Amsterdamsche Beurs PRIJSVERLAGING!! HET BISSCHOPPELIJK MUSEUM TE HAARLEM «4 NEDERLANDSCH CONSERVATORIUM N.V. JOH. NEDERKOORN Zn. GEZICHTSHAREN 26 Januari Inzegening nieuw museum en archief Stofzuigerhuis MAERTENS Barteljorisstraat 16 - Tel. 10756 Philips Radio-Toestellen Wisselkoersen 30 °/o 30% COMMUNISTISCHE OPSTAND Twee steden in Salvador bezet Agenda Agenda NI VA TANDPASTA HERINGA WUTHRiCH, HAARLEM Centrale Verwarming Heringa-Johnson-Oliebranders STADSNIEUWS 25 Januari „St. Raphael" Haarlem (Spoor) VOORKOMT TANDBEDF.RF «n ooel.it s-inorgen» en 'vavonds met Tö cU per vitupg, <£5cis p. A tube UIT DEN OMTREK OVERVEEN BLOEMENDAAL HEEMSTEDE SED. OUDE GRACHT 56 heeft de eer U te berichten dat zij vanaf Dinsdag 26 Januari op al haar met zorg gemaakte meubelen, w.o. zeer fraaie Slaapkamers, Eetkamers en Heerenkamers, diverse Fauteuils, Tafels etc. 30 pCt. Korting toestaat. Ook op alle voorradige stoffen, tuies, karpetten geniet U dezelfde korting. mazePaterslaan ie MAISON HENRI telefoon iools/,« 98% 97* lil 91% 75% 55 57 74 104 58 4! 25b 87 12% 177 20% 2% 8% 28 76 121 74 3% 46% 36 18 13 19 13 26 61 176 38% 143 173 200 25 79 10% Spanje mogen ophouden. Het geheele bezit der Jezuïetenorde wordt geconfiskeerd. De regeering heeft in het bijzonder aan de gouverneurs der Baskische provinciën opge dragen, eventueele onlusten, welke men ver wacht wegens dit decreet, onverbiddelijk te onderdrukken. VATICAANSCHE STAD, 24 Jan. (Reuter). Ter gelegenheid der voorlezing van het de creet, inzake den Eerbiedwaardigen Vincent Pallotti hield Z. H. de Paus een rede, waar in hij o.a. zeide: Dit oogsnblik is wel zeer droevig, daar mij steeds treuriger en somberder berichten be reiken uit het verre Rusland, steeds ernsti ger uit het ongelukkige, arme Mexico en bo vendien uit het arme Spanje, vanwaar wij het zeer pijnlijke bericht ontvingen van het decreet tot ontbinding en verbanning der Sociëteit van Jezus en tot confiscatie van de goederen dezer orde. Opwinding In Catalonië. Volgens berichten uit Barcelona, heeft de ontbinding der Jezuitenorde in Catalonië groote opwinding veroorzaakt. In Catalonië worden ongeveer 450 Ordeleden getroffen. De Pauselijke nuntius In Madrid ver. klaarde tegenover een vertegenwoordiger van Havas, dat de door het decreet aangerichte stoffelijke schade grooter is dan men zou gelcoven. Geen directe uitwijzing. Volgens een nader Reuter-telegTam uit Madrid kunnen leden der Jezulten.orde als particuliere personen zich in Spanje ophou. den Het is hun echter niet geoorloofd als ordesgeestelijken werkzaam 'te zijn. De kerken van de orde worden ter be schikking gesteld van de algemeene kerke. Ujke overheid. NEW-YORK, 24 Jan. (VB.). Naar uit San Salvador wordt gemeld, hebben commu nisten aanvallen ondernomen op de steden Santa Teel am Gorgoza en La Libertad. De telefoonkabels en de spoorrails werden ver nield. Nadere bijzonderheden zijn nog niet bekend. De kruiser .Rochester" en twee torpedo- Jagers der Vereenigde Staten, zoomede twee Canadeesche torpedojagers en een Britsche kruiser zijn naar San Salvador ter bescher ming van de vreemdelingen. ""'Volgens een nader bericht uit Guatemala "óver den commünistischen opstand in San Salvador, beheerschen de opstandelingen de steden La Libertad, Zaragossa en Santa Tecla. Tal van regeeringsofficieren werden door hen vermoord; de hoofden