HUIZING'S PHILIP DE VRIES Anthraciet - Eierkolen ïïl ta- EXTRA KORTING VAN 10 pCt. Langs de straat fl.- per H.L. AMSTERDAMSCHE ANTHRACIET-MIJ. Amsterdamsche Beurs Agenda Agenda 13 Februari H. O. V. Het parkeeren in de stad De ijsbaan nog niet geopend SCHOENENMAGAZIJN De huurdersstaking te IJmuiden De wraak" DE MAZELEN Een geval met doodelij'ken afloop EEN GROOTE LEVENSMIDDELEN UITVERKOOP voor 95 ct. voor 95 ct. voor 45 ct. voor 2.10 voor 35 ct. voor 85 ct. Stofzuigerhuis MAERTENS Medegedeeld door: DE SPAARNEBANK N.V. %'r 2I'« Wisselkoersen HERinüA WUTHR1CH, HAARLEM Centrale Verwarming Heringa-Johnson-Oliebranders STADSNIEUWS 12 Februari Frits Schuurman hersteld Voet gekneusd Onvoorzichtig geweest Waar dit verboden is Aanbesteding De Lighal-uitvoering Post-, Telegraaf- en Telefoon personeel Besmettelijke ziekte Drankwet Wegens meineed veroordeeld Wij geven tot 1 Maart op onze verlaagde prijzen nog een Ook op onze nieuwste soorten BALLY-SCHGENEN GROOTE HOUTSTRAAT 42-44 Zoete woordjes voor den kantonrechter ♦roert VERKEERSONGE VALLEN Rechts gaat JÊCtm^r Ge voorkomt V erkou iheidmet S0RSTPA5TILLE5 OOct «i 50it perdoos alken bif Apothekers en Drogisten. Gevonden dieren en voorwerpen BURGERLIJKE STAND HAARLEMMERMEER BILJARTEN OM DE ZILVEREN FRUITMAND Gemeentelijk Orgelconcert •^TSTRAAT 73 - ZIE DE ETALAGE - TEL. 11008 Afgehaald aan schuit Kampersingel voor perceel No. 42 thuisbezorgd f 1.15 per H.L. GROOTE HOUTSTRAAT 187 TELEFOON 12504 Barteljorisstraat 16 - Tel. 10756 VAMPYR stofzuigers f 105.- AMSTERDAM HAARLEM 26 88*4' Wi 150 Gebouw „St. Bavo". Haarlem's Gemeriga Koor, 8 uur. Kinderkoor „Inter Nos", 6 uur. Bestuur Spaarkas „St. Nlcolaas", 8 uur. Leden Bond van Overheidsper soneel, 8 uur. Bestuur Metaalbewerkers. 8 uur. „Alberdingk Thijm", 8 uur. R.K. Eevolkingsbureau, 8 uur. Gem. Concertgebouw. 5e Gem. Orgelcon cert, 8X uur. Bisschoppelijk Museum. Geopend van 10 —5 uur. Gebouw „St. Bavo". Christelijke Orato rium Vereeniging, 8 uur. „Geel-Wit", 6 uur. Gewone zittingen, 4 uur en 7 uur. Bisschoppelijk Museum. Geopend van 10 5 uur. B.K. Bureau voor Ziekenverpleging. Aan vragen bij mej. H. Simons, Bloemhof straat 1, Haarlem. Tel. 11671. BJC. Arbeidsbeurs voor Vrouwen en Meis jes. lederen dag 1012, 24, 89 uur. Zaterdag 1012 uur. Adres: Bloemhof - straat 1, Haarlem. Tel. 11671. R.K. Bureau voor Ziekenverpleging. Aan vragen bij mej. H. Simons, Bloemhof straat 1. Haarlem. Tel. 11671. R.K. Arbeidsbeurs voor Vrouwen en Meis jes. lederen dag 1012, 24, 89 uur. Zaterdag 1012 uur. Adres: Bloemhof- straat 1, Haarlem. TeL 1167L De heer Frits Schuurman, eerste dirigent der H.O.V., die eenigen tijd rust heeft moe ten houden, is gisteren dermate hersteld uit het buitenland teruggekeerd, dat hij het ledenconcert van Dinsdagavond as. weder zal kunnen leiden. Misschien morgen In verband met het feit, dat hét Ijs nog geen behoorlijke dikte verkregen heeft, heeft het bestuur van ós ijsclub besloten, de ijs baan aan de Kleverlaan vandaag nog niet open te stellen. Bij het aanhouden der vorst, zal dit nu mogelijk morgen gebeuren. Ijsbaan te Halfweg. Sedert begin December 1931 is de exploi tant, die