Binnenlandsch Nieuws ,DE GRAAL' BOTEREXPORT NAAR DUITSCHLAND HOOGSPANNINGSLIJN LUTTERADEROERMOND DE OMGEKOMEN „OOIEVAAR"-BEMANNING Ir. J. H. W. SCHAFER OVERLEDEN CONTINGENTEERING VLEESCHINVOER DE POSTROOF BIJ DE WITTE BRUG TE 'S GRAVENHAGE SOCIAAL LEVEN DE PENSIOENEN DER OUD-GEDIENDEN UIT DE TEXTIEL-INDUSTRIE GEMENGD NIEUWS DE RAMP VAN DE „STANFRIES IV" KOEIENSTAL ONDER STROOM DE „HERMES" WEER VRIJGEGEVEN LANDING VAN EEN DUITSCH VLIEGTUIG De mist dwong tot dalen ONZE OOST .SINT IGNATIUS' Ir. SOEKARNO OVERSTROOMING KORINTJI IN GEBREK AAN EETLUST BIJ KINDEREN KUNST EN KENNIS TOONEELJUBILEUM EDUARD VERKADE DE SCHILDERIJEN DER KONINGIN MARGUERITE COUPERUS MAIL VERZENDINGEN 2531 Januari FAILLISSEMENTEN STAATSCOURANT OVERPLAATSING BIJ DE MARINE STOOMVAARTLIJNEN Het oprichten van een eigen Gr aalhuis te IJmuiden Reeds sedert eenigen tijd is de Graalwacht Werkzaam in IJmuiden en met welk een kroot verlangen de Graalwachters ook hier ter Plaatse bezield zijn, mee te helpen, het Graalideaal te verwezenlijken, bleek wel uit hun enthousiasme bij het vernemen, dat een van hun leidsters het initiatief had ge nomen tot het inrichten van een eigen Graalhuis, waartoe zij reeds een huis ge huurd heeft, gelegen aan het Wilhelmina- Park 85, rood. Wat we tot nu toe vooral misten in Umuiden was de Graalsfeer, de sfeer waar door ieder Graallid zich direct thuis voelt In een Graalhuis. Dat gaat nu veranderen en daar zijn we dankbaar voor. Men is reeds volop aan het installeeren en hoopt binnen een kleine maand het huis zoover gereed te hebben, dat de eerste clubs een aanvang kunnen nemen. Het spreekt vanzelf, dat er nog heel veel hoodig is en dus ook, dat iedere gift of gave van harte welkom is. Mej. M. Hamers, Julianakade 7, rood, en Mej. M. Hooff, Lareystraat 5, alhier, hebben de leiding van het nieuwe Graalhuis op zich genomen. Onder de Crisisuitvoerwet In verband met een mededeeling van het Dutsche gezantschap, waaruit blijkt, dat in afwachting van een nadere regeling, op alle Uit Nederland in Dultschland ingevoerde boter een invoerrecht van 100 RijksmarK per 100 K.G. wordt geheven, heeft het Cri. sls-zuivel-bureau telegrafisch aan de re. geering verzocht, den boteruitvoer naar Duitschland onder de crisisuitvoerwet te brengen. Dit is noodig om den export van het contingent, dat tegen 50 Rijksmark kan Worden ingevoerd, op de voor Nederland, sche boterproaucenten best mogelijke wijze te kunnen regelen. Officieele inbedrijfstelling Zaterdagmiddag heeft in Roermond de in gebruikstelling plaats gehad van de hoog spanningslijn Lutterade—Roermond der N. V. Maatschappij tot Verkoop van den Elec- trischen Stroom der Staatsmijnen in Lim burg. Deze plechtigheid, die werd verricht door Z. E. Minister Reymer, werd door tal van autoriteiten bijgewoond onder wie wij o.a. opmerkten de Commissarissen der Koningin in de provincie Limburg, Noord-Brabant en Gelderland, Baron van Hövell tot Wester- fller, mr dr. A. M. G. v. Ryckevorsel en baron van F'smstra; N. J. Verwilghen, gouverneur des Konings in Belgisch Lim burg, ir. Bakman, voorzitter der Vereeniging var Electriciteitsbedrij'.en in Nederland, prof. v. Staveren, directeur van het Centraal Bureau der Vereeniging van Electriciteits- bt-drijven; verschillende leden van Gedepu teerde en van Proviu dale Staten in Lim burg, burgemeesters van verschillende plaat sen uit Z.