der ver moorden werden op palen gespietst. De troe pen zjjn de regeering trouw gebleven en hebben zich verschanst in de hoofdstad San Salvador. Alle vreemdelingen hebben naar deze stad de wijk genomen. Voor het geheele land is de staat van beleg afgekondigd en de censuur ingevoerd. Alle communisten, die men in handen kan krijgen, worden terecht gesteld. De vreemde oorlogsschepen, die in La Libertad zijn aangekomen, wachten op bevel om troepen te landen. Amerika waakzaam. NEW-YORK, 25 Jan. (V.D.). Drie Amerl- kaansche oorlogsschepen met 115 marine soldaten aan boord hebben opdracht ge kregen zich uit de zóne van het Panama Kanaal naar San Salvador te begeven, ten einde de Amerikaansche Ingezetenen te be schermen tegen de gevaren waaraan zij door de communistische revolutie-pogingen zou den kunnen zijn blootgesteld. De torpedojagers „Phillips" en „Wick- swere" zu.len hedenmorgen aan de West kust van San Salvador aankomen, terwijl de kruiser „Rochester" pas Woensdagavond te Acajutla kan worden verwacht. Ook twee Canadeesche torpedojagers hebben opdracht gekregen naar Acajutla op te stoomen. De Britsche chargé d'affaires, William Mc. Gafferty, deelt mede, dat de communisten gevechten hebben geleverd te Consonatl en te Santa Tecla. De Amerikaansche beleg gingen in San Salvador beloopen ongeveer 43 millioen dollar en de huidige regeering wordt door de V. S. niet erkend, aangezien zij door een staatsgreep aan het bewind U gekomen. De regeering beweert meester van den toestand te zijn. Gebouw „St Bavo". Smedenpatroons, 8 uur. Oommissie voor Beroepskeuze, 8 uur. Bevolkingsbureau, 8 uur. Trans portarbeiders. 8 uur. Bisschoppelijk Museum. Inwijding door Z. H. Exc. Mgr. J. D. J. Aengenent, U uur van. Rembrandt Theater. „Mijn Vrouw de Avonturierster" en variété. 7 en 9.15 uur. Palace Cinema. „De Brave Hendrik", 8.15 uur. Luxor Theater. „Menschen achter tra lies" en variété, 8.15 uur. Voor volwas- senen. Gebouw „St. Bavo". „St. Caecllla", 8 uur; Rechtskundig Bureau. 6'A uur; Oommissie voor Arbeidersontwikkeling, 8 uur; Haar- lemsche Inkoop Vereeniglng, 8H uur; Slagers, 8 uur; Kraamverzorglng, 2—3 uur. Gcm. Concertgebouw. H.O.V.-concert. 8H uur Reml-randt Theater. „Mijn Vrouw de Avonturierster" en variété. 7 en 9.15 uur Pa'ace Cinema. ,De Brave Hendrik", 8.15 uur. Luxor Theater. ..Menschen achter tra lias" en variété, 8.15 uur. Voor volwas senen. Hedenmorgen had te Haarlem de inwij ding plaats van het nieuwe museum en crchief van het Bisschoppelijk Museum. Om 11 uur waren in de groote zaal de volgende kerkelijke en burgerlijke autoriteiten aan wezig: Z. H. Exc. Mgr. J. D. J. Aengenent, Z. D. H. Mgr. M. P J. Möllmann, de Hoog eer w. Heeren Mgr. H. J. M. Taskin, Dr. Th. Vlaming, H. A. Th. van Dam, M. W. A. WiJtenburg, plebaan L A. A. M. Wester- woudt. Dr. G. C. van Noort, Mgr. A. L. Hensen, deken H. C. J. Sondaal en verder een groot aantal eerwaarde heeren, o. w. vele Dekens uit het bisdom. Verder waren aanwezig de Commissaris der Koningin in Noord-Holland, Jhr. mr. dr. A. Röell, en de leden van Gedeputeerde Staten mr. J. B. Bomans en P. J. M. Ver- schure; als vertegenwoordigers van het ge meentebestuur wethouders W. J. B. van Liemt, mr. M. Slingenberg en mr. J. Ger- ritsz; mr. J. N. J. E. Heerkens Thijssen, dr. P. C. Molhufsen, president van het Nederl. Hlst. Instituut te