I Het Amerikaansche Huis ST. NICOLAAS-GESCHENKEN S I HET AMERIKAANSCHE HUIS I I m 24 Barteljorisstraat 24 g 12 o st. I St. Nicolaas-cadeaux 24 BARTELJORISSTRAAT 24 S 13439 JACK MORRIS 13439 1 2 VOOR UW JONGENS q I - WmmËwmm - LUCHTVAART Gouden medaille voor twee kapiteins-vlieger UIT DEN OMTREK HILLEGOM BEVERWIJK HEEMSTEDE BLOEMENDAAL HAARLEMMERLIEDE en SPAARNWOUDE SANTPOORT OVERVEEN HAARLEMMERMEER VIJFHUIZEN MARKTNIEUWS is; n 0 0 iO a 0 a 0 a 0 a 0 a 0 0 a 0 a 0 a 0 a w STADSNIEUWS Provinciale Staten van Noord-Holland Ged. Staten schrijvan aan de Staten: Op 14 Juli 1931 is de akte van oprichting van de Naamlooze Vennootschap „Ontgin- ningsmy. Noordholland" verleden, terwijl de openbaarmaking van bedoelde akte heeft plaats gevonden in het Bijvoegsel van de Nederlandsehe Staatscourant van 17 Sep tember 1931, No. 180. Volgens die akte tre den voor de eerste maal als leden van den Raad van Bestuur op de heeren: X. D. Kooiman, lid van Ged. Staten van Noord-Holland. 2. Mr. A. Bruch, lid van Ged. Staten van Noord-Holland. 3. B. Brutel de la Rivière, hoofdinspec teur van den havenarbeid te Amsterdam. 4. Meijer de Vries, Rijksinspecteur voor de werkverschaffing in algemeenen dienst. 5. J. Douwes Jr., wethouder van de ge meente Amsterdam. 6. Mr. G. C. J. D. Kropman, wethouder van de gemeente Amsterdam. 7. Mr. J. Gerritsz, wethouder van de ge meente Haarlem. 3. J. P. M. J. Kamphuis, wethouder van de gemeente Zaandam. 9. Mr. G. J. Bisschop, burgemeester van de gemeente Hoorn. Het lid van ons college, de heer D. Kooi man, is door den Raad van Bestuur tot zijn voorzitter gekozen. Midden Januari 1931 waren de voorberei dende werkzaamheden in zooverre gevorderd, dat met de tewerkstelling van werkloozen bij bedoeld afzandingswerkt kon worden be gonnen en een vijtigtal werkloozen uit de gemeente Haarlem aldaar kon worden ge plaatst. lag het aanvankelijk in de bedoeling deze werkverschaffing slechts gedurende de win termaanden te doen plaats vinden, toen het gemeentebestuur van Haarlem verzocht haar met het oog op de groote werkloosheid in dte gemeente ook gedurende de zomer maanden te willen voortzetten, is daartegen geen bezwaar gemaakt. Deze werkverschaffing is uit dien hoofde van half Januari tot nu toe onafgebroken doorgegaan en een vijftigtal arbeiders uit de gemeente heeft daar gedurende die perio de werk gevonden. Het aantal manweken van bedoeld werk is door de Nederlandsehe Heidemaatschap pij aanvankelijk geraamd op 4880, maar in verband met het feit, dat later eenige uit breiding aan dit werk gegeven is, kan dit aantal thans op totaal ongeveer 5400 worden gesteld en het te verwerken loonbedrag op f 137.740.—. Eedcelde uitbreiding bestond daarin, dat op voorstel van de Nederlandsehe Heide maatschappij en van den Rentmeester beslo ten is de afgezande gronden tot eene diepte van 50 cJVI. te doen spitten, waarvan de totale kosten zijn geraamd op f 18.680.—, waarvan f 15.780.— aan arbeidsloon. Ook in den komenden winter kunnen een vijftigtal werkloozen op dit werk arbeid vin den. Inzake het tweede object de ontginning van de onder Ilpendam gelegen veenderij de Nes worden ook enkele inlichtingen verstrekt. Voorts is een onderzoek ingesteld naar de mogelijkheid en wenschelijkheld van het graven van een duinmeertje op het Land goed te Castricum. De Rentmeester heeft ons te dier zake gerapporteerd, dat het aanleggen van een zoodanig meertje zeer wel mogelijk is en de aantrekkelijkheid van het Landgoed daar door ongetwijfeld zal worden verhoogd Als meest geschikte plaats voor het gra ven van een duinmeertje heeft de Rent meester in zijn desbetreffend rapport ge noemd een ten noorden van den Zeeweg en ten westen van den Heerenweg gelegen duinterrein van ongeveer 20 H.A., waarin door hem een meertje van rond 3.15 H.A. is geprojecteerd, waarvan de vorm gekozen is in verband met hoogteligging en aanwe zige begroeiing van het terrein. Een zich in genoemd terrein van 3.15 H.A. bevindend hoog duin, ter grootte van rond 0.10 H.A., zal als eilandje worden gehand haafd, wijl het meertje daardoor aan schoon heid zal