KENNEMERLAND J. Lottgering TIP der TIPS Stoomen van tafelkleden, vachten en divankleeden Stofzuigerhuis RMERTEÜS V. S. V- FEIJENOORD 1500 valsche kaarten verkocht HET FRANSCHE VISCHCONTINGENT VERBRUIKT? Een onrustige ochtend in de vischhal STAKENDE HUURDERS Wederom uitzettingen KAP. SCHRETLEN GAAT BEVERWIJK VERLATEN VELSEN GEEN GEHUWDE ONDERWIJZERESSEN MEER Een voorstel van B. en W. aan den Raad PINK AFGEKNELD TRINSA WUTHRICH, HAARLEI Centrale Verwarming Heringa-Johnson-Oliebranders BEVERWIJK SANTPOORT HEEMSKERK Ververij en Chemische Wasscherij Groote Houtstraat 5a, Tel. 10771 UIT DEN OMTREK A. R. K. A. Afdeeling Bloembollenstreek NIEUWE PASTOOR TE HALFWEG BENNEBROEK HALFWEG HILLEGOM want Uw merk is G 9 BBS WITTE TANDEN? GIBBS voorhanden! LISSE NIEUWE KAPELAAN OVERVEEN SASSENHEIM NOORDWIJK VOORHOUT Staat van Besommingen MARKTBERICHT RIJKSVISCHAFSLAG MAPKTNIEUWS TELEGRAFISCH WEERBERICHT Barteijorisstraat 16 - Tel. 10756 Philips' Radio-toesteilen Naar wij vernemen is tot kapelaan te Rot terdam (H Franc, v Ass.) benoemd de wel eerw.. heer P. Schretlen, die kapelaan was te Beverwijk. In diens plaats is benoemd de weleerw. heer A. van Nobelen. Reeds in 1926 werd door het college van B. en W. overwogen aan ö'en Raad een voorstel te doen, om gebruik t» maken van de bij art. 38, 4e lid, der Lager Onderwijs wet 1920 toegekende bevoegdheid, om te be palen, dat een onderwijzeres, die voor het bereiken van den vijf.en-veertig.jarigen leef tijd in het huwelijk treedt, op dien grond zaj waden ontslagen. Zoodanig ontslag ge schiedt alsdan door B. en W. met ingang van den dag van het huwelijk. Door verschillende omstandigheden bleef dit voorstel tot op heden rusten. Gedurende den laatsten tijd zijn B. en W. echter wederom gesterkt in hunne meening, dat het werkzaam zijn van de gehuwde on derwijzeres in de school niet in het belang van het onderwijs kan zijn. Ook de tegen, woord'ge zeer moeilijke tijdsomstandigheden en het groote werkloosheidsvraagstuk hebben hun meer en meer de overtuiging geschon ken, dat het reeds door het Rijk ingenomen standpunt, dat het werkzaam zijn van een gehuwde vrouw in eens ambtelijke betrek king in het algemeen niet gewenscbt is en bij huwelijk van een vrouwelijk ambtenaar ontslag moet volgen, momenteel het juiste is. De meeningen van voor- en tegenstanders omtrent dit vraagstuk zijn den Raad vol. doende bekend, zoodat B. en W. deze niet in den breede zullen bespreken. Zij achten het echter in het belang van het onderwas en in het belang van de ver ruiming der gelegenheid tot plaatsing van leerkrachten bij het onderwijs, dat een rege ling wordt getroffen inzake het verleenen van ontslag aan onderwijzeressen, die voor het bereiken van den 45-jarigen leeftijd in het huwelijk treden. Eén lid van het college kan zich met deze voordracht niet vereenigen. Zaterdagmiddag raakte het 6-jarig zoontje van H., wonende in de Lethstraat te Velsen. Noord, met zijn hand bekneld tusschen het hekwerk van den spoorboom aan de Groote Hout of Koningsweg, terwijl deze omhoog werd gedraaid. De pink van ds rechterhand werd hierdoor geheel afgekneld. Dr. Fierstra verleende de eerste hulp. De vorige week werd aan den ontvanger der belastingen te Krommenie medegedeeld, dat, hoewel slechts aan één adres kaarten voor den wedstrijd V.S.V.—Feyenoord ten verkoop waren verstrekt, op drie verschilen. de plaatsen deze kaarten verkrijgbaar wa ren. Naar aanleiding van deze mededeeling is Zondag een zeer scherpe controle uit geoefend, doch er kon niets bijzonders wor den geconstateerd. Intusschen is het bestuur van V.S.V. tot de conclusie gekomen, dat gistermiddag 8500 bezoekers op het rerrein waren, terwijl er slechts 7000 kaarten verkocht waren. Der halve nog een groot aantal valsche kaarten in omloop zijn gebracht. Deze waren zoo goed nagemaakt, dat ondanks de strenge contróle geen enkele afwijking werd getrof fen. Gisteren ging dor Umuiden het gerucht, dat het door Frankrijk vastgesteld; contin gent rond-visch (gewone soorten, dus geen tong) uitgeput zou zijn. Het gevolg hiervan was, dat hedenmorgen aan den Rijksafs'.ag een groot consternatie heerschte. De Hake- visch bleek