KENNEMERLAND ABR. MEIJER n Stofzuigerhuis MAERTENS IAKEROL BEVERWIJK VELSEN HEEMSKERK MARKTBERICHT RIJKSVISCHAFSLAG CASTRICUM UIT DEN OMTREK BLOEMEND AAL Haarlemmer meer Staat van Besommingen HERINIxA WUTHRICH, HAARLEM Centrale Verwarming Herfnga-Johnsosi-Oliebranders HILLEGOM HILLEGOM LISSE NOORD WIJK NOORD WIJKERHOUT Barteijorisstraat 16 - Tel. 10756 VSMPYR stofzuigers f 105.- SASSENHEIM TER AAR LAATSTE NIEUWS VAN CR. HOUTSTRAAT 16, HAARLEM TELEGRAFISCH WEERBERICHT ZAANDAM ZANDVOORT Statuten De „Stscrt." bevat de statu ten van de N.V. Chemische Fabriek Noord- Kolland, alhier. R.K. Ziekenfonds. Naar wij vernemen, zal op Woensdag 4 Februari de jaarvergade ring worden gehouden van het R.K. Zieken fonds. Ouderavond. As. Dinsdag zal in het K.SA..gebouw de ouderavond plaats hebben der Patronaten. Medewerking zal worden verleend door het kleinkoor der jongens en door den bekenden prof. Antonini. Onder de pauze wordt het rad' van avon tuur gedraaid, uitsluitend voor de jongens, waarbij alles prijzen zal wezen. De avond zal om 8 uur aanvangen. De toegangsprijs voor het W.B.-theater verlaagd. Men deelt ons mede. dat de toegangsprijzen voor het W.B..theater met 15 cent verlaagd zijn. Zij bedragen thans voor den len rang 70 ct., voor den 2en rang 57 cent en voor den 3en rang 35 cent. Gemeenteraad Er wordt een openbare vergadering van den raad der gemeente ge houden op Dinsdag 9 Februari a.s., des na middags 7 uur, ten gemeentehuize. De agenda vermeldt: 1. Belastingzaken. 2. Ingekomen stukken en mededeelingen. 3. Verhcoging van het rentepercentage der kasgeldleening. 4. Vaststelling van pensioensgrondslagen. 5. Beschikbaarstelling van een crediet voor extra hulp voor aanschaffing van klee ding, schoeisel, bedegoed e.d. ten behoeve van werkloozen. 6. Verlaging van den huurprijs van wei land. 7. Verhuur van gedeelten grond te IJmui- den, 8. Verhuur van de woningen Rooswijk nos. 6 en 7 te Velsen. 9. Verleenen van machtiging tot slooping van een woning te Santpoort. 10. Onbewoonbaarverklaring van een wo ning te Velsen. 11. Advies omtrent het adres van het be stuur van den R.K. Dioc. Land- en Tuin- bouwbond inzake steunverleening aan tuin ders. 12. Overname van straten te IJmuiden. 13. Verkoop van grond. 14. Advies omtrent een adres van P. Blee- ker te IJmuiden inzake de weigering van een bouwvergunning. 15. Advies omtrent een adres van P. F. C. Roelse e.a. inzake opdracht tot levering van schoolboeken c a. 16. Voorstel om het bedrag per leerling, dat bij het openbaar lager onderwijs mag worden besteed voor het aanschaffen en onderhouden van schoolboeken, leermidde len en schoolbehoeften. te verminderen en om geen gelden beschikbaar te stellen voor uitbreiding der schoolbibliotheken. 17. Huisvesting van de openbare lagere school C te IJmuiden. 18. Verzoek van het bestuur der Vereeni- ging voor Nijverheidsonderwijs in Kenne- merland te Velsen, om het leerplan der onder zijn beheer staande Nijverheidsschool te IJmuiden te mogen uitbreiden met het vak „motorentechniek'.'i 19. Overplaatsing van onderwijzend per soneel en benoeming van een onderwijze res aan school C. Burgerwacht. Dinsdagavond hield de Burgerwacht haar jaarlijksche feestverga- dering in het café van den heer J. Dam. De voorzitter de heer W. Meijer opende de bijeenkomst en heette de aanwezigen hartelijk welkom, memoreerde in 't kort het afgelocpen jaar van de behaalde prijzen te Limmen en te Amsterdam. De voorzitter hoopt, dat de leden op den ingeslagen weg zullen blijven voortgaan eri mocht de tijd komen dat er gevaar komt dat dan allen als één man klaar zullen staan. Vervolgens werden de prijzen aan de winnaars uitgereikt. De eerste prijs P. de Wildt met 269 pun ten. Door den heer Jac. Castricum was een rollade beschikbaar gesteld voor den eerste- prijs-winnaar, zoodat de heer P. de Wildt in het bezit kwam van de rollade, welke met eenige toepasselijke woorden door den voorzitter werd uitgereikt.. De 2e prijs viel ten deel aan L. Diemeer met 267 punten, 3e prijs Jac. Castricum met 265 punten, 4e prijs J. Visser met 263 pun ten, 5e pr. R. v. d. Werf met 263 punten. Vervolgens nog 34 personen die voor een prijs in aanmerking kwamen. Vrije baan: le prijs E. Bloedje, 2e W. TuUn, 3e L. Diemeer, 4e Jac. Castricum, 5e J. Groot en vervolgens nog 13 personen die een prijs kregen. De commandant Meijer feliciteerde de