Sport en Wedstrijden G. B. A. HENSEN N.V. WONINGINRICHTING J. CHRISTIANS J. CHRISTIANS H. J. VAN DER MEER ST. NICOLAAS GESCHENKEN WAARHEID IN RECLAME! N.V. WONINGINRICHTING JUUANAPARK60 WESTERGRACHT 79 DIT HEEFT TOT GEVOLG, ENORME PRIJSVERLAGING gedurende de ST. NICOLAASWEEK Profiteert Profiteert REUZEN-SORTEERING PICK-UPS ALLEEN SCHAGCHELSTRAAT No. 7 VOETBAL KEGELEN Haarl. Kegelbond RUGBY Haarlem (M.T.S.)A. R. V. C. (Amsterdam) LUCHTVAART ONZE OOS7 Indische Dienst UIT DEN OMTREK ZANDVOORT Toestand der gemeente- financiën VELSEN HEEMSTEDE IJMUIDEN HET VAKKLEEDING MAGAZIJN PAARLAARSTEEG I TELEFOON 12842 BIEDT U NUTTIGE EN PRAGTISCHE Van andere zijde wordt de indruk gevestigd, dat de Meubel- en Tapijtzaken der en zouden zijn opgeheven. Wij maken U er op attent, ddt beide zaken door dezelfde personen in dezelfde panden worden gedreven. Uit economisch oogpunt hebben wij ons van de zaak Zomerkade 53 losgemaakt. dat wij vanaf heden tégen uiterst concurreerende contantprijzen verkoopen, terwijl voor verkoop op gemakkelijke condities slechts 5 pCt. van het totaalbedrag wordt berekend. DE PRIJSDALING heeft ons in staat gesteld onzen nieuwen voorraad tegen uiterste prijzen in te koopen. Koopt dus Uw MEUBELEN, TAPIJTEN, BEDDEN, enz. G0EDK00PER BIJ Westergr.79 - Julianapark 60 bij Soendaplein Uit de Engelsche Voetbalwereld De strijd om den Cup begonnen Hoe de politie op zijn kop kreeg Thans is de tijd van verrassingen aangebroken Is de spanning in competitie-voetbal al geweken Everton In onweerstaanbaren vorm Het Kanon Dean weer in actie De „Runners-Up" falen De strijd om Hugh Gallacher Hevig gedrang onderaan de ranglijst De Hammers stijgen De Spanjaarden zijn nieuwsgierig Wat gebeurt op St. Nicolaasdag? De F. A. Cup-sensatie is begonnen! Natuurlijk in de lagere regionen, want de groote meesters komen pas in Januari aan de beurt. De lagere regionen met de onafzien bare menigte clubs en clubjes, zoowel profs als amateurs; clubjes, waarvan gij nooit hoorde, laat staan het bestaan bevroedde. Kent u Yeovil en Peters, West Stanley of Hayes? Wij zouden zoo door kunnen gaan. en u vertellen, hoe ook de Metrop'tan Police zijn geluk beproefde, doch bitter moest erva ren, dat voetballen heel wat anders is dan verkeer regelen, of een orde-verstoorder tot kalmte manen: de dienders kregen met 90 op hun kop. Er zijn nog meerdere bittere ondervindingen geweest en er zullen nog talloozen volgen, eer op den laatsten Zater dag van April duizenden en duizenden naar Wembley komen. Want surprises zijn met den Cup nu een maal synoniem. Vandaar dat het publiek er zoo zot op is; men immer in het onzekere verkeert, daar geen enkel elftal van welke roemruchtige reputatie ook, veilig is tegen clubs, die men schier niet in staat acht maar eenigszins partij te geven. Die sensatie dateert van ja ren her, en zal ongetwijfeld voortduren zoo lang Engeland zijn Cup heeft. Juist voor dit kleinood, dat men uit de handen des Ko- nings ontvangt, of Indien dringend noodzake lijk van Prince Charming als plaatsvervan ger, voor dit kleinood geeft men al zijn kracht en geestdrift om het te bemachtigen. Tot zoover de Cup-inzet, met vervolgens de competitie. De competitie, waarover men bevreesd af vraagt, of thans reeds, aanvang December, alle spanning is verdwenen? Of er geen strijd meer zal komen om „the championship" nu Everton Zaterdag aan Zaterdag zoo on weerstaanbaar speelt? De Toffees zijn in een grandiosen vorm en spelen