KENNEMERLAND J. Lottgering Stofzuigerhuis MAERTENS II IP BEVERWIJK HERIHGA WUTHRICH, HAARLEM Centrale Verwarming Heringa-Johnson-Oliebranders IJMUIDEN—OOST IJMUIDEN VELSEN LIMMEN SANTPOORT UIT DEN OMTREK Het werk aan de Zandvoortschelaan Weer hervat Slipjacht Kon. Ned. Jachtvereeniging Haarlemmermeer EGMOND-BINNEN EDAM-VOLENDAM Officieele Medccleelm&en HAARLEMMERLIEDE EN SPAARNWOUDE Ververij en Chemische Wasscherij Groote Houtstraat 5a, Tel. 10771 STOPPAGES, SCHOENVERVEN EN HOEDENVORMEN NOORDWIJK SPAARNDAM SASSENHEIM WIJK AAN ZEE EN DUIN WARMOND ZANDVOORT ZANDVOORTSCHE REDDINGSBRIGADE Barteljorisstraat 16 - Tel. 10756 VAMPYR stofzuigers f 105.- TELEGRAFISCH WEERBERICHT MARKTBERICHT Staat van Besommingen MARKTNIEUWS l-V, i „Stille Omgang". Door het Genoot schap van den „Stillen Omgang" werd gister avond in het K.S.A.-gebouw een tooneel- avond gegeven voor de leden en hun huis- gen oo ten- Het bestuur had zich de medewerking ver zekerd van het R.K. Tooneelgezelschap „Kunst zij ons Streven", dat een tooneelspel in vier bedrijven van Herman Nouw ten tooneele bracht, getiteld: ,,'t Struikelblok". De zaal was volledig bezet toen de voor zitter, de heer C. G. van Barn, een kort openingswoord sprak. Onmiddellijk hierna was het woord aan de tooneelisten. Het bleek dat deze opvoering met zorg was voorbereid. Er werd serieus gewerkt en men kreeg goed tooneelspel te zien, dat op de aanwezigen veel indruk maakte. Na elk bedrijf werd langdurig geapplaudis seerd, zoodat er verscheidene malen „ge haald" moest worden. Het bestuur kan dan ook op een geslaag den avond terugzien. Vermelden we nog dat de pauzes werden aangevuld met goede muziek van het Bever- wijksche strijkje. De Harddraverjj-vereeniging. Gister avond hield de Harddraverij-vereeniging voor Beverwijk en omstreken een vergadering in het café-restaurant „Oud Meeresteijn". De voorzitter, de heer A. Blom, wijdde in zijn openingsrede eenige woorden aan de na gedachtenis van wijlen den heer J. H. de Swart, in leven bestuurder der vereeniging. Door den secretaris, den heer P. de Vries, werd het jaarverslag uitgebracht, waarin op uitvoerige wijze herinnerd werd aan de suc cesvolle draverij op 10 Sept. j.l. Uit het verslag van den penningmeester, mr. P. Donker, bleek, dat er een saldo is van 353.54. Het aantal leden is tot 326 teruggeloopen. De boeken en bescheiden werden in vol maakte orde bevonden. In verband met de afwezigheid van den penningmeester, was de administratie eeni- gen tijd waargenomen door den heer H. Noordeman. Deze had voor zijn arbeid hartelijke woor den van dank in ontvangst te nemen, ter wijl hem door den voorzitter namens het be stuur als blijk van waardeering een vulpen houder werd aangeboden. Medegedeeld werd dat het bestuur genegen is om het doorzagen der hekken te doen door gaan, mits door de Breestraatvereeniging in de kosten wordt bijgedragen. Bij de hierna volgende bestuursverkiezing werden de heeren mr. B. Sanders en D. Weis gekozen, respectievelijk in de vacatures, ont staan door het bedanken van mr. P. Donker en door het overlijden van den heer J. M. de Swart. In de plaats van den heer P. Langendiik, die periodiek moest aftreden, werd gekozen de heer J. Timmer. De voorzitter bracht hierna woorden van dank aan mr. Donker, die voor de vereeniging in moeilijke tijden een krachtige steun is ge weest. Spr. stelde voor om den afgetreden pen ningmeester tot eere-lid te benoemen. Onder applaus wordt hiertoe besloten. Mr. Donker dankte voor deze onderschei ding. Met groote voldoening herdacht spr. de medewerking, welke hij ondervonden had en de saamhoorigheid, welke steeds in het be stuur heeft bestaan. De omstandigheden dwongen spr. tot aftreden, doch hij zal de vereeniging steeds een warm hart blijven toe dragen. De voorzitter deelde hierna mede, dat mr. Donker een plan heeft ontworpen voor het houden van een loterij, ongeveer in den geest van de bekende Sweapstake. Deze loterij zou kunnen omvatten 5000 loten 1.De loten worden verdeeld in zooveel series als er paar den loopen. De serie van het winnende paard, komt in aanmerking voor de trekking van de prijzen, welke een dag na de draverij ten overstaan van een notaris plaats zou kunnen hebben. De helft van den netto winst zou, volgens het plan, afgestaan worden aan het