Stofzuigerhuis MAEBTEN3 :!koersén Amsterdamsche Beurs DE SPAARNEBANK N.V. MOORDAANSLAG Vermogend heer met vijf messteken gewond Bliksembeveiliging Agenda 19 Februari DE HUURSTAKING TE ITMUIDEN „Berouw komt na de zonde" DUITSCHLANDS VOORSTEL Gelijke ontwapening voor alle Staten TRANSPORTBEDRIJF AAN DE ZAANSTREEK Loonsverlaging voor Medegedeeld door: Barteljorisstraat 16 - Tel. 1D756 Philips Radio-Toestellen MAPKTNIEUWS HERINGA WUTHRICH, HAARLEM STADSNIEUWS Agenda 18 Februari KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN VOOR HAARLEM EN OMSTREKEN GETRACHT DE GEMEENTE OP TE LICHTEN FIETS GESTOLEN VAN ONZE RECHTBANK VERLOF DRANKWET POPPENTENTOONSTELLING NIJVERHEIDSONDERWIJS DE RELLETJES OP DE GROOTE MARKT Een vrijspraak ONZE WINKELSTAND BURGERLIJKE STAND, HEEMSTEDE SANTPOORT VOGELENZANG IJMUIDEN ZANDVOORT Staat van Besommingen MARKTBERICHT RIJKSVISCHAFSI AG DREIGENDE HUURVERHOOGING Weigering, haar te betalen'. CONTINGENTEERING VAN TEXTIELGOEDEREN VEPKEEPSONGE VA LLEN PERSONALIA PERSONALIA ST. CHRISTOFFEL GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN AMSTERDAM HAARLEM e? 1 l/i Gebouw „St. Bavo". Bestuur R.K. Volks bond, 7-30 uur. Esperanto, 8 uur. Be stuur Transportarbeiders, 8.15 uur. Be stuur Bakkers, 7 uur. „St. Caecilia", 8 u. VIncentius-Gebouw, Nieuwe Groenmarkt 28. Algemeene Jaarvergadering St. Vincen- tius-Vereeniglng, 8.30 uur. Raadzaal Prinsenhof. Poppenten toons tel ling, 106 en 810 uur. Bisschoppelijk Museum. Geopend van 10 5 uur. R.K. Bureau voor Ziekenverpleging. Aan vragen by mej. H. Simons, Bloemhof straat 1, Haarlem. Tel. 11671. R.K. Bureau voor Ziekenverpleging. Aan- Iederen dag 10—12, 2—4, 8—9 uur. Zater dag 10—12 uur. Adres: Bloemhof straat 1, Haarlem. Tel. 11671. Gebouw „St. Bavo" R.K. Bevolkings bureau, 8 uur „Alberdingk Thym", 8 uur Haarlem's Gemengd Koor, 8 uur Kin derkoor „Inter Nos", 6 uur. Raadzaal Prinsenhof Poppententoonstel- ling, 10—6 en 810 uur. Jansschouwburg „Geloof en Weten schap", kwart over 8. Bisschoppelijk Museum Geopend van 10 —5 uur. R.K. Bureau voor Ziekenverpleging Aanvragen bij mej. H. Simons, Bloemhof straat 1, Haarlem. Tel. 11671. R.K. Arbeidsbeurs voor Vrouwen en Meis jes lederen dag 1012, 24, 89 uur. Zaterdag 1012 uur. Adres: Bldemhofstraat 1, Haarlem. Tel. 11671. De 89ste vergadering van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en Omstreken wordt gehouden Dinsdag 23 Fe bruari, des namiddags te 7.30 uur ln het gebouw der Kamer, Nassauplein 6, Haar lem. De agenda is als volgt: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Mededeellngen. 4. Herbenoeming van den heer Mr. A. A. Deenik te Haarlem voor den t'Jd van 'én jaar met Ingang van 1 Februari 1932. 5. Subsidie-aanvraag der Internationale Vereeniging voor Handelsonderwijs te Am sterdam. 6. Goedkeuring verzonden brieven aan: a. Tweede Kamer Staten-Generaal, In zake Crisisinvoerwet (te zamen met K. v. K. te Alkmaar.) b. Hoofdbestuur der P.T.T. te 's-Graven- hage, inzake streeknet Lisse (te zamen met enkele Gemeentebesturen, K. van K. Lei den en corporaties van belanghebbden) c. Minister van Arbeid, Handel en Nijver heid, inzake wetsontwerp Veiligheidswet. 7. Verslag vergadering d.d. 21 Jan. 1932 te Hilversum, inzake wijziging vacantiere- geling. 8. Concept-schrijven Bureau aan Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid, inzake Uitvoering Crisisinvoerwet 1931. 9. Rondvraag. 