BOTERLETTERS van GARELS f 1- per pond - Naam waarborgt kwaliteit Gemengd oJ^ieuws flPfJijlffl1'!]1! IIP? Toloorlog te Maartensdijk De oplichting van f 12.600 te Rotterdam Overval te Oudendijk CENTRALE TANDHEELKUNDIGE KLINIEK Stagnatie op den straatweg HilversumUtrecht De medeplichtige bekend Razzia te Heerlen Automaten voor dagbladen Waarschuwing Brand in olie-opslag Een moedige dame Heck's Automatiek Auto te water Het Joego-Slavische protest Roode Frontstrijders gearresteerd Dasspelden met hakenkruis UIT DEN OMTREK WIJK AAN ZEE HEEMSKERK HEILGO MARKTNIEUWS Auto's met één paardekracht Het Comité van Actie tegen den tol op den straatweg Hilversum—Utrecht is gisteren met zijn daactwerkelijken strijd tegen den tol bij Maartensdijk begonnen. In de eerste Dlaats zijn op initiatief van het Comité de autobussen Hilversum— Utrecht voorzien van een groot geel plakaat. waarop gedrukt staat: „Volg mij niet. Het kost U veertig cent tolgeld voor luxe auto's of twee gulden voor vrachtwagens. Rijdt lie ver over SoestdijkDe Bilt De eerste van een plakaat voorziene bus werd gistermiddag gevolgd door een groot aantal particuliere auto's. Vóór de Maar- tensdijksche tol hield de kolossale stoet halt Er waren naar schatting toen ruim honderd wagens. Hier werden de deelnemers aan den optocht toegesproken door den leider van de actie, den heer P. van den Hoek, die reeds vóór het vertrek van de standplaats van den autobusdienst Hilversum—Utrecht de deel nemers had toegesproken en erop had gewe zen. dat o.a. door de benzinpbelastlng de automobilist het volgend jaar gemiddeld tweehonderd gulden meer belasting had te betalen. „Dit alles is goed", zeide hij. „maar tan ook vrije wegen en weg met de tollen Mr ftestn.fc, advocaat te Hilversum en Jurioisch adviseur van het Comité, sprak zijn afkeuring er over uit, dat deze tol nog bestaat en waarschijnlijk nog tientallen la ren zal blijven bestaan op een weg. die twee pronte plaatsen als Utrecht en Hilversum met elkaar verbindt. Op dezen belangrijken weg werd het vrije verkeer belemmerd door een dergelijk middeleeuwsch verkeersobsta kel. waardoor vooral de automobilist gehin derd werd. De boerenwagen met paard. ge:t of bok, werd beter beschermd dan de auto Spr. gaf dan ook zyn voornemen te ken nen om zijn auto met behulp van een paard door den tol te laten trekken. Vervolgens werd een paard voor den auto van den heer Westrik gespannen, die ru doorgang door den tol eischte tegen betaling van 7% cent. het gebruikelijke tarief voor met paarden bespannen voortuigen. De tol gaarder eischte echter het autotarief van veertig cent. Mr. Westrik zette tegenover den tolgaarder uiteen, dat men hier niet te doen had met een auto in den zin der wet. omdat zijn door een paard getrokken automobiel geen door mechanische kracht bewogen voertuig was Toen de tolgaarder bleef weigeren en den tolboom zelf met een extra slot verzekerde verzocht mr. Westrik den aanwezigen ge meenteveldwachter van Maartensdijk pro cesverbaal van deze weigering op te maken. Inpaats van aan dit verzoek gevolg te ge ven, verwijderde de politieman zich. Een verzoek aan den burgemeester om ter plaatse te komen, werd eveneens niet Ingewilligd. Mr. Westrik voorzag zich nu van een aan tal getuigen, doch aangezien zich inmiddels een grcote volksmenigte verzameld had, sommeerde de teruggekeerde gemeenteveld wachter hem, zich uit de menigte te verwij deren, waarop hij weer plaats in zijn auto nam. Inmiddels waren nog tal van voertuigen op den drukken straatweg aan weerszijden van den tolboom aangekomen, doch de tol bleef onherroepelijk gesloten Gistermiddag te ruim drie uur was het verkeer op den weg dan ook geheel ge stremd en de tolboom nog steeds geblok keerd. De aanwezige sergeant van de militaire po litie wees daarop het publiek er op, "dat dit niet het recht had zich ln de reeds genoemde formatie op te stellen en verzocht het publiek den hoofdweg te ontruimen, bij weigering waarvan door hem andere maatregelen ge nomen zouden worden. Mr. Westrik raadde aan, het verzoek van der. sergeant van de militaire politie in te willigen en drong er voorts