Voor Bridgers onze Lez©*g Effem naar V. S. V. H. F. C.Go-Ahead 43 STANDEN V. S. V. II—De Spartaan II 4—1 BILJARTEN Het Kersttournooi van „Victoria" WIELRENNEN 2, Smets—Meeuwis 22 P., op. 2 ronden. V oetbal-Cocktail SCHIETEN Nationale Competitie KA0Hl 1. BI. Comm. in, Bldaal 85 86 86 89 93 ATHLETI&J A.D.O. bracht voor dezen wedstrijd een nieuwe opstelling in het veld, met Van Eem- bergen op de linksbinnen en De Rooy op de rechtsbinnenplaats, terwijl Breitner voor het eerst na zijn ongeval meespeelde. Hil versum was volledig. A.D.O. is bij den aanvang sterker, hetgeen zij echter niet in doelpunten tot uitdrukking kan brengen. Botterberg in het doel van Hilversum is goed on dreef en redt ver scheidene malen keurig. In deze periode is A D.O. beslist sterker, doch W. Tap blijft telkens teveel achter zijn voorhoede, tervijl zijn schoten ongevaarlijk zijn. Op wonder baarlijke wijze ontsnapt het doel van A.D.O. dan aan doorboring, wanneer een als voor zet bedoelde bal van Van Ek buiten het be reik van Quax via den binnenkant van den paal terugspringt. Huyzinga beproeft het met een ver schot, maar Quax is in goede conditie en retourneert alles. In beide voor hoeden ontbreekt een schutter en de rust komt met ongewijzigden stand. 00. Na de rust wordt er stevig op den man gespeeld, waardoor scheidsrechter Van der Wy telkenmale moet ingrijpen. A.D.O. is op nieuw in den aanval. Twee corners op het doel van Hilversum brengen niet het ge- wenschte resultaat. Dan werkt Hilversum zich goed los. Als W. Tap van links de verdediging naar zich toe heeft gelokt, geeffrhü den bal over aan zijn broer, die met 'n Aarden schuiver Bottenberg het nakijken geeft 1—0. Zeven minuten later volgt weer een vrije schop voor het doel van A.D.O., De bal wordt slecht weggewerkt en door Kramps hard langs Quax geschoten. 1—1. Het spel gaat dan gelijk op. Een krachtige aanval op het doel van Hilversum heeft een hoekschop tengevolge. De bal wordt naar het midden gespeeld waar Vogel klaar staat om met een prachtig schot in den hoek de leiding voor zijn club te heroveren. 21. Even later brengt de stuwende spil van Hilversum, Huyzinga, mooi op. Door zijn throughpass ontstaat een scrimmage voor het doel van A.D.O. De bal komt by Van Polen, die via eenige beenen hard scoort. 2u Naar men ons mededeelt, heeft de Storm vogels-speler H. Effern overschrijving ge- aanvraagd naar V. S. V. Het protest K. F. C. versus Stormvogels Naar wij vernemen is het protest, hetwelk K. F. C. na afloop van den wedstrijd StormvogelsK. F. C. indiende, door de protestcommissie afgewezen, zoodat de stand 4—3 voor Stormvogels blijft gehand haafd. H. F. C. heeft 2den Kerstdag na een spannenden strijd Go Ahead, momenteel de leidende club in de Oostelijke afdeeling, we ten te overwinnen, waarbij de H. f! C.- a an val het tot vier doelpunten heeft weten te brengen. Beide partijen telden eenige invallers, die echter keurig werk geleverd hebben. Zoo ontbrak bij H. F. C. v. d. Meulen, Lamp en Chapon, terwijl bij Go Ahead o.m. de doel man Halle ontbrak. Het was een aardige kamp, waarbij voor al op het laatst nog groote spanning heerschte. De publieke belangstelling was voor een vriendschappelijken wedstrijd bevredigend. Als scheidsrechter fungeerde de heer Kotte, onder wiens leiding de volgende elf tallen zich opstelden: H. F. C. Perre, Wamsteker, Dorsman. Denijs, Kruijer, P. Jongeneel, ue Rufjter, R. Jongeneel, Tuininga, Kore- man, Hagenaar. Go Ahead. Steenbruggen, Goldenbeld, Hessink. Schemmekens, Halle, Remeijer, Martin, de Kreek. Matena, Vos De Vries. H. F. C. loopt flink van stapel en on derneemt eenige vinnige uitvallen. Spoedig echter is Go Ahead ingespeeld en wordt de Haarlemsche helft het hoofdtooneel van den strijd. Als er ongeveer 10 minuten gespeeld is. neemt Go Ahead door den rechtsbuiten de leiding, 10. H. F. c. blijft enthousiast doorspelen en hoewel Go Ahead beter spel vertoont, zijn de Haarlemsche uitvallen zeer gevaarlijk. Na ongeveer een half uur, waarbij de H. F. C.