10. Besloten zitting. Iemand die verleden jaar aan de ge meente zand heeft geleverd en nu een valsche opgave omtrent die leverantie heeft gedaan hij heeft een gootere hoeveelheid opgegeven dan hij werkelijk heeft gele verd is ter zake valschheid in geschrifte in bewaring gesteld. Een rijwiel, dat op het Wijde Gelde- loozepad stond, is gestolen. Een Zaandamsche rywieldiei Voor de Haarlemsche Rechtbank stond hedenmorgen terecht de 26-jarige los- werkman B. M. uit Haarlem die in December van het vorige jaar twee rijwielen gestolen zou hebben. Verdachte verklaarde de rijwielen van een onbekende gekocht te hebben op het Waterlooplein te Amsterdam. Tegen zijn meisje had verdachte eens ge zegd, wel eens een fiets voor haar op den kop te zullen tikken. De verklaringen van verdachte waren voortdurend tegenstrijdig, waarop de presi dent hem wees. Een tiental getuigen werd gehoord, die allen bewijsmateriaal leverden. De officier van justitie achtte de feiten bewezen. Het is vrijwel zeker, dat ver dachte meer rijwielen gestolen heeft. Mede gezien de houding van verdachte eischte de officier 10 maanden gevangenisstraf. „Ik heb reeds twee maanden voor niets gezeten", roept verdachte uit, ,.nu zeker nog eens 8 maanden. Wat ik „eerijk" misdreven heb, heb ik steeds bekend". De verdediger mr. C. W. de Visser wees er op, dat begin December zeer veel fietsen in Zaandam gestolen werden. Verdachte was werkloos en hij zwierf ook rond. Dat de feiten van rijwiel-diefstal bewezen zijn, be twijfelde verdediger echter. Uitspraak 3 Maart a.s. Bij B. en W. is ingekomen een verzoek schrift van J. Schreuder om verlof, inge volge art. 34 der Drankwet tot het verkoo- pen van alcoholhoudenden drank anderen dan sterken drank voor gebruik ter plaat se van verkoop in het perceel aan de Lom- bardsteeg 12. Tevens een verzoekschrift van G. H. Rollfs of Roelofs om verlof, ingevolge art. 34 der Drankwet tot het verkoopen van al coholhoudenden drank anderen dan sterken drank voor gebruik ter plaatse van verkoop in het perceel aan de Paul Kiugerkade 37. Men verzoekt ons mede te deelen, dat de Poppententoonstelling in de raadszaal niet alleen overdag geopend is van 106, maar ook des avonds van 810 uur. Ook voor a-s. Zondag gelden deze uren voor het geopend zijn der tentoonstelling. De huurder v. d. P., die de vorge week uit z'n woning in de Iepenstraat was gezet, begreep wel, dat hij er niet in zou slagen bij een anderen huiseigenaar een woning te huren. Zooveel kijk had hij toch wel op de solidariteit der verhuurders. Er bleven hem nog maar twee wegen open, te ver huizen naar een andere gemeente of en woning te huren onder een valschen naam. En daar de man werkzaam is aan het Hoogovenbedrijf en dus ongaarne de gemeente wilde verlaten, verkoos hij het laatste en inderdaad gelukte het hem on der een anderen naam een woning van een der leden van Huurwaardersborgvereeniging „Burgerbelang" te huren. Maar niet zoodra had deze gemerkt, dat hij het paard van Troje had binnengehaald of andermaal dreigde den ex huurstaker het spook der uitzetting. De man voelde er echter weinig voor, voor de tweede maal op straat te ko men. Hij trok naar het bestuur van Bur gerbelang, zij het ook met hangende poot jes en koos ditmaal eieren voor z'n geld, m. a. w. hy betaalde z'n achterstallige huurschuld, benevens de kosten der uitzet ting, in totaal een bedrag van 160. Naar wij vernemen, zullen a.s. Vrijdag opnieuw eenige huurstakers uit hun wo ning worden gezet. Een van lien, G. F. S., een winkelier in de Kalverstraat, heeft in middels 'n ander winkelhius kunnen huren. De Vereeniging voor Nijverheidsonderwijs in Kennemerland houdt Woensdag 24 Fe bruari een ledenvergadering in het nieuwe schoolgebouw te IJmuiden-Oost. De agenda vermeldt o.a. diverse verslagen en verkiezing van twee leden van het bestuur, wegens pe riodieke aftreding van de heeren J. C. Dun nebier en D. van Rooyen. Voor de Haarlemsche Rechtbank stond terécht zekere J. A„ die in verzet was ge komen van een vroeger vonnis van de Rechtbank, waardoor hij tot