Laatste Nieuws Informatie Cheque-koer?eI' Amsterdamse^ Beurs 2ë 21 onze Stofzuigerhuis MAER^ 5 '4 '4 HERINGA WUTHRICH, HAARLEM Centrale Verwarming Heringa-Johnson-Oliebranders Japan en Mandsjoerije Communistische actie dupeert werkloozen Treurige toestand in woonkeeten kar bekneld Agenda 18 December Agenda 19 December De begrooting voor 1932 Nieuwe Haarlemsche Courant Overbrugging van de Merwede Wederom relletjes in den Jordaan Drie kinderen van koude gestorven Een doode en een gewonde STADSNIEUWS Motorongeluk bij Sassenheim VAN ONZE RECHTBANK R. K. Vrouwenbond BURGERLIJKE STAND Barteijorisstraat 16 - Tel. VAMPYR stofzuigers f 105^, HEEMSTEDE ,eJ1 65 21-23 ioo\, is y2 9 V, 1 ocw 95 45 52 65 08 44 35 2% 0iV 53 1? \t 53 169 35 150 76 X X (Deze Pagina gedeeltelijk gecorrigeerd) Gandhi huiswaarts Koe hü reist Aan boord van het sa. „Pilsna" Is Gandhi uit Brindisl naar Indlë vertrokken. HU heeft geen hut betrokken, doch woont in een tent op het achterdek, waar zijn spinnewiel staat en een groot aantal blikken met geitenmelk, waarmede hij etch gedurende den overtocht zal voeden. Botsing tusschen twee vliegtuigen Drie dooden Bij het eequadrille-vliegen van drie vlieg tuigen va» het militaire vliegveld Selfridge, te Mount Clemens in den staat Michigan, zijn twee vliegtuigen met elkaar in botsing geko men. De vliegtuigen stortten omlaag en de drie inzittenden gedood. Overeenkomst inzake telefoon- en telegraafverkeer Het Japansche telegraaf-agentschap Shimtun-Rengo meldt, dat tusschen de Ja pansche overheid en de Mandsjoereesche regeering een overeenkomst is getroffen over het telefoon- en telegraafverkeer tusschen Japan en Mandsjoerije. De overeenkomst bevat drie punten. lste: Telefoongesprekken tusschen Mands joerije en Japan moeten ln de Japansche taal worden gevoerd; 2de: Er zullen Japansche beambten wor den gezonden naar de post- en telegraaf kantoren in Kirin, Tsjitsikar, Anchansji en Hupinkai; 3de: Er worden direct maatregelen ge troffen om met den aanleg van verdere telefoon- en telegraaflijnen onder Japansche leiding te beginnen. De overeenkomst treedt direct in werking. Agent van politie aangevallen De actie van communistische zijde te Amsterdam tegen het tweemaal stempeien per dag heeft zich heden op den dag der uitkeenng van den werkloozensteun voor dze week, gewroken. Vele werkloozen, die de laatste dagen nun boekjes slechts één keer hadden laten afstempelen, kregen namelijk volgens de beslissing der betrok ken autoriteiten, alleen naar rato van het aantal op deze boekjes voorkomende stem pels, uitkeerlng. Tc betreuren is, dat onder nen verschillende werkloozen zijn, die uit vrees het stempelen hadden nagelaten. In de omgeving van dc Lauriergracht, met name in de Tveede Laurierdwarsstraat, de Tweede Rozendwarsstraat en andere straten, gelegen in het blok tusschen Ro zengracht, Prinsengracht, Hjnbaansgracht en Laurierstraat, stonden hier en daar hedenmorgen groepen mannen en vrauwen. Op de Lauriergracht zelf werden geen samenscholingen toegelaten. Er was hier evals in de omge/ing, veel politie op ae been. Onder leiding van inspecteur Visser werd er voor gezorgd, dat de ultkeerlngen m het stempellokaal cp ue Lauriergracht zon der stoornissen voortgang konden vinden. Op den hoek va nde Laurierstraat en de Tweede Laurierdwarsst-aat werd te ruim 11 uur door iemand uit een groep perso nen een ruit ingegooid tan een zich daar bevindende slagerij Onmiddellijk schoten agenten toe van wie éen een schot in de lucht loste. De demonstranten stoven hierop ln alle richtingen uiteen Kort daarop is uit het publiek op de Laurlei gracht op de politie geschoten. Ds politie schoot terug doch voor zoover vait na gaan, werd nlemad gewond. Ook in de