v. s. v. n—r. c. h. n Protest tegen de Amerikaansche leiding NAAR HEEMSTEDE Belangrijke voetbal wedstrijd SPORT EN WEDSTRIJDEN D. H. V. B. R. K. Sportpark R. K. V. V. „Alliance" R. K. V. V. „A. D. O." BELGIË—HOLLAND K. N. V. B. R. C. H.—H. B. S. De zaalc Ajax—Stormvogels HA A PL VOETBALBOND HOCKEY ATHLETIEK WANDELSPORT WATERSPORT NIEUW WERELDRECORD MOTORBOOTRACES BOKSEN CARNERA—GÜHRING LA WNTENNIS de kampioenschappen der OEFENMEESTERS BILJARTEN WINTERSPORT GESPANNEN ATMOSPHEER ONDER DE SCHAATSENRIJDERS DAMMEN Om de Haarlemsche Damkampioenschappen INGEZONDEN DE PASTOOR ZONDER KERK UIT DEN OMTREK HEEMSTEDE SANTPOORT BENNEBROEK HALFWEG SPAARNWOUDE Molenwerfslaan, Heemstede Xe terrein: D. S. S. nAlliance n, 2.30 u. 2e terrein: Geel-WitB. S. M., 2 uur. Seer. J. Krouwels. Langendijkstr, 33, Telef. 13407. Programma 7 Dec.: D.S.S. II—Alliance II, 2.30 uur, Molen werfslaan, Heemstede. V.V.F.A.Alliance A, 2 uur, Middenweg, Haarlem N. N. A. S c—Alliance c, 12.30 uur, School straat, Halfweg. Alliance Asp.—T.Y.B.B.a asp., 12.30 uur, Lyceum. Het a-Elftal vertrekt om 1.15 uur vanaf 't Kennemerplein, terwijl het c-elftal reeds om 11.30 uur vanaf de Amsterdamsche Poort naar Halfweg vertrekt. Weest op tijd! Programma 7 Februari: Oranje-Wit 3—AD.O. 3 2.30 te Limmen. D.E.M. a—A.D.O a 1.15 Hoogdorperweg. A.D.O. 3 speelt Zondag de le Competitie wedstrijd en is ingedeeld in de 5e klas O en komt uit tegen W. S. V. 4, Oranje Wit 3, R. E. O. X en S. D. E. 3. R. K. S. V. „Onze Gezellen" Seer.: J. J. Loerakker, Leeuwerikstraat 13 Haarlem-Noord PROGRAMMA VAN ZONDAG VolendamOnze Gezellen 2 uur Onze Gezellen II—Geel-Wit II 12.30 uur. Onze Gezellen a—B.SM. a 2 uur (hoofd terrein) Onze Gezellen b—Concordia b 2 uur (jun.-veld) T.Y.B.B. a—Onze Gezellen c 12.30 uur Onze Gezellen-asp.T.Y.B.B.-asp. uitgest. Het eerste elftal vertrekt per autobus naar Volendam om 11.30 uur vanaf de St Bavokerk van oud-Schoten. Belangstellen den, die het eerste elftal wenschen te ver gezellen op uitwedstrijden, kunnen zich al tijd opgeven bij den heer J. Lindström, com missaris van vervoer. Nu onlangs door de a'gemeene vergade ring van R. C. H. besloten is om naar Heemstede te gaan verhuizen, krijgt elke wedstrijd, die door de Racing nog aan den Middenweg gespeeld wordt een eigenaardig karakter. Zoo is de ontmoeting die voor as. Zondag tegen H. B. S. op het programma staat de° laatste competitie-wedstrijd die daar ge speeld zal worden, en waar bovendien de Hagenaars nog lang niet veilig staan, is het derhalve in dubbel opzicht een belang rijke strijd. Zouden n.l. de Hagenaars verliezen, dan komen ze er slecht op te staan voor de on derste plaats en dus mag verwacht worden, dat zij er alles op zullen zetten om t.e win nen. Waar de Racing zich nog tot de tweede plaats kan opwerken, voorzien we ook van die zijde krachtige pogingen om te winnen. Deze factoren te samen zullen wel veel toe schouwers naar den Middenweg lokken. R. C H. komt uit met: Kos Krom Prevost Muller Ruis Geutskens Hanse de Geus Verkerk Smit Paape. FeijenoordH. F. C. Zondag kan reeds de beslissing vallen, dat H. F. C. gedoemd is tot het spelen van degradatiewedstrijden. Immers verliest of speelt H. F. C. gelijk, dan kan ze reeds niet meer het puntenaantal van V. U. C. of A. D. O. behalen. Wij kunnen H. F. C. niet veel kans geven om te winnen, te meer daar v. d. Meulen niet meespeelt. Zondag j.l. heeft hij tegen V. S. V. een vrij ernstige knieblessure opgeloopen, zoo dat het zelfs nog niet zeker is, dat hij te gen de Belgen op 14 Februari kan uitko men. H. F. C. speelt met het volgende elf tal: v. d. Togt Wamsteker Smit R. Jongeneel Kruyer P. Jongeneel Hoek Tuininga Miezérus Dorsman Hagenaar Het tweede elftal van