voorheen een ijsbaan exploiteerde op den Amstelveenschen Peel, te Halfweg bezig met voorbereidingen tot het stichten van een ijsbaan, welke een totale opper vlakte bestaat van 34 H.A., met een even. tueele ijsoppervlakte van 200.000 M2., waar van voorloopig des avonds een gedeelte zal wprden verlicht met in. totaal 40.000 .kaars- sterkte. Er komt gelegenheid, om onge. veer 800 rijwielen te plaatsen en een onbe perkt autoparkeerterrein. Vooral des avonds zal een en ander een gezelligen indruk maken, wat ook zijn aan trekkelijkheid heeft voor kijklustigen. Door een overeenkomst met de N.Z.H.TM. komt er een directe verbinding met Amster. óam-Centrum, Krommert en Sloterdijk, zoo wel als met Haarlem, tegen gereduceerd ta rief. Tramkaarten geven tevens recht tot toegang op de banen. Het tarief voor een retour Amsterdam Halfweg en Haarlem—Halfweg, met inbe grip van dan toegangsprijs tot de baan. zal tot 's avonds half 7 0.50 bedragen. Van 7 uur 's avonds af is deze prijs op 0.65 gesteld. De baan zal niet eerder opengesteld wor den dan Zondag a.s. en uit den aard der zaak alleen dkn nog, als het vriezend weer blijft aanhouden. Zondag zal de prijs den geheelen dag 0.65 bedragen. Te Spaarndam. Hedenmiddag is de ijsbaan „Nova Zem- bla" te Spaurndam geopend. Zaterdagmid dag om 2 uur zal een wedstrijd voor dames en heeren op priksleden worden gehouden. Gisteren was men bezig van een aan het Spaame liggend schip vaten te lossen. Een vat dat op den wal lag, rolde terug in de richting van het schip, met het noodlottige gevolg, dat de voet van den 41-jarigen G. bekneld geraakte tusschen vat en schip en werd gekneusd. Een lid van den O.D. heeft eerste hulp verleend, waarna de man per ziekenauto naar de Maria.Stichting is ver voerd. Weer een zwijntje Een aan den KI. Houtweg staande fiets is gestolen. Poppen-tentoonstelling Dinsdag 16 Februari a.s. om 11 uur zal mevrouw De VeerBlok Wybrandi namens het Comité van de Poppen-tentconstelling ten bate van de Kinderbewaarplaats Haar lem-Noord, de esxpositie openen in de raadszaal aan het Prinsenhof. Gistermiddag, omstreeks vijf uur, werd brand gemeld in het perceel Schoterbosch. straat 37. Het bleek, dat een bed, dat op een stoel bij esn electrische kachel lag, in brand was geraakt. De bewoners hebben met eenige emmers water het vuur gebluscht, zocdat de brand weer, die aanwezig was, geen dienst be hoefde te deen. Rechts geen voorrang verleend Gisteravond kwam een van de Raambrug komende auto in aanrijding met een van de Raamvest naar de Leidschestraat rijdende auto. Beide voertuigen werden beschadigd. Van een werd een bumper afgerukt. Tegen den bestuurder van den van de Raambrug komenden auto zekere T. uit Aerdenhout is proces-verbaal opgemaakt wegens het niet verleenen van voorrang aan het van rechts komende verkeer, Burgemeester en Wethouders hebben be sloten: L Aan te wijzen de hieronder vermelde gedeelten van den openbaren weg, waar het aan bestuurders, eigenaars of houders van motorrijtuigen op meer dan twee wielen, van handkarren of van bespannen voertui gen verboden is, tenzij de vrijheid of veiligheid van het verkeer zulks