GEMENGD NIEUWS BRANDKAST GELEEGD In het Staatsspoorstation te 's-Gravenhage NEDERLAND-BELGIË Het Belgisch elftal NIEUWE PECH TE LAKE PLACID Oostenrijksche bobslee verongelukt Het Nederlandsch elftal DE ROOFOVERVAL TE STADS KANAAL TRACTOR TEGEN EEN BOOM AAN DE GEVOLGEN OVERLEDEN WERKWILLIGEN NAAR HUIS GEBRACHT HET VERGIFTIGINGSGEVAL TE RAALTE LAGE WATERSTAND DER WAAL VERMOEDELIJKE DADER BEKEND DE SPOORWEGAANSLAGEN Een grap GOEDKOOPE VARKENS DE MOORD OP AMELAND DE AANRANDING TE VELDHOVEN KUNST EN KENNIS ELWY KALEP IN ONS LAND NEDERLANDSCHE SMALFILMLIGA LANDBOUW EN VISSCHERIJ SAMENWERKENDE LAND BOUWORGANISATIES STEUN AAN NOODLIJDENDE BOEREN EN TUINDERS LUCHTVAART DE INDISCHE POSTVLUCHTEN SOCIAAL LEVEN ONTSLAG WEGENS SLAPTE ONDERWIJS RIJKSSTUDIEBEURZEN SPORTEN WEDSTRIJDEN VOORL. NEDERLANDSCH ELFTAL—READING 1—3 STOOMVAARTLIJNEN Hoe de daders te werk gingen Omtrent den postoverval te Stadskanaal verneemt de „Telegraaf" nog, dat de be diende, de Jjieer Hollander, die het bankbil jet te wisselen kreeg, daartegen geen be zwaar heeft gemaakt, na zich er van over tuigd te hebben, dat het biljet echt was, omdat wel vaker groote bedragen op het postkantoor aldaar worden gewisseld door aardappel-expediteurs en bovendien de bank reeds gesloten was. Toen hij echter ongeveer negenhonderd gulden had voor geteld, haalde de man, die het biljet wilde wisselen, plotseling een revolver te voor schijn en met het woord „achteruit" dwong hij den beambte zich terug te trekken. Tegelijkertijd loste hij een schot, dat zoo als na onderzoek is gebleken, doodelijk had kunnen zijn. De kogel ging echter rakelings langs den heer Hollander, drong door een met blinden gesloten ruit en raakte daarna een achter het huis staanden boom, die terzijde een schamp vertoont. Het schot moet waarschijnlijk gelost zijn met een revolver overeenkomstig het politiemodel. ïntusschen had de heer Hollander, be vreesd, dat er nog een tweede schot gelost zou worden, zich verscholen, van welk oogenblik de dief gebruik had gemaakt met het bankbiljet van duizend gulden de vlucht te nemen, terwijl ook zijn handlan ger, die inmiddels binnen was gekomen, het hazenpad koos. Zij kregen echter niet de gelegenheid om nog meer mee te nemen, daar een andere aanwezige beambte, de heer Nieland, toen hij het gebeurde waar nam, onmiddellijk de kluis had gesloten. De vlucht ging echter zoo snel, dat de man, die het geld in de hand had, het bankbiljet van duizend gulden in de vesti bule liet vallen, zoodat het Rijk door dezen overval geen schade heeft geleden. Op het moment, dat de overval gebeurde, was voor het loket een meisje aanwezig, mejuffrouw Kruit, boekhoudster, in dienst der firma Knigge Co., meubelfabrikanten te Stads kanaal, dat een postpakket moest bezorgen. Zij heeft, daar zij voor het loket moest wachten, de gelegenheid gehad de beide personen op te nemen, van wie zij één bij het binnengaan reeds in het gangetje in de duisternis had gezien. Signalement Zij heeft van de beide personen een vrij nauwkeurig signalement opgegeven en o.a. medegedeeld, dat de beide mannen onge veer 35 jaar moeten zijn. Zij waren als heer gekleed. Eén droeg een jekker, de ander een jas. Beiden hadden zij een hoed op en droegen zwarte gymnastiekschoenen. Voorts heeft zij nog enkele typische bijzonderheden opgegeven, welke echter in verband met het onderzoek niet worden gepubliceerd. Dadelijk, toen de overval was geschied, is de marechaussee, die op korten afstand van het postkantoor gevestigd is, in kennis ge steld en reeds binnen vijf minuten was zij op onderzoek getogen. Ofschoon 's avonds alle treinen werden gecontroleerd, heeft men van de menschen geen spoor kunnen vinden. Men