f 750.- f f 3000.- f250.- f125.- f50.- f40.- Hfe Huwelijk met een doode CRISIS IN HET FRANSCHE KABINET Onderlinge meeningsverschillen dit nummer bestaat uit drie bladen DINSDAG 12 JANUARI 1932 Om de erfenis LEOPOLD EN ASTRID NAAR DE OOST Met de „Marnix" TROTSKY TEGEN HITLER Wenk aan Socialisten en Communisten DE POSTROOF TE DEN HAAG De instructie gesloten ONDERNEMERSRAAD Ir. J. A. Kalff voorzitter Het Crisis-Comité 1.- HUGENBERG EN HITLER Tegen ambtsduur verlenging van Rijkspresident DE BAROMETER DE GEMEENTE- BEGROOTING VAN HENSBROEK Het volgend jaar niet sluitend Het Amerikaansch- Japansche geschil BUREAUXNA8SAULAAN 49 VIER EN VIJFTIGSTE JAARGANG No. 17970 AANGIFTE MOET, OP STRAFFE VAN VERLIES VAN ALLE RECHTEN, GESCHIEDEN UITERLIJK DRIEMAAL VIER EN TWINTIG UREN NA HET ONGEVAL VREES VOOR ♦'VERROOMSCHING" VLIEGTUIG IN DE WOESTIJN ZOEK GERAAKT DE KERMIS TE ALMELO JONG LEVEN IN LONDEN'S DIERENTUIN V ,v.v.w mmmm MODERNE KERKBOUW IN DUIT^w amd ONDERSCHEIDINGEN VOORNAAMSTE NIEUWS J. J. WEBER 8c ZOON Groote Houtstraat 166 Haarlem BUITENLANDSCH WEER- OVERZICHT Telefoon No. 13866 (drie ltfnen) Postrekening No. 5970. ABONNEMENTEN: voor Haarlem en Agentschappen: per week 25 ct.; per kwartaal 3.25; per post, per kwartaal 3.58 by vooruitbetaling. NIEUWE COURANT ADVERTENTIËIM 35 ct. p. regel VRAAG- EN AANBOD-ADVERTEN TIES, 1—4 regels 60 ct. p. plaatsing; elke regel meer 15 ct, by vooruitbel. By contract belangrijke korting. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN tusschen den tekst 60 ct per regel. AJle abonne's op dit blad zijn ingevolge de verzekeringsvoorwaarden ongevallen verzekerd voor een der volgende uitkeermgen Levenslange geheele ongeschiktheid tot werken door verlies van beide armen, beide beenen ot beide oogen 3ij een ongeval met doodelijkenafloop bij verlies van een hand een voet of een oog bil verlies van een duim ol wijsvinger bii een breuk van been of arm ut verlies van *n anderen vinger Vorige week heeft prof. dr. J. R. Slotemaker de Bruine, voorzitter van het Intern. Verbond tot verdediging en Propageering van het Protestantisme, ir' een te Amsterdam gehouden verga dering, uitgeschreven door de Evange lische Maatschappij, een inleiding ge houden over „Onze Propaganda". Het doel van die propaganda noem de spreker „de handhaving van het V Protestantsch karakter van ons volk en het tegengaan van de verroom- sching van ons land, o.a. doordat niet i* veel openbare functies ingenomen w°rden door Roomschen." We zullen over het „Protestantsche karakter" van ons volk hier niet twis- teh. Voor zoover het bestaat is net op- gedrongen op een wijze waarover liet Protestantisme allerminst reden heeft roemen en nauw had het Katholi cisme zijn vrijheid herkregen of er kwam een herleving die het duiUeli.ik- ste bewijs gaf, dat wat men Protes- tantsch karakter gelieft te noemen, niet "teer was dan een opgeiegde druk. Trouwens zelfs nu durft men de volle vrijheid van het Katholicisme niet aan, tracht men aan de gelijkberechtigdheid der Katholieken zoo maar eenigszins hogelijk te ontkomen. Zoo komt men er toe er van te spre- ken, dat niet te veel openbare functies worden ingenomen door Katho lieken. Niet te veel! Wanneer dat nu ^aar zeggen wilde, dat men den Ka tholieken de volle maat wil geven, niet te veel, en toch ook niet te weinig, Praar dat eene waarop zij met volle ree aanspraak maken, dan zouden we er gaarne mee accoord gaan. Maar wan neer men reeds op het gevaar van een teveel gaat wijzen, terwijl er nog op haast elk gebied een tekort bestaat, °ötkomen wij niet geheel aan de ge dachte, dat de vrees voor „verroom- tching" van ons land het tekort maar 'efst zoo lang mogelijk handhaaft. Het protestantsche karakter van ons is dan toch wel, ook naar protes- antsche overtuiging, niet diep gewor gd, als het