Voor KERSTMUZIEK M. M. SIMON DE WIT SIMON DE WIT PIANO's berichten uit onze vorige oplage Si „DE NIEUWE MUZIEKHANDEL" DELISSEN" duisterhof en terpoorten Radicale I OPRUIMING m IS ER GOEDKOOP MEE?! Uw breuk ANTON B0SSE Voor ^et conflict China-Japan Laval spreekt Wybert Doodslag te Barneveld R. K. Handelaren in comestibles Retours Amsterdam- Haarlem-Zandvoort De dreigende subsidie verlaging der H. O. V. JAC. C. STOLWIJK o o ihiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii! ïs e zachtwater-wasscherij ^ouwersvaart 38 Telefoon 15638 Wilt U wat fijns VOOR DE A.S. FEESTDAGEN Weihnachtsstollen en Kerstkransen BROODBAKKERIJ „MERCURIUS" S 2 ARIEL MOTORRIJWIELEN AGE DEN HOUT - Wagenweg 166168 SCHAGCHELSTRAAT Mevr. J. v. d. Werff Adverteert in dit blad ALGEMEEN VERKOOPLOKAAL WOENSDAG VEILING U KOOPT PRETTIGER EN G0EDK00PER BIJ: Ds Goudbron voor de Huisvrouw WINKELS DOOR GEHEEL HAARLEM B een half pond Koekkransjes en een half pond Fondantkransjes Uw Visitekaartje Verklaringen van den Britschen militairen attaché •»^ij zullen het Young-plan niet laten verscheuren" Hier begint hetl Aardschokken in de Campagne STADSNIEUWS Directeuren van Ned. Musea De geldigheid tijdens de Kerstdagen Vak vereeniging opgericht BURGERLIJKE STAND CRICKET Cricket-nieuws van alle kanten INGEZONDEN KORTE WIJNGAARDSTRAAT 4a Telefoon 10519 - Haarlem - Giro 154314 0 0 0 0 0 0 0 Vergeet U dan niet Uw te bestellen bil de Kleine HOUTWEG 12. Telefoon 15106. Hoogstraat 5. Kleine Houtstraat 122. Bakkerstraat 57. Minzaam aanbevelend: Bespannen ramen 29 ct. Schilderstokken 78 ct. Ezels 2.20 Schildersdoozen 3.95 Gussow-pens. vanaf 10 ct. Lion-pens. vanaf5 ct. Alle bekende tuben-verven, o a. Mommen. Scheveningsche. Le- franc. Kaspar met 20. 30 en 40 pCt. korting. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinii Vanaf heden tot en met 31 December 1 PAK ZELFRIJZEND BAKMEEL voor 10 CENT Kerstwljn, Samos. per flesch60 cent Kerstbiscuits, leuke versiering voor den Kerstboom 2 ons voor 25 cent Kerstkransen, opgemaakt, per stuk 2545 ct. Kerstkransjes, met amandelen per half pond 15 cent Nieuwe Walnoten. per pond 25 cent Nieuwe Hazelnotenper pond 27 cent China Pindas per pond 11 cent Valencia Pindasper pond 25 cent Gepelde Amandelenper ons 1520 cent Meelper pond 6V2. 810 cent Patentmeel per pond 12 cent Advocaat, uit zuivere grondstoffen bereid. Per heele flesch f 1*24 Per halve flesch f 0.65 GROOTE SORTEERING COMESTIBLES I Extra lage prijzen. Zaterdag. 2e Kerstdag van 8—1.30 u. geopend. U denkt toch om de reclame: voor slechts 35 cent Verkrijgbaar IN ALLE N.K.B.-WINKELS IN HAARLEM „LET OP DE BEKENDE GLASPLAAT" BARTELJORISSTRAAT 12 TANDHEELKUNDIG INSTITUUT voor den MIDDENSTAND Rijksstraatweg no. 15 Spreekuren dagel. van 1.30—2.30 Maandag. Woensdag en Vrijdag ook van 9.30-10.30. Voor mlnder- verm. (tegen verlaagd tarief) uit sluitend Dinsdag- en Donderdag avond van 7—830 uur Kunstgebitten voor de moeilijk ste gevallen Slecht vervaardigde of niet meer passende gebitten worden uitstekend veranderd. Auto-ongeval te Ten Boer Twee gewonden j^°hclagavond omstreeks half twaalf reed te v? Boer een auto met groote snelheid ter ?Ke van Dijkhoom. op de plaats, waar Ur eenlge