1932 f3000.- f750.- f250.- f125.- f50.- f40.- 1932 DE van HENK FIBBE IS VOOR IEDER 'n belangrijke besparing WONINGBUREAU dit nummer bestaat uit vijf bladen DONDERDAG 31 DECEMBER 1931 VIER EN VIJFTIGSTE JAARGANG No. 17963 AANGIFTE MOET, OP STRAFFE VAN VERLIES VAN ALLE RECHTEN, GESCHIEDEN UITERLIJK DRIEMAAL VIER EN TWINTIG DREN NA HET ONGEVAL De Herstelconferentie Begin 2 Jan. ;jjgg2||f!g Gr. Houtstraat 52 Auto met vijf inzittenden te water De noodlottige brand te Tilburg m mfm. Het Gouvernements gebouw te Haarlem Fraude te Bandoeng Nederland en België De inzameling voor het Crisis-Comité De ramp van de „Ooievaar" Engelsche invoerrechten op Tuinbouwproducten Bommen in postpakketten VOORNAAMSTE NIEUWS J. J. WEBER ZOON OPTICIENS FABRIKANTEN Makelaar en Taxateur NASSAUSTRAAT 14 - TEL. 13781 TELEGRAFISCH WEERBERICHT BUREAUX NA8SAULAAN 49 Telefoon No. 13866 (drie Ujnen) Postrekening No. 5970. ABONNEMENTENvoor Haarlem en Agentschappen: per week 25 ct.; per kwartaal 3.25; per post, per kwartaal 3.58 bi) vooruitbetaling. ADVERTENTIEN 35 ct. p. regel VRAAG. EN AANBOD-ADVERTEN TIES. 1—4 regels 60 ct. p. plaatsing; elke regel meer 15 ct» bü vooruitbet. BQ contract belangrijke korting. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN tusschen den tekst 60 ct per regel. £He abonné's op dit blad zijn ingevolge de verzekeringsvoorwaarden Sen ongevallen verzekerd voor een der volgende uitkeeringen Levenslange geheele ongeschiktheid tot werken door verlies van beide armen, beide beenen of beide oogen bij een ongeval met doodelijken afloop bü verlies ran een band een voet of een oog bij verlies van een duim of wijsvinger bij een breuk van been of arm »ii verlies van *n anderen vinger De verjaardag van een kind is een 'eest, ook voor het kind zelf, om de blijd schap van de mooie cadeautjes en om de ^eerlijkheden van het zelf uitgekozen «ten. De verjaardag van ouderen is eer ««n feest voor anderen; de feesteling 2«lf klaagt: alweer een jaar ouder en hij bedoelt: alweer een jaar dichter bij het «inde. Droeve herinneringen aan wat voorbijging en sombere verwachtingen van wat komen gaat, zetten dompers ÖP de lichten van het feest. De verjaar dag is soms een donkere plek in het jaar «L sommigen van ons willen hem zelfs diet gevierd zien, omdat'zij geen grond vinden, noch tot dankbaarheid, noch tot deugde. Alsof er niet altijd reden is voor deugde en dank, om de goedheid van $od, Die immers alleen sloeg, omdat Hij hemint en Die met een nieuw levensjaar dieuwe genade geeft en nieuwe kansen °P eeuwigheidsgeluk. Nu is de oude wereld jarig. Veel meer dan ln vijf voorgaande jaren, is zij in det nu afgeloopen jaar vermoeider en °Uder gewerden, zooals menschen door «en hevige ziekte in twaalf maanden twaalf jaren kunnen verouderen. Er Schijnt ditmaal heel weinig reden tot het afsteken van vreugdig vuurwerk in den Sylvestemacht. De oude wereld piept en braakt om haar as. Toch zullen ook nu ^eer millioenen handen gedrukt en heil- ^enschen uitgewisseld worden ter vie- ring van haar verjaardag. En zij, die hun «igen jaarfeest liefst vergeten, wijl zij Zichzelf ongelukkig weten of wanen en die meenen, dat er voor hen niets goeds •deer te verwachten is, zullen meevieren «n mede-hopen. Want onbewust dringt °ok in hun zielen de drang naar het ge- 'uk en op Nieuwjaarsdag voelen zij zich •heer dan anders lid van de groote