Sport en Wedstrijden UIT HET ROOMSCHE VOETBALKAMP a V DDE BLAD ZATERDAG 2 JANUARI 1932 Veel Heil en Zegen! R. K. F. BRABANTSCHE BRIEVEN D. H. V B. R. K. S. V. „Victrix" iJiiv i i Twaalf dreunende slagen hebben opnieuw een tijdperk afgesloten en een nieuw in geluid Welgemeende en andere wenschen zijn weer uitgewisseld tusschen familieleden, vrienden, zaken, en andere relaties en vol moed, maar ook vol zorg treden wij het nieuwe jaar tegemoet. Laten wij niet achterblijven in de rij van heilwenschenden en ook vanaf deze plaats een oogenblik stilstaan bij het altijd impo- neerende moment van de jaarwisseling. Veel heil en zegen toegewenscht aan de katholieke voetbalactie in Nederland houdt in een verlangen naar verbetering, naar vergrooting. Op deze plaats is het meer in 't bijzonder gepast een wensch te richten tot de R. K. F. Wij wenschen de Federatie een voorspoe. dig 1932. Dat het bestuur der R. K. F. en de technische leiding de kracht mogen vin den, om ondanks de tallooze moeilijkheden, het federatie-schip in den rechten koers te houden, een manoeuvre, die, daar zijn wij van overtuigd, heel wat stuurmanskunst vereischt. Kracht en helder inzicht wen. schen wij den leiders van onze katholieke voetbalbeweging toe, om op het juiste mo ment de juiste beslissingen te nemen en maatregelen, eenmaal noodig gebleken ook met krachtige en rechtvaardige hand uit te voeren. Wij wenschen den federatie-lei. ding daarbij toe, de onvoorwaardelijke en volle medewerking van de geestelijke ad viseurs, bonds, en vereenigingsleiders, vrij van alle chauvinisme slechts sturend op het eene doel, het waarachtig belang van onze principieele voetbalactie. Op hun beurt moeten dezen weer ver. zekerd zijn van het volle vertrouwen en medewerking, vrij van chauvinisme van al degenen, spelers en scheidsrechters, die gezamenlijk onze groote organisatie uit maken. Wij wenschen de federatie toe, dat al degenen, die bij haar zijn aangesloten er meer van doordrongen zullen zijn, dat zij lid zijn van een principieele sportorgani satie en als zoodanig een ideaal hebben na te streven, een ideaal, dat slechts ver. wezenlij kt kan worden, met terzijdestelling van alle persoonlijke en clubbelangen. Onze principieele voetbalorganisatie moet er een worden, waar elke andere een voorbeeld aan nemen kan. Dit kan slechts bereikt worden als, wij herhalen het nog eens, want het kan niet genoeg herhaald worden, allen slechts bezield zijn met een vurig verlan. gen hun ideaal verwezenlijkt te zien. Ook technisch zal dan de katholieke voetbal actie in groei en bloei toenemen. Maar al te vaak heeft de leiding bergen van moei lijkheden te verzetten om allerlei persoon, lijke of vereenigingsnietigheden, die soms maanden van hoofdbrekens kosten. Laten wij bij den aanvang van dit nieuwe jaar allen het ernstige voornemen maken slechts het waarachtig algemeen belang van onze R. K. F. te dienen; zij zal er wel bij varen. Aan ale sporters vanaf deze plaats een welgemeend: „Zalig Nieuwjaar"! S. Het kleine programma van den vorigen Zondag heeft voor onze Haarlemsche eerste klassers enkele zeer nuttige resultaten ge bracht. Door de 31-nederlaag van E.M.M. tegen Wilskracht is de Hilversumsche club thans leelijk afgezakt en heeft Santpoort plotse ling weer de beste kansen gekregen, terwijl in de andere afdeeling T.Y.B.B. een fraaie 40 overwinning behaalde op Spartaan, zoo dat de Boys zich een