VAN £2 I T.Y.B.B. KAMPIOEN! Santpoort verspeelt een kostbaar punt w m iPf Mail WSSEsgtmSM VOETBAL-COCKTAIL DERDE BLAD MAANDAG 29 FEBRUARI 1932 BLADZIJDE 1 O VAN DE FEDERATIE R.K. F. m EERSTE KLASSE A. EERSTE KLASSE D. LIMVIO—SANTPOORT 1—1 EERSTE KLASSE E. TWEEDE KLASSE N. DE MEER- -V. I. C. 30 Productiever H. M. S.—WILSKRACHT P. V. C—V. V. Z. 2—0 H. B. C D. E. M. 0—2 Het pleit is beslecht. De reeds maanden beerschende 'spanning is geweken en de nek aan nek-race tusschen het driemanschap H. B. C., D. H. L. en T. Y. B. B. is geëindigd en gunste van laatstgenoemde, waardoor de Haarlemsche geel-zwarte boys beslag hebben :;elegd op het kampioenschap van de eerste klasse E der R. K. F., hetwelk wel een bij zondere felicitatie waard is. De afdeeling, waarin T. Y. B. B. I uitkwam, kenmerkte zich toch door een geweldig spannend ver loop, waarin de uitkomende vereenigingen vrijwel aan elkaar gewaagd waren. Ondanks taaien tegenstand, hebben de geel-zwarten vanaf 6 October 1931 de eerste plaats bezet en wisten zich steeds te handhaven, alhoe wel de concurrentie groot was. Hieronder laten wij nog het een en ander volgen omtrent T. Y. B. B.'s „levensloop": De club werd zooals zoo vele andere Roomscha vereenigingen in dien tijd ont stonden opgericht door eenige patronaats- ieden van de Spaarne-parochie en in een der zalen van het patronaat in de Koning- steijnstraat aanschouwde „Geel-Zwart" het levenslicht op den len September 1919. Eerste voorzitter was de heer Balm (Geel-Zwart's welbekende doelman uit de twintiger jaren', terwijl de huidige scriba, v. Turnhout, op deze oprichtingsvergadering belast werd met de toen nog weinig omvangrijke taak van secretaris. De geel-zwarten speelden de eer ste jaren op het R. K. Sportpark te Heem stede, nadat tevoren nog even het land van v. d. Pol aan den Zijlweg (nu Rosenhaghe) door hen onveilig gemaakt was. De begin jaren waren voor „Geel-Zwart" allesbehalve florissant. Begonnen in de 2e klasse D. H. V. B. (er was in dien tijd niet lager) zweef den zij geregeld dicht om de onderste plaats. In 1922 verhuisde de club naar de Zomer - vaart om nog geen jaar later de tenten op te slaan aan de Zandvoortschelaan, waar thans het station AerdenhoutHeemstede gelegen is. Op dit terrein begonnen de suc cessen. „Geel-Zwart" werd gecombineerd met „Het Westen" en in de le klasse D. H. V. B. werd een der bovenste plaatsen bezet. Op het eind van het seizoen 19231924 bleek de combinatie echter niet meer te vlotten; op een stormachtige vergadering in de St, Bavo bedankten de leden met „bosjes" en het lot van de vierjarige scheen geveld. Dank zij het krachtig ingrijpen van eenige bestuursleden werd de situatie echter gered; de combinatie werd opgeheven en de naam „Geel-Zwart" in eere hersteld. In verband met het indertijd bestaand contract tusschen N. V. B. en R. K. F. moest kort hierop de naam „Geel-Zwart" gewijzigd worden, en men koos toen de tegenwoordige „The Yellow Black Boys". Deze naam scheen de leden tot grootsche daden te inspireeren, want vanaf dien datum groeiden „de geel zwarte jongens", zoowel figuurlijk als letter lijk als kool. In 1924 vierde de vereeniging op luisterrijke wijze het eerste lustrum en 1925 bracht het zoo lang begeerde kampioen schap van den D. H. V. B. met daaraan ver bonden promotie naar