Kennemerland Informatie Cheque-koersen Stofzuigerhuis MERTENS Barteljorisstraat 16 - Tel. 10755 Philips' Radio-toestellen HERINGA &WUTHRICH, HAARLEM Bliksembeveiliging BEVERWIJK HEEMSKERK IJMUIDEN UIT DEN OMTREK NOORDWIJK HEEMSTEDE MIJDRECHT TER AAR NIEUWER-AMSTEL ZEVENHOVEN WORMER WORMERVEER EDAM KROMMENIE MARKTNIEUWS R. K- Klelnhandelarenvereenlglnjc „St. Pe trus". Gisteravond hield de R. K. Ver eeniging van Kleinhandelaren in aardappe len. groenten en fruit een ledenvergadering in de voormalige kegelbaan van het K.S. A.- gebouw. Wegens ongesteldheid van den voorzitter, werd de vergadering gepresideerd door den heer J. Jansen. Na een kort openingswoord gaf de voor zitter een uiteenzetting van den gang van zaken in de Inkoop-commissie, waarvan een der leden is uitgetreden en daarbij tevens als lid der vereeniging bedankte. De voorzitter wees er op, dat er ten aan zien van de organisatie een onjuiste voor stelling van zaken is gegeven. In werke ijk- heid treft het bestuur geen enkele blaam en spr. verzocht de leden dan ock aan de hand van deze door hem medegedeelde feiten, aan alle praatjes den kop in te drukken. De geestelijke adviseur, de Zeer Eerw. lieer Rector Boonekamp, wees er ook op, dat aan het bestuur in geen enkel opzicht een verwijt kan worden gemaakt. Er zijn thans drie bestuursleden heengegaan; iets dat tragisch klinkt, maar op den keper be schouwd zoo erg niet is.' Het bewijst echter een totaal gebrek aan organisatiegeest. De grcentenhandelaren, die zelf tot de meest geknoeide menschen in dezen crisistijd be lmoren, beseffen nog steeds niet, dat zij zich aaneen moeten sluiten. Jammer genoeg bereikt men met den ge- zamenlijken inkoop in deze crisisjaren niet dat, wat men er anders mede zou kunnen bereiken. En dit instituut vormt juist zoo'n sterken band in de vereeniging. Hoewel net voor sommigen verleidelijk, is om eruit te gaan, moet dat toch niet gebeuren. Men moet voelen voor zijn organisatie en beden ken dat er andere jaren komen. De organi satie heeft een kracht ontwikkeld, waar voor de grossiers beefden en die een cam pagne uitlokte, welke thans nog wordt voortgezet. Deze, gedachte moet den leden in moeilijke dagen bij elkaar doen blijven. Nadat Z. Eerw. nog- een krachtige aan sporing in dezen geest had laten hooren. hechtte de vergadering haar goedkeuring aan de gestes van het bestuur. Door den heer Geldermans werd hierna een keurig verslag gegeven van de bonds vergadering, welke te 's Hertogenbosch ge houden is, waarna hij een hartelijk dank woord van den voorzitter in ontvangst had te nemen. Bij acclamatie werd de heer Geldermans opnieuw aangewezen om de afdeeling te ver tegenwoordigen op het 6 Jan. a.s. te Den Haag te houden congres. De G. A. hoopte, dat vele Bcverwijksche leden naar den Haag zullen trekken en dan aanwezig zullen zijn bij de H. Mis, die Z. Eerw., als bondsadviseur, des morgens cin 10 uur zal opdragen in de kapel van het Erancisca Romana Liefdewerk aan het Hoi- plein. Hierna was aan de orde de verkiezing van drie bestuursleden. Van den afwezigen voorzitter was ter vergadering nog een schrijven ontvangen, waarin hij op de gropte beteekenis van deze verkiezing wees én waarin hij de hoop uitte dat zij zal leiden tot bloei van „St. Petrus". De G. A. legde ook nog eens den nadruk op de. beteekenis van deze verkiezing en „gaf. als zijn irieening tc kennen, -dat de on gesteldheid van den voorzitter juist veroor zaakt is door het zich te veel aantrekken van hetgeen er gepasseerd is. De vereeni ging kan dezen voorzitter, die zulk een be zielende kracht is, zich reeds zooveel moeite en opofferingen getroostte, niet missen. Bij de hierna volgende stemming bleken de heeren Jansen, Granneinan en Beentjes te zijn gekozen. Alle heeren namen hun be- noeming aan. De G, A. bracht hierna nog even de plaat- sing van het zarideelon-kapitaal ter sprake. Er zullen er zijn, die in deze oinstandig- heden niet in staat zijn om hun aandeel vol te storten, doch Z. Eerw. spoorde toch aan om hierover eens een klein gewetensonder zoek te doen. De voorzitter wees in dit verband op de groote waarde van een volgestort kapitaal. De inkoop-commissie kan er gemakkelijker door werken en hoewel haar werk wel eens verkeerd beoordeeld wordt, zal toch ieder, die niet ziende b'ind is, moeten toestemmen, dat zij hoogst nuttig en voordeeiig werk doet en prijsregelend optreedt. Staande de vergadering werden nog eeni- ze aandeden volgestort, terwijl binnerkort de overige leden uitgenoodigd zullen wor den om het met 1.tegelijk vol te storten. Bij de rondvraag werden nog In de com missie van brstand benoemd de heeren H. de Lange en W. Nanne. De vergadering