m NES a. d. AMSTEL P. HOUTKAMP Giften Crisis-Comité Haarlemsche Scheepsbouw Maatschappij PROVINCIAAL NIEUWS HEEMSKERK HOORN HEILOO HEEMSTEDE HOOGKARSPEL MIJDRECHT NIEUWVEEN NIEUWER-AMSTEL OUDERKERK a. d. AMSTEL OUDERKERK UITHOORN STADSNIEUWS c. H Tijdelijke stillegging van het bedrijf dreigt Leening gemeente Haarlem Verkeersongevallen Wielrijder tegen vrachtauto opgereden. Van onze Rechtbank Besmettelijke ziekte Zwijntjesjager gearresteerd BURGERLIJKE STAND GEMEENTERAAD. Een vergadering van den Raad der ge meente werd Donderdagmiddag gehouden. Voorzitter burgemeester Vreugde. De Raad is voltallig. By de opening biedt de voorzitter dèn leden van den Raad zyn beste wenschen aan voor 1932. De toekomst is wel donker, maar by hoopt op spoedige verbetering. De gemeente telde op 31 Dec. 1931: 4519 zielen. Er werden in dat jaar geboren 119 en er overleden 34, terwyi 24 huweiyken werden voltrokken. Er vestigden zich 222 personen, er vertrokken 255. Spr. staat uitvoerig stil by de crisis, waar door vooral de tuinbouw is getroffen en daardoor ook de middenstand in t gedrang gekomen is. Het G. E. B. geeft reden tot tevredenheid. Spr. hoopt, dat onder Gods zegen het maatschappeiyk leven in 1932 zich weer mag herstellen. De notulen worden hierna onveranderd vastgesteld. Onder de ingekomen stukken was een ver zoek van huurders der gemeentewoningen over verlaging van den huurprijs. B. en W. stellen voor hierop afwyzend te beschikken. De heer Docter wijst op verschil in huur prijs en zou hierin geiykheid willen hebben. De voorzitter wijst erop, dat ook de hui zen niet geiyk zyn. De heer N. Henneman stelt voor de huren ovef t geheel met 10% te verlagen. Spr. vraagt naar den huurprys. Deze bedraagt ƒ4.50, ƒ4.00 en ƒ3.50 per week. Enkele heeren spreken zich nog uit voor verlaging. De voorzitter wijst er op, dat 't tekort, dat thans 7500 bedraagt, nog grooter wordt. De gemeente kan dat niet dragen. Het verzoek wordt dan aangehouden. De R. K. Vrouwenbond krijgt ƒ200 subsi die vöor deskundige kraamverpleging. De St. Ger. Majellavereenlging vraagt voor 1932 "n extra subsidie van ƒ500, voor de aanstelling van een tweede verpleegster. B. en W. stellen voor hierop gunstig te beschikken. De heer Klaasse wenscht te onderzoeken of de vereeniglng niet met minder toe kan. De heer de Wilde stelt voor 300 te geven. Tenslotte wordt t verzoek toegestaan. De R. K. Voetbalvereeniging A. D. O. vTaagt voor 1932 een subsidie van 100. B. en W. stellen voor hierop afwyzend te beschikken. De heer N. Henneman wil ƒ25 geven. De heer de Wlldt 50. Het voorstel de Wlldt wordt met 92 stem men verworpen. Dat van B. en W. aange nomen. Het verzoek van den L. T. B. om steun uit t Crisisfonds en 't verleenen van voorschot ten. wordt voor kennisgeving aangenomen, daar B. en W. al in die richting werkzaam zyn. Ged. Staten deelen mee, dat zij niet ac- coord kunnen gaan, zonder nadere motivee ring, met de door den Raad vastgestelde huurregeling van de ambtswoning van den burgemeester. In gewone gevallen wordt ongeveer 15% van t salaris betaald. In dit byzonder geval vinden Ged. Staten *n regeling van 25% bilhjk, wat dan nog door de Kroon moet worden goedgekeurd. Met volle Instemming van den burgemees ter had de Raad 't volgende vastgesteld: de burgemeester zou betalen 5 yt% van de stich- tingskosten plus t jaariyksche onderhoud. De heer Klaasse kan t met de vingerwy- zing van Ged. Staten niet eens zijn. Spr. Van niet anders zeggen dan dat de Raad mis leid is. Verschillende heeren voeren nog 't woord. Weth. Henneman houdt vast aan de oude voorwaarden en vertrouwt, dat de burgemees ter zyn belofte nakomt, 't SchrUven van Ged. Staten wil spr. voor kennisgeving aan nemen. De voorzitter brengt in t midden, dat elke regeling de goedkeuring van Ged. Staten en de Kroon moet hebben. Besloten wordt, de oude voorwaarden te handhaven. De wed. Huijpe verzoekt ontheffing van de pachtsom voor 'n wegkant, groot 10.50 en wel voor 3 jaar. De heer Klaasse stelt voor 't contract te verbreken; den toestand van den weg zal t ten goede komen. Na eenige discussie aldus besloten. De heer P. de Groot e.a. verzoeken 'n be drag van 60 boven de aanneemsom voor t ryden van zand, aangezien meer moet worden vervoerd dan was opgegeven. Weth. Henneman betwyfelt