i GENEESKUNDIGE KALENDER HOEDJE OVERAL IS WEL EENS WAT.... PI CARNAVAL SMAKELIJK ETEN GEBREIDE SPORTKOUSEN VOOR JONGENS VAN 8 EN 10 JAAR SCHOORSTEEN-VARIATIES r VOOR MEISJES VAN 4 JAAR GOEDKOOPE PATRONEN Huiduitslag OP VERZOEK ft f OP VERZOEK In het vorig artikel bespraken wij het nut van een dageiijksch bad. Vandaag zullen wij ons eens bezig houden met de bespreking van enkele practische toe passingen. Wij zullen ons hierbij beper ken tot de kinderpraktijk, waar het trou wens niet aan voorbeelden ontbreekt om dat nut aan te toonen, ja ik wil verder gaan, om de noodzakelijkheid van groote zindelijkheid te bewijzen. Reinheid is bij de verzorging van het kind nummer een, reinheid is nummer twee en reinheid is nummer drie. Als dit in orde is, dan is de rest wel goed voor elkaar te krijgen. Nu, bij het zeer jonge kind, bij den zuige ling daar is het met de huidverzorging meestal wel goed in orde. Ik schreef des tijds, dat er twee momenten zijn, waar de Hollander geen watervrees kent, te weten: bij zijn geboorte en na zijn dood. Er ligt wel een belangrijke opvoedende gedachte in het pogen het aantal dezer momenten uit te breiden. De jonge zuigeling dan ten onzent wordt als regel goed verzorgd wat zijn huid betreft, beter naar mate hij jonger is. Als het kind een jaar wordt is dan ook een stereotiepe vraag: „Moet hij nu nog lederen dag in bad?" De dagelijksche praktijk levert hier weinig moeilijkheden en kost als tien er op ingericht is weinig tijd. Onverschillig is het hierbij of men een mooie wit geëmailleerde badkuip neemt of een eenvoudige zinken teil. Een 30 Liter water, temperatuur 35 Gr. C., de kamer behoorlijk op temperatuur 64 Gr. P. en het voornaamste is aanwezig. Een andere misvatting is deze, dat een ziek kind niet gebaad zou mogen worden. Bijna steeds heeft een bad een uitsteken den ii .vloed op het verloop der ziekte. Waarom zouden wij ons trouwens de medewerking van onze huid ontzeggen? Verstandig doet men echter in ieder ge val even zijn dokter te vragen, ook met het oog op de temperatuur en den duin van het bad. Wat dit laatste betreft worden nog al eens fouten gemaakt. Een bad moet kort duren 35 minuten. In dien tijd heeft men ruim gelegenheid de huid te reini gen en daarmee is aan de belangrijkste func'.ie van het bad voldaan. Laat men het kind te lang in het bad, dan wordt het bleek en blijft de gezonde reactie van de huid, het rood worden, achterwege. Dat een stevig afdrogen deze ook bevor dert is duidelijk. Nog een andere misvatting wil ik noe men. Het is de onvoldoende reiniging van die plaatsen van het lichaam, waar pilooien zijn. Wij zien daar dan ook her haaldelijk uitslag ontstaan door de prik kelende ophooping van allerlei ongerech tigheid, waarbij vooral de urine een zeer slechten invloed heeft op de huid. Uit angst voor dezen uitslag wordt nu het wasschen nagelaten of vervangen door reinigen met olie. Dat dit geen reinigen is maar een vies geknoei, leert mij de dage lijksche ervaring. Laat men gerust was schen met water en zeep. Zeker, het zal de eerste dagen wel iets erger worden, maar dit is slechts van korten duur. Njet allen uitslag mag men over één kam scheren. Er zijn vormen die van binnen uit komen en waar de constitutie de xeidende rol speelt, zy eischen afzon- deriyke behandeling, maar er is een over groot aantal waar de oorzaak van buiten komt en zetelt in de prikkeling door on voldoende reinheid. Wanneer wy, om een voorbeeld te noemen, door smetstof van buiten steenpuisten zien ontstaan, nu, dan is het toch logisch door warme baden een ontsmetting te bewerken. Dit ontsmetten gaat niet snel. Het kost veel tyd en slechts door dagelijksche wasschingen zal men dit kwaad kunn.n verhelpen. Over den constitutioneelen uitslag en den uitslag by tal van besmetteiyke ziekten wil ik