HUSZING'S EXTRA KORTING VAN 10 pCt. SCHOENENMAGAZIJN Stofzuigerhuis MAERTENS Amsterdamsche Beurs DE SPAARNEBANK N.V. Agenda Agenda 27 Februari HERINGA WUTHRiCH, HAARLEM Centrale Verwarming Heringa-Johnson-Oliebranders STADSNIEUWS 26 Februari R. K. VOLKSBOND R. K. BOND VAN HANDELS-, KANTOOR- EN WINKEL BEDIENDEN PERSONALIA GEMEENTELIJK ORGELCONCERT Wij geven tot 1 Maart op onze verlaagde prijzen nog een Ook op onze nieuwste soorten BALLY-SGHOENEN GROOTE HOUTSTRAAT 42-44 OPROEP GETUIGEN BALDADIGHEID ONZE WINKELSTAND RIJWIELDIEFSTAL AUTO GESTOLEN AANBESTEDING VAN ONZE RECHTBANK Bescherm Uw keel! Verzorg baar R. K. VOLKSBOND JUBILEUM J. W. IDES GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN BURGERLIJKE STAND UIT DEN OMTREK AERDENHOUT BLOEMENDAAL HEEMSTEDE HALFWEG Haarlemmermeer Officieele Mededeeluig en LIJNDEN VIJFHUIZEN ZANDVOORT Barteljorisstraat 16 - Tel. 10756 VAMPYR stofzuigers f 105.* L'AKEROL Medegedeeld door: AMSTERDAM HAARLEM 101 53% 56% 77 106% 59% 40% 25%6 85 7 140 - 45% 36 11 1% 175 8 40 28 148 156 175 176 27% 28 208 210 26% 2> 10% iy2 57 78 106 59% 40% 25% 84.1 140 1£/: 175% 8 41 8.70 59.10 9.80 34.60 48.35 Gebouw „St. Bavo". Vergadering Stille Omgang, 8.15 uur Spoorwegpersoneel 8 uur. Ledenvergadering bloemisten, 8 u. Haarlems Gemengd Koor, 8 uur. Kinder koor „Inter Nos", 6 uur. „Alberdingk Thijm", 8 uur R. K. Bevolkingsbureau, 8 uur Armbestuur parochie St. Jozef, 8.30 u- Bisschoppelijk Museum. Geopend van 10 5 uur. R.K. Bureau voor Ziekenverpleging. Aan vragen bij Mej. H. Simons, Bloeihhofstraat 1, Haarlem. Tel. 11671. R.K. Arbeidsbeurs v. Vrouwen en Meisjes, lederen dag 1012, 24, 89 uur. Zater dag 1012 uur. Adres: Bloemhofstraat 1, Haarlem. Tel. 11671. Gebouw „St. Bavo" „Geel Wit", 6 uur Gewone zittingen 4 en 7 uur. Tuinzaal Gem. Concertgebouw Leerlingen uitvoering Joh. Steenman, 7% uur. Bisschoppelijk Museum. Geopend van 10 5 uur. R.K. Bureau voor Ziekenverpleging. Aan vragen bij mej. H. Simons, Bloemhof- straat 1, Haarlem. Tel. 11671. R.K. Arbeidsbeurs voor Vrouwen en Meisjes lederen dag 1012, 24, 89 uur. Zaterdag 1012 uur. Adres: Bloemhof straat 1, Haarlem. Tel. 11671. Oproep om steun De R. K. Volksbond heeft de goedkeuring mogen ontvangen van den Hoogeerw. heer Deken en van de Zeereeriw. heeren pastoors der verschillende parochiekerken op een ver zoek, om iederen Zondag, zoolang het noodig mocht blijken, bij het uitgaan der H.H. Mis sen een collecte te houden voor de Stakende textielarbeiders in Twente. Voor dit doel is een groot aantal personen noodig, dat zich disponibel wil stellen om met offerbussen te collecteerer.. Het bestuur van den R. K. Volksbond ver trouwt, dat een groot aantal personen zich bereid zal verklaren zulks te doen. Men ge lieve zich daarvoor even te melden bij den administrateur van het gebouw „St. Bavo" Smedestraat, Haarlem. Onder presidium van den heer J. A. A. van Duren hield de afdeellr-g Haarlem j.l. Woensdag in „Hof van Holland" een leden vergadering. De opkomst was uitstekend en het verheugde den voorzitter ten zeerste, dat de animo voor het vergaderingbezoek gesta dig toeneemt. De notulen werden onder dankzegging goedgekeurd. Met een toepasselijk woord van den voor zitter werden eenige nieuwe leden geïnstal leerd. - - Bij de ingekomen stukken werd een schrij ven behandeld van „Herwonnen Levens kracht" om een geldelijke bijdrage. Dit verzoek zal in een te houden bestuurs vergadering worden besproken. Hierna besprak de voorzitter het candi- daat stellen voor een gesalarieerd bestuurder. De vergadering besloot den candidaat C. Th. Zorn, voorzitter van de afdeeling Utrecht, te steunen. Door het bondsraadslid, den heer Elligens werd deze kwestie toegelicht. Hij drong er op aan, den afgevaardigde geen bindend man daat te geven. De voorzitter deelt mede, dat binnenkort onder leiding van den heer Bogaard de pro paganda krachtig aangepakt zal worden, zoodat spoedig ons 200ste lid zal worden in geschreven. In een krachtig betoog werd het Onder steuningsfonds voor de werklooze H. K. W.