KENNEMERLAND RAMP OP CUBA Aardbeving teistert Santiago BEVERWIJK IJMUIDEN VELSEN HERINGA &WUTHRICH, HAARLEM Philips' Radio-toestellen HEILOO HEEMSKERK Dr. H. NAN NIN G's HAEMOFERRIN Bloedvonmend versterkingsmiddel. f Z.óO pM flesch, ƒ1.60 p flescii» UIT DEN OMTREK HILLEGOM LISSE WARMOND Gorgei ook op straat! Stofzuigerhuis MAERTENS 7Barteljorisstraat 16 - Tel. 10756 Alle merken stofzuigers TELEGRAFISCH WEERBERICHT WIJK AAN DUIN ZANDVOORT MARKTBERICHT RIJKSVISCHAFSLAG Staat van Besommingen MARKTNIEUWS 458e STAATSLOTERIJ Inbraak. Bij de politie is aangifte ge daan, dat is ingebroken in perceel Galge- weg 11. Men heeft zich toegang verschaft door het uitsnijden van een ruit. Vermist worden een dameshorloge, eenig geld en en kele sigaren. R. K. Zangvereeniging. Het bestuur verzoekt ons mede te deelen dat voor deze week de repetitie zal plaats hebben Vrij dagavond 8 uur in hoel „Oud Meerensein" van den heer P. v. d. Lem. Kom allen en op ijd! R. K. Propagandaclub „Pater Pro". Donderdag 4 Februari vervolgde de R. K. Propagandaclub „Pater Pro" haar winter- programma, met een lezing van den zeer- eerw. heer pastoor v. d. Pavoordt, welke als onderwerp zal behandelen: „Adeldom brengt verplichting", naar aanleiding van het Fran- ache spreekwoord „Noblesse Oblige". De vergadering zal om 8 uur aanvangen. Dit onderwerp belooft zeer leerzaam te worden, waarom men dan ook dringend uit- genoodigd wordt cm deze lezing te komen bijwonen. Het kost niets, dus zorgt in groo- ten getale aanwezig te zijn, opdat het zaaltje van de St. Josephgezellen geheel gevuld zal zijn. Ongeval bij de CEMIJ. Maandagavond raakte de arbeider W. Herkendell, wonende te IJmuiden en werkzaam bij de Cemij., be dwelmd door gas, dat tengevolge van een defect ontstaan aan de slakkendrooginstal- latie, kon ontsnappen. In de frissche lucht gebracht kwam hij terstond weer bij. Voor nader onderzoek werd hij per auto naar Dr. Büller te Beverwijk vervoerd, waarna hij zich naar zijn woning kon begeven. De vischaanvoer in Januari weer achter uitgegaan Gedurende de maand Januari 1932 kwamen te IJmuiden binnen van de treilvisscherij 220 (355) Hollandsche stoom- treilers met f 529.615 (f 884.890) besomming: 2 (1) Duitsche stoomtreilers met f 10.430 (f 5394), 158 (44) motorloggers met f 108.299 (f 47.399), 275 (188) motorkustvisschers met f 20.967 (f 6903) en 51 (38) open booten met f 341 (f 213). Van de beugvisscherij 36 (4) stoombeu- gers met f 25.237 (f 4551). De opbrengst der consignatie-zendingen bedroeg f 28.839 (f 43.343). De totale omzet in de maand Januari bedroeg f 733.732 tegen f 992.695 in dezelf de maand van het vorig jaar. Uit bovenstaande cijfers blijkt, dat de eerste maand weinig goeds voor 1932 doet verwachten. Vooral het hoofdbedrijf, de stoomtreilervisscherij, vertoonde een grooten achteruitgang. Niet alleen was het aantal gemaakte reizen 135 minder, ook de gemid delde reisopbrengst liep terug en wel van ƒ2790 op 2410. De visscherij met motorloggers en stoom- beugers was veel belangrijker dan in de maand Januari van het vorig jaar. Dit is het gevolg van het vroegere beëindigen der laatste haringteelt, waardoor deze schepen vroeger dan anders de treil- resp. beugvis scherij gingen uitoefenen. Ook hier werden de gemiddelde reisopbrengsten door de cri sis sterk beïnvloed; die der motorloggers liepen terug van ƒ1075 op ƒ685, die der stoomtreilers van 1140 op 975. (Tusschen haakjes zijn geplaatst de cij fers van 1931). Kunstkring De R. K. Gemengde Too- neelvereeniging „Kunstkring" geeft Zondag 7 Februari des avonds 8 uur in d'e Witte Bioscoop aan de Mahustraat een opvoering van het groote succes-blijspel .Peper" van Henri Sas onder regie van den bekenden re gisseur, den h :er A. H. Holtslag. R. K. Vrouwenbond De R. K. Vrouwen bond hield Zondag een feestvergadering in het Vereenigingsgebouw a. d. Mahustraat. Om even acht uur opende de presidente, mevrouw Marcusse, den avond en heette al len welkom, in het bijzonder den geest, ad viseur, pastoor Keyzer en den weleerw. heer kapelaan, benevens de twee bestuursleden van Velsen Noord. De zaal was goed bezet met leden en introducée's. Hierna gaf de presidente, na de mededeeling, dat er onder de pauze een verloting met zeer fraaie prij zen gehoudne zou worden, trad de dames- tooneelclub op onder leiding van mej. M. v. Hooff. Op zeer verdienstelijke wijze werd het blijspel „De Groote Erfenis", ln 2 bedrijven, opgevoerd. Dat het spel in den smaak viel van het publiek, bleek wel uit de lachsalvo's, die voortdurend door de zaal klonken en het donderend applaus na elk bedrijf. Het be stuur van den Vrouwenbond kan dan weer met genoegen