DE TWEEDE-KLASSERS Xerxes Hilversum V. U. C—H. F. C. 3—1 D. E. C.—E. D. O. 2—6 ZandvoortBaarn 33 OosterparkSchoten 31 KennemersK. V. V. 23 VIERDE KLASSE SCHAGEN—BEVERWIJK 1—1 R. C. H. II—W. F. C. II 4—2 A. F. C. II—E. D. O. II 3—1 V. S. V. II—D. E. C. II 4—3 AFDEELING III Enschede herneemt de leiding AFDEELING IV s De malaise te boven? Eindhoven 6 KLASSEVOETBAL. VEREENIGINGEN TramvogelsHaarl. Brockways 23 Politie Sport VereenigingM. T. S. 30 RUGBY A. R. V. C.M. T. S. Haarlem 63 V oetbal-Cocktail hebben genomen! Deze leiding werd intus- schen reeds 5 min. na het begin verkregen, toen Pasteur een mooien voorzet van Sillevis laag inschoot (1—0). 't Gooi bracht er al heel weinig van te niet bijzonder lastig maken en de aohter- recht! De voorhoede kon het Neuerburg c.s. hoede paste veelvuldig het systeem toe van terugspelen op keeper Cohen, die als derde back fungeerde en die zeer goed op dreef was. Een scherp schot van v. d. Bosch ver anderde Cohen met de hand van richting voor hem de verkeerde, maar op 't nipper tje trapte Van Dolder nog uit het doel). Tegen rusttijd kwam 't Gooi meer in den aanval, doordat H.V.V. verslapte, waarbij vooral het goede v/erken van den spil sterk opviel. Doch de gasten schoten slecht, zoo dat H.V.V. met rust een 10 leiding had. Onmiddellijk na de hervatting maakte J. Cohen voor 't Gooi gelijk 1—1). H.V.V. werd nu weer sterker, maar het falen van den linksbuiten deed vele kansen verloren gaan. Bovendien was keeper Cohen voor de fraaie schoten van Pasteur niet te passee- ren! Na 25 min. gaf Sillevis uit een corner een goede scoringskans aan Pasteur, die voor de voeten van Van Suchtelen kopte, waarna deze met een zacht rollertje langs den uit- geioopen Cohen inzette (2—1). Tegen het laatste kwartier was 't Gooi sterk in den aanval, doch de H.V.V.-verdediging weer stond den druk, zoodat H.V.V. in dezen wed strijd, welke door een matig spelpeil geken merkt werd, twee kostbare punten uit het vuur sleepte. AFDEELING II Een goede oude in de knel Het S.O.S., dat verleden week in den Haarlemmerhout getoond" werd, bleek niet overbodig. „The Goold Old", Hollands Fijnste Combinatie, verloor met 31 van V. U. C. en tengevolge hiervan staat H. F. C. met een achterstand van twee punten op de on derste plaats. Het wordt bedenkelijk. De stand is: Gspl Gw. Gl. Vrl. V.-T. Pnt Gm. D. F. C. 12 9 1 2 41—15 19 1.58 Feijenoord 13 9 1 3 29—21 19 1.46 V. s. V. 12 7 2 3 23—23 16 1.33 Z.F.C. 13 7 3 3 32—24 17 1.31 Blauw-Wit 13 3 4 6 25—28 10 0.77 A. D. O. 14 4 2 7 22—30 10 0.77 13 4 2 7 22—30 10 0..77 13 4 1 8 28—38 9 0.70 V.U.C. 13 3 4 6 29—29 10 0.77 H.F.C. 13 3 2 8 14—28 8 0.62 De Hagenaars hadden keuze tusschen 2 te verwachten spannende wedstrijden tus schen gegadigden voor de onderste plaats, met gevolg dat de belangstelling nog al ver deeld bleek. Het is helaas den Haarlemmers niet mo gen gelukken de punten te bemachtigen, waardoor de positie der H. F. C.'ers wel zeer precair wordt. Wij moeten toegeven dat V.U.C. over het algemeen de overwinning wel verdiende, zy zijn werkeiyk het meest in den aanval ge weest, en hoewel ook by de Hagenaars het schieten niet te wenschen overliet, bleek de voorhoede toch in staat enkele doelpun ten te fabriceeren. Wat H.F.C. betreft, het liep niet mee ook. De Haagsche doelman had bovendien niet over pech te klagen, toen hy enkele malen uit zyn doel gelooopen, den bal nog kon opvangen. De H.F.C.-verdediging heeft goed gewerkt, vooral voör fust toen V.U.C. wind mee had. Dubbel jammer was het daarom dan ook, dat twee minder gelukkige oogen- blikken van v. d. Meulen, die uitstekend ge- Werkt heeft, ook op twee doelpunten kwa men te staan. De eerste maal liep hy helaas te laat uit, terwijl hy bij het derde doelpunt den bal teeiyk liet vallen. Eerst kort voor het einde maakte H.F.C. het eenige tegenpunt. Onder leiding van den heer v. Moorsel, die zeer streng optrad, zien wij de volgende opstellingen: V. C.: Hulzenbosch, v. d. ZalmLelyveld C. Mol, v. d. Wildt, Kok Hakman, Klein, Hendriks, v. Hoek, v. Delder. H.F.C. v. d. Meulen Wamsteker, Smit R. Jongeneel, Dorsman, P. Jongeneel de Ruyter, Koreman, Tuininga, Lamp, Hagenaar. Na den aftrap volgt direct een hoekschop °P het V.U.C.-doel, dien de Ruyter slecht Ueemt. Dan komt V.U.C., gesteund door den he- vigen wind, geweldig opzetten en de H.F.C.