Toonkamer J. Lottgering KINADRUPPELS Heercncosluums Stoomen. Oppersen en Ontvlekken Stofzuigerhuis MAERTENS Amsterdamsche Beurs DESPAARNEBANK N.V. assclkoersem Agenda Agenda 18 Februari Automaten voor tabaksartikelen Medegedeeld door: HERINGA WUTHRICH, HAARLEM Philips Radio-Toestellen STADSNIEUWS 17 Februari Personalia Als kinderen spelen Gratis baden voor werkloozen JAARVERGADERING H. V. G. B. Christelijke Oratorium-Vereeniging Dr H.MANNING'S o EETUJ51-0PWEKKE.MD. /idOp.n. MUZIEK VERKEERSONGE VALLEN BURGERLIJKE STAND H. Z. EN P. C „DE WATERRATTEN" BLOEMEND AAL HEEMSTEDE LIJNDEN Kindervoorstelling gevestigd Zijlstraat 70 laten demonstreeren. De Vereenigde Erkende Installa teurs van Haarlem en Omstreken. INGEZONDEN D. H. V. B. BILJARTEN OM DE ZILVEREN FRUITMAND Ververij en Chemische Wasscherij Groote Houtstraat 5a, Tel. 10771 Barteljorisstraat 16 - Tel. 10756 ASIe merken stofzuigers DAMMEN T MARKTNIEUWS AMSTERDAM HAARLEM 42> Gebouw „St. Bavo" Haarlemsche In koop Combinatie 8.30 uur Bestuur „On derling Belang", 8 uur R. K. Smeden patroons, 8 uur „Kunst na Arbeid", 8 uur R. K. Bevolkingsbureau, 8 uur. Raadzaal Prinsenhof Poppententoon stelling, 106 en van 810 uur. Bisschoppelijk Museum Geopend van 105 uur. R. K. Bureau voor Ziekenverpleging. Aan vragen bij mej. H. Simons, Bloemhofstraat 1, Haarlem, Tel. 11671. R.K. Arbeidsbeurs voor Vrouwen en Meis jes. lederen dag van: 10—12, 24 8—9 uur. Zaterdag van 1012 uur. Adres: Bloemhof straat 1, Haarlem Tel. 11671. Gebouw „St. Bavo". Bestuur R.K. Volks bond, 7-30 uur. Esperanto, 8 uur. Be stuur Transportarbeiders, 8.15 uur. Be stuur Bakkers, 7 uur. ,,st. Caecilia", 8 u. Vincentius-Gebouw, Nieuwe Groenmarkt 28. Algemeene Jaarvergadering St. Vincen tius-Vereeniging, 8.30 uur. Raadzaal Prinsenhof. Poppen tentoonstel ling, 106 en 810 uur. Bisschoppelijk Museum. Geopend van 10 5 uur. RJC. Bureau voor Ziekenverpleging. Aan vragen bij mej. H. Simons, Bloemhof straat 1, Haarlem. Tel. 11671. R.K. Bureau voor Ziekenverpleging. Aan- Iederen dag 1012, 24, 89 uur. Zater dag 10—12 uur. Adres; Bloemhof straat 1, Haarlem. Tel. 11671. De heer dr. A. A. G. Land, alhier, is be noemd tot lid van den Universiteitsraad van het Leidsch Universiteitsfonds. Is voorzichtigheid geboden. Gisterochtend, omstreeks 11 uur, speelde het 11-jarige meisje C. K., wonende Wou- wermanstraat 21rood, in het speelkwartier voor schoolkinderen aan de Botermarkt. Zij werd omver geloopen door een 14-jarigen jongen en brak haar linker scheenbeen. Een lid van den O. D. heeft eerste hulp verleend, waarna het meisje per auto naar het St. Elisabeth's Gasthuis is gebracht. B. en W. overwegen in overleg met het bestuur der afdeeling Haarlem van de N.H. Ver. „Het Witte Kruis" voor werkloozen en hun gezinnen de gelegenheid open te stellen gratis gebruik te maken van de douche.badhuizen dier vereeniging. Bet ligt in de bedoeling, óe gelegenheid tot gratis baden te geven aan personen boven d'-n leerplichtigen leeftijd, dus aan hen, die de gewone lag'ere school niet meer bezoeken. De leerlingen der lagere scholen kunnen zoowel in als buiten schooltijd gebruik maken van óe gratis schoolbaden. Aan de besturen óer verschillende vak centrales is verzocht den gemeentelijken dienst der werkloosheidsbestrijding vóór 29 Februari een opgave te willen doen toeko men van de werklooze leden van de bij die vakcentrales aangesloten organisaties, die voor gratis baóen in aanmerking willen ko. men. Gisterenavond hield de Haarlemsche Zwem- en Poloclub H. V. G. B. haar 32ste jaarvergadering. De