het thans niet hebben. Uit het vorige zal het dunkt my wel duideiyk zyn geworden dat warm water en zeep in de dageiyksche geneeskunde heilbrengende factoren zyn. ENKLAAR. Maten: hoofdwydte 48 c.M„ hoofd lengte (van voorhoofd tot hals) 28 cM. Benoodigd: uitknipsels van een mantel, of 30 :.M. stof van 100 cJd. breedte, 70 cM. smal lint. Het hoedje maakt ge van een niet te stugge stof; laken, b.v. is er zeer geschikt voor. Voor den bol hebt ge 6 aangegeven patrxmtjes noodig, terwyi de rand voor K deel opgeteekend is. Ge knipt eerst de patroontjes, wat zeer nauwkeurig moet naad naar buiten. Alles wat te veel is kunt ge dan gemakkeiyk wegspelden. Voorts er voor zorgen, dat de bol goed glad zit. Hierna kunt ge de naden 6tikken. De naden worden of plat geregen, of aan weerskanten van de naad op K c.M. door gestikt. Van den rand worden de 7 c.M. breede zynaadjes gestikt. Hierna legt ge de randen op elkaar (goede kanten op el kaar) waarna ge den geheelen buitenkant langs stikt. Hierna wordt deze op den r geschieden. Hierna legt ge ze op de stof, waarna ge alles met een naad uitknipt. Voor den rand wordt het 5 cM. breede deel tegen de vouw gelegd; dit gedeelte van den rand komt midden voor, en midden achter Alleen den rand neemt ge van dub bele stof. Ook is het aardig den buiten rand van effen stof te nemen, en dan den binnenrand van gebloemd mousseline. Wanneer alles geknipt is, rygt ge den bol stevig in elkaar, en past even met den kant omgeregen, en goed glad op elkaar gelegd. Hierna rygt ge den bol langs den buitenkant, waarna ge deze aan elkaar stikt. In den rand geeft ge op 2 cJM. af stand van elkaar knipjes tot aan den stik- naad, waarna de binnenrand op den stik- naad wordt overgezoomd. Desgewenscht kunt ge den bol ook voeren, en de rand steeds op één o.M. vanaf elkaar door stikken, vanaf den buitenrand te beginnen. DINY. Overal is weieens wat.... wy hoo- ren dat vaak zeggen en ook zelf vinden wy het soms of meerdere keeren noodig mondeling getuigenis af te leggen van deze waarheid. Het wil zeggen, dat in ieder huis on aangenaamheden kunnen voorkomen en dat al heel weinig huisgezinnen louter rozegeur en maneschijn bieden. En dat zal zoo wel biyven zoolang menschen menschen zyn en dus met onvolmaakt heden zün behept. Menigmaal ook wordt het als een soort verontschuldiging aan gehaald, hetzy voor anderen, hetzy voor ons zelf. Toch moet daarby niet uit het oog wor den verloren, dat steeds naar het betere moet worden gestreefd en ernstig dient te worden gezorgd, dat er steeds minder „weieens wat" vooral in het huisgezin aanwezig is. Daar moet naar worden ge streefd terwille van de goede onderlinge verstandhouding by alle leden van het gezin. Ook hierin dient nog onderscheid te worden gemaakt. Dat overal „weieens wat" is, dient te worden vermeden, alleen reeds om de onderlinge liefde, maar daar enboven is het eisch, dat niet de kinde ren bemerken, dat het ook tusschen de ouders wel eens niet goed boteren kan. Ouueren herinneren zich veel uit hun kinderjaren en uit de onderlinge ver standhouding in het vroeger thuis. Daar zyn tal van kleinigheden, welke we als sterke herinneringen uit onze kinderjaren nooit vergecen, maar het meest aan min der aangename herinneringen biyven toch wel zy onderhevig, die thuis een droeve stemming moesten waarnemen, omdat de ouders het onderling niet kon den vinden. Nu kan het niet anders of ook de ouders hebben nu en dan verschil van ineening. Als dit niet zoo is, dan is het een ideaal-toestand, welke voor bet leven ook de kinderen zal by biyven. Maar zelfs al is er een toestand aanwezig, welke niet behoeft te worden verbeterd, dan nog zal het kunnen gebeuren, dat vader ten ander besluit neemt tegenover de kinderen dan moeder meende te moeten doen, alle twee met de beste bedoelingen. Zelfs