- helft wordt in hoofdzaak het tooneel van den stryd. Slecht schieten en ook goed verdedigen van H. F. C. voorwomen echter onheil. v. Gelder de linksbuiten in V.XJ.C. is zeer actief maar vindt ook in R. Jongeneel een heftig struikelblok. Het spel der H. F. C.- ers is in het veld werkelijk niet kwaad, Uiaar voor doel is het mis. Dan moet P. Jongeneel, die in al te harde aanraking is gekomen met een tegenstander, het veld yerlaten en Denys komt zyn plaats inn- men. Een goeden H.F.C.-uitval besluit Tuinin- ga helaas met een te zacht schot. Dan moet even gestopt worden voor Korzman die in even gestopt worden en hy verlaat even het veld. Hoewel V.U.C. niet bepaald unfair speel de Is toch de wyze waarop b.v. spelers als Y- d. Zalm en Lelyveld aanvallen niet ge heel in den haak. Scheidsrechter v. Moorsel treedt zeer streng op en heel wat vrije trappen wor- den gegeven. Eerst vijf minuten voor rust heeft V. U. D succes als v. Gelder goed naar Hen driks plaatst en deze succes heeft 10. Direct na de rust een goede H. F. C. uit- al waarby de ultgeloopen Haagsche doel kan niet over pech behoeft te klagen wan neer een goed schot van Lamp nog juist figen hem aankomt en daardoor in richting erandert. Het spel is een tyd lang verdeeld. Na 10 minuten stopt v. d. Meulen een y hot van v. Gelder op fraaie wyze. De bal ,Vordt niet ver genoeg weggemikt en be- andt by Klein die kalm den stand op 0 brengt. j^Het^spel krygt nu een eenigszins vinniger Inmiddels schept Hendriks zich volop kan- n maar voor doel aangekomen aarzelt nij eeds met schieten. Eenmaal heeft hy nog 'cces als v. d Meulen een schot keert maar eh bal laat vallen 30. H. p. c blyft enthousiast doorwerken en ,.Uca 7 minuten voor tyd ziet de Ruyter ans vlak over doel een voorzet van Hage naar in te schieten 3—1. Even later een fraai schot van Koreman maar juist over ging. Ook by een vrijen P „Pilt" Dorsman maar net over. En rust komt met 3—1. ^Vuor dezen wedstryd speelden de vete- 'hen van beide partyen een gemoedeiyken v Jstrya. e „oudjes" verdeelden de punten, üit- ag HaarlemBloemendaal 31 De eerste ontmoeting tusschen deze tegen standers in dit seizoen heeft de roodbroe- ken weer wat dichter by het kampioen schap gebracht en den Witten hun laatste kans op den titel ontnomen. Het uitscha kelen van den derden concurrent bleek heel wat gemakkelijker dan met D. W. S. en Alcmaria Victrix het geval was. Het spel van Bloemendaal in dezen wedstryd viel nogal tegen en kon zeker de hooge plaats op de ranglijst niet verklaren. De doelver- dediger maakte geen betrouwbaren indruk wat achter een paar solide achterspelers als waarover Bloemendaal beschikt (waar van Bakker moet waken voor te forsch spel) nog meer opvalt. De middenlinie waarin Parson de beste speler was bepaalde zich veel te veel tot verdedigen wat vooral in de tweede helft een groote fout was. De voorhoede maakte een zeer matigen indruk en vooral Cassee bracht er weinig van terecht. By Haarlem had de achterhoede een ge makkelijke taak en was de middenlinie zeker de beste linie van den dag. De voor hoede „damde" goed maar een meer open spel had zeker meer succes gebracht. Scheidsrechter Weber floot veel en in'den regel goed. Haarlem: Hoeben, Van Daalen, Huisman, De la Mar, Oldenburg, Vreeken, Iseger, Bieshaar, Breeuwer, Polanen, Kammeyer. Bloemendaal: Strik, Kuyper, Bakker, De Bock, Cassee, Parson, Beyk, Immer, Bakker, Rapp, Huisman. Haarlem kiest na het winnen van den toss het voordeel van den sterken wind. De eerste minuten een voorzichtig terrein verkennen en dan volgen de eerste Haar lem-aanvallen, waarby na 5 minuten Kam meyer een goeden pass geeft naar Breeu wer die den uitloopenden Hulsman met een goed schot passeert, 10. Bloemendaal weet dan ook tot het Haarlem-doel door te dringen, waarby een kopbal van Kuyper juist naast het doel gaat. Een van de wei nig gevaarlijke momenten voor het Haar- lemdoel ontstaat als Huisman terugspeelt en Hoeben den bal laat vallen. De Bock is even te laat en een hoekschop is het resultaat. De keurig spelende Haarlem- middenlinie zorgt dan dat de roodbroeken regelmatig kunnen aanvallen en als Bies haar Huisman den bal ontneemt, schiet Iseger laag in plaats van hoog, waardoor Immer den bal nog uit het doel kan trap pen. In deze periode gaan goede sphoten van Oldenburg en de la Mar juist naast het doel. Haarlem blyft sterker en 10 mi nuten voor de rust is Bieshaar by na door de Bloemendaal-verdediging heen, maar wordt dan juist op den rand van het straf schopgebied door Bakker gehaakt. Polanen schiet den bal