Kennemerland Stofzuigerhuis MAERTENS DE BRAND BIJ SARRASAN1 BEVERWIJK IJMUIDEN IJMUIDEN-OOST VELSEN HERINGA WUTHRICH, HAARLEM Bliksembeveiliging HEILOO HEEMSKERK UIT DEN OMTREK HEEMSTEDE LISSE NOORDWIJK WARMOND BENNEBROEK LIMMEN NES a. d. AMSTEL CASTRICUM VOGELENZANG ZANDVOORT MARKTBERICHT RIJKSVISCHAFSLAG Barteljorisstraat 16 - Tel. 10758 Philips' Radso-toesteilsn MARKTNIEUVÏÏ Verkoop-In?. Gistermiddag werd in het veilinglokaal ,,'t Centrum", ten overstaan vaa notaris G. D. Boerlage, publiek ver. kocht: a. een woonhuis met schuur, erf en grond aan den Joden- of Groeneweg te Wijk aan Duin .Opgeboden door T. de Vries, te Wijk aan Duin, voor 5900.Niet gemijnd b. een perceel tuingrond „Stronckkroft", nabij de Gladiolenlaan te Wijk aan Duin, groot 41.20 A. Opgeboden dtoor H. Markx, Wijk aan Duin, cp ƒ2000.—Niet gemijnd. c. een perceel tuingrond, naast het voor gaande „Braamteeksbosch", groot 79.00 A. Opgeboden door T. de Vries, voor ƒ5500. De twee laatste perceelen werden bij af slag op 1.gemijnd door T. de Vries. Vrijwillige Landstorm. Gisteravond heeft in hotel Ter Burg de prijsuitdeeiing plaats gehad van den laatst gehouden schietwedstrijd van den Vrijwilligen Land storm. De prijsuitreiking werd o.a. bijgewoond door Overste Hartogh Heys van Zouteveen en kapitein Eldermans. „De Hanze" Gisteravond hield de af- deellng Beverwijk van de R.K. Midden- standsvereeniging „De Hanze" een ledenver gadering in het K.S.A.-gebouw. De voorzitter, de heer N. J. Out, opende deze eerste vergadering in 1932 met een gelukwensch voor het nieuwe jaar. Bij de ingekomen stukken was een schrij ven van de afd Be /erwijk van den R.K. Bond van Handels-, Kantoor- en Winkel bedienden, waarin nogmaals werd aange drongen op het verleenen van een vrijen middag voor het winkelpersoneel. Ingevolge het advies van het Hoofdbe stuur, achtte het bestuur het gewenscht om niet op het verzoek in te gaan, maar de door het Hoofdbestuur aangegeven richt lijnen te volgen. Naar aanleiding van een desbetreffend verzoek heeft de heer H. H. Meijer, afge vaardigde voor het Kleinbedrijf van de Ka mer van Koophandel te Haarlem, de werk- aamheden van de Kamer toegelicht. Het bestuur zal den secretaris van de Ka- mer,' jhr. J. C. Mollerus, uitnoodigen om voor de vereeniging een spreekbeurt te ver vullen. Besloten werd tot oprichting van een win keliers-commissie uit de Hanze, die binnen het raam der organisatie, speciaal de be langen der winkeliers zal behartigen. De benoeming zal in de volgende vergadering plaats hebben. Breedvoerig werd gediscussieerd over den verkoop op z.g. voorschots-zegels. Het be duur zal maatregelen overwegen om aan dezen ongewenschten toestand een einde te maken. De secretaris, de heer W. Lubbers, hield hierna een inleresante lezing over bedrijfs organisatie. Spr. spoort de leden aan, zich op de hoogte te houden, door het aanschaf fen van lectuur, welke hierover verschenen is. Bij de rondvraag werd uitvoerig gespro ken over de tenuitvoerlegging van de prin cipale hechtenis, waarvan bij overtreding der Arbeidswnt (o.a. broodaflevering vóór 10 uur) in het bijzonder de bakkers her haaldelijk het slachtoffer worden. Met eenige voldoening werd geconstateerd, dat een kleine verbetering is ingetreden in de wijze van optreden tegenover de delin quenten. Zulks naar aanleiding van de daar toe door de afdeeling Beverwijk bij den Centralen Raad ingediende en behandelde voorstellen. Hierna volgde sluiting. IJmniden's Bloei De algemeene leden vergadering van „IJmuiö'en's Bloei zal wor den gehouden op Vrijdag 22 Januari e.k., des avonds 8.15 uur, in Hotel Willem Barendsz. De agenda luidt: 1. Opening door den voorzitter; 2. Notulen; 3. Jaarverslag van Óen secretaris; 4. Financieel verslag van den penningmeester; 5. Verslag van de kas- commissie en benoeming van drie leden kas- commlssie; 6. Begrooting van het vereeni. gingsjaar 1931-1932; 7. Ingekomen stukken; 8a. Verkiezing van 4 bestuursleden, wegens periodieke aftreding van de heeren D. Eais Jzn., G. Garst, D. Geus en A. de Wit, welke allen herkiesbaar zijn b. Verkiezing van 2 bestuurhleden, wegens overhjóen van den heer S. Koster en be danken van den heer J. F, Schimsheimer. Het bestuur stelt voor in de vacature wijlen den heer S. Koster te benoemen den heer F. Thiel, W. Ir., AdJ -Dir. Vereenigde Ex ploitatie Maatschappij en in de vacature van den heer J. F. Schimsheimer den heer K. van Pel jr., voorzitter der IJmuider