dit laatste. B. en W. krygen machtiging 'n biliyke regeling te treffen. Van de raadsleden N. Henneman, P. de Vries en J. de Wit was 'n verzoek binnenge komen om naast 't Algemeen Armbestuur een Commissie van bystand te benoemen, bestaande uit 3 raadsleden en 2 leden uit de vakcentrales. B. en W. stellen voor geen commissie In te stellen. De heer N. Henneman wyst op de critiek, welke door byna iedereen op 't Armbestuur wordt uitgeoefend. Er bestaat geen goede regeling: de een krijgt te kort, en er zyn trekkenden die 't niet noodig hebben. In de naby gelegen gemeenten heerscht meer tevredenheid. Spr. wil 't Armbestuur met geen verwüt treffen» de werkzaamheden zyn echter te omvangrük geworden. Weth. v. Duivenvoorde wyst erop, dat een regeling voor de tuinders in overleg met de regeering hoogstwaarschyniyk op komst is. De taak van 't Armbestuur wordt dan ver licht. De heer de Wit vindt 't werk voor 't Arm bestuur te zwaar. Verschillende heeren voeren nog t woord. De heer Beentjes ziet gaarne "n commissie benoemd van 3 leden: 'n middenstander, 'n tuinder en 'n arbeider. De heer de Vries wijst er op, dat er ook niet-Katholieken in de gemeente wonen. Het verzoek van de onderteekenaars wordt aangenomen met 65 stemmen. Vóór stemden de heeren N. Henneman, P. de Vries, J. de Wit, J. de Wilde, J. Poqter en A. de Wildt. De burgemeester zal de leden benoemen. Hiervoor worden ter vergadering benoemd de heeren J. de Wit, N. Henneman en J. Docter. De anderen zullen nog worden aan gewezen. Verordening Winkelsluiting. In overleg met de bestaande Middenstands organisatie hebben B. en W. een bovenge noemde regeling vastgesteld. Zij vragen hier voor de goedkeuring van den Raad. Deze wordt verleend. Aansluiting bij destructor te P urmerend. Volgens de Vleeschkeuringswet moet elke gemeente 'n Inrichting hebben voor vernie tiging van bedorven vleesch. B. en W. stellen voor aan te sluiten by Purmerend. De kosten zyn ongeveer 30, plus een aan deel In 't stichtingskapitaal (hiervoor is de gemeente slechts garant). Goedgekeurd. Verhooging subsidie Algemeen Armbestuur. In verband met de vele crisisuitgaven stel len B. en W. voor de subsidie aan 't Algemeen Armbestuur te verhoogen met 10.000 en te brengen op 14.552. De heer N. Henneman vindt, dat de Raad voor 'n feit gesteld wordt, 't geld is al uit gekeerd. Dit is minder gewenscht. De voorziter deelt mee, dat in 1931 onge veer ƒ8000 is uitgekeerd. In 1932 6000. Vaststelling aanvullend kohier vuilnisophaling. Goedgekeurd. Vervoer kinderen naar O. E. School te BeverwUk. B. en W. vroegen hiervoor 'n crediet van ten hoogste 1200. De heer Docter mist een toelichting en stelt voor deze zaak uit te stellen tot de vol gende vergadering. De heer N. Henneman wil naar dat ver voer laten inschryven. De voorzitter zet uiteen, dat dit slechts een voorloopige stap is. De heer Docter wil inlichtingen omtrent 't vervoer. De voorzitter acht dit een zaak van uit voering. De heer Docter vraagt den voorzitter of het bestuur van de Christeiyke school ac- coord gaat met 't compromisvoorstel van Ged. Staten. Deze kan zich hierover niet uitlaten. Ged. Staten kunnen hierop antwoord geven. Het bedrag wordt dan toegestaan. Verbetering Marquettelaan en Kerkplein. B. en W. stellen voor de Marquettelaan te voorzien van 'n nieuw wegdek. De meerderheid van B. en W. stelt voor een teerweg met puinbed aan te brengen ter breedte van 6 M. Kosten ƒ25.000. Weth. Henneman wil klinkerbestrating. Raming ƒ34.000. B. en W. motiveeren deze plannen met t volgende 1. Het jaarlijksch onderhoud van de Mar quettelaan, vanaf Rendorpplein tot Rijks straatweg kost ongeveer 800. 2. Het uitvoeren van 't plan beteekent werkverschaffing aan ongeveer 16 arbeiders gedurende acht weken. 3. Is de weg opgenomen in 't aanvullend provinciaal wegennet, waardoor 'n jaar iyksche subsidie wordt verkregen van on geveer f 800. 