men sengemeenschap, in stille hoop, dat «en stukje van het totale geluk, dat het dieuwe jaar aan dé gezamenlijke dienschheid zal gaan brengen, aan hen ten deel zal vallen. Wij vieren het feest van den verjaar dag der wereld dezen keer in hóóp en i 'rees. Met een zucht nemen wij afscheid het oude jaar en openen in angstige «Panning de deur voor het nieuwe. Zelfs «1 schijnen de dreigende omstandighe den zwartgalligheid wel te rechtvaardi gen, toch verwacht ook de somberste van «Uen, die dit lezen, van het nieuwe jaar «ijn deel geluk. Inderdaad is 1931 een donker jaar ge feest. Aan een uitweiding daarover zou dichting te ontleenen zijn. De gezamen lijke aanblik van alle rampen, die de Gereld troffen, brengt ons tot bezin ning. Als vrucht van deze beschouwing bomt de gedachte, dat de wereld uit lienschelijke individuen bestaat en door dienschelijk samenwerken gemaakt werd tot wat zij is. Er wordt geklaagd, dat de «orzaak der maatschappelijke ellende Selegen is in den geest van dezen tijd, tfie, materialistisch philosopheerend, al leen met de stof rekent en daarom im moreel is.' Zoovele malen en met zoo «rnstigen nadruk Is deze uitspraak door He hoogste geestelijke gezagsdragers her haald, dat niemand meer aan deze baarheid twijfelt. Maar als gevolgtrek- bing moeten wij ons dan tevens helder voor oogen stellen, dat de geest van den tijd het eindresultaat is van de geeste lijke gesteldheden van alle individue.ele menschen en niet een natuurverschijn sel, dat buiten de controle van onzen m-ijen wil ligt. In plaats van te klagen 1 °vér den toestand, wat toch geen veran dering brengt, vinden wij op deze wijze het eerste middel tot verbetering, dat tevens het eenigste is. En al zal de aarde hooit een paradijs worden, toch behoeft i ook geen hel te zijn, als de menschen maar eindelijk wijs werden en wel.de- j Hen. Deze gedachte van Camphuijsen, Wiens naam reeds lang vergeten is in «ijn even onbekend gedicht De Meysche Morgenstond, heeft de eeuwen overleefd, «mdat zij waar is. Nog in zijn kersttoe spraak tot het College van kardinalen heeft de Paus er met den meesten na- Hruk op gewezen, dat regeeringsconfe- renties en bijeenkomsten van staatsiie- Hen niet zullen baten, als niet de men schen opnieuw in den waren zin van het Woord christenen worden. En bij deze Aansporing alleen heeft de H. Vader het hlet gelaten. In het afgeloopen jaar gaf ï'ius XI in twee groote encyclieken de •tchtUjnen en middelen tot verbetering 'h concreto aan. In de encycliek „Casti connubii" over het christelijk huwelijk berden de nooden van het gezin behan- Held, dat de grondslag is van de geheele Samenleving en dat dus allereerst ge tond moet zijn. In „Quadragesimo Anno" berden de nooden der maatschappij on- Her het oog gezien. Dit zijn geen woor- Hen alleen, maar sterke daden, die hel dere lampen waren in het donkere jaar 'Iföl. Als om dit nogmaals te onderstre pen, heeft Haarlems Bisschop, drie da- ben voor het einde van het jaar nog maals verklaard, dat alleen samenwer- bihg yan allen in onderlinge liefde de verbetering kan brengen. Steeds scher per staat in dezen tijd de tegenstelling vóór of tegen Christus; de kleurlooze middenstof wordt kleiner en kleiner. Laat ons toch allen metterdaad en con sequent partij kiezen vóór Christus, om de oude wereld te redden. Als wij in dezen zin bij onszelf begin nen met de