der school, voorloopig 4 klassen, zijn reeds ter goedkeuring bij het Dagelijksch Bestuur de. gemeente, In Geleen bestaat niet meer een lagere school voor openbaar onder wijs. Met de mogelijkheid, dat onk eerlang in Schaesberg een „neutrale" volksschool zal worden opgericht, dient rekening te worden gehouden. In „Het Volksblad" stond dezer dagen een aanval op de O. L. School Kerkrede-Kom. Het blad was er natuurlijk heelemaal naast. Was deze aanval reeds bedoeld als de eerste stap voor de oprichting van een „neutrale" volksschool, ook ir deze belangrijke nu'nge- meente? Een onderzoek ingesteld Op de vragen van het Eerste Kamerlid, den heer Van der Lande, betreffende het ver plichtend stellen van Let gebruik van Nederlandsche gerst voor de bierbrouwerijen hier te lande, heeft de minister van Binnen- landsche Zaken en Landbouw geantwoord, dat althans e*n belangrijk deel van de inlandsche gerst geschikt is, om in de bierbrouwerij te worden verwerkt. In verband hiermede is sedert Augustus j.l. in onderzoek, of bij de bierbrouwrij in ons land het gebruik van inlandsche gerst kan worden bevorderd. In afwachting van het resultaat van dit onderzoek meent de minister zich van verdere beantwoording van de vragen voorshands te moeten onthouden. De Kamerfractie en de salarisverlaging In „De Harmonie" te Gouda, hield de R. K. Kamercentrale Leiden Zaterdagm ddag een vergadering, welke zeer druk bezocht was. Des morgens had de hoogeerw. heer deken B. M. J. van Rooy in de parochiekerk van O. L. Vrouw Hemelvaart een H. Mis opge dragen voor de zielerust van Mgr. Dr. W. H. Nolens. De voorzitter, de heer A. H. Boekraad wijdde na de opening eenige gevoelvolle woorden aan de nagedachtenis van den overleden Kathol.eken Staatsman, waarna een Onze Vader voor diens zielesust werd gebeden. De voorzitter ging hierop in 't kort na de resultaten van de j.l. gehouden gemeente- raadsverkiez ngen in den Kring Leiden. Leiden werd aangewezen als plaats waar de volgende vergadering zal worden gehou den. Alvorens de verkiezing van een lid en een tweetal plaatsvervangers in den Partijraad aan de orde te stellen, herdacht de voorzitter den door een noodlottig ongeval om het leven gekomen afgevaardigde, den heer C. Schip per u t Voorschoten. In de vacature van den heer Schipper werd voorzien door de benoe ming van den heer L. J. v. d. Bosch te Bleiswijk. Tot plaatsvervangers werden ge kozen in de vacatures de Jcng en Veelenturf ae heeren J. Kortekaas te Lisse en B. N. Loerakker te Hillegom. De agenda voor de as Partijraadsverga dering werd vervolgens aan een bespreking onderworpen. Bi] punt 11, behandeling van het rapport der Commissie belast met de toetsing van het Kiesreglement 1927 aan de daarmede in ae practijk opgedane ervaringen, werd lang stil gestaan. Het bestuur gaf als zijn meening te ken nen, dat het aantal kwaliteitszetels te groot is en moet worden teruggebracht tot 10; ook acht het de samenstelling van het Cen traal kiescollege niet juist. Dit college, waarin ook vertegenwoordigers der sociale organisaties zitting hebben, behoort slechts te adviseeren aan het Partijbestuur, dat de beslissing neemt over de verdeeling. Echter acht het niet juist, dat het Partijbestuur alléén de beslissing