DE TWEEDE-KLASSERS IN ACTIE Haarlem kampioen gekend V. S. v.—V. U. C. 2—1 Moeilijk bevochten zege V. u. c. FEIJENOORD—D. F. C. 3—2 Zeer aantrekkelijke strijd AFDEELING III AFDEELING IV AFDEELING V Gaat Velo naar de honderd? V. V. A.Bloemendaal 21 K. F. C.Stormvogels 21 Sinds de schorsing van Tol en Groeneveld heeft Stormvogels haar derden achtereenvol- Senden wed.trijd met den oneven goal ver loren. Tegen k.F.C. werd met 2—1 ver loren, wat gezien den slechten toestand van het terrein, het bovendien ontbreken van Koster en het spoedig eclipseeren van Boekelaar geen slecht resultaat kan genoemd borden. Voor de rust was K.F.C. bijna voortdurend 'b de meerderheid, doch na de rust had Stormvogels vaak het beste van het spel. Kaak speelde op het zware terrein een bui tengewoon goeden wedstrijd. Ook invaller Van Gelder speelde lang niet slecht. Trou- v'ens na de rust vertoonde het gebroken Stormvogels-team behoorlijk voetbal: alleen het schieten liet te wenschen over. De elftallen: v. 't Hoff K. Veen Mol J. Veen Nieuwenhuis Bley Wensveen Bouthoorn Mol Visser Kruyver Koekelaar Ketting v. Pel Blokker v. d. Steen v. d. Vilde Prins Effern v. Gelder Haak De Waard Het begin is voor K.F.C., dat lustig op het batte terrein voortglibbert. De Waard wordt al spoedig aan 't werk gezet en doet dit op betrouwbare wijze. Toch boft hij, als Kruy- ver op korten afstand meters naast schiet. Langzamerhand gaat ook Stormvogels zich Veren. Zoowel v. d. Steen als Boekelaar ge- ten goede voorzetten, doch voorloopig wordt 't Hof buiten schot gelaten. Langzamer hand wordt K.F.C. dan sterker. Hoewel er hoor hei zware terrein in een matig tempo Vordt gespeeld door den K.F.C.-aanval, Krijgt de IJmuider defensie het zwaar te Verantwoorden. Bouthoorn kogelt tegen den baander en Visscher schiet in het zijnet. Stormvogel' begaat de fout v. d. Steen zoo 8oed als niets te doen te geven. De rechts- huiten-spelers schijnen het trouwens „ge- haan" te hebben, want ook Wensveen krijgt biet veel te doen, deels doordat niet veel °P hem wordt gespeeld, deels doordat Van Delder en v. d. Velde elkaar goed begrijpen. Wanneer De Waard echter een bal in zijn 'ichting stompt, geeft hij een klam voor ntje, waarna Mol met een dito hoofdbewe- &hg scoort '10). Van den aftrap af denken Ve Stormvogels te zien gelijk maken. Ket- teg en Van Pel krijgen n.l. uit een voorzet Van v. d. Steen den bal voor het intrappen, teaar ze falen beiden. Vervolgens laat Mol ten internationaal stukje voetbal zien. Hij Passeert netjes de IJmuider defensie en lost han een enorm hard schot, hetwelk De "aard op phenomenale wijze stopt. Tot de test blijft K.F.C. het beste van het spel be houden, doch het blijft 10. Nadat K.F.C. de eerste aanvallen heeft ondernomen, trekt Stormvogels er tusschen hit. Verder dan Veen c.s. brengt men het echter niet. Dan verricht Mol Weer eens goed Verk. Hij lokt De Waard uit zijn doel en Seeft dan Bouthoorn den bal voor het in- teappen (2-0). Het schijnt, dat dit doelpunt de Vogels teen wakker maakt. Zij ondernemen nu al thans eenige aanvallen, waaraan de K.F.C.- ers de nanden vol hebben, maar Van 't Hoff behoeft er nog steeds niet aan te pas te temen. Het dient echter gezegd, dat het even teeeliep, toen Van Pel keihard rakelings over he lat schoot. Twee minuten later echter had „Klaassie" succes (2D. Nog even blijft Stormvogels in den aanval, te aar dan gaat het spel weer meer gelijk op. Het is Wensveen, die Visscher de kans van hen dag geeft, doch deze schiet meters over he lat. Ondanks de handicap van de 4 invallers ®b het steeds elechtvr wordende veld houdt Stormvogels dapper vol. Vooral Van Pel terdt steeds beter en deelt goede centers h|t. in de achterhoede is Haak „de" man, hie Mol vrijwel geen kans tot schieten geeft Tegen het einde oefent Stormvogels een hevigen druk op de Koogsche veste uit. We henken zelfs Van Pel te zien gelijk maken, teaar Van 't Hoff keert zijn schoten nog teist. Onder groote spanning kondigt Theo Honk, die goed leidde, het einde aan. H. V. V.—AJAX 2—2 Met groote moeite een gelijk spel Dit „onderkopje" slaat op Ajax, dat ter- bauwernood ontsnapt is aan een tweede ne derlaag in de Residentie! Met rust had H.V.V. een 20 voorsprong, hetgeen vol- hoende zegt, hoezeer het gespannen heeft ten den Wassenaarscheweg! De H.V.V.