vergadering, die een zeer geanimeerd verloop had, werd o.a. bijgewoond dooor den eere-voorzitter. Dr. W. E. Merens. De jaarverslagen van secretaris, penning meester en polo-commissie hadden een aan dachtig gehoor en werden onder dankzeg ging door de vergadering goedgekeurd. Besloten werd tot het instellen van een propaganda-commissie, welke commissie zich tevens zal belasten met de verzorging en utigifte van een officieel orgaan. Wegens drukke werkzaamheden stelden de heeren E. W. Venema en P. van Ommeren zich niet meer herkiesbaar voor 'n bestuurs functie. In deze vacatures werd voorzien door de benoeming van de heeren L. Brunt en A. Boeree, waarna met algemeene stem men de heer A. Loos tot voorzitter werd ge kozen. Den scheidenden voorzitter, den heer P. van Ommeren, werd door dr. Merens in een kernachtige speech dank gebracht voor het vele, dat hij in het belang van H. V. G. B. had verricht in z'n tienjarige be- stuursloopbaan. Na afhandeling van de verschillende pun ten van huishoudelijken aard werd de ver gadering te half twaalf gesloten. Vrijdag 18 Maart zal wederom een uitvoe ring worden gegeven van de „Matthaus Passion" van Joh. Seb. Bach. Solisten zijn: To van der Sluys, sopraan, Theodora Ver- steagh, alt, Jac. van Kempen, tenor, Max Kloos, bas en Jac. Caro. bas. De verdere medewerkenden zijn: Piet Halsema, orgel, George van Renesse, clavecimbel, het Utrechtsch Stedelijk orkest cn een jongens koor. Het geheel onder leiding van George Robert. De organisatie tegen het voorstel-Bijvoet Aan den raad der gemeente is een adres gezonden door de Haarlemsche Vereeniging van Sigarenwinkeliers en den R. K. Hanze- bond van Sigarenwinkeliers, afd. Haarlem, waarin gezegd wordt, dat zij met belang stelling hebben kennis genomen van het voorstel van B. en W. aan den raad, be treffende een verbodsbepaling van het ge bruik van automaten voor tabaksartikelen, een en ander met het oog op de inwerking treding van de Rijksverordening op de winkelsluiting, een maatregel welke door de organisatie ten zeerste zal worden toege juicht. Met verwondering hebben zij echter ken nis genomen van des heeren mr. Bijvoet's voorstel, om de automaten dan des avonds 9 uur in gebruik te stellen, daar vo'gens zijn meening de kinderen beneden 16 jaar dan reeds te bed zijn en zoodoende dan geen gebruik kunnen maken van de auto maten tot verkrijging van rookartikelen. Zij verschillen van meening met den heer Bijvoet, daar in de zomermaanden kinderen in den leeftijd van 12 tot 16 jaar zich na negen uur nog veel op straat bewegen, zoo dat voor den grootsten tijd van het jaar dit voorstel niet van waarde zal blijken te zijn. zy moeten zich krachtig verzetten tegen een openstelling van de automaten des avonds 9 uur, daar winkeliers, die zich van wege de concurrentie dus tegen hun wil een automaat zullen aanschaffen, wanneer deze tenminste zullen toegestaan worden, genood zaakt zullen zijn, eiken dag de automaat buiten werking en des avonds in werking te stellen, dus genoodzaakt zullen zijn thuis te blijven. Het artikel automaten wordt door het overgroote deel der winkeliers niet ge- wenscht, omdat de practijk aanwijst, dat het geen winstobject beteekent, dat 'n ander groot deel zich geen automaat zal kunnen aanschaffen wegens te zware lasten, terwijl verder de sluitingstijd van 8 uur des avonds geen verlengstuk van de verkoopsgelegen heid noodzakelijk maakt. Daarom verzoeken de organisaties den Raad allerdringendst, de wijzigingen op het voorstel van B. en W. niet te aanvaarden, maar