Kennemerland Informatie Cheque-koersei1 Stofzuigerhuis MAERTENS Jongen voor de tram gevallen IJMUIDEN VELSEN BEVERWIJK SANTPOORT 'ER1NGA WUTHRICH, HAARLEMS Centrale Verwarming Heringa-Johnson-Oliebranders LIMMEN Staat van Besommingen van de heden van den Ryksvischafslag aangekomen MARKTBERICHT RIJKSVISCHAFSLAG UIT DEN OMTREK Haarlemmermeer Officteele MededeelmA en HAARLEMMERMEERPOLDER Barteljorisstrazt 16 - Tel. 10756 VAMPYR stofzuigers f 105.- NOORDWIJK LISSE NOORDWIJKERHOUT BENNEBROEK ZANDVOORT SASSENHEIM VERKEERSONGE VALlSjl MARKTNIEUtfi 9.80 34.g 8.25 2.43 58.6s 12.90 De wagenbestuurder ernstig ongeluk voorkomen. Gistermorgen reed de 15-jarige A. Captein. wonende Manpadslaan 14 te Heemstede, per fiets op den Zylweg in de richting Overveen. Van Overveen naderde een tram. Drie meter voor de tram had de jongen het ongeluk door een kuil in den weg op de trambaan te vallen. De wagen bestuur der remde uit alle macht, doch kon de tram niet geheel tot stilstand brengen, zoo dat de jongen met den baanschuiver eenige meters werd voorlgesleurd. Een in de omgeving wonende dokter heeft de jongen verbonden, die wonder boven wonder slechts eenige schaafwonden had. Per auto is hij naar het St. Elisabeth's Gasthuis vervoerd. De fiets werd zwaar beschadigd. NOTARIS ANTEN Zooals uit een advertentie in ons blad blijkt, zal notaris J. H. A. M. Anten zijn kan toor met ingang van Maandag 14 December voorloopig vestigen Stationsweg 70 (nabij dea Van Tuyllweg). Pech De trawler „Groningen" Um. 56, kwam gisteren alhier binnen met een tros in de schroef, waardoor het schip in het dok moest worden opgenomen. Tevens waren op de reis een net, klossenpees en lijnen ver speeld. DE STEUN AAN WERKLOOZEN 9000.per week Tn de memorie van antwoord op het rap port van ae araeeuneen van oen r-aaa, oe- treffende de beg.ootmg voor 1932, werd door B. en W. medegedeeld, dat aan steun aan valide werkloozen, ruim J 6000.per week werd uitgekeerd. Daar dit bedrag in middels reeds is opgeioopen tot bijna J 9000 per week, achten B. en W. het noodzakelijk het voor steun uitgetrokken bedrag alsnog te verhoogen met 26.500.en het aantal opcenten op de gemeentefoncLbeiasting te brengen op 80. St. Nicolaas in de R. K. Fröbelschool Woensdagmiddag heeft St. Nicolaas zijn jaarlijksch bezoek aan de R. K. Fröbelschool gebracht. Toen de hooge gast arriveerde hadden de Eerw. zusters natuurlijk reeds zorggedragen, dat alles tot in de puntjes geregeld was. Sint Nicolaas en zijn onaf scheidelijke zwarte dienaar werden met een welkomstlied begroet. De Sint bleek in een uitnemende stemming te verkeeren, zoodat de kleuters zich meer en meer op hun ge mak gevoelden. Behalve natuurlijk degenen, wier geweten hen niet met rust liet en die op dezen „dies irae" voor den rechterstoel van Sinterklaas moesten verschijnen, ten einde een uitbrander in ontvangst te nemen en heilige voornemens te maken. Het liep gelukkig best af en een zucht van verlichting ♦tesg op uit de rijen, toen zwarte Piet met zijn beminnelijkste grijns mededeelde, dat de vreeswekkende zak geen dienst behoefde te doen. De kinderen zongen den Sint toe en voer den zangspelletjes uit. In de verschillende lokalen deelde Sinter klaas kwistig zijn goede gaven rond; ieder kind ontving een stuk speelgoed en een spe culaas. Daarmede werden 330 kinderharten gelukkig gemaakt. Het was alzoo een goed geslaagd feest, waarop de Eerw. zusters met voldoening kunnen terugzien. De Hoogeerw. Heer Deken J. M. Lucassen, alsmede de Weleerw. Heer kapelaan A. van Rijn waren bij het St. Nicolaasfeest tegen woordig. Na afloop bezocht Sinterklaas nog het St. Jozefgesticht, waar hij geschenken uitreikte aan de weesjes en de ouden van dagen. Buiten dit alles om heeft hü zijn weldaden nog in 35 gezinnen kunnen bewijzen die daarvoor het allermeest in aanmerking kwamen. Bloembollencultuur Woensdagavond kwam onze afdeeling in Hotol „Ter Burg" bijeen, in hoofdzaak tot het stellen van candidaten voor het Hoofdbestuur op de al- gemeene vergadering, te houden 21 dezer in het Krelagehuis te Haarlem. De uitslag luidde als volgt: In de vacature B. Varekamp werd gesteld de heer H. A. v. Doome Jr. te 's-Graven- zande, in die van J. A. v. d. Voort, de heer A. Warnaar Jzn. te Sassenhelm, terwijl in de vacature A. Verduyn Jr. gesteld werd de heer W. A. Philippo te Bennebroek. Tot afgevaardigden, wien vrij mandaat verleend werd, weiden