r Laatste Nieuws De Leidsche Courant Stofzuigerhuis MAERTENS Informatie Cheque-koersen Amsterdamsche Beurs 1 HERINGA WUTHRiCH, HAARLEM ELECTR1CITEIT Agenda 6 Januari De niet gesloten spoor- boomen aan de Kleverlaan Priesterjubilea in 1932 HERZIENING VAN VERSAILLES? Polemiek in de Fransche Bladen MINISTERIE VAN WATERSTAAT s is voor LEIDEN en OMSTREKEN het aan gewezen DAGBLAD voor AD VERTEN TIEN ONGERUSTHEID OMTRENT DEN TOESTAND VAN MA GIN O T OOK GANDHI'S PLAATS VERVANGER GEARRESTEERD Een vrouwelijk Amerikaanscb x. Hulpbataljon. ARRESTATIEBEVEL TEGEN ALLE CONGRESLEDEN Twee jaren gevangenisstraf voor Nehroe De Commissie van het Al-Indische Con gres is na ue arrestatie van Uandhi on wettig verklaard. Deze door Gandhi inge stelde commissie omvatte de leiders der Indische revolutionnaire beweging. De arrestatie van talrijke andere congreslei ders wordt verwacht Waarschijnlijk zal de regeering alle eigendommen van het Con gres met inbegrip van de gebouwen in be slag nemen en den congresleden alle voor rechten te ontnemen. De Engelsche politie beambten in alle Indische steden zijn in het bezit van arrestatie-bevelen, waarbij zij gemachtigd worden ieder congreslid te ar resteeren. STADSNIEUWS Agenda 5 Januari Geen schuld bij den overwegwachter? „De „Mittovos' Gouden huwelijksfeest DE DIENST DER P. T. T. Geen crisisinvloed op den postchèque- en girodienst BURGERLIJKE STAND HEEMSTEDE GEMENGD NIEUWS Benzine-vat ontploft Jongen een voet afgereden DOOR DE ELECTRISCHE STROOM GEDOOD TRAGISCH ONGELUK PAARD CP HOL GESLAGEN a s VRAAGT PROEFEXEMPLAAR Barteljorisstraat 16 - Tel. 10756 VAMPYR stofzuigers f 105.- SPORT EN SPEL SCHAKEN Het toumooi te Hasting 20% 191/5 2%, 8%, 36% 62 95 7% 108% 67 1%. 2 <7 1733% 6% 373/4 26.40 PARIJS, 5 Jan. (V.D.). In den toestand van den Fransohen Minister van Oorlog Ma- ginot is gisteren een verergering ingetreden. Laat in den avond bleek uit een onderzoek, dat de galaandoening, waarvoor men vrees de, een feit was geworden. In verband hier mede moest het voornemen van den Minis ter om zich aan een operatie te onderwer pen, worden opgegeven. -MM- M PATNA, 4 Jan. (Reuter). Baboe Rajen- dranath Prasas, die pas is aangewezen als voorzitter van het Nationaal-Indisch Con gres, is heden gearresteerd. De autoriteiten treffen maatregelen, om in de verschillende deelen van Indië ver gaderingen en manifestaties van de aan hangers van Gandhi te verhinderen. Te New-York heeft mrs. Sailandranath Ghose, de echtgenoote van den voorzitter van het Indisch Nationaal Congres der Vereenigde Staten, die sedert den oorlog in ballingschap verkeert, het plan bekend ge maakt tot aanwerving van een bataljon Amerikaansche vrouwen, om haar naar In- dië te vergezellen en haar bij te staan in den strijd voor de onverwijlde onafhanke lijkheid van Indië. Mrs. Ghose zeide nog, dat Gandhi haar had verzocht, den Amerikaanschen invloed ten behoeve van het Congres te winnen in len aanstaanden strijd. De Indische regeering heeft etgelijk met de vier nieuwe Noodverordeningen een verklaring gepubliceerd. Hierin wordt o.m. medegedeeld, dat Gandhi er de voorkeur aan heeft gegeven den weg der verwoesting ie volgen. GrOöte