HavdschjS H.&J.LAMP KOOPJES IN ANTIKELEN 1931 J. BALM ZOON Dat is goedkoop! Fa. LC. van Nikkelen Kuijper AMSTERDAMSCHE AHTHRACIET MAATSCHAPPIJ f 1.15 per H.L. thuisbezorgd ij VERDUISTERINGEN DOOR EEN ADVOCAAT Behandeling voor de Alkmaarsche rechtbank GEDURENDE ENKELE DAGEN 15 Doelstraat 18 - Telefoon 12316 Verstopping Prima Anthraciet era Brechcokes voor centrale verwarming tot concurreerende prijzen Prima Anthraciet-Eierkolen Voor de a.s. examens Uitbreidingsplan HUISHOUDSTER NETTE MEISJES Net Meisje gevraagd NET R.K. MEISJE MOOISTE TE HUUR ZEER MOOIE BURGERWOONHUIZEN TE KOOP MODERN INGERICHTE WOONHUIZEN aan de Amsterdamschevaart GELDBELEGGING Het Tandh.k. Instituut v. d. Middenstand NET R.K. MEISJE VRIENDIN Een R.K. Huisnaaister R.K. Winkeljuffrouw Net Dagmeisje gevr. Jongen gevraagd BANKETBAKKER Pootaardappelen D.- en H.rijwielen Eén zw. Cocker Spaniel rol- of boerenwagen stuit beste oude mest EEN ZAAK GROOTE WINKEL Gegalv. gegolfde platen Bloemendaalscheweg 60 - Tel. 23280 (2 lijnen) BALM berekent nooit HOOGE PRIJZEN 1 Eiken SLAAPKAMER Heeft U een nieuw artikel Waarom adverteert U dan niet Adverteert in dit blad Voor uw Beddegoed TE HUUR UIT DEN OMTREK AERDENHOUT BLOEMENDAAL HEEMSTEDE SANTPOORT ADVERTENTIËN MACHINAAL STOFVRIJMAKEN (zonder kloppen) van TAPIJTEN, KARPETTEN en LOOPERS Tel. 10426 - 11971 - 11046 - 14466 BARTELJORISSTR. 18 LEZING MET LICHTBEELDEN ADVERTEEREN DOET VERKOOPEN ALLEEN GEVESTIGD RIJKSSTRAATWEG Prima zingende mannen Japansche Nachtegalen f 2.75 p. st Grijze Rijst* vogels f 1.75 per paar Hemelsblauwe Grasparkieten f 6.50 per paar enz. enz. Prima zingende Kanaries f 5.50 p. st Een pracht sorteering Vogelkooien, Aquaria, Terraria, enz. enz. •'-» ;7T - J GROOTE HOUTSTRAAT 187 Telefoon 12501 Voor de Arrondissementsrechtbank te Alk maar stond heden terecht Mr. H. A. J. M. K„ thans te Amerongen, voorheen advocaat en procureur te Alkmaar. De dagvaardingen Hem was ten laste gelegd, blijkens de dag vaardingen: te Alkmaar of te Amsterdam, althans elders in Nederland, op één of meer tijdstippen in het tijdvak van 1 October 192i tot Augustus 1922, als beheerder, im mers als thesaurier, directeur van de te Alk maar gevestigde instelling van liefdadigheid, althans stichting, genaamd „Het Huis Van Zessen" opzettelijk na te noemen effecten, althans opbrengst dier effecten, toebehoo- rende aan bovengenoemde instelling van wel dadigheid, althans stichting, althans toebe- hoorende aan een ander of anderen dan aan hem, verdachte, welke effecten, althans welke opbrengst dier effecten hij als beheerder, zooals boven is omschreven, ln leder geval anders dan door misdrijf onder zich had, wederrechtelijk zich heeft toegeëigend. De verduisterde effecten worden in de dag vaarding gespecificeerd. In de tweede dagvaarding was hem ten laste gelegd te Alkmaar op verschillende tijdstipr -n in de jaren 1925, 1928, 1927, 1928, 1929, 1930, althans op verschillende tijdstip pen in een of meer dier Jaren opzettelijk een aantal geldsommen toebehoorende aan de te Amersfoort gevestigde Onze Lieve Vrouwe- Stichting, althans aan een ander of aan an deren dan aan hem, verdachte, en tezamen bedragende f 101.917.96, althans f 100.150.72, althans f 79.650, althans f 51.854.75, althans f 38.917.75, althans f 20.500, althans te zamen bedragende omstreeks een dezer bedragen, al thans een aanzienlijk bedrag aan geld, welke geldsommen hij krachtens volmacht, althans in opdracht van die stichting of haar be stuur tot het doen van betalingen voor, al thans