omgev.ng van het stempellokaal in de Nieuwe Kerkstraat was het heden morgen rumoerig. Op de brug van de Muidergracht hebben drie mannen eer agent van politie aan gevallen. De oploop, die hierdoor otstond. werd door de politie uit elkaar geslagen. In verband met i-en en ander is in de Weesperstraat een man aangehouden. Amnestie in Lithauen Ook Woldemaras begenadigd Ter gelegenheid van de viering van den Sden verjaardag var de staatsgreep van 17 Dcember 1926, ln Ltthauen, heeft de minister van oorlog meer den hondem administratief gestrafte personen gratie verleend, met onmiddellijke in werking- treding. Onder de gegratieerden bevinden zich o. a. uit Kowno uitgewezen redac teur Radzeviolus en de Volkssociallstische leider Baron Ternuu. Ook voor den oua- Minister-President prof. Woldemaras is de verbanning, die voor hem eigenlijk nog slechts formeel bestond, opgeheven. De ai- gemeene omnestle, die tè afgekondigd voor ongeveer duizend poreonen zal in den loop van öe week van lrrach+ worden, nadat een speciaal hiervoor Ingestelde commissie de afzonderlijke gevallen zal hebben Onder zocht. Auto-ongeval Landbouwer gewond Gisteravond kwam een luxe auto, bestuurd door den heer M., en afkomstig uit Giessen- dam, het dorp Giassen-Nleuwkerk inrijden. Hij wilde juist de Brugsteeg indraaien, toen een landbouwer M., uit Giessen. Oudekerk, de brug -fkwam. Beiden reden op dit punt met een flinke vaart. Het ge volg was, dat de landbouwer ondei den auto kwam en deerlijk aan het hoofd werd ge wond. Spoedig kwam een medicus ter plaat se, die den man verband en ln zijn auto thuis bracht. De politie heeft de zaak in handen. Naar aanleiding van een bericht, dat een tweejarig meisje tengevolge van de koude ois gestorven in de woonkeet van een werk- looze, die naar het door de Duitsche re geering ter beschikking van werkloozen ge stelde nederzettingsgebled bij Bemau was verwezen, wordt gemeld, dat in de kolonie Moellersfeld te Buehholz in een woonkeet een 14 dagen oude zuigeling, eveneens ten gevolge van de koude is gestorven. De ouders hadden een kachel aangevraagd die hun echter door het Wolfartsamt niet'kon worden verstrekt. In de nederzetting Schoenersfelde is even. eens een kind tengevolge van een opgeloopen verkoudheid in de onverwarmde woonkeet, overleden. Doodslag Verdachte vrijgesproken De rechtbank te Dordrecht ontsloeg heden P. H. te Schoonhoven van rechtsvervolging. Deze had terecht gestaan ter zake, dat hij 31 Augustus j.l. te Gorkum een zekeren J. H. met een mes zou hebben doodgestoken. Het O. M. had eveneens ontslag van rechts- vrvolging gevraagd, omdat het van oordeel was dat verdachte uit zelfverweer had gehan deld. Gisteravond heeft te Bergeik een doodelijke aanrijding plaats gehad op den rijksweg Val- kenswaar—Haselt. De aannemer P. v. d. V. uit Eindhoven, kwam met zijn luxe auto in de richting België gereden, terwijl nabij het Hoi- landsche douanekantoor twee met kunstmest gelaren karren hem tegemoet reden. De auto heeft toen met zijn linkerspatbord het lin- kerwiel van de voorste kar gegrepen, die een zwenking maakte en de 2de kar in de flank reed. De voerman van de kar, de 28-jarige L. Is daarbij tusschen auto en kar verpletterd. Geneeskundige hulp mocht niet meer baten. Na een uur is hij overleden. Ook het paard is doodeliJk gewond. De chauffeur brak drie ribben en werd per auto naar een geneesheer te Eindhoven gebracht. De auto is totaal vernield. De chauffeur beweerde, door een mistbank de kar niet tijdig te hebben gezien en niet tijdig te hebben kunnen stoppen. Alles wijst er op, dat hy niet voldoende aan den rechter kant van den weg heeft gereden. Het slachtoffer was kostwinner voor zijn vader. De politie heeft beslag op het lijk en den auto gelegd, totdat de beslissing van den of ficier van Justitie genomen is. Gebouw „St. Bavo" Haarlem's Gemengd Koor, 8 uur Kinderkoor „Inter Nos" .6 uur „Alberdingk Thijm", 8 uur R. K. Vrouwenbond. 