daadwerkelijke oplossing van de moeilijkheden, die ons met den on dergang bedreigen, dan zullen wij zelfs in het afgeloopen jaar nog veel geluk vinden, dat misschien niet genoeg ge waardeerd is en veel verdriet, dat op een afstand bezien te zwaar geteld blijkt te zijn. Laten wij niet al te veel denken aan den rampspoed van het afgeloopen jaar, hoewel éen korte terugblik goed is, om uit de ervaring leering te trekken voor het komende. Als het verleden mooi is geweest, bestaat het gevaar, dat het te rugzien daarop ons doet twijfelen aan het voortbestaan er van in de toekomst. Maar een veel grooter gevaar is, dat in zware tijden de mijmerende fantasie zich uit de rampen van het verleden een overdreven angstbeeld schept voor het jaar, dat gaat aanbreken. Angst is ech ter altijd passief, terwijl wij juist actie noodig hebben, aller gezamenlijke actie, om de moeilijkheden te boven te komen. Nieuwjaar is een dag van hoop en vertrouwen, niet van wanhoop en moe deloosheid. Wij zeiden reeds, dat zelfs de grootste pessimist van het nieuwe jaar geluk verwacht. En terecht, want ten slotte is het, ondanks de ongunst der tij den waar, dat de menschen voor het geluk geboren zijn; het geluk, dat ge vonden wordt in den innerlijken vrede, welke het deel is van de eenvoudig ge- loovenden en kinderlijk vertrouwenden en dat de voorsmaak is van een geluk, dat altijddurend is en zonder maat en voor alle menschen. Geloof en vertrou wen doen rustig hun dagelij kschen plicht en aan het einde van dien dag kan die mensch zeggen, dat het zóó goed was, omdat het de Wil was van God. Aan het einde van een jaar zegt hij hetzelfde. Hij verwacht geen wonderen, maar weet in stille en sterké geloovigheid de toekomst veilig bij God, Die haar van eeuwigheid gedacht hééft voor ons heil. Als de millioenen, die zich christen noemen, zóó christen waren, dan zou de wereld den vrede eindelijk terugvinden. Als de makkelijk uitgesproken wensch, Zalig Nieuwjaar, vergezeld ging van het voornemen om metterdaad te helpen het nieuwe jaar voor anderen gelukkig te maken, dan zou de naastenliefde in 1932 meer tot stand brengen dan de sociale wetgeving vermag en de bittere tegen spraak, dat duizenden broodeloos zijn ten gevolge van overproductie en hon ger lijden ten gevolge van een teveel aan voedingsmiddelen, zou minder schrijnen. De oude wereld zou verwonderd bemer ken, dat terugkeer tot den eenvoud het geneesmiddel Is voor de ondraaglijke ziekte van haar overbeschaving en 1932 zou een goed en gelukkig jaar kunnen zijn, Er wordt wel gezegd, dat het noodlot van den katholiek hierin bestaat, dat hij altijd leeft beneden zijn ideaal. In de meeste gevallen is dit maar al te waar, maar het Is een valsche gedachte, dat het voor den katholiek niet mogelijk zou zijn tot de hoogte van zijn ideaal op te klimmen, zooals wel eens beweerd wordt. Hij krijgt er voorzeker de middelen voor. Vragen wij dan niet te veel, wat het oude jaar ons heeft onthouden of ont nomen en welke wederwaardigheden het ons gebracht heeft, maar laten wij all,e krachten inspannen, om, medewerkend met de genade, te trachten 1932 beter, gelukkiger en mooier te maken dan het jaar, dat wij thans afsluiten. God, Wiens gerechtvaardigde toorn de wereld zoo zwaar treft in dezen bitteren winter, zal zeker toonen, dat de grootste uiting van Zijn Almacht hierin bestaat, dat Hij altijd bereid