eischt, hun voertuig in stilstand te hebben voor andere doeleinden, dan het onmiddellijk in- of uit laten van personen of onmiddellijk in- of uitladen van zaken: a. Groote Markt, zuidzijde; Jansstraat, voor zoover betreft het ge deelte tusschen Groote Markt en Lombards teeg; Oude Groenmarkt, voor zoover betreft het gedeelte^ tusschen Lepelstraat en de scheiding tusschen de perceelen aan de Oude Groenmarkt Nrs. 14 en 16; Plein, voor zoover betreft het gedeelte tusschen Groote Houtbrug en Tem peliersstraat; Verwulft. b. de helft van de hieronder vermelde wegen, aan de zijde van de ONeven straatnummering op de EVEN data van een kalendermaand en de helft van die wegen aan de zijde van de EVEN straatnummering op de ONeven data van een kalendermaand, t.w.: Anegang, Barrevoe testraat, Frankestraat, Generaal Cronjéstraat, Hoogstraat, Kleine Houtstraat, Korte Veerstraat, Lange Veerstraat, Ridderstraat, Schagchelstraat, Spaamwouderstraat, Zijlstraat, Wagenweg, voor zoover betreft het gedeelte tusschen Plein en Iordens- straat. n. Te bepalen, dat het sub I beslotene door middel van borden voor weggebruikers kenbaar zal worden gemaakt. Hedenmorgen werd vanwege den hoofd ingenieur-directeur van den Rijkswaterstaat in de directie Noord-Holland te Haarlem aanbesteed; het vernieuwen van brug no. 42 in den Rijksweg no. 9 (gedeelte Alkmaar— Stoipert, het vernieuwen en verwijden van het onder deze brug gelegen Bergerslulsje, benevens het vernieuwen van de landhoof- den der naast die brug gelegen brug in den tramweg Alkmaar—Bergen, met bijkomende werken, onder de gemeente Alkmaar. Raming 18.700.i Laagste inschrijfster was de firma Van Beeten en Co. en De Vries, te Haarlem, voor ƒ12.888.—; hoogste inschrijver was D. R. de Jong, te Egmond aan den Hoef, voor 23.700.—. Aan de Lighaluitvoering, welke 5 Maart wordt gegeven door de leerlingen van de gemeentescholen 17, 18 en 19, zal evenals vorige jaren medewerking worden verleend door de Beverwijksche Gymnastiek Vereeni ging „Turnlust". The White Star Band, onder leiding van den heer Rodriques Pereira zal zorgen voor de muzikale illustratie van de uitvoering. Dé leerlingen dér derde klassen van ge noemde sc'-.olen, die verleden jaar wel mede werkten aan de uitvoering, zullen dit jaar niet meedoen. Het aantal deelneemsters en deelnemers werd te groot voor den Stads schouwburg. Bovendien bestond het gevaar, dat de avond te lang zou worden, daar door „Turnlust" mooie intermezzo's opgevoerd zul len worden, en tevens door een aantal leer lingen van Mej. Roozen een aardig inter mezzo is ingestudeerd. De afdeeling Haarlem van den Centralen Bond van Ned. Post-, Telegraaf- en Tele foonpersoneel in vergadering bijeen op 10 Febr. 1932 ln gebouw „De Nijverheid" te Haarlem, heeft de volgende motie aangeno men; Gezien het kort verslag no. 1 van de Com missie van Overleg inzake de door den Dir.