a 15 pCt. Korting UITVERKOOP 'USMBXZi. vanaf heden bij Mag. „Nederland" Prima eigengemaakte Heeren en Jongenskleeding FINANTIEEL OVERZICHT nderblp^je HET LIMBURGGCH DAGBLAD rijke Mijnstreek PH. JANSEN HAARLEM'S MATRASSENHUIS Rijksstraatweg 91 H.N. Cornelisstraat 4 Alleen Rijksstraatweg 91 en Cornelisstraat 4 FIFJM JL PRINSEN Ziet vooral onze etalages - GROOTE HOOTGTrtAAT 38 BANKETBAKKER KI aanbeeldde te koop VOOR 1932 Te huur een huis BEL EVEN 11101 is voor publiciteit inde het aangewezen blad draagt GRATIS Proefnummers an de admirJotr. te Heerles MODE-ACADEMIEl Dames, Groote Houtstraat 3 rood, ingang Spekstraat Ter gelegenheid der opruimingen links en rechts, op ai onze artikelen Prijzen niet verhoogd, alleen prima kapok geen wolvlokken of gemalen vodden Nu koopt U een prachtstel beddegoed tegen spotprijzen a.s. Maandag 4 Januari begint onze GROOTE JAARLIJKSCHE Exceptioneel lage prijzen Bekende goede kwaliteiten Tapijten/^ Bedden Haarlem ipp TEGEN ONGEKEND LAGE PRIJZEN HANDEL EN NIJVERHEID Koninklijke Mederlandsche Jaarbeurs GEMENGD NIEUWS De aap als waschvrouw Een beroemde detectivenfamilie HEEMSTEDE BLOEMENDAAL Juli BLOEMENDAAL oioioioioioioioioioioioioioioiaic GROÜTE HOUTSTRAAT 80 TELEFOON 10703 H? ïr V Sm FIRMA SGHAGCHELSTR 2 Tel.11491 Op onze reeds sterk verminderde prijzen voor Kleeding naar maat geven wij gedurende de opruiming nog een KORTING van 10 pCt. Koloniale afdeeling Anderhalf jaar heeft de Nederlandsche Jaarbeurs haar halfjaarlijksche afdeeling Koloniën" moeten ontberen: de werkzaam heden voor de voorbereiding en organisatie der Nederlandsch-Indische sectie op de Ko loniale Tentoonstelling te Parijs beletten het Handelsmuseum van het Koloniaal In stituut te Amsterdam de verzorging eener koloniale afdeeling op de Nederlandsche jaarbeurs op zich te nemen. Met de voor- jaarsbeurs 1932 komt echter de koloniale af deeling ter jaarbeur- terug. Evenwel niet op haar oude plaats. Wèl op de eerste verdie ping, maar niet als tot September 1929, van het eerste doch thans op de eerste verdie ping van het derde jaarbeursgebouw. Een ruimte van ca. 375 M2. is daar voor de af deeling Kolonie t gereserveerd, welke in den vervolge als vanouds door het Han delsmuseum van het Koloniaal Instituut te Amsterdam twee maal per jaar verzorgd zal worden. De orang-oetang speelt kamermeisje Chimpansée's kunnen cipier worden Hauff's „Jong Engelschman" de aap, die de brave Grüwierilers in hun eenvoudigheid voor een welopgevoed jongeling hielden, is weliswaar tot heden een sprookje gebleven, maar misschien komt het nog wel eens zoo ver, dat wij onze vierhandige neven bij ons mag men gerust zoo iets zeggen menschelijker opgaven doen dan die, welke ons in den dierentuin door hun aperijen tot lachen brengen. Het begin is gemaakt. Dat hebben ons reeds de filmapen oewezen, die het wan neer ze goed gehumeurd zijn klaarspelen als kellner op te treden of op een kind te passen. Maar beide, vaatwerk en kinderen, zijn veel te broos, om de open daarmee te latei leeren. Dan is het misschien practischer te doen, zooais een planter op Borneo, die zijn orang-oetangwijfje tot kamermeisje dres seerde. Het dier zelf bracht hem op de ge dachte. Het had zeker den inboorling, die de slaapkamer van zijn heer in orde hield, bij het opmaken van het bed gadegeslagen. Op zekeren dag verraste de planter de apin, terwijl