Vischhandelvereeniging: 9. Rondvraag; 10. Sluiting. Propagandatlub „Duc in AI turn" van den RK.B.B. „St. Jozef'. Bovenmermelde club, opgericht 7 October 1931 op initiatief van den bouwvakbond, is Dinsdagavond op waar dige wijze gedoopt, na eerst een proef glans rijk te hebben door taan en een bewijs van haar kunnen te hebben gegeven. Met de actie, uitgaande van den R. K. Vredesbond in Nederland, zijn op de peti- tionnementslijsten 1318 handteekeningen verzameld. Voor den strijd in Twente is JJ. Zaterdag voor het eerst 10.15 bijeenge bracht. Na een uiteenzetting der beteelcenis en strekking werd ce club door den eerwaarde pater Gratianus gedoopt onder den naam „Duc in altum vertaald „Steek van wal in volle zee". Hierop volgde een luid applaus. Nadat men nog eenigen tijd gezellig b\;een gebleven was, sloot de leider met den Chr. groet. Dc huurstaking In verband met de weigering van een aan tal bewoners van de Iepenstraat enz. tot be taling der weekhuur j.l. Maandag, omdat niet was voldaan aan de door hen gestelde eischen tot verlaging van de huur met 20%. vernemen we, dat inmiddels een groot aan tal „stakers" alsnog de huren heeft betaald. In totaal zijn thans neg 27 huurders weiger achtig. Deze huurders hebben, naar wij ver nemen, een huurschuld van 954.50, zoodat ze feitelijk al staakten voor de staking ge proclameerd was. De Huurwaarborgvereeniging heeft beslo ten aan alle „stakers" nog deze week een deurwaarders-exploit te zenden. Indien de huurders weigerachtig blijven, zullen ze uit hun woning worden gezet. De Huurdersvereeniging zal hedenavond vergaderen. De Graal. Heerlijk, de Graal is dan tot ons gekomen, tot ons, de bewoonsters van ,,'t Land van Heiloo", om ook ons te maken tot medewerksters aan die groote Roomsche beweging, waarvan in de naaste toekomst zooveel zal uitgaan. Nu zullen wi) mee mo gen helpen aan het bereiken van „het" Graal-ideaal, de wereld te winnen voor Christus. Onze afdeeling is thans nog klein. Drie en twintig lieten zich winnen. Maar onder de schutse van O. L. Vr. ter Nood zal de Heiloosche graalwacht ongetwijfeld spoedig gaan groeien. Zondag a.s. zal er een bijeenkomst zijn voor Jongere meisjes. Dat dan velen zich mogen opgeven! Katholieke Kring Woensdagavond werd in de groote zaal van het Bruno-gebouw een bijeenkomst gehouden, waarin ais spre ker optrad de heer Cedee, met het onder werp: „Lucht en wolken". De voorzitter, de heer dr. Bamhoorr., opende de bijeenkomst met den christelij- ken groet en sprak er zijn voldoening over uit, dat dezen avond spreker was een lid der vereeniging. De heer Cedee begon daarna met een verhandeling te geven over de lucht. Met voorbeelden toonde spr. aan, dat lucht en gassen gewicht hebben. Daarvan behan delde spr. den druk van de lucht en het gebruik daarvan bij de samenstelling van den barometer. Met mooie, scherpe lichtbeelden toonde spr. de werking van den kwikbarometer en van den gewonen barometer. Na de pauze werd een Interessante ver handeling gegeven over de wolken, terwijl lichtbeelden het gesproken woord verduide lijkte. Het was een leerzame avond. De voorzitter dankte den heer Cedee voor zijn mooie lezing. Spr. wees vervolgens op de praatavouden, welke morgen (Vrijdagavond) beginnen. Spr. spoorde allen aan, vooral de jongeren, om deze niet te verzuimen. Daarna sloot de voorzitter onder dank de bijeenkomst met den christelijken groet. Mariavereenfging Dinsdag 19 Januari zal in het R. K. Vereeniglngsgebouw de jaarlijksche feestvergadering plaats vinden van de Maria.vereeniging. De avond wordt opgeluisterd met het opvoeren van eenige tooneelstukjes, t.w.: „Het Goud" en „Kavian." Prov. Staten van Zuid-Holland Bij de voortgezette behandeling van het Prov. Ambtenarenreglement werd verwor pen met 41 tegen 28 stemmen de motie-De VriesBruins waarin zij zich zouden heb ben uitgesproken tegen het geven van onge vraagd ontslag aan een ambtenares bij het aangaan van een huwelijk. Nadat de artikelen zonder debat en stem ming waren vastgesteld, was het reglement afgehandeld. De Staten keurden het reglement goed met 60 tegen 4 stemmen, waarbij tegenstem den de heeren De Visser (c.pMenist (r.s.) en Spronkers en Bergmeyer (s.d.) Daarna kwam aan de orde de provinciale begrooting voor 1932. De vergadering werd verdaagd tot Don derdag. PERSONALIA. Bij het examen vanwege de Vereeniging van Leeraren in talen en handelscorrespon dentie, slaagden voor het diploma Engelsche