op dezen feestavond terug zien. Nadat door een der dames van de too- neelclub, mej. v. Hooff, een fraaie bloemen mand wa3 aangeboden en de prijzen der ver loting waren bekend gemaakt, sloot de pre sidente onder dankzegging aan de tooneel- club en den pianist de Jongh W. v. Hooff, met den chr. groet. Plaatselijk Crisis-Comité. Ten einde iets bij te dragen in de voorziening van den cri sisnood onder de kleine boeren en tuinders, heeft het Nationaal Crisis-Comité besloten tot den aankoop van zwavelzure ammoniak welke tegen zeer verlaagden prijs ter be schikking gesteld zal worden. Belanghebbenden kunnen zich deze week in verbinding stellen met den Voorzitter van het Plaatselijk Crisis-Comité, Raadhuis Vel- zen. Men wordt nogmaals herinnerd aan de straatcollecte met muziek. Zaterdag jj. gin gen de auto's met muzikanten en collec- trices door IJmuiden en a.s. Zaterdag 6 Fe bruari, zullen Velsen, Driehuis en Santpoort worden bezocht. Sedert de ongave van 23 Januari jj. ont ving de penningmeester in totaal 467.80. De uitgaven over de laatste week bedroegen 858.31. Verschillende winkeliers, bakers en slagers stelden goederen ter beschikking. In enkele wijken der gemeente wordt ge regeld met bussen gecollecteerd. Dinsdag 9 Februari a.s. geeft de Korfbal club „Zilvermeeuwen" een feestavond ten bate van het Comité, in het gebouw „Cy cloop". Een bijzonder aardig programma zal wor den uitgevoerd, afgewisseld door dansen. Kaarten zijn verkrijgbaar bij: Joh. Bais, Koningin Wilhelminakade 1, T. J. Licht, Alexander Bellstraat 53 en J. J. Servaas, Stationsweg 38. Zaterdag 13 Februari a.s. groot concert in „De PPrins" te Velsen-Noord door Velsens A Capellakoor en IJmuidens Mannenkoor. Mederwerking van mevrouw Modderman- Olie, sopraan en den heer Koopman. Gem. Dienst der Arbeidsbemiddeling en Werkloosheidsverzekering. Telefoon 150. Overzicht per 30 Januari 1932. Bieden zich aan: A. Bouwvakarbeiders: Betonvlechters 53, Behangers 2, bouwk. opz. 5, fundeeringwer- kers 2, gasfitters 4, grondwerkers 122, lood. gieters 5, metselaars 58 w.o. 3 ben. 18 jaar, opperlieden 48 w.o. 2 ben. 18 jaar, remming werkers 1, rieters 1, schilders 61, w.o. 1 ben. 18 jaar, straatmakers 11, stucadoors 9, tim merlieden 172 w. o. 5 ben. 18 jaar, voegers 5 w.o. 1 ben. 18 jaar. B. Metaalbewerkers: Bankwerkers 54 w.o. 5 ben. 18 jaar, constr. werkers 8, electriciens 8 w. o. 1 ben. 18 jaar, handlangers 3, isoleer- ders 1, ketelmakers 11, klinkers 4, koper slagers 3, w.o. 1 ben. 18 jaar, lasschers 11, machinisten 72, metaalóraaiers 9, metaal- aVaaiers 9, metaalschavers 4, monteurs 11 w. o. 2 ben. 18 jaar, plaatwerkers 13, pijp- fitters 4, rijwielherstellers 1, scheepstimmer lieden 11, smeden 8, w.o. 1 ben. 18 jaar, stokers 85, tegenhouders 1, voorslaanders 1, vormers 5, vuurwerkers 14, ijzerwerkers 1. C. Kantoorpersoneel: Bedienden ml. 22, idem vr. 6, aank. bedienden vr. 7, idem ml. 6, mach. teekenaar 1. D. Huishoudelijke beroepen: dienstmeisjes v. halve dagen 3 (beneden 18 j.), dienstboden voor des en nacht 4,- werksters 25. E. Divers beroepen: fotografen 1, verifL catrices 1, letterzetters 2, laboratoriumbe dienden 1, mach. houtbewerkers 10, w.o. 1 ben. 18 jaar, mach. kistenmakers 1, kuipers 12 w.o. 1 ben. 18 jaar, mandenmakers 3, meubelmakers 2, modelmakers 2, rietmat, makers 1, zagers 4, coupeurs 1, kappers 1, aardewerkerse 4, glazuurddrs 1, plateel, schilders 3, nettenbreiers 2, zeilmakers 1, leerling schoenmakers 2 .bakkers 1, bloemis ten 4, landarbeiders 3, tuinlieden 15, w.o. 2 ben. 18 jaar, matrozen 57, schippers 25, stuurlieden 18, walschippers 1, colporteurs 1, kruideniersbedienden 2, mag. bedienden 3, reizigers 4, winkelbediende vr. 3 w.o. 2 ben. 18 jaar, bakkensehippers 6, bedienden (groo te vaart) 2, chauffeurs 24, dekknechts 5, em- balleurs 1, havenarbeiders 94, kellners 5, ko. lenwerkers 27, kraandrijvers 5 .matrozen (gr. vaart) 4, motorschippers 2, sleepbootkapi teins 3, koetsiers 6, opzichters 1, controlerus 4, incasseerders 2. Zonder vakkennis: Losse- en fabrieksar beiders 635 w.o. 30 ben. 18 jaar. Aanvragen. In de gemeente: Geen. Buiten de gemeente: Geen. Crisiscomité. Maandagavond werd in het lokaal van den heer J. Admiraal een vergadering gehouden om te komen tot de oprichting van een crisiscomité. De vergadering werd geopend door deu heer J. Admiraal. De heer Smits zeide, dat een schrijven aan B. en W. was verzonden, doch hierop kwam geen antwoord en spr. bracht een bezoek aan den burgemeester, die verklaarde, dat Z.Ed. Achtb. niets voor dit plan voelde. Ook wethouder Obdam voelde er niets voor, daar van het hoofdbestuur niets ge hoord wordt en toch is