Ken nemerland Informatie Cheque-koersen m Stofzuigerhuis MAERTENS IJMUIDEN IJMUIDEN-OOST VELSEN HEEMSKERK UIT DEN OMTREK HILLEGOM HERINGA WUTHRICH, HAARLEM ELECTRICITEIT NOQRDWIJKERHOUT LEIDEN SASSENHEIM BENNEEROEK SPAARNDAM ZANDVOORT HAARLEMMERMEER WARMOND Barteljorisstraat 16-Tel. 10756 VAMPYR stofzuigers f 105.- TER AAR Staat van Besommingen van de heden aan den Rijksvischafslag aan gekomen MARKTBERICHT RIJKSVISCHAFSLAG W eerzinwekkend BINNENLANDSCH NIEUWS Statuten De „Sctrt." bevat de statuten van de N.V. Visscherij Maatschappij „Sylt", alhier. St Nïcolaasfeest R.K. Volksbond Het St. Nïcolaasfeest, dat jaarlijks voor de kin deren der leden van den R.K. Volksbond gegeven wordt, zal dit jaar voor den kring IJmuiden-Oost op Zondag 6 December van 3 tot 5 uur in het patronaatsgebouw wor den gehouden. Winkelweek Namens de deelnemers aan de winkelweek alhier zal St. Nicolaas een bezoek brengen aan het Antonius-Zie- kenhuls en aan de werkinrichting van de Vereenlging voor Zwakzinnigenzorg. Verloting R. K. Vrouwenbond De Zater dagavond in het R. K. Vereenigingsgebouw gehouden verloting voor het vaandel der R. K. Vrouwenbond, had den volgenden uitslag: lste prijs, rijwiel n. 426; 2. salontafeltje no. 294; 3. rookstel, no. 797; 4. servies, no. 126; 5. fruitmand, no. 870; 6. waterstel, no. 856; 7. kussen, no. 53; 8. taart, no. 946 9. brood zaag, no. 289; 10. rollade, no. 936; 11. thee lichtje, no. 405; 12. ontbütlaken, no. 116; 13. chocolade ketel, no. 668; 14. hakmes en blok, no. 369; 15. zwabber, no. 756; 16. worst, no. 958; 17. melkkan, no. 363; 18. aschbak no. 751; 19. schaaltej, no. 886. .Speldjesverkoop De Zondag gehouden speldjesverkoop ten behoeve van het Natio naal R. K. Tehuis „liuctor et Emergo" heeft in totaal ruim i 72.— opgebracht. Eindelijk een oplossing De ruim 1000 zakken met bloembollen welken geruimen tijd wegens een geschil op het erf van de N.V. C. A. v. Z., aan den Rijksweg te Noord dorp gelegen hebben, zijn thans verdwenen. De bollen waren bestemd voor de provincie Zeeland en zijn beland in de Beemster. Bijartclub „De Zon". Hedenavond wor den de nederlaagwedstrijden voortgezet en wel tegen de sterkste tegenstanders van „O. V. 3." uit Haarlem. Het eerste vijftal speelt in café „De Zon", het tweede vijftal in café „De Streng" en het derde vijftal in café „Jachtlust". Missie Naaikring Zondag werd in het zaaltje van de voormalige pastorie een ten toonstelling gehouden van de werkzaamheden vervaardigd door den Missie Naaikring. Tal van prachtwerken waren daar te zien op het gebied van priester en altaargewaden. Kleer tjes voor de arme kinderen in de Missie enz. enz. Het geheel toonde aan het groote nut en het geweldige werk van den Missie Naaikring, hetgeen in alle opzichten zeer te waardeeren is. Onze plaatsgenooten Missionarissen zul len wel weer met verlangen naar al het mooie en voor hen onmisbare werk van de ijverige Hillegomsche dames uitzien Moge O. I>. H. dit edele werk van liefdadigheid voortdurend en rijkelijk zegenen! Zusters jubileum Zondag a.s. zal het 75 jaar geleden zijn, dat de Eerw. Zusters van de Congregatie van Onze Lieve Vrouw van Amersfoort haar intrede in Hillegom deden. Wat deze Zusters in Hillegom gedurende dien tijd hebben medegemaakt is ontzettend en vooral den eersten tijd was hun tegenwoor digheid in Hillegom een opoffering van be lang. Gelukkig is dit den laatsten tijd heel wat beter, hetgeen ons ten zeerste verheugt, omdat deze Zusters voor Roomsch Hillegom onmisbaar zijn. Veel, zeer veel dank is onze Katholieke bevolking aan deze Eerw. Zusters verschuldigd en het is mede aan haar liefde- vollen ijver te danken, dat het Katholiek onderwijs te Hillegom zulk een uitstekende reputatie geniet In verband met de tijdsomstandigheden zal dit drie-kwart-eeuwfeest alleen kerkelijk gevierd worden. Deze plechtige kerkelijke viering zal Zondag 6 December plaats heb ben en daarom zal de plechtige Hoogmis in de St. Martinuskerk Zondag om 10 uur uit dankbaarheid worden opgedragen. Voor hen die de Eerw. Zusters bij deze ge legenheid nog gelukwenschen willen aanbie den zal er een gelegenheid zijn in Maria Oord aan de Marisstraat op Zondag 6 Dec. van 12 tot 2 uur. Wij twijfelen niet of velen zullen van deze gelegenheid gebruik maken. St. Nïcolaasfeest Het Volksbondbestuur en afdeelingsbestuur van het St. Nicolaas- feest heeft bericht ontvangen, dat St. Nico laas as. Woensdag een bezoek zal brengen aan de kinderen van de bij de St. Nicolaas- afdeeling aangesloten leden. In verband met het groote aantal kinderen zal St. Nicolaas zitting nemen in de voor malige St. Josephkerk. Evenals