BRIEF VAN EEN MISSIONARIS DE GEBEURTENISSEN DES JAARS IN HET BINNENLAND NECROLOGIE WAT ONS NOG WACHT IN 1932 VIJFDE BLAD BINNENLAND BUITENLAND VOETBAL RJC.F. EN K.N.V.B.-COMPETITIES J Ajax. Gem. 1.58 1.58 1.33 1.25 0.84 0.84 0.66 0.66 0.66 058 Van uit de diepe wildernis van Zuid- Af rika roepen wij tot U om hulp!! Hé, zult u vragen, wat is er nu gaande? Ach, waarde Missievrienden, wilt ons met aanzien als ondankbare èn te veel eischen- de, want wat wij u vragen is niet voor ons, maar ten dienste van de goede en heilige zaak ,die wij op ons hebben genomen. Da gelijks trekken mijne Missiezusters met hunne fietsen van plaats tot plaats, om de jeugd te onderrichten, om zieken en ter- venden bij te staan. aLngen tijd hebben wij dit op deze wijze gedaan, maar heusch, het gaat zoo niet meer verder. Volgens de sta tistieken wordt het leven van den missio naris hier onder de voortdurend brandende, heete Afrikaansche zon reeds om 17 jaren verkort. Om nu zoo lang en zooveel moge lijk goed te kunnen doen, zou ik u iets wil len voorstellen. En wat is dat? Luistert! Ons werk is reusachtig groot en vooral des Zondags is het gewoonweg niet meer vol te houden. Wij moeten hier vier kerk jes bedienen, die op verren afstand van elkander liggen. Om de beurt wordt er des Zondags in twee kerkjes H. Mis gelezen. Na de eerste H. Mis moeten wij dan met onze fietsen naar het tweede kerkje, om daar tegen elf uur de laatste H. Mis te begin nen. Wilt u wel gelooven, dat er menige Zondag is, dat wij waarlijk niet weten, hoe wij aan het tweede kerkje komen. Dood af, bezweet, vol stofarme Zusters!! En wat zo uik u nu willen voorstellen? Schrikt niet! Om ons aan een tweede- handschen auto te helpen. Wij kunnen dan nog eenmaal zooveel werken, ons vlugger bewegen en zullen dan minder te betreuren hebben, dat wij bij een stervende te laat komen. Denkt nu niet, dat wij u om een heelen auto vragen; neen, u doet al reusachtig veel, indi enu ons b-v. het stuurrad, öf de kap, öf een wiel, öf een band zoudt schen ken, op deze wijze komen wij er wel. En wanneer we dan den auto voor elkaar hebben, da nzou het ons een groot genoe gen doen, indien wij u op onze tochten eens konden meenemen, om u te toonen, welk goed werk u verricht hebt. Doch ik hoor u zeggen: mijn goede Pater, ik zou u gaarne hierin helpen, maar er heerscht thans zulke malaise in Holland. Mijn waarde Missievrienden, èn hier? Hier heerscht er geen malaise, maar ellende, bittere armoede. Onze meeste zwartjes zijn reeds blijde, indien zij zich kunnen kleeden met een beestenvelèn een beetje maispap èn wat wilde wortels is voor hen een lekkernij. O dankt toch O. L. Heer, dat u het in het gezegende Holland zoo goed hebt Welaan dan, moge de Goddelijke Meester u bewegen ee_n kleine bijdrage voor onzen auto af te zonderen, dien wij niet voor ons plezier, maar voor de goede en heilige zaak, zoo broodnoodig hebben. U van harte een zalig Nieuwjaar toewen- schende, verblijf ik als steeds: Uw innig dankbare missionaris in Christo. Father Dom. PETRUS WERNERS R. C. Missionari Post Box 36 Potgietersrust, N. Transvaal. tJw dankbare missionaris met twee van zijne missie-zusters op hun dagelijksche tochten door de wildernis van Z.