werd besloten met een verbfin", welke een zeer geanimeerd ver loop had. Maafschanpelük Hulpbetoon. Door den heer J. Eiiking is een schrijven aan een raad gericht, waarin hij mededeelt dat de benoeming van den armbezoeker voor Maafschapelijk Hulpbetoon in de raadsvergadering van 18 Dec. j.I. is ge- schled In strijd met art. 52 der gemeente wet. Hü stelt den raad daarom voor om B. en W. öp te draven opnieuw een oproep tedoen om sollicitanten, Kennemcr Oudheidkamer. De Kenne- mer Oudheidkamer ontving in de afge- loopen week ten geschenke van den heer A, Redekcr een houten doodkleedkistje. een ingelijste bouquet gedroogde veldbloe men uit de omgeving van Beverwijk Ao. I8*<8; van den heer H. E. Holman een buf felhoorn; van den heer H. G. Backer „Parlementaire Portretten" (supplement 1669) en twee proeven van een geïllus treerd staatkundig Nieuwsb'ad (Wet van Behoud. Liefde en Redding) van den heei J R. Bruin een groen kannetje en twee tegels, opgegraven op Meerwijk". Van de Doopsgezinde Gemeente te Beverwijk 9 Koopacten, waarvan 7 verleden voor Schout en Schepenen van Beverwijk. Wijk ann Duin of Heemskerk in de jaren 1628 1794, o.m. van stukken land, genaamd ..Buy ter dijk van Ris'c Jaspertz": I and van Ouert Co'gers"; „De Gezondheid": De Kro't" (Westelijk van „Waeteracker Nooft- beeck"); 2 overeenkomsten ges'oten voor Schout en Schepenen van Heemskerk in de jcen '619 en 1701, betreffende land bi) de „Hoiis'oot" en een hvpotecaire lecning van 600 Carol-gulden op het „Wevt'e" aan de ..Oosterzij" en eenige notariëele aden van 1724—1823. Men verzocht ons er de aandacht on te vestben. dat de Oudheidkamer geopend is ^'randazfivond van 7.309.30 uur en Wo"nsdag van 1112 en van 2—4 uur. Entreegeld wordt niet geheven. Do «mbsldb voor het Rood© Kntls Zie kenhuis. Het bestuur van de afdeeling Beverwijk van het Nederlandsche Roede Kruis heeft aan den getneerteraad een adres gericht, waarin te kennen wordt ge geven, dat het tot zijn groot leedwezen in de nieuwsbladen heeft gelezen het voor nemen bij B. en W. van Beverwijk om bij de behandeling van de be grooting over 1932 aan den gemeenteraad voor te stellen de iaarlijksche subsidie aan het Roode Kruis Ziekenhuis te vermin deren met 500, omdat de gemeente Wijk aan Zee en Duin aan het Ziekenhuis een subsidie van ditzelfde bedrag heeft toege staan; dat het, erkennende het recht der ge meente om, ingevolge het bepaalde in de met het Ziekenhuis aangegane overeen komst, tot een korting van de subsidie ad 8000 met het bedrag van eventueel door omliggende gemeenten te verleenen sub sidie, over te gaan. meent dat er voor uwen raad aanleiding mag zijn om van dat recht voorloopig geen gebruik te maken, nu de ongunst der tijden pok door l et Ziekenhuis reeds wordi gevoeld en het te verwachten is dat de invloed daarvan zich in de komende maanden nog meer zal doen gevoelen; dat bij het opmaken der begrooting van het Ziekenhuis, waarbij op een subsidie der gemeente Beverwijk ad 8000 is gerekend, gebleken is dat uiter ste zuinigheid zal noodig zijn om de reke ning van het komende jaar zonder tekort te doen sluiten; dat wanneer zuinig beheer der gemeen- tefinanciën vereischt de in vroeger jaren door de gemeente toegestane subsidiën thans te verminderen, de Ziekenhuis-subsi die. die wel tot de meest gerechtvaardig de van alle verleende subsidiën gerekend mag worden en die zoo broodnoodig is om het peil der verpleging zoo hoog mogelijk te houden en derhalve in het be'ang der volksgezondheid onmisbaar is, wel de al lerlaatste van alle door de gemeente ver leerde subsidiën behoorde te zijn, die voor vermindering zou mogen in aanmerking gebracht worden; dat het op grond van bovenstaande overwegingen en gesteund door het een stemmig gevoelen der algemeene leden vergadering der afdeeling van het Roode Kruis, zich vol vertrouwen wendt tot Uwen Raad met het eerbiedig verzoek het voorstel tot vermindering der subsidie van het Ziekenhuis niet aan te nemen. Cureert ReverwiHts K'ein a Capel'a Koor". Het Beverwijks Klein 5 Caoella Koor" di recteur I.