KENNEMERLAND Handel Stcfzuigerhuis MAERTENS BEVERWIJK VELSEN HERitf GA WUÏHRiCH, HAARlEK ELECTRICITEIT VELSEN-NOORD DRIEHUIS IJMUIDEN UIT DEN OMTREK BLOEMEND AAL BENNINGBROEK CASTRICUM NEUTRALE BOND VAN BOEREN LAND- EN TUINBOUWERS HAARLEMMERLIEDE EN SPAARNWOUDE HAARLEMMERMEER HEEMSTEDE NOORDWIJKERHOUT VIJFHUIZEN ZANDVOORT Barteljorisstraat 16 - Tel. 10756 stofzuigers f 105.- RIJKSVISCHAFSÏ AG MARKTBERICHT Staat van Besommingen Kotter': 103 630. Loggers: IJm, 204 170; Sch. 341 270, Sch 210 290, Sch. 170 f 220, K.W. 141 390, K.W. 4 f 310, K.W. 127 f 480, K.W. 135 f 360, K.W. 65 460, K.W. 178 430, K.W. 24 490. MARKTNIEUWS TELEGRAFISCH WEERBERICHT m na Branden. In den afgeloopen nacht. omstreeks 3 uur, werd de brandweer gealar meerd voor een brand in den Wijkermeer- polder. Dank zij het voortreffelijk werkend alarm- cysteem, was de motorbi andspuit zeer spoe dig op weg. Het bleek dat een paar hooi schelven, staande naast de boerderij van den heer L. Spranger, in lichte laaie ston den, Ook een keet, waarin des zomers Bel gische arbeiders verblijf houden, stond in brand. Door den feilen Oostenwind had het vuur zeer snel om zich heengegrepen, zoodat er niet veel meer te behouden viel. De woning van den heer S. liep weinig gevaar. Met twee stralen begon de brandweer het blusschingswerk, dat nog geruimen tijd in beslag nam. De hooischelven, benevens een riet-schelf verbrandden geheel, terwijl ook de keet totaal afbrandde. De keet werd nog door een Belgischen arbeider bewoond, doch deze was niet aan wezig. Eenige kleine landbouwwerktuigen, alsmede een hoeveelheid wintertarwe, berden een prooi der vlammen. De oorzaak van den brand, die door een der omwonenden ontdekt werd, is onbekend. R.K. Gymnastiek vereeniging „Sport staalt Spieren". Uitslag onderlinge wedstrijden. Gisteravond werden de onderlinge wedstrij den gehouden voor de groate meisjesafdee- -ing. De uitslgg is als volgt: Eerste gelid: C. Baltus 30eerste prijs, bestaande uit een medaille; tweede prijs M. Hoogeboom 29 en derde prijs G. Slotemaker met 28 punten. Verder werden er in dit ge lid nog de volgende punten behaald: M. de Wit 27',i, T. Appel 2?, J. Hergarden 25%, P. Niesten 23% en T. Out 20 Tweede gei id. De eerste prijs van dit ge. lid werd gewonnen door A. de Lange met 31% punt, waardoor ook deze in 't bezit van een meda'lle werd gesteld. De tweede prijs door C. Spanjaard met 30% en de derde prijs door H. van der Kolk met 26% punt. In dit gelid werden vervolgens nog de volgende cij fers behaald: E. Hergarden 24, A. de Nijs 24, P. Poncin 22%, N. Zonneveld 20%, C. Mesten 19%, M. van Baarsen 19 en C. Borst 18% p. Derde gelid. Van dit gelid ontving de eer ste prijs een medaille T. Veenboeide 2de prijs J. van Bragt met 33 en de derde prijs H. Sistermans met 29%. De overige leden van dit gelid behaalden de volgende cijfers: J. Beentjes 27, T. Put 25%, P. Fenger 23%, B. Groenland 23% en I. Zoontjes 13%. Vierde gelid. De eerste prijs van dit gelid werd behaald door J. Winkelhuis met 29 pt., de tweede en de derde prijs werden behaald door A. Grapendaal 27% p. en C. Nan 27 p. In dit gelid werden vervolgens nog de vol gende punten behaald: T. Aardenburg 2S, M. Numan 23, J. Zonneveld 23, C .Gijs 22%, A. van Egmond 22, A. Vessies 20%, B. Her. garden 20, T. v. d. Wensch 19% en M. Slot man 19%. Vijfde gelid. In dit gelid kwam in aanmer king voor den eersten prijs C. Hoogewerf 32 punten: de tweede en derde prijs werden behaald door A. Spanjaard 31% en J. Span jaard 29%. Vervolgens werden er in dit ge lid nog de volgende cijfers behaald: R. Span jaard 29, J. Langendijk 28, M. van der Lem 28, A. Timmer 27%, H. Mulder 27%, M. Ves sies 27 en C. Nijssen 26%. Degenen, die een prijs hebben gewonnen, wordt namens het bestuur een hartelijk pro. ficiat toegeroepen. Dat zij trouwe leden van onze vereeniging zullen blijven en dat zij ook het volgende jaar wederom bij de prijswin- sters zullen worden opgenoemd. En zij die het dezen keer niet zoover hebben kunnen brengen, moeten hierdoor niet den moed la ten zakken, maar juist met de eerstvolgen. de oefening te beginnen, hun uiterste best doen, opdat zij 't volgend jaar hiervoor in aanmerking zullen komen. Afscheid kapelaan P. L. Schretlen. Tot grooten spijt van het bestuur, is zij thans verplicht alle leden root en klein bijeen te roepen ter gelegenheid van het afscheid van onzen geestelijken adviseur den weleerw. heer kapelaan P. L, Schretlen, op a.s. Don derdag 3 Maart te kwart vóór acht in het lokaal van 't Meisjespatronaat aan den Gal- geweg. Geen enkel lid mag op deze afscheids. b,jeenkcmst afwezig zijn. Loterij Jongenspatronaat. Het bestuur van het Jongenspatronaat „St. Gerardus Majella" deelt ons mede, dat de trekking van de loterij is vastgesteld op Dinsdag 15 Maart a.s. in het K.S.A.