4. Wordt 't uurloon van de werklieden gebracht op 32 cent en wordt geen onder scheid gemaakt tusschen georganiseerden en ongeorganiseerden, dan kan ook een rijksbijdrage verwacht worden. De kosten van de plannen worden dan ook lager aangezien er ongeveer 6000 ar beidsloon in de raming zit, welk bedrag be rust op het standaardloon. De heer Klaasse ls voor aanneming. Een loon echter, voorgesteld door t Ryk, vindt spreker een schandaal. SDr. vraagt naar de garantie van den teer weg. De voorzitter beroept zich op deskundig advies, dat dit soort wegdek aanbeveelt. De heer de Vries is ook voor gesloten weg dek. Wethouder Henneman verdedigt zyn min derheidsstandpunt. Hij heeft ge®" '-«-trou wen in 't nieuwe procédé. Spr. wil dan ook 10 jaar schrifteiyke garantie. Ook vraagt deze weg om de 3 jaar onder houd. Spr. wijst op goeden toestand van oude klinkerwegen. Het vóór en tegen wordt door verschillen de leden nog bepleit. Besloten wordt tot het plan van de meer derheid van B. en W. Wethouder Henneman verlangt aanteeke - ning tegengestemd te hebben. De arbeiders zullen door de gemeente wor den aangewezen en wekeiyks verwisseld worden. Als loon wordt t thans geldende 18. billijk gevonden. Tevens stellen B. en W. voor net Kerk plein te verbeteren in verband met de ver ruiming aldaar. Kosten worden geraamd op 6000. De heer Klaasse wil dit uitstellen. Het be drag is veel te hoog in dezen tyd. Wethouder Henneman heeft geen gelegen heid gehad de begrooting in te zien en acht deze ook overdreven. Besloten wordt tot aanhouding tot de vol gende vergadering. De heer N. Henneman vraagt by de rond vraag naar het resultaat der veranderde wtriciteitstarieven. De voorzitter antwoordt, dat t Juiste be drag nog niet bekend ls, maar 'n redeiyke winst kan verwacht worden. Dezelfde wil by de werkverschaffing elke week andere werkloozen nemen. Wordt toe gezegd. Ook kan de heer N. Henneman niet goed keuren, dat de gemeentewerkman Bloedjes er medezeggenschap in heeft welke men- schen te werk gesteld worden. De Voorzitter zet de zaak uiteen. Hierna sluiting. Tuinbouw Clug V. Z. O. S. Dinsdag 2 Februari des avonds zeven uur wordt in het K. S. A.-gebouw alhier een edenvergadering van bovengenoemde club gehouden. Behalve het huishoudelijk gedeelte; komt op de agenda voor. Causerie te houden door den heer N. Passchier met als onderwerp; „Onze Pachtwetten." Feestvergadering B. V. E. Donderdag 4 Februari te kwart over zeven zal ln de groote zaal van het R. K. Vereenigingsge- bcuw eene feestvergadering voor de leden van den Buitengewoon Vrijwilligen Landstorm afdeellng Heemskerk plaats vinden. Deze avond geldt tevens als besluit van de schiet- wedstryden, waaraan door plm. 120 schut ters is deelgenomen. Onder andere zullen door den commandant van het korps „Kennemerland" de pryzen worden uitgereikt aan een 45-tal prijswin naars; benevens zal door den her H. de Boer uit 's-Gravenhage worden behandeld het on derwerp: Revolutiegevaar ook voor Neder land? KANTONGERECHT. Verplaatst naar het Groote Oost. Met ingang van 1 Februari as. zal het Kantongerecht alhier worden gehuisvest in het gebouw, waarin vroeger de Raad van Arbeid was gevestigd, n.l. op het Groote Oost no. 53. Het gebouw aan de Kaasmarkt wordt dan geheel bij het Westfrlesch Museum getrok ken. Van het Kantongerecht te Hoorn. In de zitting van gisterenmiddag kwamen allereerst een paar aangehouden zaken aan de orde, beiden terzake dierenmishandeling. Zekere A. S. had een 6-tal varkens van ruim 150 K.G. in een veel te kleine wagen geladen, zoodat het vervoer op voor die beesten kwellende wijze plaats had. De etsch luidde 15 of 15 dagen. Vonnis 10 of 10 dagen. Een ander, G. B. te Blokker, had een kreupel paard, ondanks een waarschuwing van den veldwachter Welland, toch weer voor den wagen gespannen. Het bees leed aan het z.g. rotstraal en had aan een der pooten een gezwel. Verd. nam het blijkbaar niet zoo ernstig op. De eisch van 25 of 25 dg werd in verband met de moeilijke fi nancieels omstandigheden van den ver dachte verminderd tot een boete van 10 of 10 dg. De Enkhuizer W. v. W. stond hierna te recht terzake overtreding der Jachtwet. De verd. zoowel als de getuige C. kronkelden zich in allerlei bochten om er uit te ge raken. Beiden hadden op 13 Dec. ji. zich per bootje in den polder „Het Grootslag" begeven en v. W. had bij die gelegenheid op snippen geschoten. De hoofdagent van politie de Bruin had dat schieten zelf gezien en stond plots vlak bij den verdachte. Deze liet zich, toen de rechter hem vroeg, of hij geschoten zou hebben, als hij wist, dat de B. naast hem stond, ontvallen, dat hij 't dan misschien wel niet zou gedaan hebben. De verd. staat bekend als een strooper. „Waar is je spuit", had de agent gevraagd. „In de schuit", zeide verd. Doch daar was geen ge weer te zien. Toen de Kantonrechter hem op zijn draaien opmerkzaam maakte, zeide hij: „We kenne dac net zoo make, als we zelf willen, hè". Het O.M.Wat deed je dan in het schuitje, een beetje varen? Verd.' „Ik ben graag in het veld. Als ik enkel maar in de vrije natuur ben, ben ik tevreden." De get. J. C. moest worden gewaarschuwd toch geen meineed te doen. 