Kennemerland Informatie Cheque-koersen Amsterdamsche Beurs c Stofzuigerhuis MAERTENS sd IX I BO B HERINGA WUTHRICH, HAARLEM Centrale Verwarming Hermga-Johnson-Qliebranders Barteljorisstraaf 16 - Tel. 10756 VAMPYR stofzuigers f 105.* Net I I I BEVERWIJK SANTPOORT UIT DEN OMTREK BLOEMENDAAL HILLEGOM HAARLEMMERLIEDE en SPAARNWOUDE HAARLEMMERMEER VIJFHUIZEN OVERVEEN WARMOND ZANDVOORT WEESP Psychopaat aangehouden WEESPERKARSPEL ASSENDELFT ZEVENHOVEN NIEUWVEEN VERKEERSONGEVALLEN Staat van Besommingen MARKTBERICHT RIJKSVISCHAFSLAG MARKTNIEUWS z C «3 V. 1. c. o, no1/, if% '4/4 sy2 33% 31.90 135 175 26 y4 195 133/4 86% 7%, 2% '2% 12y4 D] Door ?'ge hu burger! en tuin R.] 3 S "aarlerr TE 1 HET EERSTE LUSTRUM VAN „S. S. S." De R. K. Gymnastiekvereniging „Sport staalt spieren", heeft gisteravond haar eerste lustrum herdacht met een schitterend ge slaagde jubileum-uitvoering in het K. S. A.- gebouw. De groote zaal was tjokvol met belang stellende donateurs en ouders, toen de WelEerw. heer kapelaan P. Schretlen, voor het front van het geheele S. S. S.-leger, dat op het tooneel geschaard stond, de ope ningsrede uitsprak. Z.Eerw begon met te zeggen, dat er thans vijf jaar gewerkt en gezwoegd is om de vereeniging op te bouwen tot wat zij thans is, nu zij 220 leden telt. Met groote liefde en trots mag men thans op dit werk terugzien. De Eérw. spr. wenschte hierbij een dankwoord te spreken, want na het succes, dat er in de afgeloopen 5 jaar is bereikt, gaat de dank der vereeniging naar velen uit. Allereerst bracht Z.Eerw. dank aan de geestelijkheid, die haar volle medewerking verleende, om dit werk groot te maken. Vervolgens richtte kapelaan Schretlen een hartelijk woord van dank tot den burgemeester, jhr. J. C. W. Strick van Linschoten en tot de Gemeentelijke Com missie voor de Lichamelijke Opvoeding, die de vereeniging steeds met de grootste welwillendheid zijn tegemoet getreden, bij het beschikbaar stellen van het gymnas tieklokaal aan het C. H. Moensplein. De Eerw. spr. dankte hierna het politie corps, dat zijn medewerking verleende bij de openluchtdemonstratie, benevens de Roomsche Pers en de donateurs, waarna hij zich richtte tot den leider der vereeniging, den heer Van Rijn, wien hij hulde bracht voor zijn uitstekende leiding. Ten slotte kregen bestuur en leden een dankwoord in ontvangst te nemen en ook de ouders, die door hun medewerking ge toond hebben te begrijpen, dat een gezonde ziel in een gezond lichaam huist. De Eerw. spr. deed dan uitkomen hoe „S. S. S." geenszins de lichaamscultuur als het hoogste stelt, doch dat zij een vereeni ging is op christelijken grondslag. Met een krachtige aansporing tot de leden, om de vereen'ging trouw te blijven en te zorgen, dat S. S. S. den volgenden mijl paal bereikt, eindigde de Eerw. spr. zijn rede, die door een daverend applaus ge volgd werd. Onmiddellijk hierna werd met de afwer king begonnen van het programma, dat voor deze gelegenheid zeer afwisselend was. Een brand in Velsen-Noord riep ons van de uitvoering weg, zoodat wij niet in de gelegenheid waren om alles te zien. Het zou ons echter ook te ver voeren om alle programma-nummers afzonderlijk te ver melden. Daarom volstaan wij met te consta- teeren, dat een keur van oefeningen uitge voerd werd, uitstekend wat afwerking betreft en vol afwisseling. Alle leden, van groot tot klein hebben met enthousiasme gewerkt om dezen jubileum-avond weer eens echt te doen slagen, en, te oordeelen naar het daverend applaus, dat telkens opklonk, is hun dit inderdaad gelukt. Alle nummers werden vlak achter elkaar afgewerkt. Een teeken van goede organi satie. De oefeningen werden afgewisseld door aardige spelletjes, terwijl wij apart moe ten vermelden het optreden van de dames- afdeeling, in keurig C06tuum, in een oefe ning, welke met gratie uitgevoerd werd en oiiöie eindigde in een tableau van fraaie com positie. Ook de heeren-afdeeling, eveneens in een snedig sportief costuum gestoken, zorgde voor iets aparts, dat eveneens veel bijval oogstte. Toen de avond ten einde was, betrad kape laan Schretlen nog eens het tooneel om leid sters en leiders te huldigen. Met een waar- deerend speechje huldigde Z. Eerw. de hee- ren en dames, die aan het welslagen