ter afdoening aan althans ter verre kening met die Stichting en uit dien hoofde anders dan door misdrijf onder zich had, we derrechtelijk zich heeft toegeëigend. Op de vraag van den President ver klaart verdachte schuldig te zijn aan het hem ten laste gelegde. Hij ontkent echter opzet; hij wilde zich de effecten niet toe eigenen en van de 2de dagvaarding verklaart verd., dat hij niet de grootere bedragen heeft verduisterd, of zich heeft willen toeëigenen. De eerste getuige mr. J. S. L. Ag hl na, president van „Het Huis van Zessen", ver klaart, dat het bestuur van het Huls van Zessen geheel aan verd. werd toevertrouwd: de vraag van den President of hem niet bekend was, dat het bestuur eigenlijk door drie directeuren gevoerd moet worden, zegt get., dat dit hem niet bekend is. Heel het bestuur ging ermee accoord, dat verd. K. de zaak beheerde; wantrouwen in hem was er niet en ongeregeldheden werden er niet ge constateerd. De Pres. merkt op, dat er nooit schijn of schaduw was van kascontrole; er was te veel vertrouwen. Verd. nad het geheele beheer in handen. Verd. knikt ja. Na nog eenige discussie over de rente ln de rekening en verantwoording wordt get. mr. H. G. M. Leesberg gehoord, die ver klaart in 1922 directeur van het Huis van Zessen te zijn geworden. Op verzoek van den Pres. zet get. uiteen hoe het beheer was van de Stichting. De Pres.: U had ln verd. het vertrou wen totdat Get.: Totdat ik van verd. vernam dat het niet in de haak was; later zei hij mij, dat hij de effecten verkocht had, doch later wel weer ln de gelegenheid zou komen het aan te zuiveren. De Pres.: Zei hij u ook, dat het geld diende om familie te steunen? Get.: Dat herinner ik mij niet De Pres. citeert een verklaring van get. waarin daarin van wel gesproken is en vraagt of verd. hem ook mededeeling had gedaan van de tekorten by de O. L. Vr. Stichting. Get.: Ook ten aanzien daarvan dacht bij het later aan te zuiveren. Pres.: Zei verd. ook waarvoor hy het geld gebruikt had? Get.: Na eenige aarzeling: Ja; voor eigen gebruik. Op een vraag van den Pres. verklaart verd. dat hy ln 1929 15.000 uit het ad vocatenkantoor ontving, d.i. pijn. 1/3 van de Inkomsten. Hierna wordt gehoord getuige D. C. J. van Dyk, directeu.' van de „Noorderbanfc" te Alkmaar en directeur van het „Huis van Zessen" sinds Februari 1930 (in de plaats gekomen van verdachte). Get. beschouwt het „Huis van Zessen" wel als instelling van weldadigheid; het kostgeld wordt per kwartaal betaald. De bruto-in- komsten schat get. op 15000 uit landeryen. Van inkomen uit effecten weet spr. niet. Voorts acht spr., op een vraag van den pre sident, de stichting door het wegmaken der effecten niet zwaar benadeeld; naar spr. meening is er indertyd wel royaal om gegaan met de gelden. Get. verklaart, dat in Januari 1930 het nieuwe bestuur optrad. Dat bestuur had ze ven scholen onder zyn beheer. Verdere be stuursleden waren de hoogeerw. deken E. P. Rengs en de Zeereerw. pastoors Mickling- hoff en Baetsen O.P.; voorts de penning meesters van de drie kerkbesturen. De president: Waarom is dit nieuwe be stuur geformeerd? Get.: Omdat de zaken niet gingen, zoo als het behoorde. Er was niets in kas en uit de registers bleek niet, hoe de stand van zaken was. Pres.: Gaf verdachte daarover nog in lichtingen? Get,: Nu, dat was heel sobertjes. Pres.: Hoe is het bestuur in het bezat van de stukken gekomen? Get.: Die zyn we gaan halen met iemand van de firma Hoed. Pres.: Wie was er by? Get.: Pastoor Micklinghoff en ik. Alles wat op de