van een aantal openbare dheties afhankelijk is. Huwelijken op het doodsbed hebben wi.i ,e®ds beleefd. Thans heeft zich in Bulgarije zeldzame geval voorgedaan, dat twee uopen het huwelijk van een man met een uids vijf dagen afgestorvene gesloten en mi huwelijksregister hebben laten inschrij- de*1' 00 ')oer Ve"toff leefde reeds jaren met e Weduwe Petrana op zijn goed, zonder dat eze verbinding door den pope was ingeze. send. Een kind werd geboren, doch eenige agen later stierven moeder en kind. Pe- was een ryke vrouw, die in de nahu is 'egen stad Varna talrijke huizen had. Dit e®zit wilde Velkoff zich niet laten ontgaan a de erfgenaam van Petrana zijn, doch eoh slechts' wanneer zij als zijn wettige htgenoote erkend werd. Daarom bezocht hu 'n Varna een Hem bevrlenden pope en j Chelde, Hat het hem speet zoolang ge. ®efa hebben met Petrana, zonder dat zij g~lr°uwd waren. Om haar nagedachtenis te reh, wilde hij naar na haar dood nog den aam Velkoff verleenen. Daartoe riep hij hulp van den pope in. Hierby speelde sikoff zooals dat in Bulgarije 2 'Vikelijk Is, met eenige bankbiljetten °o vond eenige dagen later in de kerk voi- j 03 den Bulgaarsch-orthodoxe ritus het y^lijk-met-den-handschoen plaats tusschen «Ikoff en de overleden Petrana. De noodl ij documenten werden opgesteld en door de t hdgen onderteekend. De zaak lekte uit oen Velkoff moeite deed om aan de erfenis komen. He pepen werden tot 5 jaar tuchthuisstraf veroordeeld. Onze lezers weten reeds dat de Hertog van Brabant en Prinses Astrid voornemens zijn eene reis te ondernemen naar de Fran- sche koloniën, den Indischen Oceaan en het Verre Casten. Prins Leopold wil door de studie der Fransche kolonisatie-methoden zijn kennis op dat gebied aanvullen. De reis zal „incognito" geschieden en deze week aanvangen De Brusselsche „Standaard" weet de vol gende bijzonde-heden te melden. Het hoofdpunt van de reis is Indo-China; de terugkeer zal geschieden over Madagas kar, maar het programma hiervan staat nog niet vast Op 15 Januari zal het kroonprinselijk paar te Genua scheep gaan aan boord van 't Ne- derlandsche m, s. „Marnix van Sint-Alde- gonde". Deze zal nog denzelfden dag ver trekken om, op Dinsdag 19 Januari, te Port- Saïd aan te komen. Waarschijnlijk zal het prinselijk paar een bezoek gaan breng jn in Egypte, aan ko ning Foead. Verder zal de reis gewoon doorgaan over Columbia en Ceylon, waar de prinsen zullen aankomen op 28 Januari. Twee korte hasten in Nederlandsch-Indië zijn voorzien. Op 2 Februari zullen zij te Singapore zijn, langs het schiereiland Malakka opvaren, en Siam bezoeken, om, einde Februari, Indo- China te bereiken, het eindpunt van het eerste gedeelte van de reis. In Indo-China, waar zij de gasten zullen zijn van den gouverneur-generaal zullen zij tot einde Maart verblijven, om zich daarna waarschijnlijk naar de Philippijnen te bege ven, en om door Nederlandsch-Indië, tegen einde April of begin Mei, in Madagaskar aan te komen, van waar zij zullen terugkeeren naar België. AMMAN (Trans-Jordanië), 11 Jan. (Reu ter) Askader-commandant Warb'urton, inspecteur van de luchtmacht van Irakk is Vrijdag met een privé-vliegtuig van koning Faisal uit Kairo naar Bagdad vertrokken, c!och hij is daar niet aangekomen. 