-eo Pielage, geeft zijn eerste uitvoe ring op Woensdag 6 Januari a.s., in de groo ts zaal van hotel „Oud Meerenstein", Schans Beverwijk. Medewerking verleenen mevrouw Dido ZuidbsrgJkvr. Strick van Linschoten sopraan, Wageningen, de heer Emil Bolton, bas, Beverwijk en de heer Adriaan Sehaaper, tenor, Beverwijk. Er zullen werken gezongen worden van Dvorak, Diepenbroeck, Röntgen e. a. R. K. Gymnastiek-vereeniging ,,Sport- Staalt-Spieren". De secretaris verzoekt ons opname van het volgende: Bij de wisseling des jaars, kan het bestuur niet nalaten zijn gelukwenschen aan te bie den aan alle werkende leden zoowel groot als klein, ondersteunende leden, allen die hebben medegewerkt om de gehouden uitvoe ringen zoo goed mogelijk te doen slagen en aan de ouders van werkende leden. Ons eerste jubileum'aar is weer voorbij en de eenlgste wensch die het bestuur bij het begin te kennen gaf is in vervulling gegaan. Vandaar dat het bestuur degenen van har te bedankt, die hiervoor hun best hebben ge daan. Deze wensch. dat de heserenafdeeling -wc-1 wat meer bezet mocht worden, is zoo als hierboven reeds gezegd is in Vervulling gegaan. Hi dden wij met onze laatste uitvoe ring niet meer dan 12 a 13 heeren, thans telt deze afdeeling 20 leden. Moge het nieuwe jaar wederom vermeerdering brengen. Er rijpen voor het nieuwe jaar ooit reeds weer plannen bij het bestuur die zoo gauw als daar de tijd geschikt voor is, bekend zul len worden gemaakt. Daarom sporen wij alle leden aan vooral trouw de oefenavonden te bezoeken en als het mogelijk is eens te pre- bseren geen enkelen keer te verzuimen. Met het oog op de plannen die bestaan, hebben wij niets aan leden die zoo nu en dan rfiaav eens komen medewerken. Deen wij allen ons uiterste best, dan zal ook het nieuwe jaar een succesjaar worden en gaan wij met goe den moed dit jaar tegemoet. Prijswedstrüden: Buitengewoon Vrijwillige Landstorm. Naar het bestuur van den B. V. L. afdeeling Heemskerk mededeelt, zullen de schi,-'wedstrijden aanvangen Dinsdag 5 Januari a.s. op de bekende uren en plaats. De wedstrijden zullen met het oog op de te verwachten drukke opkomst worden voort gezet op Dinsdag 12 Januari en Donderdag 7 en 14 Januari. Getracht zal worden de prijsuitreiking en de daaraan verbonden bijeenkomst vóór Fe bruari te doen plaats vinden. Ver. Vriendenkring van het H. Sacrament Deze vereeniging hield in het Vereni gingsgebouw in de Kerkstraat te IJmuiden een vergadering. De Zeereerw. Heer Pastoor zette het doel dezer bijeenkomst uiteen, nl. door reorgani satie tct den oorspronlcelijken vorm, de thans helaas kwiinende vereeniging weer tot nieuw leven op te wekken. Zijneerw. betreurde het als een vereeniging met zulke schoone doeleinden, n.l. de vereering van Jezus in Zijn H. Sacrament en het brengen van eer herstel voor de vele tekortkomingen en be- leedigingen het H. Sacrament aangedaan, zou moeten worden opgegeven wegens te weinig belangstelling der leden. Zijneerw. besprak in den breede dit schoone dool waarbij Zijneerw. nog wees on de groot'chc hulde op het feest van het H. Mirakel te Amsterdam. Zijneerw. sprak verder ziin vreugde uit over de steeds grootere opkomst, lederen avond bij het gezamenlijk bidden van den rozenkrans en avondgebeden met den prfes- ter in de kerk. en hoopte door Donderdags avonds de kerk een half uur langer geopend te houden (dus tot 8 uur voor het houden van een kort Lof met conferent'e), de leden op te wekken weer als vroeger trouw op te komen voor het schoone doel. Gemeenteraad Woensdagavond te half acht kwam de gemeenteraad in openbars vergadering bijeen. Voorzitter: Weth. C. v. d. Wiel, l.b. Aan wezig alle leden.. Wordt besloten om op het verzoek van de gemeente Wehl, om adhaesie te betuigen aar, het door die gemeente aan de Kroon gerich te verzoek om tot instelling van een Ministe rie van Landbouw over te gaan, niet in te gaan. Na de mededeeling van de goedkeuring van enkele vroegere raadsbesluiten, deelt de voorzitter mede, dat een antwoord van den Minister van Binnenlandsche Zaken is inge komen op het verzoek om een rijkssubsidie in de kosten van steunverleening. De Minis ter stelt als eerste voorwaarde, dat de ge meentelijke steunregeling geheel in overeen stemming wordt gebracht met de rijksrege ling. Bij die regeling zal de steun voor uit getrokken gehuwden en kostwinners ten hoogste bedragen 11 per week, benevens 1 per week per gezinslid boven de 2 per sonen. Voor reglementair nog niet recht heb bende, dubbel uitgetrokken en ongeorgani seerde gehuwden en ongehuwde kostwinners zal de steun ten hoogste bedragen 10 per. week, benevens 0.75 per week per gezinslid boven de 2 personen. Daar de voorwaarden, die het rijk stelt voor een eventueel te ver leenen subsidie nog slechts eenige dagen ge leden zijn ingekomen, zün de gevolgen van aanvaarding van de gestelde voorwaarde nog niet berekend kunnen worden en stellen Burg. en Weth. voor, dat zij eerst deze zaak nader onder de oogen zullen zien en dan de beslissing aan den raad zullen voorleggen. Aldus wordt besloten. Hierna wordt tot gemeente-geneesheer voor het jaar 1932 benoemd dr. Herma- nides. Tot gasthuismeester voor het gast. huis te Noordwjjk-Binnen wordt herbe noemd de heer J. Kloos. De beide weeshuism"" esters, de heeren