reeds 1% ton bin nengekomen. Eindelijk dezen middag kwam het ant woord van B. en W., dat luidde als volgt: Heiloo, 1 Februari 1932. Naar aanleiding van uw schrijven van 12 December j.l. heb ik de eer v te berichten dat mij hetgeen in deze gemeente wordt ge daan van verschillende categorieën van in gezetenen, die door de crisis zijn getrof fen, de noodzakelijkheid van oprichting van een crisis-comité nog niet is gebleken, te meer niet, omdat, mochten er gevallen zijn, welke voor steun van het Koninklijk Natio naal Crisis-Comité in aanmerking komen, die gevallen door mijn bemiddeling toch in behandeling kunnen worden gebracht. Ik houd mij aanbevolen voor mededeelingen van dergelijke gevallen, die uit den aard der zaak gevallen moeten zijn, welke met de crisis in verband staan, omdat voor andere gevallen van armoede andere organisaties dan het crisis-comité zijn aangewezen. Mocht uit dergelijke mededeelingen blijken dat oprichting van een comité urgent is, dan zal daartoe, zooals vanzelf spreekt, on middellijk worden overgegaan. Waar bij sa menstelling van een crisis-comité met zeer veel omstandigheden rekening moet worden gehouden, wil zulk een comité het effect sorteeren, dat daarvan wordt verwacht, meen ik het oprichten van zulk een comité anders dan van officieele zijde ernstig te moeten ontraden. De burgemeester van Heiloo, (w.g.) N. VAN FOREEST. Breedvoerig ging de heer Smits de zaak na en sprak zijn afkeuring uit over de han delwijze van B. en W., die in deze zeer zeker niet zullen meewerken. De heer J. Admiraal zeide, dat zoo wei nigen naar deze vergadering zijn gekomen en daardoor is het te verwachten, dat het doel niet bereikt zal worden. De opkomst was wel treurig, er waren slechts een tiental personen ter vergadering aanwezig. De meeste der aanwezigen waren het met de heeren Smits en Admiraal eens, dat me dewerking niet te verwachten is. De heer Brand is voor doorwerken. De heeren Smits en G. Smits waren van meening, dat in de gegeven omstandigheden niet doorgewerkt mag worden. Beide hee ren verklaarden niet verder in deze zaak te zullen medewerken. Opgemerkt werd, dat elke poging om geld te verzamelen schipbreuk moet lijden. Het schrijven van den burgemeester laat aan duidelijkheid niets te wenschen over. Gevraagd werd door een der aanwezigen, of in deze vergadering niet vastgelegd kan v/orden, dat oprichting noodig is. Meerdere aanwezigen waren echter van meening, dat deze vergadering veel te slecht bezocht is. Gezien de zeer geringe belang stelling voor deze vergadering mag hieruit wel worden geconcludeerd, dat het hier nog niet noodig is. Tenslotte werd besloten om van verdere pogingen af te zien. Hierna sloot de voorzitter onder dank de vergadering. Tuinbouwclub V.Z.O.S. Dinsdag hield bovengenoemde club een ledenvergadering in het R. K. Vereenigingsgebouw. Voorzitter, de heer R. Muijen, opende met een welkomst woord de bijeenkomst, terwijl voorlezing der notulen werd uitgesteld tot de volgende ver gadering. Dan werd het woord verleend aan den heer Nic. Passchier, welke dezen avond 'n cause rie hield over de Pachtwetten. Spreker be- P handelde in den breede het ontstaan en ver loop der oude pachtwetten en memoreerde de behandeling van de wetsontwerpen betref fende de pachtregeling in de Eerste Kamer, welke ontwerpen in het brandpunt der belangstelling staan, zoowel bij den pach ter als verpachter. Helder zette de heer Pas schier de voor- en nadeelen der oude en nieuwe pachwet uiteen. Spreker behandel de naar aanleiding en in verband met de pachtwetten het eigendomsrecht, remissie- recht enz. en hetgeen hieraan vast zit. Dat de causerie met groote belangstelling werd gevolgd, bleek uit de vele vragen, welke ten aanzien van het gesprokene wer den gesteld; welke allen duidelijk en uit voerig werden beantwoord. Tijdens eene korte pauze werd door de benoemde jury een inzending blauwe druifjes van den heer A. Janse gekeurd en 4 punten toegekend. Na rondvraag volgde sluiting. Gemeenteraad De raad dezer gemeente hield gisteren een openbare vergadering. Afwezig de heeren Loerakker en Goemans. Ingekomen stukken worden voor kennis geving aangenomen. Het adres van den Alg. Ned. Politiebond, houdende verzoek om uitbreiding van het politiecorps werd afgewezen. Voorstel tot wijziging van de tarieven van' het waterleidingbedrijf, dat slechts een ad ministratieve beteekenis heeft, wordt met algem. st. aangenomen. Bij behandeling van het voorstel tot ver leening van een pensioen ten laste van het gasbedrijf aan den terrein werker A. J. Straathof werd opgemerkt, dat het hier geen recht betreft, doch een gunst. Er komen 2 voorstellen: een om 10 pensioen per week te geven ongelimiteerd, dus zonder termijn, hetgeen werd aangenomen met alg. stem men; daarna een voorstel Van de Loo e. a., om het pensioen te verleenen van jaar tot jaar, hetgeen werd aangenomen met 76 stemmen. De voorstellen betreffende vaststelling ge wijzigde verordening op het beheer van het gasbedrijf, het waterbedrijf en het slacht- bedrijf werden met alg. stemmen aange nomen. Over het voorstel tot het aanvragen van een voorschot aan het Rijk van pl.m. 30.000 voor het aanbrengen van noodzake lijke verbeteringen aan de woningen van „Goed Wonen", werd lang besproken. Ten slotte werd het voorstel in principe aange nomen, nadat het bedrag van 30.000 was weggevallen Vaststelling nieuw reglement voor de amb tenaren in dienst der gemeente, werd op voorstel van den heer Van Lierop aange houden tot de volgende vergadering. Het voorstel tot beschikbaarstelling van 300 voor het geven van cursussen aan werkloozen werd met alg. stemmen aange nomen. Met alg. stemmen werd besloten woning en pakhuis aan de Kerkstraat voor 500 te verhuren aan den heer Schouten. Verzoek om subsidie aan de buurtvereeni- ging „Patrimonium". Gevraagd werd 650, de meerderheid van B. en W. stelde voor 350 te geven. De voorzitter voegde er aan toe, dat deze ver mindering niet beteekent gebrek aan sympa thie. Wethouder Klaver heeft in B. en W. tegengestemd. Thans Weth. Klaver en de heeren Mathot, Meskers, earlier. Alsvoren aan de Chr. Gymnastiekver. „Jahn" werd besloten, daar B. en W. van deze vereeniging nog niet de volledige ge gevens hebben, aan te houden. Alsvoren aan de R.K. Gymnastiekvereeni- ging „Turnlust". Na eanige discussies, werd met 112 stemmen besloten deze vereeniging 125 toe te staan. Met alg. stemmen werd besloten den heer C. W. van Maris, wegens het bereiken van den 65-jarigen leeftijd eervol ontslag als Havenmeester te verleenen met ingang van 1 April onder dankbetuiging voor de in die betrekking bewezen diensten. Voorwaarden voor een bijdrage van het Rijk in de kosten vna steunverleening en werkverschaffing. Over dit hoogst belangrijke punt werd zeer breedvoerig gesproken. Hierna werd in stem ming gebracht het aanvaarden van steun, waarbij B. en W. op verzoek van den heer Kerkhoff zullen trachten 'n toeslag van het Rijk te verlangen voor de groote gezinnen van 50 c. per kind en per week, welk voor sten werd aangenomen met 103. Tegen de S. D. A. P. Voorstel tto aankoop van de huizen van Joh. Seijsener aan de Mariastraat hoek Vos- selaan. Nadat critiek was gegeven over de wijze waarop deze transactie is geschied, werd tot aankoop besloten met 121. Tegen de heer Paase. Een verzoek van de gemeente Boskoop om adhaesie inzake „Noodkreet" land- en tuin bouw, werd voor kennisgeving aangenomen. Een verzoek om maatregelen voor hoogere uitkeering voor uitgetrokken werklooze bouw vakarbeiders werd voor prae-advies in han den gesteld van B. en W. Een desbetreffend verzoek van den Hill. Bestuurdersbond werd mede in handen ge steld van B. en W. voor prae-advies. Hetzelfde geldt voor een verzoek van de Hanze en van de Hillegomsche Kappers in zake de winkelsluiting. B. en W. werden verder door den Raad gemachtigd om in bepaalde gevallen af te wijken van het besluit geen werk te ver schaffen aan hen, die over het tijdvak 1 Oct. 19301 Oct. 1931 een gemiddeld week loon hebben verdiend van ƒ29 per week of meer. De heer Spilker vroeg een schoollokaal voor een cursus voor arbeidersontwikkeling. B. en W. zullen dit met den leider van den cursus bespreken. GOUDEN JUBILEUM Maandag herdacht de heer J. C. Lange- veld den dag, waarop hij vóór 50 jaren in dienst trad bij de N.V. Koninklijke Ne- derïandsche Bloembollenkweekerij en Ex- porthandel, gebroeders Van Zanten, alhier. In den morgen begaf de familie Langeveld zich naar de St. Martinuskerk, waar een plechtige H. Mis van dankbaarheid werd op gedragen. Van de gebouwen der N.V. Gebroeders Van Zanten wapperde de driekleur, alwaar in de pakplaats de jubilaris zou worden gehuldigd. Om half 11 werd hij en zijn gezin door een der directeuren van hun woning gehaald en de feestelijk versierde pakplaats binnen geleid, waar de directie, mevrouw van Zan ten en haar dochters, benevens het geheele personeel, aanwezig waren. Nadat een welkomstlied was aangeheven en aile aanwezigen den jubilaris en zijne huisgenooten persoonlijk hadden gelukge- wenscht, nam de oudste directeur, de heer j. V. van Zanten het woord, die den ju bilaris schetste als een ijverig en trouw man, die de belangen der zaak steeds be hartigde. Als blijk van waardeering overhandigde hij den jubilaris een gouden horloge met Inscriptie