8 uur Bestuur Transportarbeiders, 8 30 uur R. K. Be- volkingsbureau, 8 uur. Raadzaal, Prinsenhof Gemeenteraad van Haarlem, 30 en 8 uur. Stadsschouwburg Piano-avond Harold Samuel. Gebouw „St Bavo" Gewone zittingen, 4 en 7 uur „Geel Wit", 6 uur Bestuur Ziekenfonds, Overveen, 7.30 uur Dul- vententoonstelllng „De Snelpost", 5 uur. Stadsschouwburg Ver. „Rotterd. Hof stad Tooneel „De wonderdokter", 8 uur. Et. K. Bureau voor Ziekenverpleging Aan vragen voor zieken- en kraamveroleegsten bi) mej II. Simons, Bloemhofstraat 1, Haarlem, Telefoon 11871. R. K. Arbeidsbeurs voor vrouwelijk personeel, dagelijks van 10—12, 2—4, 8—0 uur, Zater dag vau 10—12 uur. BILDERDIJK-HERDENKING Trans Halsmuseum Opening der Ten toonstelling van Bilderdijkiana, 7.30 uur Groote Kerk Kranslegging met toespra ken en orgelspel, 3 uur. Restaurant Brinkmann Rede van dr. J B. Schepers voer „Bilderdyk te Haarlem" 4 uur. Groote Kerk Avondherdenking met toespraak van Prof. Dr. F. C. Gerretson 8 uur. Comité tot Bestrijding van de Gevolgen der Werkloosheid te Haarlem Het Comité tot bestrijding van de ge volgen der Werkloosheid bericht, dat bin nenkort weer voor de crisis-werkloozen ge legenheid tot ontspanning zal worden open gesteld ln verschillende lokalen, evenals dit den vorigen winter is geschied. Het Comité heeft een rekening bij de Twentsche Bank te Haarlem, giro 4000. Personalia Op de door de arrondissementsrechtbank te Almelo ter vervulling der vacature van griffiei van haar college opgemaakte alpha- betische Hjst van aanbeveling komt als tweede voor mr. C. M. J, de Jongh, substi tuut-griffier bij de arrondissementsrecht" bank te dezer stede. Twee gewonden Woensdagavond reed een motorrijder uit Hillegom met z'n echtgenoote op den duo ter hoogte van de Wasbeeklaan te Sassenneim met groote snelheid tegen een Van de tegen overgestelde richting komenden vrachtauto. De duo-rijdster vloog door de voorruit van den vrachtauto en werj daarna over den straatweg geslingerd. De vrouw werd met zeer ernstige snijwonden opgenomen en naar Huizê „St. Bernardus" vervoerd. De man brak beide beenen en moest na door dr. Hueber en dr Le Grasa verbannen te zijn, naar hét St Ellsabethsgesticht te Leiden overgebracht worden. De oorzaak van het ongeluk moet waar schijnlijk gezoent worden in het rjjden met verblindende autolichten. Weldadigheid naar Vermogen In de gisteren gehouden algemeene leden vergadering van de vereeniging Weldadig heid naar Vermogen heette de voorzitter Jhr. J. van Reigersberg Versluys de aanwe zigen hartelijk welkom. Hij deed de mededeeling dat, onder meer, een schrijven was ingekomen van den eere voorzitter, den heer C. Maarschalk, burge meester van Haarlem, waarin deze mede deelde, door amtsbezigheden verhinderd te zijn, de vergadering bij te wonen. De voorzitter herdacht met enkele woorden het verlies dat de vereeniging in het afgeloo- pen Jaar geleden heeft door het overlijden van den heer A. de Clercq, eere-bestuurs lid en een der oprichters van de vereeniging, mevrouw W. C. Haitsma Muiier, geb. Baro nesse van Sytsama, en den heer Vincent Loosjes, bestuursleden. Daarna bracht de secretaris, de heer E. Th. Geesink, verslag uit over het afgeloopen jaar, waarin dank werd gebracht aan den afgetreden secretaris, den heer G. Kroese, voor het vele door hem gedurende vijf jaar voor de vereeniging verricht. Mededeeling werd gedaan dat de contri buties en giften niet ten achter zijn geble ven bij verleden jaar. Een beroep wordt ge daan op alle leden om mede te helpen nieu