van deze uitvoering hadden medegewerkt. Hij over handigde allereerst den hoofdleider, den heer van Rijn en vervolgens aan de dames Spruijt en mej. Haarmans en aan den heer de Vreede, fraaie bouquetten. Een hulde, waarmede de aanwezigen met een hartelijk applausje instemden. De uitstekend geslaagde uitvoering werd hierna gesloten. In intlemen kring werd later aan den Eerw. directeur en aan den heer Van Rijn een prachtige groepsfoto van „S. S. S." in lijst aangeboden, welke foto vervaardigd is dc#>r atelier „Rembrandt", Schans alhier. Vermelden we nog, dat het orkestje voor goede muziek zorgde. Straatsteen-argumenten In een der laatste nachten werd de wethouder de heer K. Steijn, wonende aan de Groenelaan, op geschrikt door glasgerinkel. Bij onderzoek bleek, dat een steen door de ruiten was geworpen. Aan den klinker was een brief bevestigd, behelzende de afwij zende beschikking door Maatschappelijk Hulpbetoon op een verzoek om steun van zekeren J. M. M. is door de politie in arrest gesteld. Hij heeft een medeplichtige gehad, die thans door de politie wordt opgespoord. „Euterpe" Gisteravond gaf Haarlems Symphonieorkest „Euterpe", ander leiding van den heer J. A. Meng, een concert in het Provinciaal Ziekenhuis. Om 7 uur werd begonnen met een nummer voor cello en piano, dat door de dames Hes sels op uitstekende wijze werd gespeeld. Zij hadden dan ook een dankbaar applaus in ontvangst te nemen. Ongeveer 7.45 uur voer de het orkest den Feestmarsch van Raff uit, die zeer naar behooren werd uitgevoerd. Hierna volgde een door den heer Van der Weide gespeelde cello-solo. Voor de pauze waren nog twee nummers af te werken, w.o. het Andante uit de le symphonie van L. van Beethoven, terwijl als laatste nummer ge speeld werd „Ballet Rosamunde" van Schu bert. Ook deze nummers werden op keurige wijze afgewerkt. Na de pauze werd nog een trampet-solo, „Vielliebchen", een fantaisle polka van Emil Joseph op fraaie wijze door den heer A. Wen- stedt vertolkt. Als laatste nummer stond op het programma „Rigoletto" van Verdi. De diverse solo's in dit nummer werden subliem uitgevoerd en tot slot „Abschied der Gladia toren". Het langdurig en geestdriftig applaus bewees, dat dit concert bij patiënten en ver pleegsters in goeden smaak viel. Ook de heer Meng kan met voldoening op dezen avond terug zien. Gevonden voorwerpen. Gevonden en te rug te bekomen bij: J. Kernekamp, Bosch- en Duinlaan 20, Bloemendaal, een dames- handschoen; Prenen, Oostertuindorplaan 4, Haarlem, een manchetknoop; Kennel Fauna Haarlem, een tekkel; H. de Jong, Zandvoor- terweg 27, Aerdenhout, een Lipssleutel no. 31748; firma van Amerongen, Bloemendaal- scheweg 18, Bloemendaal, een damesrijwiel; Smit, Alb. Thijmlaan 57, Bloemendaal, een dameshandschoen met bontrand; J. Trouse- lot, Julianalaan 54, Overveen, een voetbal; Politiebureau te Haarlem, een reservewiel met band van auto; Ter Horst, Ramplaan 8, Haarlem, een voetbal; de Graaf, Sterre- boschlaan I, Bloemendaal, een doos post papier; W. Oosterhof, Alb. Thijmlaan 63, Bloemendaal, een fietspomp; aan den politie post te Aerdenhout, een Lipssleutel no. 27020, een zwarte ceintuur; aan het bureau van politie te Overveen, een blauwe clut, een zakdoek met een geldstuk, een zweep, een Lipssleutel No. B 4992, een zwarte over schoen. Personalia Mej. E. J. P. Homburg, al hier, is benoemd tot tijdelijk onderwijzeres aan de bijzondere school te Rijk (Haarlem mermeer). T deeds voordracht van kapelaan Bosch De tweede voordracht der groote uiteenzet ting van de Kath. Leer, die Woensdagavond in de St. Jozefkerk werd gehouden, door ka pelaan W. Bosch te Amsterdam is weder een triomf geweest. Het aantal belangstellenden was nog beduidend grooter dan voor 14 da. gen .De gewijde reienaar behandelde nu het onderwerp „Godsdienst". Er werd door velen gebruik gemaakt van de gelegenheid, lectuur te koopen in verband met de behandelde stof. Voor de kinderen der werkloozen Zoo als bekend speelt Hillinen Zondag (morgen) haar eersten competitie-wedstrijd, waarvan zij de recette heeft afgestaan om aan de kinderen van de werkloozen (d.w.z. de school kinderen van ongeveer 612 jaar) een pret- tigen Zaterdagmiddag te bezorgen. Voor dezen middag heeft