Amsterdamsche Beurs Als U belang stelt Laatste Nieuws Stofzuigerhuis MAERTENS DE SPAARNEBANK N.V. o HERINGA WUTHRIGH, HAARLEM Bliksembeveiliging EEN AMOKMAKER Een doode en drie gewonden DREIGENDE UITSLUITING Van 75.000 Deensche arbeiders Agenda 5 Februari HOOVER TEGEN HET OPPOTTEN „Een der ergste factoren der depressie" NA DEN OPSTAND OP ECUADOR Honderd dooden, honderden gewonden ONTPLOFFINGEN OP TANKSCHIP Minstens 6 dooden Agenda Voor het Crisis-Comité Ernstig ongeval Sarteljorisstraat 16 - Tel. 10756 Philips Radio-Toestellen Medegedeeld door: HET ALBERT-KANAAL STADSNIEUWS 4 Februari Been afgefcneld „Het Vaderland Getrouw" Van onze Rechtbank Een „Cacao- en Chocolade"-film Electrificatie tram Leiden Heemstede D. H. V. B. District Haarlem BURGERLIJKE STAND UIT DEN OMTREK HEEMSTEDE OVERVEEN Een serenade in Tuindorp SANTPOORT INGEZONDEN AMSTERDAM HAARLEM 152 148 178% 177 27% 27 201% 200 25% FREDERIKSPARK 4, met ingang DREEF 5 0 0 0 0 0 0 BUITENZORG, 3 Febr. (Aneta). De Gou verneur van Celebes en Onderhoorigheaen seint d.d 2 Februari, dat in Kampong Taka. lasi, onderafdeeling Barroe, afdeeling Pare Pare, amok gemaakt werd, waarbü een per. soon werd gedood en drie personen, waar onder een Japanner, ernstig werden gewond. De amokmaker werd eveneens gedood. Hij schijnt ln een plotselinge vlaag van waanzin te hebben gehandeld. BRUSSEL, 3 Febr. (Reuter). Bij de be spreking van de begrooting voor Openbare Werken ln de Kamer heeft minister Van Caenegem verklaard, dat de regeering nim mer van den aanleg van het Albert-kanaal zal afzien. KOPENHAGEN, 3 Febr. (V. D.) Het Deensche Werkgevers Verbond heeft Dins dag in een algemeene vergadering besloten tot uitsluiting van 75.000 arbeiders. De uit sluiting zal 12 Februari ingaan. Door dezen maatregel worden alle georganiseerde arbei ders in de ijzer-, metaal-, cement-, tegel en papierindustrie getroffen. De werkgevers beoogen een loonsverlaging van 10 tot 20 pCt. door te zetten. Verwacht wordt, dat de staatsbemidde* laar reeds heden zal ingrijpen. •r m WASHINGTON, 4 Febr. (Reuter) President Hoover heeft een waarschuwing gericht tot de Amerikanen die geld oppotten, hetgeen hij een der ernstigste factoren van de depressie noemt. Hij raamt het bedrag, dat hierdoor in 1932 aan de circulatie is onttrokken op 1250.000.000 dollar. Tot de leide: s van vereenigingen, inzonder heid van vaderlandslievenden aard, heeft hij een oproep gericht, de organisatie te bespre, ken van een campagne, opdat deze gelden weder in omloop komen. GUAYAQUIL, 4 Febr. (V. D.). Tijdens den opstand in Ecuador werden volgens me- dedeelingen van de regeering honderd per sonen gedood en eenige honderden gewond. De regeering verklaart, de orde weer geheel te hebben hersteld en den voomaamsten lei der van den opstand te hebben gedepor teerd. MARCUSHOEK (Pensylvanis) 4 Febr. (Reuter). Bij een aantal ontploffingen aan boord van het peroleum tankschip „Hidwell" van de Hinclair Oil Comany tijdens het laden, zijn minstens zes menschen om het leven gekomen. Een uit veertig koppen bestaande beman ning bevond zich aan boord. Gebouw „St. Bavof Trampersoneel, 8 uur Ledenvergadering Transportarbei ders, 8 uur Haarlem's Gemengd Koor 8 uur. Kinderkoor „Inter Nos", 8 uur Bestuur Coöperatie „Arbeid Adelt", 8 uur R.K. Bevolkir-ïibureau, 8 uur. Stadsschouwburg Marionetten-Theater „De Olijf-Tack", 8.15 uur. Jansschouwburg Centraal Tooneel, „Van 't een komt 't ander", 8.15 uur. R.K. Bureau voor Ziekenverpleging. Aan