■Bell IN HET LAND DER BEDOEINEN Indrukken der woestijn DE STRIJD IN TWENTE Heropening der onderhandelingen BINNENLANDSCH NIEUWS BOTER- EN VLEESCHINVOER IN BELGIË DE KERKVERVOLGING IN SPANJE EINDHOVEN BEZUINIGT TEGEN VERLAGING KERKNIEUWS HET INTERNATIONAAL EUCHARISTISCH CONGRES TE DUBLIN GEMENGD NIEUWS DE LATE VORSTPERIODE ONVEILIG NIJMEGEN Wederom een inbreker gearresteerd DIENSTBODE IN BRAND GERAAKT RADIO-NIEUWS MISLEIDENDE RADIOPROPAGANDA Voor verbruikscoöperaties SOCIAAL LEVEN DE PENSIOENEN BIJ DE K. N. S. M. De verlaging een gevolg van den bedrijfstoestand OM TIEN PROCENT LOONSVERLAGING WERKZAAMHEDEN STOPGEZET LUCHTVAAR7 DE INDISCHE POSTVLUCHTEN FAILLISSEMENTEN STOOMVAARTLIJNEN (Van onzen correspondent in het Heilige Land.) Jerusalem, 2 Febr. 1932. Om eenig idee te hebben van wat de woestijn is, moet men de zandvlakten in, de .Arabische onmetelijke woestijnen. Eentonig, neen, dit woord past hier niet. Het doortrek ken van deze Arabische zandzeeën Drengt aaptrekkelijkheden en wonderbaarlijkheden mede, wellicht meer in getal, dan de eenvou dige, tusschen enge landgrenzen ingesloten Nederlander zou denken, Met de zeeën heeft de woestijn het on eindige gemeen. Om dit oneindige aan den lijve te gevoelen, behoeft men nog geen reis te ondernemen op den knobbel van een hob belende kameel, welke met een luien, lang- zamen tred de lengte of breedte van de Sahara voor zijn begeleider in voeten uit meet; immers deze beroemde zandzee heeft reeds een oppervlakte van zeven millloen vierkante kilometer, dus bijna de opper vlakte van geheel Eurooa, neen, reis slechts van Gaza, gelegen in het Zuiden van Pa lestina, met de Haifa—Kaïro-Express naar de grensplaats Kantara aan het Suezkanaal. Met een vaart van gemiddeld 80 K.M. per uur snelt ge onafgebroken zeven uur lang tusschen en over duinen, heuvels, dalen en vlakten van zand, fijn zand. En dit zand knarst niet alleen tusschen de raderen van de wagons of bedekt enkel de treeplanken, het dringt door de gesloten vensterglazen en naden der portieren tot in de coupé, na enkele uren reizen ziet ge het op den vloer, op de zittingen der banken, op de bagage, gij zelf zijt veranderd in een stofmensch, het zand jeukt in de ooghoeken, verstopt de neusholten, knarst tusschen de tanden, zand, z&nd en nogmaals zand. Woester dan de zee. In onherbergzaamheid en woestheid wint de woestijn het van de zeeën. Behalve en kele dagen van het jaar, dat storm het rei zen op zee wat beangstigd doet zijn, laten de zeeën zich overigens bevaren door kastee- len van schepen, welke met behulp der tech niek den reiziger volkomen veiligheid ver zekeren en waarop het leven, alhoewel afgebakend tot een beperkte ruimte, toch gewoon zijn gang gaat, ja in deze tij den opgevoerd is tot een trap van groote luxe en weelde. Een woestijn daarentegen verdeelt een territorium ln twee zelfstan dige gedeelten en het overtrekken van deze scheidingslijn blijft steeds een gevaarvolle onderneming. De woestijn heeft voorts met de zee ge meen het golvend karakter met het storm achtige en roerige van deze golven. Zich een woestijn voorstellen als een groote vlakte is zeker in strijd met de werkelijkheid. Deze onmetelijke zandvlakten hebnen hun duinen, welke elkander opvolgen als de golven van een eindelooze zee en zich ook.... bewegen als deze. De sterke winden doen niet zelden zelfs onder het oog van den reiziger deze duinen voortrollen van plaats tot plaats, uit elkaar stuiven, heuvels in dalen verande rend, op elkaar hoopen, dalen met bergen vullen. Bevindt men zich,bij het opsteken •van een sterken wind in