vermoedt, dat het vreemde lingen zijn, want noch de heer Hollander, noch mejuffrouw Kruit, die beiden in Stads kanaal geboren en getogen zijn, kende dë beide mannen. Dat de personen met den plaatselijken toestand niet bekend waren, moge wel hier uit blijken, dat de overval op een oogenblik is geschied, dat er veel personeel aanwezig was $n alle bestellers klaar stonden om uit te trekken. Het onderzoek heeft aan het licht gebracht, dat er nog een tweede spoor van een schot aanwezig was, doch niemand der personen, die zich tijdens den overval in het gebouw bevonden, heeft een tweede schot gehoord, zoodat aangenomen moet worden, dat dit gat reeds langer daar ter plaatse moet zijn geweest. Chauffeur zwaar gewond Op den Eindhovenscheweg, onder de gemeente Geldorp, reed Woensdagmiddag om ongeveer 12 uur. een tractor met een volgwagen, waarin de requisieten voor de Fritz Hirsch-operette geborgen waren, te gen een boom. De tractor werd vernield, doch de volgwagen bleef ongedeerd. De chauffeur van den wagen, Schippers ge- lieeten, uit 's-Gravenhage afkomstig, liep zware wonden op, vooral aan een der armen, welke op verschillende plaatsen ge broken bleek te zijn. Hij moest naar het ziekenhuis te Eindhoven worden over gebracht. Vrouw M., een 72-jarige vrouw, die dezer dagen op den weg BellingwoldeAutendorf onder een auto geraakte, is thans overleden. Politie moest ingrijpen Bij de firma Heydenrijk, lijstenfabrikant in de Gilles van Ledenberghstraat te Am sterdam, is het personeel sinds een dag of tien in staking. De arbeiders, die aan het werk zijn gebleven, worden iederen dag per auto naar huis gebracht. Een van deze menschen woont in de Stuyvesantstraat. Toen de auto daar Woensdagmiddag aan kwam, stond e_ veel publiek voor zijn wo ning en werd er met steenen gegooid. De auto is toen onmiddellijk naar het politie bureau Overtoom gereden en met enkele agenten naar het huis teruggegaan. Er moest een charge worden uitgevoerd om de menschen uit elkaar te drijven. Voor het huis is een post ter bewaking achtergeble ven. Kolendampvergiftiging de vermoedelijke oorzaak Omtrent het vergiftigingsgeval te Raaltc kunnen wij niededeelen, dat de vermoede- hike oorzaak kolendampvergiftiging is. Het c. r.'erzoek heeft uitgewezen, dat misdadig opzet uitgesloten moet worden geacht. De kachel, die in een der vertrekken stond, was afgesloten. De kolendamp heeft zich daarop verspreid in het andere ver trek, dat communicatie heeft met de ka mer, waar de kachel stond. De rivier biedt een zomergezicht Men bericht ons uit de Bommelerwaard: Terwijl we begin Februari schrijven en we dus in het seizoen zijn, waarin de rivier de Waal doorgaans een zeer breed watervlak vertoont, levert zij thans een zomergezicht op. De uiterwaarden, die andere jaren des winters veelal geheel onder water staan, zijn nu kurkdroog. Zij vormen, als was het Mei of Juni, één groen tapijt. De weggetjes, die naar de verschillende waardperceelen leiden, zijn volkomen toegankelijk. Bij een zacht weertje, zooals we de laatste dagen hebben gehad, ontbreekt slechts het vee in de waar den om het zomerbeeld volledig te doen zijn. Het komt meermalen voor, dat diep in het voorjaar, ja zelfs in den zomer, in en om de Waal het waterpeil hooger is dan thans. „Deze winter laat ons zóó weinig water zien als slechts zelden pleegt voor te komen", al dus deelde een oude Bommelerwaardenaar mede. In het Staatsspoorstation te 's-Graven hage is in den nacht van Zondag op Maan dag door een insluiper, die met de situatie op de hoogte moet zijn geweest, de inhoud van de brandkast in het plaatskaarten bureau gestolen. Het ontvreemde bedrag is f 2135.22, zoodat de inbreker een goeden slag heeft