zulk 'n perfect voetbal, dat insiders met veel gebaar verkon digen toon ons op 't continent een ploeg, die dat team evenaart! Met 9—2 werd Lei- cester City, toch een goede middenmoot'er. het slachtoffer van dit phenomenale team. Wij zullen u de namen noemen van zijn spelers: Sagar (d.l; Williams, Cresswel (ai; Clark, Gee, Thomson (m.); Critchley, White, Dean, Johnson, Stein, (v.). Everton is thans reeds vijf punten uitgeloopen op nummer twee. West Brom, met zelfs nog een wed strijd in handen. Dat deze vrees dus niet on gegrond is, spreekt vanzelf, hoewel een re actie aanstonds met de Kerstmisdrukte heusch niet tot de onmogelijkheden behoort. Pas als men dit obstacle zonder kleerscheu ren heeft overwonnen, ja dan.... spreker- wij elkander nader. Hoewel deze match tegeh Leicester tamelijk eenzijdig was, hebben de toffees er voör ge zorgd, dat de belangstelling tot het eind signaal bleef bestaan. Zij maakten vier goals voor half-time, met een tegenpunt. waarna de vijf andere werden gemaakt. Of liever zes want keeper Sagar kon 't niet langer aanzien, dat hij niet op de schutterslijst werd vermeld, en ranselde een schot in eigen doel. Van de negen doelpunten maakte Dean er 4, Johnson 2. White 2 en Clark 1. Misschien tot groote vreugde der leiders moesten de andere runners-up een of meer veeren laten. Zoo bracht nummer twee, West Bromwich Albion 't niet verder dan 1—1 te gen Middlesborough, terwijl nummer drie. Sheffield Wednesday zich door het kranig omhoog werkende Portsmouth met 2—0 zag geklopt. Alleen Arsenal keerde terug op de dwalingen haars weegs en klopte Liverpool gedecideerd met 6—0. En passent komen wij u opmerken, dat het tusschen de directies van Arsenal en Chelsea wat men in Holland noemt een beetje „muizen" is. Arsenal, dat zoo graag sterren in haar kring telt, wil Hugh Gallacher hebben van Chelsea, doch de directie van deze club heeft er geen ooren naar. Deels begrijpelijk, want Hugh mag nog zulk een lastig heerschap zijn, 't is en blijft een ster van de eerste grootte, die echter aan den Arsenal-hemel nog meer zou schitteren. Nu Chelsea echter zoo in de knel zit, nat men dergelijke steunpilaren niet gemakkelijk los, vooral daar men maar niet uit de ge vaarlijke zóne kan komen. Nu werd weer van Sheffield U. met 4—2 verloren, nadat de pauze was ingegaan met een Londenschen voorsprong van 20. De situatie aan het slot van de ranglijst is als volgt: Sunderland Chelsea Blackpool Grimsby Town 18 3 6 9 12 20—34 17 5 1 11 11 25—39 17 4 3 10 11 25—45 17 4 1 ,2 9 26—44 Ook in den strijd tusschen de beide hek kensluiters had Grimsby met de rust een 21 voorsprong, doch het offensief van Blackpool was in de tweede helft zoo bui tengewoon krachtig, dat de Grimsby-verde- diging het niet houden kon. Voorts leverden de Hammers zeer knap werk door de Black burn Rovers in Ewood Park met 42 te slaan. De positie van West Ham wordt nu gaandeweg veiliger. Als groote merkwaardig heden stippen wij tenslotte aan de groote nederlaag (501 van Huddersfield T. tegen Birmingham en de 5—1 nederlaag van Bol ton W. tegen Derby Country Zaterdag komt Everton in Londen bij West Ham. wat ongetwijfeld een recordmenigte op den Hammers-ground zal tezamen brengen Onder die menigte zal ook het Spaansche elftal zich bevinden, dat nieuwsgierig ts na het spel van de momenteele leiders Voorts speelt Chelsea tegen Manchester C'ty. Shef field W—Arsenal; Leicester C.