verleden jaar zal St. Nicolaas aan de daarvoor in aanmer king komende kinderen wederom zijn ge schenken uitdeelen. Personalia Voor het diploma machine- schrijven slaagden de dames C. van der Steen en A. M. Blokker alhier en A. W. Spaans te Nieuw-Vennep. Zij werden opgeleid door de Eerw. Zusters van Maria-Oord alhier. Gemeenteraad (vervolg) Wethouder Vermeer zegt, dat debat over de algemeene toestanden meer thuis behoort bij de al gemeene beschouwingen. Spr. houdt zich maar bij huls en verbaast zich over de dua listische wijze van voorlichten. Hij ontkent, dat de heer Fijma het woord vroeg, om ad- haesie aan het adres, het was slechts de magogische taktiek. Waar hij sprak van een slaafsche meerderheid ten opzichte van de regeering, maakte hij het ons on mogelijk voor het adres te stemmen. De heer Kerkhcff erkent ook, dat het bij den heer Pijma politieke propaganda was. De heer Loerakker: Ik protesteer met alle krachten tegen de voorstelling der feiten door den heer Kerhoff; ik doe dat als Katholiek. Was dit voorstel objectief ge komen, dan had ik het ook zoo bezien. De voorzitter: Dat adres is buitenge woon knap gesteld, doch het is niet ge- wenscht en niet nationaal gedacht de regeering thans in den rug aan te vallen. Ik heb eerbied voor den minister, die het thans aandurft te regeeren en wie zonder zonden is, werpe op hem den eersten steen; het spreekt vanzelf, dat er fouten gemaakt worden. De heer Kerkhoff: Moet er dan eerst naar de ambtenaren gegrepen worden? De voorzitter: Dat is net niet; het voor stel van den heer Pijma zou thans moeilijk aan te nemen zijn. De heer Jansen: In dezen crisistijd maakt een critiek als van de S. D. A. P. bitter. De heer Kerkhoff: als 600.000 menschen tegen salarisverlaging ageeren, moeten er toch wel schromelijke onbillijkheden zijn. Als de Kath. Kamerfractie op 1 October verklaart te zullen tegenstemmen, dan vraag ik me af: waarom is men op 15 November omgedraaid. De voorzitter: Zelden had ik meer res pect voor die Kath. Fractie dan toen zij den moed had tegen te stemmen. Wat hebben die ambtenaren als de Hollandsche gulden naar de maan gaat? Als de regee ring nog geen krasser maatregelen neemt, zou Nederland ten doode zijn opgeschreven. De heer Van Lierop: Ik blijf protestee ren tegen de loonsverlaging, omdat zij niet van bovenaf begint. De voorzitter is het daarmee niet eens. De heer Van Lierop: De toestand is critiek, maar de regeering ziet dat niet in, anders zou zij geen kruiser bouwen. Wethouder Vermeer: Het is merkwaar dig, dat, waar zoovele knappe koppen al maanden peinzen, men hier de kwestie met handdraai oplost! De heer Spilker: Als klasse kunnen we elkaar onmogelijk verstaan. De welvaart is hier schijn. Van onderaf worden we eerst beknibbeld; de arbeidersklasse heeft al toos geleden. De voorzitter is het met den heer Spilker absoluut niet eens, maar zal zijn kruid droog houden voor de algemeene beschouwingen Het voorstel-Fijma om adheasie te be tuigen aan het adres der Ned. Gemeenten, gesteund door de heeren Spilker en Paase, komt nu in stemming en wordt verworpen met 105 stemmen. Voor stemden de hee ren Spilker, Kerkhoff, Paase, Fijma en Van Lierop. De voorzitter betreurt het, dat zoo ge- loopen is, wat de debatten aangaat. De heer Loerakker: Deze kwestie komt weer aan de orde bij de algemeene be schouwingen. Laat ons waardeering hebben voor elkanders overtuiging. De heer Fijma: Bij de algemeene be schouwingen komt toch altijd politiek. De voorzitter: Laten de heeren zich bij de begrooting beperken tot de gemeente belangen, hetgeen toch hier onze taak is. De heer Van de Loo vraagt gratis voetbal len op een gemeenteterrein door de werk- loozen. De voorzitter zegt: Laten die personen zich tot ons wenden, dan zullen zij een gewillig oor vinden. Hierna sluiting met een dankwoord te ruim 6 uur. Uitbreiding- Politiecorps Door den neu tralen en R.K. Politiebond Is een adres tot den raad gericht om voor de politie-agenten den 8-urendag te verkrijgen. Hierdoor zou den nog 3 agenten moeten worden aange steld. Gezien de tijdsomstandigheden, óók in het hoofdbedrijf alhier, zal dit verzoek voorloopig wel niet kunnen worden ingewil ligd. Aanbesteding De uitslag der gemeente lijke aanbesteding voor den aanleg van de rioleering en de straatwerken in de ver lengde Prins Hendrikstraat is als volgt: Fa. Brand en Van Zwijferen, Den Haag, 5800; fa. Rentenier, Krommenie, 7799; C. J. Janssen, Hillegom (onder voorbehoud), 5944; E. Verheyen, Rotterdam, 7375; Leendertse en Dedel, Hillegom, 7375; Van Geeren Stuifzand, Leiden, 5988; Van Herp Co., Amsterdam, 9750; Bik en