geslagen. Tevens wordt een geldkistje vermist, waarin een deel van het genoemde bedrag was geborgen. De stationschef heeft Maandagochtend dadelijk aangifte van dezen diefstal gedaan, doch in het belang van het onderzoek werd de publicatie tot heden achterwege gelaten. Het vermoeden bestaat, dat een spoorweg arbeider, die thans voortvluchtig is, het mis- d'rijf heeft gepleegd. De politie is inmiddels op zoek naar den voortvluchtigen spoorwegarbeider. De vermoedelijke dader Nader vernemen wij dat de sedertdien ver dwenen arbeider is de ongeveer 37-jarige Ch. H. A. H. De man stond niet in vasten dienst der Spoorwegen, doch had tegen een vaste vergoeding het schoonmaken van de bureaux van het station gedurende de nachtelijke uren op zich genomen, welke arbeid vroeger door een glazenwasscherij-ondememing werd verzorgd. Vermoed wordt dat H. op de een of an dere wijze in het bezit van den sleutel van de brandkast was gekomen, waarna het ple gen van den diefstal een voor hem eenvou dige handeling zou zijn geweest. De brand kast was Maandagochtend weder op de ge wone wijze gesloten, doch de geldelijke in houd was zoek. Sporen van braak zijn niet gevonden. Ook een rijwiel meegenomen De van den diefstal verdachte arbeider, wiens opsporing thans door den commis saris van politie, afdeeling B, bij buiten gewoon Algem. Politieblad zal worden ver zocht, is geb. te 's-Gravenhage 4 Jan. 1895, los werkman en wonende Hooftskade 173 te 's-Gravenhage. Signalement: 1.71 lang, blond haar, glad gezicht. De man was in werkkleeding, doch het laat zich aanzien, dat hij deze inmiddels wel voor een ander pakje zal hebben verwisseld. Behalve het geld wordt hij tevens ver dacht een rijwiel, dat hem niet toebe hoorde, te hebben meegenomen. Woensdagmiddag hebben eenige personen onder de gemeente Ede bij een der onbe waakte overwegen de volgende mededeeling, welke in het zand stond geschreven, ont dekt: „De Mitropa zal morger. tusschen Ede en Arnhem ontsporen. Matuschka II". De autoriteiten stellen een onderzoek in. Men neemt aan, dat men hier met een grap te doen heeft. In Oostelijk-Groningen daalde de prijs der vette varkens Woensdag tot 9 cent per pond. Behandeling voor de Rechtbank De rechtbank te Leeuwarden zal de zaak tegen ds. A., uit Anna ter Muiden, thans gedetineerd in het Huis van Bewaring, te Leeuwarden, verdacht van moord subs, doodslag op zijn vrouw J. S., die op Ame land in zee verdronk, vermoedelijk 29 Fe bruari a. s. in een buitengewone zitting behandelen. Nadere bijzonderheden In verband met de aanranding van een veekoopman, onder de gemeente Veldhoven, vernemen wn nader, dat het slachtoffer is de 55-jarige veehandelaar Moors uit Veld hoven. Hij was op weg naar iemand, die hem per vrachtauto naar de veemarkt te 's-Her- togenbosch wilde brengen. Op honderd meter afstand van zijn huis, werd hij met een ijzeren voorwerp van anderhaiven meter lengte tegen het voorhoofd geslagen, waarna hij bewusteloos ineen zakte. De aanranding heeft niet om 10 uur, doch reeds om zes uur plaats gehad. De man werd gevonden door een vrouw, die naar de Vroegmis ging. De man kon zich van het geval bijna niets meer herinneren. Het is waarschijnlijk, dat hij een der oogen zal moeten missen. Met groote plannen Sinds eenige dagen vertoeft in ons land Mej. Elwy Kalep, een bekende Estlandsche aviatriee. Zij is voornemens hier te lande 'n speciaal vliegtuig te laten bouwen en daar mee een non-stop recordvlucht te maken. Deze vlucht zal in den a.s. zomer plaats hebben. Dinsdagavond had te Eindhoven in hotel Royal, in aanwezigheid van den heer Leo R. Krijn, voorzitter van de Nederlandsche Smal. filmliga, d'e oprichtingsvergadering plaats van de