Nationaal Crisis-Comité. Na eenige discussie werd besloten om een commissie te benoemen, die de mogelijkheid van uitvoering van dit plan zal onderzoeken. In deze commissie werden benoemd de heeren mr. Donker, de heer Pleging en de heer Ra- gut, terwijl voor het bestuur mr. Sanders in de commissie zitting zal nemen. In principe werd besloten om van de even- tueele winst 40 pCt. beschikbaar te stellen voor het Nationaal Crisis-Comité en 20 pCt. voor het Plaatselijk Crisis-Comité, terwijl de overige 40 pCt. ten goede der vereeniging komt. Op initiatief van den heer Thomas werd hierna een collecte voor het Crisis-Comité ge houden, welke ƒ10.22 opbracht. Besloten werd, om den datum van de hard draverij vast te stellen op Donderdag 8 Sept Dit is een week na de draverij te Zaandam, waar de kampioenschappen korte baan ge houden worden. De voorzitter deelde nog mede, dat in Alk maar een vergadering is gehouden ter be spreking van de oprichting van een Bond van Kortebaan-draverijen in Noord-Holland. In deze vergadering is een voorloopig be stuur benoemd, dat verdere plannen zal uit- werkep. Binnenkort zal opnieuw worden ver gaderd, waarbij wederom ook Beverwijk ver tegenwoordigd zal zijn. Bij de rondvraag bepleitte de heer Spren- gers het organiseeren van attracties voor de vergaderingen, teneinde meer leden naar ae vergadering te trekken. Deze opmerking lokte eenige discussie uit, waarbij er krachtig op werd aangedrongen, dat de leden, die ter ver gadering komen, andere leden medenemen. Hierna werd de geanimeerde vergadering gesloten. Verkooping. Gistermiddag werd in het veilinggebouw ,,'t Centrum", ten overstaan van notaris W. A. Dolleman, te IJmuiden verkocht: het leegstaand woonhuis met erf aan de Corn. Matersweg no. 8 te Wijk aan Duin, gr. 1.63 Are. Behoorende tot de nalatenschap van den heer M. Behrens. Kooper C. K. W. Blom, Velsen-Noord, voor 3401.—. Ten overstaan van Not. mr. A. Moens te Beverwijk werd verkocht: een woonhuis en erf aan de Groenelaan 13 te Beverwijk, groot 2.48 A. Kooper C. H. v. Wingerden, te Beverwijk voor ƒ3910.—. Twee woonhuizen aan de Corn. Amser- straat, nos. 32 en 34, gezamenlijk gr. 2.14 A. Kooper A. Visser q.q. Beverwijk, voor 4876.—. Stille Omgang Woensdagavond werd in het patronaatsgebouw door het „Genoot schap van den Stillen Omgang" een leden vergadering gehouden. De heer Bruinenberg opende de vergade ring enheette allen welkom, in het bij zonder den directeur, den Zeereerw. pater Richardus. De bestuursverkiezing, welke hierna plaats had, bracht geen veranderingen. Aangaande het vervoermiddel naar Am sterdam, werd besloten voor hen, die niet te voet gaan, een autobus te laten rijden. Aan het slot van den avond werd met een toepasselijk woord door den directeur aan den heer Van Kaam een mooie teeke- ning aangeboden, omdat laatstgenoemde reeds 25 maal de bedevaart medemaakte. IJslandreis uitgesteld Meldden wij voor eenige dagen, dat de stoomtrawler „Odin" IJm. 168 van de V. E. M. gereed gemaakt werd voor de visscherij bij IJsland, thans blijkt het schip zooveel reparatie noodig te hebben, dat voorlopig van uitvaren ofge- zien wordt. Reeds werd het schip van een hebben, dat voorloopig van uitvaren afge- nieuwe schroefas voorzien, terwijl nu bo vendien negen huidplaten vervangen moeten worden. HET CONTRACT DER VISCHLOSSERS. Een nieuw voorstel der IJmuider Federatie. Het bestuur der IJmuider Federatie, aan gesloten bij den Centralen Bond van Tran sportarbeiders heeft aan de arbeiders van de vakgroep Havenarbeiders een circulaire verzonden, waarin de stand van zaken wordt uiteengezet en tevens advies wordt gegeven inzake een tegen-voorstel aan de reeders, te behandelen in een a.s. Maandag te hou den ledenvergadering. Het door het bestuur gegeven advies luidt als volgt: „De vergadering van de vakgroep Haven arbeiders der IJmuider Federatie aan lo ten bij den Centralen Bond, gehouden op Maandag 1 Februari 1932; kennis genomen hebbende van de voor stellen der reeders inzake een eventueel af te sluiten contract voor de havenarbeiders: geeft het Bestuur volmacht een contract af te sluiten op den basis van de gevoer de besprekingen op voorwaarde dat in de sterkte der ploegen voor het lossen van Noordzeebooten geen andere wijziging wordt gebracht dan dat voor booten