benoemd de heeren D. Koster en Jac. Meijer Gz. Hierna nam de bijeenkomst een huishoudelijk karakter aan. „Ons Belang." De R. K. Coöp. Tuinders- vereeniging „Ons Belang" hield Donderdag middag in „Rozenstein" haar jaarvergade ring. Des morgens werd te kwart over acht een H. Mis opgedragen tot intentie der ver- eenlging, waarbij de leden ter H. Tafe na derden en ztoh daarna vereenigden aan een ontbijt in de R. K. Zusterschool. Half drie opende de voorzitter, de heer Jac. P. Nijssen, de vergadering met den Christelij- ken groet en heette allen welkom. Hij spoorde aan tot meerderen onderlin- gen steun en gaf een beeld van de finan- cieele zorgen die door den economischen toe stand verzwaard zijn. Sommige leden werden attent gemaakt op de verplichtingen ten op zichte der organisatie, die meerdere malen financieel wordt achtergesteld bij landheer en leverancier. Onderling vertrouwen en goe de organisatiegeest zijn vooral ln dezen tijd een eerste vereischte. De secretaris las de notulen die na een opmerking werden goedgekeurd. Het finan cieel verslag verwierf eveneens goedkeuring, het gaf een winstcijfer aan van f 173. Medegedeeld werd, dat het splnaziezaad per 100 Kg. f 25 kost, het overjarig zaad f 8 per 45 Kg. Bij de verkiezingen verwierf de voorzitter, de heer Jac. Nijssen alle stemmen. Herkozen als bestuurslid Joh. P. Nijssen. Voor het niet herkozen lid F. Aris werd de heer C. Rotte gekozen. De heer G. Maas werd met algemeene stemmen herkozen als lid van den raad van toezicht. Bij de rondvraag werd nog gesproken over vergaderingbezoek, levering van mest enz. Hierna volgde sluiting met den Christely- ken groet. St. Elisabeth-Vereeniging Zondagmid dag zal in het Parochiehuis „Sint Maarten" de jaarlijksche tentoonstelling worden ge houden van de goederen, welke dit jaar door de leden van bovengenoemde vereenlging zijn vervaardigd. De collectie is dit jaar buitengewoon mooi en uitgebreid. Alle kleedingstukken zijn van nieuwe stof vervaardigd en zullen volgende week aan de behoeftige gezinnen worden verstrekt. Ongetwijfeld zal vooral in deze moeilijke omstandigheden het werk van deze vereeniging zeer gewaardeerd worden. Hulde aan de ijverige leden der St. Elisabeth-Ver- eeniging, voor alles wat door hen is vervaar digd ten bate der minder bedeelden, mag zeker wel worden gebracht. Niemand ver- zuime, Zondag een kijkje te nemen op deze mooie expositie. Het Burg. Armbestuur verlaagt de pacht niet Op een verzoek door huurders der landerijen, toebehooiende aan het Burg. Armbestuur, om verlaging van pachtsom over 1931 is door genoemd college afwijzend be schikt, aangezien bij onderzoek door het B. A. is gebleken, dat over het algemeen de pachtsom niet te hoog is, en hst bouwland zelfs laag is. Daarbij zijn de Inkomsten voor Burg. Armbestuur onvoldoende om aan alle ondersteuning te gemoet te komen. Deze afwijzing heeft by vele huurders te leurstelling verwekt, gezien het goede .voor beeld door het R. K. Kerkbestuur en Diaco nie gegeven. Inmiddels vernemen wy, dat in de eerst volgende raadsvergadering een voorstel zal worden ingediend om althans de huur van het weiland te verminderen. Verwacht mag worden, dat de raad in dezen den blliyken weg zal volgen. Het kan niet ontkend worden dat de huur der weilanden niet alleen mo menteel, maar al sinds een paar jaa.' cs hoog is. Stoomtrawlers Delfland f 700, Orania f 1400, Dordrecht f 900, Holland II f 2000. Reiger f 1900. Haringdr.'fters L. T. 116 f 1636, L. T. 137 f 1554, L. T. 133 f 1897, L. T. 68 f 987, L, T. 53 f 1247, L. T. 596 f 940, W. IJ. 14 f 1226. IJMUIDEN, 11 December 1931 Tarbot per kilo f 1.10, Griet per 50 kilo f 5028, Tong per kilo f 1.901.8Ó, Groote schol per 50 kilo f 29—27, Middel schol per 30 kilo 35,50—28.50, Zet schol per 50 kilo f 31 29, Kleine schol per 50 kilo f 39.5017, Schar per 50 kilo f 9,Kleine middel schel- vlsch per 50 kilo f 41.5039, Kleine schel- visch per 50 kilo 33.5019.50, Kabeljauw per 125 kilo f 57 5052.50, Gullen per 50 kilo f 2911, Leng per stuk f 2.502, Wy- ting per 50 kilo f 15—8.50. Versche haring per mand f 4.G0—2.40. TE HUUR. Een middenstandswoning te Hoofddorp aan de Concourslaan nummer 40: huurprijs (inclusief waterleiding) 33.20 per maand. Gegadigden kunnen zich mondeling of schrifteiyk aanmelden by den gemeente ontvanger als administrateur van het wo- ningbedryf in het kantoorgebouw naast het raadhuis. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWER PEN EN DIEREN. Gevonden: Een étui van een zakkam; een vingerhoed en een potlood; een tompouce; een borstrok; een oorbel; een rywlelbelas- tingplaatje; een jongensbonker; een cein tuur. Verloren: Een handschoen: twee belas>- tingplaatjes. Komen aanloopen: Een herdershond. De Burgemeester*Mr. A. SLOB. Hoofddorp, 11 December 1931. DE BEGROOTING VOOR 1932 GOEDGE KEURD; VOOR WEGEN- EN VAART VER BETERING f 600.000 TOEGESTAAN; UIT BREIDING VAN „DE LEEGHWATER" KOST f 121.00C; POLDERLASTEN MET f 3.PER H.A. VERLAAGD In het polaerhuis te Hoofddorp werd een vergadering gehouden van Hoofdingelanden van den Haarlemmermeerpolder, onder voor zitterschap van den dijkgraaf, den heer H. van Dorsten. Na voorlezing van ingekomen stukken en van het rapport van de financieele com missie werd tot de artikelsgewyze behande ling van de begrooting voor het dienstjaar 1932 overgegaan. Eehoudens een paar kleine wijzigingen werd deze geheel overeenkomstig het ont werp van het dagelijksch bestuur en het rap port van de financieele commissie goedge keurd en vastgesteld. Voor buitengewone werken werd toegestaan een bedrag ad f 60.000.voor kostenuitbrei- ding van het watergemaal „de Leeghwater" naby de Kaag en f 61000 voor het aanschaf fen van een nieuwen motor en pomp, in to taal f 121.000. Verder werd goedgekeurd een poet op de begrooting ad f 570.000 voor wegenverbete- ring en f 30.000 voor het verdiepen van de Hcofdvaart. Het plan voor de algemeene wegenverbete ring in dezen polder zal dus in de naaste toekomst kunnen worden voortgezet en ver wezenlijkt. Ook werd nog geraamd een bedrag ad f 72.800, vermoedelijk benoodigd in verband met buitengewone werken. Voor een en ander zal een geldleening wor den aangegaan ad f 670.000. Niettegenstaande het jaar 1932 opent met een betrekkeiyk gering batig saldo, terwijl dit ten gunste van de begrooting voor het jaar 1931 f 42081 bedroeg, hadden Dijkgraaf en Heemraden vrijheid kunnen vinden om den omslag (polderlasten) met f 3 te verlagen en te brengen van f 21 op f 18 per H.A. Dit voorstel tot verlaging werd goedge keurd. Voor den omslag, gerekend over ruim 17350 hectaren ad f 18 per H.A. wordt geraamd f 315.547. De begroeting wyst een eindcyfer aan van f 1.235.400, welk cyfer hooger Is dan in voor gaande jaren, doch in vergeiyking ook de begrooting van het loopende dienstjaar gun stiger is te noemen door het afloopen van de bijdrage voor inkoop pensioenfonds (pen sioenwet 1922) waarvoor op de begrooting voor 1931 een bedrag ad f 13.200 als voldoe ning van den laatsten termyn voorkwam- Na de rondvraag werd de vergadering ge sloten. Tentoonstelling „Norhtgo" In een der zalen van hotel „Het Hof van Holland", Voorstraat, te Noordwijk-Binnen, wordt Za terdag 12 en Zondag 13 December een ten toonstelling gehouden, door de Stcomtim- merfabriek „Norhtgo", firma P. Alkemade Zonen. Deze firma was door een toevallige samen loop van verschillende opdrachten uit alle dee'en des lands, in de gelegenheid een keur- ccllecte op gebied van deuren te exposee- ren. Vooral voor ieder uit de bouwwereld, maar ook voor menig particulier is een bezoek aan deze tentoonstelling ten zeerste aan te be velen; er is te vinden: een, wat men noemt „ouderwetsch goed stuk werk." De tentoonstelling is geopend op Zater dag 12 December as. van 3 tot 11 uur n.m. en op Zondag 13 December as. van 10 uur vjn. tot 9 uur run. Toegang kasteloos. Missie-film Woensdagavond werd alhier voor een stampvolle zaal, te vol eigeniyk, de Ria Rago film, een mooie nieuwe klankfilm afgedraaid. Des namiddags was deze voor d.j schooljeugd vertoond, 't Was een succes avond. GEMEENTERAAD (Vervolg) B. en W. hebben daarop een onderhoud gehad met den heer Leféber, die zich bereid verklaarde er f 0.20 per R. R. by te doen, waarby de gemeente er eveneens f 0.20 per R. R. by deed. Zoo is het bedrag van f 4 per R. R. ontstaan en B. en W. meenen, dat het daarby moet blijven. Overigens moet men niet vergeten dat de gemeente het afreepen heeft betaald en dat de gemeente de kosten voor sociale verzeke ring die voor de 20 arbeiders plm. f 20 per week bedragen, ook voor haar rekening heeft te nemen. De voorzitter betreurt dit voorstel, omdat het den schyn wekt, dat B. en W. geen oog hebben voor de nooden der ingezetenen. B. en W. hebben nog onlangs getoond, dat ook de belangen der arbeiders hun ter harte gaan, toen