heeft, het wil een z.g Verkiezingsraad, waarin, behalve de leden van het Partijbestuur, ook twee afgevaar digden van eiken kring zitting hebben. Ten aanzien van de kwaliteitszetels vond het standpunt van het bestuur allerwegen instemming. Aangaande de kiescomité's meende het be stuur, dat het beter zou zijn wanneer deze verdwijnen. Het vreest echter, dat het nim mer zoo ver zal komen. Daarom wenschte het ze te doen voortbestaan doch dan geregle menteerd. Samengaan met andere kringen kon het bestuur billijken, maar het eischt, dat de kring Leiden zijn eigen candidaten aanwijst Ook ten aanzien van deze punten kon de vergadering zich met de zienswijze van het bestuur vereenigen. Aan den Partijraad zal worden verzocht alsnog toe te staan, dat de Partijraadsver gadering door leden van de kiesvereenigingen wordt bijgewoond. In verband met het vergevorderde uur werd besloten de inleidingen welke de heeren P. Heemskerk en H. L. C. Tobé, onderscheidenlijk over „De taak der overheid ten opzichte van het gezin" en „Het gezin en het arbeidende meisje" uit te stellen tot de volgende vergadering. Bij de rondvraag verzocht de heer Lievertse (Hoogmade) de vergadering een volgende maal zich te willen uitspreken tegen cumu latie van ambten. Voorts deed hij het voor stel aan de hand bij de regeering aan te dringen, dat de regeling voor steunverleening aan werkloozen over 't geheele land ver plichtend wordt gesteld. Op verzoek van den heer Heemskerk werd het bestuur gemachtigd aan het Partijbestuur een motie te zenden, waarin wordt aange drongen op vermindering van het salaris der Kamerleden, herziening der nonactiviteits- tractementen, het tegengaan van cumulatie van ambten en bezuiniging ook op de hoogere salarissen. De heer Raphorst uit Veur bepleitte werk verruiming op het platteland Den afgevaar digden naar den Partijraad werd opgedragen de kwestie van beleid ten aanzien van de verlaging der ambtenarensalarissen bij bij de rondvraag der a.s vergadering ter sprake te brengen en te verzoeken, dat het Partijbestuur een brochure doet uitgeven waarin het regeerbeleid wordt behandeld. De heer Loerakker heeft daarop he tbeleid der Kamerfractie verdedigd. De Kamerfractie heeft tegen een motie gestemd, een motie, waarvan de strekking verder ging dan men oppervlakkig zou vermoeden. De tijden zijn slechter dan men meend. Als de fractie nu iets moest doen, wat zeer onprettig is, dan mag men toch veronderstellen, dat daartoe een buitgewone aanleiding aanwezig is ge weest. Er is gehandeld uit bittere en droeve noodzaak. Spr. had bewondering voor hen, die den moed hebben bezeten hun plicht hooger le stellen dan hun populariteit. Te ruim zes uren werd de vergadering ge sloten. Ambtenaren-reglement voor Zuid-Holland Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben aan Provinciale Staten aangeboden een ontwerp-ambtenaarsreglement. De aan leiding tot dit ontwerp is gelegen in de Ambtenarenwet 1929, die aan de openbare lichamen den plicht oplegt tot vaststelling of aanvulling van bepalingen van materieel ambtenarenrecht. Dit ontwerp strekt ter vervanging van de thans bestaande, op den rechtstoestand van de ambtenaren betrekking hebbende pro vinciale regelingen. Materieele wijziging brengt het