KENNE ERLAND Stofzuigerhuis MAERTENS HERINGA WUTHRICH, HAARLEM ELECTRICITEIT BEVERWIJK HET ONDERZOEK DER GEMEENTE- BEGROOTING. VELSEN VELSEN-NOORD IJMUIDEN SANTPOORT HEEMSKERK HEILOO LIMMEN Staat van Besommingen MARKTBERICHT RIJKSVISCHAFSLAG MARKTNIEUWS Bartetjorisstrast 18 - Tel. 10756 VAMPYR stofzuigers f 105.- De financieels commissie uit den Raad, tevens begrootingscommissie, deelt in haar rapport over het onderzoek der gemeente- begrooting voor 1932 mede, dat zy met be langstelling heeft kennis genomen van de nota van wijziging der gemeente-begrooting. i—enst 1932. Speciaal het daarin voorgestel de omtrent het handhaven der bestaande gastarieven, zonder dat daarvoor in de plaats komt een belastingverhooging, kan haar goedkeuring wegdragen. Ook mot de andere in deze nota voorgestelde bezuinigingsmaat regelen voor zoover daarop hieronder niet wordt teruggekomen kan zij zich vereeni gen. De verschillende begrootingen geven haar aanleiding tot het volgende: Gas- en Electriciteitsbedrijf. Het heeft de aandacht getrokken, dat omtrent het bij de begrooting gedaan foorstel tot verhoo ging van den gasprijs (inmiddels door B. en W. ingetrokken) het advies van den direc teur en de Commissie voor de Bedrijven, niet is gevraagd. De Commissie acht zulks in strijd met de tot nu toe gevolgde gewoon te en vertrouwt, dat het College in het ver volg van deze goede gewoonte niet zal af wijken. Slachthuisbedrijf. Met de adviezen der Commissie van bijstand in het beheer van het slachthuis d.d. 24 October en 11 Januari jj. betreffende een wijziging van de veror dening op de heffing der keurloonen en tot het verminderen van enkele posten der be grooting van het slachthuis kan zij zich ver eenigen. Bedrijf Openbare Werken. De Commis sie acht het niet gewenscht, dat van de be grooting wordt geschrapt het loon van den hulp ran den straatmaker ad 1000,aan gezien dit volgens nadere mededeeling van den directeur van Openbare Werken niet in het belang van den dienst is. In verband met de kosten van onderhoud der autotractie, welke kosten in de toekomst door aanschaffing van meerdere motorwa gens nog zullen stijgen, geeft zij in overwe ging om bij de eerstvolgende vacature in het personeel een monteur aan te stellen. Maatschappelijk Hulpbetoon. Met de begrooting van deze instelling, waarop een subsidie der gemeente is uitgetrokken van 55 000, kan de Commissie zich vereenigen. Vacantietoeslagen werklieden. De meer derheid van de Commissie kan zich niet vereenigen met het voorstel om den vacan- tietoeslag aan de werklieden over 1932 niet uit te betalen. Verordening op de heffing van precario rechten. Met de door B. en W. voorge stelde heffing van precario-rechten kan de Commissie zich vereenigen. Enkele leden wenschen echter hun stem omtrent bepaalde punten in deze verordening voor te behou den. Gemeente-begrooting. De meerderheid van de Commissie kan zich vereenigen met het voorstel om gedurende het jaar 1932 geen stenografisch raadsverslag te doen ver vaardigen. ii-ns-.'De meerderheid kan zich niet veréenigen .r?net het voorstel om op het subsidie aan de afd. Beverwijk van het Nederlandsche Roode Kruis in de exploitatiekosten van een zie kenhuis in mindering te brengen de bijdra ge der gemeente Wijk aan Zee en Duin ad 500.per jaar. In verband met vorenstaande wijzigingen ware de post voor onvoorziene uitgaven te verminderen met 1500. De vacantietoesla gen voor de werklieden kunnen worden ge vonden door vermindering van den post voor onvoorziene uitgaven der verschillende be- drijfsbegrootlngen. De Commissie bestaat uit de heeren: K. Steijn, voorzitter; W. Maters, C. Versteeg, J. J. Bisschop, H. J. Bilderbeek, leden; A. A. Post, secretaris. De huur van het gemeenteland. In de raadsvergadering van 27 Januari j.L werd aangehouden een adres van C. Verhorst en andere huurders van gemeenteland, houden de verzoek om een herziening van de hen over 1931 toegekende vermindering van huur. Ingevolge gedane toezegging hebben B. en W. hierover het advies gevraagd van de Com missie van Bijstand in het beheer der open bare werken, welke commissie, zooals be kend is, ook omtrent de zaken betreffende landerijen van advies dient. Genoemde Commissie heeft B. en W. medegedeeld, dat uit de haar toegezonden stukken is gebleken, dat de raadsbesluiten d-d. 9 April en 29 October 1931, waarbij een vermindering van landhuur over de jaren 1930 en 1931 werd toegestaan, volkomen juist zijn uitgevoerd. De inzage van de stuk ken heeft de Commissie bovendien geen aan leiding gegeven om nadere voorstellen ter zake van