jaren de weg ir verlegd, tegen (L*Ohing van den landbouwer T. Annema De beide inzittenden werden aan het gewond, doch konden hun reis naar v^gedam te voet voortzetten. De auto zwaar beschadigd. W*®ggetuigen wijten de oorzaak aan 't ge- van sterken drank. Engelsche, Fransche en Amerikaansche e attachaé s, die verscheidene weken "®t gebied van Tsjing-Tsjau als waarne- 'tti hebben vertoefd, zijn Zaterdag te Moek- teruggekeerd. tal een interview verklaarde de Britsche j, 'taire attaché, dat de Japansche bewerin- iH omtrent Chineesche troepenbewegingen v. «et gebied rondom Tsjing-Tsjan blijkens C grondige waarneming volledig uit de t zijn gegrepen. Hij verklaarde nadruk- dat de Chineesche troepen rondom 'Jing.Tsjan op geen enkele wijze zijn ver- ,7' en dat de Chineesche stellingen in de Si ste maanden geen verandering hebben ler8aan. Frankrijk Is voorzichtig ij.^b een feestmaal ter eere v. d. Franschen k1- voor Luchtvaart Dumesnil hield mlnls- K^resident Laval een rede over de buiten- L ^che politiek, waarin hij zich een vooi- C<fer betoonde van, zij het dan ook voor- wjttigg, contigenteeringspolitiek, tot steun u.^rankrijks economisch leven, lol kondigde aan, dat Frankrijk op de.aan- h regeeringsconferentie, binnen het ka- C 2ou blijven van het Young-plan, en niet j,!?1*! zou zijn, de herstelschulden aan de j'cuiiere schulden op te offrren. sommige landen, zoo verklaarde Laval, men al te luid verkondigd, dat de oor- en herstelschulden dienden te worden Cnhuleerd. Gezien de houding der Ver- S'Me Staten, zullen da regeeringen, van l,;ke in dezen 't initiatief is uitgegaan, on- jMlfeld thans wel wat minder hard van J>el loooen. Laval uit de zaal werd toegeroepen. C hij op zijn stuk moest blijven staan, ant- Wde hij: „Wij zullen het Young-plan niet verscheuren." Y^blende op de kwestie der bewapeningen. .<3 Laval de beschuldiging af. dat Frank- r militaristisch zou zijn. Alleen, Frankrijk KDorzichtig, 6 Pransche afgevaardigden ter Ontwape- mferentie zullen het niet afwijzen, soort van wederzijdsch hulpbetoon te oeken, mits deze effectief en snel zij. C't echter zal Frankrijk genoegen nemen L' formule, die alleen maar zulk een hulp- n°h doet hopen. Ten aanzien van de a.s. Ontwapenings conferentie verklaarde Laval, dat Frankrijk zeer vredelievend is, en den oorlog haat. Hij wil geen militaire hegemonie en de mi litaire credieten zijn alleen gebruikt voor ver dediging. Niet Frankrijk voedt zijn jeugd militairis- tisch op. Wij willen echter de veiligheid van het land geen gevaar laten loopen, door simpele formules aan te nemen. Hij sloot met te verklaren, dat hij wordt geleid door den wil de belangen van het land te verdedigen. Millionnair door zijn butler vermoord Te New York is de fabrikant en millionnair J. W, Schatz door zijn Japanschen butler, dien hij had ontslagen, in aanwezigheid van zijn vrouw vermoord, terwijl de vrouw werd mishandeld. De Japanner is door de politie gearresteerd. Voorkom! Gorgel droog met vereeniging toegetreden. Zij, die alsnog lid willen worden, kunnen zich daartoe opgeven bij een der voornoemde bestuursleden. Geen schade aangericht In verschillende dorpen rondom Rome, in de Romagna en in de Campagna zijn