meisjesscholen betrekking had, werd medegenomen. Uit het rapport door den heer Keesom samengesteld uit die be scheiden, bleek een tekort van f 114.000. In een vergadering op de pastorie is verdachte daarover gehoord. Hy gaf daar geen antwoord op. Verd. wil er op wyzen, dat het nieuwe bestuur benoemd is volgens den nieuwen ker- kelijken codex van 1929; het bestuur der O. L. Vr. Stichting was toen verplicht een bestuur te benoemen. Dit geschiedde niet om andere redenen. Verd. is toen naar Micklinghoff geweest die zeide een streep door de rekening te zullen halen. Alles zou in orde komen; hy had de volmacht daar toe in z'n zak. De boekjes heeft verd. zelf naar Keesom gestuurd. De kasboekjes wa ren in het bezit van De Wit. De deken had gezegd: alles komt in orde, ais Je maar Ja en neen zegt. We willen je geld niet meer hebben, je hebt al zooveel gedaan voor de zusters. Toen in een voltall\e vergadering van het bestuur met den notaris en twee getuigen verd. op alles ja en neen moest zeggen en men hem een tekort van 90.000 aanwreef, weigerde verd. dat te erkennen. Dat kan niet; met verschillende dingen is geen rekening gehouden. Na eenige bereke ningen werd verd. door Micklinghoff een schuldbekentenis van 65.000 voorgelegd; deze heb ik aldus verd. onder dwang onderteekend, dat heb ik ook aan den deken verklaard. Ik heb dat gedaan, omdat men anders de juistitie er in zoude kennen; ik wil niet hangen aan dat bedrag; ik bedank er voor. Ik herhaal nogmaals: Micklinghoff zeide een streep door de rekening te zullen halen. De volgende getuige is de heer S. J. A. Keesom, die tevens als deskundige wordt gehoord. Deze maakte ook deel uit van het nieuwe schoolbestuur. Pres. vraagt get. over den gang van zaken, toen het nieuwe bestuur aan het bewind kwam. Get. kreeg reeds argwaan toen verd., die de administratie der meisjesscholen steeds met groote macht had gevoerd, een bestuur naast zich kreeg en daar zelf niet in be noemd werd. Gèt. dacht, het is waarschyn- ïyk niet in orde. De pres. stelt get. Keesom nog enkele vragen omtrent bedragen in zijn rapport genoemd. Voor totaal 114.610 kon get. geen verklaring vinden. De heer A. J. MULDER, Dir. Ned. Landb Bank, afd. Alkmaar is de volgende getuige en verklaart, dat vanaf 1929 tot 1 Aprli 1930 deze bank een rekening van verd. had ten name van de meisjesscholen. Pres.: Was de rekening-courant conform de boeken? Get.: Ja. Pres.: Heeft verdachte die rekening-cou rant zelf besproken? Get.: Neen, dat ging via de Amsterdam. Pres.: Hoe staat het met de volmacht? Get.: De O. L. Vr. Stichting betwist de volmacht. De Ned. Landbouwbank heeft de Stichting voor 40.000 aangesproken; de Stichting ontkent mr. K. volmacht te heb. ben gegeven. Verd. verzoekt aanteekening en zegt dat deze procedure hangende is. Verd. houdt vol bevoegd te zyn geweest. Volgende getuige is M. Frankenmolen, se. cretaresse van de O. L. Vr. Stichting te Amersfoort, die de rekening der ontvangsten en uitgaven ontving en steeds heeft by ge. houden. Pres.: Waren deze niet zoo, dat u zoudt zeggen: er zyn onregelmatigheden, er is ge knoeid? Get.: Neen. Pres.: Het geld uit Alkmaar, moet dat op de rekening voorkomen? Get.: Ja. Pres.: Wie heeft verd. aangesteld? Get.: Hy is nooit aangesteld; het was slechts een liefdedienst van hem. Getuige A. M. Smit, overste van de Zus ters van O-L. Vr. van Enschedé, vroeger als zoodanig te Alkmaar, weet niets van een machtiging van mr. K., om namens de Stichting op te treden. Hierna werd gehoord