Steen- kist, Haarlem, 6280; Dienaar Zn., IJmuiden, 5739; J. Plijs, Assendelft, 8927; Aafjes en Godschalk te idem 9000; fa. SchoorI, Haarlem, 5499; Nijmar en Rusman, Hillegom, 5958; Venhoven Evers, Heemstede, 5429; Bazuin, Delft, 6771; Potman, Abbenes, 5836; D. Ver kerk, Hillegom, 5851.50; Gebrs. Griekspoor, Hillegom, 3950 (de laagste); J. Hoogebrug <te Co., Den Haag, 6333. Gegund aan de laagste inschrijvers. R. K. Kiesvereeniging De R. K. Kies- vereeniging „Recht en Orde" hield haar jaar vergadering in café Van Paridon. De voor zitter. de heer H. Langeveld, opende de ver gadering met den Christelijken groet en heette de aanwezigen hartelijk welkom. De secretaris, de heer J. K. Zonneveld, deed hierna voorlezing der notulen van de vorige vergadering, welke onveranderd wer den vastgesteld. Daar de penningmeester nog afwezig was, werden punt 3, 4, 5 en 6 aangehouden. Tot lid der commissie van kascontróle, centrale Noordwijkerhout, werd benoemd de heer C. v. d. Klauw. Als afgevaardigden voor de Centrale Noordwijkerhout werden herkozen de heeren C. v. d. Klauw en A. Broekhof. Alsnu kwam aan de orde punt 3, rekening en verantwoording van den penningmeester. Hieruit bleek, dat de inkomsten in 19301931 f 264.97 hadden bedragen, de uitg. f 283.82. Een nadeelig saldo dus van f 17.85. De hee ren M. Smit en C. Deutekom werden aange wezen om kas en boeken van den penning meester te controleeren. De begrooting voor het jaar 19311932 werd vastgesteld op een bedrag van f 185 in inkomsten en uitgaven. De contributie werd vastgesteld op een gelijk bedrag als het vorig jaar, n.l. 50 cent per lid en per jaar en 75 cent voor man en vrouw. Als bestuursleden werden in de twee ont stane vacatures N H. de Klerk en H. van Kampen bij enkele candidaatstelling gekozen de heeren M. Braan en J. P. v. d. Ploeg, ter wijl laatstgenoemde ook gekozen werd als lid van het Centraal Bestuur Noordwijker- hcut. Het voorstel oh- in het reglement van de Centrale Noordwijkerhout art. 15 in dien zin te wijzigen, dat bij een vergadering der Cen trale ook de leden der beide plaatselijke kies- vereenigingen tegenwoordig kunnen zijn en daar aan de discussies kunnen deelnemen zonder echter te kunnen stemmen, werd met algemeene stemmen aangenomen. Op voorstel van den heer A. H. v. Noort werd een commissie benoemd, bestaande uit de heeren J. K. Zonneveld, Joh. v. d. Voet uit het bestuur en J. v. d. Werf, H. Looijen- stcin en P. Koelewijn uit de leden, welke het reglement zal herzien en in de volgende ver gadering dit reglement gewijzigd ter tafel zal brengen. Tevens zal daaraan het regle ment der Centrale bijgevoegd worden. Mede gedeeld werd, dat onder leiding van het Central Bestuur der Kiesvereeniging een ka tholieke raadsfractie is opgericht. Bij de rondvraag ontspon zich Ti vrucht bare discussie tusschen den voorzitter en den heer A. H. van Noort over de noodzakelijk heid van een R. K. fractie. Deze gaf als zijn meening te kennen, dat er vroeger nooit ge bleken is, dat er aan een fractie behoefte was, ofschoon hij erkende, dat nu bij de ge wijzigde situatie in den gemeenteraad een fractie is noodig geworden. Nadat door den heer W. H. Langeveld, se cretaris der fractie, nog het een en ander omtrent de fractie was medegedeeld, volgde sluiting door den voorzitter onder dank. Gemeenteraad Gistermiddag vergaderde de gemeenteraad van Leiden. Ingekomen was een adres van de bewoners van de Kooi inzake de in die buurt toegepaste huurverhooging. B. en W. wenschten over dit adres praeadvies uit te brengen. Na eenige bespreking werd gestemd over een voorstel van orde om het adres onmid dellijk te behandelen. De stemmen staakten. De voorzitter zegt toe, dat het praeadvies van B. en W. voor de e.v. raadsvergadering zal worden uitgebracht. Verschillende leden drongen er op aan, dat B. en W. hun invloed zullen aanwenden bij het bestuur der woningbouwvereniging tot opschorting van alle maatregelen tegen de huurdersstaking. De voorzitter zei, dat hiervoor voor B. en W. geen enkele aanleiding bestaat en sloot de discussies over het adres. Bij het voorstel om f 14.000 beschikbaar te stellen voor de verbouwing van het stedelijk museum „De Lakenhal", zei de heer De Ree- de (C.H.), dat het thans niet de tijd is om géiden voor dergelijke werkzaamheden te voteeren. Hij stelde voor de verbouwing uit te stellen totdat de verhoudingen op de geldmarkt meer normaal zijn. Na langdurige discussie werd het voorstel- De Reede verworpen, dat van B. en W. aan genomen. Een bedrag van f 62.000 werd beschikbaar gesteld voor den bouw van het zuidelijk rioolgemaal der centrale rioleering