het te accepteeren, zooals het in eer ste instantie is voorgesteld. zelfs ook dcor de ouders ten zeerste worden geapprecieerd. Mevrouw BlombergZeeman zal, geheel belangeloos, sprookjes vertellen en daarbij lichtbeelden vertoonen. Verder zal het optre den van Professor Jopie, den beroemden goochelaar en snelteekenaar, zeker alle har ten veroveren, vooral, daar hij tot slot nog de poppenkast zal vertoonen. Op groote op komst wordt vertrouwd. Na afloop van de voorstelling geeft het restant-entreebewijs iederen bezoeker het recht, om gratis de poppen tentoonstelling in de Raadzaal van het Stadhuis te bezoeken. Met pensioen Pe heer P Smit, metselaar aan de cen trale Werkplaats der Nederlandsche Spoor wegen, verliet na een diensttijd van 40 jaar den dienst met pensioen. Zijn vrienden schonken hem een fraaie rooktafel als herinnering. Ledenconcert H. O. V. Solist: Jan de Boer. Piano. Een hartelijk en lang aangehouden applaus verwelkomde den weer herstelden dirigent Frits Schuurman bij het innemen van zijn plaats achter den lessenaar. Ook wij waren blij den leider van het H. O. V.-ensemble weer op z'n oude plaats te zien, al was zijn afwezigheid dan gelukkig ook niet van lan gen duur. Het 3de Brandenburgsche Concert, als no. I van het Bach-programma voor de pauze aangekondigd, moest door onvoorziene om standigheden vervallen, en werd nu vervan gen door het Concerto Grosso, no. 14 in E- moll van Handel. We hieven er dus mee in de stijlperiode. Mogelijk tengevolge van de onverwachte programma-wijziging klonken enkele passages nogal eens rommelig, maar over 't algemeen werd er door de pusici frisch en opgewekt gemusiceerd en Handel s gemakkelijker het publiek „aansprekende" muziek dan die van Bach had veel en ver diend succes. De eigenaardige rhythmische moeilijkheden in het laatste deel werden zegerijk overwonnen, al vreesden we 'n en kel oogenblik voor het tegendeel. Jan de Boer is een reeds niet meer jonge pianist, die bij ons weten althans in de laat ste jaren in Haarlem niet optrad. De kennis making was in ieder geval een aangename, al was het eigenaardige ervan, dat we zijn lange en virtuoos gespeelde spontane toegift, een Toccata en fuga van Bach naar we mee- nen, hooger waardeerden dan de interpreta tie van zijn concertnummer, waarvoor hij het Klavierconcert in fkl. terts van denzelf de had gekozen. We willen niet zeggen, dat we Bach altijd gaarne zien in de zwaarstap- pende rhythmische laarzen, waarin men den reus, die toch zoo goed muzikale scherts en vroolijkheid verstaat, gewoonlijk wringen wil, maar tusschen dezen zwaarmoedigen ernst en al te groote en vooral al te gelijk matige luchtigheid maken we toch wel be zwaar. Technisch beheerschte de solist het werk echter volkomen: zoo vo'komen zelfs, dat het hij momenten leek alsof de solist z'n eigen vaart niet meer volkomen meester was. Daarom was het tevens zoo jammer, dat een en ander zoo egaal krachtig werd belicht. Zooals gezegd, veel beter slaagde de solist hierin in de toegift, na het storm achtig, en, eerlijk gezegd, wel eenigszins ver bazingwekkende applaus, dat op zijn eerste prestatie werd losgeslagen door z'n blijkbaar talrijke bewonderaars en een enthousiast ge hoor. De Symfonia in F gr. t. van Bach, met de zeer moeilijke dubbele hoornpartij, het eigenaardige hobo-trio, en de over het geheel moeilijk te bereiken „derbe" klankkleur, hoort men niet zoo vaak. We zijn den heer Schuurman dankbaar, dat hij haar in zijn programma opnam. Wel bleek uit deze op voering, hoe dicht de oude Bach op