we leden te werven. De vereeniging werkt onder alle gezindten, telt ook hare leren en begunstigers onder alle gezindten en het bestuur hoopt, dat door de medewerking van allen het ledenaantal belangrijk moge toe nemen. Dank werd gebracht aan de autoriteiten, die medewerking verleenden, en aan de Pers die steeds hare kolommen voor de vereeniging beschikbaar stelde. Dank werd ook gebracht aan allen, die hetzij door gaven, werkkracht of op andere wijzen de vereeniging steunden. Daarna werd de rekening en verantwoor ding van den penningmeester, den heer S. Crommeling goedgekeurd. In de vacaturen ontstaan door het over lijden van mevrouw W. C. Haisma Muiier, geb. Baronesse van Sytsama en den heer Vincent Loosjes, werd voorzien door de be noeming van mevrouw W. H. Teding van Berkhout—van Marken en den heer J. C. Tadema. De aftredende bestuursleden werden herkozen. Alvorens de vergadering te sluiten richtte de voorzitter zich tot den heer .S Cromme- lin, die juist op dien dag vóór 25 jaar het penningmeesterschap aanvaardde. Hem werd door den voorzitter op hartelijke wijze dank gebracht voor al hetgeen de heer Cromme- lin gedurende die 25 jaar voor de vereeni ging heeft gedaan. Dat de functie van pen ningmeester van Weldadigheid naar Vermo gen geen sinecure is, zal men inzien indien men weet dat de ontvangst aan contribu ties van donateurs, aan giften en legaten, de laatste 25 jaar heeft bedragen ruim f 327.000 en de diverse ondersteuningen slechts met kleine bedragen worden ver leend. Voorlezing deed de voorzitter van een schrijven van den burgemeester, eere-voor- zitter der vereeniging, waarbij den penning meester mede nam:ns het gemeente bestuur dank en hulde werd gebracht. Namens zijn mede-bestuursleden werd den penningmeester door den voorzitter een sou venir aangeboden. De voorzitter sloot daarna de vergadering. Personalia By Kon. besluit is benoemd tot lid van den Onderwijsraad o.a. mevr. mr. J. H. G. Schutte—Struick, secretaresse van de Pro- testansch-Christelijke Nijverheidscshool voor meisjes te Haarlem. Bij ministrieele beschiklkng zijn voor het jaar 1932 benoemd in de commissie, belast met het afnemen van de examens ter verkrü* ging van een diploma als stuurman aan boord van koopvaardijschepen en voor de sleepvaart, tot leden, de heeren J. Steenborg. oud gezagvoerder ter koopvaardij en H. G. J. Uilkens, oud-gezagvoerder ter koopvaardij, beiden te Haarlem; en tot plaatsvervangende leden de heeren D. Moerman, walkapitein bij den Sleep-, Hulp- en Bergingsdienst ..Bureau Wilsmüller, te IJmuiden en J. Schuurman, oud-gezagvoerder ter koopvaardij, te Hille gom. De heer A. C. Metzelaar, Ingenieur bij den technlschen dienst van de Koninklijke Pak ketvaart-Maatschappij. te Haarlem is voor het Jaar 1932 benoemd tot plaatsvervangend lid in de commissie, belast met het afnemen van de examens ter vrkrijging van een diplo ma als machinist aan boord van koopvaardij schepen en als machinist voor de sleepvaart., Voor het Jaar 1932 zijn benoemd in de Cen trale commissie voor de xamens ter verkrij ging van diploma's van stuurman en van schipper aan boord van zeevisschersvaartui- gen, alsmede van diploma's van schipper aan boord van kustvisschersvaartuigen tot plaats vervangende leden o.a. de heeren G. DuyC- kink Sander, directeur der Visscherijschool te IJmuiden en J. C. Kruyt. oud-gezaghebber by de Gouvemements-marine Nederlandsch- Indië, te Hemstede. In de commissie voor de examens ter ver- kryging van diploma's van machinist-stoker en van machinist aan boord van stoomzee- visschersvaartuigen is voor het jaar 1932 be noemd tot lid o.a. den heer H. C. van der Pols, assistent-Ingenieur chef van de techni- sehe werkplaatsen der Stoomvaart-Maat- schappy „Nederland", t Driehuis-Westerveld. Tct lid der Kamer van Toezicht over de notarissen en candidaat-notarissen te Haar lem is opnieuw benoemd de heer J. H. A. Evers, inspecteur der registratie en domei nen alhier. Voortzetting der algemeene beschouwingen Hedenmiddag werden de algemeene be schouwingen over de gemeentebgerrooting voor 1933 voortgezet. De heer JOOSTEN (S. D. A. P.) zet zyn rede voort. Naast den aanslag op de loonen van het gemeentepersoneel ziet spr. ook de toekomst voor de eultureele en sociale be langen donker in. Spr. bestrydt dan de loonvergelijkingen, door den heer Van Dam gemaakt en merkt op, dat 22 plaatsen boven Haarlem uitgaan by de loonregeling in de eerste groep. (De vergadering duurt voort.) Spoort al Uw kennissen aan hun vraaèen aanbod- advertenties te plaatsen in onze eièen Aanbesteding van den onderbouw Hedenmorgen werd door den hoofdin genieur-directeur van den Rykswaterstaat in de directie Noord-Holland, te Haarlem aanbesteed: het maken van den onderbouw en van de toeleidende viaducten van de overbrugging van het Merwedekanaal in den Ryksweg no. 1, gedeeltelik te Amsterdam Laren, met bijkomende werken. Raming f 785.000.—. Ingekomen waren 37 biljetten. De laagste inschryfster was de N.V. Friesche- en No. 10 18 December Dokkumer Betonmaatschappy te Dokkum voor 588.000. Vervolgens werd aanbesteed: het onder houd van de werken van de visschershaven te IJmuiden gedurende het jaar 1932. Ra ming 20 000. Ingekomen waren 19 biljetten. De laagste inschryfster was de firma gebr. Byker en Van Duyn te IJmuiden voor 16.675 en het onderhoud van de Keulsche Vaart in de provincie Noord-Holland en van de Vecht benevens Weesp, gedurende de jaren 1932. 1933 en 1934. Raming 8000 per jaar. Ingekomen waren 13 biljetten. De laagste inschrijver was J. M. Stryiand te Uithoorn voor 6.780. Commissie van Overleg Ambtenaarszaken De Oommissie van Overleg voor de Ambtenaarszaken vergaderde op Donderdag 17 December JJ., onder leiding van haren voorzitter mr. J. Gerritsz. Na breedvoerige besprekingen werd vast gesteld een advies aan Burgemeester en Wethouders, betreffende wyziging van de personeelsformatie voor de ambtenaren, als mede inzake vaststelling van een zoodanige formatie voor de ambtenaren, werkzaam bij het bedrijf voor Openbare Werken en het Burgeriyk Armbestuur, zulks door bekrach tiging van het door de ter zake ingestelde subcommisie aangeboden schema. Ten cpzichte van een ontwerp-instructie voor de ambtenaren by het gemeente- electriciteitsbedryf, voor zoover deze met den thuis-wachtdlenst zyn belast, werd overeenstemming verkregen. Nadat enkele vragen betreffende toepas sing van het Ambtenarenreglement en de dienstregeling voor de portiers van de ge meente-lichtfabrieken waren beantwoord, werd de vergadering gesloten. Haarlemsche Motet- en Madrigaalvereeniging De Haarlemsche Motet- en Madrigaalver eeniging gaf in Den Haag een concert voor de Volksuniversiteit en het muziekcollege van enkel oud-Ncderlandsche Muziek. De N. R. Courant schryft hierover: „Het is een ensemble van den eersten rang. Nu eens was men geboeid door de glansrijke toonvorming der sopranen, dan weer trok het sonore timbre der alten de aandacht; in volkomen overeenstemming hiermee waren de mannenstemmen, hét no bel coloriet der bassen. Dresder wist de uit- eenloopende stemmingen en sferen der ver schillende oud-Nederlandsche werken, ern stige en luimige, door verfynd poët'.seeren en sieriyke nuanceering vast te leggen. De markante en sublieme vertolkingen zyn zoo geestdriftig ontvangen, dat een toegift niet achterwege kon biyven." De Haagsche Courant: „Muzikaal Nederland kan zichzelf geluk- wenschen, dat dit nieuwe ensemble (de op volging der Madrigaalvereeniging) ook weer onder leiding van Dresder is verrezen: een in alle opzichten volmaakt koor. Eike groep vormt op zichzelf een volkomen geheel. Het samenkllnken en samenvloeien „mode1."