zy den Raad voorstelden den Ryks- steun in de werkverschaffing af te wijzen, omdat de menschen anders te weinig zouden verdienen. Er dient ook voor gezorgd te wor den, dat in de naaste toekomst geen Rijks- steun noodig is, want als wy het Ryk een maal noodlg hebben, stelt dit zyn voorwaar den en wat die voorwaarden by de werkver schaffing beteekenen, weet men by onder vinding. De heer N. H. de Klerk valt den heer Van der Klauw by. Ook spreker is van oordeel, dat wat meer behoort te worden betaald. De voorzitter deelt nog mede, dat ny aan de vertrouwensmannen der organisaties de toe zegging heeft gedaan, dat de gemeente, wan neer zy dezen winter laat werken, niet min der dan f 24 per week zal betalen. Doch dit Is heel Iets anders. Met het werk by Leféber schiet de gemeente niets op. Het geschiedt uitsluitend om de menschen te helpen en de gemeente heeft niets anders te doen dan den toeslag te betalen. Spreker vraagt of nog Iemand het woord verlangt. Daar niemand meer het woord verlangt, wordt het voorstel van den heer van der Klauw in stemming gebracht. Dit wordt verworpen met 6 tegen 7 stem men. Voor stemden de heeren J. v. d. Berg, Ver- degaal, Van Gijlswyk, Passchier, E. Oostdam Jzn., A. H. de Klerk en C. Van der Klauw. Tegen stemden de heeren W. Ph. Lange- veld, J. Geerlings, J. Van Parera, L. M. van Noort en de beide wethouders. De heer Passchier stelt voor om voor de eerste week ook f 4 per R. R. uit te betalen. De voorzitter zegt, dat B. en W. dit hebben nagelaten, omdat het afreepen ook voor re kening der gemeente is genomen. Mits de Raad het goed vindt, heeft spreker er geen bezwaar tegen om dit nog te doen. Dienovereenkomstig wordt met algemeen goedvinden besloten. Op voorstel van B. en W. wordt besloten de losplaats langs de Leidsche Vaart naby de Piet Gyzenbrug aan den openbaren dienst te onttrekken. Tevens wordt besloten den grond te ver- koopen aan J. T. v. d. Burg voor f 2.50 per M2, indien deze althans dit bedrag wil be talen. Wil deze dit niet betalen, dan wordt de grond aan de gemeente gehouden en zullen B. en W. een andere voorziening treffen. Aan de orde komt thans de steunrêgeling voor arbeiders, die uit de werkloozenkassen hunner organisaties trekken. De steun bestaat in toeslag op de uitkee- ring uit het werkloozenfonds. De toeslag bestaat uit een gezinstoeslag van f 2.50 per week, benevens f 0.75 voor ieder kind tot in totaal een maximum van f 7.—. Tevens kan over de reglementaire wacht- dagen een steun worden toegekend van f 5 plus f 0.75 per kind. De heer Geerlings zou het maximum van f 7 hooger willen stellen voor die menschen, die een groot gezin hebben. De voorzitter zegt, dat elke steunregeling een maximum inhoudt. Ook de steunregelin gen van de omliggende gemeenten hebben een maximum van f 17 (zonder uitkeering uit werkloozenkas). Hier bedraagt het maxi mum dat ontvangen wordt bij werkloosheid f 10.20 en f 7 is f 17.20. Men moet voorts niet vergeten, dat zy die een groot gezin hebben thans in dezen crisis- tyd niet minder ontvangen, dan zij voorheen in normale tüden bij de werkverschaffing kregen. Toen kregen de hoofden van groote gezinnen f 24 en f 10.20 is f 34.20, thans 2 maal f 17.20 is f 34.40 in de veertien dagen. Men moet het hoofd koel houden. Eener- zijds wordt in den Raad aandrang uitge oefend om by werkverschaffing meer te beta len, omdat zy anders te weinig krijgen, ver geleken by hen die steun ontvangen, ander zijds tracht men dien steun te verhoogen. In de steunregeling zyn voorts bepalingen opgenomen, waardoor een regelmatig con tact van B. en W. met de besturen der be trokken vakorganisaties is voorgeschreven. Tevens is bepaald, dat hy die krachtens deze steunregeling inclusief uitkeering uit <Je werkloozenkas meer ontvangt dan by werk verschaffing, een toeslag ontvangt geiyk aan het verschil. De steun wordt uitsluitend verleend aan hoofden van gezinnen en kostwinners. Verder Is o.m. een artikel opgenomen, waar- In uitdrukkelijk wordt geconstateerd, dat niemand aan deze regeling eenig recht op ondersteuning kan ontleenen, zoodat elk ge val afzonderiyk zal worden beoordeeld. By de rondvraag stelt de heer L. M. van Noort de vraag, of vanwege de gemeente de zandplaat die in de Schippersvaart by de uitmonding der Maandagsche Watering ligt, niet kan worden verwyderd. De voorzitter zal deze zaak onderzoeken. De heer L. M. van Noort zegt iets verno