Rome, dr. J. P. M. Sterck, G. H. Weustink, Rijks- en gemeente-archi varis te Haarlem, Jan Stuyt, achitect van het gebouw; G. D. Gratama, directeur van het Frans Halsmuseum, R. K. Raadsleden en een eroot aantal vertegenwoordigers op kunst en historisch gebied, o. a. architect Cuypers, Eduard Brom, Huib Luns, en architect Kropholler. Tenslotte waren er nog vertegenwoordigers van vele Haarlem- sche organisaties. Nadat de verschillende liturgische plech tigheden door Mgr. Aengenent verricht wa ren, waarbij een jongenskoor zijn medewer king verleende, heette pastoor Boogmans, conservator van het Museum, namens de Commissie tot Beheer van het Bisschoppe lijk Museum, welkom, o Pastoor Boogmans dankte den Bisschop voor de inzegening, waaruit hij mocht ver trouwen, dat de zegen van den Allerhoogste niet achterwege zou blijven. Spr. dankte de vele heeren Geestelijken, die voor hc. mu seum geregeld bijdragen gaven. Ons bisdom is vandaag weer een stap na der gakom entot de volledige organisatie. In den beginne hadden de Bisschoppen zeer veel andere zaken te regelen als nauwkeurige indeeling van de Diocesen, rechtsverhouding, reglementeering, enz. Het museum werd ge sticht in het jaar 1868 door Mgr. J. J. Graaf, secretaris van Mgr. Willmer. Thans mag wel van een bekroning van dit werk gesproken worden. Waarvoor dient nu dit alles, zal men zich misschien afvragen. Spr. merkte als antwoord op, dat alleen degenen die het ver- lcdenw eten te waardeeren, de toekomst waardig zijn. Wij moeten den geest leeren. waarmede de cude meesters hun kunst heb ben geschapen. Het museum zal toegang geven voor ieder died e kunst weet te waar deeren en Zijn kennis van geschiedenis wil vergrooten. Spr. uitte zijn oprechten dank aan aleln die hebben medegewerkt aan de totstandkoming van het museum, voorname lijk ook aan den architect Jan Stuyt en den aannemer Van Buuren. Een hartelijke feiici- totle komt heden vooral toe aan Mgr. dr. HenSen, die, nadat hij zUn heele leven be steed heeft aan geschiedenis en kunst en de liefde daarvoor van anderen heeft willen aan- kweeken, ln dit gebouw een schitterend mo nument heeft nagelaten. Pastoor Boogmans bood aan den tweeden stichter van het Mu seum na Mgr. Graaf een fraai album met foto's van het museum aan. Zich richtende tot den bisschop, verklaarde de conservator, dat hij zijn plicht begreep op de eerste plaats den bisschop te moeten dienen en daarna de genen die ln het museum komen studeeren. Dan nam Mgr. Aengenent het woord. B« de inwijding van dit museum, aldus Mgr., heb Ik ln naam van de kerk twee ge beden uitgesproken. Ik heb in mijn gebed aan God gevraagd dat Hij dit gebouw met overvloedigen zegen moge begiftigen en dat de Engelen het onder hun bescherming mo gen nemen. Het tweede gebed is speciaal voer de inwijding van een archief. Daarin wordt God gevraagd, dat Hij het archief moge be veiligen tegen brand en natuurrampen en teeen cnrechtmatigheid van menschen. Ik acht het een voorrecht het museum te mogen openen, ook al omdat dit geschiedt in de tegenwoordigheid van een illustre ge. zeischap Wij mogen heden in tweevoudig opzicht 'van een belangrijen datum spre ken Deze datum zal met gouden letters word enongeteekend ln de geschiedenis van het Bisdom. Maar ook voor de geschiedenis van de ontwikkeling van cultuur en beschut, ving ln ons vaderland ls van een belangrijk feit sprake. In