Kennemerland Informatie Cheque-koersei1 Stofzuigerhuis MAERTENS SS 67'S 8lfi r ft Hoe de claxon hof- uitbracht VELSEN VELSEN-NOORD HtnlNuA ftUÏHRICH, HAARLEM Philips* Radio-toestellen IJMUIDEN HEILOO HEEMSKERK MARKTBERICHT RIJKSVISCHAFSI AG Staat van Besommingen UIT DEN OMTREK BENNEBROEK HEEMSTEDE HILLEGOM NOORDWIJKERHOUT SASSENHEIM VOORHOUT NOORDWIJK Garteljorisstraat 16 - Tel. 10758 Alle merken stofzuigers WARMOND 3H, 4111 193? VOGELENZANG ZANDVOORT MARKTNIEUWS 1 9.80 14.60 46.3° Een kranige achtervolgster Bij den garagehouder G. in de Breestraat te Beverwijk vervoegde zich in het laatst der vorige week een' jongeman, die een mo torrijwiel wenschte te koopen. Nadat de garagehouder hem enkele mo torrijwielen had laten bezichtigen, had de klant tenslotte zijn keus bepaald. Afgesproken werd dat het gekochte rij wiel Zondagmiddag zou worden gehaald, ter- Wijl dan tevens de afrekening zou plaats hebben. Alvorens de garage te verlaten, herinner de de cliënt zich plotseling dat hij nog een boodschap te doen had in Heemskerk. Hij huurde daarom even een auto, welke hem met het oog op de leverantie van het nieuwe motorrijwiel gaarne werd verstrekt. Het jongmensch vertrok, maar de garage houder zag noch zijn auto, noch den „goe den klant" terugkeeren. De garagehouder bespeurde onraad en Waarschuwde de politie. Dinsdagavond liep het sportieve jong mensch in de val. De vrouw van den garagehouder herkende Uit de vele claxongeluiden, die over de Bree straat weerklonken, plotseling „de stem" van den eigen wagen en werkelijk zag zij den verdwenen auto voorbij rijden. Zij bedacht zich geen oogenblik en zette aanstonds per auto een achtervolging in. Lang behoefde deze race niet te duren, want het jongmensch had den auto voor een winkel neergezet. De energieke achtervolgster nam het con tactsleuteltje in beslag, zoodat een vlucht per auto voor het jongmensch in ieder ge val uitgesloten was. Toen de man uit den winkel kwam, werd hij door inmiddels gewaar f huwde politie naar het bureau overgebracht. Hier bleek spoedig dat de boodschap naar Heemskerk maar verzonnen was en dat de cliënt slechts wat had willen toeren. Hij had zijn tocht zelfs tot Den Helder uit gestrekt. Verder gaf de man te kennen, in Driehuis Woonachtig te zijn. De politie reed met den aangehoudene naar Driehuis, maar daar kwam aan het licht, dat ook deze opgave op fantasie be rustte. Men aanvaardde maar weer de terugreis naar Beverwijk, waar ten slotte bleek, dat men te doen had met den 20-jarigen P. B. uit Haarlemmerliede. Juist toen de politie voornemens was, het jongmensch naar die gemeente over te bren gen, kwam de telefonische mededeeling van den vader, dat hij zijn zoon zou komen halen. Intusschen kan deze geschiedenis voor den betrokkene nog wel onaangename gevolgen hebben. Behalve de annuleering van den verkoop van het motorrijwiel, kreeg de garagehouder den auto op den koop toe nog in beschadig den toestand terug. Van een en ander is proces-verbaal opge maakt. Plaatselijk Crisiscomité Door het plaat selijk Crisiscomité is de volgende circulaire verspreid Dinsdagavond, 1 December j.l. werd ten Raadhuize dezer gemeente onder zeer groote belangstelling opgericht het Plaatselijk Crisis- comité. De vergadering stemde van harte in met hetgeen de Burgemeester in zijn openings toespraak zeide, dat alle partijleuzen, die scheiding mak'n, ter wille van de ongelukkige slachtoffers va de crisis moeten blijven rus ten en gezocht moet worden naar den ver- eenig'lngsband van allen, die van goeden wille zijn onder alle partijen en richtingen. Welnu, deze vereenigingsband is er. Het ge vormd comité is samengesteld uit personen van allerlei opvatting, maar allen zijn het hierin eens, dat het de plicht van allen is, die daartoe ook maar eenigermate in staat zijn, om zich één te voelen met hen, die voor 't oogenblik, tengevolge van allerlei omstan digheden hulp behoeven. De Burgemeester, de heer R. G. Rijkens, aanvaardde, op verzoek der vergadering, het fiere-Voorzitterschap van het comité. Er moet veel, zeer veel worden gegeven om ook maar eenigermate in den grooten nood te kunnen voorzien. Het comité zal zoo spoedig mogelijk daad werkelijk aan den arbeid gaan. Tal van per sonen verklaarden zich spontaan bereid aan dien arbeid mede te werken. Anderen, die dit nog niet deden, willen wel zoo goed zijn hun namen en ad-essen alsnog op te geven. De bedoeling is, dat alle ingezetenen der gemeente door enkele comitéleden zullen wor den bezocht. Er zullen gewaarmerkte intee- kenbiljetten worden aangeboden, waarop men zich kan verbinden voor een gift in eens of voor een wekelijksche of