KENNEMERLAND Stofzuigerhuis MAERTENS Barteijorisstraat 16 - Tel. 10756 Alle merken stofzuigers STAATSLOTERIT BEVERWIJK IJMUIDEN De voorstellen der reeders inzake nieuwe vischlosregeling HERINGA& WUTHRIGH, HAARLEM Philips' Radio-toesteilen SANTPOORT CASTRICUM HEEMSKERK UIT DEN OMTREK BENNEBROEK HAARLEMMERMEER LISSE WARMOND SASSENHEIM HAARLEMMERLIEDE EN SPAARNWOUDE WARMOND TELEGRAFISCH WEERBERICHT HILLEGOM ZANDVOORT 8906 Staat van Besommingen 16146 i6i66 16173 10101 1621s 16217 16254 MARKTNIEUWS 0.80 De Schoolvoeding Zooals uit de agenda voor de a.s. Vrijdagavond te houden gemeen teraadsvergadering blijkt, zal een voorstel van B. en W, aan de orde komen, inzake de schoolvoeding. In verband hlrmede werd reeds Maandag de voedselverstreking aan de schoolkinderen uit Wijk aan Duin door de Bsverwijksche conservenfabriek weer ter hand genomen. R. Kj Propaganda Club „Pater Pro". Dcor omstandigheden is er Donderdagavond 28 Januari geen vergadering van de Propa ganda Club „Pater Pro". Op Donderdag 4 Februari zal pastoor van de Pavoordt zijn lezing houden. Een ieder zorge dien avond vrij te houden, om naar die lezing te ko men luisteren, daar het te behandelen on derwerp bijzonder leerzaam zal zijn. Definitief afgewezen Naar wij vememenn heeft het bestuur der IJmuider Federatie, aangesloten bij den Cen- tralen Bond van Transporta: beiders, na ge pleegd overleg met het bestuur van den Christel. Bond de situatie met den voor zitter en den secretaris van den vakgroep havenai beiders opnieuw besproken. In deze bijeenkomst achtte men het, gezien de ern stige ontstemming ten opzichte van de voor stellen der reeders nutteloos, over deze voorstellen verder te vergaderen. Besloten werd, dit aan de reeders mede te deelen, onder bereidverklaring ever.tueele nieuwe voostellen aan de havenarbeiders voor te leggen. Staatsvisschershaven:bedrijf Afgekondigd is het Staasbiad, bevattende de Wet van den 31sten December 1931, tot verhooging van de begrooting van het Staatsvisschershavenbedrijf te IJmuiaen voor het dienstjaar 1930. „IJmuiden's Bloei" Nieuwjaarsrede van den voorzitter Ter gelegenheid van de jaarvergadering van IJmuiden's Bloei hield de voorzitter, de heer W. A. Dolleman een rede, waarin hy o.a. zeide: Het visscherijbedrijf heeft meermalen 6ombere tijden doorleefd, men denke slechts aan de maanden Augustus en September 1914 en aan de eerste jaren na den wereldoorlog steeds heeft er weer 'n opleving plaats gehad er. zoo zal het ook thans gaan. Wat heeft de krachtige doorgevoerde distributie van viscb ln ons land chor middel van het autovervoer in de na-oorlogsche jaren geen verbetering gebracht in de stabiliteit van de vischmarkt; ware het dat de visschery vloot in de daarop Ingetreden iaren zich niet zoo krachtig had uitgebreid dan was de noodtoestand in 1931 «eer zeker niet zoo uitgegroeid. Een bedrcevend verschijnsel is voorzeker thans dat men nu veel meer een mentaliteit van het bij de. pakken neerzitten aanschouwt "dan bij voorgaande crisissen het geval was :I Het is noodzakelijk in gedrukte tijden de goede dagen te gedenken en niet alleen uit' te zien naar verbetering, doch ook alle krachten aan te wenden om hiertoe te gera ken. Een nauwere samenwerking tusschen vischhandel en 'reederij is hiertoe ongetwij feld een eerste vereischte. Toename van het vlschverbrutk ln ons land zelf is voor opbloei een overwegende factor; vooral de distributie van visch ln de kleinere plaatsen zal krachtg ter hand genomen wor den. Ook van onze Zuidelijke buren heeft men een beperking van invoer te verwachten, alle zeilen dienen dus bijgezet om het visch verbruik in ons land althans zoo groot moge lijk te doen zijn. Hierbij kan de Staat onge twijfeld 'n behulpzame hand bieden. De radio kan ons hierin onschatbare diensten bewijzen; wanneer het bekend is dat groote aanvoeren van visch den volgen den dag ter markt zullen komen, wat men den avond te voren toch altijd weet, is slechts een radio-mededeeling voldoende om dit ongevser het gansche volk van Nederland bekend te maken; waar de auto's de viscb tegenwoordig tot in het buitenland brengen sullen «ij evengoed zelfs verafgelegen plaat sen ln het binnenland gemakkelijk kunnen bereiken. Laat men in IJmuiden zich zelf helpen en niet in spanning afwachten wat de door de Regeering ingestelde commissie nu we) voor wonderen verrichten zal; kan deze commissie de loonen verwinderen of de assurantiepremie der schepen, ct soms de sociale wetgeving, welke het bedrijf drukt? Zoo de negeering iets had willen doen hadden reeds lang goedkoope kolen ter be schikking