een vallei, gelegen tusschen duinenrijen, dan loopt men gevaar door de zich bewegende zandbaren bedolven te worden. Noodlottiger wordt dit gevaar, zoo de wind zich vertoont als een hoos en dit is eerder regel dan 'uitzondering, dan ont staan de zoo gevreesde zandkolken, gelijk aan de kolken in zee. tegen wier kracht mensch noch dier is opgewassen. Slechts als men zich bij het waarnemen van dit ver schijnsel plat ter aarde werpt en zich steeds vrij houdt van het bedelvende zand, kan men aan den verstikkingsdood ontsnappen. Doch zoo het verschijnsel uren en dagen aan houdt, leidt uitputting der menschelijke en dierlijke krachten tot de triomf voor de krachten der natuur. De woestijnen hebben ook hun eigen won deren. De meest algemeene dezer eigenaar digheden, 't welk men zelfs aantreft in kleine zandvlakten van slechts *n ÏÖO kilometer lengte en minder, is de vorming van zand- zuilen. met hun voetstukken geplaatst op de aarde en wier kapiteelen zich verliezen to de onmetelijke atmosfeer. De reiziger ziet zich van alle zijden omringd van deze zui len, hij verbindt in zijn verbeelding hun ka piteelen met gedeelten van het blauwe he melgewelf en reist zoodoende to een tempel ruimte, waarin de natuur de eeuwige lof ver kondigt van den Grooten, Onetodigen, On- metelijken, Heiligen. Zingend zand. Een ander verschijnsel, geheel eigen aan de zandwoestijnen en waarvan de oorzaak den mensch nog niet geheel duidelijk U, is t zingen van deze eandmassa's. De volkomen geluidloosheid, veroorzaakt door een aan angst grenzende eenzaamheid wordt niet zelden eensklaps onderbroken door een toon. trillend als die van een ver verwijderde trompet. Na eenige oogenblikken verstomt dit geluid, om zich weder op een grooteren of kleineren afstand, zwakker of sterker te doen hooren. Een niet geheel bevredigende oplossing meent men van dit verschijnsel te hebben gevonden door het toe te schrij ven aan een plotselinge beweging in de wa teraderen, welke zich onder de zandvlakte bevinden. Een inbeelding is deze waarne ming niet, want niet alleen de menschen nemen het waar, doch ook paarden en ka- meelen schrikken ervan op. Om niet te spreken van het wel bekende verschijnsel der fata-morgana, heeft de woestijn nog al? eigen bijzonderheid voor den reiziger het steeds aanwezig zijnd ge vaar van den dood door het gebrek aan drinkwater. Niemand zal een reis door de woestijn ondernemen, zonder lastdieren met zich te voeren ook voor drinkwater, doch niet zelden is de reis zoo lang, of doen zich gedurende de reis onvoorziene omstandighe den voor, dat het meegevoerde water niet toereikend is. Men rekent dan op het aanwezige water der bekende bronnen van de oasen, doch de groote droogte doen deze soms verdwijnen als sneeuw voor de zon. In deze gevallen is goede raad duur: zijn er kameelen in de karavaan, dan kan men deze opofferen door op hen de doodelijke operatie toe te passen de onderbuik te openen en zoo het water te bemachtigen van hun waterreservoir; niet zelden ontstaan bij het gebrek aan drink water bloedige gevechten tusschen de reizi gers, die elk voor zich het leven trachten te behouden, door zich van de laatste aan wezige hoeveelheid water meester te maken; in 1805 kwam een karavaan uit 2000 men schen en 1800 kameelen bestaande, door wa tergebrek geheel om. De groote eenzaamheid, de eentonigheid zender eenige afleiding van gedachten, het grootsche, onmetelijke van deze zandvlakten, sporen den mensch, die woestiJnrelzen on derneemt aan tot bidden Te midden van 't onnoemelijk vele zand voelt hi) zichzelf als een hand stof in het