in vergelijking met den bestaan- den toestand in hoofdzaak alleen met be trekking tot de regeling van de periodieke loonsvernoogingen. Als nieuwe rangen wor den voorgesteld die van adjunct-ingenieur en van haven-kantonnier. Van de mogelijkheid tot uitschakeling van het ambtenarengerecht wordt gebruik ge maakt door de instelling van een Commissie van Beroep met uitsluitend adviseerende be voegdheid. Een commissie voor georganiseerd overleg is ingesteld, bestaande uit de vertegenwoor digers van Gedeputeerde Staten en van de vereenigingen van Ambtenaren, waaraan Gedeputeerde Staten het recht op vertegen woordiging in die commissie hebben toege kend. Gij Gebrs. Kluitman in Alkmaar zijn ver schenen de deeltjes 7 en 8 van de Serie „Mijn eigen leesboekjes." Zij be/atten een aantal lesjes en versjes, deels oorspronkelijk, deels bewerkt naar verschillende bekende kinder boeken. Deze aardige boekjes zullen stellig door kinderen uit het tweede leerjaar zonder moeite worden gelezen. Ook werden door de firma Kluitman uitge geven drie keurig verzorgde kinderboekjes fant kreeg", „Van Pietje Piet en Beerebaas" van Frans de Kanter nJ. „Hoe Ria een oli ën „Van Napje in 't tonnetje." Naar wij vernemen, "-al Vrijdagavond a.s. de officieele opening plaats heboen van den politievakcursi s, georganiseerd door de afd. Kennemerland van den Ned. R. K. Politie bond „St. Michaël". De cursus zal worden gegeven te Veisen- Noord. N.V. Wimbledon Tennispark Overveen De „Stscrt." bevat de statuten van de N.V. Wimbledon Tennispark Overveen, alhier. Het doel der vennootschap is de aanleg en exploi tatie van tennisbanen en van daarbij behoo- rende of te stichten clubhuizen en verder het koopen, verkoopen, verkrijgen, vervreemden, huren en verhuren van onroerende goederen, alles in den ruimsten zin des woords. Het maatschappelijk kapitaal der vennootschap bedraagt f 10.000 en is verdeeld in 20 aan- deelen, elk groot f 500. In deze vennootschaap is ingebracht een perceel grond, gelegen te Overveen, nabij de Jan Willem Frisolaan, ter grootte van 7000 M2. J. L. van Verre f Alhier is overleden 88 jaar oud, de heer J. L. van Verre, die van 18831906 agent van het ministerie van fi nanciën was en directeur van de Grootboeken der Nationale Schuld. Vóór hij zijn functie aanvaardde, was de heer Van Verre referen daris aan het departement van financiën. De overledene ws ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw. De teraardebestelling is bepaald op Woens dag as. om 12.15 uur opde Nieuwe Alge- meene Begraafplaats alhier. Badhuis In het Badhuis aan de Post- laan werden in de week van 1621 Novem ber genomen 563 douchebaden en 40 kuip baden. Aan 45 kinderen werd een gratis schoolbad verstrekt op Woensdagmiddag van 24 uur. Van de gelegenheid tot kosteloos baden op Woensdagavond tusschen 5 en 8 uur werd door 6 volwassenen gebruik gemaakt. Personalia De heer J. H. M. van Reewijk, alhier slaagde te 's-Gravenhage voor het 3e gedeelte van het notarieel examen. Steuren aangevoerd De stoomtrawler „Holland 3" bracht hedenmorgen aand en Rijksvischafslag twee steuren aan, wegende 54 en 31 K.G. De opbrengst was resp. f 67.50 en f 41.85. Naar kapelaan Bosch Ofschoon het bijna overbodig geacht mag worden, wekken we