-doelman het heel wat drukker heeft gehad dan zijn collega, maakt H. F. C. gelijk door Tuininga, die eerst van kort bij in handen van den Go Ahead-doelman schoot, maar den neervallenden bal nog handig inschoot, 11. De Deventenaren voeren over het alge meen het samenspel wel wat te ver door. Dan wordt goed werk van Tuininga be loond. Na handig eenige tegenstanders ge passeerd te hebben, plaatst hij naar Hage naar die goed voorzet en zelf benut hij dezen voorzet, 21. Even later „pilt" de Go Ahead-spil een vrijen trap in handen van Perre. Als rust aanbreekt heeft H. F. C. nog de leiding. In de tweede helft valt Go Ahead heftig aan en een comer is het gevolg, welke verwerkt wordt. Bij H. F. C. was na de hervatting R. Jongeneel uitgevallen en speelde v. Riems dijk mede. Wanneer Koreman een voorzet van De Ruyter benut heeft H. F. C. alzoo een 31 voorsprong. Geweldig komt nu Go Ahead opzetten en aanval op aanval volgt. Een tijd lang voor komt de H. F. C.-achterhoede onheil, maar eindelijk moet Perre zwichten voor een goed schot van den middenvoor. Wanneer ieder denkt dat Go Ahead zal ophalen, doet Hagenaar de H. F. C.-aan- hrangers juichen als hij na een fraaien rush zelf weet te doelpunten, 42. Nog geeft Go Ahead niet op en doet heftige pogingen om den achterstand te verkleinen. Dit geschiedt ongeveer een mi nuut voor tild wanneer de Deventenaren een hoekschop weten te bewerken. Keurig voor doel geplaatst kopt een der Go Ahead- mannen onhoudbaar voor Perre in, 43. Direct hierop is het tijd en heeft H. F. C. op fraaie wijze gewonnen. Dat geeft moed voor de komende com petitie-wedstrijden. In ieder geval is geble ken dat de H. F. C.-aanval wel degelijk kan doelpunten. ZwaluwenGrashoppers 26 Goed-spelende Zwitsers tegen zwakke Zwaluwen De wedstrijd op tweeden Kerstdag in het S'adion is voor de Zwaluwen geen succes geweest. De Zwitserse he tegenstanders wa ren zeer beduidend sterker en slechts het moedige volhouden der Zwaluwen heeft ten slotte nog twee tegenpunten ten gevolge gehad. Overigens was het op een debacle voor de onzen uitgejoopen, indien niet D.F.C. AFD. II 12 9 1 2 19 41—15 Feyenoord 12 9 1 2 19 2716 V.S.V. 12 7 2 3 ib 2323 Z.F.C. 12 6 3 3 15 2922 Blauw Wit 12 3 4 5 10 23—25 A.D.O. 12 4 2 6 10 2328 V.U.C. 12 2 4 6 8 2628 Xerxes 12 3 2 7 8 1728 H.F.C. 12 3 2 7 8 13—25 Hilversum 12 3- I 8 7 24—36 Afd. IV Eindhoven 13 8 O 5 16 3326 N.O.A.D. 12 6 3 3 15 34—21 P.S.V. II 6 2 3 14 34—22 N.A.C. [O 6 I 3 13 2624 M.V.V. II 6 I 4 13 2624 Willem II 12 6 O 6 12 33—23 L.O.N.G.A. II 4 3 4 11 30—25 Bleijerheide II 3 2 6 8 19—27 B.V.V. 12 3 I 8 7 31—39 De Valk 13 3 I 9 7 22—57 Odijk, vooral tijdens de eerste helft, zoo ge weldig in vorm was geweest. De kleine Hol- landiaan wieip zich herhaaldelijk uit alle standen voor de voeten der Zwitsersche aanvallers en mocht daarbij het genoegen smaken diverse zeker schijnende goals te voorkomen. Hieruit kan men reeds opmaken, dat de Grashoppers, Zwitsersche kampioenclub, in de eerste helft van den strijd een spel de monstreerden, dat den meesten Zwaluwen boven hun voetbalbegrip ging. De halflinie kreeg maar geen vat op het uitstekend ver zorgde short passing der gasten en waar bovendien dit deel van de Zwaluwenploeg de ballen, die het in zijn bezit kreeg, uiter mate slordig afgaf, kon de toch al niet te beste aanval er weinig van maken. Ruijsch verviel in zijn oude fout en bleef te veel achter. De V. U. C.-er Klein was al heel zwak en alleen de vleugelspelers kregen zoo nu en dan nogal eens gelegenheid zich te onderscheiden. Diverse voorzetten bleven onbenut, zoodat doelman Pasche bijna de handen niet uit de mouwen behoefde te steken. Aan den anderen kant ging het warmer toe. Hier bracht Odijk redding in de meest gevaarlijke en eigenaardige momenten. Van deze laatste soort ontstonden er heel veel voor het Zwaluwendoel als gevolg van het korte spel der Zwitsersche aanvallers. Niettemin kon men hier elk oogenblik een doelpunt verwachten. Dit kwam na twintig minuten, toen weer eens een geweldige scrimmage voor den Zwaluwen-goal plaats greep en één der verdedigers niet beter kon doen dan zijn tegenstanders het scoren be letten door den bal vast te houden. Scheids rechter Vuijk moest een strafschop toeken nen, waaruit de Hongaar Hitrec Odijk met een zeer hard schot het nakijken gaf. 01. Tot de rust bleef het hierna een voort durende strijd tusschen den aanval der Zwitsers en voornamelijk Odijk. Adam's spel trok bijzonder de aandacht en