-gebouw. De loten zullen in de komende dagen ter verkoop worden aangeboden. De verloting dient tot instandhouding van het patronaat, waarom allen worden aangespoord om de jongens niet door te zenden, maar één of meer loten te koopen. Het patronaatsbsstuur blikt op den bodem der kas. Door het koopen van loten kan men medewerken om het bestuur van dien tri:-s- ten aanblik te verlossen. En er is veel noodig voor de jongens! Stille Omgang. Donderdagavond 3 Maart, wordt in de boven-achterzaal van het K.S.A.-gebouw de laatste bijeenkomst ge houden voor de deelnemers aan den Stillen Omgang, welke in den nacht van 12 op 13 Maart gehouden wordt. Met het oog op het feit, dat dit jaar de reis voor het eerst per electrischen trein wordt gemaakt, vertrouwt het bestuur op een groote opkomst, teneinde een ieder met de nieuwe verbinding bekend te maken. Door den hoogeerw. heer deken J. M. Lu- cassen zal een kort opwekkingswoord worden gesproken. De nood onder de tuinders. Door de af- deeling Beverwijk van den R.K. Land- en Tuinbouwbond is aan den gemeenteraad een schrijven gericht, waarin adhaesie werd be tuigd aan het adres van den Neutralen Boe ren- en Tuindersbond te Wijk aan Duin be treffende de steunverleening aan noodlij dende tuinders, die niet in staat zijn om de benoodigde meststoffen aan te schaffen. De L. T. B. zal het echter op prijs stellen, wanneer de raad de afwikkeling der betref fende aangelegenheid in handen stelde van de aanvragende organisatie en van de plaat selijke afdeeling van den L. T. B. Kapelaan P. Schretlen. Zooa's wij gis teren reeds in een kort bericht gemeld lub ben, is de WelEerw. heer P. Schretlen, van de parochie van O. L. Vr. van Goeden Raad, door Z. H. Exc. den Bisschop overgeplaatst naar Rotterdam. Met kapelaan Schretlen gaat een ijverig priester onze plaats verlaten. Ongeveer zes jaren heeft hij in de parochie van O. L. Vr. van Goeden Raad gearbeid. En met succes! Naast een drukken paroohieelen arbeid vond kapelaan Schretlen tijd om verschil lende sociale vereenigingen ais adviseur bij te staan en daarenbevan nog nieuwe ver eenigingen te stichten en tot bloei te bren gen. In weerwil van veel pessimisme stichtte ij de R.K. Gymnastiekvereeniging „S.S.S.", e in betrekkelijk korten tijd tot een van de grootste gymnastiekvereenlgingen uit groeide. Ook de propagandaclub „Pater Pro" kwam onder zijn leiding tot stand, terwijl hij nog in vele andere opzichten het geestelijk leven in de parochie krachtig bevorderde. Ongetwijfeld wacht kapelaan Schretlen in de groote havenstad een nog grocter ar beidsveld. De parochianen zullen hem met leedwezen zien vertrekken, doch hun har telijke gebeden en wenschen vergezellen hem naar de Maasstad. R.K. Propagandaclub „Pater Pro". Aan staanden Donderdagavond geen lezing van kap. Schretlen, maar Woensdagavond, half negen, ledenvergadering, tegelijkertijd af scheidsavond van kapelaan Schretlen. Het bestuur vertrouwt, dat alle leden dezen avond aanwezig zullen zijn. Burgerlijke Stand. Geboren: A. M. Stamvan Tunen, z; C. S. PutKeijsper d: A. H. Tromp—Ursem, d; S. Duiker—Vendel, d; J. Horeman—Bron, z. Overleden: A. Krijgsman, 78 j., gehuwd met J. Nielen; B. Janse, 76 j., wedr. v. C Bos: F. van den Bosch, 3 weken. Verwerking van afgekeurd vleesch. Den 7 Mei 1929 werden B. en W. door den raad gemachtigd met de N. V. Nederlandsche Thermo-Chemische Fabrieken te Amster dam een overeenkomst aan te gaan voor de onschadelij kmaking van afgekeurd vee en vleesch, ingevolge het contract opgemaakt in overleg met de Vereeniging van Neder landsche Gemeenten. Het contract werd geteekend den 21 Mei 1929. Volgens artikel 13 was de N. V. verplicht hare fabriek in ieder geval vóór den 1 Januari 1930 in wer king te stellen, bij gebreke waarvan de overeenkomst ontbonden zou zijn. De N. V. is in gebreke gebleven de fabriek vóór 1 Januari 1930 in werking te stellen, waar door de overeenkomst is beëindigd. B. en W. hebben thans overleg gepleegd met het Dagelijksch Bestuur van het de structordistrict Purmerend omtrent de aan wijzing van de verwerkingsinrichting te Purmerend als destructor voor deze gemeen te. Deze aanwijzing is mogelijk gebleken en wordt door B. en W. gewenscht geacht. Zij stellen den raad dan ook voor toe te treden tot de gemeenschappelijke regeling. Een interpellatie. Mr. dr. A. v. d. Flier is voornemens B. en W. te interpelleeren over de voedselverstrekking aan werkloozen. Ter toelichting schrijft hij het volgende aan B. en W.: In het najaar van 1931 werd door