nogmaals op aan, dat proces-verbaal zou worden opgemaakt. Nadat vervolgens de weg was vrijgemaakt, vond een onderhoud plaats tusschen Mr. van Westrik en den heer P. v. d. Hoek en den burgemeester van Maartensdijk, Jhr. C. v. d. Voort van Zijp. Nadat de delegatie was teruggekeerd deel de Mr. van Westrik mede, dat de burge meester geweigerd had het proces-verbaal te deen opmaken. In verband met dit resultaat begaf men zich naar Utrecht, teneinde bij den Officier van Justitie een klacht ln te dienen. Voorts vernamen wij nog. dat de plakaten welke op de autobussen van den dienst Hil versum—Utrecht geplakt waren en waarop de aansporing stond niet over Maartensdijk te rijden, maar over Soestdijk—De Bilt he den weder verwijderd zullen worden, daar de wethouder van Maartensdijk, de heer Copijn gedreigd had de bussen vol tarief te zullen laten betalen en elke bus steeds te laten con troleeren. hetgeen voor den ondernemer een zeer lastig geval zou worden. Het geld aan een huwelijksreis besteed Na een scherp verhoor heeft de dader van de brutale oplichting ten nadeele van een bewoner van den Eendrachtsweg te Rotterdam wien, zcoals wij reeds meld den, op een zeldzaam geraffineerde wijze een bedrag van 12.600afhandig werd gemaakt een volledige bekentenis afge legd. Daarbij is nog het volgende aan het licht gekomen. V. d. L. de dader ls met den heer K. ln kennis gekomen door bemiddeling van den 48-jarigen fotograaf I. L.. met wiep hij enkele maanden geleden ln hetzelfde pen sion verdeel V. d. L was toen werkloos en het schijnt, dat de fotograaf, die den heer K. a's een zeer weldadig mensch kende, hem op het plan heeft gebracht daar zijn geluk eens te beproeven. Voor zijn „tip" heeft L een zeser percentage van den bult gekregen. Deze L is een goede bekende van de politie en op het tijdstip van v. d. L.'s arrestatie bevond hij zich in de gevangenis wegens een ander feit. Van al het geld dat v. d. L. van den heer K. ontvangen heeft was nog slechts een be drag van f 100.— over, V, d. L. Is, toen bet zaakje goed begon te marcheeren, getroirwa en heeft een huwelijksreis naar Parijs ge maakt, waarop hy het zich aan niets heeft laten ontbreken. Bij den smokkelhandel ln verdoovende middelen is hij echter niet ge lukkig geweest. Hij heeft daarbij nog ai wat geld verloren. Glsieren is hij overgebracht naar het Huis van Bewaring en ter beschikking van de Justitie gesteld. 60 vreemdelingen aangehouden Zaterdag heeft de politie te Heerlen een razzia gehouden onder de vreemdelingen. De medewerking van de militaire politie was hiertoe ingeroepen. In totaal werd een 60- tal personen aangehouden. Het bleek, dat er hiervan 13 niet in het bezit van de ver- eischte papieren waren. Zij zijn onmiddel lijk over de grens geleid. Een Berlijnsch Inwoner de heer M. A. Hei land heeft dezer dagen een automaat uitge vonden, die na het Inwerpen van het ver- eischte geldstuk, een krant, tijdschrift e.d. verstrekt. De samenstelling van 'n dergelijken automaat bood door 't weinig gladde opper vlak en den ongelijken vorm van kranten tal van moeilijkheden. Bovendien is het gewicht niet steeds hetzelfde, factoren, die voor de automatische werking noodig zijn. De uitvin ding van den Berlijner komt volgens de Pra- ger Presse in het kort hierop neer: Het In wendige transport der kranten wordt bewerk stelligd door een snoer, dat zigzagswijze door den stapel kranten geleid wordt. Wordt nu het snoer door het omdraaien van een zich boven den stapel bevindende trommel opge wonden, dan heft het een exemplaar omhoog en deponeert het in het transportkanaal, waardoor de Kkant naar de opening van den automaat glijdt. Daar het snoer door zijn zigzagsgewijze ligging de volgende krant naar achteren werpt, zijn er dus vanzelfsprekend twee transportkanalen, die echter in dezelfde opening uitmonden. De draaiing van de trom mel ontstaat door het inwerpen van het juiste geldstuk. De generaalvertegenwoordiging voor Neder land en Koloniën is opgedragen aan de N.V. Technische Handelmaatschappij „Automaco", Rokin 10, Amsterdam. De Hoofdcommissaris van Politie te Am sterdam maakt bekend dat