met 80 man den en minder, met 10 man wordt gelost; en dat, indien de reeders bereid zijn het bovenstaande ongewijzigd te aanvaarden, ge noegen genomen kan worden met een ver laging van het garantieloon met vijftig cent over alle besommingen. Crediet voor extra hulp voor aanschaffing vna kleeding, schoeisel etc. De Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw heeft tot het Nationaal Crisiscomité het ver. zoek gericht zich te willen belasten met het verleenen van extra hulp voor het verschaf, fen van kleeding, schoeisel, beddegoed enz., aan arbeiders, die uitkeering ontvangen in gevolge een steunregeling, uit een door de Regeering beschikbaar gesteld bedrag en volgens regels door den Minister gesteld. Volgens deze regelen komen voor een bij drage alleen in aanmerking die gemeenten, waarin een door het Departement van Bin nenlandsche Zaken en Landbouw gesubsi dieerde steunregeling toepassing vindt. Voor deze extra hulp zal eenzelfde bedrag worden beschikbaar gesteld als door net ge. rr.eentebestuur voor dit doel wordt uitge. trokken, evenwel met dien verstande, dat behoudens door het Nationaal Cusiscomné te verleenen machtiging, over een tijdvak van twaalf maanden niet meer wordt be steed dan 20 cent per ingezetene Voor een tijdvak van twaalf maanden zal maximaal 10 cent per ingezetene worden omgedragen. Gerekend naar het aantal inwoners op 1 Januari jJ. (42.555), zal dus ten hoogste voor deze gemeente beschikbaar worden ge steld een bedrag van 4255, terw jl van ge- n eentewege eenzelfde bed. ag moet worden gevoteerd. De verstrekking geschiedt door het plaat, selijk Crisiscomité. De ongeorganiseerden dienen hun aanvraag in rechtstreeks bij dit comité, terwijl d'e georganiseerden hun aan. v aag inzenden door bemiddeling van het oc stuur hunner vakvereniging De besturen kunnen de aanvrag endoor",enden aan een das ivoor in te stellen sub.comm >sie van het plaatselijk Crisiscomité, waarvan voorzitter zal zijn de wethouder voor socule aangele genheden, terwijl als leden daarin zitting zul en hebben vertegenwoordigers van de dne voornaamste plaatselijke vakcentralen van werknemers B. en W. stellen den Raad voor, voor cemeld deel een crediet te verleenen ten behoeve van het maatselijk Crisiscomité, ten bedrage va n4255. Daar de Raadscommissie voor steunver- leening zich tevoren heeft belast met de verstrekking van kleeding enz., en door net vorenstaande van die taak is ontheven, dient het crediet ad f 4255 gevonden te worden door vermindering van den post „Onder steuning door de Raadscommissie voor steun, verieening aan werkloozen" met hetzelfde bedrag. BLOEMBOLLENCULTUUR. Bloembollencultuur hield Woensdagavond een algemeene ledenvergadering ln het café van den heer Kroon. De voorzitter, de heer Valkering, opende deze eerste vergadering ln 1932, met een hartelijk woord van welkom, en wenschte de leden de beste gezondheid en voorspoed in hun zaxen en betere tijden. Het afgoïoopen jaar zeide de voorzitter, is voor hèt vak geweest een jaar van groote teleurstelling en tegenspoed. In den aan vang van clen handel lage prijzen, welke later, toen de ongunstige opbrengst voor het gewas zich vertoonde, iets opliepen. De financieele catastrophe in Duitsch- land daarna werkte zeer nadeelig op de prijzen, maar toch zou de handel zich nog wel behoorlijk ontwikkeld hebben, als niet ln September de val van het Eng. Pond de markt totaal had doen inzinken. Trots dit alles bleven de hyacinthen rede lijk op 'orijs, evenals de crocussen. Wat 1932 ons zal brengen weten wij niet, laat ons hopen, dat de malaise haar hoogste punt bereist heeft, en wij langzamerhand tot normale tijden mogen terugkeeren. In ons vak is door dis groote uitbreiding der laatste jaren een overproductie ontstaan, welke vooral ln deze tijden niet te plaatsen is. Dientengevolge zullen wij moeten in krimpen, en dan zal vanzelf de toestand bi.ter worden in ons vak. Het vak heeft altijd bestaan, en zal blijven bestaan; enze bloemen zijn geliefd en veel gevraagd Het wantrouwen van heden zal eenmaal veranderen in vertrouwen, en laten wij ons daarom niet laten ontmoedigen, doch ons best doen en ons aanpassen. De notulen werden vervolgens gelezen en vastgelegd, evenals het jaarverslag van den secretaris en het financieele verslag van den