maandelijksche bij drage. Vooral dit laatste acht het comité van het allergrootste belang, opdat de inkomsten op den duur blijven vloeien en de steunverle ning geregeld voortgang zal kunnen hebben. Giften in natura zullen ook gaarne worden aanvaard. Voorts zijn er nog tal van gelegenheden, die benut kunnen worden om deze goede zaak financieel te steunen. Hoeveel familie- en andere feestjes, gezellige bijeenkomsten en vergaderingen enz. worden er niet gehouden, waarop men iets zou kunnen afzonderen? Laat niemand dit verzuimen; het moet van zelf spreken, dat in allerlei omstandigheden aan onze noodlijdende medeburgers wordt gedacht. Deze circulaire bedoelt te bevorderen, dat in al de huisgezinnen over deze zaak wordt gesproken, opdat straks de bezoeken der co mité-leden het gewenschte gevolg mogen hebben. Laat ieder dan zijn roeping verstaan en bliimoedig en mild naar vermogen medewer ken. Stortingen per giro kunnen geschieden op postrekening No. 9011 van de Twentsche Bank te IJmuiden met de bijvoeging: „Voor hef olaatseliik crisis-comité." Velsen. 5 December 1921. Nam»ns het Plaatselijk Crisiscomité. P. BOSMAN. Wethouder, Voorzitter. W. VAN DOORN, Wiikerstraatweg 116, Velsen-Noord, Secretaris. R. S. v. d. VEEN Komnasst'aat 1, IJmuiden, Penningmeester. „Kindervreugd" De Bioscoopcommissie van de Soeeituinvereeniging „Kindervreugd" heeft besloten, van Zatetdag 12 December af ln plaats van twee, één voorstelling te ge ven en wel voor kinderen van 7 jaar af. De voorstellingen beginnen 3 uur en eindigen pijn. 5 uur. Deze wijziging houdt verband met de film, die niet altijd aargenaam kan zijn voor kin deren beneden genoemden leeftijd. De commissie overweegt, voor de a.s. Kerstdagen een extra-voorstelling te geven. ONGEVAL OP EEN STOOMTRAWLER Aan boord van den hier gisteren binnen gekomen stoomtrawler van de reeaerij Erenst en Weimar is ten gevolge van het springen van het deksel de matroos S. ge naamd, wonende alhier, ernstig aan het ge laat en den linkerarm gewond. Nadat de Eer ste Hulpdienst den jongeman de eerste hulp had verleend, werd hij naar dr. Rutten over gebracht, die hem verder hielp en hem daar na naar zijn woning liet overbrengen. Benoemd Onze plaatsgenoot, de heer C. Lodder, volontair ter secretarie, is met ingang van 1 Januari 1932 benoemd tot ambtenaar ter secretarie alhier. Rebus-wedstrijd Voor den dezer dagen gehouden rebusstrijd werden de volgende cadeaux toegekend: Ant. Glorie, Muilmans" laan 25.A. Meijland Jr., Breeslaay 10.A. Boon, Oosterweg en W. Beent jes Jzn., M. v. Heemskerckstraat, ieder 7.50; N. v. d. Park, Castricum, A. J. Niessen, Rijksstraatweg, J. v. Tunen, Starstraat, A. Lute, Castricum, en P. Nijman, Castricum, ieder 5.M. de Bruin, Ooster- streng, mejuffrouw A. Smit, Ooster- streng, Q. Groot, G. v. Assendelftstrat, A. de Weerd, Rijksstraatweg, M. Kluft, M. van Heemskerckstraat, en A. J. Niessen, ieder 2.50; J. de Lange, Wijk aan Duin, K. Bruin, Oosterstreng, W. Welboren, G. v. As- sendelftstraat, ieder 1.50; J. v. d. Maat, Marquettelaan, Ant. Dijkman, G. v. Assen- delftstraat, en D. Bekker, Kerklaan, ieder 1—. Etalagewedstrijd Voor den dezer dagen gehouden étalagewedstrijd zijn de volgende cadeaux toegekend: Een deken: Th. Rijk; een ham: N. de Ruijter; groote rollade: J. Schouws: kleine rollade: A. Butter; 50 si garen; C. Ch. Schuijt; 50 sigaren: Jac. Strik; 2 banketletters: Nic. Schouws; 2 ko nijnen: G. v. Egmond; 2 worsten: J. Docter; 2 worsten: Alb. Schouws; 2 worsten: Jn. de Wit; een kaas: J. Rijs; een kaas: A. v. Lies hout; een kaas: P. de Wit; een kaas: Wed. J. de Munck; een kaas: C de RuijterNan; taai taai: Marietje Docter; flesch odeur: C. Meijer; doos tabak: H. L. Schipper; toilet- doos: C. Beentjes. IJMUIDEN, 9 Dec. Rijksvischafslag. Tar bot 0.751.10 per Kg., Griet 2448 per 50 Kg., Tong 1.201.65 per Kg., Groote Schol 28 per 50 Kg., Middel Schol 35 per 50 Kg., Zet Schol 36 per 50 Kg., Kleine Schol 19—30 per 50 Kg., Schar 25 per 50 Kg., Rog 21 per 20 stuks, Groote Schelvisch 50 per 50 Kg., Middel Schelvisch 3650 per 50 Kg., Kleine middel Schelvisch 1017 per 50 Kg., Kabel jauw 73—75 per 125 Kg., Gullen 9.50—32 per 50 Kg., Leng 2.10 per stuk, Wijting 6—10 per 50 Kg., Koolvisch 0.301.60 per stuk, Makreel 817.50 per 50 Kg., Versche Haring 3.955.40 per mand. van de heden aan den Rijksvischafslag aangekomen Stoomtrawlers Libra f 4000, Azinnuth f 3600, R. O. 15 Antje f 3000, Geziena Catharina f 1800, Bergen f 3300, R. O. 9 Wielingen f 3800. Haringdrifters L. T. 655 f 986, L. T. 369 f 1407, IJ. H. 138 f 1676, LJ. H. 263 f 1698. PROV. STATEN VAN ZUID-HOLLAND De Provinciale Staten van Zuid-Holland l'.wamen