afdeeling Eindhoven van deze Liga. Op het werkprogram staat o.a. het ver vaardigen van een film „Brabant in beeld", waaraan alle leden van deze afdeeling zul len medewerken. Vergadering dagelijksche besturen De vergadering van de Dagelijksche Be sturen van den Christelijken Boeren- en Tuinders bond in Nederland, het Koninklijk Nederlandsch Landbouw-Comité en den Ka tholieken Nederlandschen Boeren- en Tuin- dersbond', heeft o.m. de volgende besluiten genomen. Contlngenteering invoer Besloten werd aan den Minister van Ar beid, Handel en Nijverheid het volgende tele gram te zenden: „De Dagelijksche Besturen der drie Centrale Landbouworganisaties in vergadering bijeen te Amsterdam verzoeken Uwe Excellentie met meesten aandrang on verwijld crisisinvoerwet toe te passen op in voer alle soorten vleesch en boter en alle andere spijsvetten." Exportcrediet-garanties In verband met een schrijven van den Mi nister van Binnenlandsche Zaken en Land bouw betreffende uitbreiding van de Rijks commissie van Advies voor Exportcrediet- garanties met één lid en iemand willende noemen, die met d'e moeilijkheden, welke de export van land- en tuinbouwproducten on dervindt, bekend is, werd besloten uit te noo- digen Dr. F. E. Posthuma te 's-Gravenhage om in deze Commissie zitting te willen ne- men. .4ii Voorts werd besloten aan den Minister als" oordeel te kennen te geven, dat uitbreiding dlezer commissie met slechts één lid-deskun dige op het gebied van den export van land en tuinbouwproducten te gering wordt ge acht, en dientengevolge op prijs zal worden gesteld, indien wordt goedgevonden een tweede lid nog te mogen aanbevelen. Keulsche Messe Ontvangen is een uitnoodiging om deel te nemen aan de Keulsche Messe. Besloten te antwoorden, dat aan deze uitnoodiging geen gevolg kan worden gegeven en dat de in Duitschland genomen maatregelen, die den uitvoer van onze landbouwproducten naar dat land belemmeren, zeker geen aanmoedi ging daartoe zijn. Fransche groenten en aardappelen Besloten werd om tot onze Regeering het verzoek te richten om, waar Ezigeland den invoer van Fransche groenten en aardappe len heeft verboden op grond van het gevaar van het overbrengen van den in Frankrijk voorkomenden colorado-kever over te gaan tot het instellen van een invoerverbod' van Fransche groenten en aardappelen in Neder land op denzelfden grond. Steun aan de veehouderij Uitvoer pootaardappc'en Besloten werd bij de Regeering aan te dringen op het onverwijld samenstellen van den algemeenen maatregel van bestuur, waarbij de pootaardappelen ond'er de Land- uitvoerwet worden gebracht. Verlaging der loopende pachten Besloten werd aan den Minister van Justi tie te verzoeken te willen bevorderen, dat voor de gevallen, waarin naleving van de pachtovereenkomst niet kan worden gevor derd in verband met de ruïneerende gevol gen voor den pachter en zijn familie, ont binding van de pachtovereenkomst door den kantonrechter kan geschieden. Rogge- en haverteelt Besloten werd aan den Minister van Ar beid, Handel en Nijverheid te verzoeken den invoer van rogge en haver te contingentee ren. Het Nationaal Crisis-Comité heeft aan de burgemeesters van alle gemeenten een aan vullende circulaire gezonden, inzake de ver strekking van zwavelzure ammoniak aan de noodlijdende boeren en tuinders. Hieruit blijkt, dat het Nationaal Crisis-Comité over wogen heeft, of tegemoet gekomen kon worden aan den wensch van velen om deze verstrekking ook ten goede te doen komen aan de kleine pachters en landarbeiders, die daarvoor niet in aanmerking komen volgens de circulaire van 30 Januari. Krachtens een daartoe strekkend besluit, genomen in de vergadering van het werk comité van 2 