Hillinen een commissie gevormd, waarin vertegenwoor digers der plaatselijke vakcentralen zitting hebben genomen. Het behoeft geen betoog, dat het sympa thieke doel honderden bezoekers zal trek ken. Burgerlijk Stand. Geboren: Dirk, z. van Comelis Andries van den Berg en van Jo hanna de Lang. Getrouwd: Gijsbert van Beem, oud 26 jaar en Hendrika Wilhelmina Spiering, oud 25 jaar. Overleden: Jan Oomelis van Genderen, oud 43 Jaar, echtgenoot van Johanna van der Ruit, wonende te Velsen. VOOR GOEDKOOPER LICHT Zooals men weet, is te Zwanenburg en Halfweg een commisie opgericht ter behar tiging van de belangen der inwoners inzake het vastrecht voor electra. Was het aanvan kelijk de bedoeling zich te beperken tot bo vengenoemde plaatsen, nu men uit ver schillende deelen van de Haarlemmermeer tal van bijvalbetuigingen krijgt, heeft de commissie gemeend haar actie te moeten voortzetten en uit te breiden over de ge heele gemeente. Getracht wordt handteekeningen te verza melen van gezinshoofden, die een verlaging van het tarief voor vastrecht wenschen. De commissie, die deze zaak op grootsche wijze aanpakt, heeft haar werken reeds voor een deel beloond gezien, doordat vele voor aanstaande personen medewerking toezegden. Het bestuur, dat zijn secretariaat voor- loopig heeft IJ weg 30, Halfweg, laat niets onbeproefd om in alle deelen van de Haarlemmermeer personen te vinden, die genegen zijn het bovenomschreven doel te helpen bereiken. NOODLANDING Wegens een defect aan den motor moest een militair vliegtuig1, bestuurd door den sergeant T. uit Soesterberg, een noodlan ding maken op een stuk land, gelegen bij de boerderij van den landbouwer V. aan den Hoofdweg te Hoofddorp. Het toestel, dat nabij een hooiberg terecht kwam, werd vrij ernstig gehavend; de be stuurder kwam er echter heelhuids af. Het vliegtuig is later gedemonteerd en naar Soesterberg overgebracht. PAARDENMARKT De winterpaardenmarkt zal te Hoofddorp worden gehouden op Dinsdag 15 December a. s. Verder zal op iederen Donderdag in de maand December te Hoofddorp een vee markt plaats hebben. De Winkelweek De trekking van de geluksbonnen, welke door de winkeliers in verband met de winkelweek, worden uit gegeven zal plaats hebben op 10 December a. s. in hotel „De Landbouw" te Hoofd dorp. DE BIETENCAMPAGNE De bietencampagne in den Haarlemmer meerpolder is zoo goed als geheel geëindigd. De campagne heeft dit Jaar maar zeer kort geduurd en het vervoerheeft in ongeveer vier weken z'n beslag gekregen. Dit Jaar werden maar 650 hectaren met bieten be- teeld. Het suikergehalte was goed. WINTERAARDAPPELEN De oogst van de winteraardappelen in dezen polder is thans ook geheel geëindigd. Bij de vele verbouwers van aardappelen waren aanvankelijk met het oog op het gure, koude weder de verwachtingen omtrent op brengst en kwaliteit niet hoog gespannen, temeer ook al, omdat de ziekte in dit gewas zich vrij spoedig begon te vertoonen. Nu de winteraardappelen werden gerooid, bleek, dat er door de langzamerhand ingetreden droogte toch nog veel van den oogst is terecht gekomen. Vqoral de sterke soorten hebben weinig van de ziekte te lijden ge had en een flink beschot opgeleverd. Tooneelavond Woensdagavond gaf de tooneelclub „Kunst na Arbeid" haar eerste uitvoering. Voor de pauze werd opgevoerd „In den Zilveren Haas" en daarna 't klucht spel „Zet je petje af". Beide stukken wer den vlot gespeeld en, hoewel de meeste spe lers voor het eerst op de planken kwamen, was hun dit niet aan te zien. Personalia Onze oud-plaatsgenoot, de heer J. H.'M. van Reeuwijk, heeft met goedg evolg het examen afgelegd voor can- didaat-notaris. DE IIOSPESBRUG Nu zit er schot in Met de werkzaamheden aan de nieuwe Hospesbrug, is men thans zoo ver gevorderd, dat binnenkort de eerste ijzeren brugspant kan gelegd worden, waardoor de verbinding der beide oevers tot stand zal komen. Dan zal ook weldra de beteekenis duidelijk wor den van de uitgezette latten in Vaart en Duin. Deze geven n.l. aan, waar de 6 meter breede sloot komt te liggen, welke van de Brouwersvaart, langs de geheelé oostzijde van Vaart en Duin wordt gegraven en welke tamelijk diep de plaats in komt, om een aantal groote, mooie boomen te kunnen behouden. Voor