't Was een draaien in allerlei bochten, blijkbaar onder pressie van den verdachte. Waar of 't ge weer was. Get. had niets gezien, had geen verstand van geweren. Later had hij wel iets gezien, in den vorm van een geweer. De Kantonrechter zag zich genoodzaakt hem een dubbelloops geweer te laten zien. „Nu iets dergelijks was het wel, doch kleiner". Get. de B. merkte op, dat get. zelf patro nen voor verd. had gehaald en had ver klaard, dat verd. wel had geschoten, doch niets geraakt. Verd.: „Ik heb wel geschoten, doch niet met een schietgeweer." Het O.M.; Dan zeker met een wandel stok? Verd.: Neen, met een windbuks. Het OM. was volkomen ingelicht. Verd. doet alsof er geen vuiltje aan de lucht was, doch er waren wel snippen in de lucht. Het bewerken van een getuige moest z.l. tot verzwaring van den straf leiden. De eisch luidde dan ook 70 of 30 dg. met bevel tot uitlevering van het geweer of anders be taling van 30 of 20 dg. De Kantonrechter was nog clement en legde verd. 20 of 20 dg. boete op. Mocht het geweer niet worden uitgeleverd, dan moest een boete worden betaald van 30 of 5 dg. brommen. Tenslotte werden nog eenige vonnissen gestreken over hen, die met een vischzegen gevischt hadden zonder schriftelüke ver gunning van de eigenaars. R.K. Jongens jeugdclubs. A.s. Zondag avond i er voor de leden der Jongensjeugd clubs en hun ouders een feestavond ln het Gezellenhuis. Het feestelijk programma wordt uitgevoerd door de jongeren zelf. T.b.c.-bestryding, Tot öistricts-huisbe- zoekster te Hoorn werd door het bestuur der N.-Holl. Ver. tot bestryding der T.b.c. be noemd Zuster C. Wolff, oud-leerling van de School voor Maatschappelijk Werk' te Am sterdam. Bijzondere Vrijwillige Landstorm. Door de plaatseiyke afdeellng van den Bijzonde ren Vrijwilligen Landstorm werd Woensdag avond een propaganda-avond georganiseerd, waar geluisterd werd naar de uitzending van uit het Concertgebouw te Amsterdam. Voor af vond de benoeming plaats van de nieuwe plaatseiyke commissie. Benoemd werd als voorzitter de heer P. Nooteboom en tot secretaris de heer Steenblok, terwyi als le den werden benoemd de WelÉerw. heer kape laan Pouw en de heer A. Weyiing. Tevens waren ter vergadering aanwezig de voorzit ter der gewesteiyke commissie Burgemeester Middelhoff en de secretaris de heer Oolders uit Alkmaar. Deze werden door den voorzit ter hartelijk welkom geheeten en werd te vens door spr. gememoreerd het feit, dat de heer Oolders 12 vg jaar als propagandist en secretaris voor den B. V. L. werkzaam is. Hierop ving de uitzending aan, waarnaar met aandacht werd geluisterd. In de pauze werd de prysuitreiking gehouden voor de schietwedstrijden. Aan twee leden werd het brevet voor B-schutter uitgereikt n.l. aan de heeren Blokker en Stavenuiter. Voorts werd nog aan vijf personen een prijs uitge reikt. De pryzen werden met een toepasseiyk woord uitgereikt door den heer Oolders, die hierna dank bracht voor de sympathieke woorden door den voorzitter tot hem gespro ken in verband met zijn 12 <4 -jarig jubileum Hierna werd het tweede gedeelte der radio uitzending ten gehoore gebracht. Tot slot werd nog een opwekkend woord gesproken door Burgemeester Middelhoff, waarna de voorzitter dezen welgeslaagden propaganda- avond sloot. „De Vooruitgang". Woensdagavond werd in het lokaal van den heer Helder een ledenvergadering gehouden van de tuin- bouwvereeniging „De Vooruitgang". De voor zitter, de heer Helder, opende de vergade ring en heette allen harteiyk welkom. Op deze eerste vergadering van het nieuwe jaar sprak spr. de hoop uit, dat het nieuwe jaar beter moge zijn voor de tuinders en de ver- eeniging. De secretaris, de heer S. Akkerman, las daarop de notulen, welke onveranderd wer den goedgekeurd. Hierna wo.dt overgegaan tot bestuursver kiezing