is te vergeven en opnieuw te beminnen. In dezen zin moge 1932 voor al onze lezers zijn een waarlijk ZALIG NIEUWJAAR. Amerika neemt er geen deel aan Het Amerikaansche Staatsdepartement heeft aan zjjn diplomatieke vertegenwoordi gers in Europa medegedeeld, dat de Ver. Staten njet zullen deelnemen aan de confe rentie in Lausanne. De Indische Vrijheidsbeweging Ir. Soekamo uit de gevangenis ontslagen Ir. Soekamo werd hedenmorgen uit de ge vangenis te Bandoeng vrijgelaten. Hü werd opgewacht door een klein aantal vrienden. Hier en daar klonken toejuichingen. Een groot aantal welkomst-telegrammen werd door hem ontvangen. n iii-n i 1 aiiDiiiiiaiaiaiiaiiBniaBiiRis»oBiiiiiHiB> Twee personen verdronken Tragische thuiskomst uit Indië Een ontzettend ongeval heeft gister, middag in de nabijheid van het Oranje kanaal te Smilde, plaats gehad. Tengevolge van de gladheid van den weg slipte,' bij het passeeren van een anderen auto een auto, waarin gezeten was de familie Vis ser uit Semarang '.Nederl..Indië) met het gevolg, dat de wagen in de diepe Drentsche Hoofdvaart verdween. Door omwonenden werden onmiddellijk pogingen in het werk gesteld om de inzittenden te redden. Na veel moeite mocht het gelukken man, vrouw, en drie kinderen op het droge te brengen. De vrouw bleek nog goed bij kennis te zijn, daarentegen waren de man en de drie kinderen bewusteloos. Twee doktoren, die onmiddellijk ter plaatse waren, stelden alle pogingen in het werk om de levensgeesten bij het viertal op te wekken. By twee zoons, eer van 10 en een van 12 jaar, mocht dit gelukken, doch de vader en een dochtertje "an pl.m. 6 jaar bleken overleden te zijn. De familie was mat vacantia uit Indië over. De man, die inspecteur is bij de wa. terleiding te Semarang, was eergisteren uit Marseille gekomen en de familie had den nacht in Hengelo doorgebracht, van waar zij gistermorgen om elf uur naar familie in Groningen vertrokken. Het ongeval had te omstreek." half drie gister middag plaats. Nader vernemen wjj, dat het gezelschap, dat te water is geraakt, bestond uit den heer en mevrouw Visser, een zoon en twee dochtertjes en niet twee zoons en één dochtertje. Zooals gemold, zijn de vadèr en het jongste dochtertje, ongeveer 6 jaar oud, overleden. De ongeveer 10.jarige zoon en het 12.jarige dochtertje, zijn bij ken nis gebracht en naar het ziekenhuis te Assen overgebracht, waarheen ook mevrouw Visser zich heeft begeven. De lijken der beide slachtoffers zijn ondergebracht in de Maréchausseekazerne te Smilde. •V 'J.;"'.;! V "V' j - Officieele uitnoodiging tot een bezoek op 11 Januari a.s. Gedeputeerde Staten van Noord.Holland hebben een uitnoodiging verzonden tót een bezoek aan het nieuwe Gouvernementsge bouw te Haarlem op Maandag 11 Januari 1932, des avonds 854 uur. Bezichtigd zullen worden de ten behoeve van den provincialen dienst ingerichte zalen en vertrekken, alsmede de ter verfraaiing daarvan aangeboden geschenken, die thans alle zijn ontvangen en aangebracht. De ultnoodigingen zijn, strikt persoonlijk. Begrafenis van de slachtoffers Hedenmorgen heeft onder overweldigende belangstelling en deelneming de begrafenis plaats gehad van de lijken van de vijf slachtoffers van den noodlottigen brand in het café Roeien op den Heuvel te Tilburg. Om half negen vertrok de droeve stoet van het St. Elisabethsziekenhuis. Aan de lijkwagens gingen vooraf de