gistermorgen te 's-Gravenhage in het gebouw der Eerste Kamer in tweede ge wone c ng bijeen onder voorzitterschap van den Commissaris der Koningin, Minister van Staat, jhr. mr. dr. H. A. van Karnebeek. Nadat de trekking der afdeelingen had plaats gehad werd besloten de verschillende agendapunten, zooals missives, voorstellen en praeadviezen, hetzij aan te nemen voor kennisgeving dan wel in handen te bellen van de daartoe aangewezen commissies of naar de afdeel'ngen te verzenden. Te 11.20 sloot de voorzitter de bijeen komst tot Dinsdag 5 Januari. Huisbroeitentoonstelling Donderdag avond om 7 uur wordt er in het R.K. Ver- eenigingsgebouw een vergadering gehouden voor de le'den, om de voorbereidende plan nen voor de in Februari te houden bloe mententoonstelling nader te bespreken. St. Nicolaas in den R.K. Volksbond Het St. Nicolaasfeest voor de kinderen der leden van den R.K. Volksbond is weder, mede door de goede zorgen van het St. Ni- colaascomité, uitstekend geslaagd. Zeer vele ouders en honderden kinderen vulden de ruime zaal van het R.K. Ver- eenigingsgebouw tot in de hoeken; ook ae plaatselijke geestelijkheid en de eerw. broe ders gaven door hun aanwezigheid blijk van hun belangstel?i"g en medeleven met de uitbundige vreugde der kinderen. Een vreugde, die ten top steeg, toen de heilige bisschop, vergezeld van zijn onafscheiden- 1 ijken knecht, de zaal binnentrad. De groote beminnelijkheid van den Spaan- schen bisschop, waarbij Zwarte Piet zich ook niet onbetuigd wilde toonen, overwon bij de kleinen onmiddellijk de laatste vrees. Er werden een drietal aardige films ver toond, waaronder een teekenfilm, die een ongekend genoegen voor de kinderen bleek. Ook werden eenige verlotingen met aardige prijzen gehouden, terwijl het aan versna peringen gedurende dit feestje niet ontbrak. De wieg met pop werd gewonnen door een dochtertje van den heer Castien; de wollen deken door Nelly Brouwer. St. Nicolaas uitte een bijzonder woord van lof aan mej. Vermeijs, die als andere jaren als presidente weer zoo uitetekend voor alles had zorg gedragen. De kinderen, die allen ten slotte nog een cadeautje mochten ontvangen, hebben on getwijfeld een dankbare onvergetelijke her innering aan dit feestje behouden, hetgeen o.i. de grootste voldoening zal zijn voor al len die tot het welslagen hiervan hadden meegewerkt. Opening ontspanningsgelegenheid voor werkioozen Nadat Maandagavond een definitief comité tot voorziening in de be hoeften der werkioozen uit een 24-tal per sonen uit de katholieke en de christelijke vakbeweging was samengesteld, vond gis termiddag om half drie de officieele ope ning van het ontspanningslokaal voor de plaatselijke werkioozen in het R. K. Ver- eenigingsgebouw plaats. Er was belangstelling van vele zijden; zoo waren aanwezig de Zeereerw. heer pastoor Wassen, kapelaan Schrama, de Eerwaarde rector v. d. Heuvel, dominee Lekkerkerk, de beide wethouders en de secretaris der ge- mente (de burgemeester had bericht van verhindering gezonden). Allereerst sprak pastoor Wassen, die den huidigen toestand van werkloosheid be sprak. Het Kerkbestuur had zich in deze zeer bereid verklaard; hij beriep zich dan ook op de welwillendheid der zich ln het gebouw bevindende personen, om hun waar- cieering hiervoor te betoonen, o.a. door het netjes houden van de afgestane lokaliteit. De eerwaarde spr. spoorde de werkioozen aan, 's morgens de H. Mis bij te wonen, om van God af te smeeken dat deze crisis zoo spoedig mogelijk zal zijn opgelost. Spr. achtte ten slotte in naam van het Kerk bestuur de zaal voor geopend. De voorzitter van St. Deusdedit, de heer J. v. d. Meij, verwelkomde de aanwezigen en wees er op, dat hier niet van een lief dadigheidsinstelling dient gesproken te worden. Spr. legde er den nadruk op, dat het niet de schuld van hen, die werkloos zijn, was, dat zij hier aanwezig waren. Een gezond menssh heeft den arbeid van noode. Spr. bracht ten slotte dank aan de coöpe raties en vereenigingen, die reeds een blijk van medeleven gegeven hadden. Dominee Lekkerkerk bracht dan zijn waardeerenden dank aan het comité en voor de uitnoodiging ook hier aanwezig te zijn. Spr. verwachtte niet, dat het arbeids probleem zich zoo gauw zou oplossen. Het licht in deze duistere tijden moet van bo ven komen. Spr. wees erop, dat door ons beginsel wij gesterkt en gesteund moeten worden door het kruis. En dat wij dan in dankbaarheid het huis gaan bewonen, zoo welwillend door het R. K. Kerkbestuur af gestaan. Wethouder Van Lierop zei toen, den raad voor te stellen, het comité wekelijks een geldelijk bedrag beschikbaar te stellen. Hij hoopte, dat alle