ze met dit werk bezig was. Zij wijdde zich met zooveel aandacht en zorg aan dit werk, dat de planter besloot, de orang- oetang voortaan ais kamermeisje te ge bruiken. En hij deed er goed aan, zooals later bleek. Wellicht zijn apen ook geschikt als ge vangenbewaarders. Dat zou men ten minste uit het volgend voorval kunnen besluiten. Een dierenhandelaar sloeg op zekeren dag een zijner chimpansée's bij een merkwaar dige handelwijze gade. Het dier morrelde met een stroohalm in het slot der traliedeur. Ongetwijfeld trachtte het te weten te komen, hoe de deur wel opengemaakt kon worden. Be droefd liet het de armen hangen, toen de halm omknapte. De handelaar liet hem toen zijn sleutelbos zien, de chimpansée krijschte van vreugde en greep ernaar. Zijn meester gaf hem den ring. Twintig sleutels hingen er aan. En toch speelde de aap het in eenige minuten klaar, den juisten te vin den en het slot te openen. Toen de han delaar een paar dagen later de proef her halen wilde, greep de chimpansée direct uit alle sleutels den juiste. De luid gesna terde eisch van zijn kamerader in de an dere kooien, ook hen de sleutels te geven, beantwoordde de aap, die blijkbaar weinig sociaal aangelegd was, door den ring snel aan zijn meester terug te geven. Blijkbaar beschouwde hij het niet wenscheliik, dat de andere vierhandigen uitbraken. Een dierenvanger op Borneo, die gaarne iets over het vroeger leven van een handig orang-oetang-wijfje wilde weten, dat eeni- gen tijd in zijn bezit was, droeg op zekeren dag een waschmand met katoenen goed voorbij het dier, dat op het erf hem aan hield en naar de mand greep. Zij hurkte daarmee op den grond neer en begon met alle teekenen van verstandig plichtsbe- wustzijn het katoenen goed in te zeepen, tusschen de vuisten te wrijven en in het water te spoelen. Dit proces herhaalde zij een paar maal, tot volgens haar meening het goed schoon was. Toen pakte zij het goed aan beide einden en wrong het vak kundig uit, tot er geen enkel dropje meer uit wilde komen. Nu nam het dier een punt tusschen de tanden en streek het goed glad. Tenslotte verliet het de schaduw, waarin zij gedurende het geheele proces bescherming gezocht had en legde het stuk goed in de zon te drogen! Nu was het voor den dierenvanger geen kunst, zich de jeugd van zijn orang-oetang voor te stellen. Hij had reeds verschillende keeren gezien, hoe vrouwen der inboorlingen naast haar kind een aapje verzorgden. De betreffende echtgenoot rekende erop, dat een Europeaan eenmaal voor goed geld het dier van hem koopen zou. Zeker had de aap, die zoo'n liefhebberij in de wasch had, zijn jeugd in den kring van een Dajak- familie doorgebracht en van zijn mensche- lijke pleegmoeder het wasschen afgekeken. In ieder geval kon hij het even goed als de Dajak-vrouwen. Dc geschiedenis der Pinkertons. De moordaanslag op Abraham Lin coln. Het is thans ongeveer honderd jaar gele den, dat de later zoo beroemd geworden Al lan Pinkerton reeds als jongen van 10 jaar op eigen beenen meost staan. Bij arbeiders relletjes in Glasgow was zijn vader, een poli tieagent, kreupel geslagen en geschopt. De jongen werd eerst loopjongen, daarna kelder meester. Maar de omgang met het druiven nat bracht hem niet tot de zachtmoedigheid, die volgens het woord van den dichter zelfs kannibalen uit 't druivenbloed drinken, want Allan werd een fanatiek