P. de Groot Jzn., en C. M. van der Lee, wenschten met ingang van 1 Januari a.s. van deze functie ontheven te worden. In hun plaats werden in den Raad benoemd de heeren C. G. J. Alkemade Sr. en A. Balkener.de. In de vorige vergadering hebben de stem men over het voorstel tot vaststel ling van een verordening, houdende afwij king van eenige bepalingen der winkel, sluitingswet gestaakt; daarom moet in deze vergadering opnieuw worden gestemd. De Raad gaat zonder discussie tot stemming over en het voorstel van B. en W. wordt met 8 stemmen voor en 7 stemmen tegen, aangenomen. Voor stemden de heeren Beijer( C. G. J. Alkemade, Den Hollander, Krau, Liefferink, Van der Meer, O, W. Alkemade en Van der Wiel. Tegen de hee. ren Vink Admiraal, De Witt, Soeteman, Braun, Van der Niet en Caspers. Gedurende de maanden Juni, Juli en Augustus zullen de winkels op de Zondagen derhalve den geheelen dag geopend ztin, terwijl gedurende het tijdvak van 1 Mei tot 15 September de winkels tot des avonds 10 uur geopend mogen zijn. Hierna wordt vastgesteld de vergoeding ingevolge art. 101 der L. O. Wet over 1929 voor de bijzondere scholen. De aan de bijzondere scholen uit te keeren vergoeding per leerling wordt rastgesteld op f 15.37. Hierna komt aan de orde de aanvraag ingevolge art. 72 der L. O.-wet van het R. K. schoolbestuur voor het bouwen van een gym nastieklokaal. De voorzitter stelt voor deze zaak eerst in berioten vergadering te behandelen. De heer Krau maakt daar bezwaar tegen. Spr. vindt het niet juist dergeltfke zaken in besloten zitt'ng te bespreken. Als de raad het toch doet, zal spr. zich verwijderen. De voorzitter neemt zijn voorstel terug en stelt voor met da hohandelina te beginnen. De heer Braun stelt voor deze zaak eerst in besloten zHting te behandelen. De heer Liefferink geeft den heer Braun in overweging zijn voorstel terug te nemen. Men moet aan c'oze zaak niet den schijn geven alsof er iets achter zit. Het voorstel van den heer Braun wordt bieren aangenomen met 10 stemmen voor en 5 tegen. Tegen stemden de heeren Dan Hollander, Krau, Admiraal, De Wit en Liefferink. Dit punt wordt. derhalve uitgesteld tot .na de besloten vergadering, Hierna wordt de gemeenterekening over - 1931 z.hs. voorloopig vastgesteld. Hoewel het rapport van de commissie tot onderzoek van de rekening nog niet is ingekomen, moet de rekening voor het einde van het jaar worden vastgesteld. Besloten wordt daarom de rekening vast te stellen en het rapport van ég commissie met het antwoord van Burg. en Weth. daar op in een volgende vergadering. De reke ning sluit wat betreft den gewonen dienst met een voordeeiig saldo van f 101.526 87Mi. Hierop wordt z. h. st. besloten aan de ten toonstellingscommissie Florapark 1932 Noordwijk voor ten hoogste 8 maanden 3600 M2 basaltine tegels in gebruik te geven on der voorwaarde, dat de commissie een ver goeding betaalt van 7!4 cent per M2 en na gebruik de gebroken tegels vergoedt. Hierna wordt het benoodigde crediet be schikbaar gesteld voor het veranderen van de gasverwarming der openbare school in een warmwaterverwarming. Naar aanleiding hiervan stelt de heer Alkemade de navol gende vragen: M. de Voorzitter. Mag ik verzoeken om aanteekening dat ik tegen het crediet voor verandering in de nieuwe openbare school gestemd heb, om reden ik voor mijzelf niet overtuigd ben, dat aan de verbetering van den afvoer die zorg is besteed welke redelijkerwijze daaraan had kunnen besteed worden, Men kan uit de destijds ingekomen rappor^ ten lezen, van hoe groot belang van een gas verwarming de juiste aanleg van den afvoer is en volgens mijne meening ligt het n'et zoo goed functionneeren der verwarming dan ook geheel aan de afvoer-leiding, of andere kleinere veranderingen of verbeteringen. De proeven om op deze wijze afdoende verbete ring te brengen, hadden althans met geringe kosten genomen kunnen worden. Dat de verwarming voor een d°el niet zoo goed functionneerde was r-'eds vóór 1 November bekend, zoodat deze p eve zelfs zoo tijdig hadden kunnen genonr worden, dat de Raad niet voor een spor 'beslissing had be hoeven gesteld te worde- zonder dat men met zekerheid wist, dat es., andere afdoende oplossing uitgesloten was. Te Beverwijk, dat destijds als voorbeeld werd genomen, functionneeren dezelfde Hol land-radiatoren dan ook nog steeds naar al ler tevredenheid. Mag ik dan ook de volgende vragen aan B. en W. stellen: 1. Hebben B. en W. bü den aanleg der verwarmingsinstallatie in de nieuwe open bare school garantie geëischt, zooals alge meen gebruikelhk is, zoo neen, waarom niet? 2. Is de installatie geheel betaald zonder dat deze goed functionneeren! is opgeleverd en goedgekeurd. Zoo ja, waarom heeft dit plaats gehad? 