R. C. H„ dat theo retisch nog een kansje heeft op het kam pioenschap, zal goed doen om te trachten ook in Velsen van V. S. V. 2 te winnen, om bij een eventueelen misstap van de concur renten gereed te staan om den kop te ne men. Het volgende elftal gaat naar Velsen: N Schoustra Kaestner Spoor Hesssls Berg Prevost v d Werve Kedde Ruigrok Siot Meijer De strafcommissie heeft na ontvangst van het rapport omtrent het door Stormvogels gevoerde verweer besloten ten opzichte van Tol, Groene veld en Pr ia? de reeds uitgespro ken straffen ongewijzigd te handhaven. Boe- kelaar daarentegen werd zijn voorwaarde lijke straf kwijt gescholden. De zaak zal nu voor de commissie van be roep gebracht worden. Overzicht Snaarr.estad bood tegen Kennemers 2 hef- tlg.n tegenstand, zoodat da Beverwijkers zich goiuiikig konden achten een 5—4 over winning in tie wacht te kunnen sieepeu. R. C. H. 5 nestelde zich weer een tikje vasler cn cia 2o plaats door de 5—0 zege op H. F. C." 3. D. N. O. nam met bijna dezelfde cijfers -is in den eersten wedstrijd revanche op „poerde. Ook hi 1B hadden de leiders de grootste moeite met R. C. H. 4. Het werd na een spannendea strijd nee Juist een gelijk spel. Speciale trein Bij gelegenheid van den Interlanden- wedstrijd BelgiëHolland op Zondag 20 Maart a.s., hebben de Nederlandsóhe Reis- bureaux Lindeman Lissone een extra- trein van Amsterdam naar Antwerpen ge organiseerd, welke zoowel op de heen- als op de terugreis te Haarlem stopt. Voor deelname aan den „Lissone-Linde - man"-trein kan men zich thans reeds laten inschrijven bij het reisbureau Lindeman, alwaar voor deelnemers aan dezen trein tevens toegangsbewijzen voor het stadion tot een beperkt aantal verkrijgbaar zullen zijn. De thuisclub was echter zoo onverstandig om in de 2e helft een penalty te missen! Stormvogels 3 bracht zijn puntenaantal op 9, door E. H. S. 1 punt te ontfutselen. Doordat I. V. O., D. I. O. en Ripperda en uit de lagere regionen ook Spaarndam mor gen voor den N. V. B, gaan bekeren, is het wedstrijdprogramma voor Zondag sterk ge wijzigd. Damiaten ontvangt in 1 A Kinheim 2. De Velsenaren hebben dit jaar nog niet veel succes bereikt, zoodat wij de thuisclub best een kansje op een overwinning durven ge ven. H. F. C. 3 behoudt vast en zeker beide punten tegen Haarlem 3, al zal de overwin ning niet zoo hoog worden als op het Haar lem terrein. Spaarnestad schijnt zich de laatste weken beter in de le klasse te gaan thuis voelen. De laatste uitslagen wijzen tenminste op beterschap. Wij zijn daarom eenigszins be nieuwd wat de Roodhemden er tegen R.C.H. 3 van terecht zullen brengen. Kennemers 2 zal D.W.O. wel beide punten afhandig, maken en qok R.C.H. 5 geven wij tegen E.D.O. 3 de meeste kans. R.C.H. 4 gaat zich in 1B wier wat omhoog werken door een overwinning op Spaarne- vogels, terwijl Stormvogels 3 zijn 4e gelijk spel tegen Schoten 2 gaat bewerkstelligen. Het programma ziet er voor Zondag als tt: Afdeeling la. DamiatenKinheim 2 HFC 3Haarlem 3 RCH 3Spaarnestad Kennemers 2—DWO EDO 3—RCH 5 Afdeeling lb. RCH 4Spaarnevogels Schoten 2Stormvogels 3 Afdeeling 2a Beverwijk 2—Haarlem 5 Zeemeeuwen 2—Droste Afdeeling 2b. VSV 3—THB 2 Kennemers 4Stormvogels 4 RCH 7—DIO 2 Afdeeling 2c. ETOZeemeeuwen 3 VOGBloemendaal 4 DOARCH 6 Afdeeling 2d. Hillegom 2EDO 4 WH—Haarlem 3a Schoten 3Bennebroek 2 Afdeeling 3a. Heemstede—VI. Vogels DCOHaarlem 6 Afdeeling 3b. DIO 3—DOA 2 Afdeeling 3c. DCO 2—VSV 2 HFC 5—THB 3 Kennemers 7Beverwijk 3 Afdeeling 3d. Spaarnestad 2Beverwijk 4 Afdeeling 3e. Swastika 3—Spaarnestad 3 DSK 3—Hillinen 3 Afdeeling 3g. DSK 4Damiaten 2 IVO 3—VOG 3 Afdeeling 3h. VI. Vogels 2Kennemers 6 Kinheim 5—Droste 2 EDO 7—VSV 5 Afdeeling 31. Ripperda 4Kinheim 6 DOA 