toch even op weder met honderdtallen naar de St. Joseph-kerk te gaan, waar Woensdag avond kapelaan W. Bosch zijn 2e voordracht houdt met het onderwerp: Godsdlienst. La ten ook de omliggende gemeenten er velen zenden: allen zijn welkom en zullen voldaan huiswaarts keeren. Tooneeluitvoering De 119e uitvoering van L'Amicltié. Maandagavond in hotel Flora gegeven mag welgeslaagd genoemd worden. Voor een goed bezette zaal werd opgevoerd „De Avonturier", blijspel in 4 bedrijven dat de aanwezigen danig vermaakt heeft. Het stuk had een zeer goede vertolking. Een verloting en een gezellig samenzijn besloten dezen genoeglijken avond. Op initiatief van de Commissie ter voor bereiding van de stichting eener overdekte bad- en zweminrichting in deze gemeente, werd gisteravond in het K. S. A.-gebouw voor genoodigden en belangstellenden een lezing met lichtbeelden gehouden door mr. J. A. O. Bierenbroodspot, gedelegeerd com missaris van de „N. V. Sportfondsenbad' te Amsterdam, over het onderwerp: „Waarom zwemmen in overdekte inrichtingen?" Nadat de aanwezigen door den voorzit ter der commissie, burgemeester jhr. J. C. W. Strick van Linschoten waren welkom ge- heeten, zette mr Bierenbroodspot 't groote sociale belang van de beoefening der zwem- sport uiteen. Geregelde beoefening van het zwemmen is in het belang zoowel van de veiligheid als van de hygiëne. Geregeia zwemmen bevordert den eetlust en den slaap. Het geregeld in aanraking komen met het water oefent een zeer gunstigen invloed uit op het geheele organisme. Maar ook uit een oogpunt van veiligheid is het gewenscht dat de menschen zwem men leeren en zich daarin geregeld oefe nen. Tot voor eenigen tijd bedroeg het aan tal verdrinkingsgevallen in ons land nog 1000 per jaar. We zijn in den allerlaatsten tijd wat vooruitgegaan, want het getal daalde tot 700 per jaar. Dit is nog zeer veel. Door het zwemmen te bevorderen, kan hierin ver betering worden gebracht. Nu geeft het bezit van een diploma nog geen volkomen waarborg van veiligheid. Hiervoor is ge regelde oefening noodlg. En waar wij in Holland een langen winter hebben en dik wijls een zomer met koude en regenachtige dagen, verdient een overdekte inrichting, waar winter en zomer gezwommen kan wor den, de voorkeur. Spreker vertoonde een serie interessante lichtbeelden van de inrichting van 't Sport fondsenbad te Amsterdam en gaf een over zicht van de geschiedenis van de totstand koming en van het spaarsysteem. Spr. had zich afgevraagd of het in Bever wijk wel mogelijk zou zijn om een Sport fondsenbad te stichten. Aanvankelijk heeft hij deze vraag ontkennend beantwoord, om dat hij de plaats te klein achtte. Later is hij echter van dit standpunt teruggekomen. De zaak is zoo, dat. wanneer er voldoende belangstelling bestaat, de inrichting ook be staanbaar is. Spr. eindigde zijn lezing met een woora van propaganda voor de zwemsport. Van de gelegenheid tot vragen stellen werd een dankbaar gebruik gemaakt. O.a. werd gewezen op de wenschelijkheid van uitbreiding der commissie met perso nen uit de omliggende gemeenten, terwijl aangedrongen werd op het zoeken van een nauw contact met de verschillende sportver- eeniglngen. De heer Van Zanten antwoordde, dat de commissie zich reeds in