B. en W. aan den gemeenteraad voorgesteld een gebouwtje te stichten, waarin aan werkloo zen voedsel zou worden verschaft. Vele ie- den van den Raad wenschten, dat dit in natura zou geschieden, maar in beginsel son men zich hiermede over het geheel veree nigen. De lijdensgeschiedenis van dit goed bedoelde plan kan ondergeteekende laten rusten er zich er toe bepalen, dat uitvoering op welke wijze ook onmogelijk bleek, omdat de Regeering haar veto had uitgesproken. Teneinde toch in dit opzicht aan de weik- loozen tegemoet te komen, hesft onderge teekende toen tot B. en W. de vraag ge richt, of het niet mogelijk zou zijn van ge meentewege levensmiddelen voor den kos- tenden prijs beschikbaar te stellen, aange zien de Regeering hiertegen geen bezwaar zou kunnen maken, terwijl nu verschillende groentensoorten als waardeloos werden weg geworpen of kosteloos aangeboden r.pn Dier die deze wilde hebben. De voorzitter zegde overweging toe. Intusschen zijn sedert maanden verloopen, terwijl het aantal werk loozen voortdurend is toegenomen, maar nog altijd is niet te zien, dat dit overleg tot eenig resultaat heeft geleid. Toch blijkt uit het verleenen van den z.g.n. B-steun, dat 'n Regeering én Gemeentebestuur beseffen, dat de werkloozen met den hun verleenden steun niet in staat zijn in de behoeften van hunne gezinnen en personen voldoende te voorzien. Hoe licht wordt dan bezuinigd op de voeding met al de kwade gevolgen van ondervoeding! En toch vermeldden de nieuwsbladen nog onlangs, dat b.v. 100 kg. kool nog geen 0.60 konden opbrengen. Hier zou dus het gemeentebestuur voor zeer ge ringen prijs aan voedsel kunnen helpen. Naar een raadslid zeide zou dit ook met visch het geval zijn en daarnaast kan dit voor andere levensmiddelen evenzeer zoo zijn. Gem. Dienst der Arbeidsbemiddeling en Werkloosheidsverzekering. Telefcon 150. Overzicht per 27 Febr. 1932. Bieden zich aan: a) Bouwvakarbeiders: betonwerkers 52, be hangers 2, bouwk. opz. 5, cementwerkers 2, fundeeringswerkers 2, gasfitters 1, grondwer kers 115, loodgieters 10, o.w. 1 ben. 18 jaar, metselaars 64, o. w. 3 ben. 18 jaar, opperlie den 48, o.w. 1 ben. 18 jaar, schilders 58, straatmakers 10, stucadoors 10, tegelzetters 1, timmerlieden 157, o.w. 4 ben. 18 jaar, voegers 4. b) Metaalbewerkers: bankwerkers 59 o.w. 4 ben. 18 jaar, branders 1, constr.werkers 7, electriciens 12 o.w. 2 ben. 18 jaar, handlan gers 3, Instrumentmakers 1, isoleerders 1, ketelmakers 13, klinkers 4, koperslagers 3 o.w. 1 ben. 18 jaar, lasschers 13, machinis ten 77 o.w. 48 visschery-machinisten, me- taalboorders 1, metaaldraa'ers 9, metaal schavers 3, monteurs 13 o.w. 2 ben. 18 jaar, plaatwerkers 17. pijpenbuigers 1, pijpwerkers 4, 1.1. rijwielherstellers 1, scheepstimmerlie den 12, smeden 8 w.o. 1 ben. 18 jaar, sto kers 71 w.o. 44 visscherij-stokkers, tegenhou- ders 1, voorslaanders 1, vormers 5, vuur werkers 16, ijzerwerkers 2. c. Kantoorpersoneel: Bedienden m.l. 22, idem vr. 7, aank. bedienden vr. 6, idem m.l. 4, aank. mach. teekenaars 1. d. Hulsh. beroepen: Dienstboden (dag en nacht) 3, dagmeisjes (ben. 18 jaar) 3, werk sters 21, portiers 1. e.) Diverse beroepen: Fotografen 1, veri- ficatrlces 2, letterzetters 2, laboratoriumbe dienden 1, mach. houtbewerkers 7, mach. kistenmakers 1, kuipers 25 w.o. 1 ben. 18 jaar, mandenmakers 3, meubelmakers 1, modelmakers 2, stoelenmatters 1, aardewer kers 2, plateelschilders 2, nettenboeters 2, zeilmakers 1, schoenmakers 3 w.o. 2 ben. 18 jaar, bakkers 4 w.o. 2 ben. 18 jaar, brood bezorgers 1, koks 7, slagers 1, bloemisten 3, landarbeiders 2, tuinlieden 14 w.o. 3 ben. 18 Jaar, matrozen 44, schippers 20, stuurlie den 14, bakkenschippers 6, buffetchefs 1, chauffeurs 23, dekknechts 6 w.o. 1 ben. 18 jaar, emballeurs 1, havenarbeiders 87, keli- ners 4, Kolenwerkers 24, kraanmach nisten 4, matrozen gr. vaart 2, motorschippers 3, pakhuisknechten 1, sleepbootkapiteins 3, koetsiers 1, voerlieden 5, colporteurs 1, krui deniersbedienden 2, magazijnbedienden 3. reizigers 7, winkelbedienden vr. 2 w.a. 1 ben. 18 jaar, opzichters 1, controleur-s 4, incas seerders 2. f. Zonder vakkennis: Losse- en Fabrieks arbeiders 612 w.o. 36 ben. 18 jaar. Burgerlijke Stand. Geboren: A. Klut— de Boer 2 d; M. GoosKoornstra z; J. Boom de Ruiter d; A. J. Lamersvan Beek d; A. v. d. VeldeMellema z; M. Bakker- Kalkman z; Th. E. de Vries—Ga jewski z; A. C. van Croonenberg—Lijnbach z; E. Knep- pers—Giesberg z; A. Bakker—v. Houwelin- gen z; A. A. Bakker—Stoker d; J. M. Maas- sen—Nijman z; J. P. Mooyvan Son d; C. E. Sooniusv. d. Kolk d; Schoonde Boer d. Ondertrouwd: H. J. v. d. Watering en G. C. Demmers; J. v. d. Klok en P. Wapstra: J. S. van Graas en E. J. de Zwarte; G. Koo- men en J. Schippers; A. van Woensel en A. M. van Zanten; H. Visser en M. A. A. Bril len; J. L. Kok en T. C. v. d. Zwan; J. Pran ger en G. Smit. Getrouwd: H. Dekker en J. M. Koppes; D. Dekker en W. L. Kleijn; G. Klijn en C. W. v. d. Vossen; H. Zandbergen en L. J. van Breugel. Overleden: Aaltje Peereboom, 73 j„ echtg. van J. Snijder; Gerardus Schoone, 38 j., echtg. van N. Meijer; Jasper Troost, 45 j„ echtg. van T. Botter; Neeltje van der Vlist. 