handelscorrespondentie onze plaatsgenoot de heer G. Hoogervorst. DE ZIEKTE VAN JHR. A. V .d. POLL. In verband met de ziekte van wethouder jhr. A. v. d. Poli, zal de gemeenteraad van avond bijeenkomen ter benoeming van een tijdelijk wethouder. Venvacht wordt nl., dat de ziekte van jhr. v. d. Foil van vrij langdurigen aard zal zijn. Hij wordt verpleegd in de Ziekenverpleging aan de Prinsengracht te Amsterdam. R.K. VOLKSBOND. Eovengenoemde vereeniging hield Woens dagavond haar eerste ledenvergadering m dit nieuwe jaar In zijn openingsrede memoreerde de voor zitter den ernst der tijden, gaf een kort overzicht over het afgeloopen Jaar, daarbij met vreugde uiting gevend aan de goede vooruitgang der vereeniging, niet enkel wat betreft het ledental, dat gestegen is tot 470, maar ook wat betreft de invloed, die de vereeniging krijgt op maatschappelijk ter rein. Dan de geestelijke verhooging van het peil der leden, door o.a. de steeds grootere animo voor de retraite en de toename van de H. Familie. Als gij zoo. aldus de voor zitter, uw taak als lid opvat, dan zullen wij een machtig leger gaan vormen, dat schou der aan schouder den nood trotseerend, pa raat zal zijn om onze zedelijke en maat schappelijke belangen te behartigen. Vooral in dit jaar, nu het 40-jarig bestaan gevierd zal worden, vraagt spr. ieders bijzondere medewerking. Ooe deelde de voorzitter mede, dat, hoe wel nog berustend bij de patronaten, de Harmonie „St. Michaël" een jeugdoorps heeft gekregen, waaruit later nieuwe krach ten zullen voortspruiten voor het corps. Hierbij kunnen zich aansluiten Jongens van 11 tot 17 Jaar, mits lid zijnde van het Pa tronaat. As. Vrijdag zal er een bestuursvergadering gehouden worden, geheel gewijd aan de steunverleening der stakende textielarbei ders. Hierna volgde de behandeling der be grooting, die sloot aan inkomsten en uitga ven met 2500. Na ampele bespreking werd deze begroo ting aangenomen Tien nieuwe leden werden geïnstalleerd. Als vaandrig werd benoemd de heer F. Kokkelkoren. Bij de rondvraag zegt een der werkloozen dank voor de Kerstgave, een verrassing, die door de meesten zeer was gewaardeerd. Burgerlijke Stand 12 Januari 1932 Getrouwd: R. W. GiesbertsJ. Visser. P. H. LeyenaarE. Heiten. H. Peters— A. v. d. Houwel. Ondertrouwd: J. Ch. StlJnsA. M. Chris- Pün. Geboren; d. van M. E. Willemse—Bos. z. van Ch. J. de Reus—v. Deursen. Overleden: B. C. Steenbergen, 50 Jaar. E. Been, wed. 3. A. v. d. Berg, 88 jaar. R.K. BILJARTCLUB Gisteravond hield óe R.K. Biljartclub haar tweede jaarvergadering In het Bondsgebouw. De voorzitter installeerde na de opening den nieuwen geestelijken adviseur, kapelaan Schotten en hij hoopte op een aangename samenwerking. De secretaris bracht een jaar verslag uit, waaruit we aanstipten, dat de club in he: afgeloopen jaar 10 mocie prijzen heeft gewonnen. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat het kassaldo 105.81 bedraagt. In het bestuur werden de heeren A. J. Wassenaar en J H. v. Diest bij enkele can- óidaatstelling herkozen. Besloten werd hierna om op 2 Februari een feestavond te houden. In de feestcom- mi&rle werd'en benoemd de heeren Jos. van Riel, J. de Kuiper en J. de Jong. Op voor stel van het bestuur werd besloten om in zake de „Lisser Biljart Kring" aan het voorloopig bestuur .voor te stellen dat in het definitieve bestuur van elke aangesloten club een lid zitting heeft met daarboven een voorzitter, met dien verstande, d'at het dag. bestuur bestaat uit leden van de te Lisse aangesloten clubs. Besloten werd voorts de neaerlaagwsdstrijden in verschillende afdee- llngen te dccn. Het bestuur verkreeg mach tiging de regel'"- v'van v-.ct te stellen In de rondvraag dankte öe geestelijke ad viseur voor de hartelijke woorden tot hem gericht. De voorzitter besprak de wenschelijkheid tot aanstelling van een bode, opdat de con tributie gsregelö binnen zal komen. Hier voor zal worden aangesteld de heer C, To ledo. „De Hanze". Gisteravond hield de R. K. Middenstandsver. „De Hanze" haar jaarver gadering in het Patronaatsgebouw. De op komst was gering. De voorzitter opende de vergadering met den Chr. groet en verwel komde speciaal den Geestelijken Adviseur kapelaan Schotten. Spr. hoopte in den nieuwen geestelijken adviseur een ervaren persoon te vinden, die zal medeleven met het wel en wee der ver eeniging. Bij de behandeling der ingekomen stukken werd de aandacht gevestigd op den Radio cursus welke gegoven zal