den laatsten tijd in verschillende plaatsen loten te koop wor den aangeboden, ten bate van het „Comité van Actie en Eenheid in het Transportbe drijf" te Amsterdam. Als voorzitter van dit comité geeft zich uit Henricus De Bakker, geb. 21 Juni 1902 te Amsterdam, koopman, wonende Batavia- straat 67huis, tc Amsterdam, terwijl Johan nes Diedericus Maarleveld, geb. 28 Februari 1887 te Amsterdam, havenarbeider, wonende Aalsmeerweg 60 aldaar, beweert secretaris penningmeester van het comité te zijn. Voor het aanleggen en houden van een lo terij, ten bate van genoemd comité werd nimmer vergunning verleend; ook is nooit ge bleken, dat een trekking voor een, door het comité aangelegde loterij plaats vond. Vermoed wordt dan ook, dat er van een eigenlijk "omité geen sprake is en dat de aanleggers van de z.g. loterijen de opbrengst ran de verkochte loten ten eigen bate aan wenden. Te Leeuwarden Gisteravond heeft in een pand aan het Noordvliet te Leeuwarden, waarin een olie- en vethandel yan den heer Goedemoed en een rietvlechterij van den heer Van der Meu- len waren gevestigd, een hevige brand ge woed. Door het overkoken van een pot vet was de brand ontstaan. Met drie slangen op de waterleiding heeft de brandweer het vuur tot dit pand, dat ln een volkrijke buurt staat, beperkt. De heer Goedemoed ls verzekerd, de heer Van der Meulen niet. Twintig vaten vet zijn verbrand. Gevaarlijk inbreker gevat Goede vangst van de Wassenaarsche politie De gemeentepolitie te Wassenaar heeft, ln samenwerking met de Haagsche decher- ehe en de marechaussee, Zondagavond in Den Haag gearresteerd den 23-jarigen A„ als verdacht zich te hebben schuldig ge maakt aan een viertal Inbraken te Was senaar op het eind van het jaar 1928. Bij een huiszoeking werden tal van gouden en zilveren voorwerpen in beslag genomen. Bij zijn arrestatie was hij in het bezit van een met scherp geladen browning, een dolk en een zwart masker. De man heeft volledig bekend en is in verzekerde bewaring ge steld. De indertijd gepleegde inbraken wa ren bij de families L„ P., A. en De R., resp. aan den Duinweg, den Duinlustweg, Her tenlaan en Rijksstraatweg. De indringer snijdt haar hoofdhaar af Te Oudendijk onder de gemeente Wou- drichem heeft Maandagmorgen te omstreeks half tien een overval plaats gehad ten huize van den heer H. Pelikaan, gepensioneerd brugwachter aldaar, wonende aan de Zand- steeg. Tijdens zijn afwezigheid is een onbe kend persoon het huis binnengedrongen en heeft aan mevrouw Kamerman, die met haar echtgenoot bij de familie P. inwoont en op dat oogenblik alleen thuis was, gevraagd, waar het geld opgeborgen was. Toen zij aan het verzoek niet voldeed heeft de man haar vastgepakt en het hoofdhaar van de vrouw afgesneden. Zij volhardde echter in haar weigering. De man heeft haar toen bij de keel gegrepen en haar aldus gedwongen de plaats van het geld aan te wijzen. Nadat hij het geldkistje gevonden had, heeft de man nog een kast opengebroken, doch geen geid meer gevonden. In het kistje bevond zich slechts een bedrag van f 25. De vrouw wist inmiddels te ontkomen en is naar haar va der, die op geruimen afstand woont, geloo- pen, waarna de politie van het geval in ken nis Is gesteld. De man is er vandoor gegaan. Tot dusver ontbreekt leder spoor. De opper wachtmeester der Marechaussee en de ge meenteveldwachter leiden het onderzoek. Reguliersbreestraat 1113, Amsterdam Hedenmiddag om 3 uur is te Amsterdam, Reguliersbreestraat II—13 „Heck's Automa tiek" geopend. De inrichting bestaat uit 36 automaten, waarvan alleen reeds 22 voor broodjes, de meest uitgelezen „hapjes" en andere lekker nijen. Iedereen, die een kwartje bij zich heeft, kan zich automatisch van twee speciale Heck's munten voorzien. Voor ieder kwartje, dat men in een der talrijke wisselkassa's werpt, ontvangt men nJ. twee munten. (Er is natuurlijk ook een cassière, die „groot" geld wisselt.) Met zoo'n munt kan men een keus doen uit zeer veel smakelijke hapjes. Zes en dertig automaten, een speciaal koffie- en theebuffeten dan nog een automatisch gekoeld speciaal „ysbuffet", bieden voldoende variatie. Als bijzonderheid kunnen wij nog mede- deelen, dat de zaal vanuit het plafond ver warmd wordt. Twee gewonden De heer Heerspink van Schoonebeek reed gistermorgen met een auto ln het Picar- diekanaal bij Coevorden. De twee inzitten den zdjn niet levensgevaarlijk gewond. Het Bulgaarsche antwoord op het JoegO' Slavische protest Inzake de studentendemon straties ls heden overhandigde. De nota bevat de verzekering, dat een grondig onderzoek naar het incident is ingesteld en dat de schuldigen streng worden gestraft. 