de „grrroote" Fede ratie. T. Y. B. B. beschikte in die dagen over een uitstekend eerste elftal; spelers als A. Snoeks, Braakhuis, Slenders, Bakker, Mul ders, Ter Wolbeek, en niet te vergeten de toen nog jeugdige Draijer, hebben T. Y. B. B. toen door de moeilijkste jaren heengeholpen. In 1926 moest wederom van „woning" ver wisseld worden en T.YJB.B. ging naar Scho ten waar thans nog gespeeld wordt. In de R-K.F. ging het T.Y.B.B. steeds voor den wind. In 1926 eindigde men in de 2e klasse R.K.F. op de derde plaats, in 1927 op de tweede en in 1928 bracht het kampioen schap benevens een plaatsje in het „eldora do", de eerste klasse (toendertijd genaamd Overgangsklasse). De verrichtingen van T.Y.B.B. in deze afdeeling zullen de meeste lezers zich nog wel herinneren evenals de grootsche viering van het tweede lustrum. Steeds bevonden de boys zich in hoogere regionen en waren steeds voor iedere kam- pioenscandidaat een struikelblok. Verleden jaar eindigde men onder D.H.L. op de twee de plaats. Direct na afloop van dit seizoen werden ernstige plannen beraamd om te trachten liet volgend jaar eens een einde te maken aan het reeds traditioneel gewor den kampioenschap van D.H.L. Doordat T.Y.B.B. des zomers niet over haar terrein beschikt werd welwillende medewerking ver zocht en verkregen van het H.B.C.-bestuur en de afgeloopen zomer is er serieus geoefend ondet leiding van den heer Segerius, dit zich als trainer aan T.Y.B.B. verbonden heeft. Het elftal werd op zijn advies radicaal ge wijzigd en danig verjongd, waardoor er van het elftal van verleden jaar slechts zes spe lers gehandhaafd bleven. De resultaten der training, die ook in de wintermaanden werd voortgezet, zijn niet uitgebleven en vooral het uithoudingsvermogen der T.Y.B.B.'ers een voorname factor bij het voetbalspel kwam dit seizoen herhaaldelijk tot uiting en menige zeker schijnende nederlaag werd in het laatste kwartiertje nog in een overwinning omgezet. Heeft trainer Segerius dus wel voldoening van zijn werk, niet minder verheugend is dit behaalde kampioenschap voor T.YJB.B.'s po- pulairen adviseur, kapelaan J. P. van Hou ten, die steeds weer of geen weer er met jongens op uittrok. In Rotterdam, den Haag, Beverwijk of waar dan ook zijn elftal speelde, men kon hem steeds op zijn vaste plaats vinden n.lachter het vijandelijk doel! Een speciaal woord van hulde verdient ook T. Y. B. B.'s huidige aanvoerder H. Draijer, de eenige overgebleven actieve voetballer van het kampioens-elftal in 1925. Aan hem is zeer zeker een groot deel van het thans be haalde succes te danken en ondanks de lok kende aanbiedingen van de overzijde, is hij steeds zijn club getrouw gebleven. En nu gaat „Geel-Zwart" want dat is het, ondanks de veranderde naam, toch nog gebleven feestvieren. En daar is in alle opzichten reden voor. Want niet alleen staat T. Y. B. B. aan den vooravond van de her denking van het koperen bestaansfeest (a.s. Dinsdag is de eigenlijke dag), doch ook het clubleven is kerngezond. Het laatste jaar is het ledental geweldig toegenomen en nadert reeds de tweehonderd. Alleen de junioren- afdeeling telt reeds 97 leden, zoodat de toe komst van Yellow Black verzekerd schijnt. Slechts de terrein-kwestie is nog steeds on opgelost, doch als de huidige plannen door gang kunnen vinden, dan zal