-Limburg, enz. De burgemeester van Roermond kon we gens ziekte niet aanwezig zijn. Om precies half vier nam de plechtigheid een aanvang met een toespraak van den Commissaris der Koningin in Limburg, die begon met dank te brengen aan Minister Reymer, dat hij wel had willen komen om heze eerste 150.000 volt-lijn op Nederland- schen bodem in gebruik te stellen, waarin hij het bewijs ziet van 'r ministers belang stelling die Limburg sedert 25 jaar wellicht in hoogere mate van de ministers van Wa terstaat heeft gehad, dan welke andere pro vincie ook. Er is een tijd geweest, waarin tusschen Waterstaat en het Limburgsch Provinciaal Blectriciteitsbedrijf, nooit die harmonische s» .menwerking was, die voor een vlotte en aangename afdoening van zaken zoo ge- Wenscht is en spr. constateert daarom met 'Vreugde, dat thans op de medewerking van den Miniser gerekend kon worden. Zijn ambtgenooten uit Noord-Brabant *n Gelderland begroetend, zegt spr. te Vertrouwen, dat allengs een samenwerking der aan elkaar grenzende provincies zal °ntstaan, ook op het gebied der electrici- ieltsvoorziening, waarvan beide partijen Voordeel zullen hebben; de nieuwe lijn toch is gebouwd on. eenmael een rol te vervul- isn in het groote net, waardoor hij de drie Provincies gaarne eenmaal hechter aan elkaar verbonden zou zien. Spr. gaat vervolgens het ontstaan en de geschiedenis van de nieuwe hoogspannmgs- Jijn na, daarbij hulde brengend aan prof. Gelissen, die met zooveel bekwaamheid de ieiding van het geheele provinciale elec- iriciteitsöedrijf in handén houdt en aan ir. Kortlandt, die de eigenlijke bouwer van deze hoogspanningslijn kan worden ge doemd. Vervolgens was het woord aan minister Reymer, die allereerst wees op de gvoote teekenis van deze gebeurtenis, die, zei hij, biet toevallig in Limburg valt, want inzake ®iectriciteitsvoorziening, bepaaldelijk de Voorziening van grootere gebieden, was het Limburg, dat nu al een meer dan twintig- Jaren geleden de leiding nam, was het Plmburg, dat zich aan de spits stelde. Wij Pden zijn er hier getuige van, dat Lim burg aan de spits wenscht te blijven, dat zich de eerste plaats nader gaat ver deren. Bi dit verband bracht de minister hulde ®-an de voortvarendheid der Stroom-Ver- *0oP-Maatschappij (S. V. M), die niet ^rzelde het grootere plan, dat de minister V'p-nschte voor het kjeinere, dat zij zelf ^hde uitvoeren, in de plaats te stellen, zou dit ook voorloopig voor de exploita- le niet noodig zijn. Be minister besloot met de woorden; Er is heel wat moeien gebeuren voor het ?°Kenblik zou aanbreken, dat deze lijn in tfvijf zou worden gesteld. Dat oogenblik ®6leven wij thans. Zoo gevoel ik dan thans ?tevk de behoefte ontwerpers en bouwers 'hide te brengen voor hun noesten arbeid. zich hier voor ons demonstreert in dit gunstige bouwwerk, zooa s dat zich in de lange lijn in de wijde verte verliest. ^Plde aan zeer velen maar toch in het ^zonder huldo aan één. Meer dan iemand ?®®tt de onder-directeur der Stroomver- °°Pmaatschappij, de heer Kortlandt, aan deel gehad in de totstandkoming van dit schoone geheel. Ik wensch hem en de maat schappij daarmee geluk en lk kan dien geluk- wensch onderstreepen door de mededeeling, dat het Harer Majesteit de Koningin be haagt heeft hem te benoemen tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. Hierop begaf Z. Exc. zich naar het groote schakelbord, waar door hem de hoogspanningslijn werd bijgeschakeld op het bestaande kabelnet, zoodat een groot, gedeelte der belasting daarvan door de hoogspanningslijn werd overgenomen. Ais derde spreker volgde nu prof. Gelissen, directeur der S. V. M. die een beknopt over zicht gaf van het ontstaan en de onwikke- ling der hoogspanningslijnen in het buiten land, waar men, in Dultschland, begon met spanningen van 15000 volt en nu voor de „Uberlanaversorgung" spanningen van 220000 en 380000 volt zijn gekozen. Hoewel de nieuwe lijn van Lutterade naar Roermond voorloopig als voorzieningslijn voor Midden- en Noord-Limburg is bedoeld, ligt dan ook de beteekenis ervan in het feit dat zij eerlang ook zal kunnen mee werken tot voorziening van andere gedeelten van het land, waarvoor