en een dito ketting. De heer R. Veldhuyzen van Zanten (Weltevreden), de directeuren A. R. J. en F Veldhuyzen van Zanten, spraken allen waar- deerende woorden tot den jubilaris. Namens het personeel werd het woord ge- NEW YORK, 1 Februari (Reuter). Bij de Ass. Press is uit Cuba bericht ingekomen, dat de stad Santiago door aardbeving is geteisterd. Twee duizend menschen zouden zijn om gekomen. Van een vóór de stad liggend jacht kon men het instorten van vele gebouwen waarnemen, terwijl hevige schokken zijn ge voeld. voerd door den heer J. de Groot, oudste knecht, die met een hartelijke felicitatie twee leuningstoelen en 4 daarbij passende stoelen aanbood. De jubilaris dankte diep onder den indruk. Hierna werden de jubilaris en zijn gezin weder huiswaarts gebracht, terwijl tevens het personeel dien dag werd vrij gegeven. Des avonds bracht het R. K. Fanfare corps „Crescendo" den jubilaris een sere nade. H. M. de Koningin verleende den jubilaris de bronzen medaille van Oranje Nassau. LANDSTORM. Gisteravond had in de groote zaal van „De Witte Zwaan" een groote propagandaver- gadering plaats, uitgaande van den Bijzon deren Vrijwilligen Landstorm, afd. Lisse. De volgende personen voerden het woord: ds. G. Tichelaar, kap. M. Kuiper, ds. A. Ponstein, ds. Th. Ruys, res.-majoor Boots, comman dant Landstormcorps Zuid-Holland en Kar- res, secr. der Gewestelijke Commissie. De opening geschiedde door den voorz. der plaatselijke Commissie, den heer J. P. Segers. Spr. heette allen welkom. Door alle aanwezigen werd staande het Wilhelmus gezongen. Het woord werd thans gegeven aan den burgemeester van Woubrug- ge, om een installatie-rede uit te spreken, betreffende de installatie tot eere-voorzitter van den heer burgemeester van Lisse, baron van Wijnbergen. Deze kon, nog niet geheel hersteld zijnde, dezen avond niet bijwonen. Spr. zeide echter, dat zijn volle belangstelling in deze zaak was. Ik wensch de afd. Lisse veel succes met haren eere-voorz., zeide spr. Een schrijven betreffende de installatie zal aan zijn adres worden gericht. Een dank baar applaus brak los op deze rede. Vervolgens werd de film vertoond „Met de Koningin op reis in 1931", waarna het woord was aan Kap. Kuipers. Op dezen avond zijn wij vereend voor de liefde van ons land, haar welvaart, haar schoonheid, aldus spr. Wij Hollanders, heb ben ons land zelf gemaakt. Daarentegen is ons volk machtig genoeg om ons land groo- ter te maken. In ons land heerscht vrede, welke in zoovele landen thans zoek is Ons Holland kent ook sombere tijden, en gaan onze gedachten onwillekeurig terug naar de dagen der stormen, welke ons land bedreig den. Ook onze staat kan in een oogenblik bedreigd en vernield worden. Waar zijn dan de mannen die ons zullen redden? Gelukkig zijn onze mannen, mannen van de daad en van karakter, waarop de Regeering kan ver trouwen. Dat zijn onze Landstormers. Be waar de orde, dan zal de orde u bewaren. Moge het zoo zijn met ons mooie Neder land." Vervolgens sprak Dr. Ruys een enkel woord. „De arsenalen worden meer en meer in het buitenland gebruikt. Er is een bedreiging van den oorlog en groot gevaar. De heer- schende economische crisis is een sterk voor teeken daarvan. De Bond van Vrijwillige Landstormers beoogt rust. Als gij den vrede wilt, rust ge den oorlog toe. Wapen u tegen hen, die de vaderlandsche rust bedreigen Gaarne zou ik allen die nog niet aangeslo ten zijn, willen aansporen het te doen. om dezen Bond in stand te houden. Hoe grooter aantal leden, des te minder bedreiging on zer vaderlandsche rust. Ds. Tichelaar sprak een woord van symphatie jegens de vereeni ging. „Wat ons dezen avond samenbrengt is vredeswerk. Het gaat om de beveiliging van onze gezinnen en goederen. Men ziet het in Rusland, daar gaat het om den dienst van God. Daarom wek ik u op dezen Bond met kracht te steunen. Hopen wij, dat het resultaat hiervan een goede oogst mag zijn. Vervolgens werd vertoond de film „Naar de Nationale Schietwedstrijden te Waals dorp". Bericht van den plaatselijken Burge meester was binnengekomen, waarin Z.Edel- achtbare te kennen gaf het eerevoorzitter schap gaarne te aanvaarden. (Applaus). Hierna werd een kwartier gepauzeerd. Na de pauze was het woord aan Res.