hevige aardschokken waargenomen, die echter geen schade hebben aangericht. Onder de bevol king hebben deze aardschokken echter een zoodanige vrees veroorzaakt, dat velen uit hun huizen gevlucht zijn en de nachten in tenten op het veld doorbrengen, alhoewel het de koudste winter is, dien men in vele jaren in Italië heeft gekend. Het slachtoffer overleden Te Barneveld heeft Zondagavond de 13- jarige boerenzoon J. W. D. den 19-jarigen J. van den B. bij een ruzie met een mes in het hoofd gestoken, tengevolge waarvan het slachtoffer hedenmorgen is overleden. De dader, die bekend heeft, is aangehou den. Het Moederhuis der St. Julianacongregatie Ik moet even mijn dank uitspreken jegens den edelmoedigen weldoener, wiens naam en plaats 'k niet mag noemen, die 250.40 gaf voor het Moederhuis. Hij woont niet in Den Haag, dat weet ik. Verder ontving ik nog een St. Nicolaas- cadeautje van 10. Hier in Den Haag werd ik ook nog met eenige St. Nicolaascadeautjes verrast en ook al met een kerstgave van 20. Eenige Kardinalen dee'den mede, dat zij het liefst geen persoonlijke kerstgaven ont vingen, maar gaarne giften voor de noodlij denden door de wereldcrisis. Ik geloof, dat ik de gevoelens der Juliaantjes zuiver weergeef, als ik zeg, dat zij ook gaarne van persoon lijke giften afzien, als het Moederhuis maar goed bedacht wordt, want den bouw daarvan zien ze met brandend verlangen tegemoet. Ik zou haast zeggen met angstig verlangen, want als er nog een paar postulantjes bij komen, zooals zich reeds laat aanzien, dan zullen zij gedwongen worden tenten op te slaan op het dak der huidige woning, of zij zouden ook ergens in stalletjes onderdak moeten zoeken. Het eindresultaat dezer week is dat wij van 12.706.32 tot 12.388.92 gezakt zijn. J. JORNA S.J. Pastoor Bisschoppelijk Bestuurder der St. Julianacongregatie. Den Haag, 19 Dec. 1931. Da Costastraat 44, Giro 88072. bestaan der Haarlemsche Orkest Vereenigign ernstig in gevaar zal brengen. Want, al mogen de inkomsten der H. O. V. vermeerderd zijn, zij weten dat niet de min ste zekerheid bestaat, dat deze vermeerde ring, zelfs gedurende het jaar 1932 zal be stendigd blijven. Tegenover deze vermeerde ring zal bovendien een teruggang van in komsten uit lidmaatschappen en entrée's staan. Gevaar voor het voortbestaan der H. O. V. zouden zij voor het muziekleven in onze ge meente ten zeerste betreuren, daar geen an dere muziekinstelling te dezer stede een zoo danig cultureel werk, als de H. O. V. ver richt, zou kunnen overnemen. Het is daarom, dat zij op grond van de statuten hunner Vereeniging, welke een be vordering van de muzikale kunst voorschrij ven,, een beroep doen op uwe goedgunstige gezindheid en het verzoek tot uwen Raad richten om de voorgestelde vermindering niet, of althans in geringer mate, aan te nemen. Men verzoekt ons mede te deelen, dat re tours op de tramlijn Amsterdam—Haarlem— Zandvoort, welke a.s. Donderdag of een der volgende drie dagen genomen worden, in verband met de Kerstdagen geldig zijn tot en met Maandag 28 December. In overeenstemming met den wensch van Z. H. Exc. den Bisschop van Haarlem is hier ter stede opgericht een Vereeniging van R. K. Handelaren in comestibles. Als