van de vloot gesteld kunnen wor den; niets van dat alles; de reeders moeten het zelf in samenwerking met den visch- harWel bereiken. Een streng doorgevoerde bezuiniging <sn "ersobering in het bedrijf Is een eerste noodzaak: de luxe, welke men zich in voorspoedige tijden in IJmuiden ln allerlei opzichten veroorloofd heeft, wreekt zich thans dubbel. De verbetering zal voorwaar niet plotseling doch zeer geleidelijk komen. Umuiden er weer beven op, moet onze leuze zijn en daartoe moeten alle „hens aan dek". Wie bij de pakken neer blijft zit ten, komt er in deze tijden zeker allerminst; IJmuiden moet zich zelf nelpen; waar de mogelijkheid bestaat om van Regeeringswege steun te krijgen, moet hiertoe alles in het werk gesteld worden, doch lntusschen zie men voortdurend uit naar eigen redding. Alleen eendrachtig samenwerken zal in IJmuiden de zoo zeer gewenschte verbetering moeten brengen. Personalia,. De heeren C ,A. Kuiter en A. v, d. Plas, beiden alhier, slaagden te Den Haag voor het examen stuurman op stoom- zeevisschersvaartuigen. R.K. Metaalbewerkers,bond. Door de af- deeling IJmuiden van bovengenoemden bond werd gisteravond in het patronaatsgebouw aan den Zeeweg een druk bezochte jaarver gadering gehouden. Precies 8 uur opende de voorzitter, deheer F. Strijbosch met den christelijken groet en sprak daarna zijn beste wenschen voor het nieuwe Jaar uit. Bij de Ingekomen stukken was er één van het R.K. Werkliedenverbond, in verband met de staking in de Textielnijverheid, waarin werd aangespoord om de stakers met 1 uur loon per week te steunen, en voorts een af schrift van een schrijven van de Werkge vers ln de Metaalindustrie van het Vis- seherljbedrljf waarin werd te kennen gege ven, dat wegens de moeilijke omstandighe den in 't bedrijf geen contact met de arbei ders gewenscht werd. Over het laatste werd door de vergadering groote ontstemming uitgesproken. In verband met de Textiel- actie deelde de voorzitter mede, dat door de afdeelingskas 10.— was ten goede gekomen aan deze actie. Spreker wekte de aanwezigen op, den roep van het Werkliedenverbond te verstaan en stelde de werkloozen als voor beeld, die van hun karige uitkeering iets afzonderen. Hierna volgden de verschillende Jaarver slagen. Speciaal bracht de voorzitter dank aan den 2en penningmeester en diens vrouw, voor de werkzaamheden voor werkloozen, welke reeds jaren door P. Scheen aard en diens vrouw gedaan worden. Hierna werd nog het woord gevoerd door den districtsbestuurder, den heer Steinmetz, en den Geestelijken Adviseur, den Weleerw. heer Coelen. U.K. Bouwvakarbeidersbond Donderdag 28 Januari wordt door bovengenoemden bond, afdeeling IJmuiden, te half 8 in het Patronaatsgebouw aan den Zeeweg de jaar vergadering gehouden. Nog steeds liefhebbers. Door v. Z. en S. alhier is bij de politie aangifte gedaan van diefstal hunner rijwielen. Kunstig. De bakker Castelein alhier heeft het model van de nieuw te bouwen kerk en pastorie vervaardigd in chocolade werk. Het geheel doet den maker alle eer aan. Hardhandig optreden. Maandag waren eenige personen, waaronder de jachtopzie ner P. Weenk, alhier, bezig met grenspalen te zetten op het landgoed van de N.V. Hol- landsche Duinmaatschappij, beter bekend onder den naam van Geversduin. Dit werd belet of althans werd getracht dit te L '-t- ten door een drietal Jongens van omstreeks 20 Jaar van de wed. Bos, die meenden dat dit op hun terrein plaats had. Van bekvech ten kwam van de zijde van de drie gebroe ders hardhandig optreden, zoodanig dat de Jachtopziener W. eenige klappen kreeg waar door hij aan het gelaat en achterhoofd en een der beenen kwetsuren opliep. De zaak is in handen van de rijkspolitie gegeven. De toestand van den getroffene is zooda nig dat deze niet in staat is zijn werkzaam heden te verrichten. Hij heeft zich onder geneeskundige behandeling moeten stellen. Rijwiel ontvreemd. Van het erf van A. do G. te Bakkum is een rijwiel ter waarde van ongeveer 25 gulden ontvreemd. Het rij wiel stond op een open erf achter het woon huis zoodat het van den weg niet was te zien. De politie heeft de zaak in onderzoek. Diefstal? Toen een bezoeker van een café dit Zondagavond wilde verlaten was zijn overjas spoorloos verdwenen. Lang zoeken hielp niet. Aangifte ter secretarie volgde. De politie vermoedde in Beverwijk te moeten zijn en toog op nader onderzoek uit,'waar bij het haar mocht gelukken de Jas op te sporen. Het bleek, dat de jas in een dron ken bui is medegenomen. Onderling Paarden, en Hlttenfmds. Donderdag 28 Januari, des avonds 7 uur, wordt in café „F*ora" van den