winnen en zulks mede in het be lang zal zijn van den vogelstand, terwijl voorts een viertal wegen zijn geprojecteerd ter totale lengte van ongeveer 2200 meter, alsmede 14 HA. bosch, waarvan na den aanleg van het meer 12 H_A. nieuw zal moeten worden beplant. Zoowel de Hoofdingenieur-Directeur van den Provincialen Waterstaat als de Directie van de Nederlandsehe Heidemaatschappij achten het door den Rentmeester gekozen terrein zeer geschikt, terwijl ook h.i. de aantrekkelijkheid van het Landgoed door uitvoering van het bovenomschreven plan zal worden verhoogd. Overwogen wordt het uitkomende zand grootendeels te verbruiken voor het maken van de aarden baan van het vak van den provincialen weg tusschen het Landgoed en Limmen; blijkt zulks mogelijk, dan zal ook het vervoeren van het zand naar de weg- baan door werkloozen geschieden en bij dit werk uitvoering kunnen worden gegeven aan het bij ons college bestaand voornemen om den wegenaanleg zooveel mogelijk ook op die wijze aan de werkverschaffing dienstbaar te maken. Daar de door den Rentmeester bij zijn plan overgelegde begrooting, welke een eind cijfer aanwijst van f 90.000.— in verband met het bovenstaande zal moeten worden omgewerkt en het thans nog niet bekend is of het uitkomende zand direct voor den wegenaanleg zal kunnen worden aangewend, dan wel eerst elders zal moeten worden op geslagen, kan thans nog geen opgave van detotaalkosten van het werk worden ver strekt. Waarschijnlijk zal het door de Provincie aan da Ontginuingsmaatschappij Noordhol land voor de uitvoering van het onderhavige werk beschikbaar te stellen bedrag ongeveer gelijk zijn aan de kosten van het werk, voor zoover niet uit arbeidsloon bestaande, ter wijl het volle loonbedrag ten laste van de N.V. of practisch van de belanghebbende gemeenten zal komen, verminderd dan met eventueele door Rijk en/of Provincie te ver- leenen werkverschaffings-subsidies. Met een onderdeel van het werk, te weten het graven van de afvoersloot voor het duin meertje en het aanleggen van de wegen welke werken voltooid moeten zijn, voordat met het graven van het meertje zelf een aanvang wordt gemaakt kan thans reeds worden begonnen en de Nederlandsehe Hei demaatschappij heeft In overweging gegeven de uitvoering van dit onderdeel van bedoeld werk, waarvan de kosten aan arbeidsloon op f 5.325.— worden geraamd, te combineeren met het bovenomschreven afzandingswerk bij de boerderij „Zeeveld." Vcor laatstgenoemd werk is gerekend op 35 arbeiders (gedurende circa 55 weken) en bij voormeld onderdeel van het meerplan kunnen 15 arbeiders worden geplaatst, zoo dat met tewerkstelling van in totaal 50 ar beiders kan worden aangevangen, ook voor dat met het graven van het duinmeertje is begonnen Voorn is nog een plan in overweging om het 55 H.A. erects noordoostelijke deel van het Landgoed als object voor werkverschaf fing te gebruiken door aldaar 11 H.A. af te zanden, 7.25 H.A. met dat zand te bedek ken en 36 H.A. hoogere duingronden diep tè spitten om daarop eene oebossching te kun nen aanleggen. Ten aanzien van de vraag of de schoon heid van het Landgoed bij uitvoering van dit plan wel geheel ongerept zal blijven, be staat tusschen de personen, wier advies wij f- ?->• V V S&FtfÊËÈË n „Zoo, ouwe jongen! Hoe gaat het met je?" „Ik weet het niet! De eene dokter zegt, dat ik voor mijn nieren veel gymnastische oefe ningen moet maken en de an dere dokter zegt, dat ik abso luut rust moet houden voor mijn hart." hebben toegezegd te dezer zake te vragen, echter nog geen eenstemmigheid, terwijl in verband daarmede een onderzoek wordt ingesteld naar de mogelijkheid om de aan gevoerde bezwaren door omvorming en be perking van het plan te ondervangen; ook van uitvoering van een zoodanig beperkt plan kan echter in den komenden winter nog geen sprake zijn. Ook naar de mogelijkheid van het ter hand nemen van enkele andere objecten wordt thans een onderzoek ingesteld, maar dit on derzoek verkeert nog zoozeer in een staat van voorbereiding, dat wij te dien aanzien thans nog geen mededeelingen aan Uwe Ver gadering- kunnen doen. Wegenbouw