op het terrein tusschen de Geeregracht en het Plantsoen. Voorts werd een bedrag van f 17.200 beschikbaar gesteld voor de verbete ring van de verbinding tusschen de Geere gracht en de Jan van Houtbrug. Een motie, waarin de raad zijn instem ming te kennen geeft met het adres van de Vereeniging van Nederlandsche Gemeenten inzake het wetsontwerp tot verlaging Van uitkeeringen aan de gemeente wérd daarna aangenomen, waarna de raad in geheime zitting ging. Ouderavond Zondagavond vond in de K. S. A. een ouderavond plaats voor alle parochianen, welke avond was georganiseerd door het plaatselijk comité van de K. S. A. Voor een goed bezette zaal opende de voor zitter de heer A. Verkleij den avond met een welkomstwoord. Spr. nam tevens de gele genheid te baat. om het werk van het co mité aan de parochianen duidelijk te maken. Spreker voor deze vergadering was de Z.Eerw. Pater Louryssen, rector van het St. Clemens-retraitehuis te Noordwijkerhout, die sprak over de kwalen der hedendaagsche jeugd. Volgens den gewijden redenaar is de zucht naar genot en vermaak een der groot ste rampen voor onze jeugd. Vooral dans en bioscoop werden gehekeld. In den breede besprak pater Louryssen de gevolgen van dit kwaad. Alle verkeerde nei gingen van de jeugd moeten door het voor beeld der ouders reeds in de kiem worden tegengegaan. De spreker had een aandach tig gehoor en oogstte een dankbaar applaus. Voor de R. K. werkloozen De R. K. werkloozen genieten thans eenige afleiding en ontspanning in de K. S. A. Voor dit doel heeft de K. S. A. belangeloos toegestaan het gebruik van de groote zaal. waar in den vervolge lederen dag gelegenheid is voor ontspanning op allerlei gebied. Ook de geestelijke belangen van de werk loozen zullen behartigd worden. De Weleerw. heer Velthuize heeft in de verzorging van een en ander een groot aandeel. Gisterenmorgen om half tien kwamen de eerste menschen binnen, en bij deze gelegen- heid sprak Zijneerw. een hartelijk en bemoe digend woord. De heer Bisschop sprak als vorzitter der exploitatie-commissie de werk loozen toe, en wees speciaal op het groote belang van goede orde in de zaal. Naar wij vernemen, zal getracht worden, van particulieren giften in natura te ver krijgen. Teylingen IL. en Sn. I 33 In de eerste 10 minuten zijn aan belde kanten eenige snelle aanvallen, waarin Teylingen het gevaarlijkst Is, doch v. d. Klei is pre sent en weet zijn terrein te zuiveren. Wan neer de halflinie van Teylingen den bal opdrijft en doorgeeft aan v. d. Ploeg, blijft de achterhoede van L. en Sn. staan voor een vermeend handsgeval, zoodat T. al heel gauw kan doelpunten, 10. Hierna golft het spel op en neer. Na een half uur trekt L. en Sn. ten aanval en uit een voorzet van rechts kogelt de midvoor in, 11. 5 minuten voor rust heeft L. en Sn. wederom succes, 12. Na de thee hetzelfde vlugge spel, waarbij L. en Sn. een tikje de meerdere is, doch kans om te doelpunten wordt niet gegeven. Ook de aanvallen van Teylingen loopen op niets uit. Wanneer er een kwartier is ge speeld, rent de linksbinnen van L. en Sn. op doel af, doch de linksback van Teyl. valt ongeoorloofd aan, zoodat een penalty volgt, die hard wordt ingeschoten, 13. Het ziet er duister uit voor Teyl., doch zij begrijpen, dat het zoo niet gaat. De opstelling wordt veranderd en.... met succes. Want voor een kei van v. d. Ploeg moet de keeper zwichten, zoodat de achterstand is ver kleind, 23. Na den aftrap neemt Teyl. het spel weer in handen. Na snel spel van man tot man weet de rechtsbuiten van Teyl. te doelpunten, 3—3. De laatste tien minuten golft het spel weer op en neer, waarbij doelpunten uitblijven. De scheidsrechter was op enkele foutjes na goed. Teylingen 3Alphensche Boys 3, 21. Gestaakt. W. Prins t Gistermorgen overleed alhier, 53 jaar oud, het oud-raadslid en bekend plaatsgenoot, de heer W. Prins. De heer W. Prins was een zeer geziene persoonlijkheid in het vereenigingsleven en bezette gedurende de raadsperiode van 1923 1927 den protestantschen zetel in den raad. Donderdagmiddag zal het stoffelijk over schot op de algemeene begraafplaats ter aarde besteld worden. Opening nieuw gebouwde meelmaalderij Maandagmorgen waren naar aanleiding van bovengenoemd feit vele genoodigden ter plaatse aanwezig. Te ongeveer kwart voor 12 nam de heer Hartog, wien met het ont werp en uitvoering van het geheel belast was, het woord, waarin hij liet blijken, dat het hem een aangename taak was, te meer, daar hü voor zichzelf er van overtuigd kon wezen, dat hij de geheele machinale con structie tot volle tevredenheid van zijn principaal aan hem mocht overdragen. Ook de