drie weken ge vangenisstraf was veroordeeld. Het betrof hier de volksoploop bij het stadhuis op 30 December 1930, waarbij ver dachte een hoofdagent van politie zou heb ben aangevallen. De officier van justitie vroeg bevestiging van het vonnis, de rechtbank sprak ver dachte hedenmorgen vrij. „Het Kappershuis" „Het Kappershuis", Smedestraat 21, al hier, geniet terecht een goede reputatie. De heer Van Dam, die zijn goeden naam uit den aard der zaak, zeer op prijs stelt, weet heel goed, wat hij aan zyn reputatie ver plicht is en beijverd zich steeds aan zijn zaak alle comfort te verleenen, dat maar mogelijk is. Thans heeft hij weer zijn bedrijf grondig herzien en naar de laatste eischen doen restaureeren. Vooral aan de damessaolon is zorg be steed. Deze bsvat niet minder dan zeven afzonderlijke cabines en vijf losse plaatsen, zoodat twaalf cliënten gelijktijdig geholpen kunnen worden. Dan heeft de heer Van Dam zich de allernieuwste machines aangeschaft, zoodat dit gedeelte van zijn bedrijf in alle onderdeelen geperfectionneerd is. De heerensalon is verplaatst en ook hier zijn verscheidene veranderingen alle ver beteringen aangebracht. Waar vroeger de heerensalon was, is thans een speciale kindersalon. Wat de Inrichting hiervan betreft, ls „Het Kappershuis" de eerste zaak in Haarlem, waar deze zoo is toegepast. De kinderen worden niet op stoelen zittend geknipt, neen, er zijn speelgoed-auto's, zoodat thans haar knippen een pleiziertje voor de jeugd is ge worden. Rest ons nog te melden, dat de gehecle zaak va nmodeme verlichting voorzien i3. Parfumerie Tip-Top Kennel Fauna, Parklaan, kat, zwart; Vree ken, Voortingstraat 30, halsketting; de Lee, Rijksstraatweg 269, muts; v. Stijn, Spaarn- wouderstraat 72Brd, kinderportemonnaie; Colichem, Meidoornplein 28, pedaal; Bureau van Politie, Smedestraat 9, kinderportemon naie; Grevengoed, Indischestraat 26, porte- monnaie; Holster, Adr. Stoopplein 24, ring: Aamink, Pepijnstraat 9, rozenkrans; v. Gijn, Zonnebloemstraat 22, Lipssleutel; Balm, IJ- dijk 34 (v.m. Sp.dam), vulpotlood; Schoen maker, Velserstraat 6, vulpotlood; Henne- yeld, Glasblazerstraat 7, biervaatje. v. d. Zande N. Tuindorplaan 28 armb. hor loge; Blokker Mr. Cornelisstr. 25 handschoe nen; Lacourt Sterreboschstraat 20 idem; Roozen Zijlweg 170 halsketting hond; Bon- fref Hoolmarkt 12 kinderhandschoen; Don- dorp Magdalenastraat 12rd. handschoen; Smit Laurierstraat 12 idem; Den Hartogh Haitsma Mulierstraat 12 handschoenen; Jan sen Bakkerstraat 19 hondje; Schoonhoven Raamsingel 2 hond; Olman Teylerstraat 74 handschoen; Kennel Fauna Parklaan hond; Hoogendyk Weltevredenplein 57 jumper; Kennel Fauna Parklaan kat, grijs; Wronius Bakkerstraat 35 portemonnaie m. i.; Bureau v. Politie Smedestraat 9 kinderportemonnaie; Hartman Lootsstraat 24 idem mi.; v. Driel Aelbertsbergstraat 73 belastingplaatje; Bros N. Geldeloozepad 27 idem; Weiland Menta- wistraat 22 rozenkrans; Meyer Brouwers kade 45rd sleuteltjes; van Gils Van Beren- steynstraat 27 Lipssleutel; Bureau v. Politie Smedestraat 9 damestasch; Prins Schoter- weg 174 vulpen; Hoogenes Nagtzaamplein 15 waaier. Ondertrouwd: 17 Febr. P. Versterre en P. Vredenburg A. Mulder en M. M. Bonkerk. H. Schoffelmeer en J. v. Koningsbruggen. A. v. Kesteren en H. A. v. Doom. G. J. van Zonneveld en A. Reiber. Getrouwd: 17 Febr. G. Lok en A. A. Co- ïijn. P. M. Koene en M. van Klooster. J. Beukman en A. J. Briene. N. J. Kloet en J. M. H. W. v. d. Linden. A. ter Brugge en A Gornik. H. W. F. Houthuljzen en S. M. Koelemeijer. Geboren: 16 Febr. H. W. Spaargaren Groeneveld, z.; E. M. MlezenbeekKlossok, z.; 13 Febr. M. W E. KoutstaalMeyer, z.; 15 Febr. R. Visserde Boer, z.; 16 Febr. M. M. van Essenv. d. Molen, z.; G. v. Schaik