- ers besproken. De voorzitter drong er met klem op aan, ieder naar zijn vermogen deze actie te steunen. Bij de rondvraag gekomen, werden door enkele leden vragen gesteld. O.a. of het niet mogelijk was, nu de Ned. Kapperbedienden- bond zich heeft aangesloten by het N. V. V., de katholieke kappersbedienden te organi- seeren in den H. K. W.-bond op grond, dat zy in vele kapperszaken toch ook verkooper zyn en feitelijk vallen onder het Werktyden- besluit. Men was van meening, dat zij zieh kunnen aansluiten als vakgroep kappersbe dienden. Door het bondsraadslid Elligens werd deze kwestie nader besproken. Hij was van meening, dat zoolang er nog geen sprake is van een R. K. Kapperbediendenbond, de mogelijkheid niet is uitgesloten, dat deze personen zich organiseeren in den H. K. W. Den heer Elligens werd opgedragen deze kwestie op de a.s. Bondsraadsvergadering in behandeling te doen nemen. Na een harteiyk dankwoord van den voor zitter werd deze zeer geanimeerde vergade ring gesloten. Voor het tydvak 1 Januari 1932 tot en met 31 December 1934 is benoemd in de commis. sie van advies voor de werkloosheidsverzeke ring de heer mr. J. N. J. E. Heerkens Thijs- sen alhier, als plaatsvervanger van het lid prof. dr. J. R. Slotemaker de Bruine te Was senaar. Naar wy vernemen zal aan het laatste Gem. Orgelconcert op Vrijdag 11 Maart a.s, Jan Musch zt)n medewerking als declamator verleenen. De commissaris van politie te Haarlem verzoekt bun die getuige zijn geweest van een aanrijding die op 22 dezer, des namid dags 2 uur, plaats vond in de Spaamwou- derstraat tusschen een wielrydster en een laddermotorwagen van de „Cemsto", waar- by de wielrydster een hoofdwonde opliep, zich te willen melden aan zyn bureau in de Smedestraat No. 9. Woensdagavond zette iemand zijn rywiel r.eer voor esn perceel aan het Wilhelmina- park. Toen hy even kiter terug kwam, was een stuk uit het zadel gesneden. Winkelzaak De Goede. De firma S. J. de Goede heeft haar winkel en magazijnen aan de zyistraat 11- 13-15 laten verbouwen. Een portiek van 12 M2 geeft thans toegang tot de zaak. De pui is geheel uitgevoerd in teakhout met bronzen ramen. In het portiek is een geheel nieuw soort vloerbedekking van natuurge- klopte marmeren tegels in gele kleur met banden en randen van zwart marmer aan gebracht. De étalagebetimmering is uitge voerd in mahonie pin triplex, grys afgezet. Het geheel ziet er nu prachtig uit en geeft een duidelijk overzicht van den buitenge wonen grooten voorraad artikelen, die alle in ruime keuze bij de firma De Goede ver krijgbaar zijn. Het loont ten volle de moeite eens een kijkje in den mooien winkel te gaan nemen. Men kan er ook zeker van zijn, wanneer men iets noodig heeft, daér te zullen slagen. Een rijwiel, dat in het rywielrek voor de Nyverheidsschool aan de Tetterodestraat stond, is gestolen. Te Amsterdam teruggevonden Een aan het Spaame wonenden dokter werd gisteravond door een hem onbekenden persoon medegedeeld, dat twee jongens met zyn auto waren weggereden in de richting Amsterdam. De Amsterdamsche politie heeft later den auto op den Adm. de Ruy- terweg aldaar teruggevonden. De auto die dezer dagen van de Oude Groenmarkt alhier ontvreemd was, is door de politie met vastgeloopen motor terug gevonden. Hedenmorgen werd door het Provinciaal Bestuur van Noord-Holland in het Gouver nementsgebouw te Haarlem aanbesteed: het verbouwen van het Provinciaal Ziekenhuis te