Zeereerw. heer pastoor, die vooraf het gebouw gewijd had. werd het woord ge geven. Hij zeide o.m., dat het hem een ge noegen deed, te prijzen de technici, die het gemaal met den meesten zorg hebben ge bouwd en geconstrueerd en spr. hoopte, dat Gods besten zegen, welke Z.eerdw. heden morgen over het gebouw afgesmeekt had, hierop mocht rusten. Hierna sprak nog de heer A. Fibbe, elec- tro-techniker van het gebouw; deze hoopte, dat, hetgeen hier was opgezet, met den grootsten bloei mocht voortgezet worden. Hy overhandigde den heer Rutte als blijvende herinnering een gouden vulpen met inscrip tie, hopende dat hij hiermede de winst mocht noteeren, welke, naar hij hoopte, de onderneming zou afwerpen. Tot slot van dit gedeelte nam wethouder v. d. Laan van Haarlemmerliede het woord, daar de heer Simons, burgemeester, verhinderd was te komen, preker memoreerde, dat het gebouw voor dezen tijd werkelijk een grootschen opzet kon genoemd worden: nu in dezen tijd van economische crisis zoo'n zaak te ondernemen vond spr. prachtig. Daarna knipte mevrouw Rutte het lint door en verklaarde wethouder v. d. Laan de maalderij officieel geopend. De heer Rutte draaide den hoofdschakelaar, die voor deze gelegenheid versierd was. om en terstond daarop werd alles in werking gesteld. De heer Hartog noodigde daarna allen uit, hem te volgen in een rondgang door de maalderij, waarin hij de werking van de geplaatste machines verklaarde. Daarna werd de eerewijn geschonken. BELASTTN G -PERCENTAGE B. en W. stellen den raad voor, het hef fingspercentage voor de belasting 1932 te be palen op 35. f Raadsvergadering Door B. en W. is een raadsvergadering uitgeschreven tegen Woensdag 2 en Donderdag 3 December, des namiddags te half acht ten raadhuize, eventueel Vrijdag voort te zetten. De agenda is als volgt: 1. Ingekomen stukken. 2. Verzoek van een wachtgelder om de premie voor weduwen- en weezenpensiosn voor rekening van de gemeente te nemen. 3. Verzoek om ontheffing van een bepa ling der bouwverordening. 4. Voorstel tot ruiling van grond. 5. Voorstel tot nadere vaststelling van den verkoopsprijs van bagger. 6. Voorstel tot aanvulling van het besluit tot het overnemen van wegen van de ge meente Bloemendaal. 7. Voorstel tot wijziging van de verorde ning op het grond- en het woningbedrijf. 8. Voorstel tot vaststelling der verorde ning betreffende de vijfjaarlijksche herzie ning der strafverordeningen. 9. Voorstel tot het verleenen van een crediet voor het in werkverschaffing doen aanleggen van een weg in plan-Noord. 10. Belastingreclames. 11. Prae-advies van B. en W. op het ver zoek om afschaffing van de personeele be lasting op de bedrijfsbiljarten. 12. Voorstel tot wijziging der legesveror dening. 13. Voorstel tot herziening der tarieven van de badinrichting. 14. Voorstel tot in beginsel besluiten tot wijziging van de schoolgelden voor het voorbereidend, het gewoon en het' uitge breid lager onderwijs. 15. Voorstel tot goedkeuring van de be grooting 1932 voor den gemeentelijken dienst voor Maatschappelijk Hulpbetoon. 16. Behandeling van de begrooting voor het dienstjaar 1932. V. V. V. Zand voort. In Bodega Mustert aan den Strandweg hield de V. V. V. Zand- voort gisteravond haar algemeene ledenver gadering. De heer Padt als voorzitter opende de ver gadering en gaf in het kort een overzicht over den arbeid in het afgeloopen seizoen. Hij memoreerde de teleurstelling, die ook V. V. V. dezen zomer ondervonden heeft. Het bezoek op de H. O. V.-concerten den Israëlie- tischen avond en die van de Italiaansche Opera was zeer teleurstellend. Toch was het er verre van, dat men bij de pakken zou gaan neerzitten en de voor zitter hoopte, dat ook de leden dat niet zou den doen. Dezen winter zouden de voorbe reidende maatregelen voor den nieuwen zo mer weer getroffen worden en met steun en hulp van de belanghebbenden zal V. V. V. getrouw zijn aan haar doel, bevordering van het vreemdelingenverkeer. Bij de bespreking van de vernieuwing van het contract met de H. P. V. werd door den voorzitter medegedeeld, dat geen nieuw con tract zou worden aangegaan, maar dat de werkwijze, die tot nu toe gevolgd was, schrif telijk zou worden bevestigd. Hij gaf een over zicht van een achttal punten van de over eenkomst, waarbij het voornaamste wel was, dat de exploitatie van het informatiebureau op het Stationsplein weer toevertrouwd werd aan V. V. V. De heer Gunters vroeg, of de redactie wel juist was, dat de namen der leden in den Gids vermeld zouden worden. Daar de voorzitter verwarring vreesde met gids en folder zal deze bepaling nog nauw keuriger worden omschreven. De