onverkoopbaar te zijn, daar niemand het aandurfde naar Frankrijk te verzenden. Door de IJmuider Vischhandelvereeniging is hierna in Frankrijk geïnformeerd, waarbij vast kwam te staan, dat het bericht onjuist was. Men vermoedt, dat het verspreid is naar aanleiding van een onjuiste mededee ling in „Le Journal Officiël". Van het aan ons land toegestane contin gent, dat 1.650.000 K.G. netto bedraagt, is r.og slechts 640.000 K.G. bruto uit IJmuiden verzonden. Hierbij komen nog enke;e kleine partijen uit andere plaatsen. Het bleek dus dat de vischverzending voorloopig nog on gestoord kan voortgaan. Na ontvangst van dit bericht kon de Hake weer tegen normalen prijs worden verkocht. De Engelsche invoerrechten op visch. De heffing van 10 Invoerrecht, door Engeland op de visch gesteld, gaat morgen In. De visch, welke heden naar Engeland wordt verzonden, valt reeds onder de nieuwe bepalingen. O Hedenmorgen zijn te IJmuiden-Oost twee huurstakers uit hun woningen gezet. Sen van den heer J. W. D., die ineen perceel wont aan de Ahornstraat, had in zyn kamer een groote kist, met zar.d gevuld, aan den vloer vastgespijkerd. Deze weigerde zijn wo. ning te verlaten en moest met geweld ver wijderd worden. De kist met zand werd met eer.ige gerequireerd'e krachten afgebroken. De tweede uitzetting had plaats in de Tuindersstraat. De bewoner, de Duitscher K., legde de politie geen moeilijkheden in den weg. Er was wederom een groote politie, macht op de been. De werkloosheid. Deze afgeloopen week bracht een belangrijke stijging van het aantal werkloozen. Waren vorige week Zaterdag 553 werkzoekenden ter Arbeidsbeurze ingeschre ven, heden was dit cijfer gestegen tot 602. Voor Beverwijk was het aantal ingeschre venen 342 (vorige week 319), voor Wijk aan Zee en Duin 183 (152) en voor Heemskerk 77 (82). R. K. KIESVEREENIGING In de jj. Woensdag gehouden bestuurs vergadering der R. K. Kiesvereeniging is het bestuur als volgt samengesteld: P. de Jong voorzitter, J. J. Jabroer, penningmeester, P. P. Smit secretaris, P. v. Schie, 2e voorzitter, C. Post 2e secretaris, Jac. Graman, B. Ko men. Jac. Oudendijk en een vacature wegens bedanken van den heer Molenkamp. In de eerstvolgende ledenvergadering zal deze va cature door verkiezing worden aangevuld. Verkoop van grond. Door J. L. Min te Driehuis is aan B. en W. verzocht, aan hem te willen verkoopen, een gedeelte bouwter rein, ter grootte van ongevaer 450 M2, lig gende aan de Frans Netscherlaan te Sant poort. Verzoeker is bereid voor dit perceelsgedeel te een prijs te betalen van 6 per M2. B. en W. kunnen zich hiermede vereengen en stellen den raad mitsdien vo t den verkoop over te gaan. R. K. Volksbond. Bovengenoemde Bond afd. Heemskerk, hield een ledenvergadering in het R. K. Vereenigingsr;bouw. De voorzitter, de heer A. Zuurbier, open de met den Christelijken groet en een wei- komstwoord, bijzonder aan den heer A. J. Angenent, spreker van dezen avond, die het onderwerp „Coöperatie" zou behandelen. Na behandeling van een ingekomen schrij ven werd het woord gegeven aan den heer Angenent, die op duidelijke wijze het nut, het recht en de voordeelen van en verbon den aan coöperatie uiteenzette. Na afloop der lezing werd door eenige leden gevraagd of het nu niet tijd was, hiermede een begin te maken, wat door spreker bevestigend werd beantwoord met de opmerking om klein en voorzichtig te be ginnen. Medewerking werd verzocht aan het stre ven der commissie welke deze aangelegen heid verder zal uitwerken. Na rondvraag volgde onder dankzegging aan spreker en geestelijken adviseur sluiting met den Christelijken groet. Kiezerslijst. De kiezerslijst dezer ge meente bevat voor net jaar 1932—1933 1893 kiezers voor de Tweede Kamer, 1878 voor de Provinciale Staten en 1818 voor den Gemeenteraad. Stille Omgang. De voorzitter, de heer W. Meijer, opende de Vergadering van den Stillen Omgang met gebed en een hartelijk welkom. Ingekomen was een schrijven van het Genootschap te Amsterdam, waaruit bleek, dat voor Heemskerk de U. Mis in ae Krijtberg weer 's morgens om 5 uur zal worden opgedragen. Vervolgens bracht de voorzitter verslag uit van de algemeene ver gadering van