Medemblik. Ingekomen waren 27 biljetten. Laagste inschryver was J. Abma, te Enkhuizen, voor 34.590. Hoogste Inschrijfster was de Aannemings- maatschappy Rosenhart, te Haarlem, voor 47.800. Doodelijke aanrijding bij Halfweg. Voor de Arrondissementsrechtbank had zich gisteren te verantwoorden, de Amster dammer J. P. V., beschuldigd den dood te hebben veroorzaakt van mej. K„ by een autobotsing, welke op 8 October j.l. plaats vond op den Haarlemmerweg tusschen Halfweg en Haarlem. Verdachte had dien Zondagavond te Haar lem de lichtweek bezichtigd met zün ver loofde en haar zuster en reed omstreeks half elf naar Amsterdam terug. Het was nogal mistig op den weg waardoor verd niet snel genoeg een uit de richting Am sterdam komende Buick had opgemerkt. In de bocht, juist over de Zwetbrug had daardoor een botsing plaats, waardoor bei de auto's omsloegen. In de Buick zaten de bestuurder en een militair, die. zonder letsel te hebben gekregen, uit den wagen konden komen. Ook verdachte kon ongedeerd zün wagen verlaten. Zjn verloofde mej. K. was echter tusschen het portier en den weg beklemd geraakt waarschijnlijk doordat zij tydens den val het portier heeft willen openen en bleek te zyn overleden. Haar zuster, die achter in den wagen zat. was bewuste loos geraakt, doch bleek na te zyn bijgeko men, ongedeerd te zyn. Uit het getuigenverhoor kwam vast te staan, dat beide wagens met matigen gang hadden gereden en dat geen van beide be stuurders de aanryding had zien aankomen. De getulge-deskundige, ir. II. Zoetelief Norman, achtte het aannemeiyk, dat beide wagens niet geheel aan den kant van den weg hadden gereden: het was slechts een kwestie van centimeters. Het was volgens dezen getuige een eigen aardig verschijnsel, dat bij mistig weer de bestuurders van auto's onbewust iets naar links optrokken. De Officier van Justitie zelde. dat vol gens den deskundige hier vrijspraak zou moeten volgen. Uit de getuigen-verklarin- gen viel volgens den officier echter een an dere conclusie te trekken. Alles wijst er op, dat verd. niet geheel rechts heeft gereden en te veel naar links is uitgeweken. In ieder geval heeft de andere auto wel geheel rechts gereden. Rekening houdende met het feit, dat het mistig weer was, achtte spr. geen termen aanwezig voor een gevangenisstraf en vroeg veroordeeling tot een boete van 100 of 50 dagen hechtenis. De verdediger, mr. Schönfeld, bestreed de meening van den officier, dat de Buick geheel rechts gereden zou hebben. Boven dien stond volgens pleiter vast. dat deze wagen met veel grootere snelheid reed. Daarom was het reeds uitgesloten, dat die bocht aan de uiterste rechterzyde genomen kon worden. Met zulk een vaart kon men niet geheel aan den rechterkant biyven. Naar pleiters oordeel maakte het rapport van den deskundige een pleidooi eigeniyk overbodig. Van grove of zelfs kleine schuld was hier geen sprake. Daarom vroeg pleiter vrüspraak. De uitspraak volgt over 14 dagen, dagelijks -f&gËË&g* Gorgel droog met 25, 45 en 65 et* Bestuursraadsvergadering Onder leiding van den heer J. Ph. H. Castricum vergaderde gisteravond de be stuursraad van den R.K. Volksbond in ge bouw „St. Bavo". Na opening werd een schrijven behandeld van de propagandaclub van de parochie van St. Jan, om in overleg met den R.K. Volks bond een propaganda-avond te beleggen voor de sociale vereenigingen. Deze avond zal gehouden worden Donderdag 17 Maart. Als sprekers zullen optreden een bekend priester uit Haarlem en de heer F. Neezen uit Rotterdam, oud-raadslid en oud-secre taris van den R.K. Volksbond te dezer stede. Vervolgens een schrijven van de woning- bouwvereeniging „St. Bavo", naar aanleiding van een besluit van B. en W. om de huren van een aantal woningen