Dannijs, d.; 17 Fbr. M. W. Neijenhuis v. d. Veidt, d. Overleden: 16 Febr. A. M. Wildervanck, .74 j., Hazepaterslaan. BLOEMENTENTOONSTELLING. Evenals vorige jaren zal ook nu weer een bloemententonstelling gehouden worden van hyacinten, tulpen, narcissen, crocussen en bijgewassen, te órganiseeren door de bloe- mistafbeidersvereeniging „St. Deus Dedit". Deze tentoonstelling wordt gehouden 19, 20 en 21 Februari a.s. ln de groote zaal van het vereenigingsgebouw en heeft ten doel, den huisbroei van bolgewassen te bevorde ren, om zoo de liefde voor het vak en de ontwikkeling daarvan te bevorderen. Voor huisbroei zullen 15 leden inzenden, terwijl voor kasbroei zich 5 leden hebben opgege ven. Op deze tentoonstelling zullen ook geëx poseerd worden dé resultaten, door de schooljeugd bereikt. In totaal zijn uitgereikt 963 potbollen verdeeld over 9 scholen. Dank zij de groote medewerking der bur gerij zijn velé aardige prijzen voor de school kinderen beschikbaar gesteld. Dankbaar mag gememoreerd worden dat de bloemistenpatroons zoowel de bollen voor de leden als die voor de schoolkinderen gra tis beschikbaar stelden. De opening zal plaats hebben Vrijdagmid dag om half 3. Wij twijfelen niet of deze tentoonstelling zal weer veel belangstelling trekken. Teraardebestelling. Onder groote belang stelling had gisterenmiddag op de be- graafplaats „Westerveld" de teraardebe stelling plaats van het stoffelijk overschot van den heer Fadey, oprichter en voorzit, ter van de vereeniging „Santpoort's Bloei" Onder de aanwezigen bemerkten wij o.a. den heer Bosman, wethouder van Sociale Zaken en den voorzitter van „IJmuiden's Bloei" Aan de groeve werd he4 woord gevoerd door prof. dr. G. A. van den Bergh van Eysinga, den heer v. d. Ban, cfen gemeente secretaris van Koog aan de Zaan, van welke gemeente de overledene oud-wethou der was en die namens het gemeentebestuur dankte. Voor „Santpoort's Bloei" sprak de heer v. d. Weyden. Hij bracht den over ledene hulde als oprichter en voorzitter der vereeniging en dankte voor het vele door hem gedaan. Zelfs op zijn sterfbed toonde de h" Fadey belangstelling voir de veree niging en sprak over zijn lievelingswensch voor „Santpoort's Bloei" een eigen badhuis. Het heengran van den heer Fadey is voor de vereeniging t groot verlies, aldus spr. DE LEIDSCHE VAART. Dezer dagen is 'n veel belovend begin ge maakt met de verbreedings- en vernieu wingswerkzaamheden aan de Leidschevaart. Eeuwenoude boomen nabij de z.g. tralie- brug zijn gerooid. Niet alleen als verkeers obstakel bleek het vellen hoog nooöig: en kele waren van binnen zóó verrot, dat zij gevaar begonnen op te leveren. Biljarten. In de nederlaagwedstrijden werd Rusthoek II door Luto II uit Lisse een nederlaag van 121 car. toegebracht. De uitslag luidde gedetailleerd Rusthoek II-Luto II: Th. Warmerdam-J. Jong 72— 100, B. SmitVerdel 72—100, N. Waasdorp —Kuiper 59—100, J. Warmerdam—Oetelaar 76—100. OPNIEUW ÏJSLANDSCHE CONCURRENTIE. Hedenmorgen is wederom een IJslandsche trawler aan de markt gekomen, n.l. de „Po- rolfur" met een vangst van 3730 manden. De vangst werd heden gedeeltelijk ver kocht met een opbrengst van 400.Za terdag zal de rest worden verkoeïit. De „Porolfur" is nog 50 ton grooter dan de „Gyller". Statuten. De „Stcrt" bevat de statuten van de N.V. Algemeene Handels Centrale (A. H. C.), alhier. Burgerlijke Stand. Geboren: Evert, z. van E. Terol en W. Zwemmer. Jansje, d. van A. Kerkman en F. Paap. Leonardus Maria, z. van H. Ph. van der Me ij en A Roemer. Gertrud Elisa beth Maria. d. van H. B. Osterman en L. Schlapfer. Getrouwd: L. J. Molenaar en K. de Muinck. Ondertrouwd: F. Homan en S. C. G. Stolte. Overleden: Th. A. Zeelenberg, 85 jaren. Woensdagavond te