massa's "Van het Indische volk zijn niet tevreden met de politiek van Gandhi, aldus wordt verder verklaard. Te Bombay heeft Maandag een groote processie plaats gehad van congres-aan hangers, die eindigde in een massa-meeting, waarin een zeer scherpe boycott wordt ge- eischt van Britsche waren. Het provinciale congres van Bombay is ontbonden. Er is een krijgsraad gevormd die congres-vrijwilligers werft. De regeering van Bihar heeft het pro vinciale congres aldaar onwettig verklaard en de zestien leden gearresteerd. Jawrahal Nehroe, de vroegere president van het All-Indische Congres en thans lei der van de extreeme congresleden, is ver oordeeld tot twee jaren gevangenisstraf en een geldboete van 500 roepyen. Vier dooden bij Lawine-ongeluk Naar uit Bregenz (Vorarlberg) wordt ge meld, werden in de Hochalppas bij Hoch- krummbach vier Duitschers door een lawine overvallen en gedood. De lijken konden alle worden geborgen. De verongelukten zijn jongelui uit Neurenberg en Stuttgart Gebouw „St. Bavo". Haarlemsche In koop Combinatie, 8.30 uur „St. Cae- cilia", 8 uur „Zang en Vriendschap", 8 uur Rechtskundig Bureau, 8.30 uur Kraamverzorging, 23 uur Bestuur ,,St. Jozef", 8.30 uur. Bestuur „Onder ling Belang", 8 uur Bestuur Grafische Bond, 8 uur. Hotel „St. Jan". Ledenvergadering Bond van Techn ci „St. Bernulphus", 8 uur. Rembrandt-Theater „Viktoria und ihr Husar" en variété, 7 en 9.15 uur. Palace Cinema „De Slag bij Badêmünde" en variété, 8.15 uur. Alleen voor volwas senen. Luxor-Theater „Zijn Dubbelganger" en variété, 8.15 uur. Gebouw van de Kanier Vergadering Ka mer van Koophandel. 7.30 uur. Gebouw „St. Bavo". Kindermatinée R. K. Vrouwenbond, 2J4 uur. „Kunst na Ar. beid", 8 uur. Bestuur Bouwvakbond, 8 uur. Haarlemsche Inkoop Cccnbinatie, 8 uur. R. K. Bevolkingsbureau, 8 uur. Vak. afdeellng 4 Spoorwegpersoneel, 8 uur. Stadsschouwburg. Kon. Ver. Het Ned. Tooneel, JD,e klop op de deur", 8 uur. Rembrandt.Theater „Viktoria und ihr Husar? en varitété, 7 en 9.15 uur. Palaca Cinema „De Slag bij Bademiin. de" en variété, 8.15 uur. Alleen voer volwas. senen. Luxor.Theater „Zijn Dubbelganger" en variété, 8.15 uur. Personalia Bij ministeriesle beschikking is de inspec teur der ólrec:e belastingen enz. C. M. Hoo- lenburgh, hoofd van de inspectie der directe /elastolngen tt Nijmegen, 1ste afdeeling, rplaatst naar Haarlem en aangewezen als oofd van de inspectie der directe belastin- oen, invoerrechten en accijnzen, alhier. Naarw ijv ememen, zou betreffende het geval van het niet tijdig neerlaten van de spoorboomen aan de Kleverlaan, den over. wegwachter geen schuld treffen. Hij zou na melijk wel op Ijd de boomen neergelaen hebben, doch door he weigeren der kettin gen zou de functionneering der boomen be lemmerd zijn geweest. Verder zou hi) de menschen, die wilden passeeren, gewaar, schuwd hebben. Intusschen is de zaak in nader noderzoek. Machine 5 Waardeerende beoordeelingen. De laatste afl rvering van het geïllustreer de maandblad „Sint Antonius" bevat o.m. een bespreking van de van 10 tot 25 Octo ber te Haarlem gehouden missietentoonstel ling. De beoordeeiing, die in zeer waardee rende termij gesteld is, besluit