hard over het doel, maar mag den schop overnemen en schiet dan hard via een verdediger no. 2 langs Huis man. Even later loopt Iseger snel naar binnen en schiet als een voorzet wordt verwacht plotseling den bal zelf in den bovenhoek. Een keurig doelpunt, 3—0. De Bloemendaalvoorhoede is niet gevaariyk en als de Haarlem-voorhoede meer op buiten spel had gelet zou de voorsprong met de rust niet tot 3—0 beperkt zyn gebleven. Na de hervatting heeft Bloemendaal het voordeel van den wind, maar profiteert niet hiervan en'de middenlinie -■ taiyft zich. tot verdedigen bepalen in plaats van alles op den aanval te zetten. De voorhoede van Bloemendaal kan den steun van een meetrekkende middenlinie zeker niet missen en het doelpunt dat 10 minuten na de rust werd gescoord, ontstond dan ook nog met medewerking van de Haarlem-verdediging, want Hoeben liet den bal na een hard schot van Bakker vallen en De Bock had niet anders te doen dan den bal even over de doellijn te duwen, 3—1. De aanvallen van Haarlem werden niet voldoende open gehouden, waardoor de achterhoede van' Bloemendaal, gesteund door haar 3 middenspelers steeds kon in grijpen. Bieshaar passeert eenmaal Bak ker om vervolgens langs den uitloopenden Huisman naast te schieten. Een strafschop wegens hands van Immer ontgaat den scheidsrechter. De aanvallen van Bloemen daal hebben evenmin resultaat en met 3—1 voor Haarlem komt het einde. Het schijnt dat E. D. O. haar inzinking te boven is en met flinke cijfers werd D. E. C. geslagen. De wedstryd vond plaats op het Ajaxterrein, waar een vrij talryk publiek getuige was van deze aardige ont moeting. D. E. C. heeft uitstekend party gegeven en hield tot het laatst vol, doch moest in E. D. O. haar meerdere erkennen. Onder leiding van den heer v. Brussel wordt er begonnen. Na eenige goede aanvallen van EDO komt D. E. C. geweldig opzetten en mede doordat de E. D. O. middenlinie er aanvankelijk niet goed inkomt, is er volop gevaar in de E.D.O.-achterhoede. Roeg zet uitstekend voor en Swart kon nog maar net den bal voor een aanstormenden D.E.C.- speler wegtrappen. Dan schiet Jutte rake lings naast. E.D.O. laat zich echter niet on betuigd, doch het plaatsen der vleugels ls niet best, terwijl het schieten eveneens te wenschen overlaat. Perukel Jr. schiet een fraaie kans net over. Een der backs van D. E. C. maakt duidelijk hands als hij den bal over de cornerlijn slaat, het ontgaat echter den scheidsrechter. De corner wordt door Koene Jr. hard ingeschoten en E. D. O. heeft de leiding. Dan is het rust. In de tweede helft pakt E.D.O. hard aan en bin nen enkele minuten vergroot Perukel Jr. de leiding met een schitterend schot, spoe dig gevolgd door het derde doelpunt, nu door Perukel Sr., die zich vry speelt en Erkelens eveneens geen kans geeft. Er is echter geen sprake van dat D. E. C. op geeft en de E. D. O.-verdediging, waar Swart uitblinkt, moet soms geweldig in actie komen. Een aangeschoten bal tegen Zandstra beoordeelt v. Brussel als hands en de pe nalty wordt door Büchele benut. D. E. C. probeert het verloren terrein te herwinnen en er is volop stryd. Roeg kogelt langs doel en aan de andere heeft Koene sr. slechts in een verlaten doet te trappen, doch schiet naast. E.D.O. wordt steeds beter en steedsd gevaarlijker. Als Steffens een paar spe lers passeert, benut Koene Sr. de kans en E. D. O. heeft een veiligen voorsprong van 41. Erkelens, die uitstekend werk heeft verricht, maakt zijn eenigste fout, als hy een schot van Koppen uit zyn handen in doel laat vallen. Nog is het niet genoeg en na een fraaien ren van Perukel Sr. weet 'Steffens den voorzet te benutten en scoort van kort bij. Eindelyk heeft D. E. C. suc ces als Büchele met een hard schot den stand op 6—2 brengt. Met E. D. O. byna steeds In den aan va); komt het einde. Door de overwinning van Zeeburgia op Hercules blyft het een nek aan nek race en de be slissing zal vermoedelyk wel op het E. D. O.