get. A. G. Engel- geer, getuige-deskundige, accountant te Haarlem. Deze had een onderzoek ingesteld naar het beheer van verdachte over de meisjesscholen, adder. Pres.: Uit uw rapport biykt, dat er een bedrag van t 107.971.91 niet ontvangen is door de stichting, die ze had moeten ont vangen. Get. geeft dit toe. Voorts zeggen de Zusters f 7000 aan verd. te hebben ge geven, waarvan deze zegt, ze nooit te heb ben ontvangen. Wat de bankopnam«=n betreft, heeft ge tuige geen verantwoording gevonden voor de bedragen f 18000 (Ned. Bank) en t 8868.26 (N. L. Dank). Ook t. a. v. de gemeente-vergoedingen, geeft get. nadere verklaringen. Tegenover het verweer van verd., dat er zoo'n tekort niet kan zyn, voert get. aan, dat er over schotten moeten geweest zyn; ongeveer f 70.000.—. Naar spr.'s overtuiging is er nooit een andere administratie geweest; anders zou verd. zich daar direct wel op beroepen hebben. Om kwart over zes onderbreekt de pre sident de zitting tot 8 uur 's avonds. Avondzitting. Om 8.10 uur heropent de President de zitting. Er was wederom veel belangstel ling. Eerste getuige is de heer De Witte, kan toorbediende op het kantoor van mr. Lees berg. Vanaf ruim 1921 is hy daar werkzaam. Hem was bekend, dat verd. omstreeks dien tyd met de administratie van de zuster scholen werd belast, omdat de administratie in den beginne zoo gering was. Ongeveer 16 jaar geleden, werd die administratie ge. deelteiyk door get, gedaan. Later moest get. boekjes aanleggen: dit gold een nieuwe regeling; voorheen ging het met groote foliovellen. Een onderlinge discussie ontstond over verschillen tusschen die boekjes en de foliovellen. Na 2 maanden telkens gaf get. de boekjes met bescheiden aan Tebaerts. Ook bracht get. steeds de salarissen naar de zusters, zonder er kwitanties voor te ontvangen. Voorts droeg get. geld over aan mr. Kusters: ook zonder kwitantie; hy boekte dat in: aan mr. K. zooveel. Get. verklaart dat hy verschillende in de kasboekjes genoemde bedragen aan mr. K. heeft overgedragen. De laatste getuige W. Tebaerts, ad ministrateur, die in Augustus 1925 in dienst van verd. kwam. Get weet niet door wie de post der gemeentevergoeding is geïnd: voorts vertelt get., dat de heeren Micklinghoff en Van Dyk op kantoor de stukken, betrekking heb bende op de meisjesscholen kwamen halen. Get. had opdracht van verd. ze te geven; er was minstens één kasboekje by: alles is toen afgegeven, wat spr. onder z'n berusting had. Het ging naar het zusterhuis op de Oude Gracht voor onderzoek door het nieuwe bestuur. De verdachte erkent de verduistering tot een bedrag van ongeveer 20.000. Hy neemt aan, dat het bedrag aan niet-uitbetaalde salarissen 36.000 kan bedragen. Hy kan echter niet een verklaring van de 20.000 geven. Get. Engelgeer is gekomen tot een bedrag van 107.000, dat tekort kan zyn. Pres. tot verd.: U ontkent het geld ten eigen bate te hebben aangewend? Verd.: Als het weg is, zal ik het wel gebruikt hebben, tenzij, dat anderen uitga ven hebben gedaan. Verd. erkent absoluut een volmacht te hebben gehad, hy is erin gehaald, toen er een groote chaos was. Pres.: U moet toch toegeven, dat het onder uw adminisratie ook slordig was. Verd. geeft dit toe. Ik kreeg geen tyd, om den boel in orde te maken ook. Verd. geeft toe, dat er veel geld weg is, doch ont kent verduistering bedoeld te hebben. Verd. ontkent hoogere bedragen dan 20.500 te hebben gebruikt en veronderstelt, dat be dragen, die door hem aan Amersfoort zyn afgedragen, direct weer daar zyn uitgege ven; quitanties zijn