67 j., wed. van W. A. Eeuwijk; Gerardus Th. Kramer, 2 j., z. v. Th. Kramer; Pieter van Aken, 99 j., wed. v. M. W. van Zwanenburg; Dina van Klaveren. 59 j., echtg. van J. J van Dille wijn; Jacobus Oudendijk, 3 m., zoon van J. J. Oudendijk. Stille Omgang. Zondagavond hield het Genootschap van den Stillen Omgang voor Amsterdam, zijn jaarvergadering in het R.K. Vereenigingsgebouw. Na de opening met den Chr. groet dooi den voorzitter, den heer J. Rozemeyer, sprak deze zijn teleurstelling uit over de geringe belangstelling der leden. De notulen der vorige vergadering, zoo ook het jaarverslag over 1931 werden goedgekeurd. Bij de ingekomen stukken was een be schrijving van de in Amsterdam te looper. route. De leden welke dit wenschen, kunnen alle gegevens, welke in een boekje zijn samengevat, a 10 cent bekomen bij den se cretaris. Verder werden eenige mededes'in- gen gedaan omtrent de Misboekjes, welke 's Zondags aan de kerk verkrijgbaar zijn en inlichtingen verstrekt aangaande de kerken te Amsterdam. De Stille Omgang zal dit jaar worden besloten met een H. Mis in de St. Nicolaas- kerk aan de Prins Hendrikkade. Werklooze leden van het Genootschap kunnen op ver toon van hun stempelkaart gratis een boot- kaartje bekomen, in ontvangst te nemen bij het vertrek. Vervolgens werden de voorbidders benoemd. Het jaarverslag van den penningmeester werd goedgekeurd en deze functionaris ge-., dechargeerö. Het bestuur kon zich er mee vereenigen, dat de leden voor wie het beslist onmogelijk is Zondag 12 Maart aan den Stillen Omgang deel te nemen, Zondag 6 Maart naar Am sterdam gaan. Voor hem die de reis te voet maken, ver trekt een bus naar Haarlem, vanwaar dan geloopen wordt naar Amsterdam. De kaar ten zijn verkrijgbaar op Donderdag 10 en Vrijdag 11 Maart, telkens des avonds van 7 tot 9 uur aan het Vereenigingsgebouw. Na de gebruikelijke rondvraag, waarin nog verschillend? inlichtingen werden gevraagd en verstrekt, volgde sluiting. Personalia. De heer Brons, voorzitter van de vereeniging van bewoners In de buurtschap Driehuis, heeft als zoodanig be dankt in verband met zijn vertrek naar elders. R.K. Middenstandsvereeniging „De Hanze". Gisteravond werd in het Vereenigingsge bouw aan de Mahustraat door bovengenoem. de vereeniging afdeeling IJmuiden een leden vergadering gehouden, welke werd bijgewoond door d'en geestelijken adviseur pater Ernes, tus, en den zeereerw. heer pastoor Keyzer van IJmuiden. De voorzitter, de heer Stevens, opende met, den Christelijken groet en sprak zijn teleur stelling er over uit, dat zco weinig midden standers gehoor hadden gegeven aan de uit- noodiging. Het speet spreker te meer, daar in IJmuiden (West) een bloeiende afdeeling van honderd R.K. middenstanders bestaan kon. Door den zeereerw. heer Keyzer werd een kleine opmerking gemaakt, terwijl zijn- eerw. tevens de gelegenheid te baat nam dank uit te spreken voor ontvangen steun voor het parochieel Steuncomité. Hierna werd het woord verleend aan den heer J. Mol, bondspropagandist van „De Hanze". Spr., die de ideëele belangen van „De Han ze" besprak, n.l. het behoud van een krach- tigen middenstand in het maatschappelijk stelsel, dat zich momenteel aan het veroude ren is en waaruit men van verschillende zij. den den middenstand zelfs geheel wil ver dringen. Verder zette spr. uiteen ,dat vooral princimeele organisatie zooveel krachtige middelen bezit, om voor den middenstand de positie te herwinnen, welke hij eertijds be zat. Voorts wees spr. op een uitspraak van Z. H. Exc. Mgr. Aengenent, waaruit blijkt, dat iedere katholieke middenstander verplicht is mede te werken aan het maatschappelijk herstel. Hierna besprak spr. de financieele voordeelen, zender welke men toch evengoed lid moet zijn van „De Hanze". Spr. toonde aan, dat door gebruikmaking van verschillende financieele instellingen, het contributiebedrag van 20 ct. per week niet hoog kan worden genoemd. Aan het slot van zijn rede sprak üe heer Mol den wensch uit, dat alien zou den medewerken aan een bloeiende afdeeling voor het behoud van den middenstand. Een krachtig applaus bewees wel, dat het gespro. kene indruk had gemaakt. Na nog