-Afrika. Ach hadden we een goeden, kleinen auto, we zou Jen nog eenmaal zooveel kunnen werken.... èn minder te lijden hebben van de gloeiend heete Afrikaansche zon. Mag ik voor dat doel om een geschenkje vragen? Duizendmaal dank! IANUARI Verscheidene tollen, o.a. bij Zaandijk, Vlaardingen, Deventer, Sneek en Doetin- chem, worden opgeheven. Midden-Java wordt door hevige over- stroomingen geteisterd, waardoor vele dor pen worden verwoest. Door het stijgen van het Maaswater ko men in tal van plaatsen, o.a. te Maastricht en Nijmegen, overstroomingen voor. De damwand tusschen de oude en nieuwe Scheveningsche Haven bezwijkt geen per soonlijke ongelukken. Het conflict in het Visscherijbedrijf wordt bijgelegd. Tot President van het Internationale Hof te Den Haag wordt Adatsji gekozen. Vice- President wordt J. Gustavo Guerrero. Een door derden ingediend gratieverzoek voor Kapitein Borren wordt door de Koningin afgewezen. Op Midden-Java worden tallooze In- landsche woningen door aardschokken ver woest. Vele dooden en gewonden. Bij Groningen heeft een spoorwegongeluk plaats, waarbij drie personen gedood en twee zwaar gewond worden. De Eerste Kamer aanvaardt het ontwerp van wet tot verhooging van den accijns op het gedistilleerd.' De K.L.M. besluit over te gaan tot het vervoeren van reizigers op de lijn Amster damBatavia. Te Bilthoven vermoordt een inlandsche bediende zijn meesteres en haar beide kinde ren. FEBRUARI De Hooge Raad concludeert tot verwer ping van het cassatieberoep van den ver dachte in de Bennekomsche moordzaak. Blijkens officieele mededeelingen zijn er tusschen de Nederlandsche en Belgische Generale Staven geen besprekingen gevoerd Omtrent de nieuwe militaire ontwerpen voor de Belgische landsverdediging. De Nederlandsche zanger Thoenis wordt op grond van gefingeerde beschuldigingen uit Saksen geëxterneerd. Bij Blerik wordt een autobus door een trein gegrepen, tengevolge waarvan vier personen werden gedood, acht zwaar en ver scheidene anderen licht gewond. Te Amsterdam wordt in het Rijksmuseum Rembrandt's schilderij „De Anatomische Les" door een bezoeker opzettelijk bescha digd. De Eerste Kamer keurt het ontwerp- Tarwewet goed. Tengevolge van den hevigen mist hebben op de Noordzeekust en op de Zuiderzee verscheidene scheepsrampen plaats. In het Moeara-Laboesche richten band jirs ontzettende schade aan. Dooden en ver misten. Te Heerlen wordt een bende smokkelaars in verdoovende middelen onschadelijk ge maakt. MAART Op de Schotsche kust vergaat de Neder landsche treiler IJ.M 132 „Noordpool." De geheele bemanning komt om het leven. Wethouder Abrahams brengt de onder handelingen met de Ford Directie tot een goed einde. De Ford-fabriek komt te Am sterdam. De Eerste Kamer keurt het wetsontwerp inzake steunverleemng aan de aardappel- meelindustrie goed. De minimum-lengte van dienstplichtigen Wordt met ingang van 1932 van 1.55 M. tot 1.60 M. verhoogd. De Eerste Kamer keurt het wetsontwerp inzake de verbinding van Amsterdam met den boven-Rijn goed. De heer van Tijen, die een solo-zaken- vlucht naar Indië heeft gemaakt, wordt te Amsterdam op grootsche jze gehuldigd. De Nederlandsche Ban staakt de uit gifte van gouden tientjes in het binnenland. APRIL Besloten wordt de ambtenaars-salarissen in Indië met 10% te verlagen. De Tarwewet-Commissie wordt geïn stalleerd. De „Statendam" van de H. A. L. loopt bij Wight aan den grond. De Koningin opent de nieuwe haven van Vlissingen. De verkiezingen der Provinciale Staten worden gehouden. De Partai Nationaal Indonesia in Neder- landsch-Indië wordt ontbonden. MEI De nieuwe K.L.M. verbinding tusschen Amsterdam en Kopenhagen wordt geopend. De Minister van Oorlog de Broqueville verklaart in de Belgische Kamer, dat Bel- gie's verdedigings-stelsel niet tegen Neder land is gericht en dat overigens een oorlog tusschen België en Nederland monsterachtig zou zijn. Tot Gouverneur-Generaal van Neder- landsch-Indië wordt Jhr. Mr. B. C. de Jonge, oud-Minister van Oorlog, benoemd. Te Den Haag wordt in een pakhuis het lijk van den heer Eschauzier aangetroffen. De