heer L. Schippers alhier de jaarvergadering van bovengenoemd fonds gehouden Op de agen da komen o.a. de volgende punten voor: fi nancieel verslag; verkiezing voorzitter; ver. kiezing bestuursleden (periodiek). ALG. R. K. AMBTENAREN- VEREENIGING Een afdeeling tusschen Haarlem en Leiden? Vrijdag 29 Januari, des avonds te 8 uur, zal in hotel „De Nachtegaal" te Lisse een vergadering worden gehouden van ambtena ren uit de gemeenten Lisse Hillegom, Sas- senheim, Noordwijk en Noorwijkerhout ten einde te komen tot oprichting van een af deeling van de Algemeene R.K. Ambtenaren- vereeniging tusschen Haarlem en Leiden. In deze vergadering zal het woord gevoerd worden door den heer J. L. P. Heljtveldt, algemeen secretaris- penningmeester der A.R.K.A.: „de noodzakelijkheid van princl- pleele organisatie". R.K. Zieken- en Aanvulllngsfonds Gis teravond hield genoemde stichting een druk bezochte jaarvergadering in het R-K. Ver een! gingsgebouw. Na het openingswoord van den voorzit ter, den heer Jansen Hendriks, werd het jaarverslag door den secretaris uitgebracht. Er werd in totaal aan 197 leden ln het af- geloopen jaar uitkeering verstrekt. Er wer den 245 ziektegevallen geconstateerd. Dit aantal bedraagt meer dan één derde van het totaal-aantal leden! Op 1 Januari 1931 telde de vereeniglng 660 leden, op 31 December 1931 636 leden; een teruggang van 24 leden dus. Het verslag van den secretaris werd onder dank goed gekeurd. De penningmeester, de heer J. F. van Lie- rop, deelde in zijn jaarverslag mede, dat 1931 voor de stichting het slechtste jaar sedert haar oprichting was geweest. De nieuwe regeling, die eerst een vol jaar werkte, bleek niet houdbaar. De inkomsten over 1931 bedroegen o.m. aan contrlbutiegelden 3988.77, aan rente 391.51. De uitgaven bedroegen in totaal 6386.26, waarvan o.m. aan uitkeering leden 5336.44. De waarde van het reserve-fonds (effecten) was op 1 Jan. 1931 7789.08, op 31 Dec. 1931 7141.10, verlies 647.77. Het kapitaal der stichting bedroeg op 1 Januari 1931 11.552.96 met 31 December 9499.20. De heer Bergman, lid der financieele com missie bracht verslag uit en zeide de boe ken en bescheiden van den penningmeester in orde bevonden te hebben. De commissie tot nazien der rekening 1932 zal bestaan uit de heeren W. Bergman, J. van Bakel en H. Nieuwenhulzen. Daar geen candidaten bij het bestuur waren Ingekomen, was de heer J. F. van Lierop Wz. als penningmeester herkozen en de heer R. Assendelft, Laan, Bennebroek, als bestuurslid in de vacature Th. Braam. Beide benoemingen werden met instemming" der vergadering aanvaard. Het voorstel van het bestuur, aan artikel is toe te voegen: „van de klasse waarin het lid Is ingeschreven", werd bij acclamatie aangenomen. Voorts werd besproken het bestuursvoor stel van artikel 21 te laten vervallen: „bij gedeeltelijke geschiktheid tot arbeiden, zal 50 pCt. worden uitgekeerd." De controleur, de heer Van Lierop, lichtte aan de hand van eenige gevallen toe, dat controle hier zeer moeilijk was en conclu deerde, dat dit gedeelte van artikel 21 in de practijk zeer moeilijk te handhaven is. Hand having is slechts zeer ten nadeele van de stichting en ten profljte van maar enkele leden, die ten onrechte hiervan kunnen ge bruik maken. Het voorstel tot schrapping werd na eeni ge bespreking met algemeene stemmen aan genomen. Bij de rondvraag kwam een der leden met de vraag naar voren, of de 2-cent-contribu- tieverhooging wel zeer noodzakelijk is. (Deze verhooging was door het bestuur op Üe con vocatie vermeld. Het bestuur is reglementair gerechtigd, deze verhooging voor zijn leden vast te stellen.) Na eenige bespreking kreeg het lid de toezegging, dat naar de omstan digheden de verhooging tijdelijk kan zijn. Het bestuur was er slechts noodgedwongen toe overgegaan. Verscheidene leden spraken zich neg bij de rondvraag tegen verhoo ging uit. Voorgesteld werd toen door den heer Lom- merse een procentsgewijze verhooging, naar verhouding, in te voeren en dus geen 2 cent verhooging voor élle klassen te eischen. Na uitgebreide bespreking vond het voor stel geen instemming. Het bestuur werd ter zake kundig genoeg geoordeeld, om alleen dan, wanneer dit noodzakelijk is, een ver hooging in te voeren. De voorzitter verzocht ten slotte meer ac tie te voeren voor het aanwerven van nieu we leden. 