worden door den heer van Neerven. Een schrijven was binnengekomen van den heer J. v. d. Voo.t, waarin hij bedankt, op advies van den dokter, als penningmeester dezer vereeniging. Vervolgens werd een keurig jaarverslag door den secretaris uitgebracht. Uit het jaarverslag van den penningmees ter bleek, dat na inkomsten van ƒ704.55, een uitgave viel te boeken van 752.76, na- deelig saldi alcoo ƒ48.21. Tot verificateurs werden benoemd de heeren Van Zeist, Groe- ncwegen en Hoofbeek. Uit het jaarverslag ontleenen wij het volgende: Ontevreden mo gen wij over het afgeloopen jaar niet zijn, doch de sympathie laat wel eens wat te wenschen over. De Bloemdag bracht op 193.60. Vervolgens werd het verslag van de Centrale Raad uitgebracht. Alle verslagen werden na een woord van dank goedgekeurd. Oan de orde was bestuursverkiezing we gens periodieke aftreding van de heeren J. v. d. Vont en B. Theissen. De laatste stelde zich herkiesbaar. Op voorstel van den heer H. v. d. Eerden werd de vervalling der vacature opgeschreven tot de voigende ver gadering De heer B. Theissen werd bij enkele candidaatstelling hedkozen. Daarna werd de begrooting behandeld. Gezien den critieken toestand, werd bel sloten het 20-jarig bestaan op 12 Maart a.s. alleen kerkelijk te vieren. Bij de rondvraag dankte de Geestelijke Adviseur den voorzitter voor de toespraak. Spr. zei, zooveel als in zijn vermogen is, ds belangen van de vereeniging te zullen be hartigen. Spr. hoopte ook dat de leden trouw de vergaderingen zullen bezoeken. Daarna sloot de voorzitter onder dank de vergadering met den Christelijken groet. R.K. Handelsbedienden. De Ned. RK. Bond van Handels-, Kantoor- en Winkel bedienden, afdeeling Lisse, hield gisteravond den jaarlijkschen feestavond, welke goed geslaagd is. Op dien avond werd de nieuwe geestelijke adviseur verwelkomd. De geestelijke adviseur hield een leerzame causerie. Dertien nieuwe leden werden ge ïnstalleerd. Woorden van felicitatie werden gesproken tct den heer W. Straathof, bij diens 12 y2 -Jarig jubileum als lid der vereeni ging. Voorts werd de avond gevuld met di verse spelen en verloting. Personalia. De heer dr. C. E. Verseler- wel de Witt Hamer, geneesheeh-directeur van de St. Maria-stichting, alhier, is aan. gewezen als :<!geeringsdeskundige voor het bijwonen van de in 1932 af te nemen exa mens tot verkrijging van het diploma voor de verpleging van zenuwzieken en krank, zinnigen (diploma B). Katholieke Radio-Omroep Aan den Katholieken Radio-Omroep is door B. en W. dezer gemeente vergunning verleend tot het geven van een K.R.O.-film op Maandag 1£ Februari des middags te 3.45 uur voor de kinderen en des avonds 8 uur voor vol wassenen in de concertzaal van het hotel „De Zen" alhier. Werkloosheid Gedurende het Jaar 1931 werd aan, door de gemeente te werkge- stelde werkloozen uitgekeerd en bedrag van f 2635.50, terwijl aan steun aan werklcoze Ingezetenen werd uitbetaald 1361.56. ST. MATHIAS-UITVOERING Zondag en Maandag hield de RK. Mu ziek-, Zang- en Tooneelvereeniging „St. Mathias" haar derde welbezochte winteruit. voering. De voorzitter, de heer C. Zwetsloot, verwelkomde de aanwezigen, speciaal den burgemeester en den zeereerw. heer pastoor en wenschte allen nog een za'.ig nieuwjaar. Na het St. Mathiaslied, waarmede het concert een aanvang nam. werd het uitge breide programma, vóór de pauze, door de afdeeling Harmonie verzorgd Hieronder be vonden zich ook een tweetal composities van den directeur, den heer G. Dik. Vooral Fanatasie Bilder, Konzer Walzer, was een keurig bewerkte compositie waar èn de com ponist, c'irigei.t èn de afd. Harmonie veel succes mee oogstte. Ook het overige gedeelte van het pro»- ann.a werd óoor de Harmonie keurig uitgevoerd, ofschoon van geheel ver schillend genre, gced gespee'd werden. Het eersie stuk „BIJ de Kerstboom" was als twee-akter een fijn tooneelstukje, dat in het nieuwe, keurige décor zeer goed uitkwam, niet ir het minst door de vertolkers der rol len van v. Galen en Hendrik. Het tweede stukje „De twee Spitsboeven" was een kostelijke klucht, waar verschillen, de jongere leden der afdeeling tooneel hun eerste optreden in zagen, maar werd des ondanks goed en vlot gespeeld. De voorzitter dankte na afloop de aanwe zigen voor hun groote '.