zeker binnen niet te langen tijd zal worden overwogen een ver binding RoermondEindhoven te maken met de nieuwe hoogspanningslijn Geertrui- denbergEindhoven, die in de provincie Noord-Brabant wordt aangelegd, dat zij later onderdeel zal kunnen worden van een Zuid- Nederlandsch koppelnet voor de provincie Limburg, Noord-Brabant en Gelderland. En, indien de Duitsche, Belgische en Ne- derlandsche bedrijven ooit gekoppeld zullen worden, dan zal Limburg, uithoofde van zijn geografische ligging hiervoor zeer zeker de meest aangewezen provincie zijn. Nog werd 't woord gevoerd door de com missarissen er Koningin in N.-Brabant en in Gelderland evenals door den Gouverneur van Belgisch Limburg, die alle drie hulde brachten aan den ondernemingsgeest die dit groote werk had tct stand gebracht en na dat ir. Kortlandt de Koningin en den mi nister dank gebracht had voor de hem ver leende onderscheiding en de Commissaris der Koningin in Limburg een kort slotwoord had gesproken, was de plechtigheid geëin digd. Stoffelijk overschot Vrijdag in Rotterdam Het stoffelijk overschot van de veronge lukte Ooievaar-bemanning, dat op het oogen blik met het s.s. „Kota Nepan" naar het va derland op weg is, wordt Vrijdag a.s. te Rot terdam verwacht. De begrafenis van Wiersma zal op Maan dag 1 Februari, des middags om drie uur op het kerkhof „Zorgvliet" te Amstelveen piaats vinden. De teraardebesteh.ng van 't stoffelijk overschot van Kotte en van On langs geschiedt eveneens op Maandag 1 Fe bruari op de Algemeene Begraafplaats te Rotterdam. Op negen en dertig jarigen leeftijd is te 's-Gravenbage overleden ir. J. H. W. Scha- fer, oud-bedrijfsleider der Dom. Mijn te Kerkrade. Zestig procent van het vroeger gemiddelde Naar wij vernemen zal heden in de Staatscourant een K. B verschynen houdende een besluit tot contlngenteering van den invoer van versch rundvleesch en van bevroren vleesch. De invoer van beide artikelen zal voor het tijdvak 16 Januari tot 16 April 1932 mogen bedra<r«n msrimaal 60 net. van hetgeen ge middeld in de jaren 1928, 1929 en 1930 per kwartaal werd geïmporteerd. Deze contlngenteering is een uitvloeisel van de crisis-invoerwet 1931. In verband met de behandeling op Dins dag a.s. door de Haagsche Reohtbank van de zaak tegen J. K., den eemg overgeoleven verdachte van den postroof bi] de Witte Brug te 's-Gravenhage, vernemen wij nog, dat van de zijde van den verdediger Mr. M. H. Huijgens, vier getuigen en één deskun dige, dr. v. O. als psychiater, décharge zullen worden opgeroepen. Twee van de vier getuigen èi décharge zuilen, naar ons ter oore kwam, een alibi verstrekken omtrent K.'s aanwezigheid op den bswusten avond, elders dan de omgeving der Witte Brug. De beide andere getuigen k décharge zijn de echtgenoote van een hooggeplaatst ambtenaar van een der lega ties en de echtgeuoote van verdachte K. Verlaging een groote onbillijheid In een openbare vergadering in het ge bouw „Amicitia" te 's-Gravenhage heeft de Algem. Militaire Pensioenbond het volgende vastgelegd; Als het voornemen van de Nederlandsch Indische Regeering, om korting toe te pas sen op de reeds verleende pensioenen tot uitvoering zal komen, zal dit onder de ge troffenen groote teleurstelling en verbitte ring scheppen; Wanneey deze Regeering toch tot dien maatregel mocht overgaan, zal een korting op de zeer minieme pensioenen der oud-ge- pensionneerde militairen van het Indische Leger noodwendig tot gevolg hebben een nog grootere verarming van deze toch al zoo moreel onrechtvaardig behandelde categorie van Oud-Landsdienaren, aan wiens dap perheid en plichtsbetrachting onze Koloniën en ook Nederland groote dankbaarheid zijn verschuldigd. Als in dezen zorgvollen tijd geen sluitende Begrooting van Indië kan worden verkregen, is