werkioozen gaarne van dit ontspanningslokaal zouden gebruik maken en wees erop, dat zij dit als hun eigen huis moesten beschouwen. De heer Van der Meij beantwoordde de sprekers en hoopte voorts, dat er in dit lokaal niet over politiek zou worden ge sproken. Een sigaar werd opgestoken en de vele aanwezige werkioozen konden zich met de verschillende spelen'gaan vermaken. De zaal is dagelijks open van 10—12 en 1.304 uur. Reeds nu heeft het comité (waarvan voorzitter is de heer L. v. d. Steen, van de christelijke vakafdeeling, secretaris en pen ningmeester de heeren M. Huismans en A Otte, beiden van St. Deusdedit) de sym pathieke daadwerkelijke medewerking ont vangen van vei schillende winkeliers. Zoo heeft de heer H. Bouwmeester 4 hammen, 25 pond spek en 15 pond worst cadeau ge daan; de heer Assendelft 3 pond koffie, terwijl tabak door eenige winkeliers toege zegd is. Aanstaanden Vrijdag zal om deze levens middelen gespeeld worden, zoodat alle werk ioozen dan wel aanwezig zullen zijn. Voorts zijn ten slotte met vergunning van B. en W. circulaires gedrukt, waarin een beroep op de burgerij wordt gedaan. Daarna zullen inteekenlijsten circuleeren. Het comité stelt- zich n.l. ook ten doel, aan alle behoeften van de werkioozen zooveel mogelijk tegemoet te komen. Dat de burgerij dezen menschlievenden arbeid mogelijk make! Vereeniging voor Bloembollencultuur. Maandagavond hield de afd. Heemstede van bovengenoemde vereeniging een vrij druk bezochte ledenvergadering in café-restau rant „Hof van Heemstede." Na opening door den voorzitter, den heer Jos. M. J. Braam, volgden eenige ingeko men stukken, o.a. een schrijven van de Bloe- mlstarbeidersvereeniging ,,St. Deus Dedit", om financieelen steun of prijs voor naar bloemententoonstelling in Februari a.s. Voor dit doel werd een klein bedrag beschikbaar gesteld. Met algemeene stemmen werd de heer Jos. M. J. Braam als voorzitter herkozen. De behandeling van den beschrijvingsbrief bleek de volle belangstelling der aanwezigen te hebben. Vooral de verkiezing van een drietal hoofd bestuursleden lokte vele besprekingen uit, waarna tenslotte besloten werd de heeren H. A. van Doorne te 's-Gravezande, A. War- naar Jz., te Sassenheim en W. A. Philippo te Bennebroek te zullen stemmen. De voorstellen ter aanvulling en wijziging voor het handelsreglement voor den bloem- bolienhandel werden uitvoerig behandeld, waarbij bleek, dat de afdeeliag nog eenige wjzig'nger. aangebracht wil zien en men zich over het algemeen met de samenstelling van de nieuwe en gewijzigde artikelen kan ver eenigen. Hierna rondvraag en sluiting. Laagste inschrijfster Te Utrecht is van wege net provinciaal bestuur aanbesteed het maken van de aarden baan met fundeering voor de rijbaan van den weg Houten—Schalk wijk, behoorende tot de werken ter verbete ring van den provincialen weg Utrecht Schalkwijk (Raming f 115.000). Ingekomen 36 biljetten. Het laagst had in geschreven de N.V. de Gèruischlooze Weg, alhier met 1 91.990. De heeren Stoutenbeek en Van Til Naar hret „Wkbld. voor Bi. C. verneemt, zijn de heeren Stoutenbeek en L. van Til Lzn., die voor eenige weken gewond werden bij een auto-ongeval en sedert dien in Haar- lemsche ziekenhuizen ter verpleging waren opgenomen, verleden week beiden naar hun woning teruggekeerd. Zij zijn zoo goed als hersteld en hopen spoedig hun werkzaam heden volledig te kunnen hervatten. Een hartelijke gelukwensch met hun voorspoedig herstel moge hier worden uitgesproken. Crisiscomité Naar wij vernemen heeft de burgemeester het initiatief genomen tot oprichting van een crisiscomité, uitgaande over de geheele gemeente, zoo mogelijk in aansluiting bij het Nationaal Crisiscomité. Het lijdt geen twijfel of er zal na de op richting van het comité een ernstig beroep worden gedaan op allen, die iets te missen hebben, want er zaJ veel worden gevraagd ln het vertrouwen, dat veel zal worden ge geven. Men houde er dus met zijn uitgaven re kening mede. dat er binnenkort een flinke extra-uitgave bij komt. St. Nicolaasfeest Maandagavond werd ln de groote zaal van den heer Van der Zocht het St. Nicolaasfeest gevierd van de kinderen der leden van den R. K. Volks bond. Ruim 500 kinderen met hun ge leid (st)ers namen hieraan deel. De voorzitter opende en sprak een woord van welkom tot de aanwezigen en prees het werk van de St. Nicolaascommissie, die er, ondanks de slechte tijdsomstandigheden, lil geslaagd was dit feest te organiseeren, Door den heer J. v. d. Werf werden eenige mooie films vertoond. Omstreeks half 6 kwam St. Nicolaas ver gezeld van zwarten Plet onder gejuich der kleinen binnen. De voorzitter verwelkomde