het nemen van verschillende be sluiten moet worden voorkomen. Het werkt niet goed in op de kinderen, maar vooral komt het er op aan, dat de kinde ren nooit ervaren, wanneer vader en moeder inderdaad diepgaand meenings- versehil of erger hebben. Komt het voor, laat men dan vooral zorgen, dat de kin deren er niet alleen geen hinder van hebben, maar dat het voor hen ook abso luut verborgen blijft. Nog beter is het natuuriyk, dat er niets verborgen be hoeft te biyven, maar voor het overige vergete men toch niet, dat booze woor den misschien uit de herinnering en uit de kindergedachten verdwünen, maar booze stemmingen, tengevolge van de woorden, welke werden gesproken biyven bestaan en bederven het leven in huis niet alleen op dat moment, maar ook lang daarna en misschien wel voor altyd. Kinder-herinneringen aan de ouderiyke woning moeten van teederen aard zyn. A's ouders daarvan steeds goed waren doordrongen en daar altyd aan dachten, och, wie weet, of dan niet veel onaange naams in het huiseiyke leven en tus schen de ouders zich nooit zou afspelen. Maar vaak wordt dit te laat bedacht. Probeeren we echter er wel aan te den ken. Iedere keer is winst en iedere oefe ning voert misschien tot die zelfbeheer- sching en tot dien tact, zonder welke de meeste huweiyken en daarmee het ge zinsleven niet geheel en ai zyn wat zy kunnen en moeten wezen. OORRY UYTENOOORN. OVERNEMING UIT DEZE RUBRIEK ZONDER TOESTEMMING VERBODEN bVoa Het lijkt wel 'n beetje overmoedig om in dezen malaise-tyd nog over carnaval te durven spreken. We zijn er echter van overtuigd, dat in den Vastenavond-tyd nog menig gecostumeerd bal zal worden gegeven, al is het dan op iets bescheide ner schaal dan andere jaren. Wie andere jaren een costume kant en klaar kocht, gaat er nu misschien toe over om het zelf te maken, wat altyd veel voordeeliger is. Voor deze bezuinigende dames hebben we een paar aardige cos tumes geteekend. No. 6408 is de dracht van de Russische boerenmeisjes, maar natuuriyk een beetje geïdealiseerd, wy moeten hierby maar heel kwistig met kleuren omgaan, b.v. een geel zyden rok en blauw zijden ballon mouwen by een jakje van helrood flu weel, omzoomd met een rand dons. Den hoed maken we heel eenvoudig van car ton, in den vorm van een lampekap. We overtrekken hem met een kleurigen lap en op de sluiting van achteren naaien we drie kleine strikjes. Pig. 6407 is gekleed als een Egyptische koningsdochter, wy moeten den rok lang en vooral niet wyd nemen. Om de heupen moet hy zelfs zeer strak zitten. Vanaf den ronden kraag laten wy een shawl vallen van witte of crème voile, die van voren door een amulet byeengehouden wordt, van waaruit weer smalle linten ln ver schillende tinten naar beneden hangen. Het hoofddeksel maken we op dezelfde manier als het voorgaande, alleen wat smaller en hooger. Pig. 6409 is een variatie op de traditio- neele Pierrette, wy houden dit costume liefst in wit en zwart. In den camavalstyd zien wy allerlei goedkoop en sprekend satinet of katoen, dat Uitstekend voor dit pakje geschikt is. Om de heele wy'dte laten we zyden of fluweelen linten wap peren, aan het einde versierd met een rooden of zwarten pompon. De schouder stukken zyn by het patroon onbedekt, doch wy kunnen er zwarte stukken in zetten, wat wel zoo aardig staat. POLA. Verleden week was ik bij een heel oude dame te dineeren a la fortune du pot. 'k Was verrukt over haar heeriyken scho tel schapenbout en heb haar gevraagd, hoe ze deze zoo lekker kreeg. En nu ga ik 't u vertellen, zoodat we dus vandaag een lamsboutmenuutje gaan maken volgens ouderwetschen trant. Lamsbout slinkt met braden, zoodat u voor vier personen ongeveer twee pond noodig heeft. U bestelt het lamsvleesch een dag voordat u het wenscht te eten. 