—West Brom wich, terwijl G'imsby Town tegen Sunder land een kans heeft om haar positie te ver beteren. Zou deze 5e December Sint Nicolaasdag ook in Enge'ana met kwistige hand ver rassingen ronddeelen? DAMMEK Damvereeniging „Gezellig Samenzijn" II„Haarlemsche Damclub" I Voorl uitslag 55. Bord no. 3. C. F Siholten—J. B. Sluiter Jr. 0—2; 5. J. H. van Delden—Joh. Fabel Jr. 1—1; 6. J J de Wit—J. Poppen 1—1; 7. A. J. P. v. d. VeldeJ. van Looij 02; 8. W. N. KellerJ. P. van Eijk 20. Totaal 11—9 voor de „Haarlemsche Dam club" I. Om de persoonlijfee kampioenschap pen der „Haarlemsche Damclub" De stand van den wedstrijd om het 2de klasse clubkampioenschap 193132 der „Haarlemsche Damclub" luidt thans als volgt: 1. H. van Lunenburg Jr. 7 4 3 0 11 2. W. van Pelt 7 4 3 0 11 3. J. Balk 8 3 4 1 10 4. A. Kiel 7 2 3 2 7 5. D. Kleen 5 2 2 1 6 6. J. Otter 6 14 16 7. P. G. M. Ottolini Sr. 4 2 115 8. J. M. A. Minderhoud 7 2 14 5 9. Th. Wesselman 9 13 5 5 10. H. Berghuis 3 2 0 1 4 11. J. H. Reedijk 8 0 3 5 3 12. F, W. de Pater 4 0 2 2 2 13. J. Wielenga 10 10 1 Hoofdklasse-competitie van den N. D. B. De arbitragecommissie van den Neder- landschen Dambond heeft de volgende par tijen uit bovengenoemde competitie beslist: Damclub „Haarlem" I „Haarlemsche Damclub" I Voorl. uitslag 511. Bord no. 9. J. J. Kraayer—H. Greeuw <J—2; mr. P. F. Westerling—H. van Lunen burg Jr. 1—1. Totaal 146 voor de „Haarlemsche Dam club" I. Damclub „Jozeph Blankenaar" I „Haarlemsche Damclub" I Voorl. uitslag 5—5. Bord no. 1. F. Raman—J. W. van Darte len 1—1; 3. D. Bosma—P. C. van Engelen 11; 6. W. Wassenaar—Joh. Fabel Jr. 1—1; 7. P. Goezlnnen—J. Poppen 1—1; 9. P. A. Thinners—J. P. van Eijk 2—0. Totaal 11—9 voor „Jozeph Blankenaar" I. De Haarlemsche Kegelbond organiseert een wild- en consumptieavond voor zijn leden op de Zondagen 6 en 13 December en op Zaterdag 12 December a.s. De feestelijke prijsuitreiking zal plaats hebben op Donderdag 17 December a.s. Aanvang 8 uur. Zaterdagmiddag as. 5 December te half 3 zal bovengenoemde wedstrijd op 't veld der Heemsteedsche voetbalclub „Heemstede" gelegen aan den Rijksstraatweg aldaar, tegen over den Noordelijken ingang van het wan delbosch „Groenendaal" plaats vinden. De M. T. S.'ers zullen in een sterkere opstelling uitkomen als eerder 't geval was daar A Addichs weer van de partij zal zijn en als fullback zal uitkomen, waardoor D. Dal- huisen op de free quarter olaats zal komen en C. van Reek in de voorhoede zal spelen De toegang ls wederom vrij. Ditmaal voorspellen wij een kleine over winning voor de Haarlemmers. Record-snelheid landvliegtuigen 448 K.M. per nur De Amerikaansche vlieger Lowell Bayles, bereikte te Detroit met zijn vliegtuig een nieuw snelheidsrecord voor landvliegtuigen. door op een afgebakende baan een gemid delde snelheid van 448 >4 KM. per uur te bereiken. De juweelendiefstal te Batavia Een arrestatie In verband met den gepleegden juweelen diefstal bij de juweliersfirma De Geer, Van Kempen en Bos te Batavia, zette de po. Utie overal posten uit. Gistermorgen werd een zekeren P. die onguf een Hongaarsch ingenieur te zijn, aangehouden, voordat hij naar Poelo-Mirak kon vertrekken. Deze P. beantwoordde geheel aan het signalement van den Mexicaansch n professor, waarop onmiddellijk de poutie te Batavia gewaar schuwd werd. Een firmant der firma en een politiebeambte zijn naar Serang vertrokken voor confrontatie. P. discnte een fantas, tisch verhaal op. Hij beweert n.l, dat hij een zeiljacht van Sumatra vMlde ophalen. Hij