als volgt: „In één woord: „de „Mittovos was een tentoon stelling, zooals we er, alles bijeen genomen, nog geen hebben meegemaakt en er mis schien ook nooit meer een zullen meema ken." Ingenieur André Grosjean schrijft in „La revue de 1' Aucam" een zeer waardeerend artikel, waarin hij de „Mittovos" in alle opzichten zeer geslaagd noemt. Vandaag herdenkt het echtpaar A. H. de Zwart,C. J. de Zwartde Groot, wonende Amsterdamstraat 30 rood, den dag waarop het vóór 50 jaar in den echt werd verbon. den Alles is gedaan, om dezen dag voor de oud. jes tot een onvergetelijke te maken. Aller eerst is vanmorgen om 7 uur ni de parochie, kerk van den H. Joannes den Dooper een gezongen H. Mis gecelebreerd. De heeren geestelijken der parochie hadden hun be middeling verleend, waardoor het voor de ju. bilarissen mogelijk was per auto van en naar de kerk te gaan. Door de buurtbewoners waren spontaan gelden bijeen gebracht, waarvoor een mooi cadeau voor het gouden echtpaar gekocht was. Ook de heeren kapelaans hebben den heer en mevrouw De Zwart een cadeau overhandigd. Voorts heeft hen ie aan feliciaies en ca. deaux onbroken. Evenals vorige jaren heeft gisterenoch tend de directeur-generaal der P. T. T. ir. M. H. Damme, ter gelegenheid van de jaar- wissling een rede uitgesproken in tegen woordigheid van directeuren van de onder- deelen van het bedrijf, chefs van afdeelin- gen, vele ambtenaren van het hoofdbestuur en eenige vertegenwoordigers van kantoren in andere steden. De heer Damme herdacht met eere wij len den heer Pótt, scretaris van dn Post- raad, die in het afgeloopen jaar is heen gegaan, en constateerde met leedwezen, dat een andere leidende figuur in ht bedrijf, de juridische adviseur mr. Blink, wegens ziek te verhinderd was aanwezig te zijn. Er is, zoo vervolgde spr. o.m., in de be trekkelijk ongunstige omstandigheden, waaronder wij thans leven, veel, wat niet opwekend is, maar dat neemt niet weg, dat wij in het P. T. T. bedrijf daaronder niet gebukt behoeven te gaan, integendeel, we kunnen ons op ons best gevoelen, wanneer we de kracht bezitten alle moeilijkheden te overwinnen. In goede dagen zijn we geneigd, bezwaren van economischen aard te licht te schatten, in moeilijke dagen is men critischer gestemd. Bij het P.T.T.-bedrijf is wellicht ook in ge noemde perioden een aantal factoren te hoog aangeslagen, doch over het algemeen is er steeds naar gestreefd een snelle wijze van werken te doen gepaard gaan met so berheid en met een juiste behoeftenbevde- diging, om de aantrekkelijkheid van de P.T.T.dienstsn voor het publiek zooveel mo gelijk te vergrooten. Van alle zijden heeft spr. zeer veel mede werking ondervonden bij zijn pogingen om ook in dezen moeilijken tijd het evenwicht tusschen dienst- en personeelsbelangen te handhaven en hij gelooft, daarin wel te zijn geslaagd. We zullen verschillende dingen, die in het belang van den dienst zijn doch in het nadeel van het personeel, nog moeten doorvoeren. Zoo zal ten aanzien van over plaatsingen minder toegeeflijk dan vorige jaren moeten worden gehandeld en meer dan tevoren rekening ermee moeten worden ge houden, dat de dienst zich uitstrekt over het geheele