som mige oogenblikken staat bij de kleur- en klankeffecten van den laatsten tijd; vooral Is dit het geval in het langzame middendeel, het Adagio, waarin de overigens niet al tijd even onberispelijk blazende drie hoboïsten zulk een eigenaardige sfeer schep pen. Het duet van fagot en hobo's rammelde in het Menuet nog wel eens even, maar 't klonk toch verrassend goed en het succes was voor den heer Schuurman en zijn mu sici zeker welverdiend. Moeten we nog veel zeggen van Beet hoven's Achtste, die na de pauze ging. Een werk, zoo rijk aan jeugd en frischheid, aan monterheid, schrts en blijden humor, het kan bijna niet anders, of het moet ook op de uit voerenden zijn invloed doen gelden. Frits Schuurman liet het met vaart en in uitstekend volgehouden tempo spelen. Vooral het Allegro Scherzando werd met fraaie kleurwisseling vertolkt. Jammer was het ze ker, dat enkele rhythmische wrijvingen het Menuetto ontsierden, maar overigens kregen we van deze Achtste een uitstekende auditie. J. s. Faillissementen Door de Arrondissements-Rechtbank te Haarlem zijn Dinsdag 16 Februari de vol gende faillissementen uitgesproken: Jan Loon Jr., houthandelaar, wonende te Zaandam, Ozaar Peterstraat 3. Curator Mr. J. L. Sanders, wonende te Zaandam. S. Polak, koopman, wonende te Zandvoort Zeestraat 39. Curator Mr. J. A. P. C. ten Bokkel, wonende te Haarlem. Rechter-commissaris in deze faillissemen ten Mr. A. W. J. van Vrijberghe de Coningh. Vernietigd werd het faillissement op grond van verzet van: De firma Bouwonderneming Valentijn en Meerman gevestigd te Haarlem en hare le den J. F. G. Valentijn wonende te Haarlem Middenweg 124 en K. P. J. Meerman wo nende te Den Haag. Curatrice mej. Mr. M. J. Kluitman wo nende te Haarlem. Opgeheven werden de faillissementen we gens gebrek aan actief van: J. Zeeuw, wonende te IJmuiden-Oost. Cu ratrice Mevr. Mr. G. J. Bieweinga-Gijmink wonende te IJmuiden. C. Vendel, wonende te Beverwijk; Curator Mr. J. H. van Gelderen wonende te Haar lem. H. A. van Kesteren wonende te Hillegom; Curatrice Mevr. Mr. L.van TaalingenDols wonende te Haarlem. Autobotsing te Bennebroek. In den afgeloopen nacht circa half een stond op den Rijksstraatweg nabij de Sparre- laan te Bennebroek een vrachtauto van Van Gend en Loos. Daar het achterlicht niet brandde, werd de vrachtauto niet door den bestuurder van een uit de richting Hillegom komende Brockwaybus opgemerkt. Een bot sing was onvermijdelijk en met een nog flinke vaart reed de bus den vrachtauto van achter aan. Persoonlijke ongelukken kwamen gelukkig niet voor, de materieelé schade was echter belangrijk: de Brockwaybus moest wegge sleept worden en de passagiers moesten over stappen. Tegen den chauffeur van den vrachtauto is proces-verbaal opgemaakt. Auto tegen een muur. Betreffende het ongeval te Overveen, waar bij een vrachtauto van den aardappelhan delaar v. D., uit Haarlem, tegen een muur opreed, wordt ons nader medegedeeld, dat de botsing niet zoo hevig was als oorspron kelijk leek, hetgeen te danken is aan het feit, dat met niet te groote snelheid gereden werd. De auto werd dan ook bijna niet be schadigd. Het ongeval is waarschijnlijk ver oorzaakt door een plotseling starend optre den van een technische fout aan den auto. Ondertrouwd: 16 Febr.: S. H. de Bock en E. M. J. Bïschot. Geboren: 12 Febr.: J. C. KonijnGerrits d.; 13 Febr.: K. PêlBosma z. 14 Febr. A. A. H. Zuiderwijk—Walraven z. 15 Febr. G. H. A. A. Vliek—v. Haaren z. 16 Febr. M. M. Bijnsdorpv. Bakel d. Overleden: 14 Febr. W. J. M. Hutte, 79 j„ Jansstraat; H., 17 m„ z. van L. v. Horick. Z. Brouwersstraat. 