Geen eigen beheer In de vergadering der Staten van 26 No vember 1929 werd door de leden M. A. Rei- nalda, Ed Polak, P. Voogd, E. Kupers en W. F. Visser een motie ingediend, om aan Ged. Staten te verzoeken een onderzoek te doen instellen naar de mogelijkheid om naast aanbesteding ook door stichting van een overheidsbedrijf of gemengd bedrijf uitvoe ring te geven aan den wegenbouw. Deze motie werd in de vergadering van 28 November d.a.v. door ons college over genomen onder voorwaarde, dat zij aldus mocht worden gelezen, dat naast de moge lijkheid ook de wenschelijkheid van het stichten van een overheidsbedrijf of gemengd bedrijf in dat onderzoek zou worden betrok ken. Nadat reeds eerder overleg met den eer sten onderteekenaar der motie was gepleegd, hebben wij aan de Provinciale Wegencom- missie verzocht ons te dezer zake haar oor deel te willen kenbaar maken. Genoemde commissie heeft op 19 Januari JI. aan deze aangelegenheid uitvoerige besprekingen ge wijd en een exemplaar van de notulen dier vergadering aan ons college ter kennis neming toegezonden. Uit deze besprekingen bleek, dat door de Wegencommlssio een zekere rationalisatie van het Wegenbeheer zeer wenschelijk werd geacht. Er kon, zoo meende men, reeds door overleg tusschen verschillende grootere wegbeheerders. welke in elkanders nabijheid gelegen wegen hebben te onderhouden, veel worden bereikt. Tegen het oprichten van een overheids- of gemengd bedrijf werd o.m. aangevoerd, dat de wegen zoo verspreid lig gen, dat of de uitvoeringen der verbeterings- werken op elkander zouden mosten wachten of een zoo groot aantal machines zou moeten worden aangeschaft, dat de kapltaalslasten daarvan te zeer op den weghouw zouden drukken. Door den Hoofdingenieur-Directeur van den Provincialen Waterstaat, werd in deze vergadering voorts de mededeeling gedaan, dat het aantal geschikte aannemers zeer is toegenomen en zijn in het wegenverslag 19281929 weergegeven veronderstelling, dat het aantal voor dit werk geschikte aanne mers geen gelijken tred hield met de be hoefte, hetgeen tot hooge Inschrijvingen aan leiding had gegeven, thans zeker niet meer kan gelden. Jubileum Versteegh en Van Heyst In verband met het feit, dat de kapiteins- vlieger W. C. J. Versteegh en F. A. van Heyst twintig jaar geleden het internatio naal brevet van vliegenier behaalden, resp. 2 Nov. JJ. en 31 Dec. a.s„ heeft het hoofd bestuur der Kon. Ned. Vereeniging voor Luchtvaart ln zijn laatstgehouden vergade ring met algemeene stemmen besloten bei den heeren de gouden medaille der vereeni ging toe te kennen als blijk van waardee ring voor de langdurige en belangrijke dien sten die zij aan de Nederlandsehe, Lucht vaart hebben bewezen en nog steeds bewij zen, Deze medailles zullen op nader te be palen datum te Soesterberg door een dele gatie van het hoofdbestuur worden over handigd. Tdeede voordracht van kapelaan Bosch De tweede voordracht der groote uiteenzet ting van de Kath Leer, die Woensdagavond in de St. Jozefkerk werd gehouden, door ka pelaan W. Bosch te Amsterdam is weder een triomf geweest. Het aantal belangstellenden was nog beduidend grooter dan voor 14 da gen .De gewijde redenaar behandelde nu het onderwerp „Godsdienst". Er werd door velen gebruik gemaakt van de gelegenheid, lectuur te koopen in verband met de behandelde stof. Voor de kinderen der werkloozen Zoo als bekend speelt Hilllnen Zondag (morgen) haar eersten competitie-wedstrijd, waarvan zij de recette heeft afgestaan om aan de kinderen van de werkloozen (d.w.z. de school, kinderen van ongeveer 612 jaar) een pret- tigen Zaterdagmiddag te bezorgen. Voor dezen middag heeft Hillinen een commissie gevormd, waarin vertegenwoor digers der plaatselijke vakcentralen zitting hebben genomen. Het behoeft geen betoog, dat het sympa thieke doel honderden bezoekers zal trek ken. HET EERSTE LUSTRUM VAN „S. S. S." De R. K. Gymnastlekvereen glng „Sport staalt spieren", heeft gisteravond haar eerste lustrum herdacht met een schitterend ge slaagde jubileum-uitvoering in het K. S. A.