3—Damiaten 3 THB 4—Kennemers 8 Afdeeling 3j. Kinheim 4WH 2 DWO 2—Kenau RCH 8Spaarnevogels 2 Junioren-Competitie. Afdeeling A. Kennemers a—WB RCH a—Bloemendaal a Adeeling B. ZeemeeuwenDCO Afdeeling C. Halfweg—Kenau Bloemendaal c—HFC Haarlem cVI. Vogels „Polygoon"N. V. S. Zondag 7 Febr. a.s. des 's morgens 10 uur zal door bovengenoemde vereenigingen op het terrein v. d. B.ockway aan denVergier- derweg, een vriendschappelijke voetbalwed strijd gespeeld worden. De algemeene belangstelling gaat deze week natuurlijk uit naar den proefwedstrijd tusschen het A- en het B-tsam, welke op het Bloemendaal-veld achter Zomerzorg zal plaats vinden Nu de competitie ten einde loopt, wordt de concentratie op de internationale wed strijden, welke nog komen, versterkt. Eind Februari komen de Anglo-Indians in ons land; begin Maart speelt Wesl-Duitseh- land in Deventer; in April komen nog de uit- en thuis-weostrijclen tegen België. De beide elftallen zijn aldus samengesteld: A-elf tal: De Jong De Waal Tresling De Looper Ter Haar v.Lierop Gunning De Geer v. d. Berg Dupon Hóóft B-elf taJ: Hardebeek Maas Sr. Tcussaint Lob v. d. Rovaert Braat Wagener Jannink Maas Jr. Kist v. d. Haar Inderdaad dus het puikje van onze hockey'ers, ook al ontbreken Brandt en v. d. Haagen op het appèl, die verhinderd zijn. Ons, Haarlemmers, doet het natuurlijk goed, dat In het A-elftal een tweetal Haarlem mers zijn opgenomen, waarvan Gunning o.L een zeer reëeje kans heeft de oranje trui te mogen gaan dragen. Ongetwijfeld zal het een fraaie wedstrijd worden op een mooi en gezellig gelegen terrein, terwijl ook de publieke belangstel ling wel ruim zal zijnl De eerste klasse competitie staat voor de zen belangrijken wedstrijd stil; de tweede eu derde klassers evenwel spelen In competi tie-verband. M. H. C. 2 krijgt Amsterdam 2 te ontvan gen en dit wordt vermoedelijk een over winning voor de gasten. H. B. S. zal trachten op eigen terrein van het bezoekende Togo 2 te winnen en dit zal den Santpoorters ook wei gelukken. Dat H. B. S. 2 de verre reis naar Alk maar 2 zal hebben te ondernemen, zal geen bezwaar zijn voor de bezoekers om het twee tal punten mede naar huis te nemen. Bloemendaal 3 moet naar A. M. V. J. en dient te winnen. Dit zal ook wel geschie den, doch de Bloemendalers mogen daarbij de tegenpartij dan ook niet onderschatten. Tenslotte ontvangt M. H. C. 3 thuis T. H. C. *25 en behoort al eveneens te winnen. Toch zijn de Amsterdammers een niet te onderschatten tegenpartij, althans voor M. H. C. 3, dus is het oppassen. De 1000 M. van „Haarlem" A.s. Zondagmorgen houdt de HJV.V. een onderlingen wedstrijd over 1000 Meter. Stel lig is dit een goede voorbereiding voor het athletiekseizoen dat al weer nadert. Om half elf vindt de start plaats de route is van 't Brouwerskolkje naar Kraantje Lek dus een zeer fraaie weg in tegenstelling met het zwaardere parcours der vorige keeren. Voor de wedstrijdklasse zijn door leden cn de supporterver. „Haarlem" eenige prijzen beschikbaar gesteld De toeristen komen in het bezit van het diploma Indien zij den afstand afleggen bin nen den bepaalden tijd. Deze is voor de A.- kïacse 3 min. 10 sec. Voor de B.