vragen bij mej. H. Simons, Bloemhof straat 1, Haarlem. Tel. 11671. R.K. Arbeidsbeurs voor Vrouwen en Meis jes. lederen dag 1012, 24, 89 uur. Zaterdag 1012 uur. Adres: Bloemhof - straat 1, Haarlem. Tel. 11671. Onze Winkelstand Albert Heijns nieuw filiaal. Het stemt ongetwijfeld prettig in een tijd als de tegenwoordige, waar het pessimisme maar al te zeer hoogtij viert, de aandacht te vestigen op eene firma, die, zonder zich door minder gunstige tijdsomstandigheden te la ten beïnvloeden, rustig en zelfverzekerd voortbouwt aan de uitbreiding van haar be drijf. Wij hebben hier het oog op de bekende firma Albert Heijn, die deze week aan den Kleverparkweg haar 4e filiaal te Haarlem opent. Zeer zeker kunnen wij de firma feliciteeren met haar nieuwe aanwinst. 't Geheel ziet er schitterend uit en is al leszins een bezoek waard. Vanzelfsprekend is er alles glas, tegels en marmer en is van iedere nieuwigheid op het gebied van moderne winkelinrichting gepro fiteerd. Bij den geheelen bouw en inrichting heeft wel voorgezeten, het ernstig streven, aan alle eischen van hygiëne en comfort te voldoen, en aardig is het te zien, hoe daarby de ruim veertigjarige ondervinding in dit speciale be drijf een woord heeft medegesproken en al dus verschillende vindingen op allerlei gebied zijn aangebracht, die wü eigenlijk uitvindin gen van de firma Albert Heijn zélf zouden moeten noemen. Tot in de kleinste bijzon derheden is er voor gewaakt, dat de zuide lijkste opslag en behandeling der consump tie-artikelen verzekerd zijn. Bij ons bezoek aan het nieuwe filiaal, ver namen wij nog iets, hetgeen wellicht onzen lezers nog niet bekend zal zijn. De firma Al- bert Heijn namelijk drijft niet alleen haar 150 filialen vrijwel door geheel Nederland, doch fabriceert de voornaamste der daar verkochte artikelen zelf, "ln hare fabrieken te Zaandam. Zij heeft daartoe een gebouwencomplex, waarin onder meer zijn ondergebracht een koek- en banket-fabriek, eene biscuitfabriek, een suikerwerkfabriek, cacao-chocoladefa- briek, een limonade- en wijnafdeeling, een koffiebranderü, een theemeleerinrichting, een peulvruchten- en fourage-afdeeling met moderne inrichtingen voor het sorteeren en reinigen van erwten en boonen, granen en zaden, terwijl dan nog apart een gebouw ln gebruik is voor den opslag en bewerking van kaas, welk laatste artikel op de bekende markten te Gouda, Alkmaar, Purmerend, enz. door eigen inkocpers wordt gekocht. Ook by de bereiding van haar artikelen kan dus het principe .steeds het beste" zoo streng mogelijk worden doorgevoerd. Dat het de firma Albert Heyn daarmede ernst ls, zullen voortaan nu ook de huisvrou wen van den Kleverparkweg en omgeving persoonlijk kunnen constateeren. Albert Heijns nieuw filiaal zal hen daar toe zeker gaarne ontvangen. Christlaans Goederenhandel N.V. Christiaans Goederenhandel N.V., welke in Haarlem sinds haar bestaan reeds een uitstekende reputatie verworven heeft, heeft thans naast het hoofdkantoor aan de Zo- merkade 53 een filiaal geopend in het winkelpand Zaanenstraat 1. Vandaag heeft de opening daarvan plaats gehad en wij kunnen wel zeggen, dat de irectle dezer vennootschap het doel, dat zy met het openen van dit filiaal voor oogen gesteld heeft, nl. de reeds uitgebreide re- latiën in Haarlem-Noord nog te versterken en tevens aan de velangens van de taldijke clientèle tegemoet te komen, zal bereiken. De inrichting van het filiaal en de plaats van vestiging zijn daar borg voor. Het