«langstelling in St. Mathias op beide avonden, bracht speciaal dank aan den regisseur den heer J Sikking en zijn helpers achter de coulissen en ves tigde er de aandacht op, dat een extra uit. voering zal worden gegeven op 27 Januari, ten bate van het Crisis-Comité, met een programma, waaraan alle drie afdeelingen zullen medewerken. RAADSVERGADERING. Gisteravond te half acht kwam de raad dezer gemeente onder voorzitterschap van burgemeester baron K. G. van Hardsnbroek in voltallige zitting ten gemeentehuize bij een. De voorzitter opende de vergadering met een woord van welkom en wenschte den raadsleden alle goeds in 1932. De voorzitter Izeide, een vervelend jaar achter den rug te hebben en een moeilijk jaar tegemoet te gaan, zoowel in het openbare als in het pri vate leven. „Mogen ons de moed, kracht en wil niet ontbreken, om dien toestand ook onder de oogen te zenr.". Spr. ziet de toe komst zeer donker in, maar is er toe): van overtuigd, dat na deze donkere tijden het licht zal aanbreken. Het weinige, wat wij er toe bij kunnen dragen, om deze donkere tiiden zoo goed mogelijk door te ko men, mogen wij niet verzaken. Spr. gaat dan de gebeurtenissen over het afgeloopen jaar na. De tramplannen, nieuw postkan toor, kanaal, waterleidingbedrijf, overname wegen, eervol ontslag Parlevliet, hoofd der O. L. school, benoeming van den heer G. van Beek, nieuwe gemeente-veldwachter, twee hangende schoolkwesties, nieuw ambte narenreglement, vaststelling' werkloozen- steunregeling. Spr. vindt dat men in 1931 niet heeft stil gezeten en kan het slechts betreuren, dat alles thans stopgezet is om althans den werkloozen den noodzakelijken steun te kunnen verleenen. In een conferentie, dio de voorzitter ge had had, was hem medegedeeld, dat men de tramplannen door hst duin had laten varen en men van plan was de gemeenté concessie te vragen om dubbel spoor door de Bennebroekerlaan aan te mogen leggen. Het kanaalplan is nog niet tot stand ge komen. terwijl het waterleidinggebouw bin nenkort gereed zal komen en in het voor jaar geopend zal worden. De brug nabij de Cultuurmaatschappij is gereed gekomen cn overgenomen. Van de ƒ6090 is ƒ5500 binnen gekomen, terwijl het resteerende gedeelte ge garandeerd is. De heer Dubbis nam hierop als oudste raadslid het woord. Spr. wilde gaarne be kennen, dat de tijden voor ons allemaal duister zijn. Waar echter het licht vandaan moet komen, daar moeten wij het ook zoe ken, daar moeten wij het van verwachten en verhopen. Ten slotte wenschte spr. den voorzitter en zijn gezin Gods besten zegen in het nieuwe jaar toe. Na de goedkeuring der notulen deelde de voorzitter o.m. mede, dat de goedkeuring van Ged. Staten was ontvangen van den aankoop van wegen van mej. Willink, van de verordening der betaling van besmette lijke zielctegelden, van het kasgeldleenings- besluit en de goedkeuring van de begroo ting 1932. Verdaagd was het besluit ter overname van wegen van de heeren van der Poll, de verordening van het Wegenfonds, de verordening van het beheer over de Be drijven. Dan kwam punt 3: wijziging geldleenings- besluit, aan de orde. Er was besloten een leening, groot ƒ13.000 tegen 5 aan te gaan voor verbetering van den Zwarteweg, verbetering beschoeiing Centenbrug, wonin genverbetering van politie en hoofdonder wijzer. De voorzitter zeide, dat het thans in de zen tijd zeer moeilijk gebleken Is aan geld te komen. Het is ten slotte den voorzitter gelukt, dit bedrag van de Vereeniging Ge- meentecrediet tegen 5 yt% geleend te krij gen. Volgens den voorzitter meest de raad maar voorloopig alle kapitaalsuitgaven uit het hoofd zetten. Het geldleeningsbesluit werd goedgekeurd. Bij de suppletoirs begrooting 1931 waren nogal enkele posten overschreden; andere posten hieven echter deze nadeelige posten op. Werd goedgekeurd. Den heer Parlevliet werd op zijn verzoek eervol ontslag gegeven als lid der Commis sie tot wering van schoolverzuim. Benoemd werd in de vacature met algemeene stem men de heer G. van Beek. schrijven van den heer etashretashrdlu Dan werden naar aanleiding van een schrijven van den heer Ooievaar langdurige en breedvoerige besprekingen gehouden over de noodzaak en de hoe-grootheid der steun- uitkeeringen. De heer Dubbis zag na warme verdediging een voorstel van hem aangaande verhoo ging van uitkeering van 5 op 9 aan den heer L. de Winter met alle stemmen tegen zakken. Een gezin wordt in het algemeen tot 26 per week gesteund. Gebleken was voorts, dat de heer K. lan gen tijd onnoodig getrokken had. De taak van B. en W. werd hierin zeer moeilijk ge noemd, zij dient niet onderschat te wor