deputaties van de afdeeling Tilburg van den Nederland- schen Bond van hotel., café. en restaurant houders, en de wijkvereeniging „Heuvels Belang," waarna de drie lijkkoetsen volg den. De eerste wagen bevatte de kist met het stoffelijk overschot van den heer Roeien, de tweede het lijk van mevrouw Roeien met de beide kinderen, terwijl de derde wagen de kist vervoerde met 't stoffelijk overschot van de 18-jarige dienstbode mej. Broeders. Aan de wagens hingen veel kransen en bloemstukken; ook de kisten waren met bloemen bedekt. O.a. waren er bloemen van de buurtbewoners en van een aantal sport, vereenigingen, die gewoonlijk in hotel Roe ien bijeenkwamen. Achter de lijkkoetsen volgden familieleden benevens nog een aan. tal andere belangstellenden o.m. de direc. teur van den gemeentelijken Geneeskundi gen en Gezondheidsdienst, de heer Dr. Gim. brère uit Tilburg, de commissaris van poli. tie de heer P. A. M. Preusting en anderen. Op den weg naar de kerk stond aan beide zijden een groote menigte opgesteld. Zeer tragisch was het oogenblik, waarop de stoet het afgebrande perceel voorbijtrok Velen konden hun tranen niet bedwingen. In de parochiekerk Heuvel werd de plechtige H. Mis van Requiem opgedragen door den Zeereerw. Heer v. d. Dungen, pas. toor der parochie, met assistentie van de beide kapelaans. De kerk was tot in de uiterste hoeken gevuld. Het zangkoor zong de driestemmige Requiemmis van Don Lorenzo Perosi. Na de plechtige mis vertrok de stoet naar het kerkhof waar de teraardebestelling plaats vond. Ook hier was de belangstelling zeer groot. De kisten werden in een gemeenschappe. lijk graf neergelaten. Aan de groeve werd het woord gevoerd door den heer P. J. J. Haazevoet, bondsse. cretaris van den Nederlandschen Bond van Hotel., Café. en Restauranthouders. Hierna werd aan het graf gezamenlijk gebeden. f 50.000 verdwenen Mysterieuze gevallen aan het licht gekomen. De Raad van Justitie te Batavia vernam ontstellende onthullingen tijdens het verhoor van zekeren S., beschuldigd als boekhouder van den artillerie-constructiewinkel te Ban doeng fraude te hebben gepleegd, ten bedra ge van 50.000. Na een verhoor, dat dagen had geduurd over aparte kastjes, waaruit al lerlei ook hooger geplaatste personen, geld zouden hebben opgenomen, legde de Officier van Justitie brieven over, welke door den halsstarrig ontkennenden en draaienden be. klaagde waren ontvangen en geschreven. Uit deze brieven blijkt, dat S. tijdens zijn verblijf in de gevangenis de hulp inriep van een Europsesche helderziende te Bandoeng, met wie hij intieme relaties had. Deze hulp bestond uit het oproepen vai een Ambon- sehen wonderdokter, wiens „magische kracht de getuigen, den president en de leden van den Raad van Justitie naar den bliksem moest helpen". De beklaagde raakte zicht baar onder den indruk van deze brieven en verzocht de zaak verder met gesloten deuren te behandelen, hetgeen werd geweigerd. Het verdere verhoor bracht allerlei mysterieuze gevallen aan het daglicht. O.a. van een ad vocaat, die brieven overbracht naar de hel derziende, terwijl de magische kracht bezit, tende bewaker van de Sultansgraven in Bantam zou worden uitgenoodigd de zitting van den Raad van Justitie bij te wonen, ten einde zijn invloed uit te oefenen. Beklaagde werd gewaarschuwd en gemaand een beken tenis af te leggen. Hij werd overgebracht naar