lastigen concurrent hebben afgeschud. Een Haarlems kampioenschap wordt thans zeer waarschijnlijk. In de tweede klas-af deelingen is de strijd om de bovenste plaats ook uitermate span nend. DE WEDSTRIJDEN VAN MORGEN. Ie klasse D. Het nieuwe jaar opent met een zeer uit gebreid en aantrekkelijk programma. De grootste belangstelling gaat uit naar den wedstrijd SantpoortH-M.S. waarover elders in dit blad meer. De overige wedstrijden worden mede daar besproken. Ie klasse E. De strijd om den eeretitel wordt met de week ingewikkelder maar, verrassingen bui tengesloten, zal er morgen in de onderlinge verhouding weinig of geen verandering ko men. Alleen H.B.C. loopt kans een en misschien wel twee punten te verspelen, want de uit wedstrijd tegen Spartaan levert voor elk elftal groote moeilijkheden op. Maar T.Y.B.B. heeft natuurlijk weinig moeite met het bezoekende D.O.N.K. en ook Leonidas dienen we de beste kansen te ge ven tegen G.D.A. D.H.L. en Gr. Willem leggen op den loer en zullen eveneens hun puntenaantal met twee vermeerderen resp. tegen DJS.M. en S.J.C. 2e klasse N. De belangrijkste ontmoeting is ongetwij feld VolendamVitesse. Twee serieuze can- dldaten voor het kampioenschap komen hier in het strijdperk. De verliezer wordt voorloopig uitgescha keld en we vermoeden dat dit de club uit Castricum is. De beide overige candidaten hebben een behoorlijke kans hun positie te verbeteren. Zoowel G.V.O. als R.K.A.V. durven we wei nig kans te geven tegen V.V.A. en Forward. Onze Gezellen krijgt bezoek van de Am- sterdamsche Zwaluwen. De Haarlemmers dienen nu toch eens uit een ander vaatje te gaan tappen; daar zij anders de laatste plaats niet gemakkelijk meer kunnen verlaten. Tegen Zwaluwen bestaat er o.i. wel een kansje op de overwinning. 2e klasse O. Lisse zal morgen van de eerste plaats wor den verdrongen omdat we Excelsior sterker achten dan Wilhelmus. PF.C. kan haar positie op de ranglijst be langrijk verbeteren door een zege op Leiden waardoor laatstgenoemde er slecht voor komt te staan, daar we Blauw-Zwart geens zins kansloos achten tegen het bezoekende Teylingen. Gr. Floris tenslotte kan een succesje boe ken tegen L. en S. R.K.F.-PROGRAMMA. Ie klasse D. S. D. O.—De Meer. E. M. M.—V. V. Z. Santpoort-H. M. S, LimvioWilskracht. F. V. C.—V. I. C. Ie klasse E. T. Y. B. B.—D. O. N. K. D. H. L.—D. E. M. Gr. Willem—S. J. C. De elftallen van Haarlem (cricket) en Haarlem (athletiek) welke elkaar Nieuwjaarsdag bekampten. Ditmaal wonnen de athleten met 5—4. Ulvenhout, 29 Dec. 1931 Menier. M'n erte briefke van 't jaar weer.ami- co, en 'k vraag m'n eigen af: hoe is 't meugelijk,dat er al- w eer 'nen pater noster van twee- en-veftig weken deur m'n vingers is ge- glejen Eerlijk is eerlijk, klagen doe 'k nie lichtvèèrdig,maar 'k mot zeggen heelegaar rooskleurig is 't jaar nie gewiest. 'Nen kwaaie zomerlage prijzen veur 't gewas de vèrkens omlaag, de melk naar benejen afffin, gin vet jaar Maar van d'n aanderen kaant, ollee, me zijn samen goed gezond gebleven, Trui en ikke gin te zware zurgen emmen g'ad mee de kienders ga-g-et bestigwemmen van 't jaar nog 's veul leut g'ad mee d'n kermis mee d'n Blaauv/e m'n eigen acht dagen pieken in m'nen buik gelachen op Scheve- ningen leut g'ad in Amsterdam da'k nóg mot lachen om de stuipen die me daar g'ad SpartaanH. B. C. LeonidasG. D. A. 2e klasse N. V. V. A.