." De heer v. d. Wal schryft in „t Vader land": ,,'t Gaf reden tot hooggestemde biyd- schap. Choraliter groeit hier tets zeer schoons De sonoriteit der mannenstemmen bijzonder mooi, de slanke, dolce, fyne U)- nen der mannenstemmen opmerkelijk, even als de losheid van het geheel, de kwaliteit der energie en accenten, de homogeniteit der stemtypen. Soepel en sterk van dictie, levend en ge matigd, intensief en vol stemming met grocts techniek ls alles als kosteiyk en kostbaar muzikaal geesteiyk goed door den Dresder uitgezonden. Er ls gezongen met het ware feu sacre, vlammend van temperament, vonkend van geest." Uitspraken van Donderdag 17 December 1931 J. de w., arbeider, wonende te Haarlem, thans gedetineerd. Poging tot doodslag. Twee jaar gevangenisstraf m. aftr. prev. hecht, o. v. J. E. G:, chauffeur, wonende te Haarlem. Veroorzaken van zwaar lichameiyk letsel door schuld, f 50.— boete subs. 25 dagen hecht. o. v., alsmede een maand gevangenis straf voorw. met een proeftyd van drie jaar en envoorwaardeiyk ontzegging van de be voegdheid motorrijtuigen te besturen voor den tijd van een jaar. H. v. E., schilder, gedomicileerd te 's-Gra- venhage, thans gedetineerd. Diefstal door middel van inklimming. Een jaar gevange nisstraf m. aftr. prev. hecht. o. v. D. P. V., reiziger, wonende te Haarlem, thans gedetineerd. Valschheld in geschrifte en brandstichting. Tien maanden gevange. nisstraf, waarvan vier naanden voorwaarde- ïyk, met aftrek prev hecht. A. J, v. d. M., stucadoor, gedomiliceerd te Haarlem, thans gedetineerd. Oplichting, meermalen gepleegd. Een jaar gev. straf m. aftrek prev. hecht. o.v. T. v. I., wonende te Haarlem, thans ge detineerd. Diefstal, tweemaal gfpleegd. Een jaar en ach', maanden gev. straf m. aftrek prev. hecht. o.v. Vanavond om 8 uur vindt in gebouw St. Bavo een bijeenkomst plaats voor de leden van den R. K. Vrouwenbond. De zeereerw. pater Oscar Huf S.J. zal een lezing met lichtbeelden geven over de „Plechtigheden dér Priesterwijding'*. Tevens wordt een ten toonstelling van artikelen der Naaiclub „St. Monica" gehouden. Men kan zich als nlet- lid een toegangsbewys verkrijgen. Aan de weldoeners der crisis-hulpactie wordt deze lezing als bewys van erkenteiykheid aange boden. Botsing tusschen wagen en auto Gistermorgen reed op den Ryksstraatweg een met een paard bespannen vischwagen. Het paard sprong plotseling op zy en kwam in botsing' met een juist passeerenden auto. De bestuurder, de vischhandelaar D. uit IJmuiden, vil van den bok, doch kreeg geen letsel. Het paard sloeg op hol. Het is op den Ryksstraatweg door burgers tot staan ge bracht. Auto en wagen werden beide bescha- digdi. Uitslag verkooping De uitslag der gisteravond in ,,'t Notaris huis", aan de Bilderdykstraat 1, gehouden verkooping is als volgt: Notaris G. Wolzak Hzn.: No. 1. Een woon huis met 2 afzonderiyke bovenwoningen en kelder te Haarlem aan de Ridderstraat No. 26 zwart en rood. f 7400, opgehouden. No. 2. Een woonhuis te Haarlem aan de Korte Wijngaardstraat No. 2. f 2000, opgehouden. No. 3. Een winkelhuis met 3 bovenwonin gen te Haarlem aan de Ridderstraat No. 28 zwart en rood, hoek Korte'wijngaardstraat, f 8500, opgehouden. Notaris D. W. Van Niekerk: No. 4. Een huis en erf te Haarlem aai de Oranjestraat No. 73 met daarachter gelegen werkplaats aan de Assendelverstnat. Groot 134 centiaren Kooper S. V. d. Heyden q.q. voor f 6900. Notaris D. M. Kiyzing: No. 5. Het gebouw met erf en terrein te Haarlem, gelegen aan het Spaarne No. 108 met een frontbreedte van