dader van den moord en zijn medeplich tige worden kort daarop gearresteerd en leg gen een volledige bekentenis af. Hr. Ms. „Sumatra" loopt nabij Billiton op een onbekend rif. De Eerste Kamer keurt het wetsontwerp tot steunverleening aan de Suikerbietenteelt goed. IUNI De beeldtelegrafie-dienst tusschen Ne- derlandsch-Indië en het moederland wordt geopend. De H.B.S. aan de Keizersgracht te Am sterdam, een bouwstuk van Jacob van Cam- pen, stort tijdens de verbouwing in, waarbij de aannemer gedood wordt. De Koninklijke Familie bezoekt te Parijs de Koloniale Tentoonstelling. President Dou- mer wordt begiftigd met het Grootkruis van den Nederlandschen Leeuw. De Hooge Gasten vestigen zich voorloopig te Che- vreuse en vertrekken daarna naar de Vogezen, Te Utrecht worden grootsche Lustrum feesten gevierd. Het Nederlandsche Paviljoen op de Ko loniale Tentoonstelling te Parijs brandt in de nachtelijke uren door onbekende gebleven oorzaak tot den grond toe af. Tallooze kost bare kunstschatten gaan verloren. Het pa viljoen wordt op bescheiden schaal her bouwd. JULI De Eerste Kamer hecht haar goedkeuring aan de wijziging van de Woningwet. De Amsterdamsche Gemeenteraad neemt een motie-van den Bergh aan, inzake de bruikbaarheid van het Paleis op den Dam voor gemeentelijke doeleinden. De Raad besluit voorts tot demping van de Vijzelgracht. Het Rokin zal met gedempt worden. In het Gooi woedt over een groote opper vlakte een heidebrand. De Vereeniging „De Nederlandsche Dag bladpers" organiseert een Ontwapenings petitionnement, waarvoor overal in den lande druk geteekend wordt. Bij meer dan honderd personen te Erica in Drente «omen na het gebiuik van ondeug delijke worst vergiftigingsverschijnselen voor. In Drente blijitt een aantal gemeenten in ernstige financieele moeilijkheden te ver- keeren. Te Drachtstercompagnie geraakt een auto bus in brand, tengevolge waarvan alle 25 inzittende meisjes gewond worden. De Koningin en Prinses Juliana keeren in ons land teiug. AUGUSTUS Het Westen van ons land wordt door hevige onweders geteisterd, tengevolge waarvan op tal van plaatsen branden en persoonlijke ongelukken plaats hebben. Te Den Haag wordt een plechtige zitting gehouden van de Internationale Academie voor Vergelijkend Recht. De Regeering verstrekt aan den Volken bond gegevens inzake de Nederlandsche bewapening. De „Graf Zeppelin" passeert ons land. Het herbouwde Nederlandsche Paviljoen op de Koloniale Tentoonstelling te Vin- cennes wordt door Mr. D. Fock geopend. Don Alphonso, de ex-Koning van Spanje brengt een kort bezoek aan ons land. SEPTEMBER Het Permanente Hof van Internationale Justitie verklaart de Duilsch-Oostemijksche Tolunie in strijd met het Protocol van Ge neve. Te Arnhem wordt door Prinses Juliana een Lotentz-monument onthuld. De Gouverneur-Generaal van Neder- landsch Indië Jhr. Mr. A. C. D. de Graeff draagt het bewind over aan zijn opvolger Jhr. Mr. B. C. de Jonge. De Staten-Generaal worden met de ge bruikelijke plechtigheid geopend. In de Millioenen-nota wordt het tekort op de begrooting-1932 op bijna 200 millioen geschat. Overwogen wordt dit tekort o.a. te dekken door vet laging van de ambtenaars salarissen met 5%, tariefsverhooging en opschorting van de inpoldering van de Zuiderzeewerken. Bij het Departement van Financiën wordt een fraude ten bedrage van enkele tonnen ontdekt. De dader blijkt inmiddels over leden te zijn. Te Genève wordt het Ontwapeningspeti tionnement van de Vereeniging „De Neder landsche Dagbladpers" aangeboden. In verband met de sluiting van de Lon- densche beurs blijven de Amsterdamsche, Rotterdamsche en Haagsche beurzen even eens