het graven van deze sloot was noodig de toestemming van „Rijnland". Deze toesteming zal wel verkregen wor den, indien ze al niet reeds verkregen is. Tegenover de aanwinst van deze vaart, staat echter het verlies van de sloot langs de oostzijde van den Korte Zijlweg. Een voordeel hiervan zal echter weer zijn dat de onooglijke heg langs deze sloot ook gesloopt kan worden. Wat er echter gebeu ren zal met de brug bij den ingang naar Vaart en Duin, is nog niet duidelijk. Maar één ding is zeker. n.l. als de bolletjes, die thans op het bollenveld zoo dik onder het riet zitten, in het voorjaar boven den grond komen, zich zeer zouden verwonderen over de veranderingen, welke hier gedurende de periode van hun winterslaap zullen plaats hebben, indien zij n.l, daartoe :n staat waren. Ontspanningslokaal Naar men ons me dedeelt, is door de besturen der verschillen de vakorganisaties, alhier, een verzoek ge richt tot B. en W. om.het voormalige gemeentehuis te mogen huren voor ontspan ningslokaal voor de werkloozen, terwijl aan den Raad een subsidie is verzocht voor de bestrijding der kosten voor ontspanningsspe- len en lectuur. IJsclub In verband met het 40-jarig bestaan der Warmondsche IJsclub is een algemeene feestvergadering uitgeschreven tegen Maandagavond. Vereeniging voor Vnjemdelingenverkeer De Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer houdt Maandagavond 30 November een algemeene ledenvergadering in de Bodega Mustert, aan den Strandweg. De agenda vermeldt o. a., bespreking contract Hotel- en Pensionhoudersvereerii- ging, verzoek Zandvoortsche Courant om aanstelling als officieel orgaan, benoeming kascommissie, en uitgave folder 1932. Baldadigheid Hoewel er den laatsten tijd een goede verbetering valt te consta- teeren, vraagt het vernieuwen van vernielde straatlampen nogal een zeer groote onnoo- dige uitgave. De politie betrapte gisteravond een ben gel van twaalf jaar op heeterdaad, die zich met het uitgooien van de lampen van de straatverlichting dacht te amuseeren. Dat pretje zal hem nu duur te staan komen. Adjunct-commies Met ingang van l December 1931 is benoemd tot adjunct commies ter secretarie de heer S. K. Zonneveld, thans adjunct-commies te te Franekeradeel De Hanze De Zandvoortsche afdeeling van De Hanze, hield in het Patronaats gebouw aan de Groote Krocht, een alge meene vergadering. Om half negen werd de vergadering door den heer Siegers geopend met den Christe lijken groet, waarna hij een kort woord van welkom tot de gasten richtte. Als eerst punt van de agenda, kwam de bespreking over reclame-campagne aan de orde, die in de maand December door de Zandvoortsche winkeliers gevoerd zal wor den. Eenige leden hadden hiertegen finan- cieele bezwaren. Ze vonden het percen tage van 5 pet. te hoog en ook vinden zij het een bezwaar, dat, sommige leveranciers den prijs vaststelden, waartegen geleverd moet worden. De voorzitter deelde mede, dat in enkele gevallen wel een uitzondering gemaakt zou kunnen worden. De heer Vader zette nader uiteen, hoe de bezwaren het best ondervangen kun nen worden. Na deze uiteenzetting werd met algemeene stemmen besloten aan deze reclame deel te nemen. Gaarne zagen eenige leden, dat sommige levensmiddelen werden uitge sloten. Besloten werd een propaganda-avond te organiseeren. De drukke bespreking be wees, dat van dezen avond, veel succes verwacht kan worden. Voorgesteld werd voor de leden en hun dames en de kinderen een gezëlligen avond te organiseeren. Met veertien tegen een stem werd dit besluit der vergadering be krachtigd. Een commissie werd benoemd, bestaande uit de heeren Boon, Van Zeggelen, Van Staveren, Koomen en P. Rakkerk. De voorzlter sloot daarna de vergade ring. Burg. Stand Geboren: Johanna Elisa beth, d, van E. Th. van Honschoten en A. C. Brouwer. Simon, z. van S. v. d. Bos en J. Bol. Karl Hermann Ernst, z. van K. H. E. Brauckmann en H. P. Kapei. Ondertrouwd: A. Koper en E. Schraal. Overleden: A. Paap, 76 jaar, weduwe van J. Paap. Brand in meubelmagazljn. Gisteravond omstreeks zeven uur ontdekten voorbijgan gers een begin van brand in het meubel magazijn van den heer v. d. Kooy aan dén Heerensingel, alhier. Een aantal dekens had op den zolder vlam gevat, terwijl