vak- vereeniging wordt zij een onderafdeeling van de R. K. Middenstandsvereeniging en wel met ingang van 1 Januari a.s. Haar voor zitter, de heer A. Pielage, krijgt als zoodanig zitting in het bestuur der R. K. Midden standsvereeniging, terwijl hij ook zitting krijgt in de Middenstandscentrale. Tot len en 2den secretaris van de nieuwe vakken en inkoopvereeniging zijn resp. ge kozen de heeren H. van Beek en J. de Jong. Reeds is een aantal leden tot de nieuwe Verzoek van de Bachvereeniging Aan dij Raad der gemeente Haarlem is het volgende adres gezonden: Directeuren der Haarlemsche Bachveree niging veroorloven zich het volgende onder uwe aandacht te brengen: Het is hun bekend, dat aan uwen raad is voorgesteld de subsidie aan de Haarlemsche Orkest Vereeniging tot een bedrag van f 24.000 op de begrooting voor het jaar 1932 te brengen; een bedrag, hetwelk 6000 lager is, dan deze Vereeniging in de laatste jaren mocht genieten. Hoewel zij er ten volle van overtuigd zijn, dat in dezen ook voor de gemeentefinanciën zoo moeilijken tijd eene vermindering van uitgaven gebiedende eisch is, vreezen zij, dat een zoo aanmerkelijke subsidieverlaging het Afkeuring over de behartiging der Neder- landsche afceeling op de Koloniale Tent. te Parijs Zaterdag heeft de Vereeniging van Di recteuren van Nederlandsche Musea haar jaarvergadering gil: ouden te Haarlem. Na een gemeenschappelijke lunch in hotel Fünkler, bezichtigden de leden de kunstverzamelingen van Teylers Museum. De tijdelijke tentoonstelling van land- schapsteekeningen van Hollandsche mees ters der 17de eeuw, trok zeer de aandacht. Niet minder belangstelling had de fraaie collectie teekenir.gen van Italiaansche meesters, welke toegelicht door den con servator, den heer Buisman, des te meer tot hun recht kwamer- De zoo uiterst des kundige, en tevens opgewekte leiding van den heer Buisman, maakte den tondgang door het museum zeer geanimeerd, zoo dat deze een goed cteel van den middag in beslag nam. Daarna volgde de vergadering in Hotel Fünckler, onder voorzitterschap van dr. C. W. Lunsingh. Scheurleer. De vergadering kenmerkte zich door belangrijke voorstel len en besluiten. Te noemen valt een voor stel van den heer N. Dresch, te Alkmaar, tot het nagaan der rechtspersoonlijkheid der musea, welke uiteraard van groot be lang is ten aanzien van schenkingen en legaten, en in de practijk reeds aanleiding tot moeilijkheden heeft gegeven. Het voor stel van den hweer Dresch had aan ook aller instemming. Aan het bestuur werd opgedragen deze aangelegenheid spoedig in onderzoek te nemen. Door dr. H. P. Coster te Groningen werd naar voren gebracht de organisatie der provinciale musea welke met hun vaak uiteenloopende bes: anddeelen zekere aan leiding geven tot een bespreking van de beste wijze van hun beheer. Het voorstel van den heer Coster vond bij velen in stemming, in het bijzonder bij dr. H. E. van Gelder te 's-Gravenhage, die dit on derwerp en andere van practischen aard in de wintervergaderingen bij wijze van stel lingen zou willen behandeld zien. Dien overeenkomstig werd tot een commissie ter zake besloten, waarin de beide voorstellers zitting namen. Het derde, wel het belangrijkste