den goeden Heilige en zei, vernomen te hebben, dat ouders en onderwijzers tevreden zijn over de kinderen. Hij hoopte op de goedgeefsheid van den Sint. St; Nicolaas sprak de kinderen toe en sprak de hoop uit, dat de kinder enbraaf zullen blijven, dan kan hij hen ook rijkelijk bedeelen. Nadat een liedje was gezongen, werden versnape ringen uitgedeeld en nog eenige films ver toond. Het was een aardige avond. Faillissement Bij vonnis van de Arron- dissements-Rechtbank te 's-Gravenhage van den 7en December 1931 is uitgesproken het faillissement van de Handelsvennootschap onder de fa. Gebr. Homan Co.. te Sas senheim en de leden: F. H. Homan Czn. en J. A. Homan Czn. te Sass:fheim. met be noeming van jhr. mr. Th. W. C. CalKoen, rechter in de Rechtbank tot rechter-com- missaris en van mr. F. H. Reijsenbach de Haan te Leiden tot curator. Gemeenteraad De raad dezer gemeente is tegen Vrijdag 11 December, des namid dags om 7.15 uur bijeengeroepen ter behan deling van de navolgende punten: Schrijven van Ged. Staten omtrent goedkeuring inge zonden beheersverordening op het waterbe drijf. Schrijven van „De Hanze" en de vakorganisaties omtrent steunverleening door middel van geldbonnen. Voorloopige vaststelling der rekening van het waterbe drijf over 1930. Voorloopige vaststelling der gemeenterekening over 1929 en 1930. Vooi- srtel van B. en W. tot aanwijzing van een persoon, welke bij ontstentenis van den gemeente-ontvanger de desbetreffende werkzaamheden moet verrichten. School geldreclames. Rondvraag. Aanrijding Gisteravond heeft op den hoek van den Loosterweg nabij perceel Van den Berg wederom een aanrijding plaats gehad. Een auto botste daar op een honden kar van een Leidschen groenteventer. De hondenkar kreeg eenige materieele schade. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Een en ander gaf eenigen tijd stremming van het verkeer. Vreemdelingenverkeer In hotel Centraal vergaderde gisteravond de vereeniging voor Vreemdelingenverkeer. De vergadering was heel goed bezocht en stond onder leiding van den waarnemend voorzitter, den heer C. den Hollander, daar de voorzitter, de heer J. J. van Capelle, in den loop van het jaar als zoodanig heeft bedankt. De wnd. voorzitter opende met den gebruikelijken welkomstgroet. De notulen werden hierna door den secre taris, den heer Y. Elzinga, gelezen en onge wijzigd vastgesteld. Bij de ingekomen stuk ken werden brieven voorgelezen van de hee ren J. H. v. d. Werf en S. A. van Konijnen burg, dat zij voor hun bestuurslidmaatschap bedankten. Daarna werd een uitvoerig schrij ven gelezen van den voorzitter, den heer J. J. van Capelle, waarin hij bedankte als voor- ziter van V, V. V. en de redenen aangaf die hem hiertoe gebracht hebben. Gekozen werd tot voorzitter de heer H. Liefferink. Daarna werden twee bestuursleden gekozen en wel de heeren de Graaf en Jac. van Beelen. De secretaris bracht vervolgens verslag uit van het reclamefonds, zooals dat reeds eerder is geschied in de vereeniging „Zee bad." Voor de gemeente hebben nu in de reclame-commissie zitting de burgemeester .en de heer J. C. v. d. Meer, zoodat de com missie van 6 tot 8 leden uitgebreid is. De penningmeester, de heer E. C. Urlus, legde hierna de begrooting voor aan de vergade ring. Deze begreoting werd aangenomen met een eindcijfer van f 1144. De heer Braun probeerde nog om van het waarschijnlijk ba tig saldo f 200 te reserveeren voor een even tueel nieuw informatie-bureau, zooals ook Zeebad deed. De heer Th. Verloop gaf in overweging geld disponibel te houden voor strandfeesten e. d. en niet nu reeds zich te Verbinden en het saldo vast te leggen. De heer Roos sprak in denzelfden gest. De se cretaris zeide dat in de voorjaarsvergadering een plan van actie ter sprake zal komen en daar kan men beter 'n beslissing nemen. De heeren A. Dekker en Th. Verloop werden aangewezen om de rekening van den pen ningmeester te controleeren. Vervolgens gaf de heer R. Tappenbeek, voorzitter van de reclame-commissie, een exposé van de veel omvattende werkzaam heden die door deze commissie worden voor bereid. 