- Gensraal voorgestelde bezuinigingsmaatre gelen; spreekt haar volle instemming uit met de meerderheid der vergadering van de Comm. van Overleg d.d. 21 Jan. '32; wijst van te voren elke verslechtering af, die mocht wor den genomen zonder werkelijk en openbaar overleg met het personeel; bssluit deze motie te plaatsen in de Nederl. Pers, ter kennis te brengen van de Staten- Generaal, Commissie van Overleg en Bonds- bestuur, en gaat over tot de orde van den dag. In de afgeloopen week zijn in deze ge- gemeente 1 geval van paratyphus (typheu- ze vorm), 4 gevallen van roodvonk en 2 gevallen van Diphtherie voorgevallen. Bij B. én W. van Haarlem is ingekomen een verzoekschrift van de weduwe C. A Arons-Prins, cm vergunning ingevolge arti kel 15 der Drankwet tot het verkoopen van sterken drank in het klein voor het gebruik ter plaatse van verkoop in het voorhuis van het perceel aan de Spaamwouderstraat 134. Voorts is ingekomen een verzoekschrift van L H. Koopman, om verlof, ingevolge art. 34 der Drankwet tot het verkoopen van alcohol- hoüdenden drank anderen dan sterken drank voor gebruik ter plaatse van verkoop in de gelagkamer van het perceel aan de Leid- schevaart 46. Veertien dagen geleden heeft zich voor de rechtbank te verantwoorden gehad een 19-jarige chauffeur uit Zaandam weg-ns meineed. Hij zou in een strafzitting van i kantonrechter te Zaandam valschelijke ver klaringen hebben afgelegd, waardoor zijn vriend vrijgesproken werd. Deze zou, volgens het proces-verbaal van een agent van poli tie te Koog aan de Zaan, een motor hebben bestuurd en zijn vriend op het benzine-re servoir hebben meegenomen. De rechtbank veroordeelde den chauffeur overeenkomstig dan elsch tot een gevange nisstraf van acht maanden. Om kwart voor elf stormden ze vanmorgen het rechtsgebouw binnen, de huurstakers en staaksters. Velen waren op klompen geko men, maar het waren geen dreigende klom pen, omdat ze de bsteskenis van den kan tonrechter ternauwernood snapten. Met z'n allen waren ze gekomen, de huur ders van de Maatschappij Kalverstraat te IJmuiden. De hulsbazen waren ook aanwezig, ze keken zuur, natuurlijk, ze hadden de laatste weken geen cent huur ontvangen. Een aantal mannen zette zich ln de wachtkamer neer en onmiddellijk daarna kwamen de kaarten op tafel. Zoo zijn ze nu eenmaal. Dan kwam de deurwaarder te voorschijn en hij riep alle menschen op, die voor het kantongerecht wilden verschijnen. Achttien huurstakers kwamen achtereenvolgens Ohun belangen bepleiten. „Ja, edelachtbare, ik zou wel willen beta len. als ik maar kon. Maar ik ben 48 weken werkloos." En de volgende: „Over een paar weken moet mijn gezin vermeerderen, zou ik tot zoolang uitstel kunnen krijgen?" En weer een ander: „Ilc wil wel betalen, maar de huisbaas is de laatste weken niet meer om de huur geweest Allen waren ze per 15 Januari tegen 1 Fe bruari opgezegd. Eenige huurders meenden juridische aanleg te kunnen toonen, door zoogenaamde fouten ln de dagvaarding op te sommen, fouten, die overigens niets aan de zaak afdoen. Over een week zal de kantonrechter Von nis wijzen. Nu werden reeds 3 vonnissen gewezen: on voorwaardelijke uitzetting! Het zal den huurstakers spoedig duidelijk worden, dat ze weinig succes zullen oogsten. Met de wet aan de hand en met behulp van de sterke arm kunnen de huisbazen hun rechten volkomen handhaven. Vanmorgen werden slechts zoete woordjes gesproken, de beste