gestoten. Spoedig daarop worden zij echter weer opengesteld. De Nederlandsche Bank verhoogt het disconto. Op Schiphol heeft de feestelijke viering plaats van de opening der geregelde weke- lijksche luchtdiensten op Nederlandsch- Indië. Er wordt een nationaal luchtvaart monument onthuld. OCTOBER De Fransche Minister van Koloniën Paul Reynaud brengt een bezoek aan Neder- landsch-Indië. Mr. G. Vissering treedt af als President der Nederlandsche Bank en wordt begiftigd met het Grootkruis van de Orde van den Nederlandschen Leeuw. De Minister van Buitenlandsche Zaken Jhr. Beelaerts van Blokland installeert in het Vredespaleis te Den Haag het Eere- Gerechtshof voor Journalisten. Java woidt geteisterd door een pest epidemie die vele menschenlevens kost. Bij den Pensioenraad te Den Haag worden eenige gevallen van fraude ontdekt. Enkele personen worden gearresteerd. In het Hötel des Invalides te Parijs wordt een gedenkplaat onthuld, ter nagedachtenis aan de Nederlandsche vrijwilligeis, die tij dens den wereldoorlog in Franschen dienst sneuvelden. Van regeeringswege wordt een onderzoek ingesteld naar den financieelen toestand der Nederlandsche Gemeenten. Besloten wordt, dat uit bezuinigingsover wegingen in 1932 geen herhalingsoefeningen zullen worden gehouden. Minister Reymer opent de nieuwe brug bij het Keizersveer. NOVEMBER - De Gemeenteraad van Leiden besluit tot een meervoudige opdracht inzake den bouw van een nieuw raadhuis met behoud van den oorspronkelijken gevel. De notaris W. C. S. wordt in zijn kantoor te Gorinchem vermoord uit zijn brand kast is een groot bedrag aan geld ontvreemd. De dader wordt spoedig gearresteerd. Te Schipluiden bij Delft slaan twee roovers den kassier van de Boerenleenbank neer en ontvreemden f 10.000 uit de kas. Zij worden gearresteerd. De Tweede Kamer keurt de regeerings- bezuinigingsmaatregelen goed. Besloten wordt dat de salaris korting in Maart 1932 zal ingaan. De textielarbeiders in Twente procla- meeien een algemeene staking wegens aan gekondigde loonsverlaging. Prinses Juliana installeert het Nationaal Crisis-Comité. De regeering stelt f 750.000 beschikbaar. In Djambi zinkt de „Ophelia", tengevolge waarvan 24 personen om het leven komen. De Nederlandsche Bank publiceert een communiqué blijkens hetwelk de Engelsche regeering niet bereid is de aanspraken krachtens het pondenbezit te erkennen de gouawaarde van den gulden wordt ge handhaafd. Nabij Putbroek in Limburg worden de begraven lijken gevonden van drie jonge lieden, die door schoten om het leven zijn gekomen. Als verdacht van dezen moord worden eenige jachtopzieners gearresteerd. DECEMBER Nabij Echt wordt het lijk opgegraven van een sedert Augustus vermisten man. Bij Bangkok in Siam wordt tijdens den start het retourvliegtuig „Ooievaar" ver woest. Vijf inzittenden worden gedood. In Nederland kenmerken de parlementaire werkzaamheden zich evenals trouwens in andere Europeesche landen door be raadslagingen over allerlei maatregelen van economischen en financieelen aard. In Twenthe neemt het aantal stakers toe. De onderhandelingen met de textiel-in- dustrieelen blijven zonder resultaat en, na dat ook tusschen de vakvereenigingen on derling overeenstemming is bereikt inzake het uitkeeren van steun aan de stakers, gaat de groote staking in. Hierbij zijn meer dan 14.000 werklieden betrokken. Het Internationaal Hof te Den Haag, uit spraak doende in de zaak betreffende den toegang tot en het verblijf van Poolsche oorlogsschepen in de haven van Danzig, concludeert dat Polen in dezen geen rech ten heeft. Te Rotterdam en ook te Amsterdam ko men ernstige werkloozenrelletjes voor. Het