-terrein vallen. E. D. O. speelde in de volgened opstelling^ De Waard Zandstra Swart Koppen Dinkla Oomen Perukel Sr. Koene Sr. Steffens Sr. Perukel Jr. Koene Jr. Zandvoort verschynt met: Scheffer, Kees man, Hollenberg, G. Keur, Molenaar, Weber, v. d. Bos, G. Paap, W. Kraayenoord, A. Moppes en Dorsman. Baarn is compleet. Zandvoort trapt tegen wind af en de eerste aanvallen zijn voor Baarn. Keesman ver plaatst het spel en een tweetal corners le veren niets op. Een hard schot van v. d. Bos wordt gestopt. Een aanval van Baarn volgt en de uitgeloopen Scheffer wordt ge passeerd, 01. Een daarop volgende aan val van Zandvoort wordt afgeslagen en by een doelworsteling maakt Hollenberg hands. De penalty wordt zacht ingeschoten, maar Scheffer valt den verkeerden kant uit, 02. Zandvoort is ondanks den sterken wind het meest in den aanval en Keesman stuwt het leder telkens naar de voorhoede. Een schot van Kraayenoord wordt gestopt. Een doelpunt van Baarn wordt wegens bui tenspel niet toegekend. Het spel is zeer snel, met Zandvoort ver in de meerderheid. Een schot van Kraayenoord scheert de lat, een volgende maal benut hy een goed aange geven bal van Moppes, 12. Weer dringt Zandvoort op en als de bal uit 'n kluwen spelers vry komt, laat Kraayenoord nog maals het net trillen, 22. Een goede aanval van Baarn werkt Keur corner. Een voorzet van v. d. Bos schiet Moppes te zacht in, terwyl even later Paap naast schiet. Baarn zit intusschen niet stil en heeft succes als Scheffer te ver uit moet loopen, 23. Baarn speelt dan te forsch en krijgt di verse vrije schoppen tegen zich. Molenaar wordt ongeoorloofd aangevallen en de pe nalty door Weber in handen van den kee per geschoten. In de tweede helft begaat Zandvoort de groote fout, haar tegenpartij geheel in te sluiten, waardoor zij haar overwicht niet ln doelpunten uit kan drukken. De meeste uitvallen van Baarn gaan in buitenspel ver loren, maar toch krygen zij enkele fraaie kansen, welke door de vleugels niet benut werden. Ke^nan kan voor eveneens geen treffers maken. Als een der backs van Baarn den bal met de hand bewerkt, benut Kees man den strafschop, 33. Vol vuur werpen beide partijen zich op den bal voor 't win nende punt, maar spoedig klinkt het eind signaal. In een wedstryd die voor geen der partijen van veel belang was heeft Oosterpark ge wonnen. Het was geen genoegen om op zoo'n modderveld te voetballen. Om twee uur stel len beide elftallen zich op. Schoten heeft een invaller. Schoten speelt met den straffen wind mee en is dan ook voortdurend in den aanval. Maar voorloopig komen er geen doelpunten, daar Schoten het te mooi wil doen en steeds kan een Amsterdammer ingrijpen. Ook de keeper houdt er veel goede schoten uit. Dan krygt Schoten een penalty te ne men, welke Hetem keurig benut, 0—1. Ter nauwernood ontkomt het Amsterdamsche doel aan een doorboring als de Goede in schiet de bal in de modder blijft steken. Rust 0—1. Na de rust moet keeper Hoff. wegens een ongeval het veld 1 verlateni Dat was jammer. want hy werkte voor rust voortreffelijk. Oorthuis gaat in de goa.1. Spoedig scoort Oosterpark tegen, 11. Vlak hierop nemen zy de leiding, 21. Goede aanvallen van Schoten hebben nipt het ge- wenschte resultaat. Oosterpark scoort nog eenmaal en dan fluit de scheidsrechter 't einde met een 3—1-zegë voor Oosterpark. Een talrijk publiek v/as getuige van deze lste thuisnederlaag der Kennemers, waaf- mee de wijkers him kans op 't kampioen schap danig verminderden. De Kromme- niërs pakten met wind mee goed aan en brachten Blansjaar enkele malen geducht in 't nauw. Wanneer de K.-doelman een schót voor de voeten van den linksbinnen slaat heeft deze geen moeite den bal in 't doel te schieten 0—1. Even later zal Blansjaar een bal wegschoppen, doch trapt over het leer heen, die tergend langzaam in 't K.-doel rolt 0—2. Toen deden de Kennemers den strijd gelyk opgaan, doch de voorhoede was niet op dreef. Aan de overzyde hadden Lindner en Duiveman de grootste moeite met den K.-aanval, doch het bleef nochtans tot de rust C2 Na de rust zyn de Kennemers van wind af dadelijk in 't offensief, doch een uitval brengt K.V.V. een 3de doelpunt als Lindner komt te vallen 03. Even later is het Boelhouwer die op goede wyze een tegen punt maakt 1—3. De Kennemers vallen voortdurend aan terwijl de Zaankanters zich op verdedigen toeleggen. Er is geen door komen aan, corner op corner wordt op het K.V.V.