methode trouwens. Welk een scherp contrast, de woningnood vijftien jaar geleden en de actie, die nu door verschillende huurders gevoerd wordt. Toen vocht men om een woning, nu wei gert men lustig de huur te betalen. Beide toestanden deugen echter niet. Op den Binnenweg te Heemstede reéd hedenmorgen omstreeks half elf een vracht auto ln de richting Bennebroek. Uit de Berkenlaan kwam ook een vrachtauto en de bestuurder daarvan verleende bij liet den Binnenweg oprijden, ook in de richting Bennebroek, geen voorrang aan den van rechts komenden Haarlemschen vrachtauto. Het gevolg was, dat beide auto's met e kaar in botsing kwamen en de uit Haarlem komende auto tegen een boom reed. Persoonlijke ongelukken deden zich hierbij r.let voor. Alleen materieele schade werd aangericht. Bureau van politie, Smedestraat 9, auto- dop; W. Koster. L. Poellaan 38 rd., acte- tasch; A. v. d. Weide, Ravelingsteeg 8, acte- tasch; Óverweter, Timorstraat 196, auto- dop; Bureau van politie, Smedestraat 9, turnschoen; W. J. van Ingen, Rollandstraat 12, handschoen; C. C. Teyler, Saenredam- straat 42, kat; Vos, Schreveliusstraat 50, halsketting; Hennis, Brandtstraat 13, kou sen; D. Ruigvoom. Boezemkade 6, belas- tingplaatje; W. v. Worcum, Byzantiüm- straat 46, idem; N. de Bie, Gen de la Rey- straat 18, schooltasch; J. Duin, Nieuwe Gracht 32, damestasch; M. W. de Weyze, Fort Noord (v. m. Spaarndam) vischnet. S. Schrama, Oosterstraat 35, bril. Beukers, Adr. de Jongestraat 16. armband horloge. Hooidonk, Soutmanstraat 49, bla zer. Kuyt, Kinderhuisvest lzw., beurs m. L Meulman, Spijkermanslaan 15, brieven. Jansen, Soendastraat 14, ceintuur. A. van Dam, Spaamwouderstraat 146, turnschoen- tjes. De Munck, Zijlstraat 91, hond. Waals- dorp, Gen. Bothastraat 103, handscnoeö. Bureau van Politie, Smedestraat, hand schoenen. Gouverneur, Olmenstraat 5b, hondje. Lokersberg, Eakenessergracnt 26, mandje. Bureau van Politie, Smedestraat, muts. Bureau van Politie, Smedestraat, nummerplaat. Mappelink, Brouwerskade w„ portemonnaie, John. van Loostraat 10, portemonnaie. Hollekamp, Wouwermrnstraat 5, riempje. Vintges, Ternatestraat 32, geld stuk. H. v. Hemert, Doelstraat 43, ring. A. Dozie, Kleine Houtstraat 89, ring. Verwet, Burgwal 58, rijwiel. Van Bracht, Leidsche straat 96a, sleutel. Toeset, Houtaiarkt 59, gereedschap. De Lugt, Damaststraat 44, tasch. M. d'e Vries, Kleverlaan, armbandhorlog N G. Meyer, Delftstraat 19, actetasch; Stegink, Javastraat 66, abonnement; J. Kok Witte Heerenstraat 9a, bord; Slats, Meidoornplein 7, bril; Feldorhof K„ v. Hogendorpstraat 5, gymn. schoen; O. v. Velden, Bakenesser- gracht 75 rd., kinderhandschoen; Bur. v. Politie, Smedestraat 9, handbeschermer; Di recteur Hotel ,Den Hout", Dreef, halsket ting; Kuvener, Ridderstraat 33, handbescher mer; Ossendorp, Zijlweg ill, handschoen; L. Simons Antoniestraat 52, handschoen; W. H. Schildpad, Wilhelminastraat 12a, motor- handschoen; G. Staring, Harmenjansweg 16, halsband hond; Bur. v. Politie. Smedestraat 9, kinderhandschoen: v. Breukelen, Padang- straat 12, handschoen, Het voorspel van het groote feest Ijstijd en ijspret brengen beide hun heer