Departement van Binneniandsche Zaken en Landbouw wordt georganiseerd in Binneniandsche Zaken. Het Departement van Arbeid, Handel en Nijverheid wordt Departement van Economische Zaken en Landbouw. De literaire wereld herdenkt Bilderdijk. Tjikalongwetan wordt geteisterd door een longenpestepidemie, welke tientallen men schenlevens eischt. De werkgevers in de havenbedrijven be oogen een nieuwe arbeidsovereenkomst, op den grondslag van een loonsverlaging van 12 pet. De steenfabrikanten besluiten tot stop zetting der steenfabrieken voor den tijd van drie maanden, In verband met de ongunst der tijden richt H. M. de Koningin langs radiotelefo- nischen weg op Eersten Kerstdag een Kerst boodschap tot het Nederlandsche volk. Op den avond vóór Kerstmis wordt, door dat de baanwachter vergeten had de afsluit- boomen te sluiten, op den spoorwegovergang bij De Vink een vrachtauto door een trein vernield; van de twee Inzittenden wordt één pbrsoon gedood en de ander levensgevaarlijk gewond. Geestelijken en Religieuzen. H. Verdegaal, pastoor, Diemen. A. Huy- brechts O. Cap., Rotterdam. A. VergneS, C.S.S.R., Roermond. Th. van den Boogert S. J., leeraar St. Ignatius-College, Amster dam. Mgr. Dr. L. Berkvens, oud-president van het Groot Seminarie te Haaren. Dom. Weve O. P., Neerbosch. P. Bosch van Oud- Ainclisweerd S. J., Nijmegen. G. J. M. van der Wielen, kapelaan, Haarlem. C. Verney O. F. M., Weert A. G. van Mil O. S. Cr., Diest. B. H. Ooms S. J., missionaris in China. A. Lambert O. F. M., Megen. G. Pot ten O. P., missionaris op Curacao. Fr. Heys O. P., em. pastoor van Alkmaar. A. F. L. Ammerlaan, pastoor te Blokker. J. C. P. Bos, pastoor te Arnhem. H. Ermann S. J. ie Rotterdam. M. Sars, missionaris in Bra zilië. L. Emond O. S. Cr., Zoeterwoude. Z. H. Exc. Mgr. E. ter Laak, tit. bisschop van Parecopolis, vicarius-apostolicus van Si Wantsje. B. Klumper O. F. M., oud-gene- rszl der Minderbroeders te Rome. J. P. Del- geur O. P., missionaris op Curasao. Chr Boomaars C.s.s.R., 's Hertogenbosch. Mgr. Jac. Pompen, protonotarius-apostolicus a. i. p., vicaris-generaal van het bisdom Den Bosch. W. J. J. van Straelen, pastoor te Oud-Ade. P. Raaphorst O. F. M., Vorden. W. van Turnhout, pui. pastoor, Zoetermeer. C. van Buytenen M. S. C., missionaris op de Philippijnen. Father G. van Dijk, mis sionaris in Nieuw-Zeeland. H. J. van de- Poel, em. pastoor van Ursem. J. F. Schol ten S. C. J. te Rotterdam. P. Groenewegen O. P. te Neerbosch. J. Opmeer, em. pastoor van Nes- en Swaluwebuurt. J. Mutsaers S. J te Maastricht. M. de Bie O. P. te Venray. W. Ummelts, missionaris in Tanganjika. Joh. Lipperts S. V. D., missionaris in Nieuw Guinea. A. G. van den Berg, em. pastoor te 's-Hage. Staatslieden en Ambtenaren. J. J. G. Baron van Voorst tot Voorst, luit.-generaal b. d., oud-voorzitter der Eer ste Kamer. Mr. H. M. A. Savelberg, vice- president van den Hoogen Raad. Mr. A. J. A. Kolkman, oud-raadsheer Hooggerechtshof Ned. Indië. Luit.-Generaal F. de Bas, histo ricus. A. Baron van Dedem, oud-lid der Tweede Kamer. Generaal J. A. van der Weyden, cud-lid Volksraad Ned. Indië. F. G. Baron van Lijnden, oud-lid der Eerste Kamer. Mr. G.' W. Eekhout, vice-president der rechtbank te Amsterdam. J. C. Pape, burgemeester van Rijswijk. Mr. J. D. C. Ba ron van Heeckeren van Keil, oud-gezant in Zweden, oud-lid der Eerste Kamer. A. J. Schölvinck, oud-burgemeester van Warmond. J. N. Hendrix, lid der Eerste Kamer. Prof. Mr. M. W. F. Treub, oua-minister van Fi nanciën. W. F. Pop, luit.