Februari, zullen de plaatselijke crisis-comité's (en waar deze niet bestaan de burgemeesters) in afwijking van het daaromtrent bepaalde in de circulaire van 30 Januari bij het indienen van hun bestel lingen, tevens rekening kunnen houden met behoeften van pachters en landarbeiders met een grondgebruik van 15 HA. Met nadruk wijst het Nationaal Crisis- Comité er echter op, dat deze verstrekking uitsluitend dient te geschieden in gevallen, waarin de grondgebruiker buiten staat is deze uitgave zelf te bekostigen. Ten eenen- male onjuist zoude het zijn indien b.v. leden eener coöperatie de reeds gedane bestellin gen zouden annuleeren in de verwachting dat iedereen van deze verstrekking gebruik zou kunnen maken. Dit zou later blijken een ernstige misrekening te zijn geweest, daar de beschikbare geldmiddelen van het N. C. C. daartoe ten eenenmale onvoldoende zijn. Tenslotte worden allen die met de uit voering van dezen maatregel zijn beiast, verzocht te luisteren naar de radiorede welke op Zondagavond 7 Februari van 8.158 30 (Hilversum, A.V.R.O.) vanwege het Natio naal Crisis-Comité zal worden gehouden en waarin zooveel mogelijk de inmiddels bij het comité schriftelijk ingezonden vragen zullen worden beantwoord. De „Leeuwerik" te Calcutta Bij de K. L. M. is bericht ontvangen, dat de „Leeuwerik" om 6.30 uur uit Jodphur is vertrokken en om 10.45 uur in Allahabad is geland. Om 11.30 uur vertrok het toestel vandaar en landde te 15.23 uur In Calcutta. De „Specht" te Bagdad Bij de K.L.M. is bericht binnengekomen, dat de „Specht" Woensdag om 5.56 van Djask is vertrokken en om 10.54 te Boeshir is aangekomen. Vandaar vertrok het toe. stel weer om 11.44 en arriveerde te 16.05 te Bagdad. Aan hoord is alles wel. Heden wordt de reis voortgezet. Wegens slapte in het bedrijf heeft de direc tie der N.V. Dedemsvaartsche Stoomtram weg-Mij. te Terapei per 1 Maart e.k. aan vijftien personen van het vaste personeel eer vol ontslag gegeven. De Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen brengt ter kennis vrn be langhebbenden, dat degenen, die gedurende den cursus 1932—1933 voor eene Rijksbeurs (renteloos voorschot), ter tegemoetkoming in de kosten van hunne studie, in aanmer king wenschen te komen, zieh by gezegeld adres tot zijn Departement moeten wenden vóór 1 April 1932. Leerlingen van ambachtsscholen en leer lingen van andere inrichtingen voor lager nijverheidsonderwijs moeten hun adres vóór 15 Februari 1932 indienen. De aandacht wordt er op gevestigd, dat ook degenen, die thans nog geen eindexamen hoogereburgerschool of gymnasium hebben afgelegd, doch met 1 September a.s. eene beurs wenschen voor de stuaie aan eene uni versiteit of hoogeschool, hunne requesten vóór 1 April 1932 moeten indienen. Het Belgisch elftal is als volgt samenge steld: Doel: Van den Berghe (Daring Club Brussel). Achter: Nouwens (R. C. Mechelen) en Hoydonckx (Excelsior Hasselt). Midden: Simons (Antwerp F. C.), Helle mans (F. C. Mechelen) en Declercq (Ant werp F. C.). Voor: Versyp (F. O. Brugge), Voorhoof (Liersche Sport Kring). Capelle (Standard C. L.), Van Beeck (Antwerp F. C.) en Van den Eynde (Beerschot A. C.). Reserves: Badjou (Daring C. B.), Herre- mans (Daring C. B.), Moeschal (R. C. Brussel), J. Diddens (R. C. Mechelen). Voor ongeveer 10.000 toeschouwers speelde Woensdagmiddag op het Spartaterrein te Rotterdam het voorloopig Nederlandsch elf. tal tegen Reading F C., een derde klasse En- gelsche profclub. Het voorloopig Nederlandsch elftal had om verschillende redenen zoovele wijzigingen on. dergaan, Lagendaal, Adam, van der Meu- len, Weber en van Run ontbraken op het appèl dat van een voorloopig Nederlandsch elftal geen sprake was, maar