—G. V. O. O. G.Zwaluwen. ForwardR. K. A. V. V olendamV itesse 2e klasse O. Gr. FlorisL. en S. Blauw-ZwartTeylingen. ExcelsiorWilhelmus. P. F. C.—Leiden. Het debuut van de nieuwe eerste klasser Santpoort was aanvankelijk zeer fraai, maar niemand verwachtte eigenlijk dat de beken de club van P. P. Smit in de hoogste af deeling der R. K. F. een hartig woordje zou gaan meespreken in den strijd voor het kampioenschap. Het was slechts een uitstekend begin, waarbij Santpoort een stuk boven zijn kracht speelde, luidde de meening en toen dan ook de Santpoorters de eerste verliespunten te boeken kregen, werden de voetbalprofeten in hun meening versterkt. MaarSantpoort's afdwaling bleek van tijdelijken aard en met nieuwen moed werd de aanval op de eerste plaats in afdeeling 1 D. voortgezet. De vooruitzichten werden weer gunstiger, temeer omdat het sterke E. M. M. zijn vorm verloor en door drie achtereenvolgende ne. derlagen de kansen danig zag verminderen. Doch er dook een andere concurrent op, n.l. H. M. S., de kampioen van het vorige jaar, die na een zwak begin thans weer in zijn kampioensvorm speelt. Dat ondervond Santpoort in Utrecht, waar H. M. S. een 4I overwinning behaalde. Dit is in 't kort het verloop in de hoogere regionen der le klasse D. en de resultaten der kampioenscandidaten zijn momenteel als volgt: H. M. S. 12 8 1 3 17 38—23 Santpoort 10 7 1 2 15 3620 E. M. M. en P. V. C. zijn weliswaar nog niet weg te cijferen, maar vooralsnog maken dezen geen kans. Zooals de situatie thans is, kan Santpoort twee punten meer halen dan H. M. S. De wedstrijd tusschen deze elftallen, welke morgen in Santpoort plaats vindt, is daar. om van het allergrootste belang. Santpoort heeft de beste kampioenskansen en zou bij een overwinning in puntenaantal gelijk komen, maar met twee wedstrijden minder gespeeld. Wint H. M. S., dan zijn de kansen van Santpoort nog wel niet ver loren, maar toch zeker verminderd en wordt bovendien de concurrentie van andere zijde weer veel grooter. De kans, dat we in het Haarlemsche district weer eens een le klas kampioen kunnen begroeten, is dit seizoen grooter dan ooit. Ook in de andere eerste klasse zijn de Haarlemsche clubs aan bod. Maar Santpoort kan morgen reeds een vrijwel beslissenden stap doen. Beide partijen zijn overtuigd van hetgeen er op het spel' staat. Wie tenslotte zal zege vieren kan onder de gegeven omstandigheden niet voorspeld worden, maar feit is, dat Santpoort een van zijn zwaarste wedstrijden moet spelen. De 41 zege van H. M. S. in de eerste ontmoeting, bewijst dat de oud.kampioenen weer in topvorm zijn en willen de Santpoor ters aanspraak maken op de betiteling van adspirant-kampioenen, dan moet er gewon, nen worden. Daarom, Santpoort, het beste beentje voor. Talrijke toeschouwers zullen hoogstwaar schijnlijk uw verrichtingen gadeslaan, stelt hen dan ook niet te leur. Een uitverkocht ,;hüis" bij P. P. en een fraaie Santpoorter zege. Santpoort en Santpoorters, het nieuwe jaar aldus ingezet en de Roomsche sport zal in het Noordelijk deel van het Haarlemsche District meer en meer belangstelling gaan eischen. Zoo zij het! emmen heel veul plazier g'ad op Ulvenhout mee 'nen ris van „Gouwe Koei"-gezellig- hedens van komaaraf, ollee, as ik d'n blaans over 't ouwe jaar opmaak, dan hè'k nog gin klagenDan koom ik niks aanders tekort as 'nen rooien rug, 'nen brief van duuzend guldens in de mooie kast die mevleeden jaar ok al tekort kwamen, zooda me zuutjes- aan