penningmeester. Het saido vorige jaren had bedragen 732.43. Ontvangen was aan contributie 79.60, aan rente 17.17, totaal 812.03 De uitgaven hadden bedragen 326.27, alzoo was de reserve teruggebracht tot 502.93. Een Delangrijke vermindering, welke in hoofdzaak haar oorzaak vindt in de kosten der tentoonstelling. De rekening werd nagezien en accoord be vonden. Tot ecretaris werd herkozen de heer J. Schermer. Besloten werd voortaan geen convocaties uit te geven doch bekendmaking te doen in het orgaan. Besloten werd, in verband met het na deelig saldo van vorig jaar. de gratificaties voor de politie met de helft te verminderen, evenals van het Muziekcorps. Voor den wed strijd in soortenkennis werd 15 beschik baar gesteld. Het presentiegeld werd bepaald evenals vorig jaar. Besloten werd tot gezamenlijken aankoop van manden, waarvan monsters zullen worden aangevraagd. Ten slotte deed de voorzitter een belang rijke mededeeling, inzake de gedwongen in krimping. Spr. zeide, dat dit kan op twee manieren: vrijwillig en door wettelijke verplichting. De meeste sprekers zijn voor het laatste, doch Westfriesland is voor uitzieken. Spr. wist niet, wat het beste is; uitzieken zal over lijxen gaan, en aan de wettelijke ver plichting zijn ook bezwaren verbonden. Uit zieken zal begrijpelijk, voor velen, zeer moeilijke omstandigheden geven, welke deze niet zullen kunnen doorstaan. Lang werd over dit punt van gedachten gewisseld, en algemeen was men van oordeel, dat een inkrimping zal moeten komen. Bij proefstemming werd echter een wette lijke regeling afgewezen. De voorzitter deelde nog meda, dat binnenkort een vergadering zal worden gehouden van voorzitters der afdeelingen, alwaar dit punt speciaal zal worden behandeld. Spr. meende, dat een wettelijke inkrim ping door het afschoffelen en vernietigen van 25 pCt. tulpen en narcissen, spoedig een verbetering zal brengen, doch ontveinsde ook niet, dat er moeilijkheden aan verbon den zijn. Zcu in beginsel aldus worden besloten, zal dit natuurlijk nader in de afdeeling wor den behandeld. Hierna sluiting. R. IC. Kiesvereeniging In de jaarver gadering der R. K. Kiesvereeniging, welke Woensdag 3 Februari alhier wordt gehou den, zal als spreker optreden de heer Mr. Kortenhorst, lid van de Tweede Kamer. CONCERT TEN BATE VAN DE NIEUWE KERK Zondag werd in de zal .Zomerlust" een concert gegeven ten bate van de nieuw te stichten R. K. kerk. z Medewerking verleenden: het kerkkoor Pius X der nieuwe parochie, mevrouw Van Beem, sopraan, de heery N. J. Aris, bari ton, het solo-mannenkwartet „Kinheim", mej. Nelly Aris, piano, en de heer J. W. A. Westerhoven, humorist. Het nog jonge koor bracht ten gehoore „Jesu duleis me- moria", van Köthe, „O, Jesu amor mi" van A. Giesen, „Ecce' quomodo moritur" van Handel en „Domine Salvum fae" van A. Giesen. Er werd zeer goed gezongen, wat niet vreemd is, daar verschillende zangers hun' sporen reeds hebben verworven. Het pu bliek stelde den zang op hoogen prijs en bewees dit met herhaaldelijk applaus. De sopraan zong „Bloeiend Leven' en „De Meikoningin", beide van Cath. van Rennes, en eenige Fransche liederen uit de acht tiende eeuw. Zij beschikte over een goede stem en zong zuiver en met gemak. In „L'Angelus de ia Mer", van G. Goubiier, liet de bariton goede zang beluisteren. Het kwartet liet o.a. hooren „Zum Gloria" en „Zum Sanctus", beide van F. Schubert. Nelly Aris begeleidde uitstekend. Als dank werden haar en mevr. v. Beem bloemen aan egboden. Goede afwisseling bracht Wester hoven met z'n moppen en voordrachten. De zeereerw, heer pastoor bracht dank aan allen voor de medewerking, waardoor deze avond zoo goed slaagde. Hij vroeg blij- venden steun en toonde met cijfers de lasten der nieuwe parochie. Dezen steun zullen de Santpoorters hem zeker niet onthouden. Het was een mooie avond voor een mooie zaak. Het werk aan de Zandvortschelaan is gis teren hervat. Gelukkig is er dus spoedig een oplossing gevonden in deze moeilijkheid. Ook voor de werklieden een vijftigtal is het een uitkomst, dat een oplossing zoo spoedig gevonden is. In de duinen van Noordwjjk en omgeving. Zaterdagmiddag 30 Januari zal de Konink lijke Nederlandsche Jachtvereeniging een slipjacht houden in de omgeving van Noord, wijk, Noordwijkerhout en Lisse. De afrit zal ple.ats hebben bij het Palace. hotel te Noordwijk. Het parcours zal zijn als volgt; Noord-Boulevard,, Oranjeweg, Golfweg, Langeveld, Noordwijkerhout naar Lisse. Eindpunt het .Keukenhof", waar de Douarière Gravin van Lynden, geb. Gravin van Limburg Stirum aan de deelnemers en belanghebbenden een thee zal aanbieden. Naar wij vernemen zullen ongeveer 60 A 70 personen aan deze slipjacht deelnemen. 