probeerde een gestolen ring in het water te werpen, hetgeen werd belet. Het laatst verbleef P, te Sjanghai. De koelie-aanslag te Bajoekidoel De toestand der slachtoffers bedenkelijk De slachtoffers van den moordaanslag, ge pleegd op de onderneming Bajoekidoel, de eerste geëmployeerde der onderneming Huysman en de stafgeëmployeerde Heiligers, zijn te Malang aangekomen. De linkerhand van den heer Huijsman is geheel afgekapt. Hij heeft veel bloedverlies en er io bovendien bloedvergiftigir g ontstaan. Bij den heet Hei ligers is he. hersenvlies gewond. Een chirurg opereerde d slachtoffers. Hun toestand is zeer bedenkelijk. Het ergste wordt gevreesd. Bestemd voor uitzending naar N.-Indië: H. A. J. Ockers, adm. ambt. b. h. Binn. Best., Hilversum; W. F. K. Ens, adm. ambt. b. h. Binn. Best., Leiden; N. Bleckmann, adm. ambt. b. h. Binn. Best., Nijmegen. Verlofgangers N.-Indië: W. C. Schuttenhelm, opz. Weg en Wer ken Iste kl. b. d. S.S. en Tr., 's Graven- hage; R. A. N. Rijkschroeff, comm. b. tl. P T.T., Nice; D. B. Dutrieux, contr. 1ste kl. b. h. Binn. Best., 's-Gravenhage; O. M Brinkman, contr. 1ste kl. b. d. P.T.T., 's-Gravenhage; L. Fontijne, contr. 1ste kl b. h. Binn. Best., 's-Gravenhage; M. A. Verhulst, tijd. leeraar b. d. H.B.S. te Soe- rabaja, 's-Gravenhage; J. F. C. Meulemans, hoofdcomm. van pol., 's-Gravenhage; J. A. Th. Berg, tijd. wnd. boekh. b. d. S. S. en Tr., Rotterdam; A. J. F. van Weezei Er- rens, contr. 1ste kl. b. h. Binn. Best., Amersfoort. Gepensionneerden N.-Indië: P. Beukema, mulo-onderw., gepl. b. d. opleidingsschool voor Inl. ambt. te Makas sar. Utrecht; mej. A. A. H. Resner, on- derw. O.W.L.O., gepl. b. d. 1ste openb. Eur. lagere school te Medan, 's-Gravenhage. Vertrouwen in betere financieele tijden B. en W. van Zandvoort geven bij de be grooting een overzicht over de financieele vooruitzichten voor de gemeente. Zij zien de toekomst hoopvol en gunstig in. Komt ten bate van den dienst 1932 het twee-derde gedeelte van de opbrengst van de 45 opcenten op de Gemeentefondsbelas ting 1932/33, dan zou dit een bedrag geven van 30.000.—. Dit bedrag als sluitpost ne mende kan 1932 sluitende gemaakt worden, dank zij de hoogere opbrengst van het schoolgeld, geraamd op 3500.—, als de voorstellen in den raad worden aangenomen. Bij de heffing der opcenten mag niet uit het oog verloren worden, dat ten laste van 1932 komt het nadeelig saldo van de vorige jaren, 1929 en 1930, wat niet minder vormt dan het kapitale bedrag van 103.498.89. Deze groote som is grootendeels ontstaan door de declaratie van het Rijk wegens kwade posten. Voor onvoorziene uitgaven blijft voor 1932 dan nog een reserve van 9000.—. Terwijl 1933 het vooruitzicHt biedt, dat er dan geen kwade posten meer zijn, waardoor een uit gaafpost van 30.000.kari vervallen. Bo vendien zijn de vooruitzichten zeer gunstig, dat het nadeelig saldo van 1931 ook reeds aanzienlijk lager zal zijn, wat ten goede zal komen aan den dienst 1933/34. Reeds nu kan de verwachting worden uitgesproken, dat het aantal opcenten dan wel geringer zal zijn. Dit wordt van groot belang geacht voor de vestiging van nieuwe bewoners, vooral in dat deel der gemeente, dat aan Bloemen- daal grenst. Ook moet gezorgd worden, dat in 1931/32 niet onevenwichtig staat tegen over 1933/34, daar hoogere heffing altijd aanstaande bewoners afschrift. B. en W. meenen een middel gevonden te hebben, om deze groote verschillen te voor komen en den overgang naar