nie beter meer weten of 't heurt zoo maar as ik dan d'n blaans zoow opmaak, dan hè'k veul meer gelachen en genoten as de juu in g\ad, zooda 'k niks te murmereeren heb, zeg ik maar 1 Zoow is 't dikkels in 't leven. As ge eenmaal blaans gaat maken, as alles weer achter d'n rug is, dan valt 't altij nog 'n bietje mee dan is 't sprikwoord weer waar d'n pap wordt nooit zoow heet gegeten as ie wordt gekokt Maar as ik nouw zoow op deuzen oogen blik m'n ouwjaarsbriefke zit te potlooiën on der m'n stèèrtklok, dan is 't nouw op 't end van 't jaar, of d'n Tijd, die leste oogen- blikskes van Eenendartig, tik links, tik rechts, mee veul meer nadruk worden weg getikt de eeuwigheid weer in Of die klok, op deus momenten, mijn 't wegspoeiën van d'n tijd, lijk 't water deur de Mark, veul duidelijker lot heuren. Waant da's 'n feit, amico as eiken cent die 'r binnenkomt da wil zeggen, in Trui d'r worstvingers eer lijk, mee zwaren arbeid is verdiend en as ge van dieën arbeid goed en plazierig deur 't leven kunt springen oew gezondheid veur oew vetste vèrken nie onderdoet d'n vrede van oew zielement in overeen- Het snelle tempo in de D.H.V.B.-compe- titie heeft tot gevolg, dat we in de nieuwe maand, Januari, reeds diverse beslissingen zullen zien vallen. Het wordt thans een kwestie van nog slechts enkele weken, zelfs kunnen we mor gen reeds een kampioen begroeten. le klasse A De strijd om het kampioenschap gaat hier uitsluitend tusschen Wilskracht II en H.B. C. II. Beide ploegen krijgen morgen lastige te genstanders op bezoek maar niettemin ver wachten we dat zij beiden weer twee punten rijker worden resp. tegen Volendam n en Constantius. D.S.S. gaat op bezoek bij R1CA.V. II en heeft met de hekkesluiters natuurlijk weinig moeite. le klasse B Zoolang er geen kampioenscandidaten te gen elkaar komen, komt er in de onderlinge verhouding geen verandering. Geel Wit, Concordia, N.E.A, en The Unity zijn voor de overige deelnemers te sterk al dienen we met verrassingen rekening te hou den. Trouwens dat hebben enkele Candida, ten reeds aan den lijve ondervonden. Maar nu tegen het einde zullen zij er wel voor waken een misstap te begaan. Wij zien dan ook Concordia en The Unity resp. zegevieren over A.D.O. en A.R.C. stemming is mee de rust en d'n vrede, die 'r leet op oew akkers en velden, dan, ollee dan zouwde dieën slinger best 's effen stil willen zetten Dan ga-g-et maar te gaauw, waant dan is 't ier nog zoow kwaad nie. 'n Bietje zwaar uitgevallen? Ja, man, da zit 'm in d'n ouwejaar En waarom ok nie? Zwart zijn de dagen van düsternis. De hoekskes in huis zijn zoow donker as d'n nacht, 't Rosse licht van de plattebuis doet de gescheurde plavuis onder 't rooster- gat al dagenlaank gloriën, zoow düster is 't op d'n grond. As 'r 'n gloeiënd stukske sintel deur d'n rooster vaalt, schiet er 'n lichtje deur 't vertrek, omda-d-et toch zoow düster is. 'n Zonnestraaltje Keb er heimwee naar, amico En as ik d'n kleinen winter koning op d'n buiten ier of daar z'n slagske deur de stilte van de verlaten dreef heur fluiten, dan blijf ik even staan, heel stillekes, en lüster mee 'n bietje weemoed naar 't ennigste veugelenlawijd, dat 'r in deuzen tijd te heuren is. Ja, 't is triestigkes. Maar ok 't is zoow vol van schoone beloftenNog ennigte weken eri d'n blaauwen dag zal weer spiegelen in de natte velden, 't Zuiveren licht zal over dadig van d'n hoogen hemel stralen, die dan weer opengaat over de glaanzende schepping. En as ik nouw zoow loop te mijmeren deur de stille, wegwazende boschwegels, waar d'n mist van de sparrenaalden drüptwaar oewen stap zoow vrimd en zoow dof uit 't Spelmomenten voor het Oud-Intern, doel P.V.C.B.Z.P.C. is, van groot belang in zake de bezetting der onderste plaats. Een gelijkspel is wel mogelijk. 