lijkheden mede, doch ook vertoont ieder van hen vaak zijn duistere zijde. Daar mede bedoelen wij de waaghalzerij, vooral bij de jeugd, voor en na de periode van „betrouwbaar" ijs en de ongelukken, die bij schaatsenrijden kunnen voorkomen, zoowel door het haken als door gevaar lijke ongelijkheden in het ijsoppervlak. Waaghalzen onder de jeugd hebben dik wijls him overmoed moeten bekoopen met den verdrinkingsdood. Gisteren was er een in Haarlem, die het er gelukkig nog met een nat pak levend afbracht. Na schooltijd om 4 uur zou hij ten aan- schouwe van zijn makkers eens zijn durf toonen op 'n slootje in de omgeving van de Leldschevaart. De jongens waren vol bewonde ring over den stoutmoedigen kameraad en bleven in spanning aan den waterkant wachten of „het eerste schaap" over den dam hier het nog niet stevige ijs zou komen. De overkant kon echter niet bereikt wor den, want het ijs begaf het nog slechts kort nadat de durfal het ijs betreden had. De spanning onder de jongens verander de toen in angst, doch nadat men den jongen op het droge had weten te trekken, stegen juichkreten op uit het troepje, dat daarna in optocht den beschaamden waag hals iti zijn natte plunje naar huis be geleidde. Geboren: 8 Febr., z. van C. Meijer Amperse 10 Febr., d. van M. Vrenegoor de Wit 11 Febr., z. van A. v. Doom— Jansen. Ondertrouwd: 11 Febr., F. T. de Droog en S. L. Wassenberg J. Selman en E. J. M. v Haaïf. Getrouwd: II Febr., J. v. d. Vlist en M. Roosen. r- Overleden: 8 Febr-, M. v. Eeuwijk— Hcêppè, 53 J„ Hazepaterslaan 9 Febr., H. M. Hoeboer—Jansen, 32 j„ Olivierstr. 10 Febr., G. v. Twuijfer, 65 j„ Van Oosten de Bruljnstraat A. Vissers, 69 j.. Begijn hof II Febr., H. M. Saeijs—Spiering, 77 j., Gasthuislaan. In deze gemeente zijn de mazelen, die voor al in Vijfhuizen en omgeving zoo veelvuldig heerschten, dat een der scholen aldaar we gens ontvolking voor enkele weken werd ge sloten, thans afnemende. Tot heden deed zich één geval met doode- lijken afloop voor. In het warenhuis heerscht de gezellige Zaterdagavonddrukte. Schuifelend beweegt zich de menigte, nu eens ongewild walsend, dan verholen step pend, op de maat van de muziek, die op geheimzinnige wijze door de ruimte zweeft, langs de toonbanken waarop de artikelen in groote verscheidenheid zijn uitgestald. Aan alle afdeelingen doen de verkoopsters haar uiterste best door een vlugge bediening het wachten zoo kort mogelijk te maken, want de meeste menschen houden nu een maal niet van wachten. Bovendien zou het verkeer in de nauwe passages spoedig ge stremd zijn! De afdeelingschef zorgt er echter voor, dat ieder zooveel mogelijk den juisten weg naar de gewenschte afdeeling neemt. Ja, de afdeelingschef! Dat is de man, die overal en nergens Is. Hij is het, die het weet als zelfs het meest pientere verkoopstertje u het antwoord op een gedane vraag moet schuldig blijven. Van de chocolade-afdeeling wordt hij naar de afdeeling glaswerk geroe pen, om, als zijn taak daar weer volbracht is, weer eens bij den ingang te staan en den binnenkomenden alle gewenschte In lichtingen te geven en de afdeeling, die ge vraagd wordt, te wijzen. Hij stond er