wel van een Bondselftal. De geheele verdediging bestond uit inval lers, maar het was juist deze, die een vrij goeden wedstrijd gespeeld heeft. Doelman Odijk begon wel twijfelend, maar spoedig was hij weer de man van altijd, die met bravour zijn heiligdom verdedigt. De Amsterdammer van Stokken had een kwartiertje noodig, om zich aan de omgeving aan te passen, doch daarpa heeft hy zich werkelijk dapper ge weerd. Aan dezen speler zal de Keuzecom. missie wel de noodige aandacht schenken. Lelyveld heeft eveneens een nuttige partij gespeeld, maar van het overige deel van de ploeg valt weinig goeds te vermelden. De middenlinie, met uitzondering van An- deriessen, die verdedigend en vooral aanval lend zeer goed werk deed, was zwak. Paau- we kon den snellen Engelschen linksbuiten niet houden en Kools deed het veel te voor. zichtig aan. De voorhoede was een groote faillure. Het middentrio combineerde slecht en miste voor doel verschillende kansen, maar ook Wels en van Nellen waren minder dan gewoonlyk. De Engelschen hebben laten zien, dat profs van den overkant van het Kanaal nog altyd een stuk beter zijn dan onze beste Holland- sche voetballers, ook al zijn ze dan slechts derde klassers. Het positiespel, het aangeven, het stoppen, het passeeren, alle deze onderdeelen van het spel waren uitstekend verzorgd. Een verschil met Birmingham en de Blackburn Rovers, Engelsche 1ste klasse profs, die verleden jaar in ons land waren, was er eigenlijk niet. De opstelling der beide elftallen was als volgt: Voorl Nederlandsch Elftal: Doel: Odijk (De Hollandiaan)achter: van Stokken (D-W.S.) en Lelyveld (V.U.C.). Midden: Paauwe (Feyenoord), Anderies- sen Jr (Ajax) en Kools (NA.C.). Voor: Wels (Unltas), Vente (Neptunus), Ophorst (H.B.S), Mol (K.F.C.) en van Nel len (D.H.C.). Reading F. C.: Doel: R. Mellors. Achter: Forster en Richardson. Midden: Darnell, Allan en Barley. Voor: Ritchie, Eaton, Palethrone, Baggett en Pherson. Aanvankelijk was het Nederlandsch elftal eenigszins in de meerderheid, zonder dat in doelpunten te kunnen uitdrukken. Maar spoedig kwamen de Engelschen sterk op zetten, waardoor onze verdediging het hard te verantwoorden kreeg. Een handsbal van van Stokken bezorgt Reading een strafschop, waaruit Eaton scoort 01. Kort voor de rust krijgt ook Nederland een strafschop te nemen wegens ongeoorloofd aanvalsspel. Paauwe benut de penalty I—1. Na de rust was de Engelsche voorhoede voortdurend in den aanval. Zij wisten hun meerderheid in nog twee doelpunten uit te drukken, het eerste uit een kopbal van Bag gett,, het tweede door een fraaien schop van Mac Pherson. LAKE PLACID, 3 Febr. Ofschoon de Olympische bobsleebaan in den slechtst denkbaren toestond verkeert, zyn de bob- sleeploegen wel gedwongen om verder te trainen, willen ze niet geheel onvoorbe reid aan de Olympische wedstrijden deel nemen. Thans wordt bekend, dat ook de Oosten- rijksche bobslee is verongelukt. De Oosten- rykers hadden echter meer geluk dan de Duitsche sleerijders, en kwamen er zonder letsel afi De toestand van den verongelukten Duitschen sleerijder Zahm is verergerd. Hij heeft hevige pynen en hooge koorts. Het is in Lake Placid opgevallen, dat Gilles Grafström, die tot tweemaal Olym pisch kampioen schoonrijden is geweest, twee dagen niet heeft getraind. De moge lijkheid bestaat, dat hij een ontmoeting met den Oostenrijkschen wereldkampioen Carl Sch&fer tracht te vermijden. Omtrent het ongeluk tijdens het trainen van de bobslee „Deutschland ver nemen wy nog het volgende: De leider der bobsleeploeg, Fritz Grau. uit Berlijn, wilde Dinsdagochtend een proeftocht maken. De baan was sterk be vroren, zoodat de slee onmiödeliyk een razende snelheid