ongeveer 7 uur is op de Heerengracht te Leiden, een moordaanslag gepleegd op den 65-jarigen heer Brandt, die alleen met zijn drie en negentigjarige moeder perceel 16 aldaar bewoont. Een tweetal personen dat tot nu toe onbekend is gebleven ls na aangebeld te hebben, het huls van den heer B., die persoonlijk opendeed, binnen gedrongen, v/aar het tweetal hem in de gang onge veer vijf messteken toebracht, waarna de onbekende individuen de vlucht namen. Na onderzoek door den Eersten Hulp dienst, bleken de wonden niet van ernsti- gen aard te zijn. De heer B. werd naar het Academisch Ziekenhuis vervoerd. De politie stelt onder leiding van com missaris Meyer, een uitgebreid onderzoek in. Er wordt niets vermist. Aangenomen wordt, dal roof niet de drijfveer ls ge weest tot dezen aanslag. De toestand van het slachtoffer is naar amstandigheden bevredigend. Nader wordt nog vernomen, dat de heer B„ die nogal voor vermogend doorging, niet bijzonder gezien was. Eenige maanden geleden heeft zich iemand in het huis van den heer B. laten insluiten en de moeder van den heer B. geslagen. De heer B. heeft dezen man destijds persoonlijk de deur uitgewerkt. De daders van den aanslag zijn per auto gekomen. Dezen wagen lieten zij voor he: huis staan, twee mannen zijn daarop het huis binnen gegaan,, terwijl vermoedelijk een derde persoon buiten heeft staan wachten. GENEVE, 18 Febr. De Duitsche ontwape ningsvoorstellen zijn heden gepubliceerd. Duitschland stelt o.a. voor den algemeene dienstplicht af te schaffen, afschaffing van de zware artillerie, van oorlogsschepen ho ven 10.000 ton en van alle luchtstrijdkrach ten. Verder wordt voorgesteld den chemi- schen oorlog te verbieden en den stand van alle bewapeningen te publiceeren. De Zaansche vereeniging van Schippers en Expediteurs heeft voor haar personeel een loonsverlaging voorgesteld van 5 pCt. De Maatschappij Nijverheid te Wormer- veer stelt 10 pCt. loonsverlaging voor. Van de heden aan den Rijksvischafslag aan gekomen STOOMTRAWLERS. O. N. 89 ƒ3800.— Timor 3000.—; Ewald 2800.— Beatrice 1100.—; Perseus 1800. Poolzee 2700.—; Rijnmond 2300.Geziena Catherina 1100.— Ita 1800.—; Groningen 1400.Zeemeeuw 1900.R. E. 134 4000.-. BEUGERS. VI. 80 ƒ450.— VI. 39 330.—; VI. 103 760.-. KOTTERS. Urn. 113 „Kromhout" ƒ510.—. LOGGERS. K.W. 20 ƒ730.—; K.W. 45 580.—; K.W. 24 580.—. IJMUIDEN, 18 Febr. 1932. Visch. Tarbot 1.25—1.30; tongt 2.—2.80; heilbo 1.—0.95, per K.G.; griet 30—70; groote schol 175021 rj id. middel 18.50-28—; ld. ze> schol 26.50—30.—; id. kleine 12.50—31.—; bot 5—16; schar 3.80—13.50; tongschar 31—36; pieterman en poon 11.—; groote schelvisch 28.50—36.— id. middel 27.5C—38.—id. kl. midd 21.—23.50; id. kleine 5.70 -20.—; gul len 1.80—17.50; wijting 190—450, per 50 K.G.; rog 1230 per 20 stuks; vleet 1.802.70; leng 0.403.80; koolvisch 0.101.30 per stuk; versche haring 5.per kist. HAARLEM, 17 Febr. Groentemarkt. Ap pelen 15—40 Ct. per kg.; peren 15—50 ct. per kg.; Brusselsch lof 814 ct. per kg knakpeen 46 et. per kg.; veldsla 4080 ct per kg'.; bloemkool 1.75—3 per Krat; boe renkool 25—50 ct. per kist; groene kool 13— 30 et. per kist; gele kool 40—90 ct. pér kist: andijvie 70—1.25 per kist; roode kool 28 ct. per stuk; knolselderij 3—8 ct. Der Stuk: spruiten 0.401.75 per zak: pieterselie 4— 15 ct. per bos; selderij 4—15 ct. per bos; prei 15—20 ct. per bos. 's-HERTOGENBOSCH, 17 Febr. Op de markt van heden waren aangevoerd 2175 stuks: 1354 stuks hoornvee, 691 biggen. 37 zeugen, 126 schapen.lammeren. 