meerdere toeschouwers in het niet overma tig gevulde Stadion zullen zich hebben af gevraagd of de T. C. dezen speler in onze ploeg ooit een betere plaats zal kunnen ge ven dan die als rechtervleugelman. De in vloed van het Oostenrijksche en Hongaar- sche element op het Zwitsersche spel was duidelijk te voelen. De gasten demonstreer den aantrekkelijk voetbal, maar het leverde toch te weinig doelpunten op. Met een on gewijzigden stand kwam de rust. Direct na de hervatting kreeg de strijd een ander karakter. De Grashoppers, die voor de rust steeds den weg naar het doel op het laatste moment zagen gebaricadeerd, kwamen reeds In de eerste minuut aan een goedkoop tweede doelpunt, toen n.l. de la Mar op een slecht gekozen moment den bal terugspeelde en Odijk uit zijn heiligdom vond. Kalm rolde het leder over de doel lijn, 02. Bij een volgenden aanval glipte de kleine Abbeglen langs het linkerdeel der verdedi ging en gaf Odijk met een laag schot geen schijn van kans, 03. Hierna kwam er weliswaar meer leven in onzen aanval, voornamelijk door de activi teit der vleugelspelen, doch tot succes leid de dit voorloopig niet. Pasche, die voor de rust geen behoorlijk schot te verwerken had gekregen, toonde zich thans een doelman van klasse en hield zijn heiligdom schoon. Aan de overzijde bracht de linksbinnen De Weck na uitstekend solowerk den stand op 04, welke doelpunt spoedig hierop werd gevolgd door een vijfden goal van Hitrec, die in zijn eentje door de Zwaluwen-verde diging wandelde, waarbij Odijk inbegrepen, 05. Eindelijk hadden ten slotte de pogingen der Zwaluwen-aanvallers succes. Bij een voorzet van Mijnders schoot Klein op het doel. Pasche wist nog te stoppen, doch de toesnellende Punt passeerde den Zwitser- schen doelman toch nog, 15. Bijna had Ruijsch direct hierop succes, maar Pasche werkte het goede schot met zijn voet corner. Hitrec scoorde tegen het einde nog een zesde doelpunt voor zijn club, doch nog voor de heer Vuijk het eindsignaal had aange kondigd, had Ruijsch met een ferm schot den eindstand op 2—6 gebracht. Voornamelijk door het fraaie spel der Zwitsersi was de wedstrijd aantrekkelijk voor het publiek. In de tweede helft, toen de gasten doelpunt op doelpunt scoorden, riepen de Hollandsche verdedigers den bui- tenspelval te hulp, waar de voorhoede der Grashoppers herhaalde malen intippelde. Scheidsrechter Vuijk was, vooral waar het buitenspelbeslissingen gold, niet altijd even gelukkig met zijn beslissingen. De elftallen waren: ZWALUWEN: Odijk (Hollandiaan) Haak (St.vogels), Wanders (Wageningen) De la Mar (Haarlem), Graumans (NAC), Bleij (KFC), Simons (NAC), Klein (VUC), Punt (DFC), Ruijsch (DFC), Mijnders (DFC). GASHOPPERS: Zivkovlck, De Weck, Hitrec, Abegglen, Adam, W. Weiler, Schneider, Deuenschwander, M. Weiler, Minelli, Pasche. „ïzkov iidarlemsch ElftalVictoria 2—5 Deze door de Oprechte Haarlemsche Cou rant georganiseeerde weldadigheidswedstrijd ten bate van de crisis-slachtoffers is wat de belangstelling betreft een groot succes ge worden. Het was met recht een „huis vol men- schen" op het H. F. C.-terein. Rijen dik stonden de toeschouwers om het veld ge schaard, zoodat ongetwijfeld een flink be drag aan het crisis-comité afgedragen zal kunnen worden. Het Haarlemsche elftal speelde vooral voor rust vrij goed en vooral het enthou siasme en harde werken viel te loven. Blijk baar echter hadden de meeste spelers wat te veel van hunne krachten gevergd, al thans na rust waren enkele Haarlemmers stukken minder en gaven blijk van ver moeidheid. Victoria Zizkov speelde zeer zeker veel beter voetbal. Vooral het plaatsen was goed, en zij gaven blijk het spel tot in de puntjes te beheerschen. Jammer was het dat het eenigen tijd wel wat al te forsch ging. Een der Tsjechen werd wegens natrappen het veld uitgezonden, een o.i. wat overdre ven straf, daar geen waarschuwing aan het geval was voorafgegaan. In de tweede helft was het elftal weder compleet, nadat de betrokken speler zijn excuses had aangeboden. De heer Boeree heeft den strijd op cor recte wijze gefloten, was beslist in zijn op treden. De opstelling luidde aldus: VICTORIA ZIZKOV: Miskovsky, Steiner, Suchy, Stepan, Moudry, Kounowxsky, Skocdopolo, Zagicek, Kubat, Bradac, Wab- zata. P. Hagenaar, Perukel, Verkerk, de