prijswinnaars en sprak den wensch uit dat de leden ln de toekomst trouw de oefenin gen zullen meemaken. Nog eenigen tijd bleven de leden gezel lig bijeen, waarna sluiting volgde. IJMUIDEN, 5 Febr. Rijksvischafslag. Tar. bot per kg. 1.10—1, griet per 50 kg. 4518.50, ton per kg. 1.701, groote schol per 50 kg. 14.50—11, middel schol per 50 kg. 16—13.50, zetschol per 50 kg. 1917.50, kleine schol per 50 kg. 1810, bot per 50 kg. 63.80, schar per 50 kg. 12.505 20, pieterman en poon per 50 kg. 13; groote schelvisch per 50 kg. 60. middel schelvisch per 50 kg. 4341, kl. mid. del schelvisch per 50 kg. 35 kleine schelvisch per 50 kg. 28.5017, kabeljauw per 125 kg. 43—32, gullen per 50 kg. 17.506.50, leng per stuk 1.20, heilbot per kg. 1.350.95. wijting per 50 kg. 81.50, koo'visch per stuk 0.52 0.30. R. K. Vrouwenbond Maandag 8 Febru ari wordt de feestvergadering van d'en R. K. Vrouwenbond in het R. K. Verenigingsge bouw gehouden. Patronaat Woensdagavond was het voor de jongens van het Patronaat en Gezellen 'n feestavond in het R. K. Verenigingsgebouw. Ook de ouders van de jongens waren uitge- ncod'igd. Jammer was het dat niet meer ouders aan den oproep hadden gevolg gege ven. De directeur, de Weleerw. heer kapelaan Houaijk opende den feestavond met een har telijk welkomstwoord. Allereerst werden eenige nummers gegeven door de gymnastiekclub onder leiding van den heer B. Henneman. Vervolgens gaf de patronaatsfanfare eenige nummers onder leiding van den heer P. Kuis en dan werd 't blijspel in drie bedrijven „De Mexicaancche Zilvermijn", opgevoerd dooi de tooneelclub van het patronaat. De rollewaren ln goede handen. Het was een mooie avond en ten zeerste voldaan en vol waardeering keerden allen huiswaarts. Burgerlijke Stand. Geboren: Henny, dochter van F. J. Kehl en J. M. C. van de Rijf; Margaretha Gerar- da Antonia, dochter van M. L. H. M. Marc- ker en C. M. Janssen; Cornells, zoon van P. Castricum en G. Zonneveld; Petrus Gerar- dus, zoon van G. Liefting en M. van Duijn. Getrouwd: Johannes Nijman en Charlotte Josephine Diehl. Overleden: Trijntje Ooms, 52 j., wonende te Castricum. Gevonden voorwerpen. Gevonden c te rug te bekomen bij: T. Hoogeveen, Hendrik Roozenlaan 53, Haarlem, een glacé hand schoen; J. v. d. Velt, Hendrik Roozenlaan 8, Haarlem, een paar gymnastiekschoenen; M. Homes, Zuiderbuitenspaame 126, Haarlem, een vulpenhouder; Rahusen, Oosterduinweg 243, Aerdenhout, een tackel; Schoorl, Korte Kleverlaan 76, Bloemendaal, een rijwielbe- lastingmerk; Bonarius, Kleverlaan 19, Bloe mendaal, een rijwielbelastingmerk in étui; Kenbeek. Boschlaan 10, Bloemendaal, een dop van benzinetank; J. Dirks, Rollandstraat 11, Haarlem, een gladde gouden ring; aan den politiepost te Aerdenhout, een zilveren rozenkrans, een nagelschaartje; aan het bu reau van politie Overveen een portmonnaie met inhoud, een sleutel. van de heden aan den Rijksvischafslag aan gekomen stoom trailers: Derika 7 3500, Oantoeng 1100, Johanna IJm. 107 1000, Johanna IJm. 12 f 1100, Jenni Elsa 1400 Loggers: K.W. 168 490, K.W. 112 340, K W. 27 485. Beugen: Vb. 216 495, Vb. 195 410, Vb. 114 468. Officieel* -lededeel inger SLOOTSCHXETEN. Landbouwers, die op hun boerderij nog werk kunnen verschaffen door het laten schieten van gewone scheidingsslooten over een lengte van minstens twee kilometer met financieelen steun van rijk en gemeente volgens een nader vast te stellen regeling, gelieven zich uiterlijk binnen vijf dagen na heden schriftelijk aan te melden bij den directeur vetn de gemeentelijke arbeidsbeurs, met duidelijke omschrijving van de plaats en den omvang der te verrichten werkzaam heden. JONGENS GEVRAAGD. Vrij zeker zullen binnen eenige weken eenige jongens van 14 tot 16 jaar kunnen worden geplaatst voor het verrichten van lichte werkzaamheden in verwarmde loka len, tegen behoorlijk jongensloon. Wie daarvoor in aanmerking wenscht te komen, gelieve zich zoodra mogelijk mon deling of schriftelijk aan te melden op de arbeidsbeurs te Hoofddorp. BALDADIGHEID. Het komt nog al eens voor dat de lam pen in de palen van de electrische straat verlichting worden vernield: dit gebeurt door schooljongens; soms ook door groo- tere jongens. Dit stukgooien geeft natuurlijk belangrijke schade voor de gemeente, maar ook levert het een groot gevaar op voor de werklieden, wanneer zij met de hand de kapotgegooide lampen willen losdraaien. Meestal is het zeer moeilijk deze balda- digen op heeterdaad te betrappen en daarom wordt een dringend beroep gedaan op de ingezetenen om zoodra mogelijk aan mij of den dlchtstbijwonenden gemeen te-veldwachter de namen van de daders be kend te maken, wanneer dergelijke afkeu renswaardige handelingen mochten worden gezien. Ieder kan verzekerd zij" dat de naam van den aangever zal worden geheim gehouden. GEVONDEN EN VERLOREN VOOR WERPEN. Gevonden: Een autoslinger; een belas tingplaatje en een armbandhorloge. Verloren: een paar handschoenen; een zak haver. De Burgemeester. Mr. A. SLOB. Hoofddorp, 5 Februari 1932. 