radicaal-socialist. Toen hij 23 jaar was, vertrok hij naar Cana da, en in Amerika ging dan ook eenigen tijd later zijn geluksster op, zooals Rowan in de „geschiedenis der Pinkertons" vertelt. De carrière van den grooten detective be gon, toen hem een arrestatie van een be- ruchten valschen munter gelukte. Het geld was buitengewoon handig nagemaakt en vol gens bekentenis van Pinkerton zelf, had hij toentertijd een harden strijd te voeren met de bekoring, die hem bij het zien van zooveel geld overviel. Maar hij overwon zichzelf en leverde de heele geldbuit af, waarop hij tot onder-sherif benoemd werd. Hij had toen het geluk hoogmogende beschermers te vinden. Invloedrijke mannen van de spoorwegmaatschappij spoorden hem aan, zelfstandig te gaan werken. En men droeg nu den particulieren detective de be waking van het bedrijf op, dat in dien tijd door misdadigers van allerlei soort voortdu rend bedreigd werd. Dank zij zijn groote arbeidskracht, zijn onomkoopbaarheid en zijn tooneelspelersta- lent, bleek hij voor deze moeilijke taak in het uitgestrekte nieuwe land buitengewoon geschikt. In den Amerikaanschen secessieoorlog werd Pinkerton een gewichtige taak opgedragen n.l. de bewaking der spoorlijn van Washing ton naar het Noorden. Allan maakte een huis met vier ingangen in Baltimore tot zijn „hoofdkwartier" en hier gelukte het hem ook een moordaanslag op den nieuwgekozen president Abraham Lin coln te verijdelen. De oorlog was toen nog niet uitgebroken. Om de onlusten niet uit te lokken, wilde men de arrestatie der rebellen, die van plan wa ren, gedurende de feesten in Baltimore een rooftocht te ondernemen en in de drukte den moord te plegen, vermijden. Abraham Lin coln was van alies op de hoogte gebracht en voelde zich tegen deze beproeving van zijn zenuwen voldoende opgewassen. Onder voor wendsel, dat hij hoofdpijn had, verwijderde hij zich van het feestbanket in Harrisburg en reed heimelijk in den gereedstaanden ex- pressetrein naar Philadelphia. De mannen, die den aanslag zouden plegen in Baltimore, wachtten echter tevergeefs op berichten, wanneer hun slachtoffer aan zou komen. De voorzichtige Pinkerton had alle telegraaf- leidingen bij Harrisburg door laten snijden. Later verlegde Allan Pinkerton den hoofd zetel van zijn werken naar New York. Zijn zonen Willem en Robert stonden hem ter- Bijzonderen roem verwierven dezen door hun strijd met Adam Worth, den Napoleon onder de inbrekers. Deze wist zich 25 jaar lang aan een al te scherpe vervolging -te onttrekken en deed dit met de bedreiging, dat hij het Gainsborough-schilderij, van ede hertogin van Davonshire, dat hij in Londen gestolen had, zou vernietigen, indien men hem in het nauw dreef. De misdadiger y4st dan ook het aardig sommetje van 'A mil- lioen voor zijn ouden dag te redden en ;I?ij stierf een vreedzamen dood. Maar de Pip- kertons wisten toch het gestolen schilderij weer aan de rechtmatige eigenaars terug te bezorgen. Den vader vair het beroemde detectiven- gezin was een rustige levensavond ge gund. Hij schreef zijn mémoires. Deze be stonden uit 18 deelen, ieder van 600 blad zijde. Bovendien liet hij ruim 1J4 millioen gul den na in contanten. De gladheid. De gladheid heeft in He'èmstede geen ernstige ongelukken ver oorzaakt. Op de Adriaan Pauwlaan slipte eed motorrijder. De motor kwam terecht te- geft een boom. De berijder kwam er zonder letsel af. Alleen zijn motor werd beschadigd. Op de Camplaan had een botsing plaats tus schen twee auto's. Doordat een autobestuurder moest rem men, geraakte zijn voertuig aan het glijden, waardoor het in botsing kwam met een auto, koinende uit tegenovergestelde richting. Bei de" auto's werden licht beschadigd. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. A.N.W.B.-avond Zooals uit een adver tentie blijkt, zal de A.N.W.B., Toeristen bond voor Nederland, Zaterdag 9 Jan. een bondsavond organiseeren, bestaande in een expositie van het bondswerk en bondsuit- gaven, een lezing en de vertooning van een serie met zorg uitgekozen lantaarnplaatjes. Dat de A.N.W.B. een instelling van al gemeen nut is en eigenlijk de vriend van iedereen, die het toerisme beoerent, hetzij per auto, fiets, motor, trein, boot ,te voet of te paard. van iedereen ook, die deel neemt aan het verkeer op de wegen, mag al gemeen bekend worden geacht. Maar het is toch goed, dat de A.N.W.B. zich in verschillende plaatsen komt vertoo- nen, omdat zelfs de leden niet alles weten van het omvangrijke Bondswerk, dat in het algemeen belang en in hun belang tot stand is en wordt gebracht. Iedere toerist en weggebruiker vindt zijn belangen bij den ANWB. veilig. Wanneer men aan hes eind van het jaar zijn blik laat gaan ever de memorabilia welke 1931 op het gebied van beurs, finan ciën, economie en politiek heeft opgeleverd, dan ziet men slechts weinig fraais. Het onderstaande globale overzicht van het koersverloop van een aantal fondsen toont aan, dat vooral in de laatste helft van hét jaar de daling zulke afmetingen heeft aan genomen, dat gerust van een ramp gespro ken mag worden. De markt voor aandeelen en buitenlandsche obligaties is vrijwel ge heel ontwricht, terwijl ook de koersen van binnenlandsche obligaties het algemeene wantrouwen in de toekomst weerspiegelen. (Zie onderstaanden staat)*. De lange duur van de crisis heeft overal groote ontmoediging teweeggebracht en men kan er zeker van zijn, dat het gros der beursmenschen met verlangen naar het einde van dit jaar heeft uitgezien. Nog steeds is men bezig te speuren naar de oorzaken van de crisis en omtrent dit punt heerscht de grootste oneenigheid. De val van den Engelschen financier Hatry en van de door hem uit den grond ge stampte millioenen-maatschappijen, die op een on-reëele basis bleken te berusten, is het sein geweest voor een depressie, welke langzamerhand de geheele wereld is gaan omvatten. Het wantrouwen was ge wekt, de déroute begon, het rollende bal letje werd grooter en grooter en sleepte ten slotte alles mee in zijn vaart. En nu, ruim 2 jaar nadien, zucht de wereld onder een crisis van ongekende hevigheid. Ontzaglijke voorraden goederen, artikelen en produc. ten, aan welks totstandkoming vóór eenige jaren nog met koortsachtigen ijver werd gewerkt, blijken volslagen onverkoopbaar en onverbruikbaar te zijn. Meer dan twintig millioen arbeiders werden uit. geschakeld uit het productie-proces en met hen verdween tevens de koopkracht van evenzooveel afnemers. De reeds on verantwoordelijk hoog opgedreven lasten van staten en gemeenten stegen dienten. gevolge nog meer en resulteerden In een algemeen wantrouwen in hun voorheen als goudgerand beschouwde obligaties. Poli. tieke onrust over vrijwel de geheele be schaafde wereld en volledige