restitutie van landhuren te doen. B. en W. gaven den raad in overweging op het adres van C. Verhorst c.s. afwijzend te beschikken. AANVULLING PRECARIO-VERORDENING. B. en W. bieden den raad ter vaststel ling aan een aanvulling van de precario- verordening, stellen voor om rechten te heffen: voor het innemen van een stand plaats op het parkeer-terrein aan de Baan- straat; cm rechten te heffen voor het in nemen van een standplaats op den open baren weg, met een motorrijtuig, ingericht om bestemd voor openbaar personenver voer; om rechten te heffen voor het ge bruik van het woonwagenkamp en voor het hebben of gebruiken van een verlaagden inrit. Verder stellen B. en W. voor om te be lasten de voorwerpen, dienende tot reclame. Uitgezonderd zjjn zonneschermen en die voorwerpen, aangebracht boven den grond, welke door den eigenaar om niet aan de gemeente is afgestaan. Van deze heffing is vrijgesteld het hebben van naamborden of naamplaten uitsluitend vermeldende den naam en het beroep of het bedrijf, aange bracht plat tegen den gevel van perceelen waar dit beroep of bedrijf wordt uitgeoe fend. Tenslotte stellen zij voor om rechten voor het brengen van afval enz. op de ge meentelijke vuilnisbelt te heffen. De hoogere opbrengst dezer heffing wordt voor een vol Jaar geraamd op 3500. Gerekend, dat deze nieuwe heffing in wer king zal treden op 1 April a.s. kan uit dien hoofde over 1932 op ongeveer 2500 wor den gerekend. De rechten bedragen: Voor het Innemen van een standplaats op het gemeentelijk parkeerterrein: a. voor het eerste uur 0.25, b. voor een dag of gedeelte van een dag, langer dan een uur 0.40, c. bij een vergunning voor een jaar of langer gegeven, per jaar 20, d. voor een half jaar 10. Voor het innemen van een standplaats op den openbaren weg met een motorrijtuig, ingericht of bestemd voor openbaar middel van personenvervoer per M2 of gedeelte daarvan: a. per week of gedeelte van een week 0.20, b. per maand 0.50, c. per jaar 5. Voor het innemen van een standplaats in het door B. en W. aangewezen woonwa genkamp voor het verblijf in de gemeente 14; al dan niet achtereenvolgende dagen bin nen hetzelfde kalenderiaar te boven gaat: a. voor een dag 0.10, b. voor een week 0.50; c. voor een maand 1.50; d. voor een jaar 15. Voor het hebben of gebruiken van een verlaagden en speciaal als zoodanig dooi de gemeente aangelegden inrit per jaar of gedeelte van een jaar per strekkenden me ter of gedeelte daarvan 2. Voor het hebben boven onenbaren gemeentegrond van tot reclame dienende lichtbakken, lantaarns, uithangborden of uithangteekens, uitstalkasten, gevelborden, gevelplaten, alsmede alle andere tot recla me-doeleinden gebezigde voorwerpen, voor elk voorwerp per jaar of gedeelte van een jaar- a. bij een grootte van 30 dM2 of min der 1.b. bij een grootte van meer dan 30 dM2 doch minder dan een M2 3, c. meerdere grootte per M2 of gedeelte daar van 6. Voor het brengen van afval, vuilnis of anderszins op de gemeentelijke vuilnisbelt voor één wagen met een maximum-inhoud van 2 M3 per keer 0.60. GRAAF WILLEM II—D.E.M. 0—0 In een aardig gespeelden wedstrijd heeft DEM een enkel puntje weten te behalen en door de nederlaag van D.O.N.K. zich ge heel veilig weten te stellen. Niettegenstaande liefst vijf invallers bood DEM kranig partij aan het door één invaller gecompleteerde Graaf Willem. Onder leiding van scheids-, rechter Dörlng stellen zich beide elftallen als volgt op: Graaf Willem: Philippus B. de Lange A. Bouwens L. v. Breukeien H. Dorst M. Wierts W. de Graaff Jac. Bakker G. Kemperman Jan Bakker J. v. d. Lans A. Tervoort H. Vlek Jo Schram Jan Winkel huizen G. Langendijk S. Pels R. Schram J. de Vries J. Slok D. Schram W. Vessies. D. E. M. Graaf Willem trapt af en Dü-M. is spoe dig in den aanval doch de Grafelijke ver dediging is er reeds direct goed in. Na een tiental minuten komen de gastheeren los, en krijgt de D.E.M.-verdediging handen vol werk, doch de beide backs werken keurig, zoodat Vessies weinig in behoeft te grijpen. DE.M. heeft geluk als een boogschot over Vessies heen tegen de lat weer terug in het veld springt. Met Graaf Willem in den aan val treedt rust in. Na de thee krijgt Vlek reeds terstond de kans van den dag. G. Langendijk maakt het Bouwens zoo lastig dat deze terug moet spe len op den deelman, Vlek schiet ijlings toe, onderschept dit schot, doch schiet hard tegen den keeper. Geruimen tijd gaat het spel nu gelijk op, doch de beide verdedigin gen blijver de baas. Het laatste kwartier domineert D.E.M. doch veel buitenspelzetten doet de meeste D.E.H.