een eenzame cel, doch blijft alles ont kennen. „De brieven werden slechts uit lief de door de helderziende geschreven." Een protocol geteekend Op 29 December 1931 heeft op het Belgi. sche Departement van Buitenlandsche Zaken te Brussel de onderteekening plaats gevon den van een protocol, waarbij de Nederland- sche en Belgische Regeeringen zich onder beding van wederkeerigheid verplichten om in het geval, dat één der partijen in- of uit. voerbêperkingen of verboden of andere maatregelen, die de wederzijdsche handels betrekkingen zouden kunnen belemmeren, moet uitvaardigen, die maatregelen niet toe te passen op een artikel, hetwelk in het bij zonder voor de andere partij van belang is, voordat onderhandelingen zijn geopend met het doel om de nadeelen, die, ujt die toepas, sing mochten kunnen voortvloeien, zooveel mogelijk te beperken. Giften kunnen ook worden toegezonden aan het bureau van ons blad. Firma's die een zeker bedrag beschikbaar willen stellen, te leveren in goederen in na- tura, kunnen dit eveneens bjj ons blad op geven. De ingekomen giften zullen in dit blad worden verantwoord. N.N. Korte Zijlweg J. D. P, v. B. D. P. P. Diepdrukafd. „De Spaamestad'' f 1.— 2.50 0.50 0.30 0.30 3.86 <4 Verklaring van de directie der K. L. M. De directie van de K. L. M. deelt ons het volgende mede: Nadat wij op 24 December een uittreksel hebben gegeven van de voor. naamste gevolgtrekkingen waartoe de chef van den Technischen Dienst der K. N. I. L. M. bü het onderzoek van de overblijfselen van het vliegtuig de „Ooievaar" te Bangkok is gekomen, zien wij thans ons genood zaakt (naar aanleiding van vele onjuiste berichten, welke uit de Indische bladen in de Nederlandsche pers zijn overgenomen) om af te wijken van ons aanvankelijk voorne men, geen mededeelingen te doen, voordat het officieele rapport is gepubliceerd en nogmaals uitdrukkelijk te verklaren, dat de oorzaak van de ramp niet in overbelasting moet worden gezocht. Zoover thans bekend, wijzen alle gegevens er op, dat de aanleiding van het ongeluk gezocht moet worden in het openstaan of opengaan van het noodluik. Wij stellen ons voor zóó spoedig mogelijk na ontvangst van het officieele rapport de noodige mededeelingen aan de pers te doen. De diefstal van 60.000 gulden Vermiste boeben opgespoord In verband met den diefstal van 60.000 en een groot aantal boeken ten nadeele van een bankinstelling te Amsterdam, deelt de commissaris van politie in de vierde sectie mede, dat de bewuste boeken zijn opgespoord en aan de bank teruggegeven. Het verzoek om opsporing van Th. J. M. K. en van zijn medeplichtige J. J. M. de H. blijft van kracht. Deze lieden zijn in het bui tenland geweest en de mogelijkheid bestaat, dat zij zullen trachten terug te komen. Ook voor bloemen op bollen Uit de Engelsche bladen blijkt, dat ook bloemen op bollen begrepen zijn onder het recht op tuinbouwproducten. Voor deze bloe men geldt een recht van 9 pence per pond van 5 Januari tot en met 11 December. Een anti-fascistische aanslag? Omtrent de ontploffing van bommen te Easton (Pennsylvanië), welke in postpakket ten waren verpakt, kan nog gemeld worden, dat behalve de eene postambtenaar, die ge dood werd, nog zeven anderen zwaar gewond werden. Na de ontploffing werd vastgesteld, dat ln de pakketten nog vijf andere bommen wa ren. Toen men deze onschadelijk wilde maken, ontplofte