oneindige scheppings werk van den Allerhoogste. Beperkende bepalingen mogelijk Een Nederlandsche deiegatie, welke zich dezer dagen naar Brussel heeft begeven, heeft in gemeen overleg met een Belgische delegatie den toestand van de vleesch- en botermarkt op het gebied van de Belgisch- Luxemburgsche economische tol-unie be studeerd. Het desbetreffend onderzoek heeft aange toond, dat men niet de mogelijkheid kan buitensluiten, dat België op een gegeven oogenblik genoopt zal zijn. het treffen van beperkende maatregelen ten aanzien van den invoer van vleesch en boter van vreemde herkomst onder bet oog te zien. In den loop van de gevoerde besprekin gen heeft men de verzekering ontvangen, dat in allen gevalle In billijke mate reke ning zal worden gehouden met den norma len uitvoer van vleesch en boter uit Neder land naar de Belgisch-Luxemburgsche Unie. Belastingen omhoog, salarissen omlaag B. en W. van van Eindhoven hebben thans by den gemeenteraad een aantal voorstellen Ingediend als onderdeel van scherpe bezui nigingsmaatregelen, waarvan de uitvoering noodzakeiyk is ter dekking van het tekort op de begrooting van ongeveer een half mlL lioen. Zij stellen daarom voor een verlaging der loonen en salarissen van het gemeente- personeel met 5 procent; heffing van 50 op centen van de personeele belasting, hetgeen hierop neerkomt, dat de aanslagen 50 pet. hooger zullen zijn dan over 1631 en 10 pet. korting op alle pensioenen, stopzetting der toegezegde uitbreiding van het politiecorps, stakingv an de rentebijschrijving op het re servefonds, wijziging der kindertoeslagrege. ling en opzegging van het lidmaatschap van een aantal vereenigtagen en instellingen. In verband met de vermindering van het aantal inwoners daalden de jaarwedden van de wethouders te Woudrichem met ruim 40 procent, volgens provinciaal blad. De raad dier gemeente besloot to ver band daarmede met algemeene stemmen deft post op het oorspronkelijke bedrag te hand haven en de verlaging niet op de begrooting 1932 tot uitdrukking te doen komen. Of Ged. Staten hiermede genoegen zul len nemen is twijfelachtig. tv Protesten Onderstaande vereenigingen zonden o.a. reeds Protesten naar Spanje: Katholiek Leven, get, van den Dungen, Nijmegen. Gezellenvereeniging, get. van Ruth, Nijmegen. K. O. B. Afd. Nijmegen, get. Strict. Nijmegen. Leerlingen St. Canisius College, get. Ges tel, Nijmegen. Katholieke Sportvereenlging Union, J. Hunink, Nijmegen. Mannencongregatie O, L. Vrouw, o.b.Oi., 540 leden, Groningen. Vrouwencongregatie O, L. Vrouw o.b.o., 360 leden, Groningen. Jongelingencongregatie O, L. Vrouw o.b.o., 160 leden, Groningen. R. K. Kiesvereeniging Bezuidenhout, D6U Haag. R. K. Boerenbond Afd., G. <X. Kokke, Nijmegen. Heeren-Intellectueele-Congregatie, Fril ling, Maastricht. R. K. Verkenners van Nederland, Nijme gen. R. K. Werklieden met Canisius Congre gatie, 1850 leden, J. Linsen en K. Loontjes, Maastricht. Katholieke Heerenvereeniging, Maastricht Familieleden der Hollandsche Jezuïeten, mevrouw v. Niekerk, Haarlem. Heeren-Congregatie, get. van Vollenboven, Tilburg. Dames-Congregatie Onder de Bogen, Maria Brounts, Maastricht. Bossche Bond R. K. Onderwijzers, J. v. d. Ligt, Boxtei. Geloof en Wetenschap, get. L. Diepen- broek, Amsterdam. Academische Kring, get. Dr. Bahlman Nijmegen. Recht voor Allen R. K. Kiesver., get Hustinx, Nijmegen. R. K. Journalisten, get. J. B. Vesters, Utrecht. 