-aanvallen op niets uit- loopen. Met blanco 'stand komt het einde .van dezen keurig geleiden wedstrijd. R.K. WINKELIERS-COMMISSIE. Vanwege de afdeeling Beverwijk van de RK. Middenstandsvereeniging „De Hanze" werd gisteravond in het K.S.A.-gebouw een vergadering gehouden voor RK. winkeliers, met het doel om te komen te de oprichting van een commissie, die naast het bestuur van „De Hanze" speciaal de belangen van de leden winkeliers zal behartigen. De vergadering stond onder leiding van den heer Kuijs, die de bedoeling van de oprichting dezer commissie nader oellchtte. Spr. wees erop, dat reeds meermalen ge tracht is om een dergelijke commissie op te richten, doch het bestuur van de Bree- straatvereeniging vormde steeds een belet sel. Nu deze vereeniging opgeheven is, vond het bestuur aanleiding om opnieuw een poging te doen, een commissie in het leven te roepen, die de R.K. winkeliers zal trach ten samen te brengen, evenals men ook aan den anderen kant poogt de winkeliers bijeen te brengen. Met den steun van de krachtige stands- organisatie in den rug zal de commissie veel kunnen bereiken. Naar aaneliding van dëze uiteenzetting werden door verschillende aanwezigen vra gen gesteld, waarbij somm'gen van mesning bleken te zijn, dat een aparte winkeliers- vereeniging opgericht zou worden als onder deel van „De Hanze". De voorzitter wees er echter op, dat dit niet de bedoeling kon zijn, omdat „De Hanze" geen vakgroep „winkeliers" kent. Misschien is dit in de toekomst mogeiijk. Thans wil het bestuur een commissie in stellen, die tot taak zal hebben om naast het bestuur speciaal voor de winkeliers werkzaam te zijn, b.v. door het organiseeren van een reclame-campagne (waarbij zoo noodig federatief met een andere midden stands organisatie kan worden samenge werkt), het uit den weg ruimen van mis standen, enz. Hoe de commissie zal gaan werken, is thans nog niet aan de orde. Dat zal zij zelf hebben uit te maken. De geestelijk adviseur, Rector Boonekamp, wees er nog op, dat alle R.K. middenstan ders, ook de winkeliers, die weten, dat er wat voor hen gedaan wordt, zoodat er gen enkel beletsel meer is om buiten de organi satie te blijven. Er volgde hierna een zeer langdurige dis cussie, waarvan tenslotte het resultaat was, dat besloten werd de commissie te stichten. Als leden werden gekozen de heeren H. Benning, H. v. Keulen, H. Niesten, C. B'ee- Irer, S. Scheerman en H. Tesseiaar. De heer H. v. Doorn nam in het Hanze-bestuur zitting. De geestelijk adviseur spoorde hierna de leden aan tot bijwoning der middenstands retraite, welke van 5 tot 8 Maart te Bergen gehouden wordt. Bij de rondvraag werd het vraagstuk der spaar- en voorschotzegels der commissie ter bestudeering aanbevolen, waarbij de mogelijkheid werd geopperd, dat „De Han ze" de uitgifte dezer zegels zelf ter hand zou kunnen nemen. Hierna volgde sluiting. De stationschef gaat heen. Naar wij vernemen, is de chef van het station der Nederlandsche Spoorwegen alhier, de heer Jansen, met ingang van 1 Maart a.s. over geplaatst naar Vlaardingen. Zijn opvolger is de heer Slpman, thans stationschef te Reste ren. Gemeenteraad. Er wordt., een openbare vergadering van den Raad der Gemeente ge houden op Dinsdag 1 Maart a.s. des namid dags te l'/i uur. De agenda vermeldt: 1. Vaststelling van de volgende begroo tingen: a. van het Gasbedrijf; b. van het Electriciteitsbedrijf; c. van het Slachthuisbedrijf; d. van het bedrijf Openbare Werken; e. van het Grondbedrijf; f. van den Ophaal- en Stortingsdienst; g. van de instelling Maatschappelijk Hulp betoon; h. van de Gemeente. 2. Benoeming van een onderwijzeres aan de openbare lagere school no. I. 3. Benoeming van een hoofd der o. 1. school no. 1. 4. Benoeming van een hoofd der centrale school voor het 7e en 8e leerjaar. 5. Voorstel tot vaststelling van een straat naam. 6. Prae-advies op het adres van C. Ver horst c.s. i/z. vermindering der landhuren. 7. Voorstel tot het verleenen van een cre- diet voor het maken van een inrichting tot ontijzering van het grondwater van het open baar slachthuis. 