inplaats van den heer Kruk. Geko zen wordt de heer J. Boot, die de benoe ming aanneemt. De voorzitter dankt den heer Kruk voor wat deze als bestuurslid gepraesteerd heeft Hierna komt het vervoer der producten aan de orde. Ingeschreven was als volgt: D. Bakker 10 ets per kist, aardbeien 1.75 per 100 slof. N. v. d. Steen, 7 ets. per kist, 2 ets. per slof. P. Bakker, 634 ets. per kist, 2 K ets. per slof. v. d. Kommer, 7 ets. per kist, 3 ets. per slof. Kors tfe Zuid-Scharwoude, 6 ets. per kist, 2 ets. per slof. Vervoer van ledig goed is er by inbegre pen. De inschryving geldt voor een heel jaar. De heer Th. Dekker merkt op, dat het verschil in prys van de veiling in Beverwijk en in Heiloo niet zooveel scheelt wat be treft de aardbeien en boonen. Voor mooie aardbeien wordt hier in Heiloo meer betaald dan in Beverwijk. Dit idee vindt nogal bestrijding. De heer Dekker zegt, dat, wanneer afzonder lek wordt aangevoerd, de prijs in Heiloo be slist hooger is, en bloc niet. Gevreesd wordt echter dat wanneer de prijs te laag is en de aardbeien moeten worden opgehouden, men toch naar Beverwijk moet gaan. En dit is dan niet gewenscht. De secretaris merkt op, dat bij deze in schrijving een minimum vrachtprijs per keer buiten beschouwing blijft. Dit jaar moest minstens 10.— per vracht betaald worden en juist de kleine vrachtjes hebben dit jaar de vervoerkosten zoo hoog opgedreven. Hier- by wordt opgemerkt, dat het ledental te klein is geworden. De voorzitter vraagt of de vergadering er mee accoord eaat dat aan den laaesten in- schrüver het vervoer wordt gegeven en weer in Beverwijk te veilen. Door den heer N(jman wordt gevraagd of de inschrijver ln staat ls voor geregeld ver voer te zorgen. De secretaris zegt, dat de inschryver aan spr. gezegd heeft, dat hy in elk geval zal zorgen dat de waren in Beverwyk komen Bovendien wordt een contract geteekend. Besloten wordt aan den laagsten inschrij ver het vervoer te geven en in Beverwyk te veilen. Ingekomen is een schryven uit Venhuizen van den heer W. Vennik om te komen tot de oprichting van een neutrale vereeniging van landbouwers en tuinders. Ook het werk program van deze nieuwe vereeniging wordt voorgelezen. De secretaris zegt wel te sympathiseeren met veel wat in dit program voorkomt, maar niet met alles. Verder is ingekomen een schryven van den heer D. Molen te Andy'k betreffende aanbieding van boonensoorten. De pryzen worden voorgelezen door den secretaris. Hierna komt de rondvraag, die niets bij zonders oplevert. De secretaris stelt alsnog voor het vervoer met Kors te doen ingaan 1 Februari. Wordt aangenomen. De voorzitter sluit onder dankzegging de vergadering. Tuinliedenvereeniging „Aerdenhout"-0. Woensdagavond vergaderde bovengenoem de vereeniging in Café-Restaurant „Lom- meroord". Met het oog op een verbetering en groo- tere inzending voor de komende Lathyrus tentoonstelling is, na eenige bespreking, eene commissie benoemd, bestaande uit de heeren H. v. Gurp, F. Booms en B. Nieuwenhuis, die de opdracht zal krygen de leden te contro leeren en hun zoo noodig inlichtingen te ver schaffen. Ook zal dit jaar weer getracht worden aan de schoolkinderen potplantjes uit te reiken, weer tegen een heel lagen prys. De bedoeling is. om meer eenheid in de inzendingen te krygen, waardoor een beter geheel gevormd zal worden. Een commissie werd benoemd, bestaande uit de heeren Kuilenburg, Donkelaar. Hoeve en W. Heere, die de voorbereidende maat regelen zal treffen. Vervolgens had de keuring plaats van het ingezondene. De commissie, bestaande uit de heeren Schuilenburg, Donkelaar en W. Heere. kende de volgende punten toe aan B. Nieuwenhuis voor bloemenmand 8 punten; F. Booms voor vaas Freesia, kist tulpen Prins v. Oostenrijk en collectie Primula Malacoides Beauty, resp. 7, 8 en 9 punten; C. v. Iperen voor collectie tulpen Due de Berlin en fantasiestukje 8 en 7 punten. Na verslag der kascommissle wordt den penningmeester onder dankzegging décharge verleend. Hierna volgde de bekendmaking van de behaalde punten over het jaar 1931, toege- kden voor de inzendingen ter keuring. In totaal werden toegekend 883 punten. Het hoogste aantal behaalde de heer F Booms, n.m. 221 punten; 2 was de heer B. Nieuwenhuis met 190 punten; 3 de heer Brokke met 181 punten. Hierna