daar niet van. De officier van justitie herinnert aan ver- dachte's brief aan spr., waarin hy verklaart, dat de katholieke zaak hem onnoemeiyk veel geld had gekost. Spr. zou wel een bedrag willen hooren. Verd.: Hoe groot weet Ik niet; het is wel veel geld geweest, dat kan ieder in Alk. maar getuigen. De officier: Kon u dat uit uw inko men niet betalen? Verdachte: Als ik geen familie had te onderhouden wel. Een ongewoon incident De officier wil thans de dagvaardiging wijzigen door achter de woorden „althans ter verrekening met die stichting" nog te voegen het volgende: „althans als admini strateur of beheerder der meisjesscholen, althans feiteiyk administratie of beheer dier scholen voerende." Verdachte maakt daar bezwaar tegen. De dagvaardiging is thans niet meer die van den officier, maar die van de rechtbank. Als dit toelaatbaar was zou men zoo tot het on eindige door kunnen gaan en zou verdachten ieder rechtsmiddel ontnomen worden. De verdediger sluit zich hierby aan. De president schorst om half elf de zitting, na te hebben medegedeeld, dat de rechtbank zich over het verzoek van den officier zal beraden. De behandeling der zaak werd uitgesteld tot hedenmorgen 10 uur. Buurtbelang „AerdenhoutBentveld" Deze vereeniging houdt een algemeene vergadering Donderdag 18 Februari te 20 uur precies in restaurant „Boekenroode" aan de Zandvcortschelaan. De agenda vermeldt o.a.: Jaarverslag secretaris; Jaarverslag penningmeester en rapport Kascommissie; Verkiezing bestuur. Aftredend de heeren G. M. W. Margadant, Just. Meyer en N. van Keulen; Verkiezing voorzitter uit de bestuursleden. Aftredend de heer G. M. W. Margadant; Benoeming Kascommissie; Rapport-Commissie van Advies inzake speelterrein te Aerdenhout—Bentveld "en prae-advies bestuur. Statuten. -— De „Stscrt." bevat de statu ten van de N.V. Ho-Motoren im- en export- Maatschappy, alhier. Burgerlyke stand. Geboren: A. C. Blok Langerak z. Getrouwd: J. C. A. Janssen en W. J. Hol dorp. Badhuis. In het Badhuis aan de Post- laan werden in de week van 1 tan 6 Febr. genomen 622 douchebaden en 47 kuipbaden. Aan 32 kinderen werd een gratis schoolbad verstrekt op Woensdagmiddag van 2 tot 4 uur. Van de gelegenheid tot kosteloos baden op Woensdagavond tusschen 5 en 8 uur werd door 11 volwassenen gebruik gemaakt. HET aa CONCOURS In verband met zyn eerste lustrum geeft „Santpoorts gemengd dubbel kwartet" 2 en 3 April een concours. Zondag had de loting der deelnemers plaats in „De Weijman." De volgende vereenigingen dingen mede: le Afdeeling dubbel mannenkwartetten „Inter Nos" den Heider; „Inter Nos" Leiden; „Harmonie" Amsterdam; „Inter Nos" Am sterdam; .Preciosa" den Haag; „Haarl. dubb. mannenkwartet" Haarlem; „Zanglust" Haar lem; „Aurora" Haarlem; „Euterpe" Haar lem. Afdeeling solokwartetten: .Melodia" Den Haag; „Sursum Corda" Rotterdam; „Zang en Vriendschap" Rotterdam; „Kunstgenot" Rotterdam en „Votum Nostrum" Zaandam. le Afdeeling gemengde dubb. kwartetten: „J. S. Bach" Haarlem; „Onderling Zangge not" Dordrecht; „Ons Genoegen" Zaandam; „Clio" Amsterdam; „Zing Veredelt" Delft; „Octavio" Rotterdam. 