8. Mededeeiingen en ingekomen stukken. Het is het voornemen van den burgemees ter te vergaderen tot des namiddags 5 uur, daarna wederom aan te vangen des avonds 7 uur. Burgerlijke Stand Geboren: K. Niesten— Schouten, d. O. Schuyt—Laan, d. A. M. Stam—v. Tunen, z. Ondertrouwd: G. Schmitz en D. Hoog land. Overleden: H. van Uum, 68 jaar, gehuwd met J. J. Vermeulen. M. C. Vegtlng, -72 jaar, wed van J. H. H. HeijtmeiJer. GEM. DIENST DER ARBEIDSBEMIDDE LING EN WERKLOOSHEIDSVERZEKE RING. Telefoon 150. Overzicht per 20 Februari 1932. Bieden zich aan: a. Bouwvakarbeiders: Betonijzervlechters 47, behangers 2, bouwk. opzichters 6, cementwerkers 1. fundeerings- werkers 2, gasfitters 1, grondwerkers 103, loodgieters 7 w.o. 1 ben. 18 jaar, metselaars 49 w.o. 3 ben. 18 jaar, opperlieden 46, schil ders 59, straatmakers 6, stucadoors 13, tegel zetters 1, timmerlieden 157, voegers 4. b. Metaalbewerkers: Bankwerkers 59 w.o. 4 ben. 18 jaar, branders 1, constr.werkers 9, electriciëns 14 w.o. 2 ben. 18 jaar, handlan gers 3, isoleerders 1, ketelmakers 14, klinkers 4, koperslagers 3 w.o. 1 ben. 18 jaar, lasschers 13, machinisten 76 w.o. 50 visscherij-machi- nisten, metaalboorders 1, metaaldraaiers 7, metaalschavers 4, monteurs 14 w.o. 2 ben, 18 jaar, plaatwerkers 15, pijpenbuigers 1, pijp- fitters 3, leerl. rijwielherstellers 1, scheeps timmerlieden 13, smeden 7, stokers 73 w.o. 45 visscherijstokers, tegenhouders 1, voorslaan- ders 1, vormers 4, vuurwerkers 15, ijzerwer kers 3. c. Kantoorpersoneel: Bedienden ml. 21, id. vr. 7, aank. bedienden vr. 7, idem ml. 4, aank. werkt, teekenaars 1. d. Huish.- beroepen: Dienstmeisjes voor halve dagen 3, werksters 22, portier 1. e. Diverse beroepen: Fotografen 1, verifi- catrices 2, letterzetters 2, mach. houtbewer kers 7, kistenmakers 1, kuipers 23, manden makers 3, meubelmakers 2, modelmakers 2, rietmattenmakers 1, stoelenmatters 1, zagers, 4, kleermakers 1, glazuurders 1, aardewerkers 3, plateelschilders 2, nettenboeters 2, zeilma kers 2, leerl. schoenmakers 2, bakkers 0 w.o. 2 ben. 18 jaar, broodbezorgers 1, koks 6, sla gers 1, bloemisten 3, landarbeiders 2, tuin lieden 14 w.o, 3 ben. 18 jaar, matrozen (vis- scherij) 45, schippers (visscherij) 21, stuur lieden (visscherij) 14, colporteurs 1, kruide niersbedienden 2, magazijnbedienden 3, reir.. zigers 4, winkelbedienden vr. 2,-bakkenschip- pers 5, bedienden (groote vaart) i', chauf-' feurs 22, dekknechts 6, emballeurs 1, haven-' arbeiders 95, kellners 4, kolenwerkers 29, kraanmachinisten 4, matrozen (groote vaart) 6, motorschippers 3, pakhuisknechts 2, sleep bootkapiteins 2, voerlieden 6, opzichters 1, controleurs 4, incasseerders 2. f. Zonder vakkennis Losse- en fabrieks arbeiders 594 w.o. 25 ben. 18 jaar. Aanvragen. In de gemeente: Geen. Buiten de gemeente: Geen. Personalia Bij Koninklijk besluit van 20 Februari is benoemd tot lid van het col lege van regenten over de gevangenissen te Amsterdam mr. M. J. A. Moltzer, directeur der School voor Maatschappelijk Werk te Amsterdam, wonende alhier. R. K. Vrouwenbond. Morgen, Woens dagavond, om half acht, wordt in het Ver- eenigingsgebouw een vergadering gehouden van den R. K. Vrouwenbond, waar de Wel- Eerw. heer Kapelaan Simons een lezingg zal houden over de „Vrijmetselarij en de gevol gen daarvan." De leden worden verzocht op tijd aanwezig te zijn. ENGELSCHE HARINGRDIFTERS. Moeilijkheden bij het lossen. Tot nu toe werdén de Engelsche haring, drifters op een winchman na steeds door havenarbeiders gelost. Gisteren waren twee drifters aan de markt. De faëtons hadden bericht van de betrokken reeders ontvangen dat de schepen thans door de bemanning gelost zullen worden. Zooals begrijpelijk, was dit niet naar den zin der havenarbeiders. zy hebben de bestuurders hunner orga nisaties in den arm genomen, waarna dezen de kwestie met d'e factoors besproken heb ben. TERAARDEBESTELLING G. SCHOONE Onder groote belangstelling vond gister middag op de Algemeene Begraafplaats de teraardestelling plaats van wyien den heer G. Schoone, in leven directeur der N.V. „Stormvogel". Aan de groeve werd gesproken door den heer Visman en namens de chauffeurs door de heer P. Duin. Een broer van den overledene dankte voor de belangstelling. Feestvergadering Stillen Omgang. Ter gelegenheid van het 15-jarig bestaan van het genootschap Stillen Omgang, afd. IJmuiden, zal Dinsdag 1 Maart een groote feestvergadering worden gehouden. Des avonds 7 uur plechtig Lof, daarna te 8 uur feestvergadering in het Verenigings gebouw „St. Antonius" aan de Mahustraat. Als spreker is ultgenoodigd de oud-kape laan, thans leeraar aan het Seminar! Hagë- veld, de Weleerw. Zeergel. Heer M. Haring. Tevens zullen door welwillende medewer king van den Hoogeerw. Heer Lucassen, De ken van Beverwyk, verschillende tafereelén betreffende het H. Sacrament van Mirakel in beeld vertoond worden, met toelichting door zyn Hoogeerw. zelf. Voorts zal worden besproken de regeling van de b devaart naar Amsterdam op Zon dag 13 Maart en wat verder daarmee samen hangt. R. K. VOLKSBOND. De afdeeling „Velsen" van den