67 kalveren. De prijzen waren als volgt: kalfkoeien 200— 290 per stuk; kalf vaarzen 170—280 per stuk; magere ossen en koeien 110—230 oer stuk; vette ossen en koeien le kwaliteit 3439 ct. per pond, 2e kw. 2534 ct. per pond; pinken 100—170 per stuk: zeugen 20—45 per stuk; biggen 3—7 per week; schapen 1015 per stuk. Groote aanvoer. Handel in begin 'n vlot verloop; ie prijzen waren niet hooger. Varkens flauw, schapen en kalveren gewoon. Afloop der markt flauw. HOORN 17 Febr Vette varkens ƒ26—28. Handel goed. ENKHUIZEN, 17 Febr. Visch. 29 vaar tuigen; 45 tal reepharing, 9 worp tot 4 tal 5.454.60; lvaartuig 2 kisten garnalen f 6.15. VOLENDAM, 17 Febr. Heden wtrden aan de veiling aangevoerd: 48.527 eendeieren 3.16—3.27; 2217 kipeieren 2.90—3.10. Banken Koloniale Bank Indische Bank Cert. Handel-My. Industrieën Uniiever Caive Delft Alg Kunstzyde Van Berkeis Pat Nieuwe Philips Kuch. Accoustiek Ned. Ford Industr. Buitenland Anaconda Bethlehem Steel O. S Leather Intern Nickel MUnbouw Boeton Mynbouw Alg. Exploratie Petroleum Uortsche Petroleum Oaboes Kon Olie Periak Peudawa Continental OU Shell Union OU Rubber A dam Rubber Bandar Den Batavia Rubb Rott Iapanoell Serbadjadl Sllau V t. C O. Allied intercontin Rubber Scheepvaart Holl Amerika LUn lito Oem Eigeno Kon Ned Stoomo Scheepvaart-Unie Marine comm Marine prei Suiker H V A Poerworedjo Vorstenlanden Actions idem tabak Dell Batavia Oude Dell Oostkust senembah MaxweU Spoorwegen Union Paciflo .Vaoasn Jtilc MUw St Paul Kansas City South Erie RaUr Prolongatie By besluit van den Raad der gemeente Haarlem van 11 December 1924 is aan ver schillende wonlngtouwvereenigingen een huurbijdrage verleend uit de gemeentekas, om te komen tot een lagere huur van som mige met voorschot gebouwde woningcom plexen. De bydragen varieeren naar gelang het inkomen van de betrokken huurders. Een dezer dagen is aan bedoelde wonlng- bouwvereenigingen door het College van Burgemeester en Wethouders bericht ge zonden, dat de bijdragen aanmerkelijk zijn verminderd, door de grens van het gezins inkomen lager te stellen dan tot dusver ge bruikelijk was. Dit besluit beteekent voor vele bewoners, die een huurbijdrage ontvingen, een aan- merkeiyke huurverhoOging. Genoemd be sluit heeft zeer groote ontstemming verwekt by de bewoners der réspectieveiyke woning- bouwvereenigingen, zoodat het niet uitgeslo ten wordt geacht dat de "bewoners die door bevéngenoemden maatregel worden getrof fen, 28 Februari, den datum waarop het besluit in werking treedt, unaniem zullen weigeren deze huurverhooging te voldoen. De besturen der woningbouwverenigingen hebben deze zaak met het bestuur der fede ratie van Haarlemsche woningbouwvereeni- gingen besproken. Het bestuur der federatie heeft zich tot het College van B. en W. ge wend met het verzoek, den gewraakten maatregel op te schorten en een conferen tie met de betrokken besturen bijeen te roepen. Naar aanleiding van desbetreffende vra gen wordt vanwege het Crisis In- en Uit voerbureau medegedeeld, dat ten aanzien van de contingenteering van textielgoederen thans de volgende regeling geldt: A. Importeurs, die textielgoederen als bovenbedoeld wenschen in te voeren, blijven hun desbetreffende aanvragen op de daartoe vastgestelde formulieren by het crisis bureau inzenden; B. In geval op de aanvrage gunstig wordt beschikt, wordt aan de aanvragers door ge noemd bureau een toewijzing verstrekt, ver meldende de totale bedragen, tot welke hun onder de bekende voorwaarden de invoer, uit de op de toewijzing vermelde landen wordt toegestaan; C. zy, die ln het bezit zyn van een op hun naam gestelde toewijzing wenden zich zoodra zy een bepaalde partij goederen wen schen in te voeren, ter verkrijging van de daarvoor benoodigde vergunning tot de Ka mer van Koophandel en Fabrieken, by welke hun handelszaak in het Handelsre gister is ingeschreven, onder overlegging van: a. de toewijzing; b. de origineele factuur der in te voeren