Geus, v. d. Steen, R. Jongeneel, Dinkla, A. Vreeken, v. d. Griendt, Krom, v. d. Wint. De Haarlemmers beginnen met eenige goede uitvallen waar de Praagsche achter hoede wel raad mee weet. Dan komen de Tsjechen los. Zuiver wordt de bal onder goed samenspel opgebracht en na 6 minuten doelpunt de linksbuiten. Een fout bij de Haarlemmers is dat de middenlinie, vooral Dinkla te veel achter blijft. Nadat v. d. Wint een schot van den linksbuiten gekeerd heeft, maar niet vol doende kan wegwerken, doelpunt de links buiten wederom, 0—2. Dit geschiedde na in totaal ruim 10 minuten spelen, zoodat het er kwaad uit ging zien. Gelukkig pakken de Haarlemmers nu goed aan en werkelijk laat het Haarlemsch elftal nu goed spel zien. Zelfs Is er nu eene periode van Haarlemsch overwicht, hetgeen na ongeveer 25 minuten beloond wordt met een doelpunt van den voet van Verkerk, 2—1. Dit is blijkbaar niet naar genoegen van de profs en zij beginnen wel wat al te forsch te spelen, zóó zelfs dat de rechts-half we gens natrappen terecht door den heer Boe ree het veld wordt uitgezonden. Vermelding verdienen nog goede schoten van Verkerk en de Geus. Als Hagenaar eens goed voorzet stompt de Praagsche keeper den bal naar de Geus die zijn plicht verder doet, 22. Kort hierop is het rusten. Na de hervatting zitten de Haarlemmers direct voor het Praagsche doel en schiet Pe rukel over. Langzaam maar zeker komen de profs sterk in de meerderheid en wordt in hoofd zaak op de Haarlemsche helft gespeeld. De Haarlemsche verdediging is goed op dreef, vooral v. d. Griendt is goed in actie, terwijl ook v. d. Wint en Krom genoemd mogen worden. Herhaaldelijk staan de profs buitenspel. Na ongeveer 20 minuten belandt de bal bij den naar binnen geloopen rechtsbinnen, die enkele tegenstanders passeert en kalm in den rechterhoek schiet, 32. Geen twee minuten later brengen de profs de stand op 42. De Tsjechen vertoonen nu fair spel, maar houden het spel wel wat kort. De Haarlem mers verslappen zichtbaar en hoewel zij een tijd stand houden, wekt het geen verwonde ring dat no. 5 ter wereld kwam, hoewel v. d. Wint hierbij meende dat er voor buiten spel gefloten zou worden en den bal kalm liet gaan. De Haarlemsche uitvallen waren niet al te gevaarlijk meer, zoodat de Praag sche achterhoede zonder al te groote in spanning meester van het terrein bleef. Met 5—2 kwam ten slotte het einde. ZwaluwenVeulens (Boedapest) 3—3 Voor den wedstrijd tusschen een Zwalu wenteam en de Veulens, een Boedapester elftal, bestond begrijpelijkerwijze groote be langstelling. Ongeveer 25.000 toeschouwers vulden het Stadion en er ontbrak niet veel of de internationale stemming van een lan- denwedstrijd zat er in. Er werd overigens zeer verdienstelijk gespeeld, niet alleen door Boedapest, maar ook door het Zwaluwen team, waar onze internationale verdediging, het trio Van der Meulen, Weber en Van Run present was. Jammer was het zeker te noemen, dat de voorhoede der Zwaluwen niet in de vastge stelde opstelling kon verschijnen. Lagendaal en Wels moesten worden vervangen, resp. door v. d. Broek van P.S.V. en D. Buitenweg, den ouden veteraan, reeds jaren spelend voor Hercules. De plaatsvervangers waren onge twijfeld goede spelers, doch een verzwak king van de voorhoede was het toch zeker. De uitslag 33 geeft de verhouding goed weer. In het veld was geen der partijAi in de tweemaal drie kwartier bepaald sterker, en beide teams hebben evenveel kansen ver knoeid. Er ging groote roep van de Hongaren uit en wellicht mag het vertoonde van Zon dagmiddag misschien voor velen een teleur stelling zijn, vooral voor hen, die van de Hongaren een superspel hadden verwacht. Men mag niet vergeten, dat hier werkelijk geen vertegenwoordigend Hongaarsch elftal tegen de Hollanders speelde, doch meer een jeugdelftal, 11 spelers, die veel voor de toe komst beloven, die binnenkort de plaatsver vangers zullen zijn van de tegenwoordige internationals. In de eerste helft hield het Hongaarsche elftal het spel veel te kort. Weber en Van Run zetten de buitenspelval open en tact loos liepen de Veulens telkenmale in de val. Na de rust ging het beter, men veran derde van tactiek, de buitenspelers werden meer in