- gebouw. De groote zaal was tjokvol met belang stellende donateurs en ouders, toen de WelEerw. heer kapelaan P. Schretlen, voor het front van het geheele S. S. S.-leger, dat op het tooneel geschaard stond, de ope ningsrede ültsprak. Z.Eerw begon met te zeggen, dat er thans vijf Jaar gekerkt en gezwoegd is om de vereeniging op te bouwen tot wat zij thans is, nu zij 220 leden telt. Met groote liefde en trots mag men thans op dit werk terugzien. De Eerw. spr. wenschte hierbij een dankweord te spreken, want na het succes, dat er in de afgeloopen 5 jaar is bereikt, gaat de dank der vereeniging naar velen uit. Allereerst bracht Z.Eerw. dank aan de geestelijkhe'd, die haar volle medewerking verleende, om dit werk groot te maken. Vervolgens richtte kapelaan Schretlen een hartelijk woord van dank tot den burgemeester, jhr. J. C. W. Strick van Linschoten en tot de Gemeentelijke Com missie voor de Lichamelijke Opvoeding, die de vereen'ging steeds met de grootste welwillendheid zijn tegemcet getreden, bij het beschikbaar stellen van het gymnas tieklokaal aan het C. H. Moensplein. De Eerw. spr. dankte hierna het politie corps, dat zijn medewerking verleende bil de cpenluchtdemonstratie, benevens de Roomsche Pers en de donateurs, waarna hi) zich richtte tot den leider der vereeniging, den heer Van Rijn, wien hij hulde bracht voor zijn uitstekende leiding. Ten slotte kregen bestuur en leden een dankwoord in ontvangst te nemen en ook de ouders, die door hun medewerking ge toond hebben te begrijpen, dat een gezonde ziel ln een gezond 1 chaam huist. De Eerw. spr. deed dan uitkomen hoe „S. S. S." geenszins de lichaamscultuur als het hoogste stelt, doch dat zij een vereeni ging is op christelijken grondslag. Met een krachtige aansporing tot de leden, om de vereen ging trouw te blijven en te zorgen, dat S. S. S. den volgenden mijl paal bereikt, eindigde de Eerw. spr. zijn rede, die door een daverend applaus ge volgd werd. Onmiddellijk hierna werd met de afwer king begonnen van het programma, dat voor deze gelegenheid zeer afwisselend was. Een brand in Velsen-Noord riep ons van de uitvoering weg, zoodat wij niet in de gelegenheid waren cm alles te zien. Hst zou ons echter ook te ver voeren om alle programma-nummers afzonderlijk te ver melden. Daarom volstaan wij met te consta- teeren, dat een keur van oefeningen uitge voerd werd, uitstekend wat afwerking betreft en vol afw sseling. Alle leden, van groot tot klein hebben met enthousiasme gewerkt cm dezen jubileum-avond weer eens echt te doen slagen, en, te oordeelen naar het daverend applaus, dat telkens opklonk, is hun dit inderdaad gelukt. Alle nummers werden vlak achter elkaar afgewerkt. Een teeken van goede organi satie. De oefeningen werden afgewisseld door aardige spelletjes, terwijl wij apart moe ten vermelden het optreden van de dames- af deeling, in keurig costuum, in e:n oefe ning, welke met gratie uitgevoerd werd en die eindigde in een tableau van fraaie com positie. Ook de heeren-afdeeling, eveneens in eer. snedig sportief costuum gestoken, zorgde voor i iets aparts, dat eveneens veel bijval oogstte. Toen de avond ten einde was, betrad kape laan Schretlen nog eens het tooneel om leid sters en leiders te huldigen. Met een waar- deerend speechje huldigde Z. Eerw. de hee ren en dames, die aan het welslagen van deze uitvoering hadden medegewerkt. Hij over handigde allereerst den hoofdleider, den heer van Rijn en vervolgens aan de dames Spruijt en mej. Haarmans en aan den heer de Vreede, fraaie bouquetten. Een hulde, waarmede de aanwezigen met een hartelijk applausje instemden. De uitstekend geslaagde uitvoering werd hierna gesloten. In intiemen kring werd later aan den Eerw. directeur en aan den heer Van Rijn een prachtige groepsfoto van „S. S. S." in lijst aangeboden, welke foto vervaardigd is door atelier „Rembrandt", Schans alhier. Vermelden we nog, dat het orkestje voor goede muziek zorgde. Straatsteen-argumenten In een der laatste nachten werd de wethouder de heer K. Steijn, wonende aan de Groene'.aan, op geschrikt door glasgerinkel. Bij onderzoek bleek, dat een steen door de ruiten was geworpen. Aan