16 nieuwe leden, over vier paro chies verdeeld, vindt de voorzitter te weinig voor een heel jaar. Nadat nog eenige vragen bevredigend be antwoord waren, werd de vergadering ge sloten. Jubileum. De heer L. de Winter zal ln de maand Juli van dit jaar 40 jaar bode bij het R.K. Ziekenfonds zijn. St. Deusdedit. Woensdag hield de plaat selijke afdeeling van den R.K. Land- en Tuinbouwarbeidersbond „St. Deusdedit" een zeer druk bezochte ledenvergadering in het R. K. Vereenigingsgebouw. Besproken werden de patroonsvoorstellèn, voorzoover bekend, aangaande loonsverla ging en andere den werknemer nadeelige voorwaarden. Na uitvoerige bespreking wer den zij algemeen voor onaannemelijk geacht. IN KOKEND WATER GEVALLEN Maandagmiddag is het IK-jarig zoontje! van de wed. G. de K. in een kuip kokend vva- ter gevallen. De vrouw had de tegenwoordig heid van geest het kind te grijpen. De arme kleine had echter brandwonden over het ge* heele lichaam bekomen en werd in zorgwek- kenden toestand naar een ziekenhuis over gebracht. Ook de vrouw moest in deze zie- keninrichting worden opgenomen, daar zij overspannen was. NIEUWE R. K. SCHOOL In de onmiddellijke nabijheid van de door het kerkbestuur te Lissc-Beekbrug nabij, .de Kaag alhier gestichte R. K. hulpkerk zal ook een R. K. school verrijzen. Het bouwplan heeft reeds een' zoodanigen vorm aangenomen dat de uitvoering in het a.s. voorjaar is te verwachten. ij ii Inbraak Zaterdagnacht is op jdefl IJ weg alhier op twee plaatsen ingebroken Bij den landbouwer B. hebben de dieven onopgemerkt zich van eenig zilvergeld mees* ter gemaakt en en passant ook een geweeir meegenomen Bij den landbouwer G. werd wel een en ander overhoop gehaald maar niets gestolen. FaardenlUst Op de daarvan opge maakte lijsten komen voor het zuidelijk deel van Haarlemmermeer voor 271 eigena ren met 1439 paarden en voor het noordelijk deel 252 eigenaren met 1090 paarden. Filvertooning Donderdag 28 Januari zal in hotel „De Landbouw" te Hoofddorp een filmvertocning plaats hebben, georgaï niroerd door het provinciaal electriciteitsbe- drljf van Noord-Holland. Vertoond zullen worden diverse films die betrekking hebben op de toepassing vab electriciteit in den landbouw, de huishoud ding en de klelnindustrie. O.a. ook de films van de demonstratiebedrijven van het P.E.N De films zullen door den heer Leonhardt werden toegelicht. Burgerlijke Stand van 22—25 Januari. Geboren: Jenny Christina, d. v. Jos. Rljsdljk en A. D. A. C. Hulscher; Paulina, d. v. J. Hijstek en C. C. van Voornveld; Hermanus Jan, z. v. A. J. F. Hooning en A. E. van Duljvenbode; Theodorus Jacobus z. v. W. J., Koeckhoven en Ph. M. P. Adriaanse; Arie,. z. v. A. van der Maarl en G. Godefrolj; Wil lem Sjoerd, z. v. J. van der Leek en G. Dek ker; Agnes, d. v. J. Robijn en H. M. Laar man; Johanna Hendrina, d. v. H. van Al phen en L. C. van Wanrooi); Gerardus Hu- bertus z. v. J. G. Nleuweveen en D. C. Maarsseveen. Overleden: Krljntje Elina Tanis, 66 j. gel), m. J. Hoogendoorn; Johanna Theodora Ma ria Braak, 5 J., d. v. J. S. P. Braak en A. v. d. Pouw, Kraan; Sietze Bakker, 20 dg., z. v. H. Bakker en G. Miedema; Helena Stoutjés- dijk, 81 j., wed. v. C. v. d. Klooster; Neeltje Versluijs, 83 J., wed. v. J, Hak; Leonardus Martlnus van der Weijden, 2j„ z. v. A. G. van der Weijden en E. Geerllngs. „De verloren zoon". Donderdagavond (mo.gen) om half aoht), wordt in de groots zaal van den Ned. R.K. Volksbond door het gezelschap Van Houten een tooneelvoorstei- ling gegeven. Opgevoerd zal worden „De Verloren Zoon", naar bewerking van J. van Houten. In de plaatsen waar dit stuk reeds is opgevoerd, hebben inhoud en spel 6teds geboeid van het begin tot het einde. Ook hier zal het zoo zijn. Voor verdere bijzon derheden verwijzen wli naar advertentie, voorkomende ln dit nummer. G. NIEUWENHUIS Dz. t Na zeer langdurige ziekte is Vrijdag de heer G. Nieuwenhuis overleden, leider van het exporteurs-kweekersbedrijf D. Nieuwen huis Zonen alhier. Van hem getuigt ieder vakgenoot, aldus schrijft het Wkbld. voor Blclt.", dat een der bekwaamsten onder ons is ontnomen aan de zaak, die hij tot stand bracht en leidde. Gijs Nieuwenhuis was alge meen bekend als een eerste-klas zakenman en een zeer bekwaam kweeker. Zijn zaak droeg daarvan de zeer duidelijke kenteeke- nen. Hl) laat een ledige plaats na in den kring der Lisser vakgenooten, want hoewel hij zich vrijwel niet op vereenigingsgebied bewoog, was hl) toegankelijk voor gedachten- wisselingen over de problemen van den: dag; Daarva legt ook getuigenis af «i]n plaats vervangend bestuurslidmaatschap van de Vereeniging „De Hyacinth". Dat hij in vrede ruste na zijn moeitevol leven. Drankbestrijding. De Mariavereeniging en het Kruisverbond hielden gisterenavond in het Patronaatsgebouw een propaganda- feestvergadering. De voorzitter schetste in het kort wat het -Kruisverbond en de Mariavereeniging be. oogen en het groote nut <Jat gelegen is in een goede St Annavereeniging. Voorts wees hij erop, dat het doel van dezen avond twee. ledig is, n.l. propaganda maken voor de drankbestrijding in 't algemeen en voor de St. Annavereeniging in 't bijzonder. Laten we toch vooral onze kin<feren alcohol-vrij opvoeden, opdat het later menschen worden, waar de maatschappij trotsch op kan zijn. Thans was het woord aan pater Celes. tinus Bakker O.F.M, welke erop wees, dat het gewoonte is geworden, ai is het jammer, dat als men een spreekbeurt houdt voor de drankbestrijo-ng, men meer voor leege dan voor bezette stoelen spreekt. Het alcoholis me besprekend, deed spr. uitkomen, dat men dit kan betitelen als volkskwaai. In schrille kleuren schilderde spr. de groote ellende, welke de drankzucht tot gevolg heeft. Wat kon er in het gezin van den dronkaard blljd. --"-o-i pr> vreuvde heerschen, waar nu ar. moe, droefheid en ellende heerschen. Daarom alcoholisme niet genoeg bestreden worden. Na het ontstaan van het alcoho lisme uiteengezet te hebben, schetste hij de gevolgen, welke het alcoholisme aanricht. Door de slechte woningtoestanden ls het al. qoholisme in de hand gewerkt. Gelukkig ls en wordt daar door de overheid verbetering in gebracht. De gewijde spr. stelde in het v-o ot-o-Wo lichaam wordt ge sloopt door den alcohol. Verschrikkelijk zijn ook de gevolgen van den alcohol op het ze- ue-MK leven. De drankzuchtige wo:ót op ze. delijk gebied gelijk aan het redelooze dier. Het geestelijk leven wordt totaal verstompt. De meeste wandaden geschieden op den dag welke geheel aan God moest worden gewijd. Niet alleen verwoest de alcohol het leven van den drankzuchtige, maar ook dat van frï-j»-, dronk- aards drogen vaak op hun gezichten den vloek van den ü.ank en hoeveel zwakke kinderen worden er geboren uit het huwelijk, waar de y" '1 Dit zijn feiten, erg genoeg om de kwaal eens onder de oogen te zien. Echter, het particulier initiatief vermag hiertegen niet veel. Daarvoor hebben we onze Kruisverbon- den en Mariavereenigingen, welke, willen ze practisch goed functionneeren, gesteund moeten worden door de overheid. Geheel onthouding is volgens spr. wel het ideaal, ao-h ook de matigheidsbetrachters kunnen veel goed werk doen. Op reclasseeringsgebled is al veel werk gedaan Van het grootste belang is het de Jeugd tot haar 16de jaar alcohoholvril op te voeden. Onder de ieuad zoeken 't Kruisverbond en de Mariavereeni ging haar gedachten ingang te doen vinden en daarom hebben we onze St. Annaveree. nigingen. De taak van deze vereeniging werd door spr. besproken en toegelicht Ouders, werkt mede aan den bloei van deze vereenigingen en breng door uw steun de St. Annave-eeniging tot bloei; ge doet er een goed werk mee. Ja, zoo besloot spreker zijn mooie rede, la'en we ons scharen onder het witte kruis op het blauwe veld en daar aan get ouw blijven. Werkt zoo. dat als ge eenmaal het hoofd zult neerleggen, gij dat kunt doen in de overtuiging uw plicht ge daan" te hebben. Een dankbaar applaus loon. de spreker vcor zijn rede. De voorzitter bracht hem den dank der vergadering over. Hierna was het woord aan den voordracht kunstenaar Frits Bouwmeester uit Amster dam. R.K. Volksbond. Gisteravond gaf de Tooneelvereenlging „.Nut en Vermaak", on- dèrafdeellng van den R.K. Volksbond, haar tweede uitvoering in dit seizoen in de groote zaal van hotel „de Stad Rome". De zaal was tot de uiterste hoeken bezet. Onder de aanwezigen mochten Wij opmer ken burgemeester Ketelaar, kapelaan Lampe als geestelijk adviseur, wethouder Zwetsloot en enkele leden van den Gemeenteraad. Het strijkorkest „Vineta" uit Sassenheim ver leende dézen avond zijn medewerking. Wegens den Vastenavond stond deze uit voering in het teeken van vreugde; een heel ander genre, wat stuk en spel betreft, dan de opvoering van het toonselspel „de Roode Lamp", waarvan de uitvoering nog zoo goed in ons geheugen ligt en ons allen zoozeer voldaan heeft. Opgevoerd werd nu de klucht in drie be drijven: Het Legaat van Mijnheer Valderak, in welk zeer geestig geschreven tooneelwerk de leden van „Nut en Vermaak" hun reeds verworven goeden naam op het gebied van tqoneelspelen handhaafden. Na de pauze ging de klucht in één bedrijf „Radio Maudjo", welk grappig bewerkt stukje ten zeerste den lachlust van het zeer talrijke publiek opwekte. Deze feestavond is weder een succes voor den R.K. Volksbond, afd. Warmond gewor den, niet enkel door de opvoering der beide kluchten, maar ook door de pittige en aan genaam uitgevoerde muziek van de