men te hebben dat er op het Raadhuis werkloozenrelletjes zyn voorgekomen. Spre- kert vertrouwt wel op den voorzitter, doch vindt een aansporing om zoo noodig krach tig op te treden wel op zijn plaats. De voorzitter zegt, dat hij niet weet, wie de zegsman van den heer L. M. van Noort is geweest. Spreker zit nagenoeg dagelijks op het gemeentehuis, doch heeft van deze rel letjes niets gemerkt. (Teekenen van byval op de publieke tribune). De voorzitter verzocht stilte op de publieke tribune. De heer Geerlings vraagt of niet iets kan worden gedaan vcor de kleine kweekers. De voorzitter zegt, niet ongenegen te zijn om iets te doen, doch weet niet wat ten deze gedaan kan worden. Eventueele voor stellen ziet spreker met belangstelling tege moet. We hebben vroeger aan de tuinders wel eens crediet verleend, doch de toen op gedane ervaring stemt niet tot navolging. Daarna wordt de openbare vergadering ge sloten. Raadsvergadering Woensdagavond kwam de raad dezer gemeente onder voor zitterschap van baron K. J. G. van Har- denbroek in voltallige zitting ten gemeente- huize bijeen. Na de goedkeuring der notulen werden de ingekomen stukken behandeld. Een verzoek om adhaesie te betuigen aan een besluit van den Ilpendamschen raad om Prov. Staten te verzoeken de regeling inzake aansluiting van het waterleidingbedrijf uit te breiden werd na eenige discusie voor kennisgeving aangenomen. Nadat op een reclame tegen schoolgeld heffing van F. Lammers afwijzend beschikt was, werd besloten tot overneming van wegen langs den Zwarteweg van de N.V. Expl. Mij. van Onroerende Goederen v.h. Gebr. van de Pol te Heemstede. Aangenomen wordt het voorstel van B. en W. om een geldleening aan te gaan groot f 13.000 (f 9000.voor wegen langs den Zwarteweg, de overige f 4000.voor andere kapitaalsuitgaven als verbouw politiewoning enz.). De voorzitter deelt dan mede, dat ver gunning verleend is tot het laten circuleeren van inteekenlijsten voor steun aan de werk loozen. Het comité, dat zooals we reeds me dedeelden, opgericht werd op initiatief van de katholieke en christelijke plaatselijke vakafdeelingen, heeft de regeling hiervan in handen. Besloten werd hiervoor een wekelijkscke bijdrage van f 10.te verleenen. Tevens zal den werkloozen in deze gemeen te een Kerstgave bereid worden van f 2.50 per hoofd. Aangaande de werkloozenzorg in deze gemeente deelde de voorzitter ten slotte nog mede, dat de in aanmerking komende werkloozen een kindertoeslag van f 1.per week zal gegeven worden, voor kinderen beneden 14 jaar en te beginnen bij het derde kind. Na een aanmerking van den heer Huis mans wordt bij de rondvraag nog besloten, de firma Koper de losplaats bij de Centen- brug te laten behouden, ipdien zij echter zorgt voor verlegging van hét voetpad. Namens de plaatselijke afdeeling van den R.K. Land- en Tuinbouwarbeidersbond „St. Deusdedit" dankt de heer van Bakel voor de ingevoerde steunregeling voor de werk loozen. Hierna volgde sluiting van de openbare zitting. Huisbroeitentoonstelling Gisterenavond werd een vergadering voor de leden van de huisbroeitentoonslelling gehouden ter nadere bespreking van de te nemen maatregelen voor de aanstaande bloemententoonstelling. De heer M. Huismans opende de vergade ring met den christelyken groet. Spr. zeide over de inzameling van gelden zeer tevreden te zijn; ondanks de algemeen slechte tijden was nog 93.(vorig jaar 126.byeen- gebracht. Over de drie scholen gerekend, broeien er dit jaar 182 kinderen mede. Het voorstel, een wisselbeker beschikbaar te stellen voor de school met de mooiste inzending, vond de instemming der geheele vergadering. Besloten werd na 1 Januari de contröle- commissie in werking te doen treden. De le. den moeten bij het eerste bezoek dier com missie de lijst der broeibollen inleveren. Ten slotte werd besloten, den werkgevers te verzoeken ook bij de aanstaande tentoon stelling weder een inzending kasbroei te plaatsen. Leniging van den nood Een collecte, die gisteravond ln Zomerlust werd gehouden na afloop van den voordachtavond van Kommer Kleyn, heeft een bedrag van f 13.60 opge bracht ten bate van het Nationaal Crisis- Comité. Dierenbescherming De Nederlandsche Vereeniging tot Bescherming van Dieren, afd. Zandvoort, houdt Dinsdagavond in het lokaal der afdeeling Kostverlorenstraat 17a, een algemeene ledenvergadering. Voorgesteld wordt het bestuur uit te brei den, terwijl er