van woningbouw- vereenigingen te verhoogen. Het bestuur der bouwvereeniging „St. Bavo", de heerèn K. C. Donsen en Jos van Zeggelen, gaven hier bij uitvoerige inlichtingen. De voorzitter zegde toe, deze zaak in de rechtsche raadsfractie te zullen bespreken. Van 29 Maart tot en met 1 April zal er in de St. Joseph-parochie een retraite worden gehouden voor de werkloozen. Deze zal geleid worden door den zeereerw. pater Winkel O.P. Dan was aan de orde de staking in Twente. Naar aanleiding hiervan werd een circulaire voorgelezen van het R.K. Werk liedenverbond en het Centraal bestuur. Het bestuur van den R.K. Volksbond had zich gewend tot den Hoogeerw. Deken en dp Pastoors der verschillende paroohiekerken om een collecte by alle H.H. Missen te mogen houden. De Hoogeerw. Deken en de Zeereerw. Heeren Pastoors verleenden alle medewerking. Iederen Zondag zal bij het uitgaan der H.H. Missen een collecte wor den gehouden voor de stakende textiel arbeiders. Vervolgens werd besproken herstel en ver fraaiing van vestibule, gang en hal van gebouw „St. Bavo". De commissie uit het bestuur hiervoor benoemd, tevens tech nische commissie, de heeren J. Veltman, J. Beenders en W. Vermeulen, gaf hierby uit* gebreide inlichtingen. Na eenige discussie werd besloten, dit werk uit te voeren. Om het gebouw in goeden staat te houden, wilde men de rijwielen niet meer in het gebouw toelaten. Het bestuur is van meening, dat, zou deze maatregel niet genomen worden, de kosten voor herstelling en vernieuwing als weggegooid geld moeten worden be schouwd. Alles zal gedaan worden om de leden in deze zaak zooveel mogeiyk ter wille te zijn. Na geanimeerde rondvraag werd de ver gadering op de gebruikeiyke wijze gesloten. Ter aanvulling van hetgeen wy gisteren reeds meldden over de viering van het zil veren jubileum van den heer J. W. Ides als ambtenaar ter Provinciale Griffie, kunnen wy nog mededeelen, dat de jubilaris des morgens nog namens het provinciaal be stuur is gelukgewenscht door den griffier, den heer mr. S. H. Vening Meinesz, die als geschenk een enveloppe met inhoud over handigde. Den verderen dag bracht de jubilaris in huiselijken kring door. Onder de velen die hem daar complimen teerden, was o.a. het voltallig bestuur der Alg. R. K. Ambtenaarsvereeniging afd. Haarlem, dat zyn voorzitter een stoffelijk biyk van medeleven overhandigde mede uit waardeering voor de goede samenwerking welke steeds bestaat tusschen den voorzit ter en de overige bestuursleden. Vele bloemstukken, brieven en telegram men mocht de jubilaris' verder ontvangen en dit is een bewijs, dat hy zich over veler sympathie mag verheugen. Velden A. v. Bakenessergracht 75rd., auto- dop; Beek van, v. d. Meerstraat 38, broche; Hessels, de Clercqstraat 83, idem; v. Baien Blanken, Stuverstraat 14, duimstok; van Leeuwen, Kerkhof straat 35, schoolétui; Mar tens, v. Oosten de Bruynstr. 147, honden penning; Wiers, Kleverparkweg 155, dames handschoen; bureau van politie, Smedestr. 9, kaart Ziekenzorg; Kennel Haerlem, Re- gentesselaan 22, grijze kat; ten Maete, Kerk hofstraat la, oorknop; Exsel, KI. Houtstr. 69, portemonnaie, m. 1.; Stehouwer, V. d. Meerstraat 11, punaises; Effring, Overton- v/eg 17, portemonnaie, m.i.; v. d. Wilde, Leidschevaart 118, damesrlng; Vader, Spar renstraat 28, jute zak. Roelofs, L. Heerenvest 86, auto-reserve- wiel; Boerjan, Zocherstraat 75, bontkraag; Rozenhart, Eendrachtstraat 27, gymn.- schoen; Kennel Fauna, Parklaan, gele hond; de Best, Colensostraat 5rd, kinderhand schoen; Ottolander, Overtonweg 28, motor handschoen; Bureau v. Politie, Smedestraat 9, dameshandschoeen; Claus, Raadhuisplein 3, hond; Timmermans, Sophlastraat 3rd-, kabelrol; Metz, Spaarnelaan 14, halsketting; Koenen, Frans Halsplein 7, gryze kat; van Beuge, Leidschevaart 274, portemonnaie rh. i. Bureau van Politie, Smedestraat 9, porte monnaie; Aanderkerk, Brouwersvaart 96, be lastingplaatje; Deelder, Stuverstr. 