het werk betrokken, vooral de snelle linksbuiten. Het spel werd open gegooid, de kansen werden nu ook veel talrijker. De Zwaluwen speelden eveneens een open spel, de buitenspelers hadden een groot aandeel in de opgezette aanvallen. Vooral Kruyver zette goed voor, als linksbuiten met het rechterbeen beter dan met het linker. D. Buitenweg was wel snel, maar zijn voorzetten gingen in de meeste gevallen achter doel in plaats van voor. Gaarne hadden we op deze plaats Simons van N.A.C. gezien. Met Vol kers, die een fraaie partij voetbal heeft laten zien, zou dit een sterke vleugel zijn geweest. V. d. Broek is geen midvoor. Spelverdee- len, open naar de vleugels hebben we hem geen enkele maal zien doen, en het was Mol eigenlijk, die de ziel was van de voorhoede. Kruyver was iets te langzaam, hoewel hij zijn plaats volkomen waard was. In de middenlinie kwam Andriessen er in de tweede helft goed in. Jammer is het, dat zijn aangeven zoo slordig geschiedt, overi gens is zijn werk altijd nuttig en uiterst des tructief voor de tegenstanders. Van Heel speelde uitstekend en Kools vol deed eveneens goed. Hij had een zware wing tegen den snellen linksbuiten en den aalvluggen binnenspeler. In de achterhoede werd geen fout van beteekenis gemaakt. eeper Van der Meulen heeft er weer eenige formidable schoten uitgehouden, al hoewel hij eenige foutjes heeft gemaakt, die direct een doelpunt opleverden voor de Hon garen. Bij Je Hongaren was linksback Biro een stevige knaap, die moeilijk te passeeren was. Trouwens, de andere back Werner was ook al trapvast. De middenlinie zat goed achter de voor hoed^ aan, terwijl verdedigend uitnemend werk werd verricht. In de voorhoede zaten geen zwakke spelers, alleen Belko, de links buiten schitterde. De rest speelde goed. Het geheel was homogeen, gapingen waren er niet. Onder leiding van scheidsrechter Van Moorsel, die zeer goed dezen wedstrijd leid de, kwamen de volgende elftallen in het veld: Zwaluwen. Doel: Van der Meulen (HFC). Achter: Weber (ADO) en Van Run (PSV)Midden: Kools (NAC), Andriessen (Ajax), Van Heel (Feijenoord)Voor: D. Buitenweg (Hercules), Volkers (Ajax), v. d. Broek (PSV), Mol en Kruyver (KFC). Veulens. Doel: Biri. Achter: Werner en Biro. Midden: Vamos, Mooré en Magyar. Voor: Markos, Kovacs, Teleki, Brunecker en Belko. Direct gaat het spel gelijk op. De doel- verdedigers worden aan den tand gevoeld. De Hongaren krijgen de eerste haast niet te missen kans, doeh alleen voor v. d. Meulen staande trapt Kovacs jammerlijk meters naast. Rennen van Buitenweg worden besloten met voorzetten, die echter achter doel be landden. Kruyver krijgt een goede kans, zijn schot, goed gemikt, vliegt juist langs den buitenkant van den paal. Volkers is er goed in en het is hoofdzakelijk door zijn toedoen, dat Mol met een fraai schot kan scoren 1—0. De Hongaren voeren het samenspel te ver door om tegen stevige backs als Van Run en Weber succes te hebben. Bovendien zet ten onze mannen de buitenspelval open en herhaaldelijk loopt het binnentrio van Boe dapest hier in. Tegen de rust komt Holland er goed in, eenige zeer gevaarlijke momen ten ontstaan voor het doel van Biri, doch zonder resultaat. Er is nog 1 minuut te spe len. Mol gaat er prachtig combineerend met Kruyver van door. De KFC'ers zigzaggen door de Hongaarsche verdediging, in moei lijke positie plaatst Mol vlak voor doel laag voor en v. d. Broek heeft geen moeite in te schieten 20. Een fraai doelpunt. Rust. In de tweede helft is Boedapest al direct gevaarlijk, v. d. Meulen boft, als een Hon gaar tegen hem aanschiet. Een oogenblik later kan onze keeper den bal niet goed vast houden en de toestormende linksbinnen Bru necker scoort gemakkelijk 21. Dadelijk krijgen de Zwaluwen een heel mooie kans, als D. Buitenweg, vrij staande, nog kans ziet het leder over doel te schie ten. 5 minuten na de hervatting zet Kruy ver fraai voor, de toeloopende v. d. Broek zet het hoofd er onder en keeper Biri ziet den kopbal via zijn toppen in het doel verdwij nen. 3—1. De Zwaluwen zijn nu sterker. Eenmaal schiet Mol keihard tegen den paal. Kruyver geeft goed over aan zijn clubgenoot, deze zendt een formidabel hard schot in, dat kee per Biri weet te houden, zij het met groote moeite. De