40 vliegtuigen zoeken de woestijn af, ook Fransche tosstellen uit Syrië zoeken mede. De correspondent van de „New York He. raid" kondigt het verschijnen aan van een Duitsch werd van León Trotzky, ex-chef van het roode leger, die sinds drie jaren in bal lingschap leeft in Turkije. Het betreft hier een werk, getiteld: „Hoe het nationaal socia. lisme onmogelijk kon gemaakt worden", waarin zich TiOtzky ontpopt als een onver zoenlijke tegenstander van Hitier. Z'n Werk is 'n hevig vermaan gericht tot de linker- groep. „Zoo de communisten en de socialis tische partijen niet eendrachtig samengaan, zegt Trotzky, zullen de Nazi's doorgaan de andere partijgroepen geheel te vernietigen. Hoewel tegenstander van het socialisme lijkt het Trotzky in de gegeven omstandigheden noodig, dat beide partijen, het communisme en het socialisme, hun verschillend en te genstrijdig standpunt laten varen ten bate van een „heilige alliantie" tegenover het fascistisch gevaar. Door voortdurend hun aanvallen te rich ten op de socialisten, zegt Trotzky, werken de leiders van 't Duitsche communisme den groei van de Hitler.partij in de hand en compromitteeren het slagen voor de revolu tieplannen. Een voorstel tot afschaffing te wachten Het college van B. en W. van Almelo zal den Gemeenteraad voorstellen tot afschaf fing van de jaarlijksche in September te houden kermis over te gaan. Vermoede lijk zal in 1932 de kermis niet worden ge houden, zulks in verband met de huidige malaise. Aan den Hohenzrllerndam te Beriyn-Wilm ersdorf wordt een nieuwe kerk gebouwd, die uit architectonisch oogpunt zeer merkwaardig is. De Pinguïns i*> den dierentuin te Londen hebben Jongen (Van een bij zonderen correrpondent) Wie, niet beter wetende, de Fransche pers een onvoorwaardelijk geloof schenkt, is er van overtuigd, dat de dood van minister Maginot en het vrijkomen van de Dorte- feuille van oorlog, de oorzaken zijn van 'n onverwachte regeerings-crisis. De ingewijde evenwel weet dat het reeds sedert langen tijd aan het gisten is In het Fransche mi nisterie en dat de reden hiervan is het ver schil van meenin* tusschen engelen der voor naamste leden. Zoowel de buitenlandsche- als de binnenlandsche politiek is hiervan de oorzaak. Is het eenerzijds reeds menigmaal tot een conflict gekomen tusschen den mi nister-president Laval en den titulair van buitenlandsche zaken, Briand, anderzijds be staat er een grondig meeningsverschil tus schen den minister van landbouw. Tardieu, en den minister van handel, Rolli .i over de e volgen economische gedragslijn. Men kent de Briandistische ideeën over ontwapening en vrede, waartegen in Frankrijk een groei ende nationale oppositie zich vormt. Te recht of ten onrechte is men hier van oor deel, dat Briand. voorvechter van een ideaal at in hoogste instantie een zuiver persoon- r.r voor terugdeinst de fundamenteele nationale belangen aan de verwezenlijking van zijn concepties op te offeren. Hierin nu verschilt Laval van hem. Evenmin als ieder anaer dis de belangen van de menschheid niet uit het oog verliest, verzet Laval zich tegen de internationale vredesgedachte, doch vooral IJvert deze mi nister-president ervoor, dat in den harstocht om het vredesideaal te verwezenlijken, de aanspraken van het eigen a id niet op den achtergrond geraken. Is er tusschen Briand en La-'a] dus een gradueel verschil, tusschen Rollin en Tar dieu bestaat 'n controverse van principieelen aard, waarvan de protectionistische politiek de basis is. Ten aanzien van de te nemen en reeds genomen economische maatregelen staan deze twee ministers diametraal tegen over elkaar en al is de krachtiger persoon lijkheid van een Tardieu tot nog toe zegevie rend uit den strijd gekomen doordat hij een grooter aantal der ministerteeie collega's voor zijn ideeën heeft kunnen winnen dan Rollin voor de zijne, dit doer aan de om standigheid, dat de samenwerking tusschen het ministerie van landbouw en dat van handel ernstig gecompromitteerd is, niets af. En deze samenwerking in de huidige crisis, die haar invloed sedert eenige maanden ook In Frankrijk gevoelen laat, is ab oluut nood zakelijk, wil dit land er in slagen de duize lingwekkende tekorten van zijn handelsba lans weg te werken. Er heerscht dus in den boezem van het ministerie Laval een ernstige verdeeldheid tusschen verschillenden der voornaamste le den en indien hieraan