-heiligdom genomen zonder succes evenwel. Een schot van Groot tegen de lat had beter lot verdiend. Eindelijk had Groot succes 3. Onder geweldige spanning ver streken dé laatste minuten doch wijziging in den stand komt er niet meer. Onder prima leiding van scheidsrechter Poorstra en ten aanschouwe van een talryk publiek werd op een slecht terrein boven genoemde ontmoeting gespeeld. De eerste aanvallen zijn voor Beverwyk, welke niets opleveren, daarna komt Schagen In den aan val en krijgt achtereen 3 corners te nemen. Als ongeveer 20 min. is gespeeld, verlaat Kuyer 8h. het veld en wordt vervangen door C. Niesten, terwyi even later ook Bos het veld moet verlaten en komt M. Teeling het elftal completeeren. De opstelling van Be verwyk ondergaat een geduchte wyziging en het spel biyft steeds heen en weer golven. Aan beide kanten worden opgelegde kansen verknoeid en de rust gaat in met blanken stand. Na een vry lange rust wordt aan de tweede helft begonnen met een aanval van Beverwyk, welke deels door slecht schieten en stug verdedigen van Schagen niets op leveren. Schagen zit echter ook niet stil en als Rooymans eens niet voldoende wegwerkt komt de bal by hun linksbuiten en doelpunt onhoudbaar 10. Nu komt Beverwijk iets meer in den aanval en de achterhoede van Schagen kan de herhaalde aanvallen byna geen weerstand bieden en als een der B spe lers is doorgebroken, wordt deze in den rug aangevallen en de toegestane penalty wordt door Zoutman tegen de ligger gepunterd. By den volgenden aanval krijgt van Amers foort een schietkans en de stand is 11. Wel doet Beverwyk hopelooze pogingen een oveiv winning te behalen, maar niets baat. Ook het stug verdedigen van Schagen werkt be lemmerend op het spel der wykers en hoe zy ook zwoegen, het baat niets en als het einde daar is, heeft Beverwijk weer een kostbaar puntje verspeeld, Door een fiksche 42-overwinning op W.F.C. heeft R.C.H. 2 haar kans op het kampioenschap behouden. Het vertoonde spel was ditmaal niet zoo goed als we moch ten verwachten. Vooral in de voorhoede wil de het spel niet bijster vlotten, alleen Ruig- rok en Meyer waren in deze linie goed. In de middenlinie viel Hestels wat uit den toon door slordig aangeven en van de backs was Kaestner weer zeer goed. Schoustra had o.i. het eerste doelpunt kunnen voorkomen. In de eerste helft, met wind mede, had Ruysch al spoedig een fraai doelpunt ge scoord en ondanks groot overwicht van de R.C.H.-ers wist men toch niet den uitste kenden doelman van W.F.C. te passeeren. Schoustra kreeg weinig werk en voorkwam alle pogingen om tegen te scoren, goed bij gestaan door Kaestner c.s. Nadat diverse goede kansen om zeep waren gebracht, maakte van de Werve even voor half-time no. 2 voor zyn elftal. Met 20 werd ge draaid. Na de hervatting had W.F.C. het wind- voordeel en kwam zeer geva.vlijk opzetten. Het duurde toch nog gerulmen tyd alvo rens de rechtsbuiten met een prachtig schot tegenscoorde21. Dat bracht wat meer spanning in het spel, wat het peil niet ten beste kwam. Slot maakte na eenige mislukte pogingen het derde doelpunt (3—1) en toen even later Meyer een penalty benutte, was het pleit beslecht. Het moedig volhouden van W.F.C. werd tenslotte beloond met een mooi doelpunt uit een vryen schop en met 42 brak toen het einde aan. Hoewel het E.D.O.-elftal met eenige ge routineerde spelers als Lasschuit, J. v. d. Laan, v. d. Hurk en Boeree versterkt was. heeft dit niet kunnen baten, want, ondanks het feit, dat E.D.O. drie-kwart van den wed strijd sterk in de meerderheid is geweest, waren de Haarlemmers zoo onfortuinlijk, dat zij toch nog verloren. Wel namen zy fraai de leiding door v. d. Hurk, maar eenige snelle uitvallen van A.F.C. leverden drie fraaie doelpunten op. E.D.O. II speelde ook in de tweede helft zeer sterk, maar op zeer gelukkige manier ontsnapte A.F.C. aan een nederlaag, daar de palen eenige keeren goed geplaatste schoten keerden. De E.D.O.-ver- dediging, waarin Boeree uitblonk, gaf A.F.C. verder geen kans. De E.D.O.-reserves staan nog lang niet veilig. V. S. V. II, dat,Piet Wey weer in de ge lederen had, heeft met de Amsterdammers meer moeite gehad, dan algemeen verwacht werd. De D.E.C.ers, in wier voorhoede de midvoor een goede party speelde, waren zelfs zoo „brutaal" een 20-voorsprong te nemen. V. S. V. zag in, dat het zoo niet ging en onder aanvoering van Heiligers en Wey trok men ten aanval. De Amsterdamsche doelman was zoo onfortuinlijk een voorzet in eigen doel te werken (21). Dit gaf den rood-witten moed en weldra maakte Heiligers gehjk (22). V. S. V. ging steeds beter spelen en tenslotte was het P. Wey, die zijn club de leiding gaf (32). Zy nog vermeld, dat één doelpunt van V. S. V. om „duistere" redenen werd geannuleerd. Na de hervatting bleek D. E. C. zich nog niet gewonnen te geven en het was de rechtsbinnen, die schitterend gelyk maakte (3—3) uit een voorzet van links. Dit was V. S. V. toch te bar en tenslotte bracht Michel zyn club voorgoed in