nu ook juist weer, toen een vijftal jeugdige staatsburgers, tezamen plus minus 35 jaren oud, hand aan hand, nogal luidruchtig het warenhuis binnenstapte. Een van de vijf was voorzien van een ge weldig groote boodschappentasch en stapte zelfbewust het eerst binnen. De twee volgende mochten mee, dat kon je aan hun gezichten zien. De vierde wilde graag mee, maar durfde blijkbaar niet zoo goed en de vijfde, de jongste, moést schijn baar mee, want hij liet zich binnentrèkken. „En jongens", baste de stem van den chef, die met een inquisiteursgezicht het ge zelschap monsterde. Niet bedacht op zoo'n plotselinge vraag, verstomde hun luidruchtigheid. Het duurde even voor er antwoord kwam. De muziek speelde: „Lach dan paljas", maar de chef is geen paljas en is er óók niet om te lachen. Hij lachte dus niet. De aanvoerder van het vijfspan haalde uit de groote tasch een heel klein doosje te voorschijn en liet dit den chef zien. „En wat wou je daarmee", vroeg deze. „Ruilen meneer", was het korte antwoord. „Zoo-oo-oo", begon de chef weer. De klein ste, die zich in 't geheel niet op zijn gemak scheen te voelen, schrok van de stem zóó, dat hij zich losrukte en naar buiten liep. „Dat kun jij dan wel alleen doen", ging de chef verder. De andere jongens wachten dan wel -ven buiten. Weet je waar je zijn moet?" „Jawel meneer", zei de aanvoerder weer, „maar waarom motte die andere nou na buiten. We hebben 't toch ook samen ge haald!" De chef bleek door dit argument niet ln het minst uit het veld geslagen en verwees het stelletje naar de deur. Schoorvoetend gingen zij heen, nu en dan nog eens omkijkend naar hun aanvoerder, die er niet in slaagde, hun verblijf in het warenhuis te handhaven. Het was hem dan ook aan te zien, dat het hem in het geheel niet naar den zin was, dat hij zich en dan nog wel waar zijn vriendjes bij waren zóó op zijn kop moest laten zitten. Hij zinde op wraak. Maar wat doe je tegen zoo'n onbarmhartig mensoh, die zoo maar je vriendjes wegstuurt 1 Ineens scheen hij het gevonden te heb ben, want zijn eerst wat bedrukt gezicht klaarde heelemaal op. En vast ervan over tuigd, dat hy den chef een geweldigen slag toebracht, verdween hij om zijn doosje te gaan ruilen, met de woorden: „Ik zeg het tóch tegen m'n moeder, dan koopt ze hier lekker nooit meer!" WIM T. Onder groote belangstelling werd Don derdagavond het tournooi om dezen wissel- prijs voortgezet. De uitslagen van de wed strijden, welke op hoog peil stonden, zijn: pnt. brt. h.s. gem. Damman 318 19 62 16.73 W. Kobus 350 19 77 18.42 C. Keijzer 311 10 63 21.10 W. Kobus 350 10 111 35.— Hedenavond voortzetting. Door onze enorme voorraden zijn wij verplicht ver beneden onze inkoopwaarde de artikelen op te ruimen. 