's Avonds worden de lappen gepeperd en gezouten. U snijdt wat uitjes fijn en legt ze tusschen de lappen. Daarna overgiet u ze met azijn of citroensap. Citroensap is veel geuriger. Daags daarop Iaat u vet of boter in de koekepan heet worden, leg de lappen erin met de uitjes, desnoods laurierblaadjes en kruidnagelen. De kruiden kunnen gerust vervallen, vooral in een gezin met kinde ren. U braadt de lappen bruin en legt ze daama in uw vleeschpotje op een klein vuurtje. Het overgebleven vocht wordt gezeefd en daarmede worden de lappen bedropen. Het duurt ongeveer twee uur voor u den lamsbout heeriyk gaar heeft, zóó gaar, dat de beentjes er zoowat uit vallen. By den lamsbout eten we roode kool. Als u roode kool koopt moet de kool hard en stevig aanvoelen. De kool wordt van de buitenste bladeren ontdaan, in vieren gesneden en dan geschaafd of in heel fijne reepjes gesneden. U zet de kool op met weinig water, drie ry'ngesnipperde uitjes, twee lepels suiker, drie zure appelen, wat zout en wat ka neel, op een groot vuur. Is de kool gaar, dan biykt het weinige water verkookt te zyn. U zet de kool dan op een kleiner vuur. Met proeven merkt u wel, of de kool zuur genoeg is. Mocht ze nog niet naar uw zin zijn, dan voegt u er wat citroensap by. .Us toetje maakt u vanillevla. Van een liter melk houdt u een kopje melk achter. De rest zet u op 't vuur met een half vanillestokje. U neemt vier eetlepels maïzena, vier eetlepels suiker en maakt er met de achtergebleven melk een geiyk papje van. Als de melk gaat koken, haalt u het va nillestokje eruit, en giet het papje erby, waarna u steeds blijft roeren tot alles ge bonden wordt. Dit duurt eenige minuten. Daama giet u ze in een vla-kom. Af en toe roert u er nog eens in, want er komt vlug een vliesje op en dat is niet de bedoeling. Deze vla kan desgewenscht koud of warm opgediend worden. Een half ons chocolade of rose schuimpjes worden op de vla gelegd als gameering en tevens als bekroning van ons lammetjes-menu. Heeit u den volgenden dag wat lams vleesch over dan kunt u er ragout of haché van maken. Ragout maakt u als volgt: De stukjes overgebleven lamsbout wor den van beentjes ontdaan en in dobbel steentjes gesneden. Heeft u nog voldoende jus of vet over dan voegt u alleen het vleesch met wat zout er by, en anders nog wat bouillon of water. Als alles kookt maakt u twee lepeltjes maïzena aan en mengt deze met het sap van een halven citroen, door het vleesch. Als de massa dik wordt, kan ze op een kleiner vuur gezet worden. Te dikke ra gout wordt met een weinig water ver dund. Bij den ragout kookt u droge rijst. De rijst wordt opgediend op een groote schaal waar omheen de ragout is geschikt. De huisgenooten zullen deze afwisseling van menu zeker waardeeren. Voor toe neemt u wat noten en fruit. Heeft u veel hachéliefhebbers onder uw huisgenooten, dan kunt u van over gebleven lamsbout ook haché maken. In uw potje met overgebleven jus of vet snydt u twee A drie pond uien fyn en voegt er nog wat water by. Op een groot vuur laat u de uien goed bruin worden. De schapenbout wordt van beentjes ont daan, in stukjes gesneden en by de uien gevoegd, tot alles goed warm is. Steeds moet er flink geroerd worden en af en toe wat water bygegoten. Twee lepeltjes maïzena maakt u aan met water en als het papje geiyk is, wordt er nog wat citroensap by gedaan. Dit mengsel gaat by de uien en lams vleesch. Dan zet u de pan op een kleiner vuur en laat af en toe roerend het zaakje door en door warm worden. By haché kookt u aardappelen en u geeft versch fruit toe. Een volgende maal hoop ik u iets te vertellen over kleine voorgerechten jn lekkernijen, die 's avonds gepresenteerd kunnen worden inplaats van zoetigheden. AN. van al onz» modellen, die genummerd zijn boven 4000, zun verkrijgbaar aan ,Met Patronenkantoor, Postbus No. 1, Haarlem. Onberispelijke