veilige haven (43). Geheel in stryd met haar naam is Go Ahead achteruitgegaan. P. E. C. heeft de Deventenaren verrast en de Zwolsche club won met 2I. Van dezen misstap trok Enschede on middellijk profyt, want al was de 10-zege van de sportclulb op Wageningen maar heel povertjes, in dit geval was het toch voldoende voor Enschede om de leiding te hernemen. De belangryke ontmoeting tusschen Z. A. C. en Vitesse eindigde in een 10-over- winning voor de laatste, waardoor Z. A. C. zoo stevig op de laatste plaats kwam, dat de Zwollenaren er wel niet meer vandaan zul len komen. Door de 31 nederilaag tegen Robur kwam Tubantia op de negende plaats en tenslotte wist Hercules met 32 van A. G. O. V. V.. te winnen, waardoor de stand luidt: Gspl Gw. Gl. Vrl. V.-T. Pnt Gm. Enschede 12 10 2 35—8 20 1.66 Go Ahead 12 9 1 2 37—15 19 1.58 P. E. C. 12 7 2 3 26—26 16 1.33 A.G.O.V.V. 13 7 2 4 49—29 16 1,23 Heracles 12 5 4 3 22—24 14 1.16 Robur et Vel. 13 5 1 7 28—40 11 0.84 Wageningen 13 4 2 7 26—35 10 0.77 Vitesse 12 3 2 7 20—38 8 0.66 Tubantia 12 2 2 8 29—34 6 0.50 Z. A. C. 13 1 2 10 16—39 4 0.31 Komen wy de malaise te boven? De Philipsaandeelen zyn in elk geval weer zeer sterk gestegen, althans op de voetbal- markt. Nu de radio-club de belangryke ontmoe ting tegen N. A. C. met 3—2 gewonnen heeft, hebben de Elndhovenaren de leiding weer heroverd en althans voor het oogen- blik de beste kansen in handen. N. O. A. D. bezette de derde plaats on danks het feit, dat de Tilburgers het tegen haar plaatsgenoote Longa niet verder kon brengen dan een 22 geiyk spel. M. V. V.'s leiderschap is wel van zeer korten duur geweest. De Maastrichtenaren, die nu met 21 van de Valk, de hekken sluiters verloor, komen nu in het stuk niet meer voor. Kostbaar was de 3—2-zege van B. V. V. op Bleyerheide. De stand is: P. S. V. 12 7 2 3 37—24 16 1.33 14 9 5 35—26 18 1.28 N. O. A. D. 13 6 4 3 36—23 16 1.23 N. A. C. 11 1 4 28—27 13 1.18 M. V. V. 12 6 1 5 33—32 13 1.08 Willem II 12 6 6 33—23 12 1.— Longa 13 4 4 5 32—29 12 0.92 B. V. V. 13 4 1 8 34—41 9 0.69 Bleyerheide 12 3 2 7 21—30 8 0.66 De Valk 14 4 1 9 24:58 9 0.64 AFDEELING V Hooge scores! De meest belangwekkende uitslag was de 31-zege van Frisia op Achilles. Frlsia steeg daardoor van de negende naar de ze vende plaats en doordat F. V. C. met 9—1 door Leeuwarden werd afgemaakt, is de positie van Frisia tameiyk safe. yeendam klopt? Be Quick met 4—3 èn G. A. V. maakte weer e enhooge score, nu tegen Alcides met 71. Velocias tenslotte had geen moeite met Friesland en won maar liefst met 101! De stand is: Velocitas 12 11 1 68—15 22 1.83 Veendam 12 10 1 1 40—16 21 1.75 Leeuwarden 13 6 4 3 39—29 16 1.23 G. V. A. V. 13 5 5 3 '—38 15 1.15 Be Quick 13 5 3 5 ,—37 13 1.— Alcides 12 4 1 7 29—34 9 0.75 Frisia 13 4 1 8 27—46 9 0.69 Achilles 13 3 2 8 24—33 8 0.62 Friesland 12 3 1 8 19—46 7 0.58 F. V. C. 13 1 4 8 19—40 6 0.46 Op initiatief van de vereenigingen der 2e, 3e en 4e klasse van de eerste afdeeling ver gaderde Zaterdag te Utrecht de afgevaardig den van de verschillende vereenigingen in Nederland. Van alle afdeelingen waren afge vaardigden aanwezig. Ten einde betere sa menwerking te verkrijgen werd besloten tot oprichting van een Federatie van vereeni gingen ter behartiging van de belangen van het Lagereklassevoetbal in Nederland. Met al- gemeene stemmen werd de heer J. H. J. Kruisinga candidaat gesteld in de vacature Coldewey voor commissaris in het K. N. V. B.-bestuur. H. V. B. Uitslagen. Afd. IA. EDO 3—Haarlem 3 44 jpaarnestadKinheim 2 101 DamiatenKennemers 2 24 DWO—HFC 3 0—0 RipperdaRCH 5 Afgekeurd Afd. 1B. SpaarnevogelsHaarlem 4 22 Stormvogels 3RCH 4 02 Bloemendaal 2Schoten 2 42 Zan'" -iort 2DIO 08 IVO—EHS 3—2 Afd. 2A. Haarlem 5Zeemeeuwen 2 20 Kinheim 3Beverwyk 2 5C Schoten 2aDroste 3—1 Afd. 2B. RCH 7—VSV 3 0—2 Afd. 2C. RCH 6Zandvoort 3 16 Afd. 2D. Hillegom 2Haarlem 3a gest. 03 Afd. 3A. VI. "~"'°lsVijfhuizen 42 Afd. 3D. Beverwyk 4—WH 3 6—1 Afd. 3E. Bloemendaal 5Zandvoort 5 23 Swastika 3—DSK 3 7—0 Afd. 3G. IVO 3Spaarndam 3 25 Afd. 3H. Spaarnevogels 3EDO 7 71 Afd. 31. Kennemers 8DOA 3 60 Afd. 3J. VOG 2—Kenau 1-16 Tramvogels genieten het eerst windvoor- deel en na korten tyd gelyk tegen elkaar opgaand spel gehad te hebben, komen de Gelen net meest in den aanval. Uit een der goed opgezette aanvallen zien wy dan ook den rechtsbinnen zyn vereeniging de leiding geven (1—0). Slechts weinige minu ten later is het de middenvoor, die na een