naar buiten al weinig bekendheid gegeven is, is dit in hoofdzaak te verklaren door de, door het geheele ministe rie welbegrepen noodzaak, om ten aanzien van een zoo goed als onhandelbare Kamer van Gedeputeerden met een zeer precaire en weinig logische meerderheid een onbezoedeld eenheidsfront te toonen. Intusschen zijn de hierboven terloops genoemde oorzaken van een onverwachte crisis niet onbeuend geble ven aan die ingewijden, die minder geïnte resseerd zijnde bij een zuivere politiek, dich ter staan bij de realisatie der verschillende maatregelen en hierdoor telkens weer stui ten op het gesignaleerde meeningsverschil. Voor al deze ingewijden is de dood van Minister Maginot dus niets meer dan een directe aanleiding voor de Fransche regee- ringcrisis, en dit niettegenstaande met den minister van oorlog een man van zeer groote bekwaamheid is heengegaan, die bijzonderen Invloed had op zijn collega's en een on weerlegbaar gezag in Kamer en Senaat. Zijn verscheiden komt dus in wezen neer op een ernstige verzwakking van hei ministerie, zoowel inwendig als naar buiten en deze situatie volledig begrijpend, heett Laval het raadzaam geoordeeld om, voordat de Ka mer, die den 12en Januari weer bijeen zal komen, een uitspraak gedaan zal hebban, de eer aan zich houcend, tot het aftreden van het ministerie te besluiten. Een belangrijke overweging van interna tionalen aard heeft dit besluit nog in groote mate beïnvloed. Frankrijk bevindt zich op dit oogenblik, staande voor de belangrijke conferenties van Lausanne en Genève aan den vooravond van een zeer gewichtige pe riode en het is voor dit land, dat zoo'n voor name rol te spelen heeft absoluut noodzake lijk dat het tracht de binnenlandsche positie van zijn regeering te versterken. Nu kan het niet ontkend worden dat deze positie tot nog toe er eene geweest is afhankelijk van een geringe en in verschillende omstandig heden zeer wankele meerderheid. Er moet dus een middel gevonden worden om deze meerderheid te versterken en een meer con stant karakter te geven. En de eenige mo gelijkheid om dit te bereiken is, dat er een regeering gevormd wordt van concentratie op een breede nationale basis, waarin zoo min mogelijk de partij-politiek tot uiting komt en alleen gestreefd wordt naar verbe teringen van algemeene nationale strekking. Een dergelijke regeering zou can den steun moeten hebben van de huidige regeerings- partijen en bovendien van een belangrijke groep afgevaardigden uit die partijen die tot nu toe in de oppositie geweest zijn. Gere kend wordt dan inzonderheid op de rechter helft van de radicaal-socialisten en de aan hangers van Marin. De groote vraag is en blijft evenwel of Laval er in zal slagen dat ministerie te vormen, waar voorgangers als Poincaré, Briand en Tardieu dit vergeefs ge probeerd hebben. Ongetwijfeld zijn de om standigheden te zijnen gunste veranderd en vooral de geweldige belangen die er in de buitenlandsche politiek op het spel staan wij denken aan de besprekingen over de her stelschulden en de ontwapening maken dat hij, wat zijn kans van slagen Betreft, op timistischer kan zijn dan genoemde voor gangers. Bovendien zijn voor hem een voor deel de verkiezingen over eenige maanden en het feit dat binnenkort een nieuwe Ka mer zich over de samenstelling oer regeering zal moeten uitspreken. Ongetwijfeld zal hij een ernstig beroep doen op alle republikein- sche partijen, waaronder de reeds genoemde radicaal-socialisten. Hij zal dit beroep trach ten te rechtvaardigen door de vitale lands belangen, welke binnenkort op bet spel zul len staan en de noodzakelijkheid dat allen hierom voorloopig de partijpolitiek moeten laten rusten. Heden komt de Kamer van Afge vaardigden weer bijeen en het is dan zoo goed als zeker, dat Laval de verklaring zal afleggen dat het