15 Febr.: J. W. Groe- neveld, 74 j., Schagchelstraat; A. A. de Vries, 77 j., K. Begijnestraat; J. W. Staats, 60 j., Geweerstraat; D. L. Immink, 52 j„ Kamperlaan. Hedenavond houden „De Waterratten" hun algemeene jaarvergadering in gebouw Rosehage, Hooftmanstraat. De agenda bevat verschillende belangrijke punten o.a. bespre king wijziging Statuten en Reglement, sei zoenbespreking, enz. Verder nog besprekingen over het 10-Jarig bestaan, zoodat een gang naar deze verga dering zeer zeker wel waard is. Tuinbouw- en Plantkunde. De afd. Bloe- mendaalVelsen van de Kon. Mij. voor Tuinbouw- en Plantkunde hield Dinsdag avond een harer wintel-bijeenkomsten in café „Rusthoek", 't Eenige punt der agenda vermeldde een lezing met lichtbeelden vap den heer Dr. Ir. J. T. P. Bijhouwer over; Tuinarchitectuur en Architectuurstroomin- gen in de 20ste eeuw. Uitvoerig behandelde spreker den bouwstijl van het midden der 19e eeuw, waarin bij de groote gebouwen vaak allerlei Grieksche en Romeinsche motieven hoofdzaak waren. De tuinarchitectuur uit dien tijd kenmerkte zich door vijvers met bochtige randen, door kron kelende paden en door veel andere bijkom stigheden, die het typische karakter van het rivierlandschap moesten nabootsen. Vervol gens trachtte spreker aan te toonen, dat bet Darwinisme, de ontwikkeling der scheikunde en der techniek zich afspiegelen in den stijl der gebouwen en der tuinen. Na het stijllooze in bouwwijze en tuinaan leg uit de tachtiger en negentiger jaren aan kritiek te hebben onderworpen, wijdde spr. langen tijd uit over den cottage-stijl. Als langzamerhand de tijd komt, waarin de staat optreedt als groote verzorger, dan doet dit al weer zijn invloed gelden op den parkaanleg. In de steden komen groote ruim ten in de parken, bestemd voor sport, ont spanning en genot. Aan de randen der ste den ontstaan de tuindorpen en nieuwe wijken van gelijkvormige huizen komen in de plaats van huizencomplexen met groote verscheidenheid in gevels. Thans staan de tuinarchitecten voor de moeilijke opgave, een passenden kunststijl te vinden voor den aller- modemsten bouwstijl, waarbij het gemak en de doelmatigheid voor de bewoners in de eerste plaats op den voorgrond treden. Spreker eindigde met de opwekking, mee te helpen daarvoor een oplossing te vinden. Een prachtige collectie lichtbeelden kwam te hulp, om het gesprokene te Verduidelijken. Een buitengewoon mooie en groote collec tie planten was ingezonden voor het punten- stelsel. De uitslag van de beoordeeling was als volgt: 1. Genista racemosa, 9 p., Booms. 2. Richardia Childsiana, 9 p., idem. 3. Cyclame gig. rubrum, 9 p., idem. 4. Genista racemosa, 7 p., Hardeman. 5. Freesia refracta hyb., 8 p., idem. 6. Primula malacoïdes sup, 8 p., Idem. 7. Adiantum scutum, 8 p., idem. 8a. Cyprepedium Dixmude, 8 p., Mooren. b. Cyprepedium Rosetti, 9 p., idem. c. Cyprepedium Pinlex Beryl, 8 p., idem. 9. Groep Genista, lof der jury, Van Em- pelen en Van Dijk. 10. Azalia Indica Aug. v. Damme, 9 p., v. Wiefferen. 11. Azalia Indica Mad. Patrick, 9 p., idem. 12. Tulp v. d. Neer, 7 p., idem. 13. Amarylles, zaailing 1929, 9 p., Mulder. 14. Cyprepedium Dauthierei, 9 p., Mulder. 