2 April in tegenwoordigheid van verschillende autoriteiten plaas hebben. Maandag 4 April zullen de lessen een aanvang nemen. Mooie opbrengst De vorige week Woens dag door R. K. Kunstgenot in het Heeren logement gegeven tocneeluitvoering ten bate van het plaaselijk Crisis-Comité, heeft een batig saldo opgebracht van 111.68, welk bedrag inmiddels aan het plaatselijk comité overhandigd is. Landstorm Woensdagavond houdt de afdeeling Egmond van den Bijz. Vrijw. Landstorm zijn jaarvergadering te Rinne- gom. Ook de heer Oolders zal aanwezig zijn. Brand. Donderdagmiddag werd een begin vani brand ontdekt achter een hou- een schot bij den schoorsteen in den win kel van C. Z. De brandweer was spoedig ter plaatse, doch behoefde, daar het vuur met emmers water kon gebluscht worden, geen dienst te doen. Opening Ambachtsschool Naar wij ver nemen, zal de officieele opening der thans bijna voltooide ambachtsschool op Zaterdag JONGENS GEVRAAGD. Vrij zeker zullen binnen eenige weken eenige jongens van 14 tot 16 jaar kunnen worden geplaatst voor het verrichten van lichte werkzaamheden in verwarmde lokalen tegen behoorlijk jongensloon. Wie daarvoor in aanmerking wenscht te komen, gelieve zich zoodra mogelijk monde ling of schriftelijk aan te melden op de ar beidsbeurs te Hoofddorp. BALDADIGHEID. Het komt nog al eens voor, dat de lampen in de palen van de electrische straatver lichting worden vernield; dit gebeurt door schooljongens; soms ook door groote re jon gens. Dit stukgooien geeft natuurlijk belangrijke schade voor de gemeente, maar ook levert het een groot gevaar op voor de werklie den, wanneer zij met de hand de kapot-ge- gooide lampen willen losdraaien. Meestal is het zeer moeilijk deze balda- digen op heeterdaad te betrappen en daar om wordt een dringend beroep gedaan op de ingezetenen om zoodra mogelijk aan mij of den dichtstbijwonenden gemeen te-veldwachter de namen van de daders be kend te maken, wanneer dergelijke afkeu renswaardige handelingen mochten worden gezien. Ieder kan verzekerd zijn, dat de naam van den aangever zal worden geheim gehouden. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN EN DIEREN. Gevonden: een kerkboekje, een belasting plaatje, eenige handschoenen, een motorjas, en huissleutel, een autoslinger, een da- mestasch, een boodschappentasch. Verloren: een vulpen, een wieldop, een zweep, een schoolétui, een belastingplaatje, een heerenhorloge, eenige portemonnaie's, een sierspeld, een autoslinger, een glacé handschoen, een werkmansschoen, een por- teleuille met inhoud. Komen aanloopen: een big en een her hond. Komen aandrijven: een roeiboot. Hoofddorp, 29 Jan. 1932. De Burgemeester, Mr. A. 8LOB. Verdronken. Donderdagmorgen vond men n de tocht langs den Spaarnwouder. weg alhier het lijk van een onbekend mans. persoon. De politie werd hiermede in kennis gesteld en bij onderzoek bleek het lijk te zjjn van den ongeveer 40-jarigen D„ wonende te Amsterdam. Het lijk werd naar het lijken- huisje op de algemeene begraafplaats te Hoofddorp overgebracht en door de familie herkend. De heer D. had per fiets de wo ning verlaten. Omtrent de oorzaak van het verdrinken is niets bekend. Diefstallen. Bjj een drietal bewoners aan den IJweg alhier hebben ongenoode gas. ten zich door het indrukken van een ruit toegang tot de woningen verschaft. Ze kon den echter niet veel van hun gading vinden en hebben zich met eenige kleine voorwer pen van weinig waarde en enkele guldens onopgemerkt weder uit de voeten gemaakt. Het schijnt, dat in de Haarlemmermeer weer personen rondloopen, die trachten hier en daar hun slag te slaan, want ook bij den heer B. alhier werd ingebroken en uit een schuur een rijwiel ontvreemd, terwijl bij den heer G. aan den Hoofdweg het huis werd doorzocht, maar de dieven hebben daar blijkbaar niets van hun gading kunnen vin- dan, want er werd niets vermist. De benzïnebelasting. Naar wij vernemen, zijn door de rijksambtenaren en de politie in Haarlemmermeer weer belangrijke partijen benzine ontdekt, waarvan in verband met de navordering van het bijzonder invoer, recht op de benzine, geen aangifte was ge. daan Onder een schuur werden 13 vaten verborg engevonden en onder een hoop stroo een 12_tal vaten, terwijl ook nog bij andere personen kleinere hoeveelheden werden ge vonden. Paard verdronken. Een paard van den landbouwer B. aan den Venneperweg te N.