punt van deze bespreking, vormde het gebeurde op de dezen zomer te Parijs gehouden Inter nationale Koloniale Tentoonstelling. In geleid door den voorzitter, ga fdeze kwestie aanleiding tot een uitvoerige gedachten- wisseling, waarbij meerdere leden hun ont stemming niet onthielden over de wijze, waarop de zaken ner Nederiandsche afdee- ling behandeld waren. Op voorstel van den voorzitter, werd dan ook onder algemeent instemming besloten de afkeuring der vergadering uit te spreken In een motie en tevens daarin het standpunt aan te geven, dat de vereeniging inneemt ten aanzien van het uitleenen van voor werpen van artistieke waarde en die van historisch belang. Gezien het vergevorderde uur, bepaalde men zich tot het vaststellen der hoofdpunten, aan het bestuur overla tend de juiste redactie der motie, welke zal worden gepubliceerd in de Nederlandsche pers. Met dit besluit eindigde de goed bezochte vergadering. Tot bestuurslid werd herkozen dr. H. P. Coster, tot gewoon lid gekozen mej. Visser, assistente aan het museum ta Groningen. Geboren; 17 Dec., d. van C. M. J. Tames— Gieske z. v. C. v. Amerongen—v. d. Leur d. van T. Piso—Grundel 18 Dec., d. van M. A. v. d. Pol—Seeröen z. van M. v. LeuvenSnoeks z. van M. J. AudierPik d. van M. G. v. Rooden—Beerings. Overleden: 16 Dec., C., 5 j., z. van C. Jan sen, Vooruitgangstraat 17 Dec., A. M TiessingSaeijs, 49 j., Grebberstraat 18 Dec., J. Nieuwenburg—v. d. Steen, 44 J.. Ce- lebesstraat M. BoasZwalf, 72 J., Spion kopstraat. De N.C.B. gemiddelden Reeds eenige weken geleden publiceerde het Officieel Orgaan van den Ned. Cricket bond de eindgemiddelden bowlen en batten, welke door de spelers in de eerste klasse waren bereikt. Speciaal de door de spelers van Haarlem en Rood en Wit behaalde re sultaten zullen onze lezers interesseeren en wij laten deze gemiddelden daarom hieronder volgen Bowlen No. 4. A. Maas, 17 wickets voor 163 runs, gem. 9.58. No. 7. J. E. C. Schmeink, 60 wickets voor 629 runs. gem. 10 48. No. 22. P. de Ruig, 36 wickets voor 536 runs, gem. 14.88. No. 24. M. J. H. Bruin, 44 wickets voor 686 runs, gem. 15.59. Batten: No. 6 J. E. C. Schmeink 163 53 7 a 32.60 No. 12 A. Th v. Baasbank 353 63 16 2 25.21 No. 14 P. A. L. v.Bueren 321 56 14 22.92 No. 16 A. v. d. Togt 22a 54 ia a aa.ao No. 32 B. Kleefstra 220 52 14 a 18.33 No. 29 P. C. Hagenaar 315 59 19 16.57 No. 35 N. Nagtzaam 132 37 10 a 15.35 No. 53 A. Maas 57 39 5 - 1140 No. 61 W. Brakel 61 35 6 - 10.16 No. 62 J. P. v. Baasbank 81 35 91 10.12 De beste Haarlemsche all rounder is dus wel de Rood en Witter Schmeink geweest. Ook de Eindhovensche Haarlemmer Maas komt op beide lijsten voor, maar zijn plaats op de bowlinglijst is eenigszins geflatteerd door het feit dat hij slechts in enkele mat ches speelde. De Rood en Witjeugd heeft zich met het bat niet onbetuigd gelaten naar uit de gemiddelden blijkt de beide van Baasbanks, van der Togt en Hagenaar, met hun vieren nog geen menschenleeftijd oud scoorden tezamen voor Rood en Wit een kleine duizend runs. De Hagenaars zijn anders niet bang om duizend runs alleen te scoren. Was het in een vorig seizoen, Ir. E. Neuerberg, die dit feit volbracht, dit jaar viel de eer aan Jhr W. van