den. Onhoudbare schooltoestand en geen geid. Dr. de Blinde zeide bij de rondvraag, dat hij o.a. bouw nieuwe openbare lagere school op het gemeentelijk program gevonden had. Spr. vroeg naar den tijd van uitvoering. In verband met de tijdsomstandigheden vreesde de voorzitter, dat het nog wel lang zou duren. Houdt deze depressie aan, dan is het voorzitter een raadsel, waar het vol gend jaar zelfs de steungelden vandaan ge haald moeten worden. Dr. de Blinde: „Ja, maar de oude school spot mot de meest elementaire begrippen van hygiëne". Er is b.v. maar in een klas verlichting (gas) aanwezig. De voorzitter meent, dat, zoolang er mo- gelijk geen debacle uit kan voortvloeien, er geen kapitaalsuitgaven moeren gedaan wor den. De menschen moeten eerst aan hun noodzakelijke levensbehoeften geholpen wor den; dat gaat voor alles. Op verzoek van den heer- Van Bakel zeg de de voorzitter wel verbetering der water plaatsen der openbare school toe. Niets meer aan de orde zijnde, sloot de voorzitter vervolgens de vergadering. Veeverzekering. Woensdag werd in Café ICroon de jaarvergadering gehouden van de Onderlinge Veeverzekering alhier. De voorzitter, de heer C. Pepping, openae met een woord van welkom en betreurde de geringe opkomst der leden. Na goedkeuring der notulen volgde het fi nancieel verslag van den penningmeester Uit dit -'erslag bleek, dat het afgeloopen jaar niet ongunstig is geweest. De cijfers luiden als volgt; Saldo vorig jaar ƒ24.28; de ontvangsten hadden bedragen met het saldo voorgaand jaar ƒ2497.82 en de uitga ven 2321.11. Het batig saldo bedroeg alzoo 176.71. De boeken en kas werden gecon troleerd door de heeren Th. Swart en W. van der Steen en accoord bevonden. De re kening werd vastgesteld en de penning meester onder dankzegging gedéehargeerd. Uit het overzicht dat vervolgens werd ge geven zij vermeld, dat op 1 Januari 1932 het aartal leden bedroeg 48, met totaal 466 stuks verzekerd vee (vorig jaar 418). Het verzekerd kapitaal bedroeg 67.550.— (vorig jaar 76.430.—). Deze vermindering vindt haar oorzaak in de verlaging der vee- prijzen. De omslag heeft bedragen ƒ3.10 per ƒ100 per jaar (vorig jaar ƒ5.23). Het afgeloopen jaar zijn verloren 11 stuks vee, voorgatend jaar 19 stuks. Tot correspondent werd herkozen de heer W. van der Steen, en tot directeur de heer C. Pepping. ANTWERPEN, 13 Jan. Men neemt hier thans algemeen aan dat de brand in het circus Sarrasani het gevolg is van brand stichting, te meer daar de exploitanten van bioscooptheaters en schouwburgen zich ern stig verzet hebben tegen het toelaten van Sarrasani te Antwerpen. Het onderzoek wordt met groote nauw keurigheid voortgezet. De ..Nation Beige" schrijft dat de oorzaak van den brand bij het circus Sarrasani nog niet is vastgesteld. De door de circusdirectie gisteren ontvangen dreigbriefkaart is aan het parket van Antwerpen overhandigd. De directie gelooft dat deze in het Fransch ge stolde briefkaart afkomstig is van een Duit- scher of een groep Duitschers, welke zij verdenkt zonder ze te nomen. Van de 22 olifanten blijkt een twaalftal ernstige brandwonden te hebben opge'oopen. Een der gewonde dieren, n.l. Baby, de klein ste van het gezelschap, zou vermoedelijk den nacht niet meer doo:maken, van de ande ren is de toestand hoogst bedenkelijk. De bevoegde personen kunnen echter over den afloop geen uitspraak doen, gezien het uiterst zeldzame van het gevat. Nog zij vermeld, dat de heer Th. Swart deze maand 30 jaar - als correspondent van liet fonds heeft gefungeerd. In verband hier mede werd aan den heer Swart een klem souvenirtje aangeboden in den vorm van een kistje sigaren. De heer Swart dankte voor deze vriende lijke attentie en sprak den wensch uit, nog lang zijn beste krachten te mogen geven. Na de rondvraag sloot de voorzitter onder dankzegging de zeer geanimeerde vergade ring. Melkprijzen. Door Hollandla is over de maand December uitbetaald 4,42 en door de kaasfabriek 4.80 per 100 liter franco af boerderij. WATERLEIDING. Belanghebbenden in Amsteldijk-Zuid en omstreken, die leidingwater noodig hebben, kunnen zich voor den sleutel van het tap- huisje van de waterleiding vervoegen bij e'en heet P. Welzenis, Amsteldijk-Zuid 57, die zich bereid heeft verklaard voor de be diening van het gemeente taphuisje. R.K. VROUWENBOND Deze week trad voor den R.K. Vrouwen bond alhier op de bekende declamator Os car Tijtgat (Lode van Gent). De leden waren in behoorlijken getale