15. Begonia Conguefolia, 8 p., idem. 16. Lycastre Scimerl, 8 p., Idem. 17. Odontoglossum, 10 p., idem. BEVERWIJK De moeilijkheden bij v. d. Roer 8C Co. Hedenavond wordt in „Oud-Merensteijn" een vergadering gehouden van crediteuren van het Kassierskantoor v. d. Roer Co. Door de Firma wordt, zoo vernemen wij, een accoord aangeboden van 30 pCt. KUNSTKRING „HEEMSTEDE". Donderdag 18 Februari 's avonds 8 uur zal J. B. van Amerongen in het gebouw van den Ned. Protestantenbond, Postlaan, voor dragen Stefan Zweig's Amok. een monodrama Uit de tropen In eigen, door den schrijver geautoriseerde vertaling en bewerking. MOEDIG REDSTER. Men schrijft ons: Zondag waren eenige kinderen aan het spelen op het ijs van de Ringvaart. Plotse ling verdween het 4-jarig zoontje van A. L. in het slop, dat gemaakt was vook de Lutte- kermachine. Verschrikt vluchtten de kinde ren, waar zelfs grooteren onder waren; al leen het zesjarig zusje begon om hulp te roepen. Toen op haar geroep niemand kwam, ging het moedige meisje naar het wak en wist, alhoewel met veel moeite, haar broertje te redden. Ze zette den kiemen drenkeling in de slee en bracht hem naar huis. Toen ze thuis kwam, was ze zóó van streek, dat ze geen geluid kon geven. Het duurde geruimen tijd eer het dappere kind haar spraak terug had. ten bate van de op te richten Kinderbewaai- plaats, Haarlem—Noord. Men schrijft ons: Zaterdag, 20 Februari, 's middags 2 uur, zal In den Schouwburg, Jar.sweg te Haar lem, een kindervoorstelling plaatsvinden ten bate van bovengenoemd doel. De attracties zullen ongetwijfeld zoowel door de Kinderen in de eerste plaats, doch Een goed ingerichte ELECTRI- SCHE KEUKEN wint U een dienstbodeuit. Hoe dit moet gebeuren kunt U zich in onze Voor den inhoud van deze rubriek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk Het Brokkenhuis Kinderhuisvest, tel. 15813. Dringend Weeding, beddegoed en schoeisel gevraagd. Hoewel het bestuur van het Brokkenhuis dankbaar is voor den steun en medewerking die het steeds van verschillende zijden ont vangt, meent het goed te doen, nogmaals een krachtig beroep te moeten doen op de ingezetenen van Haarlem en Omstreken ter verkrijging van meerdere kleeding etc. daar er nog een groot tekort is aan het boven genoemde en hierdoor vele gezinnen die In den grootsten nood verkeeren, afgewezen moeten worden. Vooral aan beddegoed, eenige persoons ledikanten en kachels is groot gebrek, terwijl eenige wiegen en kinderledi- kantjes zeer welkom zijn. Voorts is er een chronisch gebrek aan heerenpakken en jas sen. Het bestuur hoopt weder spoedig een groot aantal adressen te mogen ontvangen waar goederen afgehaald kunnenen worden want de nood dringt. Een briefkaartje aan het adres Kinderhuisvest of een telefoohtjs 15813 en onze wagen komt voor uw deur om het noodigo in ontvangst te nemen. Ook giften zullen dankbaar worden aanvaard daar hiervoor kleeding en ondergoed worden aangekoa t. Het gironummer van het Brok kenhuis is 147245. Verder kunnen de adres sen voor het afhalen der goederen te Haar lem nog opgegeven worden bij Mevr. v. d. Vangst—ae Gilde, Bred :rodestraat 14, tel. 11702 en bij Mevr. v. Kempe Valk—Robbers, Kempsraat 14, tel 14441 en te Bloemendaal bij Mevr. LioniJungblut, Rijperweg 1, tel. 22115 en te Heemstede bij Mevr. Rhodius Bunge, tel. 28921. Verder deelt het bestuur nog mede, dat de collecte die aanvankelijk zou worden gehou den op 30 Januari j.l. ter versterking van dé financiën wegens ziekte van eenige leden van het Comité dat deze inzameling voor ons organiseert, is uitgesteld tot Zaterdag 27 Februari a.s. Het Bestuur van het Brokkenhuis: A. VAN MARSELIS—HARTSINCK, Presidente. P. J- MULDER, Secr.