2e Afdeeling dubb. mannenkwartetten: „Ars Musica" Dordrecht; „Bel Canto" Haar lem; „Kunstmin" Amsterdam; „Onder Ons" Velsen; „Euphonia" Den Haag; „Octavo" Delft; „Haagsch Excelsior" Den Haag; „Vi- vants Vocalen" Haarlem; „Ars Vocalis" Am sterdam; „De West-Friezen" Wognum; „Con Brio" Amsterdam; „Bel Canto" Amsterdam; „Ons Genoegen" Amsterdam. Concert. By gelegenheid der herdenking van zyn eerste lustrum gaf „Santpoorts Ge mengd Dubbelkwartet", directeur de heer H. J. Arisz, in hotel „De Weyman" een con cert. Medewerking verleenden mevrouw PruysBoszhard, alt; mej. Annie Schoen, sopraan en de heeren K. Hollander, Albert Mey en B. Koeman, klarinetten. De heer G. J. Bremerkamp, voorzitter van het Uitvoerend Comité, sprak een welkomst woord, dankte medewerkers (sters) en wekte allen op het as. concours te bezoeken. Hierna zong het kwartet. Vooral werden mooi uitgevoerd „Middernacht" van J. P. J. Wierts en „Avondlied" van Jos de Klerck. Een daverend applaus was de belooning. Mevrouw Pruys zong o.a. „Grauer Vogel über den Haide" van A. v. Fielitz en „Out Lieken" van Cath. v. Rennes. Zij kwam er zonder toegiftje niet af. Met begeleiding van mevr. Vallentgoed— Lonbar-Petrie zongen alt en sopraan o.a. „Ave Maria" van M. J. H. Beltjens, dat een prima vertolking kreeg. Het drietal klarinetbespelers, leden van de harmonie „De Eendracht", Velsen, toon de een buitengewone vaardigheid op dit in strument. Het talryke publiek heeft het ge- bodene ten zeerste gewaardeerd; tydens de uitvoering der nummers een aandachtig ge hoor en harteiyk applaus na elk nummer. Den dames werden bloemen aangeboden. Het was een zeer mooie avond. Musicus geeft opleiding voor diploma Orgel en Piano, Zang-, Orkest-, Harmonie- of Fanfare-dirigent. Brieven onder no. 1640 A B, Noord- Holl. Dagblad, Alkmaar, Ter gemeente-secretarie (7e Afdee ling) is van 10 Februari a.s. af tot en met 23 Februari d.a.v. voor een ieder ter inzage nedergelegd het by Raads besluit van 3 Februari 1932 No. 5 vastgesteld uitbreidingsplan met daarby behoorende toelichtende be schrijving Wyziging No. 5 van het plan Noord, ter vervanging van detail 13 van dat plan, voor de gronden ge legen ten oosten van den Ryksstraat- weg en ten noorden van de Jan Gyzenvaart (z.g. Vogelenbuurt). Haarlem, 10 Febr. 1932. Het Hoofd van het gemeente bestuur van Haarlem: MAARSCHALK. R.K. Meisje, 27 jaar, zag zich gaarne geplaatst als by heer alleen of daar waar huisvrouw afwezig is. Br. onder no. 13241 aan het bur. van dit blad. niet beneden 15 jaar oud, kunnen direct geplaatst worden b. d. N.V. le Ned. Treksluiting Fabr. Maerten v. Heemskerkstr. 25A. Aanm. lederen dag v m. aan kantoor. Comestibles - Fyne Vleeschwaren. voor den winkel, v.g.g.v., niet ben. 18 j. Liefst met het vak bekend. Aanm. na 8 uur. Diekmann's Delicatessenhandel, Kleverparkweg 94. Er biedt zich aan leeftyd 25 jaar, voor dag of dag en nacht. Liefst omtrek Amsterdam. Br. onder No. 1 Th. HAGENDOORN, Agent „N.H.C.", Uithoorn. gevraagd, zelfstandig kunnende wer ken. DAMAVE. Wilhelminastraat 16, Haarlem. over de VERVAARDIGING VAN TRIPLEX, te houden door Ir. R. K. VON DER NAHMER, Bedrijfsing. „Picus" fabriek te Eindhoven, op WOENSDAG 17 FEBRUARI a.s., 'S avonds 8 uur, in de Groote Zaal van den Haarlemschen Kegelbond, Tempeliersstraat, Haarlem. Introducties verkrygbaax by N.V. Houtwerf, Kampersingel 20 en Sumatra- straat 3, Haarlem-Noord. in Dr. 6CHAEPMANSTRAAT. 1 Maart te betrekken 9.— per week. Te be- vragen S. FEENSTRA, v. NESSTRAAT 24, Telefoon 13635 en op het werk. Te bevragen op het werk aldaar en GREBBERSTRAAT 35. Haarlem-Noord Wegens sterfgeval te koop 18 goed onderhouden arbeiderswoningen. Huur per week 45 gulden. Koopsom 12.500.Brieven onder No. 13203, bureau van dit blad. Biedt zich aan voor hulp in de huishouding. Leeftyd 24 Jaar, v.g.g.v., voor dag en nacht. Br. Jacobs van Beierenlaan no. 5, Sassenheim. Net meisje, R.K„ vraagt nette leeftyd 20 j., kunn. fietsen en dansen. Br. onder no. 13214, bur. van dit blad. heeft nog 2 dagen disponibel en zag deze gaarne bezet, ook voor winkel of atelier. Br. no. 13210, bur. v. d. blad. B. z. a. in Manufacturen, als eerste verkoop ster, goede verkoopkracht, v.g.g.v. Br. onder no. 13228, bur. van dit blad. m. g. get., niet ben. 18 j., van 8^—4^ uur. Dond. en Zat. tot 2 uur. Zondags vrij. Aanm. 