verbinding heeft gesteld met personen uit omliggende ge meenten. Tegen uitbreiding der commissie zou geen bezwaar bestaan. De sportvereni gingen waren voor dezen avond uitge- noodigd. Mr. Bierenbroodspot gaf, op verzoek, nog een uiteenzetting van het spaarsysteem en van de voordeelen, welke de spaarders ge nieten. Spr. beval de vorming aan van een comité van aanbeveling, zooals dat in andere ge meenten ook is geschied. De heer Van Zanten deelde nog mede, dat, wanneer zich 200 spaarders opgeven, de plannen doorgang kunnen vinden. Normaal wordt door de gemeente ge steund, wanneer 1;8 van het benoodigde ka pitaal door de spaarders is bijeengebracht. Dit zou hier na 1!4 jaar het geval kun nen zijn, wanneer men aanneemt, dat de spaarders 2.50 per maand storten voor hun aandeel. Zouden er zijn. die hun aan deel dadelijk volstorten, dan is het 1/8 deel natuurlijk spoediger bereikt. De bouw zal ongeveer een half jaar duren, zoodat, wan neer de 200 spaarders zich thans aanmelden, na 2 jaar ongeveer de inrichting er zou kunnen zijn. Nadat nog enkele vragen beantwoord wa ren, sloot de heer Van Zanten met een woord van dank aan den spreker, de bij eenkomst. (Nlet-OfflciccT). 458e STAATSLOTERIJ. Trekking van Dinsdag 24 November 1931. e Klasse. 2a Lijst. HOOGE PRIJZEN. 11902 f 20.000. 15792 1500. 3374, 53)3, 7096. 10294 elk 400. 275. 208 >6 eik ƒ200 5941, 16720, 17470 eik 100. Prijzen van I 20.—. Verschenen is het officieele programma van het groot nationaal solistenconcours voor muziek en zang, dat de plaatselijke muziekvereeniging „Kunst na Arbeid" op Zaterdag 28 en Zondag 29 November a.s, in de groote zaal van café „Oud Berg en Dal" aan den Rijksstraatweg organiseert. De officieele opening van het concours zal plaats hebben op Zaterdag 28 November des namiddags om half twee. Bij verhindering van den burgemeester zal de eerste wethou der, de heer J. F. van Lierop, het openings- en welkomstwoord uitspreken. Het concours vangt aan om twee uur, ter wijl van 5 tot 6 uur gepauzeerd zal worden. Als jury-leden zullen fungeeren de heeren M. C. van de Rovaart, P. F. van Overbeeke, en S. Triltel, allen te Amsterdam. Eere-leden zijn de Hoogweigeb. heer J. R. Kempen baron Van Ittersum (bescherm heer), J. K. G. baron van Harden brosk, bur gemeester (eere-voorzit ter), de Weled.Gestr. heer H. Meinesz en de heer C. Blokker (oud lid). De prijzen voor het concours zijn: eerste prijs verguld zilveren medaille, tweede prijs zilveren medaille, derde prijs verguld bronzen medaille of diploma. De eereprijzen over het geheele concours zijn: voor het hoogst aantal punten dubb. kwar tetten: lauwerkrans; voor het hoogst aantal punten kwartetten: lauwerkans; voor het hoogst aantal punten trio's: emaillc kruis; voor het hoogst aantal punten duo's: groot verguld zilveren medaille; voor het hoogst aantal punten solo's: groot verguld zilveren medaille; voor het hoogst aantal punten over het ge heele concours: een extra-groote verguld zilveren medaille. De aangeboden eereprijzen zijn de vol gende: groote lauwerkrans door de Chr. Gem. Zangvereeniging „Bennebroek"; groote lauwerkrans door den heer D. de Wit: groot eerekruis door mej. N. N.: extra groot zilveren medaille door de Ned. R. K. Volksbond, af deeling