eenige bespreking werd het op richten van een eigen afdeering IJmuiden (West) uitgesteld. Hierna volgde sluiting. Burgerlijke stand. Geboren- B. Ch. An dre de la PortePaarsmarkt z.; M. W. J. de Lestrieux HendrichsHuijsser z. Ondertrouwd: J. Boonacker en J Boon- acker. Burg. Stand. Geboren: Th. van Kampen- Duijm, z. Overleden: C. J. P. van Dam, 18 jaar; D. Sumotel, 36 jaar. Stille Omgang. Men verzoekt ons mede te daelen, dat voor den Stillen Omgang op a.s. Zaterdag vooraf een Lof zal worden gecelebreerd, waaronder de weleerw, heer i kapelaan De Boer een korte toespraakzai houden tot de deelnemers. De aanvang is gesteld op 11.15 uur. Daarna wordt tiaar den trein gegaan. De trein vertrekt eerst te 12.24, maar zal te ongeveer 12 uur gereed staan op het verhoogde perron. De toegang tot het station is door den doorgang tus- schen station en goederenloods, terwijl de contróle zal plaats hebben aan den ingang van den tunnel. Dezer dagen hield bovengenoemde Bond, die blijkbaar is geboren uit den nood der tijden en de alom heerschende ontevreden heid en onrust onder de landbouwende be volking, een goed bezochte jaarvergadering te Hoorn. Vertegenwoordigd waren 20 van de 28 aangesloten afdeelingen in Noord- Holland. Het speet ons te moeten bemerken, dat onder de heterogene elementen, waarvan deze Bond is samengesteld, ook enkele ka tholieken aanwezig waren. Uit het jaarverslag bleek ons. dat sommi gen de meening zijn toegedaan, dat de L. T. B. te weinig actief is. Wij gelooven in tusschen als zeker te mogen veronderstellen, dat de goede katholieke organisatiemannen, hoewel ontevreden over den huidigen gang van zaken, dezen t'-ch niet wijten aan een hardwerkende vereeniging als de L. T. B. is. Dacht men werkelijk, dat de neutraliteit net in dezen verder zal kunnen brengen dan de principieel katholieke vereeniging? Moesten we eerst al bevreesd zijn, dat deze Bond zich solidair zou verklaren met het z.g. Boerencomité, welks communistisch karakter thans wel volkomen vaststaat, ge lukkig bleek de groote meerderheid van de vergadering van een dergelijke samen werking nog niet gediend en mochten de communistische elementen, die natuurlijk gaarne gebruik maken van de kans die de ontevredenheid op het platteland hun biedt, zonder succes huiswaarts keeren. Onze katholieke boeren mogen zich in tusschen voor gewaarschuwd houden. Voorts zijn kaartjes verkrijgbaar by de heeren Houtenbos en Wulp. Tevene behoort men op te geven of men te Amsterdam wil voorzien worden van broodjes. De kaartjes zün verkrijgbaar tot en met a.s. Donderdag. Burgerlijke Stand Ondertrouwd: Dirk Cornells Schouten, oud 36 j., en Erlanda Margaret ha Griffioen, oud 25 j. Overleden: Johanna Kotenoeven, oud 64 jaar, te Haarlemmermeer. Begrafenisvereeniging Uit het jaarver slag van de begrafenis vereeniging „Draagt Elkanders Lasten" te Rijk alhier, kan o.m. worden ontleend dat het aantal leden der vereeniging ongeveer 1000 bedraagt, verdeeld over 250 huisgezinnen. De contributie over 1931 bedroeg 1335.—, terwijl aan winst op de ter-aarde-bestelling van niet-leden 178.50 geboekt kon worden. Aan rente werd ontvan gen 89.28. Het aantal begrafenissen van leden was in 1931 veel grooter dan in 1930; het bedroeg thans 13, hetgeen een uitgaaf vorderde van 1325. De rekening sluit met een batig saldo van 174.05, waardoor de reserve van vorige jaren is gestegen tot 3857.66. Ziekenzorg In een te Rijk alhier gehou den vergadering van de vereeniging Zieken zorg deelde de secretaris o.m. mede, dat het aantal leden der vereeniging boven 16 jaar thans rui mlS50 bedraagt met nog ongeveer 1C00 kinderen beneden dien leeftijd, zoodat het geheele aantal verzekerden van zieken zorg op dit oogenblik 2850 is, verdeeld over 700 gezinnen. Het aantal verpleegdagen bedraagt sedert de oprichting der vereeniging in 1925 niet minder dan 5134, terwijl ongeveer 18000 aan verpleeggclden zijn betaald. Voorts bleek dat aan contributie was bin nengekomen 5655.64 en uitgegeven aan de ziekenhuizen 3773.85 of gemiddeld 77 per patiënt. De reserve op 31 December 1931 be droeg 4078.57, waarvan 1900 was belegd op de rijkspostspaarbank en 2000 op de Boerenleenbank te Sloten. Inbraak Zaterdagnacht Is Inbraak ge pleegd ten kantóre van de firma B. en N. aan den Huigslcteraijk te Abbenes alhier. Alles werd doorzocht, maar de buit was niet groot. Brand Maandagmiddag werd de brand weer te Hoofddorp gealarmeerd voor een brand, welke was uitgebroken in een der wo ningen, staande aan den Akerdijk te Ruk al hier. Even later werd bericht ontvangen, dat de brand inmiddels was gebluscht, zoodat de automotorspuit geen dienst behoefte te doen. Verloting