er ook op dit punt reden tot juichen zijn. En nu a.s. Zondag nog naar Delft voor de laatste krachtmeting met D. H. L. en dan kunnen de boys zich gaan voorbereiden op de kampioenswedstrijden wat voor Haar lem een evenement zal worden teneinde zich te meten met de sterksten om den hoog- sten titel welke te behalen is in de R. K. F. ....het landskampioenschap! v. T. DE UITSLAGEN, le klasse A. Sitt. BoysR.K.V.VXi0—2 ValkenburgV.VH21 MarsanaKerkrade 31 VolhardingHelios (gestaakt) 1—1 le klasse B. M.U.L.O.—Geel Zwart 6—3 WilhelminaBrabantia 11 R.K.T.V.V.—Venlo 1—2 D.E.V.S.V.B. 5—2 le klasse D, H.M.S.—Wilskracht 4—1 De Meer—V.I.C30 LimvloSantpoort 1—1 P.V.C.—V.V.Z2—0 le klasse E. D.H.L.De Spartaan 01 H.B.C.—D.E.M. 0—2 Gr. Willem II—S.J.C3—5 2e klasse A. V.V.R.Oudenbosch 04 2e klasse B. Oranje Wit—S.W.V3—1 Sportver. 1907—Aqua 23 VeghelS.V.D0—1 2e klasse C. Tubantia—G.V.V1—2 Kolping 2—O.D.C1—1 2e klasse D. S.W.S.—B.S.V1—2 2e klasse E. R.K B.S.V.D.V.O3—2 2e klasse F. K.N.V.—Geleen 3—0 V.V.H. 2—Laura 2—0 2e klasse G. Venlo 2—Belfeldia 0—2 I.V.O.—H.V. V4—5 Tiglia—Nivea 3—1 2e klasse H. JulianaStormvogels 2e klasse J. 2e klasse K. 2e klasse L. Fortitudo—M.S.V. 3—0 Een groote overwinning van Z. F. C. te Dordrecht. Met 60 wonnen de Zaandammers gisteren van D. F. C. Spelmoment uit deze match voor het doel van D. F. C. 2e klasse N. ZwaluwenR.KA..V, DossG.V.O Onze GezellenVitesse 2e klasse O. ExcelsiorBlauw Zwart 0—0 4—0 2—2 0—1 OVERZICHT. Het belangrijkste feit in de Federatie competitie is, dat T.Y.B.B. zonder te spelen kampioen is geworden van de eerste klasse E. D.H L. verloor met 1—0 van Spartaan en H.B.C. met 2—0 van D.E.M. Merkwaardig is, dat in beide wedstrijden de kampioenge- gadigden eer elfmeterschop misten! Santpoort heeft in de D-klasse zijn positie wat verzwakt door met 11 tegen Limnio gelijk te spelen. T.H.C. won met 20 van V.V.Z. en H.M.S. klopte Wilskracht met 4—1. In de eerste klasse B is de afstand tus schen Brabantia en Mulo weer verkleind, doordat Brabantia met 1—1 gelijk speelie tegen Wnhelmina. In de tweede klasse N is D.O.S.S. jen ernstig kampioenscandidaat geworden. Hieronder volgen de verschillende rang lijst jes: Gsp. Gw. GI. Vrl. V.—T. Pnt. Gem Valkenburg 16 12 1 3 44—26 25 1.56 Caesar 13 7 5 1 39—9 19 1.46 R.K.O.N.S. 17 10 3 4 43—20 23 1.35 Sitt. Boys 16 8 2 6 43—33 18 1.12 Volharding 16 7 4 5 38—26 18 1.12 Kerkrade 9 5 4 19—21 10 1.11 Kimbria 14 6 1 7 25—46 13 0.92 R.K.V.V.L. 18 4 7 7 24—31 15 0.83 Helios 16 4 4 8 30—38 12 0.75 Marsana 20 5 4 11 36—55 14 0.70 V.V.H. 17 4 3 10 23—46 11 0.64 Chèvremont 19 4 4 11 33—54 12 0.63 4—1 T.Y.B.B. 17 12 2 3 48—23 26 1.53 D.H.L. 17 10 2 5 50—30 22 1.29 H.B.C. 16 9 2 5 30—21 20 1.25 Spartaan 15 7 4 4 19—15 18 1.20 4—2 Leonidas 16 9 1 6 52—36 19 1.18 02 G.D.A. 16 8 2 6 27—25 18 1.12 1—2 Gr. Willem 16 6 4 6 37—36 16 1.— S.J.C. 15 3 5 7 24—39 11 0.73 D.E.M. 15 3 2 10 24—43 8 0.53 4—2 D.O.N.K. 17 2 15 16—59 2 0.11 v. d. Windt in actie tijdens dep wedstrijd V. S. V.—Feyenoord. Op onze kiek onder breekt de uitstekend^ Y. S, V.-doelman één dec vele Rottertomsche aanvallen. Gsp. Gw. GI. Vrl. V.—T. Pnt. Gem. Santpoort 17 11 4 2 52—27 26 1.53 P.V.C. 16 10 3 3 48—20 23 1.43 H.M.S. 17 11 1 5 49—31 23 1.35 De Meer 15 9 6 57—43 18 1.20 E.M.M. 17 8 4 5 29—24 20 1.17 V.I.C. 17 6 3 8 52—59 15 0.88 V.V.Z. 17 6 1 10 35—45 13 0.76 Wilskracht 17 6 2 10 34—41 12 0.70 Limvlo 17 4 2 11 38—65 10 0.58 S.D.O. 16 2 2 12 21—60 6 0.37 Gsp. Gw. GI. Vrl. V.