Bennebroek; extra groot zilveren medaille door den weled. heer Meinesz; extra groot zilveren medaille door Jkvr. A. L. Willink van Bennebroek; extra groot zilveren medaille door den heer W. F. v. Waveren; groot verguld zilveren medaille door de Voetbalvereeniging „B. F. C."; groot verguld zilveren medaille door de Sociëteitclub „Onder Ons"; groot verguld zilveren medaille door Hei- neken's Bierbrouwerij M-.; groot verguld zilveren medaille door den heer N. G. Gerritsen; groot verguld zilveren medaille door den heer A. van Altena; groot verguld zilveren medaille door den heer W. H. v. d. Meü; verguld zilveren medaille door den heer K. C. Sijtsma; verguld zilveren medaille door den heer F. G. Lommerse; verguld zilveren medaille door den heer G. Wijdenes; verguld zilveren medaille door den heer G. P. van der Mei); verguld zilveren medaille door den heer A. Verrijzer; groot zilveren medaille door den heer J. de Groot; groot zilveren medaille door den heer A. H. J. Gerritsen; groot zilveren medaille door mej. A. de Wit; zilveren medaille door den heer C. R. van der Vossen; zilveren medaille door den heer J. J. Lief hebber; zilveren medaille door den heer W. Soet; zilveren medaille door den heer O. van Rooijen; zilveren medaille door den heer Th. Coo- mans; zilveren medaille door den heer J. G. P. Meijer; vijf zilveren medailles door de R. K. Sport- vereeniging „O. B. K."; groot verguld bronzen medaille door den heer Jac. v. d. Schrier; groot verguld bronzen medaille door mej. Th. Harren; groot verzilverde medaille door den heer J. F. van Lierop; groot verzilverde medaille door den heer O. M. van Diemen; groot bronzen medaille door den heer W. Ree: verzilverde medaille door den heer H. Bouwmeester; verzilverde medaille door den heer J. Brouwer; verzilverde medaille door den heer A. Oosthoek; De aangeboden eere- en concoursprijzen zijn te bezichtigen vanaf Woensdag 25 No vember bij den heer J. de Wit, sigarenma gazijn, Bennebroekerlaan, alhier. Een afscheid Op den laatstgehouden ouderavond heeft de heer L. Kroes, hoofd der school te Abbenes, in verband met zijn vertrek afscheid genomen. De heer Ouwerkerk. wethouder van on derwijs, die deze bijeenkomst bijwoonde, hield een toespraak, waarin hij de verdien sten van den heer Kroes schetste. Door den voorzitter van het schoolbestuur werd namens de ouders der kinderen een prachtige klok aangeboden, terwijl Mevr. Kroes een fraaie ets ontving. De heer Kroes dankte in hartelijke be woordingen voor de vele blijken van belang stelling en schonk vervolgens allen een foto van zijn gezin. „Concordia" De vereeniging Concordia te Hoofddorp zal haar eerste feestelijke bij eenkomst houden in hotel „De Landbouw" op Donderdag 26 November as. Door de tooneelvereeniging „Jong Leven", gevestigd te Oudkarspel zal alsdan worden opgevoerd; ,,'n Partijtje Poker", een klucht in drie bedrij ven van Robert Smiley-Peple. 