2e klasse D De returnmatch tusschen Lisse II en Sant poort II vindt thans reeds plaats. Verleden week won Santpoort II weliswaar met 41 maar op eigen terrein is Lisse moeilijk te slaan. Wij zullen dus afwachten. Onze Gezellen IIAlliance kan door de be zoekers gewonnen worden. 3e klasse F De eerste kampioen kan morgen bekend zijn indien n.l. Geel Wit II er in slaagt een of twee puntjes te bemachtigen tegen H. B.C. IV. De jongste Heemstedenaren, die tot heden vrijwel niets presteerden en dan ook leelijk onderaan bengelen zullen er echter een eer in stellen den Pauselijken reserves de eerste nederlaag te bezorgen. Geel Wit II dien: dus op groo'en tegen stand te rekenen en in dit geval achten we Dick Ronde en zijn mannen wel in staat morgen het kampioenschap te veroveren. De beide overige wedstrijden zijn van wei nig belang. D.S.S. II en Alliance II zegevieren zonder veel moeite over Lisse III en V.V.F. 4e klasse G B.S.M. II dat nog een goede kans maakt op het kampioenschap ontvangt een lastig tegenstander maar zal toch wei de puntjes thuis kunnen houden tegen Victrix II. Van belang is de ontmoeting N.A.S.— Geel Wit III. Slechts door een overwinning kunnen de Pauselijken de laatste plaats ontloopen. Wij veronderstellen echter dat N.A.S. het niet zoo ver zal laten komen. 5e klasse F. In deze afdeeling gaat D.S.S. III weer een stapje nader tot het begeerde doel door een zege op T.Y.B.B. IV. B.S.M. III kan van N.A.S. II winnen en Victrix III zegeviert over Lisse V le klasse A HBC 2—Constantius 1 Wilskracht 2—Volendam 2 RKAV 2—DSS 1 B The Unity 1—ARC 1 Concordia 1ADO 1 PVCB 1—ZPC 1 2e klasse A Alw. Forward 2—Voorwaarts 1 Victoria 1SEW 1 SVW 1—HSV 1 ESV 1—ARC 2 B DEM 2—WE 1 Oranje Wit 1—WSV 1 St. Louis 1SDE 1 C The Victory 1Roda 1 Gezellen Vier 1—Oranje Zwart 1 Purmerend 1Zwaluwen 2 D Lisse 2Zandpoort 2 Onze Gezellen 2Alliance 1 E SJC 2—WL I St. Bernardus 1DOS 1 3e klasse A SRC I—Geel Rood 1 ZAP 1Con Zelo 1 Stormvogels 1Rood Wit 1. B WW 1—St. George I DVO 1—ZW X De Valken 1—De Meeuwen 1 C WZ 3—ADO 2 WE 2—ESV 2 Vitesse 2DEM 3 D Zwaluwen 3VIC 2 NVZ 1—The Unity 2 PancratiUi 1—Wilskracht 3 E DOSS 2—De Meer 3 Constantius 2St. Louis 2 Diemen 1St. Martin— 1 F DSS 2—Lisse 3 Alliance 2WF 1 HBC 4—Geel Wit 2 G OW 1—ASC 1 Teylingen 2BI. Zwart 2 Leiden 2SJC 3 Alph. Boys 1SNA 1 witte zaand of van d'n bruinbronzen èèrde opbotst teugen't gebomte aan as 't zwart- glaanzende water in de diepe slooten' n kille kelderlocht in oew gezicht asemtde een zaamheid van 't peilloos, peinzend bosch oew in oew zielement gaat zitten, d'n düsteren nevel aan oew oogharen haangt, as ik dan zoow deur die eeuwigheid van stilte gaai, waaruit zelfs de eekhorentjes zijn weggeglipt, dan mag ik daar op 't end van 't jaar 's gère d'n boek trugblajeren van 't vergane jaar. Totdat d'n dag as 't ware heelegaar is opgezogen in d'n donkerte van 't bosch, da-d-aan weerszijën as 'nen hoogen, zwarten muur laanks de dreef staat, waarboven 'n lichtende baan van de sneeuwvolle locht trekt. Dan gaat de stilte in oewen kop suizelen, dan