betere tijden met lagere belasting gemakkelijk te maken. Blijkens de rekening van het Gas- en Waterleidingbedrijf werd over 1930 afge schreven 35.696.04, terwijl volgens de ver ordening volstaan kan worden met 14.150 verplichte aflossing. In 1930 waren echter reeds verschillende projecten uitgevoerd, waarop afgeschreven moest worden, doch daarvoor was geen leenmg aangegaan. Dit" laatste was volgens de verordening een ver- eischte. Een meerdere aflossing zou ten bate van de aflossing op de voor genoemde tra jecten gesloten leening in 1930 hebben moeten plaatsvinden. Dientengevolge loopt het bedrag, dat over 1930 op de bezittingen van het Gas- en Waterleidingbedrijf moet worden afge schreven 14.150 -f- 7700 of 21.850. Ver mindert men het bedrag, dat afgeschreven is, met deze som, dan is 13.846 meer af geschreven dan moest. De aldus gevoerde calculeering heeft het winstcijfer der Bedrijven in nadeeligen zin beïnvloed. Was de financieele toestand wat gun stiger, dan was het zich veroorloven van deze versterkte afschrijving geen bezwaar. Maar in de tegenwoordige omstandigheden meenen B. en W. deze methode niet nood zakelijk te moeten toepassen. En zeker niet, als dat een sterke schommeling in de be lasting ten gevolge heeft. Wordt dit inzicht door den raad gedeeld, dan stellen B. en W. het heffingspercentage met behoud van den post onvoorzien van 9000 voor op 35. De financieele commissie gaat met deze plannen vrijwel accoord, maar becijfert naast het genoemde voordeel nog andere, waardoor een nog hooger bedrag verkregen wordt. Enkele van haar opmerkingen laten we hier volgen: Krachtige maatregelen om te komen tot het verlagen der stroomtarleven van het P. E. N. Het tegen betaling laten afhalen van groote hoeveelheden vuilnis. Betere zorg voor het plantsoen op het Beeckmanplein. Regelma tige aandacht voor hoornen en beplanting. In plaats van dertien acht volksconcerten. De gemeente-vroedvrouw ook ander werk geven. De crisislasten wil deze commissie met 3000 verhoogen, daar, gezien de toestand, eeu raming als in 1931 waarschijnlijk geen goed keuring van Ged. Staten zal verkrijgen. Daar geen gronden in exploitatie zijn bijna, op heffing van het grondbedrijf, wat 6000 be spaart. Zij acht het dekken van het saldo 1930 in een jaar mogelijk. De post onvoorzien wil ze 3000 verlagen. Dan de voordeelen samenvattende, komt deze commissie tot de volgende totaal-som: Lagere dekking nadeelig saldo f 28.750, vijf concerten f 200, opheffen Grondbedrijf f 6000, winst woningbedrijf 2200, verlagen onvoorzien 3000, afschrilving verminderde aflossing f 16000, totaal 56.150. Als nadeel staat daar tegenover adjunct commies 2500, verhooging post werkver schaffing 3000, vervallen post 425a (dek king leening) 40.000, benzinekosten f 300, totaal 45.800. Bij handhaving van de bedrijfsreserve op 50.000 kan dus een voordeellg saldo van f 10.350 verkregen worden. In deze besparing vindt de commissie aanleiding te hebben om het percentage te bepalen op 30. WEGENAANLEG De Commissie van Bijstand voor P W. stelt voor, om de Van Lennepstraat te ver- Ietgen dooi de duinen van Plan Noord, tot daar, waar de nieuwe weg de Dr. Mezqer- straat zal raken, ongeveer ter hoogte van de villa van den heer Wüst De kosten van het doortrekken van dezen weg worden begroot op 37.101'. De com missie stelt zich voor om daarvoor een lee ning aan te ga in. De begroothig zal daar door met 3000.