3 politie agenten zijn wegens nalatigheid reeds ontsla gen. Ten slotte wordt uiting gegeven aan de hoop, dat hiermede het Incident zal zijn bijgelegd en geen storting in de vriendschap pelijke betrekkingen tusschen Belgrado en Sofia het gevolg moge zijn. 45 personen opgesloten Gistermorgen vond te Freiburg (Kreis Weidnitz) onder het mom van een vergade ring van bouwvakarbeiders, een samenkomst plaats van funtlonarrissen van den Rooden Frontstrijdersbond. In de zaal. waar de bij eenkomst werd gehouden, overviel de politie de aanwezigen en arresteerde 45 funetionna- rlssen. Van hen werden 13 personen over gebracht naar Waldenburg. de anderen zijn te Schweidnitz in voorloopige hechtenis op gesloten. De politie heeft voorts bezwarend mate riaal gevonden, waaruit bleek dat de deelnemers aan deze samenkomst den ver boden Rooden Frontstrijdersbond weer op nieuw lev wilden inblazen. Geen party-insignes 29 Mei van dit jaar stonden voor het Schoeffengericht te Moers zekere Thiel en partijgenooten terecht wegens het dragen op een bijeenkomst van dasspelden voorzien van een hakenkruis. Elk der beklaagden werd veroordeeld tot 20 Mark geldboete. Deze veroordeeling was geschied op grond van 't decreet van den Oberpresident van de Rijn- provincie d.d. 14 April 1931, welk decreet als basis werd beschouwd van de verordening van den Pruisischen Minister van Binnen - landsche Zaken tot uitvoering van de Nood verordening van den Rijkspresident van 28 Maart 1931 inzake de politieke uitspattingen. De desbetreffende dasspelden werden als par tij-insignes beschouwd. Thans heeft de Senaat van het Rijksge rechtshof te Leipzig de verordening van den Pruisischen Minister van Binnenlandsche Zaken, voor zoover betreft het decreet van den Oberpresident van de Rijnprovincie, on geldig verklaard. Verder heeft de Senaat Thiel en zijn mede- beklaagden vrijgesproken. De kosten van het geding zijn voor rekening van de Pruisische regeering. ten? „En, bent u ook een van die meisjes, die op de klok zitten wach- „Nee, mijnheer. Ik heb altijd een wekker-klokje bij me." (Passing Show) V. V. E. I ging Zondag j.L naar Limmen, om daar Oranje-Wit te bekampen. Direct ontspant zich een vlug spel met V. V. E in de meerderheid. Na ongeveer 15 minuten spelens krijgt V. V. een vrijen schop te nemen. De miühalf plaatst goed naar den midvoor, een listig schot volgt; wel tracht de keepetr den bal nog te grijpen, maar deze gaat over zijn vingertoppen in den rechterbovenhoek. 0—1. Even een ononthoud De rechtsback van V.V.E. verlaat het veld. Wanneer de midvoor even zijn plaats inneemt, komt hij weer spoedig terug. Weer een vluggen aanval der bezoekers; handig krijgt de linksbinnen den bal, drib belt even door, een van zijn bekende kogels volgt, 0—2. Even een discussie bij de Oranje-Wit- backs over dit doelpunt, maar de scheids rechter wijst naar het midden. Nog even een snel opbrengen der rechterwing van V.VE. en dan is het rusten. Wanneer weer wordt begonnen blijkt de thee de gastheeren goed gedaan te hebben Zy spelen nu zeer enthousiast, maar nu blij ken zy de hechte V.V.E.-defensie niet te ulrnnen passeeren. Dan zien wij den bal weer goed opbrengen door de halflinie der bezoekers die dezen middag een zeer goede partij speelden. Uit dezen aanval krijgt de midvoor een goede '"""s jvi'cjT.fw. vv-rrlt orde- Jiet loor»en sehaakt. een schot volgt ln het doel, maar de scheidsrechter heeft even te voren penal ty geconstateerd. Deze wordt door den links binnen onberlspeiyk benut. 