-klasse 3 min. 15 sec. Er bestaat zeer veel belangstelling voor deze race. Kranige prestatie Op 5 Februari j.l. heeft de heer J. Wil- Jemse met succes den afstandsmarsch van 91 K.M. in den tijd van 13 uur en 15 minu ten volbracht Het parcours liep over Heemstede, Hoofd dorp, Aalsmeer, Uithoorn, Nieuwerslu s, Ab coude, Duivendrecht, Amsterdam naar Haarlem. Voor dezen marsch is een speciale presta tie-medaille beschikbaar gesteld. Als controleurs vergezelden hem de hee- ren P. G. Fabel en G. A. Bout. De bekende motorbootcoureur Gar Wood heeft te Miami in Florida in zijn raceboot „Miss America IX" een nieuw wereld record gevestigd door een gemiddelde uur snelheid te bereiken, na de Mijl heen en terug te hebben afgelegd, van 111.712 Mijl. Het offlcieele wereldsnelheidsrecord stond op naam van den Engelschman Kay Don met een gemiddelde uursnelheid van 110.280 Mijl. Vrijdagavond vond in het Sportpalast te Berlijn de bokswedstrijd plaats tusschen de beide zwaargewichten Primo Camera en den Duitscher Ernst Gühring. De Duitscher zag zich gedwongen in de vijfde ronde wegens een blessure aan den voet op te geven. Een geneesheer constateerde een bloeduitstorting in den enkel. Vrijdag zijn op de overdekte tennisbanen van „Marlot" de tenniskampioenschappen aangevangen van de oefenmeesters. Er wordt een halve competitie gespeeld tus schen de verschillende deelnemers. Heden Zaterdag wordt om half tien aange vangen. De spannendste partijen werden Vrij dag gespeeld tusschen de heeren T. Goedraad en Hemmes en voorts tusschen J. Goedraad en Waasdorp. De uitslagen luidden: J. Goedraad slaat C. Dekker 6—2, 6—1, 6—3- A. Waasdorp slaat Mos 6—1, 6—3, 6—i. Hemmes slaat Dickmann 6—3, 64, 6—1 T. Goedraad verliest van Hemmes 4—6, 3-6, 46. J. Goedraad. verliest van Waasdorp 2—o. 2—6. 7—5, 2—6. Dickmann verliest van Dekker 4—6, 4—o, 36. D. Goedraad slaat Dekker 6—1, 6—3, 6—1. Waasdorp slaat Dickmann 62, 6—2, Hemmes slaat Mos 60, 63, 62. De competitie der Afdeelingskampioenen Ook in eigen huis slaagde het team van de „Biljartclub Haarlem" er niet in het sterke viertal van „Rembrandt** (Adamj een nederlaag toe te brengen, waardoor de hoofdstedelingen beslag legden op het ge westelijk kampioenschap klasse D, groep 1. Den eersten avond wist alleen D. Metz (B. C. H.) zijn partij in een overwinning om t ezetten, terwijl Donderdagavond de Zwart 2 maal zegevierde De Haarlemmers werden derhalve met 53 geklopt. In klasse F groep I, streed het Vrienden kring-viertal met afwisselend succes tegen de K. E. T. S.-reserves uit Amsterdam. Aangezien Dinsdagavond alleen v. d. Ge vel het zoet der overwinning vermocht te smaken, was de voorloopige uitslag 3—1 voor K. E. T. S. Donderdagavond waren de bordjes echter verhangen. Gieselbach klop te zijn beide partners en ook Tevreehorst ^Vriendenkring) zorgde voor een winst punt, zoodat deze geanimeerde match, ten slotte In een kram eindigde. Onze stadgenooten zijn uitgespeeld en hebben geen kans op de eereplaats. De resrve-ploeg van Vriendenkring toog Woensdagavond naar „Mokum" om tegen de B. V. „1925" In het strijdperk te treden. Vrouwe Fortuna was op de hand der Am sterdammers, want Han Roefs verloor 2 maal met 1 car. verschil. Alleen Goede- mans redde de eer. Eindstand 71 voor „1925". LAKE PLACID, 5 Febr. (Reuter Special). Bij den eersten rit van de 1500 Meter hard rijden werd Taylor (Amerika) eerste in 2 min. 49.3 seconden en tweede Stack (Cana da). Niet geklasseerd werden Evensen (Noor wegen) en Egnestangen (Noorwegen); in den tweeden rit werd Shea (Amerika) eer ste in 2 min. 58 sec. en tweede Logan (Canada). Niet geklasseerd werd Balangrud (Noorwegen). In den derden rit was Murray (Amerika) eerste in 2 min. 295 seconden. Tweede werd Hurd (Canada). De deelnemers teruggeroepen. LAKEPLACID, 5 Febr. (Reuter Speciaal). Een gespannen atmospheer heerscht onder de schaatsenrijders, wegens de toepassing der Amerikaansche regels, welke hun moei lijkheden veroorzaken. In den tweeden rit van den wedstrijd over 1500 Meter moest de scheidsrechter de deel nemers kort na den start terugroepen. Hi) verklaarde dat de deelnemers zich schuldig maakten aan stacking, d.w.z. sommigen trachten met elkaar overeen te komen, een te laten winnen. De rit werd daarna hervat. Eenige