-ers pasten niet dezelfde tactiek tee als H.B.S. vorige week, doch Ajax deed hit wèl en sleepte aldus nog een gelijk spel bit het vuur. Het was aan Ajax' spel in de terste helft geducht te bemerken, dat de bederlaag tegen H.B.S. de heeren nog ge- hbcht in de beenen zat. Vóór rust maakte ^■iax (opzettelijk of niet!) een zeer matigen tedruk, zoodat H.V.V. meestal sterk in de Jbeerderheid was, vooral door een veel groo- ter snelheid, waarbij Ajax vaak totaal over- sPeeld werd. De 20 voorsprong van H.V.V terwonderde dan ook niemand! Het was nu in het tweede kwartier van de twee- te helft, dat plotseling de ommekeer kwam, tetgeen Ajax dankte aan een omzetting van te voorhoede en aan het doorzetten van ^blders, die kort achtereen tweemaal teoorde! Toen werd H.V.V. geheel teruggedrongen, "baar de geelzwarte verdediging hield stand terwyi de tegenaanvallen der Hagenaars tot tet einde toe zeer gevaarlijk bleven, maar boor het falen van den linksbuiten niets op teerden, hoewel ook toen een derde doel punt van H.V.V. steeds voor Ajax bleef drel- jte, door het zeer zwakke spel van Jan de teer, wiens keepen zeker niet betrouwbaar ste was dan dat van Bonneveld. Ook de te°ef met Jurriaans is aan Ajax' spel niet teh goede gekomen, hetgeen wel bleek uit °°ctdurende wijzigingen in de opstelling. Als ploeg maakte Ajax allerminst een teootschen indruk en een tweede nederlaag t°b niemand van de vele duizenden toe- ^homvers op het overvolle H.V.V.-terrein tebaasd hebben! Wanneer de AJacieden inzinking niet spoedig te boven komen, .terien verdere teleurstellingen niet uit steen! e Daarentegen demonstreerde H.V.V. weer R®bs, dat de „Leeuw van Wassenaar" nog teucht van zich kan afbijten! De verdedi- ï.teg was stukken beter dan die der bezoe- .6ra, de voorhoede was vooral voor rust uit- k, en ze bezorgde van Kol c.s. zeer tege momenten. Overigens was deze wedstrijd minder span- (j,bd en var minder goed spelgehalte als k® tegen II.B.S., hoewel aan beide zijden tehtige kansen onbenut bleven. Htt was by H.V.V. goed te bemerken, dat w °Ude linkervleugel Jansen—Vermeer weer r.te opgesteld. Na 7 minuten gaf Vermeer jb prachtigen voorzet en met een fraaien cjjteal gaf v. d. Bosch de thuisclub de lei- (ï—o). De tegenaanvallen van Ajax Ce tedden alle op Neuerburg c.s. Toch tor tel9 Muldera een Paar corners, waaruit tjteriessen Jr. naast kopte. Aan den ande- V b kant kroop het Ajax-doel door 't oog li b de naald, toen Pasteur door alles heen A.T' doch te zacht inschoot. Het vlotte bi) lang niet, hoewel de Amsterdammers te meerderheid kwamen: eens gleed van teen door de verdediging heen, doch hi) De snelle uitvallen van H.V.V. zijn zeer gevaarlijk; Max Jansen krijgt een pracht kans, maar De Boer loopt ver uit en be machtigt den bal. Dan wordt de thuisclub weer sterker. Als cr 35 min. gespeeld is, zet Sillevis goed voor. Pasteur geeft aan Max Jansen, die met een keihard, onhoudbaar schot in den hoek, den stand op 20 brengt! Ajax wordt nu geheel teruggedrongen en het doel der gasten beleeft benauwde oogenblikken. Jansen heeft echter pech met zyn schoten en eens trapt de uitgeloopen De Boer hem op 't nippertje den bal voor de voeten weg. Als Vermeer dan nog de lat gemillimeterd heeft, breekt de rust aan. Na de hervatting heeft H.V.V. weer het beste van het spel en het Ajax-doel wordt belegerd. Als scheidsrechter Wey, die veel te vaak en voor allerlei onbenulligheden floot, aan Max Jansen ten onrechte een scoringskans ontnomen heeft, wegens ver meend buitenspel, lcrygt H.V.V. een inzin king. Ajax valt nu krachtig aan en vooral Volkers komt nu in actie. Maar ook nier Is het schieten zeer onzuiver. Zelfs ontsnapt De Boer's doel na een scrimmage ternauwer nood aan een doorboring, als de keeper zeer nerveus ingrijpt. Snel golft het spel heen en v/eer. Ajax wijzigt dan de voorhoede, van links naar rechts aldus: Ten Have, Mulders, van Reeren, Volkers, Jurriaans en voert het tempo aanmerkelijk op. Neuerberg schittert echter In de H.V.V.-verdediging. Na 25 min. benut Mulders vlak voor doel een voorzet van links en het is 21. Dit geeft Ajax ineens het geschokte zelfvertrou wen terug, maar H.V.V. laat zich niet over spelen; zelfs kogelt Pasteur juist in De Boer's handen. Dan gaat Mulders opnieuw linksbuiten spelen, hij is zeer actief en weet 5 min. later een enorm ver boogschot van Ten Have, die n.b. op den rand van het terrein stond, juist op de doellijn voor den ver rasten Kremer in den goal te duwen! (22). Nu is Ajax niet meer te houden; een ware belegering van het H.V.V.-doel volgt en het regent schoten van Mulders en Van Reenen hoog onder de lat. Maar keeper Kremer's lange armen vangen alles! Er is voor Ajax geen doorkomen aan. Aan den anderen kant volgen nog verscheidene tegenaanvallen, waaruit Max Jansen eens rakelings over schiet. Het einde geeft een gelijk opgaanden strijd tusschen twee vermoeide ploegen te zien. Het gelijke spel is wel de juiste weergave van de verhouding. 