Zondag 7 Februari J.I., welke te Amsterdam gehouden is en werd door den secretaris een keurig jaarverslag gele zen, waarin werd naar voren gebracht de Omgang naar Amsterdam en Alkmaar en dat een Altaarwacht in het afgeloopen jaar is tot stand gekomen. De voorzitter bracht dank voor het schit terend jaarverslag. Vervolgens bracht de waarnemende secre taris verslag uit van de financiën van den penningmeester. De ontvangsten bedroegen met een saldo van f 84.28 van het vorig jaar mee f 356.08, uitgaven f 282.07, zoodat een batig saldo overbleef van f 74.01. De bescheiden van den penningmeester werden in orde bevonden. De voorzitter deelde mede, dat het be stuur wederom in onderhandeling gekomen is met de Alkmaar Packet. Om 12 uur op 12 Maart wordt een kort Lof gehouden. De boot vertrekt uit Velsen om 2 uur; om 5 uur H. Mis in de kerk de Krijtberg. Ver trek per boot uit Amsterdam 7 uur. De kos ten der boot bedraden 60 ct. 'sM"rgens bij aankomst te Velsen zuren autobussen van Gebr. Beentjes klaar staan, om de leden weer naar Heemskerk terug te brengen. Verkoop kaarten Zondag 6 Maart. Varvol gens werd verslag uitgebracht van de Al taarwacht. De zeereerw. heer pastoor sprak hierna eenige woorden van opwekking en uitte den wensch, dat in dezen tijd ons gebed rijke vruchten moge dragen. De voorzitter bracht dank aan den zeer eerw. heer pastoor voor zijn schoone woor den. Vervolgens werd medegedeeld, dat het Lof voor hen, die den Omgang vanaf Heems kerk te voet maken, om 10 uur Is. De voorzitter bracht dank aan de leden en sprak daarna den wensch uit, dat de a.s Omgang rijke vruchten moge dragen. Hierna sluiting van de vergadering met gebed. 26 Februari hield de afd. Bloem bollenstreek van de Algemeene R.K. Ambte- naarsvereeniging haar eerste ledenvergade ring in hotel „de Witte Zwaan" te Lisse. Het Hoofdbestuur was vertegenwoordigd door den heer Ruigvoorn. Na de opening der vergadering door den voorloopigen voorzitter met den christelijken groet, werd overgegaan tot vaststelling van het huishoudelijk reglement, welk reglement (ontwerp) na uitvoerige besprekingen en aangename gedachtenwisselingen met eenige aanvullingen, werd vastgesteld. Evenwel werd de bepaling opgenomen, dat indien zulks noodig blijkt afzonder lijke groepen zullen worden gevormd. Voor loopig is hiervan nog geen sprake. Daar bij de oprichting de pasgeboren af deeling onder hoede werd gesteld van een voorloopig bestuur (bestaande uit de heeren J. L. Droogh, C. J. Hubers en L. C. M Koeken), werd thans overgegaan tot ver kiezing van een definitief bestuur. Na diver se stemmingen en herstemming werden ge kozen den heer J. L. Droogh, voorzitter en de heeren C. J, Hubers, H. J. Lijckiama, L. C. M. Koeken en Mej. M: C. Wijsman. De contributieregeling, door het voorloopig stemmen aangenomen. Als afgevaardigden voor het a.s. congres te Eindhoven werden benoemd de heeren J L. Droogh en P. E. Oudejans, en als plaats vervangend afgevaardigde den heer H. J Lijckiama. Voorts besloot de vergadering eenige le zingen o.a. over den drankwet, pensioen wet, ambtenarenwet, sociale zaken (werk loosheidsverzekering, arbeidsbemiddeling, werkverschaffing en steunverleeningen) em te doen houden. Eenige leden gaven zien bereids hiervoor op. Vervolgens gaven zich ter vergadering nog twee nieuwe leden op. zoodat deze afdeeling thans uit 22 leden bestaat. Na rondvraag volgde sluiting met den ge- bruikelijken groet. Naar wij vernemen is tot pastoor te Half weg benoemd de weleerw. heer H. A Bots. R. K. Volksbond. Morgen, Dinsdag, houdt de plaatselijke afdeeling van den R. K. Volksbond een ledenvergadering in het R. K. Vereenigingsgebouw. De agenda vermeldt o.m.: bestuursver kiezing wegens bedanken van den heer L. C. Weijers; als candidaat is gesteld de heer A. v. d. Reep. Voorts zal de heer Ruyves uit Hillegom spreken over de bondsinstelling Concordia (levensverzekering). Ondersavond. Een dezer dagen heeft een oudersavond in de R. K. School plaats gehad. De opkomst was buitengewoon groot. Alvorens de besprekingen begonnen, was er gelegenheid het werk der kinderen te be wonderen. Schitterend' werk was te zien zoo wel in de hoogste als