het vuur zich reeds mede deelde aan een stapel stoelen. Toegeschoten voorbijgangers hielpen blusschen tot dat de brandweer verscheen, die met een slang op de waterleiding het vuurtje bestreed. De brand was spoedig gebluscht. De brandschade bedraagt ongeveer f 1000 en wordt door verzekering gedekt. De verontrustende schoolplannen. In verband met het ernstige nadeel, dat aan de R. K. scholen in 't bijzonder dreigt te worden toegebracht, werd gisteren een spoedvergadering belegd met de z.g. con tactcommissie, dit is het bestuur van de R. K, Kiesvereeniging, en de hoofden van de R. K. scholen, waarin de heer Smeets ook sprak namens zijn collega, de hoofd zuster. Ofschoon uit deze vergadering geen mededeeling mag worden gedaan, wijst het plaats hebben er van op den buitengewoon emstlgen toestand voor de Roomsche scho len. Een dezer dagen, in alle geval voor de raadsvergadering van Maandag, zal de ver gadering worden voortgezet en een defini tieve houding worden aangenomen, daar ook de nieuw te bouwen jongensschool in het gedrang komt. Een klein uitstel der raadsbehandeling tot na de Kamerbehandeling der wet-Terpstra zal misschien een bevredigende oplossing voor beide partijen kunnen brengen. Uit het gesticht ontvlucht. Te Dirkshorn is door den gemeenteveld wachter een ontsnapte uit het psychopa- then gesticht te Heiloo aangehouden Hij was in het bezit van een nieuw rijwiel, dat hij voor f 5 te koop aanbood. De vluchteling is weer in het gesticht on dergebracht. Het Witte Kruis Woensdagavond werd een vergadering van Het Witte Kruis gehou den, waarin een verkiezing van 4 bestuurs leden moest plaats vinden door het bedan ken der heeren 71. Boissevain, dr. S. War- tena, W. van den Bosch en P. van den Broek, de laatste tegen 1 Januari. Er was een geweldige oppositie tegen den laatste, die aanvankelijk wegens ambtsbezigheden niet aanwezig kon zijn. In de oppositie waren vooral de heeren Versteeg en Nieu.vland. Zij beschuldigden den penningmeestei Van den Broek een schade van f 760 aan ae vereeniging te hebben bezorgd en een brief aan de open baarheid te hebben ontrukt. Een motie van wantrouwen werd aangenomen met 23—18 stemmen en 40 blanco. Ook het beleid van den voorzitter werd ten zeerste gehekeld. In plaats van de bedankende heeren worden gekozen de heeren C. de Ronden. G. Rhebergeri. J. Erke'ens en Groeneveld. De heer Mul wenschte niet voor een benoe ming in aanmerking te komen. De aftredenden werden door den heer Mul hartelijk bedankt, voor hetgeen zij zoo lange jaren voor de ereeniging hebben ge daan. St. Nicolaasfeesten Der gewoonte ge trouw, zal ook dit jaar wederom door de speeltuinvereeniging „De Stationsbuurt" al hier, e enSt. Nicolaasfeest worden gehouden Zaterdag a.s. des middags om half drie, van gen de feestelijkheden aan. Als attractie za. Professor Smits uit Amsterdam voor de jeugd optreden met zijn poppenkast, gooche len, buikspreken, enz. St. Nicolaas en zijn helpers zullen natuurlijk met hun versna peringen ook niet ontbreken. De jeugd van 5 tot en met 12 jaar wordt verwacht. Zondagmiddag wordt het St. Nicolaasfeest gehouden vanwege den R. K. Volksbond m de nieuwe concertzaal. De zaal is geopend om half vier, terwijl het feest om vier uur aanvangt. Tooneel De R. K. Gemengde Tooneel- vereeniging „Kunst en Vriendschap" heett in studie „De pastoor van Neuvillette", ro mantisch tooneelspel in drie bedrijven, door D. Scheffer. Dit stuk zal tweeden Kerstdag wordenworden opgevoerd. St. Jansclub Alhier gaf de R. K. Too- neelvereeniging St Jansclub haar eerste goed geslaagde uilvoering van dit seizoen in het Bondsgebouw. De voorzitter opende den feestavond en heette allen van harte welkom. Hierna was het woord aan den zeereerw. heer pastoor, die den voorzitter van den R. K. Volksbond van harte feliciteerde met zijn 1254-jarig voorzitterschap en hem namens den R. K. Volksbond een vulpen aanbod. Allereerst werd dan opgevoerd „Samson en Moot als Wonderdokters", klucht in drie bedrijven. Dit stuk werd op meesterlijke wijze gespeeld. Na de pauze werd opgevoerd „Misver stand", klucht in arie bedrijven, mfwy fwy stand", klucht in éénbedrijf. Ook met dit stuk heeft men veei succes gehad. Tot slot werd nog een