winkelweek Naar wij verne men zal ds verloting van de prijzen van de gehouden w'nkelweek dank zij het yverig pogen van het comité thans binnen zeer korten tijd kunnen plaats hebben. De datum der verloting is nog niet definitiei vastge steld. Badhuis. In het badhuis aan de Post- laan werden in de week van 22 t/m 27 Febr. genomen 568 douchebaden en 43 kuipbaden. Aan 37 kinderen werd een gratis sclioolbad verstrekt op Woensdagmiddag van 2 tot 4 uur. Van de gelegenheid tot kosteloos baden op Woensdagavond tusselien 5 en 8 uur werd door 15 vohvossenen gebruik gemaakt. Stille Omgang In het patronaat van St. Victor hield het Genootschap van den stil len omgang een drukbezochte ledenvergade ring. De voorzitter de heer E. Oostdam Jacz. opende met den chr. groet en een woord van welkom in het bijzonder aan den heer Jan sen, hoofdbestuurder der Leidscoe afdeeling, en den W.Ee' v. heer kapelaan J. Desker der St. Jozefparochie. Medegedeeld werd dat In den nacht van 5 op 6 Maart de bedevaart zai gehouden wornen. De algemeens intentie is om van God te verkrijgen redding uit de econo mische crisis, die ook op maatschappehjk en godsdienstig gebied zoo treurige gevolgen heeft. Voor de werklooze leden zal door be middeling van het Hoofdbestuur te Leiden een toeslag gegeven worden op de reiskosten. De orde-commissarissen de heeren B. Broekhof, A. H. van Noort en C. v. d. Klauw, hadden om verschillende redenen ontslag ge vraagd. Aan allen werd door den Voorzitter dank gebracht voor alles wat door hen in het belang der vereeniging is gedaan. Benoemd werden de heeren C. van Dam, Jac. v. d. Meer en A. Kaptein. Spr. noopte in hen ook weer ijverige helpers te hebben. Door den heer H. Opdam werd een mooie declamatie gehouden, betrekking hebbende op den Stillen Omgang, waarvoor hij den dank der vergat aeririg en van den voorzitter oogstte. By de bespreking regering bedevaart werd deze al dus vastgesteld: Zaterdag 5 Maart 'savonds 10 uur kort Lof in de St. Victorkerk, vertrek extra trein 11.10; aant ernst Amsterdam 11.41, van het Centraal-Statlon wordt In rijen van vier raar de Mozes en Aaronkerk gewandeld, waar dan een gezameniyk gebed gestort wordt voor de vastgestelde intenties en een predikatie wordt gehouden door een Eerw. Pater Franciscaan. Daarna voor de kerk opstellen in rijen van vie' tot net houden van den Omgang, te beginnen op het Spul. Na den Stillen Omgang weer naar de Mozes en Aaronkerk op het Waterlooplein, waar dan een H. Mis wordt opgedragen, waaronder al- gemeene H. Communie. Door den Voorzitter werd met klem aange drongen gedurende de geheele reis het rooken als versterving te laten. Ook door den heer Jansen werden nog eenige nuttige wenken gegeven in het belang van den Omgang. De voorzitter sloot na allen tot veel devotie te hebben opgewekt, de vergadering op de ge bruikelijke wijze. Op hol. Maandagmorgen sloegen op den Vyfnuizerweg twee paarden op hol, die ge spannen waren voor een leegen boerenwagen In woeste vaart g'ing het in de richting vyfhuizen. Toen de hollende beesten op dc-n hoek waren van den Vijfhuizer. en Spiering, weg, vilden ze ieder een and'eren kant uit Dit had tot gevolg, dat ze tegen de balie opbotsten. Dit houtwerk begaf het, zoodat paarden en wagen in den Spieringtocht te. recht kwamen. Behulpzame handen hielpen spoedig het gerij op het droge. De bestuur der, een zoon van den landbouwer P. aan d'en IJweg, was er bijtijds afgesprongen. Jubileum bij de Post De heer A. Loos, Kostverloren 46, vierde heden zijn zilveren jubileum als besteller by de pesterijen van liet kantoor Zandvoort. De :n nauwgezette vervulling van zijn diensttaak altijd beschei den ziinde jubilaris kon zich dezen dag niet onttrekken aan belangstelling, die velen als waardeering voor zyn gosde zorgen, toon den. Onderwijs jubileum De heer L. Olree, thans onderwijzer aan school D alhier, is vandaag vijf en twintig jaar by het onder wijs te Zandvoort in functie. De lieer Olree werd toen benoemd als on derwijzer aan school A aan den Hoogeweg. Hij heeft van begin of de wording van het Zandvoortsche onderwys meegemaakt en heipen brengen, tot wat het nu geworden is. Bij de opheffing van school A werd de heer Olree overgeplaatst naar school D. De heer Raueh bedankt als raadslid De heer Ranch, die na de verkiezingen verle den jaar zitting in den raad nam als eenige vertegenwoordiger van den Vrijheidsbond en als zoodanig den heer Gunters opvolgde, die voor een raadszetel niet meer in aan- inerking wenschte te komen, heeft voor zijn functie bedankt. Opvolger op de lijst is de heer Jb. van der Werff Jr. Deze was reeds raadslid van 1S0S tot 1914 en volgde toen zijn