rijders maakten vaak gebruik tan hun ellebogen. In de finale 1500 Meter werd Shea (Ameri ka) eerste ln 2.57 minuten. De verdere plaatsing was aldus: Hurd (Ca nada); Logan (Canada); Murray (Amerika); Taylor (Amerika). Daarna overlegden de Noorsche, Finsche cn Zweedsche rijders, of zij zich uit den 10.000 Meter-wedstrijd zouden terugtrekken, ais protest tegen de Amerikaansche leiding der wedstrijden. In den wedstrijd IJshockey sloeg Amerika Polen met 4—1. Na de eerste periode leidde Amerika door Bent (10). Na de tweede pe riode was de stand 30, Door Cookman werd tweemaal gescoord. Akowalskl redde de Pool- sche eer. De einduislag was 4—1. De Pocl- sche aanvalslinie was snel, doch de verdedi ging langzaam. Onder groote belangstelling vingen boven genoemde wedstrijden in het clublokaal der Damclub „Haarlem" aan. De uitslagen der eerste ronde luiden: Hoofdklasse: J. van Looi) remise met J. P. van Eük; J. B. Sluiter Jr. remise met „De Jeugd"; Chr. F. Vlsse was vrij. De partij j. W. van DartelenJoh. Fabel Jr. werd uitgesteld wegens verhindering van Van Dar telen. Eerste klasse: D. Kleen wint van H. C. Souverein; Th. C. v. d. Sluijs wint van H. Berghuis; J. Balk wint van H. Rozijn; H. van Lunenburg Jr. wint van W. J. A. Matla. Maandagavond a.s. worden deze wedstrij den voortgezet. Het programma voor deze (2de) ronde luidt: Hoofdklasse: „De Jeugd" J. van Looi), Joh. Fabel jr.—J. B. Sluiter Jr.; Chr. F. VisseJ. W. van Dartelen. J. P. van Wijk is vrij. Voor den inhoud van deze rubriek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk Geachte Redactie, Beleefd verzoekt ondergetekende om het volgende te plaatsen, bij voorbaat dank. Onder het opschrift „Lokaliteit voor de werkloozen", „Een goede maatregel", las ik, dat het Brongebouw beschikbaar was voor de werkloozen, om daar eenige uren aan genaam en nuttig door te brengen. Voorzeker een goed en mooi idee. Maar nu wordt den z.g. ongeorganiseerden dat ontnomen, en waarvoor? Omdat enkele z.g. communisten of op relletjes beluste personen trachten dit in de war te sturen, en nu is men van mee ning, dat alle ongeorganiseerden gaarne relletjes willen maken. Niets is minder waar. Ook onder de ongeorganiseerden vindt men goed gezinde werkloozen. Of waren het Don derdagmorgen op 't Spaarne allen ongeorga niseerden? Hier zal menigeen van getuigen, dat het grootendeels georganiseerden waren. Het grootste deel ongeorganiseerden heeft uit ervaring eu nog dagelijks geleerd, dat de communisten of die zoo gaarne relletjes wil len hebben, niet hun ware leiders zijn. Zi) zullen zich dan ook niet met hen inlaten. Maar om nu den maatregel te treffen alle ongeorganiseerden te weren, vind ik foutief. Het zijn en blijven werkloozen en ingezetenen van Haarlem. Laat men die menschen, die zoo gaarne relletjes willen hebben, of zich niet ordelijk kunnen ge dragen, verwijderen en maatregelen nemen die den anderen tot voorbeeld strekken. Maar laat de goed-gezinde werkloozen, al zijn ze ongeorganiseerd, niet de dupe wor den van enkele op relletjes beluste personen. Hoogachtend, Uw dw. Een goed gezinde ongeorganiseerde werklooze. Tot je plichten van staat behoort o.a. dat je van tijd tot tijd er op uittrekt om met een armoedig gezicht hier en daar wat op te diepen voor den bouw en de installatie van je toekomstig heiligdom, en dat Je dus veel „tusschen de wielen" zit. Al blijven je excursies binnen de grenzen van ons dierbaar Nederland, toch is van toepassing het ai- oude spreekwoord: „Wie veel reist, kan veel verhalen". Zoo wilde ik u even een kleine ontmoeting verteri?n beleefde in het vorstelijk 's-Gravenhage. Op één mijner tochten door des hofstads mooie straten kreeg ik als morgengroet van een paar Haagsche