den klinker was een brief bevestigd, behelzende de afwij zende beschikking door Maatschapp-^jk Hulpbetoon op een verzoek om steun van zekeren J. M. M. is door de politie in arrest gesteld. Hij heeft een medeplichtige gehad, die thans door de politie wordt opgespoord. St. Dens dedit De Ned. R. K. Land- en Tuin-arbeidersbond „St. Deus dedit", afd. Heemstede hield Woensdag een vergadering. De voorzitter opende met den christelijken groet en heette de leden van harte welkom. Bij de mededeelingen vrosg de voorzitter of de leden er mede accoord gaan aan de com missie voor de Bloemententoonstelling f 75 subsidie te verleenen. De vergadering ging hiermede accoord. Voorts werd medegedeeld dat men dit jaar dertien weken uitkeering zal krijgen. Dit heeft een contributieverhoo- ging ten gevolge van 3 cent. Dit zal echter van de bondscontributie betaald worden. Dan deelde de voorzitter mede vooral voor de losse arbeiders dat de arbeiders die een week achter zijn met hun contributie, geen uit keering kunnen krijgen. Spr. raadde hen aan, hiermede rekening te houden om teleurstel ling te voorkomen. Voorts dat zij die los- arbeider zijn en nog voor vast betalen, zich spoedig voor los moeten opgeven om teleur stellingen bij eventueele uitkeeringen te voor komen. Dan volgde een causerie door den voorzit ter, den heer J. Behage, over de behande ling en het trekken van bloembollen. Spr. behandelde achtereenvolgens de Hyacinten, Crocussen en Narcissen. Nadat door eenige leden vragen waren gesteld en door spr. be antwoord, deelde hij mede dat dergelijke le zingen meer zullen worden gehouden ook voor het hoveniersbedrijf. De vergadering stemde hiermede in onder applaus. Aan het einde der vergadering dankte de voorzitter allen, vooral de losse arbeiders voor hun aanwezigheid en sloot haar met den christelijken groet. Voor de volgende vergadering waarin weer een spreker zal optreden, worden alle land en tulnarbeiders verwacht. Burg. Stand Ondertrouwd: P. A. Vro- mans en E. A. ós Haan. Getrouwd: H. M. Jansen en G. H. Boting L. M. van Keulen en J. W. Remmerswaal J. Mulder en S. Adema. Geboren: z. van B. Leef tink—Bos z. van 8 Stolwijk—v. d. Maden z. van C. J. Peeperkornvan Empelen. Overleden: A. Zwikstra, 30 jaar, ongeh. Gevonden voorwerpen. Gevonden en te rug te bekomen bij: J. Kernekamp, Bosch- en Duinlaan 20, Bloemendaal, een dames handschoen; Prenen, Oostertuindorplaan 4, Haarlem, een manchetknoop; Kennel Fauna Haarlem, een tekkel; H. de Jong, Zandvoor- terweg 27, Aerdenhout, een Lipssleutel no. 31748; firma van Amerongen, Bloemendaal- scheweg 18, Bloemendaal, een damesrijwiel; Smit, Alb. Thijmlaan 57, Bloemendaal, een dameshandschoen met bontrand; J. Trouse- lot, Julianalaan 54, Overveen, een voetbal; Politiebureau te Haarlem, een reservewiel met band van auto; Ter Horst, Ramplaan 8, Haarlem, een voetbal; de Graaf, Sterre- boschlaan 1, Bloemendaal, een doos post papier; W. Oosterhof, Alb. Thijmlaan 63, Bloemendaal, een fietspomp; aan den politie post te Aerdenhout, een Lipssleutel no. 27020, een zwarte ceintuur; aan het bureau van politie te Overveen, een blauwe clut, een zakdoek met een geldstuk, een zweep, een Lipssleutel No. B 4992, een zwarte over schoen. Personalia Mej. E. J. P. Homburg, al hier, is benoemd tot tijdelijk onderwijzeres aan de bijzondere school te Rijk (Haarlem mermeer) Burgerlijk Stand. Geboren: Dirk, z. van Cornells Andries van den Berg en van Jo hanna de Lang. Getrouwd: Gijsbert van Beem, oud 26 jaar en Hendrika Wilhelmina Spiering, oud 25 jaar. Gverlcöen: Jan Cornells van Genderen, oud 43 jaar, echtgenoot van Johanna van der Ruit, wonende te Velsen. Euterpe" Gisteravond gaf Haarlems Symphonleorkest „Euterpe", onder leiding van den heer J. A. Meng, een conoert in het Provinciaal Ziekenhuis Om 7 uur werd begonnen met een nummer voor cello en piano dat door de dames Hes sels op uitstekende wijze werd gespc-eld Zil hadden dan ook een dankbaar applaus in ontvangst te nemen. Ongeveer 7.45 uur voer de het orkest den Feestmarsch van Raff uit. die zeer naar behooren werd uitgevoerd. Hierna volgde