verkreeg. In de bocht sloog de slee uit de baan en werd over een afstand van veertig meter weggeslingeid Behalve den bestuurder, Fritz Grau, was de slee bemand met den remmer Brehme, Hopmann en den Duitsch-Amerikaan Krapke. Geen van allen gaf in het eerste oogenblik na het ongeluk eenig toeken van leven. Terwijl Fritz Grau en de Duitsch- Amerikaan Krapke er met lichte verwon dingen afkwamen, kreeg Hopmann ernstige vleeschwonden en een wonde aan een pees. welke onmiddellyk moest worden geope reerd. De operatie verliep echter gelukkig goed. Brehme bekwam een gecompliceerde schedelbreuk, doch er zou geen levens gevaar bestaan. IJMUIDEN, aangekomen 3 Febr.: RUGIA, s. W. Indië (lost in IJmuiden). NAUMBURG. s. Java. Vertrokken 3 Febr.: BELGIEN, s. Grangemouth. CHR. HUYGENS. m.s., Batavia. ST. ANNALAND, s. Newcastle. PERMIA, s. Santa Fe. ENGGANO, S. Java. AMSTERDAM, aangekomen 3 Febr.: NAUMBURG, Java, stukgoed, Javakade, Wm. H. Müller Co. BREEZAND. Westzaan, ledig, Rietlanden, Salomon's Shipp en Forw. Off. MIJ. NEDERLAND ENGGANO, 3 Febr. van Amsterdam naar Java. KON. NED. STOOMB. MIJ. AMAZONE, Middl. Zee naar Amsterdam, pass. 3 Febr. Finisterre. PROTEUS, 3 Febr. v.m. 11 uur van Aar- huus naar Hamburg. IRIS, 3 Febr. van Amsterdam te Passages. MARS, 3 Febr. van Smyrna to Konstanti- nopel. KON. HOLL. LLOYD. ZAANLAND, 3 Feb:, van Bremen naar Hamburg. DELFLAND, thuisreis, was 2 Febr. 11 u. 55 v.m. 80 mijlen Z.O. van Lands End. HALCYON LIJN. FLENSBURG, Bagnoli n. B.-Ayres, pass. 1 Febr. Gibraltar. STAD AMSTERDAM, naar Porto Ferrajo, pass. I Febr. Gibraltar. MIJ. OCEAAN. LYCAON, Java naar Amsterdam, was 2 Febr. 9 uur 10 v.m. 220 mijlen Z. van Lands End. EURYBATES, Liverpool naar Batavia, 3 Febr. van Suez. JAVA—NEW-YORK LIJN. MYRMIDON, Java naar New-York, pass. 2 Febr. Gibraltar. SEMBILAN, 1 Febr. van Singapore naar Batavia. SIMALOER, 31 Jan. van Java te Boston. KON. PAKETV. MIJ. HOUTMAN, 2 Febr. van Kaapstad naar Durban. NIEUW ZEELAND, 2 Febr. van Soerabaya naar Singapore. NIEUW HOLLAND, 2 Febr. van Brisbane naar Melbourne. HOLLAND—O.-AZIE LIJN. ABBEKERK, uitreis, 2 Febi. te Hongkong. ZUIDERKERK, thuisreis, 2 Febr. te Mar seille. ROTT. LLOYD. SIANTAR, 3 Febr. van Brake n. Rotterdam. KOTA PINANG, uitreis, 3 Icbr. te Be- lawan. JAVA—CHINA—JAPAN LIJN, TJIMANOEK, arr. 1 Febr. te Batavia. TJIPANAS, arr. 1 Febr. te Hongkong. SILVER—JAVA—PACIFIC LIJN. KOTA GEDE, 1 Febr. van Manilla naar Singapore. BATOE, 30 Jan. fan San Francisco naar Java. DIVERSE SCHEPEN. SCOPAS, 2 Febr. van Brisbane n. Towns- ville. PARKHAVEN, 31 Jan. van B.-Ayres te Rosario. MEGARA, 28 Jan. van Curagao naar Lands End v.o. MITRA, 29 Jan. van New-Orleans naar Curasao. MUREA, 30 Jan. van Sewaren naar Co- Ion v.o. FETRONELLA, arr. 30 Jan. te Singapore. ANGELINA, arr. 31 Jan. te Singapore. J. B. AUG. KESSLER, 31 Jan. van Sin gapore naar Colombo. AGATHA, 31 Jan. van Singapore naar Pladjoe. JUNO, 30 Jan. van Soesoe naar Singapore. ALDEGONDA, 27 Jan. van Pladjoe naar Soerabaya. HINNOY, La Plata naar Amsterdam, I Febr. van Las Palmas CHRISTINE, 31 Jan. van Stamboul naar Kicolajeff. APOLLONIA, naar Port Said, pass. 30 Jan. Stamboul. MA CUBA, wordt 4 Febr. te Shellhaven verwacht. MAMURA, arr. 2 Febr. te Curasao. MIRZA, arr. 3 Febr. te Curasao. PEARL SHELL, arr. 3 Febr. te Yokohama. NOORDERDIJK, R.dam naar Savona, pass. 1 Febr. Gibraltar. RUGIA, W. Indië naar Amsterdam, was 2 Febr. 4 u. 20 v.m. 50 mijlen Z.W. van Lands End. VEERHAVEN, naar Bremen, was 2 Febr. 10 uur 55 v.m. ter hoogte van Lands End. WINSUM, 29 Jan. van Havana n. R.dam. ZUID- BEYERLAND, 2 Febr. van South ampton naar Middelhama. VENERSBORG, Non-koping naar Amster dam, 1 Febr. te Londen. ZWAANTIENA, m.s., 