Sassen- heimsche naburen. R. K. Kraamverpleging Aan het ver slag van de R. K. Kraamverpleging ontlee- nen wij het volgende: In het afgeloopen Jaar ,werd met het saldo van 1930 een totaal ontvangst geboekt van f 1338.86. Uitgegeven is een bedrag van f 1023.90. Dat deze af deeling in 1931 in een groote behoefte voor zag bewijst het volgende; In 1931 werden verpleegd door de zuster 80 patiënten, hulp bij geboorte in 76 gevallen. In Huize St. Bernardus 17 personen. Het aantal bezoe ken door de zuster bedroeg 1765. Het bestuur kan met groote dankbaarheid en waardee ring op het we.k, door de zuster verricht, terugzien, en is tevens dankbaar allen mil- den gevers voor hun onontbeeriyken steun. Tooneelvereenlging St. Jacobus Door de tooneelvereenlging St. Jacobus te Haarlem- merllede zal Zondag 31 Januari eene gratis feestuióvoering gegeven worden voor de leden en hun huisgenooten en op Maadag 8 Februari een algemeene uitvoering. B. en W. van Haarlemmerliede heoben aan deze vereeniging ten behoeve harer kas vergunning verleend tot het houden van twee loterijen. Elke loterij heeft 500 loten ad f 0 10. De prijzen dier loterijen bestaan uit paling en luxe-artikelen. Raadsvergadering Door den burgemees ter dezer gemeente is een openbare raads vergadering belegd tegen Dinsdag 2 Febr. voormiddags te 10 uur. Crisis-Comité De veie aanvragen by het Crisis-Comité voor onder- en bovenkleederen, schoeisel, lakens, slopen enz., hebben het Crisis-Co mité doen besluiten tot de oprichting van een r.g. kleederen-comité. In dit kleedoren-comité hebben zitting mevr. J. L. M. Bakker, mevr. J. L. Lange- laar—Landsman en mevr. A. J. Schölvinck— Kolfschoten. Het doel van dit comité is om, in verband met de aanvragen, van oude onder- en bo- Hoogste barometerstand 788.7 m. M. te Hannover. Laagste barometerstand 743.7 m. M. te Jan Mayen. Verwachting; Zwakke Oostelijke tot Zuidelijken wind, nevelig te gedeeltelik bewolkt, droog weer, weinig verandering in temperatuur. venkleederen goed passende kledingstuk ken te laten vervaardigen. zy, die kleeding voor dit comité beschik baar willen stellen, worden verzocht, dat aan den secretaris van het Crisis-Comité op te geven. Hooge prijzen Trekking' van Woensdag 27 Jannafi 6401 9304 11903 1000.—. 3577 9008 10219 19584 19687 ƒ400.—. 5705 7123 10710 15811 ƒ200.—. 365 1695 3151 3403 3434 8322 8523 9208 926? 11670 15369 19210 19585 20073 100. Gemeenteraad. De Raad dezer gemeente houdt een openbare vergadering op Dinsdag 2 Februari des namiddags te 1.45 uur. Te behandelen onderwerpen: 1. Vaststelling no tulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Adres Alg. Ned. Politiebond houdende verzoek om uit breiding van het politie-corps. 4. Voorstel tot wyzlging van de tarieven van het waterlei- dingbedryf. 5. Voorstel tot verleening van TJ? een pensioen ten laste van het gasbedrijf 2=72 aan den terrein-werker A. J. Straathof. 6. 2549 Vaststelling gewyzigde verordening op het 2770 beheer van het gasbedrijf. 7. Vaststelling ge- 2993 wyzigde verordening op het beheer van net Jfj8 15 294 591 858 1080 1331 1638 4990 5218 5492 5654 5691 6201 647*4 6601 6902 5t)06 5258 5498 5684 6005 6290 6483 6692 6972 waterbedrijf. 8. Vaststelling gewyzigde ver- 3646 ordening op het beheer van het Slachtbe- 3941 drüf. 9. Voorstel tot het aanvragen van een 4179 voorschot aan het Ryk van plus minus j363 ƒ30.000 voor het aanbrengen van noodzake- 4°gg ïyke verbeteringen aan de woningen van 5 35 „Goed Wonen". 10. Vaststelling nieuw Re- 5467 glement voor de ambtenaren in dienst dei 5591 gemeente. 11. Voorstel tot beschikbaarstel- 3937 ling van 300 voor het geven van cursussen g|00 voor werkloozen. 12. Verhuur woning en pak- 6575 huis aan de Kerkstraat. 13. Verzoek om sub- 68S9 sidie aan de Buurtvereeniging .Patrimoni- 7ï 87 um". 14. Alsvoren aan de Chr. Gymnastiek- 7322 vereeniging „John". 15. Alsvoren aan de R.K. 7ggg Gymnastiekvereeniging „Turnlust". 16. Mede- 8i34 deelingen. 8266 8409 Het werk aan de Zantvoortschelaan. 