land. De moeilijkheden welke zich op onzen weg voordoen, zullen we hebben te beschouwen, als een onweer of storm op zee, waarbij noch de kapitein noch de bemaning ongerust zijn over het schip zelf, dat zijn koers weet te behouden. Spreker eindigde met de beste wenschen aan het personeel. De heer J. Lazonder, directeur van den Postchèque- en Girodienst beentwoordde de rede van den directeur-generaal en herin nerde aan het woord van ir. Damme een jaar geleden, toen deze den wensch uitte, dat in de toen reeds moeilijk geworden om standigheden de ambtenaren zouden mogen blijven wat zij waren. Welnu, aldus spr., die wensch is in vervulling gegaan. Wat in het bijzonder den giro-dienst be treft, deze heeft van de crisis tot nu toe geen nadeel gehad. Er kwamen in het afge loopen jaar 22.00 nieuwe rekeningen bü en er werden 6% millioen boekingen meer ver richt dan in het jaar te voren. Het saldo is hooger dan voorheen en het bedraagt 122 millioen voor de particuliere rekeningen en met inbegrip van 't Rijk zelfs 156 millioen. Oe reserve is gestegen tot ruim 8% millioen. Er is gemiddeld een grooter aantal kleinere rekeningen gekomen. De 6'A millioen boe kingen méér werden met nog minder per soneel verricht dan in het jaar tevoren. Sinds 1925 ic het personeel met slechts 15 pCt. vermeerderd, terwijl het verkeer met 175 5pCt. toenam. Wanneer een zaak een maal loopt, dan blijkt wel, dat men zonder personeelsvermeerdering nog heel wat werk erbij kan nemen. Ten opzichte van de buitenlandsche geld- vehoudingen had ook de girodienst vele moeilijkheden te overwinnen en misschien zullen er in 1932 nog meer moeilijkheden moeten worden overwonnen dan in 1931 ge schiedde. Namens allen dankte spr. den directeur, generaal voor de geuite wens-hen. (Ongecorrigeerd). Geboren: 31 Dec. z. van J. Huurman- Praag; 1 Janz. van A. P. Esmeijer—Kieft; z. van S. van den Enghvan der Bent; d. van Kè Lenaartsten Hoonte; 2 Jan. d. van A. KoomSchaap; z. van I. P. HartGraft- diljk; 3 Jan. d. van A. A. van Aken—Offen- berg; d. van P. KrinsMoerman; z. van M. Eè Webervan Es; z. van en. H. Schou tenMeiland; 4 Jan. z. van S. F. M. Brakel Krijnders. Overleden: 1 Jan. A. P. A. Kroef—Ram, bonnet 68 j., Stolbergstraat; 2 Jan. L. Borst 72 j„ Kleverlaan; M. Jè van VelzenHem. ker 67 j., Leidschestraat; Aè Cè H. Moole- naar 80 j., Koudenhorn; J. Smit 77 j., Korte weg; 3 Jan. C. Böhm, 69 j., Kamperlaan; J. W. M., 8 d„ z. van J. M. Willemse, Besoeki- straat. Hieronder laten we nog eenige namen volgen van Nederlandsche priesters, hier te lande, in het buitenland en in de mis. siën werkzaam, die in den loop van 1932 een jubileum hopen te vieren. REGULIERE GEESTELIJKEN EN MISSIONARISSEN Orde der Paters Augustijnen 25 jaar priester: 10 Augustus P. N. (Theodoras) Vlaam, geb. te Zwaag, rector Lyceum te Heerlen. Orde der Paters Carmelieten (Oss) 25 jaar priester; 25 Mei: P. Mauritius Lans, geb. te Haarlem, Missionaris te Mogy das Cruces (Brazilië). KLOOSTERJUBLEA 40 jaar; 27 September: P. Cypr. Verbeek, geb. te Hoorn, prior te Oss; 25 jaar: 30 September: Br. Donatus v. Rossum, geb. te Haarlem, te Oss. Orde der Eerw. Paters Franciscanen 50 jaar priester. 