2, idem; Trommelen. Gen. Cronjéstraat 58, rijwiel; Duiveman, Middenweg 32, spaarzègels; Koe- lemeyer, Bakkumstraat 5rd., kindertasóhje; Bureau van Politie, Smedestraat 9, idem. Ondertrouwd: 25 Febr. A. v. Dük en G. H. Kolderie: H. D. Rotteveel en J. Blonk; C. H. Comegoor en P. Rijkhof. Getrouwd: 25 Febr.: J. Selman en E. J. M. v. Haaff; A. H. Günther en B. G. v. Sluyters; F. T. de Droog en S. L. Wassen- berg. Geboren; 24 Febr. E. K. A. Switser—Wei- mann, z., J. Kootstra^-Rïethoff. d. 23 Febr. H. Byi—Seeder, z. Overleden: 23 Febr. G. E. v. Halst—Kluit, 74 j., Dahliastraat. 24 Febr. H. Bouma—Zon dervan, 81 j., Ryksstraatweg, 23 Febr. P. v. Aggelen, 69 j., Schoterboschplein. Man bewusteloos gevonden. Hedennacht half twee werd door een nachtwaker der gemeente Bloemendaal op den Boekenroo- deweg een manspersoon bewusteloos langs den weg gevonden In zün onmiddeliyke na- büheid lag zün fiets. Dokker Dippel die ontboden werd constateerde een vermoede lijk lichte hersenschudding. De man werd op zün advies per ziekenauto naar de Maria- Stichting te Haarlem overgebracht. Zoover kon worden nagegaan was de man vermoe- delük van der G., wonende te Noordwüker- hout en aangereden door een auto waarvan de bestuurder doorgereden is. De Bloemendaalsche politie heeft de zaak in onderzoek. Lastige brandjes Herhaaldehjk wordt de politie opgebeld met het oog op het in brand staan van dor gras, oud riet en an deren rommel, zich bevindende op een nog onbebouwd terrein achter het kantoorge bouw van het P. W. N. Deze brandjes, aan gestookt door de jeugd, zün minder gevaar lijk dan wel hinderiyk voor de omwonenden. De dikke, stinkende rook trekt in de hui zen, hetgeen minder aangenaam is. Alleen de afzetting van rietmatten achter het kan toorgebouw zou wel eens in vlammen kun nen opgaan. Gisteravond heeft de politie dit nog kunnen beletten. Zou het niet het beste zün, -iet heele ter rein maar eens schoon af te laten oranden? Dan heeft de jeugd geen gelegenheid meer haar lust in „fikjes" bot te vieren. Deelnemers aan den „vïerdaagsche"? Alhier worden plannen beraamd tot oprich ting van een organisatie, ten doel hebbende de loopsport te beoefenen, voorals als voor bereiding voor den „vierdaagsche". De be doeling is wandel (loop) tochten uit te schrü- ven voor de politie, waarby zich dan leden van andere vereenigingen kunnen aansluiten. Reedis wordt er door enkele agenten van politie ijverig geloopen. Gisterenmiddag ont moetten we er een, die zün vrüen dag had besteed door op zijn eentje een loop van 30 kilometer te maken. Gevonden voorwerpen. Gevonden en terug te bekomen by: W. Dekkers, Zuider- tuindorplaan 3, Haarlem, een nappa hand schoen; G. Zwarteveen, Lage Duin en Daal- scheweg 9, Bloemendaal, een vulpotlood; A. Sweüen, een Engelsche sleutel, werkplaats van Rünierse, Zülweg, Overveen; G. Swarts, Bleekerspad 7, Bloemendaal, een zilveren schakelarmband met blauwe steen; J. La- court, Sterreboschstraat 20, Haarlem, een damestaschje met inhoud; Groeneveld, Vij- vërweg 31, Bloemendaal, een damesrijwiel; JG, Van der Veldt, van Twiskplein 2, Haar lem, een uitlaatpüp van motorrüwiel; Srans, Duinlustparkweg 8, Bloemendaal, een kora len halsketting; H. Boogaard, Lage Duin en Daalscheweg 6, Bloemendaal, een sierspeld; C. Middentuindorplaan 14, Overveen, een Duitsch leerboek; H. Postuma, Hasselaar plein 5, Haarlem, een half pond boter, ver pakking Sierkan; aan den politiepost te Aer- denhout, een dameshandschoen; aan het bureau van politie Overveen, een sleutel, een