den kerkelHken canon wordt voorgeschreven, dat voor de passendejroti- leering van een Bisdom een archief n^fa- kelljk is, dat voorzichtig en goed zal worden Ingericht. Vandaag wordt ln ons bisdom vol daan aan de hoogste eischen van de veilig heid. zoodat nies méér te vreezen ls voor de documenten DaarbH heb lk. aldus Mgr., een van mijn dienstdoende priesters aan de het zielenheil ontt-okken. Omdat ft v°°rr^ datbelangrüke resultaten van de werk kracht van pastoor Boovmans te ziin Wat hier is tot stand gebracht ls merk. waardig genoeg, sonde: van Rük. provincie of gemeente Entoch het gebouw van belang voor alle ders voor alle menschen die zich wil _n wilden aan de geschiedenis en de kunst. Wij vertrouwen, dat de tijden beter word'en en zouden het dan niet overbodig vinden, wan. neer de overheid het monument van Mgr. Hensen aanvude. Mgr. Hengen heeft ons ln staat gesteld dit alles tot stand te brengen HU heeft zijn leven erewüd aan de histo rische wetenschap, tfV:;tTlan X van groot belang en nu heeft hll aan zun levensavond dit monument rien verrazen. Wil hopen en vertrouwen, dat oeze levens ZidTog langdurig moge «In maar ver zekeren hem. dat zijn naam in de verre toekomst ln dankbare en gezegende herin nering zal bliiven WJ mij. de priesters van nu en in de toekomst, b allen ln ons vaderland, die voor kerkel ke kunst en geschiedenis hun belangstelling tomen. Ad Muitos Annosl" (Langdurig ap plaus). Een woord van Mgr. Hensen De Oenestet zegt, aldus mgr. Hensen: wanneer uw hart u dwingt tot spreken, zoo spreek. En zoo wü lk dan heden eerst mijn dank aan God betuigen, dat lk dezen dag heb mogen beleven, hetgeen ik als een bij zonder voorrecht beschouw. Ten aanzien van mijn levensduur-b paling, gesteld door mgr. Aengenent, spijt het mij te moeten verklaren, dat een Bisschop niet onfeilbaar is. Spreker herdacht deken Graaf, die den eersten steen van zijn monument legde. Steun van de overheid zou spr. liever niet zien. Te prefereeren la op eigen beenen te blijven staan. Wanneer de geest van saam- hoorlgheld en offervaardigheid blijft be staan, zal het museum ongetwijfeld worden uitgebreid tot een der schoonste gebouwen van Haarlem, tot een der belangrijkste mu sea ln de ?:'chiedenis. Namens het Provinciale Bestuur wenschte jhr. mr. dr. A. Roel den Bisschop en den conservator geluk. Spr. acht het niet raad zaam zich op dit oogenblik te mengen in het debat in hoeverre later openbare licha men om steun voor het museum kunnen worden opgeroepen. Namens de geheele pro vincie spreek ik de hoop uit, dat dit mu seum moge zijn en blijven een zegen niet alleen voor het bisdom, maar voor de ge heele kunst. Mr. M. Slingenberg achtte het een groot voorrecht, dat dit museum en dit archief in zijn gemeente zijn gelegen. Het is voor het gemeentebestuur een groote vreugde in deze ernstige tijden bij de inwijding tegenwoor dig te kunnen zijn van een gebouw, dat met eigen krachten tot stand is gebracht. De belangstelling in heel de wereld zal wellicht zoo groot zijn, dat uitbreiding met eigen krachten kan geschieden. Spr. hoopte dat mgr. Hensen in dit opizcht gelijk zal krij gen- Pastoor Boogmans dankte de verschil lende sprekers, waarna men het museum bezichtigde. (Ongecorrigeerd! Vaandelwijding Zaterdagavond kwamen de R. K. Spoor- mannen in gebouw St. Bavo bijeen. De voorzitter, de heer De Rooij, opende de feestelijke bijeenkomst en besprak daar na de werking der organisatie en de resul taten, o.m. wees hij op het schitterend werk door de stichting van het Mgr. Mutsaers- Oord, de opbrengst der laatste bazar was ruim ƒ800.