25 Maart: P. Thomas Sanders, geb. te Haarlem, te Nijmegen (H. B.); 25 jaar priester: 13 Maart: P. Ambrosius Koomen, geb. te Wognum, assistent te Megen (H. A.). Sociëteit van Jesus (Paters Jezuïeten) 50 jaar Jezuïet: 26 September; Pater G. Bloetjes, geb. te Assendelft 21 Nov. 1853, kapelaan te Rotterdam, Westzeedijk; Broeder V. van Rhijn, geb. te Noordwijk 10 Aug. 1859, Huize Mariëndaal bij Grave. Congregatie der Paters Redemptoristen 25 jaar priester; October; Pater Dan keiman, geb. te Weesp, lector te Nijmegen. 25 paar: 29 September: Pater W. Joncï- bloedt, geb. te Haarlem, missionaris te Roosendaal. Missionarissen van het II. Hart 25 jaar priester: 4 Augustus: rh. Rats. land, geb. te Schoonhoven, Driehuis; 12X, jaar priester: 3 October: Eerw. Pater Fr. van de Vrande, geb. te Den Hout, leeraar te Driehuis. 40 jaar; 17 October: Eerw, Pater Jos. Viegen, get), te Maastricht, oud-misslona,ris te Driehuis.. 25 jaar: 4 October: Eerw. Pater G. Pou- wels, geb. te Venray, Driehuis, Eerw. Pater P. Gulickx, geb. te Baane.Nassau, overste te Driehuis. Orde der Kruisheeren 40 jaar priester: 17 December: G. Alke made, geb. te Noordwijk, professor aan 't college der Kruisheeren te Hannut (Bel gië). Sociëteit der Witte Paters 40 jaar: 17 April: Broeder M. J. W. van der Meer, geb. te Kudelstaart, Aalsmeer N_H., Pau, Frankrijk. Orde der Paters Lazaristen 25 jaar priester: 25 Mei P. J. Revjmers, geb. te Ilpendam, missionaris te Hokow (China). Gongregatie der H.H. Harten (Ginneken) 25 jaar priester: 15 Augustus: Eerw. Pater Bonaventura Rengs, geb. te Haar lem, Ginneken; 12Yt jaar priester: Eerw. pater Ludgerus Appelman, geb. te Spierdijk, missionaris te Hawi Hawaii, Eerw. Pater Aurelius Lu. bach, geb. te Vleuten, assistent te Nibbix- woud (N.-H.). Congregatie van het AUerh. Sacra, ment (Brakkenstein) 12)4 jaar priester: 28 Augustus: P. L. H. Warmerdam, geb. te Oud-Schoten (Haar lem), Provinciaal voor Holland en Duitsch. land, te Baarlo (L). St. Joseph's Congregatie v. Mill Hill 25 jaar priester: 21 September: Father C. Schat, geboren te Akersloot, Alg. Procu rator te Rome. aOagp.z; za Congregatie der Prfesters Missio narissen van het Gezelschap van Maria (Montfertanen) 12jaar priester: 29 November: P. H. Jos. Sijstermans, geb. te Heerlerheide, mis. sionaris, Egmond aan Zee. 25 jaar: 2 Augustus: P. Aug. Hoppers, geb. te Beek (L:), missionaris. Egmond aan Zee, E. E. Paters Cistercienseps Trappisten (Trappistenklooster „Sion" Diepenveen) .25 jaar professie: 21 November: Pater N. Heems, geb. te Haarlem, magister con- versoram te Diepenveen, klooster „Sion". (Trappistenklooster O. L. Vrouw van Toevlucht) Zundert 25 jaar priester: 25 Mei: Pater A. Rooyers, geb. te Haarlem, Zundert. Orde der Paters Minderbroeders Conventneelen 25 jaar: 4 October: Pater Stanislaus van den Berg, geb. te Haarlem, Amsterdam. Congregatie Paters van den H. G-eect. 7 Juni: Pater J. van Dongen, geb. te Ben. nebroek, missionaris te Rombo, rang. Terr. 7 BJ3.A. De moord te Kerkdriel: Een deputatie van het Heemsteedsch politiecorps is heden, morgen naar Kerkdriel vertrokken om na. mens dat corps de laatste eer te bewijzen aan het stoffelijk