strijd is nu zeer interessant. Langza merhand komt Boedapest sterker opzetten, een 31-nederlaag is te zwaar. Na een al- gemeenen aanval loopt Kovacs, wanneer er nog tien minuten te spelen zfjn, op effect volle wijze het leder in het net 32. V. d. Broek krijgt een prachtkans om den voorsprong te vergrooten, doch op het be slissende oogenblik valt hü, waardoor de keeper kan ingrijpen. Van Moorsel schijnt intusschen een overtreding te hebben ont dekt, althans hij laat een vrijen schop ne men tegen v. d. Broek. In de laatste minu ten ontstaan zeer gevaarlijke momenten voor het Hollandsche doel. V. d. Meulen stompt eenige ballen uit zijn doel, doch het is net in de laatste seconde, als rechtsbuiten Belko nog een gaatje ziet en den stand gelijk maakt. 33. Aanvankelijk gaan de partijen gelijk op en zijn om beurten beide doelen in gevaar. Na ongeveer een kwartier spelen komt V.S.V. 2 iets meer in den aanval en kopt Buijck een voorzet van Van Rijn in 10. De Spartaan 2 spant al zijn krachten tn om het verloren terrein te herwinnen, het- gen hun ook voor rust gelukt door middel van, den midvoor, die met een goed schot Rosier het nakijken geeft, 11. Na de rust komt V. S. V. iets meer in het offensief en de Spartaan-verdediging doet wanhopige pogingen om scoren te voorkomen. Nadat Heiligers eenige tegen standers heeft gepasseerd, doelpunt hij via den staander, 21 Al spoedig maakt Weij er met een kopbal 31 van, terwijl Van Rijn een kwartier voor het einde den stand op 41 brengt. Hollandia—O. V. V. O. 2—1 De 2e Kerstdag werd door H. benut door het spelen van een vriendschappelijken wed strijd. De H.-voorhoede was niet zoo pro ductief als de vorige wedstrijden, de rest speelde goed zonder meer. Polman wist di rect van den aftrap te scoren, 10. Na een periode van afwisselend snel, doch onpro ductief spel brak met dezen stand de rust aan. Na rust dezelfde vertooning, verdedigingen die de aanvallers de baas waren. Keijzer wist met 'n goed gericht schot den stand tot 20 op te voeren. Hierna scoorde O. nog eenmaal tegen 2—1. De einduitslag van het vierdaagsche Kersttournooi van de biljartclub „Victoria" te Amsterdam ter gelegenheid van de ope ning van haar nieuw clublokaal en het 7 y3- jarig bestaan der vereeniging in de onder- grondsche biljartzaal van café Dubois, luidt als volgt: 1. Tjoa 4 1634 112 77 14.53 2. Sweering 4 1671 136 96 12.28 3. Katoen 4 1727 146 78 11,82 4. Gehrels 4 1680 174 74 9.08 5. Gruythuysen 2 1496 153 125 9.77 6, Theeboom 2 1362 141 71 9.65 7. De- Leeuw 1 1608 143 88 11.24 De Zesdaagsche te Brussel De stand na 24 uur. Zaterdagavond is te Brussel het start schot gegeven voor de Zesdaagsche. De be langstelling van de zijde van het publiek hiervoor is zeer groot. Er werd direct een flink tempo ingezet en na een uur rijdens was reeds ruim 43 K.M. afgelegd. Nadat 24 uur gereden was, bezette het Belgische kop pel v. HevelMaas de eerste plaats. Onze landgenooten Jan en Piet van Kempen be zetten met een achterstand van 6 ronden, de zesde plaats, terwijl Pijnenburg en Bras penning met een achterstand van 8 ronden de zevende plaats bezetten. De stand na 24 uur was als volgt: 1. Van HevelMaas 21 punten. Gemixed door Lakkie Nu wij den laatsten cocktail gaan gebrui ken van het oude jaar, laten wij dezen slok voorafgaan door den heilwensen voor een voortreffelijk Nieuwjaar voor een ieder en allen! Tegenwoordig behoort het tot den goeden toon om wanneer officieele personen Abra ham zien, of wel 50 jaar worden, dit de geheele wereld vooraf in het oor te fluiste ren. Nu Eduard Kartini, voorzitter van den machtigen Zuid-Duitschen Voetbal Bond deze eer te beurt viel, fladderden van alle zijden gelukwenschen in zijn woning. Niet alleen uit het Duitsche Rijk, doch evenzoo uit Oostenrijk, Hongarije, Zwitserland, Ita lië, België, Frankrijk, Zweden, Denemarken en ook ons land, waartoe Karei Lotsy het initiatief nam. Hij complimenteerde Kartini op zijn be kende, spontane wijze, waarbij slehcts één ding frappeert, waarom een dergelijke wensch niet officieel van het K. N. V. B.