een bestuursvacature ontstaan is door het bedanken van den heer Kahlman. Filmmiddag Zaterdagmiddag geeft de Zandvoortsche afdeeling van de Ned. Vereen, tot Dierenbescherming een filmmiddag in Monopole aan het Stationsplein. Vertoond zal worden „De Klok van Atu". De heer Ver- wey uit Bloemendaal zal bovendien de jeugd bezig houden met zyn ogocheltoeren. De aanvang is bepaald op 3 uur. ..Auto in brand In de garage Rinks aan de Oranjestraat geraakte een auto in brand. Voor het vuur gevaarlijk kon worden, werd de wagen naar buiten gereden door het per soneel. Met zand trachtte men het vuur te blusschen. De brandweer, die gewaar schuwd was, behoefde niet op te treden, daar de heer Bollee met den snelblusscher, die van het politiebureau was meegenomen, het gevaar wist te keeren. Op het terrein was ook burgemeester Van Alphen aanwezig. St, Deus-Dedit In de groote zaal van de K. S. A. hield deze vereeniging gisteren avond haar jaarvergadering. De belangstel ling was buitengewoon groot. De voorzitter, de heer W. v. d. Zwaan, beide, dat het thans moeiiyk is leiding te geven, maar ook in deze tyden is ver trouwen en medewerking van de leden by de leiding meer dan ooit noodzakelijk. Ve len onzer leden hebben het ln het huiseiyk leven hard te verantwoorden, maar het staat ook vast, dat vele werkgevers met de handen in het haar zitten. Met klem dringt spr. er by de leden op aan, zich vooral niet te laten misleiden door moderne of roode broeders. Blyft vertrou wen in de leiding en weest er steeds van overtuigd, dat zij voor u zal doen, wat mo- gelyk is. De notulen werden na voorlezing onver anderd goedgekeurd. De voorzitter dreelde dan mede, dat het contract voor de streek door de patroons is opgezegd. Vervolgens deelde hy mede, dat op 5 Januari a.s. voor de leden zal optre den het Frits Bouwmeesters Ensemble met het sociale stuk „Storm". Deze avond is voor de leden met één dame gratis toe- gankelyk en er blyft dan nog een beperkt aantal kaarten voor verkoop over. Verder heeft de voorzitter een meöedee- ling speciaal voor de werklooze leden, waar by hy er den nadruk op legt, dat iederen dag melding by de arbeidsbeurs noodzake- lyk is. De uitkeeringen zullen geschieden des Zaterdags van 8 tot 10 uur. Spr. spoort vervolgens de leden, welke nog werken, aan, zooveel in hun vermogen is steun te ver leenen voor de werkloozenzorg, welke ge schiedt in de K. S. A. De werkloozen heb ben daar vryen toegang en geven zich aan nuttige ontspanning. Veel werkloozen be ijveren zich in het houtsnyden en figuur zagen. Zy genieten daar vry tabakrooken en ontvangen 's morgens en 's middags resp. koffie en thee. Hierna ontspon zich een aangename dis cussie ever de werkloozenzorg: hierbij werd gevraagd waarom Sassenheim geen rijks- steun ontvangt. De voorzitter antwoordt, dat het beter is, als we hiervan vry blijven, om- da overbekend is, dat het Rijk voorwaar den stelt, welke misschien voor ons na- deelen brengen. Door den penningmeester werd een dui- deiyk verslag uitgebracht van de financiën. De totaal-Inkomsten bedroegen 8754.93; uitgaven 8470.78, batig saldo 284.15. De werkloozenuitkeering bedroeg 3945.20. By ziekte werd nog uitgekeerd 122.15. De controle-commissie deelt mede. dat de bescheid en steeds ln goede orde zyn be vonden. De voorzitter dankt namens de ver gadering den penningmeester voor zyn ac- rucaat beheer. Hy deelt hierby mede, dat de penningmeester byna 12)4 jaar deze functie met hart en ziel vervuld en een extra-com pliment mag hem niet onthouden worden. In de nieuwe contröle-commissie. welke nu werd benoemd, kregen zitting de heeren G. Langeveld, H. van Zyl en J. Karremans. Aan de orde was nu bestuursverkiezing wegens aftreden van de heeren G. Boekei, C. Berg en N. van Diest. By enkele candidaatstelllng werden de aftredenden herkozen. Allen namen deze benoeming onder dank voor het vertrouwen aan. Door den secretaris werd een keurig jaar verslag uitgebracht, waaraan we ontleenen, dat de afdeeling ruim 50 leden grooter is geworden. Ook is in den loop van dit jaar een losse vakgroep opgericht. De begrooting voor 1932 werd vastgesteld met aan inkomsten en uitgaven 625. By de rondvraag werd het bestuur op gedragen er naar te streven, als er weer een nieuw contract komt, dit te doen loo- pen van Juni tot Juni. Gevraagd werd nog hoe het kwam, dat leden van 65 jaar niet meer uit de werkloozenkas kunnen trekken. De