12jarig bestaan R. K. Vrouwenbond. Dinsdag herdacht de afdeeling Hillegom van den R. K. Vrouwenbond het feit, dat zij vóór 12y2 jaar werd opgericht. In een fees telijke avondvergadering zei de geestelijke adviseur: Vanmorgen hebben we O. L. H. gedankt voor al de zegeningen, aan de vereeniging geschonken; nu gaan we hier feestvieren, zij het dan ook maar bescheiden. Z.E. dacht terug aan de eerste presidente der vereeniging, mevr. Litjens, die met zoo veel toewijding aan den bloei van den Bond heeft gewerkt en dankte ook de rndere be- stursleden voor wat zij hebben tot stand ge bracht. Z. E. is erover verheugd, dat na het aftreden van mevr. Litjens de Bond weer een goede presidente heeft gekregen in mej. de Graauw, dje st: is met veel liefde voor de vereeniging werkt. Toen Z.E. was uitgesproken werd door allen het Bondslied gezongen en dan nam de pret een aanvang. Prof. Antonini, geen onbekende in Hillegom, heeft de aanwezigen heerlijk geamuseerd met zijn goocheltoeren, afgewisseld door aardige anecdoten. In de pauze werden den dames eenige verver- schingen gepresenteerd. Het zangkoor bracht dan onder de bekwame leiding van mej. M. Kruidenberg een prachtig stuk van een be kenden Duitschen componist ten gehoore, waarvan allen echt genoten. Nu trad voor de tweede maal prof. An tonini op, ditmaal met zijn pop „August". Een donderend applaus bewees, dat de dames zich goed geamuseerd nadden en dat prof. Antonini voor de zooveelste maal in Hillegom succes had. Bij de sluiting dankte de geestelijke ad viseur het bestuur, mej. Kruidenberg en alle zangeressen, mej. A. v. d. Meij, de pianiste en allen, die hadden medegewerkt om dezen avond zoo goed te doen slagen. Ook dankte Z.E. bijzonder de presidente hartelijk, die zooveel jaren voor den Bond heeft gewerkt en als presidente zooveel vrijen tijd opoffert. Als een bewijs van waardeering hood Z. E. de presidente een prachtige mand met bloeiende clivia's aan voor haar verdienste lijk werk. Uiterst voldaan over den mooien, genoeg lijken avond gingen de dames huiswaarts. Statuten De „Stscrt." bevat de statu ten van Mijnders en Co. N.V., alhier. Verkccping. Voor den Staat der Neder landen had gisteravond in Hotel Sistermans ten overstaan van Notaris D. Lodder alhier de verkoop bij opbod plaats van twee per ceel en bouwterrein aan de Hoofdstraat al hier. Uitslag als volgt: Kavel I. Sectie D No. 2275, groot 3.39 A. Hoogste bieder C. G. Suykerland alhier 31C0. Kavel II, Sectie D No. 2274, groot 1.65 A. Hoogste bieder A. Zonneveld alhier ƒ1700. Toeslag over een week. R.K. Blindenbond. Gisteravond werd een g:oote propaganda-feestavond gegeven, uitgaande van den R.K. Blindenbond „St. Odilia", afdeeling Haarlem en omstreken. Als spreker trad op d'e zeereerw. heer rector J. B. M. Timp. Voorts werd medewerking verleend door een blinde zangeres er musici, verder door de plaatselijke R.K .Gem. zang. vereeniging „St. Gregorius". Voor deze lief- dadlgheidsuitvosring bestond groote belang- rtelling, wat wij ten zeerste toejuichen. Wij kunnen ons aansluiten met onderstaande rijm, dat gepljatst werd in een advertentie: Thans zijn uw oogen nog gezond, Op weg dus naar den Volksbond. Dat ook uw verstand eens wordt verlicht Met hetgeen een Blindenbond verricht, Opdat het ga van mond' tot mond: Steunt den R.K. Blindenbond! De avond werd geopend door den heer Louman uit Haarlem, voorzitter der afdee. ling, die met zijn echtgenoote aanwezig was Beiden zijn blind. Spreker bracht naar voren het doel dezer vereeniging. Voorts deelde de voorzitter mede, dat een fiets zou worden verloot, welke door een blinde zal worden gemonteerd. Allereerst trad voor ons op een blinde ae. cordeonist, die ten gehoore bracht „Blaze Away", marsch „Die Schmiede im