gaan oew oogen wijd openstaan, dan zijde baong oew te stooten teugen 't massale zwart van d'n donkerte, dan gade snakken naar wa-d-echt menschenlawijd, naar 'n bietje laamplicht, naar wa leven, waant hier hier is 't leven leeggeloopen in 't zwarte bosch. En as ge dan weer verom zijt in 't leven tusschen oew Ulvenhouters d'n boek van 't afgeloopen jaar naar oewen zin is gewiest, dan is 't daar van binnen bij oew net as op d'n buiten vol van beloftes. Dan breek 't nuuwe licht al krachtig deur oew ziel, dan spoeide naar 't feest van d'n knappenden worstenbrood, van vette rollades en ge- zelligen leut. Waant dan mot 'r nog 'n prachtig blaaike volgemokt worren aan dieën boek van 't Res. 3e klasse SEW 2—KGB 2 Victoria 2—Alw. Forward 3 4e klasse A De Blokkers 1WFC 1 SDO 1—Rood Wit 1 De Zouaven 1St. Bavo 1 B Wit Rood 2—Stormvogels 2 Woudia 1—SEW 3 De Valken 2—SDO 2 C Rood Wit 2—ZAP 2 Geel Rood 2Vios 2 SRC 2—SVW 2 D SDE 2—Vitesse 3 ARC 3—WSV 3 E DOSS 3—PVCB 2. Roda 2RCM 1 RKAV 3—Purmerend 2 F The Victory 2—PVCB 3 WA 3Gei, Vier 2 Wilskracht 4—St. Martinus 2 Volendam 4ZPC 2 G BSM 2—Victrix 2 NAS I—Geel Wit 3 H SJC 4—Aph. Boys 2 DOS 2—SMC 2 Lisse 4St. Bernardus 2 Meerburg 2Leiden 3 5e klasse West Friezen 3—De Zouaven 2 Wit Rood 3—ZW 3 KGB 3—WW 3 WFC 2—KGB 4 DVO 3—West Friezen 2 SDO 3—St. George 2 India 3—Zwa'uwen 4 Constatius 3Pancranus 2 Martinus 4—Diemen 3 Gez. Vier 3—WA 3 t Zwaluwen 5RKAV 4 Martinus 3—Amsteldijk 2 Victrix 3Lisse 5 BSM 3—NAS 2 DSS 3—TYBB 4 Teylingen 3—Bernardus 3 Meerburg 3—Alph. Boys 3 Bernardus 4SMC 3 OVV 2—BI. Zwart 3 Afdeeling B T.Y.B.B. 9 8 0 1 16 30—3 Onze Gezellen 11 9 0 2 18 37—10 Concordia 6 4 0 2 8 17—5 W.A.E. 10 6 0 4 12 25—18 Geel Wit 10 4 0 6 8 20—40 Santpoort 9 2 2 5 6 12—17 Vitrix 12 3 2 7 8 11-23 H.B.C. 9 0 0 9 0 3—39 Afdeeling C Alliance 2 2 0 0 4 9—3 V.V.F. 7 6 0 1 12 33—20 Concordia 10 8 1 1 17 41—16 N.A.S. 13 6 2 5 14 22—25 Onze Gezellen 10 4 1 5 9 23—26 H.B.C. 7 3 0 4 6 15—25 B.S.M. 8 3 0 5 6 18—16 T.Y.B.B. 8 2 2 4 6 14—20 T.Y.B.B. d 0 0 0 0 Geel Wit 9 0 0 9 0 10-39 E Juniorencompetitie. Standen bijgewerkt tot en met 27 Dec. 1931. Afdeeling A Onze Gezellen 10 7 2 1 16 37—18 H.B.C. 10 7 1 2 15 46-11 T.Y.B.B. 10 7 1 2 15 36—19 Alliance 7 3 2 2 8 17—14 Santpoort 11 5 2 4 12 34—21 B.S.M. 10 3 0 7 6 1041 Geel Wit 10 2 0 8 4 22—35 V.V.F. 8 0 0 8 0 248 Adspiranten afdeeling. Alliance 5 4 0 1 8 374 T.Y.B.B. a 9 5 1 3 11 24—15 H.B.C. 7 2 3 2 2 7 14—28 Onze Gezellen 10 4 2 4 10 21—24 T.Y.B.B. c 00000 T.Y.B.B. b 5 0 0 5 0 0 4—29 Uitslagen 26 en 27 December 1931. Afdeeling A: SantpoortAlliance 22. T.Y.B.B.—V.V.F. 7—0. H.B.C.—Geel Wit. Uitgesteld. Onze Gezellen—B.S.M. in onderzoek. Afdeeling B: T.Y.B.B.—Vitrix 6—0 SantpoortGeel Wit 1—3 H.B.C.Concordia 15. Onze GezellenN.A.S. 13. Afdeeling C: AllianceConcordia 5—2. T.Y.B.B.—Onze Gezellen 1—3. B.S.M.—N.A.S. 4—0. V.V.F.—H.B.C. 10-1. AllianceGeel Wit 41. Adspiranten-afdeeling AllianceT.Y.B.B. b 8—0 T.Y.B.B. a—Onze Gezellen 10. Wijziging programma 3 Januari 1932 Aid. B: ConcordiaVitrix vangt aan 12.30 uur. Afd. C: ConcordiaV.V.F. uitgesteld. Afd. A: Alliance—T.Y.B.B. terrein T.Y.B.B. T.Y.B.B. zorgen voor een scheidsrech ter. JOS. LETSCHERT. Competitie-Leider. (Opname wegens overvloed van copy vertraagd). Seer. Id. Zoet, Kritzingerstraat 4 Programma voor Zondag a.s.: Victrix I—Amsteldijk I, aanvang 2 uur, Victrix-terein. Concordia B—Victrix B, aanvang 2 uur, Concordia-terrein. De