—. Tevens vestigde hij de aan dacht op den strijd in Twente en vroeg daarvoor de steun der leden. Daarna was het woord aan den heer Mo- ser, die met een korte toespraak de fraaie vlag aanbood. De zeereerwaarde heer Rector Timp ze gende thans het vaandel en in een geestige toespraak, overgaande in ernst, wenschte hij „St. Raphaël" geluk met haar fraaie vlag. De voorzitter dankte den rector voor de wijding van de vlag en de hartelijke woor den door hem gesproken. Eveneens bracht hU zijn dank aan de Vaandel-commissie. Namens den Protestant-Christeltjken Bond sprak de heer Silves woorden van waardee ring en gelukwenschen. Het verdere van den avond was ook nu in handen van het gezelschap August de Laat. Evenals de vorige week, wist hij het publiek mee te laten leven en te spoedig was het programma ten einde. „St. Raphaël" kan met voldoening op haar jaarfeesten terugzien. Jaarvergadering. Vrijdagavond vergaderde het R.K. tram personeel, georganiseerd in den Ned. R. K. Bond van Spoor- en TramwegpersoneelSt. Raphaël", is het gebouw St Bavo, onder lei ding van den heer L. Geers. Spreker wensch te op deze eerste vergadering den leden en huisgezinnen een Zalig nieuwjaar. De crisis doet zich hoe langer hoe meer in de maat- scb8ppij gevoelen gezien terugstelling van meerdere personeelleden in het dienstver band en o.a. de nieuw-uitgereikte rolleering. In verband hiermede haalde spreker een ingzonden stukie aan uit de „N.H. C." yan 16 Jan. 1931, waarbij door d ondcrteekenlng meer het persoonlUke dan het algemeen be lang beoogd wordt en eenige onjuiste stel lingen worden aangegeven. Het is bijv. on juist te verzekeren, dat geen animo onder het personeel zoude bestaan om steun te ver- leenen aan het Crisis-comité; de geopperde wijze waarop deze personen wel konden wor den geholpen ls onjuist uit organisatorisch oogpunt. Men kan deze aangelégenheaen be ter op de daarvoor zijnde vergaderingen tot hun recht laten komen. Reeds thans blijkt, dat 322 personeelleden hunne giften schon ken tot een totaal maandbedrag van 337 gul den. Als men deze aangelegenheid op vergade ringen had besproken, had men kunnen hoo- ren, dat de organisatie besprekingen heeft gehad met den Wethouder van Sociale aan gelegenheden, den heer Directeur der Ar beidsbemiddeling, Maatschappelijk hulpco mité en Crisis-commissie, nul op het request, Men aanvaardde onze stelling niet en maakt op deze wUze de arbeiders arbeidschuw Om dat men een werkobject heeft, is op andere wijze steunverleening niet mogelijk. Een voor ons niet te aanvaarden stelling werden of waren deze menschen door de maatschappij ontslagen, dan zoude men zich bij de steun- commissie vervoegen en naar vrijwel is aan te nemen, steun ontvangen. Nu men echter bij de maatschappij werkzaam is, gaat dat niet, terwijl de verdiensten door de arbeids- beperking van dien aard zijn, dat armoede geleden moet worden als op een of andere wijze niet aanvullend wordt gewerkt. En dat is juist hetgeen ons zeer bevreemd. Het jaarverslag van den secretaris werd goedgekeurd, evenals het verslag over het afpeloopen boekjaar en begrooting 1932 Ver volgens