stukje opgevoerd, getiteld „De Trouwlustige".. Hierna sloot de voorzitter den feestavond en bracht daarbij hulde aan de tooneelvereeniging voor haar schitterende spel, maar vooral aan den regisseur, den heer J. Spring in 't Veld, waarna allen vol daan huiswaarts keerden. L. T. B. De afdeeling van den L. T. B. hield een propagandaavond in 't Groene Kruis-zaaltje. Aanwezig waren de zeereerw. Pater Star mans, burgemeester Geesink en wethouder Hoogervorst. Spreker was de heer Salman, penningmeester van den L. T. B. te Haar lem. De voorzitter de heer Blom opende met den Christelijken groet. De spreker behandelde de crisis en zei, dat rechtvaardigheid en liefde aller richtsnoer moet zijn en dat de arbeiders door organi satie him gezinnen moeten beschermen. Spreker had een aandachtig gehoor. Burgemeester Geesink dankte den Bond voor de uitnoodiging en zei dat Nieuwveens arbeiders in de eerste plaats vertrouwen moeten stellen in de gemeente. Nadat ook de heer P. Koren nog had ge sproken, werd de vergadering gesloten. TE VOGELENZANG Gistermiddag reed de vischvrachtauto van den heer C. den D. uit Katwijk aan Zee, uit de ricljting Haarlem komende, op den Vo- gelenzangscheweg nabij de Leidschevaart, toen de stuurinrichting defect raakte. De bestuurder verloor de macht over zijn stuur en reed twee boomen omver. De auto moest weggesleept worden. De boomen zul len worden vergoed. van de heden aan den Rijksvischafslag aan gekomen HARINGDRIFTERS IJ. H. 8. 757.—; L. T 365, 501.—; L. T. 120, 942.—; L. T. 361, 826.—; L. T 1143, 1092.—; L. T. 181, 978.— IJMUIDEN, 27 November 1931 Tarbot 1.15 per K.G.; Tong 1.20—1.50 per KG.; Kleine Schol 16.00—28.00 p. 50 K.O; Schar 5 10—7.50 per 50 K.G.; Wijting 0.70— 0.85 per 50 K.G.; Versche haring 2.203.50 per mand. ALKMAAR, 27 November. Kaasmarkt. Aangevoerd werden 72 stapels, wegende 98000 Kg. Fabrieks kleine f 24; Boeren kleine f 26.50. Handel stug. HOORN, 26 November. Kaasmarkt. Aan gevoerd werden 17 stapels, wegende 20263 Kg. Kleine f. 28, Commissie i 25, Fabriek f 24, Fabriekscommissie geen. Handel matig. BROEK OP LANGENDIJK. Veiling van 27 November. Aanvoer: 500 K.G. Wortelen 2.803./Kleine wortelen 1.4600 stuks Bloemkool reuzen 2.105.70, 37000 K. G. Roode Kool 0.60—2.70, 14500 K.G. Gele Kool 0.60—1.30, 25000 K.G. Deensche Witte Kool 0.70—1.80, 12000 K.G. Uien 4.70—5.20, Grove 5.00—5.50, Drielingen 5.20—5.40, Nep 9.70, 2000 K.G. Bieten 1.00—2.30. NOORD-SCHARWOUDE. 27 November. 1700 Kg. Wortelen f 2.70 7600 Kg. Roode kool f 1.10—1.60; 10200 Kg. Gele kool f 0.70 —1.20; 6600 Kg. Witte kool f 060; 15000 Kg. Deensche Witte kool f 1.10—1.60; 14400 Kg. Uien. Ujen f 4 304.90; Grove f 4.905.30; Drielingen f 5 305.50. SCHAGEN, 26 Nov. Veulenmarkt. Aan gevoerd 100 stuks. Veulens 100150; 1%-ja- rige paarden 125230: 2%-jarige paarden 175280; Rijtuigpaarden 300475; Werk paarden 180350: Slachtpaarden 100250; Hitten 85285. Handel goed. BEVERWIJK, 26 Nov. De Coöp. bloem bollenveiling Beverwijk hield Donderdag in haar gebouw aan de Breestraat hare weke- lijksche verkooping van leverbaar en plant- materiaal. (Gladiolen werden alle voetstoots verkocht.) Aangevoerd en betaald werd per 100 stuks voor Gladiool Prince of Wales 12 op 30 ct., Red. Canna 15 op 6065 ct. Panama 12 op 45 ct., L'Immaculee 12 op 35 ct., Jac. van Beieren 12 op 40 ct., Prince of Wales z. 12 op 45 ct.. Marianne 10 tot 17 ct., War 10 op 21 ct., Gén. Pétain 14 op 65 ct., 12—14 35 ct„ 10—12 25—20 ct., Corry 12 op 40 ct., 10—12, 25 Ct. Halley 12 op 30 ct., 10—12, 16 Ct., L'In- nocence 12 op 60 ct., 1012, 27 ct., Brench- lyensis z. 12 op 80 ct., z. 1012, 21 ct. War 14 op 55 ct., z. 12—14, 30 ct., z. 10—12, 19 ct., Crimson Glow z. 810, 9 ct., Brillant 12 op 55 ct., 10—12, 25 ct., Rubini 12 op 35 ct., Peace 14 op 50 ct., 12—14, 25 ct., 10—12," 16 ct., War 14 op 55 ct., Yvonne 12 op 30 ct., 1012, 22 ct., Urel. favorite 12 op 1.25 ct., 10—12, 29 ct., America 14 op 50 ct., 1214, 30 ct., Early Sunrise 12 op 50 ct., 1012, 31 ct., America 12 op 30 ct., 1012, 22 ct., Mar. Foch 12 op 30 ct., 1012, 20 ct„ Francis King 12 op 35 ct., 10—12, 13 ct., Maidenblush 12 op 40 ct., 10—12, 17 ct.. Flaming Sword 1012, 15 ct., White City 10—12, 18 ct„ Pink Per fection 12 op 45 ct., 10—12, 20 ct., L'Imma- culée 12 op 25 ct., 10—12, 16 ct., White Giant 12 op 45 ct., 10—12, 17 ct., 12 op 80, 60 Ct., Rubini 12 op 50 ct., Lilac Wonder 12 op 35 ct., White Giant 14 op 95 ct., 1214, 45 ct., 10 12, 24 ct., Rose Précose 14 op 90 ct., 1214, 55 ct., 10—12, 16 ct., Baron v. Wijnbergen 12 op 2.20 ct., Crimson Glow 12 op 40 ct., Yvonne 10—12, 24 ct., Electra 10 op 16 ct.. War 16 op 95 ct., 14—16, 60 ct., 12—14, 30 ct., 10—12, 18 ct., Sunsise 12 op 45 ct. Schwabeu z. 14 op 75 ct., z. 1214, 35 ct., Peace z. 14 op 55 c., z. 12—14. 