9339 Maandagmorgen zyn de werklieden wel gftg7 begonnen met den arbeid aan de Zandvoort- 9820 „iu luw, schelaan maar daarna is het stopgezet. He- )0083 10107 10124 10129 10133 10159 ;n'75 101^5 denmorgen zou opnieuw een conferentie lojss 10196 10202 10221 10246 10248 10266 l"32! Dlaats hebben 10329 10334 10358 10388 10393 10421 10423 lM»» en. 10513 10550 10571 10573 10618 10632 10636 I0«' „Een spaak In het wiel ,n690 ln715 ln723 I(1755 ,n795 ,n824 1(1860 io56J De toon eel vereeniging „Phoenix" heeft be* ,(1SR'S "W7 10905 10961 10992 nni5 lioi9 lljji sloten voor het Crisis-Comité een tooneel- "is? mum 11114 11M29 inso 11154 11193 j avond te seven Met algem stemmen hebben ?39 "26n 1,278 1,287 1,299 1,201 1,258 avona ie geven, mei aigem, siemmexi xieuuexi Hn2 um ,Mg, 1|<)4g ,HS2 ,I5n2 nsls 5 bestuur en werkende leden besloten op 13))S70 ,,6I9 j630 i,6S5 n725 j|75S n792 Ms1' Februari a.s. in „Centraal" aan het Sta-ns68 11877 11931 12000 12027 1 ?0"3 Mini tionsplein op te voeren „Èen spaak in heti2!36 12186 12199 12201 12212 12279 12754 122™ Wiel" 12778 12323 12332 12364 12397 12477 12521 141 320 656 861 1091 1383 1642 1894 2113 2418 2596 2793 3000 3310 3528 3658 3975 4193 4394 4701 4972 5153 5490 5622 5984 6198 6402 6600 6891 7218 7423 7625 7915 8142 8276 8437 8557 8909 9261 9483 9643 9916 158 351 717 874 1147 1395 1658 1912 2115 2449 2609 2891 3107 3319 3538 3715 4090 4213 4560 4716 NIETEN 163 352 745 936 1153 1396 1678 1914 2178 2480 2663 2901 3139 3321 3551 3728 4104 4273 4589 4728 7236 7252 7470 7488 7652 7735 7923 7950 8146 8190 8311 8335 8455 8474 8671 8673 8946 8992 9264 9279 9509 9523 9672 9692 191 433 750 1013 1188 1403 1748 1940 2260 2481 2676 2903 3179 3396 3561 3846 4111 4318 4595 4743 5024 5392 5510 5726 6024 6309 6488 6758 6985 7301 7501 7780 7956 8203 8339 8481 8768 9075 9296 9564 9746 250 441 764 1018 1212 1430 1831 1964 2262 2493 2683 2933 3224 3423 3585 3874 4122 4334 4601 4757 5039 5393 5533 5735 6049 6311 6563 6774 7055 7306 7527 7784 8056 8210 8363 8493 8779 9079 9342 9574 <762 259 484 838 1047 1225 1469 1858 2037 2320 2517 2687 2961 3229 3436 3619 391*3 4152 4343 4612 4802 5080 5394 5536 5766 6149 6334 6572 6797 7106 7378 7528 7819 8080 8234 8367 8512 8854 9159 9350 9613 9768 27 515 ,51 107' 1235 147 1867 2067 2344 2548 271{ 2973 3346 3455 =644 3916 4I7J 4361 4633 4877 5l0j 5465 5577 5836 6344 6573 6887 7183 7383 7544 7837 8124 8264 8397 8516 8855 9170 9397 9813 9964 9995 9999 10004 100C' K'nl° Zandvoortsche Handelsvereenlging. Donderdag 28 Januari wordt in „Bodega 1 f. - I O llu 1 t*7'J - I S*J1H I -O 716*11 I 12598 12622 12743 12774 12777 12817 1'842 12?81 12940 12971 13230 13261 13009 13062 13100 13135 13171 1328.5 13295 I.3309 133"6 13.3'5 1 Mustert" aan den Strandweg een avond mng W7 nx50 13464 13459 13481 gegeven door de Zandvoortsche Handels-13486 13=43 13=62 13584 13632 16334 13718 vereeniging waartoe ook de leden van H. P. 13752 13755 13834 13904 13948 13965 1.3990 13wj V., Hanze en V. V V. zyn uitgenoodigd. Jhr 14025 14027 14068 14080 14137 14167 14173 142 Mnlleni* n't Kaarlwn za.1 smeken over ziin 142=6 14257 14324 14333 14.378 14380 14397 144?' 1 Pf f! J 3» '«SI 14540 14563 14566 14597 14614 14627 14008 reizen in Amerika en een film zal de be-14724 ]4729 I4742 ,4767 ,4793 ,48]8 j48c9 1493! reiding van thee volledig weergeven. I529| 1=343 jimm 15435 15448 15513 15545 14953 15000 150.-,9 15074 15128 15'74 1,"62 IS"3' 15571 15584 15672 15737 15738 15815 15829 1583" 15860 15890 15959 16008 16077 1611.3 16)15 1612' 1' 16267 16315 16323 16.328 16338 16351 16381 1644° van de heden aan den Ryksvischafslag «aiL 16468 16469 1647 r 16483 16521 16548 16550 lO^L' gekomen stoomtrawlers; Hercules 3200,16600 16614 16662 16700 16729 16774 16781 1686' Caeoüne 3400, Ommering 2300, Alma'6812 16819 16933 16956 16984 17036 17040 17644 2900, Ewald 3600, Amsteld'yk 2100,'7021 17091 17103 17154 7162 17173 17208 726° Plutos 1400, Erica J 3500, Invierus IdOO, 77gj ,7783 |78fl7 i7841 17874 ]7929 |8145 1814' Peter D 2700, Johanna 1200, Libra 8150 |8I55. 18218 18283 18285 18302 18394 18434 2400, Elie Chenivière 2000, Maria Eli- §480 18482 18492 18495 18508 18605 18618 LSO'" sabeth 1600, Zeemeeuw 1300. 18780 18832 18869 18904 18913 18911 1901.3 19040 Loggers: Sch. 530, KW. 59 620, KW. 906' 19073 19082 19135 19150 19167 19192 I92U 130 I 600 KW 43 f 730 KW 62 f 440 19234 19312 19336 19339 19378 19384 19457 l93' OlHJ, KW. 43 J «U, B.W MU. J9633 |g703 I97)1 ]y774 lög]6 19gI7 Igg44 19848 19877 19921 19954 19989 20015 20017 2t*3' MARKTRFRÏCHT 20067 20072 20135 20188 20240 20252 20763 ivirAixix i 1 20297 20293 20386 20405 20512 20"n 20547 IJMUIDEN, 27 Jan. Rijksvischafslag. Tar- ->0691 20694 20712 20719 20759 20764 70805 bot 150—1.15 per kg.; griet per 50 kg.'ooo? "0978 209.33 20961 50—20; tong per kg. 1.75—1.15; groote 29" niet vermeld, vervalt van ririeren schol per 50 kg. 19.5015.50; middel schol per 50 kg. 2217; zetschol per 50 kg. 22 18; kleine schol per 50 kg. 22.50—8 50; bot per 50 kg. 8.50—2.20; schar per 50 kg. 11.50—1.80; tongschar per 50 kg. f 36—31; rog per 20 stuks 35—15; vleet per stuk 50.88; pieterman en poen per 50 kg 5.70 4.50; groote schelvisch per 50 kg. 3634; middel schelvisch per 50 kg. 36—27.50; kl.lne middel schelvisch per 50 kg. 27 22.50; kleine schelvisch per 50 kg j 206.50; kabeljauw per 125 kg. 5425; gullen per 50 kg. f 14—4; leng per stuk 3.100è70; 70677 20?62 5.40—6.; 65-66 kg. ƒ4.10—4.90; 63-64 M- 410—4.40; 60.62 kg. 3.80—4 20; 58-5» kg. 3.70—4; 56-57 kg. 3.40—3.80; 53-5® kg. 3.30—3 60; 50-52 kg. 3.20—3.40; 45-4» kg. 3—3.20. - ,n WOGNUM, 26 Jan. Witlof I 6.50 tot heilbot per kg. 1.25—0.85; wytmg per 50 840< id n 420 tot 5 60i spruitkooJ 3 40 tot kg 5.50—0.70; koolvisch per stuk 1.15— 5 -pltsIs00l li50 tot 2 30, roode kool 0.