'T GOOI—SPARTA 1—5 Sparta's gewijzigde ploeg! Er was voor dezen wedstrijd, die van groot belang was voor de laatste plaats een groote belangstelling, volgens de „M.-M.". Ook uit Rotterdam waren vele supporters gekomen, om de gewijzigde Spartaploeg aan te moedigen. Het begin van den door Van Gessel geleiden wedstrijd brengt een zenuw achtig spel aan beide kanten. De gasten weten zich het eerste te beheerschen en nemen het spsl in handen, 't Gooi moet zich bijna uitsluitend tot verdedigen bepalen. Het spel wordt hoofdzakeiyk op links ge houden. Hassink moet zyn partner geregeld te hulp komen en speelde een uitstekende party voetbal. Evenwel kreeg Cohen in het Gooidoel heel wat lastige ballen te verwer ken. Hy wist evenwel zyn doel te bescher men tot 5 minuten voor rust. Het was toen Nleuwland, Sparta's centervoor, die na een soloren den Gooischen doelman wist te pas- seeren. Rust 0—I. In de tweede helft scheen 't Gooi zich aanvankelijk te gaan herstellen en Wentink wist spoedig de partijen op gelijken voet te brengen. Daarna was het echter weer mis. Oostlander hergaf Sparta spoedig de leiding. Even later was het Formenooy, die uit een hoekschop heel handig met een boogschot scoorde: (1—3). Direct na den uittrap neemt de Spartavoorhoede den bal mee naar voren. De Jong stevent op doel af en via bovenlat en vingertoppen van Cohen verdwijnt de bal al weer in 't Gooidoel. 'tGooi tracht dan door ver opdringen het spel te verplaatsen, doch bereikt geen succes Integendeel wordt een doorbraak haar op nieuw noodlottig Ris Nleuwland den eind stand op 15 brengt. AFDEELING II Blauw-Wit nagenoeg in veiligheid Er zyn nu plots vier ernstige kampioens- candidaten, n.l. D. F. C„ Z. F. C., Fejjen- oord en V. S. V., waarvan de Dordtenaren in elk geval de beste kansen behouden. Feijenoord heeft veel van de geleden schade Ingehaald door D. F. C. met 3—2 te kloppen, maar of het een geheel „herstel" zal worden, dat moeten de verdere confe renties op het groene veld nog uitwyzen! Z. F. C. houdt de zaak geducht in de gaten en klopte A. D. O. met 2—1, terwijl ook V. S. V. dank zy een moeiiyk behaalde 2—l-zege op V. C. nog in aanmerking kan komen. Voor H. F. C. was het een droeve dag. Het 2—2 geiyke spel van Blauw-Wit tegen Xerxes leverde immers voor deze laatste plaats gegadigden één punt op en H. F. C. verloor zelf met 3—0 voor Hilversum. Met nog drie wedstryden voor den boeg tegen Blauw-Wit, V. S. V. en Feyenoord, is de toestand van „the good old" vrijwel hope loos. Het blijkt overduideiyk uit den stand. Gsp. Gw. Gl. Vrl. V.—T. Pnt. Gem D. F. C. 14 10 1 3 44—18 21 1.50 Z. F. C. 15 9 3 3 38—26 21 1.40 Feyenoord 15 10 1 4 33—26 21 1.40 V. S. V. 14 8 3 3 26—25 19 1.35 Hilversum 15 6 1 8 34—39 13 0.85 Blauw-Wit 15 3 6 6 28—31 12 0.80 A. D. O. 15 5 2 8 28—35 12 0.80 Xerxes 15 4 3 8 24—33 11 0.73 V. U. C. 15 3 4 8 31—35 10 0.66 H. F. C. 15 3 2 10 15—33 8 0.53 l0°t tegen den uitgeloopen Kremer 1 H. F. C.Hilversum 03 Onder leiding van scheidsrechter Dr. Vuyisteke, die al een heel slechten dag had en daardoor menig fluitconcert en hoo>- gelach in ontvangst moest nemen, stellen de partijen zich als volgt op: H. F. C. met v. d. Meulen, Wamsteker, Smit, Jongeneel, Dorsman, Jongeneel, Cha- pon, Koreman, Miezerus, Zwiss, Hagenaar; en Hilversum met Bottenberg, Oudenaller, v. Velsen, van 't Hooft, Huizinga, v. Gelder, v. Eek, v. Polen, v. 'tVeld, Kramps, Zoes. De Hilversummers winnen den toss en la ten de Haarlemmers tegen de zon in spelen. De H. F. C.-achterhoede krygt direct handen vol werk en Hilversum neemt dan ook direct een aanvallende houding aan. Als Smit eens mist krygt Kramps een pracht kans, doch v. d. Meulen heeft met het zachte schot niet veel moeite. Hilversum is niet van de Haarlemsche helft weg te krygen en vooral Huizinga en v. Velsen zetten hun voorhoede met flinke kopballen steeds aan het werk. De sporadische H. F. C.-aanvallen worden gemakkeiyk onderbroken. Nadat Hilversum nog een tydje sterker is geweest, komt H. F. C. er iets beter in, met het gevolg, dat de Hilversum-keeper nu ook verschillende ballen te verwerken krygt. Verschillende corners worden nu op het Hilversum-doel genomen, maar succes leveren ze niet op. Nadat eerst een H. F.C.