—T. Pnt. Gem Gsp. Gw. GI. Vrl. V.—T. Pnt. Gem. Volendam 13 8 1 4 53—31 17 1.30 V.V.A. 13 8 1 4 47—28 17 1.30 D.O.S.S. 13 8 1 4 29—20 17 1.30 Alw. Forw. 15 8 3 4 32—25 19 1.26 Vitesse 15 8 2 5 34—36 18 1.20 R.K.A.V. 13 4 3 6 24—34 11 0.84 Zwaluwen 14 3 3 8 27—27 9 0.64 Onze Gezell. 14 4 1 9 32—36 9 0.64 G.V.O. 16 3 3 10 22—63 9 0.56 Een buitengewoon felle koude en een z eer scherpe wind maakten dezen wedstrijd niet bepaald een genoegen. De studenten hadden vóór de rust den sterken wind mee, doch wisten hier niet van te profiteeren, volgens de ,,M.M.". Het succes kwam dan ook van de andere zijde toen Geysel met een kopbal de leiding aan de Meer gaf. Rust 10. In de tweede helft was de Meer het meest in den aanval, doch de spelkwaliteit war be langrijk minder dar vóór de rust. Daar kwam nog bij, dat de spelers geen contróle over den bai hadden, gezien het keiharde terrein. De Meer had evenwel toch succes toen Geysel wederom voor de Meer scoorde 20. Een seconde vóór het einde had Kloos terman geluk met een bal, die via den paal in het V.I-C.-net terecht kwam. Einde een verdiende zege voor de Meer met 3—0. Gelijke krachten? Het is Santpoort niet mogen gelukken, de overwinning te behalen. Alhoewel ze wel verdiend zou zijn. Het terrein was ver bazend effectvol, zoodat het vrij lang duurde, voordat be.hoorlijk voetbal werd verttoond. De beide verdedigingen waren in puike condities, zoodat doelpunten duur waren. Bovendien had scheisrechter Vol lenbroek de buitenspelregels niet al te best onder de knie, wat dikwijls tot groote discussies aanleiding gaf. Te ruim twee uur stellen beid "»rtijen zich volledig op. Limvio I: v. d. Linden de Graaf Westerlaak Burgstede, W. Koster, Slachter Arts, Snijders, Richter, Groenewegen, Westerlaak Kaldenbach, de Jong, Schoorl, Visser, Gerrits Schiebroek, P. Nijscsen, M. Smit D. Nij6sen v. Sambeek Kohx. Santpoort I. Limvio heeft twee H. V. C.-spelers in de gelederen, wat een verbazende verster king blijkt te zijn. De eerste aanvallen zijn voor Santpoort, uit een daarvan schiet Schoorl hard in, doch v. d. Linden is op zijn post en stopt keurig. Hierdoor geïnspireerd, gaat Lim vio er van door, het combinatiespel vlotte aardig, doch het juiste schot ontbreekt, zoodat Kohx het voorloopig niet moei lijk krijgt. De Santpoort-voorhoede wordt steeds opgestuwd door de eminent spelen de halflinie, zij kunnen echter den bal niet goed onder controle krijgen, vanwege het bevroren terrein. Een hard schot van Schoorl wordt door Westerlaak van rich ting verandert en zoo in doel belandt zijn, als v. d. Linden niet een keurige sprong gemaakt had. Een der backs speelt dan onhandig terug, de bal loopt corner, deze wordt keurig door Gerrits voorgeplaatst. Kaldenbach kopt eerst tegen de deklat, waarna Visser doelpunt met een onhoud baar schot, 01. Limvio pakt nu beter aan, de Santpoort achterhoede weet echter keurig stand te houden. Een zeker schijnend doelpunt weet Kohx keurig te keeren. Aan den anderen kant wil v. d. Linden voor zyn confrater niet onder doon en weet tweemaal acht'r elkan der keurig te stoppen, zij het ten koste van een corner. Deze wordt goed voor doel ge