- bestuur uitgaat! De bekende Zwitsersche vereeniging, de Grasshoppers, de club van Adam, die met Kerst in ons land toerde, valt de eervolle onderscheiding te beurt om ter gelegenheid van het gouden jubileum van de Engelsche Corinthians enkele wedstrijden in Engeland te spelen. Het resolute antwoord (71) aan Spanje, heeft meer dan tot dusver de vraag in het brandpunt der algemeene belangstelling ge plaatst, hoe de krachtsverhouding momen teel dan wel is tusschen Oostenrijk en En geland. Deels is de houding van laatstge noemd land daar oorzaak van, nu zelfs bij net diner na Engeland Spanje de gast- hceren niet te vermurwen bleken een defi nitieve toezegging te doen over deze match. Plotseling komt nu intermediair uit Zwit serland, dat aanbiedt de organisatie op zich te nemen, waarbij dan tevens deze kamp op onzijdig terrein wordt gespeeld. Booze tongen beweren, dat Oostenrijk van deze bemiddelingspogingen wel meer zal weten, terwijl wij aan den anderen kant niet veronderstellen, dat Engeland zelfs door deze buitenlandsche interventie tot koers verandering bereid zal zijn. William Marsden van Sheffield Wednes day, die destijds te Berlijn tusschen Duitsch- land-Ergeland zoo ernstig werd gewond, dat aan zijn voetbal-carrière een ontijdig einde kwam, is thans geëngageerd als trai ner bij H. B. S. in Den Haag. De financieele nood, waarin de prof clubs in Oostenrijk, Hongarije en Tsjecho Slowakije zich bevinden, demonstreert zich wel overduidelijk in de tallooze wedstrijden, weike deze elftallen overal in het buiten land spelen met Kerstmis en Nieuwjaar. In de meeste belangrijke voetbalsteden in Duitschland zal de 10e Januari een groote dag zijn, daar voetbal en liefda digheid elkander de hand zullen reiken. Er zfjn zeer vele wedstrijden vastgesteld, wier recettes zijn bestemd voor de crisis-comi té's. Een mooie geste! 3. 4. 5. 6. 7. 8. AertsHasendonck 25 p., op 5 ronden. CharlierDe Neaf 24 p., op «5 ronden, v. SlambroeckDe Corte, 14 p., op 5 r. J. en P. van Kempen, 6 ronden. Pennenburg—Braspenning 26 p„ 8 r. Di PaccaBattesini 16 p., 9 ronden. 9. Martin—van Buggenhout 36 p., 11 r. 10. Rielens—van Vlockhoven 23 p„ 11 r. Van NeeveleCanard 17 p. 11 ronden. Hamerlinkde Bruycker 19 p., 12 r. DurayHagelstein 15 p„ 14 ronden. Peoqueux—Kroschen 17 p., 16 ronden. WautersBonduel 4 p., 16 ronden. RaesEilliot 18 p., 17 ronden. 17. De GraeveVerrycke 15 p., 22 ronden. 18. VerhagenMuller 20 p., 26 ronden. Reeds kort na den aanvang had onze land genoot Pijnenburg het ongeluk tegen een stilstaanden renner te rijden, waardoor hij kwam te vallen en eenige kneuzingen opliep. Na verbonden te zijn is hij echter weer in de baan gegaan en reed weder mee alsof er niets gebeurd was. Ongeveer een half uur na bovengenoemden stand hebben onze landgenooten Pijnenburg en Braspenning en de gebroeders Van Kem pen hun achterstand weten te verminderen en zijn eerstgenoemden nog slechts 1 ronde achter op de leiders en de gebroeders Van Kempen twee ronden. Zondagavond laat had het Hollandsche koppel PijnenburgBraspenning zelfs de lei ding genomen met Van HevelMaas op ae tweede plaats. De eerste ronde van de Nationale Com petitie, uitgeschreven door den Haarlem- schen Schietbond, is weer achter den rug. Het resultaat is, wat de Haarlemsche ver- eenigingen betreft, niet schitterend te noe men. In de eerste klas knielend bracht Gen. Joubert, Overveen, het met 473 punten tot de elfde plaats, terwijl Graaf Floris, Vo gelenzang met 462 punten de I6e plaats bezet. Hoogste korpsschutters zijn in deze afdee ling G. J. Ypelaar, V.S.V., P. J. Hecker, Mer- wede, Th. J. Rekkers, Piet Cronjé en A. v. Wilgenburg, Gen. v. Heutz, allen met 100 punten. In de tweede klasse knielend bezet Bloe- mendaal Commando II, Bloemendaal, met 463 punten de 10e plaats, terwijl Generaal van Merlen. Haarlem, met 444 punten de 15e plaats bezet. Hoogste korpsschutter J. Morien, Fred. Hendrik, met 100 punten. In de derde klasse knielend bezet Oranje I, IJmuiden, met 465 punten de 9e plaats; de 16e plaats wordt ingenomen door Graaf Flo ris II met 450 punten; de 17e met 450 pun ten door Generaal v. Merlen III, terwijl Bloemendaal III met 438 punten de 21e plaats beaet. In de eerste klasse staande bezet Bloe mendaal I de eerste plaats met 474 punten; Generaal van Merlen I is hier 3 met 456 punten. Hoogste korpsschutter D. C. Hout graaf, BI. Commando, met 98 punten. Tweede klasse staand heeft Graaf Floris I als eerste met 462 punten; 2 is hier Gen. Cronjé I en Bloemendaal Commando II. Hoogste korpsschutter H. Prins, Graaf Flo ris, 96 punten. Derde klasse staand is Bloemendaal Com mando III eerste met 439 punten; Gen. Cronjé II sluit hier de afd. met 362 punten. Hoogste korpsschutter P. J. H. Gulikers met 95 punten. Voor de staande afd. is de stand als volgt: 1 e k 1 a s. pt. 1. BI. Com. I, Bloemend. 