gymnastiekschoen en een bloedkoralen halsketting. Bnrgeriyke Stand van 24 Febr. 1932 Geboren: W. F. M. v. d. Horst—v. d. Wei den, z. E. Maartensev. Alphen, d. J. J. Collet—'Wamaar, z. B. Püst—v. Broekhuizen, z. A. W. SchelvisMeden- blik, d. Ondertrouwd: A. F. Bulthuis en N. L. v. d. Bosch A. Q. de Flines en T. Leupen. Getrouwd: Th. F. O. H. Blok en W. J. L. Geese. Overleden: B. Lemmen, 87 jaar, wed. van B. Hermans M. G. Hessels, 75 jaar, wed. van W. v. El. VERKOOPING. Door notaris D. M. Kiyzing te Haarlem zün Donderdag in café „De Keizerskroon" alhier in het openbaar verkocht: de ge bouwtjes, waarin smederij, staande en ge legen aan de Schoolstraat No, 1 alhier, met den daarbü behoorenden grond. De opbrengst was 5000.—. WAARSCHUWING AAN WERKLOOZEN. Het schü'nt voor te komen, dat werkloo ze arbeiders steun trekken, stempelen en tegeiyk voor anderen loonend werk ver richten. Ook is gebleken dat enkele werkloozen gegevens verstrekken, welke onwaar of on volledig zün, althans niet geheel juist. Met het oog hierop is door het gemeente bestuur iemand belast met de geregelde contróle op de naleving van alle voorschrif ten inzake steunverleening en werkver schaffing. Alle werklooze arbeiders worden hiermee in kennis gesteld en gewaarschuwd, dat zü bü het constateeren van overtredingen en strafbare feiten, de kwade gevolgen daar van zullen hebben te dragen, proces-verbaal zal worden opgemaakt en een strafvervolging worden ingesteld. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden; een handschoen; een borst- boor; een belastingplaatje: een autoband; eenige dekens; een bankbiljet. Verloren: een actetasch, inh. 5 paar kou sen; eenige belastingplaatjes; een tasch. De burgemeester MR. A. SLOB. Hoofddorp, 26 Februari 1932. Onvoorzichtig. Öp den Sloterweg alhier beging een tweetal wielryders de onvoor zichtigheid om Donderdagavond zonder licht en bovendien aan den verkeerden kant van den weg te rijden. Een hunner kwam in botsing met een langs den kant van den weg staande kar en sloeg door den schok onderstboven. De ander kwam toen ook te 'vallen en liep, evenals zün kameraad, zoo danige verwondingen aan handen en bee- nen op, dat ze per auto hun reis moesten vervolgen en geneeskundige hulp moest wor den ingeroepen. Ongeval. Terwül de 19-jarige arbeider C. H. op den Hoofdweg alhier op een in be weging zünden vrachtauto wilde klimmen, stapte hü evenwel mis, waardoor hij kwam te vallen en onder een der wielen geraakte. H. werd met een vrij ernstig gekneusd been opgenomen en door den chauffeur met zijn auto naar een dokter gebracht. Bnrgeriyke Stand van 2325 Februari. Geboren: Adrianus, z. van F. Brouwer en S. M. Assendeft; Maaike, d. van L. Bokhorst en E. Goudriaan; Petrus Hendricus, z. van J. J. van Hoof en W. Bouwer; Bet je, d. van G. Zwiep en J. Oostervelt; Teunis, z. van C. Sack en F. den Dekker; Adriana Anthonia Helena, d. van P. M. v. d. Lans en M. Glas; Cornelia, d. van G. M. Bouw en A. Wijnen; Maria Gezina Johanna, d. van A. C. Wil- lemse en A. M. W. v. d. Vlugt. Ondertrouwd: Dirk van Rüswük, 23 j., en Hester Sauer, 26 j.; Jan van Haaften, 28 j., en Adriana Resoort, 32 j. Getrouwd: Dirk Klumper, 23 j., en Paulina Leentje Kreeft, 22 j.; Willem Krösschell, 27 j., en Gieltje Geertrui Spaans, 27 j. Overleden: Herman Vlam 82 j., ongeh.; Tryntje ten Hagen, 76 j., wed. van S. v. d. Sluüs; Leendert Vaandering, 6 w., d. van J. Vaandering en L. den Dekker; Mündert Ter louw, 28 j., ongéh. L.T.B. De leden van den L.T.B. afd. de Lü'nden zün ter vergadering opgeroepen te gen Zaterdag 27 Februari. Boei opgevischt. Uit de Ringvaart bü fort „de Liede" is een boei opgevischt, die volgens het opschrift afkomstig is van het stt stoomschip „J. P. Hooft". Onbegrüpeiyk