heeren, type Moskou, de liefelijke benaming: „leelijke Spaansche Jezuïet". Als je zoo langzamerhand aan den Hjve gaat gevoelen het oude Bijbelwoord: „Bedriegelijk Is bevalligheid en ijdel de schoonheid" (vooral als de zorgen je haren doen grijzen en je voorhoofd tot rimpels plooit), dan is het begrijpelijk, dat je er niet mooier op wordt. Maar hoe die twee Moskouers nou in Godsnaam aan „Spaansche Jezuïet" komen, daar kan je met je nuch ter stel Hollandsche hersenen niet bij! Als vanzelfsprekend liet deze sclioone morgen groet me zoo koud als een botje, maar wat m enlet koud laten, zyn u: ..i die zich als brandende kolen stapelen op den schedel eens bouwpastoors in malaisetijd. Is er nu niemand meer, die deze zorgen helpt verlichten? Of klinkt mijn weekpreek als de stem des roependen in de Sahara jjezer da gen vieren vele lezers en lezeressen den jaar- Hjkschen Vastenavond, end^- - spel bij den huiselijken haard. Mag ik U 'n bescheiden voorstel doen? Natuurlijk, niet waar? Stuurt U dan eens in dit moeilijke Jaar uw kaartpotwinst van Vastenavond naar den Bouwpastoor, vooral op „dikken Dinsdag". Dan zal Aschwoensdag voor nem geen treurdag worden. De Pastoor zonder kerk, A. F. J.. .e. Zusterhuis „St. Catharina", Rijksstraatweg 367. Haarlem (Noord) Gironummer 52458. Vergadering Vereeniging voor bloembollen cultuur. De afd. Heemstede van bovenge noemde vereeniging hield gisterenavond een ledenvergadering in Café-Restaurant „Hof van Heemstede". In zijn openingswoord memoreerde de voor zitter den druk der tijden en sprak den wensch uit, dat het eind van 1932 gunstiger moge zijn dan 't begonnen is. Besloten werd e enverg. zilveren medaille beschikbaar te stellen voor de tentoonstelling te Noordwijk Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat er over 1931 een nadeelig saldo was van 4.03. Staande de vergadering wer den de boeken en bescheiden gecontroleerd, en na accoordbevinding werd den penning meester onder applaus décharge verleend. Als afgevaardigden voor het Jaar 1932 wer den herkozen de heeren Hub. Ruysenaars Hz. en C. Kapitein, plaatsvervanger de heer G. A. Braam. Bij de rondvraag betreurde een lid de slechte verslagen van de keuringen in bloem bollencultuur, aan welk verslag men totaal geen houvast heeft. Het bevat niet meer dan hoogstens een proces-verbaal dezer keurin gen. Het hoofdbestuur zal in dezen geest een wenk gegeven worden. Betreurd werd ook de wijze waarop behan deld was de bespreking over de teeltrege ling. Men was van oordeel, dat zulk een ge- Wichtig punt aan het oordeel der leden had onderworpen moeten worden. De voorzitter zette de reden uiteen van dit zoo snelle besluit. Voor de werkloozen. De groote feest avond, die vanwege het BE. Comité tot het verleenen van ontspanning aan de werkloo zen in het R.K. Vereenigingsgebouw aan den Heerenweg zal worden gehouden, ls nader vastgesteld op Dinsdag 9 Febr. a.s., des avonds om half 8. Zooals wij reeds eerder hebben medege deeld, wordt dien avond door de tooneelver- eeniging „Door Eendracht Sterk" een ko misch tooneelstuk opgevoerd, terwijl boven dien eenige kluchtige films worden afge draaid. Voor de muzikale Illustratie zorgt de Heemsteedsch Jazzband, leider de heer J. Bos. Alle werkloozen zijn welkom, op vertoon van him werkloozenkaart, die afgestempeld moet zijn op 25 Januari, 1 of 8 Februari 1932. Een ieder kan, zoover de plaatsruimte dit toelaat, zijn vrouw of meisje medebrengen. In de afgeloopen week werd het Comité door slager Sluisdam, uit de Lombokstraat, in staat gesteld 150 pond spek onder de werk loozen te verdeelen; bakker v. d. Heijde van de Camplaan zorgde eenige middagen voor een paar krentebroodjes bij de thee. Het een zoowel als het ander