-doelpunt terecht wegens buitenspel ongeldig wordt verklaard, denken we H. F. C. tot driemaal toe de lei ding te zien nemen, maar paal, lat en het hoofd van Huizinga brengen steeds voor Hilversum redding. H.F.C. raakt hierdoor een weinig ontmoedigd en Hilversum trekt nu weer ten aanval. Als Koreman vlak voor het doel geblesseerd raakt, gaat voor H.F.C. weer een mooie kans verloren. Miezerus krijgt even buient het penalty-gebied een vrijen trap te nemen, maar v. Velsen weet het leder nog net uit het doel te trappen. Nadat P. Jongeneel vlak voor doel onklaar wordt en v. d. Meulen en Smit zich met hem bezig houden, heeft v. tVeld niet veel moeite om te doelpunten en heeft Hilversum dus vry gelukkig de leiding. Spoedig hierop fluit de scheidsrechter voor rust. Na rust trekt Hilversum weer direct ten aanval en gedurende de eerste 10 minuten wordt er dan ook voortdurend op het Haarlemsche doel geschoten, doch de achterhoede weert zich geducht. De Haarlemsche uitvallen zijn absoluut ongevaariyk en Miezerus kan dan ook totaal niets uitrichten. H. F. C., luide door het publiek aangemoedigd, wordt ge leidelijk sterker en de achterhoede plaatst steeds naar voren, maar hier wil het niet lukken en verschillende kansen door mooi opbrengen van Jongeneel en Wamsteker, la ten de voorhoede-spelers onbenut. Als de geheele voorhoede van Hilversum buitenspel staat, laat de scheidsrechter op onbegrijpe lijke wijze doorspelen en maakt de Hilver- sumsche middenvoor gemakkelijk een doel punt. Dit ontmoedigt H. F. C. geheel en van nu af aan wordt het spel steeds slechter. De linksbuiten van Hilversum maakt dan na een snellen ren een pracht doelpunt en de spanning is verder geheel geweken. Ver schillende kansen gaan dan door buitenspel van beide elftallen verloren en als tenslotte Vuyisteke het einde fluit heeft Hilversum met 30 gewonnen. H. F. C. staat hierdoor zoo goed als zeker op de onderste plaats en zal heel wat beter moeten spelen om zich tegen de kampioenen der tweede klasse te handhaven. Zoowel V. S. V. als V. U. C. probeerde een andere samenstelling. V. S. V. probeerde thans op de spilplaats Jac. Wey, terwijl de Koning de rechtshalf-plaats bezette. Deze omzetting had op de voorhoede van V. S. V. een gunstigen invloed, daar Jac. Weij steeds weer de V. S. V.-voorhoede tot den aanval dwong en tevens zorgde voor een goede spelverdeeling. Op de middenvoor plaats werd Michel, een speler uit het twee de elftal geprobeerd, doch of deze op den duur zal voldoen, wordt door ons sterk be twijfeld. Bij V. U. C. stond Lelijveld, welke anders de backplaats bezet, middenvoor, en speelde op deze plaats ook zeer verdiensteiyk, ter wijl ook de keeper van V. U. C. door Hol- zenbosch onder de lat was vervangem De overwinning was volkomen verdiend, doch door het taaier volhouden der Hagenaars bleef de uitslag tot de laatste minuut in het onzekere. Onder leidihg van den heer Vuijk stellen de elftallen zich even over tweeën als volgt op: V. S. V. v. d. Wint v. Zutphen v. d. Griendt de Koning Jac. Wey Heyerman Koning Wolf Jr. Michel Wolf Sr. Hillekamp V. Gelder Hendriks Leiyveld Klein Hartman Kok v. d. Wildt v. d. Loos v. d. Zalm Mol Holzenbosch Van den aftrap af stevent de V. U. C.- voorhoede recht op v. d. Wint af en moet deze direct actief aan den stryd deelnemen. Als deze aanval is afgeslagen, is het Jac. Wey welke zyn voorhoede aan het werk zet Met èen verren pass geeft hij den bal door aan Koning, deze zet voor doch ook deze aanval heeft geen succes, daar de bal ach ter wordt geplaatst. Reeds denken we dat V. S. V. al de leiding zal nemen, doch de bal gaat geheel buiten bereik van den V. U. C.- keeper aan den buitenkantstaander naast De V. U. C.-verdediging laat dan eenige ma len de V. S. V.-voorhoede leeiyk in de han dig opgezette buitenspelval loopen. Eenigen tyd wordt er dan door beide partijen met 10 man gespeeld, daar zoowel Wolf Jr. als v. d. Zalm zyn uitgevallen. Gelukkig blijken de kwetsuren niet van emstigen aard te zyn en komen beide spelers na een kort verloop weer in het veld terug. Lelijveld biykt in de V. U. C.-voorhoede de gevaariyke man te zyn, vooral het zich zelf vrij maken en zyn schoten zyn goed. De V. S. V.-voorhoede, waarin Wolf Sr. zün schotvaardigheid weer terug had, maakt het de V. U. C.-verdediging geducht lastig; er wordt echter nogal eens te lang getreu- seld met schieten, waarvan de belde V. U. C.-backs nog al eens profiteeren. Een geweldig hard schot van Wolf Sr. laat de V. U. C.-keeper vallen. Angstvallig rolt de bal naar de doeliyn, net op het laatste moment weet de V. U. C.-keeper voor de tweede maal den bal in zyn bezit te krijgen. Aan den anderen kant schiet Leiyveld net naast. Een vlugge V. S. V.-aanval leidt dan tot succes. Michel geeft door naar Hille kamp, fraai zet deze den bal voor het V. U. C.-doel, waar Wolf Sr. onhoudbaar inkogelt: 10. Het woord is dan weer aan de V. C.- voorhoede. Klein kopt een voorzet van v. Gelder net naast, terwijl een harde schui ver van Leiyveld net langs den staander gaat. Spoedig hierna is het rust. Na de thee komt V. S. V. even verwoed opzetten, doch de V. U. C.