vader op en, als raadslid en als wethouder. Na een korte onderbreking werd hij spoedig door de Zandvoortsche burgers weer naar den Raad afgevaardigd en bleef hij raadslid tot 1927, waarvan het laatste deel van de periode weer als wethouder. Eerst had de heer Van der Werff den heer Zwaan als wethouder-collega, later, door het ontslagnamen van den heer Siegers, den lieer Molenaar. Hy weet dus ten volle de taak, waarvoor hy nu weer geplaatst wordt. In den heer Raucti verliest de Raad onge twijfeld imand, die ernstig dacht en ernstig wilde, wat in het algemeen belang van Zandvoort was. IJMUIDEN, 1 Maart. RijksvischafslEtg. Tar. bot per kg. 1.20—1; tong per kg. 2 15—1.20; grooté schol per 50' kg. 15—14; middel schol per 50 kg. 19—16.50; zetschol per 50 kg. 25— 22.50; kleine schol per 50 kg. 27—9,5g; .bot per 50 kg. 7—3.10; schair -per 5Q kg. 18-,50-r-r 5.50; rog per 20 stuks 18—11; ylfet ;per stpk 3.50—2 50; pieterman en poon pér 50 kg 289.50groote schelvisch per 50 kg. 37—33 middel schelvisch per 50 kg. 33—30; kleine middel schelvisch per 50 kg. 27—23.50; .kleine schelvisch per 50 kg. 21.50—10; kabeljauw per 125 kg. 5831; gullen per 50 kg. 21.50—6. Leng per stuk 2—0.90; heilbot per kg. 120— 085; wyting per 50 kg. 6.301.35; koolvisch per stuk 20.35. van de heden aan den Rijksvischafslag aan gekomen stoomtrawlers: Ewald 3300, Derika 7 3100, Timmers 2100, Invierno 1700, Alcmaria 1200, Perseus 1500, Bruinvisch 1400. AMSTERDAM, 1 Maart. Aardappelprijzen. De prijzen waren onveranderd. Aanvoer één lading 1000 H.L. BEVERWIJK 29 Februari, Coöp Tuinbouw Groenten-, Fruit- en aankocp vereeniging De Vrije Veiling W.A. Boere- kool 6—7 ct. Witlof 10-16 ct. Spruitjes 5%» 11 ct. Spinazie 32 ct. per K.G. Rhabarber 8—18 ct. Prei 5i/2—14 ct. per bos. Herfst- kool 24% ct. Bewaarkool 34 ct. Kno.len 3—7 ct. per stuk, R.K Coöp. Tuindersvereeniging „Kenne- mérland". Prijsnoteering van 29 Febr.: Roode kooi 1—2, groene kooI 2—.3.5, gele kool 0.53 oer stuk, Rabarber 1220.5, Sel derie 2.5—6, Pieterselie 10 5—15.5 per bos, Aardappelen 6, Uien 6.510 per Kg. Boe renkool 30—55 p. kist, Spruiten 10.5—16.5 p. Kg., Witlof 7.5—11 per pond. BEVERWIJK, 29 Februari. Bloemenveiling 't Centrum. De aanvoeren zyn momenteel enorm. Vrydag j.l. bedroeg de aanvoer 125.000 bos, doch trots dit bedrag, ging alies tot het laatst toe zonder noemenswaardig prysverschil weg. Maandag werd aangevoerd en betaalde men voor: Wm. Copland 11—24, Wm. Pitt 13—24, Victoire d'O.iveira 14—24. La Nötre 16—31, Bartigon 15—35, Faruc. Sanders 14— 25, La Francée 17—32, City of Haarlem 20 37, Prince of Wales 14—27. Zulu 18-29, Cen- tenaire 16—28, Pr. Elisabeth 20—32, Prof. Rauwenhof 16—25, Frans Hals 15—24, Don Fedro 1423, D.v.t. Murillo 12—18, Theeroos 11—19, Mr. van der Hoef 18—27, Electra 18 28, Piet Blossom 15—24. Ada 16—27, Aza. lea 15—29, Couronne d'or 16—27, Eltoreador 1729, Vuurbaak 1933, Aurora 16—27, Rub ra Maxima 15—23, E.v.t. Couleur Cardinal 17—28, Crimson queen 8—14, Progression 12 —18, Mac Kinley 11—19, Max Havelaar 13 —21, La Reine 8—14, La Reine Max 9—15, Hermann Schlegel 9—14, Prins van Oosten- rqk 11—19, Fred, en Th. Moore 8—13, Gele Prins 15—24, Vlamingc 8—16, Ibes 14—17, Cullinan 12—15, Cr amosi brillant 7—15. Briliant Star 8—12, Gen. de Wet 16—23, Hy. zende Zon 19—28, Witte Valk 10-15, Pros perity 812, Rose Rose Gris-de-lin 8—13, Rose Queen 11—19, Duch de-Parma 14—19, Prins de Linge 15—23, Narcissen Go.den Spur 5—12, Sulpher Spur 5—11, Cervantus 49, Posticus Ornatus 5—10, Horace 9—14. Poëtaz L. Coster 4—10, Orange Cub 5—9, Princip 5—8, King Alfred 12—17, Spring Glory 10—15, Sir Waskin 6—ll, Dubb. van Sion 5—10, Emperor 6—12, Victoria 8—13, Incomperabla 7—12 ct. Crocussen per pak: Hoogste barometerstand 777.2 te Sarna. Laagste barometerstand 746.3 te La Co- runa. Verwachting matige Oostelijke tot Zuid- Oostelijken wind, heider tot licht beworict droog weer, lichte vorst des nachts, overdag iets zachter. Geel 13—20, blauw 18—47, wit 19—34. bi. druiven per bosje 10—19, Irissen per 1C0: Wedwocd 4.205.30, Tigeatnia 2 804.20, The Furst 4.605,20, Queen Queen 4.905 40, Sneewklókjes per 10 bosjes 3030, Amerii- lys per kelk 10—17, Calla's 12—32, Anemoon The Caen 32—52, Veilchen 34—56 ct. BLOKKER, 1 Maart. Ar.düvie 3; sla 16; gele Kool 1.50; roode kooi .0.60; spruitjes 7—9; witlof 5—8; Winterjan 20.30—23.70; Present van Engeland 4.40—36; Bellefleur 11.10; Bismarck 10; Comtesss 13—16. BODEGRAVEN, 1 Maart. Aaiivose 90 wagens. 2429 stuks. Ie soort met ryksmerk f 29—32 2e soort id. 26—28. Handel vlug. BOVENKARSFEL, 27 Februari Markc- richt „De Tuinbouw" TulperCopland per 100 st. 0.60—1.—. La Reine 0 70—1.10. Bartigon f 1.