een door den heer Van der Weide gespeelde cello-solo. Voor de pauze waren nog twee nummers af te werken, w.o. het Andante uit de le symphonie van L. van Beethoven, terwijl als laatste nummer ge speeld werd „Ballet Roramunde" van Schu bert. Ook deze nummers werden op keurige wijze afgewerkt Na de pauze werd nog een trompet-solo, „Vielliebchen", een fantaisie polka van Emil Joseph op fraaie wijze door den heer A. Wen- stedt vertolkt. Als laatste nummer stond op het programma „Rigoletto" van Verdi. De diverse solo's in dit nummer werden subliem uitgevoerd en tot slot „Abschied der Gladia toren". Het langdurig en geestdriftig applaus bewees, dat dit concert bi) patiënten en ver pleegsters in goeden smaak viel. Ook de heer Meng kan met voldoening op dezen avond terug zien. DE HOSPFSBRUG Nu zit er schot in Met de werkzaamheden aan de nieuwe Hospesbrug, is men thans zoo ver gevorderd, dat binnenkort de eerste ijzeren brugspant kan gelegd worden, waardoor de verbinding der beide oevers tot stand zal komen. Dan zal ook weldra de beteekenis duidelijk wor den van de uitgezette latten in Vaart en Duin. Deze geven n.l. aan, waar de 6 meter breede sloot komt te liggen, welke van de Brouwersvaart, langs de geheele oostzijde van Vaart en Duin wordt gegraven en welke tamelijk diep de plaats in komt, om een aantal groote, mooie boomen te kunnen behouden. Voor het graven van deze sloot was noodlg de toestemming van „Rijnland". Deze toesteming zal wel verkregen wor den, indien ze al niet reeds verkregen is. Tegenover de aanwinst van deze vaart, staat echter het verlies van de sloot langs ce oostzijde van Jen Korte Zijlweg. Een voordeel hiervan zal echter weer zijn dat de onooglijke heg langs deze sloot ook gesloopt kan worden. Wat er echter gebeu ren zal met de brug bij den Ingang naar Vaart en Duin, ts nog niet duidelijk. Maar één ding Is zeker. n.l. als de bolletjes, die thans op het bollenveld zoo dik onder het riet zitten, in het voorjaar boven den grond komen, zich zeer zouden verwonderen over de veranderingen, welke hier gedurende de periode van hun winterslaap zullen plaats hebben, indien zij nl. daartoe ;n staat waren. VOOR GOEDKOOFER LICHT Zooals men weet. is te Zwanenburg en Halfweg een commisie opgericht ter behar tiging van de belangen der inwoners Inzake het vastrecht voor electra. Was het aanvan kelijk de bedoeling zich te beperken tot bo vengenoemde plaatsen, nu men uit ver schillende deelen van de Haarlemmermeer tal van bijvalbetulglngen krijgt, heeft de commissie gemeend haar actie te moeten voortzetten en uit te breiden over de ge heele gemeente. Getracht wordt handteekeningen te verza melen van gezinshoofden, die een verlaging van het tarief voor vastrecht wenschen. De commissie, die deze zaak op grootsche wijze aanpakt, heeft haar werken reeds vcor een deel beloond gezien, doordat vele voor aanstaande personen medewerking toezegden. Het bestuur, dat zijn secretariaat voor- loopig heeft IJ weg 30. Halfweg, laat niets onbeproefd om in alle deelen van de Haarlemmermeer personen te vinden, die genegen zijn het bovenomschreven doel te helpen bereiken. NOODLANDING Wegens een defect aan den motor moest een militair vliegtuig, bestuurd door den sergeant T. uit Soesterberg, een noodlan ding maken op een stuk land, gelegen bij de boerderij van den landbouwer V. aan den Hoofdweg te Hoofddorp. Het toestel, dat nabij een hooiberg terecht kwam, werd vrij e-nstjg gehavend; de be stuurder kwam er echter heelhuids af. Het vliegtuig is later gedemonteerd en naar Soesterberg overgebracht. PAARDENMARKT De winterpaardenmarkt zal te Hoofddorp worden gehouden op Dinsdag 15 December a. s. Verder zal op lederen Donderdag in de maand December te Hoofddorp een vee markt plaats hebben. De Winkelweek De trekking van de geluksbonnen, welke door de winkeliers in verband met de winkelweek, worden uit gegeven zal plaats hebben op 10 December a. s. in hotel „De Landbouw" te Hoofd dorp. DE BIETENCAMPAGNE De bietencampagne in den Haarlemmer meerpolder is zoo goed als geheel geëindigd. De campagne heeft alt jaar maar zeer