Wald" en tot slot „Alte Kameraden". Een stormachtig applaus brak los op deze nummers. De ac- cordeonnist staat bekend voor den besten speler van Amsterdam. Hierna werd door d'e R.K. Gom. zangver. gezongen „Nachtegaal" en „Spin, Spin". Ver volgens werden door een blinde zangeres ten gehoore gebracht eenige liederen van Fr. Schubert. Aan zangeres en pianiste werden uit dankbaarheid, door Lisse aangeboden twee prachtige bouquetten, voor de vele moeite, welke zij zich hadden getroost, om geheel voor dit doel uit Deventer te komen. Vervolgens was het woord aan rector Timp. Voor zoo'n sympathiek doel wil spr. als geestelijk adviseur gaarne spreken. De blinden zouden zoo graag zién, even zoo goed als wij. De blinden zijn zulke dank bare en tevreden menschen; het zijn zulke tobbers niet, als wij durven veronderstellen. Ik spreek niet voor de blinden uit medelij den, doch uit medeleven. Niet dat u voelt blind te zijn, doch dat u meevoelt wat blind- zijn is. Spr. verplaatst zich naar Lourdess en haalt droeve gevallen aan, waaruit men constateert, dat het lijden op aarde eerbied afdwingt. Genezen kunnen wij ze dezen avond niet, doch wel geven onze liefde en belangstelling. De blinden willen hun leven zoo goed mogelijk maken; zij kunnen ook blij zijn, al zijn ze blind. De blinden hebben een fijn besnaard hart. Helpt de blinden, om te bereiken, wat zij bereiken kunnen. Toont uw gulle offervaardigheid. Vooral voor de blinde kinderen vroeg spr. de volle sym pathie. Een daverend applaus brak los op deze rede. In de pauze werden inschrijvingsbil- jetten voor lidmaatschap rondgedeeld. Het resultaat was schittterend, zoodat de voor zitter moest constateeren, dat vanuit Liése de victorie begon. Tevens werden loten ver kocht, ter verloting van d'e fiets. Hierna trad wederom de zangvereenlging op. Een woord van dank bracht de voorzitter aan de R.K. Gem. Zangver. voor hare be- langlooze medewerking. Vervolgens trad weer de accordeonist op. Rector Timp was de gelukkige winnaar van de fiets, die hij terugschonk aan de ver eeniging, waa'na zij op Amerikaansche wijze werd' verloot. De gelukkige winnaar was B. Meeuwisse. Deze totale verloting bracht op 123. Voor het laatst zong hierna de blinde zan- res nog drie liede'en. H'erna bracht de juffrouw haar harte'ijken ó'ank aan het be. stuur voor de uitnoodiging dezen avond te mogen zingen. Personalia De heer M. van Waveren, alhier, is door B. en W. dezer gemeente be noemd tot kantoorbediende aan het Gas- en Waterleidingbedrijf dezer gemeente. Burg. Armbestuur Vanwege het Burg. Armbestuur is dezer dagen dé collectebus „Gedenk de Armen", ws'.ke bij de voltrek king van de huwelijken binnen deze ge meente steeds aanwezig is, geleegd. Een totaal bedrag van f 72.15 was de opbrengst van een periode van ongeveer 15 maanden. Aanbesteding B. en W. dezer gemeente hebben aanbesteed het uitbaggeren en ge deeltelijk uitdiepen van de Mallegatsloot binnen deze gemeente. Ingeschreven werd door de heeren: Joh. Grimbergen; P. Opdam, A. Jansen, R. Overwijk, A. van der Voet, J. van Dlest, Th. de Klerk, J. Th. Kleijnhorst, S. Broekhui zen, H. Grimbergen Jr., Joh. Grimber gen Jr. Laagste inschrijvers zijn: Perceel 1, Th. de Klerk voor f 590. Perceel 2, Idem, f610. Perceel 3, A. Jansen f 560.50. Perceel 4, Idem, f 541. Perceel 5, Idem f 726. Perceel 6, Idem f 760.50. De gunning is aangehouden. Statuten De „Stscrt." bevat rt n'u- ten van de N.V. Zanderij Guldenmond, air hier. BurgeiWkc Stand Geboren: Petrus, z. Ibeltje, d. van C. F. Daudij en N. H. dé Kcoker Gevardus, z. van Ch. J. Zoet en C. Sprokkelenburg Johannes, z. van J v. Nieuwkoop en W. A. v. d. Leede Pie- ter, z. van P. Schalk en A. de Vries -J Theodora Carolina Alicia, d. van H. de Jeu en E. L. Rosswaag Wilhelmus Adrianuü Cornells, z. van A. Duineveld en M. J: St-aathof Gerardus Petrus, z. van J. vi d. Zwet en M. G. Portman Cornells Ge-; rardus, z. van J. A. Ruigrok en W. v. Rijrf Alida Johanna, d. van A. Th. v. d. Aart en M. v. d. Aar. Ondertrouwd: R. Wildeboer en A. J. de Haan. Getrouwd: J. B. A. Vink en C. W. Smak man B. M. Broxterman en C. J. Lieverse. Overleden: Theodora Geitruida Verde- gaal, oud 30 jaar Leendert Gerrit Ka merman, oud 1 dag Gijsbert Nieuwen- huis, echtgen. van C. W. Zaneveld, oud 61 jaar. Openstelling telefoon bij nacht Naar wij vernemen worden er van gemeentewege stappen ondernomen