ongeveer 14 Meter (vroeger deel uitma kende van het St. Josephgesticht), groot on geveer 7 aren, 90 centiaren, f 25.000, opgehouden. No. 6. Het huis en erf te Haarlem aan de Garenkokerskade No. 5, grogt 1.20 are. Kooper M. A. Janstra q.q. voor f 7000. No. 7. Het woon- en winkelhuis met af zonderiyke bovenwoning, werkplaats, erf en grond te Haarlem aan de Jansstraat No. 63a zwart en rood, groot 1.21 are. f 10.000, opgehouden. Notaris W. H. van Arkel: No. 8. Het woon huis met tuin en erf te Haarlem aan de Ael- bc-rtsbergstraat No. 99 groot 1.54 are. Kooper J. J. v. Hesteren q.q. voor 1 5850. Notaris N. J. Hoeflake: No. 9. Een huis en erf te Haarlem aan de Groendaalsteeg No. 3. Kooper A. v. d. Putten voor f 2615. No. 10 Een huis en erf te Haarlem aan de Groendaalsteeg No. 5. Kooper dezelfde voor f 2615. No. 11. Een werkplaats en erf met afzon deriyke opgaande bovenwoning te Haarlem aan de Groendaalsteeg No. 7 zwart en rood. Kooper P. Möhringer voor f 5220. Notaris D. M. Kiyzing: No. 12. Een huis en erf te Haarlem aan de Leliestraat No. 20, groot 60 centiaren. Kooper P. Roeland voor f 2520, Notaris G. Wolzak Hzn. No. 13. Een huis en erf met afzonderiyke bovenwoning te Haar lem aan de Santpoorterstraat No. 45. f 7950, opgehouden. Notaris B. M. Serné: No. 14. Een winkel huis en erf te Haarlem aan den Burgwal No. 56. groot 50 centiaren, f 3925, opgehouden. Notaris T. C. Daey Ouwens: N. 15. Uit de hand verkocht. Notaris D. M. Kiyzing: No. 16. Een huis erf en tuin te Haarlem aan de Oranjestraat No. 23, gróót 1.57 are. f 5450 opgehouden. Oprichting R. K. Studieclub „Graficus" Eerste ledenvergadering en bespreking werkprogramma. Het was van het bestuur van den R K. Grafische Bond, afdeeling Haarlem, goed ge zien, toen zy voor twee jaar geleden een ont wikkelingscommissie instelde met het doel voor zyn leden vaktechnische onderwerpen te laten behande'en en eultureele ontwikkeling by te brengen. De ontwikkelings-commissie heeft dan ook reeds meerdere malen dank mogen ontvangen voor hetgeen zy deed voor vakstudie en excursies. De commissie heeft ook gekweekt een kern van personen, die zich speciaal wil bezig houden met vakstudie. Deze kern van personen kwam Woensdagavond byeen om definitief te komen tot oprichting van de studieclub. De opkomst was zeer bevredigend, zelfs grooter dan men verwacht had. Na een korte Inleiding werd begonnen met het kiezen van een bestuur, waarvan het resultaat was, dat gekozen werden: J. J. van Kolk, voorziter; M. J. de Wit, secretaris; D. J. Scheffelaar, penningmeester: H. F. G. van Ooyen, bibliothecaris. De heer B. Reynders zal als voorzitter der ontwikkelingscommissie zitting ln het bestuur nemen om contact te houden tusschen studieclub en ontwikkelings commissie. A's naam der club werd gekozen „Graficus" zoodat dus de nieuwe vereeniging genoemd zal worden: R.K. Studieclub „Graficus". De contributie werd bepaald op 10 cent per week ingaande de eerste week ln Januari. De clubavonden zullen gehouden worden, lederen Woensdagavond om acht uur in de St. Josephschool aan de Nieuwe Gracht. Thans werd overgegaan tot het bespreken van het werkplogram. Besloten werd abon nementen te nemen Op verschillende vaktyd- schriften en portefeulles met vakmateriaai onder de leden te laten circuleeren. Op de eerstvolgende studieavond zullen de ontwerpen besproken worden van den door de ontwikkelings-commissie uitgeschreven vlagwedstryd. Na een opwekkend woord van den voor zitter om nu allen propaganda te maken, werd de vergadering gesloten. Het bestuur zou het op hoogen prys stel len als de katholieke lieden van onzen Grafi- schen Bond, thans nog in andere clubs, ons met hun gewaardeerde voorlichting willen bijstaan, door zich by