kort geduurd en het vervoer heeft in ongevepr vier weken z'n beslag gekregen. Dit jaar werden maar 650 hectaren met bieten be- teeld. Het suikergehalte was goed. WINTERAARDAPPELEN De oogst van de winteraardappelen in dezen polder is thans ook geheel geëindigd Bij de vele verbouwers van aardappelen waren aanvankelijk met het oog op het gure, koude weder de verwachtingen omtrent op brengst en kwaliteit niet hoog gespannen, temeer ook al, omdat de ziekte in dit gewas zich vrij spoedig begon te vertoonen. Nu de winteraardappelen werden gerooid, bleek, dat er door de langzamerhand ingetreden droogte toch nog veel van den oogst is terecht gekomen. Vooral de sterke soorten hebben weinig var. de ziekte te lijden ge had en een flink beschot opgeleverd. Tooneelavond Woensdagavond gaf de tooneelclub „Kunst na Arbeid" haar eerste uitvoering. Voor de pauze werd opgevoerd „In den Zilveren Haas" en daarna 't klucht spel „Zet je petje af". Beide stukken wer den vlot gespeeld en, hoewel de meeste spe lers voor het eerst op de planken kwamen, was hun dit niet aan te zien. Personalia Onze oud-plaatsgenoot, de heer J. H. M. van Reeuwijk. heeft met goedg evolg het examen afgelegd voor can- didaat-notaris. HOORN, 26 November. Kaasmarkt. Aan gevoerd werden 17 stapels, wegende 20263 Kg. Kleine f 28. Commissie f 25. Fabriek f 24, Fabriekscommissie geen. Handel matig. BROEK OP LANGENDIJK. Veiling van 27 November. Aanvoer: 500 K.G. Wortelen 2.80—3.—, Kleine wortelen 1.—, 4600 stuks Bloemkool reuzen 2.105.70, 37000 K. G Roode Kool 0.60—2.70, 14500 KG. Gele Kool 0.60—1.30, 25000 K.G. Deensche Witte Kool 0.70—1.80, 12000 K.G. Uien 4.70—5.20, Grove 5.005.50, Drielingen 5.205.40, Nep 9.70, 2000 K.G. Bieten 1.00—2.30. NOORD-SCHARWOUDE. 27 November. 1700 Kg. Wortelen f 2.70: 7600 Kg. Roode kool f 1.10—1.60; 10200 Kg. Gele lcool f 0.70 —1.20 6600 Kg Witte kool f 0S0; 15000 Kg. Deensche Witte kool f 1.10—1.60; 14400 Kg. Uien. Uien f 4 304 90; Grove f 4.905.30; Drielingen f 5 30—550. SCHAGEN. 26 Nov. Veulenmarkt. Aan gevoerd 100 stuks. Veulens 100—150; 1H-ja rige paarden 125230; 2%-jarige paarden 175—280; Rijtuigpaarden 300—475: Werk paarden 180350: Slachtpaarden 100250; Hitten 85285. Handel goed. BEVERWIJK, 26 Nov. De Coöp. bloem bollenveiling Beverwijk hield Donderdag in haar gebouw aan de Breestraat hare weke- ïyksche verkooping van leverbaar en plaat materiaal. (Gladiolen werden alle voetstoots verkocht.) Aangevoerd en betaald werd per 100 stuks voor Gladiool Prince of Wales 12 op 30 ct„ Red. Canna 15 op 60—65 ct. Panama 12 op 45 ct., L'Immaculee 12 op 35 ct., Jac. van Beieren 12 op 40 ct., Prince of Wales z. 12 op 45 ct., Marianne 10 tot 17 ct., War 10 op 21 ct., Gén. Pétain 14 op 65 ct., 12—14 35 ct„ 10—12 25—20 ct., Corry 12 op 40 ct., 10—12. 25 ct. Halley 12 op 30 ct., 10—12, 16 ct., L In nocence 12 op 60 ct., 10—12, 27 ct., Brench- lyensis z. 12 op 80 ct., z. 10—12, 21 War 14 op 55 ct., z. 12—14, 30 ct„ z. 10-"ia' 19 ct„ Crimson Glow z. 8—10, 9 ct., Bril la 12 op 55 ct„ 10—12, 25 ct., Rubini 12 op ct., Peace 14 op 50 ct., 12—14, 25 ct., 10—l* 16 ct.. War 14 op 55 ct., Yvonne 12 op 30 10—12, 22 ct., Urel. favorite 12 op 1-25 10—12, 29 ct., America 14 op 50 ct., 12—14» ct„ Early Sunrise 12 op 50 ct., 10—12, 31 c America 12 op 30 ct., 10—12, 22 ct., Mar. F°«' 12 op 30 ct., 10—12, 20 ct., Francis King op 35 ct., 10—12, 18 ct., Maidenblush 12 40 ct., 10—12, 17 ct„ Flaming Sword 10—11 15 ct., White City 10—12, 18 ct„ Pink PeT' fection 12 op 45 ct., 10—12. 20 ct., L'imm® culée 12 op 25 ct., 10—12, 16 ct., White Gian» 12 op 45 ct., 10—12, 17 ct., 12 op 80, 60 Rubini 12 op 50 ct., Lilac Wonder 12 op 35 White Giant 14 op 95 ct.. 12—14, 45 ct., 1®7 12, 24 ct.. Rose Précose 14 op 90 ct., 12—1 55 ct., 10—12, 16 ct.. Baron v. Wijnberge" 12 op 2.20 ct., Crimson Glow 12 op 40 Ct-< Vvonne 10—12, 24 ct.. Electra 10 op 16 c*" War 16 op 95 ct„ 14—16, 60 ct., 12—14, 30 10—12, 18 ct., Sunsise 12 op 45 ct. Schwabe z. 14 op 75 ct„ z. 12—14, 35 ct., Peace z. 1* op 55 c., z. 12—14. 