03. Nog een'ge vinnige aanvallen der thuis club volgen. Dan blaast de scheidsrechter inrukken. H. Wijding Z. H. Exc. Mgr. F. Wolf, van de Congregatie van Steil. Apost. Vicaris van Oost Nieuw-Guinea, heeft Zondag in de kapel van het Missiehuis te Teteringen de vier mindere orden toegediend aan den eerw. frater J. v. Keulen, van hier, van de Con gregatie van het Goddeiyk Woord (Steil- Uden). Burgerlijke Stand Geboren: Gerardus, z. van Corn. J. de Ruyter en M. P. de Graaff Cornells, z van Jn. Neeft en M. Diemeer Adrianus Antonius, z. van Wilh. van Hooff en A. M. van Hoorik Gerardus Franciscus Johannes, z. van W. Bos en A. Jak Sjoukje, d. Abr. van der Duin en A. Bloemsma Jacobus, z van Corn. Castricum en Corn. Beentjes. Overleden; Mar. Bakkum, echtg. van M. M. van der Horst, 51 jaren Jac. Zonne veld, 44 jaren. Ondertrouwd: B. Kramer van Assendelft met G. Winter, alhier Getrouwd: Corn. Welp, 26 Jr. alhier met M. G. Bierman, 20 jr. te Velsen M. F. Gooyer, 27 Jr., alhier met J. M Th. van zyi, 24 Jr., van Beverwyk Abr. Klos, 32 jr., met Cath. Gooyer, 29 j., beiden te Beverwyk, onlangs alhier. Nic. Meijland, 33 jr., alhier met Com. Kraakman, 37 jr, van Alkmaar. Land- en Tuinbouwtentoonstelling Vrij dagavond werd in „De Rustende Jager" een algemeene ledenvergadering gehouden. De voorzitter, de heer Bakker, opende en heette allen wJkom. Spr. memoreerde den tentoonstellingsdag en zeide, dat het dit jaar niet best is geweest; hoofdzakeiyk is dit te wijten aan het minder gunstige weer. Spr. hoopte, dat de volgende maal de inzending tuinbouw grooter zal zyn. Het concours hip- plque zeide spr., is goed geslaagd. Spr. zeide, dat er een tekort is dit jaar. Daar de secre taris niet aanwezig was konden de notulen niet worden gelezen. De heer Rotteveel bracht namens 1e fi- nancieele Commissie verslag uit en zeide, dat alles in de beste orde ls bevonden. Spr. vond het jammer, dat de uitgaven de ontvangsten hebben overtroffen. Hierna las de penningmeester, de heer Jac. van Gemeren, de rekening voor. De totale opbrengst van de verloting be droeg f 4859.55. De totale ontvangsten hebben bedragen f 5716.59; de uitgaven t 5943.47, zoodat de vereenlging een nadeelig saldo heeft van f 226.88. Voor bekroningen is uitbetaald f 984 dit is hooger dan in de laatste vier jaar. Aan subsidies aan verschillende vereenigin- gen ls betaald f 810, dit ls f 50 hooger dan vorig jaar. De totale uitgaven zijn f 143 hooger en de totale ontvangsten f 335 min' der. De heer Smits betreurde het, dat het be stuur niet geconfereerd heeft met de tuin- bouwcommissie, dan aadden de inzendingen grooter kunnen zijn. De voorzitter beaamde wat de heer Smits gezegd had. De rekening werd vervolgens goedgekeurd. Hierna kwam aan de orde de bestuursver kiezing. De aftredende leden, de heeren Jac. v. Gemeren en C. Paarlberg, werden beiden by acclamatie herkozen. Medegedeeld werd, dat by de trekking der verloting die de vereenlging in stand houdt, de tegenwoordigheid van een notaris vereischt wordt. Dank werd gebracht aan den burge meester die steeds zonder kosten voor de ver eenlging de verloting heeft bygewoond. Een notaris zal betaald moeten worden. Hierna komt de verkooping van eenige niet afgenaaide pryzen welke grif van de hand gingen. By de rondvraag zei de heer P. Bakker, dat ln de vergadering der Centrale Commissie er op aangedrongen werd, dat de vereemging zoo spoedig mogeiys moet wagen, dat hier de wedstryden worden gehouden. Deze wedstrijden sullen twee dagen dmen. Een dag een 25 KM. rit welke.op den weg gereden wordt en verder springconcours. Men wilde evenwel dat de dag der tentoon stelling iets later gehouden wordt. De heer v. Gemeren zag er ln _dat de L.E.T.T. uitgebreid moet worden tot twee dagen. De heer P. Bakker zei dat het hoofdbestuur voor het ryden van achttallen niets voelt. Gevraagd werd individueel rijden. De voorzitter zei dat het bestuur in zijn vergadering de verschillende voorstellen zal bespreken. Hierna sloot hy de vergadering onder dank. R. K. V. V. „H. S. V." H. S. V. II—'Vitesse III 4—5 Zondag speelde het 2de tegen Vitesse 3 uit Castricum. Precies om 2 uur laat sche'dsrechter Hink beginnen. Reeds direct ontwikkelt zich een vlug spel, aan beide kanten worden mooie aanvallen ondemo' men, doch de verdediging weet doelpunten te voorkomen. Als er een kwartier gespeeld is, krygt de H.