het niet de weg de reeds verdiende pen sioenen te verminderen, doch de middelen tot aanvulling van het tekort, te zoeken bij hen, die in tijden van hoog conjunctuur daarvan alleen de voordeelen hebben geno ten, waaronder de genoemde ou-gepension- neerde militairen in geen enkel opzicht kun nen worden gerangschikt. Loonsverlaging te Almelo? De Almelosche Fabrikanten-Vereeniging heeft de gezamenlijke textielarbeiders-orga nisaties uitgenoodigd tot een conferentie op Donderdag 28 Januari as. te Almelo, ter bespreking van een loonsverlaging. Zal het schip nog worden hersteld? Bij de werf Verschure en Co.'s Scheeps werf en Machinefabriek aan de overzijde van het U te Amsterdam, was men Zater dag bezig de zich in het wrak van de „Stanfries IV" bevindende lading te los sen, met welken arbeid men in den middag gereed hoopte te komen Het schip zal hier na worden schoongemaakt; alles aan boord zal echter op zijn plaats worden gelaten. Over het feit, of de „Stanfries IV" al dan niet zal worden gerepareerd, zal eerst een beslissing kunnen worden genomen, nadat het resultaat van de inschrijving op dit werk bekend zal zijn. Twee „bewoners" slachtoffer In de buurtschap Oud-Bodegraven werd een boerin, die alleen thuis was, opgeschrikt door hei angstig loeien van het vee in den stal. Toen zij ging zien, wat hiervan de oorzaak kon zijn, ontdekte zij dat een koe dood op den grond lag, terwijl de andere als ra- zenden heen en weer sprongen. Onmiddellijk waarschuwde zij een buur man, die, toen hij een der dieren wilde los maken, tot zijn schrik ontdekte dat het dier onder electrischen stroom stond. Eerst toen de boerin den hoofdschakelaar had omge draaid, kon de man zich bevrijden. Inmid dels was echter nog een der koeien dood gevallen. Bij onderzoek bleek, dat de licht- leiding, welke eerst kort geleden in den stal was aangebracht, niet aan de voorgeschre ven eischen voldeed. De leiding maakte contact met ijzeren voorwerpen in den stal, welke weer in aanraking kwamen met de ijzeren staven, waaraan het vee was vastge bonden De installatie was door de licht- bedrijven goedgekeurd. De kapitein vrijgesproken Reuter seint ons uit Malta, d.d. 22 Jan.: Het Nederlandsche stoomschip „Hermes", dat op Malta was vastgehouden wegens het vervoeren van opium, is thans weer vrijge geven. De politierechter heeft den kapitein van de „Hermes" vrijgesproken op grond van de overweging, dat ruwe opium niet voorkomt op de lijst van waren, die niet vervoerd mogen worden. Op het vliegterrein Twente landde Zater dagmiddag het vliegtuig D. 1710 van de Deutsche Luft Hansa, komende van Lon den en op weg naar Dultschland. De machi ne kon door den dikken mist noch in Rot terdam. noch in Amsterdam landen. De be stuurders kregen radiografisch opdracht door te vliegen naar Twente, waar slechts een lichte mist hing. Het toestel landde vlot, passagiers, {lost en goederen werden vandaar per auto naar Enschede gebracht. Algemeene vergadering te Bandoeng BANDOENG, 23 Jan. (Aneta) Alhier is gehouden de jaarlijksche algemeene vergadering van de Vereeniging „St. Igna tius".. Bij de opening waren de beide leger aalmoezeniers en de vlootaalmoezenier aan wezig. In zijn openingsrede memoreerde de voor zitter een geringen achter-uitgang van het ledental. Hij wekte op tot opvoering van de acie voor groote gezinnen en verdedigde den scherpen toon in het orgaan der vereeni ging. Een voorstel van de afdeeling MaJang tot verbetering van de accomodatie voor tweede klas-passagiers aan boord van de K. P. M.