42 393 821 1166 1455 1740 2032 2340 2627 288(1 1106 3554 3562 4377 4610 5087 5119 5435 5880 6153 6475 6842 7275 7562 7955 8361 8688 9093 9448 9817 10144 10296 10568 10874 11163 11297 11688 12065 12236 12i73 12820 13306 13768 14221 14556 15011 15305 15534 15823 16174 16373 16680 17025 17433 17682 17926 18130 18446 18710 18907 19350 19803 20427 20947 61 402 828 11S4 1492 1783 2086 2381 2648 2884 3149 3624 3918 4390 4617 5141 5483 5946 6155 6526 7015 7295 7580 8028 8405 8698 9096 9473 9942 10368 10595 10934 11177 11364 11699 12067 12248 12535 12322 13314 13790 14201 14574 15032 15311 15540 15838 16194 16375 16688 17050 17467 17691 17931 182/8 18496 187H 18924 19383 19934 20446 1C0 108 202 223 254 435 491 583 626 630 876 909 928 1025 1064 1221 1261 1290 1300 1399 1566 1578 1643 1692 1697 1785 1925 1954 2014 2023 2114 2155 2162 2216 2238 2402 2448 2455 2541 2575 2717 2729 2778 2784 2834 2887 2912 2917 3009 3053 3181 3411 3443 3525 3533 3745 3758 3772 3782 3844 3951 3955 3986 4044 4109 4430 4477 4529 4516 4530 4693 4752 4891 4900 4974 5149 5250 5253 5522 5324 5487 5507 5597 5725 5772 5966 6017 6035 6062 6094 6200 6259 6264 6274 6275 6570 6581 6674 6695 6812 7053 7127 7149 7201 7243 "298 7307 7407 7431 7434 7627 7785 7815 7369 7903 8240 8243 8258 8308 8337 8442 8444 8494 8513 8537 8794 8858 8934 8941 9081 9109 9166 9178 9202 9344 "517 9616 9636 9701 9791 9980 9987 9998 10001 10072 10413 10457 10473 10476 10502 lu67I 10724 10733 10791 10800 10960 11016 11044 11107 11143 11180 II200 11211 11228 11255 11371 11391 11397 11431 11526 11762 11779 11815 11888 11919 12118 12130 12148 12150 12154 li* 85 12290 12329 12344 12388 12542 12558 12588 12643 12644 12939 13107 13163 13182 13203 13519 133S9 13423 13435 13555 .3798 13815 13059 14097 14113 14288 14376 14437 14446 14478 14709 11798 14804 14S08 14867 15064 15092 15094 15103 15138 15364 15381 15382 15385 15386 15636 15637 15729 15767 15770 15896 15907 15936 15957 16027 16201 16206 16213 16271 16318 16399 16410 16412 16500 16617 16708 16752 16524 16839 16893 17213 17328 17345 17368 17378 17510 17592 17600 17611 17677 17700 17739 17766 17S53 17854 17933 17969 17981 18109 18401 18 "90 18364 18388 18396 18533 18555 18565 18589 18598 18799 18829 18831 18835 18858 18961 19020 19032 19228 19252 19414 19427 19437 19454 19518 20077 20110 20152 2(261 20320 20569 20591 20606 20613 20714 257 674 1116 1443 1709 2031 2332 2587 2849 3085 3550 3S58 4234 4600 5013 5371 5815 6117 6.370 6839 7266 7476 7929 8338 8630 9092 9377 9794 10081 10520 10S26 11151 11270 11652 11958 12216 12434 12793 13231 13610 14130 14518 14982 15216 15504 15814 16172 16358 16643 16954 17430 17680 17882 18402 18641 18893 19347 19650 20417 20794 PURMEREND, 24 November. Aangevoerd plm. 4500 K.G. kaas. Kleine Fabriekskaas 3 stapels. Kleine Boerenkaas 9 stapels, f 28. Handel matig. Boter 1350 K.G. Weiboter f 0.80—1.05. Melkboter f 1.10—1.30 per K.G. 559 Runderen. 403 vette f 0.660.74 per K.G. handel stug, 113 melk- en geldekoeien f 140— 310 per stuk, handel stug. 43 Stieren f 0.50— 0.62 per kilo, handel stug. 25 paarden f 80— 200 per stuk, handel stug. Vette kalveren 33. I—1.10 per kilo, handel stug; Nuchtere kalveren 171, 830 per stuk, handel vlug; Fokkalveran 1824 per stuk, id.; Vette Varkens 466. 