-generaal b. d. oud-Minister van Oorlog. Mgr. Prof. Dr. W. H. Nolens, Minister van Staat, lid der Tweede Kamer. F. M. A. van Schaeck Ma- thon, oud-burgemeester van Nijmegen. Mr. Dr. A. F. Baron van Lijnden, oud-burge meester van Utrecht. Prof. Mr. D. Fabius, lid van den Raad van State. Onderwffs, Kunsten en Wetenschappen. Eduard Jacobs, beeldhouwer. Jan Dunsel man, kunstschilder. L. J. B. Moor, tooneei- speler. Jan C. de Vos, tooneelspeler. Dirk Schafer, toonkunstenaar. Mej. M. van de: Vijver, leidster van den R. K. Volkszang. Alex. Faassen, tooneelspeler. Aart van der Leeuw, letterkundige. Dorus Hermsen, kunstschilder. Joh. de Meester, letterkundige en journalist. Mej. C. A. van der Willigen, kunstschilderes. Louis Chrispijn, tooneel speler. Louis Bouwmeester Jr., tooneelspeler. C. A. J. van Dishoeck, uitgever. Evert Cor nells, directeur Utrechtsch Stedelijk Or kest. Andere bekende personen. G. Th. M. van den Bosch, lid der bis schoppelijke commissie ,,0. L. Vrouw ter Nood." P. Bredius, oud-directeur van de Twentsche Bank. L. van Heek, industrieel te Enschedé. Mej. M. G. D. van den Brink, inspectrice Kinderpolitie te Amsterdam. L. C. j. van Ogtrop te Amsterdam. Th. C. L. Smit, notaris te Amsterdam. J. A. Tinholt, Commissaris van Politie te Amsterdam. Ir. H. p. Maas Geesteranus, chef Weg en Werken der Ned. Spoorwegen. Mr. P. W. de Koning, voorzitter van den Dietschen Bond. E. E. M. C. Laane, oud-lid Prov. Sta ten van Noord-Brabant, Geheim Kamerheer van Z. H. den Paus. A. M. J. Everling, be kend R. K. vereenlgingsman in de hoofd stad. Joh. W. F. Bredius, penningmeester v, h. Ned. Eucharistisch Congres in 1922. Geestelijken. Z. Em. Kardinaal Maffi. Z. Em. Kardinaal Fompili. Pater Willibrord Reeliok, Proviearis en missionaris in Stanley-Falls. (Belg. Con go). Nathan Söderblom, Luth. Aartsbisschop van Stockholm. Z. Em. Kardinaal Frances co Ragonesi. Mgr. Dr. Karl Fritz, Aartsbis schop van Freiburg. Pater Billot SJ., oud- kardir.aal. Mgr. Waffelaert, bisschop van Brugge. Staatslieden en Militairen. Maarschalk J. Joffre. Herold, Duitsch Centrumafgevaardigde. T. Tittoni, Itali- aansch Senator. Bemheim, Belgisch Gene raal. Müller, oud-Rijkskanselier van Duitschland. Aguilera, Generaal-kapitein van het Spaansche Leger. Cl. Arm. Fal- llères, oud-president der Fransohe Repu bliek. Hamagoetsji, oud-premier van Japan. Louis Loucheur, oud-minister van Frankrijk. Kunstenaars en Geleerden. Prof. Horatius Marucchi, oudheidkundige. Opgraver der Catacomben. Anna Pawlowa, Russische danseres. Pol de Mont, Vlaamsch dichter en kunsthistoricus. Forain, Fransch teekenaar. Prof. Aug. Forel, psychiater en entomoloog. Franz Herwig, Kath. Duitsche romanschrijver. Hall Caine, Engelsoh ro manschrijver. Carl Nielsen, Deensch compo nist. Thomas Alva Edison, uitvinder. Arthur Schnitzler, Oostenrijksch dichter. Prof. Dr. F. Wagner, musicoloog. Vincent d' Indy, di recteur der Parjjsche „Schola Cantorum". Andere bekende Personen. Lundborg, redder van Nobile. Montilal Ne- roe, leider van het Britsch-Indische Con gres. Infante Isabella van Spanje. A. J. Cook, Eng. Mijnwerkersleider. Jack Diamond, berucht Amerikaansch bendeleider. Voordat het nieuwe jaar zijn intrede doet geven wij onze lezers een overzicht van den stand van zaken van de voetbalcompetitie. Wij publiceeren de competitie-standen, zoo als deze bij het eindigen van het jaar zijn en plaatsen daaronder, welke wedstrijden in het nieuwe jaar, voor het loopende seizoen nog gespeeld moeten worden. Gesp. Gw. Gl. Vrl. V.—T. Pnt Gem. Onze Gezellen. Thuis tegen: D.O.S.S.; Zwaluwen en Vi- Uit: V.V.A.; R.K.A.V. en Volendam. Santpoort 10 7 1 2 36—20 15 H. M. S. 12 8 1 3 38—23 17 E. M. M. 11 6 2 3 18—13 14 P. V. C. 10 5 2 3 29—15 12 V. I. C. 10 5 1 4 37—32 11 De Meer 9 4 5 33—30 8 Wilskracht 10 4 6 22—23 8 V. V. Z. 11 4 7 26—37 8 Limvio 11 3 8 2449 6 S. D. O. 10 2 1 7 17—39 5 Ajax Stormvogels West Frisia R.C.H. K.F.C. 