plaatst doch brengt geen resultaat. Rust breekt aan met 10 voor Santpoort. Het is nog geen vijf minuten oud na rust of een van den paal terugspringende bal wordt door Groenewegen ingeschoten en de stand is gelijk (11). Het spel wordt nu aantrekkelijker doordat de spelers aan het veld gewend raken. Schoorl schiet hard in, buitenspel geeft de scheidsrechter. Kalden bach schiet hard in, weer wordt dit doel punt geanuleerd. Een der spelers maakt hierop aanmerking, waardoor hem het verder spelen wordt ont zegd. Van nu af aan is Santpoort niet meer te houden, ze spelen met een élan, alsof hun leven er vanaf hangt. Steeds weten ze kan sen te scheppen, doch het is of het niet mag. De gebroeders Nyssen en Smit zijn onver moeid en dwing ende vier voorwaartsen tot aanvallen. Een kogel van Schoorl vliegt langs den paal. Een corner kopt De Jong jam merlijk naast. Traag gaan de minuten voor bij, de spanning stijgt ten top. Arts krijgt 'n schitterende kans, hij schiet enorm hard in, doch Kockx stopt formidabel, en krijgt een open doekje. Met Santpoort in den aanval blaast Vollenbroek einde. Limvio kreeg meer dan zij verdiende. Santpoort speelde na rust een eerste klasse- wedstrijd. Gebr. Nijssen, Smit en Schoorl waren de uitblinkers. Westerlaak viel bij Limvio op. In de tweede helft beslist Door den stormwind, die op het zeer vlak ke terrein stond, was een goede spelontplooi- ing onmogelijk volgens de „M.M.''. De gasten kregen dien wind in den rug, doch wisten er niet voldoende van te profiteeren," en na het missen van een elfmeterschop moesten zij het aanzien, dat Bergers aan H.M.S. de leiding gaf. Even vóór rust maakte Wester- veld gelijk. Na de rust waren de aanvallen van de gas ten gering, terwijl de thuisclub vrij geregeld in de omgeving van het Amsterdamsche doel was. Door Bergers, Vogelsang en Keijzer werd achtereenvolgens gedoelpunt, zoodat de eindstand 41 werd. De gasten hadden twee invallers. De kans vergroot Met het voordeel van den zeer sterken wind in den rug heeft V. V. Z. de eerste helft het beste van het spel, echter Weet de thuisclub door goed verdedigend werk te voorkomen dat haar doel doorboord wordt. De uitvallen zijn niet van gevaar ontbloot, ze hebben zelfs eenige goede score-kansen, welke onbe nut blijven. Door den wind is ook goede bal- contróle onmogelijk, zoodat V. V. Z. er niet in slaagt om te profiteeren van bet voordeel van den wind en de rust met blanco stand ingaat. De tweede helft zijn de rollen omgekeerd en is vanzelfsprekend de thuisclub aanval lend. Door het uitstekende werk van keeper en backs en mede door het soms onbenullig laten verloopen van fraaie kansen, slaagt P. V. C. er eveneens niet in om te doelpunte: en het loopt al aardig naar het einde, totdat alles in den aanval wordt geworpen en zelfs de backs van P. V. C. een kans gaan wagen. Uit een opeenhooping voor doel gelukt he; tenslotte den P. V. C.-linksbuiten om te sco ren en even later vergroot de rechtsbinnen den voorsprong tot 20. Spoedig daarop is het einde. Het was een door de Zaandammers keurig gespeelden wedstrijd. Bij P. V. C. was het goed merk baar, dat ze met twee invallers moesten uit komen, waardoor een omzetting in het elftal noodig was. hetgeen het verband niet ten goede kwam. Door deze H. HS C.