- Vennep Is Donderdag ln een sloot geraakt en verdronken. Toen het ongeval ontdekt werd, kon het dier niet meer worden gered. Ongeval. De timmerman V alhier had, terwijl hij achter een aan den Hoofdweg staande woning eenige werkzaamheden ver richtte, het ongeluk zoodanig in z'n linker, hand te zagen, dat twee vingers nagenoeg werden afgesneden. De man werd in een ziekenhuis verbonden. REDUCTIE DER PACHTEN. B. en W. stellen voor, over 1931 op de Dachten van de aan de gemeente m eigen dom toebehoorende landerijen een reductie van 25 DCt. te verleenen, met dien ver stande. dat deze reductie niet wordt toege past op pachten, welke 25of minder per jaar bedragen. KINDERBIJSLAG. B. en W. stellen voor. overwegende, dat aangeslotenen bij werkloozenkassen bij niet-aangeslotenen achterstaan, in zoover re zii eerst voor tewerkstelling bij de ge meentelijke werkverschaffing in aanmerking komen, nadat zy „uitgetrokken" zijn, en dat de uitkeering, welke trekkende aange slotenen van hun werklooeenkas ontvangen, onvoldoende is voor hen, die jonge kinde ren te hunnen laste hebben, tijdens het winterseizoen 1931—1932 van 3 Januari 1932 af aan aangeslotenen bij een werkloozenkas gedurende den tijd, dat zij daaruit trek ken. een bijslag op de uitkeering te ver leenen van ƒ0.50 per week vor elk kind be neden den leeftijd van 15 jaar, met dien verstande, dat geen hoogere bijslag wordt verleend dan 4.per week per aange slotene. De neer jac. Langeveid te hnnegom viert a.s. Maandag den dag, dat hij vóór vijftig jaar geleden bij de firma Gebr. van Zanten v/h. G. van Zanten, in dienst trad. R. K. Kiesvereeniging Santpoort- Station Het bestuur van deze vereeniging heeft gemeend, ter voorlichting van de leden, een der Tweede Kamerleden te moeten uitnoodi- gen een lezing te houden over de volgende onderwerpen: 1. De houding der R. K. Tweede Kamer fractie bij de laatste Begrotingsbehandeling. 2. Het standpunt van deze fractie ten op zichte van het aanhangige Bedrijfsraden- Wetsontwerp. Het bestuur verzocht dr. L. Kortenhorst deze lezing te houden; deze heeft zich bereid verklaard, aan dit verzoek te voldoen. De vergadering, waarop dr. Kortenhorst zal spreken, wordt gehouden Vrijdag 5 Februari in het Stationskoffiehuis te Santpoort-Sta tion, 's avonds 8 uur. Het belooft een interessanten en leerzamen avond te worden en een drukke opkomst wordt verwacht. WERKVERSCHAFFING Donderdagmorgen is een begin gemaakt met de rijkswerkverschaffing voor de ge meente Noordwijk in de boschwachterij. Vijftig Noordwijksche werkloozen zijn aldaar thans te werk gesteld en verrichten spit- werk voor nieuwen aanplant van dennen. Crisiscomité Naar wij vernemen, be loopt het aantal toezeggingen en giften aan het plaatselijk Crisiscomité in geld onge veer de somma van 3400. Uitvoeringen. Zaterdagavond 30 Jan. en Woensdag 3 Febr. zal een uitvoering gegeven worden door de leden van het „Spaarn. damsch gemengd koor" in de zaal van den heer Honderdos, des avonds om 8 uur. Het programma voor dezen avond is zeer ge varieerd samengesteld. Voordrachten en too- neelstukjes zullen alle er toe mede werken, dat deze avonden zoo goer mogelijk zullen slagen. Burgerlijke Stand. Geboren: Albertus Nicolaas, zoon van B. Bax en C. M. v. d. Eist; Aaltje Jacoba, dochter van C. Ouds hoorn en H. Oomsen. Overleden: M. Fr. W. Olsthoom, 43 j. vr. Ondertrouwd: P. C. van Schie en M. A. Noordermeer. De nood onzer tuinbouwers. De heeren H. G. v. d. Colk, R. Hilbrink en A. A. de Win ter, leden van den gemeenteraad, hebben het navolgend voorstel ingediend: „De raad van oordeel, dat ook in onze ge meente de nood der tuinbouwers groot is; wendt zich tot de regeering om met klem aan te dringen, dat ook aan onze gemeente, evenals aan die andere deelen van Noord- Holland, de zoo hoog noodige steun voor den