bij het rijk om tot een nachtelijke openstelling van cle telefoon te xcmen, zoo mogelijk buiten bezwaar van de gemeentekas door hun, die buiten den gewo nen kantoortijd willen telefoneeren, een ex tra tarief te berekenen. Concurrentie Ongeveer een 100-tal ne ringdoenden in onze gemeente hebben een adres gericht tot den raad', houdende verzoek een verbodsbepaling in het leven te roepen op het handeldrijven in onze gemeente door niet-ingezetenen zonder vergunning en zon der betaling van hcoge legesgelden. Pachtverniindering De afdeeling „Ncordwijk" van het Hcllandsche Bloembol- lenkweekersgenootschap heeft een verzoek tot d'en raad gericht om vermindering van pacht voor eenige leden van, van de gemeente ge huurde, teelgronden. Florapark 1832 Naar wij vernemen is door den burgemeester dezer gemeente, den heer Van de Mortel, 'n gouden medaille be schikbaar gesteld voor de Bloemboilenten- toonstelling „Florapark 1932". De begrooting. Geen straatbelasting? Naar wij vernemen heeft d'e raadscommissie tot onderzoek van de gemeenterekening 1930 en van de begrooting 1932 dezer dagen rap port uitgebracht, zoodat behandeling van deze begreoting na he^ uitbrengen ven de memorie van antwoord door B. en W. kan plaats hebben. Zijn wij wel ingelicht dan komt deze commissie na het voorstel om niet onbeduidende bezuiniging aan te brengen op de uitgaven tot de conclusie, dat het invoeren van een nieuwe straatbelasting bij aanne ming harer voorstellen achterwege kan blij ven. Tegen het invoeren van een vermake- lijksbelasting heeft de commissie daarentegen geen overwegende bezwaren. Steunregeling Het orgaan, dat door den raad is samengesteld voor de uitvoering van de steunregeling voor dé werkloozen, is gis teravond door den Burgemeester met eenige toepasselijke woorden in de raadzaal geïn stalleerd. Vinkevc'dpolder Bij de Woensdag ge houden stemming door de ingelanden van ü'en Vinkeveldpolder is tot voorzitter van ge noemden polder gekozen de heer J. A. J. Al- Uemade, alhier. Deze verkiezing geschiedde ter voorziening in de vacature, ontstaan door het bedanken als voorzitter van den heer P. de Groot. Filmavond Donderdag werd in de groote zaal van het Juvenaat voor de leden van het Patronaat en andere belangstellenden een filmavond gegeven, waarvan de opbrengt kwam ten bate van het Patronaat. Achtereenvolgens verschenen op het witte doek de komische stukken: Een reisje naar Parijs, Een jongmensch van goed gedrag en een mooi stel. Vervolgens de films „Het groei en der planten en De Postduif. De talrijke aanwezigen hebben een aange- namen en leerrijken avond gehad. Stille Omgang. In 't Patronaategebouw an de St. Victorparochie hield gisteravond het Genootschap van den Stillen Omgang een goed bezochte vergadering. De voorzitter, de heer E. Oostdam Jz„ opende de vergadering met den Christelijken groet en heette de aanwezigen, in het bij zonder den Z.Eerw. heer Pastoor Waterreus, den Weleerw. Rector Elzenbroek van het St. Bavcgesticht en eenige hoofdbestuurders van de afdeeling Leiden van het Genoot schap, waarbij Ncordwijkerhout is aange sloten, van harte welkom. Het deed spreker genoegen dat, ondanks de vele ziektegeval len, zoowelen tegenwoordig waren en hij hoopte, dat dit jaar weer velen zullen op trekken ter H. Stede er. daar zullen bidden om spoedige oplossing der huidige crisis. Spr. wees erop, dat al worden ook conferenties gehouden, er toch geen oplossing zal komen wanneer God wordt vergeten. Zonder Kern komt er geen uitkomst. Na het zingen van eenige Latijnsche ge zangen door het zangkoor van St. Victor be trad Rector Elzenbroek de katheder, om in een glcevolle rede de aanwezigen op te wekken tot nog meer liefde en eerbied voor het Allerheiligst Sacrament. In drie deelen werd door den Eerw. spreker uiteengezet dat Jezus in de H. Eucharistie is het mid delpunt van onzen godsdienst, van 't gods dienstig leven en van kunst en beschaving. Onder grroote stilte werd deze mooie lezing aanhoord en bij het einde, toen de Eerw. spreker in een vurige peroratie allen op wekte om steeds veel liefde te hebben voor het H. Sacrament en dit te toonen door in groot aantal op te trekken naar de Mirakel stad, brak een luid applaus los. De vorzitter was zeker aller tolk, toen hij den Eerw. spreker hartelijk dank (bracht voor hetgeen door hem was naar voren ge bracht. Door het zangkoor werd nu zeer