Zandvoortsche Courant had het ver zoek gedaan in een vergadering, om officieel orgaan van de vereeniging te mogen worden. Besloten was toen, om dit een punt van de volgende agenda te maken. Daar er over dit punt geen besprekingen werden gevoerd, werd het bestuursvoorstel, dat men geen prijs stelde op een officieel orgaan, met algemeene stemmen aangeno men. Tot leden van de kascommissie werden ge kozen de heeren Verhoef, d'Hooge en Gun ters. Besloten werd voor 1932 een nieuwen fol der te doen vervaardigen. De voorraad van 15000 exemplaren, het vorige jaar aange schaft, was bijna uitgeput. Het bestuur deelde mede, dat de krachten van V. V. V. vooral geconcentreerd zouden worden op binnenlandsche reclame, daar van buiten, vooral uit Duitschland, weinig gasten voor ons baddorp verwacht worden. Ook verwacht men, dat de Nederlanders het ko mende seizoen ook niet zoo zullen uittrek ken naar het buitenland, maar meer in eigen omgeving hun vacant Ie tijd zullen doorbren gen. Na korte rondvraag werd de vergadering gesloten. GROOTER ZANDVOORT In Bentveld bestaan groote plannen. Door het maken van een nieuwe bebouwing wil men in het terrein aan de Zuidzijde van de Zandvoortschelaan aansluiting brengen aan het Bloemendaalsche Villapark, zooals zich dat in Naaldenveld en Groot Bentveld heeft ontwikkeld. De aannemers Gratema en Dinger te Am sterdam, verzoeken voor Ir. P. G. van Kuijk den Gemeenteraad tijdelijke ontheffing van de bepaling, dat niet gebouwd mag worden of de wegenaanleg moet voltooid zijn. Waar nu een dubbele villa gebouwd zal worden op het terrein naast dat van de Zandvoortsche waterleiding, waar momenteel nog geen straataanleg is, maar deze wegen spoedig tot stand zullen komen bij verdere uitvoering van dit grootsche plan, is de volledige aan leg slechts een kwestie van een korten tijd. De Commissie van Bijstand van Publieke Werken heeft geen bezwaar en B. en W. adviseeren den raad tot bevestiging van hun reeds verleende goedkeuring, die gegeven is onder voorwaarde, dat de raad deze tijdelij ke ontheffing kan verleenen. Met te meer aandrang verzoeken zij toestemming, daar bij goedkeuring aan het geheele plan een spoe dige uitvoering gegeven zal worden. In gelijken geest verzoekt mevr. A. V. van Kattum—Dekker den raad een ruiling van grond. Deze ruiling staat eveneens in ver band met groote bouwplannen op het zelfde terrein. Kosten van verplaatsing van hek werk enz. zijn voor rekening van verzoek ster. Bfj dit verzoek is de garantie gevoegd, dat bij uitvoering van dit plan een gebruik van 75 pet. der arbeidskrachten uit inwo ners van Zandvoort moet bestaan, terwijl het plan is, om de volle 100 pet. te waar borgen. Komen deze plannen tot een begin van uitvoering, dan zou dat reeds dadelijk voor Zandvoort van groote beteekenis zijn. Ook in de toekomst zal deze groote uitbreiding haar waarde hebben. Salaris Mevr.- de BoerJoosten heeft verzocht om uitbetaling van haar salaris over Augustus en September als tandarts van deze gemeente, aangesteld voor de schooljeugd. Zij grondt haar verzoek op het wel uitbetalen van salaris over de maand September aan haar assistente, mej. Bos. De meerderheid van B. en W adviseert afwijzend op dit verzoek te beslissen, daar in de vacantiemaand geen diensten zijn ver richt en ook in de maand September niet, daar teen de localiteit nog' niet gereed was. Personalia De heer T. de Goede, on derwijzer aan de bijzondere school aan den Sloterweg (hoofd de heer Suijk) alhier, is in gelijke betrekking benoemd te Amsterdam. Het nieuwe pontveer bij Schiphol De nieuwe ponthaven in de Ringvaart nabij het vliegveld Schiphol is thans bijna gereed ge komen. De oprit aan de zijde van Amstelveen wordt geasphalteerd, terwijl aan den kant van Schiphol een straat van 300 M. lengte wordt aangelegd. Verder wordt de weg eenigszins verbreed, terwijl eenige boomen worden gerooid. Binnen enkele dagen zal de nieuwe pont wel in dienst worden gesteld, waardoor een betere verbinding met Amstelveen zal zijn verkregen. Opdracht Bij de door het bestuur der bijzondere school, aan den Sloterweg' te Rijk gehouden aanbesteding voor het bouwen van een on derwijzerswoning aan de Burgemeester Amersfoordtsiaan te Schiphol, waren 16 bil jetten ingekomen. Het werk werd opgedragen aan den heer G. Roos te Rijk, alhier, vóór 7490 Afscheid S. Veldman Wegens het be reiken van den pensioengerechtigden leef tijd, werd aan den heer S. Veldman, op zijn verzoek eervol ontslag verleend als hoofd van de openbare lagere school no. 7. aan den Bennebroekerweg, nabij den Aalsmeerder- dijk, alhier. De heer Veldman gaat heden (Dinsdag, 