pand toch is zeer gunstig gelegen op den hoek van den drukken Rijksstraatweg en het inwendige is keurig afgewerkt en zoo ruim, dat men hier gaarne en gemakkeiyk zaken zal doen. Een uitgebreide voorraad meubelen, ta pijten en gordijnen ls aanwezig en boven dien biedt een toonkamer op de eerste ver dieping den cliënten een rustige gelegen heid tot het maken van hun keuze. De heer Christiaans mocht bu' de ope ning van het filiaal veel blijken van be langstelling en bloemstukken ontvangen, langstelling en bloemstukken ontvangen. Gebouw „St. Bavo". „Proza en Poëzie". 8 uur. L. T. B, 104 uur vun. R. K. Volksbond, 8 uur. Gem. Concertgebouw. Haarlem's Sympho- nie-orkest „Euterpe" en Haarlem's Zang genot, met medewerking van solisten, 8 u. Stadsschouwburg. Marionettentheater „De Olijf-Tack" 8'4 uur. Schouwburg Jansweg. R. K. Kinderkoor, „Goudmulltje". Rembrandt Theater. „Bommen op Monte Carlo" en variété, 7 en 9 15 uur. Palace Cinema. „Heden kust Parys" en variété, 8.15 uur. Alleen voor volwassenen. I.uxor Theater. Trader Horn en variété, 8.15 uur. Alleen voor volwassenen. u Oranje-Vereenlging „Haarlem- Noord" Gisterenavond hield bovengenoemde ver- eeniging een algemeene vergadering in het lokaal van de R. K, Landarbeidersbond, Bil- litonstraat 34. De waarnemend-voorzitter, de heer Boxs, heette de aanwezigen wel kom, en bracht enkele woorden van dank aan den afgetreden voorzitter, voor wat deze in het belang der Oranje-Vereenlging gedaan heeft. De heer S. Glastra werd met algemeene stemmen benoemd tot voorzitter en nam deze benoeming aan. Hy werd door den heer Boxs op hartleijke wijze toegesproken en gefeliciteerd, en nam daarna de leiding van de vergadering op zich. Do heer Glastra bedankte voor het in hem gestelde vertrouwen en hoopt dit steeds waardig te biyven en vraagt de medewerking van al len, teneinde de Oranje-Vereeniging krach tig en sterk te maken. Het tweede punt van de agenda „Bespreking feestelijkheden in 1932" betrof in hoofdzaak het vieren van den Julianadag. Dit punt bracht een zeer geanimeerde bespreking, waaraan door vrijwel alle aanwezigen werd deelgenomen. De Julianadag van dit jaar belooit iets ex tra's te worden. Des morgens heeft er een groote kinderoptocht plaats naar een ter rein, waar de poppenkast vertoond wordt, waarby ieder kind een versnapering ont vangt. Op het Pretoriaplein, waar geen plaatsje onbezet biyft, komen tal van at- tractie's. En natuurlijk en geheelen dag muziek, 's Middags hebben allerlei wed strijden plaats, waaraan aardige prijzen verbonden zijn. De spelen zullen waarschijnlijk plaats hebben aan de Zaanenlaan, en bestaan uit Ringrijden op de fiets, autoped-wedstryd en een wedstrijd met versierde hoepels, voorts eieren rapen, aardappel-spel, verschil lende balspelen ez. enz. Het programma van dezen dag zal worden vastgesteld in overleg met den heer Warnier. Vorts werd besloten pogingen in het werk te stellen om te komen tot samenwerking met de 1 Christelijke Oranje-Vereenlging. J. H. ƒ0.25; D. P. ƒ0.30; J, P. ƒ0.25; A, J. R. ƒ2.50; Pour l'honneur de St. Joseph et la Mère des Victoires ƒ0.50. N, N, 10.