Ned. R.K. Volksbond hield Vrijdag in „De Uileboom" een vergadering, om in Santpoort een af deeling te stichten. Het resultaat dezer ver gadering hebben wy reeds kort in ons num mer van Zaterdag medegedeeld. Mede was aanwezig de zeereerw. pater Gratianus, ad viseur van de afdeeling Velsen, en de zeer eerw. pater Arts van het missiehuis. In zyn openingswoord zei voorzitter O. P. J. Maas o. a., dat de afdeeling Schoten niet moet worden opgeheven, maar worden uit gebreid. Hy verwachtte echter, dat Sant poort-Station, Santpoort Dorp en Driehuis vereenigd zullen worden in een afdeeling „Santpoort". De heer Angenent, vrygestelde van den bond, schilderde den toestand van vóór veertig jaar en sprak over de Encycliek „Re- rum Novarum". Er is sindsdien veel verbeterd, doch de laatstverschenen encyclieken zeggen ons dat er nog veel te verbeteren valt. Doel is het verder uitwerken van hetgeen ,Rerum No varus" aangeeft. Daarvoor is een krachtige organisatie noodig en daarom moeten alle R. K. arbeiders lid zyn van hun standorga nisatie, den R. K. Volksbond. Na deze rede volgde langdurig applaus. De zeereerw. pater Gratianus besprak nu den toestand in Spanje, dat meerendeels Katholiek is en waar nu de kerken worden gesloten, omdat er geen hechte organisatie is. De uit dat land verdreven priesters ver toeven thans in gastvry Nederland en prij zen ons gelukkig met de krachtige organi saties, welke wy bezitten. Met den wensch, dat innige samenwerking moge bestaan voor een krachtige organisatie, eindigde spreker. Na een dankwoord aan beide sprekers zette de voorzitter de heer Maas het doel van den bond uiteen. Ten eerste: het geven van cursussen in apologie, sociologie en poli tiek; verder het in het leven roepen van afdeelingen spaarkas, levensverzekering en ziekteverzekering; en tot grooter bloei bren gen van „Herwonnen Levenskracht". Een geanimeerde rondvraag bracht velen vragers opheldering. Het voorloopig bestuur werd hierna ge vormd door de heeren: Van Dorp, Duin, Van Schie, Wesselman en De Jong. Van de af deeling Schoten werden toegevoegd de hee ren Ruedesueli en Altena. Na opheffing van de afdeeling Schoten, die zich in Haarlem- Noord zal oplossen (een klein deel komt in „Santpoort"), zal een definitief bestuur wor den gekozen. Ruim veertig personen gaven zich ais lid op. Met den Chrfstelijken groet sloot de voor zitter dan de vergadering. R. K. arbeiders, begrypt uw plicht en wordt lid. Gerardns Majellavereeniging Op Woens dag 24 Februari, des avonds half acht, wordt in he R.K. Vereenigingsgebouw al hier, een ledenvergadering gehouden van bovenenoemde vereenig'.ngg. O. m. komt dezen avond in bespreking contributiever laging der Ger. Majellavereeniging voor de Ziekenfondsleden bij voldoende toetreding van nieuwe leden vanuit het Ziekenfonds. Tevens bestuursverkiezing ter voorziening in de vacature H. J. M. Bsrgfeld en wegens periodiek aftreden van dj heeren Joh. Henneman en Jos. van der Maat (her kiesbaar).. R. K. Volksbond Donderdag 25 Fe bruari, des avonds half aqht, zal in het RK. Vereenlglngsgebouw alhier een leden vergadering van den R K. Volksbond al- deeling Heemskerk worden gehouden. Als hoofdpunt komt op de agenda voor: Rede van den heer Arit. J. Aengenent over het nut en de noodzakeiykheid van coöperatie. Stille Omgang. Vrijdag 26 Februari, des avonds half acht, wordt In het R. K. Ver- eenigingsgebouw de Jaarvergadering gehou den van het Genootschap van den Stillen Omgang. Op de agenda komen o.a. voor: Mededee iingen, Jaarverslagen van secretaris en pen ningmeester, Bespreking van den bedetocht. Indeeling van de groepen der Altaarwacht voor den bidnacht Witte Donderdag—Goede Vrijdag. Vrijwillige Landstorm. Zondagavond werd in het lokaal van den heer Th. Bolten een vergadering gehouden door den Vrijwil- ligen Landstorm, waarop tevens de prijsuit- deellng. De vergadering was goed bezocht. De heer G. Hoetjes, plaatseiyk leider, opende de vergadering en heette allen harteiyk welkom, in het bijzonder den heer Oolders, secretaris van de gewesteUjke commissie. Spr. gaf vervolgens het woord aan den heer Oolders, die er zyn spyt over uitdrukte dat de plaatseiyke commissie weer afwezig was en hoopt dat deze de volgende maal wel aanwezig zal zyn. Spr. wierp vervolgens een terugblik op den wedstryd te Alkmaar op 28 October j.l„ waarby deze afdeeling in den vyrden korps- wedstryd een zilveren lauwertak verwierf. Verder brengt spr. dank aan de heeren Hoetjes en de Rooy voor de geregelde mede werking en doet daarby een beroep aller medewerking. Spr. hoopt dat het nooit noodig zal