't Blijkt, dat er intensief gewerkt wordt. Alle mogelijkheden worden onder de oogen gezien. Spreker vertelde het een en ander van de werkzaamheden van de com missie voor Noordzeebadplaatsen van de A. N. V. V., waaraan het reclamefonds contri bueert. Door een persoonlijk bezoek heeft men zich overtuigd van het groote nut dezer re clame. De kamerlijst zal van kleur worden veranderd en er zal getracht worden dit boekje onmisbaar te maken voor hen die hun zaak naar voren willen brengen. Nieuwe ru brieken zal men inrichten, alsook een over- zichtüjst om in enkele oogenblikken een over zicht- te hebben van de badplaats en mis schien een betere plattegrond. Dit laatste zal echter afhankelijk zijn van een eventueele grootere deelname van adverteerders. Het aantal Illustraties zal van 3 verhoogd worden tot 7. Men stelt zich voor, de verspreiding der kamerlijst zoo doelmatig mogelijk te doen zijn, om er de volle 100 pet. reclame uit te halen. Nog vele andere reclame-objecten wer den aangewezen. De voorzitter bracht dank aan den heer Tappenbeek voor zijn groote bereidwilligheid. De heer Th. Verloop wees erop, dat na de eerste inning der contributie nog een flink aantal teruggekomen kwitanties klaar ligt. Hij gaf in overweging aan alien die belang hebben bij de badplaats om hun offer te brengen voor hun eigen zaak. De reclame is gebaseerd op een begrooting van f 3000 en om de plannen uit te kunnen voeren moet dat bedrag er komen. Meer dan ooit zal er gewerkt moeten worden om gasten te krijgen en het hun zoo aangenaam mogelijk te maken. Bij de rondvraag gaf de heer Braun ln overweging de kinderfeesten te houden op 't strand voor het dorp. De heeren de Graaf en v. Wijk steunden deze vraag. De heer Roos stelde voor bij meerdere strandfeestjes van plaats te verwisselen. Het bestuur zal er aandacht aan schenken. De heer Braun vroeg bemiddeling van V. V. V. om het zand- gat voor het postkantoor weg te werken. De heer de Vries wees op het onbestrate ge deelte van den tramweg bij het stationsplein; dat is hoogst gevaarlijk. De Tramweg Mij. schuift de verantwoordelijkheid op de ge meente en de gemeente doet ditzelfde ten opzichte van N. Z. H. Het stuifzand op de boulevards kwam ter sprake en tevens werd gevraagd naar trottoir banden langs den Rembrandtweg. De heer Liefferink gaf in overweging hier geen ge meenteraadje te spelen, „dat kan niet." De heer Oehl zou er nogmaals bij de ge meente op aan willen dringen de telefoon winter en zomer dag en nacht aangesloten te hebben en gaf tevens in overweging een klok te plaatsen op den boulevard. De heer E. C. Urlus vroeg of er moeite gedaan kon worden om de Haagsche autobus in de ge legenheid te stellen passagiers van Noord- wijk naar Noordwijk aan Zee te vervoeren. Het bestuur zag daarin niet zooveel succes, (Niet-Offlcleel). 458e STAATSLOTERIJ Trekking van Woensdag 9 December 1931- 2e Klasse. 3e l.llst. HOOGE PRlri \l. 14409 ƒ20.000. 1623 1500. 602 1000. 19849 f 400. 4S0S, 8452. 13955 elk 200. 1363 12181 14697. 19565 elk ƒ100. Prijzen van f 35.—. 1 360 714 1003 '479 1908 29 50 267 270 281 310 368 456 522 594 619 666 735 834 875 915 989 995 1026 1070 1181 1311 1341 1452 1484 1681 1708 1772 1827 1851 1913 1930 1936 2024 2066 2122 2468 2563 2597 2684 2698 2764 2863 2896 2964 3020 3047 3077 3404 3483 3507 3530 3537 3615 3675 36S8 3691 3694 3736 3S24 3934 3950 4012 4022 4035 4063 4135 4142 4163 4174 4228 4247 4335 4336 4349 4435 4503 4550 4638 4651 4779 4863 5041 5066 5146 5157 5276 5283 5354 5372 5519 5520 5550 5559 5602 5634 5740 5791 5827 5934 5944 5976 6922 6030 6036 6082 6096 6203 6278 6286 6424 6437 6462 6527 6757 6775 6802 6856 6879 6969 7172 7177 7203 7268 7474 74SI 7624 7653 7674 7710 7793 7868 7909 8001 8052 8068 8111 8118 8394 8473 8522 8603 8614 8634 8718 8742 8751 8777 8822 8900 8975 9011 9019 9035 9137 9155 9269 9275 9293 9294 9353 9435 9469 9533 9580 9585 9596 9604 9694 9830 9842 9858 9867 9915 10027 10046 10159 10176 10720 10335 2'5' 276s 3lft 4 Off 42?j JA: S6ct 52 69f 787 „2 10 3' omdat het een concessie is van Ged. Staten De heer F. Urlus zou gaarne zien dat het informatie-bureau langer open was en dsft de werkzaamheden hiervan nog worden uit gebreid met enkele dingen ten gerieve van de gasten, zooals het verkrijgbaar stellen van kaarten voor verschillende gelegenheden. De heer Th. Verloop antwoordde, dat er wel wat voor te zeggen is; „maar het vraagt meer geld." Hij stelde voor het van dit jaar zoo te laten. 2S27 De heer Roos sprak den wensch uit, dat 3368 de gemeenteraadsleden hun meening ten op- 3651 zichte van de winkelsluiting zullen wijzigen, 384.3 zoodat in het seizoen de 8 uur sluiting niet 4120 zal komen. Het bestuur zegde de vragenstellers toe, 5091 hun vragen op een bestuursvergadering onder 5439 de oogen te zien en te kijken wat er gedaan 5691 kan worden. Hierna sluiting. 5996 6250 6680 7622 St. Nicolaasfeest Der traditie getrouw 7379 bracht St. Nicolaas ook dit jaar wederom 'n 8352 bezoek aan hotel De Stad Rome, waar een 8699 130-tal kinderen van de lec'en van den R.K. s°31 Volksbond bijeen waren. 