werden herkozen de heeren v. Rooij en van Kouteren en werd gekozen de heer van Woerkom. Tot kascontroleurs koos de vergadering de heeren van Engelen, Strik en Laheij. Vervolgens kwamen vele bezwaren naar voren over de door de maatschappij geno men maatregelen en breedvoerig werd stil gestaan bij de positie van het hulppersoneel. Met nadruk wees de voorzitter er op dat men de zaak steeds moet blijven zien in het vberband van het zün van vulp personeel - dus niet van personeel. Breedvoerig werden hierover de discussies gevoerd en werd de financieele nood onder deze pe-soien in het licht gesteld wat ten volle kon worden onderschreven en zeer begrijpelijk is Nog meerdere opmerkingen werden m dit ver band gesteld waarop de vragenstellers werden beantwoord en ipileuw ds ver zekering kregen, dat al het mogelijke zal worden gedaan om aan deze toestand een einde te krijgen. Hierna sloot den vboorzltter met den ehris- telijken groet deze goed bezochte vergade ring. BURGERLIJKE STAND. Geboren; 21 Januari; W. J. Fransev. Veenendaal d; J. J Visser—Wittebol z. 22 Januari: F. WarmerdamHilterman z; J. M. C. Dosse—v. Breemen d; M. J. v. Gennip Selhorst d; J. RoosRijbroek z. 23 Januari: J. T. C. v. d. Heide—v. Lieshout d. Overleden: 21 Januari: H. J. v. Elden Spijker, 79 J.. Klever park weg; J. L. Hoff mann, 60 J., Leidschestraat. 22 Januari: E. ScholteSleeman, 53 J., L. Boogaardstraat; B., 3 j., z. v. J. A. Vonk, Gasthuisvest; E. H J. MullerFremerü Kalff, 53 j., Hazepaters- laan. 23 Januari: G. M., 2 j., d. v. G. de Bie Nijlstraat. Bunrtvereeniging „Ons Huis". 't Is on geveer een jaar geleden, dat in een algemeene vergadering van de Coöp. Bouwvereeniging „Ons Huis" besloten werd, door uitkoop van de huizen de vereeniging te likwideeren. Om echter het saamhoorigheids- en het gemeen schapsgevoel van de leden te bewaren, werd tevens besloten, een buurtvereeniging op te richten. Op verlangen van de leden werd Zaterdagavond een eenigszins feestelijke bij eenkomst gehouden in café „Roosendaal". De heer G. H. Hoffschslag, voorzitter, gaf een resumé van het werk, door het bestuur in het afgeloopen jaar verricht en van het geen er in de toekomst nog door de buurt vereeniging te doen zal zijn. Er is nog veel te doen voor de vereeniging. Alle deelen der gemeente, zegt spr., hebben hun volksbadhuis. Ook Haarlem-West heeft daar recht op en daarop is ons streven ge richt. Een heel bescheiden kinderspeelplaats is verder zeer noodig. Vervolgens kwam spr. op de tram- en autobusplannen, ook hierbij zal het bestuur op z'n hoede moeten zijn. Anders krijgen wü voor onze wijk een ongemotiveerd hoog ta rief. Spr. stelt voor, bütüds te protesteerden en de bewoners van Ramplaan, Tuindorp enz., in de actie te betrekken. Ook zal ge tracht worden aansluiting bü de buurtver eeniging te krijgen van deze bewoners. Ten slotte deelde spr. nog mede, dat er plannen bestaan voor het organiseeren van een tocht per autobus voor kinderen van 5—14 jaar en voor het houden van excursies voor kinderen boven de 14 jaar. Uit het overzicht van den penningmeester bleek, dat er een kassaldo was van 113,97 en dat het saldo vaiy de glasverzekering on geveer 50 bedroeg. De heeren Schutte en De Ruiter werden benoemd tot leden van de kascommissie. Hiermede was het zakelük gedeelte van de büeenkomst afgehandeld en werd de avond verder onder gepaste