hield de heer Goudswaard een le zing over het snoeien van heesters, daarbij met een groot aantal heestertakken aan- schouweiyk demonstreerend hoe net wel en niet moet geschieden, en op welke tyden dit het beste is voor de plant en de bloem. Mede had de heer Goudswaard een groot aantal gedroogde bloemen en bloemtakjes, verschillend in hoedanigheid, al naar gelang dp snoeiing had plaats gehad. jtfa afloop werden verschillende vragen ge steld en door inleider beantwoord. De rondvraag leverde nog eenige stof tot gedachten wisseling; Zoo o.a. over de toe passing van kunstmest, waarby het bestuur toezegde moeite te doen om een deskundige op dit gebied eens als spreker te krygen. Benoeming. Tot Secretaris-Penningmeester van de Banne Hoogkarspel is benoemd de heer P. Spanjaart, ambtenaar ter Secretarie alhier. „Floralia" Het bestuur van „Floralia" hield een vergadering ter bespreking van bloemen aankoop voor den a.s. zomer. Na ampele bespreking werd tot aankoop van de volgende besloten: Ouderen: 1. Fuchsia rood; 2 Impatiens vermiljoen; 3. Vara The. ris tremula. Jongens; 1. Anjer rood; 2. Chry santhemum zacht geel; 3. Lobelia blauw met wit. Meisjes: 1. Dahlia Mignon geel; 2. Postulara; 3 Pehama rose. De ientoonstelling werd bepaald op 11 Sept. a.s. Stationschef. Met Ingang van 1 Mei zal de heer G. Olthof, stationschef alhier, den dienst verlaten wegens het bereiken van den pensioengerechtigden leeftyd. Vanaf dien datum zal de functie van sta tionschef worden omgezet in die van halte chef. Ongeval. De 15-jarige D. B„ werkzaam aan een drukkery alhier, had het ongeluk, tus schen een draaiende snelpers beklemd te ra ken, waardoor zijn rechterarm voor een groot gedeelte werd opengereten. Door Dr. van den Berg alhier werd het eerste ver band gelegd, waarna de jongen per auto naar zyn woning vervoerd werd. Nieuw raadslid. De heer de Geus, nummer twee van de lijst der S. D. A. P., zal den door vertrek van den heer Koren opengeko- men zetel bezetten en reeds de eerstkomende raadszitting medemaken. Personalia. Onze plaatsgenoot J. Vossepoel is als tydelijk onderwyzer aan een der. Chr. Scholen te Alfen benoemd. Brandmeldingspost. De brandmeldings- post aan den Amsteldijk voor het gedeelte de Nes, zal ingaande 1 Februari a.s. over geplaatst worden naar Amsteldijk (Z.) 154 by G. Neuteboom. Hulp tuinders. B. en W. stellen den Raad voor een crediet beschikbaar te stel len van 1200.om daarmede enkele kleine tuinders door de slechte wintermaan den heen te helpen. In geen geval willen B. en W. er aan meewerken om de bedryven rechtstreeks uit de gemeentekas te helpen in den vorm van voorschotten of credieten voor den aankoop van mest en zaaigoed. De financieele con- sekwenties, schryven zy, zyn dan voor de gemeente niet te overzien. De nu voorgestelde steun zal gegeven worden ln de vergoeding van spitloon, uit te keeren in eens aan die personen, welke daarvoor naar het oordeel van B. en W. in de termen vallen. Salartsverhooging. Aan den Raad wordt ook voorgesteld aan den gemeenteontvan ger, boven zijn gewone jaarwedde, een ver goeding toe te kennen van 300.— per jaar voor het beheer der centrale kas, alsmede om de jaarwedde van den directeur van het gas-, water- en electriciteitsbedryf te verhooaen tot f 5200.- Hierdoor stellen wij onzen abonné's er van in kennis, dat met ingang van Maandag 1 Februari a.s. wegens ver trek van den heer A. BAARS in zijn plaats als agent is aangesteld den heer Amsteldijk-Zuid 191 - Nes a. d. Amstel DE ADMINISTRATIE VoetbaL De uitslag van Zondag luidt; N.V.A. I—N.E.A. I 1—4; Zwaluwen III—N.E.A. II (afgelast). Het programma voor a.s. Zondag luidt: te Ouderkerk a/d Amstel 2 uur, N.E.A. I—The Unity; 12.30 uur N.E.A. Jun.—Oranje Zwart Jun.; te Amsterdam V.I.C. IIN.E.A. II. „Onderling Hulpbetoon". „Onderling Hulpbetoon" hield een algemeene vergade ring in café „de Oude Prins." Aanwezig waren o.a. de Eere-Voorzitter W. G. Brunst en afgevaardigde van de Zuster vereniging „H. by Z." te Amstelveen en „D. E. L." te Aalsmeer-Oost. De voorzitter, de heer C. van Oostveen, opende met een hartelyk welkom. Spr. zei dat vele uitkeeringen zyn gedaan en in April de uitkeeringen zyn verlaagd; hy merkte voorts op, dat de vereeniging dit jaar 30 jaar zal bestaan. Vervolgens las de heer H. L. de Koning als afgevaardigde een vei'slagje voor van de jaarvergadering van „D. E. L." alwaar een tekort was over 1931 van ƒ560.93. De penningmeester, de heer J. Wesseling, las verschillende cyfers voor uit de rekening 1931; waarna de secretaris het jaarverslag- uitbracht. Uit deze verslagen zij aangestipt het volgende: leden 323; aan ziekengeld uit gekeerd aan 122 leden 2260.86, w.o. 4 leden volle uitkeering (16 weken); nog 9 leden genoten van 8—14 weken uitkeering. Aan 7 invaliden en 2 z.g. afvloeiende leden werd ƒ248.uitgekeerd in Jan.