-recntsbuiten den bal mooi tcegespeeld. weet handig de V.-verdedig ng te passeeren, waarna een goed gericht schot volgt. 10. Alzoo heeft H. de leiding, doch lang duurt dit niet, van den aftrap af nemen de Castricuxruners den bal mee, de rechtsbuiten zet mooi voor en de midvoor zorgt voorden geiykmaker. 11. Daarna komt H. weer in den aanval, de V.-achterhoede kan niet goed wegwerken, waaruit een ccmer ont staat, deze goed door Kaandorp genomen, wordt door een Vitesse-speler ingekopt. 2—1. Heel kort duurt deze voorsprong, by een schermutseling voor het H.-doel krygt oe rechtsachter den bal niet goed op zyn voet; hcewel de keeper nog een pog ng deed, kon hy echter dit doelpunt niet voorkomen. 22. Na eenigen tyd spelen maakt de rechtsb nnen van H. er 32 van. Spoedig weten de V.-mannen geiyk te maken. Aan beiden kanten wordt nog een punt ge maakt, waarna de rust ingaat. Na de rust zien we niet meer, dat vurige spel van daarvoor, vooral H. Vitesse weeth hiervan gebruik te maken en weet de stand op 54 te brengen. Aan beide zyden moeten de keepers hun talenten nog eens toonen, wat hun echter goed af gaat. Met V. in den aanval, blaast de scheids rechter e'nde. De wedstrijd werd in zeer goede verstand houding gespeeld. De H. S. V.-junloren wisten de Oranje- Wit-junioren te verslaan met 40. Zeer goed ls er door de jongens gespeeld. Gemeld dient te worden het volhouden der Oranje- Wit-jongens. H. Wijding Z. H. Exc. Mgr. F. Wolf van de Congregatie van Steil, Apost. Vicaris van Oost Nleuw-Guinea. heeft Zondag in de kapel van het Missiehuls te Teteringen de wijding yan het diaconaat toegediend aan den eerw. frater N. Kuyper. van hier, van de Congregatie van het Goddeiyk Woord (Steil- Uden). H. Wijding Door Z. H. Exc. Mgr. Fr. Wolf van de Congregat e van Steil, Apost. Vicaris van Oost Nieuw-Gulnea, is in de Kapel van het Missiehuls te Teteringen van de Paters Van het Goddeiyk Woord (Steil- Uden) aan onzen oud-plaatsgenoot Fr. N. Kuyper, de H. wyding van het D.aconaat toegediend. PURMERËND, 1 December. Aangevoerd werd pl.m. 2000 Kg. kaas. t.w. 1 stapel fa- briekskaas (kleine) f 22 per 50 Kg., 4 sta pels kleine Boerenkaas f 24 per 50 Kg„ han del matig; 1)549 Kg. boter, Weiboter 0.70—0.95 per K%., Meik.boter 0.85—1.15 per Kg. (waaronder 280 vette f 'Ó.700.76; 156 melk en glde f 140320 per stuk, matig: 34 Stie ren f 0.540.65 per kilo, matig; 30 Paarden f 80200 per stuk, matig; 20 Vette Kalve ren f 1—1.20 per kilo, stug; 178 Nuchtere kalveren f 8—30 per stuk, stug; Fokkalveren f 1824 per stuk. stug; 300 Vette Varkens f 0.350.38 i per kilo, vlug; 66 Magere var kens f 10-418 per stuk, stug. 254 biggen $10 per stuk, stug; 479 schapen 1627, matig; 195 ganzen 44.75; 8 zwanen 5.25; Piepkuikens 0.50—0 75 per KG.; kip eieren 5.75—6.75, per 100 stuks; eendeieren 3.50 per 100 stuks. BROEK OP LANGENDIJK, 1 December. 3850 K.G. wortelen 2.30—2.30; kleine wortelen i.lO1.20. 5000 bloemkool, 1ste soort 3.50—; ld. 2de soort 0.90—1.50 14000 roode ikool 0.902.—. 8000 gele kooi j 0.70—1.40. 3300 vroege w.tfce kool 0.60 36000 Deensche witte kool 0.60—1.70. 26500 uien 4.20—4.70; grove 4.30—4.70.; drie lingen f 4.6p—5.30. 4500 andyvie 1.90—2.50. ALKMAAR, 30 November. Marktbericht van de N.V. Alkmaarsche Groentenexport- veiling Aandyvie per 100 stuks f 40—170. Bloemendaler koo, per 100 stuks 240440 cent, Bloemkool per 100 stuks f 4—12, Boe renkool per 100 stuks 80—380 cent. Bieten per 100 kilo f 1—2, Druiven per 100 pond f 22, Gele kool per *00 stuks 140—220 cent. Groene kool per 100 stuks 160—340 cent Kropsla per 100 stuks 320430 cent, Knol- selderle per 100 stuks 110290 cent, Peren per 100 pond f 3—8, Prei per 100 bos 180— 460, Roode kool per 100 stuks 80—360 cent, Selderie per 100 bos 70—310 cent, Spinazie per bak 89—117 cent Spruiten per zak 30 - 175 cent, Uien per 00 kilo 190360 cent, Witlof I per 100 pond f 69, idem II per 100 pond f 35 Wortelen er 100 bos 360 690 cent. BEVERWIJK, 27 Nov. De N. V. Bloem- bollenveiling 't Centrum hield Vrijdag in tiaar gebouw aan de Koningstraat 40, hare wekeiyksche verkooping van Gladiolen. Aangevoerd Halley 12 op 45 c„ Faust idem 55 c„ Harmonie 14 op 65 c„ 1114 27 c., Alpen Sneeuw 14 op 75 c„ 1013, 25 c„ America 12 op 45 c„ War 8—10, 8 c., Halley 10 op 20 c„ Catharlna 10 op 15 c„ War 14 op 55 c„ id. 12 op 30 c„ idem 14 op 55 c., 12—14. 