-Penningm. Haarlem, 16 Febr. 1932. Geachte Heer Redacteur. Aangenaam zou 't mij zijn, de volgende ingekomen giften voor de auto in de slaap ziekte-kampen in de N. H. Courant te vermelden, bij voorbaat mijn dank. 2 Zussen, Haarlem, f3; T. V. te Zwolle f 2.50; W. E. te Waalwijk f 10; H. v. d. K. te Baarn f 10; M. H. te Amsterdam f 5. Mijn hartelijken dank voor de weldoeners mijner jnissie. G. VAN MUIJEN, W. Paters v. Kard. Lavigerie. Judith Leiisterstraat 11. Haarlem. Telefoon 16320. CRISIS. Onder de sportberichten komt eer, mede- deeling voor, waarin de H.Z.V. „de Delft" aankondigt een Bal-masqué op Zaterdag 5 Maart a.s. Indien het bal-masqué een batig saldo oplevert, zal daarvan een gedeelte worden afgestaan aan het Haarl. Crisis-Comité. Het slot van deze aankondiging is te prijzen en vermoedelijk zal er wel een batig saldo zijn of gevonden worden met een col lecte of iets dergelijks. 'Het voornemen is werkelijk goed te noe men als er niet een tegenstrijdigheid in het begin der aankondiging voorkwam en wel dat het bestuur voor dezen avond de be kende Accordeonband „The Happy Band' en „The Hot Syncopaters Band" geënga geerd, had- Gezien de openlijke mededeeling van de Zwemvereeniging „de Delft", maak ik de gevolgtrekking, dat deze bekende sportver- eeniging niet doordrongen is van het feit dat zij aan den eenen kant het Crisis-Co mité wil steunen, maar aan den anderen kant er tegenin werkt door de vakmusici, waaronder een schrikbarende werkloosheid heerscht, uit te sluiten van werkzaamheden waarvoor zij in de eerste plaats in aanmer king komen. Men zal mij tegenwerpen, dat de kosten voor het bezetten der orkesten door vak- muzjkanten hooger zullen zijn, en dat er dan in 't geheel niets zal overschieten vóór het Crisis-Comité, maar daar staat tegen over dat men het Crisis-Comité aanmerke lijk verlichten zal door de belangen der werklooze musici te behartigen. Ik bedoel met bovenstaande voorbeeld alle plaatselijke vereenigingen er op te wijzen, dat, wil men de crisis niet verergeren, men goed zal doen de,Vakmusici in de gelegen heid te stellen, werkzaam te zijn, zoodat deze menschen niet ten laste komen van het Crisis-Comité. Ook de Band's hierboven genoemd geef ik in overweging dit schrijven ter harte te nemen. PH. K. SCHOUW, Secretaris der afd. Haarlem Nederl. Toonkunstenaarsbond Aelbertsbergstraat 86. DISTRICT HAARLEM Junioren-competitie PROGRAMMA ZONDAG 21 FEBRUARI '32 Afd. A Alliance—V. V. F., 1 uur. B. S. M.Onze Gezellen, 2 uur. Afd. B ConcordiaGeel-Wit (terrein G. W.), 12.30 uur. G. W. zorgt voor een scheids rechter. Santpoort—H. B. C., 1 uur. Afd. C H. B. C.Onze Gezellen, 2 uur. B.S.M.Concordia, 1 uur. N. A. S—Geel Wit, 2 uur. Alliance—V. V. F-, 2 uur. T. Y. B. B. d—T.Y.B.B., 12.30 uur. Adspiranten Onze Gezellen—Alliance, 2 uur. H. B. C.—T.Y.B.B. a, 1 uur. T.Y.B.B. c—T.Y.B.B. b, 1.30 uur. UITSLAGEN VAN ZONDAG 7 FEBR. '32. Afd. A H. B. C.—Geel Wit 1—1 Onze GezellenB. S. M., B S.M. n. o. g. V. V. F.Alliance, uitgesteld. Afd. B Concordia—Onze Gezellen 0—2 H. B. C.—Geel Wit 5—1 Afd. C Geel-Wit—B. S. Mi—2 Concordia—V. V. F0—1 N. A. S.—Alliance 24 T Y. B. B. d—Onze Gezellen, TYBB n o.g. T. Y. B. B.—H B. C6—1 Adspiranten. Onze Gezellen—1T.Y.B.B. c uitgesteld. Alliance—T. Y. B. B. a 0—0 T. Y. B. B.