verdien stelijk het MiraSellied gezongen, waarna eenogen tijd werd gepauzeerd. Bij de voortzetting der vergadering deelde de voorzitter mede, dat de omgang dat jaar zal gehouden worden in den nacht van 5 op 6 Maart. De vereeniging telt pl.m. 350 leen, waarvan verleden jaar 299 den omgang meemaakten. Spr. hoopt, dat de deelname dit jaar minstens even groot zal zijn. Wan neer de kosten der reis een onoverkomelijk bezwaar mocht zijn, kan men zich wenden tot het bestuur, dat zal dan trachten een oplossing te vinden. De voorzitter van de afdeeling Leiden, de heer L. Schrijvers, sprak nog enkele woor den, waarin hij dank bracht aan het bestuur van Noordwijkerhout voor hetgeen het in 't belang van den Omgang heeft gedaan. Nadat door 't zangkoor nog eenige Latijn sche gezangen waren gezongen, volgde slui ting onder dank. R. K. Middenstand. In café „Centra" lhield ds R. K Middenstandsvereeniging St. Jozef haar jaarvergadering. De voorzitter, de heer N. H. de Klerk, opende met den christe lijken groet en wsnschte allen, waaronder de eerw. geest, adv^our, kapelaan Dekker, een zalig en voorspoedig 1932. De rekening en verantwoording van den penningmeester, den heer J. Aartman, sluit- te'nde met een batig saldo van 261.04, werd door een commissie van twee leden, de heeren M. Smit en P. P. van Deuzen, nagezien en in orde bevonden. Decharge volgde onder dank voor^ het accuraat beheer Bij de be stuursverkiezing werd de aftredende heer J. A. Leijsener herkozen, terwijl in de plaats van den heer J. Uitendaal, die niet meer m aanmerking wenschte te komen, werd ge kozen de heer P. P. van Denzen. De voor zitter feliciteerde de beide functionarissen met hun benoeming en dankte den heer Uitendaal voor zijn bewezen diensten. De begrooting voor 1932 werd goedgekeurd, behalve de post zaalhuur. Daar slechte een gérant zaalhuur heft en in de overige cafe's gelegenheid is, kosteloos te vergaderen, kon de vergadering niet besluiten dezen post goed te keuren. Medegdeeld werd, dat de vereeni ging thans bestaat uit 66 leden. Er werden twee kaarten verloot voor gratis deelneming aan de Middenstandsretraite op 28 Februari, in het St. Ciemenshuis alhier. Bij de rondvraag bracht de heer B. Buseh- man dank aan den voorzitter vcor alles wat door hem voor de vereeniging is gedaan, en hij bood hem wederkeerig de beste wenscher. aan namens de vereeniging Door een der leden werd nog een opwek kend woord gesproken tot deelneming aan den a.s. Stillen omgang, waarna sluiing volg de onder dank, me den chrisélijken groe. CRISIS-COMITÉ. De gemeenteraad alhier besprak in de laatste bijeenkomst den nood van vele inge zetenen, nie niet vallen onder of gelijk staan met werklooze arbeiders en als zoodanig niet voor steun of werkverschaffing in aanmer king komen. Dinsdag 9 Februari zal worden getracht een crisis-comité op te richten, waarvoor ingezetenen van allen rang en stand zijn uitgenoodigd', GOUDEN PROFESSIEFEEST ZUSTER FRANCOIS. Door de ptarochianen is een bedrag van 476 bijeengebracht bij gelegenheid van dit jubileum. Het is de bedoeling daar de eerw. zuster ook kosteres van de kapel is, in het St. Anna-Gesticht, een mooi enkeik aan te bie den. Het bedrag mag, gezien de slechte tij den, schitterend genoemd worden. Operette Zondag te 3 uur zal in het K. S. A.-gebouw de met succes opgevoerde kinderoperette in een kindermatinée wor den herhaald. Amicitia Het plaatselijk tooneelgezel- schap van bovengenoemde vereeniging heeft zijn laatste uitvoering gegeven in dit sei zoen. Deze 30ste uitvoering was voorzeker in het voordeel van de vereeniging, want de opvoering van het drie-bedrijvig blijspel is een echt vastenavondspel geworden. De spelers werden na elk bedrijf met hartelijk applaus bedankt. Vineta zorgde voor afwisselende muziek. Feestvergadering „St. Deus Dedit" Dinsdagavond werd in het R. K. Vereeni- gingsgebouw de jaarlijksche feestavond ge houden van den R. K. Landarbeidersbond „St. Deus Dedit". Aanwezig waren o.a. de Zeereerw. heer Pastoor, de Kapelaan, de deputaties van het Kerkbestuur, Armbestuur, Lidwinaver- eeniging, R. K Kiesvereeniging, Wit-Gele Kruis, Chr. Arb. Bond, Dr. PostUiterweer, Correspondent Arbeidsbemiddeling, Onder wijzend personeel, en eenige R. K. Raads leden. De le wethouder Van den Hoorn, rle burgemeester, de gem.