zyn in werkeiyken dienst te moeten komen, maar mocht het noodig zyn, dan vertrouwt spr. dat allen dan als één man achter het korpsvaandel zullen optrekken, zoodat de regeering op ons rekenen kan. Een daverend applaus volgde op deze woorden. Hierna had de prysuitdeeling plaats. De prijzen bestonden uit mooie huishoudelijke en. luxe artikelen. De uitslag was als volgt: le prys in klas B: W. Bakker met 98 pnt. le prys in klas C: KI. Wessel met 87 pnt. le prys in klas D: Jac. Bakker met 76 pnt. 2e prys in klasse B: A. de Rooy met 96 pnt. 2e prys in klas C: G. Hoetjes met 86 pnt. 3e prys in klas B: H. Rigter met 96 pnt 3e prijs in klas C: A. de Boer met 86 pnt. 4e prys in klas B: KI. Rood met 96 pnt. 4e prys in klas C: J. Rozing met 86 pnt. 5e prys in klas B: G. v. Lieshout met 91 punten. 5e prys in klas C: F. Stam met 84 pnt. 6e prijs in klas B: P. de Bont met 89 pnt. 6e prijs in klas C: C. Freker met 83 pnt. 7e prijs in klas B: R. J. Kuyper met 88 pnt De heer Oolders wenscht hierna alle prys- winners geluk, en hoopte dat dit jaar het aanta Ideelnemers nog grooter moge zyn, ofschoon de opkomst goed was. De heer Rigter nierkt op dat het wel wen- scheiyk zou zijn Indien wat langer geschoten kon worden. De heer Oolders merkt op, dat de schiet- gelegenheid wel een beletsel is Het bestuur zal naar een geschikter schietgelegenheid omzien. Ook werd voorgesteld om in verbinding met de Burgerwacht een wedstryd te orga niseeren. Het bestuur zal ook hieromtrent een onderzoek instellen. Hierna werden twee brevetten uitgereikt en wel van de C- naar de B-klas van de heeren Adrichem en R. J. Kuyper. De heer Oolders deelt mede, dat de ge- westeiyke wedstryd dit jaar voor Alkmaar en de nevenverbanden zou plaats hebben doch besloten is dat deze zal plaats hebben voor Apeldoorn en de nevenverbanden. Om de 4 jaar heeft dit plaats en daarna een na tionale wedstrijd, welke dus in 1935 zal plaats hebben. Spr. merkt op, dat het nu, in dezen tyd van crisis en malaise, eigenUjk wel goed is dat het dit Jaar hier niet is. Spr. gaat vervolgens de rechten en ver plichtingen der leden na. Hierna komt de rondvraag. De heer Hoetjes stelt voor den gewonnen lauwertak in een kastje op te hangen in het vereenigingslokaal by den heer Th. Bolten. Medegedeeld wordt dat begin Augustus met schieten weder begonnen zaJ worden. Onderzocht zal worden, waar dat plaats zal hebben. Hierna sluit de heer Hoetjes onder dank zegging aan den lieer Oolders voor zijn aan gename besprekingen, en de leden voor hun opkomst, de vergadering. Damwedstrijd. Gisteravond werd in het lokaal van den heer A. C. de Graaf alhier een vriendschappelijke wedstrijd gespeeld tusschen D. W. O., van Alkmaar, en Vita Nova", van hier. Na een zeer gezelligen, doch zwaren stryd was de uitslag als volgt: D. W. O.—Vita Nova: H. J. LeneC. Dekker Jzn20 C. Betlem—P. Dekker 1—1 C. AnsichtC. Bruin 2—0 G. Oldenbroek—N. Snel 20 J. v. Amelsbeek—J. Wokke 1—I J. HellingaN. Mooy 1—1 P. Noom—H. Verver 20 W. ToepelN. de Groot 02 J. Smit—J. Kabel 0—2 G. KramerC. Adrichem 02 C. Lindner—Jb. Dekker Albz1—1 H. Kaal—Th. Hollander 02 P. SwierC. Dekker Cz2—0 S. Overman—M. Dekker 2o J. Davelaar—Cor Groot o2 G. Zomerdijk—Th. Pepping l—l Fr. ListC. van der Velden 20 19 punten tegen 15 punten. van de heden aan den Ryksvischafslag aan gekomen stoomtrawlers: HO 231 ƒ2800, RO 9 ƒ3100, Joh. Elizabeth ƒ1200, Trio ƒ1400, Hercules 2800, Ommerlng f 1900, Peter D. f250 O.Neptunus f1200, Azimuth f'1800, Vios f 1200, Adelante f 4200, Liesbeth Bethie f2200 Silvain f 3000. Kotter- E 399 f 230, KW 58 f600, KW 151 f460, KW 28 f370. Loggers: Sch. 32 f46, KW 57 f810, KW 34 f610, KW 161 f 940. IJMUIDEN, 23 Febr. Ryksvischafslag. Tarbot per g. 1.25—1.10, Griet per 50 Kg. 60.--25,—, Tong per Kg 250—120, Groote Schol 13.50—11.—, Middel Schol 17.50—12.—, Zet Schol 22.50—17.—, Kleine Schol 23.— 8.—, Bot 4.50—1.80, Schar 14.50—4.90 Tong schar 31—26— per 50 Kg., Rog per 20 st. 34.10.—, Vleet per stuk 4.502.20, Pieter man en Poon 8.-9.Groote Schelvisch 33.—22.50, Middel Schelvisch 29.—21.50, KI. Schelvisch 21.6.80 per 50 Kg., Kabeljauw per 125 Kg. 38 —20 Gullen per 50 Kg. 13.504.10, Leng per stuk 3.—0.50, Heilbot per Kg. 1.200.65, Wijting per 50 Kg. 6.50 0.70, Koolvisch per stuk 0.600.15. ALKMAAR," l'irFebr. N.V. Alkmaarsche Exportveiiing. Groen ten veiling. Bloemenda ler koor 80—2.60: Boerenkool 80—2.60; Bie ten 3.20; Gele kool 80—2.10; Groene kool 80—2,20; Knolselderie 3.206.50: Prei 2.90— 7.70; Rabarber 6.—14.