-verdediging weet voorloopig van geen wyken. Koning valt dan by V. S. V. uit en P. Weij komt het elftal completeeren. V. U. C. oefent een tameiyken druk op het V. S. V.-doel uit, doch het schieten der V. TJ. C.-ers is erg onzuiver. Langzamerhand werkt V. S. V. zich dan weer los en nu is het precies anders om en oefenen de V. S. V.-ers een sterken druk op het V. U. C.-doel uit. Een doelpunt kan dan ook onmogelijk uitblyven. Wey brengt eens keurig den bal op, geeft dan door naar Wolf Sr., de V. U. C. keeper loopt ondoelmatig uit en Wolf plaatst kalm het leder langs den uitloopenden doel man: 20. V. U. C. geeft zich nog lang niet gewonnen en tracht den achterstand in te loopen. Een tweetal corners op het V. S. V.- doel leveren niets op. By een snellen V.S.V.- aanval lost Wolf Sr. wederom een geweldig hard schot, dat de V. U. C.-keeper er fraai uithoudt. V. U. C. beantwoordt dit met een tegenaanval en met een keurig schot weet Leiyveld den achterstand te verkleinen: 21. Nog vyf minuten zyn er te spelen en beide elftallen spannen zich tot het uiterste in. Dan weer is het het V. S. V.-doel, dan weer het V. U. C.-doel, dat maar nauweiyks' aan een doorboring ontkomt. Wey kogelt nog eenmaal tegen de lat en dan is het einde daar. BLAUW-WIT—XERXES 2—2 Lagendaal op non-actief Er bestond in de hoofdstad groote belang stelling voer dezen wedstrijd, waaraan als s, eciale attractie was verbonden het optre den var. den gevreesden middenvoor van het Nederlandsche elftal, den langen Xcrxes- man, Lagendaal. Bovendien bewogen zich de prestaties, zoowe' "an Blauw-Wit en Xerxes, den laatsien tyd in opgaande lyn en er was dus een spannenden stryd te verwachten. Wat dit betreft zyn de talrijke bezoekers er waren naar schatting een 20.000 toe schouwers niet bedrogen uitgekomen. Lagendaal heeft dank zij het feit, dat De Boer hem uitstekend bewaakte, zoo goed als niets kunnen uitrichten. Een enkelen keer, dat hy den bal vry kreeg, waren er aan stonds eenige Blauw-Witters by, die het ge vaar steeds afdoende konden bezweren. Het is ruim twee uur, als de heer Vrugt, die de teugels strak hield, laat beginnen. De Stadionmenschen winnen den toss en spelen allereerst met de zon in den rug. Het begin is voor Xerxes, dat hard van stapel loopt en onstuimig aanvalt. Het spel is nauweiyks vyf minuten oud, als de Rotterdamsche linksbuiten, Weber, de Vries het nakyken geeft (0—1). Spoedig is het uit met het Rotterdamsche overwicht en de Zebra's komen er hoe lan ger hoe beter in. Vliegensvlug gaat het spel op en neer. De rechtervleugel der Stadion bewoners geeft in deze période uitstekend spel te zien. waarop de Xerxes-verdediging geen vat heeft. Voor het doel zyn de Blauw witters echter geregeld de kluts kwyt. Tal van schoten gaan rakelings naast of over. Bovendien is de Xerxes-doelman uitstekend op dreef. Do geiykmaker hangt in de lucht, maar door het goede werk van Wasservall kunnen de Rotterdammers voorloopig hun voorsprong behouden. De links-back der gasten, Frenk, moet dan wegens een blessure het ,eld verlaten. Van den Broek Jr. gaat hierop backen en zijn plaats in de halflinie wordt door een in valler ingenomen. Vyf minuten voor de rust wordt de moeite der gastbeeren beloond, als Sitters op fraaie wyze gelijk weet te maken (1—1). Onmiddellyk na den aftrap zwermen de Zebra's weer voor de Xerxes-veste en krygt de Blauw-Wit-aanhang opnieuw reden tot juichen, als Dorenbos zijn club de leiding geeft (2 Direct na de hervatting is het de Rotter damsche rechtsbinnen, var. Straten, die de partijen weer op gelyken voet brengt. Het spsl wordt aanmerkelyk forscher, wat ver schillende vrije schoppen tot gevolg heeft. Beurtelings blijven de beide ploegen in den aanval en van eenig overwicht is geen sprake. Er wordt echter veel slechter gespeeld dan voor de thee, al blyft de stryd uiter mate spannend. Doelman De Vries, die voor zyn collega aar. de overzijde niet onderdoet, weet tal van schoten op sublieme wyze on schadelijk te maken. Op een gegeven moment komt Lagendaal alleen voor De Vries te staan, maar zyn schot faalt en er gaat een zucht van verlichting op uit den Blauw-Wit- aanhang. Een vrye schop, door Bergmann goed ge nomen, wordf door Gerritse ineens ingeko- geld. Zijn schot gaat echter rakelings over. Dan moet een oogenblik gestopt worden, als bij een scrimmage voor de Zebra-veste, Lietzen geblesseerd wordt. Hij wordt met een gekneusden enkel uit het veld gedragen en door Weerman vervangen. Aan weerskanten wordt hard gewerkt om het winnende puntje te scoren, echter zon der resultaat. Het einde komt met ongewyzlgden stand, een uitslag, die de verhouding goed weer geeft. A. D. O.