-Secretaris en Jac. Va- lentijn hadden bericht van verhindering gezonden. De voorzitter, de heer G. Mesman, open de de vergadering met een hartelijk woord van welkom. Uit volle borst werd nu het bondslied ge zongen met begeleiding van de piano, die bespeeld werd door den heer An to on C. van den Hoorn. Medegedeeld werd, dat een rede van een hoofdbestuurder niet kon doorgaan. Dan werd een aanvang gemaakt met voordragen o. a. door de heeren J. Wassen- burg, G. Mesman, J. Zevenhoven en W. Hasselt. De verloting, die gehouden werd ten bate van de arbeiders met groote gezinnen, liep best van stapel. Een taart werd op Ameri kaansche wijze verloot en bracht f 26.45 in het laatje. De heer Apeldoorn voorzitter van den Chr. Landarbeidersbond, sprak vervolgens een kort woordje, dat met de meeste aandacht werd gevolgd. Namens de afdeeling van den Chr. A. B. wilde spr. geiukwenschen met den bloei en groei der vereeniging. Volgens spr. zijn de sociale moeilijkheden oorzaak, dat de sociale verwarring grooter vyordt en dat sociale verwording dreigr. Menschen, die tot dusver nog ijverden voor verbetering, hebben den moed laten zakken en weten in hun moedeloosheid niets beter te doen dan te schreeuwen: „trap den boei maar in elkaar." Deze tijd is zwanger van revolutionnaire bewegingen. Het zou niet de eerste keer zijn, dat de sociale verwarring mede oorzaak werd van socia'e revolutie. Die revolutionnaire agitatie is geen bewijs van een juist inzicht in de maatschappelijke ontwikkeling. Nu in dezen tijd moeten wij j getuigen van onze Chr. sociale beginselen, welke ons oolc in de moeilijkste tijden en omstandigheden den weg wijzen. Krachtig moet weerstand geboden worden aan dat re- volutionnair gedoe, waardoor elk behoorlijk overleg bij voorbaat uitgeschakeld en onmo gelijk gemaakt wordt. Niemand is geholpen door het schelden op het kapitalisme, maar wel door te zorgen, dat in deze sociaie ver warring de arbeiders niet het kind van de rekening worden. Dat alleen is te bereiken door organisatorisch te zorgen, dat met de belangen van de arbeiders wordt rekening gehouden. Daarom is het onze taak, aldus spr., met vast vertrouwen op God te wer ken aan de versterking van de organisatie. Blijve God dat werk rijkelijk zegenen, tot bloei van de Chr. Vakbeweging en verster king van haar invloed op den gang van het economisch leven. Verder werd nog het woord gevoerd door den heer P. Hoogervorst Kzn, Deze spoorde degenen die nog geen lid zijn van een or ganisatie aan, zich spoedig op te geven. De heer Togni wenschte de vereeniging geluk namens de R. K. Kiesvereeniging en hoopte, dat het vertrouwen steeds nog meer zal blijven groeien onder de vereeniging hier ter plaatse en dat men op den ingeslagen weg zal blijven voortgaan. De voorzitter bracht dank aan de spre kers. Na een kleine pauze werd het Roomsche Elijdschap gezongen, en dan voerden eenige tooneelisten nog enkele tconeelstukjes op waarvoor zij een welgemeend applaus in ont vangst hadden te nemen. Het slotwoord werd gesproken door den geestelijken adviseur, den pastoor. We hopen, zegt spr., dat we allen van avond geleerd en genoten hebben. De arbeidersvereniging is opgericht om de narigheid zooveel mogelijk te bestrijden. De vereeniging heeft o.a. ten doel, dat de arbeiders op aarde een behoor lijk ievonsbestaan hebben. De arbeiders en de patroons moeten met elkander samen werken, vredelievend en rechtvaardig zifn We moeten trouw onzen plicht vervui'en en onze teak, die door God is opgelegd, met liefde volbrengen. Ook moeten wij onze geestelijke be" an gen niet uit het oog verliezen. Vooral in dezen gistenden tijd moeten wij sterk staan, ons paraat houden tegen het communisme, dat in alle lagen des volles wroet, den godsdienst verwaarloost en verafschuwt. Hij, die met God leeft, is gelukkig. Dat Wij brengen deze week een bui tengewone ■partij nachthemden in den verkoop tegen bijzonder lage prijzen. Deze nachthemden zijn van prima kwaliteit katoen in verschillende indanthren geverfde kleuren, rose, zalm. reseda en bleu, en zijn met fleurige bor duursels versierd. De prijzen varieer en van f 1.95 tot f 2.90. Verder ontvingen wij een kunst zijden kous met vierdubbele zool en teen versterking en extra jar retelle versterking, voor slechts f En de nieuwste geheel zijden L. B. O. kous, zeer fijn van steek, voor f 2.75. De L.B.O. fabriek staat borg voor de soliditeit van deze kous. Hoogste barometerstand 776.4 te