voorzitter antwoordt, dat personen, welke reeds lang lid zyn en steeds werk- loozen-contributie hebben betaald, tot 70- jarigen leeftyd kunnen trekken, doch niet diegenen, welke op 60-jarigen leeftyd toe treden tot den bond. De voorzitter voegt er nog aan toe, dat voor de landarbeiders de uitkeering met 6 weken is verlengd. Na nog eenige discussie van internen aard sloot de voorzitter deze zeer geani meerde vergadering. JUBILEUM IJSCLUB Bovengenoemde vereeniging herdacht Woensdag haar 40-jarig bestaan op eenigs- zins' feestelijke wyze in de zaal van hét Bruine Paard, welke gezellig ingericht en versierd was. De opening geschiedde door den tweeden voorzitter, den heer A. L. Verhoog. De vereeniging heeft in haar bestaan ze ker niet altyd goed gefloreerd, doch dezen avond past het met het oog op de toekomst, welke alleen optimisme moet kennen, in feest te zyn. Spr. ging dan over tot de installatie van den nieuwen voorzitter, den heer G. Vlas veld. Met enkele goed gekozen woorden overhandigde spr. hem den voorzittersha mer en b'j hoopte dat de IJsclub onder zyn leiding een bloeiend tijdperk zal tegemoet gaan. De heer Vlasveld bracht dank aan den heer Verhoog voor zijn hartelijke woorden. Spr. herinnerde aan den oud-voorzitter, den heer H. Bader, die bericht van verhinde ring had gezonden. Deze is steeds een po pulair voorzitter geweest. Spr. aanvaardde zijn taak als voorzitter met dank aan de vergadering voor het in hem gestelde ver trouwen. Alvorens de notulen werden voorgelezen, herdacht de voorzitter den heer Hulsbos, in leven bestuurslid der vereeniging. zyn na gedachtenis zal bij ons in eere blijven, zei spr. Diverse felicitaties werden door den voor zitter voorgelezen. Uit het financieel verslag stippen we aan, dat de inkomsten bedroegen 548.70, de uitgaven 426.85, batig saldo 121.85. Hierna werd verslag uitgebracht door de IJsbaancommissie, bij monde van den heer Beye. Begroot was voor een goede ysbaan 3000. Voordat aan de werkzaamheden zou begonnen worden, moest deze commissie f 2000 bezitten. Hierin was de commissie teleurgesteld. Slechts 600 kon worden toegezegd door de gemeenteenaren, zoodat het plan voorloopig van de baan is. De voorzitter bracht de commissie dank voor het vele werk door haar gedaan. Aan de orde is dan bestuursverkiezing, wegens periodiek aftreden van drie be stuursleden. Tevens moest een vacature worden aangevuld. By acclamatie werden herbenoemd de heeren Verhoog. De Boer, Bakker en Beye. In de vacature-Hulsbos werd gekozen de heer L. Loman. Hiermede- was het huishoudeiyk gedeelte achter den rug. Het feestelijk gedeelte nam een aanvang met een feestrede van den nieuwen voorzit ter. Allereerst gaf deze een kort overzicht. In 1891 werd de vereeniging opgericht on der leiding van burgemeester Van de Bran- deler. Van de leden, waarmede de vereeni ging toen is opgericht, Is thans nog in le ven de heer C. de Rynsburger. Deze heeft de gemeente verlaten. In 1893, toen de Z.-H. IJsbond werd op gericht, werd tot dezen bond toegetreden. Spr. releveerde dan in den breede wat door de vereeniging is gedaan. Op het ge bied van wedstrijden organiseeren stond Sassenheim vooraan. Voor de Sassenheim'sche IJsclub zijn de 40 jaren voorbijgegaan in goede verstand houding, ook met zusterafdeelingen als Lisse en Warmond. Spr. hoopte dat de slechte tijden, waarin we leven, spoedig zul len voorbijgaan en dat de vereeniging met haar goede en mooie werk steeds zal kun nen doorgaan. Bij monde van den heer Verhoog werd den voorzitter dank gebracht. Als blijk van waardeering overhandigde spr. hem een bloemstuk. Een aardige film „Holland in IJs" werd nu vertoond, waarna verloting volgde van mooie prijzen. Tooneelvereenïging „B* A. V. Het bestuur van de TooneelvereeniS'J. „B.AV.O." deelt ons mede, dat de regW®^5 de heer Maas, voorloopig ls afgetreden- zijn plaatsvervanger is aangesteld de Verhappe. v a" Zondag 3 Januari zal door „B-A (HaarlemNoord) een uitvoering w°r{jef gegeven. Opgevoerd zal dan worden Amerikaansche blyspel „De Weddenschap Tot laat in den avond werden de f teiykheden voortgezet. gI, Vermelding verdient nog dat de vetera M. Berk door den voorzitter gehuldigd w en hem een mooie plant aangeboden Glstermicjiag omstreeks vier uur -- TE halfW®0 peel' te Halfweg een aanryding plaats gehaa in haar gevolgen zeer ernstig had ko" zijn- „aar- Een auto. komende uit de richting n"ei lem, reed