-nederlaag is voor de Heemsteedsche ploeg beslist dat zij weer voor de zooverste maal zich het kampioen schap ziet ontnemen. Zeker, over pech had H. B. C. niet, te kla gen, maar het spel was over het algemeen zóó onbenullig, dat er van een kampioens- ploeg geen oogenblik sprake is geweest. Daarbij komt nog, dat H. B. C. slechts één invaller had, terwijl D. E. M. met 4 in vallers uitkwam. Van de nederlaag is niet één speler vrij te pleiten. En het begon o. i. al met de opstelling. Tegen T. Y. B. B. was een schitterend spel gegeven. Deze opstelling had nu. behalve Duinkerken, die dit seizoen zeker niet meer speelt, weer gehandhaafd kunnen worden. Maar de heele ploeg werd dooreen gegooid, en als scheidsrechter Drayers laat aanvangen, zien de ploegen er als volgt uit: Kobus v. Bakel Drayer Voordenhake Vinke P. Warmerdam Tolido Ruigrok Martin N. N. Pijpers H. Vlek W. Vessies J. Pirovano J. Schram G. Langendijk J. Winkelhuizen R. Schram J. de Vries J. Slok D. Schram P. Pels H. B. C. mist dus Duinhoven, terwijl D. E. M. het moet stellen zonder L. v. Balen, A. Slok, L. de Vreede en A. Tervoort. Reeds na 7 minuten is een doorbraak H. B. C. noodlottig ais Voordenhake Vlek niet kan houden en de laatste naar Pirovano plaatst, die alleen voor Kobus komt en in den uitersten hoek schiet: 01. Dachten wij dat deze goal de H. B. C.-ers wakker zou maken, hét tegendeel volgde. Hopeloos zoeken alle H. B. C.-ers naar een draaglijken vorm. Het is werkelijk zielig te zien hoe allen staan te schutteren. Is dit nu het stoere H. B. C.? En de schoten die al eens goed gericht waren, werden meesterlijk door Pels onschadelijk gemaakt. Ook is D. E. M. niet onfortuinlijk, als N. N. tegen den staander kogelt en Martin den terugsprin- genden bal tegen D. Schram schiet, waar door de bal corner gaat. Het zou echter nog erger worden. Drayer speelt terug, doch Langendijk is hem te vlug af, en terwijl de H. B. C.-er kalm toe kijkt, hoe hij het doel zal bestoken, blijft Kobus kalm staan, waarvan Langendijk pro fiteert om no. 2 in het H. B. C.-doel te depo- neeren: 02. Even later krijgt Pijpers de kans van den dag, doch vergeet den stap te doen om bij den bal te komen, waarvan Schram profi teert om het leder weg te trappen. Tenslotte schiet Ruigrok tegen een D. E. M.-been, als laatste gebeurtenis van het eerste bedrijf. Na rust heeft H. B. C. wind tegen, maar schijnt zich nu bewust van den ernst van het geval. Het D. E. M,-doel wordt belegerd zonder succes. Even denken wij D. E. M. de leiding te zien vergrooten, als een schermut seling voor het H. B. C.-doel ontstaat. Maar H. B. C. blijft het meest aanvallend. Nu, met Martin op den linkervleugel is de aan val veel gevaarlijker. Pels redt een zekere kans van Voordenhake. Corner op corner worden genomen, altijd maar zonder succes. Enkele D. E. M.-uitvallen leveren gevaar op. Dan krijgt H. B. C. een penaltyq. 