in de lagere klassen. Hierna werd in een der lokalen de vergade ring gehouden. De Weleerw. heer kapelaan De Ruiter opende met gebed, waarna het hoofd der school, de heer J. R. Kuijper, in een kort en zakelijk betoog aan allen dui delijk maakte „Waarom katholiek onderwijs voor het kind" zoo noodzakelijk is. Vervol gens deed spreker eenige mededeellngen over het afgeloopen jaar. Hierna hield de Weleerw. heer Kapelaan eveneens een speë'chje, het onderwijs betref fende, waarna hij de vergadering met gebed sloot. Benoemd. Tot ontvanger der Directe Belastingen alhier is benoemd de here N. Korswagen te Borculo. Vorstelijke belangstelling. Voor het te stichten Jeugdgebouw der Ned. Herv. Kerk is een gift van 40 ingekomen van H. K. H. Prinses Juliana. Bezuiniging. Besloten is Loosterweg 1 en Margrietenlaan voorloopig' niet van een gesloten wegdek te voorzien. Het zal een goede grintweg worden. Wij teekenen hierbij aan: zou de zuinig heid weer niet de wijsheid bedriegen? M.a. w. zou het weer niet veel meer gaan kos ten? De praktijk heeft nu toch dunkt ons wel geleerd wat een grintweg aan onder houd kost. Een goede grintweg is eenvoudig niet blijvend te maken en het weggegooide geld aan het kleine stukje Wilhelminalaan, aan Beeklaan etc. moest toch wijzer maken. Het wordt zoo enevoudig een lapmiddel. Het valt ieder op hoe de groote royaalheid van voor kort in sommige opzichten heeft plaats gemaakt voor groote schrielheid. Als de ge meente werkelijk bezuinigen wil zijn er an dere bronnen. Werkzoekenden. De gemeentelijk Ar beidsbeurs vermeldt 438 ingeschreven werk zoekenden. Het aantal vermindert. Veel liefhebbers. Voor de betrekking van kassier-portier der Zweminrichting heb ben zich 25 sollicitanten aangemeld. Gemeenteraad. Aanvullingsagenda voor de vergadering van den Raad op 1 Maart. 16 a. Adres van de bouwvakarbeidersbonden om een hoogere welcelijksche uitkeering. B. en W. hebben besloten aan dit verzoek te voldoen in dier voege, dat de werkloóze bouwvakarbeiders die daarvoor in de termen vallen, 3 dagen bij de werkverschaffing zul len werken en voor den vierden dag een uitkeering ontvangen van 4.In verband hiermede wordt voorgesteld dit adres voor kennisgeving aan te nemen. 16 b. Verzoek van het Bureau voor Arbeidsrecht te Haar lem om een subsidie van 50. Voorgesteld wordt afwijzend te beschikken. 16 c. Mach tiging aan B. en W. om in beroep te ga.n tegen de aan de gemeente opgelegde aan slagen in de grondbelasting. Het college meent, dat de aan de gemeente c. q. ge meentelijke bedrijven opgelegde aanslagen in strijd zijn met art. 25 sub a der grondbelas- tingwet, krachtens welke bepaling vrij van belasting zijn de eigendommen van de ge meente, uitsluitend gebezigd voor den pu- blieken dienst. 16d. Voorstel tot het aan gaan van een tijdelijke kasgeldleening ad 150.030 voor den tijd van 3 maanden en van een deposito-overeenkomst met de Twentsche Bank N. V. alhier. Dit voorstel zal ter vergadering worden toegelicht. 16e. Verzoek W. J. Gijselaar om toeslag op zijn pensioen als ambtenaar ter secretarie. Voorgesteld wordte een toeslag van 200 per jaar te verleenen onder voorwaarden, dis bij de mondelinge toelichting zullen worden medegedeeld. 16f. Voorstel om B. en W. te machtigen, de loonen voor de werkver schaffing na overleg met de commissie voor de werkverschaffing te verlagen. Tevens wordt in verband met punt 15 der1''® agenda medegedeeld, dat een adres van de bonden van kantoor-, winkel- en handels bedienden is ingekomen om één vrijen mid dag in de week krachtens art. 6 der Win kelsluitingswet aan te wijzen. B. en W. stel len den Raad voor, hierop afwijzend te be schikken, wijl dit in strijd geacht wordt met de Winkelsluitingswet. Dit punt behoort naar de meening van B. en W. te worden geregeld door het werktijdenbesluit. Boven dien heeft de Minister reeds te kennen ge geven, dat een dergelijke verordening krach tens art. 6 der wet, genomen in het belang der werknemers, niet voor goedkeuring zal worden voorgedragen. Naar wij vernemen is tot kapelaan van de Parochie van de H.H. Engelbewaarders be noemd de weleerw. heer A. van der Togt Vaccinatie. Woensdag 9 Maart is