is het, hoe zü daar verzeild is geraakt. Burgerlijke stand. Geboren: Volkert Pie- ter, z. van Jb. Schaap en G. Kuik: Maria Elisabeth Sophia, d. van H. J. Peper en H. C. Driehuyzen. Ondertrouwd: Jb. Spyer ep M. Schaap. VEREENIGING VOOR VREEMDELINGEN. VERKEER Gebrek aan medewerking der inwoners Geen vuurwerken in 1932? De financiën zullen versterkt moeten worden Onder leiding van ds. Fadt hield de V.V.V. Zandvoort haar jaarvergadering in „Bodega Mustert" aan den Strandweg. De heer Padt zou allen willen doordringen van den suggestieven invloed de woorden malaise en crisis vermüdend dat het ko mende seizoen een goed seizoen zal zyn. Met moed en vertrouwen moet voortgegaan wor den. Een breed opgezette reclame, vooral binnenslands, vestigt de hoop van Zand voort op veel gasten, die hier hun vacantie zullen doorbrengen in het aanstaande sei zoen. Verder besprak hü de resultaten van den arbeid van V.V.V. De H.O.V. concerten, ingesteld om Zandvoort royaal voor den dag te doen komen, hadden geen voldoenden steun gevonden onder de gasten. De Italia nen, die overal volle zalen trokken, kregen hier slechts een halve zaal. Van den Jood- schen avond had men de grootste verwach tingen en die viel juist het allermeest te gen. Natuuriyk ging deze teleurstelling met een aanzienlijk verlies gepaard. De avonden van Kleine Kunst voldeden nog het beste en gaven bevredigende resultaten. Veel zou dan ook dit jaar achterwege moe ten blijven. Alleen voor de kinderen zou men bijzonder de krachten inspannen, omdat deze kinderdagen een succes zün geweest en ook de belangstelling der ouders hadden. In verband met de concurrentie van an dere plaatsen, stelde hü een intensievere reclame voor ons baddorp in het vooruit zicht voor de komende dagen. Namens de Zandvoortsche afdeeling van den Bond van Koffiehuis- en Restaurant, houders en Slijters was een verzoek ingeko men van de heeren Cassee, Van Toomber- gen en Diemer, om den heer Mustert als afgevaardigde van die vereeniging niet meer als bestuurslid van V.V.V. te erkennen. Hierover ontstond een breedvoerig gesprek tusschen den heer Van Toombergen en Padt. Deze was van meening, dat deze zaak alleen „Ops Belang" aanging en niet in de V.V.V. gebracht behoefde te worden. Daar zat de heer Mustert als vertegenwoordiger van de V.V.V.-leden, die hem gekozen had den uit een voordracht, door de leden van „Ons Belang" opgemaakt. De vergadering sloot zich by deze be schouwing aan. Uit het jaarverslag bleek, dat het ledental iets is achteruitgegaan en thans 175 bé. draagt. Gezien het mooie werk dat mej. Visser verleden jaar gegeven had in het Informatie bureau en de volle tevredenheid van allen, die daar haar hulp en voorlichting vroegen, werd besloten haar ook weer dit jaar voor dien dienst aan te stellen. De nieuwe uitgave van de wandelkaart tot een aantal van 5000 exemplaren, werd ver zekerd volgens de nieuwste gegevens. Voor hotel en pension werden zeshonderd aan vragen behandeld, voor hulzen en kamers achthonderd. Uit de cüfers van den penningmeester, den heer Klein, bleek duideiyk, hoe groot de financieele* tegenvallers waren van de verschillende avonden. Vooral twee vuurwer ken hadden een aanzieniyk tekort bezorgd. De Joodsche avond gaf een nadeelig saldo van ongeveer vierhonderd gulden. De H.O.V.. concerten gaven een nadeelig slot van ruim duizend gulden. Op een vraag van den heer Van der Werff werd geantwoord dat er ongeveer duizend gulden nadeelig saldo is. Dit gaf den heer Padt aanleiding te me- moreeren, dat de medewerking van de Zand. voortsche bevolking zoo gering is. Negentig procent van de bevolking heeft belang bü het badleven in allerlei vorm, maar men bepaalt er zich toe anderen te laten wer ken, al wil men wel van de voordeelen mee genieten. 