ontwrichting van het internationale geldverkeer ten gevolge van politieke betalingen van voor. heen onbestaanbaar geachte grootte ver. ergerden den toestand. En nu, aan het eind van'1931 is er een chaos, zoo groot, dat men werkelijk niet begrijpt hoe en waardoor de orde en de rust weer moeten terugkeeren. Vele men- schen hebben het gevoel, dat er tets heel ergs gaat gebeuren, waarvoor zij een on bestemde vrees hebben. Soms lijkt het alsof men op een algeheele verandering van het wereldbeeld wacht, op een plotse, lingen ommekeer in de mentaliteit der menschen, op een reusachtige revolutie. Merkbaar is de spanning. Het heeft geen zin dit te ontkennen en ons wijs te maken, dat er eigenlijk nergens gevaar bestaat. Wanneer men zijn ooren en oogen niet sluit, dan is een groote hoewel nog dik. wijls bedekte onrust overal merkbaar. En inderdaad, is het onmogelijk, dat de achter ons liggende tijd van grooten, on begrijpelijk grooten technischer, vooruit gang en van nog veel grooter moreelen achteruitgang de kiemen heeft gelegd voor een nieuwen tijd van radicaal gewijzigde verhoudingen? Niemand weet hoe de loop der geschiedenis zal zijn. Het is zeker niet aangenaam op den laat. sten dag van het jaar dit triestig wereld, beeld aan zijn oog te laten voorbijtrekken. Maar de bestudeering van het verleden heeft steeds gegolden voor een onge ëvenaard hulpmiddel bij verdere ontwikke ling. Men kan er uit leeren, welke de ge. maakte fouten zijn en welke gevolgen zij hebben gehad. En tevens ziet men dat, hoezeer het wereldbeeld in den loop der tijden ook moge zijn veranderd en hoe hard en zwaar de perioden der economi. sche, maatschappelijke of politieke wisse lingen dikwijls ook zijn geweest, de na tuurlijke arbeidslust en arbeidskracht van den mensch steeds weer opnieuw welvaart hebben weten „e scheppen. Van nature streeft de m isch immer naar maatschap- peljjken vooruitgang, naar verbetering van zijn welvaartstoestand. En daarom is het dikwijls vreemd te hooren hoe aan de ar. beidende klasse wordt verweten, dat zij haar levenseischen hoog heeft opgevoerd. Ten eerste is dit haar goed recht en ten tweede vormt het een stimulans voor den arbeid. Geen ware en werkelijk algemeene welvaart ls zonder dit denkbaar. De tijden, waarin men reeds van welvaart sprak, waarin een gering aantal in een onderne ming financieel geïntertsseerden een be vredigend aandeel in de winst ontving, terwijl de arbeiders, die belangrijke factoren voor den gang der onderneming, dikwijls ternauwernood de kosten der meest nood. zakelijke uitgaven voor levensonderhoud konden dekken, deze tijden zijn voorbij, Maar nog niet heeft de wereld zich geheel aan deze zeer gewijzigde inzichten en eischen aangepast. En wanneer de tee. kenen niet bedriegen, zijn nog zeer in. grijpende wijzigingen op komst in de ver houdingen, welke tusschen ondernemers en arbeiders bestaan. rie geheele ontwikke. lingsgang van het maatschappelijk leven wijst reeds in de richting van een streven naar nivelleering der economische verschil, len, welk streven uiteraard van de minst bedeelde partij uitgaat Het ziet er naar uit, dat de komende tijd een tijd zal zijn van grootsch opgezette intrnationale rege lingen, regelingen van productie, van con sumptie, van arbeidstijd, van arbeidsvoor, waarden, van winstverdeeling. Het achter ons liggende tijdperk heeft maar al te zeer bewezen hoe individualisme en nationa. llsme verwoestend op orde, rust en wel vaart hebben geverkt. Slechts sociale rechtvaardigheid en internationale samen werking zullen in staat zijn de gevolgen van deze ernstige fouten te herstellen. Rg. 5% Nederland.... 