—Z. F. C. 1—2 Te forsch spel In een onaangenamen wedstrijd, waarin aan beide zijden ruw gespeeld werd, hebben de Zaandammers een verdiende overwinning behaald. AXi.O. miste Breitner, Z.F.C. was volledig. De gasten ontwikkelen direct eer. prachtig, snel spel, waartegen A.D.O. weinig in te brengen heeft. Na 9 minuten vangt De Maar een voorzet goed op en onhoudbaar kogelt hij langs Quax (01). Dan werkt A.D.O. zich los, doch de uitstekende mid denlinie der bezoekers is de meerdere van Wim Tap c.s. Gedoelpunt wordt er niet meer voor rust, wel moet scheidsrechter Brecthoff eenige warschuwingen uitdeelen! Na de hervatting zet Z.F.O. er een flink tempo in; de A.D.O.-achterhoede, die raar staat te schutteren (vooral Weber zeer zwak!,, moet alle zeilen bijzetten. A.D.O. kruipt door 't oogen van de naald, als uit een scrimage de bal naar het leege doel rolt, doch juist vóór een paal blijft liggen! Slechts enkele minuten later weet v. d. Kolf een voorsprong te vergrooten, als de A.D.O.-verdediging de andere voortwaartsen afhoudt, maar hèm niet in de gaten heeft (0—2). Een kwartier later verkleint v. d. Berg uit een throughpas van W. Tap den achterstand (1—2). Het spel wordt nu zeer forsch. Gevaariyke momenten ontstaan nog voor het A.D.O.-doel, doch hoe wel Z.F.C. veel beter speelt, slaagt het er niet in de score op te voeren. De Dordtenaren forceerden al dadelijk een hoekschop op het in groene trui spelende Feyenoord, zegt de „M.-M.". Het terrein is zwaar te bespelen, hetgeen niet wegneemt, dat de Rotterdamsche voorhoede goed sa menspel laat zien. Reeds na zes minuten spelens plaatst Hendriks keurig voor doel, waar Duynhouwer op byzonder fraaie wijze met een kopbal Feyenoord de leiding geeft: 1—0. De strijd gaat snel van doel tot doel. met de Rotterdammers iets in de meerder heid. Als de voorhoede van D. F. C. Van Dijke gepasseerd is, krygt Punt gelegenheid de vijandelyke veste te bestoken; Van Male stopt echter den lastigen schuiver goed. Er volgt nu een periode, waarin het Rotterdam sche doel stevig onder vuur genomen wordt. Eenmaal zien we Van Male een hard schot van Punt uit den bovenhoek weggrabbelen. Fetjenoord herstelt zich echter weldra en het is vooral Hendriks, die den Rotterdam- schen aanval leidt. Plotseling valt Punt uit en hy brengt met een goed schot den stand op gelijken voet: 11. Na de hervatting ontwikkelen de partyen direct een pittig spel, waarvan enkele hoek schoppen op beide doelen het gevolg zijn Een zeer gevaariyk moment ontstaat voor den Rotterdamschen doelmond als enkele spelers als een kilt op elkaar hangen. Een der D. F. C.-ers speelt dan het leder met de hand en daardoor is aan de onzekerheid een eind gekomen. Evenals voor de rust ls thans ook Hendriks weer de bedryvigste in de groene voorhoede, doch hij ondervindt te weinig steun van zyn medespelers. Slechts een enkele maal zyn Duynhouwer en Oroe- nendyk gevaftriyk voor het Dordtsche doel. D. F. C. is thans bepaald sterker en Feyen oord heeft het dan ook alleen aan het goede verdedigen van Van Dyke en Bul, en in laat ste Instantie aan Van Male te danken, dat de gasten het niet tot doelpunten brengen. Maar de stryd krygt dan weer een geheel ander beeld, want nu is het de voorhoede van Feyenoord, die een oogenblik geweldig komt opzetten. Hier biedt Mookhoek de red dende hand. Litz, die in de Dordtsche ver dediging lang niet zoo goed op dreef was als de vorige week, maakte acht minuten voor tyd een leelyke fout, waarvan Burg handig profiteerde door het leder langs de Korver te zenden: 2—1, en vlak daarop toont Groe nendijk zich actief door op den uitloopen den doelman toe te loopen, waarvan het derde Rotterdamsche doelpunt het gevolg is: 3—1. In de laatste minuut zendt Ruysch een onverwacht schot in, dat Van Male te mach tig is, zoodat het einde komt met 32 voor Feyenoord. Bestaansstrijd tusschen Tubantia en Z. A. C. Geheel volgens onze verwachtingen! P.E.C. schakelde zich uit door een 1—0- nederlaag tegen Z.A.C. en waar Vitesse Tu bantia met 5—1 klopte, kwamen de Tuban- ters met Z.A.C. gelijk. Tusschen beiden zal dus nog een heftigen bestaansstryd gestreden worden. Enschede, dat met 3—1 van A.G.O.V.V. won, blyft met één punt voorsprong op Go Ahead, de leiding behouden, want de De- ventenaren wonnen in en van Wageningen met 4—2. Go Ahead en Enschede moeten elkaar nog één maal, in Enschede, ontmoeten. Heracles won met 21 van Robur. De stand is: Gsp. Gw. Gl. Vrl. V.