overschot van wijlen den veldwachter Tap, daar op Oudejaarsavond om het leven gebrcht. Agenda 6 Januari Gevolgen van onvoorzichtigheid. Maandagmiddag is het 14-jarig zoontje van den heer Gr. Wassenaar te Noordwijk door een vreeselijk ongeluk getroffen. Hij was aan dei, Noorweg of Heereweg aldaar aan het spelen met een leeg benzinevat. Hij schijnt daarbij met een lucifer in het vat te hebben willen zien. Dit had tor noodlot tig gevolg, dat het vat uit elkander barstte, waardoor den jongen de rechtervoet zoo goed als afgemeden werd. Direct waren eenige omwonenden, leden van de Noordwijksche Reddingbrigade, en dr. Visser aanwezig. Na dat het ventje voorloopig verbonden was, werd het direct naa; het Academisch Zie kenhuis te Leiden vervoerd. Toen Maandagavond een begin van brand uitbrak in een zakkenpakhuis van de Olie- fabriek „Vrede" te Wccmerveer werd de 49. jarige machinist K. Huisman, wonende al daar, bij het inschakelen van de electrische brandbluschinrichting door den electrischen stroom getroffen. Hoewel men drie uur lang door middel van een zuurstofapparaat trachtte de levensgees ten op te wekken, moest de aawnezige ge neesheer tensloe den dood constateeren. De getroffene was gehuwd en vader van twee kinderen. Hetb egin van brand was spoedig gebluscht. Meisje verdronken Zondagmorgen begaf zich de dertig-jari ge dochter der wed. Smeets te Nieuwstadt reeds vroegtijdig ter kerke, teneinde nog Te Oud.Gastel mocrht de zoon van den steenkolenhandelaar B„ in gezelschap van twee zijner kameraden, paard en leegen wagen naar huis brengen. Het paard schrok op een gegeven oogenblik voor een auto en sloeg op hol. 't Behoeft geen betoog, dat bij de pogingen om het dier tot staan te brengen, de leidsels braken. De leege kolen, wagen botste tegen een melkkar, waardoor alle melkkannen tegen den grond geslingerd werden, en de drie jongens ook. Twee kwa men er met een melkbad af. maar een, de zestienjarige L. kreeg een der wielen over het lichaam en werd bewusteloos opgeno. men. Nadat eerste geneeskundige hulp ver leend was, werd opname in het St. Josephge. sticht noodzakelijk geoordeeld. PARIJS, 5 Dec. (Reuter). De bladen hou. den zich heden in hoofdzaak bezig met de kwestie van de definitieve schrapping der herstelbetalingen door de Fransche regee ring. Deze gedachte, welke reeds gisteren door de „Dépêche de Tculouse" werd gelanceerd, wordt thans door alle bladen aandachtig beschouwd. De „République" begroet deze gedachte met vreugde; het blad ziet in de verwezen, lijking daarvan \?an.*ieer Frankrijk thans zijn juridisch en moreel recht opoffert de bekroning der toenaderingspolitiek. Wij behoeven slechts te willen, zoo schrijft het blad, en wij kunnen de wereld redden. De „Victoire" verklaart: een herziening van het verdrag var. Versailles op alle pun ten, die onuitvoerbaar zijn geworden, incl de clausule van Duitschlands volledige ont. wapening, is een geste, die gedaan moet worden, wil alles in orde komen. „Oeuvre" meent zulk een stap te kunnen toejuichen, waneed hij geschiedt om de politieke atmosfeer ie zuiveren. Hij moet echter van de hand gewezen worden, indien hij alleen de belangen der Angel-Saksische