algemeenen aanval de score verhoogt (20). Wanneer weder aangevangen is, komt langzamerhand de Brockway het meest ln den aanval en wanneer na een kwartier de middenvoor wat hardhandig opzy gezet wordt, weet men den hiervoor gegeven straf schop te benutten (2I). Dit is het sein voor de Blauwen om nog eens beter aan te pakken en zy smaken het genoegen, door een misverstand in de Tramvogels-achter- hoede, de partyen op gelyken voet te bren gen (22). Wanneer kort hierop de rechts buiten der Brockway zeer goed het Ieder voor het doe) plaatst, schiet hun rechtsbin nen ineens zeer fraai in en geeft zijn ver- T. O. P.Tramvogels II 11 Vanaf den aanvang reeds wegen beide ploegen goed tegen elkaar op en weten steeds de resp. achterhoeden de voorhoeden de baas te blyven en hoewel T. O. P. de meeste kansen kreeg om de leiding te ne men, weet men van de geboden kansen niet te profiteeren, zoodat rust met blanken stand inging. Wanneer weder aangevangen ls, genieten Tramvogels windvoordeel en zyn de rollen omgekeerd. De achterhoede van T. O. P. krijgt thans volop werk en kwyt zioh goed van haar zware taak. Ondanks haar goed verdedigen kan zij echter niet voorkomen, dat de Tramvogels de leiding nemen (01). T. O.P. tracht het spel te verplaatsen en zoowaar lukt het haar rechtsbinnen, nadat deze speler het leder goed toegespeeld kreeg, de partyen op gelyken voet te brengen. Het modderige terrein bleek vóór de rust voor de zwaardere politiemenschen een groot bezwaar te zyn. Hoewel de M.T.S. toen in de meerderheid was, wist ze hiervan echter niet te profiteeren, daar het beslissende schot niet aanwezig bleek te zyn. Ook de politie wist vóór de rust het net niet te vinden, zoo dat met blanken stand gedraaid werd. Na de hervatting tapte de politie uit een ander vaatje. Door snel open spel werd de M.TJ3. overrompeld en weldra lag de eerste bal tusschen de palen, spoedig gevolgd door nos. 2 en 3. Verschillende veranderingen van het M.T.S.-team brachten wel "eenige ople ving, doch goals bleven uit en met 3—0 kwam het einde van dezen prettlgen wedstryd. Bovenstaande wedstryd is Zaterdag j.l. in een kleine overwinning der Amsterdammers geëindigd. Dit geelt echter niet juist de .er- houding weer, want de Haarlemmers hadden veel eerder de overwinning verdiend en zeer zeker een gelyk spel. Bovendien werden 2 Gemixed door Lakkie De Amerikaansche politie heeft het met dieven en hankroovers aan den stok gehad. Echter op een voetbalveld, waarbij de heeren van den sterken arm met 130 wonnen. Ongetwijfeld een novum in de geschiedenis van het voetbalspel, maar ook in die van het gevangeniswezen. In Amerika wordt zeer veel voor misdadigers gedaan, maar dat men hen zelfs toestaat om voetbal te spelen, tja, dat zal menigeen wel zeer verbazen! Al de afdeellngs-kampioenschappen ln Duitschland zijn op een enkele uitzondering na bekend, en is de competitie tusschen deze afdeelings-kampioenen begonnen om het districts-kampioenschap. Duitschland heeft, zooals u weet, vyf districten. Zuid-Duitschland, dat over het algemeen geldt als het sterkste district, is niet achter gebleven, en vingen de I.F.C. Nürnberg, Sp. Ver. Fürth, Bayern (Miinchen), 1860 München, Rastatt, Karlsruher F.V., I.F.C. Pforzheim, VfB. Stuttgart, hun programma aan. Reeds thans verdiept men zich in de vraag, of de I.F.C. Nürnberg weer nieuwe lauwe ren zal gaan plukken, temeer, nu zy haar eersten wedstrijd won met 50, en zulks op vreemden grond. Intusschen blijkt hier wel terdege uit, welk 'n moeüyk seizoen de Duitsche voet ballers te doorworstelen hebben. Vooral voor leidende clubs, waartegen een ieder steeds zyn' beste beentje voorzet, en die dus voort durend onder hoogspanning moeten spelen. Bovendien kweeken dergelijke overvulde programma's stellig geen mooi-weer-voet- ballers, want wy zagen in de geïllustreerde pers deze week een plaatje, dat de spelers zelfs door groote plassen moesten waden, waarby het water hen begrypelijk om de ooren spatte. Ook sneeuw vormt geen belet sel, en practisch wordt er dan ook geen Zondag onbenut gelaten. Kom daar hier eens om! Dezer dagen aanschouwden wy een lyst, waarin de resultaten van al de landen wa ren verwerkt in het jaar 1931. Holland stond hierby op de vierde plaats. Men overtuige zich. Italië 8 5 3 0 18— 6 gemidd. 14,6 Oostenr. 