23000 Kath. Limburgsche Arbeiders-Werk- leden-Verbond, Heerlen. Commissie v. Samenwerk, tot beh. des Geloofs Mr. de Voort, Tilburg. Standen-Comité Jeugdvereenlgingen. Ber- nardine Janssen, Pres., Tilburg. Bond van groote gezinnen, Dr. Jacques Keyzer, Tilburg. R. K. Kiesvereeniging Könlg-Brussel, Den Haag. N.V. Valkenburg Omhoog, Math. Strater Gedel. Comm., Valkenburg. Bond der ver. Jong-Limburg, Koelman, Heerlen. 64 afdeelingen Leeken Apostolaat ln Jaar vergader. 1500 leden, Foppele, Den Bosch. 200.000 leden R. K. Werklieden-Verbond, Utrecht. R. K. Kiesvereeniging, Wormerveer. R. K. Onderwijzers-Federatie, Utrecht. Inwoners van Gulpen ln vergadering, Th. Pol, Gulpen. R. K. Kiesvereeniging St. Pascalis, Den Haag. R. K. Leidsche Studenten St. Augustlnus in vergadering, get van Velzen, Leiden. Het geheel van de verzonden telegrammen in afschrift zal samengebracht worden in een album en aangeboden worden aan den Hoogeerwaarden Pater Provinciaal der Jezuïeten van Nederland. Een Spaansche vertaling van de ontvan gen afschriften is toegezonden aan de ln Aalbeek en Valkenburg verblijf houdende Spaansche jezuïeten. Alle vereenigingen worden verzocht als nog' in den loop dezer en de volgende maand, protesten te zenden. Afschriften s.v.p. naar Franschestraat 4, Nijmegen. „Hè, mijnheer u hebt me plaatsen gegeven vlak achter een kólom!" „Mijnheer weest u blij want het stuk is stom vervelend!" (Judge) Van alle kanten geworden aanvragen voor de Congres-reis naar Dublin. Oe belangstelling groeit steeds meer. Als de voorteekenen niet bedriegen zal Nederland goed vertegenwoordigd zijn by het congres. Daar is nochtans van het Loc aal-comité mededeeling gedaan, dat wegens het enorme aantal dat verwacht wordt (men rekent op een millioen deelnemers) alleen rekening kan worden gehouden, wat bet oef t plaatsing en sectie-vergaderingen plaatsen voor open bare vergaderingen in het Phoenixpark en officieele kerkelijke plechtigheden, met het aantal dat de officieele Congresreis mede- maakt, d.w.z. voor Nederland de reis die ge propageerd en georganiseerd is door den Nederl. Euchar. Bond die door het Perma nent Comité voor Int. Euch. Congressen of ficieel is aangewezen en alleen door het Lo caal Comité Dublin als zoodanig wordt er kend. Om alle teleurstelling te voorkomen houde men hiermede rekening. wy verwijzen bovendien naar het officieele relsprogram dat verschenen is en gratis is verkrijgbaar by het Bureau van den Ned- Euch. Bond, Begijnhof 32, Amsterdam, Euch. Secretariaat. Brakkensteln. NUmegen, Reis bureau „Centropa", Oude Gracht 75, Utrecht. Lage waterstand en vriesganzen In Oostelijk Noord-Brabant heeft de plot selinge vorstperiode in een minimum van tijd de heideplassen en slooten in ijsmassa's herschapen. Niettemin is er op het uitge strekte platteland zeer weinig schaatsgele- genheid, omdat tengevolge van den abnor maal lagen waterstand de laaggelegen vel den en beemden over aanzienlijke afstan den droog liggen. In andere winters zijn deze beemden steeds overstroomd en bieden by vriezend weer schitterende schaatsge- legenheden voor de dorpsbewoners. Boven Meiery en Peellahd waren de laat ste weken tot des avonds laat na t Inval len der duisternis, herhaaldeiyk groote en sterke vluchten vriesganzen waargenomen, uit welk feit de landelijke bevolking de komst eener vorstperiode had voorspeld. Naar men Weet, golden reeds van oudsher de Vriesganzen, speciaal wanneer deze in den V-vorm vliegen, ftls aankondigers Van vriezend weer. Tengevolge van de vorst zijn op vrywei alle werkverschaffingen in de Oost-Brabant- sche ontginningen de werkzaamheden stóp- gezet. Het is niet mogelijk de spade in den grond te brengen. Schade aan de ingekuilde aardappelen. De vorst heeft ln verschillende