vroolükheid en ont spanning gepasseerd. Ontvangdag burgemeester. Burgemeester Den Tex zal, in plaats van Zondag 31 Janu ari, op Zondag 7 Februari, 's namiddags half vier, ontvangen. In het badhuis aan de Postlaan werden in de week van 18 t/m 23 Jan. genomen 578 douchebaden en 45 kuipbaden. Aan 52 kinde ren werd een gratis schoolbad verstrekt op Woensdagmiddag van 2 tot 4 uur. Voor de gelegenheid tot kosteloos baden op Woensdagavond tusschen 5 en 8 uur werd door 3 volwassenen gebruik gemaakt. Gemeenteraad Een vergadering van den raad dezer gemeente wordt Donderdag 28 Januari des middags om 3 uur gehouden. De agenda is als volgt: li. Vaststelling notulen. 2. Ingekom enstukken. 3. Vaststelling rente verstrekt kapitaal gemeente-bedrijven. 4. Penscionneering Wethouders. 5. Benoeming leden Werkloosheidscom missie. 6. Vaststelling rooilijn Binnenweg vanaf IJzeren Brug tot Kastanjelaan. 7. Wijziging rekening-courant-overeen- komst. 8. Behandeling begrootingen voor 1932. 9. Vaststelling Kohier Plaatselijke In komstenbelasting. 10. Ontheffingen van Plaatselijke Inkom stenbelasting. Straatcollecte kleedingfonds. Zaterdag middag hield het Heemsteedsche Kleeding fonds een collecte, waarbü het niet enkel ging om geldelüke bijdragen, maar ook om kleeding, schoeisel, dekens enz. Om kwart voor twee werd begonnen. On der leiding van de wijkzusters Derks e nPol en de vroegere wijkzuster, zuster Ketel, trok een 16-tai Jonge dames er op uit. In een groote autobus van de Brockway had het fanfarecorps Excelsior plaats ge nomen. Ook reed een groote Brockway-bus mede voor berging van kleeding enz. Tegen zes uur was de route beëindigd. Behalve een bedrag van ruim 223.— was de groote bus vol geladen met allerhande kleeding dekens, schoenen, zelfs een ledi kant, matrassen en kinderspeelgoed behoor den bü het verzamelde. Dank zü dit milde geven kunnen weer vele behoeftigen geholpen worden. Gevonden voorwerpen. Terug te beko men bij A. v. Diepen, Heerenweg 69, een mo torhandschoen; M. Groenland, Wiekenplein 5, een heerenhorloge; J. Samson, Linden- laan 35, een studentenmuts; Philips, Land zichtlaan 28, een lantaambatterüJ. Martin. Sumatrastraat 17, een vulpen; Westewild, Ipenlaan 12, een blauwe kindermuts; J. Kramer, Berkeknlaan 6, een lakschoen; W. Weyers, Kruisweg 1124 Haarlemmermeer, een bankbiljet; Lei, Bosboom Toussaintstraat 70, een gedeelte van een zilveren armband; G. Rotners, Billitonstraat 35, een R. K. kkerk- boekje; Willems, Eikenlaan 15, een riem; Bureau van Politie, Raadhuisstraat, een grijs wollen handschoen. Rijwiel ontvreemd. Bij de politie is aan gifte gedaan van de vermissing van een hee- renrüwiel, dat stond op het erf van een per ceel aan de Molenwerfslaan. Jhr. A. v. d. Poll. Naar wü vernemen is de toestand van wethouder jhr. A. v. d. Poll dusdanig verbeterd, dat hü in den loop dezer week de Ziekenverpleging aan de Prinsengracht te Amsterdam zal kunnen ver laten. WERKLOOSHEID-COMMISSIE. In de raadsvergadering van 29 December werd besloten de Verordening op de Com missie van Advies voor de Werkloosheidsver zekering te wüzigen in dien zin, dat de Com missie van Advies voortaan zal bestaan uit een voorzitter, tevens lid, en zes leden, in plaats van een voorzitter, tevens lid, en vier leden. In verband hiermede bevelen B. en W. aan voor de benoeming van: a. een lid werkgever: l.'H. Klaassen; 