goederen; D. Op de toewijzing wordt door de Ka mer van Koophandel en Fabrieken telkens afgeschreven het bedrag waarvoor vergun ning ls verleend. Indien het totaal bedrag der toewijzing is afgeschreven wordt deze door de Kamer in gehouden. E. By de afgifte van een invoervergun ning wordt aan de Kamer van Koophandel en Fabrieken voldaan een bedrag, overeen komende met 2 ten honderd van de factuur- waarde der ln te voeren goederen. Voor verdere inlichtingen wende men zich tot de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Haarlem, by welke alle gewenschte inlich tingen alsook de noodige formulieren ver- krygbaar zyn. Auto in een sloot Dinsdagavond geraakte door onbekende oorzaak een luxe auto uit de richting Noordwyk komend op de Leidschevaart in de nabyheid van de Bartebrug te Vogelen zang in de sloot. De wagen is gelicht door een firma uit Hillegom. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Aan de Universiteit van Amsterdam is bevorderd tot arts de heer A. M. C. Lindner, alhier Deze bekende zaak in de Paarlaarsteeg 3 en 5 is hedenenmiddag heropend na een belangrijke modernisatie en uitbreiding te hebben ondergaan. Bij de verbouwing heeft men een moderne pui ontworpen, welke voor beide perceelen is opgetrokken in graniet en eikenhouten betimmering, niet alleen totverfraaiing van de zaak zelve, doch tevens tot niet geringe verhooging van het aspect der omgeving. Ook het interieur is er bijzonder cp voor uitgegaan niet slechts door de uitbreiding met een gedeelte, dat achter de vroegere winkelruimte lag en er thans ls bijgetrok ken, doch mede door de ingrijpende moder niseering, welke de Inrichting van den winkel heeft ondergaan Fraaie toonbanken met vitrines, welke verlicht kunnen worden, een nieuwe be timmering en een afscheiding der etalage3 in glas-in-lood zyn aanwezig en geven het geheel een voornamen indruk. VOcrts ls zeer geriefelyk voor het tvansporteeren van de artikelen van maga- zyn naar winkel een kleine lift in den muur gemaakt. Vermelden we nog, dat een schat, van bloemen den eigenaar op deze dag toege zonden werden. -t, De gemeenteraad van Groningen heeft benoemd tot tydeiyk leerares in de klassie ke talen aan het stedelijk gymnasium me juffrouw H. J. Krank alhier. De afdeelirg Haarlem en omstreken „St. Paulus" van bovengenoemde vereeniging van Ned. R.K. Handelsreizigers en Handels agenten, houdt as. Vrijdagavond 8.30 n.m. in café Central hare maandelyksche ver gadering. In verband met de zeer belangrykheid van de agenda verzoekt het Bestuur alle leden op deze byeenkomst aanwezig te zyn. Ten eerste zal de geestelijke Adviseur, de weleerw. H. Fr. v. d. Lugt 'n lezing met licht beelden houden over „Communisme in Rus land". Alleen deze causerie zal het komen al zeker waard zyn, als wy bedenken het su blieme voordrachtstalent van den Eerw. spreker. Ten tweede zullen op deze vergadering de voorbereldingsplannen besproken worden van het vieren van het vijf en twintig-jarig be staan van onze af deeling. Het Bestuur vertrouwt, dat bovengemelde greep uit de agenda, voor alle leden voldoende zal zijn, om aan het verzoek om dëZe vergadering by te wonen, gehoor te geven. Jordan, Siriusstraat 11, actetasch; Bree- mer, Frlesche Varkensmarkt 16, boek; Kuyer, Siriusstraat 9, doosje met onder deelen; Hijmense, Rol andstraat 78, ge wicht Verhagen, Stolbergstr. 