1 December) het onderwijs verlaten, om zich elders te vestigen. In de vergadering van den raad van deze gemeente van 16 Augustus 1906 werd hij tot hoofd der genoemde school benoemd en trad 1 November als zoodanig in functie. Voor dien was hij van 1 Maar 1888 tot 31 Decem ber 1889 onderwijzer te Kroonpolder (gem Beerta)van 1 Januari 1890 tot 30 November 1900 onderwijzer te Finsterwolde en van 1 December 1900 tot aan den dag van zijn in functietreding in Haarlemmermeer, hoofd der school te Beerta (Kroonpolder). De heer Veldman is vanaf 1 November 1906 tot 30 Novmber 1931 onafgebroken als hoofd van school no. 7 in functie geweest; dus ruim 25 jaren. Burgert, stand Van 27—30 November 1931 Geboren- Guurtje, d. van J. Imanse en C. D. Schalk: Gerrit, z. v. K. Versteeg en P. Bogerd. Elizabeth Johanna, d. v. J. van Herwijnen en N. Calandt. Jurriana, d. v. A. Dekker en W. H. Biesheuvel. Petrus Nicolaas Cornells, z. van C. Clemens en W. J. Rode- wijk. Willemina Koosje, d. van J. v. d. Groef en S. W Blijleven. Gerardus, z. van G. Vlas veld en P. Sleggers. Jantje Lamberta, d. van J. F. van der Stelt en J. Zoetebier. Overleden: Elisabeth Steevens, 61 j., geh. m. J. L. Mesman; Richard Krabbendam, 80 jaar geh. m. J. van der Helm. RAADSVERGADERING Onder buitengewone belangstelling van de zijde der werkloozen had gisteren een open bare vergadering plaats van den raad dezer gemeente. Op de gebruikelijke wijze werd het nieuwbenoemde raadslid de heer J. Heit- lager geïnstalleerd. Conform het voorstel van B. en werden de ingekomen stukken voor kennisgeving aangenomen. Schrijven van het R. K. Lyceum voor Meisjes te 's-Gravenhage, houdende ver zoek om subsidie van 69.03 wegens het bezoek van een leerlinge uit deze gemeente aan die school. Conform het gunstig ad vies van B. en W. wordt met algemeene stemmen besloten de gevraagde subsidie te verleenen. Verzoek van de Stichting Landver huizing Nederland om een subsidie van f 10. Met algemeene stemmen werd op dit verzoek afwijzend beschikt. Schrijven van de bestu ren van de diverse in deze gemeente bestaan de onderafdeelingen van vakorganisaties om aan hen ten dienste der werkloozen te ver huren het oude raadhuis tegen een huurprijs van f 50 en hun tevens een subsidie te ver leenen van f 250. De voorzitter bracht hulde aan de bestu ren dezer organisaties, die het lot der werk loozen op deze wijze trachten te verzachten. Volgaarne, aldus spreker, komen B. en W. omtrent deze aangelegenheid met een gun stig advies. De heer Bakker vroeg of bij inwilliging van dit verzoek ook het aanstoot gevend en ergerlijk spelen om geld in de straat een zinde zal nemen. De heer Bakker vroeg wie verantwoordelijk is voor een weder goede oplevering van het gehuurde, waarna de voorziter mededeelde, dat de meergenoemde besturen hiervoor de verantwoordelijkheid dragen. Nadat verscheidènen over dit onderwerp nog het woord hadden gevoerd, werd het voorstel van B. en W. met algemeene stem men aangenomen. Vervolgens kwam in behandeling de door B. en W. in overleg met de werkloozen-com- missie ontworpen steunregeling voor werk- looze arbeiders in deze gemeente. De steunregeling loopt van 15 October tot 15 April. De steun voor reglementair nog niet rechthebbenden en uitgetrokken werkloo zen bedraagt f 10 per week, voor gehuwden en ongehuwde kostwinners, benevens f 1 per week voor ieder kind beneden den leeftijd van 15 jaar, tot een maximum van f 17. Over deze regeling ontspon zich een zeer geani meerde discussie. De heer Weyers zag gaarne nog enkele verbeteringen aangebracht, spe ciaal wat betreft het tijdvak van uitkeering, welk tijdvak hij uitgebreid wilde zien. De voorzitter zeide dat hiertoe altijd nog de ge legenheid bestaat, dat voor dien tijd een dergelijk voorstel nog in den raad in behan deling kan worden genomen. Ook speet het den heer Weyers, dat buiten deze regeling de ongehuwden vielen, want hij is er van overtuigd, dat ook deze ongehuwden niet meer rond kunnen komen. De voorzitter zeide volkomen de zienswijze van den heer Weyers te begrijpen, maar, aldus spr., willen wij de thans ontworpen steunregeling tot 15 April kunnen blijven uitvoeren is een verder gaan niet mogelijk. Nadat door den heer Weyers nog enkele bezwaren naar voren waren gebracht, welke dank zij de tegemoetkomende houding van B. en W. terstond werden opgelost, bracht de heer Weyers het college van B. en W. en den overigen raadsleden dank voor hun royale en loyale houding in deze aangelegen heid. De voorzitter meende dezen dank te rug te moeten brengen op de Werkloozen- commissie, doch vooral op den heer Weyers, die de