streken van Noord-Brabant groote schade aan de Ingekuilde aardappelen veroorzaakt. By vele landbouwers zijn beduidende hoeveelheden bevroren. Zaterdagnacht is weder ingebroken in een magazijn te Nymgen. Ditmaal sloegen de heeren hun slag in het ledermagazyn der firma Gebr. Daniels aan de Stikke Hezel- straat te Nymegcn. De boeven kwamen bin nendoor in t woonhuis en zijn zoo over een binnenplaats ln het kantoor gekomen. Daar hebben zy het bureau opengebroken en eenig geld dntvreemd. Aan de brandkast, waarin een paar honderd gulden geborgen was, hebben zy biykbaar geen aandacht ge schonken, wat nog te meer opvalt, omdat de sleutel in de nabyheid lagl Langs het achterhuis zyn de dieven ont komen. In verband met de inbraken heeft de po litie den een en twlntiglarige A. v. H. fa brieksarbeider, aangehouden, die verdacht wordt mede schuldig te zyn aan diverse in braken. Dei politie heeft nu ln het geheel drie inbrekers te pakken. Men verm-iedt ech ter, dat de bende nog veel grooter is. Zaterdagochtend half acht is bij het ver richten harer werkzaamheden in de keuken een 17-jarlg meisje, mej. M. A. de R.. af komstig uit Buenos Ayres. in het perceel Paul Krugerlaan 160 te 's-Gravenhage, in aanraking gekomen met de vlam van een gasstel, tengevolge waarvan zy ernstige brandwonden aan hals, borst en armen be kwam. De G. G. D. heeft haar naar het Ge meentelijk Ziekenhuis aan den Zuidwal over gebracht. De Besturen van den Koninkiyken Ne- derlandschen Middenstandsbond, den Neder landschen R. K. Middenstandsbond en de Vereeniging voor den Ohr. Handeldryvenden en Industrieelen Middenstand in Nederland hadden reeds eerder het voornemen zich tot den Minister van Waterstaat te wenden, naar aanleiding van de propaganda, weike de V.AJLA. by haar radio-uitzend togen doet maken voor de verbruikscoöperatie. In den middag van Woensdag 13 Januari 1931 ving de heer K. de Beer een serie rede voeringen aan in het z. g. Coöperatie-kwar tiertje, welke in middenstandskringen groote ontstemming hebben gewekt. De scherpe aanvallen, daarin door den spreker op het particuliere winkelbedrijf gedaan en de her haalde aanbeveling aan de arbeidersvrouwen om toch vooral haar inkoopen te deen tn winkels der coöperatieve verbruiksvereenigin- gen gaven daartoe gereede aanleiding. Nochtans hebben de Bonden gemeend nog geen stappen te dezer zake bij den Minister te moeten doen, doch af te wachten, of de klachten zouden aanhouden. Wel heeft het Bureau van den Kon. Ned. Middenstands bond zich in verbinding geste: d met den voorzitter der Radio-Contröle-Commissie. teneinde diens aandacht op deze zaak te vestigen. Een onderzoek werd tsegezegd, doch tot heden werd omtrent het resultaat daar van niets vernomen. Intusschen heeft zich dezer dogen, met name op Woensdag 13 Januari j.l„ een geval voorgedaan, dat de Bonden noopt de tus- schenkomst van den Minister ln te roepen. Reeds eerder heeft de minister, opveraoek van het Verbond van Nederl. Werkgevers, onder de aandacht van de V.A.R-A. gebracht, dat rij moet nalaten personen en zaken aan critiek bloot te steilen die daarvan in hun bedrijf nadeel kunnen ondervinden. Tegen dit verbod heeft men op 13 Januari j.l. op nieuw ernstig gezondigd door een tweetal industrieel# ondernemingen op laakbare, persooniyke wijze te becrit'seeren, terwyi zeer duideiyk bleek, welke bedrijven bedoeld werden. De besturen zouden het ten zeerste op prijs stellen, indien de Minister maatregelen zou willen nemen om aan de hier bespro ken, naar hun gevoelen ontoelaatbare uit drukkingen by de radio-uitzendingen van da V.A.R.A. voorgoed