-Ma- joor Boots, die een opwekkend woord sprak voor de vereeniging. „Denkt er allen aan dat B.V.L. een deel is van het schoone Ne- derlandsche leger. B.V.L .zijn de menschen die zich vrijwillig aangegeven hebben het gezag in tijden van oorlog te beschermen. Gij die al leden van den B.V.L. zijt, maakt pro paganda bij uw vrienden". Een dankbaar applaus volgde op deze pro pagandistische rede. Vervolgens werd het woord gevoerd door den heer Karres. Spr. bracht duidelijk naar voren, wat het doel is van B.V.L. Vevolgens werd de film, genaamd „Jubi- Jeumfilm", vertoond. Aan het einde dankte de voorzitter de rij van sprekers, welke in de harten der Lissenaren nieuw vuur hadden doen ontbranden. Voorts dankte hij allen, die hadden medegewerkt tot het welslagen van dezen avond. BLOEMBOLLENCULTUUR. In hotel „de Zon" had een druk bezochte vergadering plaats van de afdeeling War mond der Algemeene Vereeniging voor B loembollencultuur. De voorzitter der vereeniging, de heer C. Zwetsloot, opende de bijeenkomst met een woord van hartelijk welkom tot de aanwe zigen. Onder den druk der tijden, aldus spreker, komen wij op deze eerste vergade ring in 1932 bijeen. Spreker spoorde de leden aan, den moed niet te laten zakken, ook al zouden nog donkerder dagen aanbre ken dan thans. Gedurende het afgeloopen jaar, aldus spr., hebben een 5-tal leden voor onze vereeniging bedankt, waarbij ik de hoop uitspreek, dat zij die thans met ons het nieuwe jaar ingaan, onze vereeniging trouw zullen blijven. Vervolgens werden door den Secretaris de notulen gelezen en onder dankzegging vastgesteld. BH punt 2 der agenda, houdende vast stelling der contributie, werd na eenige be spreking besloten de contributie ongewij zigd te laten. Hierna was het woord aan den penning meester, tot het uitbrengen van het fi- natuurlijk droog me» 25. «5 en 65 ct Hoogste barometerstand 779.6 te Blacksod. Laagste barometerstand 749.8 te Andanes. Verwachting: Zwakke tot matigen, wellicht tijdelijk toenemende, Noordelijke tot Noord- Westelijken wind, meest zwaar bewolkt of betrokken. Waarschijnlijk enkele regenbuien, weinig verandering in temperatuur. nancieel verslag. Het vorige jaar was een batig slot aanwezig van 66.50. Door het geven van een filmavond was dit slot gere duceerd tot 57.67. De inkomsten hadden bedragen 142.74 en de uitgaven 85.67. De heeren J. v. d. Voet, G. Onderwater en J. Duynhoven werden belast met het nazien der rekening en bescheiden. Nadat deze commissie bedoelde stukken in vol komen orde had bevonden, werd den pen ningmeester dank gebracht voor zijn keurig beheer. Bij de rondvraag ontspon zich een zeer uitvoerige discussie over een ingekomen schrijven met betrekking tot de wettelijk geregelde teelt-Inkrimping. Het bleek, dat omtrent deze aangelegenheid de meeningen sterk uiteen liepen, en men was algemeen van oordeel, dat, waar er nog geen goed omlijnd voorstel te dezer zake was ver schenen, discussies hierover niet vrucht dragend zouden zijn. Algemeen was men het er mee eens dat er te veel is en dat er opgeruimd dient te worden, maar hoe? Sommige leden waren van meening, dat deze kwestie zichzelf wel zou oplossen. Aan het einde der discussies bleek, dat in prin cipe allen konden medegaan met een wet telijk geregelde inkrimping. Dit mandaat werd ook medegegeven aan den voorzitter voor de te houden vergadering van de voorzitters der afdeelingen. Nadat nog eenige zaken van huishoude- lijken aard waren afgehandeld!, weri de bijeenkomst onder dankzegging door den voorzitter gesloten en overgegaan tot de traditioneele verloting. POSTSPAARBANK. Blijkens mededeeling van den heer Di recteur van het Postkantoor alhier, werd gedurende de afgeloopen maand in de Rijkspostspaarbank ingelegd een bedrag van ƒ6574.10, terwijl werd terugbetaald een bedrag van ƒ3323.11. Het laatste door het kantoor uitgegeven boekje draagt het num mer 3813- Jubileum. 1 Februari was de heer D. de Wildt alhier 40 jaar als agent van de le- vensverz. M. „Haarlem" in functie. Het was voor den jubilaris een blijde dag. In den voormiddag reeds werd hij verrast met bloemen en des namiddags werd hij door den hoofdinspecteur van de Levensverz. Mij. „Haarlem" den heer J. M. W. Seven- huysen namens de directie geluk gewenscht met zijn jubileum. Onder hartelijke woorden van waardeering voor zijn trouw en ijver, in die veertig jaren betoond, werd hem de gebruikelijke enve loppe overhandigd. Met bewogen erkentelijkheid betuigde de heer de Wildt zijn recht gemeenden dank. Aanrijding, rr- Op de Zandvoortschelaan is de vrachtrijder Keur uit de Ostadestraat aan gereden door een auto: Bij de botsing ver loor de bestuurder de macht over het stuur, waardoor de vrachtauto tegen een boom opreed en aan de chasis ernstig beschadigd werd. De aanrijder, die verder reed, is be kend. IJMUIDEN, 3 Febr. (Rijksvischafslag) Tarbot per kg 1.150.80, Griet per 50 kg 5018, Tong per kg 1.700.85, Groote schol per 50 kg 2013.50, Middel schol 2212, Zet schol 26.50—16, Kleine schol 23—7.50, Bot 8—3.50, Schar 19.50—5, Rog per 20 stuks 36 —18.50, Groote schelvisch per 50 kg 52, Mid del schelvisch 43, KI. midd. schelvisch 32— 31, Kleine schelvisch 28—17, Kabeljauw per 125 kg 40—22.50, Gullen per 50 kg 16—5.50, Leng per stuk 1.80—1.25, Heilbot per kg 1.15, Wijting per 50 kg 51.45, Koolvisch per stuk 0.85—0.10, Makreel per 50 kg 27—11.50, Versche haring per kist 5.50—4.60. van de heden aan den Rijksvischafslag aan gekomen stoomtrawlers: R.O, 15 Antje 1500, Nelly 2300, Petten 3700, Amstelstroom 1200, Avilla 1300, Proef 2 1400, Timmers 1600, Olympia 1900, Alcmaria 1200, Gerard 2400, Reiger 1800, Maria Elisabeth 1800 Zeehond 1100. Beugers: VI. 197 ƒ1130, Loggers Sch. 247 660, Sch. 49 660.