30 ct„ Salmonea z. I4 ®P 110 ct., z. 12—14, 115—105 Ct., z. 10—12, 42 Ct- Jac. v. B. z. 14 op 45 ct.. Lilac Wonder 14 op 55—60 ct., P. Progession 12 op 45 tc., Pan®" ma 12 op 65 ct., Brenchl. 10—12, op. 22 White Giant 14 op 105 ct., Catharina 12 pp 55 c., Mr. Mark 12 op 90 ct., 10—12, 26 ct- Salmonea 12 op 85 ct., Orange Queen 14 op 135 ct., 10—14, 57 ct., Niagara 14 op 55 ct- Pfitzer's Triumph 12 op .370 ct., 1012, 14 ct., 8—10, 65 ct. BEVERWIJK, 26 Nov. Gladiolenveiling Mrs. Alkemade 14 op 50, 12op 30. 1012 22; Bleriöt 12 op 115, 10—12 op 54; BrencP' leyensis 12 op 80, 10-12 op 21; Catharina 1 op 75, 12 op 55. 10—12 op 28; Early Sunrise»^ op 50, 10—12 op 31; Electra 12 op 80, 10—V op 37; Francis King 12 op 35, 1012 op Generaal Patain 14 op 65, 12 op 35, 1012 25; Halley 14 op 80, 12 op 45; L'Immaculée 1' op 45; Jacoba v. Beyeren 14 op 55. 12 op 4°' 10—12 op 30; Lilly Lehman 12 op 35. 1° op 16: Loveliness 12 op "5. 10—12 op 40: M®1'. denblush 12 op 40, 10—12 op 17; Marecb®1 Foch 14 op 50. 12 op 35, 10—12 op 20; Ni®' gara 14 op 55, 12 op 45, 10—12 op 26; Od»> 12 op 50, 10—12 op 30; Orange Brillant j op 135, 10—12 op 40; Panama 12 op 65. 10-1' op 25: Peace 14 op 55, 12 op 40. 10—12 28- Pink Perfection 14 op 65, 12 op 55, 10—12 OP 27; Prince of Wales 14 op 75; 12 op 45, 10—1 op 25; Psyche 14 op 60, 12 op 40, 10—12 OP 20; Rubini 14 op 60, 12 op 50, 10--12 op 30; Salmonea 14 op 110, 12 op 103, 10—12 op 43» Schwaben 14 op 75. 12 op 45; Vesuvius 12 60, 10—12 op 25; War 16 op 75, 14 op 65, j' op 40, 10-12 23; Wilbrink 12 op 55; Wh>£ Giant 14 op 105, 12 op 80. 10—12 op 28. White City 14 op 55. 12 op 3 7.10-12 op l8' Bar. v. Wijnbergen 12 op 220: Brillant 12 oP 55, 10- 12 op 25; Corri 12 op 40, 10—12 op 2»» Crimson Glow 14 op 70, 12 op 50; Energi on 55. i? on 50 10—12 op 32: Kreiage's Favo rite 12 op 125, 10 12 op 30; Lilac Wonder 14 0q 65, 12 op 45, 10—12 op 25; L'Innocence 7 op 60, 10—12 op 27; Marianne 14 op 65, 12 oP 50, 10-12 op 22; Mr. Mark 12 op 90, 10— j* op 26; Orange Queen 14 op 135, 12 op 110, J 12 op 57; Pelican 14 op 95, 12 op 60. 10— op 25; Pink Progressian 12 op 45: Pfitznef® Triumph 12 op 370. 13-12 op 120; Rosett® 12 op 65, 1012 op 42; Rose Précose 14 op 12 op 55, 10—12 op 24; Trudel Grotz 9 op 6»» Violetta 12 op 90. 1012 op 20; Yvonne 14 °P 50, 12 op 3C 13—12 op 22. HOOFDDORP 26 Nov. Rogge 550—6.-'' Gerst Chevallier 6.506.75, Haver 6 157.— Witte Duiveboonen 1011. Paaraeboond1 7.00--7.50, Groene erwten 10.50—12.50, Kaf' wei 2223, Geel mosterdzaad 14.0016.S°' Blauwmaanzaad 25—26, Kanariezaad 9.0®-' 9.50. Prilzen per 100 K.G. LEIDEN, 25 November Coöp. Groenten-' Fruit- en Bloemenveilingver. „Lemen Omstreken" Andijvie f 0 501.00. BloeC' kool 1 5.00—10.00; idem II f 1.40— Roode kool 1.80—3.80; Savoye kool 1.59-' 4.00; Groene kool 0.60—180; Pietersd1® 0.80—1.50; Prei 1.10—2.00; Kropsaiad® f 0.40—1.50; Selderie 0.80—150; Knoiseid®' rie 1.80—3 00; Wortelen 3 10—6.70, Pf 100 stuks: Kroten 1.002.00; idem %e*: f 5.00—7.00; Witloof 10—16: Buerenec0; 3—6; Uien 5.40—6.00; Wortelen 1—3' Spruiten I 3—6; idem II 1—3, p. 100 K°' TELEFOON 10409 Boek-, K>ntror- «1 Sc|inoIboekbf Romans, Prentenboeken, Jongens- en Meis jesboeken, Vulpenhouders, Vulpotlooden, Doozen Post, Schrijfblocs, Postz.-albums. ililflh-—GIJ BEHOEFT NIET TE TWIJFELEN! OOK VOOR IS UW ADRES PULLOVERS, zuiver wol, vanaff3.25 g g LUMBERJACKS, met treksluiting f3.75 gig NAPPA HANDSCHOENEN f2.95 §g AMERIKAANSCHE WANTEN fo.SG m B LEEREN ZELFBINDERS f0.95 B H SPORTKOUSEN, zuiver wolf 1.50 g m Verrast Uw kinderen met een geschenk uit onze uitgebreide SU collectie KAMPEERARTIKELEN. Onze specialiteit: RUGZAKKEN en VELDFLESSCHEN PRIMA GEVOERDE LEEREN JEKKERS f25.00 sa J LEEREN BEENKAPPEN, le soortf4.25 H 1 BEENPIJPEN, onze specialiteit f O Q5 BB Voor Dames en Heeren. B DAMES- en HEEREN-RIJBROEKENf5.90 B B GROOTE SORTEERING DAMES- en HEEREN-TRAINING- B EN SKI-CÜSXUMES. S SPECIAAL REGENKLEED1NG VOOR DAMES, HEEREN EN KINDEREN Voetballen, Voetbalkleeding, Sportartikelen. Clubs en Vereenigingen 10 pCt. extra korting. Kectr. St k «ctr. T1 i <*tr. Ki i!®ctr. r(j

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 6