't Gooi Herm. D.V.S. 12 H.B.S. 12 Sparta 12 H.V.V. 12 Gesp. Gw. Gl. 12 10 2 12 12 12 12 12 Vrl. V.T. 45—18 3 34—26 32—24 32—28 30—27 29—32 26—28 35—39 17—36 29—51 Pnt Gem 22 1.84 15 1.25 13 1.08 13 1.08 11 0.92 11 0.92 10 0.84 10 0.84 8 0.66 7 058 0.55 Santpoort. Thuis tegen: Wilskracht; V.V.Z.; HM.S. en S.D.O. Uit: V.I.C.; Llmvio; SB.O. en E.MM. H.M.S. Thuis tegen: Wilskracht; P.V.C. en S.D.O. Uit: De Meer; V.V.Z. en Santpoort. E. M. M. Thuis tegen: De Meer; V.V.Z.SB.O. en Santpoort. Uit: V.I.C.; P.V.C. en Limvio. P. V. C. Thuis tegen: VJ.C.; V.V.Z.; S.D.O. en E.MM. Uit: V.I.C.; De Meer; Wilskracht en H.M.S. V.I.C. Thuis tegen: P.V.C.; Limvio; E.M.M. en Santpoort. Uit: De Meer; Wilskracht; V.V.Z. en P.V.C. De Meer. Thuis tegen: V.I.C.; H.M.S.; P.V.C. en S.D.O. Uit: Wilskracht; V.V.Z.; Limvio; SJD.O. en E.M.M. Wilskracht. Thuis tegen: V.I.C.; De Meer; P.V.C. en Limvio. Uit: H.M.S.; Limvio; S.D.O. en Santpoort. V.V.Z. Thuis tegen: V.I.C.; De Meer en H.M.S. Uit: P.V.C.; Limvio; E.M.M. en Santpoort. Limvio. Thuis tegen: De Meer; Wilskracht; V.V.Z.; E.M.M. en Santpoort. Uit: V.I.C. en Wilskracht. S.D.O. Thuis tegen: De Meer; Wilskracht en Santpoort. Uit: De Meer; HM.S.; P.V.C.; E.M.M. en Santpoort. Gesp. Gw. Gl. Vrl. V.T. Pnt Gem. I Thuis tegen: W. Frisia; 't Gooi en R.C.H. Uit: H.V.V.Hermes D.V.S. en H.B.S. Stormvogels. Thuis tegen: West-Frisia; Hermes D.V.S.; 't Gooi en R.C.H. Uit; K.F.C. en H.B.S. West-Fris ia. Thuis tegen: H.B.S. en Sparta. Uit: Ajax; R.CJL; K.F.C. en Stormvogels. R.C.H. Thuis tegen; West-Frisia; H.B.S. en Sparta Uit: Ajax; Hermes D.V.S. en Stormvogels. K.F.C. Thuis tegen: West-Frisia; 't Gooi en Stormvogels. Uit: H.V.V.; Hermes D.V.S. en Sparta. 't Gooi. Thuis tegen: H.V.V. en Sparta. Uit: Ajax; H.V.V.; K.F.C. en Stormvogels. Hei-mes D.V.S. Thuis tegen: Ajax; R.C.H. en KJ.C, Uit: H.B.S.; Sparta en Stormvogels. H.B.S. Thuis tegen: Ajax; H.V.V.; Hermes D.V.S. en Stormvogels. Uit: West-Frisia en R.C.H. Sparta. Thuis tegen: H.V.V.; Hermes D.V.S. en K.F.C. Uit: West-Frisia; 't Gooi en R.C.H. H.V.V. Thuis tegen: Ajax; 't Gooi en K.F.C. Uit; 't Gooi; H.B.S. en Sparta. TWEEDE KLASSE A. Gesp. Gw. Gl. Haarlem 12 Alc. Victrix 12 D.W.S. 13 Bloemendaal 11 T.Y.B.B. 12 8 2 2 35—17 18 1.50 H.B.C. 10 6 2 2 23—12 14 1.40 Leonidas 12 7 1 4 40—22 15 1.25 Gr. Willem 11 5 3 3 31—26 13 1.18 D. H. L. 11 5 2 4 27—24 12 1.09 G. D. A. 11 5 2 4 17—15 12 1.09 Spartaan 11 3 4 4 10—14 10 0.91 S. J. C. 10 2 5 3 13—21 9 0.90 D. E. M. 10 2 1 7 18—31 5 050 D. O. N. K. 12 2 10 13—45 2 0.16 T.Y.B.B. Thuis tegen: Gr. Willem; GDA. en D.OJ1.K. Uit: D.H.L.; H.B.C. en D.EM. H.B.C. Thuis tegen: D.H.L.; T.Y.B.B.; Gr. Willem; G.D.A. en D.E.M. Uit: S.J.C.; D.O.N.K. en Spartaan. Leonidas. Thuis tegen: DHL,.; S.J.C.; GL5.A. en Spartaan. Uit: Gr. WUlem en DEM. Gr. WUlem. Thuis tegen: S.J.C.; Leonidas en D.E.M. Uit: T.Y.B.B.; H.B.C.; D.O.N.K. en Spar taan. D.H.L. Thuis tegen: T.Y.B.B.; D.O.NLC.; DE.M. en Spartaan. Uit: H.B.C.; S.J.C. en Leonidas. G.D.A. Thuis tegen: DOJTJC. en DE.M. Uit: T.Y.B.B.; H.B.C.; S.J.C.; Leonidas en Spartaan. Spartaan. Thuis tegen: H.B.C.; S.J.C.Gr. Willem en G.D.A. Uit: D.H.L.; Leonidas en D.EM. S.J.C. Thuis tegen: D.H.L.; H.B.C.; G.D.A. en D.E.M. Uit: Leonidas; Gr. WUlem; D.O.N.K. en Spartaan. D. E. M. Thuis tegen: T.Y.B.B.; Leonidas en Spar taan. Uit: D.H.L.; H.B.C.; S.J.C.; Gr. WUlem en G.D.A. D.O.N.K. Thuis tegen: H.B.C.; S.J.C. en Gr. WUlem. Uit: D.H.L.; T.Y.B.B. en GD.A. Gesp. Gw. Gl. Vrl. V.