's avonds van 89 uur. KLOPPERSINGEL 129. Stoomwasschery VAN HOUTEN, Blee- kersvaartweg 45, Heemstede. Er biedt zich aan een bekwaam ook voor halve dagen. Br. onder no. 13213, bur. van dit blad. te koop van prima zwaren Zeeuwschen kleigrond, met de hand gesorteerd, by P. J. BROEKHOF, Havenstraat 40, te Noordwykerhout. te koop gevraagd, bekende merken. Br. met uitersten prys, Klein Heilig land 35 rd. te koop, pracht dier. PRINSEN BOL WERK 2 B zwart, Haarlem. Te koop gevraagd een Adres: G. H. COENEN, Oosteindelaan no. 32, Hillegom. Te koop een liggende te Benneboek. W. Bergman, Vogelenzang. Te koop wegens ongesteldheid in melk, boter, kaas en eieren, tevens kruidenierswaren en vleeschwaren. Br. onder no. 13207, bur. van dit blad. Te huur aangeboden een op een der mooiste standen tusschen hoofdweg Haarlem—Leiden. Brieven onder no. 13220, bur. van dit blad. te koop. Te bevragen; P. JOOSTEN, Wouwermanstraat 18, Telef. 12258. onder leiding van Tandarts de BOER en A. C. GOEDHART, Tandtechnisch specialist, is Telefoon 12997. Spreekuren dagel. van 1.302.30. 's Maandags, 's Woensdags en Vrydags, ook des morgens van 9.30—10.30. Voor mindervermogenden tegen ver laagd tarief, Dinsdag- en Donderdag avond van 78.30 uur. Handkaren in versche en geconserveerde visch. exploiteeren den best ingerichte!} vischwinkel van Nederland, een modelinrichting, die het belangstellend bezichtigen meer dftn waard is. Uw bezoek zal U gemakkelijk overtuigen van de moge- lykheid, dat U by BALM fynere, verschere en betere visch koopt. f" 4. K, zware eiken Stoelen t TT TTQIf ATVHhR met groot eiken Dressoir met Ui lijIx/ViVIDfv Spiegel, 2 massieve Fauteuils, 4 dito Stoelen en zware eiken Tafel, volledig voor 75 CAI r\vj met 2 groote geheel veerende Crapauds ö/YLiV/L en 4 zware ejfcen stoeien 75 met ruime Spiegelkast enz., geheel volledig f 85 2-pers. DAMAST BEDSTELLEN 25. 35; zware 2-persoons WOLLEN DEKENS per 2 stuks 10; kostbare moderne Slaap kamer eiken-coromandel 175: dito Eetkamer f 135; Engelsche Rietsalon met Kussens 145; echt lederen Clubs 35: 2 vee- rende Fauteuils en 4 Stoelen 35: Rook-, Lig- en Dames- Fauteulls 15: Opklapbed met matras en eiken Ombouw 30; zware Ledikanten met Bedstellen f 22. Keuze uit 15 Slaap kamers, 20 Salons, 20 Eetkamers. Volle garantie, gratis bewaren. Huize „TOEWAN BLANDA", Leidschevaart 86—88—98, naby het Leldscheplein. KROON'S BEDDENMAGAZIJN DOELSTRAAT 35 Telefoon 15777. voor 1 of 2 dames, 2 gr. ongein, kam. m. balcon, gel. zyiweg. Br. onder no. 13196. bur. van dit blad. (trage ontlasting), gal, siym, koortsigheid, maag. of hoofd- pyn, geen eetlust, slechte spys- vertering enz. gebruikt drie keer daags een weinig van de be roemde Wortelboer's Kruiden of één twee Wortelboer's Pil len van Jacoba Maria Wortel- boer en gy zyt spoedig weer hersteld. Reeds duizenden heb ben er baat door gevonden en zy zullen ook U helpen. Gy zult tevreden zyn over de heilzame uitwerking. Wortelboer's Krui den zestig cent per pakje. Wortelboer's Pillen zestig cent per doos, drie doozen 1,70, by Apothekers en Drogisten.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 3