de gelegenheid opengesteld tot kostelooze in- en herinenting op de gewone spreekuren van de geneeskundigen aihier. Prot. Ziekenhuisverplegingsfonds Uit het jaarverslag van het Prot. Ziekenhuls- verplegingsfonds bleek dat het fonds op 1 Januari 1932 reeds meer dan 1900 betalen de leden telde, terwijl het aantal rechtheb benden 1030 bedroeg. De inkomsten oe- öroegen 5769.04 en de uitgaven 3902.02. Er werden in 1931 verpleegd 38 patiënten met te zamen 996 verpleegdagen. Het fonds beeft een reserve van 11137.18. Een lekker appeltje voor den do-rst! Prot. Chr. Coöperatie In de vergade ring van de Prot. Christ. Coöperatie werd De groote en de kleine spuit waren aan wezig en met een slang over het dak heen werd water gegeven. Ondanks de koude was er dadelijk veel belangstelling. Waarschuwing. De Commissaris van Politie verzoekt opname van een waar schuwing tegen een blond persoon, gezonde kleur, rond gezicht, blootshoofd, gekleed in manchesterpak of in grijs colbertcostume, waaronder een slagersja-'je. Deze persoon maakt er zijn werk van, om in winkels een bankbiljet van vijf en twin tig gulden te wisselen en met het wisselgeld ook het biljet voor zijn verdere reis te be waren. Hü is in het bezit van een rijwiel. Zeilsport. Gebruik makende van het sterke briesje, dat op de kust stond, werden de strandbezoekers een paar morgens reeds verrast met een zeilwagen. Met een zeer snelle vaart bewoog het zeilend voertuig, dat er keurig afgewerkt uitzag, zich over het strand. En dachten we eerst, dat de terugreis een trekwerk zou worden, de bekwame stuur manskunst wist ook hierbij handig van de windkracht gebruik te maken, zoodat ook de tetrugreis naar het Bloemendaalsche strano met zeilend rijden kon worden afgelegd, al ging het met een iets minder snelle vaart. Verbandeursus. Vrijdagavond werd in Ons Huis door dr. Van Fraassen de eerste les van de afdeeling Bakkerij 10 pCt. dividend aan de leden uit te keeren. R.K. Volksbond. Vrijdagavond hield de Ned. R.K. Volksbond een ontwikkelings- avoneï in de groote zaal van den R.K. Volks bond. De groote zaal was tjokvol. Als spre ker trad op de heer P. Kasteel uit Den Haag. Als onderwerp had hij gekozen: „De positie der Kerk in de hedenöaagsche wereld." De voorzitter heette de aanwezigen van harte welkom, in het bijzonder de geeste lijkheid cïer parochie en den spreker van dezen avond. Hierna was het woord aan den spreker. Hoe staat het met de R.K. Kerk in den hedendaagschen tijd? Het is van groot belang te weten, hoe het heden is. In Spanje is 97 pet. van de be. voiking katholiek. In Nederland bedraagt dit 35 pet. Beschouwt men nu de positie van de Kerk, dan is het feit zeer treurig té noe men, dat in Spanje ds groote Kerkvervol gingen zijn ontstaan. Öp zeer duidelijke wijze schilderde spr. ieder land. Men was van meening, dat Duitsehland onder leiding van Bismarck Rome zou verpletteren. De goede tijd was gekomen voor de zonen der reformatie. Toen de oorlog in die dagen ten einde was, stond daar fier en pal de Katholieke Kerk. Ja, de oorlog was door de Katholieke Kerk ge wonnen. Vervolgens toonde spr. aan het ver schil tusschen het Protestantisme ep de Ka tholieke eenheid. Christus heeft houvast gegeven in de Kath. Kerk. De leer der Kath. Kerk ligt in de kracht der Sacramenten. Wat hebben wij kunnen constateeren in de laatste eeuw? Een reusachtigen vooruitgang in de Kath Kerk. In alle onbeschaafde landen zijn thans onze priesters, om het H. Geloof tc verkon digen. De Paus heeft bisschoppen kunnen consacreeren, bijna uit alle werelddeelen. Zestig jaren geleden werd de Paus van zijn invloed beroofd, thans zien wij, dat de Paus Zijn rechten en bezittingen weer herkregen heeft. De drie hoofdpijlers in onzen gods dienst zijn de onfeilbaarheid van den Paus, de Bisschoppelijke overheid en de Sacra menten. Figuren zooals de H. Theresia van Liseux, Mérgaretha Sinclair doen ons H. Geloof ver. sterken. Overal kunnen onze religieuzen met groote gerustheid hun plicht gaan vervullen. In de oositie van de Kerk in verschillende landen is veel verbetering gekomen. Spr. betreurde den toestand in Spanje. Er moet daar een ijzeren bezem komen, om weg