30 ct., Salmonea z. 14 op 110 ct., z. 12—14, 115—105 ct., z. 10—12, 42 ct., Jac. v. B. z. 14 op 45 ct.. Lilac Wonder 14 op 55—60 ct., P. Progession 12 op 45 tc., Pana ma 12 op 65 ct., Brenchl. 10—12, op, 22 ct. White Giant 14 op 105 ct., Catharina 12 op 55 c., Mr. Mark 12 op 90 ct., 10—12, 26 ct., Salmonea 12 op 85 ct., Orange Queen 14 op 135 ct., 10—14, 57 ct., Niagara 14 op 55 ct., Pfitzer's Triumph 12 op .370 ct., 10—12, 120 ct., 8—10, 65 ct. BEVERWIJK, 26 Nov. Gladiolenveüing Mrs. Alkemade 14 op 50, 12op 30, 1012 op 22; Bleriót 12 op 115, 10—12 op 54; Brench- leyensls 12 op 80, 10-12 op 21; Catharina 14 op 75, 12 op 55, 10—12 op 28; Early Sunrise 12 op 50, 1012 op 31; Electra 12 op 80, 1012 op 37; Francis King 12 op 35, 10—12 op 18; Generaal Patain 14 op 65, 12 op 35, 10—12 op 25; Halley 14 op 80, 12 op 45; LTmmaculée 12 op 45; Jacoba v. Beyeren 14 op 55, 12 op 40, 10—12 op 30; Lilly Lehman 12 op 35, 10—12 op 16; Loveliness 12 op "5, 1012 op 40; Mai denblush 12 op 40, 10—12 op 17; Marechal Foch 14 op 50, 12 op 35, 10—12 op 20; Nia gara 14 op 55, 12 op 45, 10—12 op 26; Odin 12 op 50, 10—12 op 30; Orange Brillant 12 op 135, 1012 op 40; Panama 12 op 65, 10—12 op 25: Peace 14 op 55, 12 op 40, 10—12 25; Pink Perfection 14 op 65, 12 op 55, 10-12 op 27; Prince of Wales 14 op 75; 12 op 45, 1012 op 25; Psyche 14 op 60, 12 op 40, 10—12 op 20; Rubini 14 op 60, 12 op 50, 10—12 op 30; Salmonea 14 op 110, 12 op 105, 1012 op 42; Schwaben 14 op 75, 12 op 45; Vesuvius 12 op 60, 10—12 op 25; War 16 op 75, 14 op 65, 12 op 40, 10—12 23; Wilbrink 12 op 55; White Giant 14 op 105, 12 op 80. 10—12 op 28; White City 14 op 55. 12 op 3 7.10—12 op 18; Bar. v. Wijnbergen 12 op 220; Brillant 12 op 55, 10—12 op 25; Corri 12 op 40, 10—12 op 25; Crimson Glow 14 op 70, 12 op 50; Energi 14 op 55, 12 op 50. 10—12 op 32; Krelage's Favo rite 12 op 125, 10-12 op 30; Lilac Wonder 14 o„ 65, 12 op 45, 10—12 op 25; L'Innocence 12 op 60, 10 -12 op 27; Marianne 14 op 65, 12 op 50, 10—12 op 22; Mr. Mark 12 op 90, 10—12 op 26; Orange Queen 14 op 135, 12 op 110, 10 12 op 57; Pelican 14 op 95, 12 op 60. 10—12 op 25; Pink Frogressian 12 op 45: Pfitzner's Triumph 12 op 370. 10—12 op 120; Rosette 12 op 65, 10—12 op 42; Rose Précose 14 op 90, 12 op 55, 10—12 op 24; Trudei Grotz 9 op 68; Violetta 12 op 90, 10—12 op 20; Yvonne 14 op 50, 12 op 30, 1312 op 22. HOOFDDORP 26 Nov. Rogge 5.50—6.—, Gerst Chevallier 6.506.75, Haver 6.157. Witte Duiveboonen 10—11. Paaraeboonen 7.00—7.50, Groene erwten 10.50—12.50, Kar wei 2223, Geel mosterdzaad 14.0016.50, Blauwmaanzaad 2526, Kanariezaad 9.00 9.50. Prijzen per 100 K.G. LEIDEN, 25 November Coöp. Groenten-, Fruit- en Bloemenveilingver. „Leiden en Omstreken" Andijvie f 0 50—1.00; Bloem kool I 5.00—10.00; idem II f 1.40—5.00; Roode kool 1.80—3.80; Savoye kool f 1.50— 4.00; Groene kool 0.60—180; Pieterselie 0.80—1.50: Prei f 1.10—2.00; Kropsalade 0.40—1.50; Selderie f 0.80—150: Knolselde- rie 1.80—3.00; Wortelen 3.10—6.70, per 100 stuks; Kroten 1.002.00; idem gek 5.00—7.00; Witloof f 10—16; Boerenkool f 3—6; Uien 5.40—6.00; Wortelen f 1—3; Spruiten I 3—6; idem II 1—3, p. 100 K.G. UITHOORN, 26 Nov. Op de kaasmarkt waren aangevoerd 1179 stuks. Prijs: Goud- sche kaas 1ste soort R.M. 33—36, 2de s. 2932. zonder Rijksmerk 2831. Han del matig. TER AAR, 26 Nov. Centr. Peiling Sntiboonen 2.70—6.70, stek 1.80—3 00, bloem kool 1—6 ct., kroten 2.50, boerenkool 12—18 ct. per kist, savoye kool 4 ct., sla 0.804.50, spinazie 51 ct. per kist, peen 4 ct. per bo3, spruiten 36 ct. per kilo, roode kool 90 ct., Chineesche kool 0.90—1.20 per 100, andijvie 0.70—1.10, tomaten A 1.308.00, id. B 4.30 -9.90, C 