9 6 2 1 316 13,0 Schotland 9 5 1 3 719 9,7 Holland 5 3 11 12—10 9,7 Intusschen moet men zich hierdoor niet laten verblinden, want ln zulk 'n staat kun nen slechts de bereikte resultaten worden verwerkt, en niet de speelsterkte. Beweegt de Belgische belangstelling voor internationaal voetbal zich in dalende lyn? Tot die conclusie zou men komen, als men weet, dat België—Polen 32,000 toeschouwers had; België—Londen 22,000 en België—Zwit serland slechts 18,000. Uit deze sterk teruggaande belangstelling meent men ook bezwaren te mogen opma ken van het publiek tegen de hooge toegangs- pryzen. Naar verluid schynen er al stappen by den K.B.V.B. te zijn gedaan om deze pryzen te verlagen. Met groote belangstelling ziet Frankrijk den 24sten Januari tegemoet, want op dien dag zal in een niet-officieelen wedstryd het Fransche elftal aantreden tegen het Oos- tenrykseh elftal, dat echter uitkomt onder den naam van een Weensche combinatie. Ongetwyfeld is deze uitslag ook voor ons land van belang, omdat wy er een aan- knoopingspunt in kunnen vinden betreffen de kracht van het Hollandsche voetbal. Nu wij het toch over het Oostenrijksche voetbal hebben, zy en passant opgemerkt, dat het daar ten lande, trouwens ook in de omliggende staten niet voor den wind gaat met de financiën. Begrypelyk ïydt de be langstelling onder de huidige crisis, zoo zelfs, dat besprekingen zyn gevoerd om ln de or ganisatie veranderingen aan te brengen. En wel in dien zin, dat de spelers-toelage wordt verlaagd, en ln overeenstemming gebracht met de draagkracht der clubs, maar tevens wordt den spelers vryheid gelaten zich van een neven-betrekking te voorzien. Nu het Zwitsersche voetbal met de op name van profs in eigen clubs nog weinig verbetering toont, stuurt men het er met kracht op aan het internationaal contact voor de clubs te vergrooten. Enkele voor aanstaande prof-clubs, als o.m. „Austria" uit Weenen, staken al bezoeken af, en deze ge dachte schijnt men regelmatig tusschen de competitie, zoover deze zulks toelaat, te wü- len bevorderen. zuivere trv's door den overigens goed leidenden scheidsrechter Aten, ongeldig verklaard, wat den A.R.V.C.-ers dus minstens 6 punten scheelde. Als om half drie op een zeer glad en modderig veld getosst wordt wint A'dam deze en kiest den sterken wind in den rug. Het volgende Haarlem-team heeft zich dan opgesteld: Full, back: D. Dalhuisen (Capt.). Three quarters: W. v. d. Capellen, R. V. Rees, C. v. Beek, C. Bolier. Flvhalf: J. Visser; Scrumhalf: W. Spaan. Forwards: W. Witkamp, H. Bok, D. Blnnenwijzend, W. Brinkman, H. Hooge- boom/J. v. Olst, J. de Groot, P. v. d. Stok. Hoewel tegen den wind in spelend is 't M.T.S.-team aanvankelyk in de meerderheid, van beiae partyen krygen we zeer goed en snel spel te zien. Steeds weer heeft de scrum last van 't gladde veld wat nogal eens op val en glypartyen uitdraait. 't Spel gaat dau geruimen tijd gelyk op, tot op een gegeven oogenblik pl.m. 16 min. voor rust, door een fout van één der Haar lemspelers v. d. Wal de kans krygt de eerste try' voor de A.R.V.C, te scoren, deze werd niet in een goal omgezet. Stand dus (30 voor de A.R.V.C.;. Tot rust dan weer een gelyk opgaand spel in 't middenveld. De ruststand breekt dan met een 30 voor sprong voor de A'dammers aan. Na halftime zetten de Haarlemmers er onmiddcllyk alles op en de gasten worden geheel teruggedrongen. Na goed spel van de three quarterline ziet Visser kans door een try voor de M.T.S.-'ers de stand weer gelyk te brengen (33). Even later gaat van Rees er van door en scoort een 2de try, welke om onbegrypelyke rede nen ongeldig wordt verklaard. Stevig hou den de M.T.S.'ers vol en ze zyn nu sterk in de meerderheid. Nogmaals breekt van Rees dan na goed spel van v. d. Capellen door, passeert 3, 4 menschen maar wordt dan op werkeiyk schitterende wyze op pl.m. 1 Meter afstand van de goalline door Bieger in z'n soloren gestuit. Dan echter by één van de weinige A.R.V.C.-aanvallen in deze helft trapt één der Haarlemmers den bal tegen een speler die voor hem staat aan, de bal stuit hard terug en voor één der Haarlemmers is v. d. Wal by den bal en scoort nogmaals try voor de A.R.V.C. (63). Weer wordt dan de A.V.C. teruggedrongen, heel Haarlem dringt op, de Haarlem full back is ook mee opgedrongen en staat ook ver over de helft van het veld. Plotseling scoort dan Visser nogmaals na een ingooi doch stond volgens den referee niet op 5 yards afstand (wat wel 't geval was!), zoodat ook deze try geannuleerd werd en de «tand (6-3) bleef. i

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 11