commissie met zijn eerlijke en wel overdachte adviezen krachtig ter zijde heeft gestaan. Hierna werd de concept-steunrege ling met algemeene stemmen aangenomen, terwijl deze ingaat 7 December as. Met algemeene stemmen werd besloten met de gemeente Sassenheim e.a. een overeenkomst aan te gaan met betrekking tot wederkee- rige hulp bij brand. Tevens werd aan B. en W. machtiging verleend tot het aangaan van een geldleening of kasgeldleening ten bedrage van f 57.000. Mede werd vastgesteld een besluit ingevolge de artikelen 122 en 252 der gemeentewet met betrekking tot het wa terleidingbedrijf alhier. In verband met het verzoek van den heer Vis tot aanleg van een haven, stellen B. en W. voor het stratenplan te wijzigen. De heer Oudshoom lichtte deze aangelegen heid toe en zeide waar zoowel aan hem als aan den heer Kieken destijds vergunning is verleend van het stratenplan af te wijken er geen enkele reden is den heer -Vis de ge vraagde vergunning te weigeren. Besloten werd meergenoemd plan te wijzigen in den zin als door B. en W. aangegeven. Bij de rondvraag verzocht de heer van Schie of vanwege de gemeente geen pogingen in liet werk gesteld konden worden tot ver betering van den Zijldijk, die eerdaags in handen overgaat van de Provincie. De heer Weyers verzocht maatregelen te willen nemen teneinde het overdadige ven ten in deze gemeente tegen te gaan. Spreker wees in dit geval op de gemeente Noordwijk, waar voor elke vent-vergunntng f 1 betaald moet worden. Over deze aangelegenheid ont spon zich nog een lange discussie doch tot afdoende resultaten kwam men niet. Nadat de heer Bakker nog gewezen had op het rijden zonder licht en sterker politie toezicht verzocht, hetgeen door den voorzit er werd toegezegd, werd de vergadering ge sloten en werd overgegaan in geheime zitting. Aanbesteding Vanwege het Provinciaal Bestuur van Zuid-Holland Is gisteren In Den Haag aanbesteed: het maken van drie vaste bruggen met bijbehoorenle werken m den te maken nieuwen verkeersweg langs de Oostzijde van het Aarkanaal tusschen Rijn brug en Aardam onder de gemeenten Alphen aan den Rijn en Ter Aar (A. No. 52 van het Provinciaal Wegenplan). Laagste inschrijver was W. Bakker Tzn. te Gouda voor f 36.543. STOOMTRAWLERS H. C. 40, 2701.—; Geb. Joh5090.—; Fri- sia, 2879.—; Zeemeeuw, 1912.—; Caroline, 5800.—; Christine, 4000.—; Kremer, 1400.—; Knikker, 1400.—. IJMUIDEN, 1 December 1931 Tarbot 0.95—2.10 per K.G.; Griet 18.00—38.00 p. 50 K.G.; Tong 115—1.85 per K.G.; Middel Schol 31.00 per 50 K.G.; Zet Schol 3300 per 50 KG.; Kleine Schol 11.00—31.00 per 50 KG.; Schar 4.60—15.00 per 5C KG.; Tongschar 30.0041.00 per 50 KG; Rog 2800 per 20 stuks; Vleet 1.504.10 per stuk; Pieterman en Poon 2.30—15.00 per 50 K.G Groote Schelvisch 33.0041.00 per 50 K.G.; Middel Schelvisch 21 00—30.00 per 50 K.G.; KI. midd Schelvisch f 11.00— 17.50 per 50 K.G.; Kleine Schelvisch 6.50— 12.00 per 50 KG.; Kabeljauw f 38 00—59.00 per 125 K.G.; Gullen 1.45—13.50 per 50 K.G.; Leng f 1.00125 per stuk; Heilbot 1.35 per K.G.; Wijting f 3.00—6.50 per 50 K.G Koolvisch 0.251.10 per stuk; Ma kreel 9.0018.00 per 50 K.G. Versche haring 1.653.40 per mand. Het woord, dat hier boven staat, is van het weekblad „De Vrijzinnig-Democraat" en heeft t>etrekking op het Kamerlid Duys. Deze sociaal-democraat zit boordevol kleine partij-politiek. Van de meest benepen soort. Dezer dagen diende hij in de Tweede Kamer, toen de vermindering van de vrachttarieven op de spoorwegen werd besproken, plotseling een motie in, die letterlijk droop van dat soort politiek. Bovengenoemd weekblad zegt er van; „Het is een nare vertooning. Dat met deze motie de noodlijdende tuinbouw niet kan worden geholpen, staat als een paal boven water. Er is hier misbruik voor politieke doel einden van den nood, die in ds kringen van land- en tuinbouw heerscht. Zoo weinig ern stig is de zaak, dat bij de stemming over de motie nagenoeg de halve sociaal-democrati sche fractie afwezig blijkt. Het is een zoo onwaardig spel, dat in de geheele Kamer behalve de beide communisten en den ver doolden heer Floris Vos buiten de sociaal democraten niemand zijn stem aan deze mo tie wil geven." En het blad noemt dit optreden „weerzin wekkend". Precies. Zoo wordt in deze moeilijke tijden de nood van een deel der bevolking geëxploiteerd voor partij-politiek. DINSDAG 1 DECEMBER 1931 Parijs Brussel ^onden New-York (cable) Berlijn Zürich Rome Madrid Oslo Stockholm Kopenhagen Praag Weenen Warschau 9.70 9.80 34.40 34.60 8.20 8.40 2.48 2.49 58.90 59.10 48.15 48.35 12.70 13.— 20.80 21.10

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 2