't Is nog 10 minuten. Er kan nog veel gebeuren. Martin plaatst zich achter den bal en schiet hoog in het midden van het doel. Pels steekt zijn veilige handen uit en de bal vliegt over. Dan is de spanning weg en D. E. M. weet zijn 20-voorsprong te behouden. Trots het koude weer was er toch veel publiek. Gemixed door Laltkie Het comité voor de wedstrijd-regeling van den Europeeschen Beker vergaderde korte lings, waarbij tevens het Italiaansche voor stel ter tafel kwam voor een soort landen competitie tusschen de leidende elftallen. Nadat het plan door de verschillende ver tegenwoordigers onder de oogen was gezien, besloot men het nog nader in studie te ne men, zoodat uitvoering pas na- het seizoen 1932/33 kan tegemoet gezien worden. Nu de match EngelandOostenrijk een feit wordt, en men met nog meer attentie het Weensche voetbal volgt, schijnen de lei ders speciale maatregelen te willen treffen, ten einde een zoo uitstekend mogelijk voor bereide ploeg in het veld te zenden. Hoewel men in Oostenrijk vrijmoedig de pers al mogelijke inlichtingen verstrekt, schijnt deze voor-oefening in het geheim te zullen ge schieden. Geenszins steekt men echter onder stoelen en banken, dat het buitenland voor de spe lers vs.n oe Weensche school groote belang stelling aan den dag legt. Gold deze be langstelling tot dusver spelers van niet zulk 'n groote reputatie, thans gaat men zich ook interesseeren voor internationaals als Smistik, Geschweidl. Vogl enz., dus de steun pilaren van het Oostenrijksche voetbal. Be grijpelijk maakt men zich bezorgt, omdat het buitenland den spelers betere financ:eele vooruitzichten kan stellen, dan de arme Oostenrijksche clubs, waardoor afvloeiing onvermijdelijk wordt. Nu kortelings de Oostenrijksche compe titie na de winterpauze weer is hervat, laten wij thans den stand volgen van het oogen blik; 1. First Vienna 21 punten; 2. Admira 20 punten; 3. Rapid 19 punten; 4. W.AC. 15 punten; 5. Brigittenauer A.C. 15 punten; 6. Austria 16 punten; 7. Wacker 14 punten: 8. Wiener Sportklub 10 punten; 9. Nichol son 9 punten; 10. Slovan 8 punten; 11. Hakoah 7 punten; 12. Florisdorfer A.C. 5 punten. Op 20 Maart a.s. speelt Italië te Weenen voor den Europa-beker tegen Oostenrijk. In een competitie-wedstrijd tegen Slavia brak de vroegere Belgische internationaal, Raymond Braine, zijn been. Tengevolge van Raymond Braine, de ook in ons land zoo bekende vroegere Belgische inter nationaal, thans Tsjechisch professio nal, brak dezer dagen zijn been. (Zie „voetbalcocktail") meer ongeregeldheden op het Slavia-vt.u meenden de politle-autoriteiten, dat het ook op hun terrein lag te onderzoeken, of deze beenbreuk door schuld is veroorzaakt, waar na de Slavia-back, Novak, .dan voor het ge recht zal gedaagd worden. Een sterke Zuid-Duitsche combinatie speelde verleden Zondag in Boedapest tegen een krachtig Hor.gaarsch elftal, en boekte een.... 63 zege. Een veelzeggend resul taat! Het Hongaarsche elftal maakt momenteel een tournée door Egypte, en speelde daar vier wedstrijden, welke alle vier werden ge wonnen met een average van 15—-0 doel punten. Aanvankelijk waren 't slechts een handje vol sportbeoefenaars, die zich uitspraken om met de oude traditie te breken, namelijk om ook den Zondagmiddag voor de sportbeoefe ning te gebruiken. Deze beweging is thans uitgegroeid tot alleen te Londen al 500 clubs. Nochtans wil men met de F. A. tot minne lijke schikking komen en zal binnenkort een deputatie de wenschen van dit groote aan tal gaan bepleiten. Zou de F. A. voor een dergelijke overmacht tenslotte niet be zwijken? V. S. V. na een uitstekend seizoen door Feyenoord uitgeschakeld. Het team dat gisteren met 2—3 van de Rotterdammers verloor.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 9