een einde te maken. Een dezer dagen had het Bestuur van de Centrale van Koopvaardy-Officieren met de Directie van de Kontokiyke Neder landsche Stoomboot Maatschappy een on derhoud betreffende de verlaging van de toe te kennen pensioenen voor het perso neel, bij deze reederij in dienst. In dit onderhoud, hetwelk door het bestuur van de C K. O. was aangevraagd in opdracht van een gehouden protestvergadering van de officieren, verklaarde de directie, dat zy bereid was na te gaan in hoevere het mogelyk zou zijn den thans voorgestelden maatregel te verzachten. De directie wees er met nadruk op, dat zij dezen maatregel tot haar leedwezen heeft moeten nemen met het oog op de moeilijke bedrijfsomstandigheden, om den druk der verplichtingen, op de maatschappij rustende, waaronder niet het minst die voortvloeiende uit de Pensioenregeling, zoo veel als doenlijk te verlichten; een maat regel, waarvan de directie hoopt, dat deze zal bijdragen nog grootere teleurstelling voor de betrokkenen te voorkomen Het bestuur van de C. K. O. verzocht met het oog hierop, om het officlersperso- neel onder te brengen by het Onafhanke lijke Pensioenfonds voor Gezagvoerders en Officieren ter Koopvaardy, of 't pensioen fonds van de reederij zoodanig te reorga- niseeren, dat het mogelijk zou zyn een gedeeltejyk risico voor zoover het be treft de gezagvoerders en officieren by eerstgenoemd fonds onder te brengen. De directie meende over bovenstaande aansluiting of over het vormen van een onafhankelijk fonds geen toezegging te kunnen doen, alvorens hierover genoeg zame studie te hebben gemaakt. Tot dit doei heeft zy een commissie uit het personeel benoemd, die deze vragen aan een onder zoek zal onderwerpen, zy zegds het bestuur van de C. K. O. toe, de resu'taten van dü onderzoek te zijner tyd aan voornoemd bestuur ter kennis te zullen brengen en zoonoodig hiermede overleg te zullen ple gen. Eenigerlei herziening van de tegen woordige regeling zal echter niet mogelijk zijn, zoolang de bedrijfstoestand zich niet aanmerkelijk verbeterd heeft. Zaterdag ontvingen de vier textielarbei ders-organisaties te Almelo, „de Eendracht" „St. Lambertus", „Unitas" en de Politiek Onafhankeiyke Textielarbeiders-Party een schrijven van de Almelosche Fabrikanten- vereeniging, waarin zy uitgenoodigd worden tot een nieuwe conferentie, welke op voor stel van de Almelosche fabrikanten zal plaats hebben op Donderdag 18 Februari, wederom te Almelo. De Textielarbeidersorganisaties hadden zich, geiyk bekend, bereid verklaard een nieuwe bespreking te voeren met de Alme losche Fabrikantenvereeniging, die op 23 Ja nuari Jl. in een conferentie verklaarde, een loonsverlaging van ongeveer 10 pCt. te wil len invoeren. De Landelijke Federatie van Textielarbeiders heeft zich tegen elke loons verlaging uitgesproken en zal niet aan de bespreking van Donderdag a.s. deelnemen. Conferentie Vakcentrales De conferentie der drie vakcentrales, R. K. Werklieden Verbond, Nederl. Christelijk Vakverbond en N. V. V. in zake het textiel- conflict, zal Woensdag a.s. worden voort gezet en dan tevens worden bygewoond door vertegenwoordigers van de hoofdbesturen der drie betrokken textielarbeidersbonden „De Eendracht", „St. Lambertus" en „Uni tas". Wegens het Ingevallen winterweer zyn de werkzaamheden aan den in aanleg zynden spoorweg Schaesberg—KerkradeSimpelveld totaal stilgelegd. Het aantal werkloozen der gemeente Kerk rade vermeerderde daardoor met circa 100 en steeg tot 750. De fabriek van chemische producten en ïymfabriek van de firma Hoffman en Zn. te Waalwyk is