—T. Pnt Gem. Enschede 14 11 3 38—11 22 1.57 Go Ahead 14 10 1 3 41—18 21 1.50 P.E.C. 14 8 2 4 28—27 18 1.28 Heracles 14 7 4 3 29—26 18 1.28 A.G.O.V.V. 14 7 2 5 50—32 16 1.14 Vitesse 14 5 2 7' 26—39 12 0.85 Rob. et Vel. 14 5 1 8 29—42 11 0.78 Wageningen 14 4 2 8 28—39 10 0.71 Tubantia 14 2 2 10 31—44 6 0.42 Z.A.C. 14 2 2 10 17—39 6 0.42 Kwatta, Kwatta, Kwatta! De Philips-aandeelen hebben weer een ge- voeligen klap gekregen, want ten tweeden male won Eindhoven, nu met 4—3 van PSV. Aller oogen zijn nu gericht op Kwatta, want N.A.C. won in Tilburg met 1—0 van Willem II en bezet nu de eerste plaats. Het compe titie-verloop is hier wel buitengewoon wis selvallig en er is absoluut niet met eenige zekerheid te zeggen, hoe het einde zal zyn Bleyerheide en M.V.V. deelden met 11 de punten, zoodat de stand is: Gsp. Gw. Gl. Vrl. V.—T. Pnt. Gem Het blijft stabiel in het Noorden en de wedstrydresultaten waren geheel conform onze verwachtingen. Velocitas klopte de hekkensluiters met 60, waardoor het dce"ounten--antal op tachtig werd gebracht. In de vier restee- rende wedstrijden zullen de leiders moge lijk nog trachten om de honderd vol te maken, een prestatie, die jaren terug ook door Be Quick verricht werd toen dat in zyn roemvolle dagen was! GVAV's 50 zege op Leeuwarden was eerlijk gezegd grooter, dan wy verwachtten. Frisia kwam buiten gevaar door een 2—1 zege op Alcides en Veendam slachtofferde Friesland met 70. De stand is: Velocitas Veendam GVAV Leeuwarden Be Quick Frisia Achilles Alcides Friesland FVC 14 13 14 12 14 6 Gesp. gew. Gl. Vrl. V.-T. Pnt. Gen. 80—16 26 1.85 49—17 25 1.78 47—38 17 1.21 40—40 16 1.06 31—43 13 93 34—50 13 87 30-37 10 31—38 9 22—51 7 19—46 6 15 14 15 14 14 13 14 71 64 53 42 CUP-WEDSTRIJDEN Vierde ronde Arsenal—Plymouth Argyle 4—2 New Castle United—Southport 1—1 Bradford—Northampton 4—2 BurySheffieldLiverpool 24 Derby County—Blackburn Rovers 32 Grimsby TownBirmingham 21 Manchester City—Brentford 61 PorthsmouthAston Villa 11 HuddersfieldQueens Park Rangers 50 Port ValeLeicester City 1—2 Preston North End—Wolverhampton Wan derers 20 SunderlandStoke City 21 WatfordBristol City 21 SCHOTLAND Leaguewedstrijden N.A.C. 13 8 1 4 32—28 17 1.30 .Aberdeen—Motherwell 0—1 P.S.V. 14 8 2 4 42—29 18 138 Clyde Hearts of M. 6—2 Eindhoven 16 11 5 43—30 20 135 Dundee United—Airdreionians 2—7 M.V.V. 14 7 2 5 39—35 16 1.14 Falkirk—St. Mirren 1—4 N.O.A.D. 14 6 4 4 37—27 16 U4 Hamilton AGeltic 1—0 Longa 14 4 4 6 33—31 12 0.93 Kilmarnack—Third Lanark 2—1 Willem 2 14 6 8 35—29 12 0.85 Leith Athletic—Partick Thistle 1—3 De Valk 15 5 1 9 26—59 11 0.73 MortonCowdenbeath 1—3 B.V.V. 14 4 1 9 35—43 9 0.64 Queens Park—Dundee 0—1 Bleyerheide 14 3 3 8 23-34 9 0.64 Glasgow RangersAyr United 6—1 Haarlem is kampioen. Daar hebben de roodbroeken een handje van om het tweede klasse-kampioenschap te behalen, zonder zelf te spelen. Alcmaria was zoo vriendelijk jm D. W. S. te kloppen met 3—2 en dat was voor de Haarlemmers voldoende om definitief aanspraak te maken op een plaats in de promotie-competitie. Zy verdienen deze plaats ook zeker. Inderdaad won V. V. A., met 21, van Bloemendaal, zoodat de stand is: gesp. gw. gl. vl. v.—t. pt. gm. Haarlem 15 12 2 1 60—26 26 1.73 D. W. S. 15 9 1 5 43—25 19 1.26 Ale. Victrix 16 9 1 6 47—34 19 1.18 Bloemendaal 13 6 2 5 28—22 14 1.07 H. R. C. 14 6 2 6 23—28 14 1 Kinheim 15 6 2 7 29—37 14 0.94 W. F. C. 14 4 4 6 24—32 12 0.65 V. V. A. 14 5 1 8 26—38 11 0.78 Z. V. V. 14 3 3 8 29—44 9 0.84 Spartaan 14 2 2 10 15—38 6 0.42 In de tweede klasse B deed E. D. O. haar plicht door T. O. G. met 7—2 te slaan. Vol spanning wordt nu de ontmoeting E. D. O.— Zeeburgia tegemoet gezien, welke a.s. Zon dag gespeeld wordt. De stand is: gesp. gw. gl. vl. v.—t. pt. gm. E. D. O. 15 11 4 0 65—21 26 1.73 Zeeburgia 15 12 1 2 47—21 25 1.66 Velox 15 8 2 5 51—35 18 1.20 D. E. C. 15 7 2 6 35—43 16 1.07 Hercules 14 6 2 6 31—29 14 1.— Baarn 15 4 4 7 22—37 12 0.80 T. O. G. 14 4 2 8 29—45 10 0.71 Zandvoort 15 3 4 8 27—34 10 0.66 B. F. C. 15 3 3 9 26—31 9 0.60 A. F. C. 15 2 4 9 25—49 8 0.54 De retumwedstryd tusschen bovengenoem de tegenstanders, die voor de Amsterdam mers met'het oog op de funeste plaats van veel belang was, eindigde in een alleszins verdiende overwinning voor de gastheeren. WA speelde aanmerkelyk beter dan des- tyds in Bloemendaal, vooral de aanval der rood-zwarten met Fiedler en Kamminga als uitblinkers bleek tot goede dingen in staat. De witten die met invallers voor C. A. Bakker en D. Kuiper verschenen, speelden in het veld soms heel goed, maar voor doel was het doorgaans mis, al dient ter ver ontschuldiging gezegd dat doelpunten ma ken op het buitengewoon zwaar te bespe len WA-terrein geen eenvoudig werk was. Over den wedstrijd het volgende: De gewyzigde voorhoede der Bloemenda lers begon direct met eenige goede aanval len. Het schieten der witten was nogal on zuiver, al had Parson dan ook