3 Febr, van Helle- voetsluis naar Hamburg. WEST VLAANDEREN, m.s„ Antwerpen naar Londen, pass. 2 Febr. Vlissingen. GEERTRUIDA, m.s., Antwerpen n. Lon den, pass. 2 Febr. Vlissingen. CORNELIA, ms., Antwerpen naar Londen, pass. 3 Febr. Vlissingen. HÈNNIE, Gent naar Point Abbey, pass. 3 Febr. Vlissingen. KATWIJK, 3 Febr. van Arcachon naar Rotterdam. RIJN. 2 Febr. van Dordrecht te Londen. LUTGERDINA, m.s., 2 Febr. van Antwer pen te Kingston. HENDRIKA JOHANNA mjs. 2 Febr. van Rotterdam te Rotherhitte. MEEUW m.s. 2 Febr. van Antwerpen te Londen. AMAZONE, m.s., 2 Febr. vAn Gravesend naar Yarmouth. GORECHT, m.s., 2 Febr. van Gravesend n. Gravelines. BROEDERTROUW, m s., 2 Febr. van Gra vesend naar Duinkerken. OUD-BEYERLAND. m.s., 2 Febr. van Gra vesend naar Antwerpen. MEEUW, ms., 31 Jan. van Antwerpen U Rochester. GRIETJE, m.s„ 31 Jan. van Antwerpen te Shoreham. MARGINA m.s., 31 Jan. van Shoreham n. Par. DOLLART, m.s., 31 Jan. van Hull te Brid- port. WESTLAAN, ms., 30 Jan. van Gweek te Charlestown. GOOTE, 1 Febr. van R.dam te Cardiff. ZUIDLAND, 2 Febr. van Cardiff naar Hamburg. JUPITER, m.s., 2 Febr. van Cardiff te Barry. OOST-VLAANDEREN, m.s., pass 2 Febr. Barry Island. TRITO, 3 Febr. van Dublin te Belfast. GRUNO, m.s., 31 Jan. van Gent te Wis- beck. ROBERTA, m.s., 1 Febr. van Londen te Wisbeck. JACOBA, m.s., 31 Jan. van Helsii.goborg te Hamburg. ANNA, m.s., 2 Februari van Goole naar Brugge. PITERDINA, m.s., 27 Jan. van Gravelines naar Nieuwpoort. GEZINA, m.s., 31 Jan. van La Laja te Rouaan. SAMBRE, m.s., 31 Jan. van Rouaan naar Parus. DEN HAAG. arr. 31 Tan. te Gironde. MIJDRECHT, pass. 2 Febr. Gibraltar. APOLLCNIA, 2 Febr. van Constanza te Port Said. BEYERLAND. 2 Febr. van de Tyne naar Velsen. BATAVIER VIII, 2 Febr. van R.dam te Guernsey. BUIZERD, m.s.. 2 Febr. van Cuxhaven. EXPRESS m.s. 3 Febr. van Kingslynn te Rotterdam. NIEUWLAND, 3 Febr. van Grangemouth naar Rotterdam. NOORD-HOLLAND, 3 Febr. van Goole n. Hartogen, Besloten werd de aandacht van den Minis ter van Binnenlandsche Zaken en Landbouw te vestigen op een voorstel betreffende het heffen van een accyns van alle hier te lande gebruikte spijsvetten met de bedoeling een fonds te vormen, waaruit een toeslag van plm. 2 cent per K.G. industrieel verwerkte melk zou kunnen worden gegeven. Den Mi nister is verzocht dit voorstel te willen aan vaarden. Steun varkenshouderij Besloten werd aan den Minister van Bin nenlandsche Zaken en Landbouw een uitge werkt voorstel tot steun aan den bacon- export door middel van het verleenen van een uitvoerpremie, waarvan het bedrag maandelijks zou kunnen worden vastgesteld, te zenden met het verzoek tot de uitvoering daarvan medewerking te willen verleenen. Steun aan de vlascultuur Besloten werd aan den Minister van Bin nenlandsche Zaken en Landbouw te verzoe ken te willen bevorderen, dat de bewerking van het thans bij vele landbouwers nog opge slagen onbewerkte vlas zooveel mogelijk bij wijze van werkverschaffing met steun van de Overheid worde ter hand genomen. Het Nederlandsch elftal, dat op Zondag 14 Februari in het Stadion te Amsterdam tegen België zal uitkomen, is als volgt sa mengesteld: Doel: Van der Meulen (H.F.C.), aanvoer der. Achter: Van Run (P.S.V.) en Lelyveld (V.U.C.). Midden: Paauwe Sr. (Feyenoord), An- deriessen Jr. (Ajax) en Van Heel (Feyen oord). Voor: Wels (Unitas), Adam (H.V.V.), Lagendaal (Xerxes), Mol (K.F.C.) en Van Nellen (D.H.C.). Reserves: Odijk (De Hollandiaan), Die penbeek (Ajax), Van der Wildt (V.U.C.), Kools (N.A.C.) en v. d. Broek (P.S.V.) De A. D. O.-speler Weber is als achter- speler niet gekozen, omdat hy zich niet fit voelt.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 11