-schepen, werd aangenomen. Een voorstel tot verlaging van de contri butie werd verworpen. Een voorstel van de afdeeling Magelang om te ijveren voor een kindertoeslag van 3 pet. voor elk minderjarig en ongehuwd kind boven het normale statistische gezin, werd aangenomen. BATAVIA, 22 Jan. (Aneta). Ir. Soekarno is alhier na zijn toumée door Oost-Java aan gekomen. Een duizendtal belangstellenden was bij de aankomst tegenwoordig. Schade aan den padi-aanplant PADANG, 23 Jan. (Aneta) In Korintji zijn de rivieren buiten de oevers getreden. Op vele plaatsen is de padi-aanplant ver nield. De Korintji-weg is door aard- schuivingen gestremd. Het kind, dat slecht eet, veroorzaakt zijn ouaers veel zorgen, doch bovendien den dok ter veel hoofdbrekens. In de „Medizinischen Welt" wijst dr. Runge erop, dat dit gebrek aan eetlust met succes kan wc-den bestre den, wanneer men weet, dat de patiënten over het algemeen in de volgende vijf groe pen in te deelen zijn. Tot de eerste groep behooren de kinderen, die aan voortdurende storingen van de neus- en keelorganen lijden en die natuurlijk een behandeling van de zieke organen noodig hebben. Middelen voor de maag of krachtige geneesmiddelen hebben niet het minste re sultaat. Wanneer neus en keel in orde zijn, moet men het maagdarmkanaal laten onder zoeken, neiging to<- verstopping, het aanwezig zijn van wormen, enz. Tot de derdi groep behooren de kinderen, wier toestand de aanwezigheid van rachitis (Engelsche ziekte) doet veronderstellen. Deze kinderen, die als rege» mager zijn, en in alle kringen kunnen voorkomen moeten een doel- matigen gemengden kost hebben /an mout, levertraan en kalk met een strenge hygiëni sche opvoeding Een vierde groep omvat de kinderen, die ondervoed zijn en op voorzich tige wijze versterkende middelen noodig heb ben om het gewicht te bereiken dat zij met het oog op hun leeftijd moeten hebben. De vijfde groep is ds grootste en helaas ook het moeilijkste te helpen; gebrex aan eet lust, voortkomende uit geestelijke gesteldheid. In deze gevallen moet die arts niet het kind, doch de moeder behandelen, helaas vaak ook den vader, de grootmoeder de ooms. tantes, enz. Vele kinderen eten eenvoudig nier om dat zij voortdurend zoo opgewonden zijn. Hier helpt alleen groote regelmaat, kinderlijke bezigheden, ligkuren voor en na het eten; te vermijden zijn dikwijls; herhaalde bezoeken en goedgemeende plotselinge verrassingen. Het vijfentwintig.jarig tooneeljubileum van den tooneelkunstenaar Eduard Verkade. zal op Donderdag 11 Februari a.s. in het Rika Hopper Theater te Amsterdam worden herdacht. De jubilaris zal dan optreden in den titel rol van Alfred Savoir's comédie „Hij" (Lui"). Ook in vele andere plaatsen van ons land zal Eduard Verkade met een feestvoorstel. ling van genoemd stuk zijn jubileum vieren. Het Eere-Comité wordt gevormd door oud. minister dr De Visser, minister van Staat mr. dr. Foch, oud-minister mr. dr. Kooien, den vice.president van het Haagsche Ge rechtshof jhr. mr. van Weilen, oud-wethöu- der dr. Wibaut en dr. Tjebbo Franken, voor zitter van den Nederl. Tooneelbond. Voorts is er een Huldigingscomité met vele namen ook van katholieken, en een uitvoerend comité onder eere-voorzitterschap van wet houder Boekman, met mr. J. Schultz van Haegen als voorzitter en Jacques van Hoven als secretaris-penningmeester. In verschillende steden van ons land zijn plaatselijke huldigingscomité's gevormd of ztjn deze in wording. De voorzitter van het Uitvoerend Comité mr. J. H. Schultz van Haegen, penning, meester van het Garantiefonds van de ar- tisten van het „Gezelschap Verkade", ves tigt nog eens de aandacht op postrekening No. 8000, te zijnen name bij de Amsterdam- sche Bank, waarop zij die wenschen deel te nemen aan een jubileumgeschenk voor Eduard Verkade, hun bijdragen kunnen storten. Uit een circulaire van dit comité citeeren we: „Behoeven wij het den Nederlandschen tooneeLminnaar te zeggen, dat het hier een der merkwaardigste tooneelfeesten betreft, welke