coupeDameskleeding JJ dalmaten 88, 96, 104 bovenwijdte, a 0.55. Kinder- kjeeaxng, alleen voor den in de beschrijving genoemden leeftijd a ƒ0.35* Nut of lager dan 4000 genummerde patronen het dubbele bedrag, evdkfatma <mi(tmjiuiint mr Am kaippto en naaien gevoegd, benevens een verkleinde patroonschets. Franco toezending, direct na ontvangst van bestel* lingmet het verschuldigde bedrag aan postzegels i«~ gesloten, waarbij vermeldt naam en adres, nummer van het model en het blad, waarin het voorkomt en bovenwijdte. Men meet deze maat rondom hot lichaam, recht onder do armen doorgewoon glad0 zonder toegift» De kousen worden gebreid van ge mengde vierdraads-wol, met een by- passende effen kleur in de omgeslagen randen. Men begint met het breien van den omgeslagen rand, waarvoor men, van ge mengde wol, 72 st. opzet, verdeeld over 3 naalden, dus 26 st. op iedere naald. Dan breit men 8 toeren 2 r. 2 aver. Voor den 9den toer begint men met de effen wol en breit, om en om, 1 st. met de effen en 1 st met de gemengde wol. Den lOden toer breit men geheel met de effen wol. Dan volgen 4 toeren, om en om, 4 st. met de effen en 4 st. met de gemengde wol. By den 15den toer breit men telkens 4 st. met gem. wol boven de effen en 4 st. met effen wol boven de 4 st. van gem. wol. Zoo breit men 4 toeren om blokken te vormen en herhaalt dan nog maals de laatste 8 toeren, zoodat men 4 rijen blokken krijgt. Dan breit men I toer met effen wol en vervolgens 1 toer, om en om, 1 st met effen en 1 st. met gemengde wol, waarna men de effen wol afbreekt Nu nog 8 toeren 2 r. 2 aver., en de rand is klaar. Men neemt nu 26 st. op de 1ste naald, 20 st. op de 2de en 26 st. op de derde. Dan keert men het werk binnenst buiten en breit verder aan den linker kant, zoo dat de omslag op den goeden kant komt. Men breit nu telkens 2 aver. 4 r. tot het werk, van den rand af, 12 A 14 c.M. lang ls. Dan begint de mindering als volgt: Iste toer: 1ste 2 st. aver, samenbreien: verder den toer afbreien tot de 2 laatste st., welke weer worden samengebreid. Dan breit men 4 toeren over. 6de toer: 1ste 2 st. r. samenbreien, verder den toer gewoon breien en de laat ste 2 st. samenbreien. Weer 4 toeren overbreien. Dan weer minderen. Zoo min dert men, telkens na 4 toeren, tot er nog 20 st. op iedere naald zyn. Daarna breit men nog 30 toeren. Nu begint de hiel. Men breit 14 st. van de Iste naald op de derde naald, keert het werk om, neemt den lsten st. af, breit 27 st. aver, en laat de overbiyvende 32 st. op de paald staan voor de wreef van den voet. Den hield breit men r. aan den goeden en aver, aan den linkerkant tot men in het geheel 20 toeren heeft. Dan breit men het kapje van den hiel aldus: 18 st. breien, 2 st. samenbr., h«t werk omkeeren, 5 st. aver, breien, 2 st samenbr., omkeeren, 6 st. breien, 2 *L samenbr., omkeeren, 7 st. aver. b»„ 2 st samenbr., omkeeren, 8 st. br„ z st. sa menbr., omkeeren, 9 st. aver. br„ 2 st samenbr., omkeeren, 10 st br. 2 st. sa menbr., omkeeren, 11 st. aver. br. st samenbr., omkeeren 12 st. breien, 2 st samenbr., omkeeren, 13 st. aver, breien. 2 st. samenbr., omkeeren, 14 st breien, 2 st. samenbr., omkeeren; 15 st aver, 2 st. samenbr., omkeerer. Volgende toer: 16 st. breien, dan 12 st opnemen aan den zykant van den hiel en breien. Met een 2de naald breit men 4 r. 2 aver, op de steken voor de wreef. Dan neemt men met een 3de naald de 12 sto ken aan den anderen zykant van den hiel op en breit ze met nog 8 st. van het kapje. Men heeft dan 72 st. in de rondte en krygt nu de mindering van den voet Iste toer: de 1ste naald beginnende midden in het kapje van den hiel breit men geheel r., waarby men de laat ste 2 st. samenbreit; de 2de naald 4 r. 2 aver.; de 3de naald le 2 st samen breien, verder r. breien 1 toer over breien. Deze beide toeren 5 keer herhalen; men heeft dan 20 st. op iedere naald. Dan breit men 35 toeren zonder minderen: men biyft breien 4 r. 2 aver, voor de wreef en enkel r. op de andere naalden. Dan beginnen de minderingen voor de teen. iste toer: 1ste naald: gewoon breien: 2de naald: 6 st breien, 2 st samenbr.; dit telkens herhalen: 3de naald: gewoon breien 1 toer overbreien. 