3. Is door B. en W. de firma Huijgens in de gelegenheid gesteld cm zich te verant woorden. alvorens een voorstel tot afbraak aan den raad te doen, omdat toch op de thans gevo'gde wijze een blaam isgelegd op het fabrikaat „Holland gasradiatoren". Zoo neen. waarom niet? 4. Is door B. en W. de leiding bij den aan log van de gasverwarming gelegd in handen van den Directeur der Gasfabriek? Zoo neen, cm welke reden? 5. Waarom is in strijd met het advies van den Hoofdambtenaar, belast met het toezicht op de gasverwannlng, te Haarlem, al niet begin November overgegaan tot het nemen van een proof, die deze Hoofdambtenaar ter verbetering der verwarming had aangeraden en die maar weinig had kunnen kasten? 6. Hebben B. en W. overwogen, dat op deze manier een blaam op onze gemeentelijke nasfabriek wordt geworpen en tevens op het gasverbruik voor verwarming, zonder dat hieraan een geldige reden ten grondslag livt? Ik zou er prijs op stellen, als B. en W. deze vragen in de volgende Raaddszltting zouden willen beantwoorden, opdat ik een juist inzicht in deza zaak zal kunnen vor men. De voorzitter zegt in de volgende verga dering beantwoording der vragen toe. Bij de rondvraag vraagt de heer C. W. Alkemade en Burg. en Weth. om een on derzoek in te stellen naar de toestanden, waarin vele kleine kweekers verkeeren en zoo noodig met voorstellen komen, om hen door deze moeilijke tijden heen te helpen. Dit voorstel wordt door meerdere heeren ondersteund. Beslot enwordt, dat Burg. en Weth. deze aangelegenheid eerst nader onder de oogen zullen zien en dan met voorstellen zullen komen. Hierna gaat de raad over in besloten zttiing. De heeren Krau, Liefferink en den Hollander verlaten de vergadering. Na heropening der openbare vergadering komen genoemde heeren de vergadering weder binnen en stelt de voorzitter aan de orde de aanvraag van het R.K. Schoolbe stuur voor het bouwen van een gymnastiek, lokaal. B. en W. stellen voor de medewerking te verleenen. De totle kosten zijn geraamd op 33.183.35. De voorzitter doet nog mede deeling, dat het schoolbestuur zich bereid verklaard heeft om in verband met den hul digen financieelen toestand der gemeente, de plannen voorloopig niet uit te voeren, zoolang onderwijs in lichamelijke oefening in den zin der L.O. wet niet wordt gegeven door de gemeente of schoolbesturen in door of voor deze te stichten gymnastieklokalen. De heer Admiraal vindt de geraamde bouwkosten in vergelijking met lokalen in andere gemeenten zeer hoog. De heeren Krau, Liefferink en Den Hol lander verklaren zich tegen medewerking, vooral om de gevolgen van medewerking ten opzichte van andere scholen. Na langdurige discussies wordt ten slotte met 9 stemmen voor en 5 stemmen tegen tot medewerking besloten. Tegen stemden de heeren Den Hollander, Admiraal, Lief ferink, Soeteman en Krau. Hierna sluit de voorzitter te kwart over elf de vergadering. Tuinliedenvereeniging „Aerdenhout en Omstreken". Woensdagavond hield bovengenoemde vereeniging haar jaarver gadering in café-restaurant Lommeroord. Na opening en notulen volgden enkele mededeelingen. o.a. dat het bestuur beslo ten had aan de te houden tentoonstelling van „St. Deus Dedit" een geldbedrag als prijs beschikbaar te stel'en. Uit het jaarverslag bleek dat het leden tal steeg van 53 tot 59. Het financieele verslag sloot met een nadeelig saldo van ƒ20.50. De heeren Donke'aar en Heere werden aangewezen als leden der Kascommissie. Als bestuursleden werden herkozen de heeren M. Bloemendaal Sr. en G. Boting. Hierna had de uitreiking van den wis selbeker plaats, voor het hoogste aantal punten. Deze is dit jaar gewonnen door den heer F. Booms met 221 punten. Voor ter keuring ingezonden bloemen en planten werden de volgende punten toege kend: B. Nieuwenhuis. voor mand Cycla men 9 punter: collectie Cyclamen 10 punten; E. Booms, voor Pounsettia o punten; Vaas Cal'a's 8 punten: co'lectie Primula, roem van Aalsmeer, 8 punten. Beide inzenders hielden een leerzame causerie over het kweeken der ingezon den planten. Hierna sluiting. Raadsvergadering. De Raad kwam Dinsdagmiddag bijeen. Afwezig was de heer L. de Kreek. Ged. Staten deelen mede. dat de steun regeling voor land. en tuinbouwarbeiders weer geldig is verklaard, doch niet van toe passing op bouwvakarbeiders; terwijl sub. sldie wordt verleend aan de werkverschaf fing volgens beschikking van de Regeering onder de bekende bezwarende voorwaarden, n.l. 25 proeent van het arbeidsloon, dat uitbetaald wordt. Een adres van A. van Nierop Inzake aan sluiting der waterleiding geeft aanleiding tot bespreking van de hooge kosten