heeft, naar men mede deelde, goed gesmaakt. Woensdagmiddag hield de heer C. H. Kem per, Inspecteur van politie, een voordracht over de regels van het verkeer, waarbij hij enkele situaties op het bord uitteekende; hiervoor bestond zeer veel belangstelling. De Inspecteur stelt zich voor om nog 2 midda gen te komen praten over de Motor- en Rijwlelwet, en wel op Donderdagen 11 en 18 Februari des namiddags om 3 uur. De Volksbond tegen drankmisbruik schreef 10af op postrekening 65553 van den penningmeester, den heer C. Nelis, Heeren weg 78, terwijl nog enkele kleine giften, die allen met bijzonderen dank worden aan vaard, binnenkwamen, Met heel zuinig beleid, kan het Comité zijn werk nu voortzetten tot einde Maart Turnuitvoering De tumvereeniging „Santpoort" gaf Donderdag in „Zomerlust" éen uitvoering. De voorzitter, de heer Hop, heette bijzon der den kringvoorzitter en den ondervoor zitter der vereeniging welkom en wees nog eens op het nut van lichamelijke opvoeding. Hierna werd het wel wat overladen pro gramma afgewerkt. Te loven vielen de nummers 7, dubbel rek, 11 brug en 15 stokoefeningen der groote meisjes. Ook nummer 8, springoefe ningen voor meisjes en 18, het rekwerk van de heeren, waren bijzonder goed. Het zangspel der meisjes viel bijzonder in den smaak en een komisch gymnastisch inter mezzo „Circuskinderen" door kleine jon gens was keurig verzorgd. Mej. Van Delden, die het zangspel en de voordracht „Marken Vooruit" had ingestudeerd met de kleinen, wérd een bloeiende azalea aangeboden. De goed gevulde zaal bewees, hoezeer de tumvereeniging belangstelling heeft. Aanbesteding Bij de door den archi tect W. F. van de Roste alhier gehouden aanbesteding voor den bouw van drie woonhuizen aan den Meerweg, waren in gekomen 38 biljetten. Laagste inschrijver J. Buis te Hoofddorp met 6785, hoogste in- slchrijver H J. Kannemeljer en Co. te Santpoort voor 11023.65. Op het terrein van H.B.C. te Heemstede aan den Heerenweg wordt morgen *n uiterst belangwekkende voetbalwedstrijd gespeeld. Eider.* in dit nummer vindt de lezer een kansenbespreking over het samentreffen tusschen deze strijdmachten, zoodat wij dit hier achterwege kunnen laten. V."i) hebben echter een ander doel met het schrijven van deze regelen. De klacht, dat de katholieke voetbalbewe ging nog steeds gebrek aan publieke be langstelling heelt, is helaas maar al te waar. Het blijft een feit, dat onze Roomsche wedstrijden een te groote concurrentie on dervinden van de ontmoetingen van den K. N. V. B. Wij moeten deze zaak niet te ver op de spits drijven. Wü kunnen ons voorstellen, dat iemand, die des Zondags middags voor zijn genoegen een voetbalwed strijd bezoekt, gaarne naar dien wedstrijd gaat, waar hij goed spel en spanning ver wachten kan. Niemand zal een katholiek kunnen verbieden, naar een neutralen wed strijd te gaan kijken. Maarieder Katho liek kan wel van zijn geloofsgenooten eischen, dat hij voor de katholieke zaak doet wat hij kan. Dat doet een Katholiek niet, die uitsluitend op het neutrale sportveld verschijnt en de sport van zijn geloofsgenoo ten totaal negeert. Want de katholieke sport is ook een katholieke zaak en wel een zeer belangrijke. Het is een stuk jeugdwerk van zeer bijzonder gewicht, dat den steun ver dient van alle weldenkende Katholieken. Het is daarom, dat wij op deze plaats bij zondere aandacht vragen voor den wed- srijd H.B.C.-T.Y3.B, die morgen gespeeld wordt. Hier is een gelegenheid voor Katho lieken om eens kennis te maken met de Roomsche voetballerij. Tijdens de Mittovos waren er reeds vele Haarlemmers, die aan de Spanjaardslaan hebben genoten van een zeer interessanten strijd tusschen Amsterdam en Haarlem. Nu is er een belangrijke competitiewed strijd aan den Heerenweg. Welnu, steunt den katholieken sportman in zijn principieelen strijd. Laat het H. B. C.