stopgezet. Ongeveer 30 man personeel is ontslagen. By de KXi.M. is bericht ingekomen dat de „Valk" Zaterdag om 5.15 uur uit Medan is vertrokken en om 7.45 uur te Alorstar is ge land. Vandaar vertrok het toestel om 8.45 uur en landde om 13.52 te Bangkok. By de K.L.M. is bericht binnengekomen, dat de „Ekster" Zaterdag om 4.55 uur uit Rangbon ls vertrokken en om 8.47 te Bang kok is geland; vandaar vertrok net toestel weer om 9.35 uur en kwam te 14.24 uur in Alorstar aan, vanwaar het om 14.53 uur ver trok. en te 16.25 in Medan aankwam. Bij de KL.M. is bencht ingekomen, dat het postvliegtuig „De Raaf" Zaterdag om 5.50 uit Caïro is vertrokken, te 8.30 in Mer- samatruh aankwam, vandaar vertrok te 9.20 en om 13.55 in Athene landde. Opgegeven door v. d. Graaf Co. N.V. (Afd. Handelsinformaties) FAILLIET VERKLAARD: 27 Jan.: A. Boer, houthandelaar, Potgieter- straat 4, Schlebroek, zaak doende Blokland straat 9, Rotterdam. R.c. mr. A. J. Marx. Cur. mr. L. K. E. van Eyck, Schiedamschesingel 73, Rotterdam. 11 Febr.; J. F. W. Drlessen, den Haag, Al- bert in es traat 17. R.c. jhr. mr. H. O. Feith. Cur. mr. B Spier, den Haag. C. Wagemaker, commissionnalr. Leiden, Hoogemorscbeweg 57. R.c. mr. K. Haga. Cur. mr. D. C. H. Verdam, Leiden. C. H. Stakman, gescheiden eohtgenoote van H. J, Broers, den Haag, statenlaan 2. R.c. G. H. B. van den Boom. Cur. mr .H. F. A. Völlmar, den Haag. A. H. J. Bos, den Haag, Dunnen Bier kade 5. R.c. mr. F. J. A. Hüink. Cur. mr. G. Plantenga, den Haag. H. Bijl, koopman. Leiden, Oude Ryn 130. R.c. mr. A. B. Bommezyn. Cur. mr. H. Bur- gersdijk, Leiden. J. Baars, hoenderparkhouder, Heiloo. R.c. mr. H. M.. Fruin. Cur. mr. S. A. Thomas, Hoorn. 12 Febr.: B. de Boer, vervenel', Emer-Erf- scheidenveen. R.c. mr. J. C. H. Kaempff Prikken. Cur. mr. A. Jonker, Emmen. Ida Mikkers, wed. W. cuppens, zonder beroep, Aalst gem. Waalre. R.c. mr. A. A. v. Schuylenburch. Cur. mr. F. J. van Thiel, Eindhoven. Johannes Verbruggen, rentenier, Volkel Uden). R.c. mr. C. W. Vollgraff. Cur, mr. J. B. Hengst, den Bosch. P. Munstra Jr., verfwarenfabriltant, Gro ningen, Hooge der A 40a. R.c. mr. B. P. En klaar. Cur. mr. M. Koppius, Groningen. P. van Binsbergen, caféhouder, Dode- waard. R.c. mr. D. Visser. Cur. mr. A. A. V. d. Valk, Tiel In de week van 8—13 Februari 1932 zyn tn Nederland uitgesproken 80 faillissementen OPGEHEVEN: wegens gebrek aan actief de faillissementen van: H. Burger, den Haag; C. J. Vermeulen, den Haag; F. j. J. Walter, den Haag; W. Hulsman-Kuys, schilder, Heeswyk; G. Hen- drlks-v. Berlo, Erp. IJMUIDEN, aangekomen 12 Febr., Clap- ham, s, Poole; Frey, s, Londen. 13 Febr., Patria, s, R'dam: Astarte, s, Bremen; Krakow, s, Danzig; F. P. Tilling, s, Newhaven; Rapid, m.s... Parijs; British Pluck, s, Swansea; Waterland, s, B. Aires; Nero, s, Gothenburg. Vertrokken 12 Febr., Brunla, s, Oslo. 13 Febr., Alcinous, s, Java; Stanislas, s, Leith; Frey, s, R'dam; Amazone, s, Ham burg; Patria, s, Gothenburg; Eastlea, s, Barry; Nieuwkerk, s, Hamburg; Dunstan- burgh, s, Newcastle; Agamemnon, s, MiddL Zee; British Pluck, s, Kingslynn; Roek, s, Londen; Bacchus, s, Middl. Zee; River Rib- ble, s, Goole. AMSTERDAM, aangekomen 12 Februari: Clapham, Poole, ledig, Fosfaatfabriek d'Ar- naud Co.; Frey, Londen, stukgoed, Han delskade, Verg. Cargadoorskant.; Volente, Harburg, asphalt, De Vlugthaven, Kamp man. 13 Febr., Patria, R'dam, stukgoed, Zee burgerkade, Verg. Cargadoorskantoor; As tarte, Bremen, stukgoed en hout, De Ruy- terkade, Van Es van Ommeren; Krakow, Danzig, rails, stukgoed en rogge, J, P, Coen- haven, Baltica; F. P. Tilling, Newhaven. le dig, Fosfaatfabriek, d'Arnaud Co.; Rapid, Parijs, stukgoed, Javakade, Wm. K- Mtiller Co.; British Pluck, Swansea, spiritus Pe troleumhaven, Ruys Co.; Waterland, B. Aires, stukgoed, Handelskade, Wm. H. Mul ler Co.; Nero, Gothenburg, Levantkade, Verg. Cargadoorskantoor. KON. HOLL. LLOYD. WATERLAND, 13 Febr. mm. van B. Aires te Amsterdam verwacht. WATERLAND, 13 Febr. van B. Aires te Amsterdam. HOLLAND—O.