—Roode kool 80— 1.80; Selderie 70-2.20; Spinazie 1.40—1.46; Spruiten 30—1.25; Uien 4.609.30; Wortelen 6—14: Witlof I 3—6, id. H 1—2; Zwarte bessen 1—2. AMSTERDAM, 22 Febr. Eierveiling. Hoogste prys f 4; middel prys f 2.80—3.30; laagste prys f 2.60—2.75; eendeieren f 2.50 f 3. Totaal aanvoer 160.000 stuks. Handel gewoon. AMSTERDAM, 22 Febr. Graannoteerlngen. Rogge per 100 K.G. f 5—5.50; Chevalier gerst per 100 K.G. f 6—6.50; haver per 100 K.G. f 6—6.50; duiveboonen per 100 K.G. f 9.50—10.50; paardeboonen per 100 K.G. f 6.25—6.75. AMSTERDAM, 22 Febr. Amsterdamsche aardappelpryzen. Aanvoer een lading, 928 H.L. Prijzen onveranderd. AMERSFOORT, 22 Febr. Aangevoerd 20 wagens, bevattende 5000 Kilo. Prys 2630 per 50 Kilo. Handel vlug. APELDOORN, 22 Febr. Coöp. Eierveiling. Aanvoer 27.000 stuks. Prijzen: witte 2.60— 3.40; gemeende 2.60—3.—; zwaar gemengde 2.80—3.20; bruine eieren 2.80—4.— per 100. BODEGRAVEN, 23 Febr. Kaasmarkt Aanvoer 82 wagens, 3168 stuks le soort met ryksmerk f 28—31, 2e soort met ryks- merk f 25—27. Handel matig. BREDA. 22 Febr. Veemarkt. Op de markt van heden werden aangevoerd in totaal 191 stuks vee, t.w. 58 stuks hoornvee en 133 big gen. Pry zen: Kalf koeien f 180—230. Kalf vaar zen f 170—200. Biggen f 3—7. Per pond ge slacht 1ste kwal. vette vaarzen 34—36, 2de kwal. 30—33, 3de kwal. 26—29 ct. Vette koeien le kwal. 2628, 2de kwal. 2225, 3de kwal 1821 ct. Handel: Kalf en vet vee redelijke handel. Biggenhandel slap. Eenige kwaliteit beestjes werden vlug verkocht. BEVERWIJK, 22 Februari Bloemen veiling ,,'t Centrum" Aangevoerd en be taald werd per dozijn de volgende prijzen: Sic. William Copland 10—27 e.: William Pitt 14—26 c; La Notre 18—34 c.; Farne- combe Sanders 1426 c.: Victoire d'Oliveira 1532 c.: La Fiancee 17—28 c.; City of Har lem 22—37 c.; Zulu 20—33 c.: Prince of Wales 13—24 c.: Centenaire 1827 c.; Prin cess Elisabeth 21—29 c.; Prof. Rauwenhoff 16—24 c.; E.v.t. Couleur Cardinal 18—29 c.: Crimson queen 8—15 c Progression 1418 c.: Mac Kiniey 1221 c.; Max Havelaar 14— 22 c.; La Reine 9—17 c.; Hermann Schlegel 9—16 c.: Prins van Oostenrijk 12—21 c.; Fred Moore 8—14 c.: Gele Prins 1627 c.; La reine Max 8—16 cFlam'ngo 9—15 c.; Ibis 1418 c.; Cullinan 1116 c.: Cramoisi brillant 9—14 c.; Brillant Star 8—13 c.; Generaal de Wet 17—24 c.; Rijzende Zon 18—27 c.; Witte Valk 10—15 c.: Prosperity 8—13 c.; Rose Grls-de-lin 8—12 c.; Dt. Murillo 10—17 c.; Theeroos 12—18 c.; Mr. van der Boef 17—28 c.; EJectra 18—39 c.; Peach Blossom 15—26 c.: Ada 17—25 c.: Aza lea 18—26 c.; Couronne d'or 17—28 c.; El Toreador 16—25 c.; Vuurbaak 18—31 c.; Aurora 17—26 c.; Mr. Tubergen 17—28 c.; Narcissen: Golden Spur 5—11 c.; Cervantus 4—9 c.: Poëticus ornatus 5—13 c.: Horace 10 —16 q.; Poëticus Lourens Coster 4—12 c Orange Cup 4—10 c Princeps 5—9 c.; King Alfred 12—19 c.; Spring Glory 11—17 c.; Sir .Watkin 7—52 c.; dubb. von Sion 6—13 c.; Empsror 8—14 c.: Victoiia 9—15 c.: Incom- parabUis Pallidas 814 c.; Crocuseen p. pak van 25 stuks geel 12—22 c„ blauw 18—29 c.. wit 1421 c.; Blauwe Druiven 817 c.; Sneeuwklokjes 36 c.; dubb. Fulgens 3058 c.; Per kelk: Amarillys 12—18 e.; Caila's 10—33 c.: Spungerigroen 633 c.; Piumosa 8—14 c.; Inimosa 2.80—5.ló; Iris sen: Flgetania 2.90—4.20; Wedgwood 4.30— 5.70; Thi Furst 4.755.50. De eerste koude baktulpen verschenen ter markt. De aanvoeren zijn geweldig en bedroegen per marktdag tusschen de 3a 4 maal 100.000 stuks. BEVERWIJK. 22 Februari Spruiten 3 T/i c.; Lof 913 c.: Bieten 2 c.; per K.G.; Peen 410 c.; Soep en Peterselie 3i'A c.: Rabarber 5'/S22 c. per bos; Herfstkool 3 5 c.; Wirterkool 1—3 V, c. per stuk. BEVERWIJK, 22 Febr. „Kennemerland." Sla f 0.610.77 per kleine kist; roode 1—1ct., groene kool 2'4 ct., gele kool I—3A ct., alles per stuk; rabarber 19—21 ct., pieterselie 6'/>—12% ct., alles per bos; aardappelen 5—6 ct., uien 5%—8 ct., altes per K.G.; witlof 8 ct. per pond; spruiten 6—14 ct. per K.G.; boerenkool 10—40 ct. per kist. BOVENKARSPEL, 22 Febr. „De Tuin bouw." Tulpen: Copland f 0.70—1.10: La Reine f 1.10; Prosperity f 0.80; fbts f 0.901.00; Le Nótre f 1.10; Mr. v. d. Hoef f 1.50; Bartigon f 1—1.50; Triumphator f 1.60; P. Blossom f 1.30; Cour. d'Or t 1.30; Witte Valk f 1.30; Gen. de Wet f 1.10: Rij zende Zon f 0.90; Nacis f 1—1.10. Totale aanvoer 1364 dozyn. BOVENKARSPEL, 23 Febr. Vyftien schui ten uien. Groote uien 4.45—4.80. drieiin. gen 4.504.65 67 schuiten sluitkool; roode kool 0.60—1.70, gele kool 0 600.80, Deensche kool 0.70—140, groote bieten 5.40 —5.60; Kleine bieten ƒ4.20—5.00; Spruitjes 0.30—0.65. BROEK OP LANGENDIJK, 23 Febr. 124000 K.G. Roode kool 0.70—2.10, door schot 0.60—1.80; 160000 K.G. Gele kool f 0.60—1.40: 100000 K.G. Deensche Witte kool 0.60—1.80. HOOO K.G. Uien 9.70— 11.90, Grove 8.50—10.10, Drielingen 8.90 10.10, Nep 7.50. ENKHUIZEN, 22 Febr. Bloemen; Ibis 0.90—1.20; Ibis II 0.70—0.80; Bartigon 1.40 —1.60; Bartigon II 1.00—1.10; Murillo l.OO '1-30; Peach Blossom 1.40: le Nótre 1.20; Generaal de Wet 1 1.30; Peneraal de Wet II 1.00; Tneeroos 1.20. ENKHUIZEN, 22 Febr. Visch. 