opgekomen, wat lang niet altijd- het geval is en hebben in het geheel geen spijt gehad van hun gang naar de zaal van den heer Stuyt, want de lezing, die de bekende Vla ming hield over de drie zustersteden Gent, Antwerpen en Brugge, welke werd toege licht met gekleurde lichtbeelden, o.a. repro ducties van beroemde schilderstukken van Rubens, Memling, Van Dijk en andere Vlaamsche meesters, was heel mooi. In zijn sappig Vlaamsch liet hij het mooie van de Vlaamsche cultuur zien en bewonderen. De bezieling, die van hem uitging, deed de aanwezigen met graagte luisteren. De avond was daardoor niet alleen genotvol, maar vooral ook levendig. Het was een mooie avond en de Vrou wenbond kan, met vertrouwen meer derge lijke avonden organiseeren. BIJZ. VRIJWILLIGE LANDSTORM. Gisterenavond had de prijsuitdeeiing plaats van de door de afdeeling Vogelen zangBennebroek gehouden jaarlijksche schietoefeningen. Overste Hartogh Hijst van Zouteveen reikte de prijzen onder eenige toepasselijke woorden aan de verschillende prijswinnaars uit. Er waren veel leden, waaronder eenige nieuwe, aanwezig. De winnaars van de luxe-prijzen waren; 1. M de F.aad. 2. M. Wilson. 3. J. Bellen. 4. H. Rolvers 5. F. Kroon. 6. G. Roeien. 7. Weijers. 8. J. Hulsbosch. 9. R. Verdegaal. 10. J. van Bezu, 11. J. v. d. Berg. 12. C. v. d. Reep. Het officieel gedeelte werd met een gezel lig samenzijn gesloten. Crisi-CoHlecte. Naar we vernemen heeft de eerste crisiscollecte in totaal een bedrag van ruim vijf honderd gulden opgebracht. Een mooie opbrengst als men de tijdsom standigheden in aanmerking neemt. Ruiterlijke Stand. Geboren: Jan z. van G. Kraayenoord en C. Keus. Wille- mientje d. van N. Nordhorst en M. C. Pa. rée. Cornells z. van C. DraaUer en T. van Koningstruggen. Dierenhulp. Gisteren gaf de vereeniging Dierenhulp haar filmmiddag en haar film avond in gebouw Centraal aan het Stations plein. De filmmiddag was voor de kleintjes en bracht een geheel gevulde zaal met een enthousiast publiek. 's Avonds was er ook een zeer groote be langstelling, zoodat ook toen de zaal weer bijna geheel gevuld was. Mevr. Rijnders gaf vooraf een overzicht van den arbeid en het werk van Dierenhulp. waarbij er vooral den nadruk op werd gelegd, dat deze filmmiddag en avond buiten bezwaar van de kas werd georganiseerd en bekostigd werd door de bijdragen van belangstellenden in. de pro paganda voor Dierenhulp. IJMUIDEN, 14 Jan. Tarbot 1.65—1.25 per K.G.; griet 62—28 ct. per 50 K.G.; tong ƒ2.501.25 per K.G.; groote schol 30—25; middel schol 3828; zet schol 3731; kleine schol 4016; bot 18.50—16.50; schar 27— 11 per 50 K.G.; rog 50 per 20 stuks; vleet 5.603.80 per stuk; pieterman en poon 13.0010; middel schelvisch 45; kl. middel schelvisch 50—36; kleine schelvisch 41—16 per 50 K.G.; kabeljauw 112—70 per 125 K.G.; gullen 31—14.50; wijting 18—4.20 p. 50 KG.; heilbot 1.35 per K.G.; koolvisch 80 ct. per stuk. Staat van besommingen van de heden aan den Rijksvischafslag te IJmuiden aange komen stoomtrawlers: Henriette Jacoba 5C00; Caroline ƒ4503; Groningen ƒ2800; Hoop 2 ƒ1200; Rijnstroom ƒ2500; Maria ƒ2500; Johanna IJm. 12 ƒ1500. Loggers: KW 70 ƒ820; KW 65 ƒ610; KW 40 ƒ590; KW 41 1070; KW 31 ƒ610; KW 23 f 760; Sch. 250 ƒ690; Sch. 210 ƒ650. B e u g e r s VI. 216 1850; VI. 85 1260; VI. 114 ƒ910; VI. 195 ƒ1760. HOORN, 14 Januari Kaas Kleine Commissie 27, Fabriek 2550, Fabriek o°®' missie geen stapels, 10 K G. 9032. Hand vlug. SCHAGEN, 14 Jan. Eierveilin? 83.000 kipeleren, witte f 3.404.20, klekj witte f 2.90—3.10, bruins f 3.804.10. 1 eendeieren f3.203.50. SCHAGEN, 14 Januari 1932 5° f\ Paarden f 200400, ïsloer f 92.50, 2 G?ldej koeien (mag.) f 160—200, 40 idem 0'ette' f 200—310, Kalfkoeien f 250, 34 Nuchte^ Kalveren f 7.50—14, 40 dem' (vette) f 2°*^ 25, 145 Overhouders f 10—10.20, 26 Viir' kens magere) f 10—14, 39 idem (.vette per l*io f 0.28—0.32, 59 Biggen f 5—1 1.25. NOORD-SCHARWOUDE Veiling van 14 Januari 1932. 64.000 kg. rooóe kool 0.74—2.50; doorschot 0.62—160; 11.800 kg. gele K°r. 0.601.50, idem doorschot 0.60—5 38.800 kg. Deensche witte kool 1.00—'j! idem doorschot 0 60—1.40; 22,200 Kg- uie^ uien 9.10—9.80, grove 8.20—8 60. drie'®' gen 8.20—8.70; nep 8.80; 275 Kg. 2,30. BROEK OP LANGENDIJK Veiling van 14 Januari. 45.00 kg. roode kool 0.80—2.50. id. schot 0.60—1.60; 25 000 kg. gele kool f tot 1.70; 46.000 kg. Deensche witte kf, 0.80—1.70; 17.000 kg. uien: uien f 9lL, tot 10; grove 8.10—8.60, drieling 8.50—9. ENKHUIZEN. 