— per jaar bezwaard wor den. Het ligt in de bedoeling dezen weg te voor- zien var. een bitumen wegdek. Hei puin voor de verharding zou verkregen kunnen worden bij de vernieuwing van de Zandvoortsche- laan, noodig door het aanleggen van de nieuwe rioleerir.g. B. en W. adviseeren gunstig op dit voorstel en verwachten vooral voordeel van den ver koop van grond als bouwterrein. SCHOOLGELD VERHOOGING Naar' aanleiding var, de raadsbesprekingen over de schoolgeidheffing komen thans van de Commissie van Bijstand voor Onderwijs in Sociale Zaken voorstellen in den Raad. De commissie acht het schoolgeld te Zand voort niet te hoog en een verhooging binnen het raam der redelijkneid mogelijk. Voor het Voorbereidend Onderwijs zou men het tarief wenscnen, zooals het nu is voor het Gewom Lager Het tarief voor het Gewoon Lager zou verhoogd kunnen worden met 10 pet., boven een aanslag van 4200 met 15 pet. Het U. L. O.-tarief zou naar evenredigheid verhoogd Kunnen worden. De Financieeie Commissie is tegen verhoo ging in dezen tijd er, gelooft, dat ae begroo ting met een redelijk percentage wel sluitend gemaakt kan worden zonder schoolgeldver- hooging. Wel is zij bereid voor het Voorberei dend Onderwijs 'n heffing te nemen, die 7& pet. van het schoolgeld van het Lager On derwijs bedraagt. Gerekend was op een meerdere entvangst van 30CO B. en W. laten het oordeel tan den Raad. Stichting Plaatselijk Steuncomité Een groot aantal ingezetenen had gister avond gehoor gegeven aan den oproep van burgemeester Rijkens en den heer P. Bos man, wethouder voor Sociale Aangelegen heden om te komen tot de stichting van een Plaatselijk Steuncomité. Ee Raadzaal, waar de bijeenkomst plaats vond was overvol. On der ae aanwezigen merkten wij op den Zeer- Eerw. heer pastoor J. Schoenmaker Veisen. Noord, pastoor J. F. v, d. Meer, Driehuis, den hoer Rinkel van de Oud-Katholieke kerk te IJmuiden. ds. J W. Swaan. ds. D. J. van Katwijk. W. N. Bos, secretaris Leger des Heils, E. Luikman. voorzitter IJ.B.BH. J. Fielder, secretaris Chr Besturenbond, eenige leden van het Federatiebestuur der S.D.A.P., A. van Nlerop namens de Ned. Herv Kerk. IJmuiden-Oost, wethouders, vele raadsleden enz. Burgemeestei Rijkens heette de aanwezi gen welkom Spreker zeide, dat het hem ge noegen deed. dat zoovelen aan ac roepstem van wethouder Bosman en hein gevolg heb ben gegeven. Gaarne zou spreker nog driemaal zooveel heoben gezien, maar dit is nu eenmaal niet anders Zooals reeds in den oproep is opgemerkt, zijn er zeer velen, die door de een oi andere belemmering niet van de steunregeling genieten. Dezulken en de zg. stille arme»" zouden we in dezen cri. sistijd willen -teunen, aldus spreker. Het deed den burgemeester genoegen, dat zich ender de aanwezigen vogels van diverse plui mage bevinden. Ik weet zeer wei aldus de burgemeester, dat velen over de wnorden „steun" en „weldoen" in principe velschil len, maar ik hoos, dat men ter wille van de arme slachtoffers de ieuzen die scheiden wil laten rusten, om te zoeken naar een ver- eenlging'band voor allen, die willen helpen. De wijze waarop geholpen moet worden mag zeker niet zijn het toewerpen van eenige kruimels van onzen discn; als wü zoo ar beiden, willen we ook de harten van anderen openen, en twiiltlen we niet, wie niet het rijkst uit deze dagen van actie te voorschijn zullen komen: dat zijn wü. De werkwijze had spreker zich zoo ge dacht, dat er 20 bestuursleden gekozen wor den en de gemeente in 17 districten wordt verdeeld. Elk lid