ons aan te sluiten; en ook zy, die tot heden niet aan vakstudie de den, zijn welkom, want het is in den tegen- woordigeri tyd voor ons allen noodig, willen wy de ontwikkeling der techniek byhouden. Men kan zich opgeven by den heer M. J. de Wit, Roosveldstraat 14, of op den cluo- avond lederen Woensdagavond 8 uur in de St. Josephschool aan de Nieuwe Gracht. Ondertrouwd: 17 December, J. P. Kraak man en H. E. C. Hooy. W. v. wyk en H. M. Hausler. C. v. Bergen en E. M. Sukert. R. J. Sieraad en O. Hekster. Getrouwd: 17 December, F. Anker en M Voetelink. J. P. Stol en H. J. Witkamp Geboren: 15 December, d. van M. Kok- Houthuyzen. d. van C. Wolters-Klees. z. van M. A. Dorrestyn-Corbee. 16 December, d. van S. Zonneveld-Werkhoven z van R. J. Bahlen-Smelter. 17 Decem ber, d. van B. H. J. Janaus-v. d. Steyie. Overleden: 15 December, d. de Clercq, 77 j., Kamperlaan. 16 December P. J., 3 mnd., z. v. P. A. Bosse, Barteljcrisstraat. O. Beendres-Metselaar, 81 j., v. 't Hoff- straat. P. A. Forre-Zwart, 65 j„ Doel- straat. P. P. v. Schooten, 66 j., Kleine Houtstraat. Jeugdige inbreker aangehoude0 Ten verzoeke van de politie te Heer- waard is alhier aangehouden de R. uit bovengenoemde gemeente, die diefstal met braak heeft gepleegd. v gen heeft bekpnd en ls naar Heer- waard ovrgebracht. H. C. van Slooten f Hier ter stede is, 71 jaar oud, 0^®r3g de heer H. C. van Slooten, oud-not- Akkrum en commissaris van de N*%0r" lemsche Hotelmaatschappy „Lion V Het ontspanningslokaal voor werkl°<% Bovengenoemde gelegenheid mag zic he^ steeds stygende belangstelling ver „jjurf Gemiddeld is het bezoek in de merg jfr een 100-tal, in de middaguren van Een groot verlies is het voor het dat de heer A. J. W. Brügman orn.®s«ci'e' heidsredenen ontslag moest nemen al cllt taris. Het was een buitengewone W®^9 een gezellig persoon die byzonder gosi werkloozen kon opschieten. gfio» De groote belangstelling heeft tot Jt» groote uitgaven. Daarom verzoekt het de Ingezetenen nog eens te herinner jjif' het Gironummer 65553 van den P 78- meester den heer C. Nelis, HeerenW Dank zy de groote medewerking o® tö Aklcermans, slagerij Zandvoortschela rookworst tegen een zeer gereduceerd beschikbaar stelde, kon vorige weeir dag aan iederen bezoeker 1 pond cadeau gedaan worden, wat voor de looze een aangename verrassing was. VRIJDAG 18 DECEMBER l03* 9.$ Parys Brussel Londen New-York Beriyn Zürlch Rome Madrid Oslo Stockholm Kopenhagen Praag Weenen Warschau (cable) 9.70 34.50 8.45 2.481/2 58.70 48.40 12.60 21.— 34 59/° VRIJDAG 18 DECEMBER l031^ Vonse Koersen Staalsleeningen 5 Nederland 1919 4V4 Nederl 1916 4!4 Nederl 1917 4 Nederland 1931 4H N.Ind. 1926 B Banken Koloniale Bank Indische Bank Cert. Handel-My. Industrieën Unilever Calve Delft Alg. Kunstzyde Van Berkei's Pat. Nieuwe Philips Kuch. Accoustlek Ned. Ford tndustr. Buitenland Anaconda Bethlehem Steel O. S Leather Intern. Nickel Mijnbouw Boeton Mynbouw Alg. Exploratie Petroleum Dorische Petroleum Qaboes Kon. Olie Perlak Peudawa Continental Oil Shell Union OU Rubber A dam Rubber Bandar Deli Batavia Rubb. Rott. Tapanoell Serbadjadi Sliau V I. C. O Al'ied Intercontin Rubber Scheepvaart Holl. Amerika Lijn dito Gem. Eigend. Kon. Ned. Stoomb Scheepvaart-Unie Marine comm Marine pret Suiker H. V A Poerworedjo Vorstenlanden Actions Idem Tabak Deli Batavia Oude Dell Oostkust Senembah Maxwell Spoorwegen Union Pacific Wabasn Chic Mllw St. Paul Kansas City South Erie Rallr Prolongatie 95 92% 87 69 50 55 70 89% 45 34% 25 82% 9% 175 21%, 21'%, 2% 7 30% 521/2 94 7 108 52% 3 5%. 3 39 33 11 18 13 20% 23 IV, 4% 3 15 55 2»/i. 168% 7% 37% 22 110 150% 17 171 20 75%, 2%> I'*/ 9 if 1% 92»/) 07 69 39 33 20 1

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 2