92 94 94 96 98 474 2. Merwede I, Dordrecht 79 94 95 95 96 460 3. Gen.v.Merlen I, Haarl. 85 89 92 93 97 456 2 e klas. 1. Gr. Floris I. Vogelenz. 89 90 92 95 96 462 2. Gen. Cronjé I, Haarl. 87 91 91 94 95 453 3. Bh Com. II, Bloep^yad, 84 88 88 92 95 457. VIT OPLOSSING PROBLEEM No. L De opgave was: K.R.H.S. H.B.A.H. V.8.10. B.3.9. 7. 5 6. Blinde: (B.) K.A. 8.3 R.A.7.5 Voor- H.B. 7.4,3 hand S.A. 8.9 Ach- R.V. 2 ter- H.V.& hand S.B. 7-^ Leider: (L.) K.R.H.S. 9.H.H.V, 5.10.2.10. 2 6. 5. 3. 2. De voorhand past en de Blinde annon ceert 1 Klaveren, de achterhand PaSlJ waarna de Leider 2 Sch. biedt: de v0°^'t hand past nogmaals; de Blinde annonceer dan 3 Sch. waarna de achterhand en <j. Leider passen. Hoe moet dit spel gespee10 worden? OPLOSSING. De volgende fraaie oplossing verdient sl ier aandacht. Lr wordt natuurlijk om te be ginnen verondersteld dat de spellen van f»6 Voorhand en Achterhand niet bekend zbflj Bij de opgave moesten die echter worden medegedeeld om een oplossing mogelijk te maken. Later komen nog W besprekingen van het annonceeren (het z-®' ..callen"), waarbij alleen de kaarten va» den Leider en den Blinde bekend worde»- V.(oorhand) weet dus niets van het sP-' van zijn partner en moet dientengevolge uitkomen in zijn langste kleur, waarbij hu dan de kans heeft nog een slag op H. boef te krijgen, als zijn partner dan slechts een slag in de wacht weet te sleepen, dan ka» hij met zijn azen zoo goed als zeker de n°? noodige 3 slagen wel halen. Uitgaande v»» deze opvatting zal het spel dus als vols1 verloopen: 1. Voorhand: H.3: de anderen achter eenvolgens H.9: H.5: H.H. 2. Leider: S.2: de anderen achtereen volgens S.A.: S.H: S.4. 3. Voorhand: H.4: de anderen achter eenvolgens H.A: H.6: H.2 4. Blinde: K.H.; de anderen achtereen volgens K. 2: K.5: K.A. 5. Voorhand: H.B; de anderen achter eenvolgens H.5: H.8: S.3. 6. Leider: S.V.: de anderen achtereen volgens S.8: R.3: S.7. 7. Leider: S.5: de anderen achtereenvol gens S.9; R.8: S.B. 8. Achtsrhand: R.V.: de anderen achter eenvolgens R.H.: R.A: R.B. 9. Voorhand: R.5: de anderen achtereen volgens K.6: R.9: R.10. 10. De Leider maakt nu door z'n 2 troe ven en V. en B. van Klaveren in het sP.e van den Blinde nog 4 trekken, en haalt 1,1 het geheel dus negen trekken. PROBLEEM No. 5. H. K. R.S. H. 8. B.A. 10. 7. 5.V. a 5. 2.8. 3. H. 8 K. B, 10,2 R.H.8,4 S. 10, 7,6, 5, 3, H. K. R. S. 9. 9. A. PROBLEEM No. S. A heeft gegeven, D zal dus het e®rSj moeten bieden of passen. Wat moet nonceerd worden? Als het bieden geê'bj digd is, hoe zal dan de loop van het sPc zijn? Dit probleem geeft nu de gelegenl»»® eens het verschil tuschen Contract Britm en Royal Auction Bridge te demonstreer®1 daar het in beide spelen oplosbaar is-.L onze volgende rubriek zullen wij die beio® tvoerig bespreken: ter oe'®. ning beproeve men daaraan dus nu eef zelf weer zijn krachten. 3e klas: 2. Oranje I, IJmuiden 82 83 83 93 95 3. Gen.v.Merlen II,Haarl. 65 75 75 89 90 4. Gen. Cronjé II, Haarl. 46 62 81 84 89 436 39* 3$ Voetbalwedstrijd AthletiekCrlAet Op Nieuwjaarsdag vindt een repf1 plaats van den spannenden wedstrijd 1931 tusschen een athletiek- en criketvo balteam. De aanvang is bepaald op uur od het terrein der H.F.C. „Haarlem Het athletenelftal beschikt over een sto re verdediging en een razend-snelle vo hoede, welke ongetwijfeld in de cricket»^ fensie de noodige verwarring zal wete» stichten. De voorspelling is een over^,e- ning van de athleten, ondanks de aanw zigheid van Bieshaar en de la Mar bu cricket-elftal. In „Haarlem"-kringen wordt deze strijd evenals andere jaren met groote langstelling tegemoet gezien. Indien gij over de HAARLEMSCHE COURAR tevreden zijt, zeèt het Indien èij in een of ander opzlC - piel; tevreden zijtzeèt p£$ - B K. V S.H, B,7' 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 10