2.60. LISSE, veiling onder directie der Coöp. Veilingsvereeniging voor Bloembollenkweekers H. B. G. (G A.). Gladiolen: Hilda 14op 55, id. 1214 35; Mount Everest 12op 1.15, idem 1012 35; Rosette 12op 65, idem 10—12 30; Ph. Tri umph 10op 115, idem 810 55; Gladness 10—op 80; Impressive 12op 1.America 14—op 55, idem 12—14 35, idem 10—12 20; White Giant 12—op 50, idem 1012 35; idem 9—10 10; Electra 12op 60, Idem 10—12 25; Aurora 12op 55; War 12op 60; Faming Sword 14op 55. idem 12op 35, Idem 10 12 20; Jac. van Beieren 14op 55, idem 12 14 40. idem 10—12 20; Brilliant 12—op 55. idem 1012 20; Roce précose 14op 70. idem 12—14 35. idem 10—12 20; Scarletta 12on 70. idem 10—12 20: Venus 14 op 75. idem 12 -14 30. idem 10—12 20; Souvenir 12—14 35 Idem 10—12 15; Pink Perfection 16op 1.— idem 14—15 55—90, idem 12—p 45, idem 10— 12 35; Yvonne 12—op 40, Idem 10-12 15; Nancy Hanks 10—12 55; Princepine 12op 3545; Empress of India 12op 55. idem 10 12 35; LTmmaculée 14op 45, idem 12—14 35, idem 10—12 15: Cant. Fryatt 14—op 60, idem 10—12 20; Odin 14op 55; nd 12—op 60, idem 10—12 25; Glory of Hol'«D 14op 65, idem 1214 50. idem 10—12 Alkemade 10—12 15; Clear Eye 12—op Salmonea 12op 1.30. idem 1012 35 Queen 14—op. 1.10. idem 12—14 70, idem 12 40: Maidens Blush 12—op 40. idem 1°"/ 15; Pince of Wales 12op 50. idem 1°/,, 20; Hermione 12op 70, idem 1012 25: J® Mark 12—op 70. idem 10—12 30; Yell" Standaard 16op 70. idem 1416 55. id/0 12—14 50. idem 10—12 20: Harmony 1' 85. idem 12—16 60, idem 12—14 45. idem 12 25: Montbretia Oranee 25: idem B'f°' 30; idem Meteor 3035; idem Croc. Mia"0 3040; idem Bouquet roval 35; Lilium YU' folium 6 90: idem Tigrinum 18—20 2 15. tde,„ 16—18 1.60. idem 14—op 1.30—1.40. idem 14 60; Spiraea Floribundi 33.95: ide Gladstone 3.553.90: idem Rhijnland 7.-JJ; idem Rubini 3.60; Lilium Regale 18—op ♦•jjc idem 1618 4—; Lierustrum 2.50: Colv. 60—95; Croc, geel 25—35—85: Dahlia Mj; Dresselhuys best 1.75: idem Rapollo best l-7'' idem Goidene Sonne best 1.75: idem George best 1.75: idem Roem van Aalsmj*;, best 1.75; Darwin Tulpen per 25—'?"' Enk. vroege Tulpen per 35—120; Do"1'' vroecje Tulpen per 2.10. Plantgoedveiling: Dubb. vr. T. Mr. v. d. Hoeff f 22—40; ide^ Murillo f 8; E v.t. Mon Trésor f 24: ide"l Rose Gris-de-lin f 7; Idem Cram bril'»" f 7—10: idem Coul. Card, f 22: idem Card' Rompolla f 16; idem Brill. Star f 9-'7; Darw. T. Rose Bartigon f 24: id. Wm. pl;„ f 13: idem Bartigon f 8—13; idem FlisabeWJ f 7—9; idem Le Notre f 6—9: Croc. Se, f 7—9: idem Le Notre f 3442; Croc. 8^ f 34—42. A, VRIJDAG 27 NOVEMBER 1931 Parijs Brussel monden New-York (cable) BerRjn Zurich Rome Madrid Oslo Stockholm Kopenhagen Praag Weenen Warschau 9.70 34.55 9.85 2.49 59. - 48.20 12.75 9.80 34.65 9.95 2.50 59.15 48.40 12.90 VRIJDAG 27 NOVEMBER 1931 Vorige Koersen Schite Prijs uibegii Telef. St. Ni* bezoek; Souver: Staatslecningen 5 Nederland 1919 415 Nederl. 1916 414 Nederl. 1917 4 Nederland 1931 114 N.Ind. 1926 B Banken Koloniale Bank Indische Bank Cert. Handel-MU. Industrieën Onilever Calvè Delft Alg. Kunstzijde Van Berkei's Pat. Nieuwe Philips Ktlch. Accoustiek Ned. Ford tndustr. Buitenland Anaconda Bethlehem Steel D. S. Leather Intern. Nickel Mijnbouw Boeton Mijnbouw 41g. Exploratie Petroleum Dorische Petr. 3a boes Kon. Olie °erlak Jeudawa Continental Oil Shell Union Oil Rubber Vdam Rubber Bandar Oeii Batavia Rubb Rott. Tapanoell Serbadjadi Silau Allied tntercontin Rubber Scheepvaart Holl. Amerika Lijn dito Gem. Elgend Kon Ned. Stoomb Scheepvaart- U nle 'urine comm Marine prex Suiker H. V A. °oerworedje /orster.landen Actions idem Tabak Oeli Batavia Dude Dell Dostkust lenembah Maxwell 'poorwegen Inion Pacific Vabash Chic. Mtiw St Paul lansas City South Erie Railr. Prolongatie f017/is 100% 100%, 96 80»/, 673/4 <9% 88% 1123/4 62 44 291/4 931/4 123/4 205 28I/4 26% 4 9%, 43% 64 1253/4 2 4 6> 41,/ie 50 41"/, 18 15 22 28 25 5% 4 20 77 1813/4 10 1% Eer Est" Jan ZO Ko: Toe Lot MA, Ver. Dir. Blijs het Mol Ann Cor Plas 'er wedu beden e Br. 01 2l jaar, biet hu tereiscb bet bur Revraagi Teemstf Biedt beste n m< ^kend. v&n dit Een c *oefet t< Weegs te Wet deg ond &®vraag j-'aat 1 Windel Wr b. AX

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 2