kabinet en bloc is afgetre den en dat hij zijn portefeuille ter beschik king stelt van den President der Republiek. Hoe de zaken zich verder precies ontwikke len zullen, is thans nog niet met zekerheid te zeggen. De Instructie in de zaak van den postroot aan den Van Lennepweg te Den Haag is ge sloten. In herinnering zij gebracht dat van de twee verdachten alleen J. K. wordt ver volgd en dat de tweede verdachte, J., hoewel hij een volledige bekentenis heeft afgelegd, door den officier van justitie buiten ver volging is gesteld. Deze buiten vervolging-stelling is, zoo ver namen wü nog, niet op speciale gronden ge schied. J. K. volhardt ln zijn ontkenning. Verleend de eeremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau. in brons, aan A. Sonneveld, te Schiedam, hulpmachinist aan het stoomgemaal „van der Goes', ge- maai van het Hoogheemraadschap van Delfland. Benoemd tot ridder in de Orde van den Ned. Leeuw prof. dr. G. van Rijnberk, te Amsterdam, hoofdredacteur van het Neder- landsch Tijdschrift voor Geneeskunde. Toegekend de aan de Orde van Oranje. Nassau verbonden eere-medaille: in goud, aan H. C. Bource. chef teekenaar bij de Amsterdamsche Droogdok Maatschappij, te Amsterdam. Benoemd tot broeder in de Orde van den Ned. Leeuw Teungkoe Moshammad Noer. din, corrector by het Kantoor voor de Volkslectuur en aanverwante aangelegenhe den te Batavia. Naar de „Telegraaf" verneemt, is het zoo goed als zeker dat ir. J A. Kalff, oud directeur van de Ned. Spoorwegen en voor zitter van het Verbond van Nederlandsche Werkgevers in de vacature van mr. Trip tot voorzitter van den Ondernemersraad voor Ned. Indië zal worden benoema. De definitieve benoeming zal aan het einde van deze maand plaats hebben. Mej. M. T. Mej. M. Th. Mej. Z. B. V. H. K. 1.- 0.50 0.23 0.50 2.50 BERLIJN, li Jan. (WB.) Naar wij ver nemen, heeft ue aangekondigde bespreking tusschen Adolf Hitler en Dr. Hugenberg Maandagmiddag plaats gehad. Het onder houd duurde tot in den avond: Naar in de betrokken kringen verluidt is er een overeen stemming bereikt. De beide partijleiders zullen den rijkskan selier in een schryven mededeelen, dat zij de verlenging van den ambtsduur van den rijkspresident langs parlementairen weg, dus gepaard met grondwetswüziging, afwijzen. In welingelichte kringen rekent men er echter op, dat het antwoord fle mogelijk heid van een verkiezing van Hindenburg door het volk op breeden grondslag niet uitsluit. De Duitsch Nationale motiveering Van Duitsch Nationale zijde wordt er de nadruk op gelegd dat het aannemen van het voorstel van Rykskanselier dr. Brüning, de presidentsverkiezing door den Rijksdag te doen geschieden, tegeiykertijd zou beschouwd hebben kunnen worden als een vertrouwens- vatum voor den Rijkskanselier voor zulk een vertrouwensvotum voor Brüning is evenwel geen aanleiding voor de Duitsch-Nationalen. In volledige overeenstemming met den Stahlhelm houdt men vast aan het standpunt dat een parlementaire oplossing niet een machtsversterking van de positie van Rijks president zou beteekenen, doch in tegen deel veeleer een vermeerdering van de machtsbevoegdheden van den Rijksdag met zich zou brengen. Eerst Dinsdag publicatie der brieven aan Brüning. De Duitsch Nationalen en de Nationaal So cialisten zullen den Rijkskanselier afzonder- iyke verklaringen overhandigen. Men zal de publicatie der brieven van Hugenberg en Hitier eerst Dinsdag in den loop van den morgen kunnen verwachten. De herkiezing van Hindenburg in Februari eerst actueel. Met de overhandiging van de brieven van Hugenberg en Hitier aan den Rükskanselier is de actie van dr. Brüning wel geëindigd. Eenige verdere officieele stappen ter op heldering van de kwestie der herkiezing van Hindenburg door het volk worden in wel ingelichte kringen voorloopig in geen geval