crediteuren zou dienen. De „Volonté" houdt zich bezig met Duitschlands economische toestand en komt tot de conclusie, dat de tijd van halve maatregelen voorbij is. Intusschen wordt erop gewezen, dat Duitschland niets gedaan heeft cm een bankroet te voodkomen; zelfs wordt de vrees kenbaar gemaakt, dat Duitschland, na het schrappen der herstel, betalingen, met andere eischen voor den dag zal komen, als b.v. opheffing van den Danziger Corridor. Een deel der herstelbe talingen zou welbent gered kunnen worden, aldus het blad, indien een acoora werd be. reikt inzake ontwapening, de kwestie der Minderheden en der Oostelijke grens. Het blad van Ilerriot, „Ere Nouvelle" verlangt, dat een schrapping der herstel betalingen gepaard iaat met een schrap, ping door het Amerikaansche Congres van de oorlogsschulden en een schrapping door de particuliere schuldeischers van de „be vroren" eredieten. Tevens eisoht het blad Duitschlands ge. waarborgde toezegging tot een politiek van samenwerking en vredelievendheid. (Ongecorrigeerd). 8 Dec. 1931 no. 19. wjj wilheLMINA, bij de gratie Gods, Koningin der Nederlanden, Prinses van Oranje-Nassau, enz., enz., enz. Op de voordracht van Onzen Minister van Waterstaat van 4 December 1931 La C Afdeeling Vervoer- en Mijnwezen, tot aanwijzing van hetgeen voor het veriengen van goederensporen van km 1.040 tot km 1.790 van den spoorweg Haarlem—Uitgeest, tusschen het station Haarlem en de Kleyerlaan te Haarlem, met bijkomende werken moet onteigend worden, welke onteigening in het algemeen belang, krachtens de wet van 9 Juli 1931 (Staatsblad no. 297) word gevorderd; Gelet op de artikelen 10 tot en met 15 der onteigeningswet; Gezien het proces-verbaal van de zitting der commissie uit Gedeputeer de Staten van Noord-Holland, welke ingevolge artikel 10 dér onteigeningswet in de gemeente Bloemendaal heeft zitting gehouden, ten einde de bezwaren der belanghebbenden aan te hooren, nadat, aan de bepalingen der artikelen 11 en 12 dier wet was voldaan; Hebben goedgevonden en verstaan: Ten behoeve van het verlengen van goederensporen van ion 1.040 tot km 1.790 van den spoorweg HaarlemUitgeest, tusschen het station Haarlem en de Kleverlaan te Haarlem, met bijkomende werken zullen, ten algemeenen nutte, ten name van het Rijk, ter uitvoering van de wet van 9 Juli 1931 (Staatsblad no. 297) worden onteigend de eigendommen in de gemeente Bloe mendaal, aangegeven op de grondteekening, welke ingevolge artikel 12 der onteigeningswet ter inzage van een ieder heeft gelegen en vermeld zijn op den staat, bij dit besluit gevoegd. Onze Minister van Waterstaat is belast met de uitvoering van dit be sluit, hetwelk in de Staatscourant, de Stads-Editie der Oprechte Haarlemsche Courant, het Haarlem's Dagblad en de Nieuwe Haarlemsche Courant zal wor den geplaatst. 's Gravenhage, 8 December 1931. WILHELMINA De Minister van Waterstaat, P. J. Reymer. xs a H 03 Te onteigenen grootte: Van het perceel, bij het kadaster bekend als ter grootte van W t. Ten name van Gemeente BLOEMENDAAL 06 5256) Stoel, Abraham Jaco- 5255» bus, koopman, Bloe- mendaal. 5253. de Kerkelijke Instel- I ling genaamd: 5250 J „de Rocmsch Catho- lyke Armen van Overveen". 