— Woensdagmorgen wilde een schipper in de Ringvaart naby Aalsmeer zijn schip met een staaldraad aan een varende motorboot vastkoppelen, teneinde te worden gesleept. Hij had daarby het ongeluk met. zyn been tusschen den sterkgespannen staaldraad be kneld te raken, waardoor het been van on deren nagenoeg werd afgekneld. Na voor- loopig verbonden te zijn door een dokter, werd de man naar een ziekenhuis overge bracht. Actie voor huurverlaging Men meldt ons: Eenige bewoners, bewogen door den ernst der tyden, hebben zich in de Rivierenbuurt in Haarlem-Noord tot een comité gevormd, om te komen tot huurverlaging. Genood zaakt door werkloosheid of ook wel loons verlaging, meenen zy daarom hunne buurt- genooten te moeten oproepen, tot het be zoeken der openbare vergadering op Woens dag 10 Februari des avonds 8 uur in lokaal- Stals, Ryksstraatweg 360. B. en W. van Haarlem hebben vergunning verleend aan de Vereeniging van Oudstrij ders der Zee- en Landmacht uit Nederl.- Indië „Het Vaderland Getrouw" tot het hou den van collecten in deze gemeente, die ge houden zullen worden op Maandag 8, Dins dag 9, Woensdag 10, Donderdag 11 en VriJ- dag 12 Februari a.s. De vereeniging zal aan oud-militairen, we duwen en weezen 'n uitkeering verstrekken. By het overlyden van oud-militairen zul len zy door de Vereeniging met militaire eer ter aarde worden besteld. Brievenbus De directie van het Postkantoor maakt bekend dat op den hoek van de Wilgen- straat en het Elsenplein een brievenbus is geplaatst, welke op werdkagen om 8.30, 12.30, 13.15.en 19 uur 30 op Zon- en feest dagen om 18 uur zal worden gelicht. De aanrijding van Dr. Colenbrander. Vóór 14 dagen stond! voor de Haarlemsche Rechtbank terecht, de bestuurder van de auto, waardoor dr. M. Colenbrander te Heemstede, 31 Augustus J.l. is aangereden. Tegen verdachte was drie weken gevangenis straf geëischt, waartoe hy heden werd ver oordeeld. Tevens werd zyn rijbewys voor 1 jaar ingetrokken. De kippendief. De man, die in den nacht van 12 op 13 December uit een kippenhok in de Haarlem mermeer 7 kippen en 1 haan had gestolen, voor welk feit hij 21 Januari terecht heeft gestaan, werd veroordeeld tot 4 maanden ge vangenisstraf met aftrek van preventieve hechtenis tot en met 18 Februari. De fuiflustlge Hillegommer. De rechtzaak tegen het 18-jarige jong- mensch, dat op Oudejaarsavond in Hillegom 20 flesschen drank heeft gestolen, werd aan gehouden, tot een reclasseeringsrapport is uitgebracht. Inbraak te Zaandam? Twee jongelui, die in den nacht van 12 op 13 December in het kantoor van den Eiken houthandel te Zaandam hebben ingebroken, en daar eenige kleinigheden hebber^ ont vreemd werden veroordeeld tot 8 maanden gevangenisstraf met aftrek der preventieve hechtenis tot en met 18 Februari. Morgenavond kwart over 8 zal in het Gemeenteiyk Concertgebouw „Van Houten's Cacao en Chocolade"-film vertoond wor den. „St. Bonifacius" De afdeeling Haarlem van den R. K. Bond van Transportarbeiders „St. Bonifacius" zal morgenavond om 8.15 uur ln gebouw „St. Bavo" aan de Smedestraat 23, een algemeene ledenvergadering houden. In deze vergadering zullen eenige nieuwe leden worden geïnstalleerd en o.a. de voor stellen voor de a.s. Bondsraadvergadering worden behandeld. Gisteren had ten gemeentehuize te Sas senhelm een conferentie plaats tusschen de gemeentebesturen van Hillegom, Lisse en Sassenheim en de directie der Noord-Zuld- Hollandsche Tramweg Maatschappy. De trambaan zal niet buiten de dorpen om, doch door de gemeenten worden geëgd. Hoewei de directie der N.Z.H.T.M. nog geen defi nitieven datum der electrificatie kon n-emen, werd medegedeeld, dat men binnenkort met de werkzaamheden zal aanvangen. De motor wagens zyn onlangs reeds besteld. Jeugdige dievegge en oplichtster aangehouden Door de politie ls een te Santpoort woon achtig 17-jarig