2 ponds blokken Ananas van 70 voor 42 et. Sardines per blik 3 bus Tomatenpurée ||5 et. 1 Kilo pak Cacao 5J io Ct. Noten, per pond Sunmaid rozijnen J® c*' Valencia pinda's 25 et. 1 bus Ananas 16 c^- 1 pot Haring, inhoud 4 stuks 15 ct- 1 kilo bus Spercieboonen 1 kilo bus Snijboonen 1 kilo bus doperwten 1 kilo bus Andijvie 1 kilo bus Spinazie 1 kilo bus Appelmoes 1 blik Sardines 1 blik Leverpastei 1 pot Haring 1 pot Boerenjongens 1 flesch Kinawijn 1 flesch Vermouth 3 pak Maizena 1 pak Custardpowder 1 ponds pot Jam 1 ponds pot Honing 1 ponds pot Gember In het bericht in ons nummer van gisteren over het Gemeentelijk Orgelconcert, dat door den heer George Robert met medewerking I van Jo Vncent zal worden gegeven, staat Iabulsievelijk vermeld, dat dit gisteravond zou worden gegeven. Dit moest zijn VrijdagChe- 'den)avond 1,1 .ii i mmmi DAMMEN Competitie 2de klasse van den Nederl. Dambond Te Amsterdam speelde de Haariemsche Damclub n voor bovengenoemde competitie tegen de damvereeniging Jozef Blankenaar II. Voorloopige uitslag luidt 5—7 voor de Haariemsche Damclub. Eenige partijen werden afgebroken en worden arbitrair beslist. De Haariemsche Damclub II wint vermoedelijk met II9. Om de persoonlijke kampioenschap pen der „Haariemsche Damclub" Hieronder publiceeren wij den stand van den wedstrijd om het derde klasse club- kampioenschap 1931/32 (Groep A) der „Haariemsche Damclub". Deze luidt thans als volgt: Nr. Spelers Gesp.gew.rem.vrl.ptn. 1. Ph. F. Amelung 10 5 4 1 14 2. P. J. Btjrij9 4 5 0 13 3. L. J. Hellingman 10 6 1 3 13 4. H. Rozijn 9 4 4 1 12 5. H. C. Souverein 8 4 2 2 10 6. J. C. Bom 9 5 0 4 10 7. H. G. J. Andriessen 11 4 2 5 10 8. G. J. Veen 8 3 3 2 9 9. N. J. H. Koers9 3 2 4 8 10. A. Smit 11 1 6 4 8 11. D. J. Erb 9 2 16 5 12. J. KlaversWjn 11 0 2 9 2 Zooals uit bovenstaande ranglijst blijkt, bezet Amelung momenteel de eerste plaats, Bijrij's kansen zijn echter nog iets beter, want wanneer deze z'n minder gespeelde partij wint, komt hij één punt op Amelung voor. Deze wedstrijd begint thans zijn einde te naderen, doch omtrent den vermoedelijkén einduitslag bestaat nog groote onzekerheid. Theoretisch hebben nog zeven spelers kan sen op den titel. VRIJDAG 12 FEBRUARL Staatsleningen 5 Nederland 1919 t'/i Nederl 1916 4Vi Nederl 1917 4 Nederland 1931 4 N.Ind. 1926 B v urine Koersen 100'/, 99% 96"/,, 91% 75%, 100'/, 99% 96*%, 91% 75%, Banken Koloniale Bank Cert. Handel-Mi) 52% 58 74'/, 53 58% 74% Industrieën Onliever Caive Delft Alg Kunstzijde Van Berkels Pat Nieuwe Philips Kuch Accoustiefc Neo. Ford 102% 59 39% 26% 26% 10% 148 105 60 4i tndustr. Buitenland Anaconda Bethlehem Steel '99/j, 18'%, 2 7% 21% 2C% 2% 8% Mijnbouw Boe ton Mijnbouw Aig. Exploratie 25 88 24 901 Petroleum Dorische Petrolrum Gaboes Kon Olie Pertuk Continental OU Shell Union OU 119 12 130% 87% 8% 5 124 136% 69% ~6% 4 Rubber A'dam Rubber Bandar Dell Batavia Rubb Rott rapanoeU Serbadjadl Stlau Intercontin Rubber 46% 37% 18% 13 18% 12% 24 27% 1%, 47% 37 19 13 18 13 25 Scheepvaart Holl Amerika Lijn dito (Jem Eigena Kon Ned Stoomb Scheepvaart-Unie Marine comm. 4 8 16 ~2% 63 Suiker H V A. Poerworedjo Vorstenlanden Actions idem 171% 6% 38 24 177% 40 Tabak Deli Batavia Oude Dell Oostkust Senembah MaxweU 140% 169% 26 189 26 142 172 27 192 Spoorwegen Union Pacific Wabash Chic MiJw St Paul Kansas City South Brie Raiir. 71% 12% 9 77 4% 3% 9% Prolongatie 1%% VRIJDAG 12 FEBRUARL 8.50 8.60 58.90 59.10 9.75 9.65 34.55 34.65 Zwitserland 58.35 58.45 New-York (cable) 2.47% 2.48%

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 2