verwacht, zy het ook dat de partyen hier over onderling besprekingen houden. Men neemt aan, dat eerst begin Februar door de bevoegde instantie hierover voeling zal worden genomen met de partyen, ten einde na te gaan of het mogelijk zal zün Hindenburg als gemeenschappeiyken can- didaat van de partyen van het centrum en de rechterzüde, zoo mogeiyk ook van ae sociaal democratie te stellen. Voor den juisten datum zou de kwestie van beteekenis zyn, wanneer de Rijksdeg weer byeenkomt, aangezien hy dan onder andere de kwestie zal hebben te behandelen, wanneer de constitutioneele verkiezing van den Rijkspresident zal plaats hebben. De nieuwe verkiezing moet vóór 5 Mei a.s. plaats hebben gehad. Oorspronkeiyk was de dertiende Maart vastgesteld voor de eerste stemming. Het is evenwel niet onmogeiyk dat de datum van de eerste stemming thans zal worden ver vroegd. WaarschUnlijkw zal de Rykskanselier mor gen den Rykspresident rapport uitbrengen over zijn onderhandelingen. Hitier en Hugenberg iegpn ambtsverlenging van den Rykspresident langs parlementairen weg. Katenboycot te Bombay. Gandhi's echt- genoote gearresteerd. Japansch antwoord aan Amerika. WerMoozen te Rotterdam maken het een wethouder en een raadslid lastig. Officieele avond aan het Gouvernementsge bouw te Haarlem. De Indische begrooting van 390 millioen ver toont een tekort van 150 millioen. Padangs op Borneo verwoest ten gevolge van hoog water. De poging tot doodslag te Overzande: de zaak naar een ander gerechtshof verwezen. Japansch regiment door bandieten in de pan gehakt. Barometerstand 9 uur v.m.: 7.67, Vooruit. OPTICIENS FABRIKANTEN Licht op De lantaarns moeten morgen worden opgestoken om 4.35 uur. Een reeks van depressies ligt van Spits bergen tot op het midden van den Atlan- tischen Oceaan, zoodat de vochtige en war me luchtstrooming nu ook in Noord-Scan- dinavië begint door te dringen en de strenge vorst daar door matige vorst wordt ver vangen, die nog wel verder zal afnemen. Een krachtige Noordwesterstorm waait tus schen Ierland en de Azoren en by de ver plaatsing van een rug van hoogere drukking naar de Britsche eilanden, is ook in onze omgeving ruiming van wind met buiïg weer en eenige afkoeling te wachten, waarschijn lijk later weer door zachter weer gevolgd. Op de Britsche eilanden en in Noorwegen brachten de stormen van de laatste dagen zware regen, heden meldt Skudesnaes 36m Croydon 26 en Kimm 10 m.M., op het vasteland viel slechts weinig. Zacht weer heerscht van Spanje tot Midden-Duitsch- land en Zuid-Scandinavië. in Oost-Duitsch- land en Polen komt lichte vorst voor. In de gehouden Raadsvergadering van Hensbroek, deelde de voorzitter mede, dat de gemeentebegrooting, dienst 1932, voorzien van een aantal bemerkingen van Gedeputeerde Staten is terugontvangen. Na eenige Bespre king besloot de Raad om de begrooting onge- wyzigd terug te zenden, aangezien hij van meening is, dat deze gemeente, welke nood- lydend is, de belastingen niet hooger kan opvoeren om de begrooting sluitend te ma ken. De voorzitter merkte nog op, dat ook de begrooting van het volgende jaar niet slui tend is te maken. Verder besloot men nood gedwongen by de regeling voor de werkver schaffing de voorwaarden van den Minister van Binnenlandsche Zaken te aanvaarden, terwyi ten slotte een regeling voor steun aan kleine tuinders werd vastgesteld, waarvoor RÜkssubsidie zal worden aangevraagd. Definitieve bijlegging Staatssecretaris Stimson heeft medegedeeld dat de Japansche regeering een strenge be straffing heeft bevolen van de twee Japan sche politie-agenten wegens den aanval op den vice-consul der Vereenigde Staten te Moekden, Chamberlain. De Amerikaansche regeering heeft 1" deze regeling toegestemd, waarmede het incident

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 1