meisje aangehouden, dat er van wordt verdacht alVier in haar bekende huizen goederen te hebben gestolen en zich schuldig te hebben gemaakt aan oplichting. Een aantal goederen, zooals manufacturen, schoenen en dergeiyke is in beslag genomen. Het meisje is in bewaring gesteld. Zonder rijbewijs gereden Gistermiddag, omstreeks drie uur, wilde een 22-jargie student uit Utrecht van den Kruisweg het Stationsplein opryden. Plotse ling ging het naar links en reed den ter plaatse staanden vluchtheuvel op. Een 17- jarig meisje uit Heemstede werd aangereden en viel. Zij bekwam geen letsel. Tegen den student, die bovendien niet in het bezit van een geldig rybewys was, is 1 procesverbaal opgemaakt. Nieuwe. Haarlemsche Courant Stad Uitvoering St. Franciscus van Sales- Patronaat Op waardige wyze heeft het St. Fran ciscus van Sales-patronaat van de parochie van de H.H. Elisabeth en Barbara dit jaar weer het Patroonfeest gevierd. Zondag ji. was er een generale H. Communie, waaraan zoo goed als alle leden deelnamen en waar na in het Patronaatslokaal een gemeen- schappelyk ontbyt plaats had. Des middags om 6 uur was er een verplichte groepsbij eenkomst en daarin zette de Eerw. direc teur op kernachtige wijze uiteen het doel van het nieuwe werkprogram. Qndor het plechtig Lof 's avonds werd de predikatie gehouden door den Weleerw. heer A. Verhoeven, die de jongens eenige voorbeelden gaf tér navolging van him grooten Patroon St. Franciscus van Sales, n.l. liefde voor God en eerbied voor het gestelde gezag. Na het Lof kwamen allen byeen in het patronaatslokaal, waar de humorist Bos en pianist Elsnerus, hen aan genaam bezig hielden. Dat een en ander door de jongens werd geapprecieerd, laat zich begrijpen. Gisteravond was het de bekroning der feestelijkheden. Voor de zoo goed als ge heel gevulde zaal van gebouw St. Bavo, waarin de patronaatsjongens, hun ouders en genoodigden aanwezig waren, trad de tooneelclub „Jong Leven" op met het too- neelstuk genaamd „Visscherskinderen", volksschets in drie bedrijven door B. A. Oolijk, welk stuk onder de goede leiding speeld. Men kon het den patronaatsjongens aanzien, dat zy allen zich goed in hun rol verplaatsten. Het spontaan applaus bewees genoegzaam dat ook de aanwezigen genoten hadden. Dit bleek te meer, toen na afloop schrijver en regisseur door den Eerw. Directeur, kape laan Stadegaard, werden gecomplimenteed. Daarna brak een ware ovatie los. Het muzikale gedeelte werd dezen avond verzorgd door de leerlingen van de Mond harmonicaclub, onder leiding van den heer Dykstra. Dit viel zeer in den smaak. Ook de pianist de heer Elsnerus, wist de stem ming er in te houden. Het dankwoord van den eerw. directeur aan allen die tot het welslagen van dezen avond hadden medegewerkt, was alleszins op zyn plaats, want allen gingen voldaan huiswaarts. Vermelden we nog, dat deze tooneelavond ook werd bijgewoond door de beide andere kapelaans der parochie, de weleerw. heeren Verhoofstad en Verhoeven. Juniorencompetitie. Programma Zondag 7 Februari 1932. Afd. A: HBCGeel Wit 1 uur; Onze Ge zellen—BSM 2 uur; WF—Alliance 2 uur. Afd. B: ConcordiaOnze Gezellen (terrein O G.) 2 uur. Onze Gezellen zorgen voor scheidsrechter. HBCGeel Wit 2 uur. Afd. C; Geel Wit—BSM 2 uur; Concordia WF 2 uur; NAS—Alliance 12.30 uur; TYBB d—Onze Gezellen 12.30 uur; TYBB HBC 2 uur. Adsplranten: Onze Gezellen—TYBB c 2 uur; Alliance—TYBB a 12.30 uur; TYBB b —HBC 3 uur. Uitslagen Zondag 31 Jan. Afd. A: Santpoort—HBC 