de brug te Halfweg af. Een - paard bespannen wagen, bestuurd door heer S. uit Haarlemmermeer, reed v00T^rd auto uit en wilde juist een auto, g-eparke voor hotel Cornelissen, passeeren, toen wagen van achter werd aangereden. Ve gf, sing was zóó hevig dat de wagen totaal nield werd. Het paard kwam te vall«n „1 sloeg daarna op hol. het afgerukte onder achter zich aansleepende. Het paard h het Plein over in de richting IJsteeg. kon het paard worden gegrepen. Het scheelde maar weinig of de e^atle( ruit van den horlogewinkel van den Boing zau vernield zijn. Nu werden tes^ van het etalagekozyn gebroken, doordat wa^-en tegen de pul geslingerd werd. De auto werd van voren ingedrukt en zijn weg niet vervolgen. De bestuurder v - den wagen werd gewond en klaagde 0 ,e pyn in de zijde. Toen dr. Kuiper arrive®^ was S. reeds door den eigenaar van J parkeerenden auto naar huis vervoerd, autobestuurder gaf de schul daan de u held van de brug. De politie heeft de ln onderzoek. ALKMAAR, II Dec. Kaasmarkt. AanlT voerd 57 stapels, wegende 76000 K.G. r brieks kleine 23, Fabrieks commissie vj Fabrieks middelbare 21, Boeren cfijb missie 25, Boeren kleine 24. Han° goed. gf. HOOFDDORP, 10 December. Graaninap Rogge Syt—5y„ Gerst Chevalier 6K*61«, Haver 6'/,6%, Witte Duiveboonen Faardeboonen 7—7 Groene erwten 1 11K, Karwei 21—22, Geel mosterd 14—p Blauwmaanzaad 2425, Kanariezaad 9^"9 Pryzen per 100 K.G. BEVERWIJK, 10 Dec. De Coöp. bollenveiling „Beverwyk" h'eld Dondet"^ in haar gebouw aan de Breestraat ^8 wekelijksche verkooping van leverbare 8' diolen. of Aangevoerd: Jacoba v. Beife-en z. 1" .j 30 c„ z. 10—12 20 c.; White Giant z. 21 c.; Prince of Wales 14 op 85 c., 45 c.; Roem van Kennemerland 14 op c„ 1214 50 c.; Saroh Bernhardt l4 ff} 45 c., 12—14 35 c.; Prim.. Alaska 12 op j, c.: War 12 op 60 c.; 10—12 21 c.: Brenp, 10—14 25 c.; Red Canna 12 op 50 c„ 20 c.; White City 14 op 50 c„ 12—14 3' j z. 10—12 18 c.. z. 8—10 12 c.; Flaming 14 op 75 c., 12—14 55 c.: Crimson 01 14 op 55 c„ 12—14 40 c.; Marianne 12 op j c„ 10—12 20 c„ Halley 10—12 17 c.: Bren? r 10—12 20 c.; Gen. Patain 8 op 7 14 op 60 c., 12 op 45 c.. 1012 21 c.; P1^ of Wales 10—12 20 c.: Red. Canna 1* ,1 70 c. 12—14 50 c., 10—12 20 c.; J&e- Beijeren 11 op 45 c., 1214 30 c„ 10 c.; Violetta 14 op 95—90 c.. Energy op 85—60 C. 12—14 40 C.. 10—12 33 jj LTmmaculée 12 op 35 c.; Prince of Wa'c Cl op 40 c., 10—12 20 c.; Peace 14 op c, 12—14 40 c., 10—12 19 c.; Peace 14 op 5®,^ 12—14 35 c., 10—12 20 c.; Prince of y 31) 12 op 30 c. J. v. B. 14 op 40 c., 12—jj c.; War 10 op 20 c.: Krelage's Favorite op 70 c.; Orange Queen 12 op 85 c.; jj bresia 5—25 c., Peace z. 14 op 60 c., —14 35 c.; Lady Boreel 10 op 11 c., y 0f letta 12 op 64 c„ 10—12 19 c.: Yvonne LTmmaculée 12 op 25 c.. 1012 10 c.: 45 c„ Red. Canna 12 op 50 c„ Peace 40 c., Jac. v. Beijeren 12 op 30 c.; Fo« 12 op 40 c.; War 14 op 60 c.. 12—15 e> Giant 14 op 10085 c., 1214 55 c.; liness 12 op 65 c.; Mont Cenis 12 op 21 10—12 18 c.; Corry 12 op 55 c„ 10— c„ 8—10 12 c.; Jacoba 14 op 45 c.: 1 35 c„ 10—12 20 c„ 8—10 15 C.; Pine pe pU' tion 12 op 20 c.; America 12 op 35 C-. bini 12 op 30 c., 10—12,25 c.: Red. c m 14 op 75 c.; Electra 14 op 95—85 c.: t\ 1 Bernhardt 12 op 40 c„ 10—12 14 c.; \\e1 Sunrise 12 op 35 c.. 10-12 13 c1 12 op 45 c., 10—12 18 C.. Hulot 12 "P j3 c„ 10—12 16 c.; Bleriot 12 op 80 c. ^5. 40 c.; Emperor o. India 12 op 60 c - Alkemade 12 op 35 c. „{ie' LEIDEN, 9 December Coöpera Groenten-, Fruit- en Bloemenveiling „Leiden en Omstreken" Andyvie 1 .J, 2.40, Bloemkool I 5—15, id. II j.S1' i<$ 2.10, Selderie f —3, Wortelen 2.90—6.10 per 100 jei) Kroten, gek. f 69, Witlof f 8—10. f f 4.105.50. Wortelen 1—6. SpruU-e f 3—6, id. II f 1—3 per 100 K.G. .icpt TER AAR, 10 Dec. 1931 Veilingbe Centrale Velling Snijboonen f 5.30, 1.70, Peen 3 cent per K.G. Sla o/r0 5 30, Chineesche kool 1.20, Andyvie f 1.40, Groene kool 1—2 cent per - 3 Spruiten 2—7 cent per K.G. Roode "per cent per stuk, 0.70 cent per 100 ^1 Boerenkool 12—27 cent per kist. Bloem 25 cent per stuk. Prei 2.70—2.90. T ten: A f 3 50—3.80. B 3.50—5 20. C f 'r)!t UITHOORN, 10 Dec. Op de kaasm waren aangevoerd 1053 stuks. Prijs: sche kaas, 1ste scort R.M. 29—31. 1 2de soort R.M. 25—28, zonder Rij^m 28. Handel kalm. VRIJDAG 11 DECEMBER Parijs 9.70 34.40 Londen 8.20 New-York cable 2.47 58.45 48.20 12.70 1931

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 2