9234 Te ruim half vijf arriveerde de goede Sint 9™ in gezelschap van zijn Plet, en werd in de 9977 zaal ontvangen door een commissie, bestaan- 10430 io5!2 10558 10590 10640 10689 10705 de uit de heeren Hogenboom, Sikking, Kei- 10748 10823 10840 10844 11009 11056 11159 ll'jS zer, Groen in 't Woud en Terpstra. MedeHI98 11276 11281 11368 11370 11405 11447 1'fX waren ter verwelkoming aanwezig de burge-"585 11601 11640 iifiso 11703 11709 11726 '1,5 meester en de weleerw. heer kapelaan. Aller- J15S7 l19i3 11974 11987 12009 12146 12204 V* eerst werd het woord gevoerd door den Bur. (?4"4 12401 12403 12413 ,#1 gmeester, die de goede Sint harteiük welkom ,2977 129S6 m29 ,3M0 ,3539 2223 23 2 l3jjg heette in Warmond. Eveneens werd de goede 13250 13269 13364 13385 13399 13433 13438 Sint hartelijk welkom geheeten door den 13510 13517 13551 13505 13607 13654 17762 l37!n voorzitter van den Volksbond, die verklaarde'3712 13757 13813 13855 13863 13910 13950 I40?; zijn komst op zeer hoogen prijs te stellen 14045 1409j 14098 I4iu 14278 14283 14287 '44{? vooral nu in dezen tijd van crisis en malaise 4323 J43'f 'I?34 14693 14741 '4757 14778 er zeer vele kleintjes zijn, die St. Nicolaas 14341 !4945 14981 15054 15083 15100 door drukte niet heeft kunnen bezoeken. ,5570 ,559, ,5(W8 I5fi75 153s5 13449 ,55 Mede heette spreker welkom den oud-voor-15720 15764 15819 15882 16266 16314 16340 ">3,! zitter der vereeniging. den burgemeester en 16398 16439 16446 16509 16566 16567 16615 14S de overige aanwezige commissieleden. Hierna '6712 16731 16875 17019 17028 17060 17072 17°Vn informeerde St. Nicolaas belangstellend zoo.17127 !713? 17,51 17,72 17192 17196 17205 '72-f wel naar gedrag als vlijt van ieder kind en 2~4 !7257 17295 17301 17324 17355 17455 j7 slechts heel zeiden behoefde zwarte Piet met 1773^ 7522 17525 ,7- zijn ketting te rammelen, wel een teeken. dat 17959 ,Rnig 18062 18085 18096 18178 18191 de goede Sint zeer tevreden was over de 18251 18257 18379 18469 18515 18547 18621 Warmondsche kinderen. Zij werden dan ook 18688 18704 18852 18888 18899 18967 18998 allen rijkelilk beloond en overladen met ge- 19D37 19105 19171 19194 19299 19309 19380 schenken. Het behoeft zeker niet gezegd te 19434 "445 19459 19463 19468 19475 19546 '951(j worden, dat zij allen zeer voldaan naar huis 19552 195)55 19720 19911 19979 20019 20042 2 j gingen. Van hier past een woord van hulde 20119 20137 20Q213 20255 2™° 202 5 2032 gg en dank aan het ijverige comité, dat, byge- 20,514 20679 20777 20000 20912 20922 staan door verschillende dames, den kinde- Verbetering; 2e Klasse. 2e l.jlst: 1747 ren een onvergstelijken dag heeft bezorgd. 2747 11060 mz 11030. 13272 m/z 13276, 18229 Personalia Voor het jaar 1932 is door 18227, 20661 mlz 20621. B. en W. als geneesheer, belast met den doodsschouw, herbenoemd dr. H. J. A Wa lenkamp, alhier. 19^ Quadragesimo Anno Donderdagavond wordt om kwart over 8 in het R.K. Ver- eenigingsgebouw een lezing gehouden over de laatst vers-henen encycliek van Z. H. den Paus „Quadragesimo Anno". Toegang hebben katholieken boven de 20 jaar. Woningbcuwverecniging „St. Jozef" Vrijdag 11 December a s, des avonds om 7 uur, houdt de plaatselijke woningbouwver- eeniging .,St. Jozef" een ledenvergadering in het R.K. Vereenigingsgebouw. Zandvoortsche Muziekkapel De Zand- voortsché Muziekkapel geeft Dinsdag 15 December een ledenconcert in gebouw Cen traal, aan het Stationsplein. Door het Haarlems Klein Cabaret wordt medewerking op dezen avond verleend. „Kunst na Arbeid" De gemengde Zang- Vereeniging „Kunst na Arbeid", viert Don derdagavond 10 December haar zilveren jubileum door een feestavond in Centraal, aan het Stationsplein. De tooneelvereeniging „Phoerdx" verlesnt daarbij medewerking door het opvoeren van een tweetal tooneelstukjes van een bedrijf. Botsing Gisteravond botste op den Boulevard een auto tegen een lantaarnpaal, geplaatst ter hoogte van de Van Galen straat. Hoewel de paal tieschermd werd door een vluchtheuvel en van graniet was, bleek hü tegen deze kennismaking niet be stand. De paal werd geheel vernield. De auto wérd ernstig beschadigd. De inzittenden konden ongedeerd naar Hillegom terugkeeren. Gekanteld Op den Nieuwen Zeeboule vard vond men gisteravond een auto omgeslagen, terwijl de bestuurder bewuste loos in de helling gevonden werd. Bij onderzoek bleek, dat alleen de auto licht beschadigd was. Vermoedelijk is de wagen geslipt tegen den trottoirrand. Een gevaarlijk moment Doordat een der veeren brak, raakte de bestuurder van een vrachtauto uit Haarlem, aan de Haar lemmerstraat de macht over het stuur kwijt. De wagen reed in volle vaart over het fietspad en het voetpad tegen een tuinmuurtje. Een fietsrijder, die juist passeerde, ont kwam ter nauwernood aan het gevaar, overreden te worden. Nadat de wagen van een nieuwe as voor zien was, kon de reis laat op den avond vervolgd worden. AMSTERDAM, 2 December 1931 Am- sterdamsche Veemarkt Ter Veemarkt waren heden aangevoerd: 278 Vette Kal veren: le kwaliteit f 0.760.82, 2e kwali teit f 0.66—0.74, 3e kwaliteit f 0.56—0.64, per kilo levend gewicht, 25 Nuchtere kalve ren f 7—16 per stus, 770 Varkens: Vleesch- varkens, wegende van 90110 kilo f 0.42— 0.43, Zware varkens 1 0.400.42, Vette var kens f 0.380.40 per kilo slachtgewieht. Aan het abattoir zijn mede aangevoerd 14 wagons geslachte runderen uit Dene marken. NOORD-SCHARWOUDE, 9 December 150 stuks Bloemkool 4.50. 