13 Jan. Bloemen: CoP18^ I 1.20—2.20; Copland II 0.70—1; Pi'ins Oostenrijk 2.10—1.90: La Reine 1.40—'j Moore I 1.80; Moore II 1.20: His 2.10-2' Murillo 1.90; Victor 4; Victor II 2.30; roos 2.90. ENKHUIZEN. 13 Jan. Granen. Gra?I Erwten ƒ28—32; Vale Erwten 27—30: ker Vale 1821: Bruine Boonen 1012: terdzaad 1921; Maanzaad 11—13: zaad 11. 's HERTOGENBOSCH, 13 Jan. 5j Veemarkt. Aangevoerd 2184 stuks: 1 g stuks hoornvee, 921 biggen, 26 zeugen. schapen-lammeren, 67 kalveren. Prijzen: k® koeien 200—290; kalfvaarzen 170—2 magere ossen en koeien 110—205 per st vette ossen en koeien, ie Kwal. 34—40 2e kwal. 28—34 ct. per pond; pinken I K 160; zeugen 35—65 per stuk; biggen f per week; schapen 10—20 per stuk. Et grooten aanvoer in alle soorten vee, door de prijzen niet hooger waren. Vark zeugen, biggen lui. Kalveren en schap®11 8 woon; afloop der markt flauw. ZWAAGè Veilingsver. .Bangert en Marktbericht van 12 Jan 1932. Winter, j nen 9.60—14 per 100 kg.; Comtesse I 1 tot f 19, Gieze 12. B. Mot 5.90, W. If 12.80, Brabander 7 00—9.70, Goud' netten 14, Pree v Engel, 11—23, z appelen 9—10 per 100 kg.; spruiten j3, tot 4.10, Buen, 5.60—8.30, witlof PURMEREND, 13 Jan. „AfslagvereemS1^ ésemster, Purmèrend èn Omstreken Witlof 5—14 per 100 K.G. Roodte'H 0.70—290. Savoye kool 0.60—3.10, P. 100 stuks. Spruitkool 0.30—1 per I5 "jo Boerenkool 0.24—0.45 per kist va!1p]~ K.G. Andijvie 0.30-095 per kist. s, selie 1-7, Selderij 3—12, per 100/ Bieten 49 per 1000 stuks. Worie .j 0.460.62 per zak. Uien 1—2.14 Vet K.G. Prei 2.30—8 90 per 100 bos. ApP^ Westlandsche Bellefleur f 5—11, Zoete E' lefleur 7-15, Reinette. goud f 8"p(J Reinette, oranje 6—12, per 100 K.G. v ren: Wintorjan 5.50—14 per 100 K.G- a <5 AVENHORN, 12 Jan. Aangevoerd zak spruitkool, 3555 rt. per zak v. 15 ,Qj 32000 K.G. roode kool, ƒ0.90—2 40 P®r L( KG.; 45000 K.G. gele kool, 0.60—1.20 V 100 K.G.; 34000 K.G. groene of putjes k» ƒ0.90—2.80 per 100 stuks; 6500 K G. 1,18 j groote maat 8.30—8 80; gewone maat s —9.30 per 100 K.G.; 37300 stuks bietL{ prcote 8.40—9 20: kleine f 4.70—5.50 J 1000 stuks; 6000 K.G Friesche wortele ƒ2.70—3.20 per 100 K.G. OBDAM, 13 Januari 1932 „De bouw" 7000 K.G. Roode Kool °.,o; 2.60; 2000 K.G. Gele Kool f 0.60-0; 3000 K.G. Deensche 0.60—1,00: 11500 H Uien 8.70—9.00: 400 K.G. DrieliD®0O 8.10—8.20; 3500 K.G. Roode Bieten 1.80; 1000 K.G. Wortelen 2.80. WARMENHUI ZEN, 13 Januari 1932 Gewone uien 9.109 50; Groote 7.908.00; Drielingen 8.108.20; "-yj; uien 2.50—2.70: Roode Kool 100"Jltte ld. 2e soort 0.60—0.80: Deensche 1.50. Alles per 100 K.G. BEVERWIJK, 33 Jan. Boibloemen a" e( Centrum. Aangevoerd en betaald werd v dozijn voor Wm Copland 16—17 ct. rla de Olheira 12—58 ct. A. Prinson 3"{Tct. ct. e.v.t. roze Ja reine en Ariadne l'"""prj#S Fred, en Th. Moore 12—31 ct. Gele 32—41 ct. His 20—34 ct La Reine 12—28 ct. Flamingo 20—35 ct. Due de Benin 9—2X jO Due Wit 6—17 ct.. Prins van Oostenrijk -35 ct. Brlllant Star 7—19 ct King c(. Yellow 16—29 ct. Verm. Brillant 14—25 34 Prospërity 1630 ct. Gele Tournesoli 2 ct. Couronne d or 28—45 ct. Eltoreador --51 ct.Orange Soil 2243 ct. gewone {0 nesoll 18—35 ct. Crocussen per pak van 25 stuks 30—52 r- Karcissen: Golden Spur 58—95 ct. ct, vatius 25—50 ct. Early Perfection 4080 's.HERTOGENEOSCH, 13 Jnnuari 1 e„ N. C. B. Bossche veiling van land' tuinbouwproducten, Kempsnlandstraat ]0f 's-Hertogenbosch, Telefoon 490 w fl i3 0.06—0.14 per K.G.; Spruiten f 0.03-^0 per K.G.; Roode kool 1.60—9.00 Psr„lKs; stuks: Savoyekool 300—3.10 per 100 st go Prei 0.020.08 per bos; Andij.'le f ,j0 —1.20 per 100 str.; Boerekool °-3zEo$ per 100 stuks; Schorseneeren °0" per K.G.; Kortelen 0 90-1.10 per 1°° .„ie id. 0.80—5.90 per 100 K.G.: Knols®10^ f 0.80—C.40 per 100 knol; Geelzoet 0.10 per K.G.; Bellefleur 0.02—0.13 K.G.; Goudreinet 0.06—0,22 per K.G- LEIDEN. 12 Jan. Vette varkensmerg- Aangevoerd totaal 578, zwaar 502. lic'^ 33 E*rijs per Kg. levend gewicht zwaar 0.32, licht 0.30—0.28, zouters 0.30—0-23- Handel matig, POELDIJK, 13 Januari 1932 Vf50^ Groenten en Fruitveiling Eieren f Ape* 5.70 per 100 stuks; Selderie 0.80—1® 100 bos: Peterselie 0.25—0 50 per 10° 3.g0 Prei 1.25—3 00 per 100 bos; Radijs j 71) psr 100 bos; Schorseneeren. Ie soort J jof -13.50, id. 2e soort f 0 50—0.65 per gpi; K.G.; Spruiten f .250.40 per K.G%o<>\ nazie 0.29—0.34 per KG.; ECter®"^" 0.10—0.15 per bak; Andijvie °-3 per bak.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 2