-AZIE LIJN. GAASTERKERK, 13 Febr. van Rotterdam te Antwerpen. SEROOSKERK, thuisreis, U Febr. van Tientsin. HOLLAND—AMERIKA LIJN. BEEMSTERDIJK, 12 Febr. van Rotterdam te Baltimore. DINTELDIJK, Pacific Kust naar Rotter dam, 13 Febr. te Londen. VEENDAM, 12 Febr. van New York naar W.-Indië. DELTDIJK, 11 Febr. van Victoria naar Vancouver. MIJ. NEDERLAND. TANIMBAR, 13 Febr. van Amsterdam te Batavia. P. C. HOOFT, thuisreis, 15 Febr. by Perim verwacht. TABINTA, thuisreis, pass. 12 Febr. Perim. KON. NED. STOOMB. MIJ. AJAX, 12 Febr. ran Rotterdam te Oran. BODEGRAVEN, thuisreis, pass. 12 Febr. nun. '10 uur 30 Vlissingen, van Antwerpen. CALYPSO, 12 Febr. n.m. 5 uur van Havre naar Amsterdam. EUTERPE, 12 Febr. van Rotterdam naar Middl. Zee. JUNO, 13 Febr. van Palermo te Venetië. MARS, 12 Febr. van Konstantinopel naar Cavalla. NEREUS, 12 Febr. van Aarhuus n. Amst. PERSEUS, 12 Febr. van Carthagena naar Malaga. ATLAS, arr. 11 Febr. te Curasao. ORANJE NASSAU, uitreis, 15 Febr. te Madeira verwacht. BOSKOOP, uitreis, 12 Febr. te Callao. IRENE, uitreis, was 12 Febr. 10 uur 15 v.m. 250 myien Z. van Valentia. AMAZONE, 13 Febr. van Amst. n. Ham burg. AGAMEMNON, 13 Febr. van Amst. naar Middl. Zee. BACCHUS, 13 Febr. van Amst. n. MiddL Zee. NERO, 13 Febr. van Gothenburg te Amst. PROTEUS, 13 Febr. van Amst. te Kopen hagen. BRION, 12 Febr. van Bordeaux naar La Pallice. CALYPSO, 1 3Febr. nm. tusschen 8—10 uur van West-Indlë te Urauide nverwacht. ULYSSES, 12 Febr. van Valparaiso naar San Antonio. BERENICE, 13 Febr. v. Almeria te Genua. ROTT. LLOYD. KOTA NOPAN, 12 Febr. van Hamburg te Liverpool. KOTA INTEN, uitreis, pass. 12 Febr. Point de Gaile. INSULINDE, thuisreis, 13 Febr. van Port Said. BALOERAN, uitreis, pass. 12 Febr. Perim. KOTA TJANDL thuisreis, 12 Febr. te Be- lawan. SLAMAT, uitreis, pass. 13 Febr. Ouessant. HOLLAND-AFRIKA LIJN. MAASKERK, uitreis, 12 Febr. te Free town. NIEUWKERK, 13 Febr. van Amst. naar Hamburg. HEEMSKERK, 13 Febr. van Port Elisa beth naar East Londen. RIETFONTEIN, vertrekt 14 Febr. van Durban naar East Londen. SPRINGFONTEIN, uitreis, 14 Febr. by Dakar verwacht. RANDFONTEIN, thuisreis, 13 Febr. te Genua. MIJ. OCEAAN. ALCINOUS, 12 Febr. van Amst. n. Java. MENTOR, 13 Febr. van Japan te R'dam. AUTOLYCUS, 12 Febr. van Penang naar Rotterdam. HECTOR, Japan naar Rotterdam, 13 Fe bruari van Port Said. TROILUS, 12 Febr. van Rotterdam naar Japan. CITY OF WORCESTER, 12 Febr. van Rotterdam te Yokohama. SARPEDON, 12 Febr. van Hongkong te Shanghae. EURYLOCHÜS, 11 Febr. van Newport te Hongkong. MAASBRUG, 13 Febr. van B. Aires te Rotterdam. HALCYON LIJN. MAASBRUG, La Plata naar Rotterdam, pass. 12 Febr. Bevezier. STAD AMSTERDAM, 12 Febr. van Oran naar La Plata. VREDENBURG, Rotterdam naar Narvik, was 11 Febr. 6 uur 45 n.m. 200 myien Oost van Wiek. ROTTERDAM—Z.-AMERIKA LIJN. ALWAKI, wordt volgens nader bericht 14 Febr. van B. Aires te R'dam verwacht. HOLLAND—AUSTRALIË LIJN. TALISSE, uitreis, 12 Febr. van Bombay. SILVER—JAVA—PACIFIC LIJN. KOTA GEDE, 12 Febr. van Pacific Kust te Calcutta. JAVA—CHINA—JAPAN LIJN. TJIMANOEK, 11 Febr. van Pasaroean n. Yokohama.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 11