-Maart. Het aan tal begunstigers daalt steeds en is nu 28; ontvangen werd 47.75. Het tekort over 1931 bedraagt 855.— en in 1930 2 36.dat is in 2 jaren bijna ƒ1100. De ontvangsten bedroegen ƒ2387.913/, de uitgaven ƒ3243.04. Reserve op 1 Januari 2278.723^. Tot leden der commissie voor nazien der rekening werden benoemd de heeren A. van Scheyen, H. Copier en Th. Dyksman. Als bestuursleden werden herkozen de hee ren A. van Scheijen en G. Lek. Tegencandi- daten waren de heeren S. Markus en J.-v. d. Na eenige dankwoorden sloot de voorzitter de vergadering. Winden. Burgeriyke Stand Getrouwd: J B. Calvelage en C. G. Rewijk. o Overleden: Willem van Beest, weduw naar van Antje erhaar, 89 jaar. R. K. Voetba Zondag speelde de R. K. toerclub V. I. O. S„ alhier, haar eersten wedstryd en wel tegen D T. S. van Nieuw- veen. zy wist met 8—1 te winnen. (Onderstaande berichten reeds geplaatst in een deel onzer vorige oplage). L J. E K., M. H, S. en J. B L, C. S. en D Th. A, W, U. en K B, K. en J. H Th. H., M. en Ta. F H N. A E. S V J. L V 1.— 2.— 1.— 0.90 0.45 1. 1.05 0.60 1.- 0.75 030 2.50 2.50 1.- Zij verhuist naar Heemstede In de gisteren gehouden vergadering van R.C H. is met 99—36 stemmen besloten, om naar Heemstede te verhuizen. Dit is slechts een principe-besluit, dat in houdt, dat onderhandelingen gevoerd zullen worden met het gemeentebestuur van Heem stede over de plaats van vestiging. Naar wij vernemen, zal door de directie van de Haarlemsche Scheepsbouw My., wegens gebrek aan werk, 1 April a.s. het bedrijf stilgelegd worden en het 40 man sterke personeel worden ontslagen. Mocht vóór 1 April de Maatschappij weer orders kygen. dan zal deze stillegging niet door gaan. In geen geval zal de Maatschappij opge heven worden. Zoo spoedig betere tydsom- standigheden aanbreken, zal het bedryf weer in werking worden gesteld. De slapte in het bedryf wordt wel zeer géïllusteerd door het feit, dat het 40 man sterke personeel thans nog 2 dagen in de week werkt, terwyl het vroeger 300 man sterke personeel eiken dag arbeidde. VOLLE TOEWIJZING DER INSCHRIJVINGEN Verdere afgifte van obligaties De inschrijving op de uitgifte van f 2.000.000 5 pet. obligatiën der gemeente Haarlem, uit te geven in stukken van f 1Q00. met 'n looptyd van ten hoogste 35 jaar, werd Dinsdag opengesteld van des voormiddags 9 tot des namiddags 4 uur, ten kantore van de N.V. Incassobank te Amsterdam, Rotter dam en 's-Gravenhage en ten kantore van de heeren R. Mees Zonen te Rotterdam en 's-Gravenhage, alsmede ten kantore van den Gemeente-ontvanger te Haarlem, tot den koers van 99 pet. Naar wy vernemen, zullen de Inschrijvin gen op de uitgifte van f 2.000.000 5 pet. obl. 1932 der Gemeente Haarlem ten volle wor den toettewezen. Tot een beperkt bedrag blyven de inschry- vingskantoren voortgaan met de afgifte der obligatiën op de voorwaarden, welke voor de inschrijving hebben gegolden. Gistermorgen even over 10 uur bevond zich aan de rechterzyde van den Amster- damschestraatweg, richting Haarlem, tegen over garage J. Pollé, een stilstaande vracht auto van fa. Noorman, groentenhandel te Lijnderdijk. Uit de richting Amsterdam kwam de wiel rijder H. Zweehorst, wonende te Amster dam, met flinke vaart op een race-fiets aangereden. Door tot heden onopgehelderde oorzaak reed hy pardoes op dien stilstaanden vracht wagen. Zwaar gewond werd hy opgenomen en binnengedragen in de garage van J. Pollé. Dr. J. P. Baumann, die spoedig ter plaatse was, verleende eerst geneeskundige hulp en constateerde een ernstig schedelfractuur. Per ziekenauto is de wieiryder overge bracht naar de Marlastichting te Haarlem. Als oorzaak van dit ongeval neemt rren aan de onoplettendheid van den wieiryder. De politie heeft een