13; BSM—Al liance 12. Afd. B: Geel WitConcordia 01; NAS HBC uitgesteld; SantpoortTYBB 3—0. Afd. C: BSM—TYBB 0—2; HBC—Alliance 1—2; TYBB d—Concordia 0-U. Adspiranten: TYBB a—Alliance 31; HBC—TYBB c 2—1. Ondertrouwd: 3 Febr.: H. W. F. Houthuy- zen en S. M. Kcelemeyer; J. Beukman en A. J. Briene; P. M. Koene en M. van Kloos ter; A. ter Brugge en A. Gornik; G. Lok en A. A. Colyn; N. J. Kloet en J. M. H. W. van der Linden. Geboren: 31 Jan.: S. M. Assendelft— Staphorst, z; 1 Febr.: F. van VeenVerwer, z; G. M. M. Sikkemavan Roon, z; T. Schil- stra—Kingma, d; M. P. van de Wakker— Admiraal, z; 2 Febr.: B. R. Woudstra— Schouwstra, d; J. C. W. Rykvan Riesen, z; A. C. van Rooden—Rynders, z; 3 Febr.: Z. Hollemande Vries, z. Getrouwd: 3 Febr.: L. H. Koster en P. F. Blumenkamp^P. Ottenbros en E. Spruit; P. H. Th. Arons en H. A. Vogt; H. de Graaf en A. H. Hoos; A. O. J. van den Berg en J. S. de Schipper; K. H. van Welt en A. Th. Peters; B. van Leeuwen en V. Knazik; H. van den Bosch en W. F. C. Tücking; A. J. Barnhorn en B. J. J. Gielen; Th. J. Toor nend en G. B. Caré; J. C. B. van den Bosch en M. P. A. Donders; J. A. Cruysen en E. van Rossen; M. G. Timmer en A. C. Ny- land; J. van der Zee en A. M, Kühne. Overleden: 1 Febr.: C. A. Haanschoten— van Versendaal, 59 jaar, Verspronckweg; 2 Febr.: j. s. SpieringsWillemse, 64 jaar, Barendsestraat; 2 Febr. J. P. Kukulus, 80 jaar, Javastraat. Voor de werkloozen. Morgenmiddag van 2 tot 4 uur zal de goochelaar mr. M. Carter zijn kunsten komen vertoonen ln het Rit. Vereenigingsgebouw voor de werkloozen. Volkshuis. Naar wy vernemen, is door de afdeeling Heemstede van den Volksbond tegen drankmisbruik in verband met haar plannen tot stichting van een Volkshuis al hier, het initiatief genomen om-in het ko mende voorjaar een bloemententoonstelling te organiseeren op een terrein aan den Hee- renweg tusschen Kerklaan en van Merlen- laan. Kuimvee vereeniging „De Eendracht". Er was vrii veel belangstelling voor de jaar vergadering, die gehouden werd in de socië teitszaal van het R.K. Vereenigingsgebouw. In zijn openingswoord memoreerde de voorzitter de jubileumtentoonstelling, welke goed geslaagd is, dank zy de groote mede werking van bestuur en commissie. Uit 't jaarvers.'ag bleek dat trots den slech ten tyd er nog een klein batig saldo van de tenioonstelling is. Dit batig saldo was mede een gevolg van het zuinige beheer, goede bezoek en ruime inzendingen. Met de vier nieuwe leden, die door den voorzitter wer den geïnstalleerd, was het ledental gestegen tot 79. Als leden der centrale commissie werden benoemd de heeren G. Duindam en K. v. Dyk. Als bestuursleden werden herkozen de heeren R. Donkelaar, N. Leuven, A. v. Iperen en W. -Koch en in de plaats van den heer P. N. Wildschut de heer W. G. de Groot. De vereeniging zal haar 25-jarig bestaan vieren met een kienavond op a.s. Zaterdag avond. Na rondvraag volgde sluiting. Gisteravond omstreeks 8 uur stelde de R. K. Harmonie „Euphonia", onder leiding van haar directeur, den heer J. W. Lefeber, zich op in de Rampelaan te Overveen, om haar eere-voorzitter, den heer J. G. van Kessel en diens echtgenoot, te gaan huid. gen ter gelegenheid van hun zilveren huwelyksfeest. Onder de tonen van een opgewekter, marsch werd tot voor de woning van het bruidspaar gemarcheerd, waarna onder groote belangstelling van de rustige Tuin- dorpbewoners, eenige vroolyke nummers (waaronder de jubileummarsch van S. Vles- sing) werden ten gehoore