te veg"en wat chaos is. Een dankbaar applaus beloonde den spre ker voor zijn rede. De voorzitter dankte hem en sloot daarna de vergadering met den Chr. groet. Burgerlijke Stand Geboren: Johannes, z. v. M. Buurman en A. van 't Wout. Wil- helmina Jaooba, d. van C. Meskers en J. v. d. Slot. Overleden: Maritnus van Kampen, oud 69 jaren; Petrus Comelis Verdel, oud 19 jaren. R.K. Kiesvereeniging. Dinsdag 1 Maart zal de R.K. Kiesvereeniging „Recht en Plicht" afd. Overveen en Aerdenhout. haar jaarvergadering houden in Hotel van ouds 't Raadhuis des avonds om 8.15 uur. De agenda luidt: Opening. Notulen. Ingekomen stukken. Jaarverslagen van den secretaris-penning meester. Bestuursverkiezing. Periodiek af tredend is de voorzitter de heer H. Kraetzer. Verkiezing lid van het Hoofdbestuur. Perio diek aftredend de heer J. van Vlijmen. Voor stel tot wijziging van het Kiesreglement 1927. Rondvraag en sluiting. Gouden Jubileum. De heer N. Berkhout viert morgen (Dinsdag 1 Maart) zijn gouden feest als molenaar van den Floris Schouten Vrouwepolder. Hij heeft 45 jaar dienst gedaan als mol lenaar en vijf jaar den ruw-olie-motor be diend. Het zal den jubilaris op zijn feestdag ze ker niet aan belangstelling ontbreken. ZANDVOORT BRANDJE Ernstig gevaar voorkomen Zondagmorgen om half 12 werd brand ontdekt in „Zomerlust", het restaurant van den heer Stein aan de Kosterstraat. Dadelijk werd de brandweer gewaar schuwd. Maar al wist men nu, dat er brand was, de haard viel niet zoo gemakkelijk te ontdekken. Eindelijk wist men te consta teeren, dat tusschen het plafond en de dakbedekking van de bovenverdieping het vuur smeulde. Om te blusschen was deze plaats niet gemakkelijk te bereiken, te meer daar het vuur al smeulende zich reeds over een groote uitgestrektheid verspreid had. Het eenige middel bleek om in de dakbedekking een at te kappan en daardoor de ruimte tusschen zolder en dak vol te laten loopen. Men mocht er in riagen zoo het begin van grooter gevaar in de kiem te smoren. Als vermoedelijke oorzaak werd ons ge noemd een defect aan den schoorsteen. Het moet daar reeds geruimen tijd gesmeuld hebben, want het houtwerk was tusschen twee balklagen In over de geheele breedte yan het voorpand verteerd. besloten van de afdeeling Winkel 5 pCt. en gegeven van den Verbandeursus, georgani seerd door de Zandvoortsche Reddinggs Bri gade. Er was een zeer groote belangstelling. Te gauw was men aan het einde van deze eerste les en de heer Van der Mije sprak zeker wel namens alle cursisten, toen hij dr. Van Fraassen hartelijk dank bracht. De nieuwe folder. De nieuwe reclame van V.V.V. voor het seizoen 1932 zet heel goed in met den nieuwen folder, die door V.V.V. voor hét Baddorp Zandvoort ge maakt ls. De slagzin van dit mooie werkje is: Zand voort aan Zee Mooiste Zomervacantie. Ook de voorpagina is goed getroffen. Een lachende kleuter met als aanbeveling: Zoo lachen er de kinderen. De binnen-afdeeling bevat keurige kieken van Boulevard, zeeninmphen, golfbanen, oud Zandvoort, het Kostverlorenwandelpark en een mooi strandgezicht. Er staat heel weinig te lezen bij deze fo to's, die voor zich zelf spreken. Een korte opsomming van verkeer en wat het eerste dient geweten te worden, en wat dus vanzelf in de aandacht vastgehouden blijft, en een lijst van hotels komen er in voor. Bij hen, die nog vreemdeling op ons bad dorp zijn, zal de folder ongetwijfeld belang stelling voor ons mooie plaatsje aan de zee opwekken. Hulpverleening bij brand. B. en W. stel len den raad voor een gemeenschappelijke regeling voor het verleenen van hulp bij brand te treffen met de gemeenten Hillie- gom, Lisse, Noordwijkerhout, Voorhout, Sas- senheim en Warmond.- Voor het Crisis-Comité. B. en W. stel leen den raad voor een crediet beschikbaar te stellen van 10 cent per inwoner of ruim 1000 voor het verstrekken van kleeding en schoeisel aan de werkloozen. Het Nationaal Crisis-Comité in Den Haag stelt alsdan voor hetzelfde doel een gelijk bedrag beschikbaar. Stale Omgang Vrijdagavond vergaderde 't genootschap voor den Stillen Omgang, af deeling Voorhout, in het Parochiehuis. De voorzitter, de heer H. J Vester, opende de vergadering met den Chr. groet en heette de aanwezigen welkom. De secretaris en de penningmeester brach ten hierop hun jaarverslagen over het jaar 1931 uit. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren G. M. Prins en P. Vlasveld. Hierop volgde bespreking en regeling voor den omgang, welke gehouden wordt in den nacht van 5 op 6 Maait 1932. Bij de rondvraag, welke eenige huishoude lijke aangelegenheden opleverde, vroeg het bestuur bij den aankoop van spoorkaartjes iets bij te dragen voor de werklooze deel nemers. Onder dankzegging volgde sluiting met den Christelijken groet. van de heden aah den Rijksvischafslag aan gekomen stoomtrawlers: Derika 5 ƒ3100, Clara Nlcol 1600.—, Pieter Cornelis 4200.—,' Corie 3100.—, Rijnmond 1100.—, Olympia 1500.—, Johana IJm. 12 1200—, Friesland 1700.Beugel s- VI. 204 750.—, VI. 216 570.—, VI. 207 1070.—, VI. 195 1020.—, VI. 114 740.—. Loggers: Sch. 285 550.—, Sch. 25 890.—, KW 96 340.—, KW 20 520.—, KW 108 320— IJMUIDEN, 29 Febr. 1932. Tarbot per K.g. ƒ1.35—1.10; Griet per 50 K.g. 0.60— 0.30; Tong per K.g. ƒ2.201,15; Groote Sc'oi ƒ15—13.50; Middel Schol ƒ18.50—16; Zet Schol ƒ22—18: Kleine Schol ƒ23—11: Bot ƒ53; Schar f 115; Tongschar f40 23; Rog per 20 stuks ƒ228; Vleet per stuk ƒ2.801.38; Pieterman en Pooi ƒ108; Groote Schelvisch ƒ38—30; Middel Schel visch 31.50—23.50; KI. mfdd. Schelvisch 24-48.50; Kleine Schelvisch ƒ18—7.50 per 50 K.G.; Kabeljauw 41—30 per 125 K.G.; Gullen 16—4 80 per 50 K.G.; Leng f 2—0.80 per stuk; Heilbot 1.20—0.90 per K.G.; Wij ting ƒ4.802.10 per 50 K.G.; Koolviseh per stuk ƒ0.88—0.10 ALKMAAR, 29 Febr. 1932. Aanvoer 41 Vette koeien 140- 280. handel matig; 3 Vette kalveren 60—70, per Kg 0.80— 0.95; 200 Nuchtere kalv, slacht per stuk f 2—7; 514 Vette varkens z"r,re par Kg. 0.24-r0.28, goed: Zouters 0,21. ALKMAAR, 27 Februari. N.V. Eierveillng voor Hollands Noorderkwartier. Aanvoer 245.000 kipeieren: 58—58 f 2.70—2.90; 58—60 f 2.80—3.10; 60—62 f 2.90-3.30: 62—64 f 2- 3.70; Klein 59—53 f 2.50—2.70; 20.000 eend eleren f 2.50—2.70. AMSTERDAM, 29 Febr. 1937. Veemarkt Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 562 vette koeien, waarvan de prijzen wa ren: le kwaliteit 0.72—0.80: 2e kwaliteit 0.64—0.70; 3e kwaliteit 050—58; Min dere pen-rte 0.400.46 per Kg. 90 Melk- en Kalfkoeien ƒ210—300 per Hoogste barometerstand 780.7 te Thors- havn. Laagste barometerstand 753.9 te Biarritz Verwachting:: matige, overdag krachtige, oostelijke wind, helder tot licht bewolkt, droog weer, lichte tot matige vorst des nachts, overdag om het vriespunt. stuk; 52 Vette Kalveren: le kwaliteit 6066 cent; 2e kwaliteit 5460 cent; 3e kwamen 4854 cent per K.G. levendgewicht. 184 nuchtere kalveren, f 36; 40 schaper., I 17—21 per stuk; 780 varkens, wegende van 90—110 K.G. 31—32 ct.: zware varkens 29 -31 ct.: vette varkens 27—26 ct pe* K.G slachtgewicht; 39 paarden, 59—100 p. stuk. AMSTERDAM, 29 Febr, Aardappelprijzen. Aanvoer 2 ladingen, 1800 HJ3. Prijzen on veranderd. AMSTERDAM. (Visch), .7 Febr. Aange voerd door 69 motorbotiers, benevens con- signatiezendingen. Afgeslagen aan de Ge meente Vischhad, de Ruyterkade Amsterdam Besomming der botters: 20.85—148.85: hand schol per kist 12—14; kleine schol 4.40 7.50; bot 4.107.schar 1.504.50; wijting O.SO1.40; kabeljauw per stuk 2.— schel visch per stuk 3.50; groote tongen per 10 st 7—8;1 middeltongen p. 10 st. 5—6.50; kl. tongen per 10 st 44 50 p. 12 st.; bot p. p. 0.150.25; versche bokking 1.501.75. HONSELERSDIJK, 27 Februari. Coöp. C. W. I. Copland 9—18: Bartigon 12—20; Le Notre 15—23; Pit 13—15; Victoire 12; Murillo 11—15; Couleur Cardinaal 1416; Ibis 12—13; Vuurbaak 14—20; Mr. v. d. Hoeff 16—21; La Reine 8—15; Cour d'Or 19—20: Flamingo 8; Lucretla 12—14; Thee roos 1418; Oostenrijkers 11; Gele Prins 1316; Irissen 4960 per dozijn; Sprenge- ri 2741 per bos. BEVERWIJK, 26 Febr. Door de Veilfng- vereeniging ,,'t Centrum" werd Vrijdag in haar gebouw aan de Koningstraat haar ge wone Gladiolenveiling gehouden. Er werd betaald per honderd voor Mont Cenis 12 op 47 ct.; White Giant 12 op 90 ct.; Jac. v. Beieren 14 op 50 ct.; Pr. Scar- letta 12 op 37 ct., 10—12 21 ct.; 8—10 4 ct.; Schwaben 8—10 14 