wij sedert de laatste jaren mochten vieren? Immers: het geldt hier den kunste. naar te huldigen, die in de evolutie van de Ned. Tooneelkunst, naast wijlen dr. Willem Royaards, zU het in andere richting, de be langrijkste rol heeft gespeeld. Tegenover den opbouwenden tooneelarbeid van Eduard Ver. kade in de afgeloopen 25 Jaar verricht, is iedere Jublleum.fraze misplaatst. Ieder Ne derlander weet, hoe door dezen kunstenaar grootsch werk werd gedaan in het belang der eigenlandsche cultuur. Wij memoreeren uit de imposante lijst der door Verkade ten tooneele gebrachte werken, naast een be langrijk aantal Hollandsche stukken, een serie van 7 der schoonste Shakespeare.spe. len, 11 werken van G. B. Shaw, 7 van Schnitzler Aan Eduard Verkade dankt ons volk de kennis en de genieting dezer dich ters. Wy kunnen niet anders dan onzen diepen eerbied betuigen voor deze inderdaad enorme prestatie. Wij kennen de liefde, de overgave en ener gie, die den arbeid van Verkade kenmerken. Wij kennen hem als onzen sterksten en fijnsten regisseur en weten boe hij door deze begaving de belangrijkste leidende figuur is aan ons Vaderlandsch tooneel Wij kennen hem als speler van zeer speciale be. gaving, die ons zoo menige onvergetelijke creatie schonk. Wij kennen zyn onvermoeid streven door de jaren heen: door een zuiver afgestemde ensemblekunst liefde te wekken bij ons volk voor de kunst van het tooneel, door het brengen van een bijna onafzienbare rij uit. muntende tooneelvoorstellingen. Wij zijn er daarom van overtuigd, dat onze oproep, om dit feest voor Verkade tot een geslaagd en luisterrijk gebeuren te ma ken, weerklank zal vinden bij allen, die het tooneel een warm hart toedragen. Juist thans,, nu de omstandigheden waaronder het tooneel gebukt gaat, zoo uiterst zwaar en moeilijk zijn, vertrouwen wij, dat allen geestdriftig zullen medewexken tot de hul diging van een der allerbeste en sterkste kunstenaars, waaraan ons tooneel voor een groot deel zijn beteekenis dankt". Tentoonstelling in andere plaatsen Naar wij vernemen, ligt het in de bedoe ling van de Koningin om, na afloop van de tentoonstelling van Haar werken te 's-Gra- venhage, deze werken eveneens ten behoeve van de noodlijdende kunstschilders ten toon De balladen- en volksliederenzangeres mevrouw Marguerite Couperus, zal Zaterdag 13 Februari te Antwerpen een kunstavond geven, uitgenoodigd door den Nederland schen Dameskring, in welker clublokalen de avond gegeven zal worden. Het programma bevat Fransche, Duitsche, Iersche, Nederlandsche Volkliederen uit verschillende eeuwen en balladen uit Wales, Schotland en Engeland. Tijden voor lichting en aanteekenen op het exp. bureel Centraal Station Amsterdam. Suriname: via Engeland (mail) 26 Jan, 8.30 u. (lichting) 25 Jan. 20.30 u. (aantee kenen); per Colombia (mail) 28 Jan 24.- 20.30; per luchtpost via New York 28 Jan 8.30, 27 Jan. 20.30, 28 Jan. 18.—, 17.30, 28 Jan. 19—, 18.30; Aruba, Bonaire, Curacao: via Engeland (mail) 26 Jan. 8.30. 25 Jan. 20.30; per „Ores, tes" (zeepost en mail) 26 Jan. 24.—, 20.30; via Engeland (mail) 28 Jan 8.30, 27 Jan 20.30; per „Columbia" (zeepost en mail) 28 Jan. 24.—, 20.30: per luchtpost via New York 28 Jan. 8.30, 27 Jan. 20.30; 28 Jan. 18—, 17.30; 28 Jan. 19..—, 18.30. Saba, St. Eustachius, St. Martin; via En geland (mail) 26 Jan. 8.30, 25 Jan. 20.30; per „Orestes" (zeepost) 26 Jan. 29.—, 20.30; per „Columbia" (zeepost) 28 Jan 24.—, 20.30; Noord.Amerika :via Engeland „Bremen1 26 Jan. 8.30, .25 Jan. 20.30; via Frankrijk „Bremen" 26 Jan. 19.—, 1830; via Engeland „Deutschland" 28 Jan. 8.30; 27 Jan 20.30; via Frankrijk „Deutschland" 28 Jan. 19. 18.30. Cuba, Columbia: via Engeland 25 en 27 Jan. 24.—, 20.30; via Frankrijk 26 en 28 Jan 14.30. 