2!oo krygt V.V.V. slechts steun van twee st.randmenschen, hoewel het geheele strand toch zeker wel belang heeft bü het goede werk van de V.V.V. Zoo gaat het ook met kamerverhuurders, fietsenstalling enz. By andere plaatsen ver geleken, staat Zandvoort, wat samenwerking op dit gebied betreft, verre achter. Noord- wijk werd als een model aangehaald. De kascommissie, bestaande uit de heeren Verhoef, Gunters en d'Hooge bracht de g'oedkeuring der bescheiden, onder dank voor de gedetailleerde specificatie. De begrooting voor 1932 was opgemaakt tot een bedrag van 4338. De voorzitter deelde mede, dat festivitei ten alleen d&n georganiseerd zullen worden, als men kan berekenen, dat de inkomsten de uitgaven zullen dekken. De heer Van Toombergen vond het weg laten van vuurwerk erg. De heer Poolman zegt dat niet te kunnen begrijpen, daar de vuurwerken van de Zand- foortsche feestcommissie altyd nog een ba tig saldo gaven. verzacht in de keel! 30 en 50 ets. bij Apoth. en Drog. Daaruit ontstaat een bespreking over wat men als baddorp verplicht is als vuurwerk aan te bieden aan de van elders komenden. De voorzitter voelt meer voor samenwer king van alle belanghebbenden en laat zich hooren, dat in die richting de oplossing van de financieele kwestie gezocht zal moeten worden. Met groote meerderheid van stemmen worden de aftredende leden de heeren Rin kel en Klein als bestuursleden herkozen. By de bespreking van het programma 1932 komt nog eens het onderwerp vuurwerk. De heer Gunters zegt alle medewerking toe, maar raadt aan niet zoo vroeg in het sei zoen, daar toch zeker gerekend kan worden dat vier vijfde gedeelte van de toeschouwers grastis publiek is. De heer Bolwidt meent, dat onder de be langhebbenden de garantie wel bij elkaar te krügen is. Een moeiiyfce vraag is voorts de samen stelling van een goede badgasteniyst. Hoofd zakelijk is het de weinige medewerking van pensionhouders en verhuurders, die de for mulieren niet juist en nauwkeurig invullen. Overwogen wordt een controle te doen uit oefenen, waarvoor de heer Van der Hout zich bereids beschikbaar stelde. Na nog eenige bespreking sloot de voorzit ter de vergadering met een krachtig woord tot opwekking. Een definitief plan voor de feesten van 1932 zal nog nader in behandeling worden genomen. VRIJDAG 26 FEBRUARL Vonge Staatsleeningen 5 Nederland 1919 *<4 Nederl. 1916 4V4 Nederl 1917 4 Nederland 1931 4H NJtnd. 1926 B Banken Koloniale Bank Indische Bank Cert. Bandel-My. Industrieën Onliever Calvé Delft Alg. Kunstzüde Van Berkel's Pat. Nieuwe Philips Kuch. Accoustlek Ned. Ford tndustr. Buitenland Anaconda Bethlehem Steel O. S. Leather Intern. Nickel Mijnbouw Boe ton Münbouw Alg. Exploratie Petroleum Dorische Petroleum Gaboes Kon. Olie Perlak Peudawa Continental OU SheU Union OU Rubber A dam Rubber Bandar Dell Batavia Rubb. Rott. TapanoeU Serbadjadl SUau V L O. O. Allied Intercontin Rubber Scheepvaart Holl. Amerika LUn dito Gem. Etgend Kon. Ned. Stoomb Scheepvaart- O nie Marine comm. Marine pref Suiker R V. A. Poerworedjo Vorstenlanden Actions Idem Tabak Del) Batavia Oude DeU Oostkust Senemoah Maxwell Spoorwegen Union Pacific \A/abash Chic. Milw St. Paul Kansas City South Erie RaUr Prolongatie 99% 98 92% 16 81% 20"% 22*%2 2% 8% 17% 93 1283% 131 14%e 144% 146 99% 99 3%6 6%a 6 4 4 19% 19 12% 24 27% 16 3% 2 15% 63 3%8 83% 4%e 9% 101 99% 98 92 817/i6 54% 5% 20% 23% 2% 8 20 92 44% 36 19 11 19 12 24 16 3 62% 83% 4% 2% 9% VRIJDAG 26 FEBRUARL Londen Berlijn Parüs Brussel Zwitserland Weenen Kopenhagen Stockholm Oslo New-York (cable> Rome Praag Madrid 8.60 58.90 9.70 34.45 48.25 2.47% 12.75 19.— 2.48' 12.95 "19^30

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 2