«" 012' tot 1.30. AVENHORN, 26 Jan. Coop. Land, Tuinbouw, en Markivereemgmg „AvenhorO en Omstreken 25 zak spruitkool 0.30-» 0.45 per zak van 15 K.G, 11000 KG. witte kool 1 0.70—2 20 per 100 kg.; gele kool 85,000 kg. f 0.600.90 per 100 kg.; 8200 st. groene of putjeskool 1.10—2.70 per 100 st.; 1000 kg uien: groote maat 7.20—7.60. gewon® maat 7.80—8.40 per 100 kg.; 24.500 stuk® bieten 1 8 509 60 oer 1000 stuks; 16.400 st' kleine bieten 5 50—5.80 per 100 st.; Frie- sche woite.en 2ui02i/0 per 1U0 kg., aan voer 3600 kg. ENKHUIZEN, 26 Jan. Visch. 18 vaartuig®0 met 35 tal reepharing, var. tot 10 H tab Prijs ƒ6.10—6.60. 1 vaartuig 13 p. zyden net- tenschar. f 14.10 per 100 pond en 9 pon" schol, 15. NOORD.SCHARWOUDE, 27 Jan. 73 20° kg. roode kool 0.80—150, idem aoorscnot 0.60—1.30; 11.800 kg. gele kool 0.60—1 tO! 58.400 kg. Deensche witte kooi 0 70—1-5°' idem doorschot 60—80 ct.; 21.400 kg. uie° 8.509.10, grove 7 50—7.90. drielmg^0 8.60—9.40; 150 kg. bieten 1.50. BOVENKARSPEL. (Station) 26 Januarf 1932 Uien, Groote Gele 4104 35 P®7 baal: id. Drielingen 3.554.10 per baal: id. Nep 3.00 per baal; Roode Kool 0 80--: 1.30 per 100 K.G.: Gele Kool f 1.20— per 100 K.G; Witte Kool 1.60 per l°ü K.G.; Spiuitkool 0,60 per 15 K-O Tulpen: Moore 0.90—1.10: La Re1"® 0.50; Victor 1.60; Prins van OostenrifK 1.50; Prosperity 0.50; Ibis f 0.90; W11" liam Pitt 1.50: Aurora 1.10. Alles PeI 100 stuks. Aanvoer 1786 dozyn. LEIDEN, 26 Jan, Vette varkensmark1 Aangevoerd 390 zwaar, 33—31 ct., 27 30—29 ct., zouters 28—24 ct. Handel mat'8 BROEK OP LANGENDIJK, 27 Januari- Aangevoerd 4400 K.G. Wortelen f3—3 8 73000 Kg. Roode Kool 0.60—1.60: i°®m doorschot ƒ0.60—1.30; 4400 Kg. Gele AMSTERDAM, 27 Januari 1932 Ter Veemarkt waren heden aaugev. 269 vette kalveren, waarvan de prijzen waren: le kwaliteit f 0.68—076, 2e kwaliteit 0 58— 0.66, 3e kwaliteit f 0.460.56, per kilo evend gewicht; 26 Nuchtere kalveren f 5 10, 540 Vleeschvarkens, wegende van 90— 110 kilo f 0.37—0.38, Zware varkens f 0.35 —0.36, Vette varkens f 0.340.35 per kilo Slachtgewicht. Aan het abattoir zyn aangevoerd 14 wa gens geslachte runderen uit Denemarken. HOORN, 27 Jan. Veemarkt. Vette varkens ƒ30—32. Handel vlug. PURMEREND, 25 Januari 1932 „Af- slagvereeniging Beemster, Purmerend en Omstreken" Appels: Westlandsche Belle fleur J 9.00; Brabantsche Bellefleur 8.00 13.00; Luntersche Pippeling 4.00—11.00; Present van Engeland 30.Peren; Win- terjan 6.00—16.00. Alles per 100 K.G. Wit lof 2.00—10.00 per 100 K.O.: Roode Kool 0.40—2.00 per 100; Savoye Kool 0.60 2.60 per 100; Spruitkool 0.301.30 per 15 K.G.; Boerekool 0.20—0.40 per kist (10 K.G.)Andijvie 0.30—1.00 per, 100 krop; Selderie 3.00—12.00 per 100 bos; Rabarber 10.00 per 100 bos: Rapen 2.00 per 1G0; Bieten ƒ3.00—7.50 per 1000: Wortelen 0.40 0.62 per zak; Uien 1.401.81 per 25 K.G.; ld. Drielingen 1.301.48 per 25 K.G.; Prei 'f 3.80—12.00 per 100 bos. PURMEREND, 26 Jan. Afslagver. „Beem ster, Purmerend en omstrEierenveiling Aanvoer 2273 eendeneieren 3.70, 19.500 kip. eieren a 5.30—3.50, 428 kipeieren b 3.40 —3.20 per 100 stuks. Totaal aangevoerd 22 281 eieren. WARMENHUIZEN, 27 Jan. Uien 8.90— 9 20, groote f 7.60—7.70, drielingen 830— 8.40, roode kool 0 60—1.10, tweede soort 0.60—0.70, witte kool 0.60—1 2e soort 0.60—0.80. ENKHUIZEN, 26 Jan. Visch. 18 vaartui gen met 35 tal reepharing, var. >4 -10!', tal Prys f 6.10—-0 60. 1 vaartuig 13 pond zij den- nettenschar 14.10 per 100 pond en 9 pond schol k 15.—. PURMEREND, 26 Jan. Coöp Centrale Eierenveiling Purmerend G.A, Aangevoerd: 29388 stuks eendeneieren 3.60—3.80 per lpO stuks; 105 588 stuks klpeieren: 70-80 kg. ƒ0.60—1.30; 8000Q Deensche witte Kool -1.60; 20300 Kg. Uien J 8.40—9.10; ldj!£ grove ƒ7.40—8; Drielirgen ƒ8.20—8.60: ,9'n Bieten 1.80-3. Kleine wortelen 1.60-1-8"' LEIDEN. 27 Jan. Groenteveiling Seld®^® 140—2, pieterselie 1.40—2.50, roooe 110—4, savoye kool t 1—3.70, groene

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 2