14.30. Pemambuco, Bahia. Santos, Valparaiso: via Italië „Conté Verdi" 26 Jan. 8.30, 25 Jan. 20.30; via Frankrijk „Campana" 27 Jan 24.20.30; via Engeland „Avila Star" 28 Jan. 24.—, 20 30; Portugal „Avila Star" 30 Jan. 14.30, 14.30. Rio de Janeiro. Montevideo, Buenos Aiiis: vla Italië „Conté Verdi" 26 Jan. 12.—, 12.—; via Frankrijk „Campana" 27 Jan 24.—, 20.30 via Engeland „Avila Star" 28 Jan. 24.- 20.30; Portugal „Avila Star" 30 Jan. 18. 17.30. Zuid-Amerika: per luchtpost 29 Jan. 18.—, 17 30; Barbadas: 28 Jan. 24.20.30; Trinidad, La Guaira 25 en 28 Jan. 24.- 20.30. Marcacaibo: 25, 26, 27 en 28 Jan. 24. 20 30. Palestina, Egypte: 26 Jan. 12.—, 12. 27 Jan. 24.—, 20.30; 29 Jan. 17.—, 17.—; 30 Jan 24.—, 18.—; Canarische eilanden: 27 en 28 Jan. 24. 20.30; 30 Jan. 8.30, geen; 30 Jan. 24.—, 18.—. Senegal, Togo, Dahomey: per „Maaskerk'" geen; via Frankrijk „Maaskerk" 30 Jan 8.30, geen; Liberia, Goudkust, Sierra Leone Nigeria: per „Maaskerk" geen; via „Frankrijk „Maas. kerk" 30 Jan. 8.30, geen. Opgegeven door v. d. Graaf Co. N.V. (Afdeeling Handelsinformaties). Surséance van betaling: Gevraagd door P. van Geel, aannemer, Terheyden (N.-B.), Bredascheweg. Bewind voerder: mr. E. L. H. M. van Mierlo, Breda. Verhoor: Donderdag 11 Februari 1932 v.m. 10 uur, Sophiaplein, Breda. Gerechtsge bouw. Failliet verklaard. Uitgesproken: 21 Jan. J. H. M. Reyrink, molenaar en graanhandelaar, Silvolde, Terborgscheweg. R. c. mr. C. van Nievelt Curator mr. J. P. Coops, Laagkeppel. S. J. Driessen, houthandelaar, Arnhem, Kloosterstraat 31. R. c. mr. C. van Nievelt. Curator mr. C. de Kampenaer, Arnhem. D. de Bie, koopman, Nijmegen, Van Pelt- laan 195. R. c. mr. C. van Nievelt. Curator mr. L. R. J. Ridder van Rappard, Nijme gen. D. van aer Werf, rijwielreparateur en loodgieter, Egmond aan Zee. R. c. mr. J. Krabbe. Curator mr. E. H. J. WJjnne, Alk maar. A. A. Schouten, aannemer, Anna Pau- lowna. R. c. mr. H. M. Fruin. Curator mr. B. W C. Dwars, Hoorn. H. A. Slecht, handelaar in landbouw werktuigen, handelende onder de firma Gebr. Slecht, Uitgeest. R. c. A. M. Ledeboer. Curator mr. G. A. de Lange, Alkmaar. 22 Jan. F. L. J. Klessens, vertegenwoor diger, Teteringen, Dorstscheweg F 68. R. c. mr. A. Bisschop Boele. Curator mr. C. L. K. van Gorkum, Breda. In de week van 18—23 Januari 1932 zijn in Nederland uitgesproken 65 faillissemen ten. Opgeheven wegens gebrek aan actief het faillisement van A. Roseboom, Arnhem. De officier van den Marine-stoomvaart- dienst 2e kl. G. A. W. Grimberg is 26 Ja nuari 1932 overgepl. aan boor! H. Ms. Friso. ..Touw kleine gemeene gauwdief, geef direct mijn revolver terug!!" (Aussie) BINNENLAND S CHE HAVENS IJMUIDEN. Aangekomen: 22 Jan. „Letto- nia", s., Gdynia; 23 Jan. „Nieuwendam", m.s., Londen; „Hennie", m.s., Londen. Vertrokken: 22 jan. „Montferland", s. Z. Amerika; „Poseidon", s., W.-Indië; ,3rion", s., Bordeaux; 23 Jan. ,3oree s.. R'dam. Mist. AMSTERDAM. Aangekomen: 23 Jan. „Let- tcnia", Gdynia, steenkolen, Rietlanden; •„Humber", Handel Mij.; „Nieuwendam", Lon den, ledig, Nieuwendammerkade, Gebr. Scheurer. UMUIDEN, aangekomen 23 Januari; Astarte, s., Bremen; Drechterland, s„ Hol- back. AMSTERDAM, aangekomen 23 Januari: Astarte, Bremen, stukgoed, De Ruyter- kade, Van Es van Ommeren; Drechter land, Holback, ledig, Ned. Dok, Wm H. Müller Co. Vertrokken: 23 Januari: Gouwestroom, Fowey, stukgoed; Gondul. Malmö, idem; Transporter, Odense, cokes; Perseus, Middl. Zee stukgoed; Wasaborg, Rotterdam, idem; Stanislas, Leith, Idem. MIJ. OCEAAN HELENUS, 23 Januari van Belawan naar Amsterdam. CITY OF ATHENS, Japan naar Rotter dam, 22 Jan. van Port Said. CITY OF WORCESTER. 