tuinbouw worde gegeven". Op het voorstel wordt de volgende toelich ting gegeven: Nu uit de Kamerverslagen is gebleken, dat onze regeering geen plan heeft om iets te doen voor den nood der tuinbouwers in Ken- nemerland, waartoe ook onze gemeente be hoort, komen ondergeteekenden met boven staand voorstel en verzoeken, zoo het mocht worden aangenomen, aan de andere gemeen ten in Kennemerland, waar ook de tuinbou wers in nood zijn, te vragen adhaesie aan dit voorstel te betuigen. Vragen aan B. en W. Het lid van den ge meenteraad, de heer H. C. v. d. Colk, heeft de volgende vragen aan B. en W. gesteld: „Welke zijn de motieven dat geen samen werking Is verkregen tusschen het college van B. en W. en het college van B. en W. van Beverwijk omtrent het verstrekken van warm voedsel aan schoolgaande kinderen? Of zijn er in onze gemeente geen kinderen, die hiervoor in aanmerking komen." Burgerlijke Stand Geboren: Gerardus Maria, z. van P. J. v. d. Horst en J. M. M. Clabbers. Hendrik Cornells, z. van H. van Ginkel en A. Dasselaar. Gerorg, z. van C. Verwaal en J. C. Heemskerk. Emma Geve- rina, d. van A. J. Hegger en E. M. Ottema. Overleden: Maria Cornelia Bakker, 75 jaar. Gerardus Kokshoorn, 76 jaar. Maandag 8 Februari, des avonds om 8 uur, zal in Ons Huis een propaganda-avond worden gehouden. De heer A. J. Meijerink, voorzitter van de pers- en propaganda- commissie van den Ned. Bond tot het red den van drenkelingen zal een lezing houden, welke zal worden toegelicht door lantaarn plaatjes en films. „Eerste Hulp" Dr. C. A. van Faassen heft zich bereid verklaard voor de leden van de Zandvoortsche Reddingsbrigade een cur sus te geven in eerste hulp bij ongelukken. Burgerlijke Stand Geboren: Nicolaas Johannes Stefanus, z. van J. C. Toledo en E. C. Westerhoven; Richard Evert Maria, z. van R. H. Bus en H. J. Steur; Karei Joost Jan, z. van W. J. J. Meertens en Z. Hovingh. Overleden: G. Terol, 61 j.; K. Zwemmer, 53 j., echtg. van H. van Koningsbruggen; A. J. J. Burdorf, 64 j.; J. H. Houtman, 41 j., echtg. van A. Trouw; levenloos geboren dochter van P. van Venrooy en H. C. J. Braams. Dubbele hulp De vereeniging „Dieren- hulp" heeft een verloting georganiseerd, die zoo'n succes was, dat de netto-winst 55.— bedroeg. Dankbaar voor zooveel medewerking heeft het bestuur van dit bedrag 10.af gestaan voor het plaatselijk Crisis-Comité. WELDADIGHEID De verkoop van de weldadigheidspostzegels en weldadigheidsbriefkaarten heeft in totaal 102.84 opgebracht. Verleden jaar was de opbrengst 156.51. STILLE OMGANG In de zaal van het Patronaatsgebouw ver gaderde het Genootschap van den Stillen Omgang, afdeeling Zandvoort. Hoogste barometerstand 781.3 te München. Laagste barometerstand 734.9 te Rost Verwachting: Zwakke tot matigen, Zuid-Westelijken tot Westelijken wind, gedeeltelijk bewolkt, waar schijnlijk droog weer, iets zachter, nog tem peratuur om het vriespunt in het Zuid-Oosten Nadat de voorzitter, de heer G. S. Wijde- man de vergadering had geopend met den Christelijken groet, verwelkomde hij den gees telijken adviseur, den Weleerw. heer Riet veld, en de zestien opgekomen leden. Spreker wenschte allen een Zalig Nieuw jaar en memoreerde he overlijden van een der trouwste leden, den heer J. D. v. d. Werff. Voor zijne zielerust werd gebeden. Jaarverslagen van secretaris en penning meester werden goedgekeurd. De aftredende penningmeester, de heer H. Th. van den Berg, werd herbenoemd. Na een rede van den kapelaan sloot de voorzitter de vergadering met den Christelij ken groet. Amstelbode Zandvoortsche Handels vereeniging. De Zandvoortsche Handelsvereeniging hield Don derdagavond in Bodega Instituut aan den Strandweg, een propaganda- en tevens feest avond. De heer Brokmeier heette de aanwezigen met een kort inleidend woord hartelijk wel kom. Het eerste deel van het programma was een theefilm, van begin van plant tot struik en tot verpakt artikel werd het thee- leven vertoond. Na de pauze sprak jhr. Mollerus uit Haar lem over zijn reis in Amerika. Spreker ver telde, dat hij, pas teruggekeerd uit Monte negro als afgevaardigde van den Nederland- schen Tuinbouwbond, vier dagen later weer op reis was naar Amerika, als vertegenwoor diger van Duitsche bladen. Va nbegin tot het einde had jhr. Mollerus de aandacht van zijn