—, IJm. 283 440—, K. W 41 690.—, K W. 33 500.—, K. W. 110 580.—, K.W. 42 600.—, K. W. 31 620.—, K.W. 151 710.—. AMSTERDAM, 3 Febr. Veemarkt. Ter markt waren heden aangevoerd: 332 Vette Kalveren: le kwaliteit f 0.64—0.72; 2e kwal. f 0.580.62; 3e kwal. f 0.480.56 per Kg. levend gewicht; 56 Nuchtere kalveren f 6 —11 per stuk; 750 Varkens: Vleeschvarkens wegende van 90—110 Kg. f 0.35—0.36; zware varkens f 0.34—0.35: Vette varkens f 0.32— 0.34 per Kg. slachtgewicht, een enkele hoo- ger, AMSTERDAM. Amsterdamsche aardap pelprijzen. Aanvoer 1 lading 140 Hl. De prijzen waren onveranderd. BROEK OP LANGENDIJK, 3 Februari. Aangevoerd werden: 3000 Kg. Wortelen 2.80 tot 3.80; idem kleine 1.70; 33000 Kg. Roode kool 0.60—1.20; idem doorschot 0.60—1; 43000 Kg Gele kool 0.60—0.90; 53000 Kg. Deensche witte kool 0.60—1.20; 34000 Kg. Uien: Uien 88.60; idem grove 7.507.70; drielingen 8.60—9; 3800 Kg. Bieten 1.70—2.80. WARMENHUIZEN, 3 Febr. Uien ƒ8.30— 8.60, groote 7.30—7.60, drielingen 8.60, stek- uien 2.50—3.10, roode kool 0.7O—0.90, 2e s. 0.600.70, witte kool 0.60. BODEGRAVEN, 2 Febr. Kaasmarkt. Aanvoer 145 partijen, waaronder 144 Rijks- merk, 5296 stuks, wegende plm- 47644 Kg. Prijs; Goudsche kaas met Rijksmerk le srt. f 28—33, 2e soort f 25—27. Handel matig. LEIDEN, 2 Febr. Vette Varkensmarkt. Aangevoerd 416 zware en 27 lichte, totaal 443. Prijs 0.30—0.29 per Kg. levend gewicht voor zware en 0.260.24 voor lichte. Handel tamelijk. (Niet Officieel) Trekking van Woensdag 3 Februari 1932 óe KLASSE, 11e LUST. HOÖGE PRIJZEN: 13414 50.000. 14628 15379 18192 1000.— 11928 13566 ƒ400.— 907 6599 15977 18011 19626 ƒ200.— 1781 2773 3234 3503 5179 6105 8005 10390 10745 13572 100.— PRIJZEN VAN 70.—. 104 189 245 363 587 790 883 965 994 1042 1176 1187 1196 1201 1254 1328 1427 1688 1701 1823 2026 2190 2271 2314 2354 2396 2416 2540 2611 2630 2689 2771 2795 2817 2841 2942 2975 2996 3046 3066 3213 3405 3613 3699 3749 3816 3939 4042 4055 4194 4747 4772 4774 4793 4858 4876 4938 5134 5214 5457 5566 5572 6019 6091 6239 6279 6310 6410 6431 6558 6718 6796 6940 6975 6979 7009 7198 7206 7233 7235 7278 7297 7327 7413 7556 7581 759S 7600 7731 7755 7782 7791 7894 7978 8235 8387 8417 8710 8753 8762 8878 8891 8923 8979 9032 9172 9216 9390 9539 9674 9852 9872 10061 10305 10400 10469 10501 10521 10693 11172 11223 11262 11274 11354 11429 11509 11655 11747 11763 11922 12042 12096 12116 12144 12219 12292 12298 12327 12340 12346 12426 12470 12555 12742 12781 12798 12806 12821 13103 13139 13323 13359 13482 13528 13599 13697 13788 13916 13930 13993 14048 14148 14352 14450 14525 14681 14823 14991 15016 15066 15071 15351 15481 15486 15487 15508 15578 15586 15611 15630 15640 15697 15881 15996 16011 16095 16273 16525 16574 16607 16647 16694 16754 16764 16770 16779 16794 17049 17092 17156 17228 17371 17452 17754 17880 17975 17999 18061 18254 18318 18452 18483 18559 18573 18630 18721 1S735 18863 18932 19141 19346 19514 19638 19659 19679 19719 19796 20001 20031 20055 20123 20127 10150 20165 20218 20272 20384 20414 20457 20494 20585 20670 20680 20752 20809 NIETEN. 18 24 77 102 103 133 134 166 180 247 256 304 403 455 488 510 542 605 625 643 672 690 696 703 749 755 788 802 815 525 888 896 964 977 1005 1092 1121 1136 1148 1168 1182 1205 1208 1222 1229 1277 1302 1326 1343 1371 1379 1422 1423 1486 1528 1608 1654 1669 1684 1731 1753 1756 1759 1793 1804 1811 1863 1877 1886 1893 1962 1992 2000 2025 2052 2068 2088 2103 2125 2131 2143 2149 2198 2221 2248 2287 2288 2303 2443 2463 2509 2538 2552 2556 2580 2582 2608 2650 2711 2782 2911 2956 2978 2980 3015 3017 3021 3236 3243 3255 3277 3304 3318 3343 3369 3407 3492 3493 3576 3586 3588 3680 3704 3733 3756 3788 3812 3851 3870 3924 3956 3971 3977 3991 3994 3999 4061 4096 4180 4236 4250 4256 4275 4312 4337 4402 4403 4405 4428 4478 4518 4608 4629 4680 4690 4699 4719 4751 4784 4795 4831 4849 4873 4y36 4962 4989 5002 5007 5030 5046 5124 5180 5226 5312 5328 5337 5343 5356 5388 5477 5479 5500 5515 5567 5717 5733 5763 5805 5839 