zou zich dan een zestal in woners van zijn district kunnen assumeeren voor het ophalen van giften, het opzoeken van hen die steun behoeven, enz. Na deze uiteenzetting van den burgemees ter volgde een levendige discussie. De burge meester antwoordde nog op een desbetref fende vraag van den heer J. A. Dalmeijer, dat is overwogen, aansluiting te zoeker bij het Nationaal Steuncomité. Het N S. C. heeft weinig losgelaten; inen weet in Den Haag nog niet, op welke wijze men zal gaan vierken. Het N. S. C. wil, dat de gelden naar Den Haag worde i opgezonden en dan kan het nog wel eenigen tijd duren eer er wat uitgekeerd kan worden. Geestelijke ontspan ning staat ook op het programma, maar het mag niet ontaarden in pontiek Voorts deel de de burgemeester mede dat de eerste gift reeds is binnengekomen, n.l. een bedrag van 70.— van de Christelijke Jongelingsver- eeniging, als opbrengst van een tooneel- avond. Als de heer Bregman een prinHpieele rede wil houden over steunverleening, wordt hem onder Instemming der vergadering door den burgemeester verzocht hiermede niet door te gaan. De hee- van Hameien besprak de wen- sehelijkheid, ook hun die steun krijgen hulp te verleenen en dus aan hen via de organi saties de uitkeeringen te doen geschieden. Hiermede was de vergadering het niet eens. Na nog eenige aiscussie deelt de burge meester mede, dat als voorzitter van het comité zal optreden de heer P. Bosman, als secretaris de heer Van Doorn en als pen ningmeester de heer v. d. Veen Verder ne men in het comité op verzoek van den bur gemeester zitting de heeren J. N. Bos, leider Leger des Heils. H H. Meijer, W. J. Fournier, ds. van Katwijk, P. Rings, A v. d. Linde, J. C, Wolf, pastoor Rinkel, W. P. de Vries. W. van Heyst. »i. J Fidder, Molenkamp en J E. Sluiters, benevens twee afgevaardigden van de pers. De heer van Hameien verklaarde geen be noeming te willen aanvaarden. Als plaats vervangende leden werden benoemd de hee ren Schuit, notaris Dolleman, J. Boon, G. D. Heiikoop. Camman, R. de Boer, A. de Wit, en E. Luikman. De burgemeester wees er nog op, dat vele sympathiebetuigingen en aanbiedingen zijn ontvangen. Aan het eind der besprekingen stelde de heer Bosman voor den burgemeester tot eerevoorzitter te benoemen. De vergadering onderstreepte dit voorstel met luid applaus, De voorzitter zeide deze lenoeming gaarne te willen aanvaarden. Na t.og eenige bespre kingen werd de vergadering gesloten. Verloting R. K. Vrouwenbond De Zater dagavond in het R. K. Vereenigingsgebouw gehouden verloting voor het vaandel der R. K. Vrouwenbond, had den volgenden uitslag; lste prijs, rijwiel n. 426; 2. salontafeltje no. 294; 3. rookstel, no. 797 4. servies, no. 126; 5. fruitmand, no. 870 6. waterstel, no. 856; 7. kussen, no. 53; 8. taart, no. 946 9. brood zaag, no. 289; 10. rollade, no. 936; 11. thee lichtje, no. 405; 12. ontbijtlaken, no. 116; 13. chocolade ketel, no. 668; 14. hakmes en blok, no. 369; 15. zwabber, no. 756; 16. worst, no 958; 17. melkkan, no. 363; 18. aschbak no. 751; 19. schaaltej, no. 886. Liefdadigheidscollecte Naar wij verne men heeft de collecte ten bate der St. Eli- sabethsvereeniging, gehouden 1.1. Zondag in de O. L. Vrouw Hemelvaart-parochie aan het Valkenburgerplein, na een liefdadig- heidspredikaiie van den Zeereerw. heei J. B M. Timp, rector van St. Joannes de Deo, opgebracht ruim 386.