4891 I vuijk, Pieter, Junior, 9 z. b., Bloemendaal. Eigenaar; J4 vol. }4 vruchtgebruik: Bruning en consor ten, Catharina Hille- gonda Antonia, we duwe Joannes Wil helmus Franciscus Offenberg, z. b., Heemstede. Mede-eigenaar 54 bloot: Offenberg, Alida Josepha Catharina Maria, echtg. Wil helmus Cornells Rcozen, bloemist, Overveen. Behoort bij Koninklijk besluit van 8 December 1931, no. 19. Mij bekend, De Minster van Waterstaat, P. J. REYMER. 02 weUand 12 2) A 03 ged. sloot 05 68 tt 04 idem 04 11 ft 70 weUand 66 04 ft 45 idem 01 11 76 tt 90 kantoor, 01 84 22 tuin, bollen tt schuur en bergplaats 3836/ vóór de Vroegmis tot de H .Tafel te kun. nen naderen. Bij het betreden der brug over de Geleenbeek, schijnt het meisje ech ter te zijn uitgegleden. Wegens de duis. ternis van den vroegen morgen waren er op dit oogenblik geen personen in de na bijheid. To enna eenigetx tijd het meisje niet in huis terugkeerde en ook bij navraag bleek niet in de kerk te zijn geweest, werd dadelijk aan een ongeluk gedacht. De voor de woning der wed. S. stroomende Geleen. beek was Zondagmorgen zeer hoog wegens den regen, maar door het dichtzetten der molensluis werd de waterstand der beek stroomafwaarts verminderd waarna de fa milie en buren onder leiding van den bur. gemeester en de politie de geheele beek werd afgezocht, met het gevolg, dat tegen 10 uur in de beemden, ongeveer twintig minuten buiten de gemeente, het lijk van de zoo droevig om het leven gekomen meisje werd gevonden. De deelneming met de moeder en familie, die op zoo tragische wijze haar dochter en zuster verloor, is algemeen. In het heden voortgezette schaaktournoot te Hastings speelde Dr. Euwe tegen Sultan Kahn. De partij eindigde na 44 zetten in remise. DINSDAG - JANUARI 1932 Parjjs Brussel Londen New-York (cable) Berlijn - Zürich Rome Madrid Oslo Stockholm Kopenhagen Praag Weenen Warschau 9.75 9.85 34.55 34.65 8.35 8.45 2.48% 2.49% 58.80 59.— 48.55 48.65 12.50 12.70 21.— 21.10 DINSDAG 5 JANUARI 1932 Vorige Koersen Staatsleeningen 5 Nederland 1919 4H Nederl. 1916 454 Nederl. 1917 4 Nederland 1931 414 NJnd. 1926 B Banken Koloniale Bank Indische Bank Cert. Handel-Mlj. Industrieën Onliever Calve Delft Alg. Kunstzijde Van Berkei's Pat. Nieuwe Philips Kuch. Accoustiek Ned. Ford Indnstr. Buitenland Anaconda Bethlehem Steel O. S Leather Intern. Nickel Mijnbouw Boe ton Mijnbouw Alg. Exploratie Petroleum Dorische Petroleum Gaboes Kon. Olie P e li a k Peudawa Continental Oil Shell Onion OU Rubber A'dam Rubber Bandar Del) Bhtavta Rubb. Rott. Tapanoell Serbadjadi SUau V. 1. C. O. Allied Intercontin Rubber Scheepvaart Holl. Amerika Lijn dito Gem. Etgend. Kon. Ned. Stoomb Scheepvaart-Onie Marine comm. Marine pref. Suiker H. VA. Poerworedjo Vorstenlanden Actions idem Tabak Dell Batavia Oude Dell Oostkust Senembah Maxwell Spoorwegen Onion Pacifio Wabash Chic Mllw St. Paul Kansas City South Erie RaUr. Prolongatie 101%, 98 95i/2 89%, 76 55 571/z 74% 891/a 52 38% 25% 87 10% 183% 21%, 59/ie 3 32 44 36 19% 131% 201% 13% 26 25 4 3% 143/4 IS 127% 1693% 22% 190 23 74% 23- 2s/ 16 9% 7% 2%%

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 2