36 c., 10— 12, 21 c„ 8—10 10 c.. Orange Queen 12 op 100 c„ 10--12, 32 c„ White Giant 14 op 65 c., 12—14, 50 c., Red Canna 12 op 60 c., March. Fpch 12 op 35 C.. 10—12, 22 r„ 8—10, 14 c„ Frlns oi Wales gemengd 12 op 33 c„ Schwa- ben 14 op 70 c„ 12—14. 50 c., 10—12 32 c„ Peace 14 op 60 c., 12—14, 35 c., 10—12, 21 c War 10—12, 19 c„ Niagara 8—10, 5 c„ Flora 12 op 40 c Halley 12 op 50 c., War 14 op 75 c., 10—12, 23 c., White Giant 14 op 90 c„ 12—14. 60—65, 30-12, 38 c., War 10 op 26 C„ 8—10 11 c„ 6—8 6 c„ LTnimaculée 12 op 35 c„ 10—12 19 c., Prins of Wales 10—12 23 c„ War 8—10, 14 c., Brenchleyensls 8—10, 14 c., Marrianne 8—10 11 c„ 10—12, 26 c„ Prins of Wales 8—10. 12 c„ Glory of Holland 810 12 C„ War 12 op 25 c„ 10—12 21 c., 8—10 11 c„ Flaming Sword 12 op 30 c„ 10—12 23 c., 8—10 11 c„ Electra 12 op 40 9—12 8 c„ Blerlót 12 op 50 c., 10—12 20 c., Yvonne 12 op 35 C„ 10—12 19 c„ White City 12 op 40 c., 9—12, 15 KENAUPARK 26A - Telefoon 12644 Spreekuren: van 911 en 1 tot 2, Dinsdag van 6.30 tot 8.30 Zaterdagmiddag GEEN spreekuur c„ White Giant 12 op 55 c.. 10—12 19 C., Mr. Mark 12 op 35 c„ 10—12 17 c„ Pink Beauty 12 op 35 c„ 10 -12 22 c„ White City 12 op 35 c., 10—12. 16 c., Salmonea 1012, 39 c., Prof. v. Slochteren 10—12, 31 c., 12 op 60 c„ Mount Everest 12 op 75 c. 10—12 35 c„ Sou. venir 12—14, 65 c., 14 op 80 c„ America 14 op 60 c„ L'Immaculée 10 op 16 c., Hulot idem 18 cent, BEVERWIJK 30 Nov. Coöp. Tuinbouw, Groenten-, Fruit- en Aankcopvereenig. „Do Vrije Veiling W. A." Spinazie 4550, Andij vie 1560, Boerekool 1540, Bredasche groe ne kool (uitschot) 5—10 per kist, Soepknol len 2'ATA, Bloemkool 12'/., Bvedasche Groene 2—2 '4, Bloemendaalsche gele kool 31%, Chin, kool en Roode kool 34, An dyvie 1—2 y, per stuk, Wortelen 510, Prei 69, Selderie en Pieterselie 35 per bos, Holl. Witlof 19—22, Druiven 3654, Tomaten 522, Peen 1H2, Appelen en Peren 521, Uien, Sjalotten, Aardappels, Bleten en Nero IK—7, Spinazie 5'A12, Tomaten 522, Grove Spruiten 2—414, Gesorteerde 68 per K.G., Knollen per bos 10 et. BEVERWIJK 30 Nov. Bloemenveiling „t Centrum". Aangevoerd Troschcrysanten Wil cox 19—34, Huco 2852, Trijntje Baarse 12 19, Buckingnam 18—39, Novemberzon 2040, Floryking 10—21, Potterson 14—27, Sunset 16—25, Friomfante 12—28, Montblanc 1438, Rayonnante 2244, Sous d'Or 1826, Stan ley Ven 1224, Pink Perfection 817, Polly Ven 19—33, Mensing 12—19, Frandella 18 34, per stuk. Louis Germ 6—21, Sax export 519, Rayonnante 4—16, Mr. Pulling 8—25, Montblanc 4—18, Miss Edlth Cavell 6—21, Rose Day 518, Polly Ven 415. Diverse Hyacinten 1.501.70, Frcesia 18 26, Sprengeri 6—34. Plumoza 7—29 p. bos. Kasrozen per 100: Noach 3.20 —5.80, Brlar- cliff 2.R0—5.90, Rorelandia 2.70—4.70, Colum bia 2.40—4.80. Hadley 3.30—7.—. BEVERWIJK 30 Nov. R. K. Coöp. Tuin- dersvereeniging „Kennemerland". Witlof per pond 8—9, Druiven per pond 21—28, Sla per kist 2545, Spinazie per kist 20—75, Andyvie per kist 4070, Bloemkool per stuk 919, Boerenkool per kist 10—40, Roode kool per kist 1025, Groene kool per kist 3540, Ge le kool per kist 20— 35, Wortelen per bos 610. Selderie per bos 24, Pieterselie per bos 36, Prei per bos 311, Aardappelen per K.G. 5—6, Uien per K.G. 6, Appelen per K.G. 4—10, Tomaten per K.G. 7—14, Spruiten per K.G 4—11, Knollen per stuk 4—8, Raapstelen per bos 3. OBDAM. 30 Nov. 1931. Marktbericht „De Tuinbouw" 16000 Roode kool f 0 60—1.70; 9000 Gele f 0 60—0.90: 10.000 Deensche f 0.60 —1.50; 3000 Uien f 4.20—4.90: 1000 Wortelen f nso—1.70. ENKHUIZEN, 30 Nov 1931. Bloemenveiling. Eenpoters wit 15—17)4 cent, Columbia f 1—2.10. Hadley f 1.40—2.20, Butterfly f 1.60, Flory King 68 ct„ Nov. Zon 8— 17 cent, Herco 23 cent, Rozendag 20 cent, Beledet 1520 cent, Oberture 20—24 cent Montb'anc 22 cent, Sunset 14 cent. ENKHUIZEN. 