Hernö- sdnd en Karlstadt. Laagste barometerstand 762.9 teJanMayen. Verwachting: zwakke tot matigen, Ooste lijke tot Zuid-Oostelijken wind, nevelig tot half bewolkt, weinig of geen neerslag, daling van temperatuur. de arbeidersvereeniging onder Gods zegen moge groeien en bloeien is mijn vurige wensch. Daarmede was deze schitterend geslaagde avond ten einde. De R. K. Landarbeidersbond „St. Deus De dit" kan met succes terugzien op dezen mooien avond. VERLICHTING STADSKLOK. Sinds eenige avonden is de wijzerplaat van de Oostzijder Kerk, die tevens dienst doet als stadsuurwerk, door schijnwerpers licht, waardoor het thans mogelijk is, ook des avonds kennis te nemen van den juisten tijd. De Zaandamsche verkoopweek Wij staan thans aan de vooravond onzer Zaan damsche verkoopwek. Het gaat nier om steun voor de crisis-slachtoffers en we moe ten er direct bijvoegen, dat het einde der steunverleening er nog niet is, (zie de regel matige ontslag berichten). Zooals men weet wordt gedurende de verkoopweek door den winkelier 3 pCt. afgestaan van den verkoop voor genoemd comité. Voor iederen besteeden gulden ontvangt men een bon, waarop aan het eind der verkoopweek bij loting prijzen zullen worden toegekend. De voorzitter van het Crisis- Comité heeft op zes lijsten nummers inge vuld, waarop een prijs gegeven zal worden. Deze lijsten zullen Maandag 15 Febr. na de verkoopweek worden gepubliceerd, waarna in het openbaar de prijzen zullen worden uitgereikt. De plaats zal nader bekend ge maakt worden. Men béware dus z'n bonnen. U kunt de prijzen zien in den winkel van den heer Verveen, de Savornin Lohmanstraat 4 en bij den boekhandel van den heer Huis man, Westzijde 95. Het Bestuur der Middenstandscentrale heeft bovendien nog ruim 10 hoofdprijzen aangeschaft, waarvan de minste prijs een waarde heeft van veertig gulden. Het koo pend publiek mogen wij dus wel dringend aanraden gedurende de verkoopweek te koo- pen bij die winkeliers, die een blauwe deel nemerskaart voor hunne etalages hebben. De Zaandamsche rijwielhandelaren doen niet mee als deelnemers, doch zullen een bepaald bedrag storten in de kas van he Ctrisis- Comité, zoodat hij of zij, die er over denkt binnenkort een rijwiel te koopen, dit in de verkoopweek doet. Enkele groote zaken doen ook niet mede als deelnemer, doch wi) mogen verwachten dat ook zij een gift zullen schenken aan het Crisis-Comité. Zaandammers! Het woord en de daad is thans aan U. Minstens 3000 gulden moet binnenkomen voor de crisis-slachtoffers. Biljartwedstrijd W. J. K.Czaar-Peter. bovengenoemde clubs, welke elkaar reeds meermalen op het groene laken nebben ontmoet, zullen a.s. Dinsdag in net club lokaal van Czaar-Peter optreden. Een wissel beker, welke 2 maal achtereen of driemaal in 't geheel gewonnen moet worden Is boven deze wedstrijd als prijs gesteld. DE HANZE. De afdeeling van De Hanze hield Dinsdag in het patronaatsgebouw haar jaarvergade ring. De voorzitter opende de vergadering met den christelijken groet. De installatie van de nieuwe leden werd verricht d:or kapelaan Bietveld. Deze sprak zijn vreugde uit over het feit, dat er weer nieuwe leden bij zijn gekomen en hoopte, dat de vereeniging steeds zal blijven groeien. De notulen en het jaarverslag werden goedgkeurd, evenals het verslag van den penningmeester. Bij de nu volgende verkiezing werden met algemeene stemmen herkozen de voorzitter, de heer C. Slager; de penningmeester, de heer Th. Tomassen, de commissaris, de heer mr. Seggelen. De bespreking over de weldadigheidsverlo ting bracht nog al wat ter tafel. Na de rondvraag volgde sluiting met den christelijken groet. Burgerlijke Stand. Geboren: Hendrik* Johanna, d. van E. L. Stokman en C. J. Ko Getrouwd: M. van den Bonk en M. J. Klepper H. M. Teeuwen en W. L. E. Ojer F. N. Duijn en J. Th. M. Hendriks. Overleden: F. Koper, oud 72 jaar, echtve- noote van P. Paap. A. Bierenbroodspo oud 67 jaar, echtgenoote van W. J. van d Mije H. J. Muelman, oud! 65 jaar, echti. noote van P. H. Ruppert. Demonstratie van het gas Het gasl - drijf heeft gisterenmiddag een demon't gegeven met warm water voor huis en vco. bedrijf. Meer dan honderd dames hadden aan d uitnoodiging gehoor gegeven. Met verschillende water-, gas- cn waschtoc- stollen werd gedemonstreerd. tegen de hoest! 30 en 50 ets. bij Apoth. en Drog.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 2