onderzoek ingesteld. De toestand van Z. was hedenmorgen naar omstandigheden goed. Aanbestedingen O.m. van bruggebouw te Aalsmeer. Hedenmorgen werd, door het Provinciaal Bestuur van Noord-Holland in het Gouver nementsgebouw te Haarlem aanbesteed: het verbreeden van den weg Monnikendam— Edam, het aanbrengen van een fundeering en eer.r. deklaag op dien weg en het in richten van de bestaande verharding als rijwielpad. Ook werd aanbesteed: het maken van den onderbouw voor een rol-basculebrug over de Haarlemmermeer—Ringvaart te Aalsmeer. Voor het eerste werk waren 42 biljetten Ingekomen. Laagste inschryver was de firma Plas en Wiersma, te Edam, voor 260.000, Voor het tweede werk waren 61 biljetten Ingekomen. Laagste inschryver was C. de Waard, te IJmuiden, voor ƒ61.300. Beroepsfietsendief voor de rechters. 1 Jaar en 6 maanden geëiseht Voor de Haarlemsche Rechtbank stond hedenmorgen terecht de 24-jarige los-werk man D. B., zonder vaste woonplaats, die in Zaandam een drietal rijwielen gestolen had. Verdachte was een z.g. beroepsfietsendief, die zich hield aan het motto „eiken dag een rijwiel geeft een handel in 't jaar". In Utrecht had hy zich in het begin van dit jaar te verantwoorden voor het gappen van eenige fietsen en de volgende week zal hy voor geiyke gevallen in Amsterdam terecht staan. Met eenige vrienden sprak verdachte af, naar Zaandam te gaan om fietsen te stelen, hoewel ze in de stad van Czaar Peter niet bekend waren. Maar fietsen vind je in elke stad en in elke straat, nietwaar? Hoewel de karretjes fonkelnieuw waren, kreeg verdachte, natuuriyk van een onbe kende, 7.50 per stuk. een belooning, die weinig mag lijken, maar toch voldoende werd geacht voor „koopwaar", die niet gekocht was. Verdachte bekende. Hy stal de fietsen, omdat hy werkloos was, hetgeen den Officier de opmerking ontlokte, „waai moesten we naar toe, als op het oogenblik alle werkloo zen er zoo over dachten." De Officier van Justitie deelde mede dat in het afgeloopen jaar tr Zaandam meer dan honderd fietsen gestolen zijn, en dat dus zware straffen voor beroepsdieven ge ëiseht moeten worden. Een jaar en zes maanden luidde de eisch. Wanneer men zich aan rywieldiefstallen in verschillende steden schuldig maakt en gesnapt wordt, kan men gauw „levenslang" bij elkaar verzamelen. In geheel het land worden aan deze zwijntjesjagers gepeperde straffen opgelegd, hetgeen ten zeerste is toe te juichen, daar op het politie-rapport te Haarlem ook bijna iederen dag een gestolen karretje praalt! De uitspraak werd bepaald op 11 Februari. In de afgeloopen week zyn in deze ge meente 5 gevallen van roodvonk, 8 gevallen van diphttherie en 1 ziekte van Weil voor gevallen. 21 Januari j.l. had een alhier wonende man aan een eveneens alhier wonende vrouw een rywiel verkocht, dat later bleek van diefstal afkomstig te zijn. De man ls gisteren door de politie aangehouden. Het bleek te zyn de 21-jarige los-werkman Z. Hy heeft bekend, het bewuste rywiel te Zuid-Scharwoude te hebben ontvreemd. Bo vendien bekende hy zich aan een dergelijk feit te Haarlem te hebben schuldig gemaakt. De man is in bewaring gesteld. Ondertrouwd: 27 Jan.: N. A. Vemout en C. K. v. d. Leede. C. M. Zuidweg en M. van Doorn. G. Sie'oeling en M. M. Boersma. F. Been en M. Meijer. J. J. de Wit en C. J. Fransen. C. Visser en M. Eskes. H. C. Mtll- ler en M. Gottowka. N. Bulthuis en A. Sloeserwy. Getrouwd: 27 Jan.: W. Nieuwenhuyzen en C. Boon. M Verzijlberg en W. G. J. de Groot. J Ram en P. C. Feijen F. A. M. Pielage en C. E. Worms. W. Voorn en M. H. Bomars. P. B. Swart en A. C. Opbroek. A. Kleinhout en K. A. Knol. M. P. v. Schie en M. G. Rutte. R. S. P. Bregman en A. J. Kalis. Geboren: 24 Jan.: M. J. wynands—Brou wer, z. 26 Jan.: H. E. van Kessel—Kuiters, d. 27 Jan.: T. C. M. HeerensHartman, z. 26 Jan.: P. H. J. Ruigrok—Honnebier, z. Overleden: 26 Jan.: H. A., 2 j., d. v. J. A. de Mol, Centaurusstraat. 25 Jan.: H. Kie vit, 71 j. Prinsessekade. E. W. van Someren Gréve, 70 j., Hazepacersiaan. 26 Jan. A. Ivl. Metselaar—van d. Linden, 47 j„ 't Pand. P. F. M. E. van d. BosscheKnese, 74 j., Rolhuizen. 27 Jan.: M. Seijsener, 57 j., Kamperlaan. 26 Jan.: A. J. Smits, 67 j-. Kamperlaan. J. Schuursma, 83 j., N. B. Spaame.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 6