van aan. leg bij de Drinkwaterleiding Noord-West Utrecht. De heer Boerse geeft in overweging om in het bestuur der D.N.W.U. deze zaak te bespreken. Dê hqer Engel vraagt of het niet mogelilk is, dat de particulieren den aanleg voor eigen rekening mogen laten verrichten, wyi dit veel. goedkooper is. Dit voorstel werd gesteund en besloten een schrijven te richten aan het bestuur van de DJM.W.U. en tevens zal een verzoek om adhaesie worden gericht aan de aange sloten gemeenten. Een verzoek van R. van den Berg om medewerking tot verkrijgen van een plaatsje, moet worden afgewezen ingevolge de Krin- genwet. De heer Engel wenscht in ieder geval, dat de Raad zich in beginsel uitspreekt om medewerking te verleenen. De Raad blijkt in beginsel bereid te zijn tot medewerking, als een nieuwe aanvraag inkomt. Een verzoek van het bestuur der Zwem en Badinrichting „Het Zijdelmeer" te Uit hoorn, om subsidie van f 150, ondervindt eenige bestrijding van den heer Winkel, als zijnde buiten de gemeente. Bij de stemming verklaarden de heeren Janmaat, Keizer en Winkel zjch tegen sub sidie, zoodat subsidie wordt verleend. Besloten wordt voor een tuinbouwcursus van den A.B.T.B. te Uithoornde Hoef een subsidie te verleenen voor 9 leerlingen 5 per leerling. Een verzoek van J. Broerse Jr. om steunverleening volgens art. 13 der Lager Onderwijswet, wat betreft de reiskosten. B. en W. stellen voor om afwijzend te beschikken, hetgeen wordt aangenomen. Tegen stemden de heeren Cornelissen en Broerse. Volgens art. 265 der Gemeentewet wordt als boekhoudkundige aangewezen het Ve. rificatiebureau voor Nederlandsche ge meenten. Voorgesteld wordt een deposito.overeen- komst met de N.V. Bank voor Nederland, sche Gemeenten tot belegging van overtollig kasgeld. Aldus besloten. Besloten wordt tot het aangaan van een geldleening van 6000, af te lossen In 5 jaar. tegen 4 V, procent. De gemeentebegroQtingen 1931 en 1932 worden gewijzigd. Voorgesteld wordt 455 M2. grond te ver- koopen in den Amstelhoek a 3 per M2. aan A. O. Smit te Uithoorn, voor den bouw van een woning. Tot schatters van gronden van het grond bedrijf worden aangewezen de leden der financieele commissie De verordening tot heffing van opcenten op de gemeentefondsbelasting wordt opnieuw vastgesteld en bepaald, dat ingaande 1 Mei 1932 zullen worden geheven 40 opcenten op de gemeentefondsbelasting. Besloten wordt de arbeiders bij de werk verschaffing voor drie feestdagen uit te betalen 1 per dag, in de hoop dat at werkgevers hetzelfde bedrag zullen sfellen, doch de gemeente garandeert 2 per d£VT. indien de werkgevers niet bereid zijn by te dragen. In bespreking kómt de stichting van een crisis.comité en besloten wordt van ge meentewege 10 ct. per inwoner beschikbaar te stellen of 460. Besloten Wordt een comité samen te stellen, om een beroep te doen op de mild dadigheid der ingezetenen. De heer Van der Vaart wijst een object voor werkverruiming aan, waaromtrent na dere inlichtingen zullen worden ingewonnen. De heer Winkel bepleit vermindering der tarieven voor noodslach tingen, daar de keurloonen dikwijls meer bedragen dan de opbrengst. De voorzitter zegt dat het tekort op dat bedrijf dan nog grooter wordt. Besloten wordt dit in overweging te ne men. Hierna sluiting. 25-Jar}g Jubileum. 1 Januari a.s. zal de heer W. Togni den dag herdenken, waarop hij vóór 25 jaar in dienst trod van den Provincialen Waterstaat in Zuid-Hol land. Wel het grootste deel van die jaren heelt de jubilaris doorgebracht op de brug aan het Papeveer. voordien was hij can- tonnier te Leidschendam. Al die jaren dat de heer Togni in Ter- Aar was, bekleedde hij de functie van chef-brugwchter en Is zoodanig is hij zeer gezien bij het overige brugpersoneel. Ook in het R.K. Vereenigingsleven heeft hij zich verdienstelijk gemaakt, waarin meestal voorname en leidende functie's door hem bekleed werden. Ook verder in de buurt schap van liet Papeveer is de beer Togni een geziene figuur: wanneer het eenigs- zins kan staat hij de menschen ter zijde. Wij verwachten dan ook dat het den heer Togni 1 Januari niet aan belangstel ling zal ontbreken. Gouden Jubileum Dinsdag werd het feest herdacht van den heer N. Hoogervorst. 