—1.40. Narcis 0.90—1.20. I. Aurora f 1.20, 721 dozijn. BOVENKARSPEL, 1 Maart. Aange voerd 19 schuiten sluitkool. Roode kool 0,60 tot 2.20; gele kool 1—1.90; Deensche witte kooi 1.30—1.90. BROEK OP LANGENDIJK, 1 Maart. Aangevoerd werden 1700 Kg, wortelen 4 60; idem Kleine 2.20; 85900 Kg. rcode Kooi 0.802.80; idem doorschot 0.60—1.80; 180.000 Kg. gele kool 0.60—1.80: 135.000 Kg. Deen sche witte kool 0.70—2.60; 8300 Kg. uien; uien 12—13; grove 10.70—10.90; drielingen 10—10.80. ENKHUIZEN, 29 Febr. Bloemen: La reine 801.Theeroos 1.10, Rose la reine 90, Schlegel 1.—, Bartigon 1.401.70, Copland 1.20, Pr. van Oostenrijx 1.—, Spruiten 85 1.per zak. ENKHUIZEN 29 Febr. Visch. 18 vaartui gen met 170 tal reepharing (32 per tal) Prijs ƒ2.65—2.95. NOORD-SCHARWOUDE, 1 Maart. 350 kg. wortelen 4 40; kleine wortelen 1.90; 242.600 kg. roode kool 0.602.70, idem door. schot 0.60—2.50; 98.600 kg. gele kool 0.60 2 50, idem doorschot 0.601.80; 162.600 kg. Deensche witte kool 1.202.60, idem doorschot 0.901.70; 7200 kg. uien 12.40 13.70, grove 10.6011.70, drielingen 10.50 —11.10. PURMEREND, 1 Maart. Veemarkt. Aan gevoerd 2 stapels kaas. Kleine Boerenkaas f 27 per 50 Kg. Handel matig 601 Kg. bo ter. weibotef 1—1.25 per Kg., meikboier 1.10 tot 1.35 pér Kg., 395 runderen w.o, 210 vette 0.68—0.76 per Kg., handel matig; 172 melk- en gelde koeien 120—285 per stuk, handel stug; 13 stieren 0.500.60 per Kg, 15 paar den 80—140 per stuk, handel matig; 25 vet te kalveren 1—1.20 jper Kg., handel matig; 888 nuchtere kalveren (slacht) 5—20 per stuk; 363 vette varkens 0.28—0.33 per Kg., handel vlug; 51 magere varkens 12—19 per stuk, handel stug. 204 biggen, ƒ3—7; 470 schapen, ƒ1423 per stuk, handel stüg; 9 bokken, 3—8 per stuk, handel matig; oude kippen ec hanen 50—55 ct. per K.G.; konijnen 0.50—2 50 per stuk; piepkuikens 65—80 ct. per KG.; kip eieren 2.50—3.25; eendeieren 2.60 per 100 stuks; duiven 40 et. per paar; eenden 0.60 —1.10 per stuk. PURMEREND, 1 Maart. Kaasbeurs. Aan gevoerd' 14 partijen wegende pl.m 25.000 K.g. Hoogste prijs 30. Handel matig tot stug. ROTTERDAM, 29 Febr. Veemarkt Aan voer: 513 runderen, 280 vette kalveren, 1055 varkens. 282 schapen of lammeren. Prijzen per KG.: Koeien 19—22, 28—31, 34—37; vette kalveren 30—35, 45—50, 55—57%; schapen 126, schapen buitenl. 10-16 per stuk, varkens 13—14, 14%, zouters 12 cent. Overzicht. De aanvoer van runderen was minder dan vorige week, handel was lang zaam en dezelfde prijzen werden gehand haafd en een enkel prima exemplaar ging nog tot 1 cent boven noteering. Stieren nog niet voldoende aangevoerd; derhalve geen noteering. Vette kalveren met flinken aanvoer en stuggen handel. De pi-yzen waren iets lager. De aanvoer van schapen was klein, han del flauw en hoogere pt-qzen. Varkens met minder aanvoer, hoewel nog ruim te noe men. De handel was iets williger en de prij zen wat styver. Zouters met kleinen aan voer en weinig handel. Aardappelen. Brleische elgenh. 3.704. Zeeuwsehe blauwe 4.25—4 80, Zeeuws, eigen heimers 3.40—3.60, Zeeuwsehe bonte 4.25— 4.80, Blauwe drielingen 2.25—2.70, Redstar 3.25—3 75. Winter Malta's 7%—9 cenc per Kg. Eigenh. drielingen 3.-3.20. Blauwe id. 3.50—3.75, Friesche id. 3.40—3.75, Westl. cchoolm zand. ronde 68 cent per Kg. In dustrie 4 —4.50. Met redelijken aanvoer, kalme vraag. Vlas. 5'iOO Kg. Blauw schoon 0.45—0 65, 750 Kg. wit Zeeuwsch 0 400.60, 3500 Kg. HOU. Geel 0.40—0.60, 660 Kg. Dauwroot 0.30 —0 40 per Kg. De markt was zeer lusteloos. Ei' was geringe kooplust, zoodat slechts een klein gedeelte werd verkocht. De pruzen waren lager. W ARMENHUIZEN, 1 Maart Uien f 12.80—14 20; Groote f 10.80; Stekuien f 4.70 —5.40; Gele kool 1 0.80—3 80; idim ?e soort f 0.60—110; roode kool f 0.70—2.80, 2e soort f 0.60—1.90; witte kool f 1.20—2.10; 2e soort f 0.90—1.40. AMSTERDAM, 29 Febr. Graanncteerin- gen. Rogge 5—5%, Chevaliergerst 6—6 50, Haver 66 50, Duiveboonen 9%—10%, Paar- deboonen 6%6%. Alles per 100 K.G. Medegedeeld door H. A. Offermeler's Commissiehandel ROTTERDAM 29 Febr. GRANEN, ENZ. 29 Peer. 27 Feb Ma p 2000kg Vroegk.Slotk.Vroegk.SloiK Maart lb 16Vi Mei Juli September 73% V: 7-% 76% l'Vt P'A 13% 29 Febr. 27 Febr. Tarwe p. 100 kg. Vroegk. Slotk. Vroegs. Sic s Maart a-U. o.'J7% .u- Mei .17% j.JS ..6 Juli a.,/% S.72% J.li September 5.j7ti 6.17% jS1-% OLIËN AMSTERDAM 29 Feb uar. Olie, Noteering per 100 Kiio. Raapolie vliegend 32 50; lijnolie vleigend 14%; Maarr 10 7/8; 1118; 11; 1118; April 11%; Me: 11%; 115 8; 11%; Mei-Augustus 12%; Sep tember/December 13 3/8. Noteering per H.L. Raapolie vliegen., f 30; lynolie vleigend f 14.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 2