ct.; Orange Queen 8—10 U) ct.; Pine Perfection 12 op 29 ct.; Sou- venri 12 op 10 ct., 10—12 6 ct.; Le Heüey 10 op 7 ct., 1012 idem; War 12 op 1 ct.; 10—12 1 ct.; Fr. Pendleton 10—12 3 ct White Giant 10—12, 8 c.; 12—12 c.; Ber- linde 12 op 35 c.; L. Immaculse 12 op 14 c 10—12, 10 c.; White Céty 12 op 24 c.; LTnnocence 12 op 30 c.; Pioenrozen 100 c.: Brenchleyensis 12 op 46 c.; Pr. of Wales 68, 10 c.; 56, 6 c.; Pr. Xantia 10—14, 23 ct.; 12 op 20 e.; 11—12, 15 e.; Scarlet Candina 1 12 op 32 c.; 10—12, 16 c., 8—10, 13 c.; Hercules 12 op 20 c.; 10—12, 17 c.; Jac. v. B. 12 op 19 c., 810, 2 c.; Ivonne 14 op 37 c.; Eergie 12 op 45 e.; Early Sun rise 14 op 31 c.; Blerioth 12 op 47 c.: Mr. Pehdlëtön 12 op 41 ct Panama 14 op 43 c.; Roem v. K. 12 op 54 c.; 10—12, 43 c.; 8—10, 6—8, 19 c.; 4—6, 9 c.; 3—4, c c.; War 9-10, 17 c.; 4—6, 7 c.; L'Immaculée tot 5, 4 c.; War 7 op 19 c.; tot 7, 12 c.; Sunrise bovpn 6, 17 c.; Glory of Holland 12 op 45 c.; 10— 12, 35 c.; 8—10, 17 c.; 6—8, 13 c.; 4—6, 6 c.; 2—4, 1 c.; Princeps 12 op 56 c.; 10—12. 42 c: 8—10, 18 c.; War 12 op 57 c.; 10—12, 42 c.; 8—10, 21 c.; 6—8, 16 c.; 4—6, 11 c.; 2—4, 3 c.; Chris 10 op 31 c.; 8—10, 21 c.; 6—8 15 c.; 4—6, 8 c.; 24, 2 c Wilbrinc 10 op 40 c.; 1—80, 21 c.; 6—8, 14 c.; Phitzers aandenken 14 op 40 c.; Mont Cenis 12 op 47 c.; White Giant 12 op 20 c.; Souvenir 5 op 4 c.; Halley per H.L. ƒ2.70. BOVENKARSPEL, 27 Febr. „De Tuin bouw". Uien, groote gele f 5.20—5.50, idem drielingen f 4.755.10; Roode kool f 0.60 2.20; Geel kool f 0.60—1.30; Witte Kool f 0.70 —1.40 per 100 Kg.; Bieten, groote f .530, ld. kleine f 5.70 per 1000 stuks. Tulpen: Cop land ƒ0.90—1; La Reine ƒ0.50—!; Pros- perita f 0.70; Mr. v. d. Hoef f 1.60; Ibis f 1 —1.10; Bartigon f 1.10—1.40; Island f 1.20; Cour. d'Or f 1; Will. Pitt f 0.80; Witte Valk f 1; Tubergen f Ó.70; Narcis f 1.40; Electra f 1.70; Schlegel f 0.70 per 100 stuks. Aanvoer 1262 dozijn. BROEK OP LANGENDIJK, 29 Febr. 1300 Kg. Wortelen 3.90—4.40 50.000 Kg. Roode kool f 0.70—2.10; idem doorschot 0.60—1.50; 67.000 Kg. Gele kool 0.70 —160;; 26 000 Kg. Deensche witte kool f 0.70—2.10; ëlOO Kg. üien: Uien f 11.70 —13.30; Grove 10.50—12.20; Drielingen 10.40—11. ENKHUIZEN. 27 Febr. Bloemen; Nar- cissa Ornatus f 0.60—0.80: Bartigon f 1.20 1.50; Bartigon II f 1; Theeroos f 1—1.20; Rose la Reine f 0.60—0.80; La Reine f 0.60 0.80; Prins v. Oostenrijk f 1.20; William Pitt f 1; Murillo f 1.30; Ibis f 1.10; Moore f 1; le Nötre f 1.30. ENKHUIZEN, 27 Febr. Visch. Aangevoerd werden 16 vaartuigen met 230 tal reepha- ring (l'/i— 26 tal) f 2.30—2.55 per tal. HOORN, 27 Febr. Veemarkt; 47 nuchtere kalveren f 3—7; 3 zeugen f 20—30: 50 schrammen f 814; 51 biggen f 37, Han del matig. NOORD.SCHARWOUDE. 29 Fefcr. 62 600 kg. roode kool 0.70—220. idem doorschot 0.6.01.50; 13.500 kg. gele kool 0 70—1.60, idem doorschot 0.60—0 80; 31.600 kg. Deen sche witte kool 1 "02 50, idem doorschot f 0.90—1.70: 12.000 kg. uien U.30—11.40, grove 10 20. LEIDEN, 26 Febr. Sla f 4.50—5 20: Sel derij f 0.80—2.20; Pieterselie f 1—3: Roode kool f 1—4.80: Savoye kool f 1—4.50; Groe ne kool f 0.80—3; Prei f 1.80—5.10 per 100 stuks; Spruiten f 3—9; Spinazie f 30—43: Witlof f 8—-21Uien f 9.80—12.10; Boeren kool f 2—5; Waspeen f 1—8; Aardappelen f 4—7.50; Kroten f 2.20—3.50; idem gekookt f 6—9 per 100 Kg. LEIDEN, 27 Febr. Botermarkt. Prima af- brieksboter f 1.35; prima boerenboter f 1.30 —1.40; goedeboerenboter f 1.20—1.45 per Kg. Aangevoerd 2-3, 3-6, 20-8 en 1-56 vaten, we gende 725 Kg. Handel matig. LEIDEN, 27 Februari 1932 Botermarkt Prima frbrieksboter (Contróle) 135; Prima boerenboter 1.30— 1 49: Goede boe renboter 1.20—125. Handel matig. LEIDEN 22 Febr. 1932 - Turfmarkt 180.000 stuks lanre turf 7.00-8 00 per 1000. WARMENHUIZEN. 29 Febr Roode '-00' 2.20. idem 2e soort O.SO—0 80, sele k°°- 0.70, witte kool 1 1-10—2.20, idem 2e soort 0.60-1 20. ZWAAG 26 Febr, Vei»n<"vereen'f""r geit en O" W. Jan 17-26; Com- ccsse 11- 12; Ooudreinetten 11—19' Grice v. Engel, 13 20—28: Z appel 10-Q0 —15; Spruiten 3.90—10 80: Dien 7.10-' 940; Witlof 14—19.20; Wortelen 2— 14; Spinazie 37—41 per 100 Kg.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 2