—T. Pnt Gem. H.R.C. Kinheim W.F.C. V.V.A. Z.V.V. Spartaan 13 13 12 12 13 13 10 8 8 6 6 5 3 3 2 2 Vrl. V.—T. 1 50—21 37—19 37—20 26—17 22—25 24—34 19—26 8 19—35 8 2343 9 14—32 Pnt Gem, 21 1.75 17 1.42 17 1.30 14 1.27 14 1.08 11 0.85 10 0.84 7 0.58 7 0.53 6 0.46 Haarlem. Thuis tegen: Bloemendaal; HLI.C. en Kin heim. Uit: Spartaan; Bloemendaal en Alc. Victr. Alc. Victrix. Thuis tegen: D.W.S.Haarlem; Bloemen daal en Kinheim. Uit: V.V.A. en WE.C. D.W.S. Thuis tegen: W.F.C. en Z.V.V. Uit: Spartaan; Bloemendaal en Alc. Victrix. Bloemendaal. Thuis tegen: D.W.S.; Haarlem en WF.C, Uit: V.VA.; Haarlem; Z.V.V. en Alc, Victrix. HJt.C. Thuis tegen: Spartaan. Uit: V.V.A.; Haarlem; Z.V.V. en Kinheim. Kinheim. Thuis tegen: V.VA; H.R.C. en WE.C. Uit: Haarlem en Alc. Victrix. W.F.C. Thuis tegen: V.VA.; Spartaan en Alc. Victrix. Uit: D.W.S.; Bloemendaal en Kinheim. V.V.A. Thuis tegen: Bloemendaal; HLi.C. en Alc. Victrix. Uit: W.F.C.; Z.V.V. en Kinheim. Z.V.V. Thuis tegen: V.V.A.; Bloemendaal en HLi.C. Uit: D.W.S. en Spartaan. Spartaan. Thuis tegen: D.W.S.; Haarlem en Z.V.V. Uit: HLI.C. en W.F.C. TWEEDE KLASSE B. Gesp. Gw. Gl. Vrl. V.—T. Pnt Gem V.VA. 8 5 1 2 30—17 11 1.37 Volendam 10 6 1 3 40—26 13 1.30 Vitesse 9 5 1 3 23—25 11 1.22 Alw. Forw. 10 5 2 3 22—20 12 1.20 D.O.S.S. 9 4 1 4 21—20 9 1.— RLC.A.V. 7 2 2 3 12—20 6 0.86 Zwaluwen 10 3 2 5 24—20 8 0.80 G.V.O. 11 3 2 6 17—40 8 0.73 Onze Gezell. 10 3 7 23—24 6 0.60 E.D.O 13 9 4 52—17 22 1.69 Zeeburgia 13 10 1 2 41—21 21 1.61 Velox 13 7 2 4 42—30 16 123 D.E.C. 13 6 2 5 39—36 14 1.07 Hercules 12 5 2 5 29—27 12 1.— Baam 12 4 2 6 18—27 10 0.84 Zandvoort 12 3 3 6 23—22 9 0.75 T.O.G. 12 3 2 7 24—38 8 0.66 B.F.C. 13 3 2 8 24—38 8 0.61 A.F.C. 13 1 4 8 20—43 6 0.46 E.D.O. Thuis tegen: Zeeburgia; T.O.G. en Her- V.V.A. Thuis tegen: Zwaluwen; RLCA.V.; Onze Gezellen; Alw. Forward en G.V.O. Uit: D.O.S.S.; RLCA.V. en Vitesse. Volendam. Thuis tegenD.O.S.S.; Zwaluwen; R.K.A.V.; Onze Gezellen en Vitesse. Uit: R.K.A.V. Vitesse. Thuis tegen: D.O.S.S.; V.V.A. en Alw. For ward. Uit: RLCA.V.; Volendam; Onze GezeUen en G.V.O. Alw. Forward. Thuis tegen: D.O.S.S. en R.K.A.V. Uit: Zwaluwen; V.V.A.; G.V.O. 'en Vitesse. D.O.S.S. Thuis tegen: V.VA. en G.V.O. Uit: Zwaluwen; Volendam; Onze GezeUen; Alw. orward en Vitesse. R.K.A.V. Thuis tegen: V.V.A.Volendam; Onze Ge zellen; G.V.O. en Vitesse. Uit: Zwaluwen; V.VA.; Volendam en Alw. Forward. Zwaluwen. Thuis tegen: D.O.S.S.; RLC.A.V. en Alw. Forward. Uit: V.VA.; Volendam en Onze Gezellen. G.V.O. Thuis tegen: Alw. Forward en Vitesse. Uit: D.OE.S.; V.VA. en RLCA.V. cules. Uit: D.E.C, en Zandvoort. Zeeburgia. Thuis tegen: A.F.C. en Zandvoort. Uit: Hercules; E.D.O. en Baam. Velox. Thuis tegen: T.O.G. en Baam. Uit: A.F.C.; Hercules en B.F.O, DE.C. Thuis tegen: E.D.O. en Baam. Uit: A.F.C.; Zandvoort en BE.C. Hercules: Thuis tegen: Zeeburgia; Velox en Zandv. Uit: T.O.G; EJD.O. en B.F.C. Baaxn. Thuis tegen: Zeeburgia; T.O.G. en BE.C. Uit: D.E.C.; Velox en Zandvoort. Zandvoort. Thuis tegen: D.E.C.; E.D.O. en Baam. Uit: AE.C.; Zeeburgia en Hercules. T.O.G. Thuis tegen: A.F.C.; Hercules en BEO. Uit: E.D.O.Velox en Baam. B.F.C.: Thuis tegen: D.E.C.Hercules en Velox. Uit: T.O.G. en Baarn. AE.C. Thuis tegen: D.E.C.; Velox en Zandvoort. Uit: Zeeburgia en T.O.G. Gesp. Gw. Gl. Vrl. V.—T. Pnt. 2 41—15 19 2 27—16 19 3 23—23 16 3 29—22 15 5 23—25 10 6 23—28 10 6 26—28 8 7 17—28 8 7 13—25 8 8 24—36 7 D. F. C. Feijenoord V.S.V. Z.F.C. Blauw-Wit A.D.O. V.U.C. Xerxes H.F.C. Hilversum DE.C. Thuis tegen: Blauw-Wit; V.S.V en Z.F.C. Uit: Feijenoord; A.D.O. en Xerxes. 12 12 12 12 12 12 12 12 12 12

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 17