—H. B. C2—7 F. J. MOOREN, Competitieleider. COMPETITIESTANDEN Afd. A. Onze Gezellen 11 8 2 1 18 42—18 H. B. C. 13 8 2 3 18 55—13 Alliance 10 6 2 2 14 26—19 T. Y. B. B. 13 7 1 5 15 39—26 Santpoort 12 5 0 4 14 35—21 B. S. M. 11 4 0 7 8 16—44 Geel-Wit 13 2 1 10 5 29—49 V. V. F. 9 0 0 9 0 256 Afd. B Onze Gezellen 14 12 0 2 24 49—16 T. Y. B. B. 12 9 0 3 18 35—10 Concordia 7 5 0 2 10 19— 5 N. A. S. 11 6 1 4 13 27—20 Santpoort U 2 3 6 7 16—23 Victrix 14 4 2 8 10 12—25 Geel-Wit U 4 0 7 8 21—45 H. B. C. 12 1 0 11 2 9—46 Onze Gezellen kampioen. Afd. C Concordia 12 9 1 2 19 45—18 V. V. F. 10 8 0 2 16 43—24 Alliance 6 4 0 1 8 23— 8 Onze Gezellen 12 6 1 5 13 35—29 N. A. S. 14 6 0 8 12 2429 T. Y. B. B. 11 4 2 5 10 30—24 B. S. M. 10 4 0 6 8 18—22 H. B. C. 9 3 0 6 6 18—34 T. Y. B. B. d 2 0 0 2 0 3—14 Geel-Wit 11 0 0 11 0 12—50 Adspiranten Alliance 6 4 1 1 9 37— 4 H. B. C. 8 3 3 2 9 29—31 T. Y. B. B. c 3 2 0 1 4 3— 6 T. Y. B. B- a 12 6 2 4 14 29—16 Onze Gezellen 12 3 3 6 9 23—26 T. Y. B. B. b 8 0 1 7 1 8—45 Dinsdagavond werden in café „De Wijn- borg" a/d. Barteljorisstraat wederom een tweetal partijen gespeeld om bovenstaand kleinood. De uitslagen zijn: pnt. brt. h.s. gem. L. Gehrels 350 14 74 25.— Damman 171 13 47 13.15 Geestman 232 16 76 14.50 de Zeeuw 350 16 71 21.87 Hedenavond voortzetting. Om de persoonlijke kampioenschap pen der „Haarlemsche Damclub" De stand van den wedstrijd om het club kampioenschap 19311932 der Haarlem sche Damclub" (hoofdklasse-af dealing) luidt thans als volgt: 1. J. B. Sluiter Jr. 5 3 2 0 8 2. J. W. van Dartelen 6 2 4 0 8 3. J. van der Giessen 4 3 1 0 7 4. P. G. van Engelen 4 2 2 0 6 5. H. G. Teunisse 4 3 0 1 5 6. J. P. van Eijk 6 1 4 1 6 7. A. de Jóng 7 1 3 3 5 8. J. van Looij 7 2 0 5 4 9. Joh. Fabel Jr. 3 1 1 1 3 10. H. Greeuw 4 0 2 2 2 11. J. Poppen 6 0 1 5 1 AMSTERDAM, 17 Februari. Veemarkt. Aangevoerd 311 vette kalveren, le kwal. 64 —68 ct.; 2e kwal. 56—62 ct.; 3e kwal. 46—52 ct. per K.G. levend gewicht; 35 nuchtere balveren, 5—10 per stuk; 800 varkens: vleeschvarkens, wegende van 90—110 K.G. 33—34 ct.; zware varkens 32—35 ct.; vette varkens 28—31 ct. per K.G. slachtgewlcht, HOORN 17 Febr Vette varkens 2628. Handel goed. LEIDEN, 16 Febr. Vette varkensmarkt. Aangevoerd totaal 547, zwaar 496, licht 51. Prijs per kg. levend gewicht: zwaar 29—27 ct., licht 2624 ct. Handel matig met groo- ten aanvoer. Zouters geen aanvoer. WOENSDAG 17 FEBRUARI vonge K(V>r"wr> Staatsleeningen 5 Nederland 1919 4 y, Nederl 1916 4H Nederl 1917 4 Nederland 1931 4V4 N.Ind. 1926 B Banken Koloniale Bank Indische Bank Cert. Handel-MD Industrieën Onliever Calve Delft Alg. Kunstzijde Van Berkel'e Pat. Nieuwe Pblllps Kuch. Accouettek Ned. Ford tndustr. Buitenland Anaconda Bettuenem Steel U. S Leather Intern. Nickel Mijnbouw Boeton Mijnbouw Alg. Exploratie Petroleum Dortsche Petroleum Gaboes Ron Olie Periak Peudawa Continental Oil Shell Union OU Rubber A dam Rubber Bandar Del) Batavia Rubb Rott. Tapanoei) Serbadjadl Silau V l O. O Allied Intercontin Rubber Scheepvaart Holi. Amerika Lijn dito Gem. Eigena Kon Ned. Stoomb Scheepvaart- U nie Marine comm. Marine pret Suiker H V A. Poerworedjo Vorstenlanden Actions idem Tabak uel) Batavia Oude Dell Oostkust Senemoah Maxwell Spoorwegen Union Pacific Wabash Chic Milw St Paul Kansas City South arie Kaïli Jroinneatle 100% 99 97»/„ 92 /je 75% 55 62% 75% 110 60% 26% 85% 11 148 21% 22JÏ/lfl 21%6 8% 26 90 125% 13% 139% 92% 31* i 16 6% 4% 47% 39 20 13 19% 13 24% 27% '%6. 4% 3 17 64% 3% 176% 41 27 148% 171% 27 200 27 86 4% 31/16 13% 9% 100% 99 75% 54% 59% 76 110 60%" 43 26 67% 9% K 146: 22% 24% 8% 26 91 129 140% 94% ~6% 4% 47% 40 19 12 17 13 24 _3% 65 178% 7% 42 149 174 27 201 90 4% 3 WOENSDAG 17 FEBRUARI Londen Berlijn Parijs Brussel Zwitserland Weenen Kopenhagen Stockholm Oslo New-Vork t cable i Rome Praag Madrid 8.45 58.50 9.70 34.35 48.10 2.46% 12.70 18.80 8.55 58.8' 93 34.55 48.30 2.47% 13.— 19.20

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 2