met een goed schot tegen de deklat weinig geluk. Een doelpunt der Bloemendalers werd zeer te recht door Prof. Snapper geannuleerd. De aanvallen der VVA-voorhoede werden veel al door Kamminga ingeleid, maar Rupp en Schuil verdedigden subliem. Rust 00. Na de hervatting had Bloemendaal spoe dig succes. Uit een aanval van links plaat ste Ch. de Bock het leder handig in het WA-doel. Vanaf dat moment begon de thuisclub zich danig te roeren. Fiedler werd hoe langer hoe gevaarlijker en hy was het dan ook die in zeer moei- ïyke positie het leder fraai langs Kruisman schoot, 11. De strijd om de leiding werd ten slotte in het voordeel der thuisclub beslist. Wederom was het de midvoor der Am sterdammers die een goed opgezetten aan val keurig uitbuitte. De laatste minuten speelden de witten met 7 voorwaartsen, maar WA verdedigde toen heel goed. Het einde van deze ontmoeting bracht WA 2 kostbare punten. Reeds een week eerder dan algemeen werd erwacht, hebben de Roodbroeken het kam pioenschap hunner afdeeling behaald en dat nog wel zonder dat het eerste elftal in het veld behoefde te komen. Practisch gesproken kon het kampioen schap Haarlem wel niet meer ontgaan, maar bij sport en vooral by de voetbalsport is in den loop der Jaren reeds zooveel mogeiyk gebleken, dat, theoretisch, het Amsterdam- sche Door Wilskracht Sterk nog een punt boven Haarlem zou kunnen eindigen, wan neer de roodbroeken hun drie nog te spelen wedstryden, HRC thuis en Spartaan en Bloe mendaal uit zouden verliezen, en DWS haar nog te spelen wedstryden zou winnen en, ook weer op papier, zou Bloemendaal nog het aantal winstpunten kunnen behalen dat Haarlem reeds had. Eidoch, DWS verloor in Alkmaar van Alk- marta Victrix en Bloemendaal zag zich in Amsterdam door WA geslagen, waardoor Haarlem met nog 3 wedstryden te spelen definitief kampioen harer afdeeling is ge worden. Een prestatie .waarmede ook wij deze ener gieke vereeniging van harte gelukwenschen. Er is inderdaad wel eenige energie noodig geweest óm na de resultaten van de laatste Jaren, degradatie, kampioenschappen, pro motie en opnieuw degradatie, de moed er in te houden en opnieuw alle pogingen in het werk te stellen om zoo mogelijk het ver loren terrein te herwinnen. De organisatie bleek echter in goede han den en met de beschikking over goede jon gere spelers is het thans behaalde kampioen schap het beste bewijs, dat een vereeniging, waarin de geest goed is, zeker in staat is een tegenslag als degradatie te boven te komen. Over de resultaten der laatste Jaren het volgende: Toen Haarlem aan het einde van het sel- zten 1925/1926 op de laatste plaats in de eer ste klasse eindigde, volgde een emotievolle degradatie-competitie metVUC en CW (Rotterdam). Van VUC werd thuis verloren met 42 en in den Haag met 2—1 gewon nen. Tegen CW werd in Rotterdam 11 gespeeld en op Schoten met 3—1 gewonnen. De beslissing op een tweetal protesten naar aanleiding van den wedstrijd CW—VUC had het gevolg, dat Haarlem na een onafge broken tydvak van 29 jaar in de eerste klasse te hebben gespeeld, haar plaats aan VUC moest afstaan. Reeds het eerste jaar In de tweede klasse bracht Haarlem het kampioenschap van haar afdeeling. HW verdedigde haar plaats ech ter met succes zoowel tegen Haarlem als tegen DEC, dat ln de andere afdeeling der 2e klasse het kampioenschap had behaald. HW won 2oowel op Schoten als in den Haag van Haarlem, dat echter op DEC 3 van de punten veroverde door ln Amsterdam met 42 te winnen en thuis 22 te snel en. Het volgende seizoen, 1927/1928, werd VELOX kampioen in de adfeeling van Haar lem. De roodbroeken eindigden met een ge- Ujk aantal punten als Zeeburgia op de 3e plaats, omdat het doelgemiddelde van Zee burgia gunstiger was. Het seizoen 1928/1929 was voor Haarlem al een buitengewoon gunstig seizoen, want zoowel het eerste als het tweede elftal pro moveerden naar een hoogere afdeeling. Haarlem X eindigde het seizoen met een gelijk aantal punten. 26 uit 18 wedstriiden, als DEC waarna een 5—2 overwinning in den beslissingswedstrijd tegen DEC in het Hilversumsche Sportpark het kampioenschap bracht. Van UW, dat op de laatste plaats in de eerste klasse was geëindigd, werd tweemaal gewonnen, thuis met 4—1 en uit met 53. Tegen Zeeburgia werd op het Ajax-terrein 2—2 gespeeld, zoodat de laatste wedstrijd Haarlem—Zeeburgia de beslissing moest brengen, of Haarlem dan wel Zeetmreda de plaats van UW zou innemen. Zeeburgia had 3 punten op UW veroverd, zoodat Haar lem het voordeel had dat een geliik snel vol doende zou zyn. Na een wedstrijd, die door 12000 bezoekers werd bijgewoond en zoowel

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 11