4% idem 1916 5% Indië 6% idem in 7% Fr. SS. 1927 5% Amsterdam 4% Amsterdam 7% D. Kali Synd. 7% Zeiss 5% H.V.A 8% Augustiness. 7% Ruhrverb. 5 j. V/2% South. Pac. 4% Union Pac. 7% San Paulo.... Januari 102% 100% loot >1, 103% i°3% 100% 97% 98 IOO 101% 97 99% 98% 99 83% Februari 101% 102 101% ■74 103% 103 101% 99 98% 99 102% 97% 99 100% 99% 82 Kolon. Bank 130 139% Calvé Delft 80 99 Philips 180 228 Anaconda 62% 68 Bethl. Steel............ 52 53% Cit. Service 16% 18 Kon. Olie 287 299 Adam Rubber 100 104 H.V.A. 317 364 Oude Deli 223 258 Maart 102 102 xoi 104 102% 100% 98% 101% 99% 102 ;98 99% 100% IOO 82% 145 100% 228% 86% 69 19 290% ixx% 386% 290 April 101% 101% 101% 104 104% 100% 99 104 103 103% 100% 100 99 IOO 85 136% 110% 232 68 59 18% 28i3/|. 94% 377% 255% Mei 101% 101 101% 102% 104 100% 97% 104% 104% 102% 100% 100% 95% 101% 80 IOO 106 208 62% 48% 15 255 77 315 264 Juni 101% 101% 101 103 103% 100% 98% 100% 103 104 99% 99% 94 xoi 99% 92 in 45% 40% 10 197% 72 284% 250% IOI I02s4 IOI 103% 103% IOO IOO 100 103 V2 104 99% 95% 101 81% 121 99% us 58% 52r 12' 243 Augustus Sept. 102 103 101% 102% IOO IOI 102% 101% 102 103% afgelost 98 98% 79 85% 8o 90 104% 105% October November Dec. 101% 101% 101 96% 87% 72% 96 90 71 IOO 95% 87% 67 IOI 80 52 60% 92 94 87 94% 88% 74% IOI 101% 97 83 103 90 71 83% 68 58 78 73% 59% 52 49% 31 39% 40% 29% 9% 10% 6% 204 175% 140 75 63% 46% 305 256% 185 203 195 162 81% 65% 77 99 66 93 75 9i 59 68% 63% 7i% 33% v% 83% 45 65 101 63 90% 67 92 48 66% 56% 90% 29% 26% 6% 27% 7% 134% 124% 55% 196 184% Afschaffing der misdaad. 2 Januari. De wetenschappelijke be richten in de bladen geven alle hoop tot de verwachting, dat de misdaad nu weldra zal worden afgeschaft. Dat zit zóó: We hebben allen slechte instincten. Die krijgen we bij onze geboorte mee. Om tot uiting te komen moeten deze instincten zich bedienen van het z.g. vegetatieve of sympathische zenuw stelsel. Dit staat in verbinding met de endo crine klieren, en prikkelt deze, waardoor be paalde zonderlinge stoffen, de hormonen, worden afgescheiden, die, in de bloedbaan opgenomen, de misdadige handeling doen ontstaan. Simple comme bonjour. Zoo klaar als 'n klontje. Het verbaast me alleen, dat men er niet eerder op is gekomen. Ik had het trouwens al vermoed. Niet de man die in de gevan genis zit (zeggen de mannen van de weten schap) is de misdadiger, maar zijn endocrine klier en zijn hormonen. Als alle hormonen worden opgeruimd, is er dus geen misdaad meer, en dan kan er in de gevangenissen worden plaats gemaakt voor Amsterdamsche winkeliers, die op Dinsdagmiddag openblij ven, want tot dergelijke excessen kan men ook zónder hormonen vervallen. Als u nu voortaan 's avonds op een don keren weg loopt en u komt eenpatiënt tegen, die u met een ploertendooder op uw hoofd timmert en u uw portefeuille ont rukt, wees dan niet zoo ouderwetsch om een politieagent te roepen, maar haal een dokter. Zorg ook, dat er altijd een telefoon naast uw bed staat: hoort u een inbreker ln uw woning, bel dan direct uw huisarts op en zeg hem, dat u een gast hebt, die last