gebracht. Binnenshuis, waar de vertrekken als het ware in een bloementuin waren herschapen, werden respectievelijk door den voorzitter van „Euphonia", den heer Jac. Koelemeij, 't lid, den heer Jac. v. d. Veldt en den direc teur, harteiyke en welgemeende woorden ge sproken, waarin vooral tot uiting kwamen de groote dankbaarheid en hoogachting, welke de harmonie „Euphonia" haar eere voorzitter toedraagt. Bij monde van den voorzitter werd den jubilaris namens de vereeniging als blyk van waardeering een fraai bureauklokje overhandigd. De heer Van Kessel dankte op zyn beurt met eenige welgekozen woorden voor d!e vele bewyzen van hulde, hem en zyn echtgenoot gebracht en sprak de hoop uit, dat d!e vriendschapsband in de toekomst zoo moge- gelyk nog versterkt mag worden. Nadat de muzikanten op de gebruikelyke wyze waren onthaald, werden spontaan nog eenige muzieknummers ten beste gegeven, waarna de harmonie met een plttigen marsch afmarcheerde na een ommegang door het vreedzame Tuindorp, toen behoorde ook deze welverdiende serenade aan een algemeen geacht bruidspaar weer tot het verleden. R.K. KIESVEREENIGING. De herstelde eenheid in de Raadsfractie. Gisteravond werd in „Zomerlust" de jaarvergadering gehouden van de R.K. Kisvercenigtng. In zijn openingswoord me moreerde de voorzitter, de heer Jac. P. Nijssen, het verloop van het herstel der eenheid in de R.K. Raadsfractie, waarover hij zijn voldoening uitsprak. Hy deelde mede, waarom het bestuur thans geheel aftreedt. Dit is naar aanleiding van het feit, dat vele leden bij de laatstgehouden verkiezingen het werk van het bestuur niet gewaardeerd hebben. In het belang der eenheid van R.K. kiezers in de gemeente, merkte spreker verder op, hebben wy de vergadering, waarop zou behandeld worden hoe de breuk in de fractie ontstond, ver daagd. Behandeling ls, na de verkregen eenheid, minder gewenscht. Naar aanlei ding van een vry algemeene opmerking dat een raadslid geen bestuurslid moet zyn van een kiesvereeniging, wenschte spreker geen benoeming als bestuurslid meer te aan vaarden. Hy gaat heen na negentien jaar als voorzitter gefungeerd te hebben. Ook de heer Van Warmerdam wenschte geen verlenging der functie als bestuurslid en gaat met een staat van vier en twintig jaar bestuurslid heen. Voorwaar een groot verlies voor de vereeniging. Naar aanleiding van het gesprokene over de eenheid, merkte de heer J. J. Düyn op, dat die eenheid nog geen voldongen feit is en hy verzocht de vergadering toestem ming, opdat de voorzitter van het actie comité van lyst acht hedenavond de kwes tie der breuk en verzoening zal uiteenzet ten. De vergadering achtte het met gewenscht de agenda, welke belangrijk was, met zoo ets nog grooter te makén en besloot, t. z t. een vergadering te houden. Na een opmerking werden de notulen goedgekeurd. Het verslag van den penningmeester werd 'n ord? bevonden en fnn»»toon<»-«e. sen werd voor hun werk dank gebracht. Hierna vo.gde v— van Provincialen Kieskring en Kamer- Centrale Haarlem. Na een opmerking van den Voorzitter werden deze goedgekeurd. Na een viertal stemmingen werden ln 't bestuur herkozen de heeren J. Jabroer, J. Graman, B. Komen en P. Molenkamp. Gekozen werden de heeren C. Post, P. v. Schie, Jac. Oudendyk, P. P. Smit en P. de Jong. Laatstgenoemde werd gekozen als voorzitter. Den niet herkozen leden werd door de heeren P. de Jong, P. P. Smit en P. Molen kamp dank gebracht voor het vele werk, door hen verricht in het belang der