-terrein morgen door honderden, neen duizenden omzoomd zijn. Het verhoogt de energie der spelers, het komt dus het spelpeil ten goede. Komt u, in grooten getale, wtJ rijn er ze ker van, dat het niet de laatste keer zal zijn. Vereeniging voor Ziekenhuisverpleging De secretaris van de Vereeniging voor Zie kenhuisverpleging „Bennebroek en Omstre ken" maakt den leden bekend, dat door het overlijden van den heer F. Lommerse, die dit jaar aftredend bestuurslid was en door het bedanken als bestuurslid van den heer J. Snippenberg in d'e aanstaande ledenver gadering van genoemde vereeniging twee nieuwe bestuursleden gekozen moeten wor den. De candldateniysten moeten vóór 15 Fe bruari a.s. bij den secretaris worden inge diend. R.K. Naaivereeniging „Tabitha" Dezer dagen n.ocht onze R.K. Naaivereeniglng „Tabitha" wederom haar jaarvergadering houden. Daarin bleek, dat de dames-werk sters wederom prachtig werk hadden ver richt in het afgeloopen jaar. 197 stuks on dergoed en linnen was het mooie resultaat van haar arbeid en ijver ter liefde tot God gedaan. Dat alles is verdeeld geworden onder 45 huisgezinnen. Wat vreugde en blijdschap zal daar weer ln die huizen zijn ingetreden. Aan zeer velen zal die gave erg welkom zijn geweest. Immers, ln dezen in-droevigen en benarden tijd zal „koopen" voor velen zeer moeilijk vallen. Laten zij hun dankbaarheid bewijzen door een vurig gebedje voor hun weldoeners en voor de dames-werksters, die zoo in stilte haar goede werk doen ter eere Gods, Die zeker zegen schenken zal daarvoor. Binnenkort zullen de dames van „Tabi tha" wederom haar rondgang gaan doen in de parochie om nieuwe giften te verzame len voor nieuwen arbeid. Laat ieder geven naar kachten en tenminste iets geven voor dat mooie doel. Muzlekvereeniging „Eensgezindheid". Gis teravond had in de zaal van café „Modem" alhier een uitvoering plaats van de muziek- vereenlging „Eensgezindheid". Medewerking werd verleend door het duo Divance. De feestavond werd geopend door den voorzitter, H. A. de Graaff, die dank bracht aan de leden voor hunne medewerking voor de Instandhouding der harmonie. Spr. vroeg tevens de?en steun te blijven schenken, niet tegenstaande den slechten tijd. Vervolgens sprak de eeve-voorzitter, bur gemeester Simons. Deze bracht hulde aan de harmonie voor de ln 1931 behaalde suc cessen en spoorde haar aan, onvermoeid door te werken om de muzlekvereeniging tot een der eerste van het land te doen worden. Spr. vroeg de aanwezigen ook te willen denken aan degenen, die door de omstandig heden van dezen tijd niet in de zaal komen konden en bracht in herinnering in welke gelukkige positie de aanwezigen nog ver keerden. Burgemeester Simons collecteerde daarna zelf in de zaal en mocht ais eerste finan- cleele bijdrage voor het crisis-comité f 5135 ophalen. De avond had een zeer gezellig en pret tig verloop. De muziek der harmonie „Eensgezindheid" was „af". De directeur, B. D Peters, ver dient alle hulde voor zijn bekwame leiding. „Haar laatste wil" Maandagavond 3 Februari zal een groote vastenavond-uit voering gegeven worden door de R.K. too- neelvereeniging „St. Jacobus" in het ver eenigingsgebouw te Spaamwouae. Dezen avond zal de RK. Gemengde Tooneelver- eenieing ..Kun*tgenot" uit Edam, welke al eerder in deze plaats met een opvoering groot succes heeft behaald, voor het voet licht komen met een blijspel in drie be drijven „Haar laatste wil". Na afloop van het tooneelspel zal onder goede leiding en met medewerking van een jazzband de 'ver dere avond gevuld worden.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 15