7, handschoen v Kulk, Engelstraat 19, kinderhandschoen; Wijnand. schip, Emmakade t.o. Cruqulsstr., zwart hondje; Poelman, Oudeweg 57 (woon wagen G. 3150), bruin hondje; v. d. Plas, Kl. Houtstraat 109rd„ jongensjas; Kennel Fauna, Parklaan, zwarte katten; v. Schijn- del, Westergracht 15rd„ duokussen; de Raadt-Cobelens, Soutmanstraat 19, ketting met Slot; Oudman, Kinderhuissingel 54, Litermaat; Prins, Boerssteeg 28, muts: Velt- huizen, Aelbertsbergstraat 42, portemonnaie m. i.; Slot, Kl. Houtstraat 55, idem; Au- gustien, Adr. Loosjs&straat lird., pakje Inh. lap; Bureau van Politie, Smedestraat 9, regenpijpen; Bakker, Broimstraat 8, porte monnaie m. i.; Klabau, Aagje Dekenstraat 4, rozenkrans; den Otter, hoek Chr Huy- gensplein/v. d. Waalstraat, gymn. schoen; Westbroek, Bisschop Ottostraat 36, schijn- 1 werper; de Breuk, Westerhoutpark 11, kin derschoentje. Terug te bekomen bij „Stoop's Bad" de navolgende voorwerpen: 3 metalen dames halskettingen; 1 horlogeketting met aan hangsel; 3 metalen damesarmbanden; 1 bos sleutels; 1 oorbel en 2 ringen. Beeneker, Dorreboomstruat 29, armband; Merko, v. Zeggelenstr. 11, bakkerskleeding; Brouwer, Saenredamstraat 95, boek; Hilter- man, Rijksstr.weg 162, kinderfiets; Arends,. Rolhuizen 2a, handschoen; v. Poelgeest, Wi- cherstraat 3, handschoen; Gerts, Oost-In- dlëstraat 82, handschoen; v. Doorn, Leid schevaart 72, motorhandschoen; Baas, Voor zorgstraat 56, hondenpenning; v. Veen, Ar chipelstraat 64, hondenpenning; Bureau v. Politie, Smedestraat 9, handschoen; Philips, Vergierde weg 38, kinderhandschoenen; v. d. Haak, Pynboomstraat 71, hondje, zwart; Nader meldt men ons: Woensdag-namiddag omstreeks kwart voor zeven vervoegden zich ten huize van den heer Been huiseigenaar aan de Heeren gracht te Lelden twee mannen, die daar aanbelden. De heer B. opende aanvankeiyk het raam van de deur, doch daar hy de mannen niet kende sloot hy de deur en vroeg wat ze wilden. In plaats van antwoord te geven drongen zy de gang binnen, grepen den bewoner vast en brachten hem met een scherp voorwerp een vijftal steken toe, o.a. in de borst, armen en gezicht. De aanvallers sloegen hierna onmlddellyk op de vlucht. De ruim zestigjarige heer B. die met zyn negentigjarige moeder alleen het groote pand aan de Heerengracht bewoont, wankelde daarop naar een binnenkamer toe, waar hy in elkaar zakre. zyn moeder, die tengevolge van doofheid van het voorgevallene niets had bemerkt, liep daarop naar bulten oir de hulp van de buren ln te roepen. Dezen waarscnu ede de politie en den geneeskundigen dienst. Na door een dokter te zijn verbonden Is B. naar het Acad Ziekenhuis vervoerd. Uit het voorloopig ingesteld onderzoek kwam vast te staan, dat de verwondingen met een zeer scherp voorwerp zyn toege bracht. Hoewel niet ernstig, ls zijn toestand toch niet van gevaar ontbloot. De aanvallprs zijn vermoedeiyk in hun werk gestoord, doordat naast 't huis van B. een auto van den nevenbewonei stilhield, lilt ls niet de eerste aanslag, welke op den heei B. werd gepleegd. Enkele maanden gele den reeds werd hy door een Individu, dat zich in zyn woning had verborgen, overvallen, maar de toeerbrachte verwondingen waren toen niet ernstig. Het slachtoffer verklaarde in een kort Ver hoor, dat hij over de daders geen inlichtingen kon verstrekken. Het politie-onderzoek heeft tot heden geen resultaat gehad. DONDERDAG 18 FEBRUARL 8.45 8 55 58.55 58.65 9.70 9.80 34.40 34.60 48. - 48.30 46.50 47.50 47.- 48.50 45.50 47.- 2.461/2 2.4714 12.80 13.- 19.— 19.20 New-York (cable) DONDERDAG 18 FEBRUARL vorige Rrw»r*»r> Staatsleeningen 5 Nederland 1919 454 Nederl 1916 454 Nedefl 1917 4 Nederland 1931 454 NJnd. 1926 B 100% 99 97% 97K 75"/,. ave 100% 99 97V4 9? l/2 75"/ ls 541/2 54% 60 59% 76 75 110% 111 61 63 42% 42 26% 70 87% 9 8% 147 146 22% 22 24»/,e 23 21S/,« 2% 8% 8% 25% 26 92 92 125% 133 14% 141 145% 96% 100 4 6 6%, 4 4% 48 49 39% 40 20 20 13 12 20% 17 13% 14 25 25 27% 1% 4% 3 3 17 65 66 3% 178 177 7% 42 42% 27 15"% 152 175 177 27 28 202 2C5 26% 91 4% 4% 3% 13% 9% 9%

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 2