3de toer: 1ste naald: breien tot er nog 3 st. op de naald blijven, 2 st samenbr., 1 st. breien: 2de naald: 1 st. breien, 2 st samenbr., 1 st. br.; dit telkens herhalen tot het einde van de naald; 3de naald: 1 st. breien, 2 st. samenbr., verder ge woon r. br. 1 toer overbreien. Deze beide toeren 10 keer herhalen. Men heeft dan nog 12 st., die men op 2 naalden verdeelt en met elkaar afkant aan den linkerkant. Men breit van iedere naald 1 st. by elkaar, breit nog maals 2 st. by elkaar en haalt de Iste byeengebreide st. hieroverheen, tot men alle st. heeft afgekant. DORA. In de meeste woningen zult U den schoorsteen aantreffen met de klok in t midden er op, door kandelaars of vazen geflankeerd. Een spiegel, modem of ouderwetsch, er boven. Dat er van den schoorsteen nog wel iets te maken is, ziet U op bygaande teekeningen. De schoorsteen ln den hoek, geheel bo venaan, heeft een smallen spiegel en twee zyspiegels even breed, een bokaal met twee (LUUUlUW* lampjes opzy van een ouderwetsch schil derij met vergulde ïyst De kapjes kunnen groen, vleesehkleu- rig enz. gekozen worden. De moderne vrouw zal koper kiezen dat niet gepoetst behoeft te worden. Geheel Iets nieuws ziet U ln No. 3. ge maakt van hout of etemlet. Het vakje boven de stookplaats is mooi te maken door den wand en den bodem met reepen spiegelglas te bedekken. De vakjes daar onder kunnen een bo dembedekking van glas hebben. De mantel doet dienst als toilettafel op uw slaapkamer. Men verkrijgt een modem geheel door een spie gel met schuine kanten. Practisch is deze toilet, tafel ook daar, waar U weinig ruimte over heeft. De vakjes kunnen ook, in plaats van met spiegel glas bedekt, geschilderd worden ln een lichte tint, den bodem mét dik glas bedekt. Etemiet kan voor dit doel zeer aanbevolen worden, daar het trekvril en niet brandbaar is. Het is heel goed te schilderen, maar wordt ook vervaar, digd in nabootsing van mooie houtsoorten. Etemiet moet geschroefd worden. Op de volgende teeke. ning zun om en op den schoorsteenmantel vakjes gemaakt, waarin boeken geborgen kunnen worden. Doordat er ook vakjes op den mantel geplaatst zijn, verkrijgt men een nis boven den schoor steen, die voor allerlei va. riatles geschikt ls. Onder ziet U Iets dergeiyks, doch daar loopt het bo venste vakje als een ïyst door. De willekeurige hoe. ken, ïykende op scherven van gekleurd glas, wor den geknipt van effen goudgeel en bruin papier. Wordt de nis boven aen schoorsteen licht beige b.v., dan pakt V eerst willekeurige scherpe hoe ken van goudgeel, begin, nende van de lijst van onder. De goudgele hoeken worden zoo geplakt, dat nog bruin zichtbaar is. Zoo krygt U een idealen achtergrond voor een bronzen beeld of platte bokaal bloemen. Rechts nog een modem hoekje. Om den bestaan- den schoorsteenmantel wordt een rechthoekige mantel gebouwd. Men krygt dus een diepe nis voor haard of kachel en de schoorsteen springt nu een flink stuk naar vo. ren, zoodat opzy hoeken ontstaan, welke uitste. kend benut kunnen wor den om meubels in te bou. glazen kandelaars completeeren het ge heel. By No. twee, een schoorsteen van baksteenen met gewelfde stookplaats, hoort koper, een koperen vuurpot of brandstoffenemmer en twee koperen wen, in dit geval twee rechthoekige kas. ten, lager dan de schoorsteenmantel, een met deuren, welke als theem^hel dienstd oet en een als boekenkast. ANEMOON.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 8