er nog een, waarbij een beambte levensgevaarlijk gewond werd. Daar de pakketten aan Italiaansche con suls en andere in Amerika wonende Italia nen was gericht, neemt men aan, dat het hier een anti-fascistischen aanslag betreft. Tot nog toe zijn elf personen, onder wie twee vrouwen, gearresteerd, onde, verden king bij dezen aanslag betrokken te zijn. Nadere bijzonderheden. Tijdens de consternatie, waardoor een man werd gedood en 4 zwaar gewond, ont plofte een tweede pakket, waardoor nog drie personen zware verwondingen opliepen. Een der beambten werden de beide beenen af gerukt, Auto in de Drentsche hoofdvaart gereden; van de vijf inzittenden zijn twee personen verdronken. (biz. 1, 1ste blad). Bijeenkomst letterkundige afd. Katli. We- tensch. Vereenlging. (blz. 1, lste blad). Begrafenis der slachtoffers van den nood. iottigen brand te Tilburg. (blz. 1, lste blad). Verklaring van de directie der K. L. M. over de vliegramp te Bangkok. (blz. 1, lste blad). Fraude bj) den artilleiie-constructiewinkel te Bandoeng; een bedrag van f 50.000 ermee gemoeid. (blz. I, lste blad) De omzet in den Rijksvischafslag te Umulden heeft dit jaar bedragen ruim 11)4 roiUioen, wat ruim f 3 millioen min. der is dan in 1930. (blz. 1. 2de blad) De N.V. Nationale Emissiebank te Am sterdam en de N. V. Geldersche Hypotheek bank in betalingsmoeilijkheden. (blz. 1, 2de blad) Benoemd tot territoriaal bevelhebber in Neord.Brabant luit.-gen. K. A. Pfeiffer; in Friesland Init.-gen. F. J. Quanjer en in Overijsel ïuit.-gen. P. H. A. de Ridder. (blz. 1, 3de blad) Nienwjaarsoproep van Adolf Hitier. (blz. 1, 3de blad) Besprekingen tusschen Roemenië en Rus land over een non-agressie-pact. (blz. 1, 3de blad) Ontploffing van pakketten op postkantoor te Easton (Pennsylvanië); één doode, vier gewonden. (blz. 1, 3de blad) Verschillende wetsontwerpen door de Eerste Kamer aangenomen. (blz. 2. 3de blad) Herzieningstermijn R. D. V. Ned. Spoor wegen met 6 maanden verlengd. (blz. 2. 3de blad) Installatie contingenteeringscommissie. - (blz. 2, 3de blad) Samenwerking tusschen Nederland en België inzake wederzijdsche tarievenpoli tiek tót stand gekomen. (bik 2. 3de blad) Té Arnhem is een Internationaal Kunst zijde Verkoopkantoor opgericht. (blz. 2, 3de blad) Nog meer gevallen van fraude in Indië. (blz. 2, 3de blad) Ir. Soekamo nit de gevangenis te Ban. doeng ontslagen. (blz. 1, lste blad) De Ver. Staten zullen niet deelnemen aan de Herstelconferentie. (blz. 1, lste blad). Barometerstand 9 uur v.m.: 7.56, vooruit. Groote Houtstraat 166 Haarlem LICHT OP. De lantaarns moeten morgen worden opgestoken om: 4.25 uur. Hoogste barometerstand 767.4 m. M. te Lacoruna. Laagste barometerstand 747.4 m. M. te Vestmanör. Verwachting: Zwakke tot matigen, Noord- Westelijke tot Zuid. Westelijken of Zuide lijken wind, nevelig tot zwaar bewolkt, kans op eenigen neerslag, lichte vorst tot temperatuur om het vriespunt des nachts, overdag temperatuur om het vriespunt, tot lichten dooi. Van hooizolder gevallen en gedood Te Wormerveer had gisteren tijdens het voederen van zijn vee de 58-jarige onge huwde veehouder K. Japics het ongeluk, door een luik in den hooizolder te vallen. Hjj viel op zjjn -oofd en werd in zorg. wekkenden toestand opgenomen. Eenige uren later is hij aan de verwon, dingen, bezweken. I I

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 1