hoorders, toen hij de Amerikaansche steden beschreef. Vooral zijn beschrijving over de groote gebouwen en de warenhuizen gaf geheel nieuwe indrukken van de Nieuwe Wereld. Het warenhuis Marzij trekt per jaar 9 mil" lloen koopers. De groote hotels hebben trein stations in de onderverdieping. Het orgel concert in John Wannemakers Warenhuis te Philadelphia trekt drie maal per dag 2500 bezoekers. De lunchroom bedient per dag 20.000 gasten. De stationshal te Washing ton kan 17.000 bezoekers bevatten, die el kaar dan nog volop ruimte geven. Tot slot wijdde jhr. Mollerus nog de aan dacht aan het Middenstandsbedrijf en de Warenhuizen. In Amerika moet de klein handel verdwijnen, hier zal sterke speculatie nog steun kunnen geven. Daarna vertoonde de heer Smit nog een extra-film, waarna het orkest, dat de pauze verdienstelijk had gevuld, muziek gaf. De heeren Leen en Van Orden hadden voor een extra attractie gezorgd. Het geheel was een mooie avond. Het voordeelig saldo van dezen avond zal worden afgedragen aan het crisis-comité. IJMUIDEN, 29 Jan. Visch. Tarbot 1—1.05, Tong .1.051.35 per kg., Groote Schol 15—18, Middel Schol 12—15, Zet Schol 13—16, kleine Schol 8.50—16, Bot 1.70—5, Schar 1.70—7.00, kl. midd. Schelvisch 25—28, kl. Schelvisch 5—19, Kabeljauw 24—33, Gullen 512, Wij ting 1.15—2.30 per 50 kg. van de heden aan den Rijksvischafslag aangeboden stoomtrawlers: Condor 1871.-- Loggers: Sch. 48 ƒ324.—, K.W. 5 373.—. K.W. 69 ƒ641.—, K.W. 121 ƒ355.— Beugers: VI. 167 ƒ742.—, VI. 80 ƒ658.—, VI. 103 ƒ437.—. ALKMAAR, 29 Januari, "teaasmarkt. Aan gevoerd 64 stapels, wegende 65.000 K.G. Fa- brieks kleine ƒ30; idem commissie ƒ28; Boeren commissie ƒ28; idem kleine ƒ30. Handel matig. BEVERWIJK, 28 Jan. Bloembollenvei ling Beverwijk. Gladiolen. De prijzen per 100 waren als volgt: Electra z 8-10 28 ct. War 10-12, 35 ct.; 14 op 60—65 ct. Flamings- word 12 op 65 ct. White City 12 op 70 ct.: 10-12 36 ct. 8-10 22 ct. Early Sunrise 12 op 60 ct., 10-12 36 ct. Pink Beautys 12 op 65 ct. 10-12 35 ct.. Prince of Wales 12 op 50 ct. 10-12 34 ct. War 12 op 35 ct.. 10-12 29 ct. Rubini 12 op 70 ct., Brenchleyensis 12 op 70 ct. Halley 10 op 38 c. L.Tmmaculée 12 op 50 ct. 10-12 35 ct., 8-10 27 ct. White City 1" op 28 ct.; Venus 12 op 70 ct., 10-12 38 ct., Athalia z. 8 op 31 ct.. Jacoba van Beieren z 12 op 25-20 ct.; Panama 12 op 50 ct., 10- 12 33 ct., Scarletta 12 op 50 ct.. 10-12 37 ct., Halley 12 op 50 ct., 10-12 37 ct.. Principine 12 op 70 ct., 10-12 34 ct., Jac. van Beieren 12 op 50 ct., 10-12 28 ct.. Hesperia z. 12 op 65 ct., z. 10-12 39 ct.. Scarletta z.' 12 op 55 ct., Souvenir z. 12 op 70 c.. z. 10-12 48 ct., z. 9-10 28 ct., Hermione z. 10-12 41 ct.; z. 9-10 28 ct., War z. 12, op 55 ct., z. 10-13 40 ct., Peace z. 12 op 70 ct., z. 10-12 40 ct., Venus z. 10 op 43 ct.. Gen. Patain z. 12 op 65 ct., z. 10-12 37 ct., Vesta Tilly z. 12 oP 55 ct., z. 10-12 34 ct. Wilbrinc z 12 op 70 ct., z. 10-12 39 ct., Halley z. 12 op 55 c„ z. 10-12 38 ct., Berlinde 14 op 90 ct., 12-14 80 ct Yvonne 14 op 65 ct., 12-14 60 ct., 10-12 4C ct.; Mont Cenis 12 op 60 ct.. 10-12 40 ct., Mont Cenis 12 op 60 ct., 10-12 44 ct., Hulöt 12 op 70 ct., 10-12 40 ct., Lily Leh- mann 12 op 50 ct., 10-12 45 ct.. Pink Per fection 10-12 41 ct.. Red Emperor 12 °P 65 ct., White Giant 12 op 60 ct.. 10-12 43 ct., LTmmacuiée 12 op 65 ct.. 10-12 43 ct., War 12 op 70 c., America Idem 70 ct., Yellow Hammer 14 op 70 c., Crimson Glow 12 op 65 ct.. 10-12 40 ct., Lovelines 12 op 70 ct., 10-12 46 ct., 8-10 30 ct., Mai dens Blush 12 op 65 ct. BROEK OP LANGENDIJK, veiling van 29 Januari 500 kilo Wortelen f 2 60- 50.000 kilo Roode kool f 0.60—160, idem doorschot f 0.60—1, 44.000 kilo Gele k°° f 0.60—1, 90.C00 kilo Deensche Witte kool f 0 60-1.40, 19.000 kilo Uien: Uien f 8.30— 8.60, Grove f 7.30—7.70, Drielingen f 8" 8.50, 3400 kilo Bieten f 0.90—2.60. NOORD-SCHARWOUDE, veiling van 29 Januari 2400 kilo Wortelen f 3 10— 3.30, Kleine Wortelen f 1.40, 86.800 kim Roode kool f 0.60—1 40, idem doorsch0 f 0.60—1.30, 12.000 kilo Gele kool f 060— 1.10, idem doorschot f 0.60—0.70, 55 40" kilo Deensche Witte kool f 0.60—1.20, iden; doorschot f 0.60—0 80, 27.200 kilo &ei>' Uien f 8.20—8.60, Grove f 7—7.70, Drielin gen 8.70—9, Nep f 8.30.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 2