22 Jan. van Rot terdam te Hongkong. ANTENOR, Japan naar Rotterdam, 21 Jan. van Marseille. PROMETHEUS, 21 Jan. van Padang naar Amsterdam. EURYMEDON, 23 Jan. van Batavia naar Amsterdam. PHRONTIS, 21 Jan. van Londen naar Hamburg ANTENOR, Japan n. R'dam 20 Jan. te Marseille. ACHILLES, Japan n. R'dam, vertrekt 27 Jan. van Londen. HELENUS, Japan n. Amst., 22 Jan. te Belawan. THESEUS, Amst. n. Java, 23 Jan. van Suez. ROTTERDAMSCHE LLOYD KOTA AGOENG, 22 Jan. van Rotterdam te Calais. JACATRA, uitreis, pass. 23 Jan. MinlcoL DEMPO, thuisreis, 25 Jan. bij Penni verw. SILVER—JAVA—PACIFIC LIJN. BINTANG, 23 Jan. van Tjilatjap via Ter- nate n. San Francisco. HOLLAND—AMERIKA LIJN ROTTERDAM, 23 Jan. van R'dam naaf New-York. VEENDAM, 22 Jan. van New.York naar West-Indië. BLOMMERSDIJK, 21 Jan. van Norfolk naar Rotterdam. MAASDAM uitreis, 22 Jan. van Tampico. DRECHTDIJK Pacific Kust n. R'dam, 24 Jan. te Liverpool verw. DELFTDIJK, R'dam n. Pacific Kust, 23 Jan. van Willemstad. VOLENDAM, 21 Jan. n.m. van W.-Indië te New-York. HOLLAND—OOST-AZIE-LIJN AAGTEKERK, 22 Jan. van Antwerpen te Hamburg. ABBEKERK, (uitr.)"23 Jan. van Sabang. SEROOSKERK, (uitr.) 23 Jan. te Shang- hae. ABBEKERK, uitreis, 22 Jan. te Sabang. HOLLAND—AFRIKA LIJN IJSTROOM, thuisreis, 22 Jan. te Sulima. MAASKERK, 22 Jan. van Amst. te Hamb. RANDFONTEIN, thuisreis, 21 Jan. te Ki- lindinl. NIJKERK, uitreis, 22 Jan. van Kaapstad. i WESTERKERK, thuisreis, 23 Jan. te Anfc- werpen. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. TELAMON, (uitr.) psas. 21 Jan. 's nachts 12 uur de Azoren. PERSEUS, 23 Jan. van Amsterdam naar Middl. Zee. VANRENSELAER, uitreis, 25 Jan. te Ma deira verwacht. POSEIDON, 22 Jan. van Amst. naar W.- Indië. BRION, 22 Jan. van Amst. n. Bordeaux. AMAZONE, 22 Jan. van Messina n. Palermo. BERENICE, 22 Jna. van Amst. te Hamb. HERCULES, 22 Jan. van Amst. *e Hamb. IRIS, 22 Jan. van Oporto n. Vigo. VESTA, 22 Jan. van Genua n. Livomo. KON. HOLL. LLOYD DRECHTERLAND, 23 Jan. van Holback te Amsterdam. MIJ. NEDERLAND POELAU ROEBIAH, 23 Jan. van Batavia naar Amsterdam. TANIMBAR, uitreis, 23 Jan. van Napels. POELAU LAUT, 23 Jan. van Hamburg te Bremen. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA-LIJN ALWAKI, (thuisr.) 22 Jan. van Rio Ja neiro. ALDABI, thuisreis, pass. 22 Jan. Ouessant. ALUDRA, uitreis, 22 Jan. n.m. 9 u. 50 uit den N. Waterweg. HOLLAND—BRITSCH-INDie-LIJN HOOGKERK, (uitr.) 23 Jan. van Madras. DIVERSE SCHEPEN IJSELHAVEN, 22 Jan. van Buenos Aires naar Las Palmas v.o. SPAR, Emden naar Boston, was 22 Jan. 8 uur v.m. 30 mijlen N.W. van Ouessant. TIBA, 22 Jan. van Rosario naar Antwer pen. DARU, 19 Jan. van Las Palmas naar Am sterdam. FERMIA, La Plata naar Amsterdam, 21 Jan. van Las Palmas. FLYING SCOTSMAN, m.s., 22 Jan. van Exmouth te Cardiff. FRIESLAND, 23 Jan. van de Tyne te Sluiskil. HOOGLAND, 23 Jan. van Blyth naar Bremen. GOOTE, 23 Jan. van Cardiff naar Cher bourg. TRITO, 22 Jan. van Belfast naar Dublin. BEYERLAND, Rotterdam naar Newcastle, 23 Jan. uit den Nieuwen Waterweg. LEKHAVEN, 22 Jan. van Avonmouth n. Rotterdam. MIDSLAND, 23 Jan. van de Tyne naar Harlingen. NOORD-HOLLAND, 23 Jan. van Harlin gen naar Goole. ST. ANNALAND, 23 Jan. van de Tyne te Hamburg. WESTLAND, 23 Jan. van Leith naar Rotterdam. ZEELAND, 23 Jan. van Rouaan naar Im- mingham. NEUMARK, Java naar Amsterdam, 21 Jan. te Macassar, dam, 19 Jan. te Matadi. NAUMBURG, Java naar Amsterdam, 20 Jan. van Triëst. LARENBERG, 22 Jan. an New-York naar Queenstown v.o. HILVERSUM, 22 Jan. van Corpus Christi n. Bremen. RAPID, m.s., 22 Jan. van iKngslynn te Rotterdam. BUIZERD, m.s., 22 Jan. van R'dam naar Kingslynn. PRIMA m.s., 22 Jan. van R'dom n. Brest. ZEELAND, m.s., 22 Jan. van Rotterdam n. Londen. STRYPE, 22 Jan van R'dam n. Cardiff. MAAS, 21 Jan. van R'dam te Hamburg. BRITISH CONSUL, Abadan n. Hamburg, pass. 22 Jan. Sagres.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 7