den Bosch ten deel om de duizend runs voi te maken. In de 30 innings scoorde hij 1009 runs, hoogste score 103, gemiddelde 34 78. De tweede, derde, vierde en vijtde plaats op de battinglijst worden door H.C. C 'ers ingenomen E. J. A. Schil, Dr. M. Jansen, Mr. H. v. Manen en Jhr. W. v. d. Bosch, die met hun vieren 2725 runs scoor den Ook op de bowling.'ijst zijn hocge plaatsen door H.C.C.'ers ingenomen. Mr. H. v. Manen, die eerst zuivei en alleen als bats- men excelleerde, heeft zich na naarstige oefening dit seizoen ook als zeer goed bowler ontpopt. Hij bezet op de lijst de tweede plaats met een gemiddelde van 8.43 runs per wicket (32 wickets voor 270 runs). Max Jansen is derde met 69 wickets voor 640 runs (gem 9.27) Jhr. W. v. d. Bosch, die de meeste runs sccorde, blijkt ook de meeste wickets te hebben genomen. Een mooie en opmerkelijke prestatie: 83 wickets voor 1045 runs, gem. 12.59. Lest best. De lezer zal vragen wie heeft nu wel de eerste plaatsen bezet. Deze eer viel aan denzelfden persoon te beurt. F. van Herwaarden van V.O.C manifestede door de bezetting van de eerste piaats én op de bowlingslijst (30177, gem. 5.90] èn op de battinglijst (gem. 45 runs per innxigs) dat V.O.C. een bijzonder goed seizoen achter den rug heeft. Inderdaad hebben de Rot terdammers in 1931 bijzonder goed gespeeld en de Haagsche moest zelfs voor de team spirit van de Rotterdammers buigen. De tweede plaats vlak onder de H C C. 1 is dan ook een verdiende onderscheiding voor V.O.C. geweest. Voor den inhoud van deze rubriek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk HET OVERLEG BIJ DE POLITIE Haarlem 18 Dec, Geachte Redactie, Nu U het beter vond' mijn eerst ter plaatsing aangeboden stuk, in antwoord op het ingezonden stuk van de besturen der organisaties van politiepersoneel, niet op te nemen, wil ik volstaan met het volgende; De betrokken besturen zijn niet op de hoogte van het conflict, waarin mijn orga nisatie betrokken is of zij zijn niet goed ingelicht. Zulks blijkt alreeds uit het tweede gedeelte van hun stuk, met betrekking tot het verleenen var bijstand in een dienst commissie. Indien zij eenige notie hadden van de beteekenis van dien bijstand, wan neer het arbeids. en dienstvoorwaarden be treft, dan zouden zij er heusch wel anders over denken. En het is naïef om te ver onderstellen, dat in een vergadering eener dienstcommissie alleen interne politiezaken aan de orde komen. Is b.v. een bespreking over een rijwielvergoeding, waarover onlangs een vergadering der dienstcommissie werd belegd, een interne politic-aangelegenheid? Met goeden wil is het zeer wel mogelijk een splitsing te maken; men moet echter dan van het G. O., ook -ij de politie, willen maken wat er van te maken is. Over de beteekenis van het politieoverleg in Haarlem kan men "an meening verschil len. Voor zoover ik heb kunnen zien, is het overleg bij de politie van geen beteekenis. Naar het algemeen gevoelen, x>k in kringen der commissie van arbeidszaken, is het over. leg bij de politie in Haarlem het instituut, dat het minst voldoet. Indien ook de betrokken organisaties van lager politiepersoneel van oordeel zijn, dat het wel goed is waaruit blijkt dat? dan kan ik