24800 K.G. Roode kool 1503.10, doorschot f 0.60— 1.90. 10200 K.G. Gele kool 1—1.40. 15000 K.G. Deensche Witte kool 1.10—1.60. 12800 K.G. Uien 4.50—5.20, Grove 4.50— 4.70, Drielingen 5 10—5.60. HOORN, 9 Dec. Veemarkt. Vette var kens f 0.35—0.37. Handel goed. BROEK OP LANGENDIJK, 9 December. 500 Kg. Wortelen f 2.50; Kleine Wortelen f 1.10; 650 stuks Bloemkool reuzen f 3.20 4; 37000 Kg. Roode kool f 0.80—3; 20000 Kg. Gele kool f 0.601.50 30000 Kg. neersche Witte kool f 0.70—1.70: 18500 Kg. Uien. Uien f 4.705; Grove f 4.604.80; Drielingen f 5.50—5.70. WARMENHUIZEN, 8 Dec. Heden besteedde men voor; Gewone Uien f 4.805.10, Groote Uien f 4.60—4.70, Drielingen f 5.20; Roode kool f 2.60; idem 2e soort f 1.60—1.80 per 100 K.G. TEKEL, 7 Dec. Eierenveiling. Aangevoerd 28935 stuks. Prijs: 58-62 f 6—6.40; 62-66 f 6.10—6.70; 46-56 f 3.60—5.60; piepkul*eIlS f 0.70 per Kg.; kippen f 0.58 per Kg. TEXEL, 7 Dec. 1931. Veemarkt. 1 Pa9' 1 kalf, 2 koeien. 3 Nuchtere kalveren f8- 2 Rammen. 9 Schrammen f 12—15. 30 f 812. 3 Korven kippen f 0.701.10. MONNIKENDAM, 8 Dec. Vischafslag- Aan den gemeentelijken vischafslag werde11^. de afgeloopen week in totaal aangevoef j 208 manden sardines van 69 tot 97 oent 0 mand; 603 pond aal van 35 tot 75 cent Pj{ pond, en 427 pond bot, die 19 tot 25 per pond opbracht. BODEGRAVEN, 8 December 1931 Aanvoer 276 partijen, waaronder 272 Rui merk, 11262 stuks, wegende plm. 101358 K' Prijs: Goudsche kaas met Rjjksmerk 1' 3134, 2e soort 28—30. NTEUW-VENNEP, Eierenveiling E. N. Hotel J. de Groot Aanvoer 14.694 eie''e 9118 kippeneieren 5.007 70; 5220 kuW3 eieren f 3.706.00 356 eendeneieren 4.1°^ 5.20; alles per 100 stuks; Oude kippen I 0.95 per stuk; Oude hanen 1per st" Handel vlug. LEIDEN, 7 Dec. 1931. Coöp. Groente0',' Fruit- en Bloemenveiling Vereeniging i,73L den en Omstr." Andijvie f 0 902.40; Buis kool II f 27: Roode kool f 2.506; U voye kool f 1.80—5.80; Groene kool f l—2v Pieterselie f 1.802.40; Prei f 1.103: Kr4n; salade f 1.40—4.50; Selderie f 1.40—:P> Knolselderie f 1.403.40; Wortelen f 2 7 per 100 stuks: Kroten f 1.80—3: 3 gek. f 6—9; Witlof f 9—10; Boerenkool K 1-3 r «401° Uien f 4.806.50; Wortelen Spruiten I f 47; Spruiten II f 100 Kilo. LEIDEN, 9 Dec. Melkveiling. Aanv. 84 L. Hoogste prijs f 6.50. Laagste prijs f 5' LEIDEN. 8 Dec. Vette Varkensmarkt. gevoerd totaal 367. Prijs per Kg. levend wicht in centen :304 zwaar f 0.370.36> licht f 0.34—0.33. Handel vlug. enkele varkens 1 cent boven noteering. Zouters t aanvoer. ROTTERDAM, 8 December Vee Aanvoer 192 paarden, 1036 magere runde' 704 vette kalveren en 300 graskalvef 506 nuchtere kalveren, 96 schapen en l9" beren, 4 varkens, 105 biggen. gj, Prijzen: vette koeien le soort f 0.72— 2e soort f 0.58—0.65 3e soort f 0.40— stieren le soort f 9.54—0.62, 2e soort f re$ —0.54, 3e soort f 9.40—0.43, vette kalV^ eerste soort f 1.170.30, 2e soort f 0.93, 3e soort f 0 70—0.85 per kilo; koeien f 190—300, kalfkoeien f 200—'s- stieren f 100—380, pinken f 100—165, kalveren f 3580, vaarzen f 190—235, v*eQ/ paarden f 120200, slachtpaarden f 1 180, hitten f 60—125, nuchtere kaW^ i 5—13. fokkalveren f 10—20, biggen -10' ^ee" Vette runderen handel over het alg9"' iets williger dan gisteren, prima exernP^ ren ging tot 1 cent boven noteering. 6^,^ handel zeer traag, prijzen lager. *g0fb andere soorten bijna onverkoopbaar. kalveren met eenige vraag voor le s0°,v en kalfkoeien handel zeer lui. prijzen Fok- en nuchtere kaïveren handel rede^e( Paarden Jong vee handel zeer kalm. weinig kooplust. Biggen lui. -40; BLOKKER, 9 Dec. Bloemkool f 3-^de boerenkool f 1.50; spruitjes f 33.10: r p' kool f 0.90—1.10; gele kool f 0.80—l.OO: dijvie f 11.10; Present of England Calville f 6—8.20; Winterjan f 5.60- 1U' DECEMBER 19sl 248 WOENSDAG 9 Parijs Brussel Londen New-York (cable 1 Berlijn Zürich Rome Madrid Oslo Stockholm Kopei.uagen Praag Weenen Warschau 9.70 34.40 3.— 2.47 57.40 46.10

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 2