—. St. Nicolaas bij den R. K. Volksbond Zondagmiddag zal St. Nicolaas in het R. K. Vereenigingsgebouw een bezoek brengen aan de kinderen van de leden van den R. K. Volkbond. Dank zij den financieelen steun van zeer velen is het St Nicolaascomité ook dit jaar weer mogelijk alle kinderen van 3 tot 9 jaar uit te noodlgen voor een bezoek aan St. Ni- cclaas, waar zij behalve versnaperingen ook een cadeautje zuilen ontvangen. u. Daar er pl.m. 300 kinderen zijn, kan slechts één der ouders worden toegelaten als gelelde. St. Nicolaas zal om 2 uur arriveeren. VEEL ENGELSCHE HARINGDRIFTERS Gedurende de maand November 1931 kwa men te IJmuiden aan den afslag 225 En gelsche haringdrifters, tegen 65 in November 1931. De besommingen waren echter veel ongunstiger. Terwijl de 65 drifters in Novem ber 1930 totaal f 171.145 besomden of ruim f 2600 per reis, besomden de 225 die de vo rige maand binnenkwamen slechts f 234.829 of ruim f 1000 per reis. De drukste dag was JJ. Maandag, toen er niet minder dan 48 binnenkwamen. Doch ook gisteren kwamen er nog veel binnen. De prijzen zijn in Holland dan ook veel beter dan in Engeland. Bovendien profiteeren de Eiigelsche reederijen natuurlijk van den la gen pondenkoers. SARDIEN-AANVOER. Gisteren waren vele Urker botters met goede vangsten sardien aan den afslag. Jammer voor de visschers bleek hun vangst bijna waardeloos. De prijs daalde zelfs tot 5 ct. per mand. Slechts een klein gedeelte werd voor consumptie-doeleinden gekocht. Het grootste deel vond zijn weg naar de vischmeelfabrieken. Trawlers opgelegd. Van de negen trawlers van de V. E. M. die gisteren binnen waren, zullen voorloopig vier worden opgelegd. Ook de „Maasmond" en de .Delfland" zullen worden opgelegd. Reclame Rijwiel m. garantie 27AO en 35.— Eiectr. Rijwiellampen 4.85, 5.85 m. 2 j. gar. (gratis opzetten) Alle merken in voorraad, spotprijzen. Batterijhulzen 12, 14 en 19 ct. Dr beste batterijen 12 ct. Carbid- en Kaarslampen 98 ct. Handwarmers, keuze uit 60 soorten vanaf 59 ct. Fietshandschoenen 1.49 Regenpijpen 2.95 Jasbeschermers 0.59 Im. Terryzadel 2.38 Hangveer-zadel 1-89 3-veer Zadel 1.59 Voetpomp met slang 0.49 Stuurtasscher vanaf 0.47 Bagagedragers 0.39 Club- en Omroepbellen 0.33 Binnenbanden vanaf 0.29 Buiten-banden vanaf 0.81 Pr ma leeren Actetasschen 1.98 E'ectr. Strijkijzers, 3 j. gar. 2.48 Eiectr. Theelichten 2225 Eieetr. Kachels 3.75, 5.95 6.50, Enz. Eiectr. Ganglantaarns 2.48 Eiectr. Schemerlampen 0.59 Elecrt. Kookplaten 3.25 Eiectr. Naaimach. garnituren 0.75 Vectr. Naaimach. lampjes 0.49 Eiectr. Stofzuiger, 3 j. gar. 35.— Eiectr. Kerstboomverlichting In doos f 4.75 compleet met reservelampjes Eiectr. Gloelampen 0.29 (looge kortng op Philips Gloeilampen Blaupunkt Luidspreker 10.85 Pracht 4-polig lu'dspr. syst. 2.95 Pracht 8-polig luidspr. syst. 3.95 Kasten voor luidspreker 5 95 Record plaatstroomlamp 1.49 piaatstroomapparaat 1150 Utillityknoppen 195 Geladen accu's 450 Rad o-salonkasten 8.50 Tungsram- en Recordlampen 35 korting Elka inbcuwspoelen 4.75 Koptelefoons 1.98 o.a. Undy- - Paillard - B. T. H. - B'aupunkt - Famet - Accuston - Grawor vanaf 5.50. GRAMOFOONMOTORS o.a. Undy - Paillard - Dual enz. vanaf 15.50. HOOGSTE KORTING op ONDERDEELEN voor de NIEUWSTE SCHEMA'S o.a. Kassandra - Varadyne - Varleybandfilterpakket - Arim en de beroemde Avrovox - Eloquenta - Hegra - Membra inductor - Gecophone - B. B. L. enz. Alleenverkoop der beroemde FOTOS-Radiolampen. Coulante bediening. Technische voorlichting. ZIET DE ETALAGES

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 7