niet anders constateeren 'dar. een vol slagen gemis aan kennis van de voorwaar den, waaraan een overleg in den goeden zin ven het woord moet voldoen, terwijl de op vatting, dat bijstand ook door een burger, in de dienstcommissie niet toelaatbaar zou ziin, indien het arbeids- en dienstvoorwaar den betreft, getuigt van een ontstellend ge brek aan werkelijkheidszin. Meer wil Ik er niet van zeggen. Met dank voor de plaatsing hoogachtend, E. W. GOEDHART, Voorzitter der afd. Haarlem der Alg. Ver eeniging van Gemeente ambtenaren. IIOIOIOIOI m m 105 «I lOlOlOïOIOBOIOIOiOiONOHOIOIOIOS dure wasscherij is de ZACHTWATER-WASSCHERIJ „DEL1SSEN", tof zeker een van de beste wasscherijen die U kunt vinden, waar Uw wit- O Inderdaad wit is wanneer het uit de wasch komt, NIET geel en NIET en NIET grijs, Uw wo'len ondergoed niet gekrompen en NIET vervilt, bontgoed niet verkleurd. iNt met ZACHT water en veel goede zeep en berekent de volgende prijzen \Cunt Per K.G-, droogtoegeslagen, huishoudgoed, gemangeld; de geheele Vk gemangeld 30 cent per K.G.; persopmaak, met den strijkbout afge- H kastklaar, 35 cent per K.G. b^oor verzekering tegen brand-, diefstal- en transportschade met 2 cent verhoogd. ZIJKLEFPER 450.250 C.M. KOPKLEPPER 375.- BEIDE 1929 SIMEI DAMESKAPSALON ZIJLSTRAAT 91 t.o. Stadhuis - Telefoon 14084 BLIJVENDE HAARGOLF Nieuwste vinding, in 2 uur klaar RECLAME 5.00 NIEUWE GRACHT 60 im. PERZ. KARPETTEN, complete HEERENKAMER, enkele afzonderlijke MEUBELEN, alsmede een zeer mooie collectie KARAKTER-DIEREN, ais Teddy-beeren, Bonzo's, King Charles hondjes etc. KIJKDAG: Woensdagmorgen 9—12 n. wordt altijd erger, indien U een niet goed passenden breukband gebruikt. Door dergelijke breukbanden wordt het kwaad erger en kan ter doodsoorzaak worden. Het is dus in Uw eigen belang, dat U zich mijn uiterst gemakkelijk en onvernielbaar speciaalbandage laat vervaardigen. Door mijn bandages gedurende dag en nacht te dragen, hebben breuklijders aantoonbaar ver lichting gevonden. Oud-Werkmeester A. Br. schrijft o.a.: „Ik ben weer in het 66ste jaar van mijn leven een volkomen gelukkig mensch geworden. Ik kan Uw Speciaal Bandage ten zeerste aanbevelen." De leeraar G. B. schrijft o.a.; „En door dezen is mijn breuk zoover gebeterd, dat ik den band al sedert enkele weken niet meer behoef te dragen." Voor breuk- en voor vallijders kosteloos te spreken te Haarlem, 22 December, van 14 tot 17 uur, in het Parkhotel, Parklaan. Leiden, 22 December, van 9 tot 12 uur, in Hotel „Den Burcht". Ik zend U de bandages gedurende 14 dagen op proef, zoodat U de gelegenheid heeft deze te probeeren. Bovendien vervaardig ik BUIKBANDEN op maat, gegarandeerd en niet te overtreffen. K. RUFFING, Spezialbandagist, Köln, Richard-Wagnerstr. no. 16. moet onberispelijk zijn. De kaartjes, die wij leveren, zijn steeds af; aan vorm van kaartje en keuze van letter, hetzij steen- of boekdruk, wordt de uiter ste zorg besteed. Haarlem-Noord Telef. 12997 UtWEO HAARLEM TEIF: II /.oo, neeit U dit jaar. na regelmatig .üverteeren wat O het vorig jaar naliet «neer win*t gemaakt? Natuur- Ujk. dat ban ook niet anders. Adverteeren doet verknopen!

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 7