junioren vertrekken om 12 uur per fiets van het Soendaplein onder de leiding van een bestuurslid. Onzen jaarlijkschen Kienavond. Zondag a.s. wordt wederom onze jaar- lijksche kienavond gehouden. Het belooid een schitterende avond te wordfen. Vele mooie prijzen zijn door de leden en dona teurs beschikbaar gesteld. Verder hebben de Elnerrus Band en de heer Lunenburg, humorist, zich belangeloos beschikbaar ge steld. Daarom raad ik allen leden, donateurs en bekenden aan dezen avond niet te ver zuimen. Verder wenscht het bestuur onzen Geestelijk-Adviseur, leden, donateurs(trise) en bekenden een Zalig uiteinde en een Zalig Nieuwjaar. WIM. Voetbalwedstrijd Oud-InternationaalsH. F. C. Het Intern, elftal. afgedane jaar dan mot 't fiest van Ouwe jaar d'r nog even bij 1 As ge dan binnenkomt uit die onwezenlijke, nevelige en heimelijk- stille weareld, waar g'oew neus liep te stooten teugen 't „zwarte-niks", as dan 'f witte laamplicht op oew lijf valt gelijk mee d'n kleinen Dré, die 'r niks van begreep waar Opa had gezeten en die niks aanders in z'n ogskes hee staan as smakelijke gulzigheid naar 't schoone leven, dan hedde effe 'n secondeke noodig om deus „veraandering" in en om oew henen te laten gebeuren. Dan stapte mee éénen pas over d'n dürpel van 't verlejen in 't volle leven weer en daar meugde wel één secondeke veur emmen, al is 't nie veul.... 1 En as de klok dan mee 'nen slag oew weer even trugtrekt naar d'n verganen middag, dan stikte oew knusten in de hogte, lachte mee 'n opengezette borst da-d-et allegaar klokt van binnen, krupt d'n kleine naar oewen nek of ie in 'nen boom klimt en dan zijde 't leven weer baas, heelegaar baas Dan mokt 't en dan brikt 't weer mee oew knusten, die haard van eelt zijn en dan kan 't fiest van de leste uren van 't jaar beginnen. Dan kan de klok strak z'n twaalf slagen teugen de witte muren aanbonsen, dan kan d'n galm over de vette tafel gonsen, dan kan 't Nuuwejaar, mee z'nen boek van 365 leege blaaikes, opkomen 1 Dan hè 'k trek, honger, om ze mee 'nen vasten poot te gaan volkalken, jou er eiken week eentje van te sturen as m'n geregeld briefke dan roep ik „voldoen Trui!" en dan leve Tweeendartig I Omhoog de glazen, lot ze pèrelen en schateren van kleuren onder 't licht van de laamp, lot ze klinken as zuiveren klokskes mee gouwen klepeltjes, laten me mekaar in de oogen kijken, die natglaanzen van 't diep- menschelijk oogenblik da-d-ons even koud mokt waant allemaal gaan me beginnen aan d'n nuuwen boek en laten me 't leven 't nuuwejaar, bij z'n nekvel pakken as 'ner spulschen hond, die me baas motten blijven En zoow, amico, in de stemming van de twaalf slagen die ievers in d'n lesten nacl 1 van 't jaar deur de lochten daveren over de geheele weareld, zóów, mee alle moed en lust, pak ik m'n glas op en stoot 't teugen 't jouwe-n-aan, proost, saantjes op 't Nuuwe jaar Jouw en m'n duuzenden lezers en lezereskes, allegaar 'n jaar toegewenscht van 't vetste der èèrde en mee veul zonne licht van d'n stralenden hemel, die er welit over onze koppen, over onze hüskes 1 'n Jaar van gezondheid, van fermen arbeid, van nie te zwaren zurg, van vrede veural 'n Zalig Nuuwejaar, ok namens Trui! Over 'n paar dagen doe 'k 't nog 's effetjes over in oew kamer, deur oewen Radejoow. Veul groeten van Trui en as altij gin hor! minder van oewen toet a voe

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 13