50 jaar lid van het R. K. Zangkoor „Soli Deo" te Langeraar, waarvan de laatste 16 jaren directeur. Des morgens te 9 uur werd door den Zeereerw. heer pastoor een H. Mis opgedra gen, waarbij het zangkoor onder leiding van den heer C. van Dam, organist de heer Ant. C. v. d. Hoorn, op verdienstelijke wijze de Mis „Missa Salve Regina voor 4-stemmig mannenkoor van J. G. E. Stehle ten gehoore bracht. Na de H. Mis werd nog uitgevoerd Lau- date Dominum van I. Mitterrer, eveneens door 4.stemmig mannenkoor. Hierna toog men naar het Patronaatsge. bouw waar een intiem feestje werd gehou den. Door den vice-president G. Mourits werd de jubilaris verwelkomd en hem een mooie oorkonde aangeboden. Deze is in een mooie vergulde lijst, meldende 1881—1931, verder de namen van de leden en aspirant, den in sierlijke letters. Dit werk is vervaar, digd door den heer Jan Hoogervorst Czn., lid van het zangkoor. Voorts werd de jubilaris toegesproken door den Zeereerw. heer pastoor en kapelaan, die hem gelukWenschten. Door de zangers werden feestliederen ge zongen, ook eenige in humoristischen vorm De jubilaris zelf had een mooi vers gemaakt: „Hoe ik op het zangkoor kwam." De muziekvereeniging „Arti" gaf eenige mooie nummers en namens Arti werd de jubilaris gefeliciteerd door haar voorzitter L. Wassenburg. Namens de Patronaatscommissie werd een kistje sigaren aangeboden en verder waren er vele blijken van belangstelling binnenge komen. Ten slotte bracht de jubilaris zichtbaar ontroerd, harteiyk dank aan de lenden voor de wijze waarop zij hun gelukwenschen heb ben aangeboden. Nachtwachten Het hoofd van politie heeft een viertal werklooze diamantbewer kers aangesteld tot nachtwachten, om ge durende de wintermaanden nachtdiensten te doen. Lichttarieven De tarieven voor elec- trjsch verbruik over 1931 ztih verlaagd voor de kleine verbruikes, n.l. een verlaging der twee laagste vastrecht klassers en van het normaal tarief van 43 op 40 cents, alles ingaande over het verbruik na September. Benoeming. Tot hoofd der R. K. Meisjes school te Wormer is benoemd met ingang van 1 Maart aa. mej. I. Spekman te Zwolle. Gemeenteraad. De hr. E. Beerepcot (R.K.) heeft aan den Raad bericht gezonden, dat hy zijn benoeming als lid van der. gemeen teraad aanneemt. De raadsvacature was ontstaan door het vertrek van den heer L. Groep (R. K.) naar Wormer. Statuten De „Stscrt." bevat de statu ten van de Wormerveersche Roei-Vereeni- ging „De Zaan", ging „De Zaan", alhier. Haar laatste Wil Zondagavond a.s. zal in het R. K. Vereenigingsgebouw de opvoe. ring plaats hebben van het succes-blijspel „Haar laatste Wil". Gezien de uitvoering op den feestavond van den Vrouwenbond kun nen wij het zien van dit dol.komisch gebeu. ren ten zeerste aanbevelen en kan verwacht worden, dat de zaal van het R. K. Vereeni gingsgebouw te klein zal biyken. Leelüke val. Een ingezetene van Wormer had op den Zuider Vaartdijk alhier het on geluk. door een oneffen gedeelte in den weg, te vallen en hierbij een been te breken. Burg. 8 tand. Geboren. Evertje, d. van A. van der Kleut en G. Schol ter,. Engelbertus Hendrikus, z. van H. O. G. Kriek en G. Mijnen. Geertje, d. van J. Bak en M. Reijne. Overleden. Grietje Anna Bank, 53 jaar, echtgenoote van J. van Gelderen. WOENSDAG 30 DECEMBER 1931 9.75 9.85 Brussel 34.55 34.75 8.40 8.50 New-York (cable) 2,49 2.50 Berlijn 59.25 59.40 48.50 48.70 12.60 12.80 Madrid 21.— 21.20 Warschau HOORN, 31 Dec. Kaasmarkt. Kleine f 22.50; Commissie geen; Fabriek f 22, Fa- briekscommissie geen. Aanvoer 10 stapsl®" wegende 8582 K.G. Handel vlug. BEVERWIJK 30 Dec. 1931 R. K. Coöp- Tuindersvereeniging .Kennemerland An dijvie 55—l.éO per kist. Bloemkool Knollen 1</.— 3j/>. Groene kool IK--"3- Gele kool 2 per stuk. Wortelen 13—17K" Selderie 3)4—5. Pieterselie 5J4. Prei 11 Vf 16 per bos. Aardappelen 4 '45. Uien 6 pet K.G. Lof 7—7 'A. Tomaten 15'/,—20'/. P=r pond. Boerekocl 30—40 per kist. Spruiten 7)4—16 per K.G. BEVERWIJK, 30 Dec. Coöo. Tuinbouw, Groenten- Fruit, en Aankoopvereeniglnf» „De Vr e Veiling" W. A. Andilvie 34 ct„ Bredasche groene kool 13 ct.. b'oe^v-ool io ct., Bloemendaalsche gele kool 24!4, roo-ie e*-* crr»i„ fb—ï-ool 24, soepknollen 3—7 ct. pei rtuk. Sprinten grove 47. id. gesorteerd en schoongemaakt 6—11, Nero's 4, u'en en bieten 1'.4—5 ct. Prei 6—12 ct, andijvie per bak 70-^-110 ct. Bloemenveiling ,.'t Centrums-,. Calla's 830 ct., Amaryllis 713 cent per kelk- Peper per ben 34 60, Cyclamen per pot 48—64 cent, Sprenger 5—32 cent. Plumos» 5—28 cent, Clyvia 100—220 ct., psper 8—21 ct„ Ad'enthum 944 ct.. Tradescanta tot 16, Premala Veres 10—30. 's HERTOGENBOSCH, 30 Dec. 1931. OP de markt waren heden aangevoerd 1320 stuks: 689 stuks hoornvee, 522 biggen. 7 zeiugen, 30 schanen-lammeren, 72 kalve ren. De prijzen waren als voi"t: kalfkoeiert 250 tot 310, kaïfviv-zen WO tót 270, magere ossen en koelen 120 tot -200 oer stuk: vette o's^n en ko"'en le kwaliteit 36—52 ct. per pond. 2e kwal. 27—34 ct. pee pond. Pinken 120>—170, zeuaen 30 tot 50, schapen f 10 tot 13 per stuk. Wegens gladheid korten aanvoer. Prijzen hooger dan vorige week. Bi^e-m vlug, pry- zen hooger, handel in alle sge-to0n. TER AAR, 30 Dec. Centrale Veiling Spruiten 2—8 ct. per kilo; Tomaten 2—4 cent per pond, Sla f 1.70—4 40; Roode kool 1.00; Savoyekool 1 cent per stuk; Boeren kool 17 cent per kist; Spinazie 12 cent per kist; And'Jvie 0.60—1.60; Prei 1.60. NIEUW-VENNEP. Eierenveiling Hotel J- de Groot. Aanvoer 13.348 eieren. 