30 Nov. 1931 Visch 3 vaartuigen, 952 pond noekschar f 13.05— 14.10, 1 vaartuig 14 punt, hpekbot f 16 55, 1 vaartuig 44 tal worpvrepharing f 5.55. PURMEREND, Maandag 30 Nov. „Af- slagvereeniging Beemster, Purmerend en Omstreken Tomaten A f 0 60—135 per 10 kilo, idem C f 0.40—0.80 per 10 kilo, Wit lof f 2—17 per 100 kil Bloemkool f 2.60 6.80 per 100. Roode kool f 0.602 60 per 100, Witte kool f 0.90—160 per 100, Savoye kool f 0.70—2.70 per 100, Sp-uitkool f 0.30— f 1.15 per 15 kilo. Boerenkool f 0.200.55 per 10 kilo, Spinazie f 0.14—0.37 per 6 kilo Andyvie f 0.10—085, Bieten f4 per 1000 stuks, Wortelen f 6.20—12.80 per 100 bos, Uien f 0.63—1.25 per 25 kilo, Uien Drie lingen f 0.80—1.20 per 25 kilo, Uien Nep f 1.49—2.06 per 25 kilo, Prei f '610—8.60 per 100 bos, Druiven; Alicant f 0.34—0.58 per kilo. Appels: Brabantsche Berefleur f 2—11 per 100 kilo Bramiey Seedling f 3—la per 100 kilo, Present van Engeland f 7—36 per 100 kilo, Reinette, goud f 4—22 per 100 kilo, Relnette, oranje f 3—13 per 100 kilo. Peren: Comcesse de Paris f 19—26 per 100 kilo, Winterjan f 3 5u—il per 100 kilo, AMSTERDAM, Maandag 30 November. Granen. Noteering Amst. Korenbeurs. (Op gave Affermeier's Comm. handel). Maïs. La Plate gele, disponibel, boord/spoorvry 74, aangekomen, gestart, verwacht 1 Dec. per ss. „Imbericos, 3 Dec. per „Cunene", 5 Dec. per „Stef. Costomenis, 6 Dec. per „Baldur", 8 Dec. per „Montferland", 15 Dec. per „Fen- den", 16 Dec. per „Lorea", per „King James" en per „Golden Sea" 73, levering Jan./April 81, Donau/Yougo/Galfox aangekomen 72, verwacht 1 Dec. per „Aghias Markos" 71. Gerst. Z.-Russische disp. silo 113, Donau dlsp. silo 112, aangekomen en verwacht 1 Deo. per „Aghios Maskos" 110. BOVENKARSPEL, 30 Nov. 1931. Markt bericht „De Tuinbouw" Uien. groote gele f 2.302.55; Drielingen f 2,552.65 per baal; le loemkool f 2.90—11; 2e idem f 1.40—4.50; 3e idem f 0.75 per 100 stuks; Roode kool f 1—1.40; Gele kool f 0.90—1.40: Witte kool f 0.60—1.40 per 100 Kg.; Bieten groote f 4.40 5.10; idem kleine f 2.30 per 1000; Druiven f 0.50 per Kg. HEM, 30 Nov. 1931. Zuider-Kogge. Bloemkool I f 7—9.30; idem II f 3.30—5.40: Winterjannen f 7.20—10.60; Spruiten f 3.60 —5.40; Putjeskool f 1.40—2.20; Andyvie f 1.50 1.90; Druiven 4056 ct. ROTTERDAM, 30 November. Einnenl. granen. Gerst chevalier 6</t k f 6%. Haver 5.75 a 6.50. Erwten, kleine groene, pri ma qualiteit 11 A 12.50, overige soorten van 7.50 k f 10. Schokkers belangrijk lager. Bruine boonen naar qualiteit 8 i 9.50, soms iets meer betaald. Buitenl. granen. Stemming prijshoudend. Rogge 72/73 K.G. Russ. disp. 5.10. Canada III Western dlsp. 5.75. Gerst Canada III dlsp. 116, id. aangek, 113, id. stmd. 113, 162/63 K.G. Zd. Russ. dlsp. 112, 62/63 K.G. Donau disp. 112. Haver Canada III disp. 6.70, id. aangek, 6.50, id. stmd. 6.40, id. ladend/geladen 6.25. 53 K.G. Russ. naar qualiteit dlsp. 6.65 k 6.80, 51/52 K.G. Zd. Russ. disp. 6.55, 47/48 K.G. La Plata stmd. 5.80. Maïs. La Plata aangek, 74 kf 75, ld. stmd. 75 76. Donau/Galfox disp. 73. id. aangek, 72; La Plata Cinquantine disp. 83. Maïs. (Slotk.) Jan. 73 K. Maart 77%, Mei 78, Juli 78K. Omzet 90 contracten. Vee. Aanvoer 450 vette runderen, 244 vette kalveren, 1207 schapen en lammeren, 925 varkens. Pryzen vette koeien le soort 0.70- 0.80; 2e srt. 0.55—0.60, 3e srt. 0.35—0.50: kalveren le srt. 1.181.32, 2e srt. 0.85 0.95, 3e srt. ƒ0.700.85; vette varkens le srt. 0.360.38, 2e srt. 0.300.35; 3e srt. 0.25—0,30, export varkens 0.300.32, per K.G. Vette runderen handel lui, pryzen met moeite te handhaven. Vette kalveren handel zeer stroef, pryzen ongeveer als vorige week Dinsdag. Schapen ruim aangevoerd, zonder handel en dientengevolge geen noteering. Varkens handel zeer lui, pryzen lager, zou ters handel kalm. LEIDEN, 28 Nov. Elerenveiling. Tanvoer 8793 stuks. Kipeieren f 6.80—7.25; Kuiken eieren f 4.256: Eendeieren f 4.755.00 per 100 stuks. Handel matig. BODEGRAVEN, 1 December. Kaasmarkt. Aanvoer 287 wagens, 11228 stuks; le soort met rijksmerk f 33—36; 2e soort met rijks- merk f 29—32. Handel flauw,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 7