55 vaar tuigen met 190 tal reepharing van 9 tal 3.25—3.95. LEIDEN, 20 Febr. Eierveiling. Aanvoer 25987 stuks. Kipeieren i 3.30—4.50, kuiken eieren ƒ2.90—3.10, eendeieren ƒ4.— per 100 stuks. Handel matig. PURMEREND, 22 Febr. Afslagver. „Beem. ster Purmerend en omstreken". Witlof 0.36 —1 per kg.; roode kool 0.80—2.80 per 10O kg.; savoyekool 0.80—2 60 per 100 Kg.; spruitkool 0.20—175 per 20 kg.; boerenkool 0.20—0.40 per kist (10 kg.); andyvie 0.50— 1.00 per kist; rabarber 13.— per 100 bos; rapen 2.20 per 100; worte.en 48—73 ct. per zak; uien 1.10—2.22 per 25 kg.; prei 5.60— 12.80 per 100 bos; wmterjannen 15—22 per 100 kg.; goudreinetten 6—16 per 100 kg.; zoete bellefleur 16per 100 kg.; Brabant- sche bellefleur 8—16 per 100 kg. WARMENHUIZEN, 23 Febr Uien ƒ10.10— II—, croote 5.67—9.— drielingen 9.— peen 3.60; kleine 160; gele kool 70—1.20; 2e srt- 60r roode Kooi 60—170 2e soort 3O-«1.30. Deensche kool 70—1.50, 2e soort 60 ct, PURMEREND, 23 Februari 1932. Purme- render Marktbericht Aanvoerd 398 kilo kaas, kleine boeren 2 f31 per 50 kilo, handel vlug. Boter 540 kilo f 1.35—1.60 per kilo. 432 Runderen, waaronder 260 vette f 0.68— 0.76 per kilo, 153 melk- en gelde t 120— 285 per stuk. 19 Stieren f 0.48—0.58 per kilo, 27 Paarden f 80—140 per stuk. Han del stug. 27 vette kalveren 1.00—1.20 per K.G., ma tig; 1064 nuchtere kalveren, slacht, 6—24 per stuk; id. fok 14—20 per stuk; 867 vette varkens 0.22—0.26 per K.G.;, matig; 59 magere varkens 12—19 per stuk ,stug; 211 biggen 3—7 per stuk, stug: 700 scha pen 14—24 per stuk, stug. 6 Bokken 3—9. handel matig. Piepkuikens ƒ0.65—0.75 per Kg.: Kipeieren f2.50—3,65; Eendeieren 2 60; Eenden 0 60—1.25 per stuk; Konynen 0.40—2.50 per stuk: Duiven 0.40 per paar; Oude kippen en hanen 0.50— 0.57)4 per K.g. HONSELERSDIJK, 22 Febr. Stoofpe ren 15—21 per kilo, Komkommers Gr. le soort f 1628 per 100 s'. s, Groene kool 125—150 per 100 stuks, Sla le soort 120— 390 per '100 stuks, Andyvie 62—119, Eieren 450475 per 100 stuks, Selderie, 0.27 H— O.50 per 100 bos, Peterselie 0.70 per 100 bos, Keien 110—190 per 100 bosPrei 0.70— 210 per 100 bos, Rabarber f 6 per 100 bos, Spruiten 2)4—5 per kilo. Dunsel 32— 26 per kilo, Spinazie 22 per kilo, Boeren kool 5—8% per bak. HONSELERDIJK, 22 Febr. Amaryllis 6—8, Calla 12—14 per kelk, Am. Anjers 4.60—8.80 per 100 stuks, Freesia 15--18, Piumosa 24— 30, Sprengen 23-40, Narcissen 9—17, Prunus 52 per bos, Copland 11—19, Bartigon 12—22, William Pit 13—16, Le Notre 22—31, Elizab. 28—29, Victoire 15—16, Le Reine 9—14. Mr- v. d. Hoeff 16—22, Couleur Cardinaal 13—18, Theeroos 13—17, Azalea 15—21, Cour. d'Or 20, Oostenrijkers 12—16, Flamingo 10— J2, Vuurbaak 17—27, Ibis 16, Irissen 51—83 per dozyn. NOORD-SCHAWOUDE, 23 Februari 235 K.G. Wortelen 410; 188200 K.G. Roo de Kool 0.602.20; ld. doorschot 0.60— 1.60: 78600 K.G. Gele Kool 0.60—1.60; id. doorschot 0.60—0.70; 198200 K.G. Deen sche Witte Kool 0.601.80; ld. doorschot 0.60—1.40; 19000 KG Uien: Uien 9.50 10.80; Grove 8.50950; Drielingen 8.50—10.60; 2900 K.G. Bieten 1.50—290. POELDIJK, 22 Februari Bloemenvei ling „Het Westland" Piumosa 11; Free sia 9—13 per bos; Colla 19.00; Goud Lelie 8.00; Amarillys 5.00; per 100 kelk; Azalea 75—1.10; Cyclamen 11; Hortensia 75—90: Cineraria 13—19 per pot: Narcissen 13; Anemonen 17—19; Copland 10—14; Barti gon 1517; William Pitt 14; Centlnaire 16; Theeroos 8; Mr. van der Hoeff 10; Blossom 8—9; Oostenrykers 12; Murillo 9: Brilliant Star 9: alles per dozyn. KAMPEN. 22 Feor. Eieren. 3.50—4.— per 100 stuks. 60 kippen (010—1— per stuk; 80 jonge kippen fL80—2.40 per week; 45 kony" nen, 0,50—1.40 per stuk; 200 kalveren ƒ3.— 5.75 per stuk. OUDEWATER, 22 Febr. Kaas. Aange voerd 13 partyen, 385 stuks, wegende onge veer 3925 R.G.; le soort f 26—23, 2e Soort f 23—25. Handel matig. POELDIJK, 22 Febr. Stoofperen B—18; Seldery 25—95; Pieterselie 25—45; Kelen ƒ2.10—2.75; Prei ƒ1.00—3.00; Radijs 3- 3.75. Spruiten 30—50; Dunsel 27; Sumazte 21—35; Boerenkool 10—11; Andyvie 85—1.30. VENLO, 22 Febr. Aangevoerd 2.050.000 eieren. Kipeieren 3.20—1.20: Kleine idem t 2.80—3.10; Eendeleren 3.503.80. Gans eieren J 10.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 2