heeft van zijn hormonen. Ge doet er een goed werk mee! Merkt u, dat u bij het invullen van uw belastingbiljet neiging hebt om den fiscus te benadeelen, laat er dan geen gras over groeien; u kunt beter dan strijd aan binden met uw endocrine klier dan met den belastinginspecteur. U hoeft u er niet voor te geneeren; er is geen misdadige aanleg meer, er bestaat nog slechts: klierachtigheid. Niemand hoeft er zich ook meer op te ver- hoovaardlgen, dat hij geen dief, inbreker, moordenaar of winkelsluitingsovertreder is, een portie meer hormonen had u tot op lichter kunnen maken. (Tusschen haakjes, zou het nu ook niet verstandig zjjn, als de minister van Justitie alle z.g. misdadigers die nog vrij rondloopen, liet weten, dat niemand hun een kwaad hart toedraagt, maar dat de Staat zich alleen maar ongerust maakt over hun gezondheid?) Gevonden voorwerpen. Gevonden en te rug te bekomen bij: Veen, Zijlweg 288, Haarlem, een doublé ring met steen; A. M. Stut, Zij-Zijlweg 14, Haarlem; een hon denzweep; Bijkantoor Twentsche Bank Bloemendaalscheweg Bloemendaal, een vulpen; Bierens de Haan, Slingerweg 2. Aerdenhout een pakje met inhoud: P. v. Altsna, Stolberglaan 7, Aerdenhout, een hondenriem: J. B. Heuperman, Prins Hen driklaan 118, Overveen, een autoband op velg; W. A. v. Ooyen, Lage Duin en Daal- scheweg 9 b, Bloemendaal, een crick van auto; W. Eichhorn, Middentuindorplaan 17 Overveen, een cJntuur; de Boer, Iepen laan 56. Bloemendaal, een imitatie collier; Akersloot, Zandvoortschelaan 160, Heem stede, een zilveren speld; G. Zwarteveen, Lage Duin en Daalscheweg 15, een klut; Zwemmer, Kennemerstraat 9 F. rood Haar lem, een dames handschoen; A. L. "ïuijser Dr. Bakerlaan 27. Bloemendaal, e<ri paar wanten; J. v. d. Winde, H. Roozenlaan 25. Haarlem een liniaal: D. de Vos. Kinheim- weg 69. Bloeuiendaal, een voetbal; Kesting Platanenlaan 85. Bloemendaal, een dames handschoen; J. van Poeteren, Kerkhof straat 12 zw. Haarlem, een gele regenpijp; Politiepost Aerdenhout, een lens van auto lantaarn. een rinderportemonnaie met in houd, een dameshandschoen, een zwarte damesparapluie, een huissleutel; Bureau van Politie Overveen, een ijzeren staaf, 1 handbeschermer van rijwiel, een broche, een damestaschje waarin kerkboekje, een dameshandschoen, een rijwielbelasting- merk. Gevraagd een bekwaam Op de hoogte met de broodbakkerij genieten de voorkeur, liefst gehuwd. Brieven onder no. 11270, bur. van dit blad a 1.50, houten led. 2.50, rol vloerzeil 2.Gierstrasit 28, Haarlem. ALVANOS, osize prima 6 cents sigaar, niet duur en toch lekker Voor Ha.arlem: J. JACQUES - ZIJLSTRAAT 54 Urnuiden-Oost: G. KNAPE - IEPENSTRAAT P. W. ROEMEF Sigarenfabriek Beverwijk. met 5 kamers, voor- en achtertuin, huurprijs 36 per m. Van 't Hofstraat No. 41. Te bevr. P. CREEMERS, Olieslagerslaan No. 3. STADSRITTEN VANAF 60 CENT GARAGE v. d. PEYL Lange Molenstraat 6 die nog een cursus in NAAIEN en KNIP PEN willen volgen en hun eigen kleeding wenschen te maken, gelieven zich vóór 5 Januari 1932 aan te melden 3IOIOIOIOIOIOIOIOIOIOIOIOIOIOIOIO ju ucci. :aai na r.: 1.1 rteeren wat L' tiet vorig Jaar meet winst gemaakt? Natuur lijk. dat kan ook niet anders. Adverteeren doet verkoopen! ..v;< \V'\v V -'4 1 j1 -,1 V- y>.%; V' Jt - ,v V- - ..«'vV ..V,V< "re tg ie aa Een Opruiming van beteekenis

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 7