2. D. H. Granneman; b. een lid werknemer: 1..J. Koper, voor zitter van de afdeeling Heemstede van den Centralen Bond van Transportarbeiders; 2. P. K. de Vries, penningmeester van de afd. Heemstede wan- den Ned: Chr. Landarbeiders- bond. De. gastarieven. Bij de bezhandeltóg der begrooting van deze gemeente is o.m. de gasprüs besprok .enDe meerderheid der Com missie zou zeer gaarne zien dat het tarief van het gas over den muntmeter met 1 cent per kub. M. werd verlaagd om op die wüze de minst draagkrachtigen tegemoet te ko men. B. en W. meenen voor een voorstel tot tariefswijziging geen vrüheid te kunnen vin den. GEMEENTEZAKEN. B. en W. stellen voor, de Jaarlüksche rente, welke door de gemeente gas-, duinwater- en electriciteitsbedrüven zal moeten worden be taald aan de gemeente Heemstede over de in 1931 verstrekte gelden bestemd voor den bui tengewonen dienst, te bepalen op 5 procent. (Ongecorrigeerd! EBB DEN HAAG Westeinde 15 Gevestigd te: AMSTERDAM Keizersgracht 428/30 HAARLEM Smedestraat 23 UTRECHT Kr. N. Gracht 35 LEIDEN Rapenburg 13 Begin Februari worden voor alle vakken nieuwe klassen geopend. Aan het NEDERLANDSCH CONSERVATORIUM wordt uitsluitend door gediplomeerde leeraren onderricht gegeven. De specia'e methode die aan het conservatorium wordt gevolgd stelt den leerling in de gelegen heid zeer vlug in orkest mee te werken. Speciale voordeelige cursussen voor PIANO, VIOOL, CELLO, ORGEL en SOLOZANG. Het lesgeld bedraagt 5.— per maand. Voor de afdeeling HAARLEM inschrüving van nieuwe leerlingen DINSDAG 26 JANUARI 1932, in de Sociëteit „St. Bavo", Smedestraat 23, Haarlem, 's avonds van 79 uur. Gelegenheid tot het plaatsen van rüwielen. VASTSTELLING ROOILIJN. B. en W. bieden ter vaststelling aan verordening tot vaststelling van een rooilij» voor het gedeelte van den Binnenweg, 8^ legen tusschen de IJzeren Brug en de tanjelaan. -> Parijs Brussel Londen New-york Berlün - Zürlch Rome Madrid Oslo Stockholm Kopenhagen Praag Weenen Warschau Maandag 25 Januari 9.75 9.85 34.55 34.65 8.45 8.55 2.48 2.49 58.40 58.70 48.30 48.60 12.40 12.60 (cable) Maandag 25 Januari Staatsleeningen 3 Nederland 1919 41$ Nederl 1916 4Vi Nederl 1917 4 Nederland 1931 454 N.lnd. 1926 B Banken Koloniale Bank Indische Bank Cert. Handel-MlJ- Industrieën Unilever Calve Delft Alg. Kunstzüde Van Berkels Pat Nieuwe Philips Kucn. Accoustlek Ned. Ford Indnstr. Buitenland Anaconda Bethlehem Steel U S Leather Intern Nickel Münbouw Boeton Münbouw Alg. Exploratie Petroleum Dortsche Petroleum Gaboes Kon Olie Perlak Peudawa Continental OU Shell Union OU Rubber A dam Rubber Bandar Dell Batavia Rubb Rott rapanoel! Serbadjadl Silau V I O. O. Allied Intercontta Rubber Scheepvaart Hol). Amerika Lün dito Gem Etgend Kon Ned Stoomb Scheepvaart- Unie Marine comm. Marine pret Suiker H V A. Poerworedjo Vorstenlanden Actions Idem Tabak Dell Batavia Oude Dell Oostkust Senembab Maxwell Spoorwegen Union Pacific Wabasn Chic MUw St. Paul Kansas City South Erie Rallr Prolongatie Vonge Koersen 100»/M 98% 97 %e 91% 75% 66 56% 74% 103% 58 40% 26 85% 12% 177 21»/,. 21 2»/„ 8 %e 28% 78% 107 10 119% 74% 6 3% 46% 36% 18% 13 19 12% 26 27 Is/1« 4% 2% 16% 61% 9% 174% 7 38% 25.10 141 170% 24% 200% 27 80 3%« 2 13% 13% 2% m GELAAT5VERZORGING WORDEN BLIJVEND VERWIJDERD DOOR SPECIALIST m l-

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 2