0.340.37 per kuo, handel matig; Magere Varkens 64, 1022 per stuk, handel stug; Biggen 312, 59 per stuk, han. del stug; Schapen 475, 1630 per stuk, han del stug: Ganzen 3.754.50: Piepkuikens 0.550.75 per K.G.; Kipeieren 6—7.25 per 100 stuks: Eendeieren 4 00 per 100 stuks HOORN, 23 November 1931 Veemarkt Aanvoer 386 stuks: Melkkoeien 160 220; Varen of Gelde koeien 140—230; Jonge Stieren 60—90; Pinken f 110—180; Graskalveren 4080. Handel matig. BEVERWIJK, 23 Nov. Bloemenveiling t Centrum. Aangevoerd Troschrysanten Hen ley Ven 12—14; Buckingham 18—39; Sous d'or 1826, Triomfante 12—28; Montblanc 14 39; Rayonnante 22—44; Flory King 10—21; Pink Perfection 817; Polly Ven 19—33; Pat- tlson 1427; Mensing 1219; Sunlet 1625; Rose Day 19—35; Treintje Baarse 12—19; Herco 28—52; Fraudello 1834; November Zon 2041; Wilccx 19—34. Eenpoters per stuk. Louis Gerun 6—21; Sax export 5—19; Rayonante 4—16; Mr. Puiling 8—25; Montblanc 4—18; Miss Edith Ca veil 6—21; Rose Day 5—18; Polly Ven 4—15. Kasrozen per 100. Noack 3.205.80; Brian- cllff 2.80—5.90; Roselandia 2.70—4.70; Hadley 3.30—7; Columbia 2.40—4.80. Diversen per stuk. Calla's 12—23. Per bos. Preciosa 1826; Springer! en Plu- moza 6—34. Potten. Azalia 516 Springer! en Plu- moza 4—23; Pleteris 5—12; Mosses 4—13; Nephrolepis 48110; Fremmali's 814; Be gonia Glory de la Lion 18—59; Cyclamen 23—64; Palmen 1.104.80; Primula's 10—23; Capsicuny 819; Tradescantia's 517. BEVERWIJK. 23 November 1931 R. K. Coöp. Tuindersvereeniging .Kennemerland" Witlof 10—11; Boerekool 25—40: Sprui ten 5—12; alles per K.G.; Sla 25—70; Spi nazie 501.05; Andijvie 2560, per kist; Bloemkool 612 per stuk; Druiven 22—25 per pond; Roode kool 2545 per kist; Groene kool 1030 per kist; Gele kool 30 45 per kist; Wortelen 6—15 per bos; Selde rie 24 per bos: Pieterselie 46 per bos; Prei 5—13 per bos; Aardappelen 45 per K. G.; Uien 5—6 per K.G.; Appelen 46 p. K.G.; Peren 46 per K.G.; Tomaten 611 per K.G.; Knollen 35 per bos; Bieten 2 ct. per K.G. BEVERWIJK, 23 Nov. Coöp. Tuin bouw-, Groenten-, Fruitaankoopvereenig ng De Vrije Veiling W. A. Tomaten 513 ct. Druiven 3662 ct. Stoofperen 47 ct, Moesappelen 49 ct. Aardappelen 47 ct Holl. Witlof 1522 ct. Grove spruiten 2 5 ct.; fijne id. 6148'/? ct. Uien, bieten 2—5 ct. Schorseneeren 69 ct. Spinazie 814 ct. Afbraak peen 2—6 ct. Sjaloten 46 ct. per K.G. Wortelen 5—1214 ct. Peen 610 ct Selderij, p'eterselie, radijs en stelen 2i'/j ct. per bos. Andijvie 2060 ct. Boerekool 1545 ct. Groene kool, uitschot 5—10 ct per groote kist. Spinazie 4055 ct. per kleine kist. Selderijknollen 214—8 ct. Andij vie 1—214 ct. Boerekool 25 ct. Bredasche groene 2144 ct. Bloemendaalsche gele kcol 67 ct. Roode, witte. Chin, kool en bloemkool 2—714 ct. per stuk of struik. BEVERWIJK, 23 Nov. Aan de Bever- wijksche bloemenmarkt ,,'t Centrum" wer den Maandag reeds de eerste Hyacinten L' Innoncence ingebracht, welke voor 17 c. per stuk vlug van de hand gingen. Ook de laatbioeiende Chrysanten Herco en Wllcoc verschenen ter markt. LEIDEN, 21 Nov. Boter. Prima fabrieks- boter (controle) f 1.25 per K.G. Prima Boe- renboter f 1.20—1.30 per K.G. Goede boeren- boter f 1.05—1.15 per K.G. Aangevoerd 3/6, 45/8, 19/16 vaten, wegende 1165 K.G. Handel goed. LEIDEN, 21 Nov. L. E. V. Totale aanvoer 7533 stuks. Prijs; Kipeieren van 7 058. Kuikeneieren 4.506.Eendeneieren van 5.—. Handel matig. BODEGRAVEN, 24 November Kaas markt Aanvoer 248 wagens, 9782 stuks: le soort met rijksmerk 35—37; 2e soort met rijksmerk 3134. Handel matig.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 7