5918 5930 5945 5955 5968 5985 6031 6056 6061 6075 6089 6110 6140 6213 6227 6229 6248 6358 6374 6380 6389 6412 6438 6450 6497 6517 6536 6560 6580 65S2 6587 6605 6716 6719 6756 6804 6846 6849 6867 6884 6933 6944 6984 6994 7028 7091 7095 7098 7145 7168 7169 7183 7250 7284 7331 7334 7338 7401 7475 7499 7525 7536 7553 7561 7568 7733 7744 7828 7845 7846 7857 7865 7934 7999 8016 8072 8084 8113 8119 8174 8177 8180 8194 8252 8267 8306 8319 8366 8430 8468 8488 8505 8534 8541 8559 8581 8618 8655 8791 8829 8840 8864 8866 8873 8921 8922 8949 8952 8994 9041 9066 9102 9195 9197 9228 9239 9247 9259 9388 9437 9534 9555 9617 9623 9662 9697 9707 9711 9723 9728 9731 9770 9772 9789 9800 9883 9932 9944 9951 10030 10040 10042 10047 10067 10100 10123 10140 10151 10193 10216 10235 10280 10297 10319 10384 10394 10411 10474 10481 10531 10563 10638 10643 10774 10848 10871 10873 10892 10898 10920 1C968 10970 11003 11025 11042 11103 11138 11164 11191 11231 11237 11249 11252 11289 11292 11334 11366 11367 11377 11380 11428 11469 11496 11499 11536 11603 11622 11675 mil 11715 11738 11753 11757 11778 11861 11876 11910 11939 11957 11985 12017 12057 12074 12094 12134 12156 12178 12193 12207 12231 12379 12382 12530 12557 12570 12575 12582 12592 12657 12660 12672 12691 12706 12730 12746 12757 12796 12840 12846 12859 12862 12941 13020 13025 13038 13122 13138 13150 13167 13181 13188 13189 13194 13202 13205 13289 13292 13302 13324 13379 13384 13432 13442 13448 13617 13682 '3699 13709 13753 13845 13849 13903 13935 13967 13975 139S8 14005 14024 14030 14082 14088 14093 14104 14145 14217 14232 14286 14302 14309 14366 14414 14423 14434 14448 14474 14538 14546 14571 14579 14635 14702 14733 14735 14746 14817 14S53 14857 14858 14866 14895 14896 14900 14957 14965 14979 14993 14997 15006 15039 15070 15097 15149 15189 15206 15212 15265 15274 15308 15320 15356 15406 15431 15472 15479 15563 15564 15609 15632 15638 15667 15724 15906 15933 15961 15990 16004 16020 16024 16025 16049 16053 16060 16103 16110 16127 16138 16144 16153 16160 16280 16305 16321 16322 16349 16387 16420 16433 16538 16575 16592 16621 16668 16675 16702 16734 16738 16842 16860 16912 16944 17068 17069 17089 17095 17138 17193 17195 17305 17312 17323 17327 17380 17409 17504 17516 17538 17558 17603 17614 17631 17704 17752 17774 17779 17802 17812 17825 17850 17863 17869 17904 17961 17998 18005 18013 18058 18070 18117 18128 18156 18197 18206 18240 18250 18301 I83C4 18331 18366 183S2 18403 18424 18428 18489 18510 18526 18550 18551 18569 18575 18631 18643 18661 18686 18698 18709 18725 18745 18762 18771 18793 18805 18813 18849 18896 18922 189» 18768 18993 19015 19108 19152 19153 19245 19297 19365 19379 19410 19418 19485 19498 19545 19602 19642 19667 19701 19747 19776 19814 19818 19821 19822 19827 19851 19874 19881 19925 19953 19994 20OI2 20068 20105 20199 20209 20224 20229 20308 20312 20383 20403 20408 20421 20448 20488 20553 2058O 20589 20644 20706 20718 20755 20888 20892 20905 20909 20911 20925 20944 20993 Verbeteringen van 5e klasse 10e Lijst: 18194 70.- antbreekt; 3525 m.z. 3535; 6525 m.z. 6535; 20664 m.z. 12664; 12725 m.z. 12726. HOORN, 3 Februari. Veemarkt. Vette Varkens 0.290.31. Handel goed. TEXEL, 1 Febr. 1932. Aanvoer 1 Paard, 1 Koe: 3 Kalveren f 2040; 4 Nuchtere Kalveren f 7—15; 3 Rammen f 20—25; 7 Biggen f 712; 1 korf oude Kippen. TEVEL, 1 Febr. Eierenveiling. Aanvoer 79027 eieren. 58-62 Kg. f 3.60—4.10; 62-66 f4 —4.60; 70 Kg. f 5; Kleine eieren f 3—3.60; Eendeieren f 3.20 per 100 stuks; Piepkuikens f 0.65 per Kg. (vorige week). 'S-HERTOGENBOSCH, 2 Febr. 1932. N.V. Maatschappij tot Exploitatie van Bo- termijnen voor Coöp. Roomboterfabrieken te 's-Hertogenbosch. Heden werden aangevoerd: 14000 Kilo. Hoogste prijs f 1.28; Laagste prijs f 1.20; Middel prijs f 1.24. NOORD—SCHARWOUDE, 3 Februari 675 K. G. Wortelen f 2.70; Kleine wortelen f 1.20; 100.200 K. G. Roode kool 0.60—1.70; idem doorschot 0.601.10; 23000 K.G. Gele kool 0.60—1.30; Idem doorschot 0.60; 87.200 K.G. Deensche Witte kool 0.60-1.00; Idem doorschot 0.600.80; 26400 KG uien: Uien 8.308.60; Grove 7.60—7.80; Drielingen 8.50 9.00. 325 K.G. bieten f 1.90. PURMEREND, 2 Fbr. Eierveiling. Aange voerd; 33.130 stuks eendeneieren. Prijs ƒ3.60 tot ƒ3.80 per 100. 105.794 kipeieren. 70/80 Kg. ƒ5— .5.90, 65/66 Kg. 4.10—4.90, 63/64 4.—4.40, 60/62 3.50—4.20, 58/59 3.4C-— 4.—, 56/57 3.30—3.70, 53/55 3.20—3.60, 50-52 3.—3.30, 45-49 2.80—3.—. PURMEREND, 2 Febr. Aangevoerd wer den 3371 eendeieren f 3.70 per 100 stuks; 17066 kipeieren A f3.404.30; 370 kipeieren B f 3.20—3.40 per 100 stuks. Totaal aange voerd 2080 eieren.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 2