4836 kippen eieren 4605.50 7984 kuikeneieren 4.10 4.60; 528 eendeneieren f 3.804.20 per 100 stuks; jonge hanen f 1.20—1.35; konijnen 1.5185. Handel vlug, eieren veel vraag- HAARLEM, 30 Dec. GroentenmarktAp pelen 16—48 et.; Peren 12—40 ct.; Knakpeen 6—8 ct.; Brusselsch Lof 10—14 ct.; Vetsïa 3040 ct. per Kg.; Andijvie 30—70 ct.; Groe ne kool 1025 ct.; Boerenkool 20—50 ct. per kist; Roode kool 3—6 ct.; Gsie kool 3—6 ct.; Bloekool 8—10 ct.; Knolselderij 3—8 ct. per stuk; Worteien 10—14 ct.Prei 4—10 ct.; Selderij 2—10 et.; Peterselie 3—10 ct. per bos; Spruiten 0.60—1.25 per zak. LEIDEN, 30 Dec. Veemarkt. 272 runde ren, 87 kalveren, 400 schapen, 9 stieren 2Q0-- 320, 81 kalf- en melkkoeien 160—290, handel stug, 48 vare koeien 130—260, 129 vette ossen 160—300 per stuk, 35—75 ct. per K.G. schoon a. d. haak, handel matig, 5 graskalveren, 18 vette kalveren 40—70 per stuk, 95—125 ct. per K.G, schoon a. d. haak, 69 nuchtere -hal veren 6—8, handel traag, 325 vette schapen IC24, handel traag, 75 weide schapen; 15-- 17, handel traag, 316 mestvarken.s 12—23, handel traag, 416 biggen 3—5, handel traag, 1 paard. LEIDEN, 30 Dec. Kaasmarkt. Aange voerd 32 partyen kaas. Goudsche kaas 25 partyen Leidsche kaas 7 partijen. 1ste soort Goud-Kaas t 27—29, 2e soort idem f 24—26, lste soort Leidsche kaas f 33, 2e soort idem f 2326 per 50 K.G. Aan de Stadswaag ge wogen: 9 partyen, 296 stuks, 2694 K.G. EOVENKARSPEL, 31 Dec. 5 schuiten uien: grove 3.45—3.75, drielingen 3.25—3.30; 47 schuiten bloemkool: le soort 6.50—13.60: 2e scort 2.907.70; 3e soort 0.75—3.10; 9 schuiten sluitkool: roode kooj 1—2.0; gele kool 1.30. ALKMAARSCHE EXPORTVETLING. Groentenveiling. Andilvie 100 stuks 0.80 tot 3.60. appelen 100 kg. f 5—8. Bloe mendaler kool 100 stuks 1.50—3, bloem kool 1 13'5. boerenkool 1.50-5, gele kool 0.802.50, groene kool 1503.50. kropsla 3, knol-elderie 1.504, peren per 100 kg. 5—8, prei per 100 bos f 2.50 tot 6, peterselie 2.10—4 50, roode kool per 100 kg. 0.802.10, selderie per 10° bos 36, snruiten per zak 15 kg. 0.55 tot 3.15, uien per 100 kg. 3.20—6.20, wortelen per 100 bos 5.20—10, witlof I per 100 kg. f 6—10, witlof II 3—4. NOORD-SCHARWOUDE. Veiling van 3l December. 1500 K.G. Wortelen f 3.40. 130400 KG. Roode kool f 1.20—3.70. Id. doorschot f 1—3. 25600 K.G. Gele kool f 1.10—2.30. ld- doorschot f 0.60—1.60. 43600 K.G. Deenscne witte kooi f 1.502.30. Id. doorschot f 0.70-" 1.70. 21200 K.G Uien f 7—7.60. Grove t 7— 7.50. Drielingen f 6.60—7.10. Nep f 7.30. BROEK OP LANGENDIJK, 31 Dec. 38000 K.G roode kool f 1—3.10; 44000 K.O« gele kcol f 0.80—2.20; 7000 K.G. Deensche witte kool f 1.20—2.10; 23000 K.G. uien .f 6.90 —7.30, grove t 6.607.30, drielingen f 6,70-" 7.40, nep f 8.50; 2100 K.G. f 2.30—2.50. WARMENHUIZEN, 30 December 1931 Heden besteedde men voor gewone uien f 6.70—7.10. Groote uien f 6.40—6 90. Drie lingen f 6.50. Stek uien f 2—2.30. Roode kool f 1.70-2.60. Id. 2de soort f 1.10—2.40. Gele kool f 0.90 per 100 K.G. ENKHUIZEN, 30 Dec. BloemenWilliam Copland 4.104.50; Vermillion Brillant 2.40, Anemonen 0.50—1.10; Butterfly 1.20—3.80; Brillant Star 1—1.20; Wil liam Copland II f 33.50. ENKHUIZEN, 30 Dec. Groenten:- Bloem kool f 9.10: Spruiten 11.10; Bellefleur 5.10—5.90. ENKHUIZEN, 30 Dec. Granen: Grauw'C Erwten 26—29; Vale Erwten 25—28! Wijker Vale 1323; Bruine Boonen H —13 per H.L. Mosterdzaad 20—21 per 70 Kg. Karwyzaad 10; Maanzad 10 50 Kg. ENKHUIZEN, 30 Dec. Visch: 5 vaartuige"' 1300 pond: hoekschar 12 65—14 15; 1 vaar tuig 27 pond hoekbot f 20 per 100 pond; vaartuig 126 stuks reepharing 12.65 per ta' (200 stuks). AVENHORN, 29 Dec. Coöp. Land- Tuinbouw- en Marktvereeniging AvenhorO en Omstreken 40 zak spruitkool f 0,63 0.85 per zak van 15 K.G 18.000 K.G roodO kool f 1.10—2.90 20.000 K.G. gele kool f 0.9° —1.40, alles per 100 KG.; 5000 stuks groen® of puijeskool f 1.502.10 per 100 stuks: 10 00° K.G. uien, groote maat f 5.81 -500, gewon® maat I 5.80—6.20, per 100 K.G.; bieten. 33 000 stuks groote f 7.61—8.30, 13.000 stul» kleine f 3.70, per 1000 st.; wortelen, Flakke® (4000 K.G.) f 2 60—2 80 per 100 K.G. OBDAM. 30 Dvc. 1931 Marktbericht P Tuinbouw" 3000 roede kool f 0 60—3— 12000 gele konl f 0.60-2 9000 Deensch" 0 60—1.80. 5500 u'en 6.60-7.—. 6000 rood bieten 1.—2.30. 250 wortelen 2.40.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 2