R.K. staatspartij. (Hun wad tevens de vierae- kering gegeven, dat dit werk steeds in dankbare herinnering zal blyven. Na een verzoek van den voorzitter, het verlies van Mgr. Nolens in gebed te her denken, werd de vergadering met den Chr. groet gesloten. Voor den inhoud van deze rubriek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk Pater Boerru ter Gisteren trof my een stukje in Uw zeer gewaardeerd blad over bovenvermelden Pa ter „Wacht U voor Pater Boerrigter". Hier had waarschijniyk wel boven mogen staan „Wacht niet met Pater B'errigter". Zooals uit het stukje bleek heeft de Zeer- Eerw. een parochie zoo groot als hier de ge- heele Provincie Utrecht. Het is bekend, dat ln Denemarken de spoorwegen nog erg wei nig in getal zyn en zijn parochianen zullen toch ook wel over alle gedeelten van deze landstreek verspreid wonen. Wat een byna onmogelijk werk zal deze Missiepater moe ten verrichten voor een behoorlyk huis-, zie kenbezoek, e.d. Op informatie uitgegaan zynde vernam ik, dat vele der parochianen zelfs meer dan 7 uur van de Kerk verwyderd wonen. Ze kunnen dan ook lang niet elke week ter kerk komen, zoodat het huisbezoek van den priester hier nog meer geboden is dan ten onzent. Weinigen zullen weten, dat de Pater een Haarlemsche weesjongen is geweest. Laten wy hem toch niet in die verre streek, waar hy zoo geheel alleen arbeidt ter liefde Gods, alleen laten. Mogen er velen gevonden worden, die bereid zyn een. klein offer voor zyn Eerwaarde af te zon deren. Het adres van den Pater is: R.K. Wees huis, Hagestraat, waar hij nog eenige da gen zal verblijven. U, geachte redactie, dankend voor de verstrekte plaatsruimte. v. d. B„ Abonné. DONDERDAG 4 FEBRUARI Londen Berlijn Parys Brussel Zwitserland Weenen Kopenhagen Stockholm Oslo New-York Rome Madrid 8.50 58.70 9.70 34.55 48.30 9.48 12.70 19.30 8.60 58.90 9.80 34.70 48.50 2.48% 12.90 19.50 DONDERDAG 4 FEBRUARI Vonge Koersen Staatsleeningen 5 Nederland 1919 44 Nederl. 1916 44 Nederl. 1917 4 Nederland 1931 44 NInd.1926 B Banken Koloniale Bank Indische Bank Cert. Handei-My. Industrieën Onliever Calvé Delft Alg. Kunstzyde Van Berkei's Pat. Nieuwe Philips Kuch. Accoustlek Ned. Ford (ndustr. Buitenland Anaconda Bethlehem Steel O. S. Leather Intern. Nickel Mijnbouw Boe ton Mynbouw Alg. Exploratie Petroleum Dorische Petroleum Gaboes Kon. Olie Perlak Peudawa Continental Oil Shell Union OU Rubber A dam Rubber Bandar Dell Batavia Rubb Rott. Tapanoell Serbadjadl SUau V. L C. O. Allied •••••••••••••••••I Intercontin Rubber Scheepvaart Holl. Amerika Lyn dito Gem. Eigend Kon Ned. Stoomb Scheepvaart- ünie Marine comm. Marine pref. Ai »••»••••- Suiker RVA. Poerworedjo Vorstenlanden Actions idem Tabak Dell Batavia Oude Dell Oostkust Senembab MaxweU Spoorwegen Onion Pacific Wabash Chic Milw St. Paul Kansas City South Brie RaUr Prolongatie 101% 99 97 92% 7 7«/„ 54 61 74% 109% 62 43% 26 £9% 17% 169 22 19% 331/32 8% 26 88% 124 124 13 134% 135% 88% 90% 4% 6% 4%, 4% 46% s 38 18% 13 16% 12% 25% 27% 